יומן ברזיל (8) – בעיית המשכיות

על בעיית הכשרון ההתקפי בנבחרת ברזיל

In כללי

ישבנו אחרי המשחק באיזה מסעדה ועל המסך שמו ערוץ ספורט מקומי שבתחתית שלו רצו כל מיני ציוצים של אנשים (קונספט די מפגר, לטעמי, אבל שיהיה). אחד מהם, ואפילו הפורטוגזית הדלוחה שלי הספיקה כדי להבין אותו, היה משהו כמו – "בקצב הזה ניימאר יכול לעבור גם את רונאלדו וקלוזה בתור מלך השערים של המונדיאלים".

neymar

שזה, על פניו, ציוץ נכון לחלוטין. בקצב הזה, עם ממוצע של חמישה משחקים פר מונדיאל, עוד שני מונדיאלים אין שום סיבה שהוא לא יגיע לאיזור ה-15 שערים (כמובן, אף אחד לא מבטיח שקלוזה לא יחליט להמשיך לעוד שניים-שלושה מונדיאלים). ועדיין, אם הייתי צריך לשים את הכסף שלי על כך, אפילו ביחס מצוין, לא הייתי עושה את זה.

למה? כי איכשהו השחקנים היצירתיים הברזילאיים (ואולי ניתן לומר – השחקנים הברזילאיים ככלל) פשוט לא מצליחים למשוך לאורך זמן.

זה לא סתם שרונאלדו הצליח להחזיק את שיא השערים – זה בגלל שהוא היה חלוץ גדול, כמובן, אבל גם כי הוא הצליח להחזיק שלושה מונדיאלים שלמים.

עכשיו תנסו להזכר בשחקן הברזילאי הגדול האחרון שהצליח להחזיק כל כך הרבה.

רומאריו? מונדיאל אחד. קאקה? שניים. רונאלדיניו? שניים בדיוק, וגם זה במזל כששיא הקריירה שלו נופל בדיוק על ארבע השנים בין מונדיאל למונדיאל.

עכשיו תשוו את זה לנבחרת גרמניה, למשל, שם קלוזה מגיע כבר למונדיאל הרביעי שלו, פיליפ לאם ושוויינשטייגר לשלישי (או אולי אפילו רביעי, הפסקתי לספור). מסי ורונאלדו וסווארז וואן פרסי אולי רק במונדיאל השני שלהם אבל יש מישהו שמוכן להתערב שלא נראה אותם גם ברוסיה בעוד ארבע שנים?

ואפשר להמשיך עוד ועוד – רוני במונדיאל השלישי שלו, לאמפרד וג'רארד ברביעי, צ'אבי וטורס כבר שלושה מונדיאלים, וויה גם כן. וכו וכו'.

יש הרבה תיאוריות על למה נבחרת ברזיל כל כך חלשה בצד ההתקפי שלה – משהו שגם ארבעת הגולים היום לא יוכלו להחריש (אבל פרד כבש! פרד! אולי מאופסייד, אבל היי – כבש!), אני חושב שהבעיה המרכזית שלהם היא לאו דווקא גידול של חלוצים גדולים בדור הזה אלא דווקא שימור שלהם.

אם ברזיל היתה כמו הנבחרות האירופאיות הגדולות, אז היינו רואים עדיין במונדיאל הזה את רונאלדיניו ובטח את קאקה כשהם עדיין עם יכולת לתרום לנבחרת שלהם – בדיוק כמו רונאלדו ב-2006 (ויש לזכור שרונאלדו עבר פציעות קשות מאוד בקריירה שלו) או פלה ב-1970.

אבל משום מה נדמה שהשחקנים הברזילאיים, במיוחד היצירתיים שבהם, נשרפים פשוט מהר מדי. אולי זה המעבר לאירופה, הריחוק מהבית או הכסף הגדול – אבל משהו שם לא עובד.

הלוואי ועם ניימאר זה יהיה אחרת.

*

עוד משהו לגבי הבעיות ביצירתיות של הברזילאיים.

בשלב מסוים בסוף המשחק היו על המגרש בקישור השחקנים האלו – פרננדיניו, רמירז, אוסקר ווויליאן. המשותף לכולם – כולם קשרים התקפיים (ברמה זו או אחרת) שאם היית מחליף אחד בשני לא היית מרגיש בכלל.

כולם יודעים לעשות את אותם דברים – בעיטה סבירה מרחוק, לחץ על הכדור ויצירת הזדמנויות, כמו הגול בסופו של דבר של פרננדיניו (שמשום מה שימח פה את הברזילאיים בצורה יוצאת דופן – אני לא בטוח למה).

מה עוד משותף להם – ארבעתם משחקים בפריימרליג, שלושה מתוכם בשביל האדון מוריניו.

ואולי זאת הבעיה של הברזילאים – הם מייצרים דווקא שחקנים התקפיים למכביר, גם אם לא חלוצים, אבל אז הם מתעקשים ללכת לשחק בשביל קבוצות טקטיות שמגבילות את היכולת שלהם ובעצם מסרסות אותם.

*

ואם דיברנו על סירוס, מה תגידו על ניימאר?

אני זוכר שלפני כמה חודשים כתבתי באיזה תגובה למישהו שכרגע יש תחרות מי השחקן השלישי בטיבו בעולם אבל אחרי המונדיאל כבר לא תהיה – התואר הזה יהיה שייך לניימאר.

אולי קצת נסחפתי, אבל מה שאנחנו רואים בשבוע האחרון זה עד כמה ניימאר הוא שחקן עצום.

אם הייתי צריך לתת לו שם תואר, זה היה "גיימר". כל פעם שהנבחרת שלו היתה בצרה במונדיאל הזה, האיש בא וחילץ אותה ממנה. בדיוק כמו מסי וכמו סווארז (אני לא רוצה להרחיב על רונאלדו, אני לא מתרשם מהבישול שלו בדקה האחרונה אבל מצד שני הוא פצוע אז זה לא הכי הוגן לשפוט אותו)

אז למה לעזאזל אנחנו מגלים כמה גדול הוא ניימאר רק עכשיו (לא כולם, יש כאלו – כמוני – שהאמינו בו. אבל בקרב רוב הציבור התחושה היתה שהוא אוברייטד מטורף)?

פשוט, האיש לא מתאים לקבוצה שבה הוא משחק. מדובר בשחקן שחי על שטחים פתוחים, על מהירות, על יכולת אישית – ובבארסה שעדיין נשענת על פוזשן פוטבול, הוא פשוט לא שייך.

וללואיס סווארז שעכשיו מדבר על לעבור לבארסה – תקשיב לי טוב, חבריקו, אתה לא שייך לשם. זאת בדיוק הקבוצה שלא מתאימה לך.

*

אתם בטח רוצים לשמוע איך זה להיות על החוף עם עוד 50 אלף או יותר ברזילאיים כשברזיל משודרת על מסך ענק. או איך הקופקבנה נראה אחרי ניצחון ברזילאי.

ובכן, זה בדיוק כמו שזה נשמע.

חלום.

67 Comments

גיל 24 ביוני 2014

אם ניימאר ימשיך כך ויוביל את ברזיל לזכייה במונדיאל אז הוא יכול לפרוש והשם שלו יהיה חקוק בדברי ימי הזהב של הכדורגל. מה שהוא עושה עד עכשיו הוא לא פחות ממדהים וכמו שאמרת, קצת מפתיע בהתחשב במה שיודעים עליו. אני חושב שזה רק מקרי ששחקני התקפה ברזיאלים נשרפים מהר. זה בעיקר בגלל פציעות כמו רונאלדו או בחירה באורח חיים בעייתי כמו רונאלדיניו. היום בניגוד לעבר קשה מאוד למאמנים לשמור על הנבולות של השחקנים שלהם והפיתויים רבים מדי. באופן כללי משחק במונדיאלים קצת אקראי. בקבוצות בינוניות כמו אנגליה ופורטוגל אתה יכול לשחק מעט מאוד. יש גם פציעות וגם שחקנים לא תמיד בכושר בדיוק בחודש הזה. לכן צריך להעריך שחקנים כמו קלוזה או וילה שפרש היום שנתנו המון לנבחרת שלהם.

cookie-monster 24 ביוני 2014

אולי יש להם כל כך הרבה שחקנים לבחור מהם שברגע שלאחד שנחשב יש עונה רעה (או שהוא תקוע בברצלונה או באחת מלכודות הכסף האחרות) מביאים שם אחר שמתחיל לעורר עינין וממשיכים קדימה בלי להסתכל אחורה.
סתם תאוריה. לא שבדקתי, ולא שאכפת לי מברזיל.

רועי 24 ביוני 2014

כל מילה לגבי ניימאר.
הוא צריך לעזוב את בארסה כמה שיותר מהר. לא יאמן ששנה שלמה הם מנעו מאיתנו לראות את המשחק שלו.

רועי 24 ביוני 2014

עוד משהו לגביו, בלי להיכנס לוויכוח מי הכי טוב בעולם, הוא פשוט יותר מהנה לצפייה משניהם.

אריק האחר 24 ביוני 2014

עושה רושם שהוא ורובן מחזיקים כל אחד בדרכו
נבחרת שלמה.
מודה שאני לפני המונדיאל לא החזקתי ממנו.
כעת כל משחק של ברזיל אני רואה רק בגללו.
מדהים לראות את ההשתלטות שלו על הנבחרת
המאמן מבין שאסור להגביל אותו.
הוא נמצא בכול המגרש .
תענוג

אריק האחר 24 ביוני 2014

נ. נ.ב
אריאל תחליף את התמונה
הוא כבר בלונד.

אדם בן דוד 24 ביוני 2014

מצד אחד אני נהנה לקרוא את הטור שלך.
מצד שני לך לעזזאל עם התיאורים של ברזיל. למה לזרות מלח ולהוציא את העיניים?
:)
תהנה.

אלעד 24 ביוני 2014

רק שתדע, אריאל, שמאז שאתה כותב מברזיל אני מפסיק לקרוא את הטורים שלך. נתראה כשתחזור לארץ ותחזור לכתוב על המילואים

MCMANAMAN 24 ביוני 2014

עניין של תרבות
אדריאנו היה לכמה רגעים החלוץ הטוב בעולם ופאטו עשה רושם שהוא בדרך אבל חיי הלילה פגעו להם בקריירות באירופה ואז הם פשוט חוזרים לברזיל לחיים של קרחנות אבל לכדורגל שלא משתווה ברמתו לזה שבאירופה.
יש מצב טוב מאוד שעוד שנה סבירה כמו שהייתה לניימאר וגם הוא יעשה את הדרך חזרה לברזיל
סוג של ראש לשועלים מאשר זנב לאריות

חוצמזה ניימאר ורובן היחידים עד כה שפשוט סוחבים את הקבוצה שלהם בצורה מרשימה(מסי עושה את זה אבל הרבה פחות מרשים) ורונאלדו פשוט מוקף בחבורת נגרים, שחקנים הרבה מעבר לשיא ופצועים(חייבים לפטר את הפיזיוטרפיסט בנבחרת הזאת)

דודו פ. 24 ביוני 2014

1. השחקן השלישי הכי טוב בעולם אחרי מסי ורונאלדו, עם כל הכבוד לניימאר, זה לואיס סוארס. ניימאר נתן הצגה נגד קמרון שאין לה הגנה אז קצת פרופורציות. נגד מקסיקו הוא לא תרם יותר מדיי וגם נגד קרואטיה הוא קיבל שערים במתנה (פנדל שלא היה וטעות שוער אידיוטית). על תעשו ממנו סופרסטאר עדיין. כן, הוא שחקן נהדר, אבל נראה אותו נגד קבוצות חזקות יותר וקשוחות יותר בהמשך.

2. אין ספק שבארסה לא מתאימה לו. הוא צריך שהמשחק של הקבוצה יהיה סביבו והקבוצה תרוץ הרבה. זה שני תנאים שלא קורים בבארסה. בריאל הוא היה מצליח יותר, בגלל סגנון המשחק, אבל הוא לא היה מסתדר עם רונאלדו. כל עוד בארסה בנויה על מסי, ניימאר יתבזבז שם וחבל. מקווה מאוד שלואיס סוארס לא יגיע גם כן לבארסה ויילך לאיבוד בטיקי טאקה שם. קבוצה שנויה על ניימאר וסוארס יכולה להיות דבר גדול והיסטורי, אבל בשביל זה הם צריכים לוותר על מסי, ואני לא רואה את זה קורה בשנים הקרובות.

RAMI 24 ביוני 2014

מדויק!

מוסא 24 ביוני 2014

לא יקרה לעולם. מסי הפך את ברצלונה למה שהיא, הוא עצמו האדם הכי פופולרי בעולם, מבייג'ינג עד מאצ'ו פיצ'ו, ודורות של ילדים גדלים על שמו. מבחינת ברצלונה הוא ייקבר בקאמפ-נואו, ובצדק.

גיל 24 ביוני 2014

מה זה לא תרם שום דבר נגד מקסיקו? הוא היה השחקן הכי טוב במגרש חוץ מהשוער שלקח ממנו לפחות שני גולים בטוחים. יותר מזה, בכל המשחקים רואים איך הוא מעודד ומארגן את השחקנים סביבו והוא בבירור המנהיג של הקבוצה. כל זה הוא עושה בגיל כל כך צעיר שזה מרשים ביותר.

matipool 24 ביוני 2014

אריאל – לסטיבי זה המונדיאל השלישי . ב-2002 הוא היה אמור להיות אבל נפצע לפני כן . לא סגור לגבי למפארד באותו מונדיאל .

פו 24 ביוני 2014

תקופת המבחנים הזאת פשוט לא יכולה להיות מבאסת יותר…תהנה לך בברזיל.

בכל אופן…
אני לא מסכים עם חלק ממה שנכתב לגבי ניימאר:
אין ספק שהאיש כנראה מבין את גודל המעמד שהוא נמצא בו ומוכיח את עצמו. הוא לוקח על עצמו המון ובהחלט מביא תוצאות ראויות.
אבל…ניימאר הבקיע עד עכשיו 4 שערים כאשר הפעם היחידה שבה הוא נתקל בהגנה ראויה (מקסיקו) הוא לא תרם הרבה ולא הבקיע כלל.
הצמד שלו נגד קרואטיה היה מגול שאמנם נבע ממבצע אישי יפה אבל אני מתקשה לראות בעיטה חלשה כל-כך נכנסת לשוערים רציניים ואפילו פחות רציניים (השוער הקרואטי איטי ביותר בתגובות שלו וראו את זה בכל המשחקים של קרואטיה). השער השני היה בפנדל גרוע (!) שבקושי נכנס.
הגולים נגד קמרון נבעו מהגנה פשוט רשלנית (בגול הראשון הוא היה לבד לגמרי בעמדה כל כך נוחה להבקעה שאין כמעט אף שחקן בעולם הכדורגל המקצועני שלא היה מבקיע). בגול השני הוא שוב ביצע מהלך אישי יפה אבל שוב- אני מתקשה לראות אותו עושה מהלך כזה בכזאת קלות (על מנת להגיע לעמדת בעיטה נוחה כל-כך) מול הגנות כמו של צרפת/איטליה/אורוגוואי ואפילו הולנד וצ'ילה…

מעבר לזה- משחק אחד רע של ניימאר ונראה שזה סוף דרכה של ברזיל בטורניר הזה…

מילה לגבי סוארז+ניימאר ובארסה- אני חושב שאם צ'אבי יעזוב (וגם אם קוקה יגיע במקומו) וסוארז אכן יגיע השיטה תעבור שינויים כאלה שיאפשרו לשניהם לבוא לידי ביטוי בצורה טובה לצד מסי- זה לא חייב להיות משהו על חשבון משהו- בשנתיים האחרונות הוא נוגע בכדור הרבה פחות. אני מניח שלואיס אנריקה יידע לעשות את השינויים הנדרשים כי בארסה יכולה להיות קבוצה נפלאה- אבל שונה ממה שהייתה עד 2012/2013

אלעד 24 ביוני 2014

אני לא מסכים. כי מעל הכל הוא הראה אופי וחוסר התפשרות. במובן זה הוא הצליח לסחוף אחריו נבחרת לא מבריקה ל-2 נצחונות משכנעים.

אגב, מישהו יודע אם הכרטיסים הצהובים ממשיכים משלב הבתים? יש לי הרגשה שברזיל הולכת להצטער על הצהוב הטיפשי שניימאר קיבל מול קרואטיה. ואם כבר מדברים, בטורניר כל כך קצר (גג 7 משחקים לנבחרת), כשצהובים זה לפעמים סתם החלטה שרירותית של שופט, צריך להגדיל את מספר הצהובים שגוררים הרחקה אוטומטית. 2 זה מעט מדי

יניב 24 ביוני 2014

לרבע הגמר מוחקים את הכרטיס הראשון. כלומר ניימאר יכול לקבל צהוב ברבע ולשחק בחצי, כרטיס נוסף בחצי יגרור הרחקה מהגמר. כמובן הכל במידה של אם וכאשר….

אלעד 24 ביוני 2014

רק שלא יקבל צהוב בשמינית

פו 24 ביוני 2014

אלעד- אתה קורא לניצחון של ברזיל על מקסיקו משכנע?

גיל 24 ביוני 2014

הם לא ניצחו את מקסיקו..

פו 24 ביוני 2014

סליחה
על קרואטיה

גיל 24 ביוני 2014

בעיניי כן. משחק פתיחה עם הרבה לחץ ובלי קשר לפנדל שהיה או לא הם לחצו עליהם רוב המשחק.

אריק 24 ביוני 2014

אז זהו? השלישי בעולם?
לפני נניח זלאטן? סוארז? אגוארו? רובן?
סתם כמה שמות של שחקנים שעשו קצת יותר מלתת שני משחקי מונדיאל טובים. ניימאר היה די חלש מול קרואטיה לטעמי, ומעולה בשני האחרונים, אבל גם מנדזוקיץ נראה כמו החלוץ הטוב בעולם נגד קמרון, אז בואו נרגע קצת.
מה שכן אותי באופן אישי הוא מפתיע לטובה, הוא במוד מצויין פסיכולוגית ועושה המון דברים מועילים בלי לעשות טעיות כמעט. רק שיפסיק עם הבכי הפתטי בהמנון.

D! 24 ביוני 2014

סתם טלנובלה דרום אמריקאית אריק,

ומסכים עם כל מילה אחרת.

ניימאר 24 ביוני 2014

סליחה אריק,
אבל אל תשכח שאני רק ילד בן 22. אמנם זה רק המונדיאל הראשון שלו, על האדמה שלו, אבל יום אחז גם אני אגיע לשיאי הרגש של לכתוב תגובה 'פתטית' בדה בזאר, אה?

no propaganda 24 ביוני 2014

1+

אנדר 24 ביוני 2014

א. לא עקבתי, אבל אם באמת האמנת בו לאורך העונה מגיע לך שאפו. בקרב חבריי, גם אני הייתי מהבודדים לעמוד בפרץ כשכולם השמיצו אותו.
ב. לא מסכים לגבי זה שזו הייתה טעות ללכת לברסה. לכל קבוצה אחרת שהיה מגיע (חוץ מריאל, ושם יש את רונאלדו שיושב על שמאל-אמצע) הוא היה הופך להיות הכוכב הגדול שכל הציפיות והלחץ והמבטים מופנים אליו. לא בטוח שזה טוב לכוכב ברזילאי בן 21 (בתחילת העונה) בשנה הראשונה באירופה. (בברסה עדיין מסי מושך את עיקר תשומת הלב ובגדול)
ג. יתרה מכך, אתה מתכונן למלחמה הקודמת. אני חושב שמשחק הפוזשן של ברצלונה גסס את רגעיו האחרונים בישורת של העונה הקודמת. אני צופה הגעה של סוארס, קואדרדו, (ועוד בלם או שנים כמובן) ומעבר למשחק מהיר על שטחים. (משהו שמסי בהחלט ממ..יכול להסתדר איתו, בהינתן השחקנים הנכונים לידו)

דור 24 ביוני 2014

הברזילאים קפצו בגול הרביעי כי מקסיקו הובילה 3-0 והייתה במקום הראשון עד הגול הזה (אחר כך גם קרואטיה כבשה)

טרנטה 24 ביוני 2014

גם אם ברזיל היתה מנצחת 3 – 1 ומקסיקו 3 – 0 ברזיל היתה ראשונה.

no propaganda 24 ביוני 2014

נכון, אבל הם היו בסיכון שמכסיקו יבקיעו עוד אחד.

אנדר 24 ביוני 2014

היי! הרסתם לי לגמרי את הסיכוי לדיון על התגובה :)

אחד 24 ביוני 2014

אמנם מקום שני משמעותו הולנד בשמינית, אבל במידה והם עוברים את הולנד(להערכתי לא היו עוברים אותם, אבל לצורך העניין) הדרך עד לגמר חלקה.
לעומת זאת, עכשיו יש להם את איטליה/אורוגוואי ברבע, וגרמניה בחצי.
לא בטוח שמקום שני היה אופציה כזו גרועה מבחינתם.

אלעד 24 ביוני 2014

מה שאתה אומר, זה שבשביל לזכות בגביע צריך מתישהו לנצח קבוצות טובות.
אבל את זה כבר למדנו השנה ב-נ.ב.א, עם ההיט.

אחד 24 ביוני 2014

יש הבדל בין לפגוש קבוצה טובה בכל שלב, לבין לתת להן להתיש אחת את השניה ולקבל רק אחת בגמר.

גיל 24 ביוני 2014

זה עבד מצוין עבור ההיט.

אלעד 24 ביוני 2014

לא, כי הם נדרסו ע"י הקבוצה הראשונה הטובה שפגשה בהם.
ובהשאלה – אם הדרך שלך מרוצפת בקמרון, קוסטה ריקה וארה"ב – אתה כנראה תחטוף רביעייה מצרפת בחצי (סתם זרקתי שמות, אין לי מושג איך ההגרלה מסתדרת).

גיל 24 ביוני 2014

אבל זה לא הטיעון שהועלה כאן רק לפני כמה שבועות. כולם אמרו כמה קל למיאמי להגיע לגמר והם חוסכים כוחות ומגיעים כולם רעננים ובריאים בעוד הספרס מגיעים מותשים וזקנים ולכן זה יהווה יתרון למיאמי. זה אותו דבר גם במונדיאל. אם אתה משחק נגד נבחרות חזקות בשלב הראשון ובדרך לגמר אתה אמור להיות מותש כביכול וגם יש סיכוי גבוה יותר שתודח. אני חושב שזה קצת קשקוש. כל משחק הוא נתון וגם שוויץ יכולה לנצח למשל את ארגנטינה.

אלעד 24 ביוני 2014

אפשר לקחת את זה לכאן ולכאן, ובסופו של דבר אני מסכים שזה קשקוש. ברזיל יכולה ללחוץ על צ'ילה 80 דקות ואז לחטוף גול ממתפרצת. האמת שאני ממש מרגיש שזה מה שהולך לקרות.

אחד 24 ביוני 2014

1. כדורסל זה משהו אחר.
ראשית, כדורגל משחק הרבה יותר מתיש.
שנית, השיטה בכדורסל מבטיחה שהקבוצה הטובה יותר מנצחת ברוב המוחלט של המקרים, בניגוד לשלב הנוקאאוט במונדיאל. לכן הקבוצה הזוכה בNBA באמת צריכה להיות הטובה ביותר, בלי קשר למסלול שעברה בדרך.
בכדורגל לעומת זאת, יש גם אלמנט של מזל. ככל שתפגוש פחות קבוצות חזקות, כך הסיכוי שתצליח להתקדם משתפר. לכן, הגרלה נוחה משפרת את הסיכויים שלך.

2. אינדיאנה יותר טובה מכל קבוצה שסן אנטוניו פגשה בפלייאוף לפני ההיט.

אלעד 24 ביוני 2014

הפעלת דמיון יצירתי במיוחד בסעיף 2.

גיל 24 ביוני 2014

אינדיאנה הייתה מפסידה בסיבוב הראשון אם הייתה במערב.

לגבי כדורגל זה נכון שיש יותר מזל אבל הבעייה היא שהרבה פעמים מה שנתפסת כיריבה קלה היא לא בהכרח כזו. ברזיל לכאורה מעדיפים לפגוש את צ'ילי אבל איך שהם נראים הם יכולים להקשות על ברזיל יותר מהולנד.

עב״ד 24 ביוני 2014

אני לא צופה הרבה בכדורגל. אם ניימאר הוא השלישי בטיבו, אז מי אלה השניים הראשונים? האם כנאמר באחת התגובות מסי ורונאלדו? הפרימדונה הבלתי נסבלת הזו? איפה רובן בדירוג? ואיזה אורח חיים בעייתי מנהל רונאלדיניו? חשבתי שגם רונאלדו המקורי לא היה סגפן במיוחד, ולפני כל טורניר עוד פעם היו דיבורים על כמה הוא השמין וכו׳ וכו׳

גיסנו 24 ביוני 2014

כשרונאלדיניו חזר לברזיל, הקבוצה שלו (נדמה לי סנטוס?) פתחה hotline טלפוני שאנשים יכולים להתקשר אליו אם הם רואים את רונאלדיניו במסיבות באמצע הלילה.

טרנטה 24 ביוני 2014

השלישי בעולם? בעיני המשוחדות מאד הוא כבר מזמן השחקן הטוב מכולם!

austaldo 24 ביוני 2014

זה נכון לא רק לניימאר. תיראה את אלכסיס סאנצ'ז בניבחרת צ'ילה כשהוא שחקן ראשי ולא נושא כלים. עוד סיבה למה צריך ליגות שיוויוניות.

no propaganda 24 ביוני 2014

ניימאר אפילו לא ב20 הטובים בעולם.
וגם אם תיקח רק חלוצים אני לא בטוח שהוא ב10.

לטעון שהוא יותר טוב מאחרים בגלל שהבקיע 4 שערים בשלב הבתים של המונדיאל זה כמו לטעון שקלוזה הוא אחד הגדולים כל הזמנים.

גיסנו 24 ביוני 2014

קלוזה אחד הסקוררים הגדולים של כל הזמנים. הוא יותר חלוץ "של פעם" – הוא לא ייצור לעצמו מצבים, אבל יש לו את החוש הזה להיות במקום הנכון בזמן הנכון, ולשים את הכדור ברשת פעם אחרי פעם.

אז אמנם הוא לא טכני ומרגש כמו שחקנים רבים אחרים שנחשבים לגדולים בכל הזמנים, והוא לא שינה את פני המשחק כמו אחרים – אבל לדעתי הוא בהחלט בטופ של חלוצי הרחבה של כל הזמנים.

no propaganda 24 ביוני 2014

אני האחרון לזלזל בקלוזה. שחקן אדיר. אבל אם נשווה אותו לואן ניסטרלוי למשל, אז אם כל האהבה שלי לקלוזה הוא פחות טוב. לכן לא הייתי שם אותו בטופ של חלוצי הרחבה בכל הזמנים. מה שכן הוא מאוד קונסיסטנטי ומחזיק בטופ הרבה שנים שזה יפה.

קלוזה לא הצליח בבאיירן, למעט עונה אחת להביא את הכישורים שלו לידי ביטוי, לעומת זאת במונדיאלים הוא מפציץ אבל לא בשלבים המכריעים.

אד הורטון 24 ביוני 2014

לא יודע אם רוני שהבקיע את שער המונדיאל הראשון שלו נגד אורוגוואי הוא בדיוק המודל לשחקן ששומר על כושר לרצף של מונדיאלים

no propaganda 24 ביוני 2014

רוני מאוד יציב במונדיאלים, תמיד גרוע :)

RAMI 24 ביוני 2014

רוני במונדיאל הזה היה טוב. שער ובישול, וזו רק תרומה סטט'. זה שאנגליה כנבחרת כשלה לא אומר שצריך בכח לחפש אותו.

RAMI 24 ביוני 2014

וגם הכישלון האנגלי הוא בערבון מוגבל מאוד. הגרלה לבית נוראי, במיוחד מבחינתם (ענייני מאצ' אפ וכו'). אבל זה כבר דיון אחר לגמרי

no propaganda 24 ביוני 2014

לא קשור לתרומה הסטטיסטית. וגם 7 גולים מול קוסטה ריקה לא ישפרו את איך שהוא היה במונדיאל הזה וזה לא טוב. החטאות ממצבים קלים, לחץ לא איכותי(למרות שזה כנראה יותר אשמת המאמן) ובכלל לא היה במשחק כמו שצריך רב הזמן.

אין לי בעיה עם מצ' אפ אבל אם קוסטה ריקה עולה אז גם אנליה אמורה להיות מסוגלת לזה.

rami 24 ביוני 2014

האימרה שאם קוסטה ריקה יכולה אז אנגליה גם יכולה תוספת לגבי כל דבר. אם X יכול אז Y יכול. בפועל, במציאות, זה לא עובד ככה. להולנד לדוגמה יש כלים מאוד מוגבלים אבל יש מאמן שהוא עילוי והפך אותם לנבחרת מאורגנת עם מטרות ממוקדות בכל משחק ומשחק כשהם ידועים בדיוק איך הם יכולים להשיג אותן. כנראה שגם בקוסטה ריקה זה ככה, תוסיף לזה את העובדה שאין בן אדם אחד ביקום שציפה מקוסטה ריקה למשהו והם שיחקו לגמרי בלי לחץ.
באנגליה המצב שונה לגמרי. רוני הוצב נגד איטליה באיזו עמדה לא ברורה ושמנעה ממנו את האפשרות להשפיע כמו שצריך על המשחק- ולמרות זאת הוא בישל שער. נגד אורוגאוי הוא נתן משחק טוב מאוד, ונגיחה מחצי מטר במצב שהכדור הגיע אליו היא לא החמצה (לדעתי).
הוא היה טוב בטורניר הזה ולא הוא הבעיה של האנגלים.

no propaganda 24 ביוני 2014

לא אמרתי שהוא היה הבעיה. כמעט כל הנבחרת הייתה גרועה, בעיקר מול אורוגוואי. חוץ מקהיל אין לאנגליה בכלל הגנה. ג'רארד היה גרוע באותה מידה.

ההחמצה בנגיחה היא החמצה לכל דבר אבל הייתה לו אחת אפילו יותר גרועה באותו משחק.

זה שרוני בישל שער לא אומר שהוא שיחק טוב, הוא נתן הברקה אבל כל שאר הזמן היה גרוע.

אריאל גרייזס 24 ביוני 2014

העובדה היא שהוא בטופ של המשחק שלו (כלומר, משחק ברמות הגבוהות ביותר) כבר 12 שנה. איך הוא משחק במונדיאל (וכן, רוני חרא במונדיאלים. בכלל בטורנירים גדולים – גם ביורו הוא נעלם המון) זה בכלל לא השאלה אלא רק לאורך כמה זמן אתה מצליח לשמור את עצמך בטופ.

יואב 24 ביוני 2014

ניימאר שחקן דימיוני. מתנה אהבים עם הכדור.
סט היכולות של אוסקר וווילן שונה מהותית מהשניים האחרים, שהם בעיקר מרוויחי כדורים בעוד אוסקר הוא קוסם קטן.

כסיפוביץ 24 ביוני 2014

ניימאר לא מתאים לברסה בדיוק כמו שברסה השנה לא התאימה למסי.
דווקא הייתי משאיר את ניימאר ומקווה שאנריקה ישנה את השיטה מהשנתיים האחרונות.

ברסה עם ראקיטיץ, אינייסטה, מסי וניימאר יכולה לחזור לשיטה הנפלאה בימי רונאלדיניו-אטו-מסי

משה אהרון 24 ביוני 2014

אם כבר העונה של אטו-מסי-הנרי. מסי היה אז הרבה יותר טוב וזו היתה העונה היפה ביותר לדעתי של בארסה ב-10 השנים האחרונות.

כסיפוביץ 24 ביוני 2014

אולי לקחה יותר תארים אבל השחקן המרגש [והטוב] בעולם אז שיחק כאילו הוא נהנה מהחיים…
אפילו מסי לא העמיד את הברנבאו לסטנדינג אוביישן.

עניין של טעם ;-)

בר 24 ביוני 2014

האמת שלא כל הברזילאים לא מחזיקים מעמד, אולי הם באמת לא צריכים להיות חלוצים, כי אם כל הכבוד לרונרלדו, רונלדיניו וריוואלדו, מי שבאמת החזיקו את ברזיל ההיא במשך 12 שנה ואפשרו להם את צורת המשחק ההיא, היו רוברטו קרלוס וקאפו כנראה צמד המגינים הטוב בהיסטוריה.

אריאל גרייזס 24 ביוני 2014

יש בזה משהו. ועדיין, בלי רונאלדו וריבאלדו, ברזיל לא מגיעה לשני הגמרים ההם ולא לוקחת אליפות עולם. גם בלי רומאריו ב-94.
גם היום לא חסר לברזיל מגינים מעולים – לא רק אלו שבאליפות (אני לא חושב שדני אלבז הוא המגן הימני הכי טוב שיש לברזילאים להציע, אולי רק השלישי או הרביעי) אלא בכלל. וברזיל גם מסוגלת לקחת אליפות עולם השנה, רק שזה יהיה על ההגנה שלה (וניימאר, כמובן)

אריאל גרייזס 24 ביוני 2014

אני רוצה להבהיר משהו – אני לא חושב שניימאר הוא היום השחקן השלישי בטיבו בעולם. אני כן חושב שהוא בדרך לשם – זה יקח קצת זמן, אולי שנה, אולי שנתיים, אבל הוא יגיע לנקודה שבה הוא אחד משלושת (או אם תרצו, חמשת) השחקנים הטובים בעולם. השאלה היא באמת כמה זמן הוא מסוגל להישאר בטופ.
ולאלו שאומרים שהוא חגג מול נבחרות חלשות ושהגולים שלו הם דרדלה, בכלל לא מבינים את הנקודה – זה לא רק הגולים. זה איך הוא לוקח את המשחק עליו. כמו שסווארז עושה, הוא נמצא כל הזמן ליד הכדור, כל הזמן מבקש אותו. הוא מבין את האחריות שיש עליו בנבחרת ומקבל אותה, בעוד שיש שחקנים שנדמה שבורחים ממנה (עם כל הכבוד לגולים של מסי, הוא נגע מעט מאוד בכדור במשחקים של ארגנטינה. והם היו נגד נבחרות חלשות יותר. על רונאלדו אני בכלל לא מדבר).
וחוץ מזה, יש אצלו את התחושה שאתה מקבל אצל שחקנים גדולים באמת, את הבאז הזה כשהכדור אצלם ברגל, שכל רגע משהו טוב הולך לקרות

רועי 24 ביוני 2014

מדויק, בעיקר בנושא הבאז, הכי קרוב לבאז של זידאן.

ערן לוי 24 ביוני 2014

ראוי לציין: פרד לא היה בנבדל.

yg 24 ביוני 2014

החבר שלך שוב נשך. צריך לשים לו זמם

Comments closed