בכל זאת, סטיבי

סטיבי הוא לא גדול שחקני ליברפול. אבל לא צריך להפוך אותו לכזה על מנת להבין עד כמה הוא היה חשוב למועדון

gerrard pic

לא כתבתי על סטיבי ביום שבת. רציתי להישאר עם המחשבות של עצמי ביום הזה. גם לא השתגעתי על מה שהלך מסביב לפרישה הזאת. יותר מדי קולות נהי ואבל מצד אחד ויותר מדי ניסיון להגדיל ולרומם מצד שני.

מכיוון שיש לי לא מעט חברים אוהדי ליברפול, הפייסבוק שלי היה מלא בהודעות כגון "הגדול מכולם", "הכי טוב שהיה, הכי טוב שיהיה" וכיוצא באלו. אני מבין מאיפה זה מגיע אבל זה גורם לי לזוז טיפה באי נוחות בכסא. יש איזה מין תחושה, כששחקן פורש, שצריך להפוך אותו לגדול מהחיים. להושיב אותו, כמו שהאמריקאים אומרים, על פדסטל. סטיבי הוא מיתוס, אין שום ספק בזה, כל שחקן שמצליח להישאר ברמות הגבוהות ביותר באותה קבוצה במשך 17 שנה הוא מיתוס. מצד שני, מכיוון שלא נולדתי אתמול, אני מרגיש לא נוח הן עם ההפיכה של סטיבי לגדול שחקני ליברפול בכל הזמנים – מה שהוא לא, פשוט לא – וגם לאחד השחקנים הכי גדולים שהיו במאה הזאת – שוב, משהו שפשוט קשה לי להסכים איתו. הוא היה שחקן גדול בין שחקנים גדולים.

אני אוהב את סטיבי (אני אמשיך לקרוא לו ככה לאורך כל הטור, אם לא אכפת לכם. זה טור פרידה בכל זאת) והלב שלי כאב ביום שבת האחרון. בטח ובטח אחרי התצוגה הנרפית של החברים שלו, שאפילו לשלוח אותו עם ניצחון לא יכלו. אבל חלק מלאהוב מישהו זה גם לדעת להכיר את המגבלות שלו. וסטיבי, סטיבי היה גדול אבל בטח לא גדול כמו שניסו להפוך אותו חלק מהאנשים, רק בגלל שהוא פרש. במידה מסוימת זה הזכיר לי הלוויה (להבדיל) שם מדברים בשבחי המת והופכים כל אחד לחסיד אומות עולם קטן. בכלל, כל האווירה היתה של הלוויה, ואני לא אוהב את זה – לסטיבי היתה קריירה עצומה שכולנו נהנינו ממנה. וזה אולי יום עצוב, אבל לטעמי זה יום שבו צריך לחגוג את הקריירה הזאת ולא להתאבל על השחקן שהלך.

*

כל ההקדמה הזאת לא אומרת שאני מקבל את כל אותם נודניקים שמדברים על סטיבי במונחים של אוברייטד או מתעקשים להדגיש את נקודות הכשל בקריירה שלו.

כי הנה איך שאני רואה את זה – סטיבן ג'רארד הוא אגדת ליברפול. וככזה, הוא והקריירה שלו שייכים לליברפול ולליברפול בלבד. לאף אחד מחוץ לגבולות מחנה האוהדים של ליברפול אין סיי בנושא בכלל. אתם חושבים שג'רארד פחות גדול משחקן זה או אחר? שהוא אוברייטד? ובכן, אתם לא אוהדי ליברפול ולכן אין לדיעה שלכם שום משמעות.

כי הנה מה שסטיבי הוא באמת:

הוא החוליה המקשרת. הוא האיש שלקח את ליברפול החולה, קבוצה שהיתה שקועה עמוק בעבר שלה, שהתעקשה להישען על הנוסטלגיה במקום שבו כל העולם המשיך הלאה – והעביר אותה את הגשר הזה.

קל מאוד לחשוב שליברפול נמצאת בשפל גדול, ש-25 שנה היא לא זכתה באליפות ועל כן סטיבי בעצם הוא חלק מההתדרדרות המתמשכת שלה. אבל בואו תחשבו על זה – בשנות השיא של סטיבי, בעשור הראשון של המילניום, ליברפול היתה – למרות תקציבים פחותים ואפס הצלחות בזירה המקומית – כח אירופאי עצום לכל דבר, כזה שלא נפל משאר קבוצות הפאר האנגליות. היא לקחה אותה כמות אליפויות אירופה והופיעה באותו מספר גמרים באותו עשור כמו צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד. היא הביסה את ריאל הגדולה 4-0. היא עד היום, אם זכרוני אינו מטעני, הקבוצה האנגלית היחידה שהצליחה לנצח בקאמפ נואו. ואת זה היא עשתה מול ברצלונה שהיתה אלופת אירופה הגאה.

כמעט כל אוהד ליברפול שאני מכיר, ואני בטוח שאם נשאל את סטיבי הוא יענה את אותה תשובה, היה לוקח בשתי ידיים אליפות פריימרליג על אותה זכיה בליגת האלופות. אבל כשמסתכלים בראייה מפוכחת, העובדה שליברפול – שוב, למרות תקציבים שנופלים ממרבית הקבוצות הגדולות ולמרות שלא לקחה אליפות יותר משני עשורים ולמרות שהיא לא כח אירופאי כבר 5 שנים ולמרות איצטדיון קטן ומיושן ולמרות שמדובר בעיר פריפרייה מוחלטת – עדיין נמצאת בין עשר הגדולות העולם מבחינת הכנסות, היא לא פחות מאשר נס. לא היה צריך לקרות הרבה כדי שליברפול תהפוך להיות עוד לידס יונייטד או נוטינגהם פורסט – קבוצות עם עבר גדול שלא הצליחו לעשות את המעבר לעידן המודרני. ואת זה אפשר לזקוף רק לזכות אותה זכיה גדולה ואותה דומיננטיות אירופאיות, דומיננטיות שהגיעה בעיקר בזכותו של סטיבי.

כי סטיבי היה האיש שתמיד היה שם להחזיק את המועדון מעל המים. הוא היה שם כשאואן עזב. הוא היה שם כשצ'אבי אלונסו ומסצ'ראנו עזבו. הוא היה שם כשטורס עזב וכשבניטז עזב והודג'סון נכשל וקני לא הצליח. ורק בפעם האחרונה ששחקן גדול (סווארז) עזב, הוא כבר לא היה יכול להושיע. כוחו תש.

סטיבי היה בדיוק מה שהמועדון הזה היה צריך. שחקן מקומי שיחבר את הקבוצה הזאת לעבר שלה אבל גם יגרור אותה – לפעמים בכח הרצון שלו בלבד – אל העתיד, זה שבו למקום שבו נולדת יש הרבה פחות משמעות מאשר כמה כסף יש לך.

עכשיו שקארגר איננו וסטיבי הולך אל הלא נודע, ליברפול נשארת למעשה ללא סקאוזרים אמיתיים בקבוצה (יש את פלאנגן, אבל עם הפציעה המתמשכת והחוזה הנגמר שלו, לא קשה לראות איך הוא מוצא את עצמו בחוץ די בקרוב). שנים חששתי מהרגע הזה, אבל האמת היא שבכדורגל המודרני, שחקנים מקומיים הם לוקסוס לא הכרחי. ביונייטד כבר אין סקולס או גיגס או בקהאם, צ'לסי אף פעם לא היתה ממש צריכה אותם ואפילו ברצלונה לאט לאט מתרחקת מהמודל הזה (אם אי פעם הוא באמת היה קיים אצלה).

הפרידה מסטיבי היא עצובה כי היא גם פרידה מהמועדון של פעם. הביתי, המקומי. אבל זה גם מאורע שמח, כי ליברפול יכולה אולי עכשיו סוף סוף להתקדם לשלב הבא. קשה לי להגיד שסטיבי הפריע לזה, חלילה – ההשוואות שאני שומע לאבי נמני הן כל כך מופרכות שאין דרך להתייחס אליהן חוץ מאשר בלגלוג מוחלט (אתם רואים את נמני נותן לשחקנים גדולים לפרוח לצידו, כמו שג'רארד נתן לטורס או סווארז?) אבל העובדה שהוא היה שם הפכה אותו לזה שתמיד צריך להציל את המועדון. תמיד יהיה שם כדי לחלץ אותו מצרה. סטיבי לא שם יותר, הגיע הזמן שהמועדון יקח אחריות על עצמו.

ואם סטיבי נשמע לכם כמו משה רבנו, שראה את הארץ המובטחת אבל אף פעם לא נכנס אליה, אז אני רק רוצה להזכיר לכם מי נחשב עד היום לגדול הנביאים.

סטיבי אולי הוא לא גדול שחקני ליברפול. אבל במידה רבה הוא החשוב שבהם. והוא שלנו. רק שלנו.

התיקו עם ארסנל
התיקו בהאל. ואלדז היה בסדר, נדמה לי שקלופ בליברפול

86 Comments

משה 18 במאי 2015

מעולה ונכון, אחד הטקסטים היפים שלך.

matipool 18 במאי 2015

+1

אהד 18 במאי 2015

יפה!

זה משנה 18 במאי 2015

יופי של פוסט.

אבי גלברט 18 במאי 2015

טור מאלף אריאל . רבות נכתב בימים האחרונים וכרגיל תקשורת כמו תקשורת יודעת להפריז לכול כיוון . גם לי נח לשמור את סטיבי עם הזיכרונות והרגשות הפרטיים שלי .מעדיף לא לפרשן ולנתח אלא לאהוב אותו כאדם כאישיות כשחקן כמו שהוא . סטיבי לא היה מסי ולא קרויף אבל היה אתלט ושחקן מרכז שדה ענק בכול פרמטר . יבואו אנשים וידברו על יוז ,קלהאן,האנט ,תומפסון,קיגן,סונס,ראש,הולידי,האנסן,ועוד ועוד וזה בסדר .אז לא הייתה תקשורת ורשתות חברתיות שמצריכות עניין וריגושים חדשים שש פעמים ביום . סטיבי בשנות השבעים והשמונים לבטח היה נחשב לאחד משלות הגדולים בעולם . הוא שרד בליברפול של עידן שונה לגמרי עם פיתויים כספים בלתי סופיים . בשנות ה70-80 ליברפול היתה הכי גדולה היום לא ממש ….עוד דבר קטן ואחרון ,לאנשים יש נטייה לשכוח דברים ולזכור את הסוף אבל לפני לא יותר מידי שנים סטיבי היה באמת אחד הגדולים בעולם בתפקידו . זהו ,אנחנו כבר מתגעגעים אליו . אני אוהב אותו הרבה הרבה .

בני תבורי 18 במאי 2015

אבי,
חשוב לזכור כי מסי לא היה מסי אילו שיחק עם לוקאס וג'ונסון. מבלי להפחית גרם מגדולתו העילאית של מסי, צריך לראות מי מסתובב סביבו במגרש.

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

צריך להגיד את זה ברור – כל פעם ששמו ליד סטיבי שחקנים ראויים, הוא הגיע רחוק. ב2005 לא היה לו אף חלוץ ראוי לשמו אבל היה לו אלונסו והוא לקח אליפות אירופה. ב-2009 הוא קיבל את טורס וכמעט לקח אליפות. שנה שעברה אותו דבר עם סווארז. הוא לא היה צריך הרבה בשביל זה – תן לו עוד שני שחקנים וורלד קלאס והוא מתחרה על תארים.

אבי גלברט 18 במאי 2015

לגמרי אריאל

ניתאי 18 במאי 2015

מילאן בארוש. ענק.

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

כשאתה משווה את זה לחלוצים שאיתם סטיבי שיחק בשאר הקריירה – אואן, טורס, סווארז – בוא נגיד שמילאן בארוש לא ממש מתבלט. וורלד קלאס הוא בטח לא.

ניתאי 18 במאי 2015

ברור. אפילו לא קרוב.
אבל היו לו כמה רגעי קסם ללקק את האצבעות.

thomas 18 במאי 2015

כמה פשוט ככה נכון

אבי גלברט 18 במאי 2015

בני לא הבנת ,התכוונתי שהוא לא דרבליסט כמו מסי או רב גוני כמו ההוא ממדריד אבל לדעתי הוא הוא החבילה המושלמת . התפקיד הכי חשוב היום בכדורגל זה ה50-50 פוגבה וכו .מסי כבודו במקומו לא מחליף אותו בסטיבי .סוג של סקואזר פולני ,אוהבים לסבול …

בני תבורי 18 במאי 2015

מקבל אבי, אני רק חושב כמו גרייזס, כשלסטיבי הייתה תמיכה במגרש בסדר גודל של אלונסו, טורס וסוארז, הוא הגיע רחוק. את מסי, לעומת זאת, עוד לא ראיתי מקבל קבוצה פח ועושה איתה משהו.

עובר אורח 18 במאי 2015

אתה באמת רוצה לקחת את זה לכיוון של דיון השוואה בין ג'ררד למסי? נראה לי שבדיוק מזה גרייזס ניסה להתרחק בפוסט

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

אנחנו אוהבים את ג'רארד וחלקנו ממש אוהבים אותו. אבל אני לא חושב שיהיה אוהד ליברפול שינסה לעשות השוואה כזאת. זאת לא כוונתו של בני פה. לדעתי כל מה שהוא אומר שצריך לשפוט את סטיבי רק לפי הכלים שהיו לו.

בני תבורי 18 במאי 2015

עובר אורח,
ונניח שכן, על מה תוכל להתבסס, על הצרחות של נדב יעקובי?

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

על זה שמסי בשנה אחת עושה ומשיג יותר מג'רארד בכל הקריירה שלו.

אני מבין את חשיבותו לאוהדי ליברפול ואני לא רוצה לזלזל ולהקטין אותו דווקא ברגע כזה, אבל אתה זה שמתעקש להגדיל אותו באמצעות זלזול בשחקן שיש לו יותר כדורגל בציפורן השמאלית מלג'רארד.

מסי מקבל יותר כבוד לא בגלל הצרחות של נדב יעקובי אלא בגלל שהוא השחקן הטוב בדורו, אולי בהיסטוריה, בזמן שסטיבי שלנו הוא אפילו לא השחקן הטוב בדורו של מדינת כדורגל די כושלת כמו אנגליה. זאת האמת העצובה.

בני תבורי 18 במאי 2015

תוהה,
זה לא מה שכתבתי ואני מסביר: מסי הוא שחקן יוצא דופן באיכויותיו ועל כך אין ויכוח. עם זאת, עובדה היא שאת הישגיו הוא לקח עם קבוצה שמלבדו משחקים בה עוד שישה שבעה שכל אחד מהם וורלד קלאס בתפקידו. זה לא מוריד כלום מהיכולת של מסי, אבל זה יתרון עצום שלו על ג'רארד שמעולם לא שיחק עם סגלים כל כך איכותיים.

אנדר 19 במאי 2015

אז בהיגיון של סקואזר, שחקן שגורם לכל הפרשנים והשדרנים כמעט לצרוח (וצרכתי את מסי בהרבה שפות. הם כולם צורחים) – זה למעשה מהווה חיסרון עבורו.

נו טוב, הרומנטיזציה ללוזריות בהחלט יכולה להביא אנשים לחשוב בצורה משעשעת

רומן 18 במאי 2015

די נו, בחייך.
להשוות אותו לפוגבה זה כמו להשוות את המזכירה שלנו לנועה תשבי, האחת נועה תשבי והשניה לא.

כל עוד אתם מדברים על הרגשות שלכם אל האדם, אז זכותכם, הוא באמת לוחם נדיר ואוהד אמיתי אבל להגיד שהוא היה קשר 50-50ענק? להשוות אותו עם השלמות של פוגבה? זה מגוחך.
נאמנות? לחימה? הקרבה? יש בשפע ועל זה תמיד כיבדתי והערכתי אותו, אבל מבחינת איכויות הוא רחוק שנות אור מהקשרים האחוריים הגדולים של המשחק.

ניק 18 במאי 2015

בדיוק רומן,
גררד הוא נועה תשבי ופוגבה לא…
לפחות עד שיוכח אחרת…
השלמות של פוגבה, וואלה הבן אדם שיחק עונה וחצי בקושי, באחת הליגות הלא תחרותיות באירופה והנה הוא כבר נהיהי פה איזה שחקן על.. אולי בעתיד, כרגע ממש לא

רומן 19 במאי 2015

כי הוא באמת שחקן על, מספיק לצפות בו 30 דקות, לא צריך 10 שנים.
ושוב אני מדבר על איכויות נטו, לא על מסורת/רגשות/הקרבה/נאמנות, אני לא אוהד ולא שונא את ליוורפול כך שאין לי שום רגשות פה.
סתם מעצבן שאנשים גונבים דעת ומנסים להפוך אותו להיות שחקן גדול, מה שהוא פשוט לא היה.
בלי רגל שמאל(לא יכול להיות שחקן גדול היום בלי 2 רגליים טובות), בלי יציאה מהמקום בלי שליטה טובה בכדור, ובלי ראיית משחק מיוחדת או כדורים ארוכים גאוניים. עם בעיטה מצוינת, נגיחה מצוינת וכושר מצוין, זה מספיק לשחקן מצוין לא לשחקן גדול, לא לעילוי.
אם מפריע לך שאני מזכיר את פוגבה בגלל גילו הצעיר אז אני אתן פה רשימה של קשרים באמצע 50-50 שהם עילויים
הנה כמה אגדות מהעבר שעולות לי לראש מהשחקנים שאני ראיתי
קין/ויירה/דוידס/דשאן/סקולס/מקללה/פיפיפ קוקו/בלאק..
הנה כמה עכשווים
לאמפ/מאטיץ/טורה יא יא/פוגבה/מודריץ'/שוויני/קרוס..
אתה רוצה להגיד לי ברצינות שהוא איכותי לפחות כמו מישהו מהרשימה הזאת?

ניק 19 במאי 2015

כל השחקנים שציינת הם שחקנים שהוכיחו את עצמם על פני שנים.. פוגבה משחק שנה וחצי בקבוצה בוגרת…
לשים אותו באותה רשימה איתם זה בדיוק ההגדרה של לגנוב דעת… ברור שיכול להיות שבסוף הקריירה שלו הוא יעקוף אותם, אבל את זה נוכל להגיד עוד 10 שנים…כרגע הוא כשרון צעיר, אבל ההיסטוריה מפוצצת בכאלה, שיזכרו אותם רק בשאלות טרוויה.
איכויות נטו זה לא סממן לכלום.. קח את רוביניו.. שחקן עם איכויות מדהימות, ומה יצא ממנו?

ועם להתייחס לגררד, אז אני חושב שהוא הרבה יותר טוב מחלק מהשחקנים שציינת (כמו מודריץ,מאטיץ וקוקו), אבל זאת לא הנקודה.. הנקודה היא לגבי פוגבה..

רומן 19 במאי 2015

ג'רארד יותר טוב ממודריץ'? דווקא מודריץ'?
אתה רציני? חוץ מבמשחק ראש במה?
אני חושב שאם אני עושה עכשיו בחירות מול מישהו שמבין כדורגל, אני בוחר את מודריץ' ראשון.
לכל שחקן בעולם יש מחליף בערך ברמתו, לוקה יש רק אחד, באמת זה השחקן האהוב עליי בעולם יחד עם רוני וקרוליטו.

איציק 18 במאי 2015

אם המודל שלך נועה תישבי, אז מזל שג'ררד הוא לא נועה תישבי, את זה אני אשאיר לפוגבה. ג'ררד הוא ברמה אחרת לגמרי ולא רואה את נועלה שלך מהמקום הגבוה בו הוא נימצא.

אודי 18 במאי 2015

"את זה היא עשתה מול ברצלונה של מסי בשיאו." לא ממש נכון, אבל מסכים עם כל השאר. זה היה ב-2007. מסי עוד לא היה מסי.

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

צודק, מקבל. מצד שני, זאת היתה הקבוצה שלקחה רק שנה קודם אליפות אירופה

זהבי לך לטוטנהאם 18 במאי 2015

זאת הייתה ברצלונה של רונאלדיניו ואטו וצ'אבי בשיאם, קבוצה גדולה.
המשחק הזה הוא המשחק במעמד גדול האחרון שאני זוכר שהובקע בו שער במצב נייח מבתוך הרחבה לאחר שואלדס תפס ביד מסירה אחורה שנמסרה עליו.
מיותר לציין שג'רארד הכניס את אותו גול

באבא ימים 18 במאי 2015

ושיחק בה אחד רונאלדיניו…

באבא ימים 18 במאי 2015

הטענה הבסיסית לפיה העובדה שסטיבי שמר את ליברפול רלוונטית הופכת אותו לשחקן החשוב בהסטוריה שלה היא טענה יפה אבל בעיני היא נכונה רק באופן חלקי ויתר דיוק – נכונה למספר מוגבל של שנים מבין 17 שנותיו בליברפול.

ראשית, יש את העניין הכרונולוגי – סטיבי מופיע על במת ההיסטוריה של ליברפול ב – 1998 והופך להיות שחקן מפתח רק בשנת 2000. ליברפול בשלב הזה כבר שמונה שנים ללא אליפות ומי ששומרים אותה רלוונטית זה פאולר, מקמנמן ואואן.

לסטיבי היה את אואן לצידו עד 2004 ואת טורס מ – 2007. טורס הוחלף ע"י סוארס, כך שמספר השנים בהן שיחק בלי חלוץ גדול לידו הוא 4 מתוך 17 שנותיו בליברפול (עונות 2004/5, 2005/6, 2006/7 והעונה הנוכחית). התפקיד שלו בעונות 2004 – 2007 הוא סגולי ואלו גם השנים שלדעתי זיכו אותו – בצדק – במעמד המיתי שלו אבל אני חושב שלהוציא את אותן שנים הוא לא היה השחקן החשוב בקבוצה.

האם הוא זוכה לנקודות על מקומו כחוליה המקשרת של כל אותן שנים? בוודאי – התרומה שלו ראויה להלקח בחשבון.

האם זה הופך אותו לשחקן החשוב בהסטוריה של ליברפול? לדעתי עדיין לא. זה יכול להעביר אותו מעבר לבארנס וראש אבל לא מעבר לקיגאן וקני.

Matipool 18 במאי 2015

באבא – אני חושב שהתפקיד שלו היה סגולי עד 2009 ולא רק עד 2007 . טורס היה נפלא אבל סטיבי לא פחות ואני חושב שקצת יותר ( מה עוד שהתקופה הנפלאה של טורס הייתה קצרה – בערך עונה וחצי בגלל פציעות ) . השילוב בניהם היה נפלא וקטלני והם באמת היו שני שחקני על בטופ של הטופ העולמי . בשנים שלו עם אואן הוא היה צעיר מאד ולא השחקן המוביל אחרי אואן ( למרות שאואן בגילו פחות או יותר , הקריירה של אואן נסקה הרבה קודם בצורה באמת יוצאת דופן ) למעט העונה האחרונה שלהם ביחד .
לא הכי גדול ולא הכי חשוב בהיסטוריה של ליברפול . בדיוק כמו שכתבת – אחרי קיגאן ודלגליש ובאזור של ראש ובארנס . שתי אליפויות ועוד זכייה אחת בליגת האלופות ( 3 תארים שהיה מאד קרוב אליהם ) וכולנו היינו מכתירים אותו כגדול מכולם בהיסטוריה של ליברפול .

באבא ימים 18 במאי 2015

מצטער שאני נודניק – שתי אליפויות וגביע אלופות נוסף היו מספיקים כדי לשים אותו לפני קיגאן. לא לפני דלגליש. דלגליש עדיין untouchable – הוא היה (על פי רוב) השחקן הטוב ביותר (ולפרקים המאמן) של קבוצה שזכתה בשלושה גביעי אירופה ושמונה אליפויות ליגה.

matipool 19 במאי 2015

חס וחלילה נודניק .
אתה מאלו שכיף לנהל איתם דיונים .

matipool 19 במאי 2015

ובנוגע למה שכתבת – צריך לקחת בחשבון איזו קבוצה נפלאה ואילו שחקנים היו ליד דלגליש לעומת אלו ששיחקו עם סטיבי . זו הייתה אז הקבוצה הטובה בעולם שזללה תארים .

באבא ימים 19 במאי 2015

אני חושב שאם סטיבי היה דלגליש ליברפול היתה קבוצה נפלאה שזוכה בתארים…

D! פה ועכשיו 19 במאי 2015

הו.. זה כבר דיון מעניין בפני עצמו שבסופו של דבר אי אפשר להכריע אותו, הקוביות כבר התגלגלו.

אלעד 18 במאי 2015

כתבה מעולה ונכונה,יפה מאוד

טובטוב הגמד 18 במאי 2015

התרגשתי, אני בן 24 ואפשר להגיד שאני מכיר את ליברפול רק עם סטיבי, ואני שמח שהוא שלנו ורק שלנו…

גיסנו 18 במאי 2015

אני לא אוהד ליברפול אבל זה יפה ונכון בין שלל ההשתפכויות המוגזמות מחד והקטילות הפראיות מאידך.

גם מאוד אהבתי את הטור של יוסיפוביץ' בוואלה בנושא ג'רארד – שהוא אחד הבודדים שהוא אוברייטד ואנדרייטד בו זמנית.

בני תבורי 18 במאי 2015

גיסנו,
ראשית צריך לתת קרדיט למיכאל יוכין שכתב את המאמר ולא יוסיפוביץ'. שנית, זו הכותרת הכי תלושה מהמציאות שקראתי בחיי ואין ספק שמאחוריה שיקולי רייטינג ותו לא. בכלל, הדיון באיכויות של ג'רארד כל כך צפוי ומשעמם ובמיוחד מצד אוהדי יונייטד שלא מוכנים לקבל שהיה בליברפול שחקן טוב יותר מסקולס…

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

בדיוק בגלל זה אני מפקיע את הדיון מהידיים של כל האוהדים האחרים (אני לא אגיד יונייטד, שלא יאשימו אותי עוד פעם בכל מיני שטויות). הדיון על סטיבי ראוי שיישמר בקרב אוהדי ליברפול בלבד

בני תבורי 18 במאי 2015

ובדיוק בשל כך ביקשתי שלא יתפתח דיון בטקסט שלי על ג'רארד.

גיסנו 18 במאי 2015

צודק בני, טעות שלי לגבי הקרדיט לכותב.

אני לא מבין מה הבעיה בכותרת כי אני חושב שהיא דווקא די מדוייקת. לאמבין למה פתאום אסור להתדיין ביכולתו המקצועית של ג'רארד. אפשר וצריך לעשות הפרדה בין העובדה ששיחק באותו מועדון שבמקרה גם יש לו הילה מן העבר ונטיות לרומנטיזציה מוגזמת, לבין זה שהיה שחקן כדורגל מצויין. לא מבין למה למי שלא אוהד
אגב אני לא יודע אם הוא היה יותר טוב מסקולס. ואת זה אני אומר לא כי אני אוהד יונייטד (ואני לא) אלא כי לא מעט שחקני ענק שאני מכיר מ 15 השנים האחרונות אמר על סקולס שהוא השחקן אולי הכי טוב שהתמודדו נגדו (למשל זידאן וצ'אבי).

אז אריאל – אני מסכים אולי שדיון על מקומו של ג'רארד במורשת הליברפולית צריך להשאר בקרב אוהדי הקבוצה, אבל אם למי שאינו אוהד אסור להתדיין על יכולתו המקצועית נטו אולי בעצם הוא לא כזה גדול?

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

אני אומר שזה לא חשוב. במקרה של ג'רארד, המורשת שלו בליברפול זה הדבר היחיד המשמעותי. האם הוא היה יותר טוב מסקולס או לא זה באמת לא מעניין אותי.
ואני, דרך אגב, גם חושב שהכותרת של יואכין היא נכונה. אבל כאוהד ליברפול זה לא כזה מעניין אותי

ק. 18 במאי 2015

אם זידאן וצ'אבי היו יודעים אילו תילים היו עושים בדה באזר על הפליטת פה שלהם על סקולס, הם לא היו אומרים אותה מעולם…

ק. 18 במאי 2015

*"אילו תילים היו עושים" = אילו תילי תילים היו בונים…

בני תבורי 18 במאי 2015

גיסנו,
בוודאי שדיון כזה ראוי שיתפתח, אבל בעתו. משחק הפרידה של ג'רארד מאנפילד הוא אירוע מרגש ועצוב לאוהד ליברפול כמוני, מכדי שיהפוך לזירת התגוששות למי יש גדול יותר. על מקומו של סטיבי במקצוע הכדורגל והשוואות לאחרים אפשר לדון במועד מאוחר יותר. המגוחך הוא שפרט לאוהדי יונייטד, לאף אחד בעולם לא מאוד חשוב לערער על גדולתו של ג'רארד כשחקן, ועל כך ועל מיקומו של ג'רארד במצעד שחקני הכדורגל בכל הזמנים אפשר לדון אחרי השבעה…

גיסנו 18 במאי 2015

מקבל.

matipool 18 במאי 2015

אם כבר הזכרתם את זידאן – הוא גם אמר בעבר ויותר מפעם אחת בשנות השיא של סטיבי שהוא השחקן הטוב בעולם .

רומן 18 במאי 2015

עכשיו מי שתה יותר מדי ארעק?
יותר טוב מסקולס? במה? אתה שפוי?
סקולס היה פצצת אנרגיה עם טאץ' עדין בכדור, התמצאות ברחבה, תנועה לעומק, תיקולים ויכולת כיבוש של חלוץ.

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

די, נו, חשבתי שאמרנו שאנחנו לא עושים את השטויות האלו. שכל אחד יהנה ממה שהיה לו. לא מעניין אותי סקולס ולא מסי.

יואב 18 במאי 2015

תוהה,
ביג ביג לייק.
אנלוגיה מדוייקת.

יואב דובינסקי 18 במאי 2015

אתה קובע דברים נחרצים מידי. לא הייתי מחליף את הזכייה ב2005 בשום דבר ובטח לא באליפות פרמייר ליג.

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

כתבתי כמעט

cookie-monster 18 במאי 2015

אין על סטיבי שלנו
את גודל העוצמה של הפרדה בכלי התקשורת אפשר להבין. המוהיקני האחרון.. בכל זאת.

יריב ס. 18 במאי 2015

כלל כך נכון ומדויק.
אני ויתרתי על כל הכתבות באתרי הספורט השונים, אני לא צריך אותם שיספרו לי או יתנו ציונים לסטיבי ג'י. התחלתי לקרוא את יעקב זיו בספורט 1 אבל נשברתי כשהוא כתב שהויה היה המאמן בגמר באיסטנבול..

matipool 18 במאי 2015

+1 .

אוהד 18 במאי 2015

חבל שסטיבי לא פינצ'ר כדורים ולקח אליפות ברמאות, כי אז היית קורא לו הגדול מכולם…

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

**פיהוק**

Oded 19 במאי 2015

גיל?

matipool 18 במאי 2015

באמת תהיתי לגבי הטור שלא כתבת בשבת ..
מצטרף לכל המחמיאים שמעלי .

בוזו 18 במאי 2015

טור נהדר.
ומדוייק כל כך.

אריק 18 במאי 2015

היכולת של גרארד ככדורגלן היא לא הסיפור כאן. הוא היה לכם גיבור ולנו נמסיס מתואב וידע לשחק מצויין את שני התפקידים. לא חושב שהיה עוד מישהו שהיה כל כך טוב בזה. (טוב, גארי נוויל היה כזה, אבל כמובן שכמו שקראגר הזכיר, אף אחד לא חולם להיות גארי נוויל).
הדיונים על היכולת לא רלבנטיים על מנת לסכם את הקריירה שלו בליברפול.

*** hsat – כמובן שהנ"ל לא מספיק טוב בשביל לשרוך את שרוכי נעליו של סקולסי או לצחצח את מדליות האליפות שלו ;)

ריצ'י מקאו 18 במאי 2015

צודק אריאל. גם יוכין צודק בחלק מדבריו.

ירוק 18 במאי 2015

נהדר, אריאל.

לגבי מה שאמרת בעניין אליפות vs. ליגת אליפות – אני חושב שאתה צודק באופן עקרוני, רק שהזכייה שלכם היתה כ"כ הזויה, מיוחדת, וחד פעמית – שקשה לוותר עליה, גם בשביל אליפות הפרמייר ליג.

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

בעיקרון, זכייה בליגת האלופות היא הישג יותר גדול, פשוט כי הוא הרבה יותר נדיר בהיסטוריה של מועדונים. ליברפול היא מקרה ייחודי מכוון שמדובר באחד משני המועדונים הגדולים במדינה שלו שלא זכה באליפות כבר 25 שנה ולך תדע מתי יזכה בפעם הבאה באקלים הנוכחי.

ליגת אלופות זה טורניר גביע ובטורניר גביע אתה יכול לזכות אם אתה לא הכי טוב. בליגה של 38 מחזורים זה קשה.

ירוק 18 במאי 2015

מסכים.

יואב 18 במאי 2015

מתועב רצית לכתוב.
בעיני, בכלל לא.

אריק 18 במאי 2015

כמובן.
תשמע הוא מאוד השתדל להיות האויב השנוא. הוא מאוד חכם בבניית התמדית שלו. עליי זה עבד.

יואב 18 במאי 2015

תגובה לאריק.

אריאל גרייזס 18 במאי 2015

טוב, מחקתי את מרבית התגובות המגעילות ואני אעשה את זה לכל השאר עכשיו. אני לא אתן שפוסט שלי, בטח על הפרישה של סטיבי,יזוהם ככה. אתם אנשים בוגרים, בבקשה.

אריק 18 במאי 2015

אנשים בוגרים?

אנדר 20 במאי 2015

ילדים גדולים

רועי מ 18 במאי 2015

מסכים עם כל מילה. כנראה שאנחנו בערך בני אותו הדור.

כתבת יפה מאוד

איציק 18 במאי 2015

"כיום רבים אינם זוכרים, אך למעט האדיוט האופטימי שכותב שורות אלה, רבים מאוהדי מכבי דאגו מאוד, במיוחד לקראת סיום הסיבוב השני של העונה הרגילה."
אני מבין שכתבת "רבים" ולא "כולם" אך כדאי לציין שמבין אלו שלא שייכים ל"רבים" יש אחד שיש לו גם פוסט באתר שלא רק שלא דאג בכדורגל, הוא עד עכשיו כנראה בטוח שאתמול ביורוליג מכבי גם לקחה אבל שכחו לספר לכולם.

איציק 18 במאי 2015

סליחה, בגלל תקלות אינטרנט ברכבת וחוסר תשומת לב התגובה נישתלה בפוסט הלא נכון.

רן 18 במאי 2015

אוהד את ליברפול משנת 1972 !!! על קוין קיגן אמילין יוז ריי קלמנס קראתי במגזין פנדל וכל חמישי ראיתי בשחור לבן את התקצירים.
נהנתי מהכתבה כל הכבוד לך אריאל על הכתבה ואני אצטט עם מה שכתבת כל כך יפה "הוא היה שם כשאואן עזב. הוא היה שם כשצ'אבי אלונסו ומסצ'ראנו עזבו. הוא היה שם כשטורס עזב וכשבניטז עזב והודג'סון נכשל וקני לא הצליח. ורק בפעם האחרונה ששחקן גדול (סווארז) עזב, הוא כבר לא היה יכול להושיע. כוחו תש."

אופיר 19 במאי 2015

אז מה דעתכם על סאגת סטרלינג? שווה את כאב הראש? ימכר\יתלה לייבוש?
דעתי היא שכשמועדון מתחיל הייפ סביב אחד האנגלים הצעירים שלו (שכמותם מוצאים שלושה בעשר בכל שוק בספרד) זה חוזר לנשוך אותו בתחת.

אופיר 19 במאי 2015

ובאותו ענין: לא להאמין כמה סוארז גרם לכולם להרגיש גדולים מהחיים לידו. סיטי ב-45 מיליון יורו, זה ההימור שלי.

אריק 19 במאי 2015

אגדת ליברפול . היה שם כל הקריירה.

טיפש גדול אם הולך עכשיו.

אריאל גרייזס 19 במאי 2015

הוא בהחלט טיפש גדול. אבל היי, מלחמת מחירים בין סיטי לארסנל עליו זה רעיון מצוין. אין שום מצב שהוא יהיה שווה את המחיר שישלמו עליו. רבאק, דפאיי שהוא סקורר עצום עלה 25 מיליון פאונד. סטרלינג הוא שחקן נהדר אבל הוא לא כובש הרבה, מחמיץ המון ויימכר בחמישים מיליון.

אופיר 19 במאי 2015

ארסנל לא תכנס למלחמת מחירים, בטח לא עליו.

אופיר 19 במאי 2015

אריק, הוא טיפש קטן\גדול ללא קשר למה שיקרה מכאן והלאה. מספיק לראות את ההתנהלות שלו כבר בשלב זה.

D! פה ועכשיו 20 במאי 2015

שיילך.
והייתי אומר כבר עכשיו אבל עדיף כשהמחיר המיותר שלו נוסק.

אבי גלברט 19 במאי 2015

סטרלינג טיפש גדול גם כשחקן וגם כאדם ,לא יהיה בחיים וורלד קלאס . מבחינה מקצועית לא ההיתי מאסס למכור . מבחינה שיווקית /תדמיתית יפגע בנו נואשות בהמשך למכירת כוכבים כסוארס /טורס/אואן וכו . יהיה קשה להתקדם .
לקראת שנה הבאה אני רואה שחרור מסיבי של שחקנים שנכשלו (בלוטאלי, בוריני, למבארט ,גונסון ,קואטס ,אספס ואולי אפילו מרקוביץ שירצה ודאי לעזוב ….ולא רואה איך מישהו מגיע במקום .
אנחנו בבעיה קשה מאד בלמשוך שחקנים .די איבדנו את המומנטום של שנה שעברה במשיכת שחקנים .
משנה לשנה העסק לא מתקדם . B.R מאמן מצויין שקידם צעירים והביא שיטת משחק התקפית ,דינמית וכיפית אבל ,יתקשה למשוך שחקנים טובים שלא נדבר על תותחי על במונחים עולמיים .

Comments closed