סבלנות, סבלנות, סבלנות

אני שומע קולות שמדברים על לפטר את רוג'רס. זאת תהיה הטעות הכי גדולה שהמועדון יעשה השנה.

Liverpool v Arsenal - Barclays Premier League

לא העליתי פוסט על המשחק אתמול כי באמת שאין לי יותר מדי מה להוסיף. כשמגיע הרגע שבו אתה עולה עם הנדרסון, אלן ולוקאס ביחד בהרכב, החילוף היחיד שלך הוא מורנו במקום סטרלינג וכשג'רארד הוא התקווה ההתקפית שלך – די ברור שזאת לא העונה שלך.

שלא תבינו לא נכון – אני לא מזדעזע יותר מדי ממה שהיה אתמול, כמו שאיווניר הזדעזע בשידור. אני חושב שרוג'רס דווקא עשה דבר נכון – הוא עלה למלחמה עם אנשים שהוא ידע שאפשר לסמוך עליהם כשהולכים למלחמה. חבורת לוחמים שיתנו את הנשמה על המגרש. וזה פחות או יותר מה שקרה ובסופו של דבר גם התוצאה הרצויה הושגה – השאירו את ההכרעה למשחק האחרון בבית.

אבל מן הסתם זה לא מה שציפינו מהעונה הזאת.

אישית, לא היתה לי שום ציפייה לרוץ לאליפות, אבל גם בחלומות הכי גרועים שלי לא דמיינתי שככה העונה תיראה.

וגם אם ניקח בחשבון את כל ההסברים המקלים שיש – העזיבה של סווארז, הפציעה של סטארידג', העייפות של סטרלינג – הרי שהעונה הזאת היא כשלון בקנה מידה אפי. זה לא כל כך התוצאות כמו הביצועים. מקבוצה ששנה שעברה אולי שיחקה את הכדורגל הכי יפה באירופה , הפכנו לגרסה משונמכת של סטוק. כדורגל חסר השראה לחלוטין.

ואי אפשר שלא להפנות אצבע מאשימה כלפי רוג'רס.

יש פה כל כך הרבה כשלונות שרשומים על השם שלו.

בפעם הראשונה למעשה, הקבוצה שעל המגרש היא כולה שלו. הרכש שבוצע השנה, יחד עם סטארידג', קוטיניו ובוריני, הם כולם שחקנים שנקנו על ידו. מי שנמצא במועדון מלפני תקופתו, הם כולם אנשים שהיתה לו הזדמנות להפטר מהם והוא העדיף להשאיר. אם זה הנדרסון, סקרטל או גלן ג'ונסון. היחיד שכביכול לרוג'רס אין יכולת להעיף הוא ג'רארד – אבל גם אותו המנג'ר פותח בכל משחק ומשחק, כך שכנראה הוא מרוצה ממנו.

בקיצור, זאת קבוצה של רוג'רס – ואין אפילו רכש אחד מהם כרגע שאפשר להגיד שאפילו מתקרב ללעמוד בציפיות.

והמקום השני שבו רוג'רס נופל בגדול הוא שיטת המשחק.

די ברור שמה שיש כרגע לא עובד, אבל רוג'רס מתעקש. לא מנסה שום דבר אחר. כל פעם עם החלוץ הבודד בחוד, לא נותן הזדמנות כמעט לבוריני. מתעקש על גלן ג'ונסון. משאיר את לוקאס או אלן בהרכב, כשדי בבירור אלו שחקנים חסרי יכולת טכנית מינימלית. לא נותן מנוחה לקפטן למרות שהוא לא מקבל ממנו שום תמורה.

אי אפשר להתחמק מזה, רוג'רס נכשל העונה בכמעט כל פרמטר של מנג'ר.

וזאת בדיוק הנקודה שמגיעה השאלה – האם הגיע הזמן שהוא יניח את המפתחות? או שהבעלים יראו לו את הדלת?

*

והנה התשובה, שלא יהיה בה שום ספק – לא! חד משמעית לא! שלא תחשבו על זה אפילו!

והנה למה:

1. כי רוג'רס מאמן טוב. הוא הוכיח את זה בקבוצה הקודמת שלו והוכיח את זה בעונה שעברה. אל תגידו לי זה רק סווארז וסטארידג'. ליברפול שיחקה אז כדורגל נהדר בזכותם של הרבה שחקנים טובים שרוג'רס שידרג – סטרלינג והנדרסון ופלאנגן וקוטיניו. רוג'רס מאמן טוב שמבין כדורגל. וגם אם הוא עושה טעויות, אז הוא ילמד מהן. אבל חייבים לתת לו את הזמן ללמוד.

2. כי רוג'רס שינה לגמרי את הפנים של המועדון. גם מבחינת שיטת המשחק – כשהוא הפסיק עם השטויות של הגבהות כדורים – וגם מבחינת המנטליות שלו. אנשים שכחו כנראה לגמרי איך המועדון הזה היה נראה בשנים שקדמו לרוג'רס. נכון, יש רגרסיה רצינית השנה, אבל היא רק אומרת שהציפיות גדולות יותר ושחקנים מסוימים מתקשים לעמוד בהן. אבל אם יש מישהו שהוכיח שהוא מסוגל לעמוד בציפיות האלו – זה רוג'רס.

3. כי אסור למדוד רכש אחרי חצי עונה ואפילו לא אחרי עונה. הרכש שליברפול קנתה הוא להרבה שנים קדימה. גם להנדרסון לקח שנתיים – ומאמן מתאים – כדי להפוך לשחקן שראינו עונה שעברה. נכון, לא נראה שלוברן הוא הדבר הבא, ועל באלוטלי אני לא בונה אפילו שיחזיק מעמד עד עונה הבאה, אבל אני חושב שרק עוד שנה נוכל למדוד באמת מה שווים מרקוביץ' ולאלנה ומורנו ומאנקיו. לרוג'רס מגיעה ההזדמנות להוציא את המקסימום מהרכש שלו.

4. והנה הסיבה המרכזית, לדעתי – כשמגיע מאמן חדש, הדבר הבא שמגיע איתו זה רכש. אם אתם רוצים לדעת את אחד מסודות ההצלחה של פרגוסון – הרצף שלו בתפקיד  איפשר לו להשתמש באותם שחקנים שנה אחר שנה במקום להכנס לקרוסלת הרכש שמועדונים אחרים עוברים – קרוסלה שאפילו אם היא מוצלחת ומגובה בהמון כסף (צ'לסי, סיטי) – לוקח לה זמן עד שהיא מצליחה. תראו את שתי הקבוצות האלו ואת כל הכסף שהן מבזבזות וכמה מעט תמורה יחסית הן מקבלות בשבילה עם כל חילופי מאמנים.

ההוצאות כספיות עם רכישת מאמן חדש הן בלתי נגמרות כי הרי אם הבאת מאמן חדש אז לא הגיוני שלא תיתן לו את הכלים שהוא מבקש. אם נביא מאמן חדש עכשיו, ניכנס שוב למסע רכש כושל – כי הרי איזה שחקנים עצומים כבר יש בשוק שיסכימו להגיע אלינו, וכידוע הבעלים לא מוכנים להוציא סכומי עתק. ושוב נקנה איזה קארול או דאונינג או ג'ו אלן רק כדי לפטר את המאמן הבא וחוזר חלילה. צריך לתת זמן למאמן הנוכחי להוציא את מה שהוא חושב שהוא יכול מהרכש הזה.

5. כי איזה מאמן גדול נמצא שם בשוק? אם יורגן קלופ או סימאונה היו רוצים לבוא אז הייתי מוכן לשקול את זה, אבל ברצינות, כדי להביא עוד מאמן מסוונזי או מוולנסיה?

אז תקשיבו לי טוב אוהדי ליברפול יקרים – אנחנו סובלים עכשיו, זה נכון. אבל סבל הוא לא דבר חדש לנו. למעשה, הוא המצב הרגיל שלנו. אבל בגלל שנה שעברה, היתה לנו תקווה שהוא כבר לא יהיה מנת חלקנו.

ובכן, סבלנו בעבר ונסבול גם בעתיד וזה מה שיש. זה רק יהפוך את רגע ההצלחה למתוק יותר. בינתיים, צריך סבלנות. והרבה.

בסוף זה יגיע.

זו עונת המבחן של לברון, לא של בלאט
יומן דאבל פרק ו' – הפושעת המסוכנת של ליגת העל

48 Comments

ניינר 27 בנובמבר 2014

בעצם לא קרה כלום, חזרתם לגודל הטבעי שלכם אחרי עונה פוקסיונרית מטורפת. לצערי דלתות מועדון הטופ 4 יישארו סגורות עבורכם ועבור טוטנהאם אהובתי

אריאל גרייזס 27 בנובמבר 2014

כרגע אנחנו לא מתקרבים ללדפוק על דלתות מועדון הטופ-4, יותר על הדאון-4. ואני לא מאמין בזה, אני לא חושב שיש לנו שחקנים פחות טובים משל ארסנל, למשל. ואתה יודע מה, גם לא משל היונייטד. ברור שאין לנו די מאריה או רוני אבל אם לוקחים את החלק האחורי של יונייטד לתוך המשוואה אז הממוצע די דומה. אני לא מאמין שאנחנו יכולים לאתגר בשלב הזה את צ'לסי או הסיטי אבל אני כן חושב שקבוצה כזו מסוגלת להתמודד על טופ-4. אולי לא כל שנה, אבל שתיים מתוך שלוש. אבל בשביל שזה יקרה חייבים המשכיות

ניינר 27 בנובמבר 2014

קשה לי להאמין שליברפול תחזור להיות קבוצת טופ 4 קבועה כמו שזה לא יקרה לספרס. הפער מהקבוצות הבאמת עשירות רק הולך וגדל ועם שחקנים כמו ללנה לוברן והנדרסון מצד אחד או קאפו אדבאיור וסולדאדו מצד שני, זו חוצפה לחלום אפילו על מקום בצ'מפיונס ליג.

ניק 27 בנובמבר 2014

לגבי ההגנה של היונייטד מול ההגנה של ליברפול – אתה שופט את ההגנה של היונייטד על סמך זה שאין שבוע שלא נפצע לה שחקן הגנה ולכן היא נראית לא מתואמת ופגיעה.
תן להגנה הכי חזקה של היונייטד לרוץ 10 משחקים רצופים באותו הרכב לעומת 10 משחקים של ההגנה הכי חזקה של ליברפול (שזה לדעתי מה שכן קורה כיום) ותראה את ההבדלים.

אריאל גרייזס 27 בנובמבר 2014

אין כזה דבר "ההגנה הכי חזקה של היונייטד". ניסיתי להסביר את זה לאוהדי יונייטד בתחילת העונה ואולי עכשיו תבינו את הכוונה שלי – אמרתי אז שליונייטד חסרים לפחות 5-6 שחקנים ברמה גבוהה מלהתמודד ואוהדי יונייטד אמרו לי שמה פתאום, בהרכב הכי חזק חסר להם רק איזה בלם והם שווים לכל קבוצה בליגה. אבל זה לא עובד ככה. הסיכוי שלך לשים את ההרכב הכי חזק על המגרש בליגה הזאת הוא די אפסי. והעומק של יונייטד מעמדת הקשר האחורי ומטה הוא אפס. אולי אפילו מינוס. יש להם מחליפים לא רעים בכלל לחלק הקדמי, אבל בחלק האחורי אין להם כלום.
אז כן, אולי, ביום בהיר אפשר לראות את ההרכב הכי חזק של יונייטד על המגרש. שזה בערך כמו החלום לראות את סטארידג', באלוטלי וסטרלינג על אותו מגרש ביום אחד.

ניק 27 בנובמבר 2014

אני נוטה לא להסכים. צלסי מעמידה את ההרכב החזק ביותר שלה כמעט מתחילת העונה, ככה שנושא הליגה לא בהכרח נכון.
חוץ מסטארידג' גם אתם לא סבלתם כמעט מפציעות השנה (תקן אותי אם אני טועה).
אפשר לבנות עומק של 1-2 שחקנים שנפצעים. אי אפשר לבנות עומק כשכל ההגנה פצועה. מכת הפציעות ביונייטד לא הגיונית בשום קנה מידה ועל כן קשה לשפוט את ההגנה שלה במצב הזה. מה גם שכמו שדורפן כתב לא פעם, הבעיה היא דווקא בהתקפה, שבקושי כובשת. ההגנה, יחסית לסיטואציה, סהכ סבירה.
וחסרים לנו 5-6 שחקנים אולי כדי לקחת את ליגת האלופות אבל בטח שלא כדי להתמודד באנגליה ברמה הגבוהה (של מקומות 2-4 למשל השנה). אם הרכבים חסרים יונייטד נראתה לא רע נגד צלסי וסיטי למשל.

D! פה 27 בנובמבר 2014

סאקו ופלנאגן שניהם שחקני הרכב בשנה שעברה=חצי מחוליית ההגנה הקבועה.
+ אנריקה גם הוא מחוליית ההגנה.

ככה בשליפה מהירה. אם היה לנו סגל הגנתי מלא כבר הייתם רואים מה זה.

כמו שאריאל אמר – זה לא תמיד עובד ככה. מסכים שזה לא אמור לשנות – קבוצה אמורה להתמודד עם זה, בשביל זה מחזיקי סגל גדול, בשביל זה ליברפול בזבזו מליונים בקיץ על הרחבת הסגל במקום על שחקן אחד.

גורביץ' 27 בנובמבר 2014

אשכרה, לעזאזל, אם רק היינו רואים את שלושתם על מגרש אחד היינו כנראה נמנעים מהפוסט (הטוב שלעצמו..) והדיון המיותר הזה

D! פה 27 בנובמבר 2014

אריאל, כל מה שכתבת נכון ועוזר לי לשמור על פרופורציות.

אבל תגובות כמו אלו של BR אתמול שהוא מרוצה הן שכואבות לי. יש גבול. אי אפשר להיות מרוצה ממה שראינו אתמול. ואי אפשר להמשיך ולעלות בהרכבים כאלו רעים שבוע אחרי שבוע. כנראה שאף אחד מאיתנו לא מבין בניהול קבוצת כדורגל כי כולנו חושבים אחרת ממנו.

הבעיות של BR לא חדשות ולא השתנו מלפני שנתיים ומלפני שנה. א- הוא לא יודע להשתמש בסגל שלו. אפילו אחרי שהרחבנו את הסגל הוא חוזר ומשתמש באותם השחקנים ואחרים מתביישים ומתייבשים על הספסל עד שאין סיכוי שהם יתרמו לנו משהו. ב- הוא לא מגיב טוב תוך כדי משחקים, ההשפעה שלו בתוך המשחק די קטנה. המשחק אתמול אם החילופים (???) הוא דוגמא קלאסית.

יש הרבה שחקנים שעשו קפיצה אצלו בעונה שעברה, אני כולל גם את דניאל ביניהם. העניין הוא, וזה דווקא מתקשר למה שאמרת, שהם הצליחו בתוך קבוצה, כחלק מתוך מערך שרץ ויודע מה הוא רוצה מעצמו. שמואזן ע"י שחקן על וחצי, שחקנים עם נסיון ושחקנים צעירים כשרוניים ושחקנים שחורים שמשלימים את המסגרת. זו לדעתי הייתה הגדולה של הקבוצות של פרגוסון כמו שאמרת. שחקן שהגיע מבחוץ היה רק צריך למצוא את המשבצת שלה ולצקת לתוכה את האקסטרה שלו. השנה אנחנו הולכים מדחי אל דחי ובתוך כל זה לשחקן כמו מרקוביץ אין כמעט סיכוי להצליח, מאחר והוא גם לא יקבל את ההזדמנויות שלו יותר הוא יסיים כמו שני שליש מהרכש של BR, בספרד בקבוצת ליגה שניה.

השאלה אם BR יכול לעשות את ההתאמות הנדרשות כדי להחזיר אותנו למסלול. בשבועות האחרונים, אני מודה, אני די מפקפק בזה. זה מה שמשמח אותי בפוסט שלך.

אריק 27 בנובמבר 2014

הוא לא. מאמן שנכשל ב100% מהרכישות שלו זאת בעיה גדולה. וזה למרות שיש לו איכויות אחרות. מצד שני צריך להזיז אותו רק בשביל מנג'ר טוב יותר שהוכיח את עצמו במקומות אחרים. אין טעם להתקדם לרוחב, אולי הוא ישתפר ברכישות עם הזמן…

אריאל גרייזס 27 בנובמבר 2014

איך אפשר להגיד שהוא נכשל במאה אחוז מהרכישות שלו? קוטיניו זה שלו, סטארידג' זה שלו. הרכישות של השנה אתה רוצה לשפוט על פי שליש עונה? מרקוביץ' שיחק חצי משחק, לאלנה שיחק מעט מאוד, מורנו עוד יהיה מצוין. זאת קיצוניות גדולה מה שאתה אומר.

אריק 27 בנובמבר 2014

לא מבין בכלל מה ההתרגשות מקוטיניו. אם יהיה לי כוח אחפש סטטיסטיקה, חושב שתהיה דלה. מאוד. סטאריג' זאת פגיעה בול אלא אם כן יתברר כמו שאני חושב שנהנה מסוארז והרוויח מהעובדה שההגנות היו בפאניקה מפניו. אבל רבאק הוא כבר הביא איזה 20 שחקנים והביא את לאלנה ביותר כסף משז'וזה הביא את מאטיץ,

אריאל גרייזס 27 בנובמבר 2014

נו, ובוא נספור כמה כסף עלה פלקאו ואיזה תמורה הוא הביא. אתה לא שופט רכש אחרי כל כך מעט זמן.

דורפן 27 בנובמבר 2014

פלקאו מושאל. הוא לא הדוגמא – נכון שיש לו משכורת אבל בהשאלה: זה לקבל פרארי לנסיעת נסיון.

רועי 28 בנובמבר 2014

כמה כסף צ'לסי שפכו עד עכשיו בעונות הקודמות מה הן נעלמו מהשטח?

גיל 27 בנובמבר 2014

אריק, לא יודע למה אבל יש לי איזו תחושה שאתה עם יד קלה על ההדק כשמדובר במאמנים.

אריק 27 בנובמבר 2014

כזה אני, עד שלא מביאים מאמן איברי נטול ערכים אני לא מסופק…

בני תבורי 27 בנובמבר 2014

אריק,
אתה??? אוהד יונייטד שגילתה סבלנות עם פרגי קופץ כל כך מהר למסקנות?

אריק 27 בנובמבר 2014

רוגרס בודאי לא מנגר רע. אבל נהנה שנה שעברה מעונה בלי משברים ומשחקן על בכושר מטורף. יכולתו באיתור כשרונות נראית די רע אם להיות עדין וגם יכולת ניהול המשברים שלו כרגע לא מעודדת (או כן, תלוי את מי שואלים)

D! פה 27 בנובמבר 2014

הבעיה שלי היא ביכולת שלו לשלוט בסגל רחב ותוך כדי כך לדוג ולצוד את הבודדים שראויים. בזה בעיקר הוא נכשל. כמו שאריאל אמר – ואם זה אני מסכים – אין טעם להחליף בעוד מאותו הדבר. עבור זה BR בטוח נהדר כרגע.

אני אמשיך ואטען – הוא צריך עוזר חזק לידו.

אוהדי יונייטד צריכים להיות הראשונים להבין ששחקנים כמו קוטיניו, מורנו, פלאנגן, הנדו – אפילו לוקאס (השם ישמור) – אלו השחקנים שעושים מועדון גדול (שלא קונה את כל מה שיש באזור חיוג אירופה). בתוך מערך שרץ ועובד, לצד מספר כוכבים גדולים.

אבי גלברט 27 בנובמבר 2014

אריאל ,אין לי בעיה עם 99% ממה שכתבת ומסכים איתך בהרוב אבל ,דבר אחד חוזר כל הזמן . יכולת ניהול משחק שלו והגבה לארועים היא חלשה מאד . האיש מוקף בעוזרים "יס מאנים " שכנראה לא עוזרים לו יותר מידי . קוטיניו אתמול במקום אחד הלוקאסים ואנחנו מנצחים 3-1 לפחות . הבולגרים תקפו בעשרים דקות אחרונות ויצאו מהמערך המאורגן שלהם שהיה קשה לנו לפצח . שחקן טרי ,מהיר ,טכני שיוביל מתפרצות (קוטיניו ) ממש התבקש . להכניס את מורנו היתה טעות גם אם אני מאד רוצה להבין את ההיגיון שלה . ההרכב שעלה אתמול שידר את התחושה שמלווה אותי כבר חודש וחצי ,לBR לא ממש איכפת לעוף מאירופה השנה כדי לנסות לחדור לטופ 4 גם השנה בכול מחיר ולהציל את הליגה . אתה רואה את טורה ,הנדרסון ,אלן ,לוקאס וג'ונסון כמובן ובאמת כדאי מאוד שלא נהיה באירופה בשנה כזאת . עוד מילה על ג'אררד ,יש משהו טוב ממנו פנוי ? יש משהו טוב ממנו בסגל ? עדין אחד המוסרים הטובים בעולם ל40 מטר גם כיום ! עדין מסובב בעיטות עונשין מסוכנות מהטובים בעולם גם כיום ! עדין מנהל משחק מאחור בצורה טובה . למה אתם מצפים ממנו ? ג'אררד גם בשיאו לא היה רונלדו או מסי ,לא טכני כמוהם וגם לא דומיננטי כמוהם בהשפעתו על המשחק . שים לידו שלושה ארבעה שחקנים בסגנון סוארס וסטארידג' והכול יראה אחרת אני מבטיח לכם . הוא הבעיה האחרונה שלנו לדעתי . אלן ,לוקאס ,הנדרסון (למרות הגול ) זה פשרה התקפית גדולה מידיי ברמות האלו . נ.ב -מינולה ,כמו כל הקבוצה ,חסר ביטחון ולחוץ . ימים קשים …

D! פה 27 בנובמבר 2014

אבי,

– לגבי אירופה. מבחינתי הלוואי שנעוף ונחזור שוב לארבע. המשכיות עדיפה בעיני על הבלחה חד פעמית שתסתיים במקרה הטוב ובהגרלה מוצלחת בלעבור שלב אחד בנוק אאוט וגם את זה אני לא רואה כרגע קורה.
הבעיה היא שאם לא נעלה נתקע בליגת אירופה ושם סתם נתקדם במשך חודש וחצי חודשיים. אם הייתי חושב שיש סיכוי להצליח שם (להגיע לפיינל פור) הייתי אומר – יאללה בכיף – הבעיה שגם הסיכוי לזה קלוש ושם נבזבז את כל הכוח המועט שלנו. אני מקווה שגם BR מבין את זה ולכן רוצה לפחות לעבור שלב בליג"א.

– סטיבי. מאד יכול להיות שאתה צודק. אבל אין לנו לא את לואיס ולא את דניאל. יכול מאד להיות שעדיף שחלק מהמשחקים הוא יראה מהצד או ישתלב תוך כדי אבל שנפתח עם הרכב שממקסם את מה שיש ולא את מה שהיינו רוצים שיהיה. הרכב שיוכל להיות יותר דינמי ונייד. למשל.

רובי פאולר 27 בנובמבר 2014

1. מסכים עם רוב הנאמר פה, זה לא שיש איזה מאמן על שמחכה לנו (אפילו לופא קדוש נפטר), אבל זה מתחיל להזכיר לי את שלהי ימי בניטס – המערך המקובע שלא מתאים, התגובות ההזויות (בסדר, תיקו וניצחון היו אותו דבר אתמול, אבל אתה לא מתבייש להגיד את זה אחרי שבמשחק מול האימפריה הבולגרית בעטת פעמיים לשער???), ההתעקשות לא לבצע חילופים (לאמברט בדקה ה – 60 הלך עם ידיים על המותניים כמו סופו אחרי פיק אנ'רול), אפילו הניסיון להשתמש בג'רארד כמעין חלוץ שני (שרץ פי 8 מלאמברט ועשה תנועות עומק במקום ריקי החביב שכל פעם מצליח לרוץ לצד במקום לעומק). ההגנה הייתה די חרא (לא כמו עכשיו) גם שנה שעברה וספגה כל הזמן אבל אז ידענו לפחות לחסל משחקים במחצית הראשונה.
לי זה מרגיש שהוא איבד את זה, איבד את הקבוצה ואת ההשפעה. לא יכול להיות שקבוצה שעשתה כ"כ הרבה שערים במתפרצות עונה שעברה לא יודעת לצאת למתפרצת ורק מוסרת אחורה ומשחקת כל כך לאט כמו איזה הפועל יהוד. זה לא הגיוני!!!!
2. מהנאמר בסלון ביתנו אמש במהלך המשחק, בעודנו מאכילים את הילדים:
(דקה3)
האישה: מה זה? הוא נורמלי? הוא לא יודע לתפוס כדור? ומה זו החולצה הסגולה המטופשת הזו? אני לא הייתי נותנת לך לשחק ככה.
(דקה8)
האישה: איך השמן הזה הצליח לעקוף שם את כולם?
(דקה 37)
אני: לא יאומן, מהלך כדורגל מהיר וראוי! אני כ"כ עצוב שלא ראית איתי את העונה שעברה אלא את רואה את החרא הזה.
האישה: מסכן.
(דקה 53+72+84)
האישה: (אחרי עוד ירידות של איוניר על הקבוצה) מעליבים לך את הקבוצה.
אני: מגיע להם.
(דקה77)
האיש/ה: הירוקים ממש יותר טובים, אתם לא יודעים לשחק. מי אלה? הם חזקים?
אני: (שותק)
(דקה 85)
האישה: משעמם לי, אני הולכת לבחור בגדים לילדים למחר.
אני: אבל את תפסידי את השיוויון שלהם, זה בטח יקרה דקה 89.
(דקה 90)
האישה חוזרת: מה? נו באמת, מסכן שלי!
3. ציונים:
מיניולה – 4.
מאנקיו – 5.
סקרטל – 5.
טורה – 4. ותודה על הבישול בשער הראשון.
ג'ונסון – 3. ותודה על הסגירה הנהדרת בשער השני.
אלן – 5. חטב עצים, זה מה שמצופה ממנו, לא לתת מסירה לגול.
לוקאס – 5. אני במקומך לא הייתי מחייך כ"כ הרבה.
הנדו – 5. איפה נעלם השחקן משנה שעברה?…
ג'רארד – 5. לא ברור.
סטרלינג – 5. עשה מבצע וחצי,מאבד המון ולא דומה לכלום.
לאמברט – 5. הוא כ"כ מוגבל שזה פשע לרדת עליו, הוא באמת משתדל (באלוטלי לא היה מתאמץ כדי לשים את הגול הזה) אבל זה מגוחך. הוא צריך לעלות דקה 70 ולנסות לנגוח פנימה, וזהו.

אוהד 27 בנובמבר 2014

הסגירה בשער השני היתה של ג'רארד ומורנו, ולא של ג'ונסון.
הנגיחה הראשונה היא שגרמה לבלאגן ובמצב כזה קצת קשה להאשים את ג'ונסון.

התפקיד של ג'רארד בקרנות הוא ללכת על הכדור הקצר בלי לסמן שחקן, והתפקיד של מורנו היה לסגור את השחקן שנגח.

רובי פאולר 27 בנובמבר 2014

צר לי, בדוק בתקציר – השחקן שהבקיע נגח חופשי כאשר ג'ונסון, שהיה אמור לשמור עליו, תפס אוויר. אני מבין שהפינה הקצרה פושלה גם (דבר שאגב קורה לא מעט העונה) אבל זה לא מוריד מאשמתו של גלן העש, שפשוט צריך לקחת את השחקן שלו וזהו.

D! פה 27 בנובמבר 2014

רובי, רק בשביל סעיף 2 שלך היה שווה לראות את המשחק אתמול. פעם הבאה תן התראה מראש.

אוהד – אין שום סיבה ששחקן שעומד מאחורי ג'ונסון ישאר לבד כי ג'ונסון הולך קדימה לשום מקום ומשאיר אותו לבד. גם נפנופי הידיים אחרי לא יעזרו.

matipool 27 בנובמבר 2014

רובי – סעיף 2 נפלא . עצוב אבל נפלא .
לגבי הציונים – הייתי משנה רק את סטרלינג ל-6 . רץ , התאמץ , ניסה , בישל , כמעט הבקיע . נקודת אור יחידה . ברגע שיצא – תמו שידורינו להערב .

רובי פאולר 27 בנובמבר 2014

תודה :-) האמת יש הרבה צחוקים עם אשתי בנושא, כפרה עליה. מסכנה, העונה גם שילשתי את כמות המשחקים (אחד הדברים הראשונים שהוסכמו בינינו זה שליברפול ומכבי כדורסל זה קודש, וכל השאר נתון לויתור) וגם איכות חרא.
לגבי סטרלינג, שקלתי את זה, אבל ההחמצה הנוראית שלו השאירה אותו מבחינתי על 5. נסגור על 5.5? :-)

רועי 28 בנובמבר 2014

אין על הפסיקה השניה .
פשוט מצויין.
זכית יש לציין.
במיוחד בקשר למיניוה. מה זאת החולצה הזאת ומה זאת היציאה המפגרת.

איציק אלפסי 27 בנובמבר 2014

אריאל, אתה צודק לגמרי. אסור לגעת ברוג'רס. בראש ובראשונה משום שצריך לתת לו הזדמנות ללמוד ולתקן את הטעויות שלו, וזה משהו הרבה יותר זול ונכון לטווח הרחוק מאשר להביא מאמן חדש.
אפשר לנתח מקצועית כל דבר, אבל למה שקורה השנה קשה מאוד למצוא הסבר רציונלי. בדיוק כמו ששנה שעברה היה קשה מאוד להסביר את הריצה הזו לאליפות משום מקום ממש. אבל ככה זה, בכדורגל, בחיים, לפעמים אתה נכנס לאיזה מומנטום והכול זורם בכיוון הזה. שנה שעברה הכל הלך (עד ההחלקה ההיא של ג'רארד) והשנה כלום.
לדעתי לא שנה שעברה ולא העונה הזו מייצגים את הפוטנציאל האמתי של ליברפול. שהוא, כמו שכתבת, להילחם על הטופ פור בשנתיים מתוך שלוש.

גורביץ' 27 בנובמבר 2014

הבעיה הכי גדולה כרגע זה שהקבוצה פשוט משחקת פחות ופחות טוב משבוע לשבוע, וזה נראה שלרוג'רס אין שום שליטה, או יכולת לשנות את זה. להיפך, הוא עולה כמו שאריאל ציין עם הלוחמים שלו, שחקנים כמו למברט ולוקאס שלא שווים הרכב ב ק.פ.ר, וככה זה נראה, יותר ויותר גרוע, וזה בדר"כ השלב שאומרים ביי ביי למאמן.
אני אוהב את ברנדן ובאמת מחכה שהוא פאקינג יעשה משהו, יוציא את הקבוצה מהבוץ לפחות חלקית, אבל אם עד סוף עונה אנחנו ממשיכים ברגרסיה העצבנית הזאת, אז הוא צריך ללכת. וכמו שברנדן עשה לרכש של קני, גם המאמן שיגיע אחרי יצטרך להיפטר מכל הרכש הנוראי והיקר שברנדן עשה.. ועוד פעם נצטרך לבנות קבוצה מכלום.. בקיצור נקווה לטוב עם ברנדן

בני תבורי 27 בנובמבר 2014

פוסט נכון מאוד. פיטורין יהיו כניעה להיסטריה שאינה במקומה ואינה נחוצה. עונה פנטסטית שנעקבת על ידי עונה איומה זה לא נעים ולא נחמד, אבל אם זוכרים שאנחנו רק אחרי מחזור 12 והפער בנינו לבין הקבוצה במקום הרביעי, שהוא מטרה מסומנת ריאלית, עומד על חמש נקודות בלבד, אפשר להבין שהמצב אינו מחייב כניעה לרגשות אלא היצמדות לתכנון מקורי: רוג'רס כאן כדי להישאר וגרייזס תאר בדיוק למה.

ran 27 בנובמבר 2014

יש להפריד דיכוטומית בין התוצאה במשחק אתמול שכל הנדרש היה לא להפסיד, לבין האופן בו הקבוצה שיחקה/נראתה.
הקבוצה בכושר של אתמול בערב לא שורדת את ליגת העל ובדרך לעילוט תשאל את עצמה איך לעזאזל זה קרה.
ואיך באמת?
לפני שנתיים הוויב היה – סקרטל הוא לכל היותר בלם מחליף ומלוקאס וג'ונסון חייבים להפטר. היום, סקרטל הבלם המוביל, ג'ונסון שחקן הרכב ולוקאס בסטטוס של מחליף שני ומבט מהיר לספסל לא מעורר מידית העדפות עלפניהם.
ומה שג'רארד עבר אתמול היה מעליב – לו ולנו כאוהדים, הוא פשוט היה מיותר. לשחקן כמוהו אסור להיות במקומות האלה אבל משהו או מישהו דוחף אותו לאזור בו כולנו נאמר שהוא מיותר.
מלבד המהלך של הגול השני שהיה נפלא, הקבוצה היא שבר כלי עם בטחון מרוסק.
לאור האמור לעיל הפתרון הברור הוא שרודגרס ילך הביתה.
אבל
החלפת BR אומרת לכל הנראה שאנו בדרך לכל הפחות של עשור של התבוססות בבינוניות.
ואני מסכים – אין ברקע מישהו טוב יותר,
מה שיקרה לטוב או לרע השנה חייבים ללכת עם רודגרס.
איך מוציאים את הקבוצה מההתרסקות הקרבה?
רק להוא למעלה הפתרונים.
דבר אחד אני כן יודע לסטיבי צריך לתת זמן לנוח ואת דקות המשחק שלו לקצר שיהיה יותר אפקטיבי – לראות אותו אתמול אבוד ומיותר כאב מדי.

עמי ג 27 בנובמבר 2014

התוצאה של אתמול בכלל לא חשובה. ליברפול פשוט משחקת מכוער וחלש, בלי שיטה, בלי רוח, בלי דימיון, ולא מתקרבת לשער היריבה. שום יריבה.
פשוט נורא לראות אותה ככה.
אני בקושי רואה משחקים שלה השנה כי זה סבל ובזבוז זמן גדול מדי.
ועם כל ההערכה למה שרוג'רס עשה בשנה שעברה – נראה לי שהוא מיצה את עצמו במועדון הזה. אם לא יהיה שינוי בחלק השני של העונה – בדרך המשחק, לא בתוצאות דוקא – אין סיבה שיישאר.

ניק 27 בנובמבר 2014

לגבי נקודה 2 בלמה לא להעיף את רוגדרס – על כמה שנים אחורה אתה מדבר?
כדורגל יפה או לא יפה, בתקופה של בניטס הייתם קבוצה לא רעה בכלל. אולי אתם 20 שנה בלי אליפות אבל כן לקחתם ליגת אלופות בתקופה הרבה יותר קשה מהיום אז אי אפשר להגיד שהוא לקח מועדון כושל והצעיד אותו קדימה בצורה דרסטית…

אריאל גרייזס 27 בנובמבר 2014

צריך לזכור שבתקופה של בניטז הסיטי היו סתם עוד קבוצה. אז הקרב על ארבע הראשונות היה הרבה יותר קל. וגם בעונה שלקחנו ליגת האלופות, סיימנו מקום חמישי. והכדורגל של בניטז היה מכוער בטירוף. ליגת האלופות ההיא, למעט הגמר, היה אוסף של משחקים נוראיים. מה שקרה שנה שעברה זה לא רק שאיימנו על האליפות, אלא שהיא היתה בידיים שלנו בשלבים מאוחרים בעונה. בתקופה של בניטז זה אף פעם לא קרה. פעם אחת איימנו איתו על האליפות אבל למעשה לא ממש התקרבנו אליה.

תוהה בדרכים 27 בנובמבר 2014

בתקופה של בניטס הצמרת האנגלית הייתה הרבה יותר חזקה מהיום. ליברפול של 2009 שווה אליפות בעונה שעברה ולפחות מאבק צמוד מאד עם צ'לסי העונה.

והפוך גוטה, הגמר ב2005 היה משחק אחד שבו לא הגיע לליברפול התיקו והיה בו הרבה יותר מזל משכל. בשאר המשחקים בנוק אאוט היא שיחקה מצוין או לפחות חכם ונכון, בטח ביחס לחומר השחקנים שלה לעומת המתחרות.
אני מזכיר לך שליברפול באותה עונה לא הפסידה משחק אח בשלב הנוק אאוט, דבר שקבוצות כמו ברצלונה, באיירן וריאל לא הצליחו לעשות בשנות האליפות האחרונות שלהן.

תוהה בדרכים 27 בנובמבר 2014

"לא הפסידה משחק אחד בשלב הנוק אאוט".

אבי גלברט 27 בנובמבר 2014

כן בניטס היה אומן בלשחק על תוצאה והוציא לכולנו את החשק לראות כדורגל …..המצב (הזמני אני מקווה ) קיים גם היום לצערנו …

no propaganda 27 בנובמבר 2014

1+

matipool 27 בנובמבר 2014

אריאל – הגזמת . "רצף של משחקים נוראיים" ?
שני ניצחונות מצוינים על לברקוזן , ניצחון נפלא באנפילד ותיקו הירואי בחוץ ( אם כי הגנתי מאד ללא סטיבי הכל יכול של אז ) מול יובנטוס העדיפה בהרבה ולעבור את צ'לסי שטרפה אז את הליגה בקלילות ( אמנם עם לא מעט מזל אבל עם המון לחימה ומאמץ ) .

דורפן 27 בנובמבר 2014

אריאל – הקולות שאתה שומע הם מאנגליה? לדעתי הם מישראל. לא חושב שיש איזשהו דיון רציני בפיטוריו באנגליה.

D! פה 27 בנובמבר 2014

אם הביביסי בוחר לפרסם ראיון עם ברוס גרובלאר שטוען שיש לBR שלושה שבועות לשכנע אז זה לא רק בישראל. אמנם ברוס חביבנו לא דוגמא לכלום אבל בכל זאת בחרו לשים את הכותרת הזו. אז אולי זה באמת לא דיון רציני, אבל כשמתחיל דיון הוא מתחיל.

רועי 28 בנובמבר 2014

אין לי מושג לגבי הקולות.
הבעיות בהחלפת מאמן כרגע הוא מחר(בעונה הבאה) הן כלכליות בעיקר.
יגע מאמן חדש ירצה שחקנים משלו. נצטרך למכור שחקנים בסכומי הפסד כי מי יקח אותם בכלל לאחר עונה כזאת. נצטרך להביא רכש חדש . אבל נרצה טופ עולמי לא? ולא עוד שחקן ב 10 מיליון.
המצב חרא. היכולת כפי שרבים כבר אמרו היא הבעיה לא דווקא התוצאות.
ב 2005 היה הרה מזל. ניצחנו את יובה ועשינותיקו אבל הם היו הרבה יותר טובים. כך גם מול צ'לסי ומילאן בגמר. גם לשמיני עלננו בדרה ה-89 אם אני לא טועה. ממסירה של מולר שהיום משמש כפרשן לא?
מולר עוד חלוץ שקרע רשתות האקדמיה ולא צמח ממנו שום דבר.
מה לא עובד טוב שם?

רובי פאולר 28 בנובמבר 2014

במשחק האחרון של שלב הבתים היינו צריכים ניצחון בהפרש שני שערים על אולימפיאקוס בבית. ריבאלדו כבש ראשון, סינמה פונגול (אחחח איזה מוזרים) השווה, מלור עשה 2-1 וסטיבי עם השער ההוא עשה 3-1 דקה 86

משה 28 בנובמבר 2014

מלור היה סוג של לאמברט, חלוץ טוב לאקדמיה ולבולטון, לא ברמה מספקת לקבוצה ששואפת למעלה.

Comments closed