יומן דבלין (4) – הצפון זוכר. וגם מה עושים עם ליברפול?

על ההבדלים הלא קיימים בין הצפון לדרום באירלנד ועל המצב של ליברפול

* הערת פתיחה – מי שרוצה לדעת את דעתי על ליברפול בלי להזדקק לקרוא את חוויותיי באירלנד, מוזמן לקפוץ לחלק האחרון. לא נכעס.

north - sign

סוף השבוע האחרון שלנו היה עמוס במיוחד.

בשבת, נסענו לטיול בצפון אירלנד, בדרכנו לכמה תופעות טבע יפות במיוחד שהמליצו בפנינו עליהם.

כמו הרבה אנשים, גם אנחנו גדלנו על סיפורי הזוועה של צפון אירלנד, הקרבות בין הקתולים לפרוטסטנטים, בין ה-IRA לבריטים (בהערת אגב – האם גם אתם כשאתם נוסעים לחו"ל, מקבלים אזהרות ממשפחה/חברים על כמה מסוכן שם וניזהר, כאילו ישראל זה המקום הבטוח בעולם?) אז אני לא יודע למה ציפיתי כשנסעתי לשם, אבל בטח לא לעובדה הפשוטה שמדובר בדיוק באותה מדינה.

הנה דרכים לדעת שהגעת מאירלנד לצפון אירלנד:

– המרחקים הם במיילים ולא בקילומטרים

– אתה משלם בפאונדים במקום ביורו

– למקומיים יש מבטא עוד יותר מודגש ואתה ממש, אבל ממש, צריך להתאמץ כדי להבין אותם.

אני יודע, כמו שחברים דאגו להזכיר לי, שכאורח לרגע שלא ממש מעורה בפרטים, אני לא יכול להבדיל בניואנסים שבני המקום בודאי יכולים להבדיל בינהם. וכמובן – העובדה היא שאני לא ממש מסוגל להבדיל בין קתולים ופרוטסטנטים ולמה זה כזה חשוב לאנשים ההבדל הזה. גם לא ביקרנו בבלפסט, העיר שבמרכז הסכסוך. ועדיין, הקו הדימיוני הזה שמפריד בין צפון אירלנד לאירלנד נראה לי, כאורח מבחוץ, כדבר הכי מלאכותי בעולם.

בסופו של דבר מדובר באי. לא גדול במיוחד אפילו, יחסית. האנשים בצפון ובדרום חולקים בינהם את אותה התרבות. כן, הדת היא שונה, אבל ההיסטוריה של כולם היא אותה היסטוריה. השפה אותה השפה (טוב, פחות או יותר). הכפרים נראים בדיוק אותו הדבר. האוכל הוא אותו אוכל. הבירה אותה הבירה. הנופים אותם נופים, הכבשים אותם כבשים, הדשא אותו דשא וכולם מוקפים על ידי אותו אוקינוס ויורד עליהם אותו גשם 90% מהזמן. המעבר בין המדינות חופשי לחלוטין. לישראלי כמוני, שאולי לא מאמין גדול בקונספט של אומות אבל עדיין רואה הבדלים תרבותיים, לשוניים והיסטוריים די תהומיים בינינו לבין שכנינו ולכן מבין את ההפרדה שקיימת אצלנו, אז ההפרדה פה היא באמת משהו לא ברור.

נניח, כשרורי מקלרוי, שחקן גולף צפון אירי מצליח, מנצח טורניר גדול – האם האירים שמחים בשבילו וגאים בו? האם הצפון אירים מעודדים את נבחרת אירלנד בכדורגל כשזו נאבקת עכשיו על עליה ליורו (דרך אגב, גם הנבחרת הצפון אירית עכשיו במצב סביר) או דווקא שמחים לאידה? האם האירים רואים בג'ור'גי בסט בשר מבשרם? מה הצפון אירים חושבים על בונו? ועל שינייד אוקונור?

והנה אבסורד מסוים – ברוגבי, שאליפות העולם שלו מתקיימת בימים אלו, הנבחרת האירית מייצגת את שני חלקי האי. אז עכשיו פתאום הם מעודדים נבחרת שמשחקת תחת הדגל הירוק-לבן-כתום ולא את הנבחרת האנגלית, שהדגלים שלה מתנוססים בהרבה בתים?

יש פה הרבה שאלות ומעט תשובות.

בעיניי, המצב פה מוכיח כמה קל לאחד אנשים תחת מטרה מסוימת, כמה אנשים רוצים להשתייך למשהו בעיקר אם אותו משהו מאופיין כלא משהו אחר. העובדה שמנהיגים פוליטיים הצליחו לגרום לכל כך הרבה הרג ושנאה בתוך מדינה שבה יושב מה שמוגדר על ידי כמעט כל מי שדרך פה כאחד העמים החביבים בתבל, מוכיחה שהרבה יותר מדי קל לתמרן בני אדם.

לפעמים, כשאני רואה אוהדים מדברים על שחקנים של קבוצה יריבה על אוהדים שלה בשמות איומים, בכינויים מגונים וקללות מקללות שונות אני שואל את עצמי – מה לעזאזל? בסופו של דבר זה משחק. ואתה מבין בעצמך שהבחירה שלך בקבוצה מסוימת היא לא יותר מאירוע קוסמי מסוים שבקלות היה יכול להתחלף. את אינטר, למשל, אני אוהד כי התאהבתי בוולטר זנגה במונדיאל שלא היה ב-1990. אוהדים אחרים התאהבו במילאן בגלל מארקו ואן באסטן או חוליט (לא מאשים אותם) – האם זה הגיוני להסתכל עליהם כעל אנשים נוחתים ממך, אנשים נתעבים, רק בגלל הבחירה הרנדומלית השונה מזו שלך?

באותה מידה, היכולת להסתכל מלמעלה, היכולת לא לחוש אמפטיה, כלפי בן אדם אחר רק בגלל שהוא נולד לקבוצת לאום שונה משלך – סתם, כי זה היה המזל שלו – היא בעיניי אחת מתעלומות היקום. הצורך הזה להרגיש שייך, אולי נובע מהאבולוציה האנושית, אז חיינו בקבוצות קטנות של 100 איש שהיכולות שלהם להגן על עצמם כנגד שבטים יריבים היתה קריטית, הוא כנראה אחד מהרגשות הכי חזקים ביקום, אם הוא מסוגל לגרום לשנאה כל כך בוערת ולתוצאות הקיצוניות שלה.

וזאת התרומה הקטנה שלי ליום הכיפורים הזה.

*

נחזור לסוף השבוע האחרון. ביום ראשון, התכנון היה לבלות קצת עם הילדים בבוקר באיזה פארק ואת אחר הצהריים לבלות בפאב עם משחק של ליברפול, אבל לא רק. כי באותו יום ראשון נערך הגמר הגדול של הכדורגל הגאלי – אירוע ספורט ייחודי לגמרי לאירלנד.

זה די מדהים, כשחושבים על זה, מדינה שיש לה ספורט (למעשה שניים יחד עם ההרלינג, שבתכ'לס זה אותו ספורט רק עם כדור קטן ומקל לחבוט בו) ייחודי לגמרי לה, שלא משוחק בשום מקום אחר, וזה לא איזה אירוע זניח אלא ספורט שמשוחק בכל מחוז וכפר, על ידי עשרות אם לא מאות אלפי אנשים וממלא איצטדיון של 84 אלף איש ביום גשום. הדבר היחיד שמזכיר את זה הוא הפוטבול האמריקאי, אבל גם זה ספורט שמשוחק מחוץ לארה"ב, גם אם לא ברמה שמתקרבת למקור, ובטח נצפה מחוץ לארה"ב. משחק פוטבול מביא לוומבלי 80 אלף איש, אני בספק אם משחק של כדורגל אירי יביא 80 איש (לא אירים כמובן) בכל מקום אחר בעולם.

כדורגל גאלי, לעומת זאת, לא משוחק בשום מקום אחר שאני מכיר, למרות שבסופו של דבר מדובר בספורט מאוד פשוט להבנה. בעיקרון מדובר בשילוב בין רוגבי לכדורגל. מותר לך להתקדם עם הכדור (שנראה כמו כדורגל רגיל, רק קצת קל יותר) כמה שאתה רוצה כל עוד מדי פעם אתה מקפיץ אותו עם היד או עם הרגל (ואל תשאלו אותי כל כמה זמן – כמו בכדוריד עם הצעדים, אני אף פעם לא מבין אם יש חוקים באמת מוגדרים לזה), מותר לך למסור אותו באמצעות היד או הרגל, גם קדימה וגם אחורה וצריך להכניס את הכדור או לשער (שם עומד שוער) או בין שתי הקורות שמעל השער, מה שיקנה לך נקודה אחת, לעומת שלוש על גול אמיתי. זהו בערך. הא, ויש תיקולים. שוב, אל תשאלו אותי מה מותר ומה אסור כשבאים לתקל שחקן, בואו רק נגיד שזה לא הרבה פחות אלים מרוגבי.

בקיצור, ספורט שכיף להתחבר אליו ובתקופה שלי פה צפיתי בכמה וכמה משחקים, גם אם במקביל לכדורגל, בחדווה רבה. לכן, חיכיתי ליום ראשון שאוכל לראות את המשחק של ליברפול בפאב יחד עם עוד כמה מאות אירים נרגשים. אם לא נשים גולים, לפחות נראה כאלו בגמר של הגאליק, אמרתי. בטח ובטח שהקבוצה המקומית של מחוז דבלין (הקבוצות מייצגות מחוזות ולא ערים) שיחקה בגמר.

בעיר עצמה היתה חגיגה עצומה. אלפי אוהדים גדשו את הרחובות בצבעי כחול-תכלת (דבלין) וירוק-צהוב (קרי). רק מה? כשהגעתי לפאב התברר שהוא מלא לחלוטין ואין בו כבר מקום לאף אחד. הייתי יכול לחפש מקום אחר אבל הגשם ניתך והמשחק של ליברפול התקרב, אז ויתרתי וחזרתי הביתה בבושת פנים, כדי לראות את המשחק באינטרנט.

בואו רק נגיד שאם החוויה שלכם היתה קשה, אז שלי היתה קשה פי כמה. אני לא חושב שראיתי יותר מ-10 שניות רצופות של כדורגל בלי שהשידור יתקע. העובדה היא ששעתיים אחר כך עברתי לראות פוטבול באפליקציית ה"גיים פאס" ושם הצלחתי לראות את כל המשחקים באיכות HD, בלי תקיעות בכלל. מוצר מושלם. כדורגל, לעומת זאת, איכשהו אין לך ברירה אלא לשלם כסף לספק טלוויזיה יקר או לנסות שידור אינטרנטי מחורבן. תספרו לי עוד על כמה הכדורגל מתקדם לעומת אמריקה.

*

טוב, כתבנו איזה אלף מילה בלי לגעת באמת בנושא שלשמו התכנסנו. כנראה שיש לזה סיבה.

אני חושב שאין חולק על כך שהמצב של ליברפול בקאנטים כרגע. אם היו נקודות, נניח ההפסד לווסטהאם (שמוכיחה לנו שלא היה מדובר באירוע מקרי, דרך אגב), שבהן חשבנו שמדובר במשבר רגעי שאולי נתאושש ממנו בקרוב, הרי שכרגע המצב נראה רע. אולי שיחקנו טיפה יותר טוב מול נוריץ' אבל זה לא משנה את העובדה שלא רק שלא ניצחנו אלא שגם יש קוצר רוח הולך וגובר בקרב האוהדים כלפי הקבוצה בכלל וכלפי ברנדון רוג'רס בפרט. קשה לי להאמין שרוג'רס ימצא רוב בקרב האוהדים שתומך בהישארותו בתפקיד כשחלק נכבד מהם היה רוצה לראות אותו הולך הביתה מחר.

הדיעה שלי הרבה פחות נחרצת מהם. אני אנסה להסביר את זה בכמה נקודות:

– הבעיה הכי גדולה של ליברפול בעיניי היא לא שחקן זה או אחר וגם לא מאמן זה או אחר. זאת בעיית גישה. בעיה שיוצרת מעגל קסם שקשה מאוד לשבור אותו. הגישה של אוהדי ליברפול היא שמדובר בקבוצת פאר שאמורה להתחרות על האליפות ועל כן על מאמן להביא הצלחות. ברגע שזה לא קורה, המאמן מפוטר, מאמן אחר מגיע במקומו, הרבה כסף יוצא על רכש. לקבוצה לוקח זמן להתחבר. עד שזה קורה, שחקנים עוזבים, מגיע רכש חדש, לוקח זמן לקבוצה להתחבר, המאמן מפוטר כי אין תוצאות – והנה המעגל מתחיל מהתחלה. ראינו את זה ב-2009 כשסוף סוף ליברפול התחילה להתחבר, היתה קרובה לאליפות, שחקנים טובים עזבו, שחקנים פחות טובים הגיעו ולפני שאנחנו יודעים המאמן עוזב. אותו דבר קרה ב-2013. אחרי שנה ראשונה עם מאמן חדש ורכש חדש, הקבוצה התחברה, רצה לאליפות, שחקנים טובים עזבו (טוב, שחקן אחד. אבל טוב במיוחד), הרבה שחקנים קצת פחות טובים נרכשו והתוצאות כמובן לא מגיעות.

– אם הייתי צריך לשים את האצבע על הבעיה העיקרית פה – מדובר במועדון בחוסר יציבות כרוני. כמעט כל שנה יש בו חמישה-שישה שחקנים חדשים בהרכב. וגם אלו שנרכשים, חלקם נעלמים מהר מאוד בלי לקבל הזדמנות. תשאלו את עצמכם איפה אספס, לואיס אלברטו, באלוטלי, מרקוביץ' ועוד הרבה חבר'ה אחרים שנרכשו ונמכרו מהר מאוד. במקרה הטוב הם יוצאים להשאלה ואז נעלמים. הרצון הזה להצליח עכשיו, חוסר היכולת לבנות לאט, לקבל עונות בניה בשלווה יחסית (אלא אם מדובר בעונה ראשונה של מאמן, וגם אז – ראינו אצל הודג'סון ואפילו דלגליש שזה לא הספיק) פשוט לא קיימות. לא אצל האוהדים ולא אצל הבעלים.

– ובואו נזכור – המצב היום, הן בשל החלטה של הבעלים והן בשל המצב הכלכלי הפחות טוב של ליברפול מול שאר הגדולות, הוא שהקבוצה הזאת מסרבת לקנות שמות גדולים באמת. היא תוציא כסף, ולא מעט ממנו, על רכש. אבל לקנות שחקנים בכסף גדול כמו ששאר המועדונים שמעליה עושים – היא לא עושה פר הגדרה (אם זה נכון או לא זאת שאלה אחרת). לכן כשמוכרים שחקן כמו סווארז או אפילו סטרלינג, מרבית הסיכויים שהתחליף שלו לא יהיה באותה רמה כמוהו.

– לכן, ולא בגלל סיבות אחרות, אני לא שש לדרוש את ראשו של רוג'רס. האם הוא עושה טעויות כרגע? בהחלט. עוד שניה נדון בהן. אבל צריך לזכור את התחלופה האדירה של השחקנים שיש במועדון הזה ואת העובדה שרק יציבות אמיתית בסופו של דבר תוכל לייצר קבוצה תחרותית. אם נחליף מאמן עכשיו, נביא עוד פעם רכש חדש שנה הבאה ועוד פעם נבנה מחדש – יש למישהו ספק שאותו מאמן יתקשה לספק תוצאות מיידיות כמו שהאוהדים רוצים?

– אבל, מצד שני, ותמיד יש צד שני – אם בעבר הייתי משוכנע שאם ניתן לרוג'רס את היציבות הוא יוכל לספק את התוצאות, הרי שהיום אני כבר לא כזה בטוח. האם יש לו חסרונות, טקטיים ואחרים? כן, כמובן. אז מה? ונגר מושלם? ואן חאל מושלם? פלגריני הוא גאון כדורגל?

אז מה ההבדל בינם לבין רוג'רס, שהופך אותם למאמנים שמצליחים להוביל את הקבוצות שלהם לאורך זמן להצלחות (טוב, הכל יחסי. בהשוואה לליברפול, מה שונגר עושה בארסנל זאת הצלחה ענקית)? לטעמי זאת היכולת שלהם להחזיק בשיטה ברורה ולהתמיד בה לאורך זמן. הקבוצות של ואן חאל אולי לא ישחקו כדורגל מרתק (לטעמי, כמובן) אבל אתה יודע בדיוק מה לצפות מהן. והוא ידבוק בשיטה שלו, לא משנה מה יגידו המבקרים אפילו זה יוביל לפיטוריו. הוא יודע מה הוא רוצה ואו שהשחקנים ישחקו כמו שהוא רוצה או שהם לא יהיו שם. גם ונגר יודע מה הוא רוצה. גם הסיטי משחקת בשיטה מאוד מובחנת תחת פלגריני. כמובן שצ'לסי של מוריניו.

אצל רוג'רס, לעומת זאת, אני מתקשה להאמין שיש מישהו שמסוגל להגיד במה בדיוק הוא מאמין ואיך הוא מנסה שהקבוצות שלו ישחקו. זה התחיל במשחק פוזשן בעונה הראשונה שלו, כמו שהוא אימן בסוונזי, המשיך במשחק מעבר מהיר בעונה השניה והחל מעונה שעברה זה הפך להיות מיש-מש של סגנונות, עם חלוץ בודד, עם שלושה בלמים, עם יהלום, עם שחקני כנף מהירים, 4-5-1, 4-3-3, 3-5-2, אלוהים יודע מה. אתה רואה הרכב, חושב שתקבל שיטה מסוימת ומקבל משהו אחר לגמרי. וכמובן, כל זה משתנה באמצע המשחק בהתאם לתוצאה, אבל אף פעם לא בדרך שחשבת שצריך להיות.

– רוג'רס כרגע הוא מאמן שנלחם על חייו. וככזה, הוא כמו אותו צפרדע בצנצנת החלב שבועטת לכל הכיוונים בניסיון לייצר משהו. הבעיה היא שעבודה של מאמן היא בדיוק ההיפך מכך. היא דורשת יציבות. שיטה ברורה. היררכיה ברורה. השחקנים צריכים לדעת על עיוור איפה כל החברים שלהם נמצאים. רוג'רס לא מייצר את זה. וזאת בעיה.

– אני לא יודע להגיד אם רוג'רס איבד את המועדון בסיום של העונה הקודמת. ההרגשה שלי אז היתה שיהיה לו קשה להרוויח את השחקנים מחדש. לגרום להם לשחק בשבילו. לא יודע אם הם רצו שהוא יילך, אבל כנראה שהם לא נורא רצו שהוא יישאר. או שהם פשוט היו בטוחים שהוא הולך ולכן לא ראו טעם להילחם. מה שזה לא יהיה, קשה להרגיש שהשחקנים מאמינים כרגע ברוג'רס. אבל, וזה אבל חשוב – הכי קל תמיד להפנות אצבע מאשימה כלפי מאמן. הוא האיש שהכי קל לשלוח אותו הביתה. הוא זה שמרוויח הכי פחות, הוא דמות אחת ולא 11 שחקנים שלך תדע מי מבינהם הוא החוליה החלשה. אבל בואו נזכור שיש פה לא מעט שחקנים שלא נותנים את התמורה. החטאות רבות מול השער, ביצועים הגנתיים בינוניים. שחקנים שלא נלחמים על כל כדור. אין לחץ על המגרש כמו פעם. אין מהירות בחלק הקדמי. וכמובן – לא חסרות פציעות, כשאנשים לא מבינים עד כמה הפציעה של הנדרסון קריטית.

– אז מה עושים כרגע? עושים מה שאוהדים עושים. תומכים במועדון ומקווים שיתאושש. אין לנו שום אופציה אחרת.

לא באנו להנות. יום כיפור או לא?

יש מצב שעלו פה על משהו
סנדרלנד. המקום הראשון

109 Comments

בני תבורי 23 בספטמבר 2015

רוג'רס נמצא כעת במצב נפשי בו הוא לא מסוגל לייצר שום מומונטום חיובי. הוא לא יכול לחשוב חיובי כי כל נפשו וכל מאודו עסוקים בשתי זירות מאיימות, הגירושין שלו והקבוצה המחורבנת שלו.
לרוג'רס נגמרו הסיפורים. אין לו כבר את הסגל שדלגליש בנה, לא את סוארז שעזב ולא את הועדה שהנחיתה לו את באלוטלי על הראש. הוא ולא אחר אחראי לסגל, הוא ולא אחר אחראי להצבת השחקנים על המגרש, הוא ולא אחר אחראי לקביעת שיטת המשחק. הוא הולך מכישלון לכישלון וחבל על כל יום נוסף שהוא בתפקיד.
ליברפול כבר מזמן אינה קבוצת צמרת ובדרך הנוכחית גם לעולם לא תחזור להיות. היא תוכל לעשות את זה רק על ידי התקדמות וצבירת השגים ואת זה רוג'רס בר לא יכול לספק. יש לו כיום סגל רחב עם פתרונות למצבים שונים, אך הוא מעדיף להציב שחקנים לא בעמדות שלהם להשתמש בברירת המחדל הלוקאסית, לשחק הגנתי גם כשלא צריך ולשדר לכל יריב אני פוחד פחד מוות.
רוג'רס לא יכול להביא שינוי לליברפול. הוא לא יתחיל פתאום לשחק יהלום או 4-4-2 כי מה יגיד אם ינצח פתאום, שהייתי אידיוט עד היום ועכשיו הכל בסדר?
רוגר'ס איבד את השחקנים. הם לא מבינים מה הוא רוצה מהם ולמה הם משחקים בעמדות בהן אין להם מושג מה עושים. קוטיניו מיואש וכבר על הרכבת לברצלונה ואחריו עוד שחקנים. רק מנג'ר חדש עם רוח חדשה יכול, אולי, להוציא משהו מהשחקנים.

שי 23 בספטמבר 2015

+1
ממש רואים את חוסר החשק והאומץ אצל השחקנים, אני מרגיש כאילו הם פוחדים מהצל של עצמם ולכן גם היכולת שלהם על המגרש כזאת.
רודגרס בתור המנהל, תפקידו להוציא את המירב מהסגל שלו. את זה הוא לא עושה כבר תקופה.
לכן עליו לתלות את הנעליים או המשרוקית.

wazza 23 בספטמבר 2015

לגבי הכדורגל הגאלי, באוסטרליה יש משחק שמבוסס עליו שנקרא פוטבול אוסטרלי ודי כמה שנים (אולי במשחקי קומונוולת'?) הם מתמודדות אחת מול השניה באיזשהו שילוב של שני המשחקים, אגב הפוטבול האוסטרלי יותר פופולרי מהרוגבי בחלקים מסוימים בעיקר במלבורן ואולי אפילו בכל אוסטרליה עוד אגב זה משחק ממש מטומטם

ריצ'י מקאו 23 בספטמבר 2015

אכן יש טורנירים של compromised\International rules בהם משחקים משחק בין אושטרלים לאירים עם חוקים מוסכמים שהם בין הכדורגל הגאלי לבין הפוטבוך האוסטרלי. לדעתי פוטבול אוסטרלי הנו הכי פופולרי בויקטוריה (מלבורן) אבל במקומות אחרים הראבי ליג או ראגבי יוניון יותר פופולרים.

אריאל גרייזס 23 בספטמבר 2015

אולי אתה תוכל להסביר לי – ברוגבי, מה התפקיד של אלו שיושבים בתא למעלה עם מחשבים וכאלו? הרי זה לא שיש מתאמי התקפה כמו בפוטבול?

דורפן 24 בספטמבר 2015

זה צוות האימון. להבדיל מכדורגל הם במקום שהם יכולים לראות את המשחק

dmc 23 בספטמבר 2015

הקבוצה לא מביאה שמות גדולים כי הם לא רוצים לבוא, לא בגלל "החלטת הנהלה". מסכים איתך שלהחליף את רוג'רס זה מיותר, זה לא שמאמן אחר יעלה אותנו לצ'מפיונס. שיתנו לו לסיים את העונה, כשסטארידג' והנדרסון יחזרו לכושר כל הסיפור יראה יותר טוב.

ניינר / ווריור 23 בספטמבר 2015

הג'וב גדול עליו. עונה מוצלחת אחת שהתפלקה לו איכשהו לא עושה אותו ראוי לתפקיד. אני מרגיש אותו דבר לגבי פוצ-ץ'טינו שאפילו עונה גדולה לא נתן וגם לא ייתן

ran 23 בספטמבר 2015

אם העונה הקודמת התקבלה בהבנה מסוימת עקב העזיבה של סוארס,
השנה הזו BR היה אמור לתקן בגל הרכש השני את הליקויים מהשנה הקודמת וזה רק נראה רע יותר.
כתבתם בני מעלי ואתה שני דברים עקרוניים וחשובים-
החיסרון של הנדרסון במצב נוכחי הוא קריטי (והקילומטרז׳ האנרטי של מילנר מבליט זאת)
ורק דמות חדשה בראש המערכת יכולה לעורר את הקבוצה כי החבר׳ה על המגרש נראים אבודים ואפאתים.

אריק 23 בספטמבר 2015

חשבתי שנשלחת לברר האם השורשים הצפון אירים הם שמהווים משקולת על ברנדון ומונעים את הצלחתו.
להחליף מאמן אחרי שהביא כל כך הרבה שחקנים חדשים בשנתיים האחרונות זה בזבוז כסף. עם זאת, חוששתני, שמדובר במאמן בינוני שנישא יפה עכתפי סוארז.
לפני שנה כשסוארז נמכר וליברפול היתה סגנית, וסיימה לפני יונייטד, היא עשתה מה שעשתה כשעקפה אותה 10 שנים קודם. אז הביאו את דיוף ודיאו, הפעם את ללנה ומרקוביץ. באותה צומת הקבוצה פנתה שוב לפניה הלא הנכונה. ייתכן שיעברו עוד שנים רבות עד שתהיו שוב בצומת הזאת.

יניר 23 בספטמבר 2015

קצת על אירלנד. חייתי שם שנתיים וחצי באמצע שנות ה90. בהשוואה לסכסוך שלהם, הסכסוך שלנו נראה בעיניהם מאד קל לפתרון-" זה רק סכסוך על קרקע אצלכם ואצלנו-מלחמת דתות,"
הסכסוך שם היה גם אכזרי יותר מאשר אצלנו ובכל זאת- שם הענינים נרגעו כמעט לגמרי וכאן אנחנו הולכים אחורה.
לגבי ליברפול- פשוט תרגעו, תבינו שאתם לא אימפריה כרגע ותנו לרוג'רס לעבוד בשקט
ולגבי צפון אירלנד- בלפסט שווה ביקור ולו רק לראות את שרידי הסכסוך וכמובן גשר החבלים וgiant cauase way

אריאל גרייזס 23 בספטמבר 2015

גייאנט קאסאוואי והגשר חבלים זה איפה שהיינו בשבת. גם בלונדונדרי, שהיה קצת מאכזב

גורביץ' 23 בספטמבר 2015

בצפון אירלנד – מדינת הרקע שעמדה מאחורי הסכסוך (אנגליה) שידרה וממשיכה לשדר יציבות, עד ששני הצדדים התבשלו לכדי פיתרון שיעצור את האלימות. אהבה גדולה בין שני הצדדים אין גם היום עד כמה שאני יודע וזה בסדר.
בישראל – כל מדינות הרקע שעומדות מאחורי הסכסוך – מתפרקות, בדרך לפירוק, בדרך למלחמה עם דעש, התאוששו מהפיכה, והם הכל חוץ מיציבות. חוץ ממצרים, ערב הסעודית וישראל אני לא חושב שיש מדינה אחת במזה"ת שמישהו יכול להגיד שתהיה קיימת עוד 20 שנה במתווה הנוכחי שלה. בלי יציבות איזורית לא יהיה אף פעם סוף לסכסוך שלנו.

ניב 23 בספטמבר 2015

נפלא (לא המצב של ליברפול), מאחל לכם המשך טוב יותר.

רועי 23 בספטמבר 2015

אריאל כיפור שמח

זמן.רב אני אומר ליברפול מועדו גדול מאוד עם.קבוצה בינונית.
מבחינת גלובליות כלכלית.אנחנו בין הגדולות, כן גם בין.המועדונים.הגדולים יש הבדלים לא קטנים.

לפני שזרקו אותי מהפורום כי אמרתי אמת, השחקנים.(זילזלו בנו הואהדים וקיבלו בראש מסטוק.
כי אסור לומר על שחקן הוא טיפש כי קיבל שני צהובים אדיוטים.)
אין ספק שנמאמן לא האשם היחידי, השיטה לא לרכוש. שניים או שלושה שחקנים מוכחים, גם אם הוא בן 31.
רכישת כוכב על תראה לשחקנים מצטיינים אחרים על. הכוונות שלנו, להתחרות על אליפות ולא על פירור אולי יפול ונגיע למקום ה 4.כבר זמן רב ד לא רואים שיטה קבועה, זאת אחת הבעיות, אין לי מושג למה לצפות מהקבוצה שלנו.

אין כעט תחליף לסוארז שהיה אחראי להרבה יותר שערים מהבישולים וכיבושים שלו. התנועה הבלתי מתפשרת שלו לאורך כל המגרש פתחה שטחים לשער השחקנים.
אני לא רואה סיכוי לשיפור ללא שינוי בשיטת החשיבה של בעלי המועדון.
בשביל להלחם בברצלונה ושיטי חייבים להביא כוכבים, מידי פעם ניפול, לרוב נרוויח מהם.

cookie-monster 26 בספטמבר 2015

אין תחליף לסוארז. נקודה.

רועי 23 בספטמבר 2015

אריאל כיפור שמח

זמן.רב אני אומר ליברפול מועדו גדול מאוד עם.קבוצה בינונית.
מבחינת גלובליות כלכלית.אנחנו בין הגדולות, כן גם בין.המועדונים.הגדולים יש הבדלים לא קטנים.

לפני שזרקו אותי מהפורום כי אמרתי אמת, השחקנים.(זילזלו בנו הואהדים וקיבלו בראש מסטוק.
כי אסור לומר על שחקן הוא טיפש כי קיבל שני צהובים אדיוטים.)
אין ספק שנמאמן לא האשם היחידי, השיטה לא לרכוש. שניים או שלושה שחקנים מוכחים, גם אם הוא בן 31.
רכישת כוכב על תראה לשחקנים מצטיינים אחרים על. הכוונות שלנו, להתחרות על אליפות ולא על פירור אולי יפול ונגיע למקום ה 4.כבר זמן רב ד לא רואים שיטה קבועה, זאת אחת הבעיות, אין לי מושג למה לצפות מהקבוצה שלנו.

אין כעט תחליף לסוארז שהיה אחראי להרבה יותר שערים מהבישולים וכיבושים שלו. התנועה הבלתי מתפשרת שלו לאורך כל המגרש פתחה שטחים לשער השחקנים.
אני לא רואה סיכוי לשיפור ללא שינוי בשיטת החשיבה של בעלי המועדון.
בשביל להלחם בברצלונה ושיטי חייבים להביא כוכ9בים, מידי פעם ניפול, לרוב נרוויח מהם.

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

באופן אישי אני לא חושב שיש לרודג'רס סיכוי להוציא עוד משהו מהקבוצה הזו. למעט סטרלינג הוא לא הצליח לקדם אף שחקן ובטח לא את הקבוצה.
יכול מאד להיות שעונת הלואיס שחווינו הקדימה יותר מדי את קצב ההתקדמות הנכון של הקבוצה והובילה שוב לדרישות מיותרות אבל

BR נכשל עם שחקנים שהונחתו עליו ועכשיו גם אם שחקנים שהוא בחר. עדיף לתקן את הטעות של הקיץ עכשיו ולא להמשיך ולחכות. בהנחה כמובן שמחתימים קודם מאמן אחר בעל שיעור קומה מספק למשוך לכאן שחקנים משני קבוצה (ויש כרגע שניים כאלו בחוץ, אחד שמסרב לכל הצעה שמגיעה אליו).

וגם הגישה הזו של להוציא מאה מליון על עשרה שחקנים בינוניים במקום על שניים פשטה את הרגל. אני דווקא חושב שהיא אחלה של שיטה אבל רק עם יש לך מועדון עם שיטה שבה גם שחקן בינוני יפרח ואז אפשר למכור אותו לספרד בארבעים מליון. כמו שאמרת, כרגע זה לא קיים.

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

והנה בשבילך דרך לראות כדורגל בלי שאר הירקות

http://www.premierleaguepass.com/plp/georestricted.jsp

לא ניסיתי מעולם ותצטרך גם לעקוף את עניין האייפי אבל זה קטן עלייך. (חפש בגוגל)

dmc 23 בספטמבר 2015

"למעט סטרלינג הוא לא הצליח לקדם אף שחקן" קוטיניו הנדרסון סוארז סטארידג' – כולם נתנו את העונה הכי טובה בקריירה אצלו.
"נכשל עם שחקנים שהוא בחר" זהו? בנטקה פירמינו אינגס קליין כולם כבר מוגדרים כישלונות אצלך? עוד לא עברה רבע עונה.
ואם שחקן של 50 מיליון היה רוצה לבוא לליברפול נראה לי שלא היו מסרבים לו, פשוט אף אחד לא רוצה

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

קוטינו שחקן מדהים אני לא רואה אותו מתקדם לאןשהו בזמן שהוא אצלנו.
סטאר לא הגיע אלינו ככלום ושום דבר אלא ככישרון שלא מצא את מקומו בקבוצה מלאה בשחקנים
על הנדו אפשר להתכווח אבל בגדול זה ששחקן נתן את העונה הכי טובה שלו בקריירה אצלנו לא אומר שהוא השתפר תחת המאמן

אצל סטרלינג ניתן היה לראות עבודה של מאמן, לפחות לטעמי, בשילוב שלו אל תוך הקבוצה

ועדיין כל אלו + רודג'רס בעיקר נהנו מזה שלואיס הגיע לקבוצה ופשוט שינה לחלוטין את כל המצב והצורה שבה קבוצות התארגנו מולנו.

לא לוקח מBR את העמדת הקבוצה בעונת הלואיס אבל השנים מראות שהוא בעיקר כנראה לא הפריע.

מה גורם לך לחשוב שהשחקנים שהגיעו השנה יהיו שונים מאלו של השנים הקודמות שמבלים היום בכל מיני מקומות עלומי שם? לא יהיה מקום לרשימת כל השחקנים שעברו אצלנו בשלוש השנים האחרונות ולא השתלבו בקבוצה. גם בעונת הלואיס הוא לא הצליח לייצר סגל של יותר משש עשרה שחקנים אפילו לא בתור שחקנים תומכים אז כן, מבחינתי הוא נכשל בנושא הזה

אריאל גרייזס 23 בספטמבר 2015

די, נו. אתה חושב שאינטר היתה מוכרת את קוטיניו בגרושים או צ'לסי את סטארידג אם הם היו חושבים שהם שחקנים אדירים?
לרוגרס יש לא מעט בעיות אבל לא צריך לקחת ממנו את הדברים שהוא כן עשה ויודע.

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

רוצים להתווכח על קוטי, לומר שהשחקן שהוא היום לא היה קורה בלי רודג'רס, ניחא, מקובל עלי שאפשר להתווכח אם כי אני עדיין רואה אותו מתקדם הרבה יותר במקום אחר.

זה בטח לא המקרה של סטאר. כמובן, אם בהזדמנויות שניתנו לו לפני כן הוא היה הופך לדרוגבה אז לא היו נותנים לנו אותו. שחקן ששיחק בכל הנבחרות של אנגליה ובסך הכל העמיד מספרים סבירים בתוך קבוצת על שלא קל להתקדם בה.

אפשר גם לשוב ולדון על הנדו אם כי רק המזל והפציעות העבירו אותו לעמדה הראויה לו, ממש לו ברנדן.

Matipool 23 בספטמבר 2015

רק להזכיר שסוארז הגיע אלינו עונה וחצי לפני ״עונת סוארז״ והיה שחקן טוב או טוב מאד אבל רחוק ממה שהוא הפך להיות בעונה השנייה אצל רודג׳רס .
מבחינתי , מגיע לרודג׳רס קרדיט רציני על העונה ההיא . היא לא רק של סוארז ( לא לשכוח סדר גודל של יותר מעשרה משחקים שהוא היה מורחק ) . סטארידג׳ , סטרלינג והנדרסון היו נפלאים בעונות האישיות הכי טובות שלהם . ההזזה לאחור של סטיבי גם היא לזכותו של רודג׳רס .
מצד שני – בצד השלילי זה חוסר היכולת לשפר את המשחק ההגנתי ( כוכבית – גם בגלל סגנון המשחק והטירוף ההתקפי ) ואובדן האליפות שהייתה כבר ביד ( מה לעזאזל אתם רצים בטירוף להתקפה במצב של תיקו בתוספת הזמן של המחצית ? ) .
לצערי , הקרדיט הולך ונגמר .

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

אספאס מישהו?

Matipool 23 בספטמבר 2015

לא להאמין שזה אותו אספס או אספאס .

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

בכל מקרה הוא לא לגמרי אפס

סוס זקן 23 בספטמבר 2015

בשנת 2000, שנתיים לאחר חתימת הסכם "יום שישי הטוב", במהלך טיול בצפון אירלנד, הגענו לדרי (אם אתם קתולים. הפרוטסטנטים קוראים לה לונדונדרי. אנחנו קראנו לה דרעי).

לאחר סיור בעיר העתיקה שאלתי האם בטוח להסתובב בשכונת Bogside, המקום בו היו מהומות Bloody Sunday המפורסמות ונאמר לי שהמקום בטוח לחלוטין. השמיים היו אפורים ונמוכים. שלט "You are now entering free Derry" קידם את פני. דגלי הרפובליקה האירית ושלטי "Ban RUC" היו תלויים על עמודי החשמל וציורי ענק של רעולי פנים משליכים בקבוקי מולוטוב עיטרו את הבתים. בכל פינה עמד שוטר, מה שגרם לי להרגיש מאד לא נוח, כאילו נקלעתי לקסבה של דרי.

ואז צלצלו פעמוני בתי הספר וכל השוטרים זינקו לפעולה וסייעו לתלמידים לחצות את הכביש בבטחה. הרגשתי כמו אידיוט.

אריאל גרייזס 23 בספטמבר 2015

זה מדהים השינוי שנעשה שם. נותן תקווה קלושה שגם אצלנו זה אפשרי. אבל ממש קלושה..

red sox 23 בספטמבר 2015

בשנה הבאה מציינים 100 שנים למרד שהניע את התהליך בסיומו נחתם הסכם סיום הכיבוש ויסוד אירלנד החופשית. לא מעט אנשים באירלנד טוענים שאנשי הIRA לשעבר (חלקם הגדול אגב הפכו לסוחרי סמים) מכינים "הפתעות" ושהשקט הנוכחי הוא פיקציה.
אם נחיה גם נראה.

אלכס דוקורסקי 23 בספטמבר 2015

נכון, המרד התחיל בבית הדואר בדבלין. איך שרים הקראנבריז (מתוך זומבי): Its the same old" "theme since nineteen sixteen

אלכס דוקורסקי 23 בספטמבר 2015

מתנצל על המיקום של המרכאות. כתבתי מהנייד ולא כל כך יודע לכתוב נכון…

גיא ד 23 בספטמבר 2015

+1
גדול

cookie-monster 26 בספטמבר 2015

דרי . מזכיר לי את העיירה דרי מהספר האלמותי של סטיבן קינג IT ?
מקור הליצנים המפחידים בתרבות המודרנית באשר הם ..

גורביץ' 23 בספטמבר 2015

הכי מבאס בכל הסיפור זה שלדעתי נגד נוריץ' זה היה המשחק ההתקפי הכי טוב של הקבוצה העונה.
שני חלוצים טובים ביחד (בנטקה וסטארידג' כן ? לא אינגס..) עם קוטיניו מאחוריהם, וכבר יש התקפה שנראית קצת כמו לפני שנתיים – בנטקה לא קרוב ללחץ שסוארז היה מפעיל על ההגנות, אבל יש לו את היתרונות שלו וקוטיניו הרבה יותר טוב היום ממה שהיה. כזה מסובך היה להבין שזה צריך להיות השלד ההתקפי של ליברפול במקום להביא שחקני כנף אימפטונטים כמו ללנה ומרקוביץ' ?
עונה אחת כבר נשרפה שנה שעברה, ובזאת שעוד אפשר להציל המזל כמו תמיד הולך לרעתנו עם הפציעה של הנדרסון שפירקה את המרכז שדה. שנה הבאה קוטיניו כנראה בחוץ ואז גם שני חלוצים טובים לא יעזרו.
לפחות פירמינו מתחיל להראות ניצוצות..

Bagira 23 בספטמבר 2015

לבנדובסקי הבקיע ב-9 דקות (בערך) יותר מאשר ליברפול ב-6 משחקים.
חייבים להודות שזה מרשים.

אורדוניה 23 בספטמבר 2015

חמישייה ב9 דקות זה יותר ממרשים. זה קסום

Matipool 23 בספטמבר 2015

אפילו מייקל ג׳ורדן לא כבש חמישייה בתשע דקות !
מדהים . הוא היה בזון ג׳ורדני של סדרת גמר והשער החמישי – תענוג .

גיא זהר 23 בספטמבר 2015

ועוד החמיץ שער שישי. אין דברים כאלו.

אדם 23 בספטמבר 2015

לדעתי אפשר היה לשרוק לסיום בדקה ה-60. זה היה פלא שלא נראה עוד כמוהו.

אלכס דוקורסקי 23 בספטמבר 2015

באמת מדהים, והשער החמישי היה אכן קסום…
על השער הרביעי (או השלישי), עם הבעיטה לקורה וההשתלטות שלאחריה על הכדור, היה כתוב גרד מולר…

Amir A 23 בספטמבר 2015

כשתחזור מאירלנד יש איזה סיכוי לטור, פיסקה, מישפט או מילה על פלייאוף הבייסבול הבא עלינו לטובה? אולי קצת על הטייגרס, אותה קבוצה שבכל שנה חשבו שהנה הפעם הם לוקחים את התואר, ועכשיו מטאטאים את תחתית האמריקן סנטרל? או אולי על מה שקורה בנשיונל מזרח עם המטס שממשיכים לדהור (אם מישהו רוצה הוכחה לקיומם של ניסים) ועם פילדלפיה האומללה שכל מה שנשאר לה זה רק להתרפק על ההגשה שהיתה שם ב-2011 עם הדוק, האמלס, קליף לי ואוסוולט ועונה של יותר מ-100 נצחונות? ומה לגבי הקרדינלס שיחד עם הספרס והפטריוטס מהווה את הבאנקר של הספורט האמריקאי? 12 עונות פלייאוף מאז שנת 2000 (75% הצלחה) שזה נתון לא יאומן? והבלו ג'ייס שמסתכלים על היאנקיס והרדסוקס מלמעלה אבל ברור לכולם שהם יחנקו רק בשביל לשבור ל-RBI את הלב? והעבודה שתיאו עושה בקאבס? משהו?

אריאל גרייזס 23 בספטמבר 2015

נחשוב עליך

red sox 23 בספטמבר 2015

יפה מאוד. נתת 7 רעיונות לטורים ואף אחד מהם לא חשוד כניסיון לנחס את הקאבס. זה בסדר, הם ייחנקו גם בלי העזרה שלך.

Amir A 23 בספטמבר 2015

טוב, לזכרו של יוגי ברה אני מקשר כאן לאחד הטורים שהעלתי כאן לפני כמעט שנתיים
http://debuzzer.com/buzz/28234/

Amir A 23 בספטמבר 2015

יוגי ברה מת ואפילו לא איזכור קטן פה באתר? זו כבר בושה. ודווקא יש כאן כמה אוהדי בייסבול אמיתיים.

אריאל גרייזס 23 בספטמבר 2015

יום כיפור חביבי. תעשה תשובה

Amir A 23 בספטמבר 2015

אני מהיהודים האלו שתחושת יהדותם מבוססת על שייכות היסטורית. בוא רק נאמר שאם אכן קיים אלוהים והמצוות הכתובות בתורה אמנם הגיעו ממנו אז אני די בצרות.

Matipool 23 בספטמבר 2015

בוא נאמר גם שלא מעט מאלו שכביכול מקיימים את מצוותיו וע״פ הסממנים החיצוניים הם ״מכוחותיו״ , יהיו בצרות כשיגיע יום הדין שלהם אם וכאשר .

גיא זהר 23 בספטמבר 2015

אם הקאבס יזכו באליפות זו עדות חיה לקיומו של האל

Matipool 23 בספטמבר 2015

אריאל – מעולה . מזדהה עם עיקר הדברים שלך .
לגבי אהובתנו – יש כבר דיבורים שעלו מדרגה על אנצ׳לוטי . גם אנצ׳לוטי פתאום מדבר על ליברפול וגם שהיא תמיד ריגשה אותו . לא יודע לגביו . תמיד היו לו קבוצות עשירות מאד ומשופעות כוכבים . הוא לא עמד במבחן דומה למה שמצפה לו בליברפול . מה שכן , אם הוא יגיע , אני בטוח שהוא לא יתפשר על רכש וידרוש שחקני על מוכחים .

נראזורו 23 בספטמבר 2015

אם אתה אוהד אינטר, נשמח לקרוא גם פוסטים עליה… חסרים פה (מאד) פוסטים על כדורגל איטלקי, באתר.

ריצ'י מקאו 23 בספטמבר 2015

ביקרתי כמה פעמים חבר טוב שגר בעיירה קטנה בצפון אירלנד. כאשר שואלים אותו, אם הוא קתולי או פרוטסטנטי הוא עונה:
I'm a Himdo, Him do what he wants
מבטא: פעם אחת השאירו אותי לבד בסלון עם אבא שלו למשך חצי שעה. כל פעם הוא שאל אותי משהו ולא היה לי מושג מה הוא אומר ושוב ושוב נאלצתי לבקש שיחזור על דברין. עד שקלטתי, שהוא כנרא לא ממש מבין גם את מה שאני אמר, ושבתגובה לכל מה שאמרתי הוא ענה ב Aye. מיד נקטתי בטקטיקה דומה. במשך עשרים דקות אמרנו Aye אחד לשני עם הפוגות של כעשרים שניות בין מענה אחד לשני.

Matipool 23 בספטמבר 2015

גדול !

ריצ'י מקאו 23 בספטמבר 2015

דרך אגב, בפעם הראשונה שהייתי שם, שפת המדרכה בהרבה שכונות\עיירות הייתה צבועה בצבעי הדת השלטת בה.

פאקו 23 בספטמבר 2015

נראה לי שזה עדיין קיים בכמה מקומות. אבנים צבועות בכתום לבן בשכונות פרוטסטנטיות וירוק לבן בשכונות קתוליות.

ניצן 23 בספטמבר 2015

אריאל, בני ושות׳
לצערי הדברים מאוד פשוטים, מהיכן שאני רואה אותם לכל הפחות.
לליברפול אין סגל להתמודד עם סגלי המנצ׳סטריות, צ׳לסי וארסנל. אנחנו בכלל לא באותה ליגה. פערי האיכות מופרעים.
בנוסף, מפרקים לנו את הקבוצה מדי קיץ.
אתה מביא שלל שחקני דרג׳ ב, או צעירים- אחוזי ההצלחה הם בערך כפי שאנחנו רואים.
המחיר של שחקני דרג ב׳ וצעירים כאלה פסיכיים היום. זה מלחיץ את המערכת פלוס מעורר ציפיות לא ריאליות. נכנסת ללופ לא לך.
אני בכלל לא יכול ברצינות לאמוד את העבודה של ברנדן. כדי שקבוצה כזו תתחבר נפלא זה הרבה מומנטום ומזל או נס (סוארז, סטארידג׳ לא פצוע)
אלה תנאים רעים מכל כך הרבה כיוונים להצליח

בני תבורי 23 בספטמבר 2015

נדמה לי שאנחנו קרובים מאוד דווקא…אני חושב בדיוק כמוך וברורים לי הפערים ועוד יותר ברור לי שרוג'רס לא האיש לגשר עליהם. במצבו כיום גם אם יקבל חזרה את סוארז לא ישתנה כלום, האיש עבר את נקודת האל-חזור מבחינה פסיכולוגית. צריך להבין שיותר מדי החלטות שלו נגמרו באסון וכרגע לא משנה מי משחק עבורו. הוא מזיע והיריב מריח ותוקף.

ניצן 23 בספטמבר 2015

מממ… אני לא משוכנע. אמנם אני לא רואה כל משחק, אבל עד כדי כך? נשמע לי קצת חריף
עוד הסתייגות שיש לי מפיטורים שלו זה עניינים שבגזרת ההוגנות/ אופי מועדון/ לא להיכנס למשחק ההיסטרי של הבאת שם סלבריטאי כמנג׳ר. אנחנו מניחים ששם כמו אנצ׳לוטי יצליח להביא סטארים, לנער את המערכת טוטאלית- זה הערך שהוא כביכול יכול להביא. וזה בכלל לא בטוח. אני חושב שהבעלים לא מבינים מה צריך לעשות כדי להתמודד, משוכנעים שהם מבינים, ולא ישנו את עורם

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

אז בשם איזשהו אופי נמשיך לחפש כל מיני מנג'רים שהצליחו בקבוצה קטנה ונתעלם ממאמנים שכבר הצליחו גם בקבוצות גדולות ועשויים אשכרה להצליח להביא אלינו שחקנים משמעותיים כי זה עשוי לפגוע באיזה מסורת שקיימת בדמיון שלנו?

גם אני הייתי מעדיף לשחק עם סטיבי על הקווים ושבעה שחקני בית בהרכב ולהביא תוצאות מדהימות, גם אני הייתי שמח אם הבעלים היו מוכרים מחצית המניות לאוהדים ומחלקים דייוידנד שנתי למחלקת הרווחה של העיר אבל

נראה לי שזה לא יקרה

ניצן 23 בספטמבר 2015

לא. אתה מדבר על פנטזיה. אני על ריאליה בלבד.
אין לי התנגדות לשינוי מטעמים רומנטיים. אני רואה קבוצה של שחקנים בינונים / פוטנציאלים, שרודג׳רס מנסה לסדר כל פעם מחדש, בכל פורמט אפשרי.
לא ראיתי את אנצ׳לוטי עובד עם חומר כזה. לא ראיתי את קלופ מעוניין בכלל להגיע. לא ראיתי עדות לכך שהבעלים רוצים לפעול אחרת.
לכן להיתלות במאמן גדול אחר זו נשמעת לי הפנטזיה כאן. אולי אני טועה.

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

אתה צודק שבשביל להביא עוד מאמן מאיפסוויץ לא צריך להחליף את BR. מצד שני, אם אתה צופה במשחק היום אתה רואה כלום ושום דבר. בלי כיוון ובלי תכלית.

כמו שבני אמר, המאמן איבד את זה וזה ככל הנראה מאחורי האפשרות לחזור

הפנטזיה היא להמשיך ולהאמין שאפשר לשנות פה משהו
למרות שמחזור אחרי מחזור מוכח אחרת

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

ואם יש סיבה אחת שאני רוצה עבורה מאמן מוכח היא שהוא לא יגיע בלי הבטחה לפעול אחרת בשוק ההעברות

ניצן 23 בספטמבר 2015

לא צפיתי כי המחשב שלי נפל וביליתי את חצי השעה האחרונה בריפרוש של האקו. כן, המצב קשוח. כן, אולי אתם צודקים. אני נשאר מסויג וזוכר שהוא היה מאמן לא רע פעם מזמן, לפני שנה וחצי

D! in Garmisch 24 בספטמבר 2015

מסוייג זה טוב

(גם מאמנים טובים מאבדים לפעמים את הדרך וצריכים שינוי)

ריצ'י מקאו 24 בספטמבר 2015

לפעמים מאמנים טובים גם צריכים שינויי ללא ספק. מצד שני, אם אנצ'לוטי יבוא רק עם הבטחה לשינויי במדיניות הרכש אז למה לא עכשיו. תנו לברנדן את השחקנים האלה.

D! in Garmisch 24 בספטמבר 2015

לא חושב שהוא מסוגל למשוך עכשיו אף שחקן משמעותי.

האמריקאים עוברים תהליך בעצמם. החל מרכישת קארול דרך המעבר לברנדן והוועדה המסדרת ועד הבנה טובה יותר של שוק המשחק באירופה

היו תקופות שאני גם חשבתי שהוא האיש הנכון; צעיר ,מתמצא בחידושים וברעינות טקטיים, קרוב לשחקנים, גמיש. אף קרדיט מזה לא נשאר לו אצלי. כמו שכתבתי, החלק הכי טוב של המשחק אתמול היה כשבעטנו כל כדור לשער, מעל עשר בעשר דקות הפתיחה, אח"כ שוב ניסינו לעשות דברים.

בני תבורי 24 בספטמבר 2015

ניצן,
מנג'ר בעל שם לא יגיע אלא אם כן רשימת קניות שיציג תתקבל במלואה. מנג'ר צעיר וחסר ניסיון לא יוותר על ההזדמנות לקבל ג'וב במועדון כמו ליברפול גם אם יצטרך לצחצח את נעלי השחקנים אחרי משחק. גם אני לא אוהב מהלכים היסטריים, אבל זה לא המקרה, מדובר באי התאמה מוכחת.
אני לא יודע אם קלופ מעוניין להגיע או לא, אבל ברור שאם הוא עוקב אחרי הקבוצה אין סיכוי שהוא יגיע אם הוא יודע שלוקאס זה הכי קשר אחורי שיש לו וזו דוגמא אחת. לגבי הבעלים, הם בהחלט ניסו להלביש על הקבוצה את המאניבול ונדמה לי שהם לא ממש טפשים כדי לא להבין שזה לא עובד כך בכדורגל באירופה. ומכאן שתי מחשבות: או שימכרו או שיתעשתו, וזה יקרה ממש בקרוב.

איאן ראש 25 בספטמבר 2015

+1

פנדלוביץ 24 בספטמבר 2015

הם לא מסוגלים להתמודד עם הנורצ'יות והקרלייליות. מי מדבר בכלל על להתמודד עם המנצ'סטריות….
:-(

אסף the kop 23 בספטמבר 2015

לינק לשידור היום, יש ?

אריק 23 בספטמבר 2015

Livetv.
Wiziwig2

אסף the kop 23 בספטמבר 2015

תודה

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

soccerembed.com/ch5.php

במגמת בעיטה

D! in Garmisch 23 בספטמבר 2015

גם כאן

goatd.net/120433/watch-liverpool-vs-carlisle

אלכס דוקורסקי 23 בספטמבר 2015

אריאל, יופי של פוסט. לא ידעתי שנבחרת אירלנד ברוגבי מייצגת גם את הצפון.
כמה זמן זה כבר קיים?

ריצ'י מקאו 24 בספטמבר 2015

ככל שאני יודע, מאז ומעולם.

אלכס דוקורסקי 24 בספטמבר 2015

תודה

אסף the kop 23 בספטמבר 2015

אחרי הניצחון בפנדלים מול קרלייל הממוקמת במקום ה 20 בליגה הרביעית…. אולי הבעלים יתעשתו ויעיפו את גוש החרא שמאמן את ליברפול ?

D! in Garmisch 24 בספטמבר 2015

אולי המאמן יתעשת?

קבוצה מליגה רביעית עושה לנו משולשים בהארכה, בבית.

אסף the kop 24 בספטמבר 2015

אין סיכוי.
הוא איבד את הקבוצה ואת האוהדים.
הוא מאמן מת מהלך.
כבר עדיף לשחק בלי מאמן.

D! in Garmisch 24 בספטמבר 2015

Squawka Football ‏@
Liverpool scored just 1 of their 47 attempted shots tonight, a shocking conversion rate of just 2.13%

ולטעמי זה החלק שבו נראינו טוב היום; עשר הדקות הראשונות בהן כל מי שקיבל כדור בטווח של שלושים עד שש עשרה מטר מהשער פשוט בעט.
אח"כ כנראה הייתה הוראה לנסות ולחזור לנסות לשחק כדורגל. בזה אנחנו לא משהו.

אסף the kop 24 בספטמבר 2015

הנתון הזה רק מדגיש את הביזיון.
היות וליברפול שווה גול חובה אחד לפחות מול יריבה, לרבות מקבוצות נשים של הליגה למקומות עבודה, רצוי שישחקו בה כאלה שיודעים להרשית.

אסף the kop 24 בספטמבר 2015

מול כל יריבה

D! in Garmisch 24 בספטמבר 2015

אני חושב שזה מתחיל להיות ברור שהבעיה היא לא רק בשחקנים שלא יודעים להבקיע
אפילו אספס הצליח היום לשים שני כדורים ברשת שניים יותר מהמאזן שלו אצלנו

אסף the kop 24 בספטמבר 2015

טוב
זה מול ברצלונה…
לא קבוצה. גם ליברפול תקעה אותם עם שני שערים בקמפ-נואו.
נראה אותם עושים את זה מול לסטר…

matipool 24 בספטמבר 2015

ברצלונה ? פחחחחחחחחחחחח
ריסה הבקיע נגדם ברגל ימין ! כנראה השער היחיד שלו בקריירה ברגל ימין שמשמשת אותו רק להליכה .

אבי גלברט 24 בספטמבר 2015

אספס, עוד גולר אמיתי, שחקן מהיר שBRלא נתן לו צאנס ולא ידע מה לעשות איתו…

רובי פאולר 24 בספטמבר 2015

נתן לו צ׳אנס ועוד איך, רק באגף ואף פעם לא בתפקיד שלו אז מה הפלא…

D! in Garmisch 24 בספטמבר 2015

כבר עדיף למלא צ'אנס של מפעל הפיס

אבי גלברט 24 בספטמבר 2015

לגמרי …..מצטרף לשורה ארוכה של שחקנים שהגיעו אלינו ככוכבים וגמרו כמו מוטי בננה בציריך …..

D! in Garmisch 24 בספטמבר 2015

טוב, לא כוכבים
אבל פוטנציאלים. בוודאי גם ברמת הסכומים ששולמו עליהם.

זה מצטרף לדעתי על הצלחתו של BR בקידום ושילוב שחקנים

רובי פאולר 24 בספטמבר 2015

הרגת אותי עם מוטי בננה!!!!
עוד מילה אחת עליו ואני מחבר אותך לדלת של הנגריה עם חבילת מסמרי 10

ריצ'י מקאו 24 בספטמבר 2015

Class is permanent, also no-class

ריצ'י מקאו 24 בספטמבר 2015

Class is permanent, also no-class

פנדלוביץ 24 בספטמבר 2015

בקשר לליברפול:

"– אם הייתי צריך לשים את האצבע על הבעיה העיקרית פה – מדובר במועדון בחוסר יציבות כרוני. כמעט כל שנה יש בו חמישה-שישה שחקנים חדשים בהרכב. וגם אלו שנרכשים, חלקם נעלמים מהר מאוד בלי לקבל הזדמנות. תשאלו את עצמכם איפה אספס, לואיס אלברטו, באלוטלי, מרקוביץ' ועוד הרבה חבר'ה אחרים שנרכשו ונמכרו מהר מאוד."

אז ככה…

יש שחקנים שעוזבים ואין הרבה מה לעשות נגד זה. למשל סוארז. שחקן די טוב, רצה להתקדם, הייתה הצעה כספית נדיבה – מכרו. חבל, אבל זה העולם. אותו כנ"ל סטרלינג.
אבל כשאתה מביא שחקנים כמו באלוטלי, חצי סאותהמפטון, אספס וכאלה, ששנעים בין- "בינוניים" ל"כישלון ידוע מראש" (בלוטלי, קארול), אז קורים שני דברים:
1. ביזבזת שנה.
2. האמון בך מתערער.

אני חושב שהאוהדים של ליברפול הראו סבלנות מופתית כלפי כל המנג'רים בעשור האחרון. מבניטז ועד רוג'רס. מופתית. לראות כל שנה רכש בסכומי עתק ואתה יודע שאלה לא שחקני עילית ושהמקסימום שאפשר להגיע איתם זה למרכז טבלה, אז האמון מתערער והסבלנות נגמרת.

הסכומים שליברפול משלמת עבור שחקנים הם מעל ומעבר. קארול היה דוגמא קלאסית אבל הדוגמא היותר טובה בעיניי היה דאונינג ואשלי יאנג. שניהם נקנו מווילה. ליברפול שילמה על דאונינג 20, יונייטד על יאנג 15-20. לכל בר דעת ברור שיאנג בווילה היה שחקן הרבה יותר טוב מדאונינג. הרבה יותר. איך ליברפול משלמת עליו יותר?!? איך?!!

זה דוגמא ישנה אבל הסכום המופרך עבור שחקנים בינוניים (רובם אנגלים) זה משהו שמטריף את השכל ותוקע את המועדון כבר שנים רבות.

כדי שרוג'רס יקבל קרדיט הוא צריך לפגוע ברכש. אם אחרי העזיבה של סוארז היה ברור שהקבוצה לא תשחזר את העונה איתו, לפחות תביא חלוץ עם אופק, עם קצת כישרון. מי התחליפים – לאמברט ובלוטלי?!? באמת?!?! חסרים באירופה ודרא"מ שחקנים צעירים מוכשרים? מי מביא את בלוטלי המופרע ולמה חוזרים ומנסים חלוצים אנגלים גבוהים ומגושמים?

זה מקרה קלאסי שמוכיח את תאוריית בורוביץ – השחקנים עושים את הקבוצה, לא המאמן. שיטה כזו או אחרת, זה לא העיקר. העיקר זה השחקנים. נמשיך להביא שחקנים בינוניים מינוס, המיקום בטבלה יהיה בהתאם.

ליברפול בדרך להפוך לקבוצת תחתית. אולי כבר השנה. ובקצב הזה, עד סוף העשור גם נרד ליגה.

D! in Garmisch 24 בספטמבר 2015

הסכמתי איתך עד שיטת בורביץ'

ברור ששני שחקנים מעולים יכולים להשפיע על קבוצה בצורה משמעותית אבל זה קורה באמת ממש מעט וגם הם צריכים מסביב מעטפת. כשיש מסביב מעטפת טובה של המועדון + מנג'ר חזק עם סגנון משחק צעירים הופכים לכוכבים ושחקנים בינוניים הופכים לשחקנים חזקים ומשמעותיים. לנתק את הכל מהכל זה סתמי.

איאן ראש 25 בספטמבר 2015

למעט הסוף איתך בכל מילה

YG 24 בספטמבר 2015

תגיד, איך הבירות בצפון?

אריאל גרייזס 24 בספטמבר 2015

אותן בירות..

YG 24 בספטמבר 2015

פעם שתיתי את הבלפסט לאגר, בירה סבילה, לא יותר מזה

אסף יאנקו 24 בספטמבר 2015

טיילנו באירלנד וצפון אירלנד בשנה שעברה והייתה תחושה קרה ואפלה יותר בצפון. אם זה בעיירה בושמילס שם העברנו לילה או בבלפאסט. משהו פחות מצוייר משאר אירלנד ויותר אפור עם הרבה דגלים וכמובן בניין המשטרה עם גדרות התיל הגבוהים שממוקם ממש במרכז העירה.

אחלה טור אריאל, נהנתי, אם יש עוד טורים שמספרים על אירלנד אשמח ללינקים!

ומצטרף לבקשות על טור בייסבול, אשמח לאיזה מילה על הפייראטס שהבטיחו נוכחות פוסטסיזן שלישית ברצף אחרי 20 שנות הפסד

אלכס דוקורסקי 24 בספטמבר 2015

הפסקה הראשונה הזכירה לי את הפרקים בסדרה "נישואים פלוס" על הביקור של בני משפחת באנדי באנקטון העליונה ואנקטון התחתונה. עיירה אחת מוארת ואילו השניה אפלה לצמיתות בגלל קללה שרובצת עליה עקב מעשיו של אחד מבני באנדי…

אריאל גרייזס 24 בספטמבר 2015

עוד טורים על אירלנד פשוט תלך אחורה, אני משתדל כל שבוע לפרסם אחד.
לגבי התחושה – לא הייתי שותף לה, אבל באמת היינו שם יום אחד אז קשה להגיד. אולי קצת בלונדונדרי, אבל קשה לומר. נראה לי שלפעמים קצת מחפשים את זה אז שמים לב לזה יותר.

פנדלוביץ 24 בספטמבר 2015

אריאל, איך נראים השיפוצים באנפילד?

אריאל גרייזס 24 בספטמבר 2015

כשאני הייתי היו מלא מנופים מסביב והיתה חתיכת קורה עצומה מעל היציע המרכזי ומאחוריה בניה של יציע עליון. אבל מבחינת חוויה במשחק עצמו זה לא שינה כלום. לא חשת שאתה בתוך אתר שיפוצים או משהו כזה

פנדלוביץ 24 בספטמבר 2015

תודה, רק רציתי דיווח מהשטח שעובדים ומתקדמים. אני מאמין שאיצטדיון משודרג הוא צעד הכרחי בלקדם את הקבוצה.

אריאל גרייזס 24 בספטמבר 2015

גם אני. למעשה – זה הצעד הראשון שהבעלים האלו עשו כשהם קנו את הבוסטון רד סוקס להגדיל את ההכנסות. אני מאוד מקווה שהצעד הזה פה יאפשר גם הגדלה של הוצאות בהתאם.

איאן ראש 25 בספטמבר 2015

אריאל. כמוך גם אני אוהד אינטר אבל בגלל השלישיה הגרמנית- קלינסמן. ברמה. מתיאוס.
סבלנו המון…..:)

Comments closed