סיכום צ'מפיונישיפ סאנדיי

ארבע קבוצות, שני משחקים, משחק אחד להיסטוריה והרבה הרבה לבבות שבורים באינדי. סיכום יום ראשון מטורף

אחרי שהחזרנו כוחות, נשמנו קצת אוויר והשלמנו שעות שינה, אפשר לנסות להתחיל לסכם מה ראינו אתמול. מדהים עד כמה שני משחקים יכולים להיות שונים אחד מהשני. אחד מרתק ועמוס טעויות ואילו השני בלו אאוט שהיה גמור מהר מאוד שבו קבוצה אחת ביצעה אקסקויישן מושלם ולא השאירה לקבוצה השניה סיכוי.

אז מה היה לנו?

סיאטל – גרין ביי.

לפני שנדבר על הפן המקצועי, אני צריך להפריך איזה נקודה שנפוצה בדיון הציבורי ביום שאחרי המשחק. אני שומע רבים טוענים שזה היה "המשחק הטוב בהיסטוריה". עכשיו, נשאיר שניה בצד את הראיה ההיסטורית המאוד צרה שבה אנשים בוחנים את זה, כשהם שוכחים כמה וכמה משחקים ששוחקו אך לפני כמה שנים והיו טובים לא פחות, ונדבר שניה על האיכות עצמה של המשחק.

אי אפשר להתווכח כמובן עם המתח. עם הדרמה האדירה – משהו שמעט מאוד סוגי ספורט יכולים להתחרות בו. אני מודה, הייתי סחוט רגשית בסוף המשחק כמו שלא קרה לי אף פעם עם משחק שבו אין אף קבוצה שאני אוהד. מזל שהמשחק השני לא היה מורט עצבים, כי לא יודע איך הייתי עומד בזה.

אבל מבחינה מקצועית נטו, למרות כל הדרמה, לא היה מדובר במשחק איכותי כלל וכלל. זה היה משחק של טעויות על טעויות, של התקפות שלא מסוגלות לבצע דברים פשוטים כמו תפיסות כדור, של הגנות שמפספות תיקולים, של ביצוע פשוט גרוע. כן, היו פה גם הגנות ששיחקו, בשלבים מסוימים, ברמה גבוהה. אבל מה שהיה שם בעיקר זה ביצוע גרוע. קבוצה שלא מצליחה בשש נסיונות להכנס לתוך האנדזון של הקבוצה השניה מה-2 יארד ליין, זה אולי הגנה טובה, אבל בעיקר התקפה שבלונית להחריד (עוד נחזור לשבלונה). שלוש פעמים לרוץ דרך האמצע זה תכנון כושל וביצוע כושל עוד פחות. למסור ארבעה אינטרספשנס, כמעט כולם ניתזים מהיד של הרסיבר, זה לא הגנה איכותית, זה יותר רסיבר שלא מצליח לבצע את התפקיד שלו. להצליח באונסייד קיק זה נחמד, אבל מגיע בעיקר בזכות שחקן שלא מצליח לתפוס כדור כמו שצריך. המרת שתי הנקודות של סיאטל היא פשוט בזיון הגנתי שאין כמוהו, כשדיקס עומד ומסתכל על הרסיבר במקום לנסות להפיל את הכדור.

אז משחק מעולה? ברור. דרמתי? בוודאי. הכי טוב שראינו? בואו לא נגזים.

ES_GPG_Packers vs Seattle_1.18.15

עוד דבר שנובע מראייה היסטורית צרה, זה הבחינה של שחקן לפי המשחק האחרון שלו בלבד. במהלך המשחק, אותו ראיתי עם חברים, שמעתי פעם אחר פעם אנשים אומרים – עוד 10 מיליון הלכו – על כל חטיפה של ווילסון.

אז נכון, לווילסון היה משחק רע מאוד. גם כי גרין ביי באו מאוד מוכנים וגם כי הוא היה קצת חסר מזל. אבל דברים כאלו זה מהסוג ששוכחים מהר מאוד. מישהו זוכר בכלל היום שמי שהעלה את הפטריוטס לסופרבול הראשון שלהם זה לא בריידי אלא בלדסו, אחרי שהראשון נפצע מול פיטסבורג? אף אחד. אמרתי כבר שאני חושב שווילסון מזכיר לי מהרבה מאוד בחינות את בריידי הצעיר ואתמול הוא עשה את זה שוב. למרות משחק איום ונורא, הוא לא נשבר ובכוח הרצון (ומרשון לינץ') החזיר את הקבוצה שלו למשחק. אם הוא ינצח את הפטריוטס בגמר, אף אחד כבר לא יזכור לו את מה שהיה במשחק הזה, מקסימום את הדרייבים המנצחים.

– בהתחלה התאכזבתי שרוג'רס לא ישחק מול בריידי בסופרבול, לא כי היתה לי העדפה כלשהי, פשוט כי היה יכול להיות נחמד משחק של שני הק"בים הכי טובים היום על הבמה הגדולה מכולם (משהו שלא היה לנו המון המון זמן, אולי מאז מונטנה נגד מארינו בשנות השמונים, אם כי אני בטח מפספס משהו). אבל אחרי שחשבתי על זה, הבנתי שיש לנו פה מאצ'אפ הרבה יותר מעניין, של שני ק"ב שאולי לא דומים בכלל בצורת המשחק שלהם, אבל הדרך שבה הם מניעים את הקבוצה ומובילים אותה, הצ'יפ שמונח להם על הכתף אחרי שלא האמינו בהם – דומה מאוד.

– מהצד השני של המטבע אתמול, יש את גרין ביי. ולבי לבי אל האוהדים שלהם. להפסיד ככה זה כמו לחטוף מוט מלובן בלב. פעם אחר פעם. הייתי שם, בהפסדים כואבים, אבל זה נראה ממש – אבל ממש – כואב. להוביל בכל כך הרבה, לבוא עם תוכנית משחק מצוינת ולבצע אותה בצורה כמעט מושלמת, להרגיש שהמשחק סגור – ואז לחטוף את זה ככה. ואחרי שאתה משווה וחוזרות לך התקוות – להפסיד שוב, הפעם בהארכה אכזרית.

אז קודם כל, דיברתי על זה בעבר, אבל חוק ההארכה של ה-NFL הוא סוג של בדיחה. זה היה נכון בודאות בעבר והוא נכון גם עכשיו, כשלמעשה אהרון רוג'רס ישב על הסיידליינס ולא היה יכול לעשות כלום כדי לנצח את המשחק בעצמו. אנשים שרוצים שהמשחק יהיה הוגן, חייבים לתקן את החוק הזה. פוזשן אחד לפחות לכל קבוצה, לא משנה מה התוצאה של הפוזשן הראשון, הוא פשוט מאסט.  אני מזמן הפסקתי לחפש צדק בספורט, אבל מה עם קצת הגיון?

כואב לי הלב על רוג'רס, לא רק בגלל ההארכה אלא כי הוא כבול על ידי מאמן לא חכם. כן, זה אני שאמרתי שבוע שעבר על מקארתי שהוא מהמאמנים הטובים בליגה. אני עדיין חושב ככה. הוא הכין את הקבוצה שלו בצורה מצוינת. אבל זה לא הופך אותו לחכם.

אפשר להתדיין האם ההחלטה לבעוט פעמיים בדקות הראשונות היתה נכונה (לדעתי היא היתה טעות. אתה נמצא בבית של האלופים, אסור לך לבזבז הזדמנות לשים נקודות על הלוח) אבל אם תוסיף לזה את ההחלטות בדרייבים האחרונים להמשיך ולרוץ כדי לבזבז שעון, כשאני זוכר את רוג'רס פעמיים השנה – גם מול דאלאס שבוע שעבר וגם מול ניו אינגלנד מוקדם יותר העונה – משיג את הפירסט דאון שסוגר את המשחק, זאת פשוט שמרנות איומה וניהול משחק מחורבן.

ראינו בדרייב האחרון של הפאקרס, רוג'רס היה מכוון היטב והיה יכול להריץ את ההתקפה בלי בעיות. לאיש יש לב כזה גדול והמאמן שלו פשוט שיתק אותו. לא צריך להבין הרבה בפוטבול, למשל, כדי לתהות על ההחלטה של גרין ביי לקח פסק זמן בדאון רביעי עם 19 שניות על השעון, לפני הבעיטה, במקום להריץ את השעון עד שישארו עליו שתי שניות (או לפחות לתת לסיאטל לקחת את הטיים אאוט האחרון שלהם). למזלם, סיאטל לקחו ניל עם הזמן שנותר, אבל זה מראה עד כמה ניהול השעון שלו והמשחק בכלל לוקה בחסר.

כמובן, להאשים רק את מקארתי במה שקרה אתמול יהיה מאוד לא פייר. היה פה אוסף של גורמים שחברו ביחד כדי להפסיד. בעיקר ביצוע גרוע של הרבה דברים, שעל רובם דיברתי. אם רוצים סימן אחד ללמה גרין ביי הפסידו אתמול, אז זה משהו ששמתי לב אליו רק בשידור החוזר היום. אחרי שווילסון רץ לט"ד שצמצם את התוצאה, אני רואה שחקן של גרין ביי מתבדח עם ווילסון באנד זון. גרין ביי בשלב הזה, כשנשארו שתי דקות למשחק, כבר חשבו שהם ניצחו אותו. לא ממש הפריע להם שווילסון הכניס ט"ד. הם לא היו עם אש בעיניים. אולי אני סתם עושה אובר-אנליזה, אבל זה מרגיש לי כאילו הם היו בטוחים שהמשחק הזה שלהם.

וזה הדבר הכי גדול בסיאטל. יש להם מאמן מעולה (המהלך של הפייק פילד גול היה נהדר), יש להם את הראנינג בק הכי מדהים במדינה (אללה יסתור מה הוא מסוגל לעשות להגנת הפטריוטס) ויש להם ק"ב עם לב ענק. אבל מעל הכל יש להם את המוג'ו הזה, שלא משנה מה התוצאה, הם מאמינים שהם מסוגלים לחזור למשחק. עכשיו נראה את הפטס מתמודדים עם זה.

ניו אינגלנד – אינדיאנפוליס

בשורה התחתונה, אין הרבה מה להגיד על המשחק הזה. קבוצה אחת שפשוט הרבה יותר טובה מהיריבה שלה. ולא משהו שממש הפתיע אותנו. לא היה אספקט במשחק שבו ניו אינגלנד לא היו טובים יותר – על הנייר ובמציאות.

הריצה שלהם טובה הרבה יותר. ההגנה שלהם סולידית מאוד. יש להם ספיישל טימס טובים. וכמובן, יש להם מאמן הרבה הרבה יותר טוב.

נדמה שכל התרגילים האלו שהפטס הריצו – ליינמן שישי, ליינמן שתופס מסירה – היו כמעט מיותרים. הפטס היו מנצחים את זה גם באולד פאשן פוטבול. אבל התרגילים האלו, ופה אני מנסה להכנס קצת לראש של בליצ'ק ומקדניאלס (שהחזיר לעצמו הרבה כבוד בליגה בשבועות האחרונים), הם לא רק כדי לנצח את המשחק הזה אלא גם כדי לנצח את הבא אחריו. עכשיו סיאטל לא צריכים להתכונן רק לפורמיישנס הרגילים של הפטס ואיך מתמודדים עם טום בריידי וסט הרסיברים שלו, הם גם צריכים ללמוד איך מתמודדים עם פורמיישנס מוזרים ואולי אפילו לנחש איזה פורמיישן הפטס יעלו הפעם. אפילו אם הפטריוטס לא יעלו פעם אחת עם מערך מיוחד בסופרבול, את שלהם הם כבר השיגו אתמול.

עוד כמה נקודות על המשחק הזה:

– זאת הפעם הראשונה זה עשר שנים שבריידי מגיע לסופרבול כשהוא בריא וגם גרונק בריא. ההשפעה של גרונק על ההתקפה, אפילו כשהוא בקושי תופס כדורים (כמו אתמול), היא עצומה. הוא מחייב שמירה כפולה ויחס מיוחד מההגנה וגם עוזר בהרצת הכדור. בקיצור, הפטס איתו הם פשוט קבוצה אחרת.

– מה שכן, גרונק עושה לפטס קצת בעיה, כי בריידי סומך על היכולת שלו לתפוס כדורים קשים קצת יותר מדי. אתמול היתה הפעם הרביעית לפחות השנה שאני זוכר, שבריידי נחטף אחרי שמסר כדור ממש גרוע לגרונק. מול סיאטל, דברים כאלו פשוט לא יעברו בשקט.

– מעניין לציין שהתוצאה מול הקולטס אתמול ממש לא הפתיעה, אבל מדהים איך סדר העניינים בפלייאוף הוא משמעותי. עוד מקום שבו נכנס המזל. לפני שנתיים, הפטס קיבלו את יוסטון בשלב הראשון, קבוצה שמאוד מזכירה את הקולטס הנוכחיים, ופירקו אותם בלי בעיות. בשלב הבא הם קיבלו את בולטימור הקשוחים ונזרקו הביתה. שנה שעברה היה מצב די דומה, עם ניצחון קל על הקולטס בשלב הראשון והבכה מול דנבר בגמר ה-AFC.

המזל, לדעתי, של הפטס הפעם הוא שבולטימור ניצחו את פיטסבורג. אם פיטסבורג היו מנצחים, הפטריוטס היו עוברים את הקולטס בקלות שבוע שעבר ואז נתקלים בבעיה קשה מול הסטילרס, פשוט כי הם התרגלו לחיים הטובים. המאבק עם הרייבנס בשבוע שעבר עשה להם רק טוב. גרם להם לצאת מהקופסה (קשה להאמין שבליצ'ק עושה את הפורמיישנס המוזרים שלו מול אינדי אם לא מה שהיה קורה שבוע שעבר) והפך אותם לטובים יותר. עכשיו רק נשאלת השאלה אם המשחק האחרון לא ירכך אותם, בעוד המשחק של סיאטל יחזק אותם.

– לגבי הקולטס, אמרתי את זה במהלך העונה – הקבוצה הזאת פשוט לא מספיק טובה כשהיא באה לשחק מול קבוצות טובות. היא לא מאומנת מספיק, לאק לא מדויק מספיק, אין לה מספיק כלים. אם תוציאו את הניצחון מול דנבר שבוע שעבר מהמשוואה (ואפשר לעשות את זה, לאור המצב של מאנינג) הרי שהקולטס הם 0-5 העונה מול מובילות בתים. הם חטפו בראש ארבע פעמים מהפטריוטס, כל פעם 40 נקודות ומעלה. ואנדרו לאק, שמדברים עליו כעל אחד שבדרך להיות הק"ב הכי גדול של העידן – ואולי הוא עוד יהיה – פשוט לא מצליח להוביל את הקבוצה שלו במשחקים גדולים. יותר מדי טעויות.

כרגע הקולטס תקועים במצב לא פשוט. החטיבה שלהם קלה מאוד והק"ב שלהם טוב מספיק כדי להגיע לפלייאוף כל עונה. אבל עם צוות האימון הזה ועם הכלים האלו, יהיה להם מאוד קשה לעשות את הצעד הבא ולהפוך לקונטנדרים אמיתיים.

– אני לא יודע אם הסיפור על הורדת האוויר מהכדורים נכון או לא. שמעתי היום את בריידי מבטל אותו כלאחר יד. כאוהד פטס הרבה מאוד שנים, זה דווקא נשמע לי משהו שמאוד הגיוני שהקבוצה הזאת תעשה. בליצ'ק, וזה מה שאנחנו בתור אוהדים אוהבים בו, הוא מהסוג שיעשה הכל כדי לנצח. הבעיה היא שהרצון הזה לנצח הרבה מאוד פעמים גורם לו לעבור את הגבול. זה קרה עם המצלמות וזה (אולי) קרה גם הפעם. וזה מרגיש, כי הפטס ממש לא היו צריכים את זה. הם היו הרבה יותר טובים מהקולטס, עם כדור מנופח ובלי. כאוהד הקבוצה, זה גורם לי מבוכה לא קלה. אני מאוד אוהב את בליצ'ק אבל אם מדובר במשהו נכון, הרי שמגיע לו לחטוף על הראש לדעתי. מי שפוגע באינטגרטי של המשחק, צריך לשלם על זה – ואני לא מדבר על סתם קנס – אלא על עונש משמעותי של השעיה, כמו ששון פייטון ספג בזמנו. זה פשוט לא מקובל.

– ועכשיו, סופרבול. אחרי יום ראשון, בריידי מחזיק בבערך כל שיא פוסט-סיזן אפשרי. יארדים, ט"דים, ניצחונות, הופעות סופרבול. הכל יש לו. חוץ מהשיא הכי חשוב.

יומן האליפות של הפטס (20) - סופרבול בייבי!
עונש מאד מתאים לליגה

85 Comments

נחשון שוחט 19 בינואר 2015

ניתוח יפה.

ברנדון בוסטיק או ביל באקנר? לבי לבי עליו.

צחי 19 בינואר 2015

בוסטיק
האיש שניסה לעשות קצת יותר מדי

גיל 19 בינואר 2015

כמו ראחים מור.

tr 20 בינואר 2015

אסנטה סמואל

עמית 20 בינואר 2015

ג'קי סמית'

עידו ג. 19 בינואר 2015

אני שמח שהדגשת את זה כי כבר נמאס לי לשמוע מאנשים שראו משחק פוטבול אחד בחיים שלהם על המשחק הטוב בהיסטוריה.
האמת שממש התאכזבתי מהסיהוקס והפאקרס כי היו לי המון ציפיות מהמשחק וזה היה פשוט כואב לעיניים. בוא נגיד את זה ככה – אם בוסטיק תופס את הכדור היינו מדברים היום על משחק הפלייאוף הגרוע בעשור האחרון.

אני לא יודע מי מנצח את המשחק בעוד שבועיים אבל את זה שיהיה בעוד שנה תנצח קבוצה במדים צהובים ירוקים. השילוב של אוברדראפט בקארמה וארון רוג'רס הוא פשוט בלתי עציר.

גיל 19 בינואר 2015

הרבה אנשים שראו יותר ממשחק או שניים בהיסטוריה חושבים שזה היה משחק מהכי גדולים. איכותי או לא אפשר להתווכח אבל לחזור ככה מהקבר וסדרת מהלכים וצירופי מקרים אני לא זוכר במשחק כזה חשוב. משווים את זה לחזרה של בפאלו מ35-3 לניצחון אבל שם אלו היו פשוט שתי מחציות שונות. כאן היו מהפכים גדולים ואינסוף סיפורי משנה. מה שהמשחק הזה מראה וזה היופי בפוטבול, זה עד כמה הוא מייצר גיבורים משניים (גם טרגיים) ולא הכל סובב סביב הק"ב.

עידו ג. 19 בינואר 2015

אי אפשר לקחת מהמשחק את הדרמה היא המרכיב החשוב ביותר בספורט. מה שמעצבן אותי הוא שאנשים שאפילו לא ראו את המשחק מדברים על המשחק הטוב בהיסטוריה ואם כל הדרמה (שהצילה את המשחק) ובאמת הפכה אותו לקלאסיקה זה לא בטופ 5 אפילו.

גיל 19 בינואר 2015

טוב, בלי לראות את המשחק לומר את זה יהיה טיפשי. אבל איזה משחקים אחרים יותר טובים בעיניך? אני חושב שזה פשוט שילוב של דרמה ואקשן נון סטופ שהפכו אותו לכזה גדול. תשווה את זה לסופרבול עם התפיסה של טיירי. זה היה אירוע אדיר אבל במשחק שהיה מנומנם ברובו. היחיד שהוא בר השוואה בעיניי לפי מה שאני מכיר זה המשחק של דנבר נגד בולטימור לפני שנתיים שגם היה מלא מהפכים ועם מהלכים של אני לא מאמין שראיתי את זה קורה.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2015

לטעמי המשחק שבוע שעבר של הפטס-בולטימור לא נפל מהמשחק הזה. היתה בו איכות ביצוע גבוהה ביותר והוא היה דרמטי להפליא. אמנם טיפה פחות דרמטי מזה, אבל האיכות פיצתה על המחסור בדרמה. ואם תיתן לי כמה שעות, אני אמצא עוד כמה משחקים איכותיים יותר

גיל 19 בינואר 2015

שבוע שעבר היה משחק טוב אבל לא מתקרב לנוכחי מבחינת הדרמה. מה שהיה שבוע שעבר זה פיגור, שיוויון, פיגור ועוד שיוויון ומהפך. הוא היה יותר לינארי. המשחק אתמול היה כזה שנראה בלתי אפשרי לניצחון לסיאטל וקראו שורת צירופי מקרים וטעויות שאין סיכוי לשחזר אותם. גם הטריק פליי היה בפייק פאנט ובמצב שהיה פשוט נואש לגמרי. והשתי נקודות והאונסייד קיק זה משהו מהסרטים.

עידו ג. 19 בינואר 2015

אני חושב שמה שמפריע לי גיל, זה שכמעט כל המהלכים הגדולים לא נבעו מהתעלות של שחקן זה או אחר אלא מפאשלות וזה לטעמי מוציא חלק מהעוקץ של הדרמה. זה נותן איזושהיא הרגשה של אקראיות. לפחות המהלך המנצח היה ממסירה מצויינת אבל גם כאן החוקים קצת מבאסים כי גרין ביי לא קיבלו את הזכות להגיב.

גיל 19 בינואר 2015

כמו שכתבתי לגרייזס, על כל מהלך אפשר לומר שהייתה פאשלה של מישהו ולהפך. הזריקה לשתי נקודות הייתה פאשלה של המגן אבל גם מהלך אדיר של וילסון שידע להעריך את המהלך ולזרוק לאנד זון כשראה שעומדים להגיע אליו. הט"ד המנצח הייתה תפיסה מעולה. האונסייד קיק באמת הייתה פאשלה אבל אלו דברים שמתרחשים.

אייל הצפון 20 בינואר 2015

המשחק הזה מקביל לגמר ליגת האלופות מנצ'סטר יונייטד – ביירן מינכן. משחק גרוע עד לשלוש הדקות האחרונות, קבוצה אחת שהייתה צריכה לגמור את המשחק הרבה לפני הסוף. ושרשרת של טעויות ברמה של חובבנים שהביאו למהפך. משחק גדול זה לא.

גיל 20 בינואר 2015

בהגדרה המשחק בין מנצ'סטר לבאיירן היה משחק גדול. ואני חושב שזה שונה כי כאן פשוט היו הרבה מאוד אירועים חשובים גם לפני ה5 דקות האחרונות גם אם הם נבעו בחלקם מטעויות.

Zak 19 בינואר 2015

פיטסבורג נגד הקולטס באליפות הראשונה של רות'ליסברגר זה מה שעולה בראש. איכות משחק יותר גבוהה ודרמה לא פחות קטנה.

גיל 20 בינואר 2015

אני חושב שאתם מפספסים את הנקודה. כן, היו משחקים מצוינים בעבר אבל מה שהיה במשחק הזה היה יוצא דופן בהרבה מובנים. אף אחד לא ציפה למיליון איבודי כדור משני הצדדים כל כך מהר. אף אחד לא ציפה שגרין ביי תהיה כל כך דומיננטית ואפילו אז עוד תחוש מאוכזבת שלא הובילה יותר. כל המשחק הזה היה סוג של הלם ואז באו 5 הדקות האחרונות והפכו אותו למשהו שלא מן העולם הזה. התפיסה לשתי נקודות חסרת סיכוי כמו התפיסה של טיירי ומי מצליח באונסייד קיק כשיודעים שהם עושים את זה? כל כך הרבה דברים שלא צפויים עשו אותו לכזה גדול.

כסיפוביץ 19 בינואר 2015

לא צריך כמה שעות.
בתור צופה לא הדוק, אני שולף מספיק משחקים שעשו לי את זה מעבר לדרמה.
מסכים מאוד עם עידו מעלי.
ההגדרות האלו של הטוב בהיסטוריה, רק מראות על ה-היס-סטורי-ה השל המספר.

גיל 19 בינואר 2015

אני לא מסכים איתך ואחרים שטוענים שהמשחק הראשון היה גרוע. אני חושב שההגנות היו אדירות וגם ההתקפה של גרין ביי די טובה רוב המשחק. סיאטל היום מעולים ב5 דקות האחרונות ובהארכה והיו בו תפיסות מדהימות. מזג האוויר והרוח גרמו ליותר מדי טעויות זה נכון אבל אני חושב שפשוט שופטים משחקים לפי איך שההתקפה משחקת או ליתר דיוק הק"ב ולא נותנים מספיק קרדיט להגנות. בנוסף, מה יחשב למשחק טוב? כל אחד מגדיר אחרת אבל מבחינת המתח והביצועים ברגעים קריטיים וכל המהפכים, ביחד עם החשיבות העצומה שלו הופכות אותו לכזה עצום. היה בו הכל חוץ מסייפטי.

ואני לא ממש מבין את התלונות ללכת על שלוש נקודות בטוחות בשני המהלכים הראשונים. הוא לא ביזבז את ההזדמנות לשים נקודות על הלוח אלא שם 6 נקודות שהיו מאוד חשובות ואמורות היו להספיק אם היו משחקים טוב בדקות האחרונות. בתחילת המשחק לדעתי זה נו בריינר ללכת על בטוח.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2015

איך אתה יכול לא להסכים איתי כשלא אמרתי בשום מקום שהיה משחק גרוע? להיפך, כתבתי שהיה משחק מצוין. אבל צריך לדעת לא לבלבל דרמה עם איכות ומבחינת איכות ביצוע המשחק הזה לא עומד בשורה הראשונה, מה שמונע ממנו להפוך מ קלאסיקה לבאמת אחד הטובים בהיסטוריה.

גיל 19 בינואר 2015

אמרת שהמשחק לא היה איכותי בעיניי זה שווה ערך לגרוע. אני חושב שכן היה משחק איכותי כי זה במובנים רבים משחק סכום אפס. אם ההתקפה לא טובה אז אולי חלק מזה זה בגלל שהרסיברים לא תופסים כדורים פשוטים אבל אלו הגנות אדירות. אם יש משחק התקפה אדיר אז מה עם ההגנה? איכות זה עניין של טעם כנראה אבל ללא ספק המשחק הזה יזכר לשנים ויוזכר תמיד כאחד המשחקים הכי גדולים אי פעם.

צחי 19 בינואר 2015

מה שאתה אומר על ווילסון עובד גם הפוך
אנשים מדברים עליו כמו המשיח אחרי אתמול, איזה ווינר הוא
לא חשבתי שיחזרו לכזו קונספציה של ווינר אחרי טיבו

אז האיש באופן כללי לא טיבו והוא בהחלט הוכיח זיכרון קצר
לעזאזל – טבעת אחת כבר יש לו.
אבל זה היה משחק מביך
בליצ'ק כבר עובר על הקלטות לראות מה בדיוק הפאקרס עשו שם

שי ל 19 בינואר 2015

אחלה של כתיבה. נקודות מעניינות.

נץים 19 בינואר 2015

אוהד פטס אומר על פיט קארול שהוא מאמן מעולה…. אחרית הימים הגיעה!! :-)

אריאל גרייזס 19 בינואר 2015

יותר גרוע – אוהד אריזונה סטייט!
אין ספק שקארול שידרג את עצמו בשנים האחרונות. וגם צריך להודות – נעשה לו עוול מסוים בניו אינגלנד. קראפט רצה את בליצ'ק מהתחלה וחיפש הזדמנות להעיף את קארול. הוא לא היה כזה גרוע שם והגיעה לו עוד הזדמנות

No One 19 בינואר 2015

לדעתי הג'טס נגד אוקלנד בתחילת השנה היה משחק יותר טוב אבל זה רק אני

Maldini 20 בינואר 2015

לדעתי בפאלו-ג'טס בעונה הבאה יהיו המשחקים הטובים בהיסטוריה של הספורט

סאנצ'ז זורק ל-500 יארד ו-4 TD עם 7 INT

ג'ינו זורק ל-238 ורץ ל-198 עם 0 TD כוללים

ה-DEA עוצרים את קיקו אלונסו באמצע הרבע השני בתואנת שם טיפוסי של סוחר סמים

אישתו של רקס מגיעה עם עקבים מנומרים ופורצת למגרש כשהשחקנים שופכים עליהם גייטורייד של מיץ חרובים

וצ'ארלי קאסרלי יושב בפרס בוקס ומלקק לעצמו את הביצים

CANT WAIT

עמי ג 20 בינואר 2015

אהבתי !
אבל איזה משחק – בניו יורק או בבאפלו (אולי בדטרויט?)

איתמר המנומר 20 בינואר 2015

מה זה אומר על הג׳טס אם קבוצה אחרת באותה הדוויז׳ן מחתימה את רקס ראיין מיד אחרי שהוא מפוטר? ולא סתם פיטרו אותו – הוא המאמן עם מספר נצחונות הפלייאוף הגבוה בתולדות הקבוצה!

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

זה בעיקר אומר על בפאלו..

עובר אורח 19 בינואר 2015

נהדר. אני מאוד מזדהה עם כאב הלב על רוג'רס. זה רק מראה עד כמה חשוב שלצד ק"ב אגדי יהיה גם מאמן שמאפשר לו להיות אגדי. כמה טוב שקיבלנו את השילוב של בריידי עם בליצ'יק, וכמה חבל שרוג'רס נתקע עם מאמן שמרן, וזה בלי לדבר על מאמנים שהיו יחד עם מאנינג, או מה שכבר מתחיל להיראות דומה עם לאק ופגאנו. אולי ווילסון וקארול זה עוד שילוב שזכינו שיהיה.
לגבי משחק טוב או לא, אני מאוד נהניתי במשך כל המשחק מהרמה הגבוהה המקצועית והמנטלית של הגנת הסיהוקס, ואין ספק שקשה לי לזכור משחק ספורט ששאב אותי כל כך לדרמה שלו. במשך היום השוויתי את מה שהרגשתי במשחק לאותו משחק אגדי של ליברפול נגד מילאן, שגם בו ליברפול נראתה שלא הגיעה, ואז עשתה מהפך אגדי.

בכל אופן, לי באופן אישי המשחק עשה משהו כלפי סיאטל. לא אהבתי אותם במיוחד בעיקר בגלל שאני יותר נוטה לכיוון הניינרס, אבל תמיד הערכתי אותם מאוד. המשחק היום גרם לי להתאהב בווילסון. איזה שחקן מרגש.

יותם 20 בינואר 2015

זה פלייאוף ראשון שאני רואה, וכששמעתי את השופטים מסבירים את חוקי ההארכה לא האמנתי… זה יותר גרוע מפאקינג שער הזהב. יש סטטיסטיקות שמראות כמה פעמים המנצחת בהטלת המטבע ניצחה במשחק? אני לא ממש יודע איפה לחפש וגוגל לא עזר לי.

יריב 20 בינואר 2015

בערך 60% בעשרים השנים האחרונות. זכייה בהטלת המטבע היא יותר משמעותית מיתרון ביתיות.

חדש 20 בינואר 2015

כן
אבל רק לפני 4 שנים הכניסו שחייבים להבקיע טאצ'דאון בשביל לנצח בעבר גם פילד גול הספיק.

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

יש פה חישוב יפה שמשתמש במודל מרקובי כדי להעריך מה הסיכוי של קבוצה לזכות אם היא זוכה בהטלת מטבע לפי החוקים החדשים. התוצאה מדברת על בערך 53.5% במשחקי פלייאוף (אז אין אופציה לתיקו): http://harvardsportsanalysis.org/2014/01/modeling-nfl-overtime-as-a-markov-chain/

הנקודה המעניינת שלא חשבתי עליה, זה שגם אם ה-NFL יתנו דרייב אחד לכל קבוצה, לא משנה מה קורה בדרייב הראשון, גם אז החוקים לא "הוגנים", כי נניח שאתה הקבוצה השניה, אז המקום שבו תקבל את הכדור לדרייב שלך תלוי בכל מיני דברים, כמו האם עצרת את הקבוצה הראשונה וקיבלת את הכדור בפאנט.
בקיצור, השיטה הבאמת הכי הוגנת היא של הקולג'ים, שם כל קבוצה מתחילה ב-25 של היריב וזהו. העמדות שוות לחלוטין (אם כי כמובן יש לך אינטרס לקבל את הכדור שני, ככה אתה כבר יודע מה הקבוצה הראשונה עשתה, ואז נניח שהיא שמה ט"ד, אז אתה חייב ללכת על דאון רביעי ולעומת זאת אם היא לא שמה נקודות, אז אתה יכול לבעוט פילד גול וגמרנו)

יותם 20 בינואר 2015

למה לא פשוט לשחק עוד רבע? או עוד פעמיים 10 דקות?

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

כי אתה יכול גם את זה לסיים בתיקו ואז זה יגרר הרבה יותר ממה שאתה רוצה

יותם 20 בינואר 2015

כמו בכדורסל. לפחות זה הוגן…

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

זאת בעיה בפוטבול, זה משחק פיסי מדי מכדי לשחק אותו כל כך הרבה זמן

אדם 20 בינואר 2015

לא מבין למה עולם מתרגשים מווילסון. השחקן הכי מרגש במשחק הזה בכלל היה לינץ׳. וואו.

עמי ג 20 בינואר 2015

אולי כי ווילסון עבר מהפך תוך כדי המשחק?

קשה להתרגש מראנינג בק, אבל הט"ד האחרון של לינץ שעבר לסלואו מושן בשני היארדים האחרונים היה מופתי

אדם 20 בינואר 2015

לא יודע, אותי הם הכי מרגשים. המהירות, הזריזות, הכח, חוסר הפחד.
יותר מרגש אותי שהקבוצה הזו פשוט שמה הכל על הכתפיים שלו והוא לקח את זה. אז נכון, הכישלון כמעט אף פעם לא יהיה עליו אבל עדיין, איזו הצגה.

גיל 20 בינואר 2015

מרגש מרגש אבל טיפוס די מאוס.

גיל שלי 20 בינואר 2015

איך ראסל ווילסון הזכיר לך את בריידי הצעיר, היית אמור להזכר באיליי, איזה עוד קווטרבק יזרוק ארבעה אינטרספשנס ולא יזכור את זה במהלך הבא שלו? מסכים לגמרי לגבי האיכות של המשחק, היתה דרמה אדירה, אבל זה היה משחק עמוס בטעויות התקפיות, ההגנה של גרין ביי גם בפייק פילד גול וגם בהמרת שתי הנקודות היתה בזיונית ברמות מדהימות. בכלל, הגנת גרין ביי פשוט ויתרה על המשחק אחרי הטעות האיומה של בוסטיק. כל העולם ואשתו ידעו שיהיו און סייד קיק, ועדיין מקארתי לא שם את הרסיבירים הכי טובים שלו שם כדי שהם ינסו לתפוס את הכדור ולא בוסטיק, זה גם חלק מניהול המשחק הנורא שלו.
גרין ביי הפסידו את המשחק כשלא ניסו לרוץ קדימה עם האינטרספשן חמש דקות לסוף, ארון רודג'רס היה צריך להגיד לעצמו זין על המאמן, ולהחליף את הפליי קול מיד אחרי הריצה הנוראית הראשונה של לייסי שבכלל היה פצוע, ולא היה בגלל הפציעה בדרייב הקודם. הגנות טובות יודעות להתעלות בזמן הנכון, כלומר לסגור את המשחק, ההגנה של גרין ביי נתנה שלושה רבעים וחצי גדולים, ואז פשוט התאיידה מהמגרש, הזכירה לי את הג'איינטס במשחק שבו מייקל ויק חזר מפיגור של עשרת אלפים נקודות, ודשון ג'קסון החזיר פאנט לנצחון.

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

בוסטיק לא היה שם בכלל כדי לתפוס את הכדור. מאחוריו עמד באמת התופס הכי טוב של הקבוצה – ג'ורדי נלסון. רק שהכדור הגיע לבוסטיק והוא ניסה לתפוס במקום להשאיר אותו לנלסון.
ו-ווילסון לא מזכיר בכלום את איליי. איליי מסריח חצי מהזמן, ווילסון שחקן מצוין שתפס יום רע, זה הכל. בריידי הוכיח בפלייאוף הזה זכרון קצר לא פעם, גם אחרי החטיפה מול בולטימור וגם אחרי החטיפה מול אינדי.

גיל שלי 20 בינואר 2015

היו צריכים להיות שם כל הרסיברים של גרין ביי, לא רק נלסון, המטרה היחידה כאשר יש און סייד קיק היא לתפוס את הכדור, אין תפקידים אחרים. אתה כמובן טועה לגבי איליי, בפלייאוף איליי לא נתן משחק מסריח אחד, ובעונה הרגילה ראסל ווילסון הוא בדיוק איליי של השנים בהם לג'איינטס היתה הגנה טובה, הוא מנהל משחק, לא שחקן מצוין, שחקן טוב, הרבה הרבה פחות טוב מבריידי

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

מצטער, אבל זה פשוט שטויות. המספרים של איליי בעונה הסדירה הם רייטינג של 82 ממוצע. ווילסון על רייטינג של 98.2. בפלייאוף, כולל המשחק הנורא האחרון, ווילסון עומד על רייטינג של 96 בעוד איליי, עם כל הקלאץ' שלו, על רייטינג של 89.
להגיד שווילסון הוא מנהל משחק בלבד זה פשוט לא קשור לכלום. איליי היה בחלומות הכי טובים שלו לא מגיע לאיכות של ווילסון

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

ומבחינת השוואה לבריידי, כרגע הק"ב קריירה של ווילסון גבוה מזה של בריידי וגם הרייטינג שלו בפלייאוף.
האם הוא יותר טוב מבריידי? לא, ברור שלא. אבל ההשוואה לא מופרכת בכלל.

גיל שלי 20 בינואר 2015

נכון, רייטינג זו הדרך הטובה ביותר למדוד קווטרבק. חשבתי שהתעוררת השנה, הרייטינג של איליי היה נמוך כל השנים, כי השיטה של גילברייד היתה שיטה של הימורים גדולים (שיטה שהביאה לנו אליפויות, אין לי טענות) פתאום כהגיע מקאדו איליי נמצא שביעי השנה ברייטינג של ESPN (אין לי מושג מה זה הרייטינג הרגיל וההבדל בינו לרייטינג של ESPN, אף פעם לא השקעתי זמן בשטויות האלה)

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

רייטינג זאת דרך מצוינת למדוד ק"ב לאורך זמן, כן. למה שאני אתעורר? איליי מפסיד את הפלייאוף שנה חמישית מתוך שש ומוכיח את מה שאמרתי תמיד – שהמספרים שלו פשוט לא טובים מספיק כדי להוביל קבוצה. ק"ב בינוני ותו לא שתפס שני פלייאופים טובים.
אבל אתה מוזמן למצוא לי פרמטר שבו איליי עולה על ווילסון. אם תמצא לי אחד כזה, אני אודה שאיליי טוב יותר

גיל שלי 20 בינואר 2015

איליי היה קווטרבק פחות טוב כאשר עלה כל שנה לפליאוף, לעומת הקווטרבק שהוא היה כאשר הג'איינטס פספסו את הפליאוף השנה, לפני שנתיים, ולפני שלוש שנים.
כשראסל יביא אליפות בעצמו כמו שאיליי עשה ב2011 אתה תצליח לשכנע אותי שהוא קווטרבק טוב יותר. כרגע הוא ג'ים מקמהון מודרני, נסמך על משחק הגנה רצחני, הרץ הטוב בליגה, ובעיקר לא עושה טעויות. הוא לא מנצח משחקים בעצמו, נכון שהוא לא צריך, אבל לא ראיתי ממנו שום דבר שאומר לי שכשיצטרך הוא כן יצליח

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

ווילסון כרגע שנה שלישית בליגה, והוא משחק בסופרבול בפעם השניה. איליי בשלוש השנים הראשונות שלו הצליח לעוף פעמיים בפלייאוף תוך שהוא מוסר ברייטינג ממוצע של 60. מה שאתה אומר כרגע על איליי, זה בדיוק מה שאמרו בזמנו על בריידי. מנהל משחק, הגנה רצחנית. זה מדהים כמה זה דומה.
ואחרי זה אתה אומר לי שהוא לא דומה לבריידי. זה בדיוק ההשוואה שאני מדבר עליה

גיל שלי 20 בינואר 2015

זה שאומרים עליהם אותם דברים, לא אומר שהם באותה רמה, אישית אני לא ראיתי משחקים מראסל ווילסון שמסמנים איזושהיא פריצה קדימה ברגע שההגנה של סיאטל תחלש והביסט ישחק בקבוצה אחרת, כנראה שנוכל לבחון זאת טוב יותר בשנה הבאה

יהודה 20 בינואר 2015

גיל אתה לדעתי קשוח מדי על ראסל כולה שנה שלישית ולא לעשות טעויות זה יפה מאוד בשלב הזה. יש לו עוד הרבה לאן להתפתח ואם היכולת המדהימה שלו לרוץ גם אם אף פעם הוא לא יהיה עם היד של בריידי או רודגרס הוא בהחלט יכול להיות קווטרבק טוב מאוד בליגה ובטח ובטח יותר טוב מאיליי.

ניינר 20 בינואר 2015

איליי הוא גדול הפוקסיונרים של הספורט המודרני ותו לא

סאמיר זאמפיר 20 בינואר 2015

לא יודע, אריאל, אחרי משחק כזה, הדבר הראשון שחשוב לך לכתוב זה "לא כזה איכותי" ולהכנס בשלושת האנשים שקראו לזה המשחק הטוב בהיסטוריה. כאילו שיש לאמירה כזו משמעות שאיננה סובייקטיבית/לא מלומדת שצריך להתייחס אליה…אולי חוץ מלקחת איזה סווינג על אלה שהגיעו לפסגה שלכם?

יפה שנתת כדוגמא את המשחק בין ניו אינגלנד לבולטימור משבוע שעבר למשחק "איכותי" יותר. זה דווקא מראה עד כמה אוהדי הדור האחרון שכחו איך פוטבול היה נראה לפני שהפך למשחק פריזבי עם קסדות. אם ההתקפה לא זורקת מסירות מושלמות לתופסים איכותיים שיתנו היילייטים מעולים, זה לא איכותי(כמובן מקצין אבל בשביל הרבה אוהדים זה ככה).

ובאמת היחידה היחידה ששיחקה לא איכותי הייתה ההתקפה של סיאטל. באופן קיצוני. לאורך רוב המשחק. אחר כך גם הקבוצות המיוחדות של הפאקרס פישלה קשות. ההגנות של שתי הצדדים היו מעולות. שזה אומר שההתקפה של גרין ביי עשתה מה שביכולתה מול ההגנה הטובה בהיסטוריית המשחק. הגנה שהשאירה אותנו במשחק, בו ההתקפה באה עם סכין חמאה לקרב טנקים.

לא אומר שהיה יוצא דופן באיכות ביחס ליכולת שלהם. הייתה לו דינמיקה שונה אבל עם תוסף הדרמה, והקונטקסט, זה משחק לדורות.

ניינר 20 בינואר 2015

לא יעזור כלום, מייק מקארטי הוא הGOAT של המשחק הזה. שורה של החלטות בזיוניות ופחדניות נתנו את המשחק לסיאטל.הלב כואב על ארל'ה והחברים מגרין ביי

Yinon Yavor 20 בינואר 2015

נראה לי שהתבלבלת בביטוי: GOAT זה Greatest of all times

ניינר 20 בינואר 2015

ממש לא
משתמש בביטוי של פיטר קימג

cookie-monster 20 בינואר 2015

גרייזס, פוטבול אמריקאי תמיד נראה לי כמו אחד מהמשחקי כדור ההזויים ביותר אבל בחיי שאתה כמעט מצליח לעורר בי שמץ (רק שמץ!) של ענין בדבר הזה :)

אלעד 20 בינואר 2015

הנקודה לגבי החיוכים המוקדמים והזחוחים מאוד נכונה. לא רק השחקנים.
ארבע דקות לסוף התמקדו באחד המאמנים זחוח כולו בחיוך של "זהו, ניצחנו". היה חסר לי הקילינג אינסטיקט ובאמת כשפתאום משהו הצליח לסיהוקס הפקרס היו לחלוטין לא מוכנים.
להבדיל בריידי שעבר שחקן שחקן כשהניצחון כבר הובטח וצרח עליהם what's next ?
הוא יבוא מוכן עוד שבועיים

אורן השני 20 בינואר 2015

שאלה שעלתה פה – מה קורה אם באונסייד קיק הקבוצה ה"מחזירה" פשוט מתרחקת מהכדור ולא מנסה לגעת בו? מותר לקבוצה הבועטת להשתלט בלי נגיעה קודמת?

הרי בקיקאוף רגיל הקבוצה הבועטת יכולה מקסימום לעצור את הכדור אם אף אחד לא נוגע בו קודם.

גיל 20 בינואר 2015

זה לא נכון זה רק בפאנט. בקיקאוף חייבים להחזיר או לסמן לפייר קאטץ'. היה לפני כמה שבועות משחק שבו אחת הקבוצות כמעט שכחה להחזיר את הבעיטת פתיחה והקבוצה השנייה כמעט השתלטה על הכדור.

אלעד 20 בינואר 2015

אם הכדור עבר 10 יארד מותר לבועטת לתפוס

אורן השני 20 בינואר 2015

צודק, תודה.

גיל שלי 20 בינואר 2015

זה באמת הכרחי לרמוז שאם אתה קיקר אז אתה נקבה.:-)

יוסי מהאבטיחים 20 בינואר 2015

"היה יכול להיות נחמד משחק של שני הק"בים הכי טובים היום על הבמה הגדולה מכולם (משהו שלא היה לנו המון המון זמן, אולי מאז מונטנה נגד מארינו בשנות השמונים, אם כי אני בטח מפספס משהו)"

קלי- אייקמן

אריאל גרייזס 20 בינואר 2015

מילא קלי, אבל אייקמן? האיש לא זכה בmvp אחד בקריירה. בתקופה שלו שיחקו מונטנה, אלווי ומארינו – שלושתם טובים ממנו עשרת מונים.

זיגי 21 בינואר 2015

פארב-אלווי ב-97 (2 פרובולרים, ברט אול-פרו)
פייטון-בריז ב-09 (2 פרובולרים)

אריאל גרייזס 21 בינואר 2015

אלווי באותה נקודת זמן לא היה הטוב בליגה, הוא היה מעבר לשיאו. פייטון-בריז אולי. היו גם רוג'רס ופייטון באותו זמן, אבל הם שניים מהארבעה הכי טובים בליגה באותו זמן, זה מספיק טוב, אני מניח

עידו ג. 20 בינואר 2015

אני רואה עכשיו שוב את המשחק בין הפאקרס לסיהוקס וזה הזכיר לי משהו שעוד בזמן אמת נראה לי מוזר.
כשעוד היה 0-16 ולסיאטל היה דאון 3 ומשהו כמו 20 לעבור ווילסון קיבל שעה לזרוק ומצא את דאג בולדווין פנוי לגמרי לניסיון הראשון. בסוף המהלך ריצ'רד שרמן נכנס מהקווים מרחק די גדול (משהו כמו 10 מטר לתוך המגרש) כדי ללחוץ לטרמון וויליאמס מהפאקרס את היד.
מישהו יודע אם יש איזה היסטוריה בין השניים ומה בדיוק הסיפור?

Talo 20 בינואר 2015

מה שקרה לGB מזכיר נורא, גם בהרגשה המחורבנת, את מה שקרה לספרס במשחק 6 ההוא. בשני המקרים נראה לי שזה לא יכול לקרות שוב.
מעבר לזה נראה לי שבליצ'ק ובריידי הם היום רמה מעל סיאטל.

No One 21 בינואר 2015

פאטס בצרות
אני מעריך מכיוון שזאת עבירה שניה שהוא נתפס בה הרמאי יורחק לשנה(תקדים שון פייטון שהוזהר ולא התייחס למה שהליגה הזהירה אותו)
לפחות בחירת דראפט גבוהה,קנס כספי גבוה מאד לקראפט

השאלה מה התפקיד של בריידי בפיאסקו הזה , אם הוא ביקש את זה , יש סיכוי סביר שגם הוא יוענש

Maldini 21 בינואר 2015

מסכים, גם לדעתי זה יסתיים בקנס של 15K ושלילת בחירת דראפט סיבוב תשיעי

No One 21 בינואר 2015

11 מתוך 12 כדורים עם פחות אוויר
היום מעלים מהאוב ראיון עם בריידי מ 2011 שבו הוא אומר שהוא מעדיף כדורים עם פחות אוויר

כל הסיפור הזה הופך את הסופרבול לבדיחה

אני חושב שהפטיש יפטש הפעם

אריאל גרייזס 21 בינואר 2015

העניין הוא שזה לא צריך לשנות לסופרבול. הרי הפטס היו הרבה יותר טובים והיו מנצחים את המשחק גם אם היו נותנים להם שם כדור רוגבי. אבל עכשיו זה כל מה שידברו עליו. איזה טמטום

אריאל גרייזס 21 בינואר 2015

שירחיקו את בליצ'ק, זה מגיע לו. באמת. קשה לי להאמין שבריידי ידע או אישר את זה. לא מתאים לו לדעתי.
כמו שמאלדיני אמר, זה כנראה יסתכם במכה על היד ולא יותר.
מרתיח

No One 21 בינואר 2015

בריידי מוסר את הכדורים ונוגע בהם כל הזמן , אני לא אומר שזה רעיון שלו אבל הוא בטוח ידע שהכדורים לא מנופחים כמו שצריך
לפי דעתי זה מה שקרה: הפאטס ידעו שהשופטים לא בודקים את הכדורים כמו שצריך לפני תחילת המשחק אז שלחו את הכדןרים לא מנופחים וסמכו על זה שהשופטים דפוקים(וזה לא חדש) וזה עבד , כנראה גם בהרבה פעמים קודמות

מישהו לחש את זה לקולטס והקולטס חיכו עד למחצית(כי בתחילת המשחק השופטים היו פשוט מנפחים את הכדורים) והתלוננו

אריאל גרייזס 21 בינואר 2015

לך תדע. זה מסריח בכל מקרה. קשה לי להאמין שהשופטים לא בודקים את הכדורים, זה חלק מהרוטינה הקבועה שלהם. אם הפטס שלחו כדורים לא מנופחים והשופטים לא בדקו כמו שצריך, זה הופך את זה לקצת (ממש קצת) פחות גרוע. זה חבלה מכוונת אבל לפחות לא אחרי שהשופטים בדקו.

No One 21 בינואר 2015

למיטב הבנתי לפי החוקים השופטים אמורים לבדוק את לחץ האוויר עם איזה מכשיר שמודד את זה
אבל בהרבה מקרים הם חותכים פינות ורק מרגישים את הכדור עם הידיים

אני עדיין לא מבין מה הבעייה שכל ק"ב ינפח את הכדור איך שהוא רוצה
רוג'רס אמר שהוא אוהב למסור כדור שמנופח עד הסוף , בריידי אוהב למסור כדור שמנופח פחות,אני מניח שלאק גם הוא יש לו העדפה מסויימת, מה הבעיה

Maldini 21 בינואר 2015

אומרים שהקולטס עלו על זה רק אחרי שדקוואל ג'קסון הפח אשפה המהלך על שתיים הזה הצליח לחטוף בנס והרגיש את זה

השופטים נוגעים בכדור אחרי כל מהלך, די "מוזר" שהם לא הרגישו שום דבר לא בסדר

אבל אני לא מודאג, זה לא שרוג'ר גודל היה בשבת במסיבה בבית של רוברט קראפט או משהו, אני בטוח שהפטיש יפטש הפעם

No One 21 בינואר 2015

זה לא מדויק , לפי הסיפור ג'קסון נתן את הכדור שהוא חטף למנהל הציוד של הקולטס והוא זה ששם לב

אני עדיין חושב שזה בולשיט והקולטס ידעו על זה מראש וחיכו למחצית להתלונן

אריאל גרייזס 21 בינואר 2015

בהכל אשם בריידי. אם הוא לא מוסר את האינטרספשן..

Maldini 21 בינואר 2015

אין לי מושג בזה אבל לפי מה שאני קורא כל בן אדם שאי פעם החזיק פוטבול לפרק זמן של מעל 3 דקות במהלך חייו היה שם לב להפחתה של 15% מהאוויר, על אחת כמה וכמה שופטים ושחקנים

לא רואה סיבה למה קבוצה תדע מראש ותעביר מחצית לפני שהיא תתלונן על דבר כזה, אין פה ממש היגיון

וברור שהקולטס קבוצה נכה עם מצ'אפ מחריד מול הפאטס שהייתה מפסידה גם אם היו משחקים עם כדורי ים אבל מי שחושב שזאת הפעם הראשונה שהפאטס עושים דבר כזה, ובכן, יש לי גשר בברוקלין וקוקסינל בתול מפטאייה למכור לכם…

אריאל גרייזס 21 בינואר 2015

השאלה המעניינת זה איך השופטים כביכול לא שמו לב לזה במשך מחצית שלמה. האמפייר מחזיק את הכדור ביד שלו כל פעם שנגמר מהלך.

Comments closed