סיכום שלב הווילד קארד

השמרנות של אריאנס, הווינריות של פלאקו, האימפוטנטיות של דלתון וה-DNA הדפוק של דאלאס ודטרויט, הכל בסיכום השבוע הראשון של הפלייאוף

אז הסתיים לו שבוע הווילד קארד, וטוב שכך. לא שאני מתנגד לפוטבול, אבל צריך להודות שהפוטבול שקיבלנו בסוף השבוע הזה לא היה מהמשובחים. אם כבר, שלב הווילד קארד מדגיש שוב עד כמה הרעיון של להוסיף עוד שתי קבוצות לפלייאוף הוא מופרך. משחק אחד טוב היה לנו בסופש הזה, עוד משחק אחד סביר ושני משחקים שנעו בין גרועים לממש מביכים. וזה לא חדש, כמעט כל שנה זה המצב. לראות את דנבר מפרקת את יוסטון באמת היה עוזר למישהו חוץ מאלו שסופרים את הכסף בבנק?

אבל אולי טוב שהשלב הזה הוא לא כזה מוצלח, ככה הוא מכין אותנו לאחד הסופשים הכי טובים בשנה, אם לא הטוב ביותר, זה של הדייויז'ונל. ארבעה משחקים שכמעט כולם (טוב, סיאטל-קרולינה כנראה לא) מבטיחים להיות מרתקים. רק תזכרו דבר אחד לפני שעוברים לניתוח המשחקים – זה רק משחק אחד. אל תקפצו להסיק יותר מדי מסקנות לשלב הבא על סמך אותו משחק.

אריזונה – קרולינה

טוב, זה המשחק שאני רוצה להתעכב עליו הכי פחות, גם בגלל שהוא היה הכי גרוע השבוע (ואחד ממשחקי הפלייאוף היותר גרועים שאני זוכר) וגם בגלל שבלי להתנבא יותר מדי, המנצחת של המשחק הזה לא הולכת להיות איתנו עוד הרבה זמן.

לפני המשחק הימרתי דווקא על אריזונה כי ממה שראיתי אותם בשבועות האחרונים של העונה, למרות ההפסדים, הם נראו לי כמו קבוצה שיכולה לעשות רעש בפלייאוף, בטח מול קבוצה כמו קרולינה – שניצחה בסך הכל שבעה משחקים בעונה, וגם זה בבית החלש בליגה.

מה שלא לקחתי בחשבון זה שני אלמנטים. כן ידעתי שלאריזונה יש ק"ב צעיר שניצח בדיוק משחק אחד בקריירה שלו ובתחילת העונה אפילו לא היה בסגל הפעיל של אף קבוצה. אבל הבעיה עם לינדל לא היתה כל כך שהוא גרוע (והוא גרוע) אלא שהמאמן שלו הבין שהוא גרוע ופשוט פחד לתת לו הזדמנות לעשות משהו. אני מאוד מחבב את ברוס אריאנס, ולו בזכות הסרבל האדום של סופר מריו שהוא מסתובב איתו על הסיידליינס, אבל הוא הגיע למשחק הזה עם תוכנית משחק שמרנית להחריד שפשוט לא נתנה לקבוצה שלו סיכוי לנצח.

arians

אם במשחקים הקודמים ראית את לינדל מנסה לנצל את העובדה שיש לו סט מכובד של רסיברים, ומוסר כמה וכמה מסירות עמוקות, הרי שהפעם נדמה שאריזונה פשוט ויתרו על משחק המסירה לחלוטין, רצו לתוך הקיר פעם אחר פעם עם רצים לא ממש מוכשרים, וכל מסירה שלהם היתה מין דאמפ אוף עלוב.

כמובן, צריך לתת את הקרדיט (טוב, קצת) לקרולינה שידעה ללחוץ יפה מאוד את הק"ב ולנטרל את משחק הריצה, כך שגם כשקרולינה ניסו למסור, לא היה ללינדל מספיק זמן לעשות את זה. זה כמובן לא יספיק מול ראסל ווילסון בשבוע הבא ויותר גרוע מכך – היכולת של קאם ניוטון בכושר הנוכחי (שגם אותו אני די מסמפט, אני חייב להגיד) מול ההגנה של סיאטל זה פשוט לא כוחות.

הא, הבטחתי שני אלמנטים שהרגו את אריזונה. אז כן, הפאנטר שלהם זה פשוט בדיחה. העובדה שהאיש מוצא עבודה בקבוצת NFL ועוד בקבוצת פלייאוף, לא פחות, היא מביכה. אם היה סיכוי כלשהו לאריזונה לנצח את המשחק הוא היה לשים את קרולינה בקצה המגרש שלה ולתת להגנה לעשות את העבודה, עם אינטרספשן פה ושם שיוכל לייצר נקודות (מה שקרה, דרך אגב). אבל כשכל פאנט שלך נותן את הכדור ליריבה על קו ה-50, באמת שאין לך שום סיכוי.

פיטסבורג – בולטימור

גם פה נפלתי בהימור שלי (לא שזאת חוכמה, פגעתי באחד מתוך הארבעה, שזה יחסית גבוה אצלי), ובניגוד להימור הקודם שהיה, ובכן – הימור, פה באמת האמנתי שפיטסבורג קבוצה טובה יותר. למעשה, אני עדיין מאמין בכך.

הבעיה היא שזאת לא פיטסבורג שראינו במהלך העונה שהגיעה למשחק הזה. פיטסבורג של העונה אמנם היתה עדיין הקבוצה של ביג בן, אבל היכולת של לביאון בל לרוץ ובעיקר לתפוס כדורים (800 יארד בתפיסה העונה) הפכה אותו לאחד השחקנים הכי בלתי ניתנים להחלפה בקבוצה הזאת. בצורה מסוימת, זה היה דומה מאוד לפציעה של ווס וולקר ממש לפני הפלייאוף, שהיתה גורם מרכזי לדעתי בהפסד הפטריוטס ל..בולטימור, כמובן.

החסרון של בל במשחק הזה פגע מאוד בהתקפה של פיטסבורג, שהפכה לחד מימדית לחלוטין והתרכזה במסירה כמעט בלבד, אבל כזאת שלא יכלה להשיג יארדים קצרים כשצריך. למעשה, אם יש משהו שהיה באמת חסר לפיטסבורג, זה לא רק בל אלא גם איזה ראנינג בק פיזי שיוכל לרוץ בין התאקלים ולהשיג שלושה-ארבעה יארדים וענן אבק. כן, בדיוק סוג הרץ שפיטסבורג שחררו מוקדם יותר השנה. מעניין יהיה לראות כמה שימוש יעשה בליצ'ק באותו רץ שבוע הבא מול בולטימור. ההערכה שלי – לא מעט.

הבעיה השניה של פיטסבורג, היא משהו שדיברתי עליו במהלך השנה לפחות פעם אחת, אם לא פעמיים, וזה אחוז ניצול המצבים ברד זון של הסטילרס. מדובר בקבוצה שבנויה על ראנינג בק זריז (שמתקשה מאוד באזור צפוף כמו הרד זון) ורסיברים מאוד מהירים אבל לאו דווקא חזקים ופיזיים. וזה בדיוק מה שדפק אותם מול קבוצה פיזית כמו בולטימור.

מהצד השני, בולטימור הגיעו מוכנים מאוד למשחק. אין דרך להגיד עד כמה מדובר בקבוצה חכמה שבנויה מצוין לפלייאוף. זאת קבוצה מאוד פיזית, שהקורנרים שלה יכולים לנצל את אותה פיזיות על הרסיברים היריבים תוך שהם יודעים שהם לא ישלמו על זה בהרבה דגלים כי בפלייאוף כמות העבירות יורדת בצורה אוטומטית. בנוסף, יש להם פרונט 7 מוכשר מאוד שמסוגל להפעיל לחץ בלתי פוסק על הק"ב, בטח כשמדובר בק"ב שמחזיק בכדור הרבה כמו ביג בן. עוד נדבר הרבה על המפתחות של הפטריוטס מולם שבוע הבא, אבל אין שום ספק שאם בריידי רוצה להצליח מול הגנה שמיררה לו את החיים בעבר, הוא יהיה חייב לשחרר את הכדור מהר וגם להשתמש בכישורי הבריחה (היחסיים, כמובן) שהוא פיתח השנה. כמובן, גם הקו שלו יהיה חייב לתפקד בצורה מעולה.

הדבר האחרון ששווה לדבר עליו זה ג'ו פלאקו. תשמעו, אני לא משתגע על השחקן הזה. יש לו את המסירות הקשתיות האלו שנדמה שהן תלויות חצי שעה באוויר ושאיכשהו מגיעות בסוף לרסיבר. זה רחוק מהיופי של המסירות החדות של בריידי או רוג'רס, למשל. וכמובן, הוא אחד השחקנים הפחות עיקביים שיש בפוטבול. אתה באמת לא יודע מה תקבל ממנו ביום נתון. לא סתם השוויתי אותו לא פעם לאיליי מאנינג.

flaco

אבל צריך להגיד את האמת – האיש בפלייאוף פשוט מעלה את הרמה שלו. מאז ההגעה שלו, בולטימור הופיעו בהכי הרבה משחקי פלייאוף בליגה, הם באופן עקבי מנצחים קבוצות טובות מהן על הנייר, באווירה עוינת מאוד, והם עושים את זה לא רק בזכות הגנה מצוינת אלא כי פלאקו מגיע ונותן עבודה. הוא בעיקר מצליח לשמור על הכדור, שזאת תמיד אחת התכונות הבעייתיות שלו במהלך העונה. לא יודע אם הוא יצליח להמשיך עם היכולת הזאת, בדרך כלל, (אפילו ליחידי סגולה כמו בריידי) יש מתישהו חזרה לממוצע, אבל אני חושב שכבר עכשיו הוא הצדיק את החוזה שקיבל.

אינדי – סינסי

האם צדקתי בהימור הזה? כמובן שלא. אין הגנה פה. אין לי מושג למה הימרתי על סינסי, חוץ מזה שחשבתי שאינדי קבוצה חלשה שתלויה הרבה יותר מדי באנדרו לאק ומול ההגנה של סינסי הם יתקשו מאוד. דווקא החלק הזה היה נכון למדי, רק שלא לקחתי בחשבון את הדבר שעליו אני מדבר פעם אחר פעם וזה שאנדי דלתון פשוט לא ק"ב ראוי למתמודדת בליגה. וגם מארווין לואיס פשוט לא מאמן מספיק טוב.

אין הרבה מה להרחיב על המשחק הזה. סינסי שיחקו פשוט מזעזע בצד ההתקפי. זה נכון שאיי ג'יי גרין היה חסר, אבל בניגוד לבל בפיטסבורג, הוא לא שחקן שההתקפה התבססה עליו (למעשה, הוא היה חסר חלקים נרחבים בעונה), הבעיה היא שזאת פשוט קבוצה שתלויה לחלוטין ביכולות הריצה שלה. ברגע שאינדי עצרה (ודי בקלות, יש לומר) את משחק הריצה של סינסי – בדיוק כמו שהיא עשתה מוקדם יותר במפגש בין השתיים העונה, לסינסינטי פשוט לא היה סיכוי.

מה שמטריד זה שמארווין לואיס ידע שזה המצב. ועדיין, הוא לא בא עם שום תוכנית משחק חלופית. אפילו כשהוא ירד למחצית בפיגור מינימלי למרות הבדל עצום ביארדים בין הקבוצות, הוא עדיין לא ידע למצוא איזה רעיון שיאפשר לו לעשות משהו. להיפך, כל מה שראינו זה היסטריה. מסירות עמוקות חסרות סיכוי לרוב ושום ניסיון להתקדם בצורה מתודית. במצב כזה, כבר במחצית הודעתי לאשתי שהמשחק גמור והלכתי להתקלח ולנקות כלים. לא טעיתי.

אצל אינדי, לא התרשמתי יותר מדי. כן, ההגנה עשתה עבודה יפה, אבל זאת חוכמה לא גדולה לעשות את זה מול קבוצה כל כך חד מימדית. אני חושד שהם הולכים להתקשות מאוד מול קבוצה עם הרבה יותר איומים כמו דנבר. אנדרו לאק עשה עבודה לא רעה, במיוחד היכולת שלו להמשיך את הדרייב עם הרגליים – יכולת שיהיה חייב להשתמש בה בדנבר שבוע הבא, אבל הבעיה הכי גדולה של אינדי, לטעמי, זה שהיא עושה יותר מדי טעויות. לא מסוגלת לחסל משחק. בפערי האיכות שראינו בין הקבוצות, קבוצה טובה היתה סוגרת את המשחק הזה כבר במחצית. במקום, ראינו פאמבל של הראנינג בק לפני ההפסקה ועוד פאמבל של מחזיר הפאנטים, שהיה אידיוטי במיוחד (אלוהים יודע מה הוא ניסה לעשות שם) והקבוצה הזאת באופן כללי נותנת לי הרגשה שהיא לא מאומנת במיוחד. אני אסתכן בהימור ואגיד שלדעתי דנבר יפרקו אותם די בקלות בשבוע הבא.

דאלאס – דטרויט

או, סוף סוף הגענו למשחק האיכותי היחיד באמת שהיה בסוף השבוע. וגם היחיד שהציל אותי מחרפת 0 מ-4 בהימורים. ולא שזה לא היה קרוב.

באופן כללי, אפשר היה לומר שמדובר במפגש בין שתי קבוצות עם DNA מחורבן במיוחד וניצחה אותו הקבוצה ש..ש.. ובכן, שהשופטים הכי עזרו לה?

טוב, לא הוגן להפיל את הכל על השופטים, למרות שהרמת הדגל על ה-PI הדי ברור היתה בין מוזרה להזויה (חשוב להדגיש, לאלו שלא מכירים את החוקים – המגן לא חייב להסתובב אל הכדור כדי שלא תהיה עבירה – החוק הזה בוטל מזמן. אבל ברגע שיש מגע – ובמסירה הזאת היה מגע די ברור – מדובר בעבירה). גם העבירות בדרייב המנצח של דאלאס היו מעניינות במיוחד אבל ככה זה עובד – אתה עובד קשה כל השנה כדי לקבל את הביתיות, בדיוק כדי שהשופט יתן לך את העדיפות בעבירה גבולית ומכריעה. זה בדיוק המשמעות של ביתיות.

אז מעבר לשופטים, מה היה לנו?

היה לנו את דטרויט, שלא מסוגלת להחזיק ביתרון. יש לי שכן פה קרוב, אמריקאי ממישיגן שכמובן אוהד את הליונס ואתמול דיברתי איתו על המשחק והוא אמר לי משהו כמו "אני שונא את הליונס. כלומר, אני אעודד אותם, אבל אני פשוט יודע שהם יאכזבו אותי בסוף. אני שונא אותם". אני חושב שזה מסכם את העסק לא רע.

והיה לנו אחד טוני רומו, שנדמה שעשה רגרסיה לאותו רומו שהכרנו כל השנים – זה שמסתובב סביב עצמו וחוטף סאקים על ימין ועל שמאל. נדמה שקו ההגנה של דטרויט הצליח לפצח את סודות קו ההתקפה של דאלאס ולהגיע לרומו פעם אחר פעם, מה שפשוט גמר את דאלאס. גם העובדה שדטרויט הצליחו לעצור, יחסית, את משחק הריצה של דאלאס תרם רבות לעובדה שההתקפה של הקאבויוז התקשתה מאוד במשחק.

אבל, דאלאס של השנה היא קבוצה מוזרה מאוד. כשהיא אמורה להתקשות, היא מצליחה (ולראיה, מאזן החוץ שלה) וכשהיא אמורה לנצח בקלות אז לך תדע מה יקרה. וככה ראינו ברבע האחרון דאלאס אחרת ורומו אחר. נחוש מאוד. אישית, הייתי בטוח שדאלאס תלך על בטוח בדרייב האחרון ותנסה להשוות את המשחק עם פילד גול, אבל במקום להריץ את הכדור וללכת על בטוח, בדאלאס הימרו לא מעט – הימור שהשתלם בסוף.

עכשיו, תגידו שאני משוגע, אבל זאת בדיוק הקבוצה שאני חושב שיש לה סיכוי לנצח בגרין ביי וכנראה היחידה עם איזה שהוא סיכוי לנצח בסיאטל (משהו שהיא כבר עשתה השנה, כזכור). יכול להיות שכל מה שרומו היה צריך זה את הניצחון הזה כדי להשתחרר ולהיות הרומו שראינו כל השנה. מצד שני, זה רומו והקאבויוז – שום דבר לא יפתיע אותי.

בקטנה:

– גם אתם קלטתם שליאון לט הוא חלק מצוות האימון של דאלאס? יאמר לזכותם, חוש אירוניה יש להם.

– מה שכן, עם כמה שיש לי חיבה לדאלאס הנוכחית, לראות את ג'רי ג'ונס חוגג בבוקס שלו אתמול לא ממש עשה לי טוב.

– ברנארד פולארד לא משחק יותר בבולטימור, אנחנו בטוחים בזה, נכון? נכון?

– לא יודע באיזה שלב אתם התמכרתם לספורט אמריקאי בכלל ולפוטבול בפרט, לי זה קרה בתחילת שנות האלפיים ואחד הגורמים המרכזיים לכך היה ערוץ ESPN שהיה משדר מהדורת ספורט סנטר יומית בשעה שש בערב, מהדורה שהייתי מתיישב מולה כל יום כשהייתי חוזר מהעבודה.

היו הרבה קריינים ופרשנים ב-ESPN ההיא שלמדתי להכיר, לאהוב ולפעמים גם לתעב (כריס ברמן, למשל) אבל לא היה אחד שחיבבתי יותר וגרם לי להתאהב בספורט האמריקאי יותר מאשר סטיוארט סקוט. האיש עם העין המעט עקומה, עם הביטויים הנתפסים (as cool as the other side of the pillow היה החביב עליי) ובעיקר עם הכריזמה האדירה שגרמה לספורט להיראות מגניב אפילו אם זה סתם בייסבול, היה חלק נכבד מהחיים שלי לתקופה לא קצרה בכלל. RIP

*

סייעו לנו לקיים את דה באזר

 

אנרכיסטים דמיקולו
אבולוציה

64 Comments

גלן 5 בינואר 2015

וסססס אממממממק. בשתי מילים . לא צריך יותר.

בליקי 5 בינואר 2015

ראיתי כל דקה מקולטס – סינסי, ואני לא מבין איך אפשר לחשוב שאפשר להגיע רחוק עם אנדי דלטון.

העין המעט עקומה של סטויוארט סקוט, אם איני טועה, היא בגלל כדור תועה שנכנס לו בעין במחנה אימונים של הג'טס.

ואישית אני לא חושב שמישהי מהקבוצות המנצחות בווילד קארד יהיו פה ביום שני הבא. אולי דנבר – קולטס סוג של צמוד.

No ONE 5 בינואר 2015

ויני טסטיורדה , מומחה במסירות ליציע , זרק לו פוטבול לפנים

אריאל גרייזס 5 בינואר 2015

באמת? סיפור ענק

red sox 6 בינואר 2015

כן זה נכון.

iverson 5 בינואר 2015

סיכום יפה מאוד של סופ"ש מאוד מאכזב מבחינת הרמה,
דאלאס בשלב הבא אך ורק בגלל השריקה ההזויה של העונה – הם קבוצה בינונית שתסיים את העונה שבוע הבא
סיאטל תאכל את קרוליינה
דנבר תפרק את אינדי בקלות
בולטימור – פאטס – זה המשחק הכי מעניין וצמוד

גיל 5 בינואר 2015

אי אפשר לומר שהם בשלב הבא בגלל השריקה השגויה. אולי דאלאס היו עוצרים אותם או מגבילים אותם רק לשער שדה? הכל יכול לקרות אבל זו באמת שריקה שלא רואים כל יום.

מיקיג' 5 בינואר 2015

זוכר את התגובה שלי מלפני חודש חודשיים, שאני לוקח את פלאקו על בן אני גיבן די? העמדה שלך היתה שאין בכלל מקום לוויכוח שבן עדיף. לא מצפה שתשנה את דעתך, אבל להגיד שאין בכלל וויכוח נראה לי טיפה מרחיק לכת. והיום עוד יותר.

בלי קשר, הפאטס ינצחו. קבוצה הרבה יותר חזקה מנטלית השנה ממה שהיה שם בעשור האחרון.

אריאל גרייזס 5 בינואר 2015

אולי. אולי. עדיין, הגישה שלי היא שלמספרים יש נטיה בסוף לעשות רגרסיה לממוצע. והממוצע של פלאקו טוב הרבה פחות. גם בוא נזכור – במשחק שהם חייבים לנצח, פלאקו סיים מחצית עם 3 מ-21 ושני אינטרספשנס. הסיבה היחידה שהם בפלייאוף זה שריברס הוא אפס לוזר. אם סן דייגו לא מפסידים לקנזס, אין לנו בכלל את הדיון הזה.

YG 5 בינואר 2015

אני לא הייתי ממהר להספיד את קרוליינה. אם יש קבוצה שיכולה לשחק מלוכלך לא פחות מסיאטל, זוהי קרוליינה.

רומו מתישהו יבעט בדלי, מעניין מתי זה יהיה. מצד שני, העובדה שהם ישחקו בחוץ לא באווירה המלחיצה של הבעלים תשחק דווקא לטובתם. לא סתם הם לא הפסידו בחוץ השנה.

פייטון נגד אינדי, כבר קרה, אבל זה עדיין מוזר לי. בדיוק כמו שכאשר אדם ויניאטרי שם כדור בין הקורות אתמול, כל מה שחשבתי עליו זה החברים שלי אוהדי הפאטס שבטח נצבט להם הלב כל פעם שזה קורה

שי ל 5 בינואר 2015

היה באמת רק משחק טוב אחד. לפחות הוא היה האחרון… זה ממתיק קצת את הסוף שבוע הזה (למרות שדאלאס ניצחו). וכן, עצוב מאוד המוות של סטיוארט סקוט.

אחלה סיקור.

asaf 5 בינואר 2015

אריאל עכשיו אני מרגיש לא רע עם השתיים מארבע שלי על דאלאס ובולטימור…
חייב להגיד שזה מדהים אותי כל פעם מחדש ההבדל בין פלאקו של העונה הרגילה לזה של הפלייאוף,איכשהו המסע של בולטימור והמשחק הזה מתחיל להזכיר את הפלייאוף ההוא מלפני שנתיים,הגנה חזקה מאוד שבנויה למאבקים הללו,Q.B שלא מרשים מדי לאורך העונה ופתאום מעלה את עצמו בכמה רמות בזמן הכי חשוב (לא יודע אם זה משמח אותך כאוהד פטס לקראת הסיבוב הבא).

אריאל גרייזס 5 בינואר 2015

לא, לא ממש משמח. ועדיין, אין לפטס תירוצים, הם קבוצה יותר טובה מלפני שנתיים, גרונק בריא, ההגנה טובה בהרבה. צריכים לנצח את זה.

asaf 5 בינואר 2015

מסכים איתך לגמרי

Amir A 5 בינואר 2015

הדבר שהכי הפתיע אותי השבוע זה שרומו לא עשה רומו. וזה לא שלא היו לו הזדמנויות. אולי גיל צודק ודאלאס יגיעו בסוף לסופרבול?

גיל 5 בינואר 2015

רוב המשחקים היו חלשים וגם לא ממש מותחים. זה המשך לבינוניות הכללית בפוטבול ולעובדה שקשה ליצור קבוצה מושלמת משני צידי הכדור. רק סיאטל קרובה לזה היום. אצל אריזונה זה הכי בולט, פער כזה גדול בין התקפה להגנה שלא זכור לי אי פעם. היו הרבה טעויות ואיבודי כדור שטותיים והקבוצה שידעה לנצל אותם ניצחה רק שבהרבה מקרים הם לא עשו עם זה כלום (הבועט הכי מדויק בהיסטוריה של הליגה מחטיא פילד גולד למשל). שבוע הבא מבטיח הרבה מאוד אבל הרבה פעמים המשחקים הללו מאכזבים. נראה מה יקרה.

ק. 5 בינואר 2015

רק אני ראיתי face mask של התוקף של דטרויט ביחד עם ה-pi שהיה או לא היה?
על הכניסה של דז זה משהו אחר, ואם החוקה אומרת 15 יארד ודאון ראשון אוטומטי אז…
עוד שני דברים- אני חשבתי שהלוזריות המסורתית של דאלאס חזרה בגדול בפנאלטי על הפאנט של הליונס מה5 יארד שבסוף הדרייב (99 יארד) הם עלו ל-14:0.
חוץ מזה היה מאבק אדיר בין שני קווים מפלצתיים (הגנה דטרויט והתקפה דאלאס)

אריאל גרייזס 5 בינואר 2015

אני חשבתי שהלוזריות חזרה בגדול כשמס' 90 שלהם הרים פאמבל מסיים משחק בדרייב האחרון של דטרויט ואז פימבל בחזרה.
ואכן, היה קרב אדיר בין הקווים וזאת אחת הסיבות שאני חושב שלא צריך להסיק יותר מדי ממה שראינו במשחק הזה על המשך הדרך של דאלאס בפלייאוף. לא חושב שיש קבוצות עם קו מפלצתי כמו זה של דטרויט, אם כי כמובן סיאטל היא קבוצה הגנה מעולה

ק. 5 בינואר 2015

כן, זאת הייתה הפעם השנייה לזכותו ייאמר (נראה לי הוא רוקי, חטף צעקות משחקן אחר שם) שהוא גם עשה את המהלך ההגנתי המנצח על סטאפורד

גיל 5 בינואר 2015

זה לא לוזריות אלא סתם שחקן רוקי שמתלהב יותר מדי. הרבה שחקני הגנה כשיש להם את הכדור ביד הם מרגישים שהם חייבים לנסות לרוץ איתו במקום לשכב עליו על הדשא.

אריאל גרייזס 5 בינואר 2015

לוזריות של קבוצה, לא של שחקן. אבל כמו שאמרתי, כנראה שגן הלוזריות של דטרויט גדול עוד יותר. רק הפאנט המגוחך בדאון רביעי מה-40 מראה את זה. כל כך הרבה טעויות.
יש למישהו ספק שאם זה היה בליצ'ק, הוא היה הולך על הדאון רביעי ואחד הזה?

גיל 5 בינואר 2015

אבל דאלאס לא הראתה הרבה לוזריות אתמול וכשהם היו צריכים לשים נקודות הם שמו וכשהיו צריכים לעצור את דטרויט הם עצרו (עם עזרה של השופט). התוויות הללו קצת מיותרות למרות שנוח לתייג את דאלאס ככאלו.

אריאל גרייזס 5 בינואר 2015

הראו די הרבה ממנה, רק שהצד השני היה אפילו יותר

גיל 5 בינואר 2015

איפה הראו? כמו שאתה כתבת הם הלכו על ניצחון ולא על שער שדה והשיגו אותו, ובדאון רביעי על הגול ליין הם הלכו על זה והצליחו. הם הראו הרבה ביטחון ואני מהמר שהם מנצחים את גרין ביי.

גיל 5 בינואר 2015

הבעלים של הראמס מתכנן לבנות איצטדיון בלוס אנג'לס. כל הסיפורים על קבוצה בל.א. מזכירים לי את הידיעות על סימני נפט בארץ.

רון 5 בינואר 2015

טוב, אני עם אפס מארבע, לא נראה לי שמישהו יכול להתחרות בזה.
ובשבוע הבא – סיאטל בקלות וגם דנבר לא צריכים להתקשות.
שני המשחקים האחרים פתוחים לגמרי, אפילו שעל פניו המארחות יותר חזקות.

דביר 5 בינואר 2015

הלוואי שאני יכולתי להשאר רגוע כ"כ. טרל סאגס, פלאקו וריי רייס נולדו למרר את חיי בריידי בפליאוף, מה שאומר שרייס יחזור השבוע, לא? או סיוט דומה בסגנון…

עב״ד 5 בינואר 2015

מי זה ליאון לט ומה האירוניה פה?

גיל 5 בינואר 2015

שחקן שאחראי לשני מהלכים מטופשים ביותר שאחד הוביל להפסד הקבוצה שלו בחג ההודייה והשני היה בסופרבול ולא השפיע על התוצאה הסופית. תגגל את השם שלו ותראה מה היה.

אריאל גרייזס 5 בינואר 2015

ליאון לט היה שחקן הגנה של הקאובויז הגדולים בשנות התשעים, סך הכל שחקן טוב מאוד אבל עד היום הוא זכור בזכות שתי פעולות שהפכו אותו לשם תואר למטומטם. הראשונה זה משחק חג הודיה בין דאלאס למיאמי שהיה בשלג, שבו דאלאס היו ביתרון ומיאמי בעטו שער שדה בדקות האחרונות של המשחק, הכדור נחסם וכל מה שהיה צריך זה לא לגעת בו כדי שהמשחק יגמר, אבל לאון הגאון גלש אליו, נגע בו, מיאמי לקחו את הכדור וניצחו את המשחק. הנה:
http://www.nfl.com/videos/nfl-thanksgiving/09000d5d81c608a4/Remembering-Lett-s-Thanksgiving-blunder
הפעולה השניה היתה באחד הסופרבולים, נגד בפאלו, שהוא הרים פאמבל והחזיר אותו לט"ד רק שדקה לפני שהוא נכנס לאנדזון הוא התחיל לחגוג ושחקן של בפאלו רץ והוציא לו את הכדור מהיד לטאץ' בק. הנה:
https://www.youtube.com/watch?v=NTeqQY_T2mE

עמי ג 5 בינואר 2015

שתי הראשונות בכל אחת מהחטיבות – פאטס, דנבר, סיאטל וגרין ביי – כולן בדרגה אחת לפחות מעל לשאר. והן גם ביתיות.
אבל זה פלייאוף, ומשחק אחד, וכולן חשופות לטעויות, ולפציעות והכל יכול קרות.

המשחק בין דטרויט לדאלאס אכן היה הכי (ואולי היחיד) מעניין.
ככלל, בליגה שמנסה להיות מאוד הוגנת שיטת הפלייאוף היא די לא הוגנת.
פיטסבורג מגיעה בלי רנינג-בק מוביל, סינסי בלי תופס מוביל, ואריזונה עם ק"ב שלישי. כל מה שהן עשו עונה שלמה נזרק לפח.
בעולם מושלם הייתי מעדיף שיטה של בתי גמר. שלא הכל יהיה תלוי במשחק אחד.
בעולם לא מושלם אסתפק גם בניצחון בחצי נקודה על הרייבנס בשבת הבאה (ומצידי שיהיה גם בסייפטי, 2 שניות לסיום)

גיל 5 בינואר 2015

פציעות זה חלק מהמשחק. אין אפשרות לבית גמר כי זה יותר מדי משחקים וגם ממש לא מעניין. העובדה שזה פלייאוף הופכת את זה לכל כך מרתקת גם אם לא תמיד הקבוצה הכי טובה מנצחת.

עמי ג 5 בינואר 2015

בית גמר של ארבע קבוצות זה רק שלושה משחקים לכל קבוצה. לא בעיה לארגן את זה.
תחשוב על בית גמר של ארבע הגדולות השנה ותגיד לי אם לא היה מעניין אותך לראות עוד כמה קרבות שלהן פנים מול פנים

גיל 5 בינואר 2015

שלושה משחקים זה המון והבעייה היא שזה פשוט לא מעניין. אין לך משחק אליפות וחוץ מהשבוע האחרון שבו הכל יקבע המשחקים הראשונים יהיו הרבה פחות חשובים.

עמי ג 5 בינואר 2015

אז גם מחזורים 1 עד 4 לא מעניינים בליגה הרגילה?
סדרות פלייאוף של הטוב מ-7 בבייסבול וכדורסל לא מעניינות?
מאיפה אתה מביא את זה?

גיל 5 בינואר 2015

הם לא מעניינים כמו הפלייאוף. מישהו זוכר מי שיחק נגד מי במחזור הרביעי? הפלייאוף הוא זה שנחרת בזיכרון בגלל שהוא מוות פתאומי. פלייאוף זה משהו אחר אבל לא רלוונטי לפוטבול.

urlacher 5 בינואר 2015

אני עדיין לא מבין איך הליונס הפסידו את המשחק הזה וזה לא קשור לשופטים
קו ההגנה שלהם העלים את קו ההתקפה הטוב בליגה לחלוטין במחצית הראשונה וגרם לדימרקו מארי להיראות כמו ילד

בקשר לאריזונה זה היה די צפוי, למרות שצפיתי סקור נמוך בהרבה, בטח ובטח כאשר הם חסרים את שחקן ההתקפה הכי טוב שלהם השנה – אלינגטון

הבאנגלס פשוט עצובים, למרות שגם להם לא מעט פציעות בהגנה, בעוד אנדרו לאק מתחיל להראות יותר ויותר כמו QB מצוין אבל לא עלית. ביכולתו הנוכחית ניצחון בויילד קארד זה המקסימום שהקולטס ישיגו בשנים הקרובות.

הרייבנס יפסידו בפוקסבורו. כל קבוצות בית ה-AFC צפון היו לא יציבות כל השנה ובעוד השבוע זה היה התור של הסטילרס להיות למטה שבוע הבא זה התור של "ה-QB הכי טוב בליגה" לפי מר הארבו…

נורא עצוב הסיפור של סקוט. רק בן 49. מחלה מזדיינת.

גיל 5 בינואר 2015

למה לאק לא עלית? לדעתי הוא הק"ב השני הכי טוב בליגה כרגע אחרי רוג'רס והראשון שהייתי לוקח לקבוצה שלי.

אריאל גרייזס 5 בינואר 2015

הוא לא הק"ב השני בליגה. הוא מגרד את הטופ 5. הרבה יותר מדי טעויות ואינטרספשנס, אחוזי השלמה לא מדהימים.
כמובן שאם הייתי צריך לבחור עכשיו ק"ב ל-10 השנים הקרובות, יש סיכוי טוב שהוא זה שהייתי לוקח, אבל עדיין לטעמי הוא עוד לא עלה למדרגה הגבוהה ביותר (של ג'יי קאטלר, כמובן :-))

גיל 5 בינואר 2015

יש לו לא מעט טעויות אני מסכים אבל בניגוד לבריידי ומאנינג כיום יש לו את כל רפרטואר הזריקות האפשרי וגם את הרגליים. הוא כמו רוג'רס רק עם יותר טעויות כרגע אבל הוא רק משתפר הכלים בהתקפה לא הכי אופטימליים, בדרך בלי ריצה אבל אתמול למשל הוא עשה הכל נכון והבומבות שלו הן הכי יפות שאני ראיתי ולא סתם נשארות באוויר שעות כמו פלאקו. יש לו גם את הערך המוסף שלא חשוב מה יקרה, הוא ידאג לניצחון.

עמי ג 5 בינואר 2015

הכל נכון. שחקן שכיף לראות איך קבוצה שנתפרה עבורו משחקת בהתקפה
גם אני הייתי לוקח אותו ראשון אם הייתי בונה קבוצה מסקרץ".
(אבל מכריח אותו להתגלח. מה זה הזקן הזה?! בכלל לא קלאסה)

urlacher 6 בינואר 2015

הוא QB מצוין, מתאים לבניית פרנצ'ייז, אולי יוביל את הקולטס רחוק מאוד בעתיד
עלית? לא נראה לי כרגע בכלל. יש לו הרבה זריקות לא מדויקות בכלל, קבלת ההחלטות שלו לא מתקרבת לגדולים
בשלב הזה כבר הייתי מצפה ממנו להראות שיפור גדול יותר ביכולת שלו. אולי אני טועה וזה יקרה שנה הבאה או עוד שנתיים אבל כרגע זה נראה שהשיפור היחיד הוא שהוא מאבד קצת פחות כדורים מאשר הוא איבד לפני שנה או שתיים.
בעייני רחוק מאוד כרגע מבריידי ומאנינג ובוודאות מרודג'רס. איך שבריס שיחק השנה לא מעיד על רוב הקריירה שלו אז אני לא מערב אותו.

גיל 6 בינואר 2015

על מה אתה מדבר על העתיד? הוא כבר מוביל אותם רחוק מאוד. הוא שובר אינספור שיאים ושנתיים רצוף לא רק שמוביל אותם לפלייאוף אלא גם לניצחון אחד לפחות בהם. וזה בלי ההגנות החזקות שלוילסון וקפרניק יש ובלי משחק ריצה בכלל.

urlacher 6 בינואר 2015

קודם כל הוא משחק באחד הבתים החלשים בליגה. יש לו בערך 6 ניצחונות בטוחים בשנה.
דבר שני כאשר מדברים עלייך מהמכללות בתור הקוורטרבק הכי טוב שיהיה ב-NFL אז רף הציפיות מאוד גבוה.

הוא QB מצוין ובלי צל של ספק אחד הטובים והמרשימים בליגה.
אני רק אומר שהוא עדיין לא עלית וגם לא נראה בדרך לשם. הוא יהיה עוד QB טוב מאוד בליגה ואולי אם יבנו מסביבו קבוצה מצוינת הוא אפילו יזכה בסופרבול.
הוא לא בריידי, לא פייטון ולא רודג'רס.

גיל 6 בינואר 2015

הבית לא כזה חלש אבל זה לא משנה, הוא משחק נגד מי שיש. רף הציפיות גבוה והוא אכן ממש אותו במלואו. הוא זרק להכי הרבה ט"ד, כמעט הכי הרבה יארדים והוא יודע בדיוק מתי לרוץ ומתי לא. אני בספק אם יש מישהו בליגה שיכול לתת מסירה כמו שהוא נתן השבוע תוך כדי נפילה. ומה בדיוק מגדיר ק"ב עלית? בעיניי, זה ק"ב שאפשר לבנות עליו שבוע אחרי שבוע בדיוק כמו השמות שהזכרת ולא כאלו שאינם יציבים כמו איליי ופלאקו (בעונה הרגילה). הוא יותר אתלטי מרוב הק"ב בליגה והוא פשוט מסוגל לזרוק את כל קשת הזריקות יותר טוב מרוב הק"ב. לדעתי, הוא יכול לסיים כאחד הק"ב הכי גדולים אי פעם.

גיל 6 בינואר 2015

אגב, אתה יכול לראות את הסטטיסטיקות שלו בשלוש השנים הראשונות שהן טובות יותר ברובם מכל העילית שציינת. מבריידי זו אולי לא כל כך חכמה אבל מאנינג שהיה הדבר הבא ורוג'רס שהתבשל הרבה זמן מאחורי פארב לא היו טובים יותר.

עידו ג. 6 בינואר 2015

גיל, ללא ספק ללאק יש פוטנציאל לגדולה אבל הוא עדיין לא שם. יש אצלו בהחלט מגמת שיפור אבל כמו שאלון ציין יש עוד לא מעט נקודות שהא עדיין צריך לשדרג (במיוחד את הדיוק והנטייה להכריח זריקות). אני חושב שההשוואה לרוג'רס היא במקום ודווקא שם רואים את ההבדל. שלוש העונות הראשונות של רוג'רס כק"ב פותח טובות מאילו של לאק (גם סטטיסטית). כמובן שזה קצת לא פייר כי רוג'רס באמת למד את המשחק מהספסל ולא דרך המגרש.

גיל 6 בינואר 2015

במה הוא פחות טוב ממאנינג או בריידי השנה? לפעמים נדמה לי שבגלל תהילת העבר הם ממשיכים להחשב עלית גם כשהם לא משחקים ככה. בקבוצה הרבה פחות טובה כמכלול לאק השיג סטטיסטיקות דומות לשניהם והוא היה יותר עקבי מרומו למשל. רוג'רס כרגע הוא ברמה מעל כולם אבל לדעתי לאק שני לו. ולמה השנים הראשונות של רוג'רס טובות יותר? לאק מסר ליותר יארדים והם זרקו בדיוק לאותו מספר ט"ד. ללאק יש אחוזים פחות טובים ורייטינג פחות טוב אבל כזה שמעלה 10 נקודות כל שנה. יש לו גם הכי הרבה קאמבקים לדעתי בשנים האחרונות.

עידו ג. 6 בינואר 2015

ההבדל העיקרי הוא במה שרשמתי – הדיוק והנטייה להכריח זריקות (משהו שהוא בהחלט השתפר בו) .גם סטטיסטית הוא מאחרי בריידי ומאנינג. ברייטינג ההבדל הוא באמת זניח אבל אתה רואה את זה יפה ב-QBR: מאנינג 77 בריידי 74 לאק 64.
אני חושב בדיוק כמוך שהוא ימשיך להשתפר ובעוד שנתיים הוא יהיה בטופ ליד רוג'רס אבל בינתיים (והדגש הוא על בינתיים) הוא עדיין לא שם.

גיל 6 בינואר 2015

הדיוק יותר נמוך זה נכון וחלק מזה קשור לקבלת ההחלטות שלו. מצד שני, הוא גם זורק יותר לעומק ויש לו אפשרות בכל מהלך לעשות מהלך גדול. מתי בריידי או מאנינג עשו לאחרונה ט"ד של 30 יארד ומעלה? המגוון של הזריקות שלו ביחד עם הריצה הופכים אותו לק"ב השני הכי מסוכן לדעתי בליגה. בחלק מהסטטיסטיקות הוא עליון על מאנינג ובריידי ובחלק פחות טוב, זה לא הופך אותו לק"ב פחות טוב מהם כרגע. רק רוג'רס מעליו איך שאני רואה את זה.

עידו ג. 6 בינואר 2015

אין ספק שיש לו מגוון של יכולות שבקצב ההתקדמות הנוכחי יהפכו אותו בעוד כמה שנים לק"ב הטוב בליגה. היכולת ללכת רחוק היא סכנה ליריבות (לפייטון היו כמה וכמה ט"ד העונה של זריקות של 25-30 יארד וגם לבריידי היו שניים שאני זוכר) אבל גם לקולטס כי הוא מחזיק הרבה זמן בכדור ומאבד המון (חוץ מהחטיפות יש לו המון פאמבלים). במהירות בה קורים דברים בליגה של היום אסור לזלזל במהירות שבה בריידי ומאנינג משחררים כדור. מהסיבות האילו הוא עדיין לא נמצא בטופ לדעתי אך בהחלט אי אפשר להגיד שזה משהו אבסולוטי.

גיל 6 בינואר 2015

25-30 זה כלום. תראה את המשחק האחרון. היו לו זריקות וט"ד שלא בריידי ולא מאנינג יכולים לעשות במצב הנוכחי וזו בדיוק החולשה שלהם. יש להם יכולת טובה יותר על שטח קטן אבל הוא גם צפוי. ברגע שמוציאים את גרונקובסקי מהמשחק בריידי לא יכול לעשות כלום. ללאק יש יותר כלים והוא מנצל אותם וכל הקאמבקים שלו שמים אותו במקום מאוד גבוה בדירוג הק"ב היום.

עידו ג. 6 בינואר 2015

לגבי קאמבקים, קלאץ' בריידי ומאנינג תחכה קצת למחר. במיוחד לגבי ה"מוציאים את גרונק מהמשחק ובריידי לא מסוגל לעשות כלום". ללאק היו הרבה קאמבקים בעונות הראשונות אבל העונה היה לו רק אחד. קאמבקים של רבע רביעי הם נתון חשוב אבל גם יכול להטעות. רק לשם הדיון הכי הרבה קאמבקים ב-3 העונות שלאק בליגה יש לטוני רומו ואחר כך לסטאפורד. לבריידי ולאק יש אותו מספר.

urlacher 7 בינואר 2015

איך אתה אומר שהבית לא כזה חלש? שתיים מהקבוצות הכי חלשות בליגה בשלוש שנים שלו ב-NFL פלוס קבוצה שהדבר היחיד שיש לה יותר מכשרון זו יכולת לא לנצל אותו בכלל…
שישה ניצחונות כמעט בטוחים בשנה מאוד עוזרים גם לסטטיסטיקה וגם לבניית הבטחון.
הנקודה העיקרית בעייני, וכמו רוב הדיונים כאן היא סובייקטיבית לגמרי, היא שללאק בהחלט יש יד חזקה, יכולת ריצה, יכולת ספיגה וביצים גדולות. אין לו יכולת גבוהה של קריאת הגנות, הדיוק שלו לוקה בחסר(אחוזי השלמה כמו קפרניק וסטאפורד השנה) ויש לו נטייה לאבד את הכדור.
שוב חשוב לי להבהיר שהוא עדיין אחד הטובים בליגה ובמידה והוא יעבוד על הנקודות החלשות שלו הוא עדיין עם פוטנציאל להיות אולי הכי טוב אפילו.
בינתיים זה מרגיש, שוב פעם סובייקטיבי, שהוא מסתפק ביד, בחוסן ובביצים הגדולות.

גיל 7 בינואר 2015

אז על סמך ההגיון הזה גם בריידי לא כזה טוב כי כבר עשור וחצי הוא משחק בבית הכי חלש בליגה. אני דווקא חושב שיש לו קריאה מצוינת של הגנות רק שלפעמים הוא מנסה קצת יותר מדי ומסתבך. ואם ראית את המשחק בראשון לא רק שהוא השלים באחוז מצוין אלא היו כמה השמטות של כדורים שהרסיברים שלו היו צריכים לקחת. פה ושם הוא מאבד כדור מיותר והוא יצטרך להתגבר על זה אבל כמכלול, לא חושב שיש מישהו עם סט יכולות וחכמת משחק כמוהו כרגע מלבד רוג'רס.

רענן 5 בינואר 2015

אני עם שלוש מארבע , קיוויתי וחשבתי שאריזונה יוכלו לעשות משהוא , לא מקורי שלי אבל שיחתימו את ערן לוי בתור בועט ויפתרו את צרותיה של נתניה .nfc אני ממשיך עם רומו ועם סיאטל , afc דנבר אבל לא בקלות כיוון שמאז שהורידו אחריות מפיטון והתחילו לרוץ הם לא פוגעים ,הם צריכים לחזור למה שהביא אותם הלום- הגנה ו300+ ירדים +לפחות 3 טאצים של פיתון למשחק , אין להם מה למכור על הקרקע לא בסופרבול ולא בפוקסבורו . אז הגענו לפוקסבורו בשבת הקרובה ועל כך עוד רבות ידובר השבוע .

7even 5 בינואר 2015

סטיוארט מקוי פשוט היה איש טלוויזיה אגדי, לא פחות.
הייתי פשוט בהלם כששמעתי על כך שהוא הלך לעולמו.

RIP.

גיל 5 בינואר 2015

הוא היה חולה הרבה זמן וגם נתן נאום יפה בESPYS השנה ועדיין נורא עצוב. אפילו אובאמה התייחס לכך.

No ONE 5 בינואר 2015

טוב אם אובמה התייחס לזה צריך לעצור הכל

עוד לא ראיתי שהחרא הזה התייחס לזה שהוא שיקר והביטוח בריאות שלי לא קיים יותר ואני צריך לשלם הרבה יותר כסף

גיל 5 בינואר 2015

לא צריך לעצור הכל אבל זה רק מראה כמה הוא היה חשוב לאנשים. גם אינספור ספורטאים התייחסו לכך.

רוני 5 בינואר 2015

אחלה סיכום.
אני לא חושב שאפשר להגיד שאריאנס היה שמרן, הקו הגנה של קרולינה פשוט לא נתן שום אפשרות לזריקה לעומק, וגם אם היה נותן, לינדלי (שזהו שמו של הנער) היה זורק אותה לקיבינימאט. אריאנס ניסה להוריד ממנו את הלחץ עם מסירות קצרות ומשחק ריצה, אבל זה היה שקוף מאוד, ושני הליינבקרים של קרולינה היו אדירים וזה פשוט שיחק לידיהם. תוסיף לזה את כל הטעויות שאריזונה עשו ופשוט לא היה להם סיכוי למרות שהשיגו איבודים. הפאנטר הוא בעקרון מחליף לפאנטר הרגיל שגמר את העונה בשבוע ה2 בערך (כמו חצי קבוצה באריזונה..). עם כל הפציעות שעברנו, הייתה עונה אדירה במונחי אריזונה, והקבוצה מתקדמת, עד לפציעה של פאלמר אפילו הייתה תחושה שאפשר ללכת עד הסוף.
ודווקא לקרולינה יש סיכוי שבוע הבא לדעתי, יש להם משחק ריצה והגנה קשוחה (למרות שההגנה לא באמת נמדדה יותר מדיי במשחקים האחרונים שלהם), זה שני המרכיבים החיוניים לנצח את סיאטל. לעייף את ההגנה של סיאטל, למנוע מוילסון את המהלכים הגדולים, ולהביא את המשחק למצב שמהלך אחד גדול יכול להכריע אותו. ניוטון פיספס כמה זריקות פנויות, אם שבוע הבא הוא יפגע באחת או שתיים הם יכולים לקחת את זה..
בינתיים, נחזיק אצבעות לפלאקו שיעיף עוד איזה פצצה לאוויר ויעיף את נער הזהב וחבורתו הביתה. כי נמאס כבר מהמסירות 5 יארד האלה..

עידו ג. 5 בינואר 2015

מסכים עם כל מילה רוני (למעט החלק שקשור לפאטס).
אני לא בטוח שלינדל לא היה עושה עבודה טובה יותר מלינדלי אתמול נראה לי שהוא זרק את המסירה האחרונה שלו בליגה.
במהלך העונה נראה לי קטנוני להתלונן על זה שגם הפאנטר שלנו סיים את העונה אבל גם עם פאנטר נורמלי לא היינו מנצחים משחק שבו השחקן הכי טוב שלנו היה הק"ב של הקבוצה היריבה. הבעיה העיקרית הייתה שגם ההגנה פשוט לא הגיעה למשחק ולמעשה הקבוצה כולה נשארה על אדי דלק מאז המשחק מול הראמס.
קצת באסה לסיים ככה עונה במיוחד לאור העובדה שיש המון סימני שאלה לגבי העונה הבאה.

red sox 6 בינואר 2015

סיכום יפה מאוד.
cool as the other side of the pillow נאמר על ג'ו מונטנה הרבה לפני שסטיוארט סקוט הגיע לESPN והפך את זה לעוד מטבע לשון שמזוהה איתו. מה שלא מפריע לו להיות אחד הגדולים של הערוץ ושל טלביזית הספורט בכלל. "Stump the Schwab" האגדית שלו הייתה ונשארה תכנית הספורט האהובה עלי בכל הזמנים.

jhkj 10 בינואר 2015

בעקבות המחזור הראשון עלו לי הרבה שאלות שאני מקווה שטובים וחכמים ממני יוכלו לתת להם תשובה:
איך זה שהבנגלס מצליחים להפסיד כל פעם מחדש? יש להם הגנה מעולה בשנים האחרונות והתקפה לא רעה ולהפסיד שבע משחקי פלייאוף ברציפות עם קבוצה כזאת זה מעבר לסטיסטיקה ומעבר להיגיון בריא, גם סנאי עיוור אמור למצוא בסופו של דבר אגוז. ומה זה אומר שצריך לעשות עם מרווין לואיס? ומה זה אומר שצריך לעשות עם אנדי דלטון? ומה צריך לעשות עם ברנארד, הוא טוב מדי בשביל להיות רץ שני ואת זה ראינו גם בעונת הרוקי- האם שווה לשמור על ראנינג בק שני כזה טוב או שעדיף לחסוך את הכסף ולהביא במקומו בטרייד מישהו שיענה על בעיות אחרות.

ואיך זה שהרייבנס משתפרים כל פעם מחדש בפלייאוף? זה אומר עליהם שהם קבוצת פלייאוף חזקה או שהם לא יציבים מספקים בשביל העונה הסדירה. ומה הופך את פלקאו לטוב כל כך בפלייאוף? אולי זה שהוא לא לחוץ בגללל שהוא חושב שהוא טוב בפלייאוף? האם לרייבנס יש מה למכור השנה עם שלושת המשחקים הקשים שיעמדו בדרכם לפלייאוף? (לדעתי כן על אף שאני לא רואה אותם בסופרבול) ולמה לעזאזל הסטילרס וויתרו על בלאנט? אני יודע שבל טוב מאוד אבל הוא לא שווה כלום עם הוא פצוע. ואולי הבעיה הייתה דווקא בהגנה של הסטילרס, שלא ניצלו את המשבר בקו ההתקפה של הרייבנס ומשחק ריצה לא מדהים?

אולי אריזונה צריכים לוותר על פאלמר? הוא שחקן טוב מאוד אבל הפציעות אצלו זה דבר קבוע ואולימ עדיף אפילו קוורטרבק קצת פחות טוב שיהיה עמיד מספיק כדי לשרוד עונה. ואני לא מבין את אריאנס, נשארו לך שני קוורטרבקים על הפנים ואתה לא יודע עם מי לפתוח. למה לא לבחור ברוקי? הרי אותו עוד אפשר לשפר ולפתח, לינדלי כבר כמה שנים על הפנים. אולי היעדרו של אלינגטון חשוב יותר מזה של פאלמר? ואיך זה יכול להיות שקבוצה מגיעה לפלייאוף שכל הרצים שלה שיכולים לשחק עשו ביחד בכל הקריירה של רבע מיארדי הריצה שפייטון מאנינג השיג בקריירה שלו? פייטון מאנינג!

ולמה לצפות מדאלאס? אולי להפסיק לנסות לצפות? האם זה שהם נראים כל כך טוב אומר שהם ישברו לי את הלב יותר בשלבים שחובים יותר. האם הפאמבל של דמרקוס לורנס הוא רק טיזר קטן ליריייה ענקית ברגל שנקבל בגמר החטיבה או אפילו בסופרבול? האם ניתן לסמוך שוב פעם על מישהו שכל פעם מחדש גורם לנו לחשוב שהפעם זה יהיה שונה, הפעם הכל יהיה בסדר. ואיך קורא שלא מפרגנים להגנה של דאלאס עד כה מספיק? נכון שהיא תעשה נאחס בשלבים הבאים אבל היא הייתה הקבוצה הכי גרועה בליגה בהגנה ואז שחקן ההגנה הכי טוב של הקבוצה נפצע לעונה, שני השחקנים הכי טובים אחריו קמים ועוזבים ואלו שבאים להחיף אותם הם כאלו שכולם חשבו שנגמרה להם הקריירה או שחשבו "מי אלה בכלל?" וההגנה סבירה. היא לא מדהימה, אני גם לא בטוח אם היא טובה, אבל היא מצליחה להשיג בדרך כלל מה שהיא רוצה-מעט ריצה והרבה איבודי כדור. אולי זה התדמית?

אולי קרוליינה כן טובה והיא פשוט התאוששה מההשעייה של השחקן השני הכי טוב שלה? אולי אולסן יביא את הישועה בהתקפה של קרוליינה?

ואולי העונה הלא מדהימה של לאק היא תוצאה של הרסיברים שלו, שמפילים את הכדור פעם אחרי פעם? ואיך זה שקבוצה שיש בה את הרסיברים שיש לקולטס משמיטה כ"כ הרבה כדורים?

וחוץ מזה מה אני אמור לעשות עם החיים שלי אחרי שכל זה יגמר עוד חודש?

Comments closed