מחשבות מלילה מטורף

אחרי שהאדרנלין נרגע, אפשר לנתח את הניצחון הזה בצורה קצת יותר רגועה. בערך.

Divisional Playoffs - Baltimore Ravens v New England Patriots

הבטחתי שאני אתן כמה מחשבות אחרי שאני אתאושש מהמשחק הזה, משחק שהצליח להוריד לי איזה עשר שנים מהחיים. אבל האמת? זה היה שווה כל רגע.

אני חושב שהמשחק הזה היה כל כך אדיר, מה שקוראים – קלאסיקה מיידית – בגלל שהיו בו כל כך הרבה מומנטום סווינג. נדמה שכל רגע קבוצה השיגה מומנטום שממנו היא תהיה בלתי עצירה. וזה לא נגמר עד המהלך האחרון.

הרייבנס עלו ליתרון 14 מהיר ונראה שלפטריוטס אין תשובה. ואז הפטריוטס משווים ומקבלים את הכדור עם 2 דקות לסוף המחצית, ואתה בטוח שהנה הם שמים נקודות והמשחק גמור, רק שבריידי מוסר אינטרספשן, הרייבנס עולים ליתרון ואז שמים עוד ט"ד בתחילת החצי השני ועוד פעם הפטס בבור שנדמה שהם לא יחזרו ממנו. במיוחד כשאתה רואה שקופית על המסך שהם במאזן 0-11 במשחקי פלייאוף בפיגור מעל 10 נקודות.

ואז המהלך העצום של אדלמן את אמנדולה ודקה אחר כך פלאקו מוסר לאינטרספשן ששובר את הרצף האינסופי שלו, כך נדמה, של ט"ד בלי חטיפה ואתה בטוח שזהו – זה נגמר. אבל איפה. 3 והחוצה, ופאמבל שהיה שם את הפטס על ה-1 הופך לנקודות בצד השני אחרי עבירה ו-טוב, אתם יודעים את הסוף. וואו, איזה משחק של עליות וירידות מטורפות. והוא לא סתם הרגיש שהוא נמשך חמש שעות, זה היה פשוט משחק ארוך בטירוף.

עוד כמה נקודות:

– אני תמיד אומר שפוטבול, בסופו של דבר, הוא משחק של המון מזל. מישהו יכול להגיד בצורה חד משמעית שאחת הקבוצות היתה טובה יותר אתמול? בסוף, שני פאמבלים של הפטס (ועוד אחד של וארין, שלא היה פאמבל) נתפסו דווקא על ידם ולא על ידי הקבוצה השניה, במיוחד הדברים אמורים בפאמבל של אדלמן שהיה מוקף בארבעה עורבים ועדיין הצליח איכשהו להשיג את הכדור. תן את אחד הפאמבלים האלו לקבוצה השניה, ולך תדע איך זה נגמר.

–  זה היה משחק די הפוך ממה שחשבנו. למעט מספר מהלכים בחצי הראשון, הפאס ראש של הרייבנס בקושי הצליח ללחוץ את בריידי, למרות פציעה של הסנטר שלו, ומהצד השני הגנת המסירה של הפטריוטס שהיתה החלק החזק שלהם כל השנה פשוט לא סיפקה את הסחורה (טוב, חוץ מאותו מהלך אחרון). ידענו שפלאקו יודע למסור וידענו שפורסט היה אחד הרצים הטובים השנה, אבל לא ציפינו שהם יצליחו בכזאת קלות מול הגנה שבחצי השני של השנה פשוט הצליחה לעצור כמעט כל מה שזרקו מולה.

– צריך לתת המון כבוד להארבו והצוות שלו. הקבוצה הזאת מגיעה לפלייאוף מוכנה יותר מכל קבוצה שאני זוכר. לבוא במשחק חוץ קשה ולשחק משוחרר ולשים כל כך הרבה נקודות על ההגנה הזאת. וזה כשאף פטריוטס לא מצליח לשים אצבע על פלאקו כל המשחק – מדהים. גם ללכת על דאון רביעי שלוש פעמים, ובכל פעם לבוא עם מהלך חדש ומבריק – הרבה ביצים וביצוע עילאי

– מה שכן, לא מבין את המסירה האחרונה של פלאקו. לא רק שזאת היתה מסירה גרועה, גם אם הוא היה מצליח, זה היה נותן את הכדור לבריידי עם דקה וחצי על השעון. לא חכם.

– אני יודע שאתמול בלילה אמרתי שאפשר לעזוב שניה את הבעיות שהפטס הציגו בצד ולשמוח מהניצחון אבל עכשיו צריך לדבר עליהן. אם הגנת הריצה תמשיך לשחק בצורה כל כך מחפירה, אז הפטס לא יצליחו להתקדם לאן שהם רוצים. אם ימשיך לא להגיע לחץ על הק"ב כל המשחק, פייטון או לאק או מי שזה לא יהיה פשוט יפרק את הגנת המסירה. לא הייתי מסיק יותר מדי מסקנות לגבי ההגנה הזאת – כמו שאני תמיד אומר, משחק אחד בפלייאוף הוא עדיין רק משחק אחד, אבל בהחלט יש דברים שהפטס צריכים לפתור.

– מצד שני, מגיע הרבה כבוד למאמנים של הפטריוטס שהיו בדיוק הפוך ממה שהתרגלנו מהם בשנים קודמות. לחלוטין לא מקובעים. דיברנו על הלחץ שהגיע לבריידי בחצי הראשון, אז הם ישר שינו את הגישה ועברו למסירות מהירות מאוד. הם שינו קצבים כל המשחק, נו האדל לפעמים. ויתרו על משחק הריצה ברגע שראו שזה לא עובד (אולי טיפה מהר מדי). הלכו עמוק לתוך ספר התרגילים כדי לשלוף כמה דברים יפים מאוד – לא רק המסירה של אדלמן אלא גם המהלך שוארין נכנס בתור ליינמן, השימוש באמנדולה וגם המהלך בדרייב האחרון, שהרגיש קצת כאילו הפטס ציפו שפלאקו ינסה פעם אחת עמוק לאנדזון ופשוט ציפו לזה. עבודת אימון במהלך המשחק פשוט מדהימה.

– עוד דבר טוב מאתמול – הפטס מגיעים לשלבים הבאים אחרי שהם עברו את ה-Trial by fire שאתה חייב לעבור בפלייאוף. בשנים קודמות, הפטס נתקלו ביריבה שנשכבה בפניהם (הפטס שמו 40 נקודות על שלושת היריבות האחרונות שלהם בשלב הדיוויזו'נל – דנבר של טיבו, יוסטון ואינדי שנה שעברה) והגיעו לשלבים הבאים הרבה פחות מוכנים. הרבה פחות battle tested. העובדה שהם היו צריכים להלחם בשביל כל נקודה פה ולהשיג ניצחון בשיניים יכולה בהחלט להועיל להם בשלבים הבאים.

– אחרון חביב שצריך להגיע אליו, זה בריידי. אם נשאיר שניה את האינטרספשן, הבאמת איום ונורא, בצד הרי שמדובר באחד המשחקים הגדולים של ק"ב בפלייאוף. האיש היה פעמיים בפיגור של שני ט"ד, מול הגנה שתמיד עשתה לו צרות, הסנטר הפותח שלו נפצע ומשחק הריצה הלא קיים הפך את ההתקפה של הפטס לחד מימדית לחלוטין. הרייבנס ידעו בכל מהלך שהוא עומד למסור, ועדיין פשוט לא הצליחו לעצור את זה. המסירה לט"ד האחרון של לה-פל היתה אחת המסירות הכי מדהימות שיש. איזה משחק אדיר.

– עכשיו שאלה רצינית – איפה בליצ'ק החביא את זה כל השנים? לא, לא את יכולת המסירה של אדלמן. את יכולת התפיסה של אמנדולה!

– כן, יש לי כמה דברים להגיד על סיאטל וקרולינה, אבל נשמור את זה לסיכום המחזור. עוד שני משחקים!

יומן אליפות של הפטס (18) - עוד שני ניצחונות!
הסוף?

60 Comments

ק. 11 בינואר 2015

יופי של סיכום, באמת היה משחק אדיר.
שני דברים –
1. במשחק הבא הגנת הפטריוטס תתמודד עם קו התקפה פחות טוב משל בולטימור (שנתן משחק מושלם לדעתי, ובעצם היה טוב מאד כל העונה). עדיין, הם באמת לא יכולים להרשות שירוצו עליהם בכזאת קלות.
2. התפיסה של לה-פל הייתה אפילו יותר מרשימה מהזריקה, היה מצב מאד קשה לתפיסה.

עידו ג. 11 בינואר 2015

קודם כל מזל טוב על הניצחון. ללא ספק היו לו חבלי לידה קשים.
יכול להיות שזה הקלאסיקו האמיתי של ה-AFC?

דיברת לא מעט על להיות בלתי צפויים.זה התחיל עוד באמצע השבוע לפני המשחק כשבריידי משום מקום החליט להחמיא לנמסיס שלו בצד השני -סאגס כשזה מצידו הגיב ב-say what? גם במשחק עצמו כפי שציינת הפאטס כל הזמן שינו קצב והייתה גם המסירה של אדלמן (אולי במשחק הבא נראה אצת שניהם עומדים ביחד בשוט-גאן?) מעבר לזה חשוב גם לציין את המערך של 4 הליינמנים+ ראנינג בק שהפאטס העלו כמה פעמים והביא להארבו את הסעיף. ובוא לא נשכח שכל זה קורה בערב שבו הריצה הכי מוצלחת של הפאטס הייתה הטאצ'דאון של בריידי.

אני לא מקבל את הביקורת על הניסיון של פלאקו ללכת להומראן (למעט העובדה שזו הייתה זריקה לא טובה), גם אם אתה מחזיר את הכדור לפאטס עם יותר מדקה על השעון אתה לוקח את מה שאתה מרגיש שההגנה נותנת. פלאקו עשה קריירה מכדורים כאלו ואין מה לעשות אי אפשר להצליח ב-100% מהמקרים. מהבחינה הזאת אולי המהלך הכי חשוב של המשחק היה הכיסוי של צ'אנג על דניאלס בניסיון שלישי בדרייב הקודם של הרייבנס. אם הם היו משיגים שם טאצ'דאון הרייבנס היו יכוליםפ לאכול את השעון עד סוף המשחק וולתת לרגל של טאקר (געגועים לקאנדיף?) לנצח.

נקודה אחרונה – לא הבנתי למה בליצ'ק החליט לבעוט פאנט במהלך האחרון של הפאטס (ומחמאות להארבו ששמר את הטיים אאוט למהלך האחרון ולא ניצל אותו בניל-דאון הראשון). כל כך הרבה דברים יכולים להשתבש בבעיטה עצמה במיוחד כשמהצד השני נמצא ג'קובי ג'ונס. אם הוא היה נותן לפאנטר לקחת את הכדור כמה שניות לתוך האנדון לסייפטי נראה לי שזה היה הרבה יותר בטוח. ככה גם הרייבנס לא היו מגיעים למצב של הייל-מרי לתוך האנדזון אלא היו צריכים לאלתר משהו מורכב יותר לאחר הבעיטה החופשית.

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

אני אגיד לך למה הוא הלך על פאנט, דווקא דיברנו על זה כשזה קרה עם החבר'ה שהיו אצלי – אם הוא הולך על סייפטי, הוא כנראה לא גומר את השעון, מה שישאיר זמן לקבוצה השניה לנסות להכנס לטווח של פילד גול – מה שיתן להם ניצחון (ההפרש היה ארבע. סייפטי פלוס פילד גול – 5). זה הימור קצת גדול. כמובן, גם הפאנט היה הימור אבל מה שיצא ממנו זה דווקא דבר טוב, ירדו עשר שניות מהשעון ונשאר זמן רק להייל מארי
אני מסכים לגבי פלאקו שזה מה שהוא מכיר, אבל ההגנה שלהם כל החצי השני לא עצרה את בריידי. תן לו את הכדור עם דקה וחצי ולא רק שהוא משווה, הוא גם אולי מנצח. הוא היה ברית'ם חבל על הזמן בנקודה הזאת. סתם מסירה לא חכמה. אין ספק שצ'אנג הרוויח את החוזה שהוא חתם השבוע במשחק הזה.

עידו ג. 11 בינואר 2015

עדיין נראה לי יורתר בטוח. היו נשארות איזה 10 שניות על השעון. הרייבנס היו מקבלים את הכדור ב 30-40 שלהם ואין להם פסקי זמן נראה לי לא מספיק זמן להכינס לטווח בעיטה .

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

מסירה אחת לאאוט אוף באונדס ל-30 יארד מספיקה. לא יודע, שניהם סיכון לא קטן.
דרך אגב, היו פה המון אופציות נוספות – בליצ'ק לא לקח סיכון ועשה ניל, הוא היה יכול להריץ את הכדור, מה שהיה מוריד מכל מהלך עוד איזה שתיים-שלוש שניות ומשאיר עוד פחות זמן להייל מארי – אבל אז הוא מסתכן בפאמבל.
אין פה מהלך אחד *נכון*. לשים את גרונקובסקי באנדזון שיתן מכה לכדור, זה כבר מהלך לא רע

עידו ג. 11 בינואר 2015

מסכים שאין פה מהלך אחד נכון. פשוט הפתיע אותי שזה מה שהוא עשה. ציפיתי ממנו לקחת את הסייפטי על סמך העבר.

ק. 11 בינואר 2015

היו 14 שניות, זה יותר מדי זמן ולדעתי הסיכון יותר גבוה.
אחרי המחצית הראשונה עם איזה 14 יארד (לא כולל הט"ד של בריידי), הפטריוטס הפסיקו לחלוטין לרוץ במחצית השנייה, לא רצו לשרוף מהלכים לחינם מול ההגנה הקדמית של בולטימור.

גיל 11 בינואר 2015

עכשיו אתה מבין למה בית גמר זה רעיון גרוע?

רוני 11 בינואר 2015

משחק מצוין.
לא הבנתי את מתאם ההגנה של הרייבנס בחצי השני, זה היה ברור שבריידי ימסור את המסירות הקצרות שלו, זה הדבר שהוא הכי הכי הכי טוב בו, למה לתת לו דווקא את זה? אני חושב שבTD הראשון של הפטריוטס בחצי השני הוא אפילו מסר כל הזמן לאותה עמדה (סלוט מצד שמאל של בריידי). זה היה הכי שקוף בעולם, כי לא היה לפטס משחק ריצה, ובריידי לא מוסר לעומק ועדיין הרייבנס נשארו עם האזורית הרכה הזאת שלהם. עד שהם החליפו, בריידי ראה את זה מקילומטר וזרק את ה TD ללאפל. כנראה שהם לא סמכו על הקורנרים המחליפים שלו שיצליחו לעצור אותם בשמירה יותר לוחצת.
ובריידי הזה, אינעל אחותו, אחד הק"ב הכי מוגבלים בליגה לדעתי, לא רץ, לא אתלט במיוחד, לא מוסר לעומק, בקושי מוסר לצדדים ועדיין מצליח להזיז את ההתקפה שלו כל הזמן. בדרך כלל אני אוהב שחקנים שיש להם מוגבליות ומצליחים, אבל אותו אני פשוט לא יכול. נקווה ששבוע הבא יפסיד ללאק\מאנינג, אבל כנראה שלא..

עידו ג. 11 בינואר 2015

אני חושב שענית לעצמך. יש להם סקנדרי די על הפנים ונראה לי שהם חששו לחשוף את העורף.

רק תן לי את המוגבל הזה לעונה אחת ואנחנו בסופרבול.

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

עלאק מוגבל, ראית את הריצה שלו לט"ד? ממש שילוב של קאם ניוטון וראסל ווילסון..
אנחנו זה מי?

עידו ג. 11 בינואר 2015

אהה, סליחה אופטימיות רגעית שבאה והלכה -אריזונה

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

אריזונה, באמת? איך מגיעים לאהוד את אריזונה? אני גרתי בפיניקס שנה ולא הצלחתי לייצר חיבור רגשי לקבוצה הזאת.

עידו ג. 11 בינואר 2015

זה כנראה תלוי באיזה שלב בחיים שלך זה קורה. שנתיים שם בגיל המתאים בדיוק כשהקבוצה הגיעה עשו את העבודה.

רוני 11 בינואר 2015

היי, היי, למה ללכלך? היינו השנה אחת הקבוצות היותר מרגשות, אם פאלמר לא נפצע זו לגמרי העונה שלנו.. טוב לראות שיש עוד אוהדים "שפויים" פה.

ולגבי המשחק, הוא היה חייב לנסות ללחוץ את הרסיברים של הפטס מוקדם יותר, אפילו סתם כדי להוציא את בריידי מהקצב, תן לשחקנים לשחק.

מאור 11 בינואר 2015

ניסיתי לפרסם את התגובה הזאת לפוסט הקודם, אבל משום מה לא עבד לי. ננסה שוב כאן:

וואו איזה משחק. רכבת הרים מטורפת, פעם אתה למעלה, פעם אתה למטה, וכל פעם שאתה חושב שראית הכל במשחק הזה, מגיע מהלך חדש שמפתיע אותך.

אני לא מודאג יותר מדי מההגנה של הפאטס. בולטימור אתמול שיחקו בארבע רמות מעל הרמה הרגילה שלהם, עם קווטרבק שנראה בשלושת הרבעים הראשונים כמושלם. להיפך – דווקא אחרי שניצחו קבוצה ששיחקה ברמה כל כך גבוהה וחזרו מהקבר פעמיים, הדבר ייתן להם ביטחון ומומנטום לקראת המשחק הבא, לא משנה מי תהיה היריבה. בהקשר הזה – אני חושב שג'ון הארבו הוא אנדרייטד וחייב להיות מוזכר בכל שיחה על המאמנים הטובים בליגה. מה שהוא עשה אתמול היה בית ספר, למרות שהפסיד (לקבוצה יותר טובה משלו).

מה שכן, הפטריוטס החליטו להפתיע, וגם לשחק מלוכלך. אני לא זוכר שראיתי קבוצה שמזדרזת להוציא מהלך לפני שהקבוצה השניה הספיקה לבצע את החילופים שלה בין מהלך למהלך, כדי לתפוס אותה עם 12 שחקנים על המגרש ולזכות כך בפירסט דאון. כשר אבל קצת מסריח. בנוסף, היה עוד איזה פורמיישן טריקי של ארבעה ליינמנים שהוא ספק חוקי, והארבו התלונן לגביו (וגם קיבל בעקבות זה דגל אחרי שהוא נכנס למגרש). אני מודה שלא לגמרי הבנתי מבחינת חוקי המשחק מה בדיוק קרה שם (משהו עם זה ששיחקו עם וארין כליינמן שאסור לו לשמש כרסיבר?), והייתי שמח אם מישהו מכם יוכל להסביר לי. הראיון עם הארבו והתלונות שלו נמצא כאן:
https://twitter.com/thattimwhelan/status/554113012429512704/photo/1

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

תגובות עם לינק צריכות אישור קודם, לכן זה לא התפרסם.
אין שום דבר מלוכלך בלנסות לתפוס את הקבוהצ השניה עם 12 שחקנים על המגרש. מדובר בטקטיקה לגיטימית שטובי הק"בים משתמשים בה. מאנינג הוא מומחה בלעשות את זה.
לגבי מה שקרה שם, הפטס הכריזו על וארין כאינלג'בל, בעצם כליינמן חמישי. אני לא זוכר שראיתי כאלו דברים בעבר, אבל אם השופטים אישרו את זה, אז כנראה שזה חוקי. הארבו הוא בכיין לא קטן באופן כללי וגם במקרה הזה באופן פרטני.

מאור 11 בינואר 2015

מצאתי את התגובה של בריידי למהלך הזה. הוא אומר להארבו: "Study the rule book and figure it out". ויש כאן הסבר מפורט על הטקטיקה של הוספת ראנינגבק או טייט אנד כ"אינלג'בל" והוצאת מהלך מהיר, במטרה לבלבל את ההגנה שלא סגורה בדיוק למי מותר לעשות ראוטים ולמי אסור. מסתבר שהארבו לא התבכיין על זה שזה לא חוקי, אלא על זה שלא נתנו להגנה שלו מספיק זמן כדי להבין מה קורה:
"That's why guys were open, because we couldn't ID where the eligible receivers were at. So that's the nature of that particular thing they were doing, that's what made it so difficult". אם תשאלו אותי, זו באמת התבכיינות לא מוצדקת.
http://www.csnne.com/blog/patriots-talk/brady-ravens-study-rule-book-and-figure-it-out

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

גם לי, ולא כי אני אוהד פטס. אני לא שמעתי אף פעם על זה שצריך לתת זמן להגנה להבין מי זה מי. נותנים זמן להגנה להחליף שחקנים, אם ההתקפה החליפה וזהו.

No One 11 בינואר 2015

יש כזה דבר שנקרא integrity of the game

ולא יודע איך זה תמיד יוצא שהמאמן הרמאי,הגנב,המושחת תמיד מנסה דרכים לדפוק את הדבר הזה

בילי'ציט מנסה למצוא דרכים להרוס את הדבר היפה שנקרא פוטבול

הבעיה היא פה שביליצ'יט ניצל את הבלבול זה השופטים כי ידע שהם דפוקים וגם ככה מנסים לתת לו את המשחק
כששחקן שהואדרך כלל לא אליג'יבל מדווח שהוא כזה וזה קורה בעיקר לשחקני OL בגול ליין השופט תמיד מכריז על זה ונותן להגנה להערך בהתאם.
ניו אינגלנד עשו בדיוק ההיפך , הם לקחו שחקן שהוא בדרך כלל רסיבר ולחשו לשופט שלוש שניות לפני הסנאפ שהוא לא אליג'יבל , באותו רגע השופט היה צריך לעשות מה שהוא תמיד עושה במקרה ההפוך את המשחק להכריז על השחקן הזה בתור אליג'יבל ולתת להגנה להתארגן בהתאם.

אתה שואל למה? כי ככה המשחק הזה בנוי ,החוקים לא הומצאו כדי לתמרן אותם ולמצוא דרכים לעקוף,לשקר ולרמות

ניו אינגלנד זאת קבוצה בלי כבוד,בלי ערך למשחק , ובגלל זה מחוץ לניו אינגלנד לעולם לא תיזכר כאחת הקבוצות הגדולות
אלא בתור חבורת רמאים ,שקרנים עם מאמן גנב שיורק על משחק הפוטבול

וכשבמשחק הבא שחקנים ומאמנים ישחקו מלוכלך ויהיו פציעות שאוהדי ניו אינגלנד לא ישכחו שהם הביאו את על עצמם , כשאתה משחק מלוכלך גם הקבוצה השניה תשחק מלוכלך

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

וואו, באמת וואו. אפילו בשביל הומר כמוך ירדת לשיא חדש. כל שריקה של השופטים הלכה נגד ניו אינגלנד, כולל מהלך שהיה גומר את המשחק, ועדיין אתה מדבר על זה שהם מנסים לתת לו את המשחק.
להגיד שהפטריוטס שיחקו מלוכלך כשהם בסך הכל ניצלו את ספר החוקים זה פשוט מדהים. לפני כמה שבועות ראיתי מהלך בקולג'ים שבו הסנטר תפס ט"ד, כי הם ידעו איך לעשות פורמיישן שבו זה אפשרי לפי החוקים.
השופט הכריז שוארין אינאלג'בל. זה לא היה במסתרים. זה פשוט בלבל את בולטימור. והארבו יכול לבוא בטענות רק לעצמו – הפטס הריצו את המהלך הזה שלוש פעמים – אחרי הפעם הראשונה שהוא ראה את זה ושזה בלבל את השחקנים שלו, הוא היה צריך לקרוא טיים אאוט ולנסות לעשות סדר. אבל עדיף לבכות לשופטים

No One 11 בינואר 2015

הארבו נכנס לתוך המגרש , קיבל פנלטי בולשיט של 15 יארד,הסביר לשופטים מה קורה
השופטים אמרו לו שהוא צודק ומעכשיו הם יתנו זמן להגנה כשזה קורה
ניו אינגלנד לא עלו עם הפורמיישן הזה יותר

את הפנלטי לא ביטלו כמובן
אני אסביר לך עוד פעם , ספר החוקים לא נועד כדי למצוא בו פרצות מלוכלות ולנצל אותן.
אתה בתור שופט כשבגול ליין כמו שקורה הרבה פעמים שחקן OL מכריז את עצמו בתור אליג'יבל , כשזה קורה ב NFL תמיד אבל תמיד במאה אחוז מהמקרים השופט אומר במיקרופון_לדוגמא מספר 66 הוא אליג'יבל.
השופטים היו צריכים לעשות אותו דבר כאן להכריז במיקרופון שמספר 34 לא אליג'יבל.
לא כתוב בספר החוקים שצריך לאמר את זה במיקרופון אבל תמיד עושים את כי זאת רוח החוקים וככה משחקים פוטבול
הרמאי מניו אינגלנד ניצל את הטיפשות של השופטים הנוראים

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

אני הבנתי שהשופטים הכריזו על זה. לא יודע אם במיקרופון אבל הם הודיעו להגנה. הארבו אחרי הפעם הראשונה פשוט היה צריך לקרוא טיים אאוט, זה הכל. אבל הוא אכל את זה פעם שניה והוסיף חטא על פשע.
ובליצק בטח לא אשם במה השופטים עשו או לא עשו. ספר החוקים בהחלט שם כדי שתדע למצוא בו פרצות. כל השאר זה בכיינות. בטח להגיד על השופטים שהם רצו לתת לפטס את המשחק. לא מבין איך אפשר מישהו שראה את המשחק יכול להגיד את זה

No One 11 בינואר 2015

בשורה התחתונה זה לא משנה, אף אחד מאיתנו לא ישנה את דעתו

היה משחק טוב והקבוצה היותר טובה ניצחה

גיל 11 בינואר 2015

השופטים לא נתנו לניו אינגלנד את המשחק והשיפוט היה טוב בסך הכל ולא בייתי לשם שינוי. אבל כאן הם טעו. במהלך סדרה שלמה ולא רק מהלך אחד הם לא איפשרו לבולטימור להתארגן כראוי כמו שבדרך כלל עושים כי הם כנראה לא ממש הבינו מה קורה. זו לא חכמה לומר שנייה לפני סנאפ שמישהו אליג'בל או לא בלי לתת להגנה זמן להתארגן. זה אולי חוקי אבל מחייב לתת זמן להגנה להתארגן ובגלל שזה מהלך שאף אחד לא עשה השופטים לא עשו את זה עד אחרי הפנלטי להארבו.

אריאל גרייזס 12 בינואר 2015

אין כזה דבר "זה אולי חוקי". יש חוק וזהו. זה פוטבול, יש ספר חוקים ועובדים לפיו. אם זה לפי הספר, אז זה חוקי ומותר.
הקבוצה שלך לא מוכנה לזה? קח טיים אאוט

גיל 12 בינואר 2015

יש חוק אבל צריך גם לממש אותו במלואו. אם מממשים רק חצי ממנו אז משהו כאן מסריח. השופטים לא ידעו מה לעשות כאן. קבוצה לא אמורה לקחת פסק זמן במצב כזה אלא אמורים לתת לה מספיק זמן להסתדר.

עורב סגול 11 בינואר 2015

אתה מתבלבל בהארבו

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

לא מתבלבל בכלל. רק השבוע יצא לי לראות את הריפליי של המשחק של הרייבנס מול הסטילרס והארבו שם מתבכיין כמו ילדה קטנה על האיש של הצ'יין שזז מהמקום עד כדי כך שהשופט קורא לו בפניו בכיין. It runs in the family

אלון 11 בינואר 2015

באמת קלאסיקה, משחק מהנה וברמה גבוהה, תענוג לצפייה.

המסירה האחרונה של פאלקו הייתה גרועה באנדרסטייטמנט, מזעזעת. לא היה לו שם כלום, דקה 50 בסקנד ו5 לדעתי על קו ה40 לא שולחים מסירת הומ ראן כזאת אלא אם כן מישהו חופשי לגמרי.
בכלל מחצית שנייה חוץ מהדרייב הראשון שהעלה ל28-14 פאלקו היה קצת הססני.

יש לפטס הרבה סיבות לאופטימיות אבל דבר גם בבית בלי משחק ריצה בכלל יהיה להם קשה.

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

זה לא שלפטס אין משחק ריצה, זה שהסקנדרי של בולטימור איום ונורא והגנת הריצה שלהם מעולה, ופשוט לא היתה סיבה להריץ את הכדור. ראינו אותם טוחנים את הכדור על הקרקע מול הקולטס מוקדם יותר השנה. הפטס תמיד מתאימים את עצמם ליריבה

רוג'רס אהרון 11 בינואר 2015

He has Jewish ancestry on his father's side, but was raised a Christian. More recently on a NFL Network interview, Edelman"
"stated that he is Jewish
זה הכל בגלל הקב"ה והמר"ן.
וכי הוא היה קווטרבק בקולג'.
ושיחק גם db למי ששכח.
השחקן היחיד שאני מחבב אצל הרמאים מבוסטון.

עמי ג 11 בינואר 2015

אתה מוזמן להגיד עוד הרבה פעמים הרמאים מבוסטון. זה עושה לי את היום.

ואפרופו המשפט של בריידי ("מציע שהרייבנס ילמדו קודם כל את ספר החוקים") – מקוה ששמת לב לאחד, ג'וליאן אדלמן שבהחלט למד את ספר החוקים ובל פעם שהתייצב בעמדת מחזיר הכדורים ספר כמה שחקנים עומדים לפניו על המגרש

עמי ג 11 בינואר 2015

סיכום מצוין למשחק מדהים.
אכן – פאטס רייבנס זו הקלאסיקה האמיתית של ה-AFC בשנים האחרונות. שני מוחות מעולים על הקווים, שני קווטרבקים שמתעלים בפלייאוף, אחוז גבוה מאוד בפוסט סיזן, 4 טבעות, עוד שתי הופעות בסופרבול, 2:2 בפלייאוף – מה עוד אפשר לבקש?

המערך של הפאטס סיפק אתמול לא מעט חידושים. אריאל הזכיר את הבולטים שבהם. הייתי מוסיף גם את השימוש המוגבר בהומנאוואנואי כטייט אנד נוסף. גם הויתור הכמעט מוחלט על משחק הריצה הוא סוג של חידוש …

היה פחות לחץ על פלאקו, זה נכון. אבל זה מגיע עם כיסוי חזק יותר בעומק השדה שלא תמיד אפשר להבחין בו בשידור (השחקנים שם נמצאים מחוץ לפריים). פלאקו החזיק את הכדור, משך זמן, חיפש מטרה, יצא מהפוקט – ולא מצא אותה גם אחרי 7-8 שניות. בסוף הפאס ראשרס מגיעים והוא זורק החוצה. זה הטרייד אוף שיש בין שני חלקי ההגנה. ראינו את זה גם נגד גרין ביי. גם הם, כמו הרייבנס, התקשו מאוד לשים נקודות במחצית השניה למרות שלרוד'גרס היה הרבה זמן לחפש מטרות (ההבדל העיקרי הוא שבגרין ביי ההתקפה של הפאטס היתה פחות חדה).

נדב 11 בינואר 2015

למרות שנאתי הגדולה לפאטס מאוד נהנתי מהמשחק אתמול ואני מקווה שבריידי יגיע לסופרבול מול רוג'רס כדי שיהיה לו סיכוי לעוד טבעת (למרות שאני מעדיף את הפאקס). מגיע לו.
הליינבקרים של בולטימור פשוט לא יכלו לעשות שום דבר מול איך שהוא הביא את ההתקפה של הפאטס לעוד חמש יארד, ועוד שמונה, ועוד שש וכו. בדרייב שאחרי ה28:14 הייתי בשוק שהם כבר בסוף המגרש כי זה הרגיש שהם מתקדמים לאט ומסירות קצרות אבל פירסט ועוד פירסט שווה טאצ'דאון בסוף.
עוד כמה נקודות קטנות:
הזריקה של פלאקו 1:40 לסוף לאינטרספשן לא מובנת לי. למה להפסיק לרוץ עם פורסט?
התפיסה של לה פל עם יד אחת יותר מרשימה אותי מהזריקה של בריידי באותו מהלך.
האם חוקי לשתף שחקן שהצהיר על עצמו שהוא לא כשיר? היה אחד מהפאטס שעשה את זה באחד המהלכים… לא זוכר מי.
כמה מילים על גרונקובסקי – רק אני חושב שהוא מפלצת בצורת אדם?! בלתי ניתן לעצירה, אול פרו בכל מובן. זכינו

נדב 11 בינואר 2015

תיקון קטן –
הבנתי את המהלך עם שיין וארין* שהכריז על עצמו כעל אחד מהחמישה שלא "עולים להתקפה ".
חוקי אם כי טיפה מלוכלך (בליצ'ק סטייל).
שאלה אחרת במקום – למה אתה חושב שדיק לבו התפטר מהסטילרס אבל הכריז שהוא לא פורש. באיזו משרה הוא חושק בדיוק?!

ניינר 11 בינואר 2015

אחד המשחקים הכי נפלאים שראינו בשנים האחרונות
התוצאה בכלל מענגת, לראות את האינטרספשן האחרון של פלאקו -priceless

עמי ג 11 בינואר 2015

תמונת המשחק שלי – בריידי מחזיק את הראש בידיים אחרי החטיפה.
אולי הקווטרבק היחיד בליגה שמעז להחצין רגשות.

עידוקוליס ליפשיץ 11 בינואר 2015

וואו איזה משחק אדיר

Amir A 11 בינואר 2015

רק לי יש כאבי בטן מהעובדה שהרייבנס השלימו 3 מ-3 לדאון רביעי?

עמי ג 11 בינואר 2015

לא. אתה לא לבד.

גיל 11 בינואר 2015

אכן משחק אדיר שלצערנו הלך לכיוון הלא נכון. הטעות של רייבנס הייתה שהם הפסיקו לרוץ ברבע האחרון אחרי שהיו יעילים כל כך כל המשחק בריצה. הם התאהבו כנראה בקונספט שפלאקו לא פגיע ולא עושה טעויות וזה עלה להם. במיוחד לא ברור למה מיהרו במהלך האחרון כשהיה להם ים זמן.

עידו ג. 11 בינואר 2015

אני לא כל כך מבין על מה אתה מדבר. הם הריצו דרייב נהדר שהתחיל ברבע השלישי ונגמר באמצע הרביעי בו פורסט טחן את הפאטס על הקרקע. לצערם זה נגמר בשער שדה. דווקא עד לדרייב הזה הפאטס שחזרו מההפסקה נחושים לעצור את הריצה עשו עליו עבודה יפה. בדרייב האחרון כבר לא הייתה להם ברירה אלא למסור אחרי שידעו שטאצ'דאון הוא חובה וגם אז הם נתנו לו את הכדור פעמיים.

גיל 11 בינואר 2015

למה לא הייתה להם ברירה למסור? היה להם הרבה זמן ופסקי זמן. הם יכלו לקבל 20-30 יארדים בריצה אם היו מתנהלים נכון. ברגע שאתה רק זורק אתה צפוי יותר וזה מה שפגע בהם בסוף. הם היו צריכים לחשוב מחוץ לקופסא מה שהם עשו רוב המשחק אבל בסוף נהיו שמרנים והלכו כביכול על בטוח.

עידו ג. 11 בינואר 2015

יש משהו במה שאתה אומר אבל זה מצחיק שהגענו למצב שלחשוב מחוץ לקופסא =להריץ את הכדור על הקרקע ולזרוק מסירות ל-50 יארד=שמרני.

גיל 11 בינואר 2015

מסירות ל50 יארד זורקים כשאין ברירה כמו במשחק נגד דנבר לפני שנתיים או כשיש לך רסיבר ממש פנוי או בסוף המשחק כשאין זמן. כאן יש לך יותר מדקה על השעון והפטס משחקים פריבנט אז למה לא להתקדם 10-15 יארד כל פעם באמצע המגרש?

עידו ג. 11 בינואר 2015

טוב כבר הסכמתי איתך. זו רק הייתה אמירה אירונית על המצב אליו הליגה הגיעה בעידן הנוכחי.

אריק 11 בינואר 2015

מסירה של גאון לחמישי. הכדור נופל כל כך יפה. חשבתי שהוא גמור העונה מלקרוא תגובות בדה באזר.

red sox 11 בינואר 2015

משחק פליאוף ענק. פשוט ענק.

אריאל, אני יודע שאתה מחזיק ממנו מאוד, אבל אי אפשר לכתוב שהגנת המסירה הייתה פרוצה בלי להתייחס ספציפית לדריל ריבאס. משחק נוראי למי שנחשב לשומר 1/1 הטוב בליגה. הט"ד הראשון של סמית', עבירה אידיוטית בסוף המחצית שסידרה לפלאקו מצב לט"ד, ועוד עבירה (קצת גבולית?) בסוף הרבע השלישי שעלתה לפטס בט"ד… פייטון מאנינג מאוד אהב את מה שהוא ראה מריבאס הלילה.

ובפינת הפרגון (ואני יודע שזה עולה לך בבריאות לפרגן לו) – ג'וש מק'דניאלס.

Amir A 11 בינואר 2015

מי יודע? אם מק'דניאלס ימשיך כך אולי דנבר יזרקו את פוקס המקובע ויביאו אותו במקומו.

יוסי מהאבטיחים 11 בינואר 2015

הייתי לוקח את מקדניאלס למשרת מאמן ראשי בבפאלו במקום רקס רייאן.
פאקינג רקס רייאן!!

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

ריבאס היה נוראי בחצי הראשון. בשני הוא שיתק לגמרי את סטיב סמית. אני מוכן להתערב שפייטון לא זורק לכיוון שלו בכלל שבוע הבא.

ק. 12 בינואר 2015

גם אני…

אריאל גרייזס 12 בינואר 2015

LOL

עומרי 11 בינואר 2015

דני אמנדולה הכי ריגש אותי אתמול. שחקן שפציעות ונסיבות היו אכזריים אליו מאז שהגיע, שאין אחד בחדר ההלבשה שלא חושב שהוא מרוויח יותר מדי כסף ושבכלליות כנראה היה מוצא עצמו מחוץ לקבוצה בקרוב נתן אתמול משחק פשוט ענק. היה לו החלק הכי משמעותי מבין שחקני הסקיל ביכולת של ההתקפה להתגבר על הטרור שבריידי ספג ב-20 הדקות הראשונות. ראוטים מדויקים וידיים מעולות.
הדאון השלישי ו-6 שהמיר עם שליחת יד היה המהלך ההתקפי החשוב של המשחק.

אריאל גרייזס 11 בינואר 2015

דווקא בחדר הלבשה מאוד אוהבים את אמנדולה, אומרים שהוא בחור טוב ומשקיע המון ודברים פשוט לא עבדו לכיוונו. כולם שמחו בשמחתו אתמול

עומרי 11 בינואר 2015

לא התכוונתי שלא אוהבים, אבל זה רק טבעי ברגע שהמשכורות חשופות שמישהו עם כפול תפיסות כמו אדלמן ירגיש מוזר לקבל חצי כסף.

פורד פרפקט 11 בינואר 2015

לדעתי שבוע הביי הזה הוציא את הקבוצות הבכירות יותר מאיזון. הרייבנס נשארו בפוקוס משבוע שעבר. לפאטס לקח זמן להיכנס אליו וגם זה בקושי. ואפילו עכשיו שאני אואה שגרין ביי ניצחה את דאלאס גם זה היה בקושי עד שהם מצאו את עצמם.

ילי 12 בינואר 2015

רוצה דוגמה הכי טובה למה פוטבול הוא משחק עם המון מזל? בשני הסופרבולים שניו אינגלנד הפסידו לניו יורק, לג'איינטס היו 5 פאמבלים. ניו אינגלנד לא הצליחה להשתלט על אף אחד מהם

Comments closed