12 מחשבות על דיפלייט גייט

הגיע הזמן להוציא את דיפלייטגייט מהמערכת

19583_10153368563669455_6533836826145788364_n

1. חדי העין מבינכם בטח שמו לב לזה שלא כתבתי פה כבר מה שנראה לי עידן ועידנים. אני חושב שזאת התקופה הכי ארוכה שעברה בין פוסטים שלי. הייתי שמח להגיד שזה נובע מטיול ארוך בחו"ל או אפילו מסתם עומס עצום בעבודה אבל האמת היא שפשוט לא היה לי כח.

עייפתי.

כל כך הרבה דברים רציתי לכתוב עליהם. על ליברפול וסיכום העונה שלה (יגיע, אל תדאגו). ועל מכבי קליבלנד קאבלירס ועל סווארז שפתאום כשהוא לא בליברפול אלא ביקירת ישראל בארסה אף אחד לא מזכיר פתאום איזה איש רע ונשכן הוא. ועל הפועל כפר סבא שאני מפחד להגיד איזה שהיא מילה מחשש לנאחס ועל משחקי הכס, אוי יש לי כל כך הרבה מה להגיד. ופאודה ובית הקלפים. ומרוב שהצטברו דברים, לא הגעתי לאף אחד. לא היה לי כח.

כי העולם הזה היום, של רשתות חברתיות ותגובות על תגובות וויכוחים על כל דבר – כמה פעמים אפשר להגן על ברנדון רוג'רס או על בריידי? כמה עוד ויכוחים בלתי נלאים ננהל? אז עצרתי. האמת, עשה לי רק טוב. אבל הדברים מבעבעים מפנים ובסוף צריך להוציא אותם החוצה, פשוט כדי שיהיה אפשר להמשיך הלאה. אז הנה, ההתייחסות הראשונה וכנראה האחרונה שלי לנושא הזה. תחגגו.

2. העובדה היא שבשבוע האחרון אני מסתובב עם הראש באדמה. עכשיו זה קצת עבר לי, בצורה מפתיעה – דווקא פרסום העונש של ה-NFL מאפשר לי סוף סוף להניח לנושא ולהמשיך הלאה. אבל אין ספק שהפרסום של הדו"ח של הליגה על הפרשה הזאת עשה לי ממש באסה. ואני אפילו לא בטוח למה. הרי לא אני זה שרימיתי. לא אני הורדתי את האוויר מהכדורים. ובטח לא הרפיוטשן שלי נפגע, נכון? אז למה אני לוקח את זה כל כך קשה?

3. ובכן, ניסיתי לחשוב על דימוי מתאים, והדבר היחיד שיצא לי הוא סקסיסטי להחריד, אבל אני אשטח אותו בפניכם ואני מקווה שלא אחטוף בראש:

נניח אתם יוצאים לפאב. ולידכם מתיישבת בחורה שווה שחבל על הזמן. ואתם מדברים ויש קליק ואתם הולכים אליך הביתה ועושים את הסקס הכי מדהים שהיה לכם בעולם. בבוקר, כשאתה מבקש את מספר הטלפון שלה, היא מתחמקת בעדינות ובסוף מספרת לך שהיא נשואה (בגרסה המקורית שחשבתי עליה, היא מספרת לך שהיא בכלל נערת ליווי שחברים שלך קנו בשבילך. כי אם שוביניסטי, אז עד הסוף).

אז ככה אני מרגיש עכשיו. הזכיה ההיא בסופרבול, שבאה כשאני באיצטדיון עצמו, היתה אחד הרגעים הכי מדהימים שהיו לי בחיים. הנה, אני חושב שג'ניפר גארנר תתאר את זה עוד יותר טוב ממני (הדקה וחצי הראשונות מספיקות, אחר כך זה מתחיל לשעמם):

ועכשיו, בגלל משהו שלא אני אשם בו ולא עשיתי בו שום רע, כל החוויה הזאת מוכתמת. כל פעם שאני מסתכל אחורה על סוף השבוע הזה של הסופרבול – ותאמינו לי, בשלושה חודשים האחרונים זה קרה כמעט כל יום – אני מרגיש סוג של צביטה. האליפות היא אליפות אבל אין מצב שאני אצליח לדבר על זה עם מישהו בלי שיעלו כדורים לא מנופחים לשיחה או בלי אפילו שאני אחשוב על בריידי והשטות הזאת עם הכדורים.

4. חשבתי על זה הרבה בימים האחרונים. למה בכלל אכפת לי? שוב, לא אני עשיתי את הדבר הזה. לא אני חטאתי. והרי שום דבר לא יוכל למחוק את רגע האושר ההוא של החטיפה של באטלר. זה רגע שבאמת אני אנצור בלב שלי להרבה שנים קדימה. זה וכל החוויה שמסביב. אז למה אני מרגיש כל כך מחורבן? למה אני מרגיש אשם?

5. ובכן, אני חושב שזה הכל חלק מלהיות אוהד ספורט. להיות אוהד אומר שיש לך בשביל מה לקום בבוקר כשהקבוצה שלך משחקת. זה אומר לשמוח בניצחונות ולחטוף הקנטות בהפסדים. וזה גם אומר להפוך אנשים מסוימים – שבמקרה טובים במקצוע הזה שנקרא ספורט – לגיבורים, גיבורים שאתה בעיקר מתעלם מהפגמים שלהם ומתרכז במה שהם יודעים לעשות על המגרש. אני מכיר פה ושם אוהדי ספורט שלא עושים את זה. הם רואים ספורט כי הם אוהבים ספורט, אבל לא תופסים שחקן מסוים כ"גיבור". הוא פשוט שחקן – טוב יותר או טוב פחות. במידה מסוימת, אני מקנא באותם אנשים. כי כשאותו שחקן לא מבצע את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר, אין להם שום בעיה לבקר אותו. הם לא מתאכזבים אף פעם.

אבל אני לא יכול להיות אוהד כזה. כשאני אוהד קבוצה, אז אני אוהד אותה עד הסוף. ולאהוב שחקנים באותה קבוצה זה חלק מהעניין. וזה בא עם הכל. ההצלחות והאכזבות.

6. אני אוהב את סטיבי, לא משנה אם הוא יחליק במשחק הכי חשוב על האליפות או יורחק ממשחק נגד יונייטד אחרי 40 שניות. אני אוהב את סווארז (כן, עדיין) גם אם הוא נושך שחקנים אחרים. אוהדי יונייטד אוהבים את רוי קין למרות (ואולי בגלל?) שהוא מפרק שחקנים אחרים על המגרש ואת ראיין גיגס למרות שהוא בוגד באשתו עם חמותו. לכל גיבור שלנו יש את החולשות שלו. את הפגמים. חלק מלהיות אוהד ספורט זה לאהוב את הגיבור שלך אפילו אם הוא פגום. לטעמי, גיבורים עם פגם הם הרבה יותר מעניינים.  סווארז, למשל, אפילו אם הוא לא גדול כמו מסי, מעניין ממנו עשרת מונים.

7. ועכשיו אנחנו מגלים שבריידי לא מושלם. האיש שהצליח לטפס ממעמקי הבחירה ה-199 למעמד של אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה, זה שנשוי לדוגמנית המפורסמת בעולם, זה שנדמה ששום דבר לא יכול לגעת בו, מסתבר שהוא אנושי. לא סתם אנושי, הוא רמאי. הנה, קבלו את זה שונאי הפטס – אוהד פטס שמודה שבריידי רמאי. רימה. דאג שמישהו יוריד את האוויר מהכדורים. אפשר להתפלפל על זה משפטית (ועוד שניה נגיע לזה) אבל כל מי שעיניו בראשו מבין שאין מצב שבריידי לא ידע לפחות על מה שקרה עם הכדורים שלו. עכשיו בואו נמשיך הלאה.

8. אז מה עושים עם זה? הגיבור הספורטיבי שלך הוא רמאי. אין דרך מסביב לזה. מה הלאה?

ובכן, מה שעושים כל פעם שאתה מגלה שהגיבור שלך לא מושלם – כלום.  בריידי הוא השחקן שאני מעריץ כי הוא שחקן גדול. כי הוא הביא אליפויות לקבוצה שלי. כי הוא עשה אותי מאושר. בגלל רגעים כאלו:

ואת זה – שום רמאות לא תשנה.

כן, בריידי פגום. הוא לא גיבור מושלם. גם לסופרמן היה את הקריפטונייט שלו. וגם אם בריידי לא סופרמן והוא רמאי הוא עדיין הרמאי שלי. בדיוק כמו שאוהדי פייטון מאנינג יצליחו להמשיך לאהוב אותו כל פעם שהוא מפשל בפלייאוף, ככה אני לא מפסיק לאהוב שחקן שהביא לי כל כך הרבה רגעי אושר רק בגלל שהוא חטא. בריידי רימה, הוא יענש על זה (עוד שניה על זה) ומבחינתי – בזה העסק נגמר. בריידי הוא הגיבור הספורטיבי שלי. זהו. לא אוהבים? ובכן, בעיה שלכם

9. כי בואו נודה באמת: ממילא, כל אחד ישפוט את בריידי לפי סטנדרט אחד בלבד: מידת האהבה או השנאה שלו לפטריוטס. בואו לפחות נהיה הוגנים לגבי זה. אין לי בעיה להגיד שאני לא חושב שהמקום של בריידי בטופ נפגע בעקבות הפרשה ושהעמדה הזאת נובעת פשוט בגלל שאני אוהד הפטס. ואתם לא שונים ממני בכלום.

אוהדי דנבר שיודעים שבלי שתי האליפויות של אלווי – שהושגו בזכות רמאות של תקרת השכר של הקבוצה – הוא לא היה נחשב לאחד הגדולים. אוהדי ניינרס שהעובדה שג'רי רייס הודה שהוא שם דבק על הכפפות שלו לא מזיזה להם בטענה שהוא השחקן הגדול בהיסטוריה (טענה שאני ממשיך להסכים איתה). אוהדי הסיינטס שהמאמן שלהם הורחק לשנה(!) ועדיין אף אחד לא שם להם כוכבית על האליפות, וגם כל השאר – זה בסדר שאתם בטוחים שבריידי הוא אפס עם כוכבית על כל האליפויות שלו. זה בסדר שאתם חושבים שהורדה של האוויר במשחק שנגמר ב-45-7 (כולל מחצית שניה שבה היו הכדורים מנופחים כראוי ובה בריידי פירק את ההגנה של הקולטס) שמה ספק על האליפות הזאת. זה בסדר שאתם בטוחים שכל המורשת של בריידי בספק עכשיו. רק בואו לא תהייו צבועים לגבי זה, בסדר?

10. ועוד משהו קטן בנושא הזה – בעיניי, צהלות השמחה של השונאים על זה שתפסו את בריידי אשם הן די פתאטיות. האם זה שתפסו את בריידי נתן לפייטון מאנינג או לקבוצה שאתם אוהדים עוד ניצחונות? האם זכיתם באיזה אליפות שאני לא יודע עליה? אז מה החגיגות הגדולות? איפה הרווח שלכם פה?

11. ועכשיו, בואו נדבר על הבן אדם שבאמת יוצא רע מהדוח הזה על בריידי. אני מדבר כמובן על רוג'ר גודל, האיש והאגדה.

כן, בריידי רימה, אבל ההתנהלות של גודל בפרשה הזאת היא הרבה יותר חמורה לדעתי – כל כך חמורה שאני לא מבין איך הוא עדיין הקומישנר של הליגה. רק תראו כמה נזק הוא עשה:

היה חשד נגד הפטס, ובמקום לפעול בנידון, כלומר להזהיר אותם כמו שנהוג בליגה, הליגה טמנה להם פח, במשחק אליפות ה-AFC לא פחות. האם ככה אתה רוצה את הסופרבול שלך, עם עננה מעל אחת המתחרות? הלאה. הליגה טמנה פח והצליחה – למה למתוח חקירה במשך שלושה או ארבעה חודשים? למה לא להוציא מסקנות תוך שבוע, עד לסופרבול, ולהעניש את האשמים? ואם לא, אז למה להדליף מיליון דברים, שאחר כך מתברר שרק חלק מהם היו נכונים? איך זה בדיוק התנהלות נכונה?

אם זה היה הכל, אז מילא. אבל עכשיו הגיעו העונשים. ואוי, הם כל כך בעייתים.

הפטס, שכתוב במפורש בדו"ח ששיתפו פעולה עם החקירה, ושהדוח ניקה אותם מכל חשד למזימה ארגונית, כולל קראפט ובליצ'ק, נענשו בעונש חמור מאוד – גם הקנס הגדול בתולדות הליגה וגם בחירת דראפט מס' 1 (כדי להבין כמה בחירת דראפט כזאת גבוהה היא משמעותית, אתם יכולים לקרוא את זה) כשהסיבה המרכזית לעונש היא שהם לא שיתפו פעולה. רגע, מה?

ובריידי? ובכן, כבר אמרתי שאני משוכנע שהוא היה חלק מזה. ועדיין, בדוח עצמו אין שום הוכחה, וואט סו אבר, שזה אכן נכון. כל מה שיש זה אוסף של אנקדוטות נסיבתיות. אם בריידי יחליט לקחת את הליגה לבית משפט (מה שאני בספק שיקרה, אבל אם הערעור שלו לא יתקבל, אני מעריך שזה עשוי לקרות), הסיכויים של הליגה לצאת מזה בשלום הם קלושים. לליגה אין בדל הוכחה שבריידי אכן אשם ובדיוק כמו במקרים קודמים שבהם הליגה הענישה ואז בית משפט פירק לה את הצורה (נניח, ג'ונתן ווילמה) גם פה גודל הלך לפי הלוך הרוח של הקהל שלו ולא לפי ההגיון – ועשוי למצוא את עצמו עם תביעה משפטית שתוציא אותו רע מאוד.

כבר אמרתי את זה כמה פעמים בעבר, כך שאי אפשר לומר שאני לא אובייקטיבי בנושא  – העובדה שגודל הוא גם התובע, גם השופט וגם המוציא לפועל היא אם כל חטאת. הליגה בעצם קובעת עונשים על סמך מה שמתחשק לקומישנר שלה, בלי הוכחות אמיתיות, בלי צורך בהרשעה בבית משפט (במקרים כמו של ביג בן או אדריאן פיטרסון) ובלי שום מנגנון בקרה אמיתי, מה שהופך אותה כרגע לפגיעה בכל חזית משפטית אפשרית.

אני ידוע שגודל הוא רק בובה של הבעלים, אבל מאירוע לאירוע הוא הופך את עצמו ואת הליגה שמתחתיו לבדיחה יותר גדולה. אני חושב שמתקרב הרגע שלבעלים יימאס.

12. אה, כן, זוכרים את שערוריות הסטרואידים שפגעו בליגת הבייסבול או בטור דה פרנס? ובכן, תשכחו מזה בפוטבול. הספורט הזה כל כך פופולארי כרגע שהוא ישרוד את הכל. הוא שורד שחקן רוצח ושחקנים שמכים את הנשים והילדים שלהם והרחקות על סטרואידים.  למעשה, לא רק שורד, אלא גם מרוויח. הנה, לדוגמא הדיווח הזה.

בכלל, תחשבו על זה – יכול להיות שכל העסק הוא קונספירציה של הליגה? במקרה, המשחק החמישי של הפטס הוא נגד הקולטס. במקרה, הוא במאנדיי נייט. במקרה, בריידי מורחק לארבעה משחקים ויחזור לשחק מול הקבוצה שתפסה אותו על חם. הכל במקרה. במקרה, יהיה למשחק הזה רייטינג מטורף. במקרה.

ואולי, הכל בכלל קונספירציה של בליצ'ק,לתת לגארפולו לפרוח במשך ארבעה משחקים ואז למכור אותו, בשביל בחירת דראפט ראשונה, אלא מה?

מבזק מיוחד: לא קל לזכות באליפות (יומן דאבל פרק כ"ג)
הגמר העדיף

234 Comments

רוקט 88.2 13 במאי 2015

לגבי סעיף 2, אל תקח את זה כל כך קשה.
תעשה מה שאוהדי בית"ר עושים מאז 98'.
תגיד לעצמך שאינדיאנה הם בעצם אשכנזים, מפא"יניקים, זכר לשלטון הישן ושמצווה לעשות להם את מה שעשו להם.

YG 13 במאי 2015

רצית לכתוב על כל כך הרבה דברים, ואף אחד מהם לא M2V והגרביים של דודינק'ה?? :-)

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אני עדיין מאוורר את האוטו..

shohat 13 במאי 2015

לא סגרת עם אי.אס.פי.אן להחליף את סימונס?

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

הטור הזה 1,500 מילה, בשביל להחליף את סימונס צריך מינימום 5,000 :-)

shohat 13 במאי 2015

אז תשקיע. הבן אדם קיבל 5 מיליון דולר לשנה בשביל לראות סופרבולים או משחקי פלייאוף עם דאג קולינס ולכתוב על זה בלוג. גוד בלס אמריקה.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אתה אומר את זה כי אתה לא יודע מה החוזה שלי עם דה באזר. לא שאני רוצה לסכסך בינך לבין דורפן..

shohat 13 במאי 2015

:)
עכשיו גם קראתי. טור טוב!

טל בן יהודה 13 במאי 2015

אני לא אוהב את הפטריוטס ולא יכול להגיד לך איך להרגיש, אבל זה באמת קצת מפתיע אותי שכל הפרשה הזאת מכתימה, ולו במעט, את חווית הסופרבול שלך.

זו לא נקודה שלי, שמעתי אותה מפרשן אחר, אבל אני נאלץ להסכים שהורדת אוויר מהכדורים משולה ל"Stealing Signs" בבייסבול, שכל מי שיודע מה זה, יבין את ההקבלה. הנה, ארון רוג'רס, אחד הקווטרבקים הטובים בעולם, הודה שהוא עצמו מוסיף אוויר לכדורים (לינק: http://profootballtalk.nbcsports.com/2015/01/20/aaron-rodgers-likes-his-footballs-overinflated/), ואנחנו לא רואים שום דבר שנעשה בכיוון שלו.

כל הפרשה הזו היא כל כך מטופשת לדעתי, אני לא קונה את זה שלבריידי הייתה טבעת אחת יותר או פחות אם היה קצת יותר אוויר בכדורים האלה. יש כאן ניסיון להעניש את בריידי והפטריוטס על כל שאר הפרשות שלהם.

ולגבי רוג'ר גודל, הבן אדם בדיחה בעיני. זה כבר נאמר, אבל אין שום אחידות בעונשים או בשפיטה של אנשים.
רק כדי להכניס לפרופורציות, גודל נפגש עם ריי רייס, שהסביר לו את כל מה שהתרחש במעלית עם ארוסתו. מכמה משחקים הוא הושעה? שניים. בריידי קיבל כפול מכך על הכנסת אוויר לכדורים. הדיוני בסך הכל, לא?

ואני מצטער שאני נכנס לעניין טכני, אבל השפה של הדו"ח עליה מתבססת העונש, היא מאד מעורפלת.
More probable than not that Brady knew…
הממממ… אז בתיאוריה, זה גם יכול להעיד על כך שיש 50.1% שבריידי ידע על זה ו-49.9% שלא.
בבית משפט אמיתי, זה אומר שטד וולס לא התקרב לנטל ההוכחה של "מעבר לספק סביר", אחלה עבודה מצידו.

ציינתי כבר שאני לא אוהב את הפטריוטס ועד העונה שעברה אני הייתי בצד של מאנינג בוויכוח מי גדול יותר?

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

רוג'רס אף פעם לא הודה שהוא מוסיף אוויר לכדורים – הוא אמר שככה הוא אוהב אותם.
מסכים במאה אחוז שיש פה ניסיון להעניש את הפטס גם על ההיסטוריה שלהם. אבל האמת היא שהם הרוויחו את זה ביושר.
ולגבי השפה של הדו"ח – צודק במאה אחוז. לכן לדעתי אין סיכוי שזה יחזיק בבית משפט. גודל פה הלך עם דעת הקהל ועשה משפט שדה אבל לדעתי הוא קפץ מעל הפופיק. השאלה אם לבריידי יש אינטרס למשוך את זה בבתי משפט עכשיו במשך כמה חודשים או לעבור לסדר היום, נניח אם יורידו לו שני משחקים מהעונש.

טל בן יהודה 13 במאי 2015

1. שני משחקים שווים כחצי מיליון דולר. השאלה היא כמה יעלו לו עורכי הדין היקרים שיעסיק בשביל זה.

2. שים לב בכתבה, סימס ציין מה רודג'רס אמר לו. אני חושב שזה סוג של הודאה.
בכל מקרה, בדיוק כמו שגיל כתב מטה, אני סבור שלפרשה הזו אין שום משמעות ספורטיבית.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

כסף זה ממש לא הבעיה שלו. הרבה יותר חשובה לו התדמית שלו – ופה השאלה אם ניצחון על הליגה בבית משפט יעזור לו (אני לא בטוח). וכמובן, הכי חשוב לו לנצח ולקחת אליפויות – ועם יותר משחקים בעונה הסדירה, יש לו יותר סיכוי לזה

עידן. 13 במאי 2015

גילוי נאות- גם אני אוהד פאטס.

נכון, רוג'רס לא הודה שהוא מוסיף אוויר, אבל היו אחרים שהודו.

http://espn.go.com/nfl/story/_/id/12244290/ex-quarterback-jeff-blake-deflating-footballs-common
במקרה הזה ג'ף בלייק ששיחק בשבע קבוצות שונות בליגה וסיפר שלא הייתה קבוצה אחת שלא הוציאה אוויר מהכדורים.

כמו שבזמנו כתבתי על זה אצל דורפן, סביר מאוד שבריידי ידע מה קורה ועדיין זה דבר כל כך זניח וחסר משמעות ממשית לעניין התוצאה של המשחקים, שממש לא ברור כל הטרראם. אני מחזיק בדעה הזו גם היום (כמו גם בטוח שאין כמעט קבוצה בליגה שלא פעלה באותו האופן בדיוק).

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

למעשה, היתה קבוצה (סן דייגו, אני חושב) ששמה חומר על הכדורים שלה כדי שיידבקו יותר טוב לידיים של רסיברים. לדעתי, זאת השפעה הרבה יותר גדולה מאשר קצת יותר או פחות אוויר בכדור. העונש שלהם היה קנס של 20 אלף דולר בקושי.
אם אלו לא היו הפטס, אף אחד לא היה עושה מזה כזה רעש

Maldini 13 במאי 2015

וולס הסביר אתמול שהשפה בדו״ח היא הטרמינולוגיה שנהוגה במשפטים ותביעות אזרחיות

ברור לגמרי למה אתם מנסים להפוך את זה למשפט רצח אבל האמת היא שלא, ממש לא צריך להביא וידאו באיכות HD של ג׳יזל יושבת על הכדורים עד שהאוויר יוצא

MORE PROBALE THAN NOT קביל במקרה הזה

ובקשר לרודג׳רס – הוא נוהג לנפח את הכדור מעל לתקן המותר באימונים אבל בבדיקה לפני המשחק השופטים מורידים את האוויר חזרה לתקן הרגיל, מה שהיה אמור לקרות גם במקרה של ניו אינגלנד אלמלא צמד עובדים גנב את סט הכדורים אחרי הבדיקה של השופטים, נעלם לתוך חדר שירותים ועשה מה שעשה (אגב THE DEFLATOR סיפר שהוא היה צריך להשתין ובחקירה של וולס עלה שאין בשירותים האלה אסלה בכלל. צירוף מקרים אני מניח)

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

טרמינולוגיה או לא – בוא נראה אם זה יחזיק בבית משפט. לדעתי אין סיכוי. זה לא רק הניסוח, זה בעיקר ההוכחות. אין שם כלום. הרבה הודעות עם האנשים הרלוונטיים ומתנות כביכול שהוא נתן להם (שממה שאני מבין, זה דבר די מקובל). זה לא קרוב אפילו להוכחה נורמלית. ושוב, אני לא אומר שהוא לא עשה את זה – אני אומר שאין פה כלום כדי להצדיק עונש כזה חמור

גיל 13 במאי 2015

אריאל, אתה אומר שאין כאן כלום אבל בוא ננסה לחשוב הפוך. נניח בריידי והפטס חפים מכל פשע. איך במצב כזה תסביר את כל הטקסטים, ההתנהלות של בריידי אחרי שהפרשה התגלתה וזה שלא סיפק תדפיסים של השיחות? כמו שאמרו בפרק האחרון של הפודקאסט סירייאל, אם הוא חף מפשע אז הוא סבל ממזל רע מאוד כי כל צירופי המקרים הללו פשוט לא הגיוניים.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

נו, אין שום בעיה להוכיח את זה.
תדפיסי שיחות – כי עובדה שהליגה הוציאה החוצה בדוח התכתבות של העובדים על דברים שלא קשורים לכלום, כמו איך הם התנכלו לבריידי או המכירה של הכדור החתום. בריידי הוא אחד האנשים המפורסמים בעולם, נשוי לעוד מישהי מפורסמת והוא לא רוצה שהליגה תיכנס לו לשם בגלל מיליון סיבות.
לגבי השיחות עם האחרים? כבר הסברתי את זה. אחרי אירוע כזה זה רק טבעי שבריידי ירצה לדבר עם העובדים ולוודא איתם שהכל היה בסדר. זה גם מה שהייתי מצפה ממנו.
זה לא קרוב בכלל לסירייאל. בסירייאל יש מיליון הוכחות, כולל מישהו שהעיד שהוא קבר ביחד איתו את הגופה! כולל איתור של הסלולרי שלו באותו מקום. פה אין שמץ של ראיה. האם יש עובד של הפטס שהודה שבריידי ידע? האם יש איזה שהוא SMS של בריידי עם העובד שמדבר על הוצאת אוויר מהכדור או אפילו משהו קרוב לזה? אין שם כלום.
אתה מוטה לחלוטין. יש סיבה שהניסוח היה כמו שהוא היה – כי אין לו יכולת בשום דרך להגיד משהו בודאות על זה. הוא מסיק מסקנות כמו כולנו, אבל בבית משפט? יזרקו אותו מכל המדרגות

גיל 13 במאי 2015

יש לך הוכחה ישירה בזה שיש אדם שנקרא דיפלייטור. זה לבד מרשיע את הקבוצה. יש לך עובד שנעלם לכמעט שתי דקות ושיקר לגבי איפה הלך ומה עשה. טבעי לדבר עם העובדים שהוא לא זוכר אחרי זה שהם קיימים? כולל כתיבת טקסט לעובד ש"לא עשית שום דבר רע". בעיניי זו אמירה משונה ביותר למישהו שהוא לא אשם ואין לו מושג למה יש חקירה בכלל. למה שהוא יחשוב שמשהו רע יכול בכלל לקרות אם זה לא היה?

נראה לי שאתה מסכים שהייתה כאן הוצאת אוויר רק אומר שאין הוכחה שבריידי ידע על זה. לדעתך יש סיכוי שמשהו כזה יכול להתרחש בלי שבריידי ידע? ואתה טועה שיזרקו את זה מכל המדרגות, תקרא את הפרשנים המשפטיים בנושא. כולם אומרים שקייס כזה היה זוכה בקלות בבית משפט אזרחי והניסוח הוא זהיר כי הוא עורך דין וככה הוא מתנסח. בסופו של דבר הוא חוקר פרטי שקראפט בעצמו אמר ערב החקירה שהוא אובייקטיבי שלא הייתה לו שום אג'נדה נגד הפטס והוא חושב שבריידי אשם.

ונכון, זה לא סירייאל אבל שם גם היו הרבה דברים סותרים בעוד כאן אין ממש סתירות בראיות.

יובל 14 במאי 2015

הטעות של אריאל היא ההקבלה למקרה של ווילמה ו-וויל סמית. במקרה שלהם גודל עשה טעות כי הוא זה שניהל את החקירה ונתן את העונשים. אח"כ הוא הסכים ללכת לטגאליבו להליך פשרה וטגאליבו ביטל את כל העונשים שלו.
במקרה הזה, גודל למד, ונתן לחוקר עצמאי לנהל את החקירה. גם את העונשים לא נתן גודל עצמו.
אפשר להתווכח על כמה עצמאי הוא היה (אם בכלל ) אבל לדעתי זו תהייה טעות מצד בריידי ללכת לכיוון הזה.

לגבי הראיות – בראיון שהוא נתן אתמול, החוקר אמר שלדעתו אדם שקורא לעצמו "דה דיפלייטור" ואומר ש"הוא לא הולך עם זה ל-ESPN….עדיין" זו ראיה עובדתית ולא ראיה נסיבתית. יהיה לבריידי קשה מאוד ולדעתי ככל שהוא לא מניח לפרשה הוא רק מקבע את הנזק ומצטייר כסוג של רוג'ר קלמנס חדש.

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

ראיה עובדתית כנגד אותו אדם, לא כנגד בריידי. ואישית, הייתי מעדיף שבריידי ימשיך הלאה ולא יגרור את זה לבתי משפט אלא ינתב את זה למגרש.

גיל 13 במאי 2015

למה אתה לא קונה שהורדת אוויר נותנת יתרון? אם זה כל כך לא משנה לבריידי אז למה לעשות את זה מלכתחילה? מספיק שיש שיפור של כמה אחוזים בדיוק או באחיזה בכדור שזה יתן הבדל גדול בטווח הארוך. הרי שבוע קודם הם ניצחו על חוט השערה אז אולי את המשחק ההוא הם ניצחו בגלל היתרון הלא הוגן?

טל, הטעות שלך ושל אחרים בהשוואה לרייס היא שקרו כמה דברים מאז לא? גודל חטף ביקורת קשה והשעה אותו בסוף לשנה. בגלל שהוא טעה אז זה אומר שהוא צריך לחזור על הטעות. וכמו שכתבו פה, הלשון שוולס השתמש בה היא לשון משפטית והספק הסביר הוא למשפטים פליליים. וולס עצמו אמר שכמות הראיות תספיק להרשיע את בריידי במשפט אזרחי. ואגב, כל אלו שאומרים שהראיות נסיבתיות ולכן חלשות מבלבלים בין השניים. ראיות נסיבתיות יכולות להיות חזקות ביותר. הרננדז הורשע ברצח על ראיות נסיבתיות בלבד.

טל בן יהודה 13 במאי 2015

גודל השעה אותו לשנה כי פתאום יצא וידיאו שהיה נוראי.
שום עובדה לא השתנתה בין הפגישה ההיא לוידיאו, התיאור שרייס נתן לגודל בפגישה בין השניים לא חרגה ממה שנראה בסרטון.
גודל מאלתר כל פעם, אין חוקה, אין תקנון, אין כלום, רק קומישינר עם יותר מדי כוח.

גיל 13 במאי 2015

העובדות לא השתנו אבל התפיסה של המעשה החמור השתנתה ולכן העונש. בעקבות זה הוא שינה את המדיניות של הטלת עונשים כך שהוא לא יהיה זה שנותן אותם. דווקא הוא לקח מעצמו סמכויות בעקבות פרשת רייס.

asaf 13 במאי 2015

לגמרי נכון זו כבר הפרשייה השנייה שמתפוצצת בשנה האחרונה וגודל מתנהל מולה בצורה תמוה משהו (כמו שטל ציין את מקרה רייס לפני-כן),
לגבי בריידי אני לא מחסידיו וגם לא של מאנינג אגב ועדיין אני לא חושב שהפרשייה הזו יכולה למחוק את ההישגים שלו לאורך הקריירה מקווה שרק לא תכתים לו אותה יותר מדי.
ואחרון חביב הזהדהות מוחלטת אריאל לגבי האהדה העיוורת לסטיבי ,יהיה הרבה יותר ממוזר לראות את ליברפול בלעדיו החל מהעונה הבאה.

גיל 13 במאי 2015

לא תמחוק אבל תעמיד בסימן שאלה חלק מהם.

יואלזיניו 13 במאי 2015

כשהחוק הוא מטופש, בעיניי, לא כל כך מפריע לי שמפרים אותו. אם רק ההתקפה נוגעת בכדור, והיא גם מביאה את הכדורים של עצמה, אז שיתנו לכולם לנפח איך שבא להם.

אני בטוח שזה מה שכל הקווטרבקים עשו עד היום והעובדה שלא תפסו על זה אף אחד עד עכשיו, היא משום שלא טרחו לבדוק.

הסיפור הזה לא מוריד מילימטר מהמורשת של בריידי. אני משער שזה ישמע מגוחך להזכיר את זה עוד עשרים שנה כשידונו בהשגים שלו.

גיל 13 במאי 2015

כלומר, לשיטתך, כל שחקן וקבוצה יכולים להחליט שחוק מסוים טיפשי ולהפר אותו. זה אכן ההגיון של הפטס לאורך השנים אבל זה לא עובד.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

האמת שזה ההגיון של די הרבה קבוצות בליגה.
אטלנטה עכשיו חטפה עונש כי היא הגבירה רעש של רמקולים
אינדי חטפה עונש כי היא שמה רעש חזק מדי
סן דייגו חטפה עונש כי היא מרחה דברים על כדורים
שחקנים של דנבר חטפו עונש כי הם מרחו על עצמם דברים שיהיה קשה לתפוס אותם.
וזה רק מה שאני זוכר מהראש. לחשוב שרק הפטס מרמים או עוברים על החוקים? נו באמת

גיל 13 במאי 2015

הקבוצות הללו לא זכו בסופרבול זה ההבדל. בדיוק כמו שלא יהיה יחס שווה למישהו אלמוני שגונב מחנות לבין ראש ממשלה שעושה את זה.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אז אתה טוען שצריך להפעיל מערכת עונשים שונה למי שזכו ולמי שלא. הגיוני.
נו באמת, רמת הטיעונים שלך מתדרדרת

גיל 13 במאי 2015

לא, אלא שכאשר דבר כזה מתרחש בגמר הAFC עם השפעה ישירה על האלופה אז ההשלכות שונות.

יובל 14 במאי 2015

אינדי לא חטפה שום עונש על רעש חזק מדי, אולי מספיק כבר עם האגדה האורבנית הזו? אתה רוצה להראות שכולם מרמים? יש מספיק דוגמאות אחרות. תעזוב אותנו בשקט. קרא את הלינק.

http://www.nytimes.com/2007/11/06/sports/football/06patriots.html?_r=0

עידו ג. 14 במאי 2015

יובל מכיוון שאתה נוטה להיות מאד ביקורתי כלפי הפטריוטס בכל מה שקשור לנטייה לרמות אולי כדאי לגלות גם קצת ביקורתיות כלפי הקבוצה שלך (כמו גם שאר הקבוצות בליגה).
קודם כל נתחיל בזה שאתה צודק – הקולטס לא נענשו אף פעם על הגברת הרעש. מצד שני הם מעולם גם לא נחקרו על כך. עד המעבר ללוקאס-אוייל זה היה פחות או יותר עובדה ידועה בליגה שהקולטס מגבירים את הרעש ב-RCA. מאמנים ושחקנים התבכיינו על כך מאז שאני זוכר את עצמי עוקב אחרי הליגה. מן הראוי לציין שמעולם לא הוגשה תלונה רשמית בנושא לליגה ולכן גם אי אפשר לבוא אליה בטענות כאן. האם זה אומר שהקולטס לא הגבירו את הרעש? אני חושב שאפשר להגיד ש- more probable than not שהם עשו את זה. האם יש לזה חשיבות? כנראה שממש לא. אם זה באמת היה מפריע כל כך לאחת הקבוצות הייתה מוגשת תלונה רשמית. גם במקרה שאתה הבאת הפטריוטס רק פנו לליגה לגבי הסאונד שנשמע בהקלטה ולא הגישו תלונה רשמית. מכיוון ש-CBS לקחו אחריות לליגה לא היה קייס להמשיך ולחפור.
בכל אופן זה נחמד ללהאשים את הפאטס ולהגיד שהם המקור לכל הרשע אבל בעיני זה יותר עניין של נורמה ויש יסוד סביר להניח שכל הקבוצות מעקמות את הכללים כשזה נוח להן (כולל הקבוצה שלי).

יובל 11 ביוני 2015

הטיעון שלך כ"כ מגוחך שהוא שווה ערך לזה שאני אטען לגביך ש"מעולם לא נחקרת לגבי מעשי רצח, אבל זה לא אומר שאתה לא רוצח". … ועדיין, בסופו של עניין, איכשהוא יוצא המצב שהקולטס לא נתפסו בשום רמאות, והקבוצה הרמאית שלך כן. פעמיים (!!) נראה לי שזה מסכם את הכל.

צחי 13 במאי 2015

כתבת שבריידי פגום. הפסקתי לקרוא.
סתם.

ברצינות – אף מילה על פרופורציות? על זה שאין לזה שום ערך תחרותי?
לכן אני לא אוהב את הביטוי 'רימה'. הוא בהחלט עבר על חוקי הליגה. לכאורה.
במובן הזה אני לא מקבל את ההנחה שהוא פגע באינטגריטי של המשחק.
הפרשיה שנוצרה פגעה באינטגריטי של המשחק. כך גם העובדה שהליגה נתנה למשחק גמר ה-AFC להתנהל שלא לפי החוקים.
(יש כאן בעיה. אם זה לא קריטי ואפשר לשחק את המשחק, אז למה זה פוגע בתחרותיות?)

וברוח הגילוי הנאות – כן, ניחשתם נכון, אני אוהד פטריוטס.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

בכוונה לא דיברתי על פרופורציות ועל כך שלדעתי זה לא השפיע בכלום על התוצאה, בדיוק בגלל סעיף 9. מכיוון שאני מודה שאני אוהד פטריוטס, כל ניסיון שלי להקטין את זה הוא משהו סובייקטיבי שאני מודע אליו ולכן הוא די חסר טעם בניסיון לשכנע אנשים שגם הם סובייקטיבים.
בריידי רימה. אתה רוצה לקרוא לזה "עבר על חוקי הליגה"? זה סמנטיקה מבחינתי. זאת רמאות, מה לעשות. האם יש לזה את ההשפעה שהעונש מרמז עליה? לדעתי לא, אבל זה חסר משמעות. כל אחד ייראה את זה לפי משקפי הפטס שלו

גיל שלי 13 במאי 2015

אני לא ממש אוהד הפטס, ולפרשה הזאת אין שום משמעות ספורטיבית. זה המון אוויר על כלום. נכון, אנחנו למדים שבריידי מחזיק מעצמו מישהו מעל החוק, אולי גם היה נכון להשעות אותו לארבעה משחקים כי כמו שאיליי אומר, חוק זה חוק, אבל חליק זה ממש מעניין את התחת.
עדיין, אם אני יכול להנות מזה, אז למה לא?

גיל 13 במאי 2015

אם אין לזה שום ערך תחרותי אז למה הוא עשה את זה? סתם כי יש לו פטיש לכדורים רכים יותר?

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

מעניין שאתה לא מפעיל את אותה לוגיקה על מה שהסיינטס עשו בזמנו. למה הם הרביצו במטרה לפצוע, כי הם נהנים מזה?

דורפן 13 במאי 2015

מה שהסיינטס עשו נבזי. הלגאסי שלהם נפגע. ושון פייטון לא יהיה בהול אוף פיים לדעתי. בריידי יהיה. קשה לי להאמין אחרת – אלא אם עכשיו תתפוצץ איזו קופת שרצים אחרת (שאין לי סיבה להניח שהיא קיימת)

צחי 13 במאי 2015

גיל – הוא עשה את זה בהתאם לההעדפה האישית שלו.
ההעדפה הזו (תקרא לזה פטיש) היא לזרוק כדור *קצת* פחות מנופח מהמותר.
רוג'רס אוהב כדור מנופח יותר מהמותר. ככה הם אוהבים.

זו גם הסיבה שברידיי ומאנינג העבירו את החוק המדובר. נוחות.
אלא שיש הגבלות, שלא מתאימות לבריידי ורוג'רס.
וכן ללאק, נניח.

האם יש לזה השפעה "אובייקטיבית-מדעית" כזו או אחרת?
שאלה. לפי סרטונים שדנו בזה יש השפעה זניחה מאוד, עוד מילימטר של גריפ על הכדור, אינצ' פחות של דיוק.
כלומר – מבחינת איכות הזריקה כדורים פחות מנופחים 'טסים' פחות טוב.
לשם השוואה – גשם משפיע על הכדור עצמו פי עשר (או משהו כזה)

העדפה אישית.

גיל 13 במאי 2015

והעדפה אישית לא נותנת יתרון? כל עוד ההעדפה במסגרת החוקים אין עם זה בעייה. וההשפעות שאתה מדבר עליהן אינן זניחות. אינצ' פחות בדיוק יכול להיות ההבדל בין השלמת מסירה לאינטרספשן ואחיזה טובה יותר על הכדור יכולה לעשות את ההבדל בין תפיסה לפאמבל. האם מקרי שלפטס יש את אחוז הפאמבלים הנמוך בליגה וזה הושג מייד אחרי שינוי החוק ב2006? בנוסף, שחקנים של הפטס מפמבלים יותר בקבוצות אחרות?

וגשם משפיע בצורה שווה על כולם אבל מה שבריידי עשה משפיע רק על הכדורים של הקבוצה שלו.

צחי 13 במאי 2015

אינצ' פחות בדיוק, לא יותר
וכאמור – בריידי אכן עבר על החוק, משום שההעדפה שלו (בניגוד לזו של לאק) נמצאת מחוץ לחוק.
ושוב כאמור – הליגה היא זו שהתירה שימוש בכדורים שונים על ידי שתי הקבוצות
כדורים שמשפיעים בצורה שונה על שתי הקבוצות. החריגה הזו יכולה, בתיאוריה, להסביר גם חריגה בכמויות פאמבלים.
בפועל בריידי עבר על החוק. אין על זה ויכוח.

גיל 13 במאי 2015

אינצ' זה הרבה מאוד וזה עוד לפני שדיברנו על ההשפעה הפסיכולוגית שיכולה להיות לזה.

ומה הקשר שהליגה התירה שימוש בכדורים שונים? היא לא התירה להוציא מהם את האוויר. וברור שהחריגה יכולה להסביר את הפאמבלים, אבל השאלה אם החריגה מהחוקים יכולה להסביר חלק מזה גם.

עידו ג. 13 במאי 2015

אריאל תסתכל על הצד החיובי: איך אחרי אליפות כשהגנת המסירה שהביאה אתכם לשם הלכה קיבינימט תוכל אפילו לפנטז על ריפיט?
בלי דיפלייטגייט אין על מה לדבר, אבל עם בריידי כועס שרוצה להראות לעולם מאיפה משתין הדג הכל נראה פתאום אפשרי.

אודי 13 במאי 2015

"…אוהדי הסיינטס שהמאמן שלהם הורחק לשנה(!) ועדיין אף אחד לא שם להם כוכבית על האליפות…"
למה שתהיה כוכבית? הם לא רימו. יש בעיה מוסרית רצינית לגבי כל עניין התשלום-פר-פציעה שעשו שם, אבל איך זה בדיוק נתן להם יתרון בדרך לסופרבול? גם כדורים מנופחים או מרוקנים לא ממש שינה עולמות, אבל בריידי ידע שמה שהוא עושה (או ידע שעושים בשבילו, לא משנה כל כך כבר) לא חוקי, וגם נתפס משקר על זה במסיבת עיתונאים ההזויה שלו.

שחקן על, אבל תמיד גם יהיה רמאי, אפילו אם זה על דבר כל כך מפגר.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

גם מה שהסיינטס עשו לא חוקי, אחרת המאמן שלהם לא היה חוטף עונש, הלא כן?
אתה רוצה להגיד לי שמה שהם עשו לפארב בגמר ה-NFC השפיע פחות מאשר הורדת האוויר בכדורים בגמר ה-AFC? מצטער, לא קונה את זה. היתרון שזה נתן להם הוא עצום. הם פירקו שם שחקנים. והליגה לא היתה מענישה אם היא היתה חושבת שזה בסדר

גיל 13 במאי 2015

הם בהחלט עברו על החוק אבל לא פגעו באינטגריטי של המשחק, זה כל ההבדל. הם לא הפרו את החוק הקרדינלי של levelling the playing field.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

ברור, כי ק"ב פצוע של היריבה זה בהחלט מגרש שווה. please!
לפחות תהיה כנה עם עצמך.
ודרך אגב, מי שהפך את המגרש ללא שווה זאת הליגה עצמה בזה שהיא הרשתה שכל קבוצה באה עם הכדורים מהבית. המגרש לא שווה מלכתחילה כי עובדה שהכדורים לא באותו נפח של שתי הקבוצות. אז כנראה שגם הליגה עצמה לא ראתה בזה אישיו יותר מדי גדול

גיל 13 במאי 2015

אתה יודע מה, אתה צודק. הזכייה של הסיינטס מוכתמת ומהיום נקבע שלמאנינג יש עוד אליפות.

ונכון, הליגה איפשרה לק"ב לטפל בכדורים וזו טעות אבל כל עוד זה נעשה במסגרת החוקים אז אין בעייה. החוק דפוק אבל עדיין יש לו מסגרת.

Maldini 13 במאי 2015

יש לך לא מעט אי דיוקים בדברים שכתבת

בקצרה:
1. ״הפאטס שיתפו פעולה״, כן, שיתפו פעולה, רק מנעו מטד וולס את הבקשה שלו לריאיון שני עם "THE DEFLATOR". הוא בעצמו הרחיב על כך אתמול בקונפרנס קול (כדאי שאוהדי פאטס שהפכו את האדם המוערך הזה לסמרטוט רצפה יקשיבו למה שהיה לו לומר). טען שהוא הגיע לניו המפשייר במיוחד ואמר לפאטס שהוא מוכן לפגוש אותו בבוקר, בצהריים, בערב, מתי שרק יגידו. התגובה של הפאטס הייתה שהם אפילו לא מתכוונים להודיע לאדון deflator שוולס ביקש להיפגש איתו.

אה וחוסר שיתוף הפעולה של בריידי במסירת printouts מהסלולרי שלו. אבל זה ממש שולי לדעתי.

2. גודל התנהג בפרשה הזו בסדר גמור. בדיוק בשביל טיעונים כמו ששטחת הוא הביא חוקר חיצוני עם מוניטין ורזומה כמו טד וולס. כדי שיעשה עבודה מעמיקה. אז לקח 14 שבועות. באסה. הרי אם הוא היה מוציא את הממצאים האלה תוך שבוע מה הייתם אומרים? ששבוע זה זמן מאוד קצר על מנת להכתים קריירה של שחקן כמו טום בריידי. כשמחפשים להתלונן תמיד מוצאים על מה.

3. לדעתי דווקא 31 בעלים בליגה מבסוטים מאוד מהעונש שהגיע באיחור של 7 שנים. יש רק אחד שמתבכיין ושוכח שרק בינואר האחרון הוא אירח במסיבה פרטית בביתו את אותו קומיש שהוא עכשיו משחק אותה כאילו חיפש אותו ואיך להכתים את הארגון שלו. כי זה הרי מאוד הגיוני.

4. ההתייחסות שלך ושל אוהדי פאטס נוספים כאילו מדובר רק ברמאות נקודתית במשחק מול הקולטס היא מגוחכת. בדו״ח יש טקסטים בין צמד העובדים כבר מהמשחק מול שיקאגו, והג׳טס וגם בולטימור. אירוע נקודתי זה לא היה. אני מבין שזה יגרום לכם לישון טוב יותר בלילה להאמין בכך אבל די לזלול באינטיליגנציה.

5. FOREVER TAINTED

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

1. לא נכון. הם דחו את הבקשה שלו לראיון חמישי (!)
2. איך להפליל קבוצה בגמר ה-AFC זה התנהלות הגיונית? איך להעניש בגדול על סמך אפס ראיות זה התנהלות טובה?
3. ברור שהם מבסוטים, זה נותן להם יותר סיכוי השנה.
4. בשום מקום לא אמרתי שזאת היתה רמאות נקודתית. מצד שני, ההתייחסות של אוהדים ששמעתי שמדברים על זה שכל 14 השנים האחרונות מוכתמות היא לא פחות מגוחכת. אף אחד לא יודע כמה זמן זה היה ומה באמת ההשפעה של זה על המשחק.
5. סעיף 9

גיל 13 במאי 2015

אריאל, מה שאתה אומר בסוף הוא הכי נכון אבל המסקנה שגויה. כולם יודעים שהרמאות הייתה שיטתית אבל אף אחד לא יודע כמה. זה בדיוק מה שגורם לכולם לתהות על כל מה שהפטס השיגו בעשור וחצי האחרונים כי אנחנו פשוט לא יודעים כמה רמאות היתה וכמה היא השפיעה.

צחי 13 במאי 2015

אנחנו יודעים שהחוק המאפשר את זה הועבר ב-2006, בלוביינג של בריידי ומאנינג.
אז לפחות את 'העשור וחצי' אפשר להוריד.

גיל 13 במאי 2015

יש סדר, החצי הראשון שייך לספייגייט.

צחי 13 במאי 2015

שגם שם – פרשנות מחודשת של החוקים הולידה חוזר מהליגה לקבוצות שאסרה את הפרקטיקה (הנהוגה והמוכרת עד אז) של צילום הסיידליין שממול. החוזר יצא בספטמבר 2006.
אבל בוא לא נלך לשם.

גיל 13 במאי 2015

פרשנות שהפטס ציפצפו עליה כאילו לא הייתה קיימת. זה בדיוק מה שמבדיל את הפטס והופך אותם ליותר מאוסים. כל קבוצה אחרת שנתפסה הודתה מייד והבעלים במקרים רבים זעם על החוטאים. אצל הפטס יש תחושה של entitlement כאילו הם מעל לחוק, והבעלים מגן על השחקן שלו.

עידן. 13 במאי 2015

מלדיני- אם אני זוכר נכון אתה אוהד דנבר. לאור סע' 5 שלך מעניינת אותי דעתך על שתי האליפויות האחרונות שלכם, שהושגו דרך מניפולציה ורמאות של תקרת השכר. אם גם הן "מוכתמות"?

Maldini 13 במאי 2015

התשובה היא כן, אני לא אוהד דנבר פנאט שנותן למציאות ולעובדות לעוור אותו כמו 700% מאוהדי הפאטריוטס, ברור שהן מוכתמות, אם כי יש לי הערכה קצת גדולה יותר לארגון שפיטר עוד באותה עונה את האנשים שעשו את העבירה בניגוד לארגון ששומר ומגן על רמאים שנתפסו מרמים מכל משמר משל היו הגירסא הזכרית של מאמא תרזה.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

גם לי אין בעיה להגיד שהאליפות הזאת מוכתמת. זה קל להגיד. השאלה מה הן ההשפעה של זה. האם המקום של אלווי בהיסטוריה מושפע מזה לדעתך? (לדעתי לא, דרך אגב). בשורה התחתונה, הדבר הזה הוא בקושי הערת ביניים בהיסטוריה של דנבר ושל אלווי. אני לא אומר שהפטס לא הרוויחו ביושר את העובדה שמתייחסים אליהם כרמאים, אבל בוא תשאל את עצמך כמה היית עושה מזה סיפור אם היית מגלה את זה על רוג'רס, למשל.

גיל 13 במאי 2015

זה מאוד תלוי איך רוג'רס היה מתנהל. אם היה מודה מייד ומשתף פעולה במלואו אז היו מתייחסים הרבה פחות בחומרה כי אין לארגון שלו היסטוריה של רמאות.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

האם לבריידי עצמו יש היסטוריה של רמאות?

גיל 13 במאי 2015

לא, אבל בגלל שהוא חלק מקבוצה רמאית ההתייחסות הייתה אחרת. בתכלס, אני גם בספק אם ביליצ'ק לא ידע מזה למרות שיצא נקי. אין נגדו כלום אבל בתור אחד שיודע כל פיפס קטן בארגון זה לא נשמע סביר.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

סעיף תשע. אתה מפעיל את דעתך על הפטס איפה שאתה רוצה

גיל 13 במאי 2015

אני בהחלט אומר את דעתי ומנמק אותה. זה שאני שונא את הפטס לא אומר שהטיעונים לא נכונים.

גיל 13 במאי 2015

לזכותך יאמר שבניגוד להרבה אוהדי פאטס אחרים פה אתה לפחות לא מתחמק לדון על הנושא. כמה משמיצים היו פה שהיו בטוחים שהם יודעים מה קרה שם לפני שהדו"ח התפרסם ופתאום נאלמו דום.

המקרה של בריידי מזכיר לי קצת את זה של טייגר וודס שעד הפרשה עם אישתו הוא היה מיסטר קלין ומאז הדיעה של כל הציבור השתנתה עליו. במקרה של בריידי יש מחנות קיצוניים והאוהדים של הפטס לא ישנו הרבה את הדיעה עליו אבל רוב האחרים כן יראו בו כרמאי לתמיד.

לדעתי מה שמרגיז הרבה אנשים זו היהירות והזחיחות שלו שעד עכשיו לא שמענו ממנו שום הודאה וחרטה והוא כאילו חי בעולם אחר. וכל כך אירוני לחזור לדברים שהוא אמר לרייבנס אחרי המשחק "שיקראו את ספר החוקים". זה מזכיר לי דווקא את ביל קלינטון בימים אחרי שפרשת לוינסקי התפוצצה וכל העולם דיבר עליה והוא רק חייך ולא אמר כלום.

קצת תמים לומר שבגלל שהם ניצחו את הקולטס בהפרש גבוה אז לא הייתה לפרשה שום השפעה על הזוכה בסופרבול. הרי ברור שהרמאות הייתה סדרתית. שבוע קודם היה משחק על חוט השערה נגד בולטימור. מספיק שכדור אחד נשמט כדי להפוך את התוצאה ולשלוח את בולטימור לגמר. אי אפשר לדעת מה הייתה ההשפעה ולכן לא רק המעמד של בריידי קיבל מכה אנושה אלא כל הזכיות שלהם כי בכולם יש סימני שאלה. ולא, זה לא מעניק אליפות לקבוצה אחרת אבל בעולם תקין היו עושים מה שעשו עם ארמסטרונג ומבטלים את האליפות הנוכחית של הפטס.

לסיינטס לא שמו כוכבית כי מה שהם עשו היה אמנם דוחה ופלילי אבל לא פגע באינטגריטי של המשחק. הוא לא נתן להם יתרון כי על פגיעות בשחקנים אחרים יש עונשים שניתנים במהלך המשחק.

אני מסכים איתך שגודל התנהל בביזיון אבל לא היה כאן מבצע עוקץ לפי וולס שבדק את הנושא. מה שהיה לדעתי זו שמועה שהליגה אולי לא תפסה כל כך ברצינות אבל אמרה לשופטים לשים לב ואז במחצית הם בדקו את הכדורים והשאר היסטוריה. גודל התנהל בצורה בעייתית אבל כל מה שהיה עושה היה חוטף ביקורת. תאר לך שהיו משעים את בריידי מהסופרבול, איזו זעקה הייתה קמה אז?

הפטס לא שיתפו פעולה במלואה, בעיקר ביחס לזה שהוציא את האוויר. הפטס טוענים שחקרו אותו כבר 4 פעמים וזה טכנית נכון אבל וולס הבהיר ש3 מהן היו של אנשי אבטחה מקומיים ולא על ידי הצוות שלו. הוא נחקר פעם אחת על ידי הצוות שלו והתבקש לבוא פעם נוספת והפטס סירבו. גם הסירוב של בריידי לתת גישה לטקסטים שלו היה בעייתי ונראה לי שהשליך על העונש של הפטס. וולס הבהיר שהוא לא התכוון אפילו לקחת את הטלפון של בריידי ונתן לסוכן אופציה שהוא בעצמו ישלוף את הטקסטים הבעייתיים וימסור לו תדפיס שלהם וגם לזה הם סירבו. אבל אין ספק שהפטס נענשו בגלל ההיסטוריה שלהם של עבריינים שיטתיים.

לגבי ההוכחות נראה לי שאף אחד לא יכול להתווכח שאכן הוצא אוויר מהכדורים. וולס אמר בצדק שהראיות לא כולן נסיבתיות אלא גם ישירות. אם יש מישהו שנקרא דיפלייטור זה נראה לי סוגר את העניין הזה. לגבי בריידי הראיות אכן נסיבתיות אבל מאוד מאוד חזקות. מזכירים אותו כל הזמן בטקסטים המדוברים, הוא משוחח 6 פעמים עם העובד שאחראי על הכדורים ביום שאחרי פירסום הפרשה למרות שלא דיבר איתו חצי שנה, והוא מזמין אותו לחדר הQB מה שלא עשה מעולם. זה והעובדה שלא מסר את הטלפון שלו ועם הידע שאין שום סיכוי שיעשו משהו לכדורים בלי ידיעה שלו היו מרשיעים אותו בלי בעייה במשפט אזרחי. הלוואי שיקח את זה לבית משפט האמת אבל אני בספק אם זה יקרה.

ואתה צודק שהליגה הזו תשרוד את הכל כי היא גדולה יותר מכל שחקן בודד.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

מאשימים את הפטס ואת בריידי שהם נגעו בכדורים, הוא מנהל שיחות עם זה שאחראי על הכדורים אחר כך כדי לברר מה באמת קרה. האם זה לא תרחיש שמסביר את כל אותן שיחות? אני לא אומר שזה מה שקרה. אמרתי כבר את דעתי. אבל בבית משפט? איך זה בכלל יכול להחשב לראיות חזקות. אלו הראיות הכי חלשות ששמעתי אי פעם

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

ולהגיד שמה שהסיינטס עשו לא השפיע על האינטגרטי של המשחק. אתה רציני?? אם אלו היו הפטריוטס, מה היית עושה להם.
סעיף 9 נכתב עליך

גיל 13 במאי 2015

הסיינטס עברו על החוק אבל לא פגעו באינטגריטי של המשחק כי הם לא השיגו יתרון בצורה לא הוגנת. הם היו מוכנים ללכת לקיצוניות ולשלם את המחיר לזה בזמן המשחק.

גיל 13 במאי 2015

שש שיחות טלפון והזמנה לחדר QB זה המון, וזה עוד מעובד שבריידי טען שהוא לא מכיר בכלל. לא נשמע קצת חשוד?

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

בריידי אף פעם לא טען שהוא לא מכיר אותו בכלל. בריידי נתן לו כדור חתום של ה-50 אלף יארד. וכן, זה נשמע חשוד, אבל לא הרבה יותר מזה, בטח לא בשביל בית משפט.

גיל 13 במאי 2015

הוא טען שהוא לא מכיר את השם, שזה מאוד חשוד למישהו שרק לא מזמן דיברת איתו כל כך באריכות. זה כשלעצמו לא מהווה הוכחה אבל במצטבר זה נותן קייס חזק נגד בריידי.

נץים 13 במאי 2015

סתם בקטנה, לנהל שיחות עם זה שאחראי על הכדורים כדי לברר מה באמת קרה נקרא "שיבוש חקירה".

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אני לא יודע אם בשלב הזה היתה חקירה רשמית עדיין. אני מניח שאם זה היה המצב, בריידי היה מוענש גם על זה, לא?

Maldini 13 במאי 2015

1. זה מה שהפאטס טוענים. טד וולס טוען אחרת (כדאי לך לשמוע אותו). אני בוחר להאמין לעורך דין מוערך בעל מוניוין במקום לארגון שנתפס מרמה בעבר אבל זה רק אני

2. גם את הטענה על מבצע עוקץ הוא הפריך אתמול. די זה באמת נשמע לך הגיוני שהליגה, ובייחוד רוג׳ר גודל הבאדי באדי של קראפט ניסה להפליל ולתפוס אותם על חם? לא נשמע לך יותר הגיוני ששמעו מה לאינדי היה לומר ובדקו במחצית אם יש לזה בסיס?

מה גם שזה נשמע כאילו אתם מאשימים את החיגה בכך שהפאטס רימו. זו התעסקות בתפל ובריחה מהעיקר לדעתי.

3. לא רק בגלל זה, יותר בגלל שסוף סוף הקבוצה שהיא גדולה יותר מהליגה הפסיקה לקבל יחס מועדף. LEVEL PLAYING FIELD.

4. לא 14 שנה אבל מאז 2007 (העונה שבה הקוורטרבקים התחילו לקבל את הכדורים לאימונים) יש כל מיני נתונים פישיים בקשר לכמות הפאמבל׳ס של הרצים בניו אינגלנד ויחס החטיפות שבריידי זורק בבית ובחוץ.

(תגגל sharp football patriorts)

5. FOREVER TAINTED (ואני לא חוגג את הנפילה של בריידי, זה דווקא קצת מעציב אותי כי אחרי הסופרבול האחרון החשבתי אותו לטוב בכל הזמנים ובעיניי הוא תמיד היה מעל פייטון. עכשיו אני מבצע רי אבאליואיישן…)

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

הדוח בעצמו כותב שהפטס שיתפו פעולה בצורה מלאה, למעט אותן הודעות של בריידי. כל השאר זה אינטרפטציות.
בוא נגיד ככה – אתה אוהד דנבר. האם אתה רואה את המורשת של אלווי פגומה בגלל שהאליפויות הושגו תוך כדי רמאות?

גיל 13 במאי 2015

הדוח דווקא מזכיר שלא שיתפו פעולה במלואו במקרה של העובד עם הפגישה החמישית שלו. אבל חוץ מזה שאר האנשים באמת שיתפו פעולה אולי כי הפטס ידעו שהם לא קשורים לזה?

Maldini 13 במאי 2015

עניתי לחבר מעליך

אני מבין שזו הפכה לתחרות מי רימה יותר איך כמה ולמה? לא בטוח שכדאי לי להיכנס לתחרות כזאת, אני אפסיד כל פעם 45-7

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

לא, זאת לא תחרות מי רימה יותר. להיפך. ניסיון לשים בפרופרוציות (ולא ראיתי את מה שהוא כתב לפני שאני כתבתי) כי כולנו יודעים איפה הפרשה ההיא עומדת ביחס לקריירה של אלווי (לא יותר מהערת שוליים זניחה)

Maldini 13 במאי 2015

יש בזה משהו אבל ההבדל הוא שפה מדובר על שחקן שלקח חלק, שלא לומר יזם בעצמו פעילות לא חוקית ורימה בזמן שאלוויי לא היה מודע שהוא חלק מארגון שרימה

אני לא זוכר שאנשים התבטאו נגד הלגאסי של בריידי בגלל ספייגייט, זה תמיד כוון יותר לעבר בליצ׳ק וכלל המערכת (ובצדק)

המקרה הזה הוא אחר, אם כי גם כאן הבעיה האישית שלי היא יותר עם הארגון והמערכת, אני למשל חושב שיחס הפאמבל׳ס הלא אנושי של הפאטס במשחקי בית במזג אוויר קשה הוא ISSUE הרבה יותר גדול מאשר אם לבריידי הייתה אחיזה טובה יותר או לא ומשום מה זה די טס מתחת לראדר.

עידו ג. 13 במאי 2015

אלווי לא ידע? הוא הסכים לתשלומים מחוץ לחוזה שלו. איך זה נקרא לא לדעת?

Maldini 13 במאי 2015

הוא הסכים לעזור לקבוצה ולהקל על מצב ה-CASH FLOW שלה, זה משהו ששחקנים עשו עושים ויעשו בעתיד, הוא ממש לא היה מודע לשאר העבירות שצמד הcap gurus ביצעו ולמניעים שלהם

מה גם שבניגוד לבריידי והכדורים הוא לא נהנה משום יתרון תחרותי בגלל זה, דנבר לא החתימה אף שחקן וזה לא שהסלארי קאפ שלה פתאום צנח דראמטית ככה שאני לא מבין מה עוד אתם רוצים ואיך זה נראה לכם בר השוואה בכלל

אשכרה טרולינג לשם הטרולינג

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

נו נו, על בריידי אומרים ש"לא יכול להיות שכל זה קרה מתחת לאף שלו ולא ידע", אבל כשזה אלווי פתאום הוא לא ידע מכלום. יאללה יאללה.
וכן, אנשים טענו שהלגסי של בריידי פגוע בגלל ספיי גייט עוד הרבה קודם. כל אחד בוחר בדיוק את מה שהוא רוצה לראות.

Maldini 13 במאי 2015

בריידי מעורב בסיפור שמערב איזה חפץ שולי שנקרא כדור המשחק

אלוויי עשה טובה כלכלית לקבוצה (כמו שבריידי הנכבד עשה למשל רק בתחילת השנה) שבו הוא מוותר על תשלומים מיידיים כמו סיינינג ורוסטר בונוס ודוחה אותם לסוף החוזה על מנת להקל על תזרים ה-CASH FLOW של הקבוצה

בריידי נהנה מיתרון תחרותי

אלוויי לא נהנה מיתרון תחרותי

אבל אצל אוהדי פאטס שרוצים לישון טוב יותר בליגה, המשוואה היא פשוטה: בריידי=אלוויי

אז לא חברים, אלוויי ≠ בריידי, אפילו לא קרוב, אחד רמאי פעיל ויוזם פעילות לא חוקית, השני בסך הכל היה חלק מארגון שבו 2 אנשי קאפ ספייס עשו עבירות ופוטרו באותה עונה (גם וושינגטון ודאלאס עשו עבירות כאלה רק לפני 3 שנים להזכירכם)

בין זה לבין גניבה וצילום סימנים וטיפול בכדורים ארוכה ארוכה ארוכה היא הדרך

בקשר לספייגייט אני לא יודע על איזה אנשים אתה מדבר, אני יודע שלי זה מעולם לא הזיז כשדיברתי ובחנתי את הלגאסי של בריידי (כן את של בליצ'ק), אני יודע שזו גם הייתה הדעה הרווחת בקרב מרבית הציבור (לא מדבר על אוהדי ג'טס), אותו ציבור שמתחיל קצת לפקפק ולחשוד עכשיו אחרי שמגלים רמאות שהוא בעצמו יזם.

אבל הכל בסדר אוהדי פאטס, אתם לא אוהדים שמקדשים רמאים ומה שאתם חוגגים זה לא זיוף אחד גדול, הרי כולם עושים את זה ואין לזה בכלל שום השפעה ודי כבר לרדת לקטנות ואם אלו היו אוקלנד אז לאף אחד לא היה אכפת, מה שעוזר לכם לישון בלילה.

עידו ג. 13 במאי 2015

אין פה שום כוונת טרולינג.
אני חייב להודות שאת הפרשה הזו אני מכיר הרבה פחות טוב מכיוון שכמות המידע שזרמה אז פחותה בהרבה. תשלומים דחויים זה בסדר כל עוד זה נעשה על פי מסגרת חוקי הליגה. למיטב ידיעתי (ואשמח אם תוכל להוסיף פרטים בתור אוהד ברונקוס). הליגה קבעה שנעשו תשלומים כאלו בצורה לא חוקית. חלק מההסכם שבו הברונקוס נענשו כלל תשלום של 100,000$ לצדקה של שחקן אנונימי ללא צורך בהודעה כלשהיא באשמה. הדעה הרווחת (אם כי לא מוכחת במקרה הזה) היא שמדובר באלווי.

Amir A 13 במאי 2015

מכל הסיפור הזה נשכחו רק שני האומללים האלו, ג'סטרמסקי ומקנאלי, שהושעו על ידי המועדון ללא תשלום ללא הגבלת זמן. נכון שמדובר כנראה בשמוקים, במיוחד במקרה של מקנאלי, אבל ברור שהם לא עשו את מה שהם עשו על דעת עצמם. ולהם אין חשבון בנק עצום ואין אישה דוגמנית על שמרוויחה יותר מהם ואין סיכוי שיסלחו להם רק בגלל שהם נערי פוסטר שכולם מקנאים בהם. שניהם איבדו את עבודתם ויסחבו את הכתם הזה על הגב שלהם לכל מקום שהם ילכו. וכל זה רק בגלל שהם עשו את מה שביקש מהם האיש שלו הם אמורים היו לתת שירות.

עידו ג. 13 במאי 2015

שתי מילים:
hush money

גיל 13 במאי 2015

לא דמי שתיקה אלא כסף של הצהובונים.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

זהו, שאם הם היו מקבלים דמי שתיקה, הייתי מצפה שהם גם יגידו לליגה – אנחנו עשינו בלי ידיעה של בריידי. עד הסוף.

צחי 13 במאי 2015

אם הם באמת קיבלו את הכדורים החתומים המדוברים – יש להם מקור הכנסה עתידי.
במיוחד אם יש להם איזה כדור מדופלט ואת זה של החמישים אלף יארד.

גיל 13 במאי 2015

כבר אמרו שאין להם את הכדור של החמישים אלף. בריידי אמר להם שאין לו בעייה לחתום על כדור ושהם יאמרו כאילו הוא זה אבל בפועל לקבוצה יש אותו.

Zak 13 במאי 2015

באמת מעניין כמה יכול להיות שווה כדור מדופלט חתום ע"י בריידי?

מיקיג' 13 במאי 2015

נו באמת, אריאל, עוד פעם הכל על גודל? אפשר להתווכח על העונש, אבל על ההתנהלות אי אפשר לטעון כלום, לפחות לא הפעם.

1. לא היתה שום קונספירציה נגד הפטס ודי כבר עם זה. עובדתית, הליגה קיבלה מייל, העבירה לראש צוות השופטים וביקשה ממנו לעקוב. לא עשו מזה שום עניין.
2. גם אם כן היו עושים א זה בכוונה, מה צריך לעשות ארגון אחרי שנותנים לו מידע שקבוצה או שחקן מרמים? להגיד לשחקן להפסיק לרמות או לחפש מידע, ואז להעניש? ארגון שבוחר באפשרות הראשונה חוטא לתפקידו.
3. גודל דווקא כן עשה "הפרדת רשויות": הגוף החוקר לא היה ה-NFL, ההחלטה על העונש היתה של ועדה, לא שלו לבד.
4. הכלל שקבוצה נענשת על סמך מעשה פסול שיכול היה לסייע לה להשיג תוצאה טובה יותר הוא כזה שמקובל בלא מעט ענפי ספורט בעולם ובארה"ב. אפשר להתווכח על זה, אבל לטעון שזה בלתי סביר יהיה לא נכון. במקרה של קבוצה שנענשה כבר בעבר על פעולה אסורה על אחת כמה וכמה.

תכלס, כל מה שאתה כותב על גודל הוא שיקוף שמה שכתבתת על בריידי, העמדה המוקדמת שלך קובעת את הטיעון העובדתי שלך. סבבה כאוהד, לא רציני כטיעון ענייני.

אני אישית חושב שהענישה של הפאטס חמורה מדי (הייתי מוריד בחירת דראפט אחת, נמוכה בהרבה, משאיר השעיה של 4 משחקים, כי ההתנהלות האישית של בריידי בחקירה היתה פסולה), אבל אני כן חושב שהענישה בפועל לא חורגת ממבחן של סבירות.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

לא כל כך דיברתי על עוצמת הענישה אלא על היכולת של הליגה להוכיח את זה. ומה לעשות – מבחינתי גודל הוא בבחינת אשם עד שיוכח אחרת. לדעתי במקרה הזה הוא יצא גרוע ואני לא היחיד שחושב כך – גם שמעתי הרבה לא אוהדי פטס שחושבים אותו דבר.
ואתה מתרכז בסעיף אחד בדיוק מתוך 12 – אז איך הכל על גודל בדיוק?

מיקיג' 13 במאי 2015

"גודל הוא אשם עד שיוכח אחרת" זה סבבה כאוהד כאמור, לא טיעון רציני מעבר לזה.

כשמישהו טוען שמי שעבר עבירה הוא ככה וככה (לא בסדר וכל זה) אבל השופט הוא מה זה בן זונה, אתה במידה רבה מעביר את כל הטיעון שלך לשופט. אין שום משמעות למה שנטען על מבצע העבירה. גם אם לא התכוונת לזה, כל הטקסט שלך מוביל מהלך דומה.

מעבר לזה, אין לי מה לומר על שאר הנקודות. אני אוהד אחרת, אם כי באכזבות עוקף אותך בלי למצמץ (קח את ליברפול, תכפיל פעמיים. לא תגיע לשם).

ואכן לא דיברת על עוצמת הענישה, אני דיברתי. פה ושם יש לי גם סיי שעומד בפני עצמו.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אתה מיתמם. לא אמרתי שגודל אשם ולא שום דבר כזה. אמרתי שהוא עשה עבודה מחורבנת. זה היתה בדיוק נקודה אחת. זה לא העניין פה בכלל

גלן 13 במאי 2015

אני דיי אוהד של בריידי פשוט כי אני מכיר אותו ספורטיבית קצת לפניכם .אני לא אוהד את הפטס אבל גם לא בוונדטה נגדם.
בכלל איך אפשר באמת לשנוא קבוצות ב AFC ?
מבחינתי הוא גדול ממנינג אבל זה בכלל לא האישיו. אבל אני לא מוצא כמעט על מה להסכים איתו בפוסט. .
כי קודם כל באמריקה כמו באמריקה, נותנים לך אמון עד שנפלת. ועוד יותר מתרגזים כשאתה נראה משקר בפומבי אחרי זה וגם לוועדה כשיכולת כבר לעכל את העניין. אז זה מאד פשוט מבחינתי, בריידי רימה מול הקולטס ובריידי מבחינתי סדרתי. וסדרתי אומר שגם נגד הרייבנס הוא רימה ושמה זה לא 38 הפרש.
העונש חסר משמעות בגלל שגם אם אתה מאמין בפרופורציונליות (ואני דווקא חושב שארבעה משחקים זה קל עד סביר) זה היה צריך להתממש ברגע הנכון. כלומר ישר אחרי המשחק שנתפסת. העונש האמיתי כמו שנאמר הוא פה- הוא לא הפרס למי שהיה נגדו מלכתחילה ,אחא לחלק לא קטן שעבר לשם עכשיו. לציבוריות אני לא דואג כי זה היופי בארה"ב. גם אם יש כאלו שחושבים שזה הכל בטל בשישים הם רובם המכריע לא יידברו או ייכתבו. באמת למעטהסימונסים הואנשים מבוסטון, לרב השאר אין שום הצדקה להגן יותר מדי על בריידי. הוא לא באמת סיפק להם תחמושת.

ועוד דבר, לאישיו הזה יש הרבה אספקטים שלכם אולי לא חשובים אבל לאחרים כן. אנשים מהמרים על ליין מסויים במשחק. אף אחד לא אוהב שקרנים שדופקים לו את הליין.

גיל 13 במאי 2015

אתה צודק אבל אתה רואה מצב שבריידי מושעה לפני הסופרבול?

matipool 13 במאי 2015

גיגס עשה גם את חמותו ?! לא הסתפק בגיסתו ? ..(-:

חוץ מזה – התגעגענו . בהפועל כפ"ס וסוארז ננוחם .

גיל 13 במאי 2015

האמת שזה הדבר היחיד שלא מובן לי. מה זה משנה מה שחקן עושה מחוץ למגרש כשלא מדובר בהפרת החוק? אם היינו מתנערים מכל ספורטאי שחטא מוסרית היינו נשארים רק עם דאנקן.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אמרתי שכולם פגומים, לא אמרתי שזה צריך להשפיע. להיפך, אני חושב שזה לא

דורפן 13 במאי 2015

למה נדמה לך שהיינו נשארים עם דנקן?

גיל 13 במאי 2015

כנראה שגם הוא לא..הכוונה שלכולם אפשר למצוא פגמים באישיות. אולי אם האפיפיור היה משחק.

דורפן 13 במאי 2015

אני משוכנע שיש שחקנים ישרים ושאין ליושר שלהם קשר למתרחש במגרש. לעזאזל – אנשים ממשיכים עם ״האופי המחורבן והאוגואיסטי של רונאלדו״ האיש תרם שמונה מליון דולר לנפאל. זה ים של כסף גם עבורו או כל ספורטאי ומעולם לא שמעתי על תרומה מפלצתית כזו (סטיב סמית׳ למישיגן סטייט).

גיל 13 במאי 2015

גם אמסטרונג תרם מיליונים למלחמה בסרטן. הכוונה שלי היא שאין מה לשפוט שחקנים מבחינה מוסרית על דברים מחוץ למגרש כל עוד הם לא פליליים.

ניינר 13 במאי 2015

גודל הסתבך עם קראפט, הפטרון המגן שלו. הוא לא ישרוד בתפקיד עוד הרבה זמן. אני לא מבין איך האידיוט הזה מביא 40 מיליון כל שנה הביתה. קוף היה מנהל את הליגה יותר טוב ממנו
בתור מעריץ גדול של בריידי הסיפור הזה לא מזיז לי. פרשייה זניחה שהתנפחה מעבר לכל פרופורצייה

גיל 13 במאי 2015

הוא אולי הסתבך עם קראפט אבל 31 הבעלים האחרים די מרוצים נראה לי. בכל מקרה החוזה שלו עד 2019 ולא נראה לי אלא יהיה משהו ממש קיצוני שיוכלו להחליף אותו בקרוב.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

לא אם גודל יפסיד בבית משפט, בטח אחרי הבלגן עם ריי רייס

ניינר 13 במאי 2015

ויש סיכוי טוב שהוא יפסיד שוב. הטיפש הזה מתנהל בצורה שמזכירה את ההתנהלות ביבי

איציק 13 במאי 2015

אני לא בטוח אבל נראה לי שכל המאמץ הגדול שאתה עושה גורם לך להסתיר משהו… לכן אני לא כל-כך מאמין לסעיפים 2 ו-4.

7even 13 במאי 2015

מייקל גו'רדן הודה שכל הקריירה הוא עשה צעדים ולא שרקו על זה, מה שהיום כבר הפך לדבר רווח ב NBA.
מישהו זוכר בכלל?
הבנאדם הודה שהוא רימה את כולם והשופטים לא שרקו כי זה מייקל .

מי יזכור בכלל את המקרה של בריידי?
יאלה לפח של דפי ההיסטוריה.

גיל 13 במאי 2015

זה בכלל לא דומה. צעדים בנבא זה לא משהו שאפשר להסתיר ואם השופטים החליטו שזה לא צעדים אז זו בעייה שלהם אבל לא רמאות. גם היום זה קיים. ואין שום ספק שזה הולך להעיב על הקריירה של בריידי. אין תקדים בNFL לשחקן מסדר גודל כמוהו שנמצא אשם ברמאות.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

זה לא דומה. אבל ג'רי רייס רימה לא פחות ולא תשמע אף אחד שם כוכביות על האליפות שלו.

גיל 13 במאי 2015

זה בוודאי מכתים את רייס אבל יש הבדל. מה שהיה בעבר פשוט לא בר השוואה. תרבות הספורט השתנתה ומעשים כאלו כבר לא נסבלים כמו בעבר. באותה תקופה הייתה פחות בקרה על החוקים וסביר שהיו הרבה הפרות חוקים. היום ברור היה לכולם שזה אסור והליגה תפעל קשות נגד המרמים ועדיין הפטס מרמים בצורה שיטתית ועוד מכחישים את זה. היהירות שלהם ושל בריידי שהם מעל לחוק היא זו שמקוממת רבים.

דורפן 13 במאי 2015

יש תורה שאומרת ״שמה שלא בודקים לא מתכוונים אליו״ אני לא אוהב את זה.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

בוא נגיד ככה – מישהו באמריקה נתן הנחה לבארי בונדס או ל רוג'ר קלמנס על זה שבתקופתם לא בדקו לסטרואידים ולמעשה זה לא היה אסור על ידי הליגה?

דורפן 13 במאי 2015

אני לא יודע למה סיפור רייס לא תפס. אולי זה נתפש כמשהו באמת פעוט, אולי כי זה מזמן, אולי כי זה סוג של עבירה שאנשים מוכנים לסבול. בונדס שבר את השיא של ארון על סטרואידים ואנשים רוצים להרוג אותו. פיט רוז שבר את השיא של טיי קוב על ריטלין ולאנשים לא אכפת מזה. לא יודע למה.

גיל 13 במאי 2015

הרבה אנשים נותנים להם הנחה וגם אני. הם לא עשו משהו לא חוקי והליגה אשמה בכל הבלאגן של הסטרואידים. מה שכן, אחרי שהפרשות התפוצצו והם המשיכו לשקר אז כבר הם איבדו את הסימפטיה של האנשים. למעשה זו דוגמא מאוד טובה למה שהיה עם רייס ומה שקורה היום. היום יש בדיקות מחמירות לסמים ושחקנים יודעים את זה. מי שעדיין לוקח ונתפס נענש בחומרה וכבר אין לו את התירוץ שככה זה מקובל. זה בדיוק המקרה של בריידי.

גיל 13 במאי 2015

אני גם לא אוהב את זה ולא מצדיק את הרמאויות אבל אי אפשר להתכחש לשינוי בתרבות הספורט. למשל אדי מרקס כנראה גם הוא לקח סמים ואף אחד לא לקח לו תארים. האם זה מוצדק? כך דוגמא אחרת. היחס לנשים. הרבה שחקני עבר ומאמנים התבטאו אחרי פרשת רייס שהם מכירים מקרים כאלו בעבר שלא טופלו. זה לא מצדיק את המעשים אבל זה מראה שהיו דברים שלא נחשבו לעבירות. ברגע ששמים דגש על משהו וכולם יודעים על זה ועדיין מצפצפים על החוקים אז כאן יש בעייה יותר רצינית.

עידו ג. 13 במאי 2015

דווקא במקרה הנוכחי אני לא בטוח שבאמת התכוונו למשהו. אני לא חושב שהגבלת תחום הלחצים נעשתה מתוך מחשבה על כך שמישהו יצבור יתרון כזה או אחר.

דורפן 13 במאי 2015

נעשתה. זה דבר ידוע.

עידו ג. 13 במאי 2015

מתי ולמה?
חיפשתי לא מעט ואשמח אם תוכל להפנות אותי למקור

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

סעיף תשע, גיל, סעיף תשע. תראה כמה אתה בייאסד. מוצא כל הזמן סיבות למה אחרים זה בסדר והפטס לא. לפחות תהיה כנה ותודה בזה

גיל 13 במאי 2015

למה לא להתייחס לטענות במקום להאשים אותי במשהו? אם אתה רוצה לדון ברמה של שונא/אוהב אז לא יכול להיות שום דיון על כלום.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

איזה טענות ? שפעם זה היה בסדר? זה היה אסור. רייס מודה שזה היה אסור. כל השאר זה בולשיט ותירוצים.
אם אתה לא מודה שהשנאה שלך לפאב מכתיבה את הגישה שלך אף אחד לא יאמין לך.

גיל 13 במאי 2015

איפה כתבתי שזה היה בסדר? אתה שוב מייחס לי דברים שלא כתבתי. מה שאני אומר זה שבעבר היו נורמות התנהגות שהן שונות מאלו שהן היום. הליגה לא עשתה הרבה כדי למנוע רמאויות. זה לא הופך את מה שרייס עשה לבסדר וזה מכתים אותו אבל בתרבות ספורט שידוע לכל המעורבים האיסורים והעונשים ועדיין מצפצפים על הליגה אז זה יותר חמור.

והטיעונים שלי עומדים בלי קשר לשנאה לפטס. עובדה שכל הדברים שאמרתי מהיום הראשון התבררו כנכונים עד עכשיו.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

עד כמה שאני רואה, גם היום הליגה לא ממש הענישה על רמאויות. סן דייגו קיבלה קנס של 20 אלף על מעשה דומה למה שהפטס עשו.
אני לא מבין את הרלוונטיות של רמת האכיפה של הליגה לכשרות האליפויות. אם השגת יתרון לא הוגן אז השגת יתרון לא הוגן. אתה ממציא תירוצים שפשוט לא קשורים לכלום. אתה נוהג בדאבל סטנדרט. אם רמאות מכתימה אליפויות, אז היא מכתימה אותן. מונטנה לא יכול להיחשב לגדול בהיסטוריה עם הרסיבר הכי טוב שלו בשתיים מאותן אליפויות היה רמאי. ג'רי רייס לא יכול להיחשב לרסיבר הטוב בהיסטוריה אם הוא רימה בשביל לתפוס כדורים. זהו. אם אתה מפעיל קריטריון מסוים, אתה צריך להפעיל אותו על כולם, אחרת אתה סתם צבוע

גיל 13 במאי 2015

אז אני מבין שכשנגמרים כל הטיעונים נשאר רק הטיעון שגם בעבר עשו את זה ולכן זה לא נורא כל כך. זה טיעון מאוד חלש. אני חושב שרמת האכיפה מאוד רלוונטית. בעולם פרוץ אז לא ניתן לדעת מה כל קבוצה ושחקן עשו וכולם חשודים. בתקופה שלנו יש הנחה שאין רמאויות ולכן כל יתרון שהושג ברמאות יכול להיות משמעותי.

לגבי רמות העונש השונות במקרה של סן דייגו אני חושב שיש שלוש סיבות עיקריות להבדל: האחד, הרמות של הפטס נעשה במשחק גמר איזורי. זה משחק שקובע את העולה לסופרבול והפסט מרמים בו? סיבה שנייה זה ההכחשות הגורפות וחוסר שיתוף פעולה מלא עם החוקרים. דבר שלישי זו הסדרתיות של הרמאות. הם היו כבר "על תנאי" ועכשיו מימשו את העונש הכבד נגדם. אני בטוח שאם הצ'ארגרס יעשו עבירה דומה בקרוב יכנסו בהם חזק.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אז אני מבין שכשמפעילים מוסר כפול פונים ל"כולם עשו את זה". זאת בהחלט הטענה הכי גרועה שיש כי גם במקרה של ספייגייט וגם במקרה הזה יש מספיק עדויות שהרבה קבוצות עשו את זה.

גיל 13 במאי 2015

כן, הרבה קבוצות עשו את זה ורק את הפטס תופסים. מה אני אגיד לך? אפילו לרמות הם לא יודעים!

No ONE 13 במאי 2015

אריאל, הראיון עם מקנלי שלא אושר לא היה החמישי על ידי טד וולס
מקנלי רואיין 3 פעמים על ידי ה NFL לפני שהם שמו את וולס בתור חוקר עצמאי
וולס ראיין את מקנלי פעם אחת ולאחר שראיין עוד אנשים ומצא עוד הודעות טקסט היו לו שאלות פולואפ שזה די טבעי ואז הפאטס סירבו לראיון, חמור מאד לדעתי.
עוד דבר, וולס ביקש מבריידי את הטלפון , בריידי אמר לו וזה לגיטימי מבחינתי כי יש שם מידע פרטי אני מניח, לאחר מכן וולס אמר לסוכן של בריידי אתם תעברו על הטלפון , ורק תדפיסו לי הודעות שקשורות לחקירה ואני סומך עליכם ומאמין לכן, בריידי שוב סירב, חמור מאד.

שני הדברים האלה הם מה שדפק את הפאטס ואת בריידי כי מה שנראה זה שהם מנסים להסתיר ראיות בין אם נכון או לא.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אולי, אבל למה וולס בעצמו כותב שהפטס שיתפו פעולה ולא הדגיש חוסר שיתוף פעולה?
בכל מקרה, אני מתקשה לראות איך חוסר שיתוף פעולה מהסוג הזה מצדיק עונש כזה חמור לארגון (לבריידי כן, אבל שם יש בעיה של הוכחות לדעתי). גודל הלך עם דעת הקהל פה לגמרי.

No ONE 13 במאי 2015

בעונש נכתב שהסיבה שהפאטס קיבלו עונש כזה כבד(מאד כבד לדעתי) היא בגלל שהם הורשעו והודו בעבר והיו במעין "פרוביישן" ולכן ההחלטה על העונש של הפאטס לא התחילה מאפס אלא מאיפה עצרנו בפעם הקודמת.
אני מקווה שראית שלדעתי אני לא חושב שהמעשה עצמו(אי ניפוח הכדורים) הוא ביג דיל, סתם שטויות לדעתי ואין לי בעיה שכל ק"ב ינפח את הכדור איך שהוא רוצה
הבעיה פה היא עם העבירה של החוקים , ואני פשוט לא מביו למה הפאטס מתעקשים פעם אחר פעם לשבור חוקים שלדעתי לא תורם להם כמעט כלום, זאת תעלומה שאף פעם לא נדע.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

כן, אבל בניגוד לספייגייט, פה הדוח מנקה את הארגון. אז איך אתה מעניש ארגון שיוצא נקי?
ולגבי החלק השני, אני מסכים איתך. לא מבין. זאת הסיבה שאני באמת מאמין שבליצק לא ידע מזה – אחרי הפעם הקודמת הוא לא היה נותן לעצמו להיתפס עוד פעם.

גיל 13 במאי 2015

כי יש אחריות שילוחית. למה קבוצות אחרות כמו הסיינטס נענשו על מעשים של מאמנים בקנסות ושלילת בחירות דראפט?

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

כי מאמן הוא זה שאחראי על כל המערכת אולי? נו באמת גיל. המאמן לא רק שידע, הוא הורה על זה. הוא אחראי על הארגון אז ברור שהארגון צריך להיענש. פה מדובר באינדיבידואלים כשהארגון נוקה. ההבדל הוא עצום

גיל 13 במאי 2015

מדובר פה לא רק על בריידי אלא גם על עובדים של הארגון. בדיוק כמו שבצבא יש פאשלות נקודתיות שמפקדים שלא אשמים במה שקרה משלמים. לכן סביר להעניש את הארגון אם כי לא את ביליצ'ק בדיוק כמו שהיה פה.

בני תבורי 13 במאי 2015

טוב, זה יפה מאוד הפוסט הזה. פעם שאלתי את השרינק שלי מה אומרות עלי הבחירות שלי בספורט – הפועל פ"ת, ליברפול ועוד כמה סחבות והוא אמר שזה לא אומר עלי כלום כל עוד אף אחד לא יודע את זה…
אבל יודעים את זה ואני אוהד מהביצים בדיוק כמוך ואם נוח למישהו לגמד אותי כי סוארז נשך או סטיבי החליק, שיערב ויבושם לו. לי באופן אישי אין שום בעיה עם נאפופיי גיגס, שיסתדר עם אחיו ושאר בני המשפחה. אבל כשהבעתי בפני כמה אוהדי יונייטד תהייה לגבי המוסר הכפול אותו הם מפגינים בשיפוט שונה של התנהגותו אל מול הנשיכות של סוארז, הופיע הטיעון "שזה נעשה מחוץ לגבולות המגרש ובכלל לא קשור לכדורגל", מה שמוכיח שפורנוגרפיה היא בהחלט עניין של גאוגרפיה.
וג'ניפר גארנר? זו פשוט שערורייה כמה שהיא יפה.

גיל 13 במאי 2015

בני, כבר היו דיונים על המעשים של סוארז. יש בהם משהו חייתי שמהווה חוסר כבוד לזולת. זה לא משהו שאנשים נורמלים עושים. בגידות לעומת זאת נפוצות מאוד והם קשורים לעניינים שבינו לבינה.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

יש משהו חייתי בעיקר בשחקן שמשחק בליברפול. ברגע שהוא בבאסה פתאום זה לא מפריע לאף אחד

גיל 13 במאי 2015

הוא לא קיבל ביקורת על מה שעשה במונדיאל? כרגע הוא בהתנהגות טובה אז אין על מה לבקר אותו. אם הוא יעשה את זה שוב אז יקטלו אותו.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

שנה שעברה, כשהוא חזר מההשעייה בליברפול לא הפסיקו להזכיר את הנשיכה בשנה הקודמת. כל מילה שניה היתה על זה שהוא פצצה מתקתקת. משום מה, השנה לא שומעים כלום על זה. אפילו משחקי מילים על נשיכות וערפדים כבר אין. הקבוצה קובעת את הנרטיב

גיל 13 במאי 2015

אני מסכים עם מה שאתה אומר אבל אני חושב שהזמן שעבר וגם העובדה שהוא לא השחקן המוביל בקבוצה גרמו להרגעת הרוחות בנושא.

ערן (המקורי) 13 במאי 2015

שום קשר לכבוד או חוסר כבוד לזולת.
אדם בוגר שלא עבר את השלב בגן הילדים בו מסבירים לילדים בצורה חד משמעית שאסור לנשוך.
בגלל שזו לא הוטמע בתוכוכ עד היום, סוארז סיבך את עצמוף את קבוצותיו ואת נבחרתו.
אים שום קשר ל"זולת" במקרה זה. בעיה פנימית של ילד קטן שלא גדל.

דורפן 13 במאי 2015

בני – אבחנה בין המגרש למה שמחוצה לו היא לא ״עניין של גיאוגרפיה״ אלא מהות העניין עצמו. זו האבחנה האחת והיחידה שאפשר לעשות בין מקרים – האם יש השגת יתרון תחרותי במרמה או אלימות או שאין. כל היתר לא מעניין.

בני תבורי 13 במאי 2015

מסכים. לזיין את אשת אחיך לא משיג יתרון על המגרש, זה סתם מעשה מטונף, בהמי וחסר אנושיות. הלוואי יהיה מנג'ר שלכם.

דורפן 13 במאי 2015

בני – חוששני שאם תתקל פעם בעולם תמצא אותו מקום קר מאד. תחפש כוכב לכת אחר

דמוסתנס 13 במאי 2015

ובפוסטים על לברון כתבתם שכביסה מלוכלכת לא מכבסים בחוץ.

והמבין יבין.

דורפן 13 במאי 2015

זה בעיקר מאד חבל. הבעיה העיקרית של הסיפור הזה היא שזה מצטרף לספייגייט. זה מין רוח חמוצה בארגון. ראיתי שיחה בין שני פאטס לשעבר – טדי ברוסקי ועוד שחקן. וברוסקי דרש מהבחור השני להצהיר שהוא מאמין לבריידי ואין מצב בעולם שהוא רימא. כאילו כל שחקן חייב עכשיו לשקר וליישר קו עם הארגון.

העונש עצמו חסר משמעות (על זה כתבתי בעיתון) – משחק אחד או עונה – פשוט הכתימו את אחד הסיפורים המדהימים בתולדות המשחק.

באופן כללי מצב הפוטבול רע – סטרואידים, פגיעות ראש, המון מקרי פשע. משחק ממכר לצפיה אבל כל שכבה שמקלפים ממנו מוצאים דברים יותר בעיתיים

גיל 13 במאי 2015

דמיין וודי. אלו היו 5 הדקות הכי מרתקות על הנושא בשבוע האחרון. אפשר היה לראות איך ברודסקי חי בהכחשה שדבר כזה בכלל אפשרי בעוד וודי מדבר על יצר התחרותיות שעולה לאנשים לפעמים לראש וזה נכון בכל ספורט.

הפוטבול במצב רע מכל הבחינות אבל כל עוד הרייטינג בשמיים אין סיכוי שיגעו בו.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

מסכים במאה אחוז. לכן אני מסתובב מבואס כבר שבוע

דורפן 13 במאי 2015

אריאל – שאלה לגבי גיגס. מה כל כך מטריד בסקס בהסכמה בין בגירים? האם כאן לא באמת ברור שמה שקורה בספורט המקצועני הוא מופרע לגמרי? אני אגיד לך עם יד הלב. אני פשוט מסרב להיות מזועזע. מה עוד שככל הידוע לי זו מערכת יחסים עוד מלפני שהגברת פגשה את אחיו של גיגס. פשוט הפקרות מינית בין בגירים. בכל מושב, קיבוץ, עיר, עיירה, כפר הונגרי,חווה בטקסס וקומונה הודית יש דברים כאלו.עם יד על הלב – בלי קשר להיותי אוהדי יונייטד – לא מטריד אותי במאומה. בדומה בעניין ג׳ון טרי הרגשתי שההתנהגות של הציבור היא שובינסטית להחריד. הוא לא ״שׁכב עם החברה של ברידג׳״. גברת שהייתה חברה של ברידג׳ החליטה מרצונה לשכב עם טרי. שזו זכותה. ספורט מוצף זונות, אורגיות, מין קבוצתי, החלפת נשים, סקס מתוך נקמה (לא היה שחקן ששכב עם אמא של לברון?) וכיוצא באלו.

גיגס ברמה מסויימת בנאדם טוב. הוא ותיירי הנרי הגו לפני כמה שנים רעיון נפלא – שכל שחקן פרמייר ליג יתרום יום עבודה לאחיות בתי חולים (אמא של גיגס עדיין עובדת משמרות לילה כאחות). אבל אין שום ספק שהוא הולל ומופקר רק לסבר את מוסריותה המינית של כל המשפחה – האח רודרי – שגם ישב בכלא – הואשם על ידי בחורות במנצ׳סטר ששכב איתן כשהוא מתחזה לגיגס (כלומר שהוא מארגן דרך מישהי בנות שרוצות להיות עם ריאן גיגס). האנשים הללו הם לא מי שאתה רוצה שהבת שלך תביא הביתה – אבל מה זה מטריד?

איציק 13 במאי 2015

שהבת תביא אותו הביתה, זה מה שמתריד…

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אותי זה בטח לא מטריד. כל הדוגמא באה להגיד שהגיבורים שאנחנו מנסים לייחס להם כל מיני תכונות אלוהיות הם לא מושלמים. זה סתם להיטפל לדוגמא לא מושלמת. קח את רוי קין או את קאנטונה והאוהד – האם מה שהם עשו פגע באהדה שלך אליהם?

דורפן 13 במאי 2015

קין זה בעייתי. כי זה במגרש. קנטונה זה פסבדו מגרש – הוא הגיב להקנטה גזענית וזה אנושי (גם לגבי סופו חשבתי כך) – והכי חשוב, לא השגת יתרון בדרך לא חוקית. כלומר העונש מוצדק אבל כשריצה אותו אין בעיה איתו.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

לטעמי מה שקנטונה עשה חמור בהרבה מאשר מה שסווארז. הכל מושפע מהאהדה שלך לקבוצה, זה מה שאני אומר. אנחנו סולחים לגיבורים שלנו על הרבה דברים. זה המהות של להיות אוהד

אלון 13 במאי 2015

וקנטונה נענש בעונש חמור יותר מסוארז

בני תבורי 13 במאי 2015

קנטונה נהג כגיבור! הליגה הייתה צריכה להוקיר אותו, לא להעניש אותו. צביעות במיטבה.

דורפן 13 במאי 2015

אריאל (וגם בני) – חמור יותר. אבל לא משיג יתרון. בגלל זה זו עבירה פלילית והוא נשפט פלילית. אבל זה לא השפיע לטובתו במגרש (להיפך – הזיק מאד). מטריד אותי כמו שחקנים שנוהגים במהירות מופרזת ומסכנים חיים או לא משלמים מסים או מבקשים בחורות קשורות לחדר במלון. כלומר מטריד לאללה ולא קשור לספורט לאללה.

כל עוד אתה חי בעולם של ״אני רוצה שיתברר שהקבוצה שלי יותר מוסרית מאחרת״ או ״הקבוצה שלנו זה מאהבה ואחרים זה נצחונות״ או ״אנחנו קהילה של אוהדים אמיתיים ואחרים זה אוהדי פלסטיק״ זה משנה לך (וגם לאדון תבורי). קצת מזכיר את בארסה ריאל ופרנקו קטלוניה וכל זה. סלחו לי – זה ילדותי. כל הנטיה שלך להגיד ״זה קשור לאהדה״ היא פבלובית כמעט. אני חייב להגיד על עצמי – אני קונסיסטנטי ביותר וגם מובן ביותר ״יתרון במגרש. רשע. אין יתרון. לא משנה״. אני מתקשה לראות למה זה לא מובן. ואתה עוד משכיל ממני בהרבה (אבל בני תבורי לא!)

אני מציע להתקדם מכאן. בספורט החטא היחיד קשור להשגת יתרון תחרותי. כל דיון אחר, סלחו לי, הוא פתטי – כי אתם לא יודעים רבע אחוז ממה שמתרחש בספורט המקצועני (אני יודע רבע אחוז! רק כי גלעד בלום סיפר לי. תבלו איתו ערב ותחזרו אלי).

ת

דורפן 13 במאי 2015

או קיי אריאל – חזרתי בשרשור. כתבת ״מנסים לייחס להם תכונות אלוהיות״. הבנתי את הפער ביננו. הפסקתי עם זה לפני המון שנים. מכאן הפער ביננו.

מבלי להתנשא חלילה :-) אולי כי סיקרתי יותר ממך (גם לא המון, אבל קצת). כל כך ברור לי שהאנשים הללו דרעקים.

Amir A 13 במאי 2015

טוב, עכשיו זרקת כזה טיזר שאין ברירה אלא לרפרש כל 32.5 שניות בתקווה שגלעד בלום יופיע!

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

אני חושב שהכוונה שלי פוספסה לגמרי. אני לא חושב שהשחקנים הם צדיקים, להיפך. כתבתי על זה מאה פעמים שאני לא מבין אנשים שמנסים להחזיק משחקנים רול מודלס.
הנקודה שלי היא פשוטה – השחקנים הם לא מושלמים. לא על המגרש ולא מחוצה לו. הם בוגדים, הם מרמים, הם יעשו הכל כדי להשיג יתרון, הם גם יחליקו במשחק הכי חשוב בקריירה שלהם.
ושום דבר מאלו לא גורם לנו להפסיק לאהוד אותם. כי זאת מהות האהדה.
אמרו פה שהעונש לקנטונה היה מאוד גדול. נכון. וגם העונש ל בריידי הוא גדול. האם יש אוהד יונייטד שהפסיק לאהוב את קאנטונה? לא חושב. גם מבחינתי בריידי הוא הגיבור הספורטיבי שלי והוא ישלם את העונש שלו והאהדה שלי אליו לא תשתנה. זהו, זה הכל.

דורפן 13 במאי 2015

או קיי. לגיטימי. מה שאני אומר. חטא במגרש? אני חוזר לאהוד אבל יש תחושה לא קלה (ריו כנראה יותר מקין). חטא מחוץ למגרש? לא מעניין אותי בשיט. קנטונה זה איפשהו באמצע – אבל לא רואה סיבה שמעבר לחוק הפלילי יהיה כאן קלון כלשהו.

בני תבורי 13 במאי 2015

אילו מעשהו של קנטונה היה מתקבל באהדה ציבורית לה היה ראוי, יתכן והיינו היום סופרים פחות פעמים שבאלוטלי, וולבק וסטארידג' חוטפים הקנטות על רקע גזעני. היה נכון להגיב על המעשה כעל עבירה פלילית, אבל היה נכון לא פחות להדגיש את גבולות המעטפת של התנהגות קהל במגרש.

דורפן 13 במאי 2015

בני – תקרא את מה שכתבתי על סופו, מקרה זהה לחלוטין לקנטונה, שמשחק בקבוצה שאני הכי מתעב בטבע. בדיוק כמו קנטונה. צריך להעניש פלילית כי זה החוק. וצריך להעניש משמעתית וזה החוק. אבל אין פה באמת קלון אישי.

דורפן 13 במאי 2015

ורק אוסיף דבר אחד על גיגס. כי ידוע לי שאנשים כמו תבורי וגרייזס בזמנם החופשי הם אנשים ליברלים עם תודעה פוליטית מפותחת. יש בסיפור גיגס רק דבר אחד מזעזע שצריך להחריד את הציבור וכל אדם הגון ולגרום לו לא לשון בשקט בלילה.
והוא שעיתון (שנסגר בינתיים על ידי בעליו מרוב שהיה קופת שרצים) ניסה לסחוט בנאדם עם מידע שהושג בהאזנת סתר בלתי חוקית. זו הסיבה המרכזית שלא צריך לעסוק בסיפור הבאמת עסיסי והמשעשע הזה. לא לתת יד למה שעשה העיתון. זה מחריד בבערך עשרת אלפים רמות מעל השאלה אם שיחקו באמא ואבא או אבא ודודה.

Talo 13 במאי 2015

סעיף 11 נראה לי התממות.
מה רצית? שישעה את בריידי מהסופרבול? ( אני בטוח שאז לא היית מחכה שבועות לכתוב פוסט..)
עם כל השאר אני מסכים.
מחשבות טורדניות של אוהד ספורט מאוכזב נורא- בונדס, רודריגז, ארמסטרונג, בריידי

Eyal 13 במאי 2015

אריאל אני חייב להגיד לך שבתכלס אני אוהב את בריידי עכשיו הרבה יותר, בריידי תמיד היה ותמיד יהיה כריש, תמיד ניסו לצייר אותו כמו ילד טוב אבל הוא אחד שימכור את ההורים שלו בשביל ניצחון וטוב שכך, לא זוכים בכ״כ הרבה גביעים בכזאת דומיננטיות אם לא באמת רעבים לזה וזה גם ההבדל הגדול בינו לבין פייטון, הוא פשוט רוצה את זה יותר.
אני גם מקווה שהוא לא ילך למשפט כי זה מיותר, עכשיו בריידי יכול לחזור אחרי שהוא ״שילם את חובו״ רעב יותר וכועס יותר שזה מצויין לקבוצה.
בסוף מדברים כל הזמן על המורשת שלו אבל אני לא חושב שזה באמת ישנה משהו, אפשר להתווכח עד מחר על כל שטות שיש אבל אף אחד לא ייקח את העובדה שהפטריוטס שולטים בליגה כבר 15 שנה עם עוד כמה שנים קדימה, בסוף יזכרו רק את זה

דורפן 13 במאי 2015

אייל – לא. בצדק או שלא בצדק הליגה החליטה לכתוב נראטיב אחד והוא ייזכר.

Eyal 13 במאי 2015

בימים כתיקונם הייתי אומר לכם שאתם צודקים אבל כל זה כבר לא משנה יותר, כל חמש דקות עולה מישהו אחר עם טענה אחרת, זה הרביץ, זה שיקר, זה רימה, זה גנב וכל אחד מקבל עונש רנדומאלי לחלוטין. למרות שקיללו פה את גודל המון הוא עושה משהו גדול לליגה כי בסוף מה שיזכרו זה רק אותו ואת העונשים (רק בשנה האחרונה היו חמש? תקריות עם עונשים כאלה ואחרים עם המון רעש מסביבם). המום להבדיל מאותם שנים ובגלל שהכל צף יכולים לאכול דברים של בעד ונגד חודשים שלמים, בריידי להבדיל מכל השאר עדיין משחק ועדיין משחק ברמה גבוהה. היתרון של בריידי זה שהוא חוזר לשחק העונה ואם הוא יחזור לפלייאוף כמו גדול אולי יהיו עוד מעטים שידברו על זה. בשנה שאחרי זה הם עדיין יחזרו לפלייאוף ואף אחד כבר לא ידבר על זה יותר. בלי קשר לבריידי עדיין יש סיכוי לקחת גביע חמישי או לפחות להגיע לסופרבול בפעם השביעית, אם משהו מזה קורה בכלל אין על מה לדבר יותר

גיל 13 במאי 2015

על סמך מה אתה אומר שהוא רוצה את זה יותר ממאנינג או כל אחד אחר? כל שחקן כמעט ברמות הללו ובטח ק"ב הם תחרותיים ברמות מטורפות. רק שחלקם לא עוברים על החוקים זה כל ההבדל.

זה די מצחיק אותי הטענות שלא יזכרו את זה עוד כמה שנים. מישהו מדבר על פיט רוז שהיה מגדולי השחקנים אי פעם וההשגים שלו על המגרש? או אוג'יי סימפסון, בונדס, מראדונה ואינספור דוגמאות אחרות? אפילו אייזייה תומאס מואר באור אחר על דברים שקרו שנים אחרי הפרישה שלו. אז גם פה זה יזכר לתמיד בין אם תרצה או לא.

דמוסתנס 13 במאי 2015

איזיזאה תומאס?? מארדונה? ההשגים שלהם לא מוכתמים במאום ממה שהם עשו. מעטים מאוד אם בכלל טורחים לעלות זאת. אני מתערב איתך של90 אחוז מהאנשים שעוקבים אחרי הNBA אין מושג בכלל על מעלליו של תומאס, ומארדונה נמצא במועדון הסופר דופר אקסקוליסיבי שמכיל רק אותו ואת פלה (ובקרוב את מסי). לא ממש כתם על המורשת.

לא יזכרו את כל זה מהסיבה שזה סיפור מטופש. זה פשוט סיפור פיפי קקי וכולם עושים פרנציפ גדול מזה שהם עברו על החוק.

שלא לדבר שאחרי האליפות הבאה שלו (וממש לא הייתי מהמר נגדו) אפילו גדול שונאיו לא יוכל לטעון כנגדו (טוב חוץ ממך, אבל אתה באמת באמת יוצא דופן).

נ.ב גיל, הידעת שאתה אובססיבי?

גיל 13 במאי 2015

לא דיברתי על הכתמה של ההישגים שלהם אלא על העובדה שאנשים זוכרים טוב מאוד דברים שנעשו בעבר. לגבי הכתמה של הקריירה, לא מדברים על הרמאות של מראדונה עד היום? אתה צודק לגבי אייזייה שהימים שלו כשחקן לא מוכתמים אבל זו הייתה דוגמא להראות לך איך הנראטיב לגביו השתנה מקצה לקצה. זה בדיוק מה שעובר על בריידי היום. זה גם מה שעבר על טייגר אגב על דברים שנעשו מחוץ למגרש וגם על ארמסטרונג. דעת הקהל בוגדנית וחסרת סובלנות לרמאות.

אכן סיפור מטופש שכל התקשורת האמריקאית לא מרפה כבר יותר משבוע. צריך להיות ממש עיוור כדי לא לראות איך זה משפיע על אנשים. ובבקשה, שיזכה באליפות אחת שאין מאחוריה ספק של רמאות. אני אולי אובססיבי אבל אני רואה את המציאות הרבה יותר טוב ממך וכל מי שמנסה להקטין את העניין. הרחקה של 4 משחקים היא חסרת תקדים לשחקן בקנה המידה שלו וזה דבר שיזכרו תמיד.

דמוסתנס 13 במאי 2015

"אני רואה את המציאות הרבה יותר טוב ממך וכל מי שמנסה להקטין את העניין" (הטעות במקור)

אתה תמיד מטיף לתרבות דיון, ומה שהרגע אמרת זה האמא של יש לי גדול יותר. אני קובע שאני הכי חכם ולפיכך אני תמיד צודק.

גיל יש לי סוד קטן בשבילך: כל אחד בטוח שהוא רואה את המציאות יותר טוב. תאמין לי שאני קורא את מה שאתה כותב אני לחלוטין מודע לעובדה שאתה חושב שאתה רואה את המציאות יותר טוב. אחרת לא היה וויכוח.

ואנא ממך, תחסוך לנו את כל ההטפות של תרבות דיון. נאה דורש נאה מקיים.

עוד מעט משהו יגיד שאני דמגוג…

גיל 13 במאי 2015

דווקא התגובה שלך לא בעייתית בכלל. מה שאני אומר זה שכשמישהו מאשים אותך שהוא לא מבין אז זו תגובה הולמת במיוחד שהיא נכונה. אם תסתכל על כל מה שכתבו פה מאז שהפרשה התפוצצה אז תראה שכל הדברים שכתבתי התבררו כנכונים בעוד אחרים טעו בגדול ועוד השמיצו אותי קשות על זה שאני חסר הבנה.

Eyal 13 במאי 2015

גיל- בסוף היום כולם טובים אבל יש את היוצאי דופן, את הג׳ורדנים, את השומאכרים, את האמסטרונגים, את המארדונות, את הבובקה למינהם, הם אלה שפשוט רוצים את זה יותר, זה מה שהופך אותם לענקים וזה מה שלפעמים הורג אותם. אני יודע שאתה מאוד אוהב את מאנינג שהוא באמת ענק אבל גם לך ברור שהוא ובריידי פשוט לא באותו ליגה, אולי מאנינג הוא אדם נהדר שעוזר לקהילה ומציל ילדים רעבים. על המגרש הוא פשוט לא באותה רמה כמו בריידי ואת זה שני הסופרבולים האחרונים הראו הכי טוב

גיל 13 במאי 2015

אתלטים יכולים להיות טובים ומאוד תחרותיים אבל הם לא צריכים להיות רמאים. אלו שחוצים את הקווים גורמים לזה שהרמאות תגדיר אותם במקרים רבים. המוניטין של ארמסטרונג נהרס, זה של בונדס ואחרים נפגע קשה. אולי בריידי לא יפגע כמותם אבל יש עכשיו כתם עליו שלא ימחק.

ואכן אין לי ספק שמאנינג ובריידי לא באותה הליגה. מאנינג הרבה יותר טוב על המגרש וגם מחוצה לו מסתבר.

No ONE 13 במאי 2015

הדבר היחיד שמאנינג יכול לעשות יותר טוב מבריידי זה אולי להוריד את האוויר מהכדורים בלי שיתפסו אותו
מאנינג יותר טוב מחוץ למגרש? אתה מתכוון אותו מאנינג שבאוניברסיטת טנסי בחדר הכושר הלך למדריכת כושר ששכבה על המתקן והרימה משקולות וישב לה על הפנים ודחף לה את הביצים שלו בפנים ?
אכן לפני המידע שבידינו מאנינג הרבה יותר טוב מבריידי בלעשות טי בגינג

דורפן 13 במאי 2015

תגיד… מה חומרי הקריאה שלך? :-) רק מהדיון הזה למדתי המון על פוטבול.

גיל 13 במאי 2015

אתה לא יודע שהוא הTMZ של דה באזר?

No ONE 13 במאי 2015

הבעיה שלך שאתה כמו סטיב קארל ב 40 year old virgin
רק שבמקום לשים את הפוסי על הפדאסטל אתה שם את המאנינגים שלך שם
מאנינג ובריידי ולברון ומייקל ג'ורדן הם בדיוק כמו כולנו , הם מזיינים ושותים ומהמרים ובוגדים ומשקרים ומרמים
ההבדל היחיד שיש להם יותר כסף והם מפורסמים, ביג פאקינג דיל
אף אחד מהם הוא לא רול מודל בשבילי
כולם יודעים כמה אני אוהב את אלן אייברסון אבל בתכלס הבן היה POS אמיתי , היה מגיע שיכור ולאימונים ולפעמים למשחקים,מרביץ לאישתו ומה לא , ביג פאקינג דיל אני עדיין מת עליו

גיל 13 במאי 2015

אני מסכים איתך שחלק גדול האתלטים העשירים עושים מה שאתה אומר אבל פשוט על מאנינג לא שמעתי שום סיפורים כאלו, כמו שלא שמעתי על דאנקן (חוץ מזה שהוא הומו בארון).

No ONE 13 במאי 2015

תשאל את אריאל , הוא יודע

No ONE 13 במאי 2015

האשם הגדול פה הוא בליצ'יט , בריידי בחור טוב שהושפע מאחד הרמאים והחלאות הגדולים ביותר אי פעם , על המגרש ומחוץ למגרש , אני לא חושב שהיה אי פעם מישהו שהוא כזה POS בכל מקום שהוא נוגע
אני הייתי מבטל לבריידי את ההשעייה ומרחיק את המאמן לכל החיים כמו שעשו לסטרלינג
ודבר ראשון שיחזיר את הכסף שגנב מליאון הס , רק חלאה אנושית מהסוג הנבזה ביותר יכול ללכת למישהו חולה סרטן גוסס המיטה ,לבקש עוד מליון דולר ולהבטיח הבטחות,לחתום על חוזים וברגע שהבן אדם מת להפר את הכל , אבל את הכסף הוא לא החזיר הגנב הזה

דמוסתנס 13 במאי 2015

וואוו, אובייקטיבי והגיוני מאוד!

דמוסתנס 13 במאי 2015

ואם יש פה ציניות, יצאתי אידיוט (-:

No ONE 13 במאי 2015

אני חושב שההודעה הזאת הייתה מאד אובייקטיבית ושקולה, הייתי רך איתו

שיצ 13 במאי 2015

יש לי שאלה
לא קראתי את הדו״ח, אבל אני לא מבין דבר אחד – האם רק בהתקפות של הפטס נעשה שימוש בכדורים הלא מנופחים.
כי אם לא כך הדבר – זה אומר שגם אנדרו לאק שיחק עם כדור לא מנופח, אז גם לו היה יתרון.
או שבגלל שהוא לא ידע על כך, נוצר לו חיסרון. כי הרי היתרון הזה של אחיזה נוחה יותר הולך לשני הכיוונים.

תודה על התשובה

גיל 13 במאי 2015

כן. כל קבוצה מביאה כדורים משלה שההתקפה והקבוצות המיוחדות משחקות איתם. הייתה השוואה לכדורים של הקולטס ומצאו שהכדורים שלהם לא היו עם לחץ מתחת למותר.

יכול להיות 13 במאי 2015

ניקסון לא היה צריך להיענש, הוא ניצח בבחירות ב-72 ב-LANDSLIDE, אז מה זה משנה אם הוא קצת עיגל פינות, קצת פרץ למשרדי המפלגה הדמוקרטית, קצת שיחק עם כספים. אבל היה זוכה בכל מקרה, אז מה הבעיה?

גיל שלי 13 במאי 2015

אגב, הוא באמת לא נענש

גיל 13 במאי 2015

הוא התפטר, זה מה שאתה ממליץ לבריידי? שלא לדבר על כמה מדברים היום שהוא היה נשיא מצוין וחכם ושוכחים את העניין הפעוט הזה.

יכול להיות 13 במאי 2015

מספר האנשים שחושבים שניקסון היה מצויין בארה"ב מוגבל ביותר. ניקסון התפטר כי הוא היה על סף משפט בקונגרס והיה מועף משם, ואולי נכנס לכלא. אל תשכח שגם פורד נתן לו PARDON. כוונתי לא היתה להמלצה לבריידי, אלא שהעובדה שהפעולות שהוא מואשם בהם לא גרמו לניצחון (בגלל ההפרש) איננה סיבה לפטור אותו.

גיל 14 במאי 2015

הוא היה זה שהוציא אותם מוויטנאם למרות שלקח לו זמן להבין את חוסר התוחלת של זה. וכן, בלי ההתפטרות והחנינה הוא היה עומד למשפט כנראה.

עידו ג. 13 במאי 2015

אני רוצה לחזור שוב למשהו שעלה בעקבות תגובה של דורפן קודם ונעלם בים השרשורים.
דורפן כתב שיש מן "נורמה" שאם לא בודקים את זה אז לא באמת מתכוונים (זה נאמר הרבה פעמים בקונטקסט של סמים ממריצים).
הכוונה היא שאם קיים חוק אז סימן שיש כוונה מאחוריו רק אם אוכפים אותו. לדעתי בפרשה הזו יש לנו באופן אירוני מקרה הפוך – אוכפים למרות שלא ממש ברורה הסיבה לכך. כשהתפוצצה הפרשה ניסיתי להתחקות אחר המקור להגבלה של הלחץ בין 12.5 ל-13.5 Psi. כל מה שהצלחתי למצוא הוא שזה תמיד היה ככה וזה מה שהיצרן (ווילסון) ממליץ. כלומר אף אחד לא ממש השקיע את הזמן בלחשוב מה הוא הלחץ שרצוי לאפשר.
דורפן ענה לי שההגבלה דווקא נעשתה מתוך כוונה ומחשבה תחילה. אם למישהו יש ידע נוסף בנושא אשמח לדעת מה המקור להגבלה הזו.

No ONE 13 במאי 2015

אני מניח שכשהכדור פחות מנופח יותר קל לאצבעות לאחוז אותו(בריידי בדרך כלל מקבל את הכדור בשאטגאן וצריך לתפוס אותו) ויותר קל לרסיברים לתפוס אותו ויותר קל לר"ב לאחוז בכדור בלי שיעשה פאמבל כי יש גריפ יותר טוב לאצבעות
אולי מישהו ששיחק פוטבול באופן מסודר יכול להרחיב על זה

עידו ג. 13 במאי 2015

הכוונה הייתה האם מתישהו בליגה הקדישו לזה בכלל מחשבה. לפחות מהמעט שהצלחתי למצוא הוא שהכדור הגיע מהיצרן עם המלצות על לחצים בין 12.5 ל-13.5 לפני 80 שנה ומאז ממשיכים אם זה. כלומר אף אחד אף פעם לא ממש התכוון שהלחץ בכדור יהיה בכלל אישיו.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

יש דיעות לכאן ולכאן. עובדה שרוגרס ולאק מעדיפים אותו הרבה יותר מנופח.
לדעתי הליגה החליטה שחייבת להיות מגבלה כלשהי, פשוט כי צריך לשים גבולות, אז שמו את זה על המספרים האלו. לא חושב שיש בהם איזשהו משהו אמיתי.
אני אגיד יותר מזה – ראינו בדוח שהיו לשופטים שני מודדי לחץ שההבדלים בינהם היו של 0.3-0.4psi. ברמת שגיאה כזאת, המגבלה הזאת היא לטעמי מופרכת כי פשוט לא ניתן לאכוף אותה באמת. בהנדסה נהוג ששגיאת המכשיר צריכה להיות 10% ממה שמנסים למדוד. פה מנסים למדוד הבדל של אחד psi, השגיאה לא יכולה להיות יותר מ0.1. עוד סיבה שאני חושב שהדוח הזה יתקשה להחזיק בבית משפט

עידו ג. 13 במאי 2015

על תתחיל איתי בכלל עם החלק המדעי של הדו"ח כי זה לא יגמר בפחות מ-5000 מילים.

דמוסתנס 13 במאי 2015

מתחיל איתך. סתם מרתק אותי לדעת.

עידו ג. 13 במאי 2015

זה באמת יתפוס יותר מדי מקום כאן ואני לא רוצה לערער את אמינות הדו"ח מכיוון שהוא בהחלט מקיף ויסודי אבל יש מספר נקודות קריטיות מאד בעיתיות. אני חושב שהראיות בתכתובות שפורסמו הן מאד מפלילות אבל בחלק המדעי נראה לי שאם החוקרים היו מסיקים מסקנות נכון הם היו צריכים לומר שייתכן והוצא אוויר מהכדורים אבל גם ייתכן שלא.
בכל מקרה זה מאד טכני וצריך להיות מעורים בפרטי החקירה. אם יהיה עניין אני מוכן לשבת לנסח את זה ולשלוח לאריאל. אבל אני מזהיר מראש שזה די משעמעם וכנראה גם ארוך.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

יש שם כמה בעיות טכניות, העיקרית שבהן היא שהם החליטו משום מה שהמדידה הראשונית של הכדורים בוצעה על ידי המדיד שנתן את התוצאה הגבוהה יותר. אבל השופט עצמו אומר שהוא לא בטוח באיזה מדיד הוא השתמש והוא דווקא חושב שהוא השתמש בזה שנותן תוצאה נמוכה יותר. אם זה המצב, הרי שהדלתא בין המדידה הראשונה לזו במחצית נמצאת לגמרי בטווח המצופה. משום מה, מתעלמים מזה לגמרי.
בכלל, כמו שאמרתי, אם המדידים כל כך לא רגישים עם כזאת שגיאה גדולה (שאלה מעניינת – במד מהירות לייזר חייבים לבצע כיול כל תקופה כדי לוודא את הנכונות של הקריאות שלו. האם זה בוצע במדי הלחץ?) הרי שכל הגבולות האלו הם חסרי משמעות כמעט. אני בספק אם יש אנשים שמסוגלים להבדיל במגע יד בין 11 ל12 psi

עידו ג. 13 במאי 2015

זאת אחת הבעיות אבל לא העיקרית. דווקא הם החליטו שהמדידיה הראשונית נעשתה על ידי המדיד שמדד לחץ נמוך יותר (למרות ששופט המשחק חשב שהוא השתמש בזה שקרא גבוה יותר). הם הראו שגם במקרה הזה הדלתא לא היה בטווח המצופה. מה שכן הם החביאו כמה הנחות גסות שגורמות לתוצאות האלו. המדידים לא רגישים כל כך בטווח של ימים אבל לאורך שימוש ארוך טווח הם מתחילים לסטות (על פי המדידות שנם ביצעו).

עידו ג. 13 במאי 2015

אני לא יודע עד כמה קולטים את העובדה ש"בכדורים לא מנופחים" מדובר במקרה הגרוע על כדורים שהלחץ בהם קטן ב-2% מהמותר ובמקרה הסביר בקצת יותר מ-1%.

גיל 13 במאי 2015

לא צריך את כל המדידות המדעיות הללו. יש לך אדם בקבוצה שמכונה הדיפלייטר. זה מצביע על שיטתיות בנושא ומכתים את הקבוצה וגם את בריידי.

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

שוב, אנחנו מדברים על הוכחות שעומדות בבית משפט. כולנו הסכמנו שהפטס רימו, נכון?

גיל 13 במאי 2015

הם בהחלט יעמדו בבית משפט אזרחי, אין ספק בזה.

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

כן, אין ספק גם שסיאטל ינצחו אותם בסופרבול ושהפטס הם אימפריה קורסת. העיקר שאתה לא מוטה בכלל.

גיל 14 במאי 2015

אריאל, אתה באמת אומר כאן דברים שטותיים. וולס בעצמו אמר שהדו"ח שלו עומד במה שנקרא preponderance of evidence, שזה הסטנדרט להרשעה בבית משפט אזרחי. כך שאם קייס כזה היה מגיע או יגיע לבית משפט כזה אז זה סלאם דאנק לתביעה. זה שאתה ואחרים מבלבלים בין כמות ההוכחות הנדרשת למשפט פלילי או אזרחי זו טעות שלכם, בדיוק כמו הניסיון לזלזל בראיות נסיבתיות.

ערן (המקורי) 13 במאי 2015

אריאל, אתה טוען שהרגשות כלפי בריידי יתחלקו באופן טבעי לפי מידת האהדה / שנאה לפטס. האם אתה לא חושב שיש אוהדי פטס שירגישו נבגדים וישנאו את בריידי?
ומסקרן אותי: איך אתה הרגשת כלפי לאנס ארמסטרוהג אחרי שלמדת שהוא רמאי שיטתי, שהתנהג בנבזות קשה כלפי קולגות, עובדים, ואחרים?
[אני הרגשתי נבגד על ידו. בתור אוהד שהאמין לכל טענויו לחפות מפשע במשך השנים]

אריאל גרייזס 13 במאי 2015

לא אמרתי שאני לא מרגיש נבגד או מצדיק מי שמרגיש ככה. אבל אחרי שעברנו את זה, מבחינתי התשובה לשאלה מה עכשיו? היא – כלום. שום דבר לא השתנה. בריידי טעה. הוא לא היה בסדר. הוא ישלם על זה ונמשיך מכאן. אם מישהו רוצה להפסיק לאהוד את הפטס בגלל זה, אני לא יכול להתווכח עם ההרגשה שלו. לטעמי, בריידי עשה מספיק בקריירה כדי שאני כאוהד לא ירגיש שהפרשה הזאת היא דיל ברייקר. אפילו לא קרוב. במקרה שלו, צריך שהוא ירצח מישהו כנראה כדי שאני אפסיק לאהוד אותו.
ולגבי לאנס, מה אני אגיד לך? לי לא היה ספק שהוא רימה. לדעתי, מי שהאמין להכחשות שלו רצה להאמין לו ופספס את כל הסימנים. אנחנו רוצים להאמין לשחקנים האלו. אני לא מתכחש לרצון הזה אבל צריך להיות ריאליים. לכן אני חושב שמי שחושב שרק הפאטס מרמים חי באשליה. כולם כל הזמן חיים על הגבול כדי להשיג כל יתרון.

דמוסתנס 13 במאי 2015

לאנס הוא הספורטאי היחידי אי פעם שהרגשתי שהוא לגמרי גדול מהחיים.

אולי סיפור הספורט היחיד שגרם לי להזיל דמעה כמבוגר.

Too good to be true

No ONE 13 במאי 2015

אריאל , תוציא את הג'רזי של ארון הרננדז מהארון…

אילן 13 במאי 2015

האם סוארס נשך/אכל/לעס מישהו בעודו לובש מדי ברצלונה?

פורד פרפקט 13 במאי 2015

אני אוהד פטריוטס ולא ממש עוקב אחרי אותה פרשה. אם בריידי אשם אז יקבל את העונש לו. חבל אבל ככה זה . אני לא מבין למה לא בעניין כמו שצריך. יש כדורי משחק שמגיעים עם השופטים. מנופחים במידה אחידה ומשמשים את שתי הקבוצות. אם זה עובד בכדורגל כדורסל כדוריד ראגבי ושאר ירקות אז למה ליצור את אותה בעיה מחדש עם אותן תהיות על כל משחק על קווטרבק כזה או אחר?

גיל 14 במאי 2015

אגב, לכל אלה שחושבים שאני מוטה בתגובות אני ממליץ לקרוא את הטור של פיטר קינג מהיום עם הכותרת Deflategate, Digested. הוא שאל ארבעה עיתונאי ספורט בכירים שאין להם שום הטייה בעד או נגד הפטריוטס מה הם חושבים על העונש. שלושה מתוכם חשבו שהוא צודק או אפילו מקל מדי, שניים חשבו שביל ביליצ'ק גם היה צריך לקבל עונש כלשהוא, והם גם חושבים שהתדמית של בריידי חטפה מכה שאולי אפילו תמנע ממנו כניסה להיכל במכה הראשונה. אחד מהם גם הזכיר שהGM של קליבלנד קיבל הרחקה לארבעה משחקים על טקסטים למאמנים, למי שחושב שבריידי קיבל עונש גדול מדי.

צחי 14 במאי 2015

אני מניח שהוא שאל עיתונאי ספורט מאינדונזיה
כי בארה"ב הוא לא היה מוצא ארבעה עיתונאי ספורט בכירים שאין להם הטיה בעד או נגד הפטס

גיל 14 במאי 2015

למה אתה חושב שלכולם יש אג'נדה נגד הפטס?

Maldini 14 במאי 2015

כי זה הנראטיב החדש שקראפט דוחף להם והם רצים איתו (שמת לב איך שינו בטוויטר ובפייסבוק את התמונה לחולצה של בריידי? זה הנלסון מנדלה החדש)

לא יצא לך לראות את עשרות האידיוטים שהגיע אתמול למשרדי הליגה עם שלטים ואזקו את עצמם למדרגות בלובי עד שיזכו את דרייפוס?

זה הסיפור עכשיו. רודפים אותם. הליגה אירגנה מבצע עוקץ נגד האלופה ואחד השחקנים הפופולריים ביותר בליגה. כי זה האינטרס שלה. טד וולס אחד מעורכי דין הצווארון הלבן המוערכים ובעלי המוניטין והיושרה הגדולים בארה"ב הוא בובת סמרטוטים שעושה מה שרוג'ר גודל מורה לו. מה רוג'ר גודל מורה לו? להיכנס בארגון בבעלות הבן אדם שהוא בילה אצלו במסיבה פרטית בגמר ה-AFC.

גיל 14 במאי 2015

זו נראית שם התאבדות קולקטיבית. במקום להוריד את הראש ולתת לסערה לחלוף הם לא מראים שום חרטה וזה יתנקם בהם. אם ילכו לבית משפט יכולים לצאת הרבה לכלוכים. אולי שיסבירו לעולם מה בדיוק עשו שני העובדים שלהם ומי בדיוק ידע על זה.

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

התאבדות קולקטיבית עלאק. כמה אוהדים שמפגינים ואתר שמשנה את תמונת הפרופיל שלו ותומך השחקן הגדול בהיסטוריה שלו. אתה מביך.
כאילו אף פעם בליצ'ק לא ניצל את תחושת כל העולם נגדנו בשביל להניע את הקבוצה שלו על המגרש. אתה לא לומד כלום. השנאה מעבירה אותך על דעתך

גיל 14 במאי 2015

נכון, אני מביך כשאתה מביע כאן בתגובות חוסר הבנה בסיסי במה הראיות אומרות ואיך הן מפורשות בבית המשפט. ואני לא מדבר על האתר אלא על בריידי עצמו והבעלים של הקבוצה שממשיכים להכחיש בצורה גורפת מה שברור לכל, ועוד תוקפים את החוקר הראשי אחרי שסמכו ידיהם על החקירה שלו. זה בדיוק מה שגורם לליגה להעניש את הפטס בצורה קשה יותר.

יובל 14 במאי 2015

התגובה של הפטריוטס היום פשוט קורעת מצחוק… רק על זה החוצפה שלהם הייתי מבטל להם את כל בחירות הדראפט בשנה הקרובה. פשוט לא ייאמן איך הם משקרים במצח נחושה. הכינוי דיפלייטור זה בגלל שהוא צריך להרזות, והאיום ללכת ל-ESPN זה בגלל שלא נתנו לו סניקרס חדשות…. חחחחחח.

צחי 14 במאי 2015

תגיד, אתה קורא תגובה לפני שאתה מגיב?
כי זה לא מה שאמרתי

גיל 14 במאי 2015

אתה אמרת שאין עיתונאי בלי אג'נדה בעד או נגד הפטס. אתה רציני?

תום 14 במאי 2015

אם בריידי זוכה בעוד אליפות, הסיפור הזה ידחק לקצה השוליים של הביוגרפיה שלו.

גיל 14 במאי 2015

הנה, הפטס אומרים עכשיו בתגובה רשמית שהעובד השתמש במושג דיפלייטור כי הוא רצה להוריד במשקל. איך לא ידענו שיש לנו עסק עם חברה של שומרי משקל? ממש תגובה אבסורדית.

Maldini 14 במאי 2015

מה גם שהטיעון הזה מסתדר מאוד עם העובדה שהם השעו את צמד העובדים הללו בשבוע שעבר

אני חושב שמה שהם עושים כעת זה נטו PR עבור ה-Fanbase שלהם. לא יכול להיות שהם חושבים שמישהו קונה את השטויות האלו מלבדם. אפילו צורת הכתיבה של התגובה שהם הוציאו הייתה מביכה עם CAPS LOCK והכל כאילו איזה בלוגר בן 17 ניסח אותה.

No ONE 15 במאי 2015

תענוג לראות מה קורה ב AFC EAST השנה
הפאטס נתפסים,נענשים ,תביעות ,מהומות, כיף לא רגיל
באפלו לוקחים את רקס האידיוט ומחתיתים את כל צוות האימון המפגר שהיה בג'טס
מיאמי עושים מטננבאון אחרי על פוטבול אופריישן הווא מחתים את סו לחוזה מגוחך ומחתים את טרי בראדווי שפוטר מהג'טס בתור סקאוט
בקיצור הצוות שהרס את הקבוצה שמנג'יני בנה בשולט במיאמי ובאפלו, בדיחה

והג'טס סוף סוף החתימו GM כמו שצריך אחרי 15 שנה, איש פוטבול אמיתי שכל מה שהוא עשה בחודשיים הראשונים בתפקיד זה להחזיר את ריבאס וקרו הבייתה, להפוך את הסקנדרי הכי גרוע בליגה לאחד מהטובים
לגנוב את ברנדון מארשל משיקאגו ולקחת את השחקן הכי טוב בדראפט
והכי חשוב, שקט, לא שומעים כלום מהג'טס , אצלנו עובדים, לא מזיינים את המוח , הקרקס עבר לבאפלו וניו אינגלנד

Maldini 15 במאי 2015

אני מסכים שעשיתם אחלה אוף סיזן ושטוד בולס מינוי גדול אבל בוא תירגע, אתם עדיין הקבוצה הרביעית בטיבה בדיוויז׳ן וזה לא ישתנה בעתיד הנראה לעין כל עוד ראיין פיצפאטריק הוא המושיע או כל עוד לא ימצאו וידאו של ג׳יזל מסרסרת נערות בקופה קבאנה

אה ותגיד, למה מחפשים טרייד למוחמד? מקאגנן לא אוהב מוסלמים?

No ONE 15 במאי 2015

דבר ראשון אנחנו לא הקבוצה הרביעית , כרגע כולם במאזן 0-0
אני לא רואה ב-באפלו ק"ב יותר טוב , יש להם אותו חרא ויש להם חסרון גדול בעמדת המאמן
מיאמי זה משחק אפס, לא יגיעו לכלום עם המאמן והק"ב הזה
אני חושב שהכל פתוח
אף אחד לא מנסה לעשות טרייד על מוחמד , הם כבר תקופה מנהלים משא ומתן להארכת חוזה , לדעתי זה יקרה לפני תחילת העונה
פרשנים ועיתונאים הם מטומטמים , הם ראו שבמקרה הג'טס לקחו את ליאונרד וויליאמס(במקרה כי הם לא האמינו שהוא יהיה שם) ועל דעת עצמם החליטו שמוחמד יעבור קבוצה,אם הג'טס לא לוקחים את וויליאמס אף אחד לא מדבר על טרייד כזה

Maldini 15 במאי 2015

אוקיי אני מבין שאתה הולך לכיוון הקלישאות, כולם במאזן 0-0, הכדור הוא ביצה ואני גיבן סאנדיי

בפאלו מעמידים לך הגנת טופ 3 עם מאמן הגנתי טופ 3 ויותר פליימייקרים התקפיים משלכם. מארשל זה סוס מת ופצוע שיש לו בקנה גג עוד שנה אחת ואחרי 3 משחקים עם פיצפאטריק אני בכלל לא רוצה לחשוב על איזה פוטנציאל זיקוקים מדובר פה.

על מיאמי אתה נתפס סתם כמו תמיד. טנאהיל מראה שיפור משנה לשנה וטננבאום סידר לו כלים התקפיים ראויים ביותר העונה; סטילס, קאמרון, לאנדרי, פארקר, ג'נינגס, מילר, DL מפלצתי, קורנר טופ 3 בליגה (גריימס), יש עם מה ועם מי לעבוד

והפאטס אלה הפאטס

זה לא אומר שאני לא חושב שהג'טס יתקדמו השנה אבל בלי אופק ב-QB קשה לי להתלהב כצופה מהצד. אני לא מבין למה לא ניסיתם לעשות טרייד על פולס או איזה מייק גלנון/מאטנברגר שהראו סוג של ניצוצות שאולי יתפתח מהם משהו בניגוד ל-career loser כמו פיצפאטריק שאני אישית מקווה שבכלל לא יפתח (ועם צ'אן גיילי די ברור שהוא כן), בא לי לראות את ג'ינו מקבל הזדמנות אמיתית עם כלים ראויים סביבו אבל אני לא אופטימי לגביו.

Comments closed