הניצחון בלסטר

ניצחון שני רצוף, בשלב הזה גם זה משהו

8847__0257__leicester_prem_away_1000x600_517X310

נקודות אור מהמשחק הזה:

– שלוש נקודות. ושש נקודות רצוף – לא זוכר מתי היה לנו את זה העונה. אל תזלזלו בזה.

– סטיבי כובש. חוץ מזה שזה כיף גדול, זה גם חשוב מאוד שהקפטן יכנס לכושר. די ברור שאין שום כוונה לרוג'רס לתת לו לנוח יותר מדי ועל כן כדאי מאוד שג'רארד יתרום להתקפה. והיום הוא היה לא רע בכלל. הצטרף לחלק הקדמי, חילק מסירות וניווט את ההתקפה.

– סטרלינג חוזר לכושר. כרגע, עם ההרכב שיש על המגרש וחבורת הנגרים הזאת של לוקאס-אלן-הנדרסון, סטרלינג הוא אחד היחידים שמסוגל להניע את ההתקפה, במיוחד במתפרצות שהן ההזדמנויות הכמעט יחידות של ליברפול לכבוש. העקב להנדרסון היה נהדר.

– לאמברט לא מבריק, הוא איטי והכל, אבל בהתקפה עומדת הוא מהווה פיבוט התקפי חשוב מאוד. הגול הראשון הגיע בדיוק מזה. כרגע יש מצב שהוא עדיף על באלוטלי.

– לא חטפנו בכדור חופשי. גם זה משהו. בכלל, קולו טורה עושה עבודה רגועה יחסית וכרגע אני בהחלט מעדיף אותו בהרכב על לוברן.

– בשבת עוד משחק ביתי, נוח יחסית. ניצחון בו ומגיעים לשבועיים הכי חשובים עד עכשיו העונה (באזל-יונייטד-ארסנל) עם הרבה מומנטום ותחושה טובה.

*

ועכשיו לבעיות.

היתה התקפה מתפרצת אחת שסימנה פחות או יותר את הבעיה של ליברפול העונה. סטרלינג לקח כדור ממרכז המגרש, עבר שחקן ומצא את עצמו בשטח פתוח. בשנה שעברה היה לו סווארז מצד אחד, סטארידג' מצד שני שיבצעו חיתוך לכיוון הרחבה ויקבלו כדור עומק. הפעם? ג'רארד ולאמברט לא עומדים בקצב שלו והוא נאלץ להמשיך בעצמו ולבעוט כדור חסר סיכוי מחוץ לרחבה.

ליברפול של השנה איטית וחסרת יכולת בחלק הקדמי לנצל יתרון מספרי במתפרצות – יכולת שנתנה לה כל כך הרבה נקודות קלות שנה שעברה. מה שטוב בדבר הזה הוא שהוא ניתן לתיקון די בקלות. כל מה שצריך זה חלוץ מהיר (לא, לא באלוטלי, לכן זה לא עבד גם איתו) שינצל את ההזדמנויות האלו. במקום מסירת הפז של הנדרסון לג'רארד שהתקשה להעביר את השוער, היה צריך להיות שם חלוץ מהיר שבבעיטה אחת יכניס את הכדור לשער. אולי זה יהיה סטארידג' לכשיחזור ואולי זה יהיה רכש חדש. אבל אני מאמין שברגע שיהיה השחקן הזה, אנחנו נראה קבוצה הרבה יותר מוחצת ודומה לזאת דאשתקד.

עד אז, יש לנו עוד לא מעט בעיות שרוג'רס חייב לפתור. אמנם ספגנו רק גול אחד בשני המשחקים האחרונים, אבל אנחנו עושים יותר מדי טעויות שם. מיניולה עושה שטויות של חוסר ביטחון. אין לנו את הקשר ההגנתי שיהרוג את ההתקפות בשלב מוקדם יותר. לוקאס וג'רארד רק עושים עבירות הרבה יותר מדי קרוב לשער. זה לא פתרון. אני באמת לא מבין למה רוג'רס לא מנסה את את צ'אן קצת אבל אני מבין את הרצון שלו להכניס את הקבוצה לתלם מסוים לפני שהוא חוזר לשחקני הרכש. בכל מקרה, זה משהו שחייב להפטר אם כי ככל שהזמן עובר אני מפקפק בכך יותר ויותר. זה פשוט לא נראה לי משהו שרוג'רס יודע להתמודד איתו.

גם את הניהול של רוג'רס אני לא מבין. מילא ההרכב שפותח, אני יכול לחיות עם זה. אבל כשאתה ביתרון שחקן להכניס את אלן במקום לאלנה? למה לא לתת לקוטיניו להכנס כדי לנסות לגמור את המשחק. או איזה מרקוביץ' כזה. ולמה לעזאזל כשאתה ביתרון שער ושחקן כל הקבוצה עוברת להתגונן. ואחר כך גם לוברן במקום סטרלינג? לא ממש ברור.

אבל היי, שלוש נקודות הן שלוש נקודות. ואנחנו קצת יותר רגועים עכשיו מאשר היינו לפני שבוע. עכשיו צריך להתחיל לבנות מזה בחזרה ולתת לרכש להשתלב ולייצר גם הוא משהו. בכלל, הפסדים בשני המשחקים האלו ויש מצב שהיינו רואים את רוג'רס חלילה הולך הביתה. טוב שהאיום הזה לפחות כרגע ירד מהפרק.

הניצחון על סטוק
אחרי התרנגוליאדה

47 Comments

רן 3 בדצמבר 2014

ניצחון חשוב. לוקאס נותן לגרארד הרבה חופש וראינו קצת ניצוצות של פעם ממנו
מתי סטארידג אמור לחזור?

matipool 3 בדצמבר 2014

התחזית האופטימית לגבי סטארידג' היא סוף דצמבר אבל כבר אי אפשר לדעת אצלו .

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

השאלה דצמבר של איזו שנה…

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

מה שנקרא – אחרי החגים..

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

בעוד שלושה שבועות – חג שבועות של השנה, חג שבועות של שנה הבאה…

בני תבורי 3 בדצמבר 2014

מניולה היה מצוין היום והשער לא באחריותו. הגנה טובה יותר הייתה מונעת חלק מהמצבים עוד מחוץ לשש עשרה. מסכים עם עניין החילופים. מתי בדיוק רוג'רס יתן לזריזים לרוץ, נגד יונייטד? ניצחון של עבודה קשה ומסורה עם המון מזל ומיניולה. היה די מביך לראות אותנו מסתגרים באימה מול עשרה שלהם במשך דקות ארוכות.

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

השער לא באשמת מיניולה, אבל הוא עשה שם טעות נוראית בחצי הראשון, כמה דקות לפני הגול, כשהוא מסר כדור ישר לחלוץ של לסטר שבמזל לא נכנס לשער. הוא מאוד חסר ביטחון כרגע – ואני בעד מיניולה ואוהב אותו.

matipool 3 בדצמבר 2014

מיניולה פחות טוב ממה שחשבתי עליו לפני שהוא הגיע אלינו .
נכון שההגנה שלפניו היא לא משהו בלשון המעטה ( גם בעונה הקודמת ) אבל עדיין הוא מאכזב בתמונה הכללית .
ראיתי באיזה מקום דיבור על צ'ך . יכול להיות שדרוג רציני .

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

ראיתי רק את המחצית השניה (ספורט 1, אני מקווה שמי שמשבץ שם יקבל איזה גרדת… למה שוב עדיפות לקבוצה שהפסידה 5-3 ללסטר פעם שניה רצוף?) אבל רואים שינוי – תנועה יותר מהירה בחלק הקדמי שפותחת את הפלונטר(לדעתי זה קשור לשיבוץ של ג'רארד הרבה יותר מקדימה כשלוקאס מכסה מאחור, שזה בסדר – כל אחד עושה את התפקיד שלו, הרבה יותר הגיוני שג'רארד יהיה הקשר הקדמי ולא אלן או הנדו) וגם הצטרפות של הקשרים להתקפה. זה עדיין איטי ועדייו תקוע אבל זה נראה קצת יותר טוב.
ללאמברט בהחלט מגיעה מילה טובה, הוא גם נלחם וגרם להרחקה, ואפילו לקולו טורה, שבמקרה תפס כמה משחקים לא רעים אבל זה עדיין עדיף על לוברן. מה שיפה לראות אצל טורה (אולי עדיין בהשפעת הפאשלה ההיא מול ווסט ברום שנה שעברה) שהוא לא מתחכם ולא מחפש להתמסר באיזור המסוכן אלא מעיף את הכדורים לקיבינימט וזה בסדר גמור.
אנחנו עדיין מהוססים, מאוד חסרי ביטחון, איטיים ושבלוניים להחריד אבל זה איפשהו נראה קצת יותר טוב, וזה כמובן לא יספיק להמשך.

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

ולגבי החילופים – פאניקה של רודג'רס וזה די מובן, מה לעשות. שנה שעברה היינו דופקים שם חמישיה במחצית בהילוך שני…

אריק 3 בדצמבר 2014

רובי את הטענות שלך לצ'רלטון תפנה רק לעצמך. מי שמוכן לשלם על זה, זאת בעיה שלו ושלו בלבד. קח בחשבון שכל עוד הקבוצות לא משתתפות באיזשהו משחק חשוב במיוחד תמיד תשודר יונייטד, ככה כלכלות עובדות. קח לך את החירות ומצא דרך לראות מה שאתה רוצה ומתי שאתה רוצה ובאיזה שפה ופרשנים וכל זאת בחינם (לא בדיוק אבל סוג של)

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

זה לא נכון מה שאתה אומר, עובדה ששנה שעברה ליברפול קיבלה עדיפות כמעט על כל קבוצה, כולל יונייטד.
בכל מקרה, אין לי בעיה עם הבחירה של צ'רלטון לשדר את יונייטד, מה שלא אהבתי זה שהם המשיכו לשדר את המשחק של ריאל – משחק גביע חסר משמעות שהיה גמור עם 4-0 כבר בדקה השישים – עד הסוף, במקום לעבור לאנפילד. זה היה מרגיז.
בכל מקרה, אני מאוד מרוצה מצ'רלטון, הם שווים כל אגורה שמשלמים להם. את המחצית הראשונה אתמול ראיתי ברשת וזה היה נורא, כמו גם המשחק בשבת. כל התקיעות האלו (בדיוק בגול של לאלנה.. פתאום אתה רואה חבורת שחקנים חוגגים ואתה לא בטוח למה), זה פשוט לא שווה את זה

משה 3 בדצמבר 2014

1+
צ׳רלטון שווה את הכסף בהחלט. אני גם לא מבין למה להמשיך להראות את ריאל נגד אלוהים יודע מי במצב של 4:0.

matipool 3 בדצמבר 2014

אריאל – כל מילה לגבי צ'רלטון ולגבי השידור אתמול .

ריצ'י מקאו 3 בדצמבר 2014

אין לי כבלים ולכן לא צ'ארלטון. מאה מגה גלישה ורואים ללא תקיעות (כמעט…). אני ככה כבר שנתיים ומאוד מרוצה.

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

כשיש לך תאומים אז אין לך זמן לראות את המשחק מתי שאתה רוצה ברשת אלא רק בלילה ולכן נכנעתי לצ'רלטון לצערי… שאר הטענות כמובן מוצדקות בהחלט. אני לא מבין מה זה השידור המשולב הזה, מה אנחנו בשנת 75 בשירים ושערים ברדיו? תפתחו עוד ערוץ לעזאזל!

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

הם מתים לפתוח עוד ערוץ, יש לי חבר מהמילואים שעובד שם והוא אמר לי את זה – המדינה לא נותנת להם. אתה חושב שהם לא היו רוצים עוד ערוץ בימי שבת-ראשון, כשיש להם כל כך הרבה משחקים והם נאלצים לג'נגל בינהם.
מה שכן, יש להם אתר אינטרנט – למה אי אפשר לשדר שם משחקים שאין בטלוויזיה למנויים שלהם?

D! פה 3 בדצמבר 2014

הם דווקא כן משדרים שם משחקים הרבה פעמים. הם לא צריכים עוד ערוץ הם צריכים שכל. הבעיה שבמלחמה עם ערוץ 5 ברגע שיש להם שתי דקות של משחק גביע משעמם מספרד הם תקועים איתו.
חוץ מזה לטעמי הטכנולוגיה של לשדר שני משחקים באותו נתיב קיימת ממזמן. אז זה גם חברות התקשורת והתשתית שלהם ולא רק הם אבל אפשר. ובאותו הקשר גם לראות את המשחק עם השידור של סקיי או רק עם קהל צריכה להיות אופציה סבירה. אם אתם כבר בוחרים לשלם.
ואפרופו אריאל – למה הליגה האנגלית לא עושה פאס כמו בפוטבול זה נשגב מבינתי. אישית הייתי משלם אתמול כבר. ואני כבר חמש שנים רואה רק באינטרנט. בחינם.

גורביץ' 3 בדצמבר 2014

באמת הגיע הזמן שצ'רלטון יספקו חבילה שתיתן לצופה לבחור איזה משחק הוא רוצה לראות, ולא ליפול אן דן דינו על פי גחמה של איזה טכנאי שידור. פשוט בושה שמשלמים כל כך הרבה בשביל לראות את הקבוצה שלך משחקת באנגליה ומה שאתה מקבל זה מחצית עם זיפזופים (ואני לא מדבר על אוהדי טוטנהאם ומעטה שלהם באמת אין סיכוי קלוש לראות את הקבוצה שלהם אלא אם כן היא מול הגדולות).
וחוץ מזה הגיע הזמן שיסנכרנו את השידור שלהם עם אפליקציית מובייל, ז"א שתוכל לראות אם אתה מחוץ לבית ולא בתוספת תשלום.
פשוט ביזיון שככה תחרות בין ספקי שידורי ספורט נראית, כל אחד עושה את המינימום

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

גורביץ צודק מאה אחוז
אריאל אתה עושה מילואים עם זאביק זלצר? :-)

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

האמת שאני כבר לא עושה. צוק איתן היה שירת הברבור שלי, שבוע שעבר שחררו אותי..

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

איזה כיף לך!!!

אבי גלברט 3 בדצמבר 2014

ההייתי כותב אותו סיכום בדיוק בדגש על החילופים .פאקן אתה משחק מול קבוצה של נגרים ומפעילי מחרטות ומתגונן כמו מכבי פ"ת ????במקום לגמור את המשחק עם קשר זריז נוסף ? הם לא היו אחד פחות ,לוקאס היה איתם . הקשר הכי יצירתי …אצלם .כמה עברות ליד השער לכול הרוחות . למבארט בסדר גמור נקודה . עדיף היום על בלוטאלי ללא דיון . משהו אמר ג'אררד ? המשחק הכי טוב שלו השנה . לדעתי BR משלב את הרכש לאט לאט ובבודדת לתוך השיטה הישנה עם הלוקאסים עד שהשתלבו . סטרלינג חוזר לעצמו אבל בודד מידי למעלה . שהיה לו משהו לידו זה נגמר בשתי בישולים . יאלה לא מבריק אבל יעיל לצבור נקודות לפני שהליגה הצפופה בורחת סופית

משה 3 בדצמבר 2014

גם אני לא מחובביו אבל אי אפשר להתעלם מהתרומה של לוקאס ליציבות הרגעית שהשגנו. לצערנו כרגע זה הכי טוב שאנחנו יכולים לשים שם, בטח לעומת ג׳רארד.

matipool 3 בדצמבר 2014

משה – אני די בטוח שאמרה צ'אן או אלן יעשו עבודה יותר טובה מלוקאס בקישור האחורי .
אחרי שסטארידג' יחזור , אני אשמח לראות שהקישור והחלק הקדמי שלנו יורכבו מהנדרסון , צ'אן , סטיבי / אלן , קוטיניו , סטרלינג וסטארידג' .

matipool 3 בדצמבר 2014

עם כל השמחה על הניצחון ועל הנקודות ( שהן מצרך לא שכיח בימים אלו ) היה לי עצוב ומביך לראות את ההתקפלות שלנו מול עשרה שחקני לסטר שהשתלטו על המשחק אחרי ההרחקה . פאקינג לסטר , לא עשרה שחקנים של ריאל מדריד .

D! פה 3 בדצמבר 2014

בהחלט. ובמקום לשמוח, מאתמול זה מה שיש לי בראש וזה החיסרון הכי גדול של לואיס. הוא היה טורף את הדשא ומוציא את כולם קדימה ללחוץ. במקום זה מול עשרה שחקנים לא היינו רחוקים מלחטוף. כמו שאריאל אמר זה גם לא שיש מישהו מהיר למעלה. ובמקום להוציא את לאלנה ולהכניס את קוטיניו, או להוציא את למברט ולהכניס את בוריני שיעבוד אפילו באגף ותן לשחקן הכי מהיר שלך לשחק על תקן סוג של חלוץ. לא. אנחנו מכניסים בלם. אלוהים שיעזור לו ל-BR.

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

חביבי, כבר פעם שניה השבוע שאני קם בבוקר ואומר לעצמי – הי, ניצחנו אתמול! ומחייך. בשלב הזה באמת לא מעניין אותי איך זה קרה. זה עדיין עדיף על לקום בבוקר ולהיזכר שהפסדנו אתמול. מה שחשוב זה לבנות מהניצחונות האלו. שרוג'רס לא יחשוב שזה יעבוד לו לאורך זמן אלא שיידע שזה רק התחלה ומשם אפשר וצריך להתחיל לשחק כדורגל נכון

D! פה 3 בדצמבר 2014

אתה צודק, כמובן.
זו הנטייה שלי להתעסק פחות במה שעובד ומצליח ויותר לחשוב איפה צריך ואפשר לשפר.

האמת היא שבגול של סטיבי שמחתי עד שכמעט נפלו עלי דברים בבית. רק שמיד לאחר מכן השגנו אדום והחלטנו שהכי טוב יהיה להעביר חצי שעה בצורת משחק מזעזעת במיוחד. BR, כרגיל, החליט לא להגיב. זה היה קשה מאד.
מודה שהשנה שעברה לא הצליחה לגמרי לנכש ממני עשבים שוטים של שנים שפוחדים לאבד כל יתרון בכל משחק.

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

אנחנו כרגע מבוהלים וחסרי ביטחון, גם השחקנים וגם הצוות המקצועי, והכל נגזר מזה – גם דברים רעים כמו חילופים מוזרים וגם דברים טובים כמו הרחקות ליציע של ההגנה במקום הטיקי-טקה-קקה הזה מאחורה. הדבר היחיד שחשוב כרגע זה להוציא נקודות מכל משחק עד שהעסק יתייצב קצת, ולא אכפת לי איך. מצידי לגרום גולים עצמיים ולהתבנקר כל המשחק.

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

הטראומה שהילד המסכן שלי עבר בברית שלו לפני יומיים היתה קטנה לעומת הטראומה שהוא קיבל בגול של סטיבי אתמול מהצעקות שלי..

matipool 3 בדצמבר 2014

מזל טוב !!!

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

מזל טוב בנאדם!!! עוד אוהד ליברפול!!!

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

לא יודע לגבי האוהד ליברפול, הוא ישב עליי אתמול בחצי הראשון מול המחשב ולא הפסיק לבכות.. :-)
תודה!

D! פה 3 בדצמבר 2014

נראה שהוא מוכן.

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

נו הילד כבר החליט, הסר דאגה מליבך

D! פה 3 בדצמבר 2014

רובי – את גול עצמי נראה לי שאיבדנו ביחד עם סוארז.
אריאל – מזל טוב.

אני מסכים עם שניכם כמובן בקשר לצורך בתוצאות טובות ופחות ביכולת – אם כי מבחינתי יש ביניהם קשר והבעיות שיש כשמנצחים בלי ביטחון לפחות בחלקן יהיו שם גם כשיש ביטחון. השליטה של רודג'רס במשחק הייתה בעייתית גם לפני שנה.

רובי פאולר 3 בדצמבר 2014

את כל ליברפול בינתיים איבדנו ביחד עם סוארס

no propaganda 3 בדצמבר 2014

מזל טוב!!

ירוק 3 בדצמבר 2014

אריאל, המון מזל טוב! אוטוטו אצלי..

משה 4 בדצמבר 2014

גם אני ישבתי מול המחשב במחצית הראשונה ובכיתי, הוא אוהד ליברפול. מזל טוב !

D! פה 3 בדצמבר 2014

וחוץ מזה – אתה צודק. יש לנו את שבת ואחרי זה שלושת המשחקים שיכולים לכוון את העונה שלנו. אנחנו חייבים להוציא מהם 4+3, לפחות. אישית אני מעדיף את השלוש (מתוך הארבע) מול הקבוצה מהעיר השכנה.

Gil - Zimbabwe 3 בדצמבר 2014

שחקן שחקן הג'רארד הזה. אני מקווה בשבילו שהוא ינוח מול סנדרלנד בשבת על מנת להיות כשר לבאזל. רק בשבילו אני רוצה שתעברו את באזל.
ראיתי את הראיון איתו אחרי המשחק, הוא נישמע כמו המאמן בפועל של ליברפול בימים אלו.

D! פה 3 בדצמבר 2014

תכלס, אם בסוף באמת נאבק על המקום השלישי רביעי אז עדיף לך שלא נעבור את באזל. הליגה האירופית תשחוק אותנו הרבה יותר. מצד שני נראה לי שזה יהיה אנחנו מול ארסנל על המקום הרביעי ככה שלא צריך לשנות לך כלום.

ריצ'י מקאו 3 בדצמבר 2014

הערת איות קטנה: "זה משהו שחייב להפטר אם" צריך להיות "זה משהו שחייב להפתר אם"

no propaganda 3 בדצמבר 2014

פוסט מדויק מאוד!
הדבר היחיד שחסר לי בו זה שלוקאס היה מעולה וזה לא צוין.

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2014

אתה רוצה שאני אתן מילה טובה ללוקאס בשבוע שבו ג'ונסון גרם לי לאושר? יש גבול לכל דבר. והאמת היא שלא נפלתי מלוקאס. עדיין יותר מדי עבירות קרוב לרחבה ופחות מדי תרומה מקדימה. אבל לפחות זה שהוא שם מפנה את סטיבי קדימה, אני מניח שגם זה משהו

Comments closed