זהו יום הבוחר – דה בראקטס חוזר!

עזבו אתכם משטויות כמו בחירות. הדבר האמיתי קורה במכללות, בואו להשתתף בטירוף

בחירות? את מי זה מעניין?

בערך באותו זמן שיספרו את הקלפיות מחר בערב, יתחילו גם משחקי ה-play-in של אליפות המכללות וביום חמישי קורה הדבר האמיתי. שלושה שבועות של טירוף, כשחביב עליי מכולם סוף השבוע הראשון שבו יש לך 16 משחקים ביום, עם כיף בלתי פוסק, באזר ביטרס והרבה הרבה כדורסל. לא תמיד איכותי, אבל תמיד מלא בדרמה.

כמו כל שנה, גם השנה אנחנו פותחים את הבראקטס של דה באזר כשהמנצח ייזכה לתהילת עולם. השנה מדובר באתגר מורכב במיוחד, לאור הפייבוריטית המאוד מאוד ברורה לזכייה – קנטקי כמובן, שבוגאס נתנו לה סיכויים מטורפים של 50% לזכיה. רק שתבינו עד כמה זה מטורף – גם אם אתם מניחים שלקנטאקי יש סיכויים של 100% לנצח את שני המשחקים הראשונים והקלים שלה, זה עדיין אומר להניח שיש לה סיכוי של 85% בכל אחד מארבעת המשחקים הנותרים. האם יש קבוצה עם סיכויים כאלו? ובכן, בעוד שלושה וחצי שבועות נדע.

בינתיים, מה שאתם צריכים כדי להצטרף לטירוף – ולהפוך את השלושה שבועות האלו להרבה יותר מענגים, זה את הצעדים הבאים:

1. כנסו ללינק הזה

2. תעשו Sign in. הדרך הפשוטה ביותר היא דרך היוזר שלכם בפייסבוק, אבל אתם יכולים גם ליצור יוזר חדש

3. תחת My group בחרו Find a group

4. הכניסו בשורת החיפוש Debuzzer

5. הכניסו את הסיסמא debuzzer

6. אם כבר הייתם חברים בקבוצה בשנה שעברה, הקבוצה תופיע לכם ברשימת הקבוצות שלכם וכל מה שתצטרכו לעשות זה ללחוץ על Rejoin group.

7. זהו, אתם בפנים – בחרו את הקבוצות שאתם חושבים שינצחו ושגרו.

יש לכם עד יום חמישי בערב (המשחקים מתחילים ב-6 שעון ישראל) למלא את הטופס.

college-basketball-tournament-bracket-graphic

כרגיל, אותם טיפים:

– רק פעם אחת בתולדות הטורניר (לפני מספר שנים, האמת) הגיעו כל המדורגות ראשונות לפיינל פור. הסיכוי שזה ייקרה שוב – קלוש

– מעולם בתולדות הטורניר לא ניצחה מדורגת 16 מדורגת ראשונה. אתם צריכים להחליט האם זה אומר שאין סיכוי שזה ייקרה או שדווקא הגיע הזמן שזה ייקרה סוף סוף.

– אין כמעט טורניר שאין בו ניצחון של מדורגת 12 על מדורגת 5, בדרך כלל יש לפחות שניים כאלו.

– אין שום צורך להבין במכללות כדי להצליח בטורניר. למעשה, ככל שאתם מבינים פחות, הסיכוי שלכם גדל.

– זכרו, הימור על הפתעה הוא בעל סיכוי קטן יותר להצליח אבל יעניק לכם מספר רב יותר של נקודות במקרה שתצליחו

– דבר אחד בטוח – אם תמלאו את הבראקטס, תהנו מהטורניר הרבה יותר.

– בשאיפה, בהמשך השבוע גם נעלה פה סקירה קצרה של הקבוצות המשתתפות.

בהצלחה!

הקייטנה הגדולה
ג׳יי.אר סמית׳ כמשל

44 Comments

גיל 16 במרץ 2015

האמת היא ש50% סיכוי נשמע סביר ואכן 85% לניצחון זה הגיוני בהתחשב במה שקרה עד עכשיו. לי יש הרגשה שהם כן ילכו עד הסוף למרות שכולם בטוחים שהם לא.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

כבר היו קבוצות שלא הפסידו במהלך העונה (אילינוי אני זוכר לפני כמה שנים) והם לא קיבלו סיכויים כאלו. אני באמת לא יודע אם זה הגיוני או לא, מה שבטוח שזה לא קל

עידו ג. 16 במרץ 2015

חוץ מוויצ'יטה-סטייט בשנה שעברה אני לא זוכר אף קבוצה שהגיעה לטורניר בלי הפסד מאז UNLV של לארי ג'ונסון וסטייסי אוגמון שעפו מול דיוק בפיינל-פור של 1991.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

אילינוי של די בראון לא היו בלתי מנוצחים? הם הפסידו בטורניר החטיבתי?

עידו ג. 16 במרץ 2015

די בראון דווקא, מה קרה לדרון וויליאמס?
הם הפסידו את המשחק האחרון לפני הטורניר החטיבתי ואז גם את המשחק בגמר טורניר המכללות.
אני מניח שזה מספיק קרוב.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

הזווית הישראלית, חביבי, הזווית הישראלית..
זאת היתה קבוצה שמאוד אהבתי. היה ממש כיף לראות אותם. את הגמר כמובן זכרתי, לא זכרתי שהם הפסידו עוד אחד

red sox 16 במרץ 2015

מהבק-קורט הבלתי נשכח ההוא של אילינוי הכי אהבתי דווקא את לות'ר האד. שחקן פנטסטי.

גיל 16 במרץ 2015

אני לא זוכר קבוצה שהגיעה לטורניר בלתי מנוצחת חוץ מוויצ'יטה סטייט שאצלם היה ברור שהם לא מועמדים רציניים. היו סירקיוז או מישהו אחר שהתחיל 30-0 לפני כמה שנים אבל הפסיד לפני הטורניר. זה בוודא קשה אבל יותר מהכל מעיד על חולשת הקבוצות. מודה שהשנה לא ממש עקבתי אחרי המשחקים כי הרמה די נוראית ובקבוצה מאוזנת כמו קנטקי שלא נסמכת על שחקן בודד אני חושב שזה יתרון.

עידן. 16 במרץ 2015

עשיתי בראקט שמורכב כולו מניחושים. אולי בהמשך אני טיפה אקרא ואעשה שינויים, אבל האמת שהרבה יותר נחמד לבחור מנצחות לפי החיבה שלך לשם של האוניברסיטה.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

הכי כיף לפי המסקוט של האוניברסיטה, לדעתי

עידו ג. 16 במרץ 2015

יאללה לך על זה. גיסתי ב-UC Irvine המסקוט שלהם הוא דב נמלים. אני בטוח שלא יהיו הרבה בראקטים שבהם מדורגת 13 זוכה.

red sox 16 במרץ 2015

UC אירווין עשתה מהפך עצום השנה. זה כמעט בלתי נתפס שהמסקוט של אולבאני הוא לא הכי מגניב בטורניר

שחר ד. 16 במרץ 2015

UC ארוויין היא לדעתי הקבוצה הכי גבוהה בהיסטוריה של הטורניר. תסתכלו על הרוסטר שלהם (ואני לא מדבר רק על ה-2.27 מ' של מאמאדו אנדיי)

עידו ג. 17 במרץ 2015

הסתכלתי, ובאמת נראה שיש שם הרבה סנטימטרים. מצד שני הסנטימטרים האלה לא רואים הרבה פרקט. מלבד עמדת הסנטר רק אחד מבין הגארדים והפורוורדים הפותחים עובר בקצת את ה2 מטר. כנראה שהיחס כישרון לגובה שם לא משהו.

אלון 17 במרץ 2015

קנטקי היא הקבוצה השנייה הכי גבוהה בארה"ב אחרי הפורטלנד טרייל בלייזרס

אודי 16 במרץ 2015

לפי fivethiryeight לקנטאקי יש סיכוי של 41% לזכות: http://fivethirtyeight.com/interactives/march-madness-predictions-2015/#mens

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

אני מאוד אוהב את 538. מצד שני, הם נתנו לברזיל 50% סיכוי לקחת את המונדיאל..

אודי 16 במרץ 2015

האמת, כשזה מגיע לאתרים אמריקאים וכדורגל, אני מעדיף לדלג על הכתבות.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

דווקא בגרנטלנד יש להם כתבות כדורגל לא רעות בכלל.ראיתי אותם מנתחים מערכים בצורה יפה מאוד ורק השבוע היתה להם כתבה מעמיקה ומעניינת על ווין רוני.

ק. 16 במרץ 2015

הייתה ב-NFL קבוצה שהגיעה לפלייאוף עם מאזן מושלם, לא?…:)

עידו ג. 16 במרץ 2015

הלכתי על פיינל-פור שאני מפנטז עליו מאז האליפות ההיסטורית של אריזונה ב-1997 על טהרת חתולי הבר.
למעט דוידסון שיצטרכו להפתיע, יש על מה לבנות (אפשר לשאול את סטף קרי חזרה לכמה שבועות?).

7even 16 במרץ 2015

שנה שעברה עלה כאן פוסט שסוקר את המשתתפות. היה תענוג.
מתוכנן אחד כזה?

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

כן, כתבתי את זה, לא?

red sox 16 במרץ 2015

בלי נדר.

גל ד 16 במרץ 2015

התחושה שלי היא שאני גם ככה צורך יותר מדי דברים שמבוססים על ניצול, ולא רוצה להתמכר לעוד אחד. ומהNCAA עולה צחנה שמזכירה את פיפ"א, אבל לפחות הכדורגלנים מרוויחים משהו מהסיפור.

יוני 16 במרץ 2015

ג'ון אוליבר מסכים איתך
https://www.youtube.com/watch?v=pX8BXH3SJn0

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

כמו שאמרתי – פישוט יתר. לא הקשבתי להכל אבל כהרגלו הוא טועה. שחקנים אמנם לא מקבלים משכורת כי הם לא מוגדרים כעובדים אבל הם כן מקבלים כסף. הם מקבלים מלגת לימודים ששווה בארהב המון כסף (בדיוק, למשל, יעלה לך משהו כמו 30-40 אלף דולר לשנה ללמוד) והם מקבלים מלגת מחייה. כך שכסף הם מקבלים.

גיל 17 במרץ 2015

אבל זה לא כסף אלא הטבה בצורת מילגה. זה יפה וחשוב אבל גם מאוד מגביל. בניגוד לסטודנטים אחרים שיכולים לעבוד מתי שהם רוצים וכמה שהם רוצים (לא כולל זרים) אסור להם לעבוד כל השנה. למה ששחקן לא יוכל לעבוד בקיץ למשל?

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

הנושא של ספורט המכללות הוא הכי סבוך בספורט האמריקאי וככזה סובל מרידוד ופישוט יתר, בעיקר על ידי אנשים שלא מכירים את הנושא לעומק.
האם שחקנים מנוצלים על ידי ליגת המכללות בכך שהם לא מקבלים את השכר ההולם לכישורים ולכסף שהמכללה מרוויחה בזכותם? אין ספק. אבל קח את זה בחשבון – יש 300 מכללות דיוויזן 1 שמחלקות מילגות כדורסל לבערך 13 שחקנים בקבוצה. זה יוצא כמעט 4000 שחקני כדורסל שמקבלים מלגות שבאמצעותן הם רוכשים השכלה שאחרת היה להם סיכוי מאוד נמוך לרכוש – וזה בא על חשבון משהו כמו 60 שחקנים באמת טובים (מספר השחקנים שנבחרים בדראפט כל שנה) שמקבלים פחות מערך השוק שלהם. אז האם זה ניצול? כן. אבל באותה מידה אפשר להסתכל על איש עשיר מאוד שמשלם 50 אחוז מההכנסה שלו למדינה על מנת להבטיח בריאות למישהו שאין לו.
עכשיו קח את זה בחשבון – ענפי הספורט היחידים שבאמת מביאים כסף למכללות זה כדורסל וכמובן פוטבול. שני הענפים האלו מממנים בכל מכללה עוד משהו כמו עשרה סוגי ספורט – לקרוס, בייסבול, גולף, כדורמים, הוקי ואלוהים יודע מה עוד – אלפי סטודנטים שזוכים להשכלה חינם בזכות אותה כמות מאוד מועטת של ספורטאים מנוצלים.
הנה עוד נקודה לקחת בחשבון – בזכות אותם סוגי ספורט, תורמים שמים המון כסף למכללה, מה שמאפשר תקציבי מחקר שאין לאף מדינה מחוץ לארהב.
והנקודה האחרונה כרגע לקחת בחשבון – איך תתגמל את אותם ספורטאים? כל הרעיון של המכללות זה שיוויוניות. אם אתה נותן אפשרות לאוניברסיטה לשלם לשחקנים שלה אתה בעצם הורג את אותה שיוויונות כי ברור שכל הספורטאים יילכו לאוניברסיטאות העשירות.
בקיצור, ניסיתי לתת פה על קצה המזלג למה מדובר בנושא הרבה יותר מורכב מאשר סתם "ניצול". האם המצב כרגע תקין? ממש לא. למשל, אותו ספורטאי לא יכול לעבוד בשום עבודה נוספת למרות שכל מילגאי אחר יכול, וזה מחשש שהאוניברסיטאות דרך הבוסטרים יממנו שכר גבוה פיקטיבי לספורטאים. אפילו שחקן פוטבול שמכר חתימה קיבל חתיכת השעיה כי הרוויח משהו בעצמו.
אז המצב לא בסדר אבל יש סיבה שלוקח זמן לתקן אותו. זה פשוט מאוד מורכב

גיל 16 במרץ 2015

כדורסל הוא כלום לעומת הפוטבול מבחינת הכנסות. הכל נעשה על פי הצרכים של הפוטבול כולל ביטול ליגות עם המון מסורת וביטול משחקים שהיו יריבויות קלאסיות.

אין שום בעייה לשלם לשחקנים גם בלי ליצור יותר חוסר שיוויון ממה שיש היום. אפשר לחשוב שגם היום שחקנים לא בוחרים מכללות לפי מאמנים או יוקרה. יש כבר פסיקה שמאפשרת לשלם לשחקנים סכום מסוים ויש תקרה לסכום הזה. זה לא המון כסף לשחקנים הממש טובים שירוויחו יותר בעתיד אבל יותר צודק.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

מסכים. ו אמרתי שיפתרו את זה, זה פשוט לא פשוט

גיל 16 במרץ 2015

אני לא חושב שזה יותר מדי מסובך. מה הבעייה למשל לתת לשחקנים אחוז מסוים של ההכנסות ממכירות המרצ'נדייז שלהם? ככה שחקנים בקבוצות קטנות עדיין ירוויחו לא מעט ואולי אפילו יותר כי לא תהיה להם תחרות מצד שחקנים אחרים בקבוצה. בכל מקרה כבר היום יש כמה וכמה פסיקות משפטיות (או כאלו שבדרך) שנותנות לשחקנים יותר זכויות (כמו הזכות להתארגן). בית המשפט מכופף את הידיים של הליגה ועכשיו הם מחפשים פתרונות.

אריאל גרייזס 16 במרץ 2015

כי זה עסק של מיליארד דולר ותמיד שחקן יגיד שהוא לא מקבל את הערך שלו ולמה שחקן אחרון ברוטציה יקבל כמו השחקן הכי טוב במכללות? זה לא עסק פשוט. תמיד אפשר יהיה לבוא עם טענות על ניצול

גיל 17 במרץ 2015

תמיד אפשר לדבר על ניצול. מה, בנבא לא מדברים שהשחקנים עבדים או בNFL שחקנים מתלוננים שלא מקבלים מספיק כסף? אני חושב שאם הם מקבלים סכום שהוא גבוה יחסית לעבודה סטודנטיאלית זה מספיק טוב בשבילי ובשביל רובם ככולם.

שחר ד. 16 במרץ 2015

כנראה מצאו פרצה בחוק שתפתור את זה, ההכנסות יכנסו לקרן שאותו שחקן יקבל בסיום הלימודים.

גל ד 18 במרץ 2015

אריאל, כמה מהכסף שהליגה הזו מרוויחה הולך למלגות וענפי ספורט קטנים?

גיל 16 במרץ 2015

בכלל לא מתקרב למה שקורה בפיפא ומוזר שאתה משווה בין השניים. הNCAA רצופה בעיות אבל אין שם שחיתות של הגוף המנהל. נכון שהוא מנצל ספורטאים צעירים כדי להרוויח יותר כסף אבל הNCAA והליגות השונות מייצגים את הקבוצות. יש הרבה עיוותים בספורט המכללות אבל בסופו של דבר מדובר באנשים צעירים שמשחקים ללא תמורה ממשית. זה ספורט הרבה יותר טהור גם אם האיכות לא ממש טובה בכדורסל.

D! פה ועכשיו 16 במרץ 2015

לא מתכוון להשתתף השנה

מה שכן לפני שלוש ארבע שנים זכיתי פה בדה-באזר במקום השני. כך שאני מחזק את הטענה שעדיף לא להבין כלום.

סימנטוב 16 במרץ 2015

יפה, אהבתי

יואב דובינסקי 16 במרץ 2015

אח שלי סיים שנה שעברה שלישי בדה באזר. אני כרגיל התבזיתי. לא ראיתי משחק אחד העונה אבל מילאתי. קנטאקי מנצחת את דיוק.

Yavor 16 במרץ 2015

בגלל שכלל לא עקבתי השנה, אערוך ניסוי בו אבדוק עד כמה המדרגים של הקבוצות יודעים מהחיים שלהם.
בכל משחק סימנתי את המדורגת גבוה יותר (קרי, הקבוצה הטובה יותר תאורטית). נראה לאן זה יביא אותי בסופו של יום.

גיל 16 במרץ 2015

זה לא עניין שהמדרגים לא יודעים מהחיים שלהם אלא שיש הפתעות. למשל, למרות שקנטקי מדורגת ראשונה בקונצנזוס זה לא יהיה ממש מפתיע אם הם יפסידו.

Yavor 17 במרץ 2015

אוקיי – אבל אם החלטת לדרג מכללה איקס מעל מכללה ווי, זה אומר שאתה חושב שבמפגש ישיר איקס תנצח.
בוא נראה עד כמה זה עומד במבחן המציאות (קצת כמו מבחן הקוף בשוק המניות)

שחר ד. 16 במרץ 2015

יש לי תחושה שהפעם זה יהיה טורניר עם מעט הפתעות, אבל אני לא באמת יכול לשים את האצבע למה…

ואם או בלי קשר – לדעתי מדובר באחת השנים הגרועות של הוועדה הבוחרת (אפילו ב-NIT). הוציאו קבוצות טובות יותר והכניסו אחרות רק בגלל השם (כן, אני מדבר עליכם UCLA). גם הדירוגים שלהם השנה היו מאד שמרניים.

כמו שציינתי באחת התגובות למעלה, לדעתי אחת הקבוצות המעניינות תהיה קליפורניה-ארווין, הקבוצה הכי גבוה בטורניר (היא אפילו גבוהה מחלק מקבוצות ה-NBA).

Comments closed