יומן אליפות של הפטס (13) – ההפסד בגרין ביי

משחק בלי לחץ, רק לבוא ולהנות (ולנצח)

green-bay-packers-new-england-patriots

אני כמובן מאוכזב מההפסד, אבל אם יש משחק שאפשר היה להפסיד – זה זה. בטח בהפסד מינימלי. ומה שיותר חשוב – אולי הוא גם נתן מכה בראש של הקבוצה, שחשבה אולי שהיא מושלמת.

ובכן, היא רחוקה מכך.

יפה לראות איך שני הדברים שדיברתי עליהם לפני המשחק ולא עבדו לנו כל המשחק, הם גם אלו שהכריעו אותנו בסוף.

מצד אחד, בריידי נמצא תחת יותר מדי לחץ מרבית המשחק מה שגורם לו להרבה יותר מדי מסירות לא מדויקות. ובסוף, במהלך הכי חשוב הוא חוטף סאק מהבליינד סייד שלו.

ומצד שני, הפאס ראש שלנו היום שלא תפקד בשום צורה ובמהלך הכי חשוב של גרין ביי שוב פעם נתן לרוג'רס את כל הזמן שבעולם לעמוד ולחפש עד שהוא מצא את קוב לדאון הראשון שגמר את המשחק.

וכמובן, המהלכים הגדולים שדיברתי עליהם לפני המשחק – כשרואים איך הט"ד הממש לא מחויב המציאות של נלסון על סף המחצית הוא זה שבסוף היה ההבדל במשחק, די ברור שלא עשינו עבודה טובה גם בהקשר הזה.

אני לא יוצא עם הראש למטה מהמשחק הזה. אני חושב שראינו מספיק דברים טובים מהקבוצה ולא בכל יום נשחק באווירה עוינת כזאת (מול שופטים לא ממש בעדנו, בלשון המעטה) מול ק"ב מדהים כמו רוג'רס, שלא מתרגש בגלל מזה ששני הרסיברים הכי טובים שלו נסגרים מרבית המשחק.

הלאה לסן דייגו. עכשיו, זה משחק שחייבים לנצח – מול קבוצה שמגיעה במומנטום עצום.

*

זה בהחלט מסוג המשחקים שבתור אוהד אתה יכול להתרווח אחורה ולהנות. גם אם נפסיד במשחק הזה, הרי שהוא לא אמור להשפיע על המצב שלנו בטבלה – המשחק בסן דייגו כמו גם שלושת המשחקים האחרונים בחטיבה (שניים מתוכם בבית וזה שנגד הג'טס בדרך כלל קשה אבל קשה לי להאמין שזה מה שיקרה העונה) הם אלו שצריכים לנצח על מנת לזכות בביי לאורך כל הפלייאוף. וזה גם בהנחה שדנבר לא תפסיד משחק עד סוף העונה, הנחה די מפוקפקת לטעמי.

זה לא אומר שאני לא רוצה (מאוד) לנצח, אבל גם הפסד לא יהיה אסון ואולי אפילו יהיה ברכה בדמות משהו שימנע מהקבוצה לחשוב שהיא בלתי מנוצחת (לא שבליצ'ק יתן שזה יקרה, אבל עדיין)

אז מה נשאר לנו?

שתי הקבוצות הכי חמות בליגה, עם רצף הניצחונות הארוך ביותר.

שני הק"בים החמים בליגה והמועמדים המובילים (לפי אתרי ההימורים) ל-MVP, שעשוי להיות אפילו מוכרע במשחק הזה. מה שמעניין זה ששניהם לא ממש נפגשו אף פעם בעונה הסדירה – ב-2010 רוג'רס היה פצוע ואילו ב-2006 הוא היה המחליף של פארב עדיין ואמנם זכה לשחק אבל רק בגארבג' טיים.

שתי הגנות שעשו התקדמות ניכרת העונה, ועוצרות התקפות יריבות בקלות רבה.

שתי התקפות ששמות הרבה נקודות על הלוח ומנצחות בהפרשים של 20 ו-30 נקודות.

וכמובן, לאמבו פילד האגדי.

חבל רק שהמשחק מתחיל ב-23:25, איך אמורים להחזיק מעמד עד אז?

*

אז אם בכל זאת מנסים לחשוב איך מביאים ניצחון – מה צריך לעשות כדי שזה יקרה?

המפתחות הם די ברורים:

– לבסס את הריצה. אם יש נקודת חולשה בהגנת גרין ביי, הרי זה הגנת הריצה שלהם. אני רואה את הפטס עולים עם מערך כבד מאוד בהתחלה ומנסים לרוץ דרך האמצע די הרבה פעמים כדי לבחון את ההגנה של גרין ביי שם, בדיוק כמו שעשו מול הקולטס.

– כרגיל, קו ההתקפה של בריידי יהיה קריטי. שמירה טובה עליו מול הפאס ראש של גרין ביי תאפשר לו למצוא את המטרות שלו. כשבריידי לא מאוים הוא כמעט בלתי עציר

– לעצור את אדי לייסי. בחודש האחרון לייסי נראה הרבה יותר טוב מאשר בתחילת העונה והוא מזיז את גלגלי ההתקפה של גרין ביי. להפוך אותם לחד-מימדיים תהיה המשימה הראשונה של ההגנה.

– הדבר השני בהגנה יהיה להמנע מהביג פלייז. לגרין ביי יש יכולת להומראן בכל מהלך, עם נלסון וקוב והקו האחורי המשופר יצטרך להוכיח שהוא מסוגל לעצור את העילית שבעילית.

– למנוע מרוג'רס להאריך את המהלך עם הרגליים. בניגוד למאנינג שתקוע בפוקט, לרוג'רס יש יכולת לזרוק בתנועה, מה שהופך את העצירה שלו להרבה יותר קשה. הפטס יהיו חייבים לעשות לו קונטיין לפני שהם מנסים להפיל אותו, פעולה שעלולה להתברר בסופו של דבר כחרב פיפיות.

– לנצח!

והנה הדבר הזכור ביותר מהמשחק הקודם בין השתיים:

 

פוטבול מכללות (8) - שחר דלאל
מותר לבקר את בלאט. ויש על מה

26 Comments

רוג'רס אהרון 30 בנובמבר 2014

ללא ספק .
יש הרגשה של משחק היסטורי באוויר

גיל 1 בדצמבר 2014

רוג'רס הראה היום למה הוא יהיה הMVP כשהוא משחק כמעט מושלם. יש לו את כל סט הכלים של ק"ב שזה ריצה, מסירה לרחוק ודיוק. היחיד שיתקרב אליו בזה הוא אנדרו לאק. הפטס דווקא שיחקו לא רע ושמו עליו לחץ במחצית הראשונה כשבאנד זון הוא לא מסר לט"ד. הבעייה שלהם היא דווקא בכדורי העומק שרוג'רס לא זרק יותר מדי וזה שבריידי די חד מימדי. הוא מעולה בזריקות הקצרות לגרונק אבל אין לו מסירת עומק ובלי זה יהיה קשה לזכות בסופרבול. נראה שגרין ביי סיאטל יהיה מאבק אדיר בגמר הNFC ואם זה באמת יהיה ככה המנצחת תהיה פייבוריטית ברורה בסופרבול.

חוץ מזה, ג'יי ג'יי וואט עם ט"ד שישי ושלישי במסירה השנה, ועוד פאמבל שהוא לקח. הוא היחיד שאולי יכול לאיים על רוג'רס אבל לא יתנו לו. אני לא יודע מה יותר פסיכי, מה שהוא עשה או זה שפיצ'פטריק זרק ל6 ט"ד היום.

YG 1 בדצמבר 2014

עם יד על הלב, שמחת כשנלסון תפס את הט.ד?

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2014

כל המשחק היה דיסוננס רציני, כי גרונקובסקי שיחק מולי. מה שמצחיק זה שהט"ד הזה היה ההבדל בין הפסד לניצחון והוא זה שהעלה אותי לפלייאוף כנראה. עדיין, הייתי מעדיף שלא יתפוס ויעלה אותי לפלייאוף שבוע הבא.

YG 1 בדצמבר 2014

ג'יי ג'יי לא יקח את התואר בגלל שהיכולת (הפנומנלית!) שלו לא תספיק אפילו לפלייאוף

YG 1 בדצמבר 2014

זה היה לגיל..

גיל 1 בדצמבר 2014

אני מסכים שהוא לא יקח אבל איך הוא יכול לבדו להעלות אותם לפלייאוף? לדעתי זה לא מדד שצריך להלקח בחשבון, בייחוד לשחקני הגנה.

גל ד 1 בדצמבר 2014

אז לא צריך לתת MVP לשחקני הגנה. אתה בעצמך הבאת שבוע שעבר את הדוגמה של פיטרסון.

אגב, זה לא שההגנה שלהם מס' אחד בליגה וההתקפה פשוט כזו גרועה. ההגנה די ממוצעת וההתקפה גרועה.

גיל 1 בדצמבר 2014

צריך לבטל את הפרס הזה אם מעניקים אותו רק לק"ב. שיתנו פרס לק"ב הכי טוב ואז לשחקן אחר MVP. זה קיים בהרבה ענפים ההטייה הזו (בכדורגל נותנים לרוב לשחקני התקפה) אבל לא בקיצוניות כזו כמו בפוטבול.

גל ד 2 בדצמבר 2014

פרסים אישיים בענפים קבוצתיים הם לרוב חסרי משמעות. דווקא בפוטבול ההטייה לטובת הק"ב משקפת את המציאות, לדעתי, כמה שזה משעמם שכל שנה הפרס הולך לק"ב. אין מה לעשות, בכדורסל אפשר להתווכח אם הרכז חשוב יותר מהסנטר, ובקבוצה אחת זה יהיה כך ובשניה אחרת.

בפוטבול נדיר מאוד שיש שחקן משמעותי יותר מהק"ב. ונדיר פי כמה שיש שחקן משמעותי יותר מהק"ב הטוב בליגה.

בליקי 1 בדצמבר 2014

אני לא רואה איך לא נותנים את זה לוואט, בהנחה ששום דבר מיוחד לא משתנה עד הפלייאוף. מדובר במפלץ נדיר. בריידי ורוגרס שומרים על רמה גבוהה ויציבה, אבל זו לא עונת MVP קלאסית מבחינת היכולת שלהם

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2014

וואט יהיה חייב להעלות את הקבוצה שלו לפלייאוף כדי שזה יקרה. אם הם יעלו לפלייאוף הוא ייקח אבל כרגע זה די חסר סיכוי.
ואני לא יודע מה זה לא עונת MVP קלאסית בהקשר של רוג'רס – 32 ט"ד, רק 3 אינטרספשנס, רייטינג של 118. אין יותר קלאסי מזה, בטח כשהקבוצה שלו הכי טובה ב-NFC.

גיל 1 בדצמבר 2014

רוג'רס נותן עונה היסטורית והזכייה שלו תהיה מהמוצדקות שיש. מאזן של 20-0 ט"ד-אינטרספשנס בבית זה פשוט לא מהעולם הזה.

בליקי 1 בדצמבר 2014

ושאף אחד לא יופתע אם מאנזל יהיה הMVP בסוף.

גיל 1 בדצמבר 2014

Money valuable player?

רוג'רס אהרון 1 בדצמבר 2014

בוקר טוב מכרגיל.
משחק שצריך להדאיג מאוד את יריבתנו לליגה,
עם קצת ריכוז ברד זון היה יכול חהיות פה בלואאוט, וכל הכבוד להגנה של הפטריוטים שהצליחה מואד להגביל אותנו לשערי שדה,כולל אחד מוחמץ
ההגנה באמת השתפרה והשילוב של פפרס ומת'יוס בקו האמצעי מפחידה,פתאום עוצרים את משחק הריצה,והסקנדרי נתןלבריידי בדיוק את מה שהיה צריך לתת,מסירות קצרות למפלץ הביוני ושום דבר מעבר.
אטלנטה,באפאלו,טמפה והליונס בלמבו בשבוע האחרון,
מצב טוב לסיים ראשונים בליגה ולגרום לכולם לבוא לביקור חמים בטונדרה.
הדבר השלילי היחד מהמשחק אתמול הוא שרוב הסיכויים שניפגש שוב בסופרבול, וקשה לי לראות את הרמאי מפסיד פעמים לאותה קבוצה באותה השנה,

גיל 1 בדצמבר 2014

אני דווקא לא הייתי שמח כל כך על זה שקבוצות יבקרו בלאמבו. 2 מ3 הפלייאוף האחרונים הפסדתם בבית. אני בהחלט יכול לראות את סיאטל מנצחת שם ודווקא תנאי משחק אידיאלים כמו באריזונה נראה לי שרוג'רס די יאהב.

בני 1 בדצמבר 2014

ארון רודג'רז זרק שני TD בלי שום INT המשחק הזה, מה שמעמיד אותו ביחס TD/INT של 4 ל1 בדיוק. יחס של 2 ל1 שייך רק לעילית שבעילית, חלקם לא מצליחים להגיע לזה (מונטנה נמצא ביחס קצת פחות מזה). בריידי שנמצא במקום השני במדד הזה בהסטוריה מחזיק יחס של 2.7 ל1. כלומר שרודג'רז מכפיל את דרגת האיכות מול רוב ק"ב העילית ונמצא 50% יותר מזה הבא אחריו באותו מדד.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2014

כן, הראו את זה אתמול במשחק, זה יחס חולני לגמרי. לא רק שהוא מוסר מיליון טד, הוא גם אף פעם לא מאבד את הכדור. וזה כשחלק נכבד מהמסירות שלו הן בתנועה. למרות שהייתי בצד השני שלו אתמול, אי אפשר היה שלא להתפעל ולהעריץ.

בני 1 בדצמבר 2014

אני חושב שזה קשור לטכניקת הזריקה המאוד ייחודית שלו. הזריקה שלו היא קשתית כך שהיא לא יכולה להיתפס בדרך, רק בנקודה שאליה היא כוונה, הצירוף של הטכניקה עם הדיוק הופכת את זה לכמעט בלתי אפשרי שמישהו שזה לא כוון אליו ייתפוס את זה. זה גם הסיבה למה מבין הק"ב של היום הוא מרגיש הכי בנוח עם זריקה אל הקו של הסיידליין ממש, דבר שבריידי לדוגמא, הרבה פחות מחבב.

גיל 1 בדצמבר 2014

לא רק בתנועה אלא גם לעומק, בניגוד לבריידי ומאנינג.

Eyal 1 בדצמבר 2014

אני חושב שצדקת שאמרת שההפסד הזה הוא לא כזה נורא, הסקנדרי שיחק מצויין והשאיר את רוג'רס מחפש מטרות המון זמן, נלסון וקוב די שותקו במחצית הראשונה ורוג'רס פנה לרסיברים האחרים (למרות שגם איתם הוא לא עצר), נכון שהיה לו המון (המון) זמן אבל זה היה לגיטימי כי ביליצ'ק כמעט ולא לחץ עם יותר מארבעה שחקנים, לזה צריך להוסיף שהפאס ראשר הכי טוב של הקבוצה לא משחק כבר תקופה וכש\אם הוא יחזור הלחץ של הפאס ראש יעלה. בהתקפה הם נראו פחות טוב אבל עדיין קו ההתקפה משחק טוב מאוד, יש ארבע\ חמש רסיברים שבריידי יכול לפנות אליהם, לאפל משחק מצויין, משחק הריצה נראה טוב עם רוטציה עמוקה וגרונק שחקן משוגע (גם הוא צריך להיות בשיחות של MVP כי פשוט אין שחקנים כאלה, אם יונייטס הגדיר מחדש את עמדת הק"ב ופרנקו האריס את הר"ב אז גרונק לחלוטין הגדיר ממחדש את עמדת הטייט אנד). הפריוטס הולכים ללכת עד הסוף וגם אם הם יפגשו את גרין ביי באריזונה המשחק יהיה שונה מאוד כאשר הרעש של למבו והשיפוט יהיו שונים לגמרי.

עובר אורח 1 בדצמבר 2014

לוואט מגיע MVP יותר מגרונק, אם ככה. מגדיר את העמדה שלו מחדש פי כמה וכמה

Eyal 1 בדצמבר 2014

לא תשמע אותי אומר משהו רע על וואט, שחקן ענק

asaf 1 בדצמבר 2014

ראיתי את כל המשחק למרות השעה הקשה שהוא התקיים בה מבחינתי (בכל זאת נגמר רק ב-2+ בלילה) והדבר היחיד שאני זוכר ממנו זה את היכולת המדהימה של רוג'רס וזה למרות שהיה אחלה משחק, שמישהו יגיד שהוא חווה אותה בעיה בבוקר שאחרי שאני ירגיש טוב עם עצמי….. האיש נותן עונה מדהימה אפילו במושגים שלו ובכל זאת מדובר ב-Q.B שהוא בטח אחד מחמשת המובילים בעמדה הזו כבר כמה עונות רצופות, השליטה שלו במשחק ומרשים יותר היכולת לחשוב ולבצע (למסור) תוך כדי תנועה וכמעט לא לאבד את הכדור פשוט מדהימה,רק לחשוב איך ובאיזו מהירות הקופסא שלו צריכה לתפקד ולקבל החלטות עושה לי כאב ראש…
אגב אריאל אם פעם ישעמם לאחד מכותבי הפוטבול כאן באתר אפשר לפתח יופי של דיון על מנת ה-IQ של ה-Q.B הממוצע והנלווה לזה
(פעם קראתי שזה משהו באזור 120+ )

יוסי מהאבטיחים 1 בדצמבר 2014

אל תיתן לששת הטאצ'דאונס והאייבי ליג של פיצפטריק לבלבל אותך. חרא קיובי

Comments closed