בייוש!

ביי ביי קובי. אני לא אתגעגע אפילו שניה

kobe-01

בהתחלה חשבתי לשים פה תמונה של ינון מגל, סתם כדי להכניס קצת מגיבים פוליטיים ואז נזכרתי שרגע – קובי בראיינט מושך קהל עוד יותר מינון מגל!

אז קובי הודיע על הפרישה שלו בסוף השנה, היום בלילה. כדרכו, הוא עשה את זה בצורה מלאת פאתוס שהאוהבים שלו ימצאו כמרגשת ואלו שלא משתגעים עליו ייראו כפומפוזית ונפוחה כמו האיש עצמו.

כמובן, ההודעה על הפרישה הזאת לא ממש הפתיעה מישהו. הרי האיש בעצם פרש כבר לפני שנתיים או שלוש, רק שאף אחד לא טרח להודיע לו. ועכשיו נוכל לקבל 60 פלוס משחקים של מסיבת פרידה מתמשכת מהשחקן הזה, כשלמעשה היה עדיף בהרבה לקבוצה שלו שהיה יושב על הספסל (אלא אם כמובן לוקחים בחשבון את זה שהם ממש ממש רוצים להגיע לבחירת טופ 3 בדראפט, כדי שלא יצטרכו לתת אותה לפילדלפיה, שאז דווקא יש המון הגיון בלפתוח עם בראיינט ולתת לו לשחק כמה שיותר).

בכל מקרה, אם אתם חשים שאני לא ממש מתרגש מהפרישה של בראיינט, ובכן – אתם לא טועים.

שזה קצת מוזר. כי בסופו של דבר, גם לשחקנים שהיו יריבים ספורטיביים של הקבוצה שלי או בכלל – תמיד היתה בי אמפטיה כשהם הזדקנו.

את רוג'ר פדרר לא אהבתי בתור טניסאי צעיר, אבל עכשיו אני לגמרי בעדו לעת "זקנה". אני מסתכל עכשיו על פייטון מאנינג וצובט לי הלב על הדרך שבה הקריירה שלו הולכת. כשראיין גיגס פרש בעיקר היה לי חבל ששחקן נפלא כמוהו הולך. אפילו כשאלכס פרגוסון פרש היה בי משהו שנעצב, כי משהו יסודי נלקח מהספורט. אני רואה עכשיו את ווין רוני ועם כמה שאני שמח שואן חאל ממשיך להרכיב אותו במצבו, אי אפשר שלא לרחם קצת על הילד שנשאר אחרי שהפלא הלך. רבאק, אפילו לאלכס רודריגז, בעת זקנתו, יש לי חיבה מסוימת.

אני יודע שזה השלב שבו אתה אמור להגיד כמה שחקן כמו קובי יחסר למשחק או יחסר לאוהדים, אבל כשאני חושב על זה, הוא לא יחסר לי בכלל. אצל קובי, לא רק שאין לי רחמים עליו, יש בי אפילו עליצות מסוימת. ברוך שפטרנו, זה הדבר הראשון שחלף לי בראש כשקראתי על הודעת הפרישה שלו הלילה.

יש מין קלישאה כזאת על כל מיני שחקנים ש"או שאתה אוהב אותם או שאתה שונא אותם", אבל האמת היא שהרבה פעמים אתה סתם אדיש אליהם. לקובי אתה פשוט לא יכול להיות אדיש. או שאתה אוהב אותו או שאתה לא סובל אותו.

יש לו פרצוף כזה שגורם לי להתחיל להעלות קצף על השפתיים כמו איזה כלב שרואה חתול בטלוויזיה. השחצנות, היומרנות, התומכים המגויסים שיעשו הכל כדי להוכיח שהוא גדול כמו ג'ורדן, גדול יותר מלברון ובכלל גדול גדול גדול – הופכים אותו לבלתי נסבל בעיניי.

כל כך בלתי נסבל שאין בי אפילו טיפה של עצב על הפרישה של מי שבהחלט היה אחד מגדולי המשחק – וגם אחד מגדולי האוברייטד אי פעם לגעת בכדור.

היה שלום ותודה על הדגים!

איפה הוא ואיפה ג׳ימר?
המאמן הטוב בעולם. יקום מקביל

307 Comments

גיל 30 בנובמבר 2015

ולחשוב שלפני כמה שנים היו עוד דיונים האם הוא גדול מג'ורדן או קרוב אליו. להראות לך שצריך לחכות לסוף הקריירה כדי לסכם אותה. למרות זאת, אני דווקא כן קצת אתגעגע אליו למרות שכל מה שכתבת על השחצנות שלו הוא נכון. לטעמי הוא שחקן שלא ניצל את הכישרון שלו במלואו להצלחת הקבוצה ולמרות כל האליפויות יכל להשיג יותר אם לא היה מרוכז בעצמו. הפרישה שלו לא ממש מזיזה כי הוא באמת דעך בקבוצה לא חשובה. מה שבטוח שאם דאנקן יפרוש בסוף העונה לא תדע את זה עד הקיץ.

הארכיון 30 בנובמבר 2015

מעולם לא התקיים דיון כזה…

גיל 30 בנובמבר 2015

היו הרבה דיונים כאלו פה, אתה לא ותיק מספיק…

גיל שלי 30 בנובמבר 2015

ינון מגל לא הגיע למקומות שקובי הגיע אליהם בקולוראדו.
כדי להבין את ההבדל בינו לבין טים דנקן, צריך לראות על איזה חוזה טים דנקן משחק, ואיך קובי שיתק את הלייקרס עם החוזה שלו, אחר כך אפשר לראות מה טים דנקן עושה על המגרש בגילו, ומה קובי מנסה לעשות. לחלוטין מגדולי האובר רייטד, טרייסי מגריידי משופר במעט.

גיל 30 בנובמבר 2015

הגזמת. גם אני לא מאוהדיו הרבה אבל לומר שהוא טריסי מגריידי משופר? טרייסי מגריידי לא עבר סדרת פלייאוף אחת (מה שעשה עם הספרס לא נחשב). גם אם תקח את האליפויות עם שאק אי אפשר לקחת ממנו את זה שהוא נחשב לשחקן הטוב בליגה גם אם לא זכה בMVP יותר מפעם אחת והיה חתום על שתי אליפויות (ביחד עם גאסול).

no propaganda 30 בנובמבר 2015

השורה האחרונה שלך היא אחת ההגזמות.
יש לקובי המון בעיות אבל היכולות שלו היו מטורפות לגמרי.

גיל שלי 30 בנובמבר 2015

כן הגזמתי, אך הגזמתי הרבה פחות מגיל ברק שטען שהוא נמצא בדיון של השחקן הטוב בכל הזמנים ביחד עם מייקל, מג'יק ובירד, ההגזמה שלי פחותה בהרבה

no propaganda 30 בנובמבר 2015

כן, אבל אותך אני אוהב לקרוא את גיל ברק לא :)

D! פה ועכשיו 30 בנובמבר 2015

++ נו

בלייק 30 בנובמבר 2015

כיף לשנוא את קובי, אבל לשים את קובי קרוב יותר לטרייסי מקגריידי מאשר לג'ורדן ובירד זה כבר סתם לינצ'טרנט.

ארז 30 בנובמבר 2015

גיל,
אתה מתכוון למשהו שפורסם בספורט 5? אם כן, תכל'ס, אני לא מבין למה אתה ממשיך לצרוך את התוצרים הירודים של הערוץ/אתר הזה.
מילא, אם היית אוהד של מכבי פוקס (כהגדרתך) – זה אתר הבית.
היות שאתה לא, והיות שאתה יודע מי הנפשות הפועלות שם – חבל על הזמן וחבל לתרום להם הקלקות.
ערוץ שהיה בצעירותו עונג צרוף והפך למדמנה. משוקץ מבחינתי, שני רק לוואן.

גיל שלי 30 בנובמבר 2015

חס וחלילה, זה היה בראיון אצל אפי טריגר היום בבוקר בשעה 8:50 בגל"צ, לא נכנס לספורט 5.
אולי באמת הגזמתי עם טרייסי מגריידי, מה דעתכם על וינס קארטר משופר? :-)
רגע רצינות. כנראה אכן מדובר באחד ממספרי ה2 הטובים בהיסטוריה, אך שחקן נמדד לא רק בסטטיסטיקות אישיות, וגם לא בקבוצתיות, הוא נמדד בהשפעתו על הקבוצה. קובי תרם כדורסל, וגרע מהיכולת הנפשית של חבריו לקבוצה. לכן היה שותף לקבוצות שלא עלו לפלייאוף, או כאלה שגרדו את השלב הראשון בו, משהו דמוי כרמלו, לצד האליפויות והגמרים. נדמה לי שהגמר שהלייקרס הפסידו לדטרויט מדגים בצורה הטובה ביותר את הטוב והרע בקובי. גף ון גנדי אז אמר, שאם קובי קולע נקודות כמו מספר הזריקות שלו, מדובר במשחק טוב של קובי, ואם פחות, ללייקרס אין סיכוי. תצאו לבדוק מה היחס בין זריקות השדה והנקודות של סטף למשל, ותקבלו תשובה לגדולתו של קובי.

גיל 30 בנובמבר 2015

דווקא בסדרה נגד דטרויט הוא היה היחיד שתפקד (וגם הביא ניצחון אחד).

גיל שלי 30 בנובמבר 2015

היתה סיבה שבקבוצה שהורכבה משאקיל, קארל מאלון, גארי פייטון ואחרים, רק קובי קלע, לא ממש תיפקד

גיל 30 בנובמבר 2015

הוא אולי לא היה טוב אבל נראה היחיד שאיכפת לו.

גיל שלי 30 בנובמבר 2015

שזה בדיוק מה שכתבתי, הוא הצליח לגרום לאגדות NBA לנטוש את הסדרה

omer 30 בנובמבר 2015

אתה מאמין לעצמך?

הוא גרם לשחקני הול אוף פיים לא לתפקד? קרל מאלון חרבן את הסיכוי האחרון לתואר שהוא רדף אחריו 20 שנה כדי לעשות דווקא לקובי? אם כן החרפה היא עליהם לא עליו.

יתרה מכך, שנאה תמיד הייתה קיימת בין שאק וקובי ולא ראיתי את שאק עושה דווקא ב2000-2002.

לא הגיוני לתת את כל הקרדיט לשאק על האליפויות ולהאשים רק את קובי בהפסדים. זה אפילו פחות הגיוני מלהגדיר אותו כטרייסי מגריידי משודרג.

גיל 30 בנובמבר 2015

מה, שאקיל ששנא את קובי עשה שביתה איטלקית בגללו? שחקן שלא מתאמץ אשם בעצמו, לא צריך לזרוק את זה על אחרים.

איציק 30 בנובמבר 2015

מה הבעיה בלעשות דיון כזה. אפשר להוסיף לרשימה הזו גם אותי ואותך. זה לגיטימי. כמו שאנחנו ננשור, גם קובי ינשור בדיון (כנראה מיד אחרינו, בכל זאת אנחנו ננשור קצת' קודם). זו לא שאלה את מי שמים ברשימה, כי אם למי מהרשימה יש סיכוי לשרוד. לקובי אין. האמת גם למג'יק ובירד אין, גם הם ינשרו בשלב זה או אחר.

א.ב; 30 בנובמבר 2015

אף פעם לא אהבתי את קובי
ואני בטוח שהאליפויות הראשונות זה בגלל שאק והאחרונה זה בגלל הפציעות של בוסטון
אבל להשוות אותו למקגריידי משופר??? קצת עושה לו עוול

Bad Boy 1 בדצמבר 2015

אני לא מת על קובי אבל הלכת רחוק מאוד..
טרייסי מגריידי משופר? הגזמה סופר פראית..
מעולם לא אהבתי את קובי, שחקנים גדולים חייבים להיות באיזשהו מקום שחצנים.
קשה לסחוב אגו כזה גדול בלי לתת לו להתפרע אבל משהו הפריע לי תמיד בקובי.
החיוך הלא אמיתי הזה, הכל נראה Fake
אין שום ספק לגבי היכולת המדהימה, האסטתיות במשחק והתארים
אבל משהו בו תמיד עורר אצלי אנטגוניזם.
מעדיף את לברון עליו. בכל מקרה עניין ההשוואות לא רלוונטי בעיניי
ג'ורדן שחקן יותר טוב ועם טבעת אחת יותר.. זה הכל.

יריב ס. 30 בנובמבר 2015

סיכמת מצוין, מעולם לא סבלתי אותו

קפטן קוקי 30 בנובמבר 2015

גדול, לא גדול, יותר גדול. הכל אחלה.
אני מצליח להבין את מי שמצליח לשנות את דעתו על ספורטאי כזה או אחר לעת זקנתו.
אבל לגבי קובי – הבנאדם מחזיק פרנצ'ייז שלם, על אוהדיו, מנהליו, מאמניו ושחקניו בביצים כבר כמה שנים טובות. הוא הפך לשחקן דוחה שעושה מה שהוא רוצה רק בשביל לפאר את שמו. מצליח להתעלות אפילו על רונאלדו מהבחינה הזאת, רק שרונאלדו מביא הישגים פה ושם. קובי סתם זורק לסל מכל מצב, ומייבש כל גבעול עשב שצומח לידו. כבר שנים שהוא לא שחקן כדורסל ולא ממש ספורטאי.
היה עדיף לו פרש קודם.

no propaganda 30 בנובמבר 2015

לקובי יש הרבה יותר הישגים מרונאלדו

גיל 30 בנובמבר 2015

למה מאשימים אותו במה שההנהלה עושה? נכון, הוא לא צדיק כמו דאנקן שמוותר מיוזמתו על השכר אבל כמה מכם היו מוכנים לוותר על שכר וחושבים שהוא מוגזם?

לגבי הייבוש של אחרים לידו הכל נכון, ועדיין, בשיאו הוא הוביל את הלייקרס להישגים והיה הטוב בעולם. לא צריך לגמד מישהו רק בגלל שסוף הקריירה שלו לא משהו.

קפטן קוקי 30 בנובמבר 2015

העניין הוא שקובי לא ידע מתי לקחת צעד אחורה ולשחרר קצת. אגואיסט הוא תמיד היה, ואני לא שופט אותו על זה.
אבל הייתי מצפה שלקראת סיום הקריירה הוא יכיר בזה שיש עוד דברים שיהפכו אותו לשחקן היסטורי חוץ מכמות זריקות אינסופית.
אם היה עושה את זה – אהלן וסהלן. אבל שחקן שדורש סכומי עתק ומילא שהוא לא שווה את הסכום, אבל הוא גם הורס את כל מה שסביבו? מבחינתי מדובר ביהירות בלתי נסבלת, ובאדם שלא ראוי לכבוד. ההנהלה שילמה לו ברצון, וזאת זכותם. אבל ראיתי את הממ הזה שמשווה בין קובי ללברון וה"אני מעולם לא עזבתי". בעיני זה רק הופך אותו לספורטאי ואדם קטן, לא גדול.

בלייק 30 בנובמבר 2015

להבדיל, גם ג'ורדן לא ידע מתי לקחת צעד אחורה ולשחרר קצת. כנראה בגלל זה כולנו זוכרים אותו בתור שחקן בינוי בקבוצה כושלת.
אני קורא את התגובות כאן, ולמרות שזה היה צפוי, קצת תמה.
אחר כך קראתי מה אמרו/כתבו עליו כמה שחקנים שיודעים דבר או שניים על כדורסל, רצון והישגיות (ואני לא מדבר על הציטוטים אחרי הודעת הפרישה), ואני מבין שיותר ממכונת אגו וטיפוח פולחן אישיות, קובי הצליח למרות ואולי בגלל טיפוח פולחן האישיות ההפוך. הוא ניזון יותר מחוסר ההערכה והבוז שרכשו כלפיו מאשר מההערכה. ככה שזה רק ראוי שעם פרישתו נזכה להמוני טורי השמצה, שרק יעלו לקובי את האגו עוד יותר.

קפטן קוקי 30 בנובמבר 2015

מבלי להיכנס לשאלה של כמה, מבחינתי אין ספק שמדובר בשחקן גדול, אחד הגדולים ביותר. אני לא חושב שמישהו יכחיש את זה או יזכור אותו אחרת. אני פשוט חושב שיש פער בין איך שקובי (ומעריציו) תופס את עצמו לבין המציאות.
קובי מעולם לא היה ג'ורדן. יש אולי שני אנשים בעולם, בהם הוא עצמו, שמשום מה משוכנעים שהוויכוח קובי או ג'ורדן הוא וויכוח לגיטימי. לג'ורדן קראו אלוהים עוד כשהיה שחקן פעיל. לא אליל. לא שר הטבעות או אדון החישוקים. אלוהים במובן המונותאיסטי,
לכן השנים האחרונות של ג'ורדן לא ממש פגעו בגדולה שלו בעוד שבמקרה של קובי סיום הקריירה שלו העיב מאוד לדעתי.

בלייק 30 בנובמבר 2015

אני לגמרי איתך שג'ורדן הוא רמה בפני עצמו. מבחינתי, יש עוד רמה אחת בין קובי לג'ורדן (אבל יש עוד 7-9 קומות עד מקגריידי). אני טוען שהשנים האחרונות של קובי לא פגעו בגדולתו. זה נכון שכשהיכולת ירדה נשארנו רק עם הצדדים השליליים. עדיין, אני חושב שקובי נתפס וייזכר כאחד הגדולים (10? 20? זה כבר מאוד סובייקטיבי).
יש כאן מגיבים שאין להם בעיה להשוות את סטף קארי לג'ורדן אבל מגחכים על ההשוואה בין קובי לג'ורדן. זה בעיני מוזר מאוד. אולי קארי ייספר יום אחד כגדול כמו ג'ורדן, בנתיים הוא לא עשה מספיק כדי להיות גדול מקובי.
ועוד משהו קטן, הדור שאחרי ג'ורדן הפיל ברשתו לא מעט גארדים מוכשרים שקרסו תחת עול הציפיות וההשוואות (למשל…. מקגריידי). היחיד שלא קרס היה קובי.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

לצערי יש הרבה יותר משני אנשים

גיל 30 בנובמבר 2015

מסכים שהיה אגואיסט ושהוא לא יודע מתי לשחרר, אבל כמו שרואים אצל הרבה שחקנים גדולים הוא פשוט חשב שהוא יכל עדיין לשחק ברמה גבוהה. השנתיים האחרונות היו מלאות בפציעות ולא סביר היה לחשוב שאם הוא בריא הוא יהיה טוב. לא כמו בעבר אבל עדיין תורם. אז זה לא קורה ודווקא צריך להעריך אותו על זה שהוא החליט לפרוש כלייקר ולא לנסות לשחק במקומות אחרים. בכדורסל הירידה היא החדה ביותר, אני זוכר את יואינג, מאלון ושאק שהיו נזק לקבוצה בסוף הקריירה שלהם. הוא לפחות לא מזיק מקצועית ובנוגע לנזק פיננסי כאן התלונות להנהלה.

ארז 30 בנובמבר 2015

גיל,
לא מזיק מקצועית? ראית אותו השנה? את הקבוצה? את הסטטיסטיקות שלהם?
וכשאתה קובע שהוא תורם, על מה אתה מבסס את זה?

גיל 30 בנובמבר 2015

אני לא אומר שהוא תורם עכשיו אלא שסביר לחשוב שאחרי שהתאושש מהפציעות הוא עדיין יכול לתרום. הוא אכן מזיק להם כרגע אבל זה בקטנה. איתו או בלעדיו המאזן שלהם לא ישתנה משמעותית. זה לא מקרה וויין רוני כאן.

בלייק 30 בנובמבר 2015

שלא יהיה ספק, התכוונתי לבוז מהקהל, מהתקשורת, ממומחי כדורסל.
את ההערכה העצומה הוא קיבל מעמיתיו.

תומר 30 בנובמבר 2015

התומכים המגוייסים, עם כל זה שהם באמת מעצבנים מאוד, הם לא באמת אשמתו של בראיינט.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

ברור שהם באשמתו. למקרה שזה לא ברור, גם ההתחממות הגלובלית וההתפרקות של הביטלס זה באשמתו.
ואם נהיה רציניים שניה, לא חושב שהיה שחקן שטיפח פולחן אישיות כמוהו.

no propaganda 30 בנובמבר 2015

נראה לי לברון עושה את זה יותר, לא בטוח שהוא מצליח באותה המידה.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

ללברון יש הרבה פחות תומכים, אבל גם לו לא חסר, אין ספק

no propaganda 30 בנובמבר 2015

זה בדיוק מה שאמרתי.
לברון מנסה הרבה יותר מקובי לפתח פולחן אישיות, לקובי זה מצליח הרבה יותר ויש לו יותר תומכים.

רועי 30 בנובמבר 2015

כי הוא פשוט הרבה יותר טוב.

רועי 30 בנובמבר 2015

לברון חי בסרט קשה. "אני המנהיג, אני המפקד, השחקנים הקשיבו לפקודות שלי."
בן אדם, Get over yourself.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

ככה זה כשמספרים לך מגיל 16 שאתה הכי גדול בעולם, אני מניח.

ניק 30 בנובמבר 2015

אני לא מבין את המונח תומך מגויס.
אני מאוד אוהב את קובי ואני חושב שהוא שחקן ענק, אחד מה5 הגדולים אי פעם ובטח שיותר טוב מלברון.
אבל באמת שלא פגשתי את הבן אדם, לא קיבלתי ממנו כסף וגם לא מייל אם בקשה לתמיכה…
לכל ספורטאי פופלרי יש "תומכים מגוייסים" כנראה.

תומר 30 בנובמבר 2015

עזוב, זה לא באמת דיון רציונלי

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

לא הכדורסלן , אלא הספורטאי הכי אנוכי עלי אדמות בדברי כל הימים של האנושות

עכשיו רק חסר שבאן בי איי יחזרו לשחק הגנה ומשחק של יסודות המשחק ולא קטסל של בנות , ויהיה אפשר לחזור לראות משחקים של הלייקרס ( ושל ה – NBA בכלל ) כמו בימים היפים של ערוץ המזרח התיכון והפורום …

ובעולם השקר המקביל :
מבלי לקרוא שום כתבה על שחקן השקר והיח"צ הזה , אני מניח שרוב הכתבות מאז ההודעה הן באותו סגנון עלוב ומעורר הקאה נפשית עד תום , של אותו משחק מפורסם בהתמודדות הראשונה מול אלוהים , כשב – NBC מכנים ( לפני , תוך כדי , ואחרי ) את המשחק כ – " העברת הלפיד "

bhr 30 בנובמבר 2015

גילי מוסינזון היה יותר אנוכי :)

אדם בן דוד 30 בנובמבר 2015

גילי אולי כושל בן כושל
אבל אנוכי הוא לא

אלכס 30 בנובמבר 2015

כדורסלן ומוזיקאי כושל בן כושל

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

זה בגלל שקנאי המק מק

תומר 30 בנובמבר 2015

לא הספורטאי, האדם הכי אנוכי עלי אדמות בדברי כל הימים של האנושות ואפילו לפני, מאז המפץ הגדול

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

תומר , אני לא שולל את זה בכלל

אבל אנשים יש הרבה מאוד על כדור הארץ , לכן בלתי אפשרי מבחינה מציאותית למדוד ולהשוות

לעומת זאת , עם כל ספורטאי העבר בכל דברי הימים של האנושות , אפשר וגם רצוי

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

אוברייטד? מצחיק אתה
הגארד השלישי בטיבו בהיסטוריה אחרי ג'ורדן ומג'יק

גיל 30 בנובמבר 2015

הוא הגארד השני אחרי ג'ורדן (מג'יק לא באותה קטגוריה) אבל זה גם בגלל שהעמדה הזו היא הכי יבשה בהיסטוריה. מצד שני, יש אחד סטפן קארי שישאיר לקובי אבק.

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

מה יהיה בעתיד אך אחד לא יודע גיל ,פשוט מצחיק אותי שגרייזס שהוא אחד הכתבים שאני הכי נהנה מהם, כותב על שחקן כזה אוברייטד ,סתם כי הוא homer מטורף של בוסטון

מצד שני, מבחינתי כל אליפות של הפטריוטס היא מוכתמת ומלאת שקרים ואני לא סופר אף הישג של בריידי הרמאי אז מה אני יודע :-)

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

זה לא קשור לבוסטון. יש שחקנים בלייקרס שאני אוהב ומעריך (שאקיל, גאסול, כמובן שמג'יק והחבר'ה שלו), את קובי אני לא סובל ואני חושב שהוא נהנה מיחסי ציבור מוגזמים. שחקן שנהנה מלשחק עם השחקן הכי דומיננטי ביקום ובלעדיו היה מסיים עם שתי אליפויות והיה נזכר באותה שורה כמו גארדים טובים, אבל בטח לא ברמה שהוא ניסה לשים את עצמו, של ג'ורדן וכו'. הוא לא נוגע בכלל ביכולת של לברון, למשל.

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

לברון???

אתה מדבר על ההוא שאיכשהו מפסיד כמעט כל גמר שהוא נמצא בו? פעם אין לו שחקנים איתו,פעם המאמן חלש,פעם כולם פצועים . הכל תירוצים, את הכסף ואת הטבעות סופרים במדרגות ואוקיי אז נגיד לא נוגע ביכולת ללברון ,מי עוד היה טוב ממנו מאז שג'ורדן פרש ? דאנקן לברון ו….??? אז השחקן האוברייטד הזה במקרה הכי גרוע הוא אחד משלושת השחקנים הכי טובים בעשרים שנה האחרונות וגם אם תחפש לא מצא בעמדה שלו מישהו יותר טוב ממנו חוץ מג'ורדן (עם כל הכבוד הרב לג'רי ווסט)

שאקיל???
בשלושת האליפויות שלו עם שאקיל הוא היה שותף כמעט זהה להישג (אתה יכול לבדוק טוב את המספרים או פשוט לראות משחקים בעונה הסדירה ובפלייאוף מהעונות האלו, אי אפשר להסתתר מהאמת)

לקחת בק טו בק אליפויות ולהגיע לשלושה גמרים ברציפות זה הישג לדעתי שמאז שיקגו הגדולה לא היה (וקרה שוב רק בגלקטיקוס של מיאמי) ,אבל בוא לא נחשיב את זה,אוהדי בוסטון שקיבלו את גארנט מתנה עוד בוכים על הטרייד של פאו גאסול

אכן אוברייטד

מתן גילור 30 בנובמבר 2015

בוא באמת נבדוק את המספרים:
עונת 1999/2000:
קובי: 22.5 נק'/6.3 כ"ח/ 4.9 אס', חמישייה שניה.
שאק: 29.7 / 13.6 / 3.8, MVP עונה, חמישייה ראשונה, MVP גמר.

2000/2001:
קובי: 28.5 / 5.9 / 5, בלי בחירה לחמישיית עונה.
שאק: 28.7 / 12.7 / 3.7, חמישייה ראשונה, MVP גמר.

2001/2002:
קובי: 25.2 / 5.5 5.5, חמישייה ראשונה.
שאק: 27.2 / 10.7 / 3, חמישייה ראשונה, MVP גמר.

ההבדלים משמעותיים. אפשר לספר סיפורים על ספקולציות לגבי משחקים ספציפיים מפה ועד ל.א. אבל ברור לחלוטין מי השחקן המרכזי בקבוצה (ובליגה) באותן השנים.
לא צריך לגמד את הקריירה המאד מרשימה של בראיינט, אך גם לא צריך להתהדר בנוצות לא לוץ

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

הבדלים משמעותיים, נו באמת

Yavor 30 בנובמבר 2015

מתן
אתה מוכיח בדיוק את הטענה ההפוכה עם המספרים הללו. הרי אלו מספרים אדירים שאני לא יודע אם יש עוד גארד באותה תקופה עם משהו שמתקרב לזה. אז ננכון ששאק היה ענק אבל:
א. זה לא מוריד מגדולתו והדומיננטיות של קובי באותו זמן.
ב. ההבדלים לא עד כדי כך משמעותיים, בטח אם תראה שבפלייאוף קובי אפילו העלה את הרמה (ואלו פלייאופים שנגמרו באליפות, כן?)
ג. יתרון גדול של קובי על שאק היו זריקות העונשין ולכן גם השימוש בו בסיומים צמודים היה מוגבר.

אישית, אני חושב שהיה מגיע לקובי MVP אחד מתוך שתי האליפויות האחרונות עם שאק (בראשונה מול אינדי זה היה יותר חד צדדי לכיוון שאק עם הופעות מפלצתיות שלו)

גיל 30 בנובמבר 2015

הוא לא היה דומיננטי אלא שאק. והוא נהנה מאוד כמובן מהנוכחות של שאק ששיחררה אותו. לדעתי באליפות השלישית הוא תרם הכי הרבה ולכן הייתי אומר ששתיים וחצי אליפויות רשומות עליו.

מתן גילור 30 בנובמבר 2015

אם אף אחד לא התקב לזה איך זה שבעונה השניה הוא לא נבחר אפילו לחמישייה השלישית?

גיל 30 בנובמבר 2015

בעונה השנייה אם אני מבין נכון, זו שהסתיימה ב2001, הוא היה בחמישייה השנייה.

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

על מה אתה מדבר?הוא היה בחמישייה השנייה ב2001

Yavor 30 בנובמבר 2015

בדוק מספרים של סדרת הגמר, הרי שם מחלקים את ה-MVP.
2000:
קובי – 15.6, 4.6, 4.2
שאק – 38, 16.7, 2.3
2001:
קובי – 24.6, 7.8, 5.8
שאק – 33, 15.8, 4.8
2002:
קובי – 26.8, 5.8, 5.3
שאק – 36.3, 12.3, .3.8

שאק אכן דומיננטי בהרבה לפי המספרים, אבל אלו של קובי הם אבסולוטית נהדרים (בשתי העונות האחרונות).

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

נו באמת,ועכשיו אתה בוחר ספציפית את הגמר? מה עם הסדרות פלייאוף של 2000?הן לא רלוונטיות? כי שם הוא בערך עם 21.5 נקודות ו 4.5 אסיסטים וריבאונדים

Yavor 30 בנובמבר 2015

בגלל שבוחרים אמ וי פי גמר ולא פלייאוף (למרות שזו טעות לדעתי)

מתן גילור 30 בנובמבר 2015

גם חמישייה שניה מראה שהוא לא היה שני רק לשאק.
אהה, ושכחתי, נו באמת (פשוט נראה שאם פותחים ככה כל תגובה זה אמור, משום מה, לבסס היטב את הטיעון).

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

מצטער ,הנו באמת הוא לא מזלזול אלא פשוט מתמיהה. אם אתה רושם נתונים לא נכונים או חלקיים או נתונים מסוימים ואז מסתייג מהם אז התמיהה הגיונית לחלוטין

גיל 30 בנובמבר 2015

למה זה צריך להיות או-או. אז הוא לא היה שני לשאק אבל כן התקדם והתפתח כשחקן עד שהיה שחקן משמעותי מאוד באליפות השלישית, כזה שהצליח בזכות עצמו וגם נהנה מתשומת הלב ששאק קיבל. אחרי זה הוא פרח מבחינה אישית והיה בשיאו במשך 5 שנים והשחקן הכי טוב בליגה באותה תקופה או קרוב מאוד לכך.

מתן גילור 30 בנובמבר 2015

קורא, הלכתי לפי ויקי העברית.סורי אם טעיתי. בלי כוונה. רק כדי לסבר את העין, קובי אצלי בעשירייה. אני לא הייטר למרות שלא מת עליו.
גיל, עשה טובה, קרא את השרשור כדי להבין את ההקשר של הדברים. לא סתם כתבתי שהוא לא שני לשאק אלא במענה לתגובה אחרת.

גיל 30 בנובמבר 2015

כן, אני יודע ממה התחיל הויכוח אבל זה לא ממש תורם להשוות אותו לשאק. כן, שאק היה דומיננטי יותר ממנו ושחקן יותר חשוב, אבל גם קובי היה מצוין.

מתן גילור 30 בנובמבר 2015

גיל, הכוונה לתגובה שהמספרים שלו היו שניים רק לשאק. אני רק טוען שזה כנראה לא נכון.

בלייק 30 בנובמבר 2015

כולנו זורקים נתונים, כל הנתונים שייכים לצד אחד של המגרש.
קובי גם זכה 9 פעמים בבחירת שחקן ההגנה של העונה (שיא משותף).

מתן גילור 30 בנובמבר 2015

בלייק, קרא שוב את השרשור. אנחנו דנים על 3 עונות ספציפיות.
עם כל הכבוד בראיינט, אפילו הוא לא מסוגל להיבחר לחמישיית ההגנה 9 פעמים בפרק זמן של 3 עונות.

מתן גילור 30 בנובמבר 2015

מניח שהתכוונת לחמישיית ההגנה, שכן לא זכור לי שנבחר לשחקן ההגנה של העונה אפילו פעם אחת (כל שכן 9).

בלייק 30 בנובמבר 2015

צודק.

גיל 30 בנובמבר 2015

לא הכל נמדד רק באליפויות אבל גם אם רק שתי אליפויותהייתה לו דומיננטיות אישית של כמה שנים אחרי העזיבה של שאק. מ2003-2007 הוא היה אחד משניים שלושה השחקנים הכי טובים אם לא הכי טוב. מדהים אותי שדווקא אתה שוכח את הדברים הללו.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

לא מכחיש את זה, זה הופך אותו להול אוף פיימר, לא לאחד מעשרת הגדולים אי פעם כמו שניסו להפוך אותו

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

אז נגיד ואני זורם איתך (ואני לא), אז הוא נכנס לרשימת עשרים הגדולים? או שגם זה לא? ואיזה סקנד גארדים ראית בחייך טובים ממנו חוץ מג'ורדן?רק אל תגיד לי דווין וויד בטעות אתה יכול להגיד על קובי הרבה דברים, אבל אוברייטד הוא לא

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

בין 15 ל-20 להערכתי

ירושלמי 30 בנובמבר 2015

15-20?
ליד קארל אלון, גארנט, פטיט, האבליצ'ק, איזאה תומאס, ביילור, בארקלי, ופיפן?
גיב מי א בארייק.
אני לא סובל את קובי, אבל ברוב הרשימות הוא באזור ה-10.
וכמו שאף אחד לא זוכר לג'ורדן את העונה בוויזארדס, גם העונות האחרונות של קובי לא יפגעו בו.

בלייק 30 בנובמבר 2015

אז שחקן שנמצא לדעתך בטופ 15-20 אי פעם בענף הספורט שלו (כשאני מניח שלפחות 10 שלפניו הם מדורות קודמים), הוא אחד האוברריטד הגדולים בהיסטוריה? אני כבר רואה את התשובות הציניות (ביחס לכמות האגו וכן), אבל זאת לא אמירה בעייתית משהו?

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

אז בין 15-20 לדעתך ואתה עדיין קורא לו מגדולי האוברייטדים? בעיניי אין לזה הגיון.

גיל 30 בנובמבר 2015

עשרת לא, אבל אני חושב שהוא בעשירייה השנייה.

גיל 30 בנובמבר 2015

זה בדיוק מה שאני אמרתי, תראה בתגובה הראשונה שלי. אני לא חושב שזה קשור לזה שגרייזס אוהד בוסטון אלא שהוא פשוט לא סובל אותו.

אסף מונד 30 בנובמבר 2015

בראיינט התחיל את פרוייקט פולחן האישיות שלו ביום הראשון שלו בליגה, ולא הייתה נקודה אחת לאורך הקריירה שלו שהוא דגדג את ג'ורדן או היה חלק לגיטימי משיחת הגדולים בהיסטוריה. בניגוד ללברון, לדעתי.
בקיצור, האן-בי-אי יהיה מקום טוב יותר בלעדיו. לצערי כנראה שגם הלייקרס.

אלעד 30 בנובמבר 2015

אף פעם לא אהבתי אותו, אני גם חושב שהוא קצת אובר-רייטד,
אבל עדיין מלא הערכה אליו כשחקן ואי אפשר להתכחש להישגים שהוא השיג.

דן דן 30 בנובמבר 2015

אתם פשוט הזויים כולכם.., אחד מגדולי המשחק הודיע על פרישה וכל מה שבא לכם לכתוב זה כמה לא סבלתם אותו.., למי אכפת ?!? אז הוא אנוכי, אז הוא לא ויתר על 20 מיליון דולר כמו דאנקן, אז ה 3-4 עונות האחרונות שלו גרועות, אז מה ?!?!?

הוא שיחק 20 שנה בפרנצ׳ייז מהמעוטרים בספורט האמריקאי, בשוק ענק, עם המשקולת ששמה ״מייקל ג׳ורדן״ על הראש מהיום הראשון (כמה אנשים נפלו עם המשקולת הזו?), והיה מדהים.., האליפויות הראשונות, שכביכול שאקיל לקח ״לבד״, הוא היה פשוט ענק, וזה בגיל 22.., ממוצעים של 28 נקודות ועוד.., וכן, האגו שלו (ושל שאק) פירק את הקבוצה, אבל זה צא מוריד מיכולותיו כשחקן.., 17 פעמים אולסטאר, קלעי מדהים, שחקן קלאצ׳ אדיר.. ואז, אחרי כמה שנים חלשות, הקבוצה נבנתה מחדש, עם פאו גאסול, והגיעו לגמר 3 פעמים ברציפות שוב, ולקחו 2 אליפויות, בהם הוא השחקן המרכזי, תוך כדי שהם מנצחים קבוצה ענקית מבוסטון..,

שחקן ענק, שעמד בכל הציפיות, תחת לחצים אדירים. כישרון מטורף, והכי חשוב: מוסר עבודה שאין שני לו ודרייב לניצחון שני רק למייקל.., אני אתגעגע וגם אתם צריכים…, תודה קובי

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

תודה לך סוף סוף קול הגיוני בתגובות ההזויות פה שמשוות את טי מאק אליו

גור אילני 30 בנובמבר 2015

מעולה, דן דן.

יוני 30 בנובמבר 2015

זה מעצבן במיוחד שכל לבלר זב חוטם שלא נגע בכדור בחייו (או שיחק עד ילדים א מחוזית במחוז נשכח), מרשה להגיד על קריירה כזאת של שחקן כ-overated.
כמות השעות שהוא השקיע בעבודה סיזיפית לא מקנה לכם את האפשרות לבקר אותו בצורה כזאת (גם אם זה סובייקטיבי לחלוטין ובלה בלה בלה ), הוא גם לא כוס התה שלי, לעולם לא היה (במיוחד אחרי הטבח שעשה בסקרמנטו), אבל מפה ועד לרשום שטויות כאלה.. גם הכותב וגם המגיבים.

שחקן שהחזיק על הגב שלו יותר מעשור ענף ספורטיבי בקנה מידה עולמי, תנו קצת כבוד, תתבכיינו במקומות אחרים.

איציק 30 בנובמבר 2015

מה זה קשור כמה שעות השקיע? לא יצא לו טוב….
אתה מזכיר לי טענות של סטודנט שנכשל בקורס ובא למרצה ושואל איך נכשלתי, הרי השקעתי המון שעות. אין קשר בין הדברים. אפשר להשקיע ולא להיות טוב. הוא היה בעל יכולת אישית אדירה אבל כדורסל בסופו של דבר זו תרומתו לקבוצה, ושם הוא אובריטד בטרוף.

Amir A 30 בנובמבר 2015

את הכל הבנתי חוץ מאשר את ה"לבלר". למה לבלר?

ר.בקצה 30 בנובמבר 2015

פקיד, יעני ספורטאי כורסא

בלייק 30 בנובמבר 2015

אולי דרדק היה עדיף?

ר.בקצה 30 בנובמבר 2015

נראה לי שהוא מתכוון למושך בעט, כלומר טוקבקיסט במונחי היום. נניח למשורר להעיד על כוונתו.

Amir A 30 בנובמבר 2015

בדיוק. אם היה כותב מושך בעט, או קולמוסאי, הייתי מבין אבל לבלר?

Duncan 30 בנובמבר 2015

אפשר לא לאהוב אותו.
ווינר מטורף ושחקן עצום.

shohat 30 בנובמבר 2015

אני מתייחס לכדורסל נטו.
קובי ברייאנט היה הדבר הקרוב ביותר שראינו, מבחינת הכישרון והיכולות, למייקל ג'ורדן (את זה אמרו ג'ורדן והיום גם מג'יק).
וזו הבעיה הכי גדולה שלו. הוא תמיד השווה את עצמו וחתר לזה. סוג של קריאת תיגר על האלים.
תמיד השוו וישוו אותו. ויכעסו על התעוזה/החוצפה הזו, ההיבריס. זהו המובן היחיד, לדעתי, שבו הוא אוברייטד.
אבל זה הנרטיב המכעיס שהוא בעצמו הגדיר, נגד העולם., מול אידיאל השלמות.
הפסד ידוע מראש, שמאפיל על כל הנצחונות האדירים.

אמיתי 30 בנובמבר 2015

מסכים חלקית…לא מסכים שזה מאפיל על הניצחונות,
עצם זה שהוא הגיע למצב של לחלום להתקרב לאלוהים
אומר הכל ולטובה.

shohat 30 בנובמבר 2015

כן. אני לא באמת חושב שזה מאפיל. אני חושב שהוא היה שחקן ענק (בשום אופן לא אוברייטד). הבעיה היא רק בנרטיב.

red sox 30 בנובמבר 2015

איבדתי אותך בסימפטיה לA-רוד.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

היה אצלי בפנטזי השנה..

Amir A 30 בנובמבר 2015

A רוד עדיין רלוונטי לפנטזי? האיש הזה, כלום לא גומר אותו.

אמי 30 בנובמבר 2015

נראה כאילו אתה מאוד מתרגש!
למה אתה מתכחש לזה?

אד הורטון 30 בנובמבר 2015

לא מבין את האנשים שמשווים.
איך אפשר להשוות?
השניים האלה בכלל לא על אותה סקאלה וכל השוואה עושה עוול למציאות.


ינון בסך הכל הטריד כמה עובדות וקובי אנס את החדרנית.

בליקי 30 בנובמבר 2015

לא תשמח בנפול אויבך.

לא אהבתי את קובי מעולם, ולא את הלייקרס, אבל חושב שזו הזדמנות יפה לפרגן ולהיפרד במשך העונה – שתהפוך מעכשיו לעונת ה'מתי-הווריירס-מפסידים-מתי-בראיינט-יקלע-שוב-בדו-ספרתי' – לאחד מהשחקנים הגדולים ששיחקו את המשחק הזה. הוא לא יהיה נוכח בשום דיון על הגדול מכולם, אבל הוא לבטח מאייש את הצמרת הכי גבוהה שיש. שחקן מעצבן אבל שחקן אדיר

עידן. 30 בנובמבר 2015

יש רשימה של עשרת הגדולים בהיסטוריה. מייקל מעל כולם ואחריו ללא סדר מסוים בירד, מג'יק, צמברלין, ראסל ואחרים.

קובי נמצא איפשהוא לקראת סוף העשיריה השנייה. כשלעצמו זה הישג מדהים, אבל הבעיה שקובי תמיד חשב על עצמו והתנהג כאילו הוא במקום הראשון.

היה שחקן ענק, אבל אם אני צריך לבחור שחקן ראשון לבנות איתו קבוצה, לא בטוח שקובי אפילו בין השלושים הראשונים.

גורביץ' 30 בנובמבר 2015

מייקל, מג'יק, לארי, קארים, ראסל, ווילט –
אנא השלם את שאר אלו שלפני קובי..

קובי 30 בנובמבר 2015

אין פה אף שחקן ב20 שנה האחרונות,זה נראה לך הגיוני..
טימי,שאק וקובי(אולי גם לברון) לא פחות גדולים מבירד ומצ'מברליין(שאותו הכי קשה לדרג בעיקר בגלל הפער בין המספרים שלו להישגים שלו)

omer 30 בנובמבר 2015

שאק, דאנקן, אולאג'וואן, כנראה לברון עוד 5-6 שנים ואולי גם אוסקר רוברטסון (מעולם לא ראיתי אותו משחק ככה שאין לי אפשרות להכריע, אבל המספרים וההישדים שלו מטורפים).

ע.נ. צפון 30 בנובמבר 2015

גילוי נאות: אוהד לייקרס

הנ"ל אוהדים מתוסכלים!

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

פחחח , מזכיר לי את עובדי האלילים של סוכן הבר המצוות , החתונות והבריתות מהעולם התחתון ימח שמו וזכרו

אני אוהד הלייקרס עוד כשהיית בבשא"ש חמוד , ואני מחכה שהסרטן הזה יעוף מהמגרש כבר 12 שנים ( מאז הסכסוך עם שאקיל , שרק בזכותו היו לו את ה – 3 אליפויות הראשונות )

היו ימים שעוד הייתי משקיע ( באתר של מנחם לס ) בסמרטוטים עובדי אלילים כמוך שלא מבינים כלום מהחיים שלהם ואין להם מושג , ומביא להם נתונים עד כמה הוא רחוק מתדמית היח"צ שעשו לו בהצלחה , כמו שבארצות הברית של אמריקה יודעים לעשות הכי טוב

אבל היום תשו כוחותיי , והבנתי שאין צורך בנתונים ועובדות , כי הזמן עושה את שלו …

גיל שלי 30 בנובמבר 2015

האם אתה מכביסט ותיק?

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

גיל , התשובה היא לא

ע.נ. צפון 30 בנובמבר 2015

כדורסל = משחק קבוצתי
שאקיל – קובי (פני הרדוואי) = 0 אליפויות

-גיסנו- 30 בנובמבר 2015

מעניין שבכל קבוצה שאתה (לטענתך) אוהד, כל האוהדים כווווולם סמרטוטים עובדי אלילים ורק אתה רואה את האמת היחידה

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

לא כולם , הרוב הכמעט גמור

כזה אני , עוד לפני הקבוצה והמועדון שאני אוהב , באה האמת , והיא תמיד הכי חשובה

ולא ההפך , כמו אצלך ואצל שאר עובדי האלילים והסמרטוטים שקוראים בשקיקה ובולעים כל כתבה יחצנית כאילו ירדה מהר סיני

אנשי fitter happier

-גיסנו- 30 בנובמבר 2015

פשש, מדהים שבנוסף להיותך לוחם צדק ואיש אמת מדהים אתה גם מאסטר בטלפתיה וקורא מחשבות. מזל שאתה קיים אחרת העולם היה קורס לתוך עצמו, תודה לך על שאתה שומר עלינו.

אתה מזכיר לי את הבדיחה העתיקה על זקן שנוסע באוטוסטרדה, ואשתו מתקשרת אליו לומר לו שסיפרו ברדיו על איזה משוגע שנוסע 120 נגד כוון התנועה. אז הוא עונה לה "רק אחד? אני ספרתי לפחות איזה 100 כאלה!"

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

הוא נסע בחד סיטרי ?

-גיסנו- 30 בנובמבר 2015

כן, התעלם מאין כניסה

cookie-monster 30 בנובמבר 2015

חחח

זהבי לך לטוטנהאם 30 בנובמבר 2015

משהו שעלה בראשי…
מישהו זוכר שלפני שנתיים הלייקרס של קובי הווארד נאש וגאסול היו מועמדים מספר 1 לאליפות אחרי שהשיגו את הווארד באחד הטריידים האומללים אי פעם שכעבוד שנתיים אפשר לומר שאף קבוצה לא הרוויחה ממנו (אולי אורלנדו עם ווצ'ביץ') וכמעט כל השחקנים שנכללו בו עשו צניחה חופשית בקריירה שלהם ( הווארד, אנדרו ביינום, אל הארינגטון, איגואדלה אומנם לקח אליפות אך בפילי הוא היה אולסטאר ושחקן נבחרת). רק תראו מה קרה לאולנדו פילדלפיה הלייקרס ודנבר מאז…
לא ברור מה הלך שם אבל שם לדעתי נגמרה הקריירה של קובי.
לגבי קובי: למעט לברון אולי אין כמעט שחקן בליגה כיום שאנשים נהנים לשנוא, זה מצרך חשוב בכל ליגה ובכל ענף (רונאלדו, דייגו קוסטה) ואין ספק שהוא יחסר, שחקן גדול אישיות קטנה.

שי אבן צור 30 בנובמבר 2015

לגבי איגודאלה, נראה לך שהוא סובל?

דיזידין 30 בנובמבר 2015

קובי היה מכונת כדורסל מושלמת, שני אולי רק לג'ורדן (לי הוא מזכיר קצת את רונאלדו).
אבל לתפיסתי, כדי להיות ברשימת הגדולים ביותר בכדורסל (בניגוד לכדורגל למשל), שחקן צריך להביא חידוש למשחק, משהו שהכדורסל טרם ראה.
אוסקר רוברטסון היה כזה, וראסל ומגי'ק ובירד וג'ורדן, וצר לי – גם לברון.
קובי לעומת זאת עשה הכל הכי טוב, אבל לא חידש דבר.
לכן, אגב, הוא מצליח להיות גם אוברייטד וגם אנדררייטד בו זמנית.

.

גיל 30 בנובמבר 2015

נכון מאוד. הוא היה מעולה במה שעשה אבל לא יזכר בזכות איזו תנועה יוצאת דופן אלא רק כחיקוי די גרוע של ג'ורדן (הוא בעצמו הודה שהוא ניסה לחקות אותו). זה כשלעצמו לא רע ואני חושב שאם היה משחק יותר קבוצתי ולא עושה שביתות איטלקיות פה ושם אז היה נזכר כשחקן גדול עוד יותר ובאמת אחד הגדולים כי עם נניח 7 אליפויות אי אפשר היה להתעלם.

בלייק 30 בנובמבר 2015

עם 5 אליפויות הוא אחד האוברייטד הגדולים אי פעם, שחקן אגואיסט, סרטן בקבוצה, סייד קיק שנהנה ממכונת יחסי ציבור משומנת ומנותקת מהמציאות (איחדתי כמה תגובות כאן), אבל אם הוא רק היה לוקח עוד שתי אליפויות, או אז היינו קוראים עכשיו טור משתפך של אריאל על גדולתו של קובי ….

גיל 30 בנובמבר 2015

ככה זה. כנראה שללייקרס היה כל הרבה כישרון בלעדיו שלמרות שהוא ניסה לחבל ב5 האליפויות שלהם הוא לא הצליח.

בלייק 30 בנובמבר 2015

אני בכלל הייתי סופר לו כמה אין-אליפויות הוא לקח…. איזה אפס!

רועי 30 בנובמבר 2015

רכבת משא היה כזה. לא היה עוד גמד כמותו ששאב כל כך הרבה ריבאונדים.
שחקן שהגיע כרוקי וכבר החשיב את עצמו לאול סטאר. השחקן שהכי אהבתי , לצד פטרו הגדול.

ד' 30 בנובמבר 2015

אני רק מנסה לדמיין איך יהיה פסטיבל הודעת הפרישה של לברון ועולה לי קיא..

MOBY 30 בנובמבר 2015

כדורסל הוא משחק קבוצתי.
קובי לא.
אבל
הוא ניסח את זה מעולה לדעתי, אוהב אותו, שונא אותו זה לא משנה הוא השאיר את הכל על המגרש כדי לנצח, ואת זה אי אפשר לקחת ממנו.
לכבד, ראינו את אחד הגדולים (לא הטוב 5 וגם לא בטופ 10 אבל בהחלט בטופ 20 וזה הרבה מאוד) מילדות ועד פרישה.
וזה עצוב כי אנחנו מזדקנים…

רועי 30 בנובמבר 2015

היה שחקן מצויין אין ספק אחד הגדולים. לדעתי נכנס לרשימת 50 הגדולים. שאק לידו היה לא פחות גדול.
הוא פרש כאמור שנתיים מאוחר מידי.
גם לפני השנתיים הללו היה יכול להוריד בשכר ולתת לקבוצה אפשרות להתחזק.
ממש לא אהבתי אותו כמו שאני לא אוהב את לברון.
השנתיים האחרונות של MJ לא היו כאלה גרועות בהתחשב בגילו, בטח שיותר טובות מהשנתיים של קובי

קורא אדוק 30 בנובמבר 2015

אל תשווה גיל,תשווה מספר דקות משחק ג'ורדן לא שיחק עשרים עונות ,אלא בסביבות 15,ועשה הפסקה של שנתיים באמצע
ובשני המקרים,צריך להתעלם מהשנים האחרונות אצלם,הן לא רלוונטיות

matipool 30 בנובמבר 2015

כמה שנאתי אותו ואת הלייקרס פעם . בטוח בטופ 3 של השנאות הספורטיביות שלי .
בשנתיים האחרונות השנאה פחתה והפכה בחלקה לאדישות . חיוך קטן כשאני קורא בבוקר על עוד הפסד שלו ושל הלייקרס .
יחד עם זאת – מכיר בגדולתו ובהיותו אחד הטובים ביותר ששיחקו את המשחק . לדעתי , הוא בטופ 15 של כל הזמנים .

איציק 30 בנובמבר 2015

לא קראתי את כל התגובות ואולי יש לפני כאלו, אבל קובי בראיינט איכשהו משתלב לי עם מישהם כמו נמני כסוכן ורני רהב כיחצ"ן.

איציק 30 בנובמבר 2015

נ.ב.: מסכים עם כל מילה בפוסט.

רודג'רס אהרון 30 בנובמבר 2015

מייקל
ראסל
מג'יק
קארים
בירד
דאנקן
אולאג'ואן
שאק
רוברטסון
ד"ר ג'יי
צ'מברליין
קארל מאלון
קובי בראיינט

איציק 30 בנובמבר 2015

קובי פרץ
קובי אפללו

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

קובי בלול

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

קובי בלדב
קובי קפואה
קובי עוז

כולם דרך אגב שיחקו יותר טוב בהתקפת המשולש

רינוס מיכלס 30 בנובמבר 2015

קובי רפואה *

תומר 30 בנובמבר 2015

קובי זארי

צור שפי 1 בדצמבר 2015

מחווה לדורפן: קובי ההונגרית.

יריב 30 בנובמבר 2015

מה עם מיקן????

סתם, מדהים כמה מעט שחקנים מלפני שנות ה80 עוד זכורים.

איציק 30 בנובמבר 2015

איך הוא שייך, שמו אינו קובי ;)

רודג'רס אהרון 30 בנובמבר 2015

קובי בלול

היסטוריון של ספורט 30 בנובמבר 2015

לא מסכים בכלל …אא"כ התבלבלת בשם והתכוונת לכריסטיאנו רונאלדו

tom 30 בנובמבר 2015

מעולם לא קראתי יותר כתבות ,מאמרים, ראיונות ותגובות על ספורטאי שכל תכליתם להסביר למה בעצם הוא לא כ"כ טוב.
וזה חייב לגרום לך לחשוב למה?
כשמישהו לא טוב זה ברור. אף אחד לא יושב לכתוב למה פיני בלילי הוא לא גדול כדורגלני ישראל בכל הזמנים. לדעתי קובי כן היה כ"כ טוב, אבל זה לא בא טוב ליותר מדי אנשים וכל זה רק על רקע ההערצה לג'ורדן.
כיון שהתפקיד של אלוהים היה תפוס כשקובי הגיע לליגה והוא סומן כפוטנציאל לתחרות לא נותר אלא לשבץ אותו בתפקיד השטן.
הוא לא השחקן הכי שחצן שהליגה ראתה, לא הכי אגואיסט ולא שום תרוץ אחר שמנסים לספר בשביל שלא נאהב את קובי. בליגה הזו שראתה את אייברסון וגארנט בצעירותם, וינס קרטר ועוד פרחחים מהשכונה עם משכורות של מליונים והתנהגות שלפעמים התמתנה עם השנים ולפעמים פחות, לא באמת היה ממה להזדעזע מבראיינט. ומגיל 18 הוא צריך לשמוע שהוא לא באמת…, ובעצם לא כ"כ… ושטרייסי מגריידי בשיאו היה יותר טוב,ושאליפויות הוא לקח בזכות שאקיל ובזכות גאסול, כאילו שמישהו מהם לקח אי פעם אליפות כשחקן מוביל בקבוצה. ובאווירה כזו לא רק ספורטאים קורסים אלא 99 אחוז מהאנשים היו קורסים.
אבל הוא לא קרס, והוא כן היה כ"כ טוב, והמספרים האלה בטבלאות של הסטטיסטיקה הם באמת שלו, הוא קלע את כל הנקודות האלה. ומה לעשות הוא בפירוש אחד הגדולים.

גיל 30 בנובמבר 2015

התשובה לשאלה שלך מאוד פשוטה. הוא עצמו חשב שהוא קרוב לג'ורדן ותמיד השווה אותו אליו ולכן הוא תמיד מפסיד בהשוואה הזו. כששחקנים מתרכזים במורשת שלהם בזמן שהם משחקים אז הם יוצרים אנטי, בדיוק מה שקורה עם לברון.

matipool 1 בדצמבר 2015

שאקיל לא לקח אליפויות כשחקן המוביל בקבוצה ???

ניק 1 בדצמבר 2015

הוא התכוון בלי קובי.. ולא..

גיל 1 בדצמבר 2015

אבל הוא כן לקח במיאמי.

omer 30 בנובמבר 2015

מגוחך מה שקורה פה. להשוות את קובי למגריידי? שחקן לוזר ואנדרצ'יבר שלא הצליח לעבור סיבוב פעם אחת בקריירה שלו? הבנאדם הצליח להפסיד (עם ביתיות) לקבוצה שהכוכב שלה היה קרלוס בוזר. 20 שנה הוא היה הפנים של המועדון הכי גדול בהיסטוריה של הכדורסל, הוביל אותו ל3 גמרים (2 אליפויות) והיה שותף בכיר מאוד לעוד 3 אליפויות.

בקהילת דה באזר מאוד לא אוהבים שחקנים עם תדמית שחצנית. אבל יש גבול לכל תעלול. אם הייתי ניזון רק מדה באזר כנראה שהייתי חושב שרונאלדו פחות טוב מערן זהבי, הארדן/ווסטברוק לא מספיק טוב למכבי תא וקובי.

הוא לא ג'ורדן, מג'יק או דאנקן אבל אף גוף תקשורת שמכבד את עצמו לא היה משאיר אותו מחוץ לדירוג 20 הגדולים בכל הזמנים.

בלייק 30 בנובמבר 2015

גם אריאל כתב בתגובות שהוא היה ממקם את קובי ב- 15-20 הכי גדולים אי פעם. אבל כמו שכתבת, נהנים כאן לחבוט בקובי (לפעמים על אותם דברים שנהנים להתלהב מהם כמי שעושה אותם הם סטף קארי), כל מי שדרג כאן שם אותו בטופ 20 שלו, ועדיין מוכנים להילחם על השוואות למקגריידי (?).

שורה תחתונה – לא אוהבים את האישיות, לא אוהבים את הסגנון, אבל כולם כאן יודעים (לא כולם כמובן, אבל צריך לסיים בנחרצות) – הוא שחקן ענק, תמיד יזכרו אותו כאחד הגדולים וכשחקן היחיד שיצא מהלייבל של ג'ורדן עם כבוד (טוב, לא בדה באזר כמובן, כאן צריך לעבוד בשביל כבוד!).

תומר 30 בנובמבר 2015

אני חושב שאין מי שלא מדרג אותו טופ 5 בעמדה שלו (שוטינג)

בלייק 30 בנובמבר 2015

האמת שמקריאת התגובות כאן אני מתחיל להבין עד כמה קובי הוא אחד האנדרייטרים הגדולים בהיסטוריה של המשחק.
כמה אנשים כאן מדרגים אותו טופ 10, טופ 20 ועדיין בטוחים שהוא חרא של שחקן…
אליפויות? זה לא הוא.
סלים? החטאות.
הגנה? מי צריך.
מנהיגות? אונס.
מאני טיים? מאניבול.

בלייק 30 בנובמבר 2015

והנה ראיתי שגם ג'יי.אר. סמית' הגדיר אותו כאדרייטד (הוא כתב under appreciated) והגדול בדורו במשך שנים.
Strange minds think alike.

ישי 30 בנובמבר 2015

ערן זהבי הוא דוגמה לשחקן צנוע?

omer 30 בנובמבר 2015

אין לי מושג. ערן זהבי הוא לא הפואנטה של דבריי.

רק אומר שאם היית ניזון מדה באזר, לפי כמות הפוסטים והתגובות האוהדות כלפיו לעומת כמות הפוסטים ותגובות אנטי רונאלדו היית בטוח שערן זהבי הוא אגדה ורונאלדו הוא כישלון.

בלייק 30 בנובמבר 2015

כן

NoONE 30 בנובמבר 2015

מת על קובי
שחקן יותר טוב מכל הזבל שבוסטון הוציאה אי פעם , כולל לארי בירד שהיה משחק רק בצד אחד של המגרש
ועל תדברו איתי על חטיפות , גם אייברסון היה אחד מגדולי החוטפים בגלל שכמו בירד הוא היה עוזב את השחקן שלו ומהמר , על כל חטיפה שהוא הצליח היו 3 פעמים שפיספס וגרם לנקודות קלות

matipool 1 בדצמבר 2015

שטויות .
חוץ מזה – למה צריך להשתמש בסגנון של " מכל הזבל שבוסטון הוציאה אי פעם " .
הסלטיקס הוציאו אגדות ושחקני על . על קצה המזלג – בירד , ראסל , מקהיל , פאריש , האבליצ'ק , איינג' , דניס ג'ונסון , פירס ( לא כולל את וולטון , גארנט ואלן שלא גדלו שם ) .
90% לפחות ממביני עניין , ידרגו את בירד וראסל לפני קובי .

איציק 30 בנובמבר 2015

קצת על קובי:
1. שחקן על אחד אולי הגדול בכל הזמנים. כן, אני מרשה לעצמי לומר שבמשחק אחד על אחד מול האלוהים, אני נותן לו סיכוי גדול יותר לנצח. יכולות אדירות גם בהתקפה וגם בהגנה. כל החבילה.
2. חמישיות בשכונה, לא היתי בוחר אותו גם אם היתי צריך לשחק עם ארבעה שחקנים או לקחת מישהו שברור לי שאני אפסיד איתו. חוץ מהרצון לנצח, בשכונה הולכים למגרש גם להינות. להיות איתו על אותו מגרש ובאותה קבוצה זה סבל. השחקן אנוכי שיקח כל זריקה בלתי אפשרית גם כשאחרים פנוים. בגדול, ימסור רק אם לא יצליח לזרוק משהו בלתי אפשרי. לא בא למגרש להסתכל על מישהו אחר, בא לשחק. נכון שלא כולם שוים אך זה לא אפס או מאה.
3. שחקן לבנות סביבו קבוצה. האחרון שהיתי חושב עליו. הוא מיבש שחקנים כיוון שחושב רק על עצמו ואן כל הנאה לשחק איתו. שחקנים לא מוציאים מעצמם את המקסימום (שאקיל היה בשיא ולכן קובי בעליה, לכן חלקית היה צריך לשתף פעולה. שאקיל יכל לתת אפילו יותר למרות המספרים המצוינים). שחקן שמשאיר לאחרים פרורים, גם אם בעצמו לא יכול לנצח. מאמין שאם הוא לא יכול לנצח, אף אחד לא יוכל ולכן האחרים קישוט.

matipool 1 בדצמבר 2015

איציק – לגבי סעיף 1, לא מסכים ומתנגד בתוקף .. (-:
מייקל בשיאו מול קובי בשיאו באחד על אחד – שם את כל הכסף שיש לי ( וגם שאין לי ) על מייקל ( במיוחד אם הוא גם מהמר על המשחק .. ) .

איציק 1 בדצמבר 2015

זו בדיוק הנקודה, לספורטאים אסור להמר על הליגה בה הם משחקים ;)
אני באמת חושב שהוא היה (לא בהווה) שחקן בעל יכולות אישיות אדירות.
לגבי הכסף שאין, יש לי המון כזה שאין לי, נוכל לא לשים ביחד.

mnm 30 בנובמבר 2015

אני לא מאמין איזה חבורת נפוחים יש פה??האינטילגנציית כדורסל פה של רב האנשים שואפת ל-0….מסתכלים על בן אדם בן 38 ולוקחים כמדגם את 3 שנים האחרונות שלו(ואפשר לחשוב כמה נצחונות לייקרס הציגה כשהיה פצוע)….פשוט עצוב כמה קל לעוות מציאות על סמך זכרון לטווח קצר…גם אם חלוקים על כמה הוא גדול הזיוני שכל נכתבו פה מעליבים פה חמור שרואה פעם ראשונה כדורסל…

איציק 30 בנובמבר 2015

אני קורא פה תגובה 34 ולא מאמין איזה מגיב נפוח יש פה!!! האינטליגנציה של כולו שואפת ל-0 ואף מגיע אליו. אין לו מושג שאם הוא חושב אחרת מהמגיבים זה לא אומר שהוא יודע יותר. לא קרא את רוב התגובות וכותב שלוקחים מדגם של 3 שנים אחרונות. תתבגר.

Amir A 30 בנובמבר 2015

היה לנו פעם חמור בהאחזות הנח"ל ברותם או בקיבוץ ייט"ב בגרעין (לא זוכר, היה לפני המון זמן). היתה לו אינטליגנציית כדורסל לא רעה בכלל.

mnm 30 בנובמבר 2015

ומר אמיר האינליגנט,אמרתי חמור שצופה פעם ראשונה כדורסל ולא חמורים באופן כללי, אין בכוונתי להעליב חמור עם אינטיליגנציית כדורסל בהשוואה לחלק מהנפוחים פה…

Amir A 30 בנובמבר 2015

לא התייחסתי למה שכתבת. פשוט הטקסט שלך גרם לי אסוציאציה לחמור. ההוא.

matipool 1 בדצמבר 2015

אמיר – באיזו שנה היית בגרעין לייט"ב ?
היית במקרה באמצע האייטיז עם ח'ברה של הנוער העובד מגבעתיים , הוד השרון וקריית חיים כשהקיבוץ המאמץ היה גבעת ברנר ?

Amir A 1 בדצמבר 2015

זה הולך להיות מוזר, הא? כן, ואתה?

matipool 1 בדצמבר 2015

אכן . איזה עולם קטן .
אני מהח'ברה של הוד השרון שדפקו ברז ברגע האחרון וחוץ מגלית , כולם הלכו ליחידות אחרות .
זוכר סופי שבוע בגבעת ברנר ובייט"ב . היה כיף .
מאיפה אתה היית ?

Amir A 1 בדצמבר 2015

אני שייך לאלו מגבעתיים. לחשוב שהיינו נוסעים לייט"ב דרך יריחו בלי לדאוג בכלל (חוץ מליווי קצר שהיה מחכה לנו בכניסה לעיר), את העוג'ה וכל האזור ההוא. מקום מדהים. אנחנו מדברים על לפני 30 שנה….
בגלית אני מבין שאתה מדבר על "גולה"?

matipool 1 בדצמבר 2015

לגמרי "גולה" . פגשתי אותה לפני שנתיים בכנס מחזור של התיכון .
מדהים . הייתם אחלה ח'ברה .

Amir A 1 בדצמבר 2015

אני יודע שחלק מהאנשים עדיין שומרים על קשר, אבל אני עזבתי את ישראל לפני יותר מ-15 שנה ואיבדתי קשר עם כולם. לא מזמן נתקלתי בעמוד פייסבוק של מישהו מגבעתיים עם תמונות מייט"ב ופתאום קלטתי שהבכור שלי הוא בגיל שאנחנו היינו אז. ילדים.

matipool 1 בדצמבר 2015

הזמן עף .
אצלי הבכור כבר השתחרר והשנייה כבר שנה בצבא . טוב שיש את הקטנצ'יק בגן חובה ששומר עלינו בכושר .. (-:

mnm 30 בנובמבר 2015

מה לא ראיתי ?שבן אדם מביא דוגמא של סטטיסטיקה די מרשימה רק כדי להראות ששאקיל היה הדומיננטי(שזה לא יתר מאסוציאטיביות שגויה)…לא אמרתי שאני אינטיליגנט רק טענתי לדידך, שכנראה הרב פה מטומטמים כמוני.

איציק 30 בנובמבר 2015

מטומטמים כן, אבל לא כמוך

mnm 30 בנובמבר 2015

מזל שבטכניון לא חושבים כמוך ואפשרו לי לעשות תואר שני במחקר, איך חבורת מטומטמים שכמותם מעסיקים בן אדם רדוד וטיפש שכמותי…

איציק 30 בנובמבר 2015

גם בטכניון עושים טעויות, גם בטכניון…
שמור את הלינק הזה, חזור אליו עוד 15 שנה, ושלח לכל המגיבים פה התנצלות. אני אייחס את תגובותיך להיותך צעיר מידי שעדיין חושב שהוא יודע הכל (כן, אני קורא מחשבות).

עסק שחור 1 בדצמבר 2015

רומן?

איציק 1 בדצמבר 2015

ממש רציתי לכתוב זאת אך התאפקתי.

mnm 30 בנובמבר 2015

לא חושב שהעלבתי מישהו כי כתבתי פה דברים באופן כללי ולא ספציפית נגד מישהו, החלטתך להיות הפה של כולם נובעת או מהיותך נפוח(שחושב שיכול לדבר בשם כולם) או מהזדהותך כחלק ממי שאני טוען שאינטיליגנצית הכדורסל שלהם לא גבוהה במיוחד).
מהות דברי היית שאנשים פה רק מעצם כך שהם מגיבים בדה באזר, שקו בעינם כאילו כל חרא שלהם שווה זהב, כשבעצם הבסיס הלוגי שלהם לא יותר תלוש מהסיכוי שבטכניון עושים טעויות בסדר גודל שאתה טוען(כי הרי האינטיליגנציה שלי שואפת ל-0)

Duncan 30 בנובמבר 2015

יש אנשים שאם קוראים את מה שהם כותבים, אפשר לדמיין שקובי הוא ניק יאנג. סקורר אגואיסט.
מעבר להיותו ווינר (נגיד לעומת לברון), האיש היה מטיל אימה. רבע אחרון דקות סיום, הכדור אצלו, הקהל גועש. יודעים שזה מגיע.
לאיש לא היו יחסי ציבור.
תראו את הארדן. האיש פי שבע יותר אגואיסט ולא יעיל ומקבל ים אהבה מהמדיה.. מדוע? אין לי מושג. כי הוא העז לומר שהוא המייקל הבא?

גיל 30 בנובמבר 2015

לאיש לא היו יחסי ציבור?!

duncan 30 בנובמבר 2015

לא. כולם שונאים אותו על כלום.
ג'ורדן היה דושבג לא פחות וקיבל טיפול בכפפות.
לברון עם החרא שלו, מקבל הרבה פחות שנאה (קיבל אבל פחות).
לעיתים נראה לי שרק בגלל שהוא העז להיות הMJ הבא, שונאים אותו.

גיל 30 בנובמבר 2015

על כלום? הוא לא עשה שום דבר שיגרום לשנאה הזו? לא התהדר בדימיון לג'ורדן, לא דחק את שאק החוצה מהקבוצה, לא מנע מאף שחקן להתפתח לידו, שלא לדבר על האשמות באונס שהוא שילם כדי לא לעמוד למשפט.

ועל ג'ורדן לא כתבו ספר חוקי ג'ורדן שהיה לא מחמיא בלשון המעטה? ולברון לא בלתי נסבל בעיניי רבים בדיוק כמו קובי? אני באמת לא יודע באיזה עולם אתה חי.

duncan 1 בדצמבר 2015

נובמת דחק את שאק מהקבוצה…יש מועדון שנקרא הלייקרס. הם בחרו.
הוא הכוכב הרשאון שלא מסתדר עם כוכב אחר?
אונס? הוא נמצא אשם? אתה עכשיו נכנס לו לעניינים הפרטיים? מה מעניין אותי למי שילם. שהוא על המגרש הוא כדורסלן ואני צופה בכדורסלן. כמו שאני מאזין למוזיקאי על הבמה ולא להאם הוא אחרי ההופעה עושה סמים.
מנע משחקנים להתפתח? וואלה?אני יכול לספור מספר שחקנים שהתפתחו

גיל 1 בדצמבר 2015

הם בחרו כי לא הייתה להם ברירה והוא היה הצעיר ועם הפוטנציאל הגדול יותר באותו הזמן. אם קובי ושאק היו מסתדרים אז בוודאות היו מחזיקים בשניהם. ובמקומות רבים כוכבים לא מסתדרים ומשחקים ביחד אבל אף אחד כוכב לא צמח לצידו של קובי וזה בניגוד לדאנקן.

לגבי האונס, מי שחף מפשע כמעט תמיד לא מגיע להסכם של מיליונים גם אם הוא רוצה לשמור על השם הטוב שלו. תקרא את העדויות משם כי אולי לא קראת אותם. מדובר באונס לכל דבר.

ואיזה שחקנים בדיוק התפתחו לידו או שהוא נתן להם למצות את הפוטנציאל? לוק וולטון?

איציק 30 בנובמבר 2015

מי בדיוק מאוהב בהארדן.
לקובי לפחות היתה הגנה, הארדן הוא משמרות הזהב במעבר חציה.

נתן 30 בנובמבר 2015

לא חושב שיש כינוי מטומטם יותר לשחקן מאשר אלוהים.ודי מביך לקרוא אנשים שחוזרים על הכינוי כל פעם. ,,"מייקל גורדן לא היה שחקן הוא היה אלוהים ".קצת רדוד .

Shadow 30 בנובמבר 2015

אחד הגדולים ששיחקו את המשחק.
אם כבר אחד האנדרייטד ששיחקו את המשחק.

אם הלייקרס היו מנצחים את דטרויט באותו גמר מקולל היה נזכר באותה נשימה עם ג'ורדן ומגי'ק.
כנראה הלייקרס נדבקו בלוזריות של קארל מלון.

בכל מקרה לאנשים יש פה זיכרון קצר, מאוד קצר!

נ.ב

אריאל- פוסט מיותר. לא ראוי כשחקן ברמתו של קובי פורש לכתוב פוסט כזה. במהלך הקריירה טבעי להתעסק בשטויות, אבל בסופה? אני לא סובל את לברון האיש ואני חותך אותו הרבה, אבל כשיפרוש אני בהחלט אתייחס לאיזה שחקן הוא היה ולא לכמה לא סבלתי את האישיות שלו.

גיל שלי – טרייסי מגריידי? נו באמת, הרפיוטיישן שלכם ככותבים לא חשוב לכם? בסוף גם אתכם יזכרו כאוברייטד אם תמשיכו ככה (;

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

+גדול
פוסט אינפנטילי לחלוטין..
"איזה כיף לי כי קובי פורש"

יופי

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

אחד הספורטאים הגדולים שראיתי בלי קשר לאישיות שלו.

לא מבין איך אפשר לא לסבול ספורטאי שהוא לא פפה.

איציק 30 בנובמבר 2015

תגדיר גדולה של סופרטאי בענף קבוצתי.
מה הבעיה עם פפה? זה שהוא כדורגלן זו לא סיבה מספקת לא לסבול אותו.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

יש לו פרצוף כזה שגורם לי להתחיל להעלות קצף על השפתיים כמו איזה כלב שרואה חתול בטלוויזיה. השחצנות, היומרנות, התומכים המגויסים שיעשו הכל כדי להוכיח שהוא גדול כמו רונאלדו, גדול יותר מבבקנבאואר ובכלל גדול גדול גדול – הופכים אותו לבלתי נסבל בעיניי.

:-)

איציק 30 בנובמבר 2015

על ההגדרה דילגת, ישר עברת לשאלה הקלה :-)

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

למטה איציק!
קשה לי…

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

יותר מדי התקפות ג'ורדניות

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

בקשר לגדולה [וללא קשר לאישיות]..
הרצון והיכולת להביא את עצמך ואת חבריך למקסימום האפשרי.

כל שחקן שהיה ליד קובי גם סבל מהאישיות שלו, אבל הגיע לגבהים שבלעדיו הם לא היו מגיעים.
שחקן כדורסל מהגדולים ששיחקו את המשחק.
לא צריך לחפש משהו מעבר לזה וגם לא משהו שיוריד ממנו כספורטאי.

אישיות של ספורטאים זה בכלל בדרך כלל משהו שלא כדאי להתעכב עליו יותר מדי.

איציק 30 בנובמבר 2015

התגובה מעל נכתבה לפני שהופיע תגובה זו.
ראה את תגובתי למה אני לא מחשיב אותו כשחקן גדול. אני פשוט לא מסכים איתך שהוא הביא לגבהים יכולת של שחקן, כי אם לא נתן להם את האפשרות לנצל את הפוטנציאל שלהם לטובת הצלחת הקבוצה.
האישיות שלו מחוץ למגרש פשוט לא רלוונטית, למרות שאם היו מבקשים ממני דעה שנייה לגביו אומר שהאישיות שלו מכוערת.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

ת'שמע זו באמת כבר גבול דקיק
אבל פפה תמיד כוכב
https://youtu.be/1POVLqxwjiI

איציק 30 בנובמבר 2015

ראיתי, התרשמתי, ממש טב"ח רק ברמה הרבה יותר גבוהה.

שמעון 30 בנובמבר 2015

אני שונא את רונאלדו, פפה, ראמוס, שנאתי את בקאהם.
השלושה האחרונים אני חושב שהיו מאד אוברייטד מאז ומעולם. רונלדו בטופ 10 שלי בכל הזמנים (מ1980 ואילך).
בדיוק היום בעבודה עשינו דיון על הכדורגלנים הגדולים והיה אחד שהעז לומר שרונלדיניו היה שחקן דרג ב לעומת הגדולים באמת מכיוון שהטווח הזמן שהוא היה דומיננטי מאד היה 4-5 שנים לעומת האחרים ואמר שפיגו יותר טוב ממנו בקריירה.
ואז אמרתי לו מה עדיף? להיות 10 שנים מקום 3 או 3 שנים מקום ראשון ו-7 שנים בתחתית?
רונלדיניו היה עצלן, בטלן, לא אהב להשקיע, היה בא שיכור לאימונים, מזיין לפני אימונים ומשחקנים עד 2 בלילה אבל 3 שנים הוא היה הטוב בעולם, עוד שנתיים ב-3 הכי טובים בעולם, לקח 2 מונדיאלים, גביעי אירופה, אליפויות וכל תואר אפשרי. ואני בכלל לא מדבר על הטכניקה שמבחינה טכנית בלבד הוא הכי גדול בהיסטוריה (יותר ממסי, אל תכניסו לי את המסומם הארגנטינאי השני ששיחק כל הקריירה על סמים לדיון). הדברים שהוא עשה במשחקים היום שחקנים מול קונוסים לא מצליחים לעשות אותם, הוא היה אמן, רקדן על המגרש, מאסטרו אמיתי. אם היה משקיע כמו רונלדו היה אולי הכי גדול בהיסטוריה.

בכל אופן הדירוג של ה-11 שלי בכל הזמנים (אחרי 1980) הוא כזה:

1. מסי
2.רונלדו הברזילאי
3.זידאן
4. מראדונה
5.רונלדיניו
6. רונלדו הפוטוגזי
7.שבצ'נקו
8.דל פיירו
9.מלדיני
10.ון באסטן

11 של כל הזמנים

שוער:בופון
בלם:נסטה
בלם:פויול
מגן שמאלי:מלדיני
מגן ימני: זמברוטה
קשר אחורי: פירלו
קשר:זידאן
קשר:רונלדיניו
קשר:מסי

חלוץ: רונלדו ברזילאי
חלוץ:מראדונה

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

פפה הוא שחקן כדורגל על סף הפלילי.
אין לו שום ערך ספורטיבי ליריב שמולו.

שמעון 30 בנובמבר 2015

אני קורא פה את הדברים של אנשים פה ולא מאמין, חח. לא יודעים להבדיל בין שינאה לבין מציאות. אתם יכולים לשנוא את קובי כמה שאתם רוצים אבל לומר שהיה עוד שחקן דרג ב' לעומת הגדולים זה על גבול הגיחוך.
אני לא אכנס לשחקנים שהיו לפני 1980 כי בשנים שלפני הכדורסל היה פח ושכונתי בלי אתלטיות וכלום, בדיוק כמו הכדורגל.
מ-1980 ועד היום קובי בריאנט הוא מספר 2 בכל הזמנים אחרי מייקל.
מגוחך להשוות אותו לדאנקן שאמנם שווה לו במספר האליפויות אך בכל דבר אחר קובי עלה עליו בהרבה.
קובי הביא 2 אליפויות ועוד 3 כעוזר של שאק. עזבו רק את האליפויות, יכולות ההגנה, הסקורינג, המאני טיים, החדירה, הדומיננטיות לאורך 15 שנה (לא השנתיים של הרוקי ו-3 השנים האחרונות), האסתטיות של המשחק, שני רק למייקל.
יש כאלו שמזכירים את קרי שאני מאד אוהב אבל נמצא רק עונה וחצי בטופ לעומת קובי, לברון ואחרים, אתם רציניים? לברון שולט בליגה 12 שנה כבר עם מספרים מטורפים. קרי בשביל להגיע בכלל להשוות האלו צריך לתת עוד 4-5 עונות כאלו במינימום.
לדרג לפניו את קארל מלון? דוקטור ג'יי? הם בכלל לא באזור חיוג של קובי.
שאקיל כמה שהיה גדול לא שלט יותר מ-5 שנים בליגה לכן טווח הזמן קריטי מאד לדירוג.
אני שאני מדרג את הגדולים ביותר לוקח בחשבון שקלול של מספר שנים בדומיננטיות וטווח, אליפויות, תארים אישיים,הגנה,מעמד בקרב אוהדים בעולם. דאנקן מעולם בשום שלב בשום עונה לא היה השחקן הכי טוב בעולם (לא מדבר על אמויפי אלא להיות הכי טוב בעולם). קובי בריאנט היה ועוד איך היה, שאקיל היה, בירד היה, לברון היה, מייקל היה. זה מדד קריטי אצלי.
מלון, הדוקטור ודאנקן לא היו-דרג ב.
הדבר היחיד ש"מפיל" את קובי לעומת יתר הגדולים זה מספר קטן של תארי אמויפי וזהו. אבל ביכולת מספר 2 בהיסטוריה.
לברון אולי יעבור אותו לכשיפרוש אבל זה עוד נראה.
אומרים שהוא היה אגויסט, מאיפה לכם? אתם מכירים אותו אישית? אומרים שמייקל היה פי 2 יותר חרא ואף אחד לא התקרב אליו. אם כבר מייקל היה האמא של האגויסטים אבל אז לא הייתה תקשורת מפותחת וציירו אותו כאילו הוא מעולם אחר. היום היו שונאים את מייקל.
עכשיו נעבור לשטויות על לברון, לוזר, צ'וקר וכו'.
לברון לא קלעי גדול, זה לא סוד, הקליעה שלו הרבה פחות טובה מקובי בעבר, דוראנט, קרי, אייברסון, כרמלו ופול ג'ורג', הוא לא יציב בקליעה. אז מה? גם למג'יק לא היה קליעה ולברון קולע הרבה יותר טוב ממג'יק. ועם כל זה הוא שולט בליגה ביד רמה וכל משחק נותן 28 נק בקריירה!
יש כאלו שגם יגידו שהוא משחק מסורבל ופוטבול, סבבה למה שאקיל איך שיחק?
עכשיו נגיע לנקודה שהוא חייב כוכבים לידו, איזה שחקן מ-1980 לקח אליפות לבד ובלי כוכב לצידו? רק דירק נוביצקי עם פאקן טרי כמספר 2!!
מוזס והדוקטור היו יחד, בירד ומג'יק היו עם אולסטארים, מייקל היה עם פיפן, האקים לקח בוואקום שהליגה הייתה אולי הכי חלשה אי פעם והיה עם קלייד, טימי לקח עם רובינסון,פרקר, שאקיל לקח עם קובי, וויד לקח עם שאקיל, לברון לקח עם וויד, קובי לקח עם גאסול, דטרויט לקחה בלי שום אולסטאר אמיתי, קרי לקח עם קבוצה נהדרת. שורה תחתונה-לברון כמו כולם.
עכשיו נגיע לסדרות גמר שלו. היו ללברון 6 סדרות גמר שרק מול המאבס הוא שילשל באמת והיה קטסטרופה עם הקריסה הכי גדולה של כוכב בהיסטוריה בסדרת גמר. הפסיד סידרה כפייבוריט מוחלט. נו ושאקיל לא הובס מול דטרויט?
הגמר הראשון מול הספרס לא היה כוחות בכלל, הספרס היו 10 דרגות מעל הקאבס, שום שחקן לא היה לוקח. בגמר השני שילשל מול המאבס, גמר שלישי בא עם סיכויים של 50-50 מול אוק ולקח, גמר רביעי בא 50-50 מול הספרס ולקח, גמר חמישי בא 50-50 מול הספרס והפסיד, גמר שישי בא עם סיכוי אפסי מול גולדן בדיוק כמו הגמר הראשון והפסיד, שום שחקן אחר לא היה לוקח, גם לא מייקל.
בקיצור גם השונאים הכי גדולים יכולים לומר שהוא שילשל מול המאבס בצדק וגם לזקוף לחובתו הפסד לספרס עם ההיט.
בסופו של דבר לברון שנים השחקן הטוב בעולם והפנים של הליגה, משחק ב-2 צידי המגרש, הביא 2 אליפויות והיד עוד נטויה (בלי פציעות אני מאמין שהשנתיים הקרובות הולכים אליו), זכה חוץ ממייקל בהכי הרבה תארים אישיים, כל קבוצה שהוא עוזב נהיית פח ושהוא מגיע לקבוצה פח הם הופכים לקונטנדרים, בקיצור הבנתם את הפואנטה.
וכן הוא עם אגו מפלצתי, אוהב את עצמו כמעט ברמה של רונאלדו, שחצן ומה שתרצו אבל מבחינת כדורסל הוא הכי טוב במשחק.
והוא גדל בעידן הכי מתוקשר שיש שכל פיפס מתועד ומצולם ובאזז ועמד בכל הציפיות שציפו ממנו מגיל 14, רבע מזה לא היה בעידן של מייקל וקובי.
קיצר תלמדו להנות מהשחקנים האלו וגם אם אתם שונאים לפחות תכירו במציאות.

שמעון 30 בנובמבר 2015

עוד משהו יש כאלו פה שהשוו אותו לטרייסי מגריידי וינס קרטר וכרמלו אנתוני? זה אמיתי או פארודיה? טוב שלא השוותם אותו לדוויט.

איציק 30 בנובמבר 2015

מה קרה שעצרת, נגמר הדיו?

שמעון 30 בנובמבר 2015

כן המחשב התעייף

גיל 30 בנובמבר 2015

איך קובי גדול מדאנקן אם דאנקן אחראי ל5 אליפויות?

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

זה באמת כבר חטא
אני הולך להרגע

שמעון 30 בנובמבר 2015

ומה עם כל השאר אחרי האליפויות? קובי עולה עליו בכל פרמטר בקריירה. אם באליפויות הם שווים וקובי עולה עליו בכל פרמטר אחר קובי יותר גדול. טימי גם הצליח בשיטה מסויימת מאד, לא יודע אם במקום אחר הוא היה מביא הישגים כאלו. קובי לעומת זאב בכל קבוצה היה משתלט.

גיל 30 בנובמבר 2015

באיזה פרמטר בדיוק קובי עולה עליו? באנוכיות? בשביתות איטלקיות? בהיותו שחקן על מהרגע שרגלו דרכה בנבא? באורך הקריירה?

דאנקן שיחק בשלוש קבוצות שונות שזכו באליפות ועכשיו עובד על הרביעית.

ואתה צודק, קובי היה משתלט על כל קבוצה ולא נותן לאף אחד אחר בקבוצה להצליח לצידו.

שמעון 30 בנובמבר 2015

דאנקן לא באזור חיוג של קובי מבחינת יכולות. כדור אחרון למי הולכים? כרטיסים בשביל מי קונים? שצריך נקודות למי הולכים? אני בכלל לא מדבר על יכולות ההתקפה. לא אותו דבר. דאנקן מעולם בשום שנה לא נחשב השחקן הטוב בעולם. רק זה מוריד אותו מכל הגדולים (ותבין אני מאד אוהב את טימי ומעריץ אותו והוא הפאוור פורוורד הכי טוב בהיסטוריה) מהטופ שבטופ. קובי לעומתו לפחות 3-5 שנים נחשב הכי טוב בעולם.
אנוכיות? מייקל היה הרבה יותר שחצן ואנוכי מקובי, סו וואט? הוא יכול להיות גם רוצח סידרתי פה מדברים כדורסל נטו ולא שטויות מסביב. מייקל היה זורק כדורים על שחקנים בקבוצה שלו לתוך הראש. אייזה תומאס היה חתיכת מניאק טמיתי אז מה? אנשים חרא כדורסלנים גדולים.
גם לגבי האופי אני לא מכיר את קובי, התקשורת זה לא מדד בשבילי. קובי שחצן, לברון שחצן, רונלדו שחצן, מוריניו שחצן לכן יש להם הרבה שונאים. מגיק מייקל ובירד היו שחצנים יותר מהם אבל אז לא היה תקשורת כמו היום והם הצטיירו כפני הליגה.
אז דאנקן הוא ילד טוב וקובי שחצן אבל כדורסלן יותר טוב.

גיל 30 בנובמבר 2015

אכן בשיווק קובי עולה עליו. וכדורסל משחקים 48 דקות ולא רק הכדור האחרון.

ודאנקן לא נחשב השחקן הטוב בעולם? הוא זכה פעמיים בMVP לעומת אחת בלבד של קובי. קצת בעייתי למי שאתה קורא השחקן הכי טוב מאז ג'ורדן.

ואני לא מדבר על חרא מחוץ למגרש. במגרש עצמו קובי היה אנוכי ודאנקן בדיוק להפך. שחקנים ברחו מהלייקרס כמו מאש כי לא רצו לשחק איתו או שהוא דחף אותם החוצה. סביב דנאקן נבנו שושלות.

שמעון 30 בנובמבר 2015

mvp זה לא השחקן הטוב בעולם. גם דרק רוז זכה באמויפי, הוא היה השחקן הטוב בעולם באותו זמן? איש לא חשב ככה.
קרי זכה אמויפי כמה אנשים מדרגים אותו הכי טוב בעולם?
אמויפי זה כשמו כן הוא.

גיל 30 בנובמבר 2015

MVP זה השחקן המצטיין של העונה. אין מדד טוב מזה. וכן, רוז היה השחקן הטוב בעולם בשנה הזו וקארי בוודאות הטוב היום.

שמעון 30 בנובמבר 2015

דרק רוז לא היה גם טופ 3 בשנה שזכה אמויפי

גיל 30 בנובמבר 2015

אז סתם נתנו לו את התואר, כדי שירגיש טוב עם עצמו.

שמעון 30 בנובמבר 2015

נתנו לו כי היה מוסט ואליבל פלייר, הוא נתן עונה שזה הרגיל והסטנדרט בכל שנה של לברון ונתנו לו כי הבולס עשו מאזן יפה ורצו לגוון בדיוק כמו שגיוונו עם קארל מלון. בעידן של מייקל היה טוב ממייקל בשנות ה-90? זה אותו דבר. כולם ידעו בשנה שרוז זכה שהוא לא מתקרב ללברון. קרי שנה שעברה מה עשה? מספרים שלברון בעונה גרועה שלו מביא אותם וקיבל אמויפי כי הקבוצה סיימה מקום 1. קרי לא היה בחיים השחקן הכי טוב בעולם שנה שעברה. היום אולי כן כי הוא באמת נותן עונה מדהימה עד כה.

גיל 30 בנובמבר 2015

בעונה שנתנו לו שיקגו סיימו 4 ניצחונות מעל מיאמי והוא הגורם הראשי לכך. לא היה לו וייד ובוש לצידו.

קרי שנה שעברה הוביל קבוצה לעונה היסטורית בעוד לברון וקליבלנד היו נחותים ממנו. בהחלט קארי היה טוב יותר. זה לא קשור למספרים אישיים רק אלא גם להשפעה על הקבוצה. זו הסיבה שדאנקן מעל קובי בכל פרמטר.

שמעון 30 בנובמבר 2015

5 מול 5 גם סביב קובי היו שושלות.
ודאנקן באליפויות האחרונות היה שחקן משלים ביותר. קובי היה 3 פעמים מספר 2 ופעמיים מספר 1.
קובי גם לא מתבייש בזה הוא אמר לפני שנתיים שהוא בחיים לא יהיה שחקן משלים של 10 נק למשחק, אמר שיפרוש לפני שזה יקרה. אופי שונה, זה הכל.

גיל 30 בנובמבר 2015

אתה מתכוון שסביב שאק היו שושלות וקובי זכה בשתי אליפויות כשהוא השחקן הבכיר? דאנקן היה השחקן הבכיר ב3 אליפויות ובעוד 2 לא היו זוכים בלעדיו. לעומת זאת סביר שגם עם גארד אחר היו זוכים כששאקיל במרכז.

שמעון 30 בנובמבר 2015

לא יודע אבל שאקיל לא זכה עם פני הארדווי. קובי היה עם חלק יותר גדול בטוטאל ב5 אליפויות מאשר דאנקן ב5 אליפויות שלו. אבל עזוב לפחות נסכים על מאלון ודוקטור ג'יי

גיל 30 בנובמבר 2015

שאקיל הגיע לגמר הנבא בעונה השלישית שלו כשהוא מנצח את הבולס ואינדיאנה. קובי לא עשה כלום לבד עד עשור אחרי שנכנס לליגה. קובי היה פקטור זניח בשתי אליפויות לפחות כששאקיל המרכז והשחקן אולי הכי דומיננטי מאז ג'ורדן.

קשקשן בקומקום 1 בדצמבר 2015

אתם לא נורמלים.
אתם כלכך רוצים לנצח בוויכול שאתם מרשים לעצמכם לפלוט דברים כמו "קובי היה זניח באליפויות עם שאקיל". זניח? טוב שלא כתבת שהוא הביא מגבות. מצטט מלמעלה.

בוא באמת נבדוק את המספרים:
עונת 1999/2000:
קובי: 22.5 נק'/6.3 כ"ח/ 4.9 אס', חמישייה שניה.
שאק: 29.7 / 13.6 / 3.8, MVP עונה, חמישייה ראשונה, MVP גמר.

2000/2001:
קובי: 28.5 / 5.9 / 5, בלי בחירה לחמישיית עונה. (תוקן לחמישייה שניה?)
שאק: 28.7 / 12.7 / 3.7, חמישייה ראשונה, MVP גמר.

2001/2002:
קובי: 25.2 / 5.5 5.5, חמישייה ראשונה.
שאק: 27.2 / 10.7 / 3, חמישייה ראשונה, MVP גמר.

אז תגיד ששאק היה יותר טוב. תגיד שקובי לא טופ 10. אני אישית לא מסכים עם שניהם, אבל דיעה לגיטימית.
אבל זה מספרים של שחקן זניח בפלייאוף? אתה אמיתי?

לגבי טימי – מאוד אוהב אותו ועוד וויכוח לגיטימי.
ועדיין – להתווכח על העובדה שקובי היה יותר דומיננטי באליפויות זה הזוי. הרי זאת הגדולה של פופ לא? לבנות קבוצה שהדומיננטיות של כל שחקן בה לא עוברת איזהשהו גבול מסוים. בדיוק ההיפך מפיל ג'קסון וקבוצותיו

גיל 1 בדצמבר 2015

בסדר, לא זניח אבל משני. שאקיל היה המרכז והוא זה ששיחרר את קובי להרבה זריקות. לא מופרך לחשוב שבלעדיו ועם גארד סביר אחר הם גם היו זוכים באליפויות.

שמעון 1 בדצמבר 2015

עם שום גארד אחר הלייקרס לא היו זוכים. שאק אייברסון וקובי היו 3 השחקנים הכי טובים בעולם באותה עת.
שאק היה גדול אבל קובי היה זניח? אתה אמיתי? הוא ניצח ללייקרס טונות של משחקים בפלייאוף.
ואתם מתעלמים לגמרי מ-2 אליפויות שהוא הביא לבד.

גיל 1 בדצמבר 2015

מה זה טונות? שתי אליפויות. הוא גם עשה שביתה איטלקית וזרק בלי סוף.

וכן, עם גארד סביר אחר הם היו לוקחים כנראה 3 אליפויות ואם היה בלי אגו היו ממשיכים ליותר.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

"יש לו פרצוף כזה שגורם לי להתחיל להעלות קצף על השפתיים כמו איזה כלב שרואה חתול בטלוויזיה. השחצנות, היומרנות, התומכים המגויסים שיעשו הכל כדי להוכיח שהוא גדול כמו ג'ורדן, גדול יותר מלברון ובכלל גדול גדול גדול – הופכים אותו לבלתי נסבל בעיניי."

זה בסדר להתלונן על חוסר תרבות בעיתונות הכתובה, אבל חלילה לצפות מעצמך לקצת פאסון..[אנחנו נגיד לג'ורדן שלא ישכח אותך בתמלוגים]

ועוד לא התחלתי עם השורה הראשונה אשר משום מה יינון מגל גם לשם נכנס.
מה שנרא נכניס לכם את התרבות הזו עד הסוף.

האמת כשאני חושב על זה רק פרובוקטור או כותב ספורט ישראלי מסוגלים לשחרר טקסט שכזה. ברוך הבא למועדון בורוביץ אמיר אפרת אבי רצון וכל הגוורדיה הזו.

גיל 30 בנובמבר 2015

לדעתי הוא רצה להוריד את הפוסט על ההפסד של הפטס ואין כמו ליצור קצת פרובוקציה בשביל זה.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

נו באמת, גיל

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

אריאל גרייזס לא יוצר פרובוקציות
הוא פשט כותב את דעתו.
בורוביץ לעומת זאת…הפוסט הזה יושב בול עליו. רק מהצד שחושב שקובי הוא האל העליון ואמריקה היא המקום הנפלא ביותר עלי אדמות.

גיל 30 בנובמבר 2015

לא אמרתי שזו לא דעתו, אני מכיר אותה ואותו כבר מספיק שנים.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

ברצינות, אתה רק מוכיח את הטענה שלי. ההתגייסות האוטומטית הזאת. כן, קובי היה שחקן גדול וכן – אני לא סובל אותו ושמח שהוא פורש. עכשיו תסביר לי מה הבעיה עם זה?
זה בלוג אישי. אני לא כתב ספורט ולא עובד בשביל אף אחד. למה אסור לי להגיד את מה שאני חושב?

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2015

מי כתב שאסור?
והטעות שלך היא שאני מאחרוני המתגייסים [בכללי]
אלא יודע להבדיל איפה ספורטאי כמו קובי בראיינט כן צריך לזכות לכבוד שמגיע לו.
בתור אחד שקם בבוקר לרוץ אתה חייב להעריך את קצת.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

אני לא כל כך רואה את הקשר בין השניים. קודם כל, ספורטאים כמוהו מתוגמלים ברמות מטורפות בשביל לקום בבוקר, בניגוד אליי (זאת גם הסיבה שאני לא קם כל כך לרוץ בבוקר כנראה). הוא עושה את העבודה שלו ומרוויח עליה מעל ומעבר.
לפי מה שאתה אומר, אסור לי לשרוק בוז לשחקן אם הוא משקיע. קובי שחקן גדול אבל מה לעשות – לא אוהב אותו. הוא מעורר בי רגשות קמאים, שאותם תיארתי בפוסט הזה. מה אתה רוצה שאני אכתוב – על כמה אני מכבד אותו, כמה גדול הוא היה? אלף, יש מספיק אחרים לעשות את זה. ובית, הוא אף פעם לא עורר בי רגשות חיובים, כולל העונה הזאת שבמקום לפרוש כמו בן אדם הוא מתעקש לעלות למגרש ולזרוק ולזרוק ולזרוק למרות שהוא פשוט גמור. וזה מצטרף לקריירה שלמה שמעוררת אנטגוניזם מוחלט.
מגיע לקובי כבוד? סבבה, שיתנו לו כבוד. אני כותב את מה שאני מרגיש.

איציק 30 בנובמבר 2015

למה אתה כותב שהוא מרויח מעל ומעבר. הסכימו לשלם לו שיקח. אתה לא היתה לוקח. אני בטוח שהוא חושב שהוא לא מתוגמל מספיק.

קשקשן בקומקום 1 בדצמבר 2015

אריאל אל תתן לו כבוד ואל תאהב אותו. אבל אתה מבין כדורסל ואוהב כדורסל אז אתה חייב להעריך איזה שחקן גדול הוא היה.
ולכן משפט כמו "אחד מגדולי האובר-רייטד" דורש הסבר

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

יש הסבר למטה, אתה מוזמן לקרוא. אין קשר בין הערכה לבין שנאה ספורטיבית, לדעתי.

הפרשן 30 בנובמבר 2015

אתה שונא את קובי, לכן הטור ותוכנו מיותרים בעיניי.
כאוהד הלייקרס, קובי הוא הלייקר הכי גדול, הכי מוכשר והכי טוב.
כשמייקל נותן לו מחמאות כדבר הכי קרוב לו, שאר הדעות מיותרות, בטח ובטח משונאים ממורמרים.

תודה לך, קובי..

Ljos 30 בנובמבר 2015

מצד שני, טביעת העין של מייקל בשנים האחרונות… לא מי יודע מה.

matipool 1 בדצמבר 2015

הלייקר הכי גדול הוא מג'יק . אין כאן דיון בכלל .
כשמייקל אמר שהוא הדבר הכי קרוב אליו , צריך לקחת בחשבון שני דברים :
1. הכוונה לשחקנים שבאו אחריו ( וכידוע לך , מג'יק וקארים באו לפנין ) .
2. סגנון משחק ועמדה .

פורד פרפקט 30 בנובמבר 2015

מילה במילה עד השורה האחרונה. היא כבר לא שלו..ולא תהיה..!! .. מי שלוקח אליפויות עם שאקיל ופאו גאסול וטוענים לזכותו שהוא ברמה של הגדולים ביותר אינו ראוי!!!

Mnm 1 בדצמבר 2015

מה ההגיון הדפוק הזה??מה עם מסי??הוא לא גדול כי שיחק לצד צאבי אינייסטה פויול ניימאר סוארז ?!והרשימה יכולה להתארך לה עוד ועוד…

Freddy Wr.Up 1 בדצמבר 2015

מג'יק ג'ונסון האוברייטד הזה, לקח אליפויות עם קארים.
בירד יקיר הלבנים, מה היה יוצא ממנו בלי מקהייל.
שאקיל גוריל השמנדריק, בלי קובי הוא עם טבעת אחת עלובה וגם היא כשהוא שחקן משנה.
מייקל ג'ורדן המתלהב הזה – הביאו לו את מלך ההגנה והריבאונדים (רודמן), את הסייד-קיק מהטובים אי פעם(פיפן), מאמן דגול. בלעדיהם הוא ממשיך להתקע שנה אחרי שנה בבאד בויז.

shohat 1 בדצמבר 2015

יצא לי 9.
בטוחים לפניו: ג'ורדן ראסל ווילט מגיק קארים.
מכאן מתחיל להיות קשה לדרג.
אני שם לפניו את אוסקר רוברטסון, לברון ובירד (נתון לויכוח)
כאן קובי.
אחריו אבל נתון לויכוח: דנקן שאק מייקאן מוזס מאלון ווסט. ואחריהם חאכים והדוקטור.
כלומר טופ 15 חד משמעי, עם claim חזק לטופ 10.

איציק 1 בדצמבר 2015

הרבה פעמים מסכים איתך, הפעם לחלוטין לא. כל מי שכתבת לפניו, קשה לדרג ונתון לויכוח אצלי לוקחים אותו בהליכה. אציין שוב, באחד על אחד היתי שם אותו בראש הרשימה לפני כל מי שכתבת בטוחים לפניו, לפני כולם כולל כולם, כאשר רק אחד נותן לו פייט רציני בתחום זה (ג'ורדן כמובן). הדרוג שלו נופל בצורה מאד חזקה כי משחקים חמש על חמש. למשל את איזייה תומאס ודווין וויד היתי שם הרבה לפניו, ובטח יש עוד כמה כאלו אפילו ב-LA.

shohat 1 בדצמבר 2015

איציק, יש שתי בעיות:
1) צריך מקום ל-15 בטופ 10. (הקרדיט לחבר שמגיב כאן לפעמים בשם חלפס).
2) ביל סימונס לא כתב הבוקר רשימה כדי לפתור את זה (מניח שעוד נשמע את דעתו)

איציק 1 בדצמבר 2015

1) מסכים בהחלט ;)
2) לא קראתי אותו מעולם למרות ששמו עולה די הרבה אפילו בדה-באזר ולכן כנראה הוא באמת משהו. ולמרות זאת, עם כפל"ד ושחפץ מתאים בטח אפשר לא להסכים גם איתו מידי פעם (רק כשדעתו שונה משלי כמובן).

shohat 1 בדצמבר 2015

אפשר לא להסכים איתו, אבל לך תתווכח עם 15,000 מילה.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

טוב, נחשון!

שמעון 1 בדצמבר 2015

חח אתה משווה את אייזה ווייד לקובי? וויד אפילו לא ב-50 הגדולים, שחקן שנתן 2 עונות מעולות ואח"כ רק היה פצוע כל שני וחמישי. אייזה בכלל לא באזור חיוג הזה.

תומר 1 בדצמבר 2015

הרשימות האלו בעייתיות משלושה טעמים:
א) רובנו לא ראינו משחקים לפני שנות השמונים, לדחוף שמות כמו מרביץ, רוברטסון, ביילור או מיקן זה נשמע טוב אבל לא באמת מעיד על כלום
ב) המשחק מאוד השתנה במרוצת השנים, כל מי שרואה קטעים ישנים יכול לראות בבירור שגם אופי המשחק השתנה, גם החוקים וגם התפקידים
ג) הנסיון להשוות שחקנים מכמה עמדות הוא בעייתי, במיוחד ברמת הציפיות. מה שמצופה מסנטר דומיננטי הוא לא מה שמצופה מגארד קטלני

לכן, אני חושב שהדירוג שבו צריך לאמוד את קובי הוא שחקני קו אחורי בשלושים השנים האחרונות, בין אלה יש שניים שבאופן מובהק טובים ממנו (מג'יק, מייקל) ועוד כמה שבערך כמוהו או קצת מתחתיו, תלוי את מי שואלים (סטוקטון, איזיאה, נאש). כתבתי כבר – טופ 5

כל נסיון להוריד אותו כמה מקומות ברשימה לטובת סנטר דומיננטי ששיחק בשנות הששים הם לא באמת ענייניים לדעתי

shohat 1 בדצמבר 2015

כל ההסתייגויות ביחס למגבלות ההשוואה – נכונות! זה כיף, בתנאי שלוקחים את זה בקלילות ובעירבון מוגבל.
מגבלה נוספת היא שיש פער בין חשיבות/דומיננטיות היסטורית לבין השוואה ישירה של רמת היכולת (ד"ר ג'יי למשל).

עדין לוץ 1 בדצמבר 2015

קוראת דוממת בדרך כלל. קליעת בול. כמה שכעס וחוסר חיבה (לא נאמר שינאה) הם כח מניע, כתיבה נהדרת קלילה ומדוייקת :-)

קורא אדוק/ 1 בדצמבר 2015

אני עוד מחכה לתשובה שלך אריאל איך שחקן שנמצא לדעתך בטופ 15-20 אי פעם בענף הספורט שלו , הוא אחד האוברריטד הגדולים בהיסטוריה? ואיך אתה לא רואה בזה אמירה בעייתית משהו? הרי רוב הדיון שלנו היה על הנקודה הזו ורוב התגובות פה היו כתוצאה מהשורה הזו

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

מצטער, אני לא קורא את כל התגובות כשיש כל כך הרבה. בכלל, הרבה מאוד נכנסו להתעסקות בעניין שלא היה לי בו בכלל עניין וזה המיקום ההיסטורי של קובי. הרעיון של הטור (ואולי חבל שהכנסתי את המשפט האחרון) זה הטינה שאני עדיין שומר לקובי, לא המקום שלו בהיסטוריה.
ולשאלתך, זה מאוד פשוט – הוא אוברייטד בעיניי כי המקום שלו הוא בעשיריה השניה אבל יש רבים ששמים אותו בחמישיה הראשונה, לפעמים אפילו שני לג'ורדן. בעיניי זאת ההגדרה של אוברייטד.
לטעמי, יש דגש חזק מדי על שני אלמנטים אצל קובי שלדעתי היו צריכים להשתקלל ביחד עם עוד הרבה מרכיבים – האליפויות והנקודות. אז נכון, הוא לקח חמש אליפויות ונכון, הוא קלע מלא נקודות אבל לטעמי הקריטריון של אליפויות הוא אוברייטד – זה חשוב מאוד לקחת אליפויות כדי להיחשב כאחד הגדולים וחשוב לעשות את זה כשחקן מוביל (ולכן קארל מאלון ולהבדיל פיפן לא ייכנסו לטופ 10 למרות שהמספרים של מאלון מצד אחד והאליפויות של פיפן מצד שני שווים את זה) אבל פחות חשוב אם לקחת שתיים כמו לברון, שלוש כמו בירד או חמש כמו קובי. כששלוש מתוך חמש האליפויות שלך הן עם השחקן שיחסית לליגה הוא אולי הכי דומיננטי שהיה אי פעם (באמת, שאק בשיאו הוא דומיננטיות שלא ראיתי אצל אף שחקן אחר בכל השנים שאני רואה כדורסל) אז אני נותן משקל קצת יותר נמוך לאותן אליפויות. כשאתה לוקח אליפויות רק כשיש לך את המאמן אולי הכי גדול בהיסטוריה, עוד פעם – זה שם סייג מסוים עליהן. אנשים כתבו על לברון למשל שהוא הפסיד במלא גמרים – זה נכון, רק שהם שוכחים עם מי הוא שיחק באותם גמרים, ושבמצב דומה (נניח 2005), קובי אפילו לא עבר סיבוב ראשון בפלייאוף. הם שוכחים את ההחנקויות במאני טיים, את משחק 6 ב-2008 מול בוסטון, את הסדרה מול פיניקס שפתאום הוא הפסיק לזרוק לסל סתם to make a point.
ועכשיו לנקודה השניה – הנקודות. גם פה לטעמי זה מסתיר בעיתיות. האחוזים של קובי, בהשוואה נניח ללברון, נמוכים משמעותית. הוא פשוט זרק המון לסל. ואני לא בטוח כמה זה היה טוב לקבוצה שלו. עוד השוואה מול לברון, למשל – כמות האסיסטים מראה פיגור ניכר לקובי. גם הרבה פעמים אוהבים לדבר על קלאץ' של קובי אבל זה מקרה קלאסי של שחקן שפשוט לקח כל זריקת קלאץ' אפשרית ועל כן אין ספק שבסוף נכנסו כמה, אבל זה לא הופך אותו לקלאץ' בעיניי. קלאץ' זה מייקל שמסוגל למסור לסטיב קאר בשניה האחרונה בשביל לקחת אליפות.
בקיצור, אין חולק על זה שקובי הוא אחד מגדולי השחקנים שהיו בעשור הזה. היתה תקופה שהוא כנראה היה הטוב בליגה. בעיניי, הוא עדיין לא מתעלה למעמד שהמעריצים שלו (רובם צעירים שלא ראו משחק של ג'ורדן, שלא לדבר על מג'יק או ד"ר ג'יי, בחיים שלהם). זה הופך אותו, בעיניי, לאוברייטד. לא היתה לו את הגדולה של השחקנים הבאמת גדולים, של להפוך את השחקנים מסביבו לטובים ביותר. זה אולי הפרמטר הכי חשוב בעיניי כדי להיכנס למקום האלמותי באמת.
זהו, כתבתי תגובה (אני מקווה) מנומקת היטב שבאה ממקום פחות רגשי. אני מקווה שנקבל התייחסות עניינית הפעם

איציק 1 בדצמבר 2015

אני לא יודע האם אספת את התגובות שלי ופשוט כתבת אותן טוב בהרבה, או כתבת למרות התגובות שלי אבל מזדה עם כל מילה.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

אתה יודע שאתה האיידול שלי :-)

איציק 1 בדצמבר 2015

למה אתה מצמצם רק לשלך ;)

קורא אדוק/ 1 בדצמבר 2015

תמיד הכל ענייני :-) ותודה רבה על התשובה המפורטת מעריך את זה מאוד
אני מבין מאוד את ההסברים שלך גם אם לא מסכים עם רובם (עניין האליפויות עם שאקיל- כמעט כל קבוצה שהייתה סוג של דיינסטי הייתה עם לפחות שני הול אופ פיימרים, כמו הקבוצות של מג'יק ובירד )
ורק בשביל לסבר את האוזן- קובי הוא אחד השחקנים האהובים עליי בכל הזמנים (אם לא האהוב ביותר) ואצלי בדירוג הוא בטח שלא נמצא בארבעת המקומות הראשונים (ג'ורדן,ראסל,מג'יק ,קארים) ,מה שכן בין מקומות חמש לעשר אני חושב שהוא מוצא את מקומו ואז הדיון הוא כבר עניין הרבה יותר סובייקטיבי (יחד עם בירד,שאקיל,דאנקן ,אולאג'ואן ולברון כשיסיים את הקריירה שלו)

בכל מקרה,תודה על התשובה!

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

ברור שמדובר בדיון סובייקטיבי.
אני חושב לגבי הנקודה של שני הול אוף פיימרים וכו', שצריך להבדיל בין התקופה של שנות השמונים לשנות התשעים והלאה. זה נכון שלבירד היו בקבוצה עוד שלושה ולפעמים ארבעה הול אוף פיימרים (פאריש, מקהייל, די ג'יי וולטון) אבל צריך לזכור שהוא התמודד עם קבוצות שהיו להם בערך אותו מספר של הול אוף פיימרים – הלייקרס של אותה תקופה החזיקו שלושה הול אוף פיימרס, הסיקסרס החזיקו שלושה כאלו, דטרויט בשלב מאוחר החזיקו גם שלושה כאלו. באותה תקופה היה המון כשרון והוא היה מרוכז יחסית במעט קבוצות. בנוסף, זה לא שקובי היה הול אוף פיים שווה מעמד לשאקיל באותן קבוצות. כמו שאמרתי, הדומיננטיות של שאקיל אז היתה גדולה בעיניי אפילו יותר מזו של ג'ורדן בתקופה שלו (לא שג'ורדן היה פחות גדול, שאקיל היה, איך נגיד – פחות עציר). קובי הוא בעיניי שווה ערך לפיפן של ג'ורדן. שחקן מצוין, הול אוף פיימר, אבל עדיין נהנה מדומיננטיות עצומה של השחקן לידו. ואף אחד לא חושב לשים את פיפן ב-20 הגדולים אי פעם כנראה. כמובן, לקובי יש עוד שתי אליפויות ששינו את ההשקפה ההיסטורית לגביו, ובצדק אבל חשוב לשים את האליפויות הראשונות בפרספקטיבה.
וכמו שאמרת, הכל סובייקטיבי. לטעמי הוא נופל מכל אלו שמנית בעיקר בגלל הפרמטר שדיברתי עליו, של לעשות את החברים שלו טובים יותר. אבל – על טעם ועל ריח

גיל 1 בדצמבר 2015

אני חושב שההשוואה לפיפן מצוינת אבל אתה לא לוקח אותה רחוק מספיק. פיפן הוא ללא ספק טופ 50 לפחות, ויש שיאמרו טופ 40 או 30. אם הקריירה שלו קובי הייתה מסתיימת רק עם 3 אליפויות אז אתה צודק, הוא לא בדיון בכלל. אבל זו הייתה רק תחילת הקריירה שלו. הוא היה בשיאו במשך 5 שנים, כשבשיא גדולתו הוא לא זכה בכלום כי הייתה לו קבוצה מחורבנת (שהוא עזר להרוס אבל זה לא ממש קשור). אחרי זה הוא לקח עוד 2 אליפויות שרשומות בעיקר על שמו. אם פיפן היה לוקח אליפות בלי ג'ורדן, נניח ב94, אז הוא היה קופץ מייד לטופ 20. זה מה שקובי עשה ולכן הוא גדול יותר מפיפן בראייה היסטורית אבל קומה שני בהאל אוף פיים.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

נו, אבל זה בדיוק מה שכתבתי. שאני רואה את האליפויות הראשונות כמו פיפן, שאליהן נוספו שאר האליפויות שהן שלו ומכניסות אותו לטופ 20

גיל 1 בדצמבר 2015

אז אני לא רואה איך הוא אוברייטד. להכנס לטופ 10 או 15 של כל הזמנים כשמדובר על היסטוריה של 70 שנה בערך זה משהו עצום. קלע שלישי בכל הזמנים למרות הזריקות הרבות שהוא לוקח וכל המגבלות האחרות זה עדיין הישג גדול.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

אולי תקרא את כל מה שכתבתי?

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

או, בוא נעשה את זה ככה – האם אתה מסכים שטום בריידי הוא בטופ 10 ק"בים אי פעם? אני מניח שהתשובה תהיה חיובית. האם אתה חושב שהוא אוברייטד? אז הנה, קיבלת

גיל 1 בדצמבר 2015

יש הבדל מהמקרה של בריידי כי שם יש כאלו שסבורים שהוא הכי טוב אי פעם, לכן הדיון הוא יותר דיכוטומי האם הוא כזה או לא בעוד שהבדל בין מקום 10 ל20 הוא פחות ברור. זה כמו שישימו את ראסל מקום עשירי בעוד שלכולם ברור שהוא טופ 5 או 3.

גיל 1 בדצמבר 2015

קראתי. אתה טוען שהוא אוברייטד כי הוא רק בעשרים הראשונים בעוד יש כאלו ששמים אותו בחמישייה הראשונה. אני לא ראיתי אף אחד כאן עושה את זה. זה היה נכון לפני כמה שנים בזמן שהוא היה בשיאו אבל כיום שמים אותו מקסימום שני לג'ורדן בגארדים ואולי מגרד את העשירייה הראשונה בעיניי חלק מהאנשים. הפער של אולי 10 מקומות לא נראה לי כזה משמעותי. אם היית חושב שהוא היה 30 או 40 אז באמת יש הצדקה להיותו אוברייטד.

בלייק 1 בדצמבר 2015

אוברייטד זה אנדרסטייטמנט (TM) של מה שנכתב – "מי שבהחלט היה אחד מגדולי המשחק – וגם אחד מגדולי האוברייטד אי פעם לגעת בכדור.".

גיל 1 בדצמבר 2015

נכון, תודה שהזכרת את זה. ההצהרה הזו לא עומדת בקנה אחד עם הגישה היותר מתונה שלו בתגובות.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

מה לא ברור? אם יש אנשים שמשווים אותו לג'ורדן, הוא אוטומטית הופך לאוברייטד מטורף, לא?

גיל 1 בדצמבר 2015

מי משווה אותו לג'ורדן?

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

יותר מדי אנשים, לצערי. וגם אם לא לג'ורדן, יש הרבה ששמים אותו מדרגה מתחתיו.
לדעתי, בגלל שמרגע שהוא הגיע לליגה דיברו עליו כעל ג'ורדן הבא, אז זה נהיה הבנץ' מארק שלו. ההשוואה תמיד אליו. וגם אם הוא נופל ממנו, אז יש אנשים שאומרים – אבל לא בהרבה. הנה, תראה, עוד אליפות אחת והוא היה כמוהו (מזל אמיתי שהוא לקח רק חמש אליפויות, אחרת היית שומע את ההשוואה הזאת הרבה יותר)

גיל 1 בדצמבר 2015

אמרו את זה כשהיה בשיאו וגם אז זה היה מופרך. אולי ילדים או צעירים אומרים את זה. אבל אף פרשן או צופה ותיק בנבא לא חושב כך. ונכון, זה היה הבסיס להשוואה אבל אף פעם לא נלקחה באמת ברצינות.

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2015

אפילו עכשיו אתה יכול לראות פה בתגובות לא מעט אנשים שחושבים שהוא גדול ממג'יק. זה אוברייטד. להשוות אותו למג'יק בעיניי זה חילול הקודש לא קטן

גיל 2 בדצמבר 2015

אני לא חושב שזו השוואה כל כך מופרכת האמת. אני עדיין חושב שמג'יק גדול יותר ומשפיע יותר, אבל הפער לא כזה גדול כמו מג'ורדן.

שמעון 1 בדצמבר 2015

אם כבר אוברייטד זה פיל ג'קסון. פסיכולוג ענק, יודע לנהל אגו, מנהל משחקים מהגרועים אי פעם.
היה לו את מייקל פיפן שאקיל קובי וזו הסיבה היחידה שהוא זכה באליפויות, לא זן מאסטר ולא שמן מאסטר. גם ספולסטרה לקח אליפויות כי היה לו לברון ווייד.
הכישלון בכל השנים שלו ללא הכוכבים הכי טובים בעולם מהדד וגם היום עם הניקס.
מאמן גדול זה לארי בראון שלקח אליפות עם דטרויט, הגיע לפילי לגמר.
בתוך משחקים פיל היה גרוע, טקטיקן חלש מאד, אף פעם לא ידע להגיב תוך כדי משחק או להכין משהו מפתיע, היה זחוח עם אי לקיחת טיים אאוטים וקיבל בלואו אאוטים על ימין ושמאל. זה השחקנים שעשו אותו ולא להיפך הוא שיחק עם 3 מ-5 הגדולים של כל הזמנים לדעתי במשחק.
פופוביץ 10 דרגות מעליו. אם פיל היה מאמן את הספרס של טימי בקושי לפלייאוף היה מגיע איתם.
2 המאמנים הכי טובים שאני ראיתי זה פופוביץ ולארי בראון.
אני מאד תופס מבלאט ופרנק ווגל, קר ותיבודו.
ריברס מאמן חלש ואוברייטד גם, הוא גם מנטליסט טוב, אהוב על שחקנים אבל טקטיקן מחריד ולא יודע להגיב תוך כדי משחק.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2015

פיל ג'קסון, עד כמה שאני יודע, הוא לא מאמן הניקס עכשיו ואף פעם לא היה. ועל איזה כשלון בכל השנים בלי הכוכבים הכי טובים בעולם אנחנו מדברים פה?

איציק 1 בדצמבר 2015

אל תהרוס תאוריה יפה עם עובדות.

שמעון 1 בדצמבר 2015

יותר טוב מהתיאוריה של מאלון שיותר טוב מקובי.

שמעון 1 בדצמבר 2015

השנים שהיה לו קובי בשיאו אבל לא היו כוכבים נוספים, הוא לא הגיע לפלייאוף ולא גרם לשום דבר עמד והסתכל כמו שניהל את כל המשחקים האחרים שלו.. הוא לא עשה כלום עם הסגל של הלייקרס. בניקס הוא קובע הכל אבל הכל.

אביאל 1 בדצמבר 2015

קצת באיחור – אבל מה שהיה לקובי ויש לרונאלדו הוא מסוג הדברים המיוחדים ביותר בספורט, כאשר יכולת פוגשת רצון, אצל קובי גם הוא קלע 60 נקודות במשחק והחמיץ אחת בשנייה האחרונה הוא היה מתנהג כאילו הוא החטיא סל נצחון בסדרת גמר, בדיוק כמו רונאלדו שכובש חמישיה, שנייה אחרי מחמיץ ומתעצבן כאילו אין מחר, זה כל היופי, של השילוב של יכולת ורצון אינסופי.

גדול שחקני הלייקרס.

דוד 1 בדצמבר 2015

רונאלדו מוסר יותר

Matipool 1 בדצמבר 2015

אביאל – אתה אוהד הלייקרס ?
איך הוא גדול שחקני הלייקרס כשיש את מג׳יק ברקע ( וקארים ) ?
רבאק , מג׳יק הוא אחד משלושת הגדולים ששיחקו את המשחק .

אביאל 2 בדצמבר 2015

Matipool – כן אוהד לייקרס, בגלל אבא שלי, כמה סבלתי בתיכון מג׳ורדן.

שמע מג׳יק זה קלאסה, לא ראיתי אותו בלייב ובטח לא את קארים, אבל עדיין בברייאנט היה את תמצית הלייקרס (לטוב ולרע), הבעיה שאני לא רואה שום יורש כרגע וזה מבאס, אבל קובי היה הכי גדול בשבילי וכמו שכתבתי אני אוהב לראות בספורטאים את הדרייב האינסופי הזה.

אוהד 1 בדצמבר 2015

רק חזרתי מברצלונה אחרי שסוף סוף זכיתי לראות במו עיני את המחזה שחלמתי עליו כל חיי וברגע ששמעתי על הפרישה אחד הדברים הראשונים שרצו לי בראש הוא מה אריאל יכתוב על העניין

אני לא יכול (למרות שממש ממש רוצה) לשלול על הסף את הטענות על האוברייטדיות וכל זה אבל איך אדם יכול להיות אחד הגדולים בהיסטוריה בתחומו וגם אחד האובריטדים הגדולים? זה קצת סותר אחד את השני

איציק 1 בדצמבר 2015

שאלה היפותטית, מה היה קורה לו היה אפשר להצליב בין קובי לפיפן, האם שיקאגו עדיין היתה זוכה ב-6 אליפויות, והאם LA עדיין היתה זוכה ב-3 אליפויות עם שאק? נראה לי שהתשובות די ברורות ולכן קובי אוברריטיד.

בלייק 2 בדצמבר 2015

לא הבנתי… תצליב את פיפן ושאק ותקבל אותן תוצאות. ברור שג׳ורדן הוא הטוב מכולם שם.

איציק 2 בדצמבר 2015

אמרתי להצליב את קובי ופיפן ולא פיפן ושאק. עם פיפן שאק עדיין זוכה בשלוש אליפויות רצוף ואולי יותר כי לא היו מעיפים את שאק. שים את קובי במקום פיפן ולא בטוח שלג'ורדן יש שש אליפויות כי קובי יעשה לו את המוות, ינסה לקחת את הכדורים ולזרוק כמו משוגע, לעשות פרצופים ושביתות איטלקיות (נכון שלהבדיל משאק ג'ורדן כנראה היה מיישר אותו אך זה היה דורש הרבה השקעה). קובי זה לא שחקן שמוכן לטובת הקבוצה להיות מספר 2 גם אם זה הדבר הנכון לעשות.

בלייק 2 בדצמבר 2015

אצלי התוצאות הן 6 אליפויות לג׳ורדן-קובי (הזוי בעיני איך מישהו יחשוב אחרת), יותר מזה אולי היו עוד שתיים בין העונות שג׳ורדן שיחק. פיפן ושאק בכלל לא בטוח שהיו לוקחים אליפות אחת ביחד, לא כל שכן שלוש.

איציק 2 בדצמבר 2015

LOL

המאמן 2 בדצמבר 2015

10 שניות לסיום. נקודה יתרון ליריבה. קובי עם הכדור. כולם יודעים שהוא יזרוק. והוא קולע.

איציק 2 בדצמבר 2015

פעם ממאה הוא קולע ואת זה זוכרים לו. אחד מהגרועים שהיו (מבין השקנים הגדולים בעיני אחרים או בעיני עצמם). ראה את אחד הלינקיים המצורפים למעלה בעיניין.

Ljos 2 בדצמבר 2015

אבל איציק, 10 שניות לסיום. נקודה יתרון ליריבה. קובי עם הכדור. מי אתה חושב שיזרוק? הוא אחד הגדולים בעיני עצמו.

איציק 2 בדצמבר 2015

המשפט האחרון שלך מסביר את הכל.
היה לו בקבוצה כמה שנים שחקן כמו דרק פישר, וקובי זורק. הזוי מבחינתי. במקום שיסדר מצב לפישר הוא מעיף בלוקים.

אביאל 2 בדצמבר 2015

איציק – אל תגזים, 30 אלף נקודות לא הולכות ברגל ולא אחד ממאה, אין אחד שלא היה מוסר לברייאנט שניה לסיום המשחק, בטח בעונות הגדולות.

אנשים יצאו פה קצת מדעתם, בשיאו לא היה פה אף אחד שהיה כותב אפילו חלק קטן מהדברים האלה.

איציק 2 בדצמבר 2015

בטח היו מוסרים לו, הבעיה היא שהוא לא היה מוסר בחזרה. ג'ורדן עשה זאת, מג'יק ולארי עשו זאת, לברון בטח שעשה זאת, אך זה אף פעם לא היה מכבודו של קובי. כפי שכתבתי, גלגל למעלה ותראה איזה קלאץ' פלייר הוא היה לעומת מיקל או לברון. אחוזים מחרידים.
ורק כדי להדגיש, להיות בעשירייה השלישית של כל הזמנים זה חתיכת שחקן, אז אני לא מבין על מה העלבון.

אביאל 2 בדצמבר 2015

איציק – מה זה משנה אם הוא מסר או לא ? הוא שחקן ענק, להגיד שברייאנט הוא בעשיריה השלישית של כל הזמנים זה מעט בדיחה, משום שכל סטטיסטיקה, מהלכים גדולים, רצפים בלתי נתפסים, וויניריות, תארים ושאר הפרמטרים מעמידים אותו גבוה גבוה ליד ג׳ורדן, לדעתי האישית בדיוק מאחורי ג׳ורדן.

איציק 2 בדצמבר 2015

בהצלחה

Comments closed