יומן הסופרבול של הפטס (1) – מתחילים!

הבלוג פוצח ביומן סופרבול יומי והיום מסיים עם סוגיית הכדורים ותוהה למה זה כזה כיף להיות אוהד ספורט

אז מה כבר רציתי, שבועיים שבהם אני יכול להנות מזה שהקבוצה שלי משחקת בסופרבול? אז הנה, שבוע כבר עבר ולא רק שלא נהניתי, אני בעיקר סובל. אבל זהו, החלטתי שהסבל נגמר. יש סופרבול אוטוטו וזה אומר דבר אחד – שבוע שלם של פוסטים יומיים שיכינו אותנו לאירוע השיא של השנה בספורט האמריקאי. כן, כאילו לא הספיק לכם יומן האליפות של הפטס, אז עכשיו יש לכם את זה ברמה יומית.

יש שתי סיבות שאני הולך לעשות את היומן הזה.

הראשונה, והדי ברורה מאליה היא שפשוט מאוד – הקבוצה שלי משחקת בסופרבול. יש סיבה יותר טובה מזו לחפור על המשחק הזה במשך שבוע?

הסיבה השניה היא שבעצה אחת עם הבוסים של בעל הבלוג (AKA – אשתו והילדים) הוחלט שהדיווח מהסופרבול הזה לא יהיה מושלם אלא אם בעל הבלוג ידווח מהשטח ישירות. ואם כבר נוסעים עד אריזונה, לא נכתוב דיווח יומי? ברור שכן.

אז קבלו את יומן הסופרבול של הפטס, שאני בטוח שביום שני יסתיים בחגיגה גדולה אל תוך הלילה.

***

לפני שנדבר על המשחק עצמו, אני מניח שאין ברירה אלא לדבר על סיפור הכדורים הזה ולסגור אותו אחת ולתמיד. כלומר, ייקח עוד הרבה זמן עד שהוא ייסגר, אבל מבחינתי זאת הפעם האחרונה שאני הולך לדבר עליו עד אחרי הסופרבול, אלא אם יקרה משהו לא צפוי ויתגלה איזה מידע חדש.

אז הנה הטייק שלי על הנושא:

1. אני לא מאמין בצירופי מקרים. 11 מ-12 כדורים נמצאו עם פחות לחץ במחצית. הכדורים של הקולטס נשארו מנופחים. אחרי שנופחו במחצית, הכדורים נמצאו תקינים בסוף המשחק. כל הסימנים מעידים שמישהו טיפל בכדורים. מצד שני, האופציה שמשהו "טבעי" קרה לכדורים שבגללו הם איבדו את האוויר היא משהו שלא ניתן לשלול אותו לגמרי.

2. או בקיצור – רוב הסיכויים שמישהו טיפל בכדורים. אבל אנחנו לא יודעים, פשוט לא יודעים.

3. ולכן, בסופו של דבר, הגישה של האנשים לנושא הפכה כבר מזמן להיות – ותמשיך להיות ככה עד קץ הדורות – תלויה לחלוטין בכמות האהדה או שנאה שלהם לפטריוטס ולבליצ'ק. גם אם הליגה תוציא עכשיו הודעה מסודרת שאומרת שלא נמצאה שום התנהלות לקויה של הפטס ותנקה את הפטריוטס לחלוטין מהנושא – אלו שמאמינים שבליצ'ק רמאי ימשיכו לקרוא לו ככה וחלקם גם יקראו לבריידי רמאי.

4. בנקודה הזאת גם לא ממש חשובה ההשפעה האמיתית של הורדת האוויר, אם היתה, מהכדורים. אני חושב שגם לשונאי הפטס הכי גדולים ברור שהפטריוטס מנצחים את המשחק מול הקולטס עם ידיים קשורות מאחורה. למעשה, בחצי השני שבו הכדורים כבר היו מנופחים כהלכה, הפטס ניצחו 28-0. אבל השאלה היא לא באמת עד כמה זה השפיע אלא שאלה עקרונית – האם הפטס רמאים. מבחינתם של שונאי הפטריוטס, התשובה לזה תהיה חיובית לא משנה מה.

5. והאמת היא שבליצ'ק והפטריוטס הרוויחו את התשובה הזאת ביושר. כשאתה מרמה פעם אחת, אל תצפה שלא יבחנו אותך בזכוכית מגדלת כל פעם. אני אגיד לכם את זה – אם היה מדובר בכל מועדון אחר, הסיפור הזה היה הופך לנון-אישיו מהר מאוד. אבל הפטריוטס הם לא מועדון אחר. הם מועדון שנתפס מרמה בעבר וזה מועדון שמעורר המון אנטגוניזם באופן עקרוני ועל כן הוא לא יכול להתלונן שהוא נחשב אשם עד שיימצא זכאי, מה שכנראה לא יקרה לעולם.

6. מה שמגוחך בעיניי בכל הסיפור זה הספינים שאנשים שמים. אנשים שלא החזיקו כדור פוטבול בחיים שלהם טוענים שאין מצב שבריידי לא הרגיש שהכדור לא מנופח – שזה מצחיק כי השופטים שמחזיקים את אותו הכדור לא הרגישו (ולבריידי יש את הכדור ביד לשלוש שניות לפני שהוא זורק אותו, כשבאותו זמן הוא צריך להתרכז ברסיברים שלו ובמגינים שמנסים לתפוס אותו). אני החזקתי הרבה כדורי פוטבול בחיים שלי, אני עושה את זה כל שבוע, ואני אומר בוודאות שאם כדור לא מנופח כמו שצריך – השופטים מרגישים את זה. אולי בריידי הרגיש, אולי לא. אולי הוא מסוגל להבדיל בין כדור לא מנופח ללא. אבל להגיד שהוא משקר בודאות זה לא רק חסר אחריות, זה בעיקר מעיד על האומר.

7. הספינים ממשיכים עם ידיעות לא מאומתות (ומסתבר שגם לא נכונות) שהקולטס התלוננו בעבר על הכדורים או שהרייבנס שבוע קודם הרגישו שהכדורים לא מנופחים. בשלב הזה, לא משנה שייצאו הכחשות מכל הכיוונים, בדיוק כמו עם כל תיאוריית קונספירציה – אנשים יאמינו למה שהם רוצים.

8. אלו שלא מאמינים גם יקחו את מסיבות העיתונאים של בליצ'ק בנושא וינפנפו אותן כלאחר יד. אלו שרוצים להאמין לו יגידו שאין מצב שבליצ'ק היה מכחיש בצורה כל כך חד משמעית ונכנס לפרטים כל כך לעומק, אם באמת היה שם משהו. הבליצ'ק שאנחנו מכירים מאירועים קודמים היה עונה במשהו כמו "אנחנו מתרכזים בסיאטל, יש חקירה של הליגה בנושא, אנחנו משתפים פעולה באופן מלא ואני מנוע מלהגיב עליו". הבליצ'ק הזה, לעומת זאת, הכחיש בצורה כל כך חדה וכל כך ברורה, שנראה שהוא ממש מרגיש שנעשה לו עוול.  ושוב, אם אתה לא אוהב את הפטס או לא מאמין למילה של בליצ'ק, הרי שהתגובה שלך תהיה – טוב, הם כנראה יודעים שאין לליגה דרך להוכיח כלום ונער הכדורים שהוריד את האוויר כבר מזמן אוכל גבינה באיזה חווה בוויסקונסין. והאמת היא שאין שום דרך לדעת. לכן כל אחד יבחר את הגרסה שלו ויתמיד בה.

9. אני כרגע בוחר לא לקחת אף גרסה. אני מאמין שאף פעם לא נדע מה באמת היה שם.

10. הדבר היחיד החשוב הוא כרגע להפסיק להתרכז בזה ולהתחיל להתמקד במה שחשוב – לנצח את הסיהוקס.

***

על מה נדבר היום?

היום נדבר על אהדה.

התמונה הזאת היא שומר המסך שלי בסלולרי כבר חודשיים:

16358903-mmmain

שנה שעברה, שומר המסך של המחשב שלי היה ג'רארד רץ לחבק את סווארז אחרי הגול שלו מול אברטון.

אני חושב שבהחלט אפשר להגיד שכשאני נכנס לזה – אני נכנס לזה.

כשמסתכלים על זה מהצד, זה נראה ילדותי להחריד. במידה רבה, אני לא שונה מהותית מאותו נער מתבגר שתלה פוסטרים של לארי בירד על קירות החדר שלו. בן אדם מבוגר, עם שלושה ילדים, מתנהג כמו ילד קטן כשהוא רואה שחקנים שמוסרים כדור בצורה מוצלחת.

כמה אינפנטילי זה, הא?

במידה רבה, זה סוד הקסם של ספורט בעיניי. לא רק ה-ups and down שהוא עושה לנו, שגורמים לנו להרגיש חיים (וכן, גם הדיכאון של ההפסדים עדיפים על השעמום של חיים בלי ספורט, לדעתי. אני תמיד אומר שדת היא כל כך מוצלחת כי אפילו אופציית הגיהנום עדיפה על אופציית הכל נגמר) אלא גם העובדה שהוא מחבר אותנו לילד הפנימי שבנו.

התבגרות היא דבר נורא. אנחנו לא חושבים על זה יותר מדי, בעיקר כי אנחנו מדחיקים, אבל כל יום שעובר, כמו שאומרים הפינק פלויד, מקרב אותנו למוות. אני לא רוצה להיות יותר מדי מורבידי, אבל המחשבה על סופם של החיים היא מדכאת להחריד ורובנו מעדיפים פשוט לא לחשוב עליה. אני לא מכיר דרך יותר טובה לזה מאשר אהדת ספורט.

כשאני צורח בט"ד של בריידי אני מתחבר לילד הקטן שבי, שצרח כשלארי בירד דפק שלשה. כשאני משתולל מגול של סטיבי, זה בדיוק כמו אני הקטן שחגג כשאיאן ראש הבקיע. ראיתי פעם מישהו שהולך עם חולצה שעליה כתוב "Football is life" (ולא נכנס לאיזה פוטבול הוא התכוון), והרבה פעמים זה נכון. כמו בספורט, גם בחיים יש הצלחות וכשלונות. כמו בספורט, החיים לא ממש הוגנים. לפעמים אתה מנצח ולפעמים אתה מפסיד.

אבל ספורט הוא לפעמים גם בריחה מהחיים. כמה טוב שהוא קיים.

 

שלושים ושבע
יומן הסופרבול של הפטס (2) - הרומן שלי עם בוסטון

109 Comments

the bird 25 בינואר 2015

אחלה פוסט (לא מבין גדול בפוטבול וחוקים) אבל עדיין בהיר לדביל מוחלט כמוני בחוקים האלו,
ותודה על כתיבה כל כך מהנה על האהדה (במקרה אוהד את אותן קבוצות כמוך)
מזדהה עם כל מילה ! תודה אריאל

(במאמר מוסגר כשכותבים באתר הזה על ספורט האיכויות הרה יותר טובות)

גיל 25 בינואר 2015

ברור שהפטס רימו, אין כאן שאלה. אפשר להתווכח על הפרטים ומי ידע ועשה אבל הארגון רימה ולכן ביליצ'ק צריך לקבל השעייה לשנה לפחות על פי תקדים הסיינטס. ברור שזה מנופח יותר משהיה בכל קבוצה אחרת וזה קשור לזה שהם רימו בעבר אבל גם לזה שהם קבוצה מצליחה ומדובר במשחק פלייאוף. למישהו איכפת שמינסוטה או הג'טס מרמים אם הם לא רלוונטיים?

לגבי זה שאנשים מביעים דיעה בלי להחזיק כדור, אכן לא צריך להקשיב להם. צריך להקשיב לשחקן כמו טרוי אייקמן שהוא לא בעל איטרנס אישי ושאמר שאין שום סיכוי שבריידי לא ידע על זה ואמר למעשה שבריידי משקר.

השחקן של הקולטס שחטף את האינטרספשן אומר שלא ממנו הגיעה הידיעה על הכדורים. זה אומר שכן היה איזה שהוא טיפ של מישהו וכנראה ידע מוקדם של מה שקרה. לגבי ביליצ'ק, הרשה לי לפקפק בהכחשות שלו או של בריידי. יכול מאוד להיות שביליצ'ק באמת לא מעורב אבל תודה שזה שהוא אומר שאין לו מושג לגבי משקל כדורים נראה די מוזר. בכל מקרה, ברור שלא יגידו משהו שיכול להפליל אותם לפני הסופרבול והכחשות של ספורטאים שלא פשעו ואחרי זה חזרו בהם יש לך בלי סוף מהשנים האחרונות אז זה למה שהם אומרים חסר משמעות.

התוצאה לא רק שהיא לא רלוונטית אלא אפילו מגדילה בעיניי את החומרה של המעשה. מי שחושב שזה קרה רק פעם אחת מאוד תמים. די ברור שזה נעשה באופן שיטתי והפעם לא נתן להם יתרון משמעותי. יותר מכך, מכיוון שהם נתפסו כבר פעמיים על שני דברים שונים לגמרי, אפשר להעריך בסבירות גבוהה שהם מנסים לרמות גם בצורות אחרות שאף אחד לא מודע להן. הבעייה היא שחקירה של הליגה שיש לה אינטרס ברור בעניין לעולם לא תחשוף את כל האמת וכבר ראינו את זה כשהשמידו קלטות בפרשת ספייגייט ואיך ניהלו את החקירות בפרשת רייס ובאונטי גייט.

זה מועדון בזוי בעיניי והלוואי שיחטוף בראש בסופרבול. ועוד לחשוב שיש אנשים שמשווים אותו לספרס כמועדון ספורט שמנוהל למופת.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

כמו שאמרתי, כל אחד בוחר את הדיעה שלו לפי מה שהוא חשב לפני כן על המועדון. מאוד מפתיע שזה מה שאתה חושב

גיל 25 בינואר 2015

לכל אחד אכן יש דיעה על הקבוצה אבל עדיין אפשר להתדיין על העובדות והפרשנויות השונות. אני מסכים איתך שיש דברים לא ידועים בנושא וכנראה לעולם לא נדע אבל לא נראה לי שאפשר להתווכח על זה שהייתה פה רמאות מכוונת וזה צריך להיות הבסיס לכל הדיון.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

אני בהחלט חושב שאפשר להתווכח על זה. כל מה שיש לך זה כדורים לא מנופחים. גם אם הסיכוי הוא של 90% שהיתה רמאות מכוונת, יש עדיין 10% סיכוי שזה קרה בצורה טבעית. אני לפחות כנה מספיק להגיד שזה לא סביר, אם היית קצת יותר אובייקטיבי היית אומר אותו הדבר. כל עוד אין הוכחה ברורה (נניח, מקרה ספייגייט, שהיו קלטות) שמישהו טיפל בכדורים – וכרגע אין שום דבר שקרוב לזה – הייתי אומר שהעובדות הן ממש לא ידועות. כך שכשאתה אומר שאי אפשר להתווכח על זה אתה בעצם אומר שאתה החלטת משהו ושום עובדה לא מעניינת אותך

גיל 25 בינואר 2015

מה זה העובדות לא ידועות? 11 או 12 כדורים היו מתחת ללחץ המותר, וזה קרה רק לכדורים של הפטריוטס ורק במחצית הראשונה כשאחרי שניפחו אותם הם נשארו באותו הלחץ. איך זה יכול לקרות במקרה או בצורה טבעית? תמיד יש איזה סיכוי תאורטי שזה משהו אחר, אבל צריך להיות צירוף מקרים מאוד מאוד מיוחד שדבר כזה יקרה ולכן הגיוני לחשוב שזה בלתי סביר בעליל. זה בכלל לא קשור אליי אלא תקרא כל אתר או בלוג בנושא שמנתח את הנושא. לא ראיתי אחד שחושב שאפשר לומר כרגע שזה נעשה בצורה טבעית.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

לך תקשיב למסיבת עיתונאים של בליצ'ק הלילה. הוא נותן שם הסברים אפשריים. הטיפול שלהם בכדור מוריד psi. ההוצאה שלו החוצה מורידה psi.
יכול להיות שהכדורים של הקולטס טופלו אחרת. או שהו בסביבה שונה. או שנופחו מהתחלה ללחץ המקסימלי ולכן כשירד מהם קצת האוויר זה עדיין היה מעל המותר.
אני מסכים רק לגבי העובדות של הכדורים. להגיד שהעובדות הן שמישהו רימה – זה כבר דיעה אישית

גיל 25 בינואר 2015

שמעתי את ההסברים אבל זה נשמע כמו תירוצים. רק הם מטפלים בצורה שמורידה את האוויר? ומה קרה במחצית השנייה? כשזה קורה עם כל הכדורים ורק לגבי כדורים שנחשדו אז ההסברים הללו פשוט בלתי סבירים בעיניי.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

יכול להיות שעוד אחרים מטפלים בכדורים ויש אותו אפקט – מישהו בדק כדורים אחרים במחצית? ואולי במחצית מדדו אותם בסביבה שונה מאשר לפני המשחק? ואולי ניפחו אותם לגבול העליון ולא לתחתון כמו קודם?
אתה יכול לחשוב שההסברים לא מספקים. אבל זה לא עובדות, זאת דיעה.

גיל 25 בינואר 2015

זה התירוץ הקבוע של הפטס, אבל גם אחרים עושים זה. עובדה שלא תפסו אף אחד אחר אבל זה גם לא ממש רלוונטי. מה שאתה מנסה זה ניסיון בכוח למצוא איזה הסבר מאולץ תוך התעלמות מההסבר הכי סביר שיש.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

איפה אתה רואה שאמרתי שאחרים עושים את זה? וואו, אתה מלך אנשי הקש, אתה? אתה בכלל קורא למה שאתה מגיב?
אני לא מנסה למצוא בכוח כלום. אמרתי שאני לא יודע מה היה. הייתי לפחות מספיק כנה כדי להודות שרוב הסיכויים שמישהו רימה. אתה לא מסוגל אפילו להודות שאולי אולי אולי בכל זאת הפטס לא רימו

גיל 25 בינואר 2015

אמרת שאחרים עושים ויש לזה אותו אפקט, אז מה זה אם לא אחרים עושים את זה? וזה קצת צבוע ותקיעת ראש בחול לומר שאתה לא יודע מה היה. יש פער גדול בין לומר שלא יודעים את כל הפרטים לבין המעשה המאוד ברור של רמאות שהתרחש כאן.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

אמרתי שאנחנו לא יודעים אם יוצא האוויר כי אף פעם לא בדקנו במחצית אז אין לנו מושג אם זה באמת מישהו הוציא או שזאת תגובה טבעית.
בכל מקרה, אתה כרגיל מקובע בעמדתך שונאת הפטס. סבבה, מקווה שאתה נהנה לראות את האימפריה מתרסקת.

גיל 25 בינואר 2015

מה זו תגובה טבעית? הכדורים של הקולטס לא מתנהגים בטבעיות? ואיך אתה יודע שלא בדקו? מילא, אם היה מדובר בכדור אחד או שניים שאז אולי התנאים הסביבתיים או יד המקרה יכלו להסביר אותם, אבל כולם או כמעט כולם? מה שאתה בעצם אומר זה שאין לך שום הסבר ללמה זה קרה אבל אתה מקווה שימצא הסבר מופרך לנושא כי ההסבר הכי סביר והגיוני לא יכול להתקבל על ידך. תגובה קלאסית של דיסוננס קוגנטיבי. כמה קל להסיט את הדיון לאהדה או שנאה של הקבוצה במקום להתמודד ביושר עם האשמות. ואכן, האימפריה מתרסקת.

ניצן פלד 25 בינואר 2015

חבר'ה, רק פרט אחד שאני לא יודע אם הוא בכלל חשוב אבל הזכרתם אותו בדיון הזה כאן כמה פעמים:
לא ניפחו את הכדורים במחצית.
השתמשו ב-12 כדורי גיבוי של הפאטס.

זה דווח כבר.

מוטי 25 בינואר 2015

טייסמן ומרינו אמרו שהם לא יכולים להבחין בהבדל כזה בשינוי האוויר אז עם כל הכבוד לאייקמן…

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

עזוב, כמו שאמרתי – כל אחד בוחר את זווית הראיה שמתאימה להשקפה הראשונית שלו. יש פה רק עובדה אחת ברורה – הכדורים לא היו מנופחים במחצית. מעבר לזה, הכל ספקולציות והיתושים סובייקטיביים.

מוטי 25 בינואר 2015

אני חייב לומר שגם אין למעשה אף עובדה ידועה כי כל מה שידוע זה מדיוןוחים כאלה או אחרים של עיתונאים ושום דבר רשמי.

איתי נ. 25 בינואר 2015

מתחבר לרוב הדברים שכתבת, חוץ מזה שאני מניח שיגלו לאחר חקירה מאומצת מה קרה לכדורים. עד שזה יקרה נשאר רק משחק אחד לעונה. מי יתן ובריידי יצא שוב עם ידו על התחתונה

ניתאי 25 בינואר 2015

מה אומרים האוהדים הנייטראלים, כמה שיש כאלו?
ויש לי את החולצה הזו (או כזו). המשפט המלא הוא football is life the rest are details (ויש ציור של כדורגל, אבל לא נגלה).

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

אני לא יכול לדבר בשמם. כמו שאמרתי, בליצ'ק הרוויח את הזכות להיקרא רמאי ולכן אני מניח שמרבית האוהדים רואים בו רמאי עד שהוכח אחרת.
העניין הוא שבהקשר של הפטס כמעט ואין נייטרליות. הם מעוררים הרבה אנטגוניזם. מרבית האוהדים של הקבוצות האחרות לא ממש מסמפטים אותם (שוב, הרבה בצדק), ויש כאלו שדווקא מאוד אוהבים את בריידי

עמי ג 25 בינואר 2015

מה זאת אומרת ביליצ'ק הרוויח את זכותו להיקרא רמאי? פרשת ספייגייט?
אז הקליטו סימנים של מתאמי ההגנה של הג'טס. זה נעשה במשחק ליגה שמצולם על ידי – כמה? – 20 מצלמות? למה זה אסור? ואם זה אסור – למה שחקנים ומאמנים בארה"ב (גם בבייסבול) תמיד מסתירים את הפה כשהם מדברים? למה הסימנים של מאמנים בבייסבול מקודדים?
העיקר שמדביקים לביליצ'ק את התואר רמאי מעכשיו ועד עולם. זו טהרנות לשמה. אפילו לפושע שישב בכלא ויוצא סולחים לפעמים. ואמריקה אלופה בלתת לאנשים צ'אנס נוסף בחיים.
וזה , אגב, מתחבר בדיוק לנושא הפוסט שלך, אריאל: כשזה מגיע לספורט רבים מאיתנו חוזרים (לטוב – אבל גם לרע) להיות ילדים. גם בהתרגשות מהפסדים ונצחונות, וגם בבכיינות ובחוסר יכולת להפסיד בכבוד.

עמי ג 25 בינואר 2015

וחוץ מזה – תהנה בפיניקס!
שים קצת שמן על הקסדות של ההוקס – שלא יעזרו להם לתפוס את הכדור. אחר כך כבר נדאג להאשים את האפסנאי שלהם

איתי נ. 25 בינואר 2015

לפאטס אין נייטראליים. או שאתה אוהד או שאתה שונא…

גיל שלי 25 בינואר 2015

בתכל'ס, זה ממש לא מעניין אותי הסיפור הזה עם הניפוח של הכדורים, ואני מאמין לגמרי לביליצ'ק בעניין הזה, אם זה קרה, זו מן הסתם היתה הוראה של בריידי לאיש הציוד ולא של ביליצ'ק.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

דווקא זה מוזר בעיניי, שאנשים פתאום מאמינים לבליצ'ק ולא לבריידי. בהיסטוריה של בריידי, בניגוד לזו של בליצ'ק, אין אינדיקציה אחת לזה שהאיש ניסה לעשות משהו לא לפי החוקים. מעולם הוא לא נתפס בשקר, מעולם לא רימה, תמיד היה stand-up guy. את כל מה שיש לו הוא השיג בשתי הידיים שלו. ופתאום אנשים מניחים בצורה אוטומטית שהוא שקרן ודווקא לבליצ'ק, שכן נתפס ברמאות, הם מאמינים.

גיל שלי 25 בינואר 2015

אני מאמין לביליצ'ק בגלל שהבנתי מהראיונות עם מארק ברונל וגם עם האידיוט פראן טרקנטון, שהטיפול בכדורים הוא של הקווטרבק, בלבד, הם אומרים שהקווטרבק נותן הוראות אובסיסיביות לאיש הציוד, איך לשפשף אותו, ואיך להביא אותו להיות בול כמו שהם רוצים, וזה נושא שבו המאמנים לא מתערבים. בריידי נראה לי אובססיבי מספיק כדי שידאג להביא את הכדור בדיוק למצב שבו הוא רוצה שיהיה.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

נראה לי שהוא אובססי מספיק להביא אותו למה שהוא רוצה, אני פשוט מתקשה לראות אותו נותן הנחיות לאיזה איש ציוד שאחרי שהשופטים גמרו לבדוק, להוציא אוויר מהכדור.
גם בליצ'ק אומר את זה – הפטס מתאמנים בתנאים הכי קשים שיש. לפני המשחק נגד בולטימור היתה סופה גדולה בניו אינגלנד והם עדיין התאמנו בחוץ, בשלג. לחשוב שזה באמת ישנה לבריידי העוד psi הזה? לא יודע. לא מסתדר לי

מוטי 25 בינואר 2015

מה שהכי לא ברור לי זה איך הQB וונאבי הבינוני ברונל נהיה אוטוריטה למשהו.

גיל 25 בינואר 2015

זה קצת מצחיק שבפעם היחידה בהיסטוריה שביליצ'ק מסכים לדבר באריכות על משהו אז הוא ישר נתפס כאמין. בתכלס, אפשר לפרש את זה לכל כיוון. למשל, זה שהוא יודע שהוא רימה ולכן מנסה בכוח להסיר ממנו כל חשד. בכל מקרה, אפשר לייחס אפס אמינות למה שספורטאים או מאמנים אומרים כי יש אינספור דוגמאות לשקרנים מדופלמים שהכחישו בצורה גורפת דברים מאוד חמורים שעשו.

ניצן פלד 25 בינואר 2015

המהירות בה אנשים התהפכו על בריידי מצביעה על תסכול וקנאה גדולים מאוד כלפי האיש, שהוסתרו זמן רב תחת מעטה של פרגון מזויף.

טרוי אייקמן הוא נטול אינטרס? לטורי אייקמן יש 3 סופרבולים.

כמו כן, בריידי נתן מסיבת עיתונאים עצובה ונראה מתגונן ומשקר. זו הפרשנות שלנו. העובדה שהוא עלה לדבר זמן קצר אחרי שבליצ'יק העביר את כל האשמה אליו, ושבריידי – שרגיל להיות נחמד לעיתונאים ושהם נחמדים עליו – פתאום מצא עצמו על המוקד, טלטלו אותו לחלוטין.

אבל באמת, המהירות בה אנשים הוציאו את הקלשונים כלפי בריידי היא ברמת תופעה קטנה של קנאים אומללים.

BigO 25 בינואר 2015

עבורי כל המשחק הזה הוא דילמה קשה.
מצד אחד, אני מוצא את עצמי עוקב אחר הסיהוקס כבר מספר שנים טובות ומתענג על ההגנה המדהימה.
מצד שני, אני מחבב מאוד את הפטריוטס וחושב שבריידי ניחן בחוכמת משחק נדירה. אחד השחקנים היותר מרשימים ביכולתם להתאים את עצמם למשחק המשתנה ולמגבלות הגיל.

ולגבי הפרשה העצובה הזו, כל הסיפור הזה החזיר אותי כמה שנים אחורה – אין על סאות'פארק:
https://www.youtube.com/watch?v=rnqQhUdXgvI

יותם 25 בינואר 2015

1+… עוד פרק לפנתיאון

7even 25 בינואר 2015

מישהו היה מדבר עם הגול של מראדונה מול אנגליה אם הוא היה אשכרה נוגח עם הראש?
מישהו בדק שלג'ורדן היו 39 מעלות במשחק ההוא מול יוטה? עוד לא קראתי משהו שאושש את זה.

אנחנו זוכרים מה שאנחנו רוצים לזכור…

לדעתי אם הפטס רימו ואף אחד לא גילה זו בעייה של הליגה. אולי יישב קצת על המצפון של הפטס ואוהדיהם(ואולי לא) אבל זו בעייה של הליגה.
ואם הפטס לא רימו, אז לא רימו…

ויאללה שכולם כבר ישחררו…סופרבול!

רון 25 בינואר 2015

קודם כל ברכות על הבלוג היומי. הדממת הפוטבול בשבוע האחרון ממש לא לעניין.
ואני מקווה שזאת באמת פעם אחרונה שמדברים על הכדורים, יש סופרבול עוד שבוע, צריך להנות ממנו לפני שבעת חודשי הפגרה שמאלצים אותנו להתעסק בענפים לא חשובים…

YG 25 בינואר 2015

נבלה סרוחה- תהנה שם!

אחד שתופס 25 בינואר 2015

וואלה, בתור אחד שתופס מסירות באופן קבוע, אני מבטיח לך שאתה לא מסוגל להבדיל בין 11 פאונדס לאינצ׳ מרובע ובין 12 פאונדס לאינצ׳ מרובע.
כשאתה מחזיק כדור לא מנופח בתור שופט, זה בגלל שהכדור עומד איפהשהוא על 8-9 פאונדס לאינצ׳ מרובע.

סתם שתדע.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

זה בדיוק מה שאני אומר – ששופט יכול להרגיש אם כדור לא מנופח רק אם הוא לא מנופח בצורה משמעותית, וזה נכון לגבי ק"ב ותופס באותה מידה

גיל 25 בינואר 2015

אז טרוי אייקמן ושאר הק"ב שחושבים שאין שום סיכוי שבריידי לא שם לב לזה מדברים שטויות? הרי בתור ארגון וק"ב ששמים לב לכל הדברים הכי קטנים וידוע שק"ב אוהבים את הכדור בצורה ספציפית מאוד, אז פתאום הם שמו לב למשהו חריג כזה? זה חיים בהכחשה.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

קראתי קבים כמו סטיב יאנג ודרו בלדסו שאומרים בדיוק ההיפך. ביג דיל.

עמי ג 25 בינואר 2015

טרוי אייקמן הוא דווקא כן בעל עניין. הוא שווה לבריידי במספר הטבעות. לפחות עד יום א' הבא …

גיל 25 בינואר 2015

ממש זה מה שמטריד אותו.

אדם 25 בינואר 2015

בוודאי שזה מעניין אותו, הוא היה שמח להיזכר כגדול יותר ולא משנה למה.

גיל 25 בינואר 2015

הוא לא יזכר כגדול יותר בכל מקרה.

גיל 25 בינואר 2015

יאנג לא אומר ההפך אלא שלדעתו אין יתרון לכדור לא מנופח. הנקודה היא לא מה כל ק"ב חושב בנוגע ליתרון שקיים או לא אלא אם דבר כזה יכול להתרחש בלי שהק"ב ידע או ירגיש וזה משהו שבספק גדול.

ers 25 בינואר 2015

גרייזס, אתה נוסע לסופרבול?

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

זה לא היה ברור מהטקסט?

ers 25 בינואר 2015

ברור, רק קצת קשה לעיכול – הייתי צריך לכתוב סימן תמיהה ולא שאלה.
תוכל בבקשה לפרט קצת? מחיר כרטיס, עלויות כלליות, לינה לו"ז…
איזה כיף לך, תהנה!

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

מעדיף לא להכנס לפרטים, לא זול, אבל הצלחתי להסתדר עם כל מיני דברים (כרטיס, לינה). ותודה!

יהודה 25 בינואר 2015

דבר ראשון קנאה עמוקה אריאל איזה כיף לך דבר שני רציתי לשאול אם אתה יודע למה אי אפשר להעלות תגובות מהנייד או שזה רק אני ולעצם הענין מסכים איתך בכל מילה לגבי ענין הכדור ברור לחלוטין שעוד מעט ישכחו מכל הפרשה האידיוטית הזו. מחכה כבר לפוסטים הבאים.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

התגובה הזאת עולה מהנייד שלי. אני לא מכיר בעיה

Oded 26 בינואר 2015

תנסה להקטין את הטקסט ואז ללחוץ על תגובה
לא יודע למה אבל אצלי באייפון חלק מהקישורים עובדים רק בצורה הזו

עורב סגול 25 בינואר 2015

הקרבה בין הברך של בריידי למרפק של הגרונקמונסטר לא מסוכנת מדי?

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

מכל הדברים, זה מה שמטריד אותך? :-)

עורב סגול 25 בינואר 2015

אם ייפצע עכשיו יחזור עד העונה הבאה

ק. 25 בינואר 2015

אין לי בעיה שיטחנו את הפרשה הזאת מאמצע פברואר עד אמצע אוגוסט. חצי שנה זה יפה.
אבל בחיאת (בכללי, לאו דווקא הפוסט הזה)… אפשר להתעסק במשחק עצמו? האחרון של העונה?
זה לא כדורגל ישראלי שחי רק מהמסביב

עידן. 25 בינואר 2015

מונדיאל, סופרבול- אין גבול לנהנתנות? (סתם, אני כולי אכול קנאה. תהנה). האמת, יש בזה סיכון. מניסיון, הפסד במשחק כזה הרבה יותר כואב כשאתה נמצא שם.

בנוגע לכדורים, גם אני מעריך שכנראה מישהו הוציא אוויר, אבל זו ממש לא חייבת להיות כזאת קונספירציה. יכול להיות שמישהו במשק הבית שיודע שבריידי אוהב את הכדורים רכים הוציא קצת אוויר, בלי שמישהו מהקודקודים בכלל ידע על זה. רוצים לקחת על זה בחירת דראפט- שיהיה. אבל זה באמת לא השפיע על המשחק ולומר שזה מכתים את הלאגסי של בריידי זה בכלל שטויות.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

שמע, זה פשוט קשקוש. נקודת המוצא של המחקר שלו מוטעית לגמרי ולדעתי לא במקרה. אתה לא צריך לבחון כמה פאמבלים הפטריוטס איבדו אלא כמה היו להם בכלל. ברגע שיש פאמבל, זה חצי חצי להשיג אותו ואם כדור לא מנופח עוזר להשיג אותו חזרה אז הוא עוזר לשתי הקבוצות במידה שווה.
רק שבוע קודם הפטריוטס פימבלו פעמיים מול בולטימור והיה להם מזל להשיג את הכדור בחזרה. במשחק מול בולטימור ב2012 שהפסידו אז רידלי פימבל והפסיד את הכדור.
בכלל, סטיבן רידלי סותר את כל התיאוריה הזאת.
אלו בדיוק הספינים שאני מדבר עליהם. למה לא לקחת את אחוז האינטרספשנס של בריידי ולהגיד שהוא אוף דה צארטס וקרה בגלל כדור לא מנופח? כאילו לאימון או לאיכות של שחקן אין קשר בכלל לביצועים שלו על המגרש.

matipool 25 בינואר 2015

החיים שלך יפים ואשתך כנראה סופר וומן . איזה פרגון !!!
אז בגלל זה לא עלה פוסט על המשחק בגביע נגד בולטון ?
נוצרה לנו הזדמנות פז לחגוג את היום הולדת והפרידה של סטיבי בוומבלי . אסור לפספס אותה ומאד לא אהבתי את השינויים הרבים של רודג'רס בהרכב .

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

האמת שראיתי רק חצי משחק ואם הייתי מעלה סיכום, הוא היה מכיל משפט אחד בן שתי מילים:
תביאו חלוץ!!!
סטארידג' אמור לחזור השבוע בעזרת השם, יש הרבה דיבורים על בנזמה או החלוץ הצרפתי ההוא לקזמאט או איך שלא קוראים לו. נקווה שאחד מהם יתממש. אין לי בעיה עם שינויים בהרכב במשחק גביע כשיש לך באמצע שבוע את צ'לסי.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

ואשתי שמה את סופר וומן בכיס הקטן..

באבא ימים 25 בינואר 2015

יש כאן נקודה מעין משפטית שלא שמעתי שמדברים עליה ונוגעת לשאלה על מי נטל ההוכחה. בדיני נזיקין קיים העיקרון של res ipso או בעברית ״הדבר מדבר בעד עצמו״. בתמצית העקרון הוא כזה – ככלל, אם אדם טוען שאדם אחר התרשל פגע בו, על הטוען לפגיעה להוכיח שהפוגע התרשל. לעומת זאת – אם הפגיעה נובעת ממשהו שהוא בשליטת הפוגע אז נטל ההוכחה מתהפך ועל הפוגע להוכיח שלא התרשל ולהסביר שמדובר בגורם אחר. לדוגמה – אם אני עובר ליד בית ונופל לי אגרטל על הראש אני לא יכול להוכיח שבעל הבית התרשל כי אין לי ולא יכול להיות לי מושג איך האגרטל הונח. החוק במקרה הזה אומר שנטל ההוכחה עובר אל בעל הבית. הוא זה שצריך להוכיח שלא היתה רשלנות. אם בעל בית יראה לדוגמה שבאותו יום מישהו עבד אצלו בבית שהוא זה שהזיז את האגרטל ממקומו הקבוע וגרם לכך שהוא יפול לי על הראש הוא לא יחוייב בדין אבל אם הוא לא יצליח להוכיח את זה. הוא יצא חייב.

אני חושב שכלל דומה אמור לחול גם כאן. הכדורים היו בשליטת הפאטס. אני חושב שנסיבות האלה הם אלה שצריכים להוכיח שלא היה משהו פסול או שאם היה משהו פסול – זה לא קשור אליהם.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

זה משהו שדי קשה להוכיח, אתה יודע. סוג של לך תוכיח שאין לך אחות.
מה שבליצק הראה במסיבת עיתונאים שלו זה ניסויים שהם עשו עם הכדורים שהראו תיאורטית איך זה היה יכול לקרות בצורה טבעית. האם זה תופס? לא יודע. כמו שאמרתי, זה תלוי באיך אתה תופס את הארגון מלכתחילה.
אבל בכל מקרה, לא מדובר פה בשאלה משפטית, לדעתי, אלא שאלה של דיעה ציבורית. ופה הסיכוי של הפטס לנצח הוא די קטן.

באבא ימים 25 בינואר 2015

יש נקודה אחת שלא הבהרתי – מה שכתבתי מתייחס לשאלה האם הפאטס כארגון צריכים להענש. לדעתי, אם הפאטס לא יצליחו להוכיח שזה לא הם אז הם צריכים להענש כי נעשתה עבירה בעניין שהוא בתחום שליטתם.

זה די דומה למה שקרה עם מכבי חיפה והשיתוף שלא כדין של ואליד באדיר במוקדמות ליגת האלופות (פרשת הפקס). לא לא שהתנהלה חקירה – מי קיבל, מי קרא והאם עובד הניקיון זרק את זה לפח. נעשתה עבירה, זה התחום שליטתה של מכבי חיפה – נגמר העניין.

אם נעבור לשאלת דעת הקהל אני באותה דעה כמוך. אני חושב שכדי להטיל אחריות ציבורית ישירה על בליצ׳ק או בריידי (גם ככל שהדבר נגוע למקומם בהיכל התהילה) צריך יותר מזה. כאן נכנסת לתמונה פרשת ספייגייט. איפה שאני לא מסכים איתך זה המקום שבו אתה מייחס את העמדות הללו לשנאת הפאטס. זה לא שיש אנשים שמגיעים ממקום של שנאת הפאטס אבל לא צריך להיות שונא פאטס לחשוב שהם רמאים. את חוסר האמון הציבורי כלפיהם הפאטס הרוויחו ביושר בגלל פרשת ספייגייט. אפשר לומר שהפאטס מיצבו את עצמם כנבחרת ארגנטינה של הפוטבול.

Amir A 25 בינואר 2015

בסופו של דבר כולם יסכימו שהפטס לא קדושים. מה שכן יש לנו, מבחינת דעת הקהל, זה איך נתפסים ביליצ'יק ובריידי. האישיות של ביליצ'יק לא בדיוק משהו אבל ההילה שאופפת את בריידי היא מה שתישא את המורשת של הפטס. בריידי הוא בדיוק ההיפך ממאנינג. בעוד השני עושה רושם של מישהו שהיית רוצה לשבת איתו על כוס בירה ביום ראשון אחה"צ בזמן שאתה רואה פוטבול, הראשון, אעפס, לא נותן תחושה חמה כל כך. כפי שמצופה ממאנינג, הוא משקיע ברשתות פיצה (רכש 21 סניפים של פאפא ג'ונס בקולורדו) ונשוי לנערה מהבית השכן. בריידי לעומת זאת נשוי לדוגמנית על שמרוויחה יותר ממנו ואם אי פעם הוא יחליט שהוא רוצה לרוץ למשרת מושל מסצ'וסטס לא נראה לי שתהיה לו בעיה לקחת את הבחירות בהליכה. בקיצורו של דבר, אצל הפטס יש שילוב של אופורטוניזם קר ואכזרי יחד עם אבק כוכבים מהסוג שאפשר לראות ביחס לפוליטיקאים כמו JFK או קלינטון. ובסופו של דבר, כמו בדרך כלל כשמדובר בדעת הקהל, אבק הכוכבים ישכיח את כל השאר.

גיל שלי 25 בינואר 2015

שלא לדבר על זה שפאפא גו'ן זה חרא פיצה, והבעלים של הרשת מתייחס נורא לעובדים

ניינר 25 בינואר 2015

תהנה ושיצליח לך הפעם כי כשאני נסעתי לאריזונה לראות את בריידי לוקח טבעות זה נגמר בדמעות.. איזה כיף לך, האווירה בעיר מדהימה ביומיים לפני המשחק ויש אחלה מסיבות עם מלא שחקני עבר.
שני טיפים-אם לא התארגנת על תג חנייה ואתה מתכוון להגיע עם מכונית, חנייה חינם בחניון של וולמארט, איזה קילומטר מהאיצטדיון ובלי הפקקים המטורפים של החניות הרשמיות . עבד לי מצויין.
המחירים של כל המרצ'נדייזינג נחתכים לפחות ב50% יום אחרי.
יאללה תחזור עם הלומברדי!

ניצן פלד 25 בינואר 2015

ככה נותנים טיפים!

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

אחלה, טיפים, תודה! החנייה זה חשוב מאוד

נתי 25 בינואר 2015

אם נניח שמה שביליצ'ק תיאר במסיבת העיתונאים נכון, פחות או יותר.
זה נשמע שבשבוע האחרון הוא התעסק המון המון ב"מחקר" על הנושא. וזאת מן הסתם במקום להתכונן לסיהוקס.
עד כמה זה יכול להיות משמעותי בהכנת הקבוצה לסופר בול?
בכלל, אשמח פעם (אולי בחודשי הפגרה הארוכים) לשמוע הסבר קצת על אופן חלוקת העבודה בין המתאמים למאמן הראשי.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

לדעתי מאוד משמעותי. שלא תחשוב שזה לא מטריד אותי

נתי 25 בינואר 2015

מהמסיבה זה נשמע שמתוך השבוע, לפחות יותר מחצי הוא התעסק רק עם זה. אני לא מתייחס עוד להשפעה הנפשית וההתעסקות של השחקנים בזה…

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

כן. הדבר היחיד הטוב שיכול לצמוח מזה זה תחושת "כל העולם נגדנו " שבליצק יודע להוציא את המקסימום ממנה

גיא 25 בינואר 2015

אין שחקן שמגיע עם מטען "כל העולם נגדנו" יותר כבד ממרשון לינץ'. אם אני אוהד הפטס, אני מפחד (בעיקר לנוכח המשחק מול קנזס).

shohat 25 בינואר 2015

האצבע של בליצייק הפכה ללוגו של הסופרבול. תראו:
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20130620183311/logopedia/images/8/80/Superbowl-47.png

שי 25 בינואר 2015

אחלה פוסט. אהבתי.

שלומי 25 בינואר 2015

אפשר, אחד ולתמיד הסבר על ספייגייט?
למה זה כל כך נורא? הרי אפשר לראות את כל הסימנים מהשידורים בטלוויזיה, לא?

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

גם פה, שונאי פטס יספרו לך כמה זה נורא ואוהדי פטס ימעיטו בערך של זה. והאמת היא שלאף אחד אין באמת מושג. בדיוק הלילה שאלו את בליצ'ק על זה והוא מאוד המעיט בערך של זה – "80 אלף איש באיצטדיון רואים את הסימנים" הוא אמר. הוא גם טען שכולם עשו את זה (וזאת יכולה להיות הסיבה שהליגה קברה את זה כל כך מהר). הוא גם אמר שהם חטאו וזה לא היה בסדר והם שילמו על זה ולא עושים את זה יותר
זאת הפעם הראשונה שאני שומע את בליצ'ק מתייחס לזה בפומבי מה שגורם לי להעריך שלפחות יש שמץ של אמת בטענה שלו שהוא לא ידע מכלום הפעם. הוא היה כל כך כועס ונפגע מההאשמות שהוא אפילו דיבר על משהו שהוא אף פעם לא דיבר עליו

גיל 25 בינואר 2015

כמובן, הליגה קברה את זה כי כולם עושים את זה ולא בגלל שהפטס עשו את זה בעבר במשחקים הרבה יותר חשובים. הראייה הכי חזקה לזה היא השמדת קלטות שהפטס סיפקו. הרשה לי לא להתייחס למה שביליצ'ק אומר. הרי יש לו אינטרס ברור להסיט את הדיון.

צחי 27 בינואר 2015

אני שמעתי פרשנים מדברים על זה עוד לפני כמה חודשים
הם טענו שכל הליגה הקליטה – עד שיצא חוזר מהליגה שזה אסור
בליצ'ק פשוט לא התייחס לחידוש של הליגה ונענש על זה

כך שבקשר לאליפויות – גם אם הם עשו את זה, כולם עשו את זה
ולא רק זה – זה גם לא היה אסור
הקלטת את המשחק, והקלטת את הסימנים שעשו המתאמים

גיל 27 בינואר 2015

כרגיל התירוצים שכולם עשו משהו לא חוקי אבל איכשהוא רק את הפטריוטס תופסים. לצלם יריבים באימון הכנה אחרון לסופרבול נראה לך חוקי? יש לך עוד הוכחה שאחרים עשו את זה? להמשיך לצלם למרות חוזר מפורש של הליגה זה זריקת זין על הליגה בדיוק כמו שקורה עכשיו. מדהים כמה אוהדי הפטס בהכחשה של האירגון המושחת שלהם.

גיל 25 בינואר 2015

אי אפשר לראות את הסימנים מהטלביזיה. כמה פעמים מראים לך מה המתאמים עושים? גם אם אתה באיצטדיון אתה לא יכול לראות מרחוק ולכן מצלמה שמתרכזת רק בזה הרבה יותר יעילה. אבל זה ממש לא משנה בדיוק כמו במקרה הזה. הליגה הוציאה חוזר במפורש שאוסר על זה והם עדיין עשו את זה. כנראה שיש שתי מערכות חוקים, זו של הליגה וזו של הפטס.

טל 25 בינואר 2015

נפתלי בנט לא היה כותב טוב יותר את החלק הראשון של הפוסט
את השני אהבתי

סימנטוב 25 בינואר 2015

פוסט נהדר אנא הישאר ילדותי ואינפנטילי!
"אופציית הגיהנום עדיפה על אופציית הכל נגמר" לפנתאון
וכן ילדים מבינים הרבה יותר טוב. הנה ילדה מבריקה שמהדברת עלינו הבוגרים…
http://www.ted.com/talks/adora_svitak#

D! פה 25 בינואר 2015

אריאל, סליחה על האופטופיק

אתה יודע אם יש מפגש בשלישי?

אריאל גרייזס 25 בינואר 2015

לא מכיר כזה

No One 25 בינואר 2015

כמו שאמרתי בתחילת הפרשה אי ניפוח הכדור הוא לא ביג דיל לדעתי , אני חושב שכל ק"ב ינפח איך את הכדור אין שטוב לו ואין לי בעיה עם זה.
ההבדל בין 13 PSI ל 12 PSI הוא זניח ולא משמעותי.

הבעיה פה היא שכנראה הפאטס אחרי בדיקת השופטים לקחו את הכדורים והורידו מהם אוויר , זאת בעייה כי זה נעשה בניגוד לחוקים.

לגבי הרמאי , ביום שני הוא לא ידע על זה בכלל
ביום חמישי הוא לא ידע למה זה קרה ולא היה לו הסבר ואמר ש ב40 שנה שהוא מאמן הוא לא התעסק עם כדורים
ביום שבת הוא כבר היה מומחה לפיזיקה , ידע בדיוק מה קרה לכל כדור והחליט שזה קרה בגלל מזג האוויר.

תרשו לי לפקפק באמינות שלו , אני לא מאמין לו , הוא רמאי ושקרן.

לגבי בריידי , הוא נשאל בצורה מאד ברורה , האם אתה רמאי?
התשובה שלו הייתה I DONT THINK SO , מה זה בדיוק התשובה הזאת?
זאת תשובה של מישהו שחושב מה יקרה בבית משפט או בפוליגרף כדי שיוכל להגיד אחרי זה "כמו שאני ראיתי את הדברים לו חשבתי שאני רמאי"

אז אני כן חושב שהם רימו ומשקרים , אבל אני לא חושב שהמעשה עצמו שינה משהו לגבי המשחק הזה או משחקים אחרים , סתם עניין של נוחות
למה הפאטס תמיד מעדיפים לרמות ללא צורך , זה כבר צריך לשאול אותם

אריאל גרייזס 26 בינואר 2015

מעניין מה אנשי העובדות יעשו עם הדבר הזה: http://www.csnne.com/blog/patriots-talk/pft-patriots-footballs-may-have-been-closer-115-psi

גיל 26 בינואר 2015

אז אתם עדיין רמאים רק קצת פחות? לא הבנתי איך זה משנה בכלל משהו. מה שברור זה שאפילו לרמות הם לא יודעים כמו שצריך.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2015

על שגיאת מדידה של מכשיר שמעת? על הבדלים בין מדידה בתוך חדר סגור למדידה בחוץ שמעת? על משחק בכדור במשך שעתיים שיכולה לגרום לזה שמעת? ירידה של 1 psi זה לגמרי בטווח השגיאה, בטח כשמשחקים עם הכדור במשך שעתיים והוא עוד היה בצד במשך שעתיים וחצי.
אבל שטויות, למה להתייחס לעובדות. הפטס מרמים וזהו.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2015

הא, כן, וברור שבריידי היה יכול להרגיש ב-1 psi הבדל. ברור. איך הוא לא הרגיש?
מעניין אם כשטרוי אייקמן ושאר הדבילים יתנצלו על השטויות שלהם, גם אתה תחזור בך. בוא נגיד שאני לא נותן לזה הרבה סיכוי

גיל 26 בינואר 2015

על סמך מה קבעת שההבדל היה רק 1 PSI בכזו וודאות? הורג אותי איך שמועה הפכה אצלך לעובדה מוצקה שאי אפשר לערער עליה.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2015

רגע, רגע, זה לא מה שעשינו עד עכשיו? האם יצאה הודעה רשמית של הליגה על כמה הכדורים לא היו מנופחים? האם לא אתה התייחסת לשמועות האלו כאל עובדות?

גיל 26 בינואר 2015

שוב, זה לא משנה כמה הם לא היו מנופחים אלא העובדה שהם לא היו מנופחים כנדרש בעוד הכדורים של הקולטס כן, והכדורים בסוף המשחק גם כן. כלומר, די ברור שהייתה כאן התערבות חיצונית לא חשוב איך תנסה לעשות ספין על זה.

גיל 26 בינואר 2015

ב11 כדורים יש שגיאה כשבכדורים של הקולטס אין? הכדורים של הפטס משתנים בעוד אלו של הקולטס לא? עכשיו הבנתי, רמאות זה עניין קטן על הפטס. הם המציאו פיסיקה חדשה ולמדו לשלוט בטבע כפי שאף קבוצה אחרת לא למדה.

וזה די משעשע שבתור אחד שאומר כל הזמן שיש להתייחס בזהירות לדיווחים ולא לקבוע מסמרות החליט ששמועה היא עובדה.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2015

הכדורים של הקולטס אולי היו מנופחים לגבול העליון של 13.5 ולא 12.5? אולי הם עברו טיפול שונה? אולי הם נמדדו באווירה טיפה שונה? יש מיליון הסברים פיזיקאליים. אבל אם ההבדל הוא 1psi, אולי, רק אולי, יש סיכוי שלא היתה פה רמאות?
לא, מה פתאום. זה הפטס ובגלל זה הם רמאים וזהו. פשוט אין אופציה שהם לא רימו

גיל 26 בינואר 2015

באמת? יש מיליון הסברים פיסיקליים? אתה מומחה לפיסיקה? ולעובדה שהכדורים של הפטס אחרי המשחק היו בלחץ הנדרש לא אומרת שה"טיפול" של הפטריוטס בכדורים לא קשור למשחק בכלל? סיכוי תמיד יש שיש כאן איזה צירוף מקרים קוסמי שפגע רק בכדורי הפטס. אבל אם תשאל כל אדם סביר מה ההסבר הכי מתקבל על הדעת לעובדה שזה רק הכדורים של הפטס, ורק אלו במחצית הראשונה לא תמצא מישהו שלא יחשוב שיש כאן התערבות חיצונית. כאמור, אתה הדגמה חיה לתופעת הדיסוננס הקוגנטיבי שבה אדם מנסה בכוח לשמר עקביות בדיעה שלו כי המחיר של הכרה במציאות יוצר מתח גבוה מדי.
0
בואי נשאל אחרת. נניח שיוכח שהפטס רימו (בלי קשר למי בדיוק מעורב). איך תרגיש אם הם ינצחו בסופרבול?

עמי ג 26 בינואר 2015

לפי מה שקראתי אתמול באיזה מקום הכדורים של הקולטס בכלל לא נבדקו במחצית.
בכלל לא בטוח שיש להם קבוצת ביקורת טובה.
אחת ה"חקירות" היותר הזויות של הליגה הזו.
גו פטס!

גיל 26 בינואר 2015

על דבר אחד אנחנו מסכימים: החקירה של הליגה ביזיונית ולא תוביל לכלום.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2015

ההבדל ביני לבינך זה שאני מוכן לקבל את האופציה שהפטס רימו, אני אפילו חושב שזה סביר, אם זה מה שהעובדות יורו. אתה, לעומת זאת, כבר פסקת את הדין בלי שיש לך עובדה אחת ולא משנה מה יקרה, אתה לא תודה שהם לא רימו. גם אם הליגה תוציא הודעה רשמית שלא נמצאה שום שום בעיה בהתנהלות של הפטס אתה עדיין תקרא להם רמאים. ילד בן שלוש יותר אובייקטיבי ממך

No ONE 26 בינואר 2015

נראה לי שמיציתם
במילא גיל יפסיק לדבר על זה אחרי השחיטה שהסיהוקס יעשו לפאטס ויעבור לדבר על זה שבריידי לוזר בדיוק כמו מאנינג

גיל 26 בינואר 2015

אתה באמת חושב שתהיה שחיטה? אני די בטוח שסיאטל ינצחו אבל לא יודע בכמה.

No One 26 בינואר 2015

למיטב הבנתי נצחון בנקודה הפרש זה שחיטה

גיל 26 בינואר 2015

אני מגיב לגבי מה שידוע ונראה שיש עליו הסכמה רחבה. התאוריות שאתה מחזיק בהן לא מחזיקות מים. אלא אם כן יגלו שכל המדידות היו לא נכונות אני לא רואה איך אפשר למצוא לזה פרשנו אחרת. ואני באמת מצטער שאני לא מאמין לממצאי החקירה של הליגה שטייחה את פרשת הספייגייט ולא מצאה כלום בחקירה הראשונה של הבאונטי וגם טיפלה ממש טוב בריי רייס.

No One 26 בינואר 2015

הקטע הכי מצחיק הוא שהאחראי על הפרודוקשן של כדורי הפוטבול ב WILSON (החברה שמייצרת את הכדורים ) אמר שההסבר של בליצ'יט לגבי תנאי מזג האוויר הוא בולשיט

גיל 27 בינואר 2015

לא רק הוא, כל איש מדע שהתייחס לנושא אמר שהוא מדבר שטויות. ובינתיים מצאו כנראה את נער הכדורים שהוציא את האוויר ויש אולי וידאו של זה (בטח ישמידו אותו כרגיל).

זיגי 26 בינואר 2015

פוסט שגוי, טועה ומטעה שהיה ראוי לו שלא יתפרסם.
"לפעמים אתה מנצח ולפעמים אתה מפסיד"? באמת?

אוהד הבראונס.

אורן השני 26 בינואר 2015

עכשיו שג'וני פוטבול יהיה הפותח בעונה הבאה אני במקומך יכול להיות רגוע ;)

Comments closed