הניצחון בצ'לסי

הכדורגל השמח של קלופ עומד בניגוד מובהק לרצינות התהומית שבה תופסים כדורגל בליברפול. מי יצליח לנצח במאבק הזה עשוי לקבוע את גורל הקדנציה של קלופ

אז קראתי לזה משחק עונה, אמרתי שזה עשוי לקבוע את הדינמיקה של התקופה של קלופ – ועכשיו אני הולך לייבש אתכם קצת.

תשמעו, זאת הצ'לסי הכי חלשה שאני זוכר באמת הרבה מאוד זמן. וזה לא שאין לה שחקנים טובים, אבל באמת. שני פאסים לא מסוגלים לחבר. חוסר אנרגיה מוחלט. האזארד נח כל המשחק חוץ מהבישול שלו. דייגו קוסטה נראה כמו זקן בן שבעים (חוץ מכשהוא רץ לבעוט בסקרטל, לזה תמיד יש לו אנרגיה). ההגנה עושה טעויות לא מחויבות. לחטוף גול בתוספת הזמן? זאת קבוצה של מוריניו??

אז באמת, ניצחון חשוב והכל, אבל לא צריך שיעלה לנו לראש יותר מדי. אמרתי שהמפגש היום חשוב מאוד למפגשים עתידיים של קלופ עם מוריניו, אבל האם בכלל נזכה לכאלו?

*

טוב, אחרי שקצת הרגעתי את עצמי, הנה בכל זאת הדברים החשובים שלמדנו מהיום:

– סקרטל וסאקו, עם קצת הדרכה טובה, הם אחלה דבר.

– מורנו לא שחקן הגנה טוב במיוחד. טוב, זה לא ממש חדש, אבל האדישות שלו בגול מרתיחה. מה שכן, שתי דקות אחר כך היתה הזדמנות של 100% לצ'לסי והוא התנפל על הכדור ומנע גול. אז אולי גם לו יש תקווה.

– מסתבר שלקוסמים גם יש רגל שמאל.

– פירמינו לא חלוץ. אבל יש לו כדורגל. עוד קצת והוא יכנס לזה. השילוב בינו לבין קוטיניו ייתן לנו עוד את הפירות המצופים.

– למילנר אין מה לחפש בצד ימין. גם לא בצד שמאל, למען האמת. בצורת המשחק של קלופ, עם ה4-2-3-1, המקום של מילנר צריך להיות באמצע (במקרה שקוטיניו ופירמינו לא משחקים) או בצמד האחורי. באגף הוא פשוט מתבזבז ועדיף לשים מישהו כמו אייב, שהוא ווינגר אמיתי, במקומו. הרבה יותר תכליתי.

– בנטקה פשוט חלוץ בן זונה. זה לא רק הגול שלו, זה גם הדרך שבה הוא בעצם יצר את הגול השני – כדור גבוה שהוא מוריד בדיוק למקום הנכון. רק שיישאר בריא ותהיה לנו התקפה.

– טוב, השארתי את לוקאס אחרון. החבר שלנו. כרגיל, הוא עשה את העבירות שלו על סף הרחבה. ויצא בזול עם הכרטיסים הצהובים – בהחלט הגיע לו הצהוב השני ומרשים בעיניי איך קלטנברג לא נכנס ללחץ של מוריניו (רק מראה לאן המעמד שלו התדרדר היום. או שמא זה שאף פעם לא היה לו אותו ושופטים לא סובלים אותו. בין זה לבין האקסטרה דקה שהוא נתן בסוף המחצית שאיפשרה להבקיע את הגול המשווה, אני רואה אותו חוטף היום ממוריניו יופי). בכל מקרה, למרות כל אלו – ראינו פתאום היום את לוקאס עושה דברים שאף פעם לא ראינו בעבר. בועט לשער. נוגח לשער! מוסר קדימה ומניע את ההתקפה. אלו דברים שלמדנו כבר לא לצפות מהקישור האחורי שלנו (דווקא צ'אן אכזב יחסית באספקט הזה היום). אם קלופ מסוגל לגרום ללוקאס למסור קדימה, הוא באמת סוג של קוסם.

אז הנה, ניצחנו. את צ'לסי של מוריניו. בברידג'. אחרי פיגור. הדרך עוד ארוכה, אבל הנה מה שקלופ בדיוק היה צריך להביא לליברפול.

אופטימיות.

***

וזה מה שכתבתי לפני:

"יש חושבים שכדורגל הוא עניין של חיים ומוות", אמר פעם ביל שאנקלי, "אני מאוד מאוכזב מהגישה הזאת. אני יכול להבטיח לך שזה הרבה, הרבה יותר מזה".

אם יש משפט שמגלם את ליברפול והכדורגל שלה, הרי זה זה.

כמו הרבה מאוד אוהדי כדורגל בגילי, גם אני התאהבתי בליברפול בשנות השמונים, אז ניגנה שם תזמורת פילהרמונית של כדורגל, עם ראש ודלגליש ובארדסלי ועוד רבים וטובים. כמובן, ראינו מעט מאוד כדורגל באמת משם, אבל בתקצירים זה היה תמיד נראה כדורגל מאוד שמח.

אבל ליברפול עצמה היא לא עיר שמחה. זאת עיר של אנשים קשי יום, שהכדורגל מבחינתם הוא כנראה המפלט היחידי. איך אמר לי פעם דורפן – "מצחיק אותי שישראלים אומרים שהם מזדהים עם סקאוזרים ומרגישים שהם כמוהם – הם לא היו שורדים שם דקה". זאת באמת עיר לא שמחה.

וזה תמיד מתגלם בקבוצה עצמה, בטח מאז הילסבורו. לא שליברפול לא יכולה לשחק כדורגל שמח, היא עשתה את זה במשך שנים, אבל העניין סביב הקבוצה הזאת הוא תמיד רציני. תמיד עניין של חיים ומוות. ולפעמים גם יותר מכך.

היתה נקודה בזמן, אי שם לפני שנתיים, שהיתה יכולה לשנות את הכל. הכדורגל היה שמח. קצבי. מהיר. ספגנו גולים אבל גם כבשנו יותר. הקבוצה כמעט ולא הפסידה בבית. הקהל ממש נהנה מהכדורגל.

ואז ג'רארד החליק. אני חושב על זה עכשיו, איך ההיסטוריה היתה נראית אם זה לא היה קורה. נניח שליברפול זוכה באליפות עם כל הכדורגל השמח הזה. לואיס סווארז לא בוכה על המגרש ומתחיל לנשוך שחקנים. סטרלינג לא מבקש לעזוב. ברנדן רוג'רס ממשיך לאמן כדורגל שמח. סטארידג' לא היה נפצע. טוב, יש גבול לכל חלום, אני מניח.

אבל ג'רארד החליק. ומה שהיה כדורגל שמח הפך לדבר הכי עצוב בשנה וחצי מאז. הכל שוב נורא רציני. זה כבר לא עניין של להבקיע גולים, זה רק עניין של לנצח. להוציא בשיניים עוד שלוש נקודות. וכמו נבואה שמגשימה את עצמה, במקום שלוש נקודות סופגים גול בדקה השמונים.

אפשר לראות את החשש על הפנים של הקהל. על הפנים של השחקנים. יום או יומיים אחרי שקלופ נכנס לתפקיד הוא אמר שהוא הספיק לראות רק כמה משחקים של הקבוצה ומה שהוא ראה בעיקר זאת קבוצה לחוצה. השחקנים מבצעים פעולות נכונות אבל מפחדים. ממש מפחדים להפסיד. כל החטאה הופכת לאסון. כל כדור לרחבה שלנו הוא פוטנציאל לקטסטרופה.

יורגן קלופ הוא כמובן ההיפך מכך. או לפחות ככה הוא הרגיל אותנו בדורטמונד. כדורגל שמח. קהל שלא מפסיק לעודד. שחקנים מאוהבים במאמן שלהם, שבעצמו רוקד על הקווים.

אבל לא בטוח שליברפול מוכנה לכל זה. יש את הקטע הזה של קלופ שהוא מחבק שחקנים שמוחלפים. כשהוא עשה את זה בפעם הראשונה, ראית את הרתיעה של השחקנים מזה. הם עדיין קצת נרתעים. הם רגילים לקרירות האנגלית, עם לחיצת היד המנומסת. ליברפול עוד לא מוכנה לכל הרגש הזה. ההחצנה שלו.

גם הקהל. הוא ממשיך לשבת מתוח. אתה רואה על הפנים של האוהדים שהם רק מחכים שהאסון יקרה. איפה זה ואיפה העידוד לאורך כל המשחק ובמיוחד בסופו, לא משנה מה היתה התוצאה של המשחק, שראינו בדורטמונד.

כבר אמרתי שבוע שעבר שאין לי כרגע ציפיות מקלופ לכדורגל סוחף ומרהיב. חומר השחקנים שלו כרגע (בטח עם כל הפציעות) מוגבל ביותר. המקסימום שהוא יכול לתת כרגע זה יציבות.

אבל מעבר לכל נושא הכדורגל, קלופ – האיש השמח הזה, הרוק סטאר, נכנס למקום הרציני ביותר בעולם. זה שבו כדורגל הוא יותר מעניין של חיים ומוות. וזה הולך להיות מאבק. האם הוא יצליח להנחיל את השמחה שלו ביציעים של אנפילד, להוציא קצת את הרצינות – מה שרוג'רס כמעט הצליח לעשות, אבל הכשלון רק גרם לתוצאה הפוכה – או שדווקא ההיפך יקרה והדכאון של המועדון ושל העיר הזאת ישתלט עליו.

Liverpool+v+Chelsea+FA+Cup+Final+aZRJL6eg8XOl

ועכשיו צ'לסי.

רשמתי בכותרת שזה בהחלט עשוי להיות משחק העונה. אם יש תקוות לעונה הזאת של ליברפול הרי הן לתפוס את המקום של צ'לסי בצ'מפיונס. זה נכון שווסטהאם נראית נפלא אבל בדרך כלל הקבוצות האלו דועכות לקראת חג המולד. מכיוון שגם שאר הקבוצות שמתחרות על המקום הזה כמו טוטנהאם ואברטון (סאות'המפטון?) נראות בינוניות משהו, הרי שהקרב עם צ'לסי עשוי להיות זה שיכריע האם באמת ליברפול נכנסת למאבקים על המקום הזה או לא. ניצחון על צ'לסי ייתן בוסט רציני לקבוצה ובאותה מידה ידרדר את צ'לסי למטה וכמובן – עשוי להיות טריגר נוסף לפיטורים של מוריניו (למקרה שזה לא ברור – מוריניו טוב לצ'לסי. גם אם יש להם עונה מחורבנת).

אבל יש פה עניין נוסף להרגשתי. למאמנים של ליברפול תמיד היו את הצ'ילבות שלהם, כאלו שקבעו גורלות בסוף. בניטז, למשל, היה הקריפטונייט של מוריניו. הוא ידע איך לנצח אותו. מצד שני, הוא תמיד היה הביץ' של אלכס פרגוסון, אפילו כשליברפול הצליחה לנצח את יונייטד (כמו בעונת ה-4-1 ב-2008). הוא תמיד היה במוד תגובה למה שפרגוסון אומר ועושה ותמיד זה נראה שהוא לא סתם מפסיד במלחמה הפסיכולוגית – הוא נכנע ללא קרב.

רוג'רס, לעומת זאת, הצליח לנצח את מרבית הקבוצות הבכירות. הוא פירק את ארסנל בבית, ניצח שתי עונות רצוף את הסיטי בבית. גם את יונייטד הוא ניצח בחוץ בעונה הגרועה שלה. לעומת זאת, מול מוריניו, הוא תמיד היה נראה כמו תלמיד עם עיניים פעורות. מוריניו תמיד הצליח להשתלט על הדרך שבה המשחק ייראה ולהכתיב את התוצאה. כולל באותו משחק החלקה מפורסם.

ולפעמים, הטון ניתן כבר במפגש הראשון. אין שום ספק שיש פה משחק בין שני כוכבים על הקווים. מאמנים שמצליחים הרבה פעמים להאפיל על השחקנים שלהם. מוריניו כמובן מגיע כשהוא על הקרשים. הוא רחוק הפסד או שניים מפיטורים, ככה זה לפחות מרגיש. הקבוצה שלו לא נשמעת לו כמו שהתרגלנו. אולי נמאס להם, אולי יש שם מיצוי. די ברור שיש שחקנים, כמו האזארד, שנמאס להם מהדרישות של מוריניו. העניין הוא שבמצבים כאלו יש לקבוצות מהסוג הזה נטיה להתעלות במפגשים חשובים. זה אמנם לא דוגמא לכלום, אבל תסתכלו את מכבי חיפה של השנים האחרונות, שחוטפת כל מיני הפסדים טיפשיים מקבוצות קטנות אבל איכשהו כשהיא משחקת מול מכבי תל אביב היא מעלה את הרמה (ואז השופט מרחיק לה שחקן וזה נגמר, אבל נעזוב את זה).

בקיצור, אם נשאיר את הליגה המקומית שלנו בצד שניה, צ'לסי היא כרגע חיה פצועה. והיא נלחמת על הכבוד של המאמן שלה, מול כוכב אחר שמנסה לגזול ממנו את אור הזרקורים. זה לא יהיה פשוט בכלל, בטח בחוץ. אבל אם קלופ רוצה להשאיר חותם, להתחיל דרך חדשה שבה הוא מבהיר שהקבוצה שלו עומדת מול קבוצות בכירות, בחוץ, הרי שמחר זאת הזדמנות מצוינת לכך.

ההדחה בסטוק
קוטיניו 3 - 1 מוריניו

124 Comments

אודי 30 באוקטובר 2015

לא ניצחנו את מכבי ת"א כבר הרבה מאוד זמן, מאז הקטנה הזו של עמאשה, איזה מעלה את הרמה?

גור אילני 30 באוקטובר 2015

ניתוח מצוין, מקווה שהמשחק מחר גם יהיה כזה.

דורפן 30 באוקטובר 2015

בהחלט מסכים. אפילו אמרתי לבני תבורי לפני כמה ימים שלא יזיק לכם מנג׳ר בלתי זועם. כל המנג׳רים שלכם היו די קודרים ולא כל כך מצחיקים. למשל נאום ההאשמות של בניטז – זה היה מחריד ורק שיחק על תחושת הקיפוח. בגלל זה למשל מוריניו לליברפול היה אסון, כי מנטליות המצור שלו היא הדבר האחרון שהקבוצה הזו צריכה. קלופ הוא דמות חביבה ואופטימית ובסופו של דבר זה יעשה טוב למועדון שלכם.

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

בסופו של דבר. נראה לי שקשה גם לשחקנים להבין מי נחת עליהם. מי מחבק אותם. מי מתלהב על הקווים. הוא כל כך כל כך שונה.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

לגמרי. אתה רואה אותם ממש נבוכים בכל החיבוקים האלו. גם מסיבות העיתונאים שלו אחרי המשחק – הוציאו תיקו אז הוא אומר – לא קרה אסון. באנפילד? ברור שזה אסון. האיש בא פה לשנות תרבות ארגונית של מועדון שנחצבה בעשרות שנים. זה לא יהיה לו פשוט בכלל

איאן ראש 31 באוקטובר 2015

קצת קשה לי להודות אבל תמיד רציתי שמוריניו יגיע לליברפול. לא כי אני אוהב את הכדורגל שלו. כדי שיגיע ובשנתיים וחצי שהוא נשאר בכל מועדון יביא אליפות כמו שהוא דרכ עושה. האם אליפות אחרי כל השנים הללו לא היתה משחררת את הלחץ העצום אצלנו? מצד שני הוא די משאיר אדמה חרוכה אחריו. לא ראיתי את אינטר (אהובתי השניה) ממשיכה לצמוח אחריו.
אולי השחקנים מפוחדים כי למועדון מורשת הצלחות ולנו האוהדים עדיין אותן ציפיות שהם לא יכולים לממש? אולי הם נבוכים מהחיבוק כי הם מבינים שהם לא שייכים לרמה הנדרשת?
מקווה שהמחבק לא ישאיר בקבוצה הרבה מהמחובקים.

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

היה לי כזה שלב מזמן. כשהוא עוד היה המיוחד. אבל זה לא ארך ןותר מדי ועבר לבלי שוב.

בני תבורי 31 באוקטובר 2015

אני ממש לא רציתי למרות שמאמן כמותו היה עולה למשחק נגד צ'לסי כשצריך רק תיקו לאליפות, עם אוטובוס.

טל 12 30 באוקטובר 2015

אני מת לראות סוף סוף ניצחון נגד צ'לסי.זה סוג של משחק עונה והגיע הזמן לנצח,סליחה לא להפסיד לצ'לסי של מוריניו.

אני משתדל לא לצפות במשחקים שאחת הקבוצות היא קבוצה שמאמן מורינו,אני פשוט לא אוהב את הכדורגל שהקבוצות שלו משחקות ברוב המקרים.
במקרה בו צ'לסי משחקת נגד הקבוצה שאני אוהד אז אני כמובן צופה וכך יהיה גם מחר. אופטימי אני לא לפני משחקים נגד צ'לסי של מוריניו,אבל מקווה לראות כדורגל שמח והתקדמות ברעיונות ההתקפיים בחלק הקדמי. בעיקר אם הרעיונות יובילו לכמה כדורים ברשת :-)

אני חושב שאייב שיחק טוב בגביע הליגה ומגיע לו לפתוח,כמו גם לפירמינו הטכני שהראה שיש לו הרבה כדורגל.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

א. מה שאודי (1) אמר.

ב. בשלב הזה ועם הצוות הנוכחי אני לא מצפה מהקבוצה תחת קלופ לכלום חוץ משיפור הדרגתי ומורגש בהבנת הדרישות ובתשוקה.

ג. אחרי ביקור אחד באנפילד (וצפייה קבועה בליגה בכלל) אני לא חושב שאי פעם יהיה עידוד כמו בדורטומונד, או גרמניה, בכל הליגה. זה פשוט לא אותו ענף צפייה.

אודי 31 באוקטובר 2015

כן, אנפילד זה מקום שקט, גם כשביקרתי בו (היה משחק מעפאן, להגנתם של האוהדים) וגם דרך הטלויזיה.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

אתה יודע, הייתי באנפילד פעמיים, בניצחון מוחץ ובהפסד מוחץ וזה הרגיש לי שדווקא בשני הוא היה רועש יותר עם קהל מעורב יותר.
בכל מקרה, ככה זה היום ממה שאני מבין בכל אנגליה. דווקא קהלי החוץ הם אלו שנותנים הצגה

אודי 31 באוקטובר 2015

האמת גם בארץ, אלא אם כן חוטפים בראש מהמארחת, קהל החוץ של הגדולות בד"כ עושה הרבה יותר רעש. זה הגיוני. זה ה"שרופים" יותר, והרבה פעמים יש תחושה של אתה נגד העולם ושמוציאה יותר מהגרון שלך.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

מסכים, אני לא חושב שאנפילד יוצא דופן בקטע זה. זה פשוט כדורגל של עשירים (לפחות יחסית) בניגוד לזה שבגרמניה, למשל, שם רוב הצופים הם במקרה הטוב בממוצע.

ומה שאודי אמר, קהל החוץ בדרך כלל רועש יותר.

holden 31 באוקטובר 2015

היום ישוחקו שנימשחקי עונה או מיני משחקי עונה:
דרכו של קרליטו לאן?
ומאידך לאן פני מכבי תל אביב?
הפסד של צ'לסי ושל מכבי יהיה מרעיש וכואב, בשני המשחקים התוצאה תהיה זהה וקלאסית למשחקים כבדי משקל והרי גורל:
1-1 שם ו1-1 כאן

פאקו 31 באוקטובר 2015

אתה רומז שאם מכבי תפסיד, הם יחליפו את סלאבישה באנצ'לוטי?

holden 31 באוקטובר 2015

ממש לא, אני רק מריח 1-1 גם שם וגם פה

אריק 31 באוקטובר 2015

ככל פוסט שעוסק בהחלקה ההיא הוא פוסט חשוב.
קלופ יהיה מעולה לליברפול שיש דמיון מסויים בינה לבין דורטמונד, זה ייקח קצת זמן, אבל לפחות לא יהיה משעמם בדרך.

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

תמיד אמרתי שההחלקה היא לא מה שגרמה להפסד האליפות.
העובדה הפשוטה היא שליברפול של העונה ההיא שיחקה כמי שרצה לאליפות לא הרבה יותר מחצי עונה. החצי השני.

הנקודות מספרות את הסיפור בצורה הכי ברורה.
בחצי הראשון היינו לא יותר מבסדר בקושי. הפסדנו המון המון נקודות – הרבה יותר מבחצי השני. אף אחד לא הזכיר את המילה אליפות אפילו לא בצחוק עד לאזור פברואר מרץ.
היא השיגה כמות עצומה של נקודות בחצי השני – כל כך הרבה שנכנסנו למרוץ. וההפסד לצ'לסי פשוט היה בתזמון גרוע ובצורה זוועתית שנחרתה בזכרון הקולקטיבי של כולם.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

יפה. אבל בשלב הזה כבר היינו במקום הראשון וזה השלב הזה שאחריו כמעט ולא נשאר כלום אז אין תמה שזה נחרט ככה.

בני תבורי 31 באוקטובר 2015

קוקי,
כשאין רצון להתעסק בעובדות, הולכים לפולקלור. זה אריק.

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

אכן כן (לשניכם, D! פה ועכשיו ובני), אבל ממש נמאס לי לשמוע את זה אז בדרך כלל אני מעבירה אבל פעם בחייב לשים דברים על דיוקם.

ארז 31 באוקטובר 2015

לא בארדסלי, בירדסלי.

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

אני מקווה מאוד שאחרי הניצחון של ליברפול היום יפטרו את הערס.
ככה שגם ג'רארד יוכל להגניב איזה חיוך קטן היום.

לגבי ההערה של דורפן – אני לא חושב שעם כל הטרור, שעות העבודה המטורפות, יוקר המחיה, הפקקים… שהסקאוזר הממוצע היה שורד כאן דקה. הם מפונקים מדי לזה.

איתן 31 באוקטובר 2015

קשה להגיד את זה ,אבל אני מסכים איתך, אולי אני מתקלקל ;)

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

רגע, רגע, שאני אבין, אתה טוען שהחיים בארץ לא מושלמים? כי עד עכשיו התרשמתי ממך שאתה חושב שזה גן עדן פה וזה רק השמאלנים הם אלו שמחפשים מה רע פה

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

אתה יודע, שלא תרד לי לברלין פתאום..

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

בישראל לא קל, אבל אם השמאל יהיה בשלטון זה יהיה בכלל מחורבן. הם הרי כבר הביאו לפה אלפי מחבלים וציידו אותם בנשק, לך תדע למה עוד הם מסוגלים לעולל ?
ברלין לא מתאימה לי, היא מוצפת ביותר מדי אהבלים ישראלים. אם כבר אז בוסטון.

wazza 31 באוקטובר 2015

לגבי הנשק שציידו אותם, הכוונה בטח לסכינים ומטעני צינור לא?

סימנטוב 31 באוקטובר 2015

בחייך את יודע כמה אפליה הייתה בימי ההסתדרות?

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

רובים wazza רובים…
תשאל בחדר האוכל.

wazza 31 באוקטובר 2015

ואתה בטח זוכר שאת הפיגועים עשו עם מטענים? רק שזה לא יפגום לך בסיסמאות

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

גם

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

האוהדים של ליברפול שהיו במשחק זרו הרבה הרבה מלח על הפצעים של הפלסטיקים ברבע השעה האחרונה, החזירו להם טוב אחרי השיר על ג'רארד ושאר השטויות שהם שרים במשחקים נגדנו

איתן 31 באוקטובר 2015

באותה נימה שהחיים כאן לא מושלמים, שודרה השבוע הסדרה של יוצר ובמאי מוערך דורון צברי, (כן נכון בערוץ שמאלני ,כי עושה רושם שבעלי השליטה בערוץ10 ו2 אין להם אינטרס שהאמת נגדם תצא לאור)…אני מדבר על סדרת 3 פרקים בשם מגש הכסף—שבגדול מספר למה החיים הם לא גן עדן ומה אפשר לעשות כדי לפשר אותם: ולמה ישנם גורמים שרוצים שהסטטוס קוו ישאר ובינהם בעלי ההון שגורמים לריכוזיות במשק….מומלץ מאוד

אין כאן פגיעה בזכויות יוצרים,אלה הלינקים שיוצרי הסרט פרסמו ביוטיוב
http://www.mixermedia.co.il/magash-hakesef/index.html

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

|- (

שמעון 31 באוקטובר 2015

שוב אתם מאמינים לזליכה? אני מכיר את הטמבל הזה באופן אישי, עשה לנו כמה דברים באוניברסיטה לפני כמה שנים והוא האדם הכי דוחה שקיים. הוא אוהב את עצמו ברמה שכל יום גומר על עצמו מול המראה, בהרצאות שלו הוא מדבר שעה וחצי על עצמו ועוד חצי שעה על כמה הישגים היו בזכותו. מדובר באדם מושחת כמו כל הפוליטיקאים רק שהוא רוכב יעני על סוס הצדק.

לא סתם הוא מסוכסך עם כל המשק ולא מוצא עבודה מחוץ לאקדמיה כי יחסי האנוש שלו מחרידים, מרצים מסוכסכים איתו, אייל ברקוביץ לידו הוא האיש הכי נחמד בעולם. הוא פוץ ולא יותר מזה, אז.. שלא יעבדו עליכם.

הוא מונע מאג'נדה של להיות שר אוצר ומאז שביבי השחיל אותו הוא מנסה לטנף בכל הזדמנות. אגב תשאלו אותו איך הוא נגיע לתפקיד שהוא נמצא בו היום, הוא מקושר גם חזק, אז.. שלא יעבדו עליכם.

שמעון 31 באוקטובר 2015

עוד דבר רוצה לחיות טוב? תעשה כסף אחרת תפסיק לבכות. לא מבין את כל הבכיינים האלה שבוכים על הון שלטון, זה תמיד היה ותמיד יהיה וזה בכל העולם. כסף קונה הכל, מה אתם חושבים קצת תנבחו תשנו את המציאות? בעלי הכסף תמיד עשו את הדברים האלו מראשית בריאת העולם ונחשו מה זה לא ישתנה. לכן או שתהיו בצד שעושה כסף ודופק אחרים או שתהיו אלו שנדפקים, אין אמצע אז די לבכיינות.
המצב בארץ הוא מצויין ואם לא היו פה ערבים זו הייתה המדינה שהכי טוב לחיות בה. כל אלו שבוכים זה כל מיני סטודנטים למדעי החרטא שרוצים לגור בתל אביב ולשתות קפה כל יום בבוקר באיזה בית קפה וצהריים במסעדה ולצאת לטיול בים בלי לעבוד, זה דור מפונק שלא אוהב לעבוד ורק מתבכיין וגולש 8 שעות באייפון, צאו תעבדו יא בטטות.

איתן 31 באוקטובר 2015

תגובה לשמעון: הכל לכאורה- לא צריך תביעות דיבה…
אז מבחינתך זה בסדר שפתאום
1 שפואד רוצה להיות נשיא פתאום מגלים שהוא קיבל שוחד של מיליונים מנניקאשווילי בקניית דירה של 8 מיליון כאשר הוא מעל 70
2 אולמרט ובנק לאומי(זליכה קיבל מעמד של חושף השחיתות כאן),ראשוןטורס, מעטפות טלנסקי
3 דרעי חוזר לפוליטיקה הישר למשרד הכלכלה בתור שר לאחר שהורשע בגניבה וישב בכלא
4 הירשנזון שר האוצר גנב מיליונים
5פאינה קירשנבאום קיבלה טובות הנאה ומעורבת.בפרשות שחיתות
6 שלמה בניזרי שקיבל שוחד וישב בכלא
7שרון וחקירות החווה שקיבל "הלוואות " ממרטין שלאף ובסוף בניו ישבו בכלא
8 שחיתות עיתונאית בכך שעיתונאים לא יכולים לעשות כתבות על חברות גדולות במשק כי ערוץ 2 10 ידיעות ומעריב נשלטות על ידי בעלי ההון ששולטים על אותן חברות(שיטת השקשוקה הסרט של רוזנטל )
9 אי אפשר להעביר ביקורת עצ ראש הממשלה כי הוא שר התקשורת וגם כי הוא שולט על ערוץ1
10 אם נכתוב כאן על רשויות מקומיות וגופים ציבוריים נצטרך להוציא ספר מרוב ריבוי שחיתויות

מה שיוצא שיש אליטה של 20 משפחות שמחזיקה את המדינה בביצים , אי אפשר לבוא אליהם בביקורת כי הם שולטים במשק, לא תהיה לך עבודה, הם מאוד מקושרים ותהיה מוקצה בכל מקום, ואסור להכניס להם מתחרים או אלטרנטיבות ככה שהם שומרים על כוחם בריכוזיות בשוק.

זה מצב תקין מבחינתך, אולי מבחינתך מלבד ביטוח בריאות פרטי שאתה משלם, תיתן לרופא מעטפה בכיס שלילד שלך יסדרו ניתוח לא מציל חיים עוד למחר במקום אדם שהגיע כרגע למיון מונשם מתאונת דרכים.
במדינה כזאת אתה רוצה לחיות?

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

די, עזבו אותי מפוליטיקה עכשיו. מספיק עם זה. קצת התבדחנו עם אסף, תנו להנות מהניצחון היום בראש שקט

שמעון 31 באוקטובר 2015

אחי יש רצוי ומצוי, יש אוטופיה ופנטזיה ויש מציאות.
בעולם אוטופי כולנו שווים, איש דואג לרעהו, אין הבדל דת גזע ומין, התקדמות בכל מקום היא על סמך כישורים, אם אתה משקיע אתה מצליח וכו'.
במציאות זה לא ככה. פוליטיקאים ואנשי ממון תמיד השתמשו בקשרים, אדם שהוא אתיופי תמיד יצטרך להוכיח את עצמו יותר מאדם לבן, כישורים זה הדבר האחרון שמקדם אנשים לדרגים בכירים אלא פוליטיקה פנימית.
לגבי שאלת הרופא, המון רופאים מקבלים מתחת לשולחן וגם המשפחה שלי נתנה לרופאים תמריצים לטיפול טוב יותר.
זה המציאות אחי, עולם כמו שאתה מדמיין לעולם לא היה קיים, לא קיים היום ולא יהיה קיים.
כל מכרז הוא מכרז תפור, מה אתה חושב שזה רק פאינה או בן אליעזר, זה כולם עושים אחי השאלה זה מי נתפס.
אם היית בתפקידים שלהם היית עושה בדיוק את אותו הדבר, היית דואג למשפחתך ולמקורבים שלך והיית מנסה לעשות כמה שיותר כסף אז אל תיתמם. אתה אומר את זה כי אתה לא במעמד שלהם.
אני מודה שאם הייתי בתפקידים שלהם הייתי מנסה למקסם את רווחי ודואג למקורבים שלי.
אין ראש ממשלה בשום מדינה שנבחר בלי לתת משהו למישהו, זה תן וקח אחרת איש לא יתן לך להתקדם בתוך המפלגה שלך.
מה באיטליה, גרמניה או בארה"ב ראשי ממשלה לא מקורבים לבעלי הון ודואגים להם ולהיפך?
הרי כל הכיף להגיע לתפקידים האלו זה המותרויות האלו.
השאלה זה מה אותם אנשים עושים גם עבור הציבור ואם אתה רק מרוויח ולא מקדם כלום זה בעיה.
אם אתה עושה לעצמך וגם לאחרים זה טוב.
לי למשל אין בעיה ששלומי לחיאני העסיק את קרוביו בעירייה הוא קידם למשל את בת ים טוב ועשה המון לעיר. לי לא משנה אם בעירייה ישב סתם אחד או אמא של שלומי.
אני לא צר עין על האנשים האלו. הם הגיעו לזה חלקם בכוחות עצמם והסתדרו, הם ידעו לנווט את עצמם טוב (לא מדבר על יורשי כסף וכו) והגיעו למנוחה ולנחלה. אני גם הייתי רוצה להיות יושב ראש ההסתדרות או חבר בפיפ"א אבל אני לא יכול לנווט את עצמי לשם, אין לי מספיק איכויות. בעולם אוטפי יכלתי להיות חבר בפי"פא.

שמעון 31 באוקטובר 2015

דבר נוסף לי אין בעיה שראש ממשלה מקדם עסקים של חבר שלו בחו"ל, חלק מנטוורקינג ולא שונה משום לוביסבט. אותו איש עסקים הכיר את שרון והיה מחובר אליו ונהנה מזה שהוא ראש ממשלה. מה אכפת לי האי היווני, מה זה קשור אליי? דברים שלא קשורים אליי אין לי בעיה עם זה. העיתונות מקצינה הכל. אין ראש ממשלה שלא נתן משהו למישהו בהיסטוריה של שום מדינה

איתן 31 באוקטובר 2015

לא מכיר אותך באופן אישי,
תמים אני לא, אבל התגובה שלך גרמה לי צמרמורת.
אז אם ככה כולם קומבינטורים, שקרנים שרוצים למקסם רווחים בשביל כסף, מעסיקים קרובים בעקרון הנפוטיזם ורק הפראיירים שאין להם חוזה קיבוצי והם עובדי קבלן שייקרעו את התחת ועדיין לא יגמרו את החודש.
אח ככה אולי כדאי שנתחיל לחיות בפרנויה, הרי כולם רוצים למקסם רווחים…

המוסכניק שמכניס לך טיפולים שהוא אפילו לא עושה במוסך, רופא השיניים שעושה לך טיפול שורש וכתר למרות שלא צריך, חברות הביטוח, שמאי הרכב, הבנקאים, בעלי האולמות ארועים שנותנים לך אלכוהול מזוייף, בעלי מסעדות שקונים לך חומרי גלם בשטחים, וממחזרים אוכל מלפני מספר ימים,שחברות תרופות קונות תרופות נגד סרטן מזוייפות- היום הכל אפשר לזייף.

אם ככה אז בוא נמנה את הבן של הכירורג הראשי של איכילוב לכירורג בכיר רק בגלל שהוא הבן של ולמרות שיש לו תעודה מאוניברסיטת שקר כלשהוא.
בוא ניתן לפדופילים לפתוח מעון
לנרקומנים ושיכורים שינהגו ברכבות ואוטןבוסים

לפי הדיעה שלך מה איכפת לך זה לא נוגע אליך לך יש כסף ומטוס פרטי ומנתח אישי במאונט סיניי בארהב.

כל התן וקח הזה בשלטון אם לא הבנת בא על גב האזרחים בישראל שמשרתים בצבא ובמילואים משלמים מיסים ובחיים של היום יום גונבים אותם.
וכל העניין הזה של לא נוגע בי ישירות אז לא איכפת לי זה לשים את הראש באדמה ולהגיד איזה טוב לי

אם זוהי הדיעה שלך באמת ואתה לא מסתלבט ויש עוד אנשים שחושבים ככה אז באמת משהו דפוק במדינה הזאת

גורביץ' 1 בנובמבר 2015

אני גם חושב כמו שמעון, אבל מפאת הנעץ שתקענו לז'וזה בארון היום, אחרי גול מקרי והאוטובוס שהוא החנה לנו ברחבה במשחק שלא קבע כלום לצ'לסי לפני שנתיים, אני לא ירחיב בפוליטיקה..
אחח נקמה מוגשת קרה.. קלופ דה קופ!

שמעון 1 בנובמבר 2015

הלוואי שהיה לי מטוס פרטי אבל לא אין לי חח.
שורה תחתונה אם מישהו בא אליך ואומר לך תעבוד אצלי בשכר של 5 מיליון ש"ח ותמורת זה תעביר מהלך אתה תעביר כמו גדול ואני אעביר וכל אחד אחר. זו השורה התחתונה, קודם תדאג לעצמך ואח"כ לאחרים.
צבא ומילואים לא קשור לכלום, אני שירתי באגוז אז מה? אני אמור לקבל על זה מדליה? זה לא מבטיח כלום בחיים ולא עזר לי בכלום. גם הפוליטיקאים עשו צבא, זה לא אוסר עליהם להרוויח כמויות כסף גדולות, הרי זו אחת השאיפות שלנו בחיים ועובדים על מנת להגשימה. מי שלא טוב לו להיות עובד קבלן שלא יהיה.
שלא תבין לא נכון אני הכי בעד לסייע למי שצריך אבל במציאות אף אחד לא יעזור להם, זה רק תיאורטי ולאיש לא אכפת ולא יהיה אכפת מהם. אדם צריך לדאוג לעצמו, אוי ואבוי אם הוא יהיה תלוי בחסדי אחרים.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

והנה קלופ מצא את הבעיה לפתיעות החלוצים –

לא צריך אחד אם הם בכל מקרה לא שם.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

וזה זמן הפירימינו להגיע לקבוצה.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

טוב, מישהו זוכר באיזו שנה הבקענו שניים?

אריק 31 באוקטובר 2015

מה הקטע עם מורנו? חוץ מזה שהוא שמאלי, הוא גרוע בהכל? אין לכם משהו יותר טוב מזה?

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

חביבי, אנחנו עברנו את גלן ג'ונסון, מורנו קטן עלינו

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

מורנו מדהים לידו.
וזהו עוד בלי להזכיר את התקווה, שאצל גלן פשוט לא הייתה קיימת.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

מורנו גם יודע לעשות התקפה. היתה עצירה גדולה של בגוביץ, הגיע לו גול שם

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

אני בכלל לא חושב שהוא רע סתם זורם אם זה שהוציאו לו שם כזה.

בכלל, למעט מעט מאד שחקנים אני חושב ששחקן טוב כשהקבוצה סביבו טובה וכשהסיטואציה סביבו מתאימה. מורנו בהחלט יכול להיות כזה. חוץ מזה שהוא צעיר יש לו הרבה איכויות. המהירות שלו מונעת כל שבוע מצב אחד לפחות בחזרה אדירה להגנה.
ובהתקפה, אני חושב שכרגע הוא היחיד שמסוגל לצאת להתקפה מהירה באמת, שמאד מאפיינת את דורטמונד של קלופ.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

זורם *עם* כמובן

איתן 31 באוקטובר 2015

איזה יופי 2-1 ליברפול…מוריניו הולך הביתה….בינתיים

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

הלוואי

אחד 31 באוקטובר 2015

למה? שימשיך להרוס אותם. זה רק יעשה טוב לפרימייר ליג

איתן 31 באוקטובר 2015

חחח איזה ראיון לאחר המשחק של.מוריניו
I have nothing to say
לכל השאלות.
שותק כמו חבר במשפחת פשע בחקירה משטרתית

ערן (המקורי) 31 באוקטובר 2015

לחימה.
חזרה מפיגור, בזכות אופי.
ניצול הזדמנויות יעיל.
ביטול ההתקפה של צ'לסי.
ניצחון מוצדק.
החלשת מעמד מוריניו.
איזה כיף!!!

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

יש שמועה שמה שנשבר בצלסי זה שיש שם משולשם אהבה שמחלק את הקבוצה

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

עוד פעם טרי שיגל בת זוג של חבר ?

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

"Apprently my dads mate knows one of the chelsea groundsman
and he said that Eva Carneiro was in a love triangle with Cahill and Ivanovic and that's why the team is split"

ציטוט מהמקור ^^

wazza 31 באוקטובר 2015

זה רציני? את באמת מאמינה לזה??

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

שמועה בחחור.

שמועה.

אני הפסקתי להאמין שום דבר אלא אם הוא יוצא. מהמטבח הרשמי של המועדון כבר מזמן.
שלא לדבר על דברים שנוגעים למועדון אחר.

אבל לצורך הענין את השמועה הזו שמעתי ישירות מהמקור- מי שעתב את זה. אוהד ליברפול שגר באזור וימבלדון שאני מכירה הכרות אינטאנטית כבר שנים ארוכות.

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

מי שכתב* אינטרנטית*

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

ולא אין לי מושג מי זאת ואם זה בכלל הגיוני

משה 1 בנובמבר 2015

לא הבנתי, אין לך מושג מי זו אווה קרניירו ?

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

לא
אני מהטיפוסים שמתעלמים מטורי הרכילות לגמרי. כולל אם זה קשור לכדורגל. אק הפעם המסתורין של מה קרה לקבוצה אלופה תוך חודשים ספורים סיקרן טותי

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

רק* אותי*

משה 1 בנובמבר 2015

זו הרופאה הספרדיה של צ'לסי שמוריניו נכנס בה בתחילת העונה בגלל שלא ביזבזה לו זמן משחק.

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

כן הבנתי את זה אחרי שגיגלתי אותה. הסיפור ברור שמוכר. אבל שמות הם ממני והלאה (למרות שצילצל קצת אבל לא ידעתי מאיפה).
הקטע הוא – אחרי שגיגלתי אותה ..הסיפור הזה נשמע כמו משהו שיתכן.

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

אבל הבדיחה הזו מסבירה איך צלסי נראת ככל דבר אחר כי עד עכשיו לא שמעתי שום הסבר הגיוני שמסביר את זה

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

ולדעתי התוספת בחצי הראשון היתה על כל הדיבורים של קלטנברג עם השחקנים

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

קךטנברג הזה קורע. נתן שם ללוקאס סקירה של מוצא המינים מאת דארווין באמצע המשחק

ערן (המקורי) 31 באוקטובר 2015

ועדיין פיספס אדום ברור של קוסטה.
פשוט שופט חלש.

איתן 31 באוקטובר 2015

אז אם ככה אי השריקות התבטלו לשני הצדדים .ותאכלס במשחק קשה כזה כשיש לך את הספסל של מוריניו שמפעיל המון לחץ.במשחק של להיות או לחדול לכאורה.
השופט נתן למשחק לרוץ.
אז סך הכל היה לשופט משחק לא רע

ערן (המקורי) 31 באוקטובר 2015

מסכים שהחולשה שלו היתה מאוזנת. במשחק הזה לא היה נוראי, בשנה שעברה היה זוועתי בכמה משחקים.
בעיניי יורש הולם להווארד ווב: חלש, פוזה, מוערך מדי.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

המון פוזה. מרגיש שהמשחק סביבו
זה הסוג הכי גרוע

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

כן אבל מוצא חן בעיני שהוא לא שולף מהמותן. לוקח את הזמן.

רובי פאולר 1 בנובמבר 2015

ועוד לא דיברנו על נגיעת היד הברורה של טרי שקיבלה התעלמות מוזרה ובוטה…

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2015

אתה – נותן ציונים רק כשרע??

D! פה ועכשיו 1 בנובמבר 2015

מי שיקרה את הציונים שלו יחשוב שהסחטנו תיקו בגביע הליגה מקבוצת מרכז טבלה בליגה השלישית.

מה זה… הכל 6?

D! פה ועכשיו 1 בנובמבר 2015

יקרא…..

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2015

קשה לעמוד בסטנדרטים של אלוהים..

רובי פאולר 1 בנובמבר 2015

א. היינו חולים כולנו בחודש האחרון במעגל הדבקות של גן –> ילד 1 —> ילד 2 —> אשתי –> אני וחוזר חלילה, אז לא הייתי בכושר.
ב. לא היה לי חשמל חצי שבוע אז את המשחק מול סוטון לא ראיתי.
ג. מר גרייזס מוזמן להפסיק להתעסק כל החיים שלו בפוטבול במקום בליברפול שלנו ורק אחר כך לבוא בטענות.
ד. מר D! – צריך להגיד את האמת, זה לא ששטפנו את המגרש והתעללנו בצ'לסי. כן, היינו יותר טובים, כן, ניצחנו בצדק. אבל אנחנו עדיין קבוצה שרובה נגרים, מפוחדת מהצל של עצמה ומאוד מוגבלת. אתה רוצה לחלק שמיניות לכולם? זה משקף?

רובי פאולר 1 בנובמבר 2015

ואהבתי את הסטנדרטים של אלוהים – במקרה דנן זה חידוד תרתי משמע :-)

D! פה ועכשיו 1 בנובמבר 2015

סתם, סתם מקניט
אם כי ההופעה הייתה כלכך סולידית שנראה לי שהיא היתה, בחלקים גדולים של המשחק, טובה ממה שנראתה או הרגישה.

רובי פאולר 1 בנובמבר 2015

בדיוק. קמתי מהספה בתחושת שמחה אבל גם דאגה… מילא, לפחות הכיוון הכללי הוא למעלה בסה"כ.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

לא הייתי רץ וממהר לשגות באשליות.

היה משחק טוב ומהודק שלנו, שזה אפשר לומר על כל המשחקים תחת קלופ עד עכשיו. הגנה חזקה, הרה לחץ לפרקים. ועדיין היציאה קדימה לא מהירה מספיק. לוקאס זה סכנת נפשות. אין מספיק סקוררים על המגרש אם כי נראה לי שכשפירמינו יבקיע את הראשון הוא עשוי להתחיל להתמוך בקוטיניו.

צריך לחכות לפצועים ולראות מה יקרה בינואר. אני מקווה שהחברה ימשיכו לקרוע את התחת כל השבוע ואז בסוף השבוע.

משה 31 באוקטובר 2015

לא צריך לצאת מפרופורציות אבל :
1. לא חזרנו מפיגור שנתיים.
2. לא ניצחנו את צ'לסי 4 שנים בחוץ.
3. תעשה איחוד של השתיים ותגיע למאה ה 19 לדעתי…
נכון, צ'לסי שיחקו זוועה אבל הפסדנו לקבוצות הרבה יותר גרועות בשנה וחצי האחרונות וכניסה לפיגור היתה בכלל סימן להתחיל לבדוק נגד מי המשחק בשבוע הבא.
ההגנה היתה סולידית ולא בפעם הראשונה אצל קלופ, אילולא הגול היא הייתה אפילו מצויינת.
הקישור היה טוב, בייחוד לאחר היציאה של מילנר שהיה הכי חלש אצלנו.
פירמינו נכנס לכושר כבר משחק שני, בנטקה חלוץ נהדר, רק שיישאר בריא.
נהניתי ממשחק, זה לא קרה מזמן. זה כל מה שאני מבקש מהקבוצה שלי לעשות בשבילי כל שבת.

זה משנה 31 באוקטובר 2015

אולי הוא היה חלש, אבל ברגע שהוא יצא צ'לסי התחילו את החצי השני.

משה 31 באוקטובר 2015

אני חושב שקלופ ויתר במכוון על השליטה במרכז בשבילך מחץ לפנים והשליטה של צ'לסי באותן דקות היו סיכון מחושב שהצליח בסופו של דבר. זה לא בגלל שמילנר היה טוב במיוחד.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

אכן. היתה פה הזדמנות ללכת פור דה קיל, צ'לסי היו על הרצפה והיה צריך ללכת על הגרון שלהם. דווקא השליטה במגרש לא עשתה לנו טוב, צ'לסי יודעת להתגונן. ריווח המגרש פעל לטובתנו ומשך את צ'לסי קצת למעלה מה שהשאיר שטחים

זה משנה 31 באוקטובר 2015

זה אולי נכון, אבל מה שבטוח זה שהתרומה של מילנר באגף פחותה משמעותית מהתרומה שלו במרכז המגרש.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

אין שום ספק, כתבתי את זה בטקסט עצמו. או שישימו אותו בצמד האחורי או שיהיה על הספסל. הוא מתבזבז לגמרי באגף. ואם הוא באגף, אז שזה יהיה עם בנטקה על המגרש – היחיד שיכול לנצל את ההגבהות שלו

משה 1 בנובמבר 2015

מסכים לחלוטין ולכן יש תחרות בין הנדו, מילנר, צ׳אן, לוקאס ואלן על שני המקומות האלה. אני לא חושב שמילנר מחלץ מספיק כדורים כדי להיות אחד משני השחקנים האלה.

זה משנה 1 בנובמבר 2015

אני חושב שראינו אותו שם רק תחת רוג'רס ומגיע לו הזדמנות להראות את היכולת שלו במרכז תחת קלופ.
הוא בהחלט יכול לרדת לספסל מדי פעם, אבל לא לקביעות. בטח לא כשמדובר בשחקן עם השכר הכי גבוה בקבוצה בערך. אם כי, הוא החתמה של רוג'רס, ויכול להיות שקלופ מכריח אותו להראות לו שהוא גם שחקן שלו באמצעות התפקוד בעמדה הזו.

אבי גלברט 31 באוקטובר 2015

טוב ,אכן בלי לצאת מהכלים אבל הרבה אופי ולא מעט יכולת .אכן נפלאות הם דרכי הכדורגל ,לוקאס לקח ולוקאס נתן . הכניס את צ'לסי במו רגליו למשחק בכוח בהתחלה ושלט במרכז השדה אחכ ,לא פחות .לא יודע כמה רחוק אפשר להגיע איתו וברור שהנדרסון חוזר הוא בספסל אבל רואים אצלו בהחלט שיפור אדיר למעט הפאולים המפגרים שבאים מעודף מוטיבציה וחוסר שכל ….שחשבתי במקום מי בנטאקה יכנס אמרתי מילנר אבל זה לא יקרה …והנה זה קרה . שמילנר יצא איבדנו קצת כוח וצ'לסי קיבלו מומנטום מסוים אבל אז הגיע הקוטיניו שנית והשאר היסטוריה . קוטיניו נח היטב שבוע וקיבלנו את המלך במלאו הדרו היום . זאת השיטה תנו לילד אוויר ונקבל קסמים . קצת שחקנים טובים לידו (פירימיניו יהיה כזה ולאלנה משתדל ….) ויהיה טוב נקווה (אף מילה על סטארידג'). רואים בהחלט שינוי בתפיסה וזה בלט היום מאד .הנעת כדור יעילה ושקטה ,לחץ יעיל לחטיפת הכדור וריצה יעילה ומהירה קדימה . צ'לסי חלשה אין ויכוח אבל לא ההיתי מספיד אותם כל כך מהר במאבק על 4 הראשונים .נקווה שזאת נקודת מפנה בעונה כי גם נגד סוטון שלטנו מבלי להבקיע והיום הכול נכנס …פסיכולוגיה ומומנטום זה חשוב וחמוריניו היה בהחלט קוף על הגב שלנו הרבה הרבה זמן ….

משה 31 באוקטובר 2015

כשהנדו חוזר מילנר צריך לשבת על הספסל, הוא כרגע החוליה החלשה לדעתי.

Matipool 1 בנובמבר 2015

נכון .

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

מצא חן ביני שקלופ שם את RANDALL על הספסל היום. הוא ממש מצא חן בעיני באמצע השבוע.

ירושלמי 31 באוקטובר 2015

עם כל הכבוד לשיפור ביכולת והקסמים של קלופ, לוקאב חייב ללכת.
במחי רגל הוא מסכן פעם אחר פעם את כל הקבוצה. גם מבחינת יצירת המצבים ליריבה וגם מבחינת הסיכון בהשארת הקבוצה עם שחקן פחות.
אלה דברים בסיסיים שלשחקן ברמה הזאת ובמיוחד לשחקן שאמור להיות עם מירב הניסיון אסור לעשות.

מה נעשה כשסטארידג' יחזור? צרות של עשירים…

ערן (המקורי) 31 באוקטובר 2015

"כשסטארידג׳ יחזור״. נו, באמת.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

+ שבועיים

ערן (המקורי) 31 באוקטובר 2015

הייתי משחרר אותו בינואר, גם אם ״החלים לגמרי״. תופס מקום יקר בסגל ובתקציב, ויוצר אשליה שיש לנו חלוץ שאפשר לבנות עליו. לא זוכר שחקן שביר כל כך. לתת בחינם אם צריך.

D! פה ועכשיו 31 באוקטובר 2015

אי אפשר לשחרר שחקן כזה. לצערי.
אבל צריך להתנהל בסגל כאילו הוא לא קיים. הקבוצה צריכה לנהל את המשכורת שלו (יש ביטוח על זה?)

איאן ראש 31 באוקטובר 2015

קלופ אולי מסוגל לגרום ללוקאס למסור קדימה אבל לא מסוגל לגמול אותו מאיבוד כדור טיפשי שמשאיר את הבלמים חשופים ומופתעים ואותנו על סף התקף.

ran 31 באוקטובר 2015

כיף גדול היה להיות באצטדיון היום.
קצת על הדברים הרעים – מורנו כנראה התחיל את הקריירה כשחקן התקפה ותפקידו שונה כשהתבגר והבחור מוגבל באופן מטריד. לוקס לא מסוגל למסור מסירה קדימה מדויקת מלבד הטיפשות הכרונית ומילנר מיותר.
צ'לסי שילמו ביוקר על הסגנון שמוריניו הנחיל סביב הוויתור על הכדור למרות שבמחצית הראשונה היו טובים יותר.
קוטיניו גאון וצריך להנות ממנו כי קשה להאמין שישאר מעבר לעונה הנוכחית.
הסיפור הגדול בעיני הוא בנטקה, ענק…פשוט ענק. זו גנבה אמיתית בהתייחס למחיר ששולם ואני באמת מאמין שהוא מחמשת החלוצים הטובים היום בעולם. הפחד שיצר אצל טרי וקהיל הוא לא משהו מובן ושגרתי.
איזה כיף, כבר אמרתי?

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

מאנייק!
אבל מפרגן..

רובי פאולר 1 בנובמבר 2015

1. כמה נעים ונחמד כששחקנים משחקים בעמדות שלהם – למשל פירמינו שלא תקוע בצד ומתחיל להראות למה הוא כנראה שחקן לא רע ולא רק לוח מודעות של קעקועים מוזרים, ולמשל צ'אן (למרות שהוא יכול להטריף את השכל – גם העבירות "לא עשיתי פאול למרות שהשחקן השני מדמם" וגם הדהרה המוזרה שלו לפחות פעם במשחק לשומקום משל היה פורסט גאמפ). מצד שני – מילנר באגף זה ע"ע הנדו בזמנו – חבל ומיותר, מצד שלישי ההגנה שהוא נתן הייתה חשובה מול קבוצה בסד"ג של צ'לסי.
2. כמה נעים ונחמד לחזור מפיגור במגרש קשה, להיות דומיננטיים (!) לראשונה זה שנה וחצי לפרקים גדולים במשחק, וכן – לדעת לנצח גם ביום לא גדול.
3. כמה נעים ונחמד לראות את מוריניו וטרי המאוסים האלו עם פרצופים מכורכמים.
4. לוקאס…
5. ציונים:
מיניולה – 6. מזל גדול שהציל את הבומבה של אוסקר
קליין – 6. היה מאוד דינמי בשני הצדדים, משחק שלישי שלו השבוע, בכל זאת
סקרטל – 6. פה ושם פיק ברכיים רגעי אבל בסה"כ סבבה. קוסטה פסיכי לגמרי, להתעסק איתו…
סאקו – 6. כנ"ל.
מורנו – 5. מרגיזזזזזזזזזז, מקילומטר אפשר היה לראות שהוא חולם בגול… אבל כמה פוטנציאל יש לו כשהוא מרוכז.
צ'אן – 5. איש מוזר – ראה לעיל
לוקאס – 6. עשר דקות של חושך ואז מופע סולידי ואפילו מרשים. נגח!!! נגח!!!!! אגב, את אחד הגולים שלו הוא הבקיע כאן ב 4-4 ההוא.
מילנר – 5. הלך לאיבוד בצד.
לאלאנה – 5. כרגיל בדרך לשומקום. הצטרף מאחור וניסה אבל האטריה הזו כ"כ לא משכנעת…
קוטיניו – 7. זרח, יהלום משוגע שכמותך. עכשיו צריך עקביות!!! ומנוחה…
פירמינו – 6. מתחמם…
(בנטקה – 6. תותח. אולי רוצה לבוא להיות סנטר במכבי?)

זה משנה 1 בנובמבר 2015

רובי, אני מבין שאתה רגיל לנצח, סליחה להביס, בגשר שאתה כ"כ מתמקצן על הציונים?

רובי פאולר 1 בנובמבר 2015

קודם כל, בפיפ"א 2009 בהחלט כן.
דבר שני – צריך להגיד את האמת, זה לא ששטפנו את המגרש והתעללנו בצ'לסי. כן, היינו יותר טובים, כן, ניצחנו בצדק. אבל אנחנו עדיין קבוצה שרובה נגרים, מפוחדת מהצל של עצמה ומאוד מוגבלת. אתה רוצה לחלק שמיניות לכולם? זה משקף?

D! פה ועכשיו 1 בנובמבר 2015

חצי נקודה תוספת לכולם על העמידה הטובה והמאמץ, גם זה שלא נראה בקלות דרך הטלויזיה.

רובי פאולר 1 בנובמבר 2015

ככה סתם אינפלציה? ומי אתה שתאשר חצאי נקודות פה? זה עבר ועדה? עבר קריאה טרומית?

matipool 1 בנובמבר 2015

להלן תיקונים לטעמי :
צ'אן – 6 .
לוקאס – 7 . איש המשחק ( כן כן . כמה שזה יישמע מצחיק ומוזר , קוטיניו לא עשה הרבה מלבד שני השערים והיה חלש מאד במחצית הראשונה כמו בכל המשחקים האחרונים שלו ) .

רובי פאולר 1 בנובמבר 2015

לא עשה כלום חוץ משני גולים אדירים :-)
אגב מחרתיים אני הרופא בבורסה

matipool 2 בנובמבר 2015

וואלה ? מגיע לבורסה ( פעם ראשונה ? ) ?
נבוא להגיד שלום .

רובי פאולר 2 בנובמבר 2015

האמת שכן…אם לא יהיו הפתעות או שיבוצים מחדש
בשמחה

D! פה ועכשיו 1 בנובמבר 2015

צודק!

לפנות לועדת הרכש?

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

טוב חייבת.. אבל ממש ממש… לשתף את הלינק הזה
https://www.facebook.com/ynfathehub/videos/924434887593407/

אמיתי 1 בנובמבר 2015

וואי וואי וואי….בכיתי מרוב צחוק..אליל זה

אמיתי 1 בנובמבר 2015

איפה נירשמים?

D! פה ועכשיו 1 בנובמבר 2015

ענק.

תודה

Comments closed