ההפסד לווסטהאם

כל הרעות החולות של הקבוצה נחשפו במשחק הזה.

West-Ham-vs-Liverpool

כמו שאתם בטח יכולים לדמיין, לא ממש בא לי לכתוב על המשחק הזה.

הדבר היחיד הטוב שייצא מזה – ואני מתחיל לחשוש שזה הולך להיות לאורך העונה כולה – זה שמחר אני אוכל להתרכז בעבודה במקום לגלוש לכל מיני מקומות. לא יום שאתה רוצה לראות מה האוהדים שלך או אוהדים של קבוצות אחרות כותבים.

אני חושב שלא קשה לאפיין מה קרה לליברפול השנה. אוסף של ציפיות גבוהות, חילופים פרסונליים גדולים בשילוב עם חולשות לא צפויות בעמדת השוער (מדהים כמה מינולה יכול להיות נהדר דקה אחת ואיום ונורא דקה אחרת) וחוסר מחץ התקפי.

או בקיצור, חזרנו אחורה שנתיים.

בהגנה, היחיד שנראה כמו שחקן הרכב כרגע הוא מורנו. כל השאר זה בלאגן וחוסר תיאום. סאקו לא יציב, סקרטל לא עושה את העבודה, לוברן מפשל יותר מדי פעמיים, על מיניולה כבר דיברתי. ההחלפה של מאנקיו בכלל לא ברורה לי, לא היה נראה שהוא אשם בגולים שספגנו ובהעדרו צד ימין הפך להיות עוד יותר פתוח מהרגיל.

בהתקפה זה אותם דברים שראינו בשני המשחקים האחרונים. המחצית השניה מספקת טיפה יותר סיבות לאופטימיות, אבל לא הרבה.

החסרון של סווארז וסטארידג' ביחד הוא פשוט יותר מדי בשביל ההתקפה של ליברפול. מדהים שאחרי כל הרכש בקיץ האחרון, בסוף אנחנו נתקעים עם בוריני בחוד (הרבה רצון טוב אבל כל כך מעט יכולת) ועם לוקאס בקישור (נוכח-נפקד לגמרי).

אוקיי, ובואו ניגע בנקודה שאסור לגעת בה – התהליך שהיה צריך להתחיל שנה שעברה היה חייב לקרות השנה, אבל זה לא קורה – סטיבן ג'רארד קיים מעט מאוד על המגרש. הנוכחות שלו דלה מאוד, הוא לא מייצר בהתקפה, לא מאיים על השער וגם לא ממש מנהל את המשחק. תוסיפו לזה את העובדה שהוא לא היה ולא יהיה גרזן בתור קשר אחורי ותקבלו סוג של חור.

אם נסכם את המצב, הרי שאפשר להגיד ש:

– ההגנה לא מסונכרנת בגרוש. אני כבר לא בטוח שרוג'רס יודע לאמן הגנה, אבל אם הוא יודע – הגיע הזמן שיעשה את זה.

– הקישור האחורי לא תורם מספיק קדימה – לוקאס אף פעם לא ידע לעשות את זה וסטיבי הפסיק לעשות את זה – וגם לא מספיק עוצר את ההתקפות כדי לעזור להגנה.

– בהעדרם של סטארידג' וכמובן סווארז, ההתקפה של ליברפול הפכה מאחת המהירות בליגה לאיטית להחריד. באלוטלי שחקן טוב מאוד וסך הכל אני מרוצה מהעבודה שהוא עושה (ורבאק, אפשר שאיזה שהוא פרשן יתייחס למה שהוא עושה במגרש ולא ל"ראש" שלו) אבל הוא לא מהיר מספיק וסטרלינג אחד זה פשוט לא מספיק. הייתי שמח אם במקום בוריני היינו רואים את מרקוביץ', שזה שחקן עם מהירות בכנף. לפחות ראינו מלאלנה היום קצת יותר, גם זה משהו.

אמרתי בתחילת השנה שאם מצפים למה שראינו שנה שעברה אז אנשים חיים באשליה. גם אמרתי שיקח זמן לקבוצה הזאת להתחבר.

אני אומר שוב – מדובר בקבוצה לשנים קדימה, לאו דווקא להשנה. סבלנות היא מצרך חשוב ביותר.

וחוץ מזה – כל הכבוד לווסטהאם, שיחקו מדהים היום, מגיעה להם מילה טובה או שתיים. (ואם אתה אבי נמני, אז שניים. לא, באמת, איך מישהו עילג כל כך "הוא משחק בשתי הצדדים" יכול להיות פרשן בטלוויזיה?).

48 Comments

בני תבורי 20 בספטמבר 2014

כשטענו נגדנו שעם סוארז אנחנו קבוצה של איש אחד, נהגנו להיעלב. כיום אנחנו עושים הכל כדי להוכיח שאלה שאמרו שאנחנו קבוצה של איש אחד בהקשר של סוארז, צדקו. ובכן, סוארז היסטוריה ולצורך העניין הנוכחות או ההיעדרות שלו שקולה להיעדרות של קווין קיגאן.
לעצם העניין, כשההתקפה לא מאיימת, ההגנה של היריב מוצאת זמן ללחוץ על הקישור וליצור פאניקה. זה עבד נהדר לאסטון וילה, לבולגרים ולווסטהאם היום. אלה הבעיות שאיתן רוג'רס צריך להתמודד. החדשות הרעות מבחינתו הן שאין לו תירוצים כי הסגל שעומד לרשותו רחב מספיק. אלה גם החדשות הטובות.

אבי גלברט 20 בספטמבר 2014

לא נעים להגיד צפויה לנו כנראה שנה קשה .המופע בטוטנהאם היה כנראה חד פעמי. אכן תחושה קשה של משבר …הגנה שואה ,קישור ,לוקאס… …התקפה ,לא קיימת .אין לי שום סיבה לאופטימית .גם מקום רביעי ביכולת כזאת הוא חלום… א נ י מ ד ו כ א ק ש ו ת !

loverpool 20 בספטמבר 2014

רק הערה, בעיניי דימוי שואה הוא אף פעם לא במקום…

אשר 21 בספטמבר 2014

צודק,הפך להרגל מגונה כזה

אבי גלברט 21 בספטמבר 2014

צודק ,מקבל ….

אבי גלברט 20 בספטמבר 2014

בני ,סוארס לא תרוץ ,חצי עונה שיחקנו מצוין גם בלעדיו

בני תבורי 20 בספטמבר 2014

מ.ש.ל

אופיר 20 בספטמבר 2014

חצי עונה?

זורק מילה 20 בספטמבר 2014

5 מחזורים החמיץ אשתקד

לא רק ליברפול במשבר,גם האוהדים שלה :-)

אופיר 20 בספטמבר 2014

הם גם שיחקו חרא בפרק הזמן הזה, למרות שהובילו את הליגה אחרי 2 מחזורים (!!), אבל אל תפריע להם להאמין שהם היו יותר ממופע של איש אחד, שלידו כל מטאטא הצליח לירות.

זורק מילה 20 בספטמבר 2014

חח באת ברוח קרב היום!

wazza 20 בספטמבר 2014

נמני מפרשן בצ'רלטון???

זורק מילה 20 בספטמבר 2014

מזמן

wazza 20 בספטמבר 2014

ואללה, עוד סיבה טובה לראות באינטרנט

אריאל גרייזס 20 בספטמבר 2014

הוא מזעזע. הם מדברים על שלושת הבלמים בליברפול עברה באמצע המשחק והוא אומר – רוג'רס אף פעם לא שיחק ככה, כשכל תחילת עונה קודמת שיחקנו ככה. גם מאיר איינשטיין כשאין לידו פרשן טוב שמבין עניין הוא ממש גרוע

זאב אברהמי 20 בספטמבר 2014

אריאל

ים על הקנטורים שלכם והשמחה לאיד, שנה!! שנה!! זה מה שאתם שווים מעלינו. בשנה אחת תיקנו איזה תקר. תקר של עשרים שנה כבר אתם לא מצליחים לתקן.

אריאל גרייזס 20 בספטמבר 2014

עד כמה שאני זוכר, אנחנו עדיין מעליכם בטבלה. עלאק תיקנתם תקר. החלפתם את כל המכונית, קניתם צמיגים מזהב וספויילרים מפלטינה. את המנוע לא החלפתם, נראה איך זה יעבוד

גורביץ' 21 בספטמבר 2014

הבעיה שלקח להם שנה להבין מה הם צריכים לעשות = לקנות שחקני וורלד קלאס, וכמה שיותר.
אז זהו, ברור שליברפול לא יכולה להביא כל מה שזז, אבל כנראה שלעולם לא אבין איך אפשר להוציא בקלות 20 פלוס על ללאנה, 20 פלוס על מרקוביץ', סביבות ה-15 על אמרה ג'אן (הוא בליברפול? כאילו יש שמועה כזאת, היא עוד לא אומתה), להצדיק את זה בבנייה לטווח הרחוק, ובינתיים לאבד את כל המומנטום של עונת מקום שני וליגת אלופות.
ואם שנה הבאה באלוטלי וסטרלינג הולכים? עוד פעם יביאו מחליפים שיתחילו לפרוע שטרות 4 שנים אחרי העזיבה?
הגיע הזמן לשנות גישה ולהראות שליברפול שייכת למועדון של הגדולות באנגליה. כנראה זה לא יקרה בקרוב.

זורק מילה 20 בספטמבר 2014

הפעם אני אעשה העתק הדבק מהפוסט של בני אליך גרייזס…

תנחומיי לבנג'י,גרייזס,ובאבא ימים ולילות

ליברפול ורודג'רס חייבים כרגע לעצור את הדימום,ודי מהר.עם כל הכבוד לכמות השחקנים החדשה,רק שחקן אחד עזב,וגדול ככל שיהיה,זה לא מצדיק כזו התרסקות דרסטית.אומנם בצ'מפיונס ניצלתם באמצע השבוע כי תיקו שם היה שם את ליברפול בעמדת נחיתות מול באזל בתחרות על המקום השני כבר אחרי המחזור הראשון,אבל הצניחה חופשית בליגה די מדאיגה.אם ליברפול ורודג'רס לא יתאוששו במהירות הרכבת למקום 4 תברח להם מהר מאוד כמו שקרה ליונייטד אשתקד.

לא יודע אם ליברפול תסיים 4 השנה,אני מקווה שכן (כי זה יהיה על חשבון ארסנל שליואולי סוף סוף יגרום לזעזוע במועדון),אבל אני בוטח ברודג'רס שיוציא את העגלה מהבוץ במהירות.היכולת הנוכחית פשוט מזעזעת.מכאן אפשר רק לעלות…

אריאל גרייזס 20 בספטמבר 2014

צודק

אנדר 20 בספטמבר 2014

לא יודע להגיב על מה שלא ראיתי, אבל אוהב את הכנות והיושר של להעלות פוסט אחרי הפסד.
באופן כללי עוד לפני פתיחת העונה חששתי שלי אפול תהפוך לטוטנהם של פוסט בייל. ניראה לי ש5 שחקנים טובים לא יכולים לתת את הדחיפה וההרתעה של סופרסטאר עולמי אחד. כמובן מוקדם לקבוע וימים יגידו

אופיר 20 בספטמבר 2014

שמח מאוד, בגלל כל הזחיחות שהפגנתם קיץ שלם – אחרי עונה אחת מוצלחת.

אריאל גרייזס 20 בספטמבר 2014

חביבי, אם היתה קארמה על זחיחות של אוהדים, מנצ'סטר יונייטד היתה מזמן בליגה השלישית.
אתה שמח כי אתה אוהד יונייטד, זחיחות או לא. זה לגיטימי כמובן, אפילו מצופה

זורק מילה 20 בספטמבר 2014

אופיר אוהד ארסנל…

אופיר 20 בספטמבר 2014

אני אוהד ארסנל, קבוצה שמסיימת מעליכם בטבלה 8 מתוך 10 עונות, ואתם מעמידים פני מופתעים כששחקנים (כולל סוארז, "שחקן הנשמה" שלכם) מעדיפים לשחק אצלנו. בתיאבון!

זורק מילה 20 בספטמבר 2014

אחינו אבל מה אתה חוגג?

אתה לא מבין שליברפול זו התקווה היחידה שלנו להיפטר מונגר בתקופה הקרובה ולא רק בעוד איזה עשור שהוא יתפגר סופית?

התסריט האידאלי שליברפול תסיים מקום 4 (צ'לסי-סיטי-יונייטד באנקר טופ 3) ,ארסנל תצא לראשונה מטופ 4 אחרי 17 שנה,לא תשחק בצ'מפיונס ואז אולי אולי (גם לא בטוח אבל לפחות יש תקווה) יקרה זעזוע בארסנל….אם ליברפול תמשיך ככה נשאר תקועים עם התמהוני לנצח נצחים :-(

אופיר 20 בספטמבר 2014

אני ממש, ממש לא חוגג. כל זמן שוונגר הפאתטי במועדון לא נדע נחת. אבל הפער בין הדימוי העצמי של אוהדי ליברפול לערך האמיתי של הקבוצה שלהם מזכיר לי את הבדיחה על גבר ארגנטינאי, שמתעשר כשהוא קונה את עצמו בשווי האמיתי שלו ומוכר בכמה שנדמה לו שהוא שווה.

פורד פרפקט 21 בספטמבר 2014

בתור אוהד ארסנל אני רואה את התהליך הפתאטי שקורה כבר שנים במועדון וכל מה שאני יכול לחשוב עליו זה על הפוסט שקראתי כרגע ולתהות אם אנחנו קבוצת בת של מועדון אחר או מקווים להיות כאלו. מקבלים שאריות ביוקר, מוכרים את מה שהשבחנו, מעת לעת מבריקים בעצמנו אבל לא מספיק בשביל באמת להילקח בחשבון בטופ. לא בינוניות חס וחלילה אבל אתה תמיד חושב שמסוגלים להרבה יותר. (אם וולקוט לא היה נפצע כל כך הרבה מזמן הוא כבר היה במקום אחר לדוגמא)

שי 21 בספטמבר 2014

ונגר, כמו צ'לסי בזמנו, יזכה בצ'מפיונס רק כדי לשריין את הכרטיס לעונה הבאה.

אריק 21 בספטמבר 2014

בדיוק!!! מזלזלים בארסנל אחרי שנה אחת שששחקן עצום דחף אותם קצת אבל ממש קצת מעל ארסנל, טוב אז הוא הלך… תמשיכו לזלזל. אלכסיס לא היה מוכן לשמוע מהם אפילו.

Jenjura 22 בנובמבר 2014

That's a brilliant answer to an inettesring question

Nolberth 26 בנובמבר 2014

That's a smart way of thikinng about it.

גיל 20 בספטמבר 2014

לא קונה את המנטרה של בנייה לשנים. אתה מכיר איזו קבוצה מהעת האחרונה שנבנתה ככה? ברגע שהם טובים שחקנים יקבלו הצעות מקבוצות אחרות בדיוק כמו סוארז.תהנו בליגת האליפות,נראה לי שלא תשארו שם הרבה זמן.

שי 21 בספטמבר 2014

אכן. ארסנל בתהליך בנייה כזה כבר שנים…

צור שפי 21 בספטמבר 2014

נדמה לי שאפשר לחסוך ולחבר את הפוסטים על ליברפול והפועל.

אורן 21 בספטמבר 2014

אריאל, עזוב אותך ליברפול – אין באופק פוסט שמנתח את מהלכיו האחרונים של גודל בעניין ה-domestic violence?

אריאל גרייזס 21 בספטמבר 2014

העליתי איזה שני פוסטים בנושא בשבועיים האחרונים

ירון 21 בספטמבר 2014

בוריני היום הסריח כמו קוטיניו. ..
לא ברור על סמך מה הוא עלה איתו גם במחצית השנייה. ..
כמה זמן עד שיקלטו שהוא לא בנוי לליגה האנגלית ? ??

אסף שלום 21 בספטמבר 2014

הבעיה היא לא סוארז. אני יכול לדמיין אתמול את סוארז רץ אתמול מתוסכל ועושה עבירות בלי סוף.
שנה שעברה ליברפול לא נתנה ליריב לנשום וע"י לחץ מטורף יצרה המון הזדמנויות. אתמול לא ראיתי שליברפול שברה התקפה אחת של ווסטאם.

הקישור פשוט מת. וזה לא קשור לסוארז. באלטולי מרשים אותי בתור מישהו שבא לעבוד קשה ולא לעשות בעיות. מצד שני הוא שחקן מוגבל.

צריך לייצב הרכב ולחזור לשיטה שעבדה כל כך טוב שנה שעברה. עדיין אופטימי

7even 21 בספטמבר 2014

אבל למה בצהוב, למה?

matipool 21 בספטמבר 2014

פגרת הנבחרות המזויינת הרסה לנו את תחילת העונה ואולי גם יותר מזה ( עלול להתחיל כדור שלג מסוכן עכשיו . חובה לנצח את אברטון בבית ) .
ללא סוארז , סטארידג' הוא שחקן ללא תחליף אצלנו . הוא עושה המון עבודה מעבר לכיבוש שערים ( עבודה שבאלטולי למשל לא יכול לעשות ) .
גם אלן חיוני מאד עם האנרגיות שלו והחיפוי על סטיבי .
צ'אן שיכול להחליף את אלן או את סטיבי נפצע גם הוא .
נוצר מצב שאין הרכב קבוע וההרכב הכי טוב שהיה לנו העונה ( מול טוטנהאם ) שיחק רק פעם אחת ביחד .
אנשים שוכחים גם את פלאנגן שהיה נפלא בעונה שעברה והיה ראוי לקבל הרכב קבוע העונה באחד הצדדים . היה אמור לחזור אבל הפציעה שלו הסתבכה והוא יחזור רק עוד כמה חודשים .
סטיבי הוא גם נקודה רגישה . לא היה אמור לשחק העונה כל כך הרבה . בינתיים הוא לא קיבל אפילו דקה מנוחה ( רבאק – 3 משחקים ב-8 ימים !! ) .
חסרות לי האנרגיות המטורפות עם הלחץ מהשנייה הראשונה שגרמו ליריבות לאבד את הראש .
מקווה שמכאן רק נעלה .

MCMANAMAN 21 בספטמבר 2014

לא מחוברים. זה הכל.
נכון שזה נראה(ובעיקר מרגיש) רע וכמו נפגעי טראומה אנחנו ישר חוזרים למקום השלילי והפסימי אבל אנחנו רק במחזור החמישי.
מישהו הכתיר אותנו כאשר היינו מקום ראשון שנה שעברה בערך בתקופה הזאת? לא. אז אין סיבה להיות שליליים.
אני אישית חושב שלוברן לא התאפס על עצמו עדיין וכרגע סקרטל וסאקו צריכים לפתוח על מנת לייצב את ההגנה.
חוצמזה רוג'רס צריך להחליט על 11 ולרוץ איתם כדי שיתרגלו לשחק ביחד. להחליף מערכים ושחקנים כל משחק לא עוזר לשחקנים חדשים להתרגל לשיטה. נכון יש הרבה פציעות ובכל זאת יש יותר מדי שינויים. שחקן חדש צריך בטחון.

שינגי 21 בספטמבר 2014

העיקר גרייזס (אם זכרוני אינו מטעני) הכריז אחרי שלושה מחזורים שעונה שנייה ברציפות ליברפול תסיים לפני יונייטד..
קצת צניעות מהאחות הקטנה של אברטון לא יזיק.

אריאל גרייזס 21 בספטמבר 2014

אף אחד לא הכריז כזה דבר. ולקרוא לליברפול האחות הקטנה של אברטון זה ההיפך מצניעות. זה סתם טפשות

Zuhal 22 בנובמבר 2014

Dag nabbit good stuff you whnaeprsipppers!

Angga 22 בנובמבר 2014

I think you hit a buesylle there fellas!

Celvin 24 בנובמבר 2014

Yours is a clever way of thiinkng about it.

Comments closed