יומן ברזיל (16) – הטכנוקרט

למה ואן חאל הוא לא כזה גאון וגם למה אסור להסיק משהו ממה שראינו בשלבי ההכרעה על מצב הכדורגל העולמי

In כללי

נזכרתי אתמול בבארסה של ואן חאל. לא זאת הראשונה, אלא זאת של הקדנציה השניה שלו.

זאת היתה הבארסה הראשונה שהתעניינתי בה, אחרי שהייתי בביקור בעיר וראיתי משחק בקאמפ נואו. זה היה ב-2002 או 2003, קצת לפני שלהגיע לשם הפך לבונטון ישראלי וקצת לפני שרייקארד הגיע ושינה את הקבוצה מהיסוד.

אני זוכר את התוצאה במשחק מצוין, זה נגמר 3-1 על קלאב ברוז' בליגת האלופות. אני זוכר חבורה של בלגים חביבים שישבו לפנינו ואת ההרכב של בארסה, עם שחקנים כמו הארנבון סביולה, ריקלמה וכמובן – פטריק קלויברט (שנראה אז בדיוק כמו שהוא נראה היום. מישהו יכול להסביר את חוזה האי-הזדקנות שהאיש חתם עם השטן?).

זאת היתה קבוצה חביבה אבל סוג של לוזרית כזאת, מהסוג שלא יכולת לדמיין בכלל שתהפוך למפלצת יחסי הציבור שהיא היום. היא שיחקה כדורגל די משמים ולא היה ברור איך מאוסף שחקנים די מצוין יוצא כדורגל כל כך בינוני.

ואז נזכרתי במאמן שלה.

הוא היה יושב על הספסל עם הפנקס שלו ורושם. כל המשחק רושם. ואני זוכר איך הפנקס הזה הפך להיות לסמל בברצלונה של כל מה שרע בואן חאל.

נזכרתי גם למה ואן חאל עף מבארסה, כמו גם ממרבית הקבוצות שבהן אימן. זה לא היה בגלל שהוא רב עם אנשים במועדון, או לפחות לא רק. זה גם לא היה בגלל התוצאות, או לפחות לא רק.

זה היה בגלל הפנקס הזה.

Louis-van-Gaal-of-Holland

*

יש דברים שאני מצטער שלא אמרתי בזמן אמת, כדי שאני אוכל להגיד בדיעבד – אמרתי לכם. בכל זאת, האם יש תחושה טובה מזו?

אני מאוד מצטער עכשיו שאחרי המשחק של הולנד-קוסטה ריקה ביליתי ביום של שופינג בסלבדור במקום לכתוב את דעתי על ואן חאל והולנד שלו.

דקה לפני הפנדלים, כשואן חאל הכניס את קארול, אח שלי אמר לי – "חכה תראה עכשיו, אם הם ינצחו, כולם יגידו שואן חאל גאון וישכחו את כל מה שהיה לפני". אין מה להגיד, צדק.

ואני רציתי לכתוב על זה, שלקרוא גאון למישהו שבמשך 120 דקות לא הצליח להבקיע מול קוסטה ריקה, זה יומרנות די גדולה. זה לא היה סתם חוסר בגולים, זה היה תוכנית משחק משעממת להחריד שבה הולנד העבירה את הכדור על קשת השלוש, אם להשתמש בדימוי שנתתי במהלך המשחק, ונראתה בדיוק כמו הקבוצה שבאה מוכנה למשחק מול ספרד, עם בדיוק אותה תוכנית עבודה – רק שהצד שמנגד לא עשה את מה שעשו הספרדים, ולהולנדים לא היתה תוכנית ב'.

ברגע שהקבוצה בצד השני לא התפתתה לעלות למלעלה, להולנדים לא נשאר אלא נשק הכדורים הארוכים לואן פרסי וכמובן – הפריצות מהאגף של רובן – וזהו.

שום שינוי בתוכניות, שום מחשבה לעומק, שום רעיונות אחרים.

וזה לא שלא ראינו את אותו הדבר בדיוק מול המקסיקנים שלב לפני. הולנד ניצלה במשחק ההוא במזל נטו. הכדורים הארוכים שלה לא עבדו. סתם קרן מקרית וכדור שהתלבש (יפה, אין מה לומר) על הרגל של סניידר.

והנה הם מגיעים אתמול למשחק מול ארגנטינה, קבוצה שכבר ראתה משהו פה ושם, ואנחנו מקבלים בדיוק את אותה תוכנית עבודה. ושוב, 120 דקות בלי שום חידוש. חלוץ כמו ואן פרסי בחוד ההתקפה נוגע בכדור אולי שלוש פעמים כל המשחק. הפעם אפילו רובן לא היה יכול להועיל.

גאון, לא?

*

ובכן, למרות מה שכל מיני אנשים ינסו למכור לכם, ואן חאל הוא לא גאון. רחוק מזה.

ואן חאל הוא טכנוקרט של המשחק. טכנוקרט מוצלח מאוד, אין מה לומר, אבל טכנוקרט. גם פקיד השומה המוצלח ביותר הוא בסופו של דבר עדיין פקיד שומה.

הפנקס הזה שדיברתי עליו לא סתם הפך לסממן המובהק ביותר של ההולנדי.

והוא הסיבה שאנשים שונאים אותו בכל מקום שהוא הגיע אליו.

ואן חאל הוא טכנוקרט שמנסה לעקר את המשחק מהאלמנט הכי מעניין שלו – המקריות.

ההכנסה של קארול בדקה ה-120 של המשחק הקודם היא דוגמא קלאסית לכך. הכנה מדוקדקת מראש ותוכנית פעולה שהוצאה לפועל באופן מושלם.

כן, זה מביא תוצאות. אבל עם הזמן, אנשים שונאים את זה. ברמת הנבחרות זאת דרך מצוינת לייצר הצלחות, ברמת הקבוצות זה פשוט לא עובד לאורך זמן. למרות מה שמרבית האנשים יגידו לכם, עמוק בפנים הם רומנטיים.

זה לא סתם שואן חאל מסתכסך בכל מקום שהוא מגיע אליו. אנשים רוצים לראות כדורגל שלא נשלט ברמה מדעית. שהוא יותר מאשר סכום של 11 שחקנים שהניחו אותם בפורמט מסוים ואמרו להם איפה בדיוק לעמוד ולאן ללכת בכל נקודה במשחק.

ומה שהכי גרוע עם ואן חאל, וזה תופעה קלאסית לאנשים כמוהו, זה שעם הזמן הוא הפך לחסר גמישות באופן מחריד. מגיע עם תוכנית עבודה וכשהיא לא עובדת, אין לו ממש תחליפים. אם לא היה לו "ווילד קארד" פראי כמו רובן (האם יש שחקן שעבר טרנספורמציה כל כך מרשימה מהלוזר האולטימטיבי לחביב הקהל כמוהו? אפילו לברון לא הצליח ככה), אפילו את מעט ההצלחות של נבחרת הולנד לא בטוח שהיינו רואים.

בהצלחה אוהדי מנצ'סטר יונייטד עם זה.

*

יש לאנשים נטיה להשליך מגביעי נבחרות על מצב הכדורגל העולמי. הם רק שוכחים שאין שום קשר בין השניים. פורמט של גביע, שבו כל משחק הוא נצח או לך הביתה (אפילו עוד יותר קיצוני מאשר ליגת האלופות, שם יש לך שני משחקים בכל שלב מכריע למעט הגמר) מכתיב מראש שיטת משחק מסוימת.

השיטה הזאת לא אומרת כלום על איך כדורגל היום משוחק.

אם כבר, הרי ששלב הבתים במונדיאל, זה שבו אין את הפחד הזה מהפסד, הוא אינדיקציה הרבה יותר טובה. לא סתם זה היה שלב הבתים הטוב ביותר שראינו זה כמה עשרות שנים.

הכדורגל העולמי עבר ב-10 השנים האחרונות טרנספומציה אדירה. ראינו בו את כדורגל הפוזשן פורץ, מלהיב ואז הופך למשהו כמעט סטנדרטי. ראינו את הכדורגל של מוריניו – קשוח, אכזרי, אופרטיוניסטי – משתלט על כל חלקה טובה אבל אז נוחל מפלה. ולמה הוא נחל מפלה? לכדורגל המהיר, המלהיב, זה ששיחקו בשנה האחרונה הסיטי וליברפול וגם ריאל מדריד ודורטמונד ובאיירן מינכן בשנה שלפני כן.

לא היתה תקופה שבה הכדורגל פרח מבחינה טקטית, עם חידושים ומאמנים שמכניסים חידושים, כמו התקופה הנוכחית. הכדורגל העולמי הוא מלהיב ומרתק.

לבוא להסיק משלבי ההכרעה במונדיאל, מקום שבו בדרך כלל מאמנים אנשים שלא מעודכנים בחידושי הכדורגל העולמי (סאבלה, סקולארי) ועסוקים בעיקר בלהגן על הג'וב שלהם משהו על מצב הכדורגל בכללי – זאת פשוט תהיה טעות.

אני לא אסלח לגרמנים על מה שהם עשו לברזיל שלי לפני יומיים (אם כי ייאמר לזכותם שזה לא שהם כל כך ניסו להבקיע כמו שהברזילאים פשוט נתנו להם) אבל אם יש קבוצה שנראית כמו קבוצת כדורגל מודרני במונדיאל הזה, אלו הגרמנים.

שיהיה להם בהצלחה מול הכדורגל הלא מודרני של הארגנטינאים בגמר.

 

93 Comments

כסיפוביץ 10 ביולי 2014

"לבוא להסיק משלבי ההכרעה במונדיאל, מקום שבו בדרך כלל מאמנים אנשים שלא מעודכנים בחידושי הכדורגל העולמי (סאבלה, סקולארי) ועסוקים בעיקר בלהגן על הג'וב שלהם משהו על מצב הכדורגל בכללי – זאת פשוט תהיה טעות."

זה לא מה שכל הפוסט הזה אמור להיות?

או פיספסתי וזה נגד האיש והפנקס ברמה האישית?

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

החלק הראשון הוא על ואן חאל, החלק השני הוא באופן כללי, לא רק עליו אלא גם על סקולארי וסאבלה וכל שלבי ההכרעה הדי מאכזבים במונדיאל הזה

gilad 10 ביולי 2014

תשמע היה לך אחלה בלוג במונדיאל וזה, אבל חייב לציין שלא צלחתי את הפוסט כאן. גם אם קנית באל סלוודור,היו עוד כמה ימים לכתוב את דעתך על ואן-חאל, עד אתמול ב-22:59. לא כתבת? בסדר, לבוא עכשיו בכזאת נחרצות…עזוב, לא רציני. גם אני יכול למלא טוטו ביום ראשון. בדיעבד ברור שברזיל עלובים וואן חאל טכנוקרט. בשביל זה לא צריך דה-באזר, כן?

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

מה לעשות, היתה לי טיסה לארץ והיה איזה חצי גמר נוסף לכתוב עליו ועם הזמן זה נהיה לא רלוונטי. אתמול זה נהיה רלוונטי מחדש.

אריק 10 ביולי 2014

רציתי לכתוב שיהיה 5-0 לגרמניה על ברזיל בדקה ה29 לפני המשחק אבל אז הילד התחיל לבכות ולא הספקתי. ון חאל שאני לא מאוד אוהד אותו, גם מהסיבות שמנית היה קרוב להביא נבחרת מחורבנת לעילה לגמר ונעצר בפנדלים, הישג אדיר. נגד קוסטה ריקה עשו מספיק קורות משקוף והרחקות מהקו עצירות של שוער והרבה חוסר מזל. כדורגל משחק שלא מתאים לנוק אאוט בדיוק כתבתי אצל דורפן. זה מעקר אותו מההעזה והופך למשעמם.

shadow 10 ביולי 2014

מדהים איך אני יכול להסכים איתך בפוסט מסויים וממש לא בפוסט אחר.

פה זה המצב שאני לא מסכים איתך.

הולנד שיחקה מצויין מול קוסטה ריקה. אם לא תצוגת שוערות של נאבס פלוס תצוגת קורות ומשקופים מהדהדת, קוסטה ריקה סופרת עד ארבע.

ועכשיו לעובדות. הולנד היא נבחרת מאוד בנונית אפילו בנונית מינוס.

יש שם כוכב אחד ברמה עולמית – רובן וכל השאר נגרים.

אם תנסה להשוות אותה לנבחרת אחרת אז הכי דומה לה זו פורטוגל וכולנו יודעים איפה היא נמצאת כבר מזמן.

הולנד הגיעה הכי רחוק שיש, הכי רחוק שיכלה ואלי מעבר לקח.
ההבדל בינה לבין ארגנטינה, שטובה ממנה עשרות מונים זה שהיא שיחקה נגד נבחרות פי כמה טובות וגם נתנה כמה הצגות לא רעות במונדיאל הזה.

אם כבר הפוסט היה צריך להתמקד בסאבלה, הנבחרת שלו ואיך יכול להיות שארגנטינה שיחקה נגד כל הרבה נבחרות פח במונדיאל הזה ועדיין הגיע לגמר עם כדורגל מבזה.

זה פשוט עלבון לטורניר טוב שכזה שקבוצה כמו ארגנטינה הגיע לגמר.

אני מאוד מקווה שגרמניה לא תרחם עליהם ותיתן להם שביעיה כמו שנתנו לברזיל

shadow 10 ביולי 2014

אלי מעבר לקח = "אולי מעבר לכך"

אוי ואבוי על השגיאות. בכל זאת 3 וחצי בבוקר בברזיל.

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

אני לא מתווכח בכלל שהולנד הגיע הרבה יותר רחוק מאשר חומר השחקנים שלה (דרך אגב, גם ואן פרסי הוא שחקן ברמה עולמית כשהוא בריא, אבל מאז השלב הראשון הוא נעלם לגמרי, וחלק גדול מזה זה על ואן חאל). והיא עשתה את זה בזכות היכולת של ואן חאל לשחק על היתרונות של הקבוצה שלו. הבעיה היא שהשיטה שלו מתאימה למשהו ספציפי ואין לו שום גמישות לשנות את זה. הוא לא שינה כלום במשחק מול קוסטה ריקה במשך 120 דקות והסיבה היחידה שהם הגיעו למצבים (זה לא היה כל כך הרבה מצבים) זה אריאן רובן. אתמול זה היה עוד יותר קיצוני.
ולהגיד שלארגנטינה יש יותר כלים? מסי (שמאכזב), די מריה (שפצוע) והיגוואין שחלש מאוד. זהו, זה מה שיש להם. השחקן הכי טוב שלהם במונדיאל הזה הוא מסצ'ארנו וזה מראה בדיוק מה שיש להם. גם הם הגיעו הרבה יותר ממה שמצופה מהם

MCMANAMAN 10 ביולי 2014

למה מסי מאכזב? כל גול שלהם זה שלו או בישול שלו אם אני לא טועה. די מריה נפצע רק במשחק הקודם אבל עד אז הוא היה השחקן הכי טוב שלהם אחרי מסי.
חוצמזה שאגוארו, פלאסיו ולבאצי הם ספסל הרבה יותר מרשים מ…ממפיס? מי זה?
להולנד יש את רובן, ואן פרסי וסניידר. אם שלושתם לא טובים אין להם עוד כלום.

shadow 10 ביולי 2014

לא אמרת כלום
מסי, די מריה, היגוואין

נו ואשמת מי זה שהם מאכזבים?

די מריה נפצע רק במשחק הקודם, אגוארו שיחק בתחילת הטורניר וגם אז הם ניראו איום ונורא.
יש להם גם את לבצי ורוחו ופרז.

ההבדל הוא שלואן חאל גם אם רצה אין יותר מדי עם מה להפתיע.
תראה מה יש לו בהרכב, את מי הוא כבר יכול להביא מהספסל?

ואן פרסי הוא תעלומה והוא בערך ברמה של פלאסיו ככה שזה מתקזז.

נ.ב

נראה לי שלבעוט 20 פעם לשער במשחק זה נתון לא רע. לבעוט 15 פעם מתוך זה למסגרת, כשארבע מתוך החמש שהלכו החוצה כביכול היו קורות ומשקופים זה נתון מעולה לכל הדעות, שמצביע אגב על איכות משחק גבוהה ועל בעיטות ממצבים פנויים. כל זה כשקוסטה ריקה נמצאת במגננה רבתי 120 דקות.

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

בעיטות למסגרת זה סטטיסטיקת שקר לאללה. כל דרדלה לכיוון המסגרת נספרת גם אם לא היה לה סיכוי להכנס. ה-90 דקות הראשונות במשחק מול קוסטה ריקה היו שעמומון טוטאלי. ההולנדים הזיזו את הכדור מצד לצד על קו החצי. אחר כך בהארכה זה קצת נפתח, אבל זה עדיין היה משחק עלוב למדי של ההולנדים

shadow 10 ביולי 2014

אם אתה קורא להצלות של נאבס שנבחר למצטיין המשחק וכנראה יפסיד את תואר שוער הטורניר לנוייר, דרדלה אז קטונתי.

סטטיסטיקה היא תמיד שקר אם לא רואים את המשחק.
נכחתי באיצטדיון.

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

גם אני הייתי באיצטדיון, לא תנצח אותי פה. והקהל שרק בוז להולנד על המשחק שלה. שיחקו רוב המשחק משולשים מאחורה

shadow 10 ביולי 2014

אני יודע שגם אתה היית באיצטדיון ואני לא מנסה לנצח אותך מכיוון שאנחנו לא נמצאים בשום תחרות.

ההתיחסות לנוכחות שלי באיצטדיון באה לחזק את הניתוח הסטטיסטי ולהראות שהוא לא תלוש ולא הסתמכתי רק על קריאת הנתונים.

הבוז שנשרק באיצטדיון הוא לא על המשחק של הולנד אלא מכיוון שרוב הקהל העדיף נבחרת לטינית על פני נבחרת אירופית ומעדיף עשרות מונים את האנדרדוג על פני הנבחרת היותר איכותית כביכול.
גם במשחק של גרמניה גאנה הקהל עודד ברובו את הגאנאים ושרק בוז לגרמנים.
בנוסף היה יתרון ברור באיצטדיון לאוהדי קוסטה ריקה על פני ההולנדים, גם בלי העזרה של הברזילאים.
דווקא בהערכה נשרקו הרבה שריקות בוז שהייתי שותף להן על ביזבוזי הזמן וההתחזויות (הלא ספורטיביות) של שחקני קוסטה ריקה.

כנראה שנשאר חלוקים.

פאןפאן 10 ביולי 2014

מסכים איתך לחלוטין לגבי המשחק של הולנד -קוסטה ריקה הסימפטים.
תצוגת שוערות מדהימה לצד כישוף וודו על השער של הלטינים הממוזלים
מהמשחקים שאף אחד לא היה מרים גבה אם היה נגמר ברביעיה.
גם אני חושב שואן חאל הוא פוץ חמוץ ומרובע אבל, וזה אבל גדול, אם היה להולנד חלוץ אחד בפורמה הם היו בלתי מנוצחים (בעצם הם לא הפסידו גם במונדיאל הזה)
מה לעשות שואן פרסי עבר שנה נוראית השנה והמונדיאל היה רק המשך ישיר ליכולת הירודה שלו.
הנוטלאר בשבילי זה אניגמה כי תמיד חשבתי שהוא שווה יותר אבל במועדונים שהוא שיחק ראינו דברים אחרים.
לא מכיר מספיק את הכדורגל ההולנדי אבל חלוצים גדולים אין להם בדור הזה ועם הכלים המוגבלים האלו הוא הודח בפנדלים בחצי גמר. שוין
אתמול לא הגיע להם כי באמת ואן חאל לא העיז אפילו טיפה למרות שכל פעולה של סניידר אתמול הייתה סכנה ממשית לצופים שמעל השער ורובן קיבל שיעור מאלף מהמאסטרו לחיסול שחקנים – מסצארנו.
לא להאמין שליברפול שיחררה אותו ואת אלונסו מהסגל שלהם :-)

נימי 10 ביולי 2014

Shadow
צודק בכל מילה, מצטרף לתגובתך ומוסיף:
נראה לי גרייזס מתחיל לחשוב על הליגה האנגלית ועל יונייטד.
הוא אוהד ליברפול לא? סה״כ מובן וטיפוסי.

no propaganda 10 ביולי 2014

המדד שהכי מוכיח את עצמו עד עכשיו למדידת איכות של קבוצת כדורגל זה בעיטות שלך למסגרת חלקי בעיטות למסגרת שלך.

אז לא הייתי מזלזל בנתון הזה.

בלי שום קשר לגבי המשחק הספציפי הזה אתה צודק.

אסף רביץ 10 ביולי 2014

לגבי כדורגל הנבחרות אני מסכים לגמרי. השלב המוקדם קצת הטעה הפעם, אבל בשלבים המאוחרים מה שהיה נכון ב-1990 לא השתנה מאז- לנבחרות האלה אין ממש מה לעשות מול הגנה חזקה ובגלל זה גם הגדולות מנצלות את היכולות שלהן קודם כל כדי לבנות הגנת ברזל. לגרמניה יש הזדמנות להוכיח שנבחרת אחת הצליחה לשבור את המעגל בזכות שנים של עבודה עם מאמן קבוע ובסיס קבוע.

לגבי ואן חאל אני לא מסכים. הוא הפסיד בפנדלים בחצי גמר עם נבחרת שיש לפחות 10 יותר מוכשרות ממנה בטורניר הזה והוא היה בקלות המאמן הגמיש ביותר במונדיאל- עבר לשלושה בלמים בעקבות פציעה של שחקן מפתח, שינה מערך כמעט כל משחק ובמהלך המשחקים, החילופים שלו ניצחו משחקים כל הזמן. זה כבר לא הואן חאל של פעם ומבחינתי הוא מאמן הטורניר.

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

הולנד בשלבי ההכרעה הבקיע שני גולים, שניהם ב-5 הדקות האחרונות של משחק שמינית הגמר שלה – וזהו. זה מקרה קלאסי שבו מבחן התוצאה משקר בגדול. כן, יש נבחרות מוכשרות ממנה שהצליחו פחות, אבל כשיש כל כך מעט משחקים וכשבסוף זה מוכרע על פנדלים, לא צריך ליחס חשיבות יותר מדי גדולה לתוצאות אלא ליכולת. והיכולת, מאז השלב המוקדם (למעשה, מאז המשחק מול ספרד) ממש לא מרשימה

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

דרך אגב, אני לא אומר שואן חאל הוא לא מאמן טוב. יש לו תכונות מצוינות בתור מאמן. מה שאני לא אוהב זה את הדרך שבה הוא מעקר את המשחק ואת הדרך שבה הוא תופס אותו, כמין שחמט שבו הוא מזיז פיונים על הלוח. לטעמי, זאת המגרעה הגדולה באמת שלו

יוסי מהאבטיחים 10 ביולי 2014

וכמה הבקיעה ארגנטינה?
וברזיל?
ומי בכלל שיחקה טוב בשלבי הנוקאאוט? אפילו גרמניה היתה בינונית מינוס בשמינית וברבע.
בקיצור, כנראה שפרשנות הבדיעבד מעצימה דברים. גרמניה לא באמת טובה כמו ה 7:1 הזה כמו שהולנד לא באמת גרועה כמו שמצטייר כאן. זה הרבה עניין של מזל, לקבל נבחרות שעושות הגנה טובה כי הן מודעות לעצמן (ארגנטינה, קוסטה ריקה) או נבחרת בזיון עם סף שביר אפס שחושבת שהיא עדיין גדולה כמו ברזיל.

רוצה לומר, אם היוצרות היו הפוכות אז הולנד היתה מאכילה את ברזיל שלישיה בדיוק כמו שגרמניה היתה נשאבת למשחק סקור נמוך מול ארגנטינה

MCMANAMAN 10 ביולי 2014

לא ממש מסכים.
ואן חאל, בדיוק כמו שאר מאמני הנבחרות הגדולות מסביבו, ניצח עם מה שיש לו – רובן.
הוא בנה קבוצה שיכולה להתמודד גם עם כדורים גבוהים(3 בלמים) אבל גם יש לה משחק אגפים טוב(למה שחררנו את דירק קאוט?!) ומרכז קישור חזק(ועדיין פחות אלים מאשר היה לפני 4 שנים)
בהתקפה הוא בנה על רובן עם עזרה מואן פרסי וסניידר(שלא ממש הגיעה)
מה עוד נותר לו? אין לו דרך אחרת לפרוץ את הבונקר של קוסטה ריקה(שלא נפרץ גם על ידי איטליה ואורוגוואי)
הוא אולי לא גאון אבל אני חושב שהוא הוציא את המיטב ממאגר הכשרונות שיש לו.
אחרי המונדיאל הזה אני דווקא די חושש ממה שואן חאל המשופר(ממש לא אותו המאמן מברצלונה) יעשה ביונייטד.
המשפט בקשר לרובן לגמרי נכון. הבן אדם השתנה, הפסיק להתבכיין ואפילו הצלילות שלו הרבה פחות גרועות משל כל שאר הכוכבים במונדיאל הזה(חאמס רודריגז, ניימאר והגדול מכולם – תומאס מולר שצריך לזכות באוסקר הגרמני על שלל ההצגות שלו במונדיאל הזה)
אתה צודק לגמרי בקשר להבדל העצום בין הבתים לשלבי ההכרעה וזה די עצוב.
מבחינתי הכדורגל של גרמניה הוא יעיל. לא יפה. אני באמת מעדיף לראות את ברזיל עם ניימאר מצטיין מאשר את גרמניה עם לאהם מצטיין. מגן ימני מצטיין? באמת? לזה הגענו? מוריניו רק הבין לפני כולם לאן הרוח נושבת ולצערי היא נושבת לכדורגל טקטי וקר בו גרמניה תזכה בלי שום שחקן מלהיב.
כדורגל בו אסור לבעוט מ 20 מטר כי הבלם פנוי על קו החצי.
אני יכול רק לקוות שהטראומה שברזיל חוותה בחצי הגמר תחזיר אותה קצת למקורות

אחד 10 ביולי 2014

כי הכדורגל של ארגנטינה הוא ממש תענוג לעיניים…

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

שוב, אני לא אומר שואן חאל לא מאמן טוב. הוא עשה עבודה יפה עם הולנד.
מה שאני אומר, ואולי זה לא ברור מהטקסט, זה שהוא טכנוקרט. שהוא מעמיד שחקנים על המגרש בעמדות מסוימות וסומך על הטקטיקה נטו. שהוא מעקר את המשחק. וזאת הסיבה שבסוף אנשים לא אוהבים אותו.
אולי הוא יצליח ביונייטד ואולי לא. אבל אני חושב שבסופו של דבר האופי של המשחק שלו יהפוך אותו לשנוא על אוהדי יונייטד. זה נכון שהכדורגל של פרגוסון אף פעם לא היה מלהיב בצורה מדהימה אבל בהשוואה לזה של ואן חאל – ובכן, אוהדי יוניטד יתגעגעו אליו, בטח אם הצלחות לא יגיעו (ועם איך שהקבוצות בנויות בליגה הזאת שהופכת קשה משנה לשנה, אבל לא אתפלא אם זה יקרה בסוף)

אחד 10 ביולי 2014

אחרי עידן דיוויד מויס הוא יצטרך לעבוד קשה מאד כדי לגרום לאוהדי יונייטד לשנוא אותו.

טל המנצ'סטרי 10 ביולי 2014

הכדורגל של פרגוסון לא היה מלהיב בצורה מדהימה?
אולי כי הקבוצה שלך היתה בצד שספג ממנו פעם אחר פעם, שנה אחר שנה ולאורך רוב הקדנצייה שלו ביונייטד? (כולל בשנים שליברפול היתה טובה יותר בתחילת הדרך שלו באנגליה)

יונייטד הסופר התקפית ועם שחקני חוד מגוונים לאורך השנים, כובשת ללא הפסקה וזה לא היה מלהיב?

רק אותך כנראה.

אוהד 10 ביולי 2014

לגבי רובן, לא משנה מה הוא יעשה, לא נשכח ולא נסלח על האדום לריינה.

bb 10 ביולי 2014

"גרמניה תזכה בלי אף שחקן מלהיב".
אז אתה מעדיף שחקנים מלהיבים על פני קבוצות מלהיבות?

MCMANAMAN 10 ביולי 2014

תן לי חבורת נגרים ואיזה רונאלדיניו או אפילו ניימאר כל יום מאשר 11 פיליפ לאהמים
זה אני
גרמניה לא מלהיבה אותי. היא יעילה.

עמי ג 10 ביולי 2014

לגרמניה אין שחקנים מלהיבים?
מולר שחותך מקו החוץ לרחבה ומשאיר מסירה אחורית לקלוזה לא מספיק מלהיב?
שורלה שמפציץ מזווית קשה למשקוף ופנימה לא מלהיב?
שוייני לא מלהיב?
סע מחדרה לא מלהיב?
קלוזה מלך שערי המונדיאלים בכל הזמנים במונדיאל רביעי לא מלהיב?
הנגיעות הקטנות של אוזיל?
המשחק המודרני של נוייר?
הבלורית של גצה?
הפצצות של קרוס?
על מה אתם מדברים בדיוק?
אני מוכן לקבל את הכדורגל הלא מלהיב של גרמניה עם דאבל פסים לפני ובתוך הרחבה, הפרגון, הקבוצתיות והבנת המשחק בכל יום בשבוע.

bb 10 ביולי 2014

הוא מתכוון לשחקנים סטייל רונלדיניו, שיבואו למגרש כדי לתת שואו ולהתחיל לעשות טריקים ולעבור שחקנים בשביל הכיף.
גם אני פחות מתלהב מזה ומעדיף כדורגל קבוצתי יותר. עניין של טעם.

MCMANAMAN 10 ביולי 2014

לפי דעתי הפכנו לאוהדי כדורגל שמתלהבים מאיך ששחקן חותך לרחבה או מאיזה שמירת לחץ מצוינת שחקן עושה
למה השער של חאמס הוא כנראה היפה במונדיאל? כי הוא פאקינג בעט מחוץ לרחבה!!! מתי מישהו עשה את זה לאחרונה?
המשחקים ברמות הגבוהות נהיו כל כך טקטיים וסגורים שהמצב היחיד שמישהו בועט מרחוק זה איזה בלם שמנסה לבעוט מ 35 מטר כי הקבוצה ממול כל כך "מלהיבה" באיך שהיא שומרת
יש מצב טוב מאוד שהבעיה היא אצלי כי גם מסי לא כזה מלהיב אותי. הוא יעיל. כנראה הכי יעיל בעולם אבל אני עדיין מעדיף לראות משהו מיוחד יותר. משהו שלא ראיתי מאף שחקן בנבחרת גרמניה

bb 10 ביולי 2014

שוב, זה עניין של טעם. אני לא באמת מתלהב כשאיזה ברזילאי מתחיל להקפיץ את הכדור ליד קו החוץ 50 מטר מהשער ללא תועלת. אבל אני כן מתלהב משחקן כמו מולר, שמשחק בחוכמה ויודע לבצע את הפעןלה הנכונה בזמן הנכון.
אין לך שום בעיה, פשוט אתה אוהב דברים אחרים בכדורגל, וזה בסדר.

עמי ג 10 ביולי 2014

נכון. זה ענין של טעם.
הגול של חאמס בוולה הוא מדהים ויפה, אבל יש בו גם הרבה מזל. הכדור התלבש לו על הרגל. טיפה פחות מתלבש והיה עף לשמיים.

לעומת זאת – עצירת כדור של רובן ממסירה של 40 מטר תוך כדי קפיצה עם רגל שמאל לפנים (באגף ימין!) היא הרבה פחות מקרית ודורשת מיומנות עילאית. אותי זה יותר מלהיב מאשר דריבל של שחקן מקסיקאי ליד קו החוץ שלא מוביל לכלום או מבעיטת הדג של היגיטה שהיא אמנם אסתטית ווירטואוזית מאוד אבל חסרת תועלת של ממש במשחק (ואף עשויה להסתיים בשער נגדו)

LOVERPOOL 10 ביולי 2014

אני אצטט מהבלוג הנהדר של אלפסי, שהיטיב לתאר את הסוגים השונים של כדורגל יפה. אני בהחלט איתו. יופי של הרמוניה קבוצתית יפה בעיניי הרבה יותר מריגוש של מהלך אחד גרנדיוזי (שגם הוא כמובן אדיר, אבל לראות קבוצה שלמה משחקת כדורגל נהדר, מקורי, מבריק – זה משהו מיוחד…):
"זה אולי פחות אקשן אבל יותר מרתק. אם תרצו, כמו ההבדל בין סרט הוליוודי לבין סרט של אלמודובר.
אני מבין למה אנשים אוהבים כדורגל הוליוודי, אבל אני אישית נהנה גם מכדורגל של אלמודובר".
– See more at: http://debuzzer.com/alfasi/%d7%94%d7%92%d7%99%d7%a2-%d7%96%d7%9e%d7%9f-%d7%a7%d7%a8%d7%99%d7%90%d7%aa-%d7%a9%d7%9e%d7%a2-%d7%a9%d7%9c-%d7%a9%d7%97%d7%a8%d7%99%d7%aa-%d7%92%d7%a2%d7%92%d7%95%d7%a2%d7%99%d7%99-%d7%9c%d7%98%d7%99/#sthash.gznbA5An.dpuf

MCMANAMAN 10 ביולי 2014

קודם כל אני שמח שאנחנו מסכימים שזה עניין של טעם ולא עובדות של החיים :)
נראה לי נתפסתם יותר מדי לדוגמה שלי של רונלדיניו
ההרגשה שלי היא שמנסים להגיע כמה שיותר למצב כיבוש אופטימלי AKA בעיטה במרחק 5 מטר מהשער
מעדיף גול שמגיע משחקן שעובר שחקן אחר או בעיטה מחוץ לרחבה. אלו בעיניי השערים היפים ביותר. זו דעתי
אני צופה גמר טקטי ומשעמם. ממועט שערים או אפילו מצבים ועם סיכוי טוב להיגמר רק בהארכה או פנדלים.

וסתם 2 נקודות שמעידות בעיניי על צביעות –
1. אגוארו עשה אתמול פאול הרבה יותר גרוע על השוער מאשר טיאגו סילבה עשה נגד קולומביה ואשר עליו הוא קיבל צהוב. לא שמעתי אף אחד מתלונן על זה.
2. לאורך כל הטורניר, עוד מהפאול שפפה לא עשה עליו, תומאס מולר מתבכיין, צולל וצועק לכל עבר אבל אני רק שומע כמה אדיר הוא בעוד ניימאר או רובן רק חוטפים תלונות למרות שהם הרבה פחות תיאטרליים(כן גם ניימאר)
זהו

ניינר 10 ביולי 2014

בקיצור, בליצ'יק של הכדורגל

no propaganda 10 ביולי 2014

יש גם אחד פפ גוארדיולה שמעקר את המשחק לא פחות אבל אבל מקבל יחס טוב מאוד מכולם.

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

הכדורגל של בארסה תחת פפ היה מהיפים בתולדות המשחק. זה היה כדורגל תכליתי ואטרקטיבי שבא יחד עם שליטה אבסולוטית בכדור. פפ זכה במוניטין שלו בצדק – וגם הוא זוכה להמון ביקורת על העונה האחרונה שלו

no propaganda 10 ביולי 2014

אני לא מדבר פה על אטרקטיבי או לא. לדעתי במשקרה של פפ זה תלוי באיזו עונה. אני מדבר על זה שבאים עם שיטה מסויימת ולא משנים כלום לא משנה מה קורה.

ניק 10 ביולי 2014

פפ זאת נקודה מעולה. הטענה פה היא שואל חאל יודע לקחת את השחקנים ולהעמיד אותם בדיוק במקום הנכון כדי לנצל את היתרונות שלהם, מה רע בזה??
תראו איך פפ הגיע לקבוצה מדהימה ופשוט עיקר אותה לגמרי כי ניסה לשחק בשיטה שלא מתאימה בכלל לשחקנים שהיו לו

ק. 10 ביולי 2014

גם אני לא אהבתי את הגישה הפאסיבית-מגיבה של הולנד, שאולי הייתה מתבקשת מול ספרד, אבל אח"כ יכול היה אחרת (ופתאום דקה 60 מול מקסיקו הראה שחומר השחקנים כן יכול אחרת.
עם זאת הוא הראה גמישות גדולה, שינה מערכים תוך כדי משחק והזיז שחקנים בעמדות תוך כדי משחק. הייתי מרוצה מהגישה שלו ואיך שהם שיחקו חצי שעה אחרונה מול מקסיקו (לא הייתה ברירה) ומול קוסטה ריקה (יצאו בזול, וכרגיל, קשה לאנשים להבין כמה זה לא פשוט, לא משנה איכות השחקנים שלך) לשחק מול אוטובוס ברחבה.
אתמול, חזר לגישה הפחדנית עם שלושה בלמים ודה יונג מפקחים על מסי, 0 דאבל פאסים, כמעט ולא התקרבו לרחבה עד שסבאלה נתן להם את השליטה עם ההוצאה של פרז שהיה טוב.
לפני המשחק אמרתי שאהיה בעד הולנד עם יעלו לגמר אבל כבר במחצית הבנתי שאני מעדיף נבחרת עם גישה כמו גרמניה.

עב״ד 10 ביולי 2014

אבל מה עם ארגנטינה? היא לא אחראית למשחק המשמים? חוץ מאיזה 20 דקות במחצית הראשונה הם הצליחו לעשות משהו בכלל? או ניסו? זה שהם מגיעים לגמר ככה זה לא ביזיון? לזכותם ייאמר שפסלו להם שער חוקי, וחבל. זה היה חוסך לנו חצי שעה של שיעמומון.

matipool 10 ביולי 2014

אתה יכול לפרט על השער החוקי שנפסל לארגנטינה ?
פספסתי כמה דקות פה ושם אבל לא זכור לי שראיתי או שדיברו על שער כזה .

אריק 10 ביולי 2014

גול של היגויאן נפסל בנבדל שלא היה

bb 10 ביולי 2014

חחחח אתם רציניים? זה היה כדור שפגש את הרשת החיצונית. אפילו יורם ראה את זה (אחרי שהוא צעק "שעררר" כמובן).

ק. 10 ביולי 2014

זה היה מחוץ למסגרת

אריק 10 ביולי 2014

ראיתע מהמיטה בלי קול. תוך ניקורים. עכשיו אני מבין למה לא דיברו על זה.

matipool 10 ביולי 2014

זה היה שער כמו ה"שער" של סטרלינג בדקה השלישית נגד איטליה .
מודה שבמקרה של סטרלינג קפצתי מהספה בטירוף וצרחתי "יש" !

כסיפוביץ 10 ביולי 2014

אם ואם ואם ואם…
הולנד לקחה את הבית המוקדם אם אנני טועה די בקלות עם כדורגל שוטף ומעיף.
כל זאת תחת ואן חאל.
אתם לוקחים טורניר של חודש באמצע הקיץ שלא הראה שום דבר חדש בנוגע לשלבים המתקדמים כבר 300 שנה ומסיקים עליו בצורה סובייקטיבית כל מיני דברים שלא קשורים להבנה בספורט.

ואן חאל לא לטעמך? מצוין. אבל לקבוע כאלה דברים על הנבחרת שלו?

כל הפוסט הזה הוא בנימה אישית וכך גם אתייחס אליו.

כתבת את הפוסט הנפלא על כדורגל אחרי ברזיל קולומביה. אותה הגישה יש להשליך גם על ואן חאל או הולנד או ארגנטינה.

נכון. ארגנטינה נבחרת לא סקסית ולא אטרקטיבית.
אתה עדיין יושב כמו טמבל 120 דקות ומחכה לראות את האומן הגדול ביותר בספורט הזה עושה קסם של שניה וחצי שתשכיח ממך את כל צרות העולם הזה.

זו חצי הכוס המלאה של המשחק. take it or leave it

shadow 10 ביולי 2014

1+

נימי 10 ביולי 2014

חזק
+1

סימנטוב 10 ביולי 2014

+1

יואב דובינסקי 10 ביולי 2014

גאון, לא פחות. אתה בכלל מכיר את הסגל של הולנד? את חומר השחקנים שהיה לו? זה לא בדיוק שהוא השאיר איזה טבז או רונאלדיניו מחוץ לסגל.
לקח נבחרת בינונית מאוד (להבדיל מהנבחרת של 2010 שהיתה אחת משלוש הנבחרות האיכותיות במונדיאל) והביא אותם מרחק פנדלים מהגמר.
את ספרד הביס במשחק להיסטוריה. משם, בכל משחק הרג את המחצית הראשונה ובשניה עשה חילוף שניצח. ממפיס ניצ את אוסטרליה, לירוי פר את צ'ילה, הונטלאר את מקסיקו וקרול את קוסטה ריקה. הוא עבר מערכים תוך כדי, מ-3 בלמים ל-4-3-3. הפך את קויט למגן כדי לנסות להוסיף עוד מימד איכותי לסגל. כל משחק היו הפתעות.
לארגנטינה יש סגל הרבה יותר איכותי, זה לא נראה ככה במשחק. מסי הועלם לחלוטין. אני חושב שהוא קיווה שהחילוף של דה יונג בקלאסי יוסיף לקישור את המימד ההתקפי שיספיק כדי לנצח את המשחק. הפעם לא הספיק. נבחרת שהפוטנציאל שלה היה להיות מובסת בשמינית הגמר או אפילו לא לעלות, הפסידה בחצי הגמר בפנדלים. רק בזכות המאמן.

גורביץ ' 10 ביולי 2014

מה ההיגיון בלהרוג את המחצית הראשונה כשאתה משחק נגד קוסטה ריקה ומקסיקו? ובכלל? כשאתה מגיע שני משחקים רצוף לאפס אפס ופנדלים, כנראה שאתה יוון/ ארגנטינה של 90 או שאתה פשוט עושה משהו לא נכון

יואב דובינסקי 10 ביולי 2014

נגד קוסטה ריקה הוא לא הרג את המחצית הראשונה. נגד קוסטה ריקה זה היה משחק של 0-4 עם שלוש קורות והחמצות 1 על 1. זה היה משחק שונה מאוד מה-0-0 מול ארגנטינה, שהיא נבחרת הרבה יותר איכותית מהולנד.

אריק 10 ביולי 2014

עזוב יואב, יש פה יכולת כתיבה טובה אולי, אבל לצערי חוסר הבנה מוחלט. לכתוב ששיחק אותו דבר בכל המשחקים? נו באמת…
הוא סחב את הולנד מרחק נגיעה מהגמר עם קויט דהניונג והגנה של פיינורד עם ולאר הנוראי מאסטון וילה, שוער צעיר וכוכבים שחוץ מרובן הפ בדיעכה גדולה. סגל שלא היה אמור לעבור את הבתים. המאמן במצטיין במונדיאל. בקלות.

Zak 10 ביולי 2014

לגמרי, חוץ מרובן אני לא יכול לחשוב על איזשהו שחקן ברמה העולמית בסגל של הולנד. ון-פרסי בד"כ לא מצטיין בנבחרת, קויט וסניידר כבר מעבר לשיא והרבה מהשחקנים האחרים אפילו לא זיהיתי. את החבורה המוגבלת הזאת ון-חאל לקח לחצי הגמר תוך כדי שהוא מתגבר על נבחרות כמו ספרד, צ'ילה ומקסיקו והבונקר של קוסטה-ריקה. רק להשוות את הסגל של הולנד לזה של גרמניה או ארגנטינה, לא באותה קלאסה בכלל.

אני יושב ותוהה אחרי הפוסט מה בדיוק ון-חאל היה צריך לעשות ולשנות. איזה כלים היו לו?

austaldo 10 ביולי 2014

תיסלח לי, אבל יש לך איזשהו קטע אישי נגד הכדורגל ההולנדי וזה גורם לך להגיד עליהם דברים מאוד לא נכונים בלשון המעטה.
נגד קוסטה-ריקה תוצאה של 4:0 היתה משקפת את מה שקרה במישחק. 4 קורות 5-6 הצלות מטורפות של השוער ועוד הצלה של שחקן מהקו. בתוספת ואן-פרסי ששוב נחנק במישחק גדול.
השער נגד מקסיקו היה הכל חוץ ממיקרי. תרגיל מושלם של קרן, אחרי שראו איך המקסיקנים נערכים הונטלאר במקום לנגוח לשער הוריד את הכדור אחרוה לסניידר שבא בריצה וכבר היה מוכן. שום דבר מיקרי לא היה כאן – כשהגרמנים עושים דברים כאלו (כמו השער של מולר נגד ברזיל) אז הם ניבחרת על וההולנדים סתם אפסים שהכל יוצא להם במיקרה לפי התיאוריות שלך.

אז בוא אני אגיד לך מה ואן-חאל עושה: הוא בונה את הניבחרת הבאה של הולנד. הוא לוקח שחקן מאוד טכני כמו ווינאלדום (לפני שנה ראיתי אותו מפרפר את כל ההגנה של גרמניה הצעירה ממרחק של 30 מטר) והופך אותו לדווידס הבא. ואן-חאל עשה כל מני ניסויים, הזיז שחקנים ממקום למקום, שיתף את כל השחקנים שלו חוץ מהשוער השלישי – מה אתה יכול לבקש יותר ממאמן שנתנו לו פחות או יותר את הניבחרת עד גיל 23 מחוזקת בכמה שחקנים שכבר מעבר לשיא ועוד כוכב על אחד? הולנד הזו לא היתה אמורה לעבור את שלב הבתים והתחזית הכי אופטימית היתה הדחה בשמינית הגמר.

חובב כדורגל קז'ואלי יחסית 10 ביולי 2014

ואן חאל לא גאון, אבל הוא עשה בטורניר הזה כמה דברים גאוניים ולא צריך לקחת לו את הקרדיט עליהם. ואני ממש לא חושב שהניצחון מול מקסיקו נבע ממזל, לא נראה לי שזה היה מצליח לקרות אלמלא ואן פרסי עדיין היה משחק. אם כבר הכוח ה"עליון" שגרם לניצחון הזה הוא יותר הטעות של המאמן המקסיקני שהוציא שחקנים חשובים והתחיל לשחק אחורה.

אה, ו-נ.ב.:
כולם מתלוננים ש"הולנד לא הצליחה לכבוש נגד קוסטה ריקה" אבל בד"כ שוכחים לציין שבכל רגע נתון היו לקוסטה ריקה תשעה או עשרה שחקנים שהצטופפו באיזה מטר רבוע אחד, בונקר בלתי חדיר שגם [הכנס כאן שם של מאמן גדול] לא היה מצליח לעבור. למעשה, הולנד כן הצליחה לעבור אותו והרבה גולים נמנעו רק כי לקוסטה ריקה היה שוער תותח. מי שראה כמה התקפתי הולנד שיחקה במשחק ההוא יודע שאלמלא השוער הייתה שם שלישייה או רביעייה.

בני תבורי 10 ביולי 2014

חבל שחלק מהמגיבים מתעקשים להתייחס לאריאל ולא לדברים שכתב. זו דעתו ובהחלט אפשר להתווכח אתה, אבל מה הקשר לניתוחי אופי והנחות מטורללות אם יש לו משהו נגד הולנד וכו'. בואו נתבגר קצת.
לעצם העניין, כל סיפור החלפת השוער יצא מפרופורציות. ואן חאל הימר וזכה, זה לא הופך אותו לגאון אלא למאמן מצוין שיודע לקחת סיכון כשצריך. בפוטבול אמריקאי דרך אגב, קוראים לזה הייל מארי ולפעמים זה מצליח.

shadow 10 ביולי 2014

אולי זה סגנון הכתיבה אבל תגובות דומות התקבלו גם במקרה של הביקורת הלא מובנת על נבחרת ארה"ב.

edgecator 10 ביולי 2014

לא יודע, אני לא רואה פה ניתוחי אופי אלא התייחסויות לכך שמדובר בפרשנות סלקטיבית ומלאכותית שלא עומדת במבחן המציאות. בלשון המעטה.

יוסי מהאבטיחים 10 ביולי 2014

הייל מארי?
אתה מבין, כמובן, שהייל מארי זה מהלך שעושים כשאין ברירה אחרת נכון?
המהלך של ואן חאל הוא הכל חוץ מהייל מארי כי היו לו כל האופציות שבעולם. כולל השארת סילסן אגב.

זו החלטה מדהימה, שאין ספק שנכנסה ליריבים עמוק לראש

martzianno 10 ביולי 2014

נסיון מעניין לנחס את האיש, שנייה לפני שהפרמייר ליג מתחילה.

בני תבורי 10 ביולי 2014

יאפ :)

אריק 10 ביולי 2014

טוב. זה מגוחך אם הוא לא מאמן יונייטד זה לא היה נכתב. מה שנקרא נחכה ונראה. הפעם ידידי אתם תהיו מאחורינו לדעתי. ון חאל הוא פוץ בלתי נסבל וקונטרול פריק נוראי, אבל הוא מאוד גמיש טקטית ומשנהנכל הזמן מה שמעקר את הפוסט שלך מכל תוכן אמיתי.

בני תבורי 10 ביולי 2014

אריק,
בשלב הזה, עם תקציבי הרכש והתיאבון הבלתי נגמר אתם בהחלט מועמדים לאליפות.

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

למה אי אפשר לחשוב שיש לי דיעה בלי קשר ליונייטד?
וברור שיש סיכוי מצוין שנהיה מאחוריכם. יש לכם שחקנים מצוינים ומאמן מצוין. איך זה קשור למה שדיברתי עליו? אמרתי שיונייטד לא תצליח איתו?

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

סתם נקודה מעניינת שעולה פה. כולם מדברים על איך ואן חאל הוציא את המקסימום מהנבחרת ההולנדית המוגבלת הזאת. ובכן, מהסתכלות על נבחרת ברזיל, לטעמי היא לא פחות מוגבלת, ואולי אפילו יותר (טובה יותר הגנתית, הרבה פחות טובה התקפית) וסקולארי לקח אותה לאותו מקום בדיוק (אם כי הסוף היה שונה). סקולארי גם הצליח לנצח באמת נבחרתועדיין, סקולארי זכה לאין סוף ביקורות על דרך המשחק שלו בעוד ואן חאל מוכתר לגאון. מה אני מפספס פה?
בכלל, יש פה איזה פספוס של כוונת המשורר. לא אמרתי שואן חאל לא מאמן טוב. להיפך, כתבתי שהוא טוב מאוד. הבעיה שלי איתו זה המשחק המתוכנת שלו. משחק שבו הוא מנסה לשלוט בכל אלמנט שלו ומעקר ממנו את הדברים שבעיניי לפחות עושים אותו מרתק. גם בניצחון המרשים על ספרד, הולנד לא היתה קבוצה מרשימה. היא היתה קבוצה שישמה טקטיקה מוצלחת בצורה טובה. בעיניי, מאמנים כאלו הם משהו שאני לא אוהב. ואמרתי את זה על ואן חאל – תשאלו את דובינסקי, הוא יודע – גם לפני שהוא הגיע ליונייטד.

אריק 10 ביולי 2014

אם תכתוב משהו מאה פעם לא יהפוך אותו לנכון. שוער יש לברזיל יותר טוב ומנוסה. מגן ימני – אלבס מייקון מול ינאמאט. שמאל המגן הטוב השנה באירופה שלא הוזמן + פלוס מרסלו מול בלינד. בלמים מירנדה וסילבה צמד מדהים מחליפים – לואיז והיתר מול ולאר אינדי ודה פריי. להמשיך? פרננדיניו פאולינו לואיס גוסטבו מול דה יונג וקלאסי. הלאה לוקאס מורה מול קויט. רובן טוב מניימאר מודה. אבל ניימאר בהחלט טובלוקאס מול סניידר. אז נכון פרד חלש… וואלה נבחרות שוות. פשוט שטות מוחלטת

סימנטוב 10 ביולי 2014

היר היר

יואב דובינסקי 10 ביולי 2014

אתה ממש מגזים פה. כמעט כל שחקני נבחרת ברזיל משחקים בליגות הבכירות ובקבוצות צ'מפיונס ליג. שלא לדבר על שחקנים שבכלל לא הוזמנו לסגל כמו קוטיניו, קאקה, רונאלדיניו, מיראנדה, פליפה לואיז וכו'. אין בכלל מה להשוות בין חומרי הגלם של הנבחרות.

גיל 10 ביולי 2014

אבל ברזיל שיחקו בבית וזה הבדל עצום.

מיקיג' 10 ביולי 2014

להעביר ביקורת על מאמן כמו ואן חאל כטכנוקרט זה כזה שכונה.

דעתך, סבבה. אבל איבדת את הלגיטימציה להעביר ביקורת על הכדורגל הישראלי ומאמניו.

סימנטוב 10 ביולי 2014

+1

יואב 10 ביולי 2014

ביג לייק

Zak 10 ביולי 2014

אריאל, אני עדיין מתקשה להבין את הביקורת שלך על ון-חאל. מה בדיוק רצית שיעשה? באיזה אופן הוא היה יכול להעמיד את הנבחרת ההולנדית כך שעדיין יישאר אלמנט המקריות? לא לתת ההוראות טקטיות? לא ברור.

יש בהחלט דוגמאות למאמנים טכנוקרטים שמנהלים משחקים בצורה שגויה – אני חושב שפרנק ווגל והצורה בה הדריך את אינדיאנה בפלייאוף ה-nba האחרון זו דוגמא טובה. אבל ון-חאל של השנים האחרונות זו בהחלט הדוגמא ההפוכה.

באבא ימים 10 ביולי 2014

אני לא מבין את הביקורת. אני חושב שהעבודה של כל מאמן הוא לעקר מן המשחק את המקריות שלו. אם הוא לא מנסה לעשות את זה מה לכל הרוחות הוא עושה?

משה 10 ביולי 2014

אריאל,
אנו מסכים איתך וזה בדיוק ממנה שעבר לי בראש אתמול. ואן חאל עושה רושם שהוא רוצה לשלוט במשחק באופן מוחלט ולכן נוגע ומשנה כל הזמן, גם כשלא צריך. מעולם לא חשבתי שהוא גאון, פשוט מאמן טוב ויסודי, אני לא חסיד גדול שלו.

גיל 10 ביולי 2014

אני לא יודע אם ואן חאל גאון או לא וזה גם לא מעניין אותי. מה שכן ברור זה שהוא מאוד יצירתי וחושב מחוץ לקופסה וגם עורך שינויים במערכים תוך כדי משחק. האישיות שלו בעייתית וזה באמת יכול להיות בעייתי בניהול קבוצה אבל בנבחרת זה עובד מצוין.

edgecator 10 ביולי 2014

אני מסכים עם הרבה מהנאמר פה בתגובות, ואוסיף עוד נקודה: אתה מדבר על רובן כ"וויילד קארד". כלומר, אלמנט המקריות מגולם בו, הוא השחקן היצירתי. בתור שכזה, ה"טכנוקרטיות" של ואן חאל אמורה לעקר אותו. אבל לא – ואן חאל בנה את השיטה בהתאם ואיפשר לאותה "מקריות", כהגדרתך, לבוא לידי ביטוי רק במקומות שבהם הדבר היה אמור לשחק לטובתו בהסתברות גבוהה יותר מאשר נגדו. אתה יודע, כשיש לך הרבה נגרים ורק רקדן אחד, הפתרון הוא ככל הנראה לתת לנגרים לבנות את הבמה ולרקדן לרקוד עליה.

אילן 10 ביולי 2014

אני מעדיף את ה100% דקדקנות של ואן חאל על ה100% מקריות של מויס

יואב 10 ביולי 2014

אם ואן חאל לא היה מאמן יונייטד, בטח רוח הדברים היתה שונה. שקוף כמו חלון. יכולתי לנחש מראש כשראיתי את הכותרת. הנה, עוד מקרה של אמרתי לכם.

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

זה האשמה קצת מגוחכת, כי באותה מידה הייתי יכול להגיד שאם לא היית אוהד יונייטד היית מסתכל על 240 דקות מאופסות של הולנד בשלבי ההכרעה בצורה טיפה שונה לא?

יואב 10 ביולי 2014

אני מסתכל על כלל פועלו ואתה בכלל לא יודע מה דעתי על ה-״240 הדקות״ האלה. והיא לא רלוונטית בכלל.
מה שמגוחך ואם כי כל כך ברור הוא שאתה תצבע בשחור ועוד תקנח ב-״בהצלחה אוהדי מנצ'סטר יונייטד עם זה״.
הפוסט הזה נמוך, שיטחי(אתה באמת מתיימר לנתח מוח כדורגל?) וצפוי.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

אתה מדבר על דברים שאני לא דיברתי עליהם. אני אמרתי שואן חאל מאמן רע? להיפך. אני מדבר על הדרך שבה הוא מאמן. אתה מסתכל על כלל פועלו? מה לגבי הדרך שבה הוא נזרק כמעט מכל קבוצה שאותה הוא אימן, לא משנה כמה הוא הצליח? איך זה בתור כלל פועלו?
אני חושב שאוהדי יונייטד שמאשים אותי שאני לא אובייקטיבי זה די מצחיק, זה הכל

יואב 11 ביולי 2014

אני לא באתי לסנגר על ואן חאל. הוא לא צריך אותי בשביל זה.
הטון הנחרץ והפנייה לאוהדי יונייטד-זה אתה כתבת.
הדבר היחידי שאומר כרגע לזכותו(לפני שהחל לאמן) זה שיונייטד לא גדולה על מידותיו(בניגוד לקודמו). זה הכל. הוא יכול להצליח או להיכשל אבל זה יהיה מסיבות כדורגלניות.
אני גם חושב שלהשתמש בפיטורין כאיזשהיא נקודת התייחסות מרכזית זה לא מדד רציני. כולםםםםם! פוטרו. וזה כולל את פרגי.
כי הרי כלל פועלו כולל גם לא מעט תארים נחשקים ועין לשחקנים. לא כזה נורא. יש לו מה לספר לנכדים, לא צריך לדאוג לו.

שורף דקלים 10 ביולי 2014

תכבד את מי שאתה כותב עליו ותקרא לו בשמו. טים קרול, לא רוי קארול.

ואן חאל לקח קבוצה בינונית מאד, אפילו לא המובילים בליגה ההולנדית (דה פריי לא היה טוב העונה, ויינלדום פצוע ברובה, פלאר עונה לא טובה בוילה), והגיע לחצי הגמר כששיחק טוב מרוב הנבחרות. לשפוט את המשחק מול מכסיקו בלי לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר זה גניבת דעת. לקבוע שהוא אחראי על הנפילה של ואן פרסי זה לא לדעת שכבר שבוע החלוץ סובל מוירוס בבטן שמחליש אותו מאד וגרם לו לירידת משקל. אפשר להמשיך ולסתור כמעט כל טענה שלך, אבל אין טעם. כשאדם בא עם מסקנות מראש ומדביק עליהם טענות חצי נכונות, איןמה להתווכח. כמו מאמן שבא עם חילופים מהבית. וזה בדיוק מה שואן חאל הוא לא.
תבדוק שוב את מה שעשה ואן חאל באיאקס ובאלקמאר ובביירן בהתחלה. את השחקנים שהוא בעצמו פיתח וגידל שם. את ההצגות תחתיו והתארים. אבל זה יותר מדי עבודה כנראה, עדיף לקחת ארבעה משחקים ולבנות עליהם תאוריה, ולא קריירה של מעל עשרים שנה. שלא יקראו לך טכנוקרט

אריאל גרייזס 10 ביולי 2014

איפה כתבתי טים או רוי? כתבתי קארול.
הרגזתי הרבה אוהדי יונייטד היום, שהם מתחילים להמציא לי דברים שלא כתבתי

שורף דקלים 11 ביולי 2014

קארול. אתה אפילו לא יודע איך קוראים לבן אדם שאתה כותב עליו. ראית אותו משחק בכלל? חובבן

ניק 10 ביולי 2014

בתור אוהד יונייטד אני לא יכול לחכות שהוא יגיע כבר!
אם הוא הגיע כל כך רחוק ועם כדורגל סהכ לא רע (בטח יותר משל ארגנטינה וברזיל למשל) עם שחקני אייקס ופיינורד אז אני לא יכול לחכות ולראות מה הוא יעשה עם מאטה,רוני,הררה וחבריהם.
הגם שאם כל הגדולה של פרגי טקטיקה אף פעם לא הייתה הצד החזק שלו, הוא תמיד ידע לנצח מלחמות טוב יותר מאשר קרבות ספצייפים (זה מסביר את כמות האליפויות מול כמות התארים האירופיים), ויהיה מעניין לראות מאמן שהוא מבחינתי גאון טקטי מאמן את היונייטד.

אוהדי ליברפול היקרים, מויס נתן לכם להנות מעונת תהילה קטנה (שגם אותה לא ניצלתם עד הסוף) אבל תתרגלו לחזור למעמדכם הטבעי (ביחס אלינו לפחות). הטכנוקרט בדרך!!

אריק האחר 10 ביולי 2014

טכנוקרט .
בכול אירופה ללא יוצא מהכלל מהללים את ניהול המשחק שלו.
כנסו לאתרים ברחבי היבשת כנ״ל.
אז אצלנו הוא טכנוקרט.
מילה חזקה.

Comments closed