הניצחון על בלקבורן (גביע)

דרושה: מכונת שערים

blackburn_home_facup_1000x600_517X310

טוב עשה רוג'רס (ואולי, לאור מצוקת הבלמים, לא היתה לו ברירה) שחזר לפורמט השני בלמים שלו, בטח מול קבוצה מהסגנון הזה, שבו אין צורך בעיבוי של ההגנה וממילא מרכז השדה הולך להיות שלך. סך הכל תיפקוד טוב של החלק האחורי, כולל ג'ונסון (כשמגיע מגיע), טורה שהחליף בצורה ראויה את סאקו (ועכשיו בכלל אין לרוג'רס יותר משני בלמים שיכולים לפתוח) וכמובן – מיניולה הנהדר מעל כולם.

אבל מעל הכל בולטת שוב האנמיות ההתקפית. הגול של קוטיניו היה נהדר אבל חוץ מזה ראינו מעט מדי כשסטארידג' פשוט קהה כמו נייר שיוף. אנשים קיטרו על זה שהוא לא פתח בשבת מול ארסנל אבל כרגע הוא פשוט מתקשה לשים את הכדור בשער או אפילו לייצר התקפות כמו שצריך. בנוסף, לא נראה שיש ממש צורך במשולש של אלן-לוקאס-הנדרסון, כשדווקא אלן המוגבל התקפית הוא זה שמשחק מקדימה, ואולי היה עדיף להשאיר לבד מאחורה את לוקאס או אלן ולהכניס עוד חלוץ שיעזור לסטארידג' או שחקן כנף מהיר כמו מרקוביץ'.

בכל מקרה, ניצחון הוא ניצחון, בטח במשחק חוץ מול קבוצה שבאה רוב הזמן להסתגר. אנחנו מרחק משחק מגמר הגביע וזה יהיה נחמד מאוד אם נביא אותו.

בינתיים, הבעיות של הקבוצה הזאת די ברורות. יש הרבה פוטנציאל, לא מעט יכולת מנטלית וגם רוג'רס מראה גמישות. עכשיו צריכים איזה סווארז כזה, מכונת שערים שתהפוך את כל הפוטנציאל הזה למשהו שיותר קרוב למה שראינו שנה שעברה.

*

נ.ב. – אני אוהד ליברפול היחיד שאוהד הכדורגל שבו כמעט ניצח והיה בו חלק לא קטן שרצה שהבעיטה ההיא של השוער תיכנס?

הנצחון על סטוק (באיחור)
בא לי באלו

25 Comments

D! פה ועכשיו 8 באפריל 2015

לגבי הנ.ב. – לא. ממש לא. גם אני לרגע קט כמעט ורציתי שיבקיע.

אני פחות מסכים לגבי הגמישות של BR. במקום סאקו היה צריך להכנס חלוץ. לא ראינו אף חילוף עד לדקה ה-82 ולמעשה בלקבורן נראו יותר כמי שמוכנים לנסות ולהביא את הניצחון הזה, שהגיע אלינו הרבה בזכות הברקה קטנה.

דרוש חלוץ, דרוש עוד בלם, ועדיין מעל לכל אשמח למישהו באמצע שישדרג אותנו. לפחות אני שמח שחודשים האחרונים יש קונצנזוס לגבי זה שיש לנו שוער בשער ושאין סיבה לדאוג לעמדה הזו בשנים הקרובות.

אריאל גרייזס 8 באפריל 2015

להכניס חלוץ? ולהישאר עם בלם אחד?

משה 8 באפריל 2015

אתה רוצה לשחק עם בלם ושני מגינים (ג׳ונסון ומורנו להזכירך…) ? הרפתקני מאוד.

D! פה ועכשיו 9 באפריל 2015

אתם צודקים. לא יודע מה עבר עלי כשכתבתי את התגובה הזו

משה 8 באפריל 2015

גם בי היתה תקווה קלה לגבי השוער.
לגבי המשחק, סטארידג׳ לא פוגע אבל אין מחליף לעמדה שלו, אלן בכושר מצוין אבל הוא לא הקשר הטכני שיבנה התקפות וסטרלינג בסדר. מעבר לשני אלה ומיניולה השאר פשוט התפוגגו, במיוחד הנדרסון וקוטיניו, למרות השער. לצערי שוב אנחנו נכנסים לקיץ עם ציפיות גבוהות, אני לא רואה איך הן מתממשות…

איתן 8 באפריל 2015

מסכים עם עניין החלוץ, הקבוצה נבנתה לרוחב- עיבוי הסגל.
אך לרוע מזלה של ליברפול אין לה מעל 60 מיליון כדי לזרוק על וורלד קלאס, אז היא תצטרך להסתפק בשחקן עם פוטנציאל ומוטיבציה להיות כזה… כמה שמות עם עונה טובה שיכולים להתאים
ז'יניאק ממארסיי, לאקזט מפ.ס.ז , איקרדי מאינטר ודיבאלה מפאלרמו
יש גם כמובן את דני אינגס האנגלי -לדעתי הוא אוברייטד
ודווקא סיידו ברהינו יכול להיות אופציה מעניינת לדעתי

ק. 8 באפריל 2015

לקאזט מליון. להערכתי ולצערי האריות הגדולים יצודו אותו קודם

איתן 9 באפריל 2015

העייפות…כן מליון, תשעה מליון חחח כמו בפרסומת ביטוח

ran 9 באפריל 2015

סטארידג אכן מגושם ולא מסוגל לייצר מצבים,אבל הוא היחיד בקבוצה שאם יארגנו לו את מצבי הכיבוש לכל הנראה גם יבקיע.
שנה שעברה סוארס היה מושך לפחות שני בלמים בכל התקפה, בדר״כ היה עובר אותם ויוצר מצבי הבקעה עם המון פרגון לשחקנים האחרים (והיום מבינים כמה ההימור של ברצלונה עליו היה גאוני). קונספציית ההתקפה לא השתנה גם אחרי שהוא עזב ובלי פעולות אישיות יוצאות דופן, הקבוצה תקועה.
אמת, לקבוצה יש המון פוטנציאל אבל גם יותר מדי שחקנים לא אפויים וידרש עבורם עוד עונה שתיים עד שיספקו תוצרת אמיתית, מה שמחייב גם לקראת העונה הבאה רכש משמעותי.
הבעיה לפי חוקיי ה fair play (כמה שאני מבין אותם….) יש צורך למכור שחקנים בסכום גבוה כדי לבצע רכש של שחקן מהדרג הראשון.
יש בקבוצה 3 שחקנים בלבד עם פוטנציאל מכירה לסכום נכבד – סטרילינג, קוטיניו והנדרסון.
בעייה….

D! פה ועכשיו 9 באפריל 2015

אני לא מבין מה גאוני בהימור הזה

אריאל גרייזס 9 באפריל 2015

אני לא מבין מה הימור בזה. אחד השחקנים הטובים בעולם

ran 9 באפריל 2015

וואו, הכל בסדר, לא צריך לחפש עורק ראשי בצוואר רק בגלל משפטון קטן…
אני אסביר –
ראשית, במידה והייתי בונה קבוצה מחר, אם, וכמובן אם היה לי את הכסף, סוארס היה השחקן הראשון שהייתי מביא לפני מסי ורונאלדו.
לענייננו,
להזכירכם סוארס בקיץ היה damaged goods, אחרי נשיכה בעייתית ולקראת השהייה ארוכה שלא מאפשרת לו לפתוח את העונה.
ברצלונה, בדומה לחברותיה במועדוני העל ובשונה למשל מקבוצות מדרג שני כמו ארסנל, לא יכולה להתפשר על שחקן בסכום כזה שייקח לעצמו עונה שתיים עד שישתלב. זה סביר כאשר רוכשים ילד כמו נייאמר אבל לא שחקן בן 27 בעמדה שדחופה לקבוצה.
כאשר מביאים שחקן מדרג ראשון לקבוצה עם מבנה איררכי כל כך ברור, בו מסי הוא המלך והשאר תפקידם להיות נושאי העגלה, דבר לא מבטיח את השתלבות השחקן כפי שההיסטוריה הלא רחוקה הסבירה לנו.
למיטב זכרוני על די מריה שולם סכום דומה, מעט נמוך יותר,ויש שימוש במילה פלופ.
ועל כן ההימור.

לעניין הקפיטליזם החזירי – אדם סמית דבר על "היד הנעלמה של השוק" אבל רוב האנשים שוכחים שלמשפט הזה יש המשך והוא "בין שחקנים שווים". כאשר את חוקיי המשחק קובע ארגון מסויים אותו בלבד ניתן להאשים, לעבר המשתתפים במשחק נותר רק לצקצק בלשון לא מעבר להבנתי.

D! פה ועכשיו 9 באפריל 2015

לא מחפש כלום, התגובה הראשונה שלי לפוסט הזה הרבה יותר בעייתית.

זה פשוט לא הימור, ולא חשוב איך תציג את זה. הבעיה של ברצלונה היא לא שנתיים להשתלבות אלא שהיא לא יכולה לקנות בחור צעיר ב-20 מליון כי הפוזה לא מאפשרת את זה.
והיה ברור לחלוטין שתדמית השחקן בברצלונה לא תהיה כפי שהיא בליברפול. זה לא סחורה פגומה זו סחורה שערך השוק שלה לקנייה ירד. קצת כמו הפרטה שמיד לאחריה ערך השוק של החברה עולה לשמיים.

משה 9 באפריל 2015

לקנות את החלוץ הכי טוב בעולם ב 90 מיליון יורו זה לא הימור, זה קפיטליזם חזירי.

ריצ'י מקאו 9 באפריל 2015

הימור? זה כמו להגיד שבראד פיט הימר כשהחליט לצאת עם אנג'לינה ג'ולי.

matipool 9 באפריל 2015

הפתעתם אותי עם הקטע של השוער . אני לא בעניין בכלל .

red sox 9 באפריל 2015

Same here

D! פה ועכשיו 9 באפריל 2015

אני מסתכל מסביב ורואה שישה שבעה שוערי "על", אם בכלל. ואחריהם עוד דרג של שוערים טובים מאד.
שלנו נמצא שם. הוא שוער טוב מאד (זה לא אומר שאין לו חסרונות) בגיל טוב ועם הרבה שנים לפניו. גם העונה, כמו בזו שלפניה הוא שווה לנו לא מעט נקודות. גם אתמול.

לטעמי זו עמדה שחבל לבזבז עליה שנים בחיפושים אחרי שוער אחר. זה יעלה המון בכסף ובחוסר יציבות. זה לא בלם שהבאת ב-20 מליון ואם הוא לא טוב אז לא נורא יש עוד ארבעה בסגל. ושנה הבאה נביא אחד אחר.

matipool 9 באפריל 2015

לא לא . התכוונתי לזה שרציתם לרגע שהשוער של בלקבורן יבקיע את הבעיטה ההיא בדקה ה-94 . אני קצר בתגובות כי אני בצפון עם הטלפון ולא עם מחשב .

matipool 9 באפריל 2015

ולגבי מיניולה – פשוט מעולה בחודשים האחרונים וברור שלא צריך להשקיע כסף בחיזוק העמדה הזו . הוא באמת אדיר מאז הסכסוך או התקרית עם רודג'רס .

D! פה ועכשיו 9 באפריל 2015

אה… (אני לא בפוקוס)….לא כשהוא עלה למעלה…כשהוא עצר את הכדור ודפק את הסיבוב הזה.. כשהוא שיחרר את הבעיטה כבר התעשתי על עצמי ונזכרתי שאני אוהד ליברפול ולא סיפורי ספורט מרגשים.

red sox 9 באפריל 2015

Same here
:-)

איאן ראש 9 באפריל 2015

לוקאס ואלן לא אמורים להיות בסגל של קבוצה ברמה שאליה אנחנו שואפים שלא לדבר על הרכב. וכמובן גו'נסון .
חלוד או לא פונקציה של חלוץ חייבת להופיע בהרכב.
חלוץ קשר אחורי ובלם הם חובה לשנה הבאה ואני מדבר על שחקנים ברמה ולא סתם לעיבוי סגל.
לא יודע מה איתכם אבל אני חולם שסיטי תכיכנס למשבר עמוק ונוכל להתברג במקום הרביעי.

אבי גלברט 9 באפריל 2015

לא משחק לכתוב עליו לנכדים מכול מיני סיבות כמו פציעות ,לחץ ומגרש גרוע . בכול זאת הוכח שבשיטה הזאת מורנו שוחה במים ביתר קלות ואפילו ג'ונסון נותן משחק סביר .יש לי בעיה עם הלוקאסים ,בשיטה הזאת אחד מהם מיותר . זה לוקסוס גדול מידי לשחק שאתה צריך להבקיע גם עם אלן ,גם עם לוקאס וגם עם הנדרסון . BR כדי לרצות לדעתי את סטרלינג החליף לו צדדים עם קוטיניו ואיבד את קוטיניו (למרות הגול ) לגמרי …..אנחנו למרות הבניה לרוחב קצרים עכשיו בשחקנים בכול עמדה אבל ממש בכול עמדה . לדעתי התחלנו אחרי ההפסד לארסנל בסוג של אירגון מחדש לקראת העונה הבאה עם ניסיון לזכות בגביע בכול מקרה .

אסף THE KOP 11 באפריל 2015

לגבי הנ.ב. – אתה השתגעת ? על פחות מזה שפטו את אודי אדיב.

Comments closed