יומן דבלין (2). וגם התיקו באמירויות

התוצאה היא משנית במשחק הזה, מה שחשוב זאת הדרך שבה ליברפול הגיעה מוכנה למשחק מול אחת הגדולות

* הערת המחבר – מקוצר זמן, אני משתדל לחבר את החוויות שלי באירלנד עם סיכום המשחקים של ליברפול. לאלו שזה לא מעניין אותם, מוזמנים לזפזפ למטה ולקרוא ישר את סיכום המשחק שלי. אני מבטיח שאני לא אכעס.

אחרי שבועיים פה, בהם נשארנו בעיקר בדבלין והסביבה, החלטנו לארוז את הפקלאות והילדים ולנסוע קצת יותר רחוק, לצד השני של האי. דבר אחד שצריך לדעת על אירלנד, כמו שאמרה לי ידידה שגרה פה – יש את דבלין ויש את כל השאר.

דבלין היא אולי לא תל אביב – כמעט הכל פה סגור כבר אחרי 11-12 בלילה – אבל היא בטח עיר שערה רוב הזמן, וכשהיא ערה – היא שוקקת חיים. ברגע שיצאת מדבלין, לעומת זאת, אתה בקאנטרי סייד ושם זה עולם אחר. במידה רבה, אתה מרגיש שחזרת אחורה בזמן, לתקופה קדומה יותר. הנופים הם מאוד בראשיתיים, מנוקדים פה ושם בבתים וגם הכפרים עדיין נראים כמו לפני די הרבה שנים.

אם זה נשמע למישהו כאילו אני אומר את זה לרעה, אז זה ממש לא ככה. יש משהו, ואני מסתכן בלהשמע טיפה מתנשא, אבל זה לא הרעיון פה, מאוד בסיסי באירלנד. זה לא שלא הגיעו אליהם פלאי המדע המודרני, אבל יש גם הרבה מאוד מקומות שבהם הם נשארו מאחור, וזה כיף לא קטן.

סתם בתור דוגמא, למעט חנויות אוכל למינהן (שדבלין עמוסה בהן ברמות שלא ראיתי בשום עיר, אפילו לא ניו יורק – באמת כל 4 מתוך 5 חנויות היא חנות אוכל כלשהי, אם פאב או קפה או מסעדה), החנויות הכי נפוצות בעיר הן חנויות ספרים ו – שימו לב לזה – חנויות דיסקים. כאילו זה עדיין האייטיז פה וה-MP3 עוד לא הגיח לאוויר העולם. או הקינדל, לצורך העניין.

ומחוץ לעיר זה עוד יותר בולט לעין. אורח חיים מאוד דומה לאורח החיים של לפני עשרות שנים, אין כזה דבר לאכול מאוחר, הפאב הוא מרכז החיים של הכפר ובכלל – עבודה היא משהו שצריך לעשות אבל אין שום צורך להתמכר אליו ועל כן ביום שישי, למשל, כבר בצהריים העיר מפוצצת ואף אחד כבר לא עובד. בכלל, כשאתה נוסע פה בין הכפרים, אתה לפעמים מקבל את התחושה של חזרה לימי הביניים. מזג אוויר סגרירי, גשם מטפטף, ערפל, נופים של גבעות ירוקות שבינהן מבצבצים מנזרים עתיקים וטירות מימי הביניים. לא סתם משחקי הכס בחרו בצפון אירלנד כזירת הצילום העיקרית שלהם – אם לא הייתי נוסע במכונית בהחלט הייתי יכול להרגיש כאילו אני בתוך הסדרה ברגעים מסוימים.

עוד משהו שלמדתי לאהוב באירלנד זה את העובדה שהיא עתיקה. כלומר, ממש עתיקה. יש בה קברים מתקופת האבן לפני 4000 שנה ושרידים על שרידים מימי הביניים וטירות ומנזרים. המצחיק הוא שגם ישראל היא עתיקה,אבל זה לא אותו הדבר, בצורה מוזרה. הייתי אומר שיש שני הבדלים עיקריים.

הראשון הוא שבישראל יש הפרדה מאוד ברורה בין המודרנה לענתיקה. יש את תל אביב החדשה ויש את ירושלים העתיקה. גם בירושלים יש הפרדה מאוד ברורה בין העיר החדשה והישנה. באירלנד, לעומת זאת, נדמה שהם מצליחים להשתלב אחד בשני באופן הרבה יותר אינטגרלי. בכל עיר או כפר עומדת לה כנסיה או איזה טירה ששרדה כמה מאות שנים והכפר עצמו נמצא שם מאות בשנים, בשינויים אלו ואחרים. והשילוב הזה הוא, לטעמי, קסום.

ההבדל השני, והוא עוד יותר משמעותי לדעתי, זה שבישראל אם זה עתיק – זה קדוש למישהו. אין כזה דבר שריד מהעבר שפשוט אפשר לטייל בו בלי לחשוב על הקדושה שלו. באירלנד, השרידים פשוט שם. אף אחד לא הולך למות עליהם, לריב עליהם, לקדש אותם, להתפלל עליהם. נניח, בדרך מערבה לצוקי מוהר עברנו בסוג של מנזר חרב יפהפה שבאדמה שלו היו פזורים מאות קברים עם צלבים עומדים (מין תמה חוזרת באירלנד שעוד לא עמדתי על קנקנה) ולמרות שמדובר באתר קבורה, לאף אחד לא היה אכפת שהילדים שלי קופצים על הקברים או מטפסים על המצבות. המתים כבר מזמן שכחו. יש משהו מאוד כיפי בלראות דברים עתיקים בלי להיות מוטרד כל הזמן למי הם שייכים ומה מותר לעשות בהם. הם פשוט שם וימשיכו להיות שם עוד הרבה שנים וזהו.

LIVERPOOL-VS-ARSENAL

אוקיי, נקפוץ למשחק. כן, אני יודע, זאת היתה הקדמה ארוכה ולא בגלל שאין על מה לכתוב.

מכיוון שהשנה החלטתי שאני נשאר אופטימי, אני אשאר באותו פורמט של השבועיים הקרובים.

הסיבות שבגללן אפשר להיות אופטימי:

– לא הפסדנו. אני יודע שזה נשמע טריוויאלי, אבל רבאק – משחק אצל אחת הגדולות בחוץ ולא הפסדנו! זה לא קורה (כמעט) בכלל. הפעם היחידה, אם אני זוכר נכון, בעידן רוג'רס שבו הצלחנו להוציא נקודה ומעלה אצל אחת מארבע הגדולות היתה לפני שנתיים אצל היונייטד, אבל אז היונייטד לא היתה חלק מארבע הגדולות. אפילו בעונת הכמעט אליפות לפני שנתיים הפסדנו בחוץ גם לארסנל, גם לצ'לסי וגם לסיטי. ותמיד יצאנו בהרגשה של כמעט. אז גם אם הפעם יש מעט אכזבה על זה שלא ניצלנו את ההזדמנויות במחצית הראשונה (אם כי מצד שני גם היינו צריכים לספוג גול שנפסל בגלל נבדל שלא היה) עדיין מדובר בתוצאה מצוינת מבחינתו.

– אני לא רוצה להצמד פה למבחן התוצאה. זה היה פאקינג משחק כדורגל מצוין והוא היה יכול באמת להיגמר בכל תוצאה אפשרית. זה היה יכול להיות 4-4, 4-0 להם או לנו. העובדה שהם החטיאו הרבה כדורים לא הופכת את הקבוצה הזאת פתאום לטובה. המשחק הזה הוא התחלה מצוינת אבל הוא לא יהיה שווה כלום בלי המשכיות. הרבה יותר חשוב להסתכל על הדברים שבגללם הגענו לעמדה שבה יכולנו להרגיש שהתוצאה הגיעה לנו

– הסיבה הראשונה היא שסוף סוף ראינו את רוג'רס מגיע למשחק עם תוכנית ראויה לשמה ומהווה יריב ראוי לאחד המאמנים שבטופ. רוג'רס הבין שאין לו יכולת להתחרות בהחזקת הכדור של ארסנל ואין טעם ללחוץ גבוה רוב הזמן כי זה ישאיר את העורף חשוף, אז הוא העלה קישור מעובה שסגר את האמצע רוב הזמן מצוין ובעיקר בנה על היכולת של בנטקה להוריד כדור ושל פירמיניו ושל קוטיניו (וגם של צ'אן, שהיה מצוין לדעתי בהנעת הכדור קדימה. בעצם כמו כל הקישור, למעט לוקאס שמראש נועד להישאר מאחור) להוביל אותו במהירות קדימה. זאת היתה שיטה ששיחקה מצוין ליתרונות של ליברפול ואלמלא יום אדיר של צ'ך זה היה נגמר עם לפחות כדור או שניים ברשת. בכל מקרה, תוכנית מצוינת, הן הגנתית – שצמצמה את היכולת של ארסנל להבקיע והן התקפית.

– נדמה לי שאמרתי את זה כבר פעם השנה אבל – איזה כיף שיש לך שני מגינים הגנתיים מצוינים. שכחתי כמה זה כיף שאתה אשכרה יכול לסמוך על המגן שלך שיעצור את השחקן באגף שלו.

– ואם מקליין אפשר לומר שציפינו לזה, הרי שגומז הוא פשוט הפתעה אדירה לטובה. כמה קור רוח לשחקן בן 19 שהגיע מהליגה השניה מול השחקנים הטובים בעולם.

– בכלל, הגנה מיוצבת מאוד. כן, ארסנל הגיעו למצבים – זאת בכל זאת ארסנל, קבוצה עם שחקנים אדירים, אבל ראינו סגירות מצוינות והרבה מאוד עבודה טובה בהגנה של סקרטל ובעיקר של לוברן שהתמודד יפה מאוד עם המהירות של החלק הקדמי של ארסנל.

– אני לא נוהג להגיד מילים טובות על לוקאס בדרך כלל, אבל כשצריך צריך – עשה עבודה נהדרת היום ואפילו לא עבירה אחת קרוב לרחבה. יש המון דיבורים על מכירה או השאלה שלו וסך הכל אני מבין אותם, בטח אם הכוונה היא לקדם את רוסיטר הצעיר (שסך הכל נתן הופעה מכובדת מאוד על בימה לא קלה בכלל) אבל כל הכבוד לו על המקצוענות ושנתן את הכל למרות כל השמועות מסביב.

– הפריזורה של פירמינו אולי לא ברמה של לאלנה אבל נראית מעולה.

– מיניולה עשה כמה התקפי לב בכדורי הגובה אבל אמרנו שנהיה אופטימיים – אז הוא נתן גם כמה עצירות אדירות והראה שהוא שוער ראוי בהחלט לרמה הזאת (למי שעוד צריך הוכחה).

– יא אללה, קוטיניו. בארסה, עשי טובה, תני לנו עוד שנה איתו? בבקשה?

– בנטקה אדיר. כמה כוח יש בבן אדם הזה. היכולת שלו להוות ציר התקפי היא משהו שממש היה חסר לקבוצה שנה שעברה.

– שבוע הבא ווסטהאם בבית. נחשו מי יהיה שם?

 

אחלה פדרוזאור
הניצחון בברוז׳

94 Comments

יריב ס. 25 באוגוסט 2015

ווסטהאם זה השבוע, שלא תתבלבל…

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

"שבוע הבא" זה ביטוי. יאללה, עוד חמישה ימים.

red sox 25 באוגוסט 2015

הרכב מצוין ומשחק מצוין.
ההפתעה הגדולה מבחינתי היא דווקא לוברן. חששתי מאוד ממה שיהיה עד שסאקו יחזור. בינתיים הוא פנטסטי.
ב2 משחקים בהרכב ועוד עלייה כמחליף, אייב לא הראה שום סיבה לתת לו קרדיט לפני מרקוביץ' או פירמינו. מאבד כל כדור, לא אפקטיבי התקפית וחסר אחריות לחלוטין.
רוסיטר היה נפלא. חילוף מעולה של רוג'רס במגבלות הסגל הזמין.
מורנו פעם שנייה כקלף טקטי מהספסל שנותן מענה לבעיה קונקרטית ומחסל אותה לחלוטין.

משה אהרון 25 באוגוסט 2015

אתם הייתם היחידים בבית הקברות? כי אני די בטוח שהייתם מקבלים הערה מה-Vicar של הכפר אם הוא היה רואה טיפוס על מצבות.

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

ממש לא, היו מלא מבקרים, כולם הסתובבו על המצבות בלי לחשוב יותר מדי. תחפש מקום שנקרא Clonmacnoise תבין למה אני מתכוון, מקום די מדהים

יניר 25 באוגוסט 2015

בנוגע לאירלנד. תתאמצו וסעו לring of kerry ולקילרני. זה מימד נוסף ומעניין של אירלנד. לגבי המשחק- אני לא זוכר משחק שנגמר ב0-0 שהגיע לרמה הזו.ליברפול היתה יכולה להבקיע שלישיה במחצית הראשונה וארסנל שישיה במחצית השניה. יש לארסנל חוסר תכליתיות נדיר- עד שלא מגיעים מטר מהשוער , לא בועטים. היה כיף עילאי היום באמירויות למרות שלא היו שערים

פאקו 25 באוגוסט 2015

ה-ring of kerry זה איזור יפה אך ידוע שהוא כזה. מצפון לו יש עוד חצי אי – דינגל. פחות מתוייר, אך יפה באותה מידה בעיניי.

שי פרנסיסקו 25 באוגוסט 2015

משחק כייפי לצפייה בתור צופה נייטרלי. ההחמצה של בנטקה משלושה מטרים ( או ההצלה של צ'ך, תחליטו אתם ) הולכת להכנס לסיכומי העונה.

לא ברורה לי אבל ההליכה אחורה בחצי השני, כן ארסנל השתפרה, אבל עם יותר תעוזה יכלתם לצאת עם 3 נקודות. אייב בהחלט היה בזבוז של חילוף, הרס הרבה התקפות. מה שכן, אם וכאשר סטארידג' יחזור, ויהיה בכושר, השילוב של המהירות ויכולת הסיום שלו ביחד עם הציר של בנטקה יכול להיות קטלני.

ארז (דא יונג) 25 באוגוסט 2015

נראה לי שהשדרים האנגלים שצריכים לתאר חילופי מסירות בין פירמינו (צריך להבהיר להם שזה נו, בלי י' לפני הסוף) וקוטיניו בעד זה שקוטיניו יעזוב. היה נשמע שכואב להם בגרון.

ran 25 באוגוסט 2015

משחק שחששתי ממנו מאד
ויצאנו ממנו בהישג טוב ועוד אחרי משחק מהנה.
לא מבין את וונגר איך הוא משאיר את צ'מברליין על הספסל ונותן לווילקוט לשחק במקומו, אבל אלה לא הבעיות שלנו.

וקוטיניו גאון.

אריק 25 באוגוסט 2015

אתם חושבים שאתם מורא מיוחדים וזה, אבל אתם סתם חקיינים עלובים.
מקווה שבקרוב תשחקו לפנינו ותצטרכן לנחש את התוצאה לבד.

ואסף מדבר על מנטליות של סקנד בסט.
גט א לייף משלכם.

אסף the kop 25 באוגוסט 2015

Fourth best

בני תבורי 25 באוגוסט 2015

*הערת מערכת:
"אריק",
יש לנו כבר מגיב ותיק ואינטליגנטי הכותב כאן בשם אריק. זה אומר שאתה צריך לבחור לך כינוי אחר מהר. אחר כך נטפל בסגנון שלך.

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

בני מה עם המערכת, שעבדה לחצי שעה? (ולא הייתה חפה מפגמים – אבל לגמרי בכיוון)

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

היה יום אחד שהוכנסה מערכת תגובות לאתר. אחרי חצי שעה שעה היא הפסיקה לעבוד. היא גם הייתה מונעת תגובות שונות תחת אותו השם.

אריק 25 באוגוסט 2015

למי קראת אינטליגנט?
ותפסיקו באת להעתיק את התוצאות שלנו. למרות מה שזה נראה אנחנו לא מפתחים תוכנה חדשה…

בני תבורי 25 באוגוסט 2015

"אריק",
אנא קבל ברצינות את ההערה הקודמת שלי אחרת לא תוכל להגיב אצלנו יותר. החלף את הכינוי.

איתן 25 באוגוסט 2015

אפתח בוידוי, אין לי אהדה ספציפית לקבוצה אנגלית אך אני נוטה יותר לטובת ארסנל לעומת ליברפול,גם בגלל סוג הכדורגל שהיא משחקת לאורך זמן וגם בגלל הכדורגל שהציגה בגלל שחקנים כמו ברגקמפ והנרי.
לגבי המשחק אתמול ללא ספק שחוץ משערים היה כמעט הכל במשחק,כשבסוף המשחק הבנתי שכדורגל ישראלי -ביתר הפועל – זה יכול להיקרא בשם אחר אבל כדורגל זה פשוט לא.
חזרה לאנגליות-ארסנל עם ציוות שבדרך כלל לא משחק בהגנה והדהים אותי או שבלרין וצ'מברס עצלנים או שאני לא יודע,איך נותנים לגומז להרים ברגל ימין מאגף שמאל? יתכן שעם שצסני השוער התוצאה הייתה הולכת לליברפול.
עוד עובדה מטרידה לגבי ארסנל שהם מסתמכים רק על קוקלין וארטטה ששניהם לא שחקני הרכב לארסנל לעניות דעתי,אם אחד מהם נפצע ישנו חור גדול בעמדה זאת. אם אני וונגר אני טס היום להחתים את קרבליו וויליאם מספורטינג או כל קשר הגנתי מוכח אחר כמו לדוגמא נאינגולן מרומא. גם העובדה שוונגר מנסה להיות פופלרי בקרב האנגלים ומשחק עם חלוצים אנגלים וולבק ווולקוט ששניהם לא וורלד קלאס מטרידה-צריך שחקן כמו הנרי אם ארסנל רוצה לכוון מעבר למקום 4 הנינוח שהתרגלה אליו.

לגבי ליברפול,מפתיע שרוג'רס ויתר על החזקת כדור שבתור קולגה של גוארדיולה דווקא ציפיתי ממנו למנטליות של אם אתה מחזיק בכדור רוב הזמן אתה לרוב לא סופג,הימרתי על ניצחון של ארסנל כי לליברפול הרכב חדש יחסית ובדרך כלל לוקח זמן לרוב השחקנים להבין לגמרי מה רוצים מהם-אבל דווקא הפתעה גם כאן,קוטיניו פשוט פנומן שממש כמו ג'ורדן יכול להשפיע לבדו על המשחק,לגבי בנטקה עושה רושם שליברפול מצאה את החלוץ שחיפשה לאחר עזיבת סוארז.
מפתיע בהתחלה שרוג'רס עלה עם גומז שהוא ללא שמאלית טבעית והועדף על פני מורנו,חוזה אנריקה ופלאנגן למרות שאתמול הוא פרע את השטרות, כושר גופני תיקולים בזמן ,סגירה ואפילו מספר יציאות קדימה-אז מי אמר שריבוי זרים פוגע ביצירת פרוספקטים לעתיד?
העונה הזאת צריכה להיות מעניינת לליברפול אפילו אם הטראבל מייקר (באלוטלי) לא בהרכב .

אסף the kop 25 באוגוסט 2015

סיכום יפה

matipool 25 באוגוסט 2015

אכן סיכום יפה .
פלאנגן פצוע עד דצמבר לפחות , אנריקה לא באזור חיוג בכלל של ההרכב . מורנו שהיה אמור להיות המגן הפותח אכזב מאד בעונה שעברה ( ונראה די טוב כמחליף העונה בתפקיד התקפי יותר . לדעתי , צריך לעשות לו "ג'ון ארנה ריסה" ולהעביר אותו לתפקיד קדמי יותר באופן קבוע ) . גומז ידע לקחת את ההזדמנות שלו .

רובי פאולר 25 באוגוסט 2015

לעשות ריסה זה חזקקק

אבי גלברט 25 באוגוסט 2015

סיכום ,יפה ,נכון ומדויק.
כמה חידודים -גומז ,רגל טבעית או לא אבל הופעה מרהיבה .
בכלל ההגנה ככלל עבדה יפה מול קבוצה טובה .
החילוף של פרמיניו באייב שגוי .אם נצא מתוך הנחה שהוא היה עייף וצריך חילוף אז למה לא אוריגי או אינגס ולנסות לנצח ?
אייב כרגע זה ממש לא זה מצטער . אני מודע שבזמנו הערכתי שיתפתח ויהיה טוב מסטרלינג אבל כרגע הוא נעצר וממש בזבוז חילוף .מרקוביץ שווה בדיקה נוספת בהחלט לפניו . ברגע שפרימינו יצא הפסקנו לנסות לתקוף .
בנטקה חלוץ עם נוכחות ומסה וברגע שסטארידג' יהיה לידו לקבל את ההורדות כדור זה יהיה מבטיח מאד בתקווה שאכן נשחק עם שני חלוצים .
קוטיניו ,כל מילה מיותרת טענתי כבר לפני שנתיים שהוא השחקן הכי חשוב ,המוח ולמעשה הכול תלוי בו בהתקפה אפילו יותר מידי …קבוצות ישתקו אותו ואנחנו תקועים .
מילנר צאן ולוקאס (כן לוקאס) נתנו משחק מצוין בייחוד מילנר שיכל גם להבקיע .
כרגע BR מגבש הרכב ושיטה ודי לכוד בשבלונת החילופים . אנחנו זקוקים נואשות לאיזה משחק בגביע הליגה כדי להכניס את אוריגי,אינגס,סאקו,רוסיטר ,לוקאס ובעיקר מרקוביץ ומורנו לעניינים .אתה לא יכול לאורך עונה שלמה להחזיק שחקנים כאלו במזווה …..
כרגע לדעתי BR רוצה ומצליח לעבור את פתיחת העונה הקשה בשלום עם מכסימום נקודות גם על חשבון יופי (למרות שאתמול היו כמה רגעים יפים ) ואחכ להריץ הרכב יותר התקפי .
שמשהו יסביר לי איך מניולה ובעיקר צ'ך לקחו את הכדורים האלו ?????
קוטיניו כבר אמרנו ? מקווה שלא קולטים סקאי ספורט בספרד ….

matipool 25 באוגוסט 2015

אבי – כל מילה . חסכת לי זמן מחשבה / ניסוח / כתיבת תגובה .
אפשר לחזור לעבודה ( פאקינג לעשות סיכום פרוטוקול של ישיבה מאתמול ) .

אבי גלברט 25 באוגוסט 2015

חחח….תודה .ליברפול קודמת לכול …..

רובי פאולר 25 באוגוסט 2015

די סיכמת את הכל בצורה מצויינת – במחצית הרגשתי מקופח, בסיום נשמתי לרווחה. בסה"כ אין מה להתלונן.
היה נהדר לראות מוכנות טקטית חכמה למשחק חוץ קשה, חוסר אימפוטנטיות והכי חשוב לחץ יעיל מקדימה כמו לפני שנתיים. חבל שבשליש האחרון של המשחק כלו כוחותינו.
מיניולה -7. שלום וביטחון.
קליין – 6. עושה בשקט את העבודה כמו שצריך.
סקרטל – 7. מופע חילוצים הירואי, ועוד התאפק עם העצמי המסורתי!
לוברן – 6. שחקן אחר לגמרי.
גומז – 6. יופי של עבודה. גם אם מדי פעם עברו אותו הוא למד והתקדם תוך כדי המשחק. עולה יותר להתקפה.
לוקאס – 6. לא נעים אבל אחלה משחק שלו….
מילנר – 6. בולדוזר בכל מקום, לחץ יפה מאוד מקדימה סטייל הנדו
צ'אן – 6. זה המקום שלו.
קוטיניו- 7. אלוהים תן לי רק טיפת מזל
פירמיניו – 6. הראה ניצוצות, צריך עוד להסתגל לקשיחות פה
בנטקה – 6. איזו עוצמה, איזו החמצה.

משה 25 באוגוסט 2015

אני חייב לערער על הציון של גומז, הילד היה ענק אתמול. אני חושב שנתת יותר מדי קרדיט לסקרטל ופחות מדי לגומז.

רובי פאולר 25 באוגוסט 2015

התלבטתי בעניין גומז, אני חייב להגיד שבמיוחד בהתחלה החזקה של ארסנל כל ההתקפות באו מהצד שלו וקצת חגגו עליו, כך שהציון משקף את כלל המשחק וקצת אולי מקפח אותו כי הוא היה נהדר בהמשך. סקרטל היה מצוין, אני חושב שהוא הרוויח את זה. נתן לפחות שני גליצ'ים ברחבה שהצילו גול בלי עבירה (חוץ מהכמעט עצמי)

משה 25 באוגוסט 2015

גומז שיחק עד היום מול מקרר על כמו וולטרס, מול השחקן הכי טוב של בורנמת, שחקן נבחרת סקוטלנד (ששכחתי את שמו ) ואתמול לסירוגין מול ראמזי, אוזיל, וולקוט וצ׳מברליין. הילד פשוט מראה שיש לו את זה וזה פשוט נפלא בעיניי. גם המתפרצת שהוביל אחרי 20 דקות של לחץ קשה שברה את הלחץ של ארסנל והחזירה אותם אחורה בהמשך המחצית.
אני מתאהב…

רובי פאולר 25 באוגוסט 2015

אחרי אנריקה השמן (אני לא יכול שלא לשתף – יש תוכנית בערוץ בייבי ב 05:45 בבוקר על חתול שמן שנקראת "אנריקה הולך לאכול"… מה הלאה? לוקאס לומד ללכת?), הפציעה של פלאנו והציוות של גלן ג'ונסון בשמאל, מגיע לנו פיצוי הולם!

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

בהשוואה לשאר הציונים
אז לילד מגיע 7, ואותו הדבר לפחות גם למילנר, שגם הנהיג את המרכז ואת כל הקבוצה מהמקום שלו.
אפילו ללוקאס הייתי נותן חצי ציון יותר

רובי פאולר 25 באוגוסט 2015

ידעתי שתגיד על מילנר, ה – 6 היה בעיקר כדי לבדוק את זה :-)))

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

:lol:
האמת שאני אפילו הולך עם מתי. מישהו יכול היה לקבל 8. רק שאישית לא יכולתי להחליט מי.

wazza 25 באוגוסט 2015

מייקל אוליבר אולי?

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

למה לא, בטח.

matipool 25 באוגוסט 2015

רובי – קמת ביקורתי מדי הבוקר .
לוקאס , מילנר , בנטקה שווים 7 . כנראה גם גומז .
קוטיניו = 8 .
צ'אן ולוברן = 6.5 .

רובי פאולר 25 באוגוסט 2015

עדיין חולק עליכם – בפרספקטיבה של המשחק כולו (היו גם רגעים מתים לא מעטים במיוחד במחצית השניה) ובהיעדר תכלית בסופו של דבר בהתקפה…

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

לכן השמונה שלי כנראה לא היה הולך לקוטיניו. יותר מדי דקות מתות וקצת "חולשה" בפיזיות.
אני חושב שזה היה מילנר. אולי 7.5

נמרוד איתן 25 באוגוסט 2015

קוטיניו היום הוא מהשחקנים המהנים לצפייה בפריימר ליג, יחד עם יאיא אגוארו סילבה והזאר.

ליברפול נראתה טוב אתמול אבל אני לא מבין איך אחרי 3 מחזורים אייב משחק ככ הרבה ולא תורם, ולעומת זאת אינגס ואוריגי לא קיבלו אפילו דקה ומרקוביץ בכלל לא בסגל.

בנטקה פנטסטי, תענוג לראות אותו משתלט על כדורים ומוציא התקפות לדרך.

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

אייב נתן פרה סיזן מצוין בעוד פירמיניו הגיע מאוחר לעונה, אז הוא קיבל הרבה קרדיט. אתמול הוא ירד לספסל ואם הוא ימשיך בביצועים האלו, גם ידחק עוד אחורה.
לטעמי, הוא שחקן שמאוד מזכיר את סטרלינג, גם בהתפתחות שלו. רוג'רס מבין את זה ומבין שצריך לתת לו הזדמנות כדי להתפתח. ברגע שהוא ילמד לשחרר את הכדור מהר הוא ישתפר מאוד.

matipool 25 באוגוסט 2015

מה שהכי הרגיז אותי אתמול באייב , זו העובדה שהוא נראה אפאתי ולא אכפתי ( אולי בגלל שהוציאו אותו מההרכב ) . כל החברים שלך נלחמים ונותנים את הנשמה ( מעניין לדעת כמה קילומטראז' עשו צ'אן ומילנר ) ואתה כזה אדיש ? איבוד כדורים טיפשיים ומסוכנים ואף פעולה מוצלחת . הצליח גם להרגיז את החברים שלו אם שמתם לב בקלוז אפים ובהילוכים החוזרים .

אבי גלברט 25 באוגוסט 2015

ואם קצת ערנות מגיע ראשון לכדור שטייל בתוך החמש בדקות הסיום ודוחק ממטר גול .

נמרוד איתן 25 באוגוסט 2015

לגבי פירמינו אני יודע שהוא הגיע מאוחר ולכן אהבתי את הדרך שהוא שילב אותו בשני המשחקים הראשונים ואתמול כבר בהרכב.
למען האמת שלושת המחזורים הראשונים הם המשחקים היחידים של אייב שראיתי, הבנתי שהוא מאוד מוכשר ושבונים עליו להיות סטרלינג 2, אבל לא לתת הזדמנות לאינגס או אוריגי ? אני חושב שהיה אפשר לתת להם דקות באחד המשחקים כדי לראות מה הם שווים

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

לכן השמונה שלי כנראה לא היה הולך לקוטיניו. יותר מדי דקות מתות וקצת "חולשה" בפיזיות.
אני חושב שזה היה מילנר. אולי 7.5

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

טוב. תגובה כפולה שאינה במקומה.

בהקשר של פה, גם סטרלינג זכה לתקופות על הספסל בדרך.

7even 25 באוגוסט 2015

אני מאד אוהב את היומן על אירלנד (אבל מחכה בקוצר רוח לעונת הפוטבול). רק משהו אחד חרה לי מעבר ליומן המצויין…
לקפוץ על הקברים…אם זה קדוש למישהו או לא, זה לא האישיו זה פשוט קצת לא מכובד, לא?
הרי גם אם אלך עכשיו ואקטוף מאה פרחים מוגנים בשדה שלא שייך לאף אחד, זה הרי לא קדוש לאף אחד, אבל זה לא קצת לא מכובד, נכון?

סצם משהו שעלה לי.

מעבר לזה, תמשיך לכתוב:)

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

ילדים עולים על קברים. כשיש הלוויה גם פה חצי מהאנשים נשענים על מצבה תוך כדי.
וילדים מקפצים מעט. זה נקרא הרבה יותר נורא ממה שזה נראה.

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

היית פעם בכנסיית ווסמיניסטר בלונדון? אתה הולך שם ממש על קברים ולא של סתם אנשים, אלא של מלכים וניוטון ואחרים. בסופו של דבר מדובר באבן בדשא, לא יותר. הם מבינים את זה. רק אצלנו כל הנושא של קבורה הפך להיות משהו כל כך קריטי שמוכנים לשלם במחבלים חיים עליו.

משה 25 באוגוסט 2015

לא נהניתי מהקבוצה מזה שנה ושלושה משחקים. מחצית ראשונה עם לחץ בלתי פוסק והזדמנויות ענקיות כאשר פירמינו משתלב יפה וצ׳אן, מילנר וקוטיניו לוחצים את ההגנה של ארסנל לגבול הפאניקה. במחצית השניה היה לנו לא מעט מזל אבל בסה"כ גם להגן צריך לדעת והקבוצה הייתה ממושמעת וידעה גם לצאת להתקפה.
בזמן אמת חשבתי שהכנסה של אייב היא צעד נכון אבל החילוף הזה לא עבד. ממהרים כאן קצת לרדת על הילד, גם לסטרלינג לקח למעלה מעונה עד שהתחיל להיות השחקן שהוא.
איזה כיף שיש מגינים כמו גומז וקליין שאפשר לסמוך עליהם בהגנה בצורה כזו. אני עדיין לא שקט עם לוברן וסקרטל (מימיי לא ראיתי שני בלמים שיוצאים מהעמדות שלהם כל כך הרבה ), אני חושב שהעובדה שהם סומכים על המגינים שלהם מקלה עליהם מאוד.

אסף רביץ 25 באוגוסט 2015

אני אוהב את הכיוון של ליברפול השנה, נבנתה שם סוג של צ'לסי: קבוצה פיזית מאוד שמתאימה קודם כל לליגה האנגלית. השילוב בין צ'אן למילנר באמצע נהדר, שני סוסים שגם יודעים לשחק, אפשר לשים לידם גם שחקן הגנתי וגם שחקן התקפי וזה יתאים.
בנטקה, ואני לגמרי מתכוון לזה כמחמאה, הוא אמיל הסקי משופר. ראשון לכל כדור גובה, תמיד נותן מטרה למסירה אחרי חטיפה, להגנות מאוד לא נוח איתו.
בלי אירופה הסגל נראה קצת עבה מדי. הרבה שחקנים הולכים לצאת מתוסכלים.

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

הסגל עבה, וזו הייתה המטרה של BR, ברכישות של לפני שנה. שיראה שהוא מסוגל להתמודד עם זה. עד עכשיו הוא לא הצליח.

וחוץ מזה, יש ליגת אירופה.

matipool 25 באוגוסט 2015

מאחל למכבי ת"א לעבור את באזל אבל אם לא , אז לפחות שליברפול תגיע לכאן !

רובי פאולר 25 באוגוסט 2015

רק שיבדקו טוב טוב את כל הפקסים לפני… במיוחד את אלה על ואליד באדיר

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

הלוואי.
למרות שלך תמצא כרטיס בבלומפילד הקטנצ'יק הזה.

ק. 25 באוגוסט 2015

היה אחלה משחק.
עדיין לפני יונייטד בזכות האותיות…

יובל 25 באוגוסט 2015

שכחת לומר מילים טובות על השופט, ללא ספק השחקן הכי טוב שלכם, שפסל גול חוקי למהדרין. מלבד זה הפועל יהוד שלחו לכם ד"ש על הבונקר המפואר שעשיתם במחצית השנייה. לסיכום ההתרשמות שלי מהמשחק – אלה שתי קבוצות מאוד בינוניות שתיאבקנה על המקום הרביעי בטבלה ויסיימו לפחות 15 נקודות מתחת לאלופה שכפי שנראה עד עכשיו זו תהייה מנצ'סטר סיטי, בהליכה.

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

יש לי מנהג שאני לא מדבר על השיפוט, לטוב ולרע, וזה לא שונה גם הפעם.
אני בטח לא ראיתי במשחק הזה קבוצות בינוניות.

יובל 25 באוגוסט 2015

ארסנל קבוצה מאוד בינונית ובחלק המגרש של היריבה אפילו חלשה. ההפסד לווסטהאם שהיא קבוצת פח של ממש פגע מאוד בבטחון של השחקנים ורואים שהם משחקים בחוסר בטחון בחלק של היריב. בשני משחקי בית 0 שערים ומתוך שני השערים שהבקענו נגד קריסטל פאלאס אחד מהם עצמי. זה מצביע על בעיה אמיתית.
לגבי ליברפול – כל שיש לי להגיד הוא שהם היו צריכים את עזרת השופט ובונקר סטייל נבחרת יוון כדי לא להפסיד לקבוצה הנ"ל. לדעתי זה אומר דרשני. אבל שיהיה בהצלחה לכל האוהדים שחיים בסרט שכביכול הם יתמודדו על האליפות. למען הכנות אני מעדיף אותם על פני צ'לסי, סיטי או יונייטד, אבל לא רואה את זה קורה.

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

אני לא חושב שכרגע ליברפול מתמודדת על האליפות. מה שמוזר זה שאתה מתמקד במחצית השניה ולא בראשונה, שאז ליברפול היתה טובה בהרבה מארסנל. או בהחלטת שיפוט אחת ולא בכמה וכמה עבירות, אחת מהן לפחות בתוך הרחבה, שלא נפסקו לטובת ליברפול.
ואפשר לחשוב שצלסי אף פעם לא עשתה בונקר במשחק חוץ אצל קבוצה קשה. למעשה, אם היו לי טענות לרוגרס זה שהוא לא ידע לבוא ולשחק טקטי במשחקי חוץ קשים כדי להוציא תוצאה, דבר שקבוצות גדולות יודעות לעשות.

יובל 25 באוגוסט 2015

היתה טובה כ"כ בהרבה שתוצאת המחצית (והמשחק) אם לא היה שופט סטייל-הווארד ווב ימ"ש היתה צריכה להיות 1:0 לארסנל….
אם הבונקר המפואר שבניתם במחצית השנייה זה מה שכביכול מעודד אותך אז שיהיה לך לבריאות. אני לא רואה את זה מחזיק מעמד ומהר מאוד הבלון יתפוצץ. לא כל קבוצה פראיירית כמו ארסנל ולא כל שופט אוהד ליברפול כמו השופט של אתמול. אני באמת לא רואה שום בשורה לליברפול אחרי אתמול מלבד העובדה שעכשיו הם בעמדת יתרון על ארסנל במאבק אפשרי על המקום ה-4, אבל כנראה שזו באמת צריכה להיות המטרה הריאלית שלכם ביכולת הנוכחית. בתור מי שגדל בשלהי תקופת ליברפול הדומיננטית חשבתי שאוהדים של ליברפול מכוונים קצת יותר גבוה…

יונתן 25 באוגוסט 2015

סיכום מצוין שנוגע בנקודות העיקריות שעלו מהמשחק.
יש הרבה מה להגיד אבל אסתפק בשתי נקודות קטנות:
1.לוברן – בסביבות הדקה ה-70 נחתה עלי ההבנה שאני צופה במשחק הטוב הראשון של לוברן במדי ליברפול. מאז ועד הסיום התפללתי שלא נספוג כדי שהבחור סוף סוף יתחיל לצבור ביטחון. עם לוברן בטוח בעצמו, השילוב בינו לבין סקרטל יכול לתת לנו יציבות יחסית בחלק האחורי, משהו שהיה חסר יותר לא פחות ממחץ התקפי בעונה שעברה.
2. בכל העונה שעברה לא קיבלנו מחצית דומיננטית מהקבוצה כמו שראינו במחצית הראשונה. מצבים, שליטה בכדור, תסכול מוחלט של היריבה והכל במשחק חוץ אותו רגילים להפסיד באופן קבוע, גם בעונות טובות. לדעתי אפשר להכתיר את המחצית הראשונה כמחצית הקבוצתית הטובה ביותר של הקבוצה מאז מאי 2014. רק היה חסר שער.

יצאתי מאוכזב מההחמצות בחצי הראשון, אך מרוצה מאוד מהעמידה של הקבוצה, מהקשיחות ומהניסיון היחסי לשחק כדורגל, כזה שמוציא את היריבה משיווי המשקל ומאיזור הנוחות שלה.

נ.ב.
איזה שחקן בנטקה?! הגיע לכל כדור שהועף לעברו, שיחק עם נוכחות והפך את החיים של בלמי ארסנל לסיוט. אני בטוח שבלמי ארסנל שמחו שנגמר המשחק והם לא צריכים לשמור עליו יותר, חוויה מתישה לכל שחקן הגנה.

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

כל עוד לוקאס לא דורש בכוח ללכת אני חושב שצריך לשמור אותו. הסגל שלנו נראה כל הזמן כאילו הוא גדול ורחב אבל אז ברגע האמת מה שיש שם זה אוריגי ואייב ורוסיטר.
אייב לא פתח טוב את העונה הזו. אני לא מבין למה מרקוביץ לא לפניו בכל משחק נתון.

היה משחק טוב אתמול. היו עשר דקות קשות מאד בפתיחת המשחק (5-15) ואז זה היה הכל שלנו. במחצית השנייה הסגירה הייתה בסך הכל טובה מאד. מאד חששתי מהעדרות של הנדו אבל בסך הכל יש לנו צוות טוב לאמצע, שיכול לשחק במספר מערכים ועמדות. לוקאס, צ'אן ובעיקר מילנר עשו עבודה טובה מאד. מילנר תפור עלינו, וחבל שלא הגיע לפני שנתיים.

פירמינו התעייף והיה צריך חילוף אבל אייב עדיין משחק כמו ילד, ולא במובן הטוב. הילד בצד שמאל, לעומת זאת, פשוט מעולה ונותן הכל. איזה תענוג.

כל הכבוד לרודג'רס על רוסיטר, להעלות לבנבן קטן כזה פתאום באמצע המשחק. ועל השינוי הטקטי הקטן במרכז. שאלת השליטה בסגל עדיין מטרידה.

מסכים לגבי מיניולה. שוער מצויין. נכון, הוא כנראה כבר לא יהיה שוער טופ 10, אבל אנחנו לא קבוצה כזו. הוא שוער טוב ובטוח שיכול וצריך לתת אצלנו עוד חצי עשור לפחות.

לסיכום – האופטימיות שלך מדבקת ;). הייתי חותם על תיקו אפס לפני המשחק אבל היו כמה דברים ממש טובים שאומרים שאולי יהיה בסדר.

matipool 25 באוגוסט 2015

אריאל – אחלה יומן על אירלנד . כיף לקרוא .
לגבי המשחק – 0:0 הכי לא 0:0 שיכול להיות . סוף סוף נהניתי מהקבוצה אחרי לא מעט זמן והמחצית הראשונה נתנה הרבה תקוות לעתיד ואופטימיות אחרי שני המשחקים הראשונים הגרועים שלנו .
רודג'רס צריך לחשוב טוב טוב מה הוא עושה כשהנדרסון חוזר .
קוטיניו – שלא ייגמר לעולם . איזה שחקן ! דונגה אידיוט .

matipool 25 באוגוסט 2015

דרך אגב – הבן שלי וחמי היו אתמול באיצטדיון עם אוהדי ליברפול . הייתה להם חוויה אדירה למרות שכבר ראו ביחד הרבה משחקים באנגליה . בשבת הם בטוטנהאם – אברטון . החיים היפים .

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

איזה כיף להם. קהל משחקי חוץ הוא הכי כיף בעולם

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

לא הרבה.

צ'אן מאחורי הצמד של הנדו ומילנר.
לאלנה חילוף עדיף על אייב כרגע
ולוקאס גיבוי מעולה.

ayalon 25 באוגוסט 2015

סיכום מצויין ומשחק טוב של הקבוצה.
בעיניי ההפתעה הכי נעימה היה ג'אן. איזה שחקן! לקח אחריות כשהנדו לא היה, פיזי, חזק, טכני. השילוב שלו עם מילנר והנדו יכול להיות נפלא. שלושתם עם מסירה טובה, פיזיות ומשקיענים, שלושתם יכולים להיות אלו שעולים למעלה וגם אלו שמחפים מאחור. נוכל סופסוף לחזור להיות הקבוצה שלוחצת גבוה ובנויה על המהירות שלה בחלק הקדמי, בטח כשסטארידג' יחזור למנה הקבועה שלו של 8 משחקים ואז פציעה. עד אז, במחצית הראשונה היו ניצוצות של כדורגל מרגש, בעיקר מצד קוטיניו (אפשר כבר לדבר עליו כשחקן טופ 15-10בעולם?) ופירמינו. היכולת של בנטקה להשתלט על כל כדור, ואשכרה למסור אותו לשחקן מהקבוצה הנכונה (ראיתם את זה, הסקי וקארול?) פנומנלית. יש לדעתי הרבה לאן להתקדם, ויש הרבה עם מה להתקדם.
מרקוביץ' צריך לחזור לסגל, לדעתי. הוא מוכשר מדי כדי שנוותר עליו כ"כ בקלות. אם וויתרו עליו אז עדיף כבר למכור\להשאיל אותו בינואר כדי לא ליצור מרמור בחדר ההלבשה. אותו דבר נכון גם לגבי סאקו, שכבר עושה רעשים של שחקן ממורמר. צריך לזכור שהביאו את גומז כבלם, אז הוא יוכל לשמש כבלם שלישי במקרה של פציעה\רוטציה כשמורנו (נראה הרבה יותר טוב מהשנה שעברה בדקות ששיחק) חוזר לאגף.
יש סגל רחב וטוב. צריך להתמקד השנה בבנייה של שיטת משחק מתאימה ואפשר, אם קצת מזל, לאיים על הטופ 4.

ayalon 25 באוגוסט 2015

ועוד מילה: אחת הסיבות שליברפול שיחקה כ"כ טוב במחצית הראשונה היא ארסנל. מול קבוצה שמשחקת פתוח קל לנו יותר להביא לידי ביטוי את היצירתיות והמהירות של החלק הקדמי. כשאנחנו צריכים ליזום מול קבוצה שמסתגרת, כמו בשני המשחקים הראשונים, זה נראה פחות טוב. אולי שווה לBR לשקול לשנות מערך מול קבוצות כאלו, לפחות לחלק מהזמן: לשחק עם שני חלוצים על חשבון שחקן אחד משלישיית הקישור למשל. זה יהיה נכון כשסטארידג' יחזור, אבל שווה לנסות גם את אינגס ואוריגי, או אפילו את פירמינו ממש ליד בנטקה כשמילנר עובר לאגף.

סימנטוב 25 באוגוסט 2015

ראיתי את המחצית השנייה, ארסנל היו מדליקים אבל חלביים משהו. אחרי העונה האחרונה ועם הלחץ על רוג'רס אני חושב שאתם צריכים להיות מאוד שמחים משתי המחציות. בראשונה (כפי שאני קורא) שיחקתם נהדר ובשנייה עמדתם טוב והסתדרתם עם הלחץ במרגש של קונטנדרית ועוד בתחילת העונה, אפשר לקחת המון מהמשחק הזה.
הייתי בטוח שאת השיר "כל העולם כולו כביש צר מאוד" כתבו באירלנד. שמח שלא כתבת על זה כנראה שלא היה קשה במיוחד.

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

זה נכון, רציתי לכתוב על זה ושכחתי. מסתדרים אבל בהתחלה זה מאוד מאתגר, אולי אפילו יותר מאשר הנהיגה בצד שמאל. זה לא רק שהכבישים נורא צרים אלא שאין להם שוליים בכלל, במקרה הטוב יש שיחים שגדלים ממש על הכביש, במקרה הרע גדרות אבנים

JM 25 באוגוסט 2015

נראה שרוגרס הוציא מהבוידעם את המחברות מימי מוריניו ויישם אותם על ליברפול השנה.
בדיוק אותו סגנון משחק, אותם סוג שחקנים ואותו שיטה. אני אהבתי מאוד לראות את ליברפול אתמול,
נראים מסוכנים מתמיד.

פרדי 25 באוגוסט 2015

נקודה למחשבה… מדוע לא מתייחסים לטעויות של שחקני התקפה כמו לטעויות של שחקני הגנה?! בנטקה היה חייב לכבוש אתמול, אך החמיץ שער שיכל לתת לנו את המשחק. מה היה קורה אילו היינו סופגים שער מאחת היציאות הרעות של מיניולה?? או אם חס וחלילה לוקאס היה מאבד כדור לגול?

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

ההרגשה שלי שזאת היתה יותר הצלה גדולה של צ'ך מאשר החמצה של בנטקה. כלומר, הוא היה חייב להכניס את זה ואם היה בועט חזק יותר זה גם היה נכנס אבל היה סיכון שהכדור יעוף מעל השער. הוא פשוט לא האמין שצ'ך יגיע לשם.

פרדי 25 באוגוסט 2015

1.אתה מצפה משחקן ששילמת עליו 32 מיליון ליש"ט ומשלם לו עשרות אלפים כל שבוע להבקיע ממצב כזה, זה התפקיד שלו!! אני בטוח (לפחות מקווה) שבנטקה חושב הפוך ממך, שזו הייתה החמצה גדולה שלו.
2. בכל טעות ניתן למצוא נסיבות מקלות. בכל זאת, שחקנים ברמה הזו צריכים לפעול מהר ולחשוב אפילו יותר מהר. ובכל זאת, צ'ך לדוגמא, לא קיבל הנחות בביקורות אחרי הטעות שלו בשער הראשון שספג נגד ווסטהאם.
3. אני לא חושב שצריך לצלוב את בנטקה… לדעתי, חלוצים זוכים להנחה גדולה בביקורת על החמצות גדולות (מישהו זוכר את ההחמצה של בנטקה, בסוף המשחק מול בורנמות'?), ולעומתם שחקנים שטועים בחלק השני של המגרש חוטפים יותר מדי… אין איזון!!!

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

אין ספק שאין איזון. החיים הם לא פיקניק

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

דרך אגב, תקרא קצת את המחקרים של כהנמן – זה מתחבר אליהם נהדר, על שנאת ההפסד של בני אדם. תן לבן אדם אופציה לבחור בין הפסד של 900 שקלים לבין 90% סיכוי להפסד של 1000 והוא כמעט תמיד יבחר בשני על פני הראשון. טעות שמובילה לשער לחובתך תמיד תרגיש רע יותר מטעות של פספוס שער בטוח לזכותך

פרדי 25 באוגוסט 2015

אני מחיתי על ביקורות לא מאוזנות, ואילו אתה מסביר מדוע זה קורה. דוגמאות ברוח הדוגמא שנתת באות להראות שאנשים אינם רציונאלים, ומטרתן לשפוך אור על תהליך קבלת החלטות של אנשים. דעתי היא שבכל הקשור לניתוח משחק כדורגל או לביקורת על שחקנים, אין מקום לאי-רציונאליות. בוודאי כשמדובר בפרשנים אובייקטיבים, אך גם כשמדובר באוהדים. ניתוח המשחק צריך להיעשות בנקודת מבט רציונאלית, וכשזה לא קורה צריך להעיר על כך. במשחק אמוציונלי כמו כדורגל (עבור האוהדים והפרשנים) די קל להיסחף עם הרגש בלי להרגיש… בתגובתי הראשונה נתתי זאת כנקודה למחשבה, וכולי תקווה שאנשים יאמצו גישה יותר מאוזנת…

אגב, ניסיתי לענות של השאלה: מה אני מעדיף ששופט יפסול לי גול חוקי או שיאשר ליריבה גול לא חוקי? אין לי תשובה…

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

קל להגיד, הרבה יותר קשה לעשות. גם כשאנחנו חושבים שאנחנו עושים החלטות רציונליות, יש בהן תמיד אלמנט לא רציונלי.

פרדי 25 באוגוסט 2015

אכן קשה, אבל צריך לעשות מאמץ.

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

אריאל – כל הכבוד שהצלחת לקרוא אותו. בשבילי הוא מאבק קריאה גדול.

פרדי – על טעויות של ספורט (החמצת פנדל, מול שער ריק בדקה התשעים שעולה באליפות, למשל, הרחקה בדקה תשעים שעולה במשחק מול צ'לסי) בכל עבודה נורמלית מפטרים. זה גם לא פייר הסלחנות הכללית שיש כלפי אנשי הספורט הקבוצתי.

פרדי 25 באוגוסט 2015

אתה מפטר כשאתה חושב שיש מישהו שיכול לעשות את העבודה טוב יותר.

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

להחיץ בדקה התשעים מול שער ריק/לקלל שופט ולקבל הרחקה משלושה משחקים/ למסור לשחקן יריב לבד מול השוער.
זה כמו לחבל בעיסקה שהעסק בונה במשך חודשים/זה כמו לשכוח לשלוח פקס.

בספורט קבוצתי סולחים. זה חלק מהמשחק.

matipool 25 באוגוסט 2015

כמו שכבר אמר קארא הגדול : "אף אחד לא רוצה להיות גארי נוויל" ..
כולם רוצים להיות חלוצים או קשרים .

פרדי 25 באוגוסט 2015

זה נכון. אך מסיבות רבות ומגוונות ולאו דווקא מביקורת לא מאוזנת.

Never say never 25 באוגוסט 2015

אני חושב שזה ההבדל בין פסיבית לאקטיביות. שחקן הגנה צריך לא לטעות כל המשחק. שחקן התקפה לעומת זאת, צריך לבצע פעולות אקטיביות במשך כל המשחק.

אלון 66 25 באוגוסט 2015

אף מילה על הקבוצה מהמרסיסייד, לעומת זאת על ספורט גאלי בדאבלין.
בדאבלין נמצא Croke Park שהוא האצטדיון השלישי בגודלו באירופה.
שווה לללכת ליום של משחקים גאליים – Gaelic football ו-hurling, לא יקר , בדרך כלל יש כרטיסים וזאת חוויה מקסימה למשפחות.
מדובר על ספורט חובבני כשהקבוצות מייצגות מחוזות וכמעט כל נהג מונית מקומי שתשאל אותו על Gaelic football ישבע שזה הכדורגל האמיתי.
אירועים וכרטיסים אפשר לבדוק כאן -> http://www.gaa.ie/

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

עוד שבועיים יש את הגמר של ההרלינג, אני זומם עליו

צור שפי 25 באוגוסט 2015

משחק מצויין וקיצבי (בעוונותי ראיתי רק את החצי השני אחרי הסמרטוטון בטדי) אבל:
1. מי שמכניס את אייב במקום פירמינו – לא מגיע לו לנצח.
2. מי שמכניס את אוקסייד-צ'מברליין בדקה השמונים – לא מגיע לו לנצח.
תכל'ס נעשה צדק.

בני תבורי 25 באוגוסט 2015

צור,
אני לא יודע אם עקבת, אייב נתן סדרה מצוינת של משחקי טרום עונה והיה מצוין גם בשני המשחקים הראשונים של העונה. הוא סובל ממחלות ילדות ומתקשה להחליט מתי לעצור את הריצה ולבעוט, אבל הוא בדין על הדשא. פירמינו מצוין אבל טרם הסתגל לקשיחות בליגה האנגלית ולא תרם הגנה. כששניים כאלה מתחרים על אותה עמדה אצלנו, אני מחייך בעונג.

צור שפי 25 באוגוסט 2015

משחקי טרום עונה לא עקבתי. בשני המשחקים הראשונים לא התלהבתי ממנו, לא שמתי לב שהיה טוב יותר מאשר נגד ארסנל.

D! פה ועכשיו 25 באוגוסט 2015

פירימינו נראה היה עייף ובעיקר הפסיק לתרום לסגירה ההגנתית.
לאייב יש יכולות התקפיות והוא צעיר ואמור להיות יכול לרוץ ולסגור.

אפילו שחשבתי מראש שזה חילוף לא טוב. אני תוהה מה קרה למרקוביץ?

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2015

מושעה

אבי גלברט 25 באוגוסט 2015

אתה בטוח אריאל ? מושעה ע"י מי ?

גל 26 באוגוסט 2015

בתור אחד שחי באירלנד, אתה עושה לה כאן אידאילזציה רצינית

Comments closed