פנטזי (4) – טקטיקה

לכל אחד יש את טקטיקת הדראפט החביבה עליו. יש כאלו שבוחרים שחקנים מראש שהם רוצים לכל סיבוב והולכים איתם, יש […]

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לכל אחד יש את טקטיקת הדראפט החביבה עליו. יש כאלו שבוחרים שחקנים מראש שהם רוצים לכל סיבוב והולכים איתם, יש כאלו שמאלתרים, יש כאלו שמשתמשים בסטטיסטיקות מתקדמות. אז הנה עשרת החוקים הכי חשובים שלי כשבאים לבחור בדראפט, אתם מוזמנים להשתמש בהם:

 • אל תתקבע. גם אם רצית שחקן מסוים בסיבוב שלישי והוא זמין, אל תלך עליו כמו משוגע לפני שאתה בודק מה יש עוד. לא היה לי דראפט שלא גיליתי בו שחקן שלדעתי היה שווה סיבוב גבוה יותר.
 • מצד שני, אל תבוא בלי הכנה. סמן לעצמך מראש את השחקנים שאתה חושב ששווה לבחור בכל סיבוב אם הם זמינים.
 • אל תחליט מראש שבסיבוב זה או אחר אתה לוקח עמדה מסוימת. אתה עלול לבחור שחקן שלא ראוי לבחירה הזאת רק בגלל שלא היו טובים יותר בעמדה הזאת בסיבוב הזה.
 • כן תדאג מראש לאסטרטגיה שאומרת איזה העדפות יש לך בסיבוב הראשונים – רצים, ק"ב או רסיבר – אבל אל תחשוש לשנות את האסטרטגיה אם נופל לך לידיים משהו טוב
 • אל תלך עם המגמה – תקבע אותה. איפשהו בסיבוב שלישי-רביעי מתחילה התנפלות על טייט אנדס, למשל וכולם חוטפים אחד כדי שיישאר להם משהו שווה וכתוצאה לוקחים שחקן שיביא להם 600 יארד ו-5 ט"ד, כשיש עדיין רסיברים של 1,000 יארד פנויים. זה נכון פי 10 לגבי הגנות בסיבוב שישי או קיקרים בסיבוב עשירי.
 • אל תבחר קיקר בסיבוב עשירי. בעצם, אל תבחר קיקר בכלל! תמלא את הרוסטר שלך בשחקני עמדה ודקה לפני שיתחיל המחזור תרים קיקר במקום השחקן הכי זניח. ממילא אף אחד לא יודע איזה קיקר יהיה תותח ואיזה בינוני, אז חבל על המקום. תהמר על מישהו – לא יילך, תביא מישהו אחר. ההבדל בין קיקר טוב לקיקר בינוני הוא 3 נקודות בשבוע בערך, לא חבל?
 • אין שום טעם בלהחזיק הגנה על הספסל, שלא לדבר על קיקר או אפילו ק"ב מחליף. אם יש לך שתי הגנות תותחיות – תעביר אחת בטרייד בשביל שחקן שבאמת תשתמש בו. שלא לדבר על ק"ב – אם יש לך את פייטון מאנינג בהרכב, אתה ממילא תפתח איתו כל שבוע, להחזיק מחליף רק בשביל השבוע ביי זה בזבוז טהור של מקום. תרים ק"ב מחליף לפי מאצ'אפ באותו שבוע ואת הק"ב המחליף שלך, אם הוא כזה טוב כדי שיישב לך על הספסל, תעביר בטרייד בשביל מה שחסר לך.
 • אל תעריך יתר על המידה רוקיז שהם קוורטרבקים או רסיברים. מעטים מאוד הרוקיז בעמדות האלו שמצליחים לתת אימפקט בעונה הראשונה שלהם ומעטים עוד יותר עושים זאת עם אימפקט פנטזי אמיתי.
 • אל תיקח שחקנים רק בגלל שאתה אוהב אותם, שהם מהקבוצה שאתה אוהד או כי הם היו טובים אצלך שנה שעברה. סימפטיה תשמור למגרש.
 • אל תהמר בסיבובים הראשונים, לך על דברים שאתה בטוח בהם.
 • אם אין לך משהו שאסור להפסיד בסיבובים האלה, קח הימור אחד בסיבוב חמישי-שישי ועוד אחד בתשיעי-עשירי. אם זה ישתלם שיחקת אותה ואם לא – לא קרה כלום. הימורים זה שחקן ששנה שעברה היתה לו ירידה או פציעה רצינית (ווס וולקר של השנה הוא דוגמא טובה) או רוקי צעיר שאתה חושב שייתן אימפקט.

ועוד כלל בונוס אחד לקינוח – אם יש שחקן שאתה רוצה – אל תחכה לסיבוב הבא כי "הוא יהיה זמין עדיין". קח אותו עכשיו או שהוא לא יהיה שם אחר כך.

שיהיה לכולם בהצלחה בדראפט. חוץ מלאלו שמשחקים בליגה שלי, כמובן.

US Open - יום ראשון
מירוץ רחובות. במילה אחת - אכזבה