סיכום שבוע 13

האם וואט באמת ראוי ל-MVP וגם למה גריפין לא צריך להיות מסופסל והויר דווקא כן

זה היה בהחלט שבוע מעניין מבחינתי, שבו ראיתי די הרבה פוטבול בלייב אבל מעט זמן להתרכז במשחקים אחר כך. וככה יצא שראיתי די הרבה משחקים – היו שלושה משחקים כבר ביום חמישי (למה לא יבוא חג ההודיה פעמיים בשבוע?) פלוס שלושה משחקים ביום ראשון פלוס עוד קצת תקצירים, אז אפשר להגיד שראיתי הרבה אבל בלי להתעמק באף אחד עד הסוף.

אז במקום התמקדות בארבעה משחקים, אני אנסה לתת כמה הערות על משחקי השבוע. רציתי גם להכניס דירוג עוצמה אבל זה יצא ארוך מדי וגם ככה הגענו כבר ליום חמישי, אז זה יידחה לשבוע הבא.

הנה מה ששמתי לב אליו:

– אני יודע שהדבר החם עכשיו זה לדבר על לתת את ה-MVP לג'יי ג'יי וואט. הוא עצום, הוא מחזיק את ההגנה של הקבוצה שלו, הוא אפילו תופס ט"ד. באמת, הוא מגניב לאללה וקצת נמאס מכל הק"בים האלו שלוקחים MVP כל שנה. אבל הנה החדשות למי שלא ראה פוטבול 20-30 שנה – יש סיבה שרק ק"בים לוקחים MVP, וזה שהם חשובים לקבוצה שלהם פי עשר יותר מאשר כל שחקן אחר בקבוצה. כן, כולל שחקן ההגנה הטוב בליגה.

Denver Broncos v Houston Texans

יש סיבה טובה מאוד לכך שיוסטון כרגע לא הולכת לשחק בפלייאוף וזה כי לא משנה כמה גדול וואט, בלי ק"ב ראוי לשמו אתה פשוט לא יכול ללכת רחוק בליגה הזאת. אז כן, יכול להיות שבלי וואט יוסטון היתה עם שניים או שלושה ניצחונות פחות, אבל היכולת של שחקן הגנה, כל שחקן, להשפיע על הקבוצה שלו היא פשוט לא ברמה שבה ק"ב משפיע, לטוב ולרע. הט"ד שוואט תופס הם מגניבים להפליא, אין ספק, אבל הם לטעמי לא יותר מקוריוז. הרי אף אחד לא היה בוחר טייט אנד שתופס שלושה ט"ד ל-MVP, נכון? אז כן, הם תוספת נחמדה לרזומה שלו, אבל ההשפעה שלו פשוט לא מספיק גדולה, מצטער.

– ואם אתם מאלו שטוענים שצריך לפצל את הפרס ל-MVP והק"ב הכי מצטיין. ובכן, יש לי חדשות בשבילכם – בדיוק בשביל זה קיים פרס "שחקן ההגנה של השנה".

– דרך אגב, מדהים לראות חוזה עצום כמו זה של וואט שאשכרה מוכיח את עצמו. מעטים המקרים שבהם חוזה כזה גדול לשחקן הגנה באמת מתממשים, אבל האיש אשכרה הצליח לעשות עוד קפיצת מדרגה לעומת שנה קודמת, שגם בה הוא היה עצום.

– ההרגשה שלי כרגע לגבי הקולטס היא לא טובה. המספרים של אנדרו לאק נהדרים, הוא נראה מצוין, אבל איכשהו כל פעם שהוא פוגש קבוצה מאומנת טוב – הם מתקשים. מין חזק על חלשים כזה.

כן, אינדי ניצחה את בולטימור וסינסי השנה, אבל שתיהן הגיעו בדיוק בנקודת השפל שלהן בעונה. אז הוא ישים 50 נקודות על וושינגטון ו-40 על ג'קסונוויל אבל גם יחטפו בראש מפיטסבורג וניו אינגלנד. אני תוהה האם לקולטס האלו יש את מה שצריך כדי ללכת רחוק ובכלל – האם אנדרו לאק מסוגל להתגבר על קבוצה שלומדת אותו, כמו שאהרון רוג'רס השבוע הראה לנו, למשל.

– אחד הדברים שלמדנו בהקשר של הפוטבול זה שמעט קבוצות מסוגלות לרוץ באותה רמה לאורך כל העונה. ואלו שכן הצליחו בזה – הפטריוטס של 2007, דנבר של שנה שעברה – נוטות ליפול בפלייאוף בפעם הראשונה שהן נתקלות במחסום רציני. לא תמיד זה קורה, כמובן, אבל זה קורה לא מעט.

מהבחינה הזאת, עדיף הרבה פעמים להתקל במחסום במהלך העונה, מחסום שיגרום לך לשבור את הרוטינה ולנסות למצוא פתרונות לבעיות שאתה לא יודע עליהן. הדוגמא הכי טובה לכך השנה, לדעתי הם הברונקוס, שבמשחקים האחרונים שלהם הבינו  שהחד-מימדיות ההתקפית תהרוג אותם, והם התעקשו מול קנזס סיטי על הרצת הכדור, פעם אחר פעם, מה שהפך את המשך המשחק לקל בהרבה.

כמובן, קבוצות של מאנינג תמיד הריצו את הכדור אבל גם תמיד חזרו לאופציית המסירה ברגע שמשחק הריצה נתקל בקשיים. במשחק ביום ראשון משחק הריצה תקתק מצוין ועל כן לא היתה להם שום סיבה לוותר עליו. השאלה אם בעתיד הם יחזרו למנהגים המגונים הישנים שלהם. בינתיים, המשבר האחרון עשה להם רק טוב.

– עוד דרך אגב קטן – אחרי שמונה מחזורים מאנינג היה נראה כמו המועמד הבלתי מעורר ל-MVP ועכשיו אני רואה אתרים שאפילו לא כוללים אותו בחמישיה הראשונה. זה מגוחך. לפטס ולדנבר יש אותו מאזן ולמאנינג יש מספרים טובים משל בריידי בכמעט כל קטגוריה, למעט חטיפות – ועדיין בריידי מדורג בצורה חזקה מאוד במקום השני בעוד מאנינג צריך להלחם בגרונקובסקי על המקום החמישי לפי מרבית הפרשנים. מדהים עד כמה הליגה הזאת היא ליגת What have you done for me lately.

– עוד קבוצה שאוהבת מאוד משברי אמצע עונה היא בולטימור, שכמעט תמיד מגיע שלב בעונה שאתה אומר לעצמך – אין סיכוי שהקבוצה הזאת מגיעה לפלייאוף, שלא לדבר על לעשות שם משהו. ואז בפלייאוף פתאום הם מנצחים משום מקום. המשחק שלהם מול סן דייגו היה מהסוג ההפוך – כזה שבו הם הדגימו מצוין למה הם מסוגלים להיות קבוצת פלייאוף נהדרת – אם לא היו חמש הדקות האחרונות, כמובן.

מדהים לראות איך קבוצה מאומנת כל כך – ובולטימור היא תמיד קבוצה מאומנת – מאבדת יתרון של עשר נקודות בכזו שלומיאליות. זאת לא אטלנטה ומייק סמית האוויל, זה הארבו שיודע מה הוא עושה. מה שעוד יותר מטריד פה זה כמות העבירות שבולטימור עשתה, שבסוף עלו לה גם במשחק. אני חושב שבכמעט כל מהלך מסירה שני של ריברס נזרק דגל על עבירת הולדינג או פאס אינטרפרנס של המגינים של בולטימור. כאילו לא לימדו אותם להוריד את הידיים מהרסיברים. על כן, לא פלא שבמהלך המכריע של המשחק, כשסן דייגו צריכה ט"ד כדי לנצח, המגנים של בולטימור עושים PI ברור שמציב את סן דייגו על סף האנדזון והפסד.

עכשיו לך תחליט איזה בולטימור תגיע – אם תגיע – לפלייאוף.

– קבוצה מאוד מעניינת היא סן דייגו. המדרון שעליו הם מטפסים אמור להיות בלתי אפשרי. אחרי המפגש עם בולטימור וניצחון דחוק על הראמס, הם פוגשים עכשיו את ניו אינגלנד, דנבר, סן פרנסיסקו וקנזס, כשקשה לראות איך הם מגיעים לפלייאוף עם פחות מלפחות שני ניצחונות במשחקים הללו ובהחלט יתכן שהמפגש עם הצ'יפס במחזור האחרון יכריע את גורלם בעונה. עכשיו תשאלו, לאיזה ק"ב יש את המאזן הכי טוב בחודש האחרון של העונה? נכון, פיליפ ריברס.

– לא כתבתי סיכום שבוע שעבר אז לא יצא לי לדבר על ההחלטה של הרד סקינס לספסל את RG3 לטובת מקוי. אז הנה מה שאני חושב – הם מטומטמים. כאילו, זה לא משהו חדש כשמדובר ברד סקינס, אבל זה באמת רף חדש אפילו בשבילם.

נכון, גריפין לא נתן את התמורה המצופה ממנו ומאז שחזר מהפציעה שיחק גרוע – או שנפצע שוב. אבל, אם נבחן את העובדות, הרי קולט מקוי לא יקח אותם לפלייאוף כרגע. אף אחד לא יקח. אז מה זה נותן בדיוק? הרי שנה הבאה תביאו מישהו במקום אז מה יתן לכם לספסל את RG3 כרגע? במקרה הטוב תשיגו עוד ניצחון או שניים. אין לי אלא לחשוב שכל זה נועד כדי לשפר את המאזן הסופי ולמנוע את הפיטורים של המאמן.

אבל מה שיותר מפריע לי זה העתיד ולא העונה הזאת. הרי הרד סקינס מכרו את העתיד שלהם בשביל גריפין. בזמנו התרעתי על זה – המחיר שוושינגטון שילמו היה מופרך לחלוטין ומוגזם. זה נכון שק"ב טוב הוא הדרך לעתיד טוב יותר ב-NFL (דיברתי על זה בסיכום חצי העונה) אבל אתה פשוט לא יכול לשים את כל הצ'יפים שלך על שחקן קולג'ים שלך תדע מה יצא ממנו.

אבל אם כבר עשית כזה דבר, והימרת על עתיד המועדון ל-5 שנים הקרובות, זה לא היה הגיוני לנסות לעשות את המקסימום כדי להוציא משהו מההימור שלך? הרי כמו שהמצב כרגע, אין לך ברירה אלא לשלוח את גריפין לקבוצה אחרת בטרייד בשביל איזה בחירת סיבוב רביעי ומקום בתקרת השכר, שאיתו תמשיך לחפש אחרי הק"ב הבא שלך. לא היה עדיף לנסות להוציא משהו בכל זאת ממנו?

הרי גריפין הראה בשנה הראשונה שלו שפוטבול הוא יודע. זה לא היה רק הרגליים שלו, הוא ידע לזרוק. הוא השלים ב-65%, זרק ל-20 ט"ד ורק 5 אינטרספשנס. אנדרו לאק שדיברנו עליו קודם היה מת למספרים האלו בעונת הרוקי שלו. אז די ברור שהפציעה הרגה אותו. בעיקר בקטע מנטלי. הוא מפחד. אבל מנטליות זה משהו שאפשר לעבוד עליו. למרות כל הצרות, האיש עדיין השלים מסירות בכמעט 70 אחוז העונה. לא עדיף למצוא איזה מאמן ק"בים טוב ולנסות להחזיר אותו למה שהוא היה פעם מאשר עוד פעם למצוא את "ק"ב העתיד" שלך?

– וזה מביא אותי להחלטה המעניינת של קליבלנד לדבוק בהוייר השבוע, למרות התפוקה הדי עלובה שלו בשבועות האחרונים. אז קודם כל, תנו לי את הרגע החביב עליי בשבוע של "אני לא רוצה להגיד אמרתי לכם, אבל – אמרתי לכם". המספרים של הוייר היו גרועים גם כשקליבלנד ניצחה ואסור היה להסתנוור מהניצחונות, בדיוק כמו שאסור היה להסתנוור מאלו של טיבו בזמנו. אנשים לא מבינים שחמישה או אפילו עשרה משחקים הם לא מדגם סטטיסטי מספיק כדי להכתיר שחקן כלשהו כ"ווינר", אבל 300 מסירות באותם משחקים הם דווקא כן מספיק. אני תוהה מתי אנשים ילמדו.

ולגבי ההחלטה עצמה. האמת שאני לא משתגע עליה. לא כי אני חושב שמאנזיל הוא איזה פאר היצירה. יש לו המון יחסי ציבור אבל העובדה היא שהמכללה שלו שברה שיאי מסירות גם אחרי שהוא עזב, מה שאומר שזה יותר השיטה מאשר הוא. גם זה שהצוות המקצועי, למרות כל הקשיים של הויר, מעדיף לפתוח איתו לא אומרת טובות על ג'וני פוטבול.

ועדיין – קליבלנד נמצאת מרחק קטן מאוד מהפלייאוף. אני מתקשה להאמין שהיא תגיע לשם – היא פחות טובה משמעותית מכל אחת מהיריבות שלה לבית. אבל יש לה סיכוי. וכדי לממש את הסיכוי הזה, היא צריכה להשתמש בכל בדל יתרון שיכול להיות לה, ודי ברור שהוייר לא מהווה יתרון כזה, אחרי שכל הקבוצות כבר למדו אותו. מאנזיל, לעומת זאת, הוא ווילד קארד. אף אחד לא באמת יודע למה הוא מסוגל, מה המסירות שהוא מעדיף, מתי הוא רץ ומתי מוסר. ויש רק ארבעה משחקים לסיום העונה – מה כבר יש לך להפסיד?

במקרה הזה, קליבלנד הלכו על הדבר הבטוח, זה שימנע מהם את הביקורת של "החלפתם ק"ב מנצח", אבל הסיכויים שזה ישתלם הם די קלושים.

– בשקט בשקט, אם הפלייאוף היה נערך כרגע, דאלאס היתה מחוץ לו. אתם חושבים שג'רי עצבני?

– בשקט בשקט, ההגנה של סיאטל חיסלה לגמרי את ההתקפות נגדן היא שיחקה בשבועיים האחרונים, כשהיא סופגת 6 נקודות ביחד בשניהם – שני המשחקים מול יריבות ישירות לבית.

– אני מניח שכבר שמעתם את הנתון הזה השבוע, אבל נחזור עליו שוב – החטיפה האחרונה שאהרון רוג'רס זרק בלמבו פילד היתה לפני שנתיים בדיוק. כן, יתרון ביתיות בפלייאוף לגרין ביי הוא דבר משמעותי, הייתי אומר.

– אז מה, רוג'ר גודל, יצאת טמבל לגמרי עם ריי רייס, הא? טוב, אני מניח שאתה כבר רגיל.

– אבל לא טמבל כמו ESPN כנראה. תקלטו את זה – הרשת משלמת בשנה כמעט 2 מיליארד (!) דולר כדי לשדר 17 משחקים בדיוק. למקרה שלא ספרתם זה בערך מאה מיליון דולר למשחק. ואז הם מקבלים את מיאמי נגד הג'טס. הזוי.

 

עזרו לנו להחזיק את דה באזר באוויר

 

רשמי משידור המשחק מול בני סכנין
פוטבול מכללות (9) - שחר דלאל

44 Comments

עידו ג. 4 בדצמבר 2014

אז לאיזה ק"ב יש את המאזן הטוב ביותר בחודש דצמבר?
לא שריברס קוטל קנים אבל המלך הנוכחי של החודש האחרון די מוכר לך – טום בריידי.
המאזן של בריידי: 7-45
המאזן של ריברס: 7-30
שיהיה לשניהם בהצלחה ביום ראשון.

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2014

אני ראיתי היום מספרים שונים ובהם לריברס יש מאזן טוב יותר. אולי זה היה רק על השנים שבהן ריברס בליגה

עידו ג. 4 בדצמבר 2014

עדיין בריידי לוקח עם 4-28.
אני חושב שהשם שיצא לריברס היה בגלל שהוא ניצח משהו כמו 18-20 ברציפות בדצמבר.

אודי 4 בדצמבר 2014

אני מניח שה-2 מיליארד דולר זה גם על עוד דברים מעבר למשחקים לא? אגב MVP, קשה לי לראות איך רודג'רס לא לוקח. אני חושב שהוא כבר ארבע או חמש עונות הכי טוב בליגה, אבל בכל מקרה, התואר צריך ללכת אליו. כל עוד גרין ביי לא יתפרקו בצורה לא אופיינית בחודש האחרון, זה יגיע למי שמגיע.

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2014

לא, עסקה על מאנדיי נייט פוטבול נטו. ההסכם שלהם הוא של 15 מיליארד ל-8 שנים או משהו כזה. כשהם קנו את מאנדיי נייט זה היה המותג הכי חזק ושודרו בו המשחקים הכי חשובים באותו שבוע. ברגע שהוא נמכר, המשחק החשוב של השבוע עבר לסאנדיי נייט. לא ברור לי איך עשו את התרגיל הזה ל-ESPN, אבל הם מקבלים משחקים עלובים שאני באמת לא מבין איך מחזירים את ההשקעה – אפילו שמדובר בפריים טיים ובמשחק היחיד שמשודר באותו יום.

גיל 4 בדצמבר 2014

אני די בטוח שהם מחזירים את ההשקעה ולו בגלל העובדה שזה המשחק היחיד כל אותו יום. סמוך עליהם שהם לא מפסידים כסף על זה. גם המשחקים השנה יותר טובים אם כי לא הכי חשובים של השבוע.

אבו צ'יצ'ריטה 5 בדצמבר 2014

נדמה לי שחלק מהעיסקה היתה זכות לשנות לוז של משחקים ולהעביר משחק או שניים למאנדיי נייט במחזורי הסיום. מישהו זוכר משהו בעניין

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2014

זה קיים, אבל בסאנדיי נייט

גיל 4 בדצמבר 2014

אתה בטוח שוואט לא משפיע הרבה? הם כרגע פי 3 ניצחונות משנה שעברה ועוד היד נטויה. נכון שאין לו היכולת להשפיע כמו ק"ב אבל הוא בדרך לקריירת האל אוף פיים, מגדיר מחדש את היכולות של שחקן פוטבול ותורם בשני צידי המגרש מה שאי אפשר לומר על ק"ב. הוא גם תפס שלוש משלוש וכולם לט"ד שזה מרשים מאוד (ומעלה את השאלה למה היריבות לא עושות כלום?). לגבי הפיצול, זה נכון שיש שחקן הגנה של השנה אבל מה אם שאר שחקני ההתקפה. אני בעד שיתנו לק"ב וכל השאר.

לגבי קולטס אתה קצת מגזים לדעתי. לאק לבדו מביא אותם לפלייאוף כל שנה. הם משתפרים ודווקא ההגנה מזייפת שזה מפתיע בהתחשב בזה שפגאנו הוא מתאם הגנה במקור. עדיין, הם קבוצה בעלייה ובפלייאוף לך תדע.

לגבי הברונקוז התאוריה שלי היא שהם עושים ניסויים במהלך העונה ומוכנים להקריב משחקים רק כדי לבדוק כל מיני דברים. אפשר היה לראות את זה בהבדלים הקיצוניים במשחק נגד קנזס סיטי וסיינט לואיס ואפילו נגד הפטס נראה שהם לא השתמשו בכל ארגז הכלים שלהם אולי כי הם שומרים אותו לפלייאוף. גם ראו איך מאנינג כאילו מתאמן עם הרסיברים שלו כשבנקודה מסוימת נגד קנזס הוא זרק שלוש פעמים רצוף לאותו ראוט. ואכן השבוע האחרון והנראטיב עובד חזק בNFL. עוד מעט גרונק יעבור את בריידי בדירוגים לMVP ויהיה מאחורי וואט.

לגבי היתרון הביתיות של גרין ביי אל תהיה כל כך בטוח. שניים משלושת הפלייאופים האחרונים הם הפסידו בבית. בוא נגיד ככה, אתה חושב שרוג'רס לא יהיה מרוצה ממשחק חוץ באריזונה במזג אוויר מושלם (אני לא מדבר על הסופרבול)?

אה, וכרגע מיאמי נמצא בפלייאוף ואטלנטה עם מאזן 5-7 יארחו את סיאטל. מקסים.

עידו ג. 4 בדצמבר 2014

גיל, היכולת של וואט בשנה שעברה הייתה לא פחות טובה והקבוצה הייתה פשוט עלובה (אולי בגלל זה ההייפ סביבו לא היה קיים אז).
ממש הייתי רוצה לראות אותו מקבל MVP אבל מה לעשות שאריאל צודק. תוציא את רוג'רס מגרין ביי ואת וואט מיוסטון איפה יורגש ההבדל באופן משמעותי יותר?

גיל 4 בדצמבר 2014

מה קרה לך? הוא יותר טוב משנה שעברה. כבר עכשיו יש לו סאק אחד יותר מכל שנה שעברה וזה בלי לדבר על הט"ד שלו. ברור שרוג'רס יותר משפיע אבל זה בגלל הגדרת התפקיד כאמור. על פי ההגיון כל זה ק"ב בליגה עדיף על וואט כי ההשפעה שלהם על המשחק גדולה. השאלה שצריכה להבחן לדעתי היא איך כל שחקן ביחד לאחרים בעמדה שלו. וואט מראה את הפער הכי גדול לדעתי ולכן הוא מועמד לגיטימי.

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2014

זה בדיוק מה שאני אומר, הגדרת התפקיד מכתיבה שהשחקן החשוב בליגה יהיה ק"ב. בטח בליגה של היום.
וכמובן, לא כל קב יותר חשוב או טוב מוואט כי רובם ממוצעים ומטה. אבל זה לא מקרה שכל הקבוצות הטובות מובלות על ידי קבים מעולים – זה כי ההשפעה שלהם גדולה מכל שחקן אחר

גיל 4 בדצמבר 2014

אבל אם הגדרת התפקיד אומרת שהק"ב הכי טוב אז אין משמעות לקרוא לפרס MVP כי בהגדרה לא יכול להיות שחקן מעמדה אחרת שהוא יותר טוב. וכל ק"ב משפיע יותר מוואט גם אם זה לרעה. תקח את הג'טס עם ג'ינו סמית. הוא מאוד משפיע על הקבוצה. לא כתוב בהגדרה לMVP שההשפעה צריכה להיות חיובית…

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2014

הא? אתה קורא מה אתה כותב?

גיל 4 בדצמבר 2014

זו הייתה יותר בדיחה אבל שבאה להדגיש שההשפעה של ק"ב היא אדירה לכל כיוון ולכן הMVP קצת אובד מהמשמעות שלו כשהוא ניתן רק לק"ב בעיניי.

אבו צ'יצ'ריטה 5 בדצמבר 2014

בקיצור לשנות את התואר מ MVP ל MVQB.
זה נחמד עד כמה אמריקאי העניין הזה. מצד אחד מכונה אדירת ממדים שהצלחתה מחייבת עבודה מושלמת של כל בורג ותיאום מושלם ביניהם, מצד שני יש גיבור אחד באמצע שעליו קם ונופל הכל. לא יכולה להיות מין נבחרת גרמניה כזו של המונדיאל, שאי אפשר לבחור ממנה שחקן מצטיין כי כולם שווים

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2014

למה לא, סיאטל של שנה שעברה היא בדיוק כזו

עידו ג. 4 בדצמבר 2014

אי אפשר למדוד שחקן קו הגנה רק במספר הסאקים שלו. לפי זה העונה מלפני שנתיים הייתה הרבה יותר ראויה. נכון העונה הוא גם נכנס לאנדזון 5 פעמים אבל לא זה מה שקובע את מידת הדומיננטיות שלו. מספר הפעמים שהוא מגיע אל הק"ב או מספר התיקולים שלו על רצים מאחורי הקו צריך גם הוא להילקח בחשבון.
מבחינת היכולת להגיע במהירות אל הק"ב או הרץ עוד מאחורי קו ההתנגשות הוא יציב בעליונות שלו על שאר הליגה כבר שלוש עונות. הוא באמת מציב סטנדרטים חדשים אבל השאלה היא האם זה הופך את יוסטון (או אפילו את ההגנה שלה) לקבוצה דומיננטית וכאן אני חושב שהתשובה היא שלילית. שחקן הגנה יחיד דומיננטי ככל שיהיה לא מספיק כדי להפוך אותה לדומיננטית.

גיל 4 בדצמבר 2014

אבל זה לא רק סאקים אלא כל ההגנה שלהם. שנה שעברה היו מדורגים מקום 22 בליגה בהגנה והיום הם 8. אז נכון שגם לפני שנתיים הוא והקבוצה היו טובים יותר אבל ההשפעה שלו גדולה מאוד השנה. אני מסכים שההגנה לא דומיננטית וזה כי הוא שחקן יחיד. ועדיין, חוץ מרוג'רס הוא שחקן שמציב רמה בפני עצמו בתפקיד שלו.

עידו ג. 4 בדצמבר 2014

הבעיה של ההגנה של יוסטון זה הסקנדרי ואת זה וואט לא יכול לפתור.
יוסטון בשנים האחרונות קצת מעוותת סטטיסטית אז צריך להיזהר מלהסיק מנתון אחד שהם השתפרו. נכון הם השתפרו מ-24 ל-10 בנקודות שהם מאפשרים (אןלי בגלל שאין את שאוב שימסור לט"ד של היריבה כל פעם). מצד שני בעונה שעברה הם היו מקום 7 מבחינת יארדים והעונה התדרדרו ל-27. אם נסתכל על ה-DVOA לא תראה הבדל משמעותי כשהם עלו מ-18 ל-15.
ההבדל היחידי המשמעותי שאני רואה לעומת העונה שעברה הוא שקושינג עדיין לא גמר את העונה.

גיל 4 בדצמבר 2014

נכון, הוא יכול להיות אחראי לפרונט 7 וגם זה לא במידה אבסולוטית. אבל אם תסתכל על המשחקים תראה שהוא פשוט בלתי עציר.

עידו ג. 4 בדצמבר 2014

אני מסתכל על המשחקים וגם בשנה שעברה הסתכלתי וזו בדיוק הנקודה. גם בעונה שעברה הוא היה בלתי עציר באותה מידה וזה לא עזר ליוסטון בכלום. למעשה זה היה אחד הדברים שיותר הרשימו אותי, גם כשהעונה הייתה כבר גמורה וחצי מהקבוצה שלו ישנה על המגרש הוא המשיך לתת את המקסימום.

ניינר 4 בדצמבר 2014

בולטימור לא תגיע לפלייאוף השנה כי הלוטי נאטה הושעה עד סוף העונה. בסוף הבית המטורף הזה ישלח את הבנגאלס האפסים שיפסידו כבר בויילד קארד.
בסקינס זה משחק כוחות בין גרודן לגריפין וסניידר יצטרך לחתוך מישהו מהם בסוף העונה.

עידו ג. 4 בדצמבר 2014

בסוף מישהו שם בוושינגטון עוד יחתוך את סניידר

גיל 4 בדצמבר 2014

אגב, להגנת ESPN והליגה זה באמת היה המשחק המסריח היחיד שידעת עליו מראש. בסך הכל שיפרו מאוד את המאנדי נייט השנה ובמיוחד את משחקי יום חמישי שחלקם איכותיים.

עמית 4 בדצמבר 2014

רובם המכריע של משחקי חמישי היו BLOWOUTS ולכן היו משעממים מאד. אני לא בטוח שאקום היום.

גיל 4 בדצמבר 2014

זה התחיל עם 4 משחקים כאלו השנה אבל מאז רוב המשחקים היו צמודים. ואני מסכים שהאיכות לא משהו בגלל המנוחה הקצרה אבל מבחינת מאצ'אפים היו השנה טובים מאוד.

עובר אורח 4 בדצמבר 2014

מה שלמדתי השבוע זה שיש באטלנטה שחקן בשם ליוויין טוילולו. אני בעד כל שחקן עם שם כזה

Eyal 4 בדצמבר 2014

קודם כל מעבר לפציעה של גריפין יש לו בעיה קשה (כמו להרבה ק"ב) אחרים שהוא לא מצליח לאזן את החיים שלו מול המצלמות, בגלל ששנאהן היה אפור וכמוהו גם גרודן כל המצלמות הולכות לגריפין וכבר מהסיפור עם אבא שלו לפני שנה היה אפשר לראות שהוא לא מצליח במערכת היחסים הזאת ובאמריקה שהם מריחים דם הם דוחפים אצבעות כדי לראות מה יצא. זה אחד היתרונות של קאפרניק לדוגמה שם הרבו לוקח על עצמו את כל האש (בצורה די דומה למוריניו) ואומר לכתבים ולכל מי שמחפש משהו לכתוב לבוא אליו. אבל אני מסכים שאין סיבה להוריד את גריפין כי מה כבר יקרה?
לגבי לאק חשוב להגיד שאפילו ארון רוג'רס בשנה השלישית חימם את הספסל ולעומתו לאק מוציא מספרים של טופ 5 בשקט, הוא שחקן ענק שמשתפר עם הזמן, בנוסף לעובדה שההגנה של הקולטס נוראית ורק בגלל שלאק שם נקודות על הלוח הם נשארים רלוונטים ומקבלים מנוחות תוך כדי. לא רחוק היום שהוא לקוח קבוע בגמר ה AFC

Eyal 4 בדצמבר 2014

ועוד בהקשר של לאק, אני לא חושב שיש עוד ק"ב שסוחב את הקבוצה שלו להצלחה על בסיס קבוע משנה לשנה ישר מהפתיחה. ווילסון וקאפ נכנסו לקבוצות שהם כמעט מושלמות כאשר אצל ווילסון מי שסוחב את ההתקפה הוא לחלוטין לינץ' שם לא משנה מול מי משחקים, אם לא מעמידים מולו שמונה\ תשעה שחקנים בקופסא כמעט אי אפשר לעצור אותו. לאק להבדיל מהם קיבל קבוצה במאזן נורא, בלי יותר מידי כלים טובים סביבו בהגנה ובהתקפה אבל בכל זאת נותן עבודה =

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2014

אין לי טענות ללאק, הוא נהדר. אבל אני חושב שדווקא זה שדברים באים לו כל כך בקלות עשויים לגרום לזה שהוא לא ישפר דברים. סתם, ראיתי את המשחק שלהם ביום ראשון והרסיברים שלו היו חופשיים לגמרי. כשזה קורה הרבה, אתה מגיע למשחקים כמו זה מול הפטס וקצת לא יודע מה לעשות. זאת ההרגשה שלי בכל אופן

Eyal 5 בדצמבר 2014

מסכים שיש לו עוד המון מה ללמוד ומסכים שהוא לא עושה עבודה מושלמת אבל וזה אבל גדול, תשווה את שלוש השנים האחרונות שלו ברמה ההישגית או הסטטיסטית לכל ק"ב אחר שנמצא בליגה גם לגבי שלוש השנים האחרונות וגם לגבי שלושת השנים הראשונות שלו בליגה ותראה שאין דברים כאלה, כדי למצוא מישהו שתופס בשלוש השנים האלה עם מאזן והישגים יותר גבוהים משלו תצטרך ללכת עד רוג'רס ב2005. בניהם נבחרו בסביבות השמונים ק"ב. זה מטורף והאנשים באינדיאנפוליס צריכים לנשק את האדמה ולהגיד תודה שהם (במלא מזל) זכו לקבל אותו

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2014

אני יכול להסתכל על בריידי שלקח סופרבול בשנה השניה שלו או ביג בן שעשה את אותו הישג.
לא שאינדי לא זכתה בפיס פה (או לפחות קנתה כמה שיותר כרטיסים כדי לזכות בו, אם אתה מבין למה אני מתכוון), אבל אני חושש פה מתסמונת מאנינג. שחקן כל כך טוב שכל הקבוצה נבנית עליו. ואז ברגע שהם נתקלים בקבוצה שיודעת לעצור אותו, הם בצרות. זה מאוד מזכיר לי את מאנינג בשנים הראשונות שלו – קורע קבוצות בעונה הרגילה, שם מספרים מאוד גבוהים אבל כל פעם שעוצרים אותו, לקבוצה שלו אין תשובות.

Eyal 5 בדצמבר 2014

לגבי בן ווילסון שלקחו בשנה השנייה, הם הגיעו למועדון מתוקתק שחסר את הבורג המרכזי, בריידי הוא ענק אבל גם הוא הגיע למועדון מסודר שרץ כבר ובהתחלה הוא פחות הפריע כי הקבוצה הייתה של בלדסו. אני מסכים איתך שהוא מזכיר את מאנינג אבל חושב שזאת בעיית מועדונים יותר מהק"ב. יש מועדנים כמו אינדי שפשוט לא יודעים להתנהל נכון או להוציא את המקסימום ממה שיש להם. ק"ב עילית סופר גיבור שווה 24 נקודות למשחק ממוצע, השאר על הכתפיים של הקבוצה. מועדון כמו אינדי מאז 2000 הוא מועדון שפשוט בא למאנינג אז (עכשיו ללאק) ואומרים לו קח אותנו לבאר, אותו דבר היו הדולפינס של מרינו ודנבר של אלווי. ק"ב עילית שווה פלייאוף וזהו, זה המון אבל המועדון חייב לבנות סביבו משהו עובד וזה בדיוק ההבדל בין סן פרנסיסקו של מונטנה או ניו אינגלנד של תחילת העשור הקודם. כתבת בטור שאין מה לעשות וק"ב הוא השחקן הכי חשוב בקבוצה, אני מסכים אבל בלי מועדון מסודר שרואה קדימה ומנסה להוציא את המקסימום ממה שיש לו אין לשום ק"ב באמת סיכוי לקחת טבעת והאמירה שהגנה מביאה סופרבולים לא נאמרת סתם.

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2014

מסכים, זאת היתה כוונתי. פחות תלונה ללאק אלא לדרך שבה הקולטס מתנהלים

Eyal 5 בדצמבר 2014

מאנינג ולאק דומים בהרבה דברים (אני אישית חושב שלאק פותח חזק יותר) אבל אני חושב ששניהם מקוללים בזה שהם קיבלו מועדון חלש, בנוסף בגלל שהם כ"כ טובים הם משאירים מאמנים בינוניים הרבה יותר זמן, מאנינג סבל (ולפי דעתי עדיין סובל מזה) וגם אינדי סובלת כאשר השנה הכי טובה של לאק מבחינת משחק הגיע אצל אריאנס והוא היה שנה ראשונה. פגאנו הוא מאמן בינוני (לפי דעתי) לא יצירתי בהגנה או בהתקפה ולא יודע לכסות על הדברים החלשים שלהם אבל בגלל שיש לו ק"ב ששווה פלייאוף הוא בשקט ישאר בעמדה בשנים הבאות. זה לעומת פלאקו נגיד שקיבל אחלה מאמן ואחלה מועדון שמרים את הקבוצה ולא הכול עליו.

גיל 5 בדצמבר 2014

אינדי לא מועדון כזה חלק והם משתפרים. יש להם גם מאמן שהוא לא שמרן כמו דאנג'י וגם מאמן הגנה טוב. הם צריכים למצוא את משחק הריצה שזה היה עקב אכילס של מאנינג רוב הקריירה, אבל אני לא חושב שמאנינג ולאק כל כך דומים. לאק הרבה יותר אתלטי ומסוגל לצאת מהפוקט ולעשות נזק. יש לו גם זריקות לעומק שלא בטוח שלמאנינג היה אי פעם (אני לא מדבר על היום שזה ברור).

מעיין אוהד מכבי 5 בדצמבר 2014

אף מילה על האיגלס? טוב, נחכה למשחק מול הסיהוקס (הערכה שלי: הפסד אחרי משחק צמוד, למרות משחק הגנה איכותי, משחק הריצה של מקוי לא יעבוד וסאנצ'ז יראה שוב שהוא QB "לחיץ").

גיל 5 בדצמבר 2014

האיגלס קצת דומים לקולטס. יש להם פוטנציאל גדול אבל עד עכשיו הפסידו לקבוצות הטובות שפגשו. אם ינצחו את סיאטל אז יקחו אותם יותר ברצינות.

מעיין אוהד מכבי 5 בדצמבר 2014

לא הייתי משווה לקולטס (ולו רק כי האיגלס ניצחו את הקולטס בחוץ).
לאיגלס שלושה הפסדים: שניים צמודים שהוכרעו במהלך האחרון של המשחק (בסן פרנסיסקו ובאריזונה) ועוד תבוסה מול הפאקרס האימתניים בלמבו פילד.

המשחק מול סיאטל הוא ללא ספק מבחן גדול מאוד ליכולת של האיגלס להיות רלוונטיים בפלייאוף.

גיל 5 בדצמבר 2014

האיגלס יותר טובים מהקולטס אבל הם עדיין לא בעלי ניצחון איכותי. הבעייה שלהם היא הק"ב וזה ברור שבאיזה שהוא שלב או בסיבוב הראשון של הפלייאוף זה יתפוצץ.

מעיין אוהד מכבי 5 בדצמבר 2014

מסכים בהחלט שהם לא שווים ולא ישיגו משהו מעבר לניצחון אחד בפלייאוף.
הבעיה המרכזית של האיגלס היא דווקא בהגנה (מעבר לפלייאוף הנוכחי, גם בהנחה שבעונה הבאה פולס יחזור ויפגין כושר טוב). הקורנרבקס והסייפטיז שלהם מתפקדים לעיתים נדירות (פלטשר הוא בעיה רצינית וכל קבוצה איכותית הצליחה לנצל את החולשה שלו).

עוררב סגול 5 בדצמבר 2014

הסקונדרי של הרייבנס אחד הגרועים בליגה ולא פלא שקווטרבקס טובים חוגגים עליו. גימי סמית הקורנר מס 1 פצוע עד לעונה הבאה, לאדוריוס ווב נראה כמו צל של עצמו מאז הפציעות שלו וגרמי לוין הוא בכלל סייפטי שמעולם לא שיחק קורנר.
עכשיו נפלה גם ההרחקה של נגאטה והפליי אוף נראה רחוק מאי פעם.
ובלי שום קשר חייב להחמיא לריברס ולכל הצארגס. גם כשהיו בפיגור עמוק היתה הרגשה שאם יקבלו הזדמנות הם ינצחו.

בני 6 בדצמבר 2014

אחד המשחקים הטובים ביותר בהסטוריה של המאנדיי נייט היה בין הג'טס לדולפינז

Comments closed