US Open – יום ראשון

 

ישבתי אתמול לראות את האנטוחובה מנצחת את סאפין (איזה הד-קייס, יא אללה) ונזכרתי שוב למה אני אוהב טניס נשים. לא בגלל הטניס, כמובן, אם כי הוא מוסיף, אלא בגלל הנשים. לכל אחת יש הטניסאית שעשתה לו את זה בשלב זה או אחר. יש כאלו שיישבעו בשמה של מוניקה סלש, יש כאלו שגילו את הטניס עם אנה קורניקובה (מה שרק מדגיש שלא הטניס הוא הענין פה) ויש כאלו ששארפובה עושה להן את זה (אני אישית לא מסוגל לראות אפילו 10 דקות שלה, הגניחות האלו מטריפות אותי), וכמובן, בשנה האחרונה יש כח חדש ועולה, הרי הוא מופיע בתמונה לעיל. קרוליין, תעשי לי ילד! רק למה השם שלך נשמע כמו שם של מחלה?

כמובן, לכל אוהד טניס גם יש את הסטיות שלו. אני מכיר כאלו שמבחינתם התחת של סרינה הוא פיתוי שאי אפשר לעמוד בפניו, יש כאלו שקרש הגיהוץ העונה לשם ג'סטין הנין משום מה הוא כוס התה שלהם, אצלי זאת היתה ג'ניפר קפריאטי בזמנו ובשנים האחרונות זאת קים קלייסטרס, שאם נמשיך עם אותה אנלוגיה הייתי אומר שהיא בהחלט כוס הלף שלי.  מתקתקה, מלאת גוף ואם תשתה קצת יותר מדי ממנה תמצא את עצמך מסטול על כל הראש.

אני מגזים כמובן, טניס נשים הוא הרבה יותר מאשר רק הבחורות שמשחקות בו, אבל מצד שני חייבים לשאול – איך זה שטניס הוא ספורט הנשים הפופולרי בעולם – ובהפרש עצום על הבאים בתור? הרי למשחקי נשים, בטח בגראנד סלאמים, יש לא פחות צופים מאשר לזה הגברי, ואילו ה-WNBA, למשל, הוא לא יותר מאשר ענף כושל שממומן על ידי הצלחת ה-NBA? זאת הצורה, אין ברירה. מה שמזכיר לי שפעם הייתי מקטלג נשים לפי הספורט שאליו הן שייכות, זה הלך בערך ככה:

  • מחליקות על הקרח – תחת עצום. גדל תוך כדי אימונים, כדי שיהיה מה שירפד כשהן נופלות
  • אצניות – שטוחות לחלוטין. למה אתם חושבים שמרלין אוטי תמיד נכשלה בגמר הגדולים?
  • שחקניות כדורעף – גבוהות לאללה. לא הטעם שלי
  • התעמלות נשים – גמדות. יכול להיות הטעם שלי, האמת, אבל לא כשהן בנות 12.
  • שחקניות טניס – בדיוק כמו שצריך, עם חזה גדול שיקפוץ כשהן מגישות סרב. למה נראה לכם שסרינה יותר מוצלחת מונוס?
  • כדורעף חופים – טוב, זה לא בדיוק ספורט. אבל למי אכפת?
הנוכלים
קרקס מדראנו די מילאנו

No Comments

ויינר 31 באוגוסט 2010

באופן כללי ענפים אישיים יותר מוצלחים בגרסתם הנשית מענפים קבוצתיים. אני יכול להגיד לגבי עצמי – כשאני רואה כדורסל נשים או כדורגל נשים אני לא יכול שלא לחשוב כמה שזה עלוב יחסית לענף הגברי. זה אפילו לא נראה אותו ענף. ואולי זה באמת לא אותו ענף.
אבל טניס נשים אני אכן אוהב, וזה לאו דווקא בגלל המראה המצודד של חלק מהטניסאיות, אלא בגלל ההרגשה שזה כן משחק איכותי. ההגשות שלהן פחות חזקות אבל למי אכפת? זה לא כמו לזרוק כדורסל מהמתניים. כנ"ל התעמלות, אתלטיקה, שחיה, שיפים בדיוק כמו בצד הגברי של הענף.

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2010

זה מה שאני לא מצליח להבין. למה כשנשים משחקות טניס אז זה לא מרגיש כאילו הן זורקות כדורסל מהמותניים? הרי גם שם העוצמה חלשה יותר ועדיין זה לא נראה כמו גרסה למוגבלים של המשחק, כמו שזה נראה בכדורסל

דודי 31 באוגוסט 2010

קודם כל, רק על זה ששמת תמונה של המלכה קרוליין הראשונה, ככה בגדול, מגיע לך כבוד.
אתה מתחיל להשתפר וזה מדאיג אותי

לגבי טניס נשים, אין ספק שמי שלימדה אותי לאהוב את המשחק היתה גבריאלה סבטיני. אז האלמנט החזותי משחק תפקיד, ללא ספק. כי לגבי היתה חבטת פתיחה חלשלושית וזה לא פגם כשהוא זה בהנאה שלי מהמשחקים שלה.

אבל ברצינות, טניס שמורכב מ 2-4 חבטות פחות עושה לי את זה, ולכן אני מעדיף את הרולאן גארוס למשל על פני שאר המשטחים. לא, לא קשור לזה שאז הטניסאיות מתאמצות יותר ומזיעות והחולצה שלהן יותר מובלטת. ממש לא קשור ותתבייש לך שאתה בכלל חושב על זה.

גם מטניס גברים בהחלט אפשר להינות, אבל היתרון הנוסף של הטניס נשים הוא שרואים את כל מגוון החבטות ואת בניית הנקודה גם במשטחים יותר מהירים

אה, וקימי היקרה היא בהחלט תותחית

מונטי פייטון 31 באוגוסט 2010

שטפי גראף, בלי כל צל של ספק (ולא מזיקה גם העובדה שהיא מחזיקה היום באיזה אחד, אנדרה אגסי).
מה לעשות, זה לא ממש פופולרי, אבל יש לי חולשה לגרמנים – נבחרת גרמניה בכדורגל (כולל באליפות אירופה 88'), באיירן מינכן, מיכאל שומאכר, פיטסבורג סטילרס, בוריס בקר (למרות שאדברג תמיד יהיה מס' אחת), דירק נוביצקי, מייקל "האלבטרוס" גרוס…. יש דברים שכבר אי אפשר לתקן, אבל בינינו, מי רוצה?
:-)

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2010

תשמע, האף הזה – זה לא פחות סטיה מהתחת של סרינה..

אלון 31 באוגוסט 2010

ילנה דוקיץ, ילנה דוקיץ, ילנה דוקיץ ואם לא היא אז סרינה.

גיל 31 באוגוסט 2010

אני גם הייתי מחובבי גראף. היום האמת יש כל כך הרבה יפות שקשה לזכור. מצד שני, מעטות מהן באמת טובות.

Comments closed