בועה? השמיים הם הגבול

הכדורגל העולמי, כמו שמקרה הבייסבול בארה"ב מוכיח, לא קרוב אפילו למצות את פוטנציאל הכסף שלו

 

David-Price_Boston-Red-Sox,

תגידו שלום לבחור למעלה. קוראים לו דיוויד פרייס והוא אחד הפיצ'רים (מגישים) הכי טובים בעולם היום. והוא מחייך מסיבה מאוד טובה. לפני שבוע הוא חתם על חוזה עם הבוסטון רד סוקס על לא פחות מ-217 מיליון דולר לשבע שנים.

אתם בטח חושבים שזה פוסט על בייסבול – אז לא. חכו שניה.

פרייס לא לבד. קלייטון קארשו, כנראה הפיצ'ר הכי טוב בבייסבול חתם שנה שעברה על חוזה עם הלוס אנג'לס דודג'רס על 215 מיליון דולר. החבר שלו מהדודג'רס של השנה, זאק גרינקיי, רק חתם על חוזה באריזונה דיימונדבאקס על 206 מיליון ל-6 שנים (הוא טיפה יותר מבוגר מפרייס). וזה כמובן קטן לעומת הסכומים שהחובטים הגדולים מקבלים. אלכס רודריגז, למשל, יושב על חוזה של 275 מיליון לעשר שנים מהניו יורק יאנקיז וגי'ארקנלו סטנטון מהמיאמי מארלינס חתם רק שנה שעברה על חוזה של 300 מיליון דולר. חושבים שזה הסוף? חכו שברייס הארפר, החובט הצעיר של הוושינגטון נשיונלס וה-MVP של הנשיונל ליג השנה, יגיע להיות שחקן חופשי עוד שנתיים-שלוש – הדיבורים הם שהוא ישבור את רף ה-400 מיליון (כנראה אצל היאנקיז, אלא מי).

נשבע, לא פוסט על בייסבול. למעשה, זה פוסט על כדורגל בכלל.

יש איזה מחשבה אצל אוהדי כדורגל שכל המחירים של שחקנים בספורט הזה הם מוגזמים לחלוטין. שמתישהו הבועה הזאת תתפוצץ. שלא יכול להיות שהמחירים ימשיכו ויעלו כל הזמן. שמתישהו לציבור יימאס לשלם כל כך הרבה על כרטיסים למשחקים ועל שידורים בטלוויזיה ואז המחירים יתחילו להתרסק.

מה שהם לא מבינים, והבייסבול מלמד אותנו, זה שלא רק שאין כאן בועה, אלא שלמעשה אנחנו רחוקים מאוד מהשיא עדיין.

*

יש סיבה שהשוויתי את הכדורגל דווקא לבייסבול. בניגוד לשאר ענפי הספורט האמריקאי, הבייסבול – כמו הכדורגל האירופאי – חסר תקרת שכר מינימלית. כך שהמחירים בו משקפים את שווי השוק האמיתי של השחקן. סתם בתור דוגמא, בפוטבול שם יש תקרת שכר קשיחה, הק"ב כנראה הטוב במשחק היום, אהרון רוג'רס, יש חוזה של 110 מיליון דולר על חמש שנים – מספר שהוא כנראה היה יכול לשלש אם לא היתה תקרת שכר.

בכל מקרה, היית חושב שבאין תקרת שכר והתפרעות מחירים מהסוג הזה, הבעלים בבייסבול לא יכולים להרוויח, נכון? הרי הבעלים של צ'לסי, הסיטי, פסז', כמו גם ברצלונה או ריאל, מפסידים הון עתק על הרכישות שלהם. ובכן, רחוק מכך.

למעשה, הרווחים של הבעלים בבייסבול רק עולים כל שנה. אם לפני כ-10 שנים אחוז הרווחים של בעלי הקבוצות בבייסבול עמדו על כ-42% מההכנסות בענף (כשהשאר הולכים לשחקנים), הרי שהיום המצב הוא הפוך והבעלים מכניסים לכיסם יותר מ-55% מהרווחים שהספורט הזה מכניס.

ואנחנו מדברים על בייסבול, כן? אולי פעם הספורט הפופולרי באמריקה אבל כבר רחוק מזה היום. למעשה, זה ספורט בדעיכה מתמדת, כשהרייטינג של הוורלד סירייס הולך ויורד מדי שנה, בעוד ענפי ספורט אחרים כמו הפוטבול כמובן אבל גם הכדורסל מטפסים למעלה.

עכשיו בואו נשווה שניה את הסכומים לכדורגל. השחקן המרוויח ביותר בפריימרליג הוא ווין רוני, עם שכר של 300 אלף פאונד לשבוע. נשמע הרבה, נכון? טוב, זה באמת הרבה, אבל במונחים של כדורגל בלבד. בחישוב שנתי, מדובר על חוזה של כ-104 מיליון דולר לחמש שנים. 20 מיליון דולר לשנה – זה בערך מה שפיצ'ר בינוני פלוס מרוויח בבייסבול היום. לאו מסי, הכדורגלן הכי טוב בעולם, כן? מרוויח משהו כמו 25 מיליון דולר לעונה, וגם החוזה שלו קצר הרבה יותר (עד 2018).

תסתכלו על הבוסטון רד סוקס, אלו שהחתימו עכשיו את דיוויד פרייס על החוזה הזה, ורק בקיץ הקודם שפכו 100 מיליון דולר על שחקן בסיס שלישי בינוני למדי בשם פאבלו סאנדובל ועוד 80 מיליון על פיצ'ר בינוני מינוס כמו ריק פורסלו – אלו גם הבעלים של לא אחרת מאשר ליברפול שלי. עכשיו תחשבו מה ליברפול היתה יכולה לעשות עם הסכום הזה של 200 מיליון דולר שקיבל שחקן בודד ברד סוקס. 200 מיליון! היית יכול להביא את לבנדובסקי ופוגבה ועוד היה נשאר לך כסף לקנות קשר אחורי נורמלי.

יש כאלו שיחשבו שאולי יש הבדלים מהותיים בין בייסבול לכדורגל, אבל האמת היא שהם די דומים. בשניהם יש על המגרש 11 שחקנים והרוסטר של קבוצה די דומה (25 שחקנים בבייסבול). היתרון העיקרי של בייסבול על כדורגל זה שלמרות הפערים האדירים בתקציבי הקבוצות (גדול אפילו מאשר הפערים בפריימרליג, כנראה), עדיין ניתן לראות קבוצות דלות תקציב רצות לאליפות, כמו שקרה השנה למשל, כשקנזס סיטי והניו יורק מטס נפגשו בוורלד סירייס למרות שהן די בתחתית הליגה מבחינת תקציבים. לא ניכנס לסיבה שבגללה זה קורה בבייסבול, רק נאמר ששיטת פלייאוף היא כמובן מצוינת לצמצום פערים, יחד עם דראפט, חוזי רוקי ארוכים וכמובן – הרנדומליות של המשחק.

אבל גם אם לוקחים את ההבדלים האלו בחשבון, אי אפשר שלא לתהות – איך זה שבכדורגל, המשחק הפופולרי בעולם, עדיין הסכומים שהשחקנים מרוויחים קטנים לעין שיעור מאשר בבייסבול – ספורט לא גלובלי בעליל?

התשובה היא כמובן חוזי שידור. המספרים של חוזי השידור בארה"ב הם מטורפים. סתם בתור דוגמא – לפני כמה שנים ESPN חתמה על חוזה עם ה-NFL על חוזה שידור למשחק אחד בשבוע – המאנדיי נייט פוטבול המפורסם – חוזה שבו ESPN משלמים לליגה לא פחות מאשר 15 מיליארד (!!) דולר לתקופה של 10 שנים. אנחנו מדברים על 1.5 מיליארד דולר בשנה על 16 משחקים! (ואפילו לא המשובחים שבהם)

לשם השוואה, החוזה הענק (כביכול) שהפריימרליג חתמה על זכויות השידור שלה נותן לה 5 מיליארד פאונד (כ-8 מיליארד דולר) לארבע השנים הקרובות. זה על כל המשחקים, כן. 38 מחזורים בשנה כפול 20 משחקים. עוד השוואה? החוזה של ה-NBA שנחתם השנה נותן ל-NBA כ-2.6 מיליארד דולר שנתיים. בארה"ב בלבד, כמובן. לספורט שהרבה פחות פופולרי מאשר כדורגל ושצריך להתחרות בענפי ספורט לפחות פופולריים כמוהו.

מה הנקודה שלי? ובכן, כדורגל לא קרוב אפילו למצות את הפוטנציאל שלו. אני, למשל, משלם 50 שקלים כל חודש לצ'רלטון כשלמעשה אני עושה את זה (למרות המגוון היפה שצ'רלטון נותנים) בשביל הכדורגל האנגלי. כמה מתוך זה הולך לזכויות שידור של הפריימרליג? אני מניח, בהתחשב בזה שצ'רלטון מכניסה לעצמה סכומים נאים, שהיא משלמת הרבה מאוד כסף לזכויות שידור של הכדורגל הישראלי ועוד קצת כסף לזכויות של ליגות אחרות, שאולי 10 עד 20 אחוז באמת הולכים לאנגליה. נגיד עשרה שקלים בחודש, כ-120 שקלים בעונה. ל-NFL, לעומת זאת, אני משלם כ-120 דולר שנתיים (על הרבה פחות מחזורים, כמובן). האם לא הייתי מוכן לשלם סכום דומה כדי לקבל ישירות למחשב שלי (וגם לטלוויזיה, כמובן) כל משחק פריימרליג שאני רוצה, מתי שאני רוצה? ברור שכן. וכמוני רבים אחרים בעולם.

למעשה, המזל שלנו זה שפרנסי הכדורגל בעולם הם אנשים עבשים ושמרנים שאין להם מושג כמה באמת המשחק הזה שלהם שווה. אם הם היו רוצים, כולנו היינו משלמים הרבה הרבה יותר – כי אנחנו מוכנים לשלם.

ולא רק שזה לא הולך להשתנות בעתיד, זה רק הולך להיות יותר גרוע. הרבה יותר גרוע. תתכוננו לפתוח את הכיסים.

*

נקודה שהעירו לי ושחשוב לומר – בכדורגל הסכומים הם נטו בעוד בארה"ב הם ברוטו. וגם, בארה"ב אין דמי העברה. למרות כל זאת, בהתחשב בסכומים שמקבלים על זכויות שידור ובהתחשב בזה שלכדורגל כמעט ואין תחרות בעולם (בניגוד לענפי הספורט בארה"ב) ושהוא פופולרי מאוד גם מחוץ לגבולות אירופה, בניגוד למרבית ענפי הספורט האמריקאי, הרי שעדיין המשכורות שמשולמות בו עדיין לא קרובות בכלל למיצוי

 

 

די כבר עם הספינים
חידון תע״ט (479). כדורסל יהודי

97 Comments

ניינר / ווריור 10 בדצמבר 2015

הודות לקודי אני לא הולך לפתוח שום כיס חוץ מלגיים פאס של הnfl ושל הווריורס ששווים כל סנט

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

+100

יום אחד אמצא את הזמן להשקיע בזה, במקום לבנות על סטרימינג רנדומלי

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

אבל למה הם שווים כל סנט? כי הם מוצר מעולה שאתה לא יכול לקבל בשום מקום אחר. העובדה שהפריימרליג (או כל ליגת כדורגל אחרת) לא נותנת מוצר שדומה לגיים פאס האמריקאי רק מדגישה את השמרנות שלהם ואת חוסר מיצוי הפוטנציאל

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

לא מסכים. הפרמייר ליג מקבלים המון כסף על זכויות שידור ממדינות שנמצאות מחוץ לאנגליה, הNBA והNFL הרבה פחות. לכן, לNBA ולNFL משתלם למכור את השידורים באופן ישיר ללקוחות הקצה, לפרמייר ליג ולליגה הספרדית עוד לא. זה יגיע כאשר הכבלים והלווין יהפכו לספקי תשתיות ולא לספקי תוכן

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

כן, אבל הפריימרליג יכלו לעשות את מה שה-NFL עושה בארה"ב. הרי בארה"ב אתה לא יכול לעשות גיים פאס ל-NFL אבל אם אתה לקוח של חברת הלווין שכרגע ברח לי השם שלה ומנוי על ה-NFL, הרי שאתה מקבל גם את הגיים פאס כחלק מזה. אין שום סיבה שהפריימרליג לא יעשו את זה גם כן.
וחוץ מזה, אני לא חושב שהם ממצים את היכולת שלהם במכירת זכויות שידור למדינות מחוץ לאנגליה. כמו שאמרתי – אני הייתי משלם יותר ואני בטוח שגם אחרים.

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

השם הוא דיירקט טי וי. ושוב, הNFL לא מקבל מליונים מערוץ הספורט עבור זכויות השידור, הפרמייר ליג כן מקבל מליונים מספורט 1, לכן לNFL משתלם למכור גיים פאס, ואילו הפרמייר ליג ינגוס ברווחים שהוא עושה מזכויות השידור שנמכרות לספורט 1 אם ימכור גיים פאס.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

לא צריכה להיות שום בעיה שצ'רלטון יקבלו את הרווחים (או לפחות חלק מהם) מגיים פאס שהפריימרליג ימכור בארץ. זה פשוט יהיה חלק מהחבילה שעליה אתה משלם לצ'רלטון.
העובדה היא שהכדורגל העולמי היום די מתעלם מהמדיום הזה שנקרא אינטרנט, שזה ממש מצחיק.

ניינר / ווריור 10 בדצמבר 2015

כמו שכתבתי הגיים פאס של הnfl שווה כל גרוש. זה ל הnba הרבה פחות טוב אבל הווריורס שווים את זה. לגבי הכדורגל הרי שקודי עונה על כל הצרכים וממילא אין גיים פאס נורמלי בענף כולו

סימנטוב 10 בדצמבר 2015

הקודי אחלה לסרטים וסדרות, קצת מסורבל לצפייה ישירה במשחקים (אני צופה דרך אתרים עם סופקאסט או אייס סטרים)

בוב השקט 10 בדצמבר 2015

תתקין את התוסף Plexus לקודי, תמצא את הID של השידור המבוקש (גם סופקאסט וגם אייסטרים) ותזין לתוסף.
אכן קצת מסורבל, אבל עובד אחלה.

אגב, למשחקי NBA וNFL יש אפילו יותר סורסים בקודי מאשר ליגת האלופות. למשחק של גולדן סטייט – אינדיאנה השבוע היו כמה מקורות באיכות מעולה (גם סופקאסט אבל גם שידור רגיל) ואפילו עם שידור באנגלית.

תוספים מומלצים –
SportsDevil
MoneySports
Channel PEAR

סימנטוב 10 בדצמבר 2015

מעולה. אני משתמש בעיקר ב SportsDevil וvdubt25
תודה

עדי אבני 11 בדצמבר 2015

בתוסף phonix יש גיימפאס לליגה האנגלית, באיכות שידור שעולה על צ'רלטון

ערן קאלימי מישייקר 10 בדצמבר 2015

אל תגעו בפוגבה!

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

התעלמת מכך שבכדורגל ניתן לרכוש שחקן בכסף, גם את הכסף הזה למשל במקרה של רונאלדו, יש להוסיף לעלות המשכורת השנתית שלו. בשורה התחתונה אני מסכים לגמרי, בשינוי קטן. ההבדל בין קבוצות הבייסבול לקבוצות הכדורגל כרגע, הוא שהבעלים בקבוצות הבייסבול מסתכלים על הקבוצה כעל עסק שאמור להרוויח כסף, רק אחר כך לזכות באליפויות. לכן ליגת הבייסבול שהיא הפחות מאורגנת בהשוואה לכל השאר, בנויה בצורה כזאת שהקבוצות ירוויחו כמה שניתן, והמחזור יגדל כמה שאפשר.
בכדורגל אין לכל הקבוצות מטרה דומה, והן לא מאורגנות בליגה אחת שמטרתה דומה, להגדיל את הרווחים של הקבוצות. מה שכן, אנחנו בדרך לשם, ואז נקבל כנראה או ליגה אירופית, או שהפרמייר ליג תהיה הNBA של הכדורגל בעולם, ושאר הליגות ידדו הרחק מאחור, אולי עד למצב שבו הפרמייר ליג פשוט תזמין את באיירן מינכן, ברצלונה וריאל מדריד לתוך הליגה.
בכל מקרה, ספורט הוא התוכן המכניס ביותר, עם הפוטנציאל הגדול ביותר לרווחים כיום. אני לא מבין למה כולכם חושבים שמיטש גולדהאר הוא פילנטרופ, להיפך, הוא רואה כמה צעדים קדימה, גם בישראל זה נכון.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

בדיוק הוספתי הערה בנידון בסוף הפוסט, בהקשר של דמי העברה.
אני לא חושב שהבייסבול פחות מאורגן מהאחרים. העובדה שאין בו תקרת שכר לא הופכת אותו לפחות מאורגן, פשוט החוקים שלו שונים. ואם תסתכל על השורה התחתונה, הרי שדווקא בבייסבול יש שוני הרבה יותר גדול בזוכות באליפות ובמעפילות לפלייאוף בהשוואה לשאר ענפי הספורט. בכל מקרה, אני לא חושב שהמטרה של הבעלים בבייסבול שונה מאשר המטרה של הבעלים בליגות אחרות. יש כאלו ששם כדי להרוויח כסף ויש כאלו ששם כדי לקחת אליפות. למעשה, הדרך הכי קלה בבייסבול להרוויח כסף היא דווקא לא להשקיע כסף. בגלל חלוקת הרווחים, אם אתה שם קבוצה של 40 מיליון, אתה מרוויח כסף עוד לפני שמכרת כרטיס. לעומת זאת, קבוצות כמו הרד סוקס או היאנקיז בתקופת סטיינברנר האב או הדודג'רס היום, בהחלט שם כדי לקחת אליפויות (שגם הן, מכניסות בסוף כסף).

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

אתה טועה בעיני. ההבדל הוא לא בין להרוויח כסף, לבין לקחת אליפות. הרד סוקס והינקיס מרוויחות פחות כסף בסוף השנה אולי, אך ערך המותג שלהן עולה עשרות מונים על הערך של הפלורידה מרלינס למשל, כך שבסך הכל, הן לא מרוויחות פחות כסף, הן משקיעות בצורה אחרת.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

לא הבנתי איך זה שונה מהמטרה של הניו יורק ג'איינטס, למשל?

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

זה לא שונה, המטרה של כל ארגון היא להרוויח כסף. לזכות באליפויות מעלה את ערך הארגון, וזו הנגזרת, לא המטרה העיקרית.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

אוקיי, אז אנחנו מסכימים.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

לדעתי מיטש בעיקר רצה דריסת רגל בישראל, וביום מן הימים הוא ישתלט על כל המרכזי BIG למיניהם או יפתח כאלה משלו
בכל זאת זה נחשב למומחיות שלו….
קבוצת ספורט זו השקעה לא גדולה יחסית להון שלו, ובציבור בעלים של קבוצת כדורגל מוכר הרבה יותר מהבעלים של רשת מגה, למשל.

ובינתיים אנחנו נהנים מ"שכר הלימוד" :)

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

אני באמת לא מבין מה ה-end goal של גולדהאר. זה נכון שספורט הוא תוכן שמכניס הכי הרבה רווחים (כי חייבים לראות אותו בלייב), אבל אני פשוט לא רואה איך הוא מרוויח מכדורגל ישראלי. גם להשתלט על מרכזי קניות בארץ, בהשוואה לסכומים שהוא עושה בקנדה, זה לא משהו שלדעתי יעשה לו את זה. לך תבין.
דרך אגב, יש ספר כדורגל (סוקרנומיקס) שבו הם מראים שלמרות שאנחנו חושבים שכדורגל הוא עסק גדול מאוד, למעשה הוא עסק די קטן. למשל, כל המחזור הכספי של הפריימרליג הוא בערך כמו מחזור של סניף וול מארט אחד, או משהו כזה.

-גיסנו- 10 בדצמבר 2015

האמת שגם לי זכור שראיתי ניתוח כזה. אני חושב שנראה לנו שכדורגל עסק גדול כ"כ, גם בגלל החשיפה שלו לציבור לעומת סניף וול מארט, וגם כי העוגה מתחלקת על פני פחות אנשים ופחות לקוחות (אני מניח שיותר אנשים מבקרים בסניף וול מארט מאשר אצטדיון, באופן יותר תכוף, ומוציאים שם לאורך השנה יותר כסף מאשר על קבוצת הכדורגל שהם אוהדים). האמת שבכלל, כמו שאפשר לראות גם בסכומים שרצים בספורט האמריקאי לעומת הכדורגל – בארה"ב תרבות הצריכה הרבה יותר מפותחת לטוב ולרע – שזה אומר שאמריקאים לדעתי פשוט קונים יותר, ומהכל.

יכול להיות שגולדהאר פשוט כמיליארדר יהודי רוצה שיהיו לו עסקים בישראל, גם פוטנציאל הרווח יחסית שולי לשווקים אחרים שהוא מעורב בהם. אולי הוא סתם שוקל לבלות את העשורים האחרונים לחייו בארץ הקודש?

no propaganda 10 בדצמבר 2015

הספר מעולה

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

ספר טוב מאוד, אם כי יש בו דברים שהם קצת אונסים את המספרים כדי שיתאימו לתיאוריה שלהם. לא צריך לקחת כל דבר שלהם אבל הוא בהחלט מעורר מחשבה.

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2015

עוד עניין קטן אך מאד מהותי: בספורט האמריקאי המקצועני אין בעיה גם ללכת על "עונות בנייה" ואז גם כשאתה מעליב את המקצוע שלך (ע"ע סיקסרז) במשך עונה שלמה או יותר, עדיין אין סכנה שבעונה הבא תרד ליגה ולפתע תמצא את עצמך עם הכנסות קטנות משמעותית.

ההכנסות של הקבוצות בענפי הספורט המרכזיים ניתנות לחיזוי ברמה מאד גבוהה וזה פקטור מאד חשוב . לא יודע מה ההבדל בהכנסות בין קבוצה שעולה לפלייאוף או לא עולה לפלייאוף באן אף אל או אנ בי איי, אבל אני די משוכנע שאין מה להשוות לסדרי הגודל של הכספים שמרוויחה מי שהגיעה למקום הרביעי בליגה הגרמנית ביחס לזו שהגיעה חמישית בגלל כספי ליגת האלופות.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

נכון מאוד

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

עכשיו חשבתי על זה עוד קצת – מה באמת הסיכוי של קבוצה מפסגת הפריימרליג לרדת ליגה? אני לא מדבר אפילו על יונייטד או ארסנל אלא על טוטנהאם או אברטון או אפילו סאות'המפטון. הסיכוי הוא אפסי. הרי אין אחד שישים כסף על ירידה של צ'לסי ליגה, אפילו עם הפתיחה הכי מזעזעת אי פעם בערך.
אז אם מה זה משאיר אותנו מבחינת אי ודאות? ליגת האלופות. העניין הוא שהכסף של ליגת האלופות היום, בהשוואה למה שהולך בפריימרליג, זה גרושים. לא סתם יונייטד, למשל, יכלה להרשות לעצמה להוציא 200 מיליון יורו בעונה שהיא לא שיחקה בה בכלל. כך שההבדל בין קבוצות הכסף הגדול בכדורגל האירופי (מה שכולל גם את באיירן, בארסה ריאל ופסז, אולי גם יובה) פחות או יותר בטוחות בהכנסות שלהם כמו קבוצות אמריקאיות

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2015

דווקא אני לא רואה הבדל גדול בין טוטנהאם או סוטון לניוקאסל או אסטון וילה. לאחרונות סתם יש ניהול לא מוצלח בעונות האחרונות. אבל אנגליה זו לא דוגמא, שם אפילו ליורדות יש רשת בטחון כלכלית.

בספרד ההבדל עבור סוסיאדד או ויאריאל בין עלייה לצ'מפיונס או לא הוא עצום ולדעתי ככה זה גם בכל הליגות האחרות פרט ל(אולי) גרמניה.

גיל 10 בדצמבר 2015

הבעייה שכדורגל עולמי לא מוסדר כמו הליגות בארה"ב ולכן ההבדלים בין מדינות גורמים בין השאר לפערים שאתה רואה. מה שכן, עונה של 162 משחקים עוזרת לבייסבול והשחקנים בNFL, למרות העונה הקצרה הכי פריירים. זה הספורט הכי עשיר והם מסכנים את הגוף שלהם כל שבוע ועדיין מרוויחים יחסית פרוטות ביחס לענפי ספורט אחרים (ואני לא מדבר על הכוכבים הגדולים שעליהם אני פחות מרחם אלא על איזה ליינמן מסכן שמרוויח יחסית מעט).

זה משנה 10 בדצמבר 2015

כדורגל, לעומת כל שאר מקצועות הספורט שציינת משוחק באופן רציף, קשה יותר באופן משמעותי לשלב בו פרסומות ועל כן חוזי השידור עדיין נמוכים יחסית. ברגע שימצאו דרך להרוויח כסף בכל דקות השידור, ולא רק במחצית, לפני ואחרי המשחק, אז באמת הוא יתבסס כספורט המכניס ביותר.
שנית, כל הליגות שציינת הן הליגות המובילות בתחומן, ואין להן מתחרות אחרות גלובליות. לליגה האנגלית יש לפחות שני חוזי שידור גבוהים (אנגליה וארה"ב), ועוד המון הסכמים קטנים יותר. אני לא יודע כמה זה יוצא בסה"כ, אבל זה בטח לא מעט.

זה משנה 10 בדצמבר 2015

וכמו בן שהיא מתחרה בליגות מקומיות אחרות ומפעלים בינלאומיים אחרים.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

הכל נכון, ועדיין. אני חושב שהכדורגל עוד לא באמת מבין את הפוטנציאל של חוזי השידור שלו. מגבלות על פרסומות והכל.

גלזר 10 בדצמבר 2015

מישהו יודע מה הרייטינג היום של ליגת העל ? ומה הוא היה לפני עשר או חמש שנה בערוץ 2 כמו גם מה ההבדל בסכומים שהטלביזיה שילמה אז והיום? האם יש שיפור או עמידה במקום?

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

קשה מאוד למדוד את זה. גם כי אין מדידת רייטינג רשמית לערוצי הכבלים, וגם כי יש היום הרבה יותר משחקים שמשודרים. אם אתה מדבר על רייטינג של המשחק המרכזי, אין ספק שהרייטינג שלו הרבה יותר נמוך מאשר פעם. אני גם חושב שהסכומים לא ממש גדלים, אם אני זוכר ממה שקראתי אצל אוריאל דסקל. אתה יכול לחפש כתבות שלו בנושא, הוא כתב על זה לא מעט

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

הנתונים שאני זוכר סבים סביב ה8%-10%, אבל לדעתי הנתונים של מכבי בצ'מפיונס ליג, וגם במשחקים מול באזל היו גבוהים יותר, ובהפרש.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

בסדר, זה כמו הרייטינג של מכבי בפיינל פור לעומת הרייטינג שלה במשחק מול אשדוד..

יואב בורוביץ' 10 בדצמבר 2015

אני לא חושב שרבים בארץ היו מוכנים לשלם הרבה יותר עבור כדורגל אנגלי. במקרה של מחיר גבוה בהרבה, ואולי אפילו בקצת, אנשים פשוט היו פונים לפיראטי במחשב (או לא רואים).

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2015

הזכרתי את זה בעבר, אבל דווקא הפרמיירליג הם המתקדמים בתחום ביחד לליגה הספרדית, למשל.

בטייוואן וניו זילנד – מקומות בהם אין לאף גוף טלוויזיוני את זכויות השידור – יש מזה שנתיים אפליקצייה מוצלחת מאד לצפייה בכל שידורי הפרמיירשיפ ב HD במחשב או בניידים, צפייה בכמה משחקים במקביל, VOD, היילייטס ועוד.

זה עולה סביבות ה 10 דולר אמריקאי לחודש ובהחלט שווה. (ד"א, אפשר להרשם לזה ולצפות בזה דרך VPN גם מהארץ , אם כי האיכות לא מובטחת).

גיל 10 בדצמבר 2015

מה שהכי מעצבן בשידורי הספורט היום הם שאין לך ממש בחירה ואתה צריך לקנות חבילות שלמות או לעשות מנוי לערוצים שאין לך עניין ברוב מה שהם משדרים. זה אולי הגיוני בליגה כמו הNFL שם יש מעט משחקים אבל למה לי לקחת גיים פאס לנבא שרובה פח זבל? אם הייתה אפשרות לשלם לצפות בקבוצה אחת, או אפילו טוב יותר, לשלם עבור צפייה של משחק בודד כל פעם, אני חושב שהם היו מרוויחים הרבה כסף. אפשר כמובן לאפשר תוכניות שונות כמו שמשחק אחד עולה דולר, ואם אתה קונה חבילה של 20 משחקים של הקבוצה שלך אז זה $15.

גיל שלי 10 בדצמבר 2015

בישראל לפחות יש אפשרות. אני קניתי את כל המשחקים של הווריורס.

גיל 10 בדצמבר 2015

טוב מאוד.

ניינר / ווריור 10 בדצמבר 2015

כנ'ל. השקעה נפלאה

עידן. 10 בדצמבר 2015

אם כבר הזכרת את פרייס והרד סוקס אז בואו נדבר על העסקה.

מצד אחד, פרייס הוא אס של ממש, משהו שלא היה בבוסטון הרבה זמן. הוא נמצא בפריים שלו ובאופן כללי, עדיף להוציא מלא כסף על שחקן באמת טוב מאשר רק הרבה כסף על שחקן דוחה כמו ריק פורסלו.

מצד שני, זה באמת מלא כסף, לשחקן בן 30, כשאין סיכוי שהחוזה יהיה שווה בשנים המאוחרות שלו. כמו כן, פרייס, למרות היותו אס, הקפיד להיראות רע מאוד בכל פעם שהגיע לפלייאוף. והכי חשוב, אפילו עם פרייס, הרוטציה של הרד סוקס נראית בינונית מאוד (בוקהלוץ הוא המגיש מס' 2 למען השם).

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

בתור אוהד רד סוקס אני לא משתגע על העסקה הזאת. גם אם נשאיר את הפלייאוף בצד (גם על סבאתיה אמרו דברים דומים כשהוא הגיע ליאנקיס) הרי ששאר הדברים שאמרת הם בעייתיים. כרגע יש להם מלא חורים. מצד שני, כמו שאמר לי חבר – מי אמר שהם סיימו? הם כבר הביאו קלוזר, את קימברל, ויש סיכןי טוב שהם יעשו טרייד על עוד מגיש כי כרגע הרוטציה שלהם באמת חלשה.

עידן. 10 בדצמבר 2015

בהתחשב בעובדה שביג פאפי בן 40 והכריז על פרישה בסוף העונה, אני לא מבין ממי הרד סוקס מצפים שיתן להם עוצמה והומראנס. ההחתמות של סנדובל ורמירז היו נפילות (ידועות מראש אם יורשה לי) ושאר הליינאפ מורכב מכמה שחקנים צעירים לא רעים, אבל לא כאלו עם כוח.

כרגע הרד סוקס חייבים לפחות עוד מגיש פותח איכותי ולפחות עוד סטאר של ממש לליינאפ. בלי זה, די ברור שהם לא הולכים השנה לשום מקום.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

כן. ההחתמה של גרינקיי (ואחריו הטרייד על שלבי מילר) באריזונה היא הגיונית כי באמת יש להם את מרבית החלקים. הרד סוקס אני באמת לא יודע מה הם עושים – אם כי אמורים להיות להם כמה שחקנים מצוינים בחוות ואולי הם בונים עליהם (אבל גם אז זה יקח כמה שנים ועד אז פרייס כבר יהיה גמור)

Amir A 10 בדצמבר 2015

הרדסוקס צריכים להביא איזה אחד כמו ת'יאו אפשטיין אם הם רוצים לחזור להיות רלוונטים מהר.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

גם לאפשטיין לקח שלוש שנים להחזיר את הקאבס לרלוונטיות. והאמת היא שהסוקס לקחו אליפות איך שהוא הלך, אז…

Amir A 10 בדצמבר 2015

האליפות שהם לקחו איך שהוא הלך היא על השאריות שלו.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2015

ממש לא, הם דווקא נפטרו מהרבה מאוד רכישות שלו אחרי שהוא הלך

יואב בורוביץ' 11 בדצמבר 2015

מה זו המילה הזו מגיש? הוא מגיש סרבים בטניס? אנחנו מתרגמים טאצ'דאון לנגיעה למטה? אז מדוע לתרגם פיצ'ר? מילה ותפקיד כל כך ידועים ובוודאי שעל כל קוראי דה באזר..

גיל 10 בדצמבר 2015

אגב, בבייסבול כל הכסף מובטח לא חשוב מה שזה מוסיף עוד הרבה לאי שיוויון. פוטבול הוא הספורט הכי אכזרי בנושא הזה.

רוג'רס אהרון 10 בדצמבר 2015

לדעתי העתיד הוא בגוף אינטרנטי אשר ירכוש תוכן וזכויות שידור ממבחר גדול מאוד של ליגות
ואז תתן לצופה להרכיב בעצמו את חבילת הצפייה שלו.
לדוגמה אני הייתי בוחר לצפות במכבי מנצ'סטר גרין ביי ופיורנטינה תמורת סכום כפול ממה שאני משלם עכשיו לצ'רלטון ונתון לחסדיהם.

כל צופה יוכל להרכיב בעצמו את חבילת הצפייה שלו, כך גם לגבי סדרות,חדשות, אקטואליה וכו'.
מחיר החבילה ייגזר מהעלויות שהגוף העורך משלם על זכויות השידור וייקבע לפי מספר הפריטים שבחרת לצרוך.
חברה שמבינה בזכויות שידור תרכוש אתר כמו קודי, תסגור דילים עם ספקיות התוכן השונות,שיודעות שבין כה התוכן שלהם יודלף פיראטית כך שאין להן מה להפסיד.
\

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

בהחלט. כבר עכשיו מדברים על זה שזכויות השידור נהיות יקרות מדי לגופים טלוויזיוניים כמו ESPN (שנאלצה עכשיו לקצץ בגלל זה) ולעומת זאת יש המון כסף שמסתובב בהייטק ומחפש להשקיע. בקיצור, זה רק עניין של זמן עד שנקבל תחרות על זכויות שידור בין גוגל לפייסבוק

גיל 10 בדצמבר 2015

זה מה שאני מציע אבל זה לא יקרה לדעתי. יותר מדי זכויות שידור של הרבה גורמים, וגם הטענה שהסכומים הגבוהים שמשלמים לערוצים עוזרים לתמוך בענפי ספורט קטנים.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 10 בדצמבר 2015

העובדה שבכדורגל אין ממש דרך טובה לצפות בו דרך האינטרנט תפגע בו לטווח הארוך. אם בNFL והNBA המוצר התפתח לצד השידורים הפיראטיים, חובבי כדורגל מורגלים כל כך בצפייה דרך האינטרנט בחינם שהאפשרות לשלם תמורת מוצר טוב יותר אך לא בהרבה תיראה להם כמו בזבוז של כסף.

גיל 10 בדצמבר 2015

אני לא חושב שהדרך היא כל כך טובה. יש בכל הבדל בין שידור איכותי ורציף לבין הערוצים הפיראטיים שקשה לסמוך עליהם.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 10 בדצמבר 2015

כיום אני רואה באינטרנט ברמה די גבוהה, אמנם לא כמו בשידור בטלוויזיה ואי אפשר לזפזפ, אבל סביר להניח שגם האיכות הזו תשתפר עם השנים. הכדורגל חייב להתאים את עצמו לפני שכולם יתרגלו לצרוך בחינם דרך האינטרנט.

גיל 10 בדצמבר 2015

זה עדיין לא נוח והרבה אנשים נרתעים. גם אני צופה במשחקים אונליין ואם זה לא משידור רשמי אז כל פעם צריך לחפש קישור והוא לפעמים נתקע והאיכות סבירה אבל לא HD למשל.

Lord Anthony 11 בדצמבר 2015

נראה לי שאמרו את אותו הדבר על מוזיקה לפני שאפל פתחו את אייטונס.
אם יש תוכן איכותי וזמין אנשים יהיו מוכנים לשלם עליו.

גיל 11 בדצמבר 2015

בדיוק. בשביל אמינות, איכות הסטרימינג ומקום מרכזי אחד לראות אנשים ישלמו.

בילבו באגינס 10 בדצמבר 2015

כל הסיפור עם הליגה האנגלית רק מראה כמה טיפשי היה מצד באיירן להרוס את הליגה ולגנוב לדורטמונד את כל הכוכבים בטווח הקצר היא הרוויחה אליפויות וצ'מפיונס אבל בטווח הארוך היא הרסה את כל הענין בליגה הזאת , איזה צופה נייטרלי לא גרמני יירצה לראות את לברקוזן נגד וולפסבורג ,זה לא שהקבוצות לא טובות אלא שהאליפות כבר הוכרעה.
כנל ברסה ריאל שם לפחות יש תחרות בין 2 קבוצות. בליגה האנגלית יש 4-5 קבוצות כל שנה שיכולות ללכת עד הסוף.
ובליגה האנגלית כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה ביום נתון

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

זה נכון אבל יש עוד לא מעט דברים שעובדים לטובת הליגה האנגלית. השפה, ההיסטוריה, מסורת.
ובאופן כללי, לא נראה לי שבאיירן או שתי הספרדיות מרגישות רע עם עצמן

רפאל 11 בדצמבר 2015

בילבו,
למה לבנות מסילות ברזל כשאפשר פשוט להאכיל את הסוסים באוכל מזין יותר ולתת להם לנוח במקום עם יותר צל?
למה לעבוד על תשתיות חשמל כשאפשר להדליק המון נרות?
זה כמו שוועד העובדים של הדואר יארגן לובי חזק שיאסור שימוש וסחר בטלפונים ניידים כי זה עלול לפגוע בחלוקת המכתבים.

מה אתה מצפה כשאינך מציע אלטרנטיבות לליגה המוכרעת לאורך זמן ללא הגבלות שכר?

Amir A 10 בדצמבר 2015

אני חושב שיש כשל מרכזי בדיון הזה, והוא סביב השאלה של מספר הקבוצות. אם נחשוב על אירופה וארה"ב כעל שוות פחות או יותר בגודלן ובמספר התושבים, הרי על מנת להשוות בין הכדורגל ובין ה-NFL, NBA או MLB צריך שליגת האלופות תהפוך להיות גוף הכדורגל היחידי לצורך הדיון. בפועל הכדורגל מורכב מעשרות ליגות מקומיות עם מאות קבוצות שביניהן מתחלק כל הכסף. אני חושב שאם נביט על כמה מרוויחים שחקנים בקבוצות מיינור, המצב של הכדורגל לא רע בכלל.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

כן, אבל כדורגל פופולרי מאוד גם מחוץ לאירופה. אפשר לזלזל בזה, אבל אתה יודע איזה פופולריות יש לליברפול, למשל, במקום כמו אינדונזיה (200 מיליון תושבים) או מלזיה?
ושוב, אל תשכח – לכדורגל אין כמעט תחרות על הכיס של הצרכן. הצרכן הישראלי, לדוגמא, אז הוא ישלם על כדורגל ישראלי ועל כדורגל אירופאי. אולי טיפה על כדורסל אמריקאי – אבל זהו. זה לא קרוב לצרכן האמריקאי שיצרוך כדורסל מכללות וNBA ופוטבול ופוטבול מכללות ובייסבול וכו' וכו'.

Amir A 10 בדצמבר 2015

עדיין, קח את הליגה האנגלית, הספרדית, האיטלקית, הצרפתית, הרוסית והישראלית (השישית בטיבה באירופה), מכל ליגה תבחר את 4 הקבוצות הטובות ביותר, ובין 24 הקבוצות האלו תחלק את כספי זכויות השידור של ששת הליגות האלו והנה, קיבלת את הסכומים שמסתובבים בבייסבול.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

זהו, שגם ככה במרבית הליגות, הקבוצות הגדולות מקבלות את הסכומים הגדולים יותר. תסתכל על הליגה הספרדית ותראה שברצלונה וריאל (וקצת אתלטיקו) מקבלות סכומי עתק, בעוד השאר צריכות להסתפק בשאריות. הליגה האנגלית היא יותר שיוויונית, כמובן, אבל גם שם הגדולות נהנות מסכומים עצומים

Lord Anthony 11 בדצמבר 2015

גם זה לא נכון להשוות את שווי חוזי השידור של ליגה אמריקאית לחוזי השידור נגיד של הליגה האנגלית, כדי לקבל מושג צריך להשוות את שווי חוזי השידור של ליגת האלופות, הליגה הגרמנית, הליגה האנגלית והליגה הספרדית ביחד, ואז נקבל מושג טוב יותר על כמות הכסף שמסתובבת בענף.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2015

כולי תפילות שהאמריקניזציה הזו תתפוצץ לכולם בפנים
217 מיליון דולר לשבע שנים
איכס לאנושות ולרוח הספורט ולאנושות שוב פעם.

כל צידוד במספרים האלו מראים במחינתי כמה אנשים רחוקים מרוח הספורט האמיתית.
הכל נמדד במספרים אסטרונומיים וצביעות על פי הגנרלים האמריקאים שאומרים לך מה טוב ומה לא..
עכשיו האיש צריך למכור הרבה באד-וייזר

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

לא הבנתי מה ההבדל בין זה לבין לשלם 110 מיליון יורו על גארת בייל? זה לא אמריקנזציה, זה הדרך שבה העולם עובד. הדרך היחידה שזה יתפוצץ זה אם כולנו נפסיק לשלם על זה. אני לא רואה את זה קורה בקרוב

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2015

מה ההבדל?
זו האמא של האמריקניזציה

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2015

וזה לא יקרה בקרוב כי מבחינתך זה לגיטימי וזו דרכו של עולם?
בין אם זו ברצלונה או קבוצה אחרת או מנכ"ל הייטק זה לא משנה כלום…

אני בחיים לא יעודד את זה, לא את ריאל וגם לא יעבוד אצל אותו מנכ"ל הייטק.
ככה משנים דברים אם תשאל אותי.

simplicity

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

אני לא יודע מה זה "לגיטימי". יש דרך שבה אנשים עובדים. עקומת ההיצע פוגשת את עקומת הביקוש. כל השאר זה ווישפול ת'ינקינג

Amir A 10 בדצמבר 2015

מזל שיש את האמריקאים, להאשים אותם בתחלואי העולם.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2015

ומזל שיש יהודים פולנים שגרים בארה"ב שחושבים שכולם מאשימים אותם בתחלואות העולם.
מספיק כבר עם הנרקסיסטיות הזאת.

גיל 10 בדצמבר 2015

מה זה תתפוצץ? הבייסבול יקרוס? לא יהיה ספורט בארה"ב? רוח הספורט היא מושג שלא קיים בספורט מקצועני. לא מבין מה מגעיל בזה בדיוק. אף אחד לא פוגע כאן באף אחד וזכותם המלאה לשלם כמה שהם רוצים.

Freddy Wr.Up 11 בדצמבר 2015

סליחה, מה בדיוק הבעיה?
הבחור יקבל 200 מיליון ב 7 שנים כי הבוס והבעלים מעריכים שההכנסות שלהם יהיו מעבר לזה והוא יעזור להם להגיע להכנסות האלה.
מה הסיפור?

7even 10 בדצמבר 2015

התכוונת תקרה מקסימאלית לא? כי רשמת מינימלית

בני 10 בדצמבר 2015

אני חושב שיש דבר שלא הבאת בחשבון. כדורגל הוא משחק מאוד לא ידידותי למפרסם. יש לו הפסקה אחת בלבד והיא מרוכזת וארוכה. אנשים הולכים לשירותים, מחליפים ערוץ, ובאופן כללי אין לאנשים כוח לראות פרסומות לרבע שעה רצוף. MLB NFL NBA כולם משחקים עם המון עצירות, רובן לא ארוכות מספיק בכדי שהצופה ירגיש צורך לברוח, אבל הן לא ממש קצרות ונותנים מספיק זמן לפרסומות. אני לא רואה את הכדורגל מצליח להתגבר על הבעיה הזו אלא אם כן הוא ישנה את הפורמט

גיל 10 בדצמבר 2015

אריאל, אני חושב שיש משהו שאתה לא לוקח בחשבון בהערכה שלך שהכדורגל עוד לא מיצה את פוטנציאל ההכנסות שלו. בארה"ב לצפות בספורט זה מאוד זול. יש הרבה משחקים בערוצים הראשיים ועם מנוי בסיסי לכבלים או דיירקט טיוי אתה מקבל שלל ערוצי ספורט שמכסים את רוב הענפים וחלק גדול מהמשחקים. למכורים באמת יש גיים פאס או ערוצים מאוד ייעודיים אבל אפילו תוספת כמו ערוץ נבא היא זניחה מבחינת התשלום. לעומת זאת באירופה, ערוצי הספורט הם ערוצים ייעודים שעולים הרבה כסף. אני לא יודע כמה זה עולה בישראל אבל בבריטניה כדי לראות בצורה סבירה ליגה אנגלית וגם ליגת האלופות אתה חייב מנוי גם לסקיי ספורטס וגם לBT ואלו חבילות שעולות הרבה כסף והן אינן בסיסיות. נראה לי שזה קרוב, אם לא מעבר, למה שאוהד ספורט מוכן להוציא על צפייה בספורט על בסיס קבוע.

אני לא בטוח שיהיה שווה לליגות לתת חבילות כמו גיים פאס על חשבון התשלום הרגיל שהן גובות מהרשתות שנופלות על הצרכנים כך שלא בטוח שכלכלית באמת יש גבול גבוה בהרבה למה שקורה היום.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

קודם כל, המנוי לדיירקט טיוי הוא לא זול בכלל. אבל גם אם נשאיר את זה בצד, הרי שההבדל העיקרי בין ארהב לאירופה זה כמות הפרסומות, שהן אלו שממננות את שידורי הספורט היקרים. בכדורגל, כמו שכבר צוין פה, זה מעט בעייתי אבל העובדה שעוד לא פתרו את זה נובעת שוב מהשמרנות של הענף. הרי אם הענף היה יכול להכפיל את ההכנסות שלו כתוצאה מהכנסת פרסומות, הוא היה מוצא דרך לעשות את זה. כרגע זה עדיין לא בוער לו – אבל זה יגיע. אם על ידי פיצול המשחק לרבעים, אם על ידי הכנסת פסקי זמן ואם. על ידי (הכי סביר) דרך לשלב את הפרסומות תוך כדי. כבר היום אנחנו רואים פרסומות קופצות בתחתית המסך, לדעתי זה יילך ויגבר עם הזמן, אולי אפילו כחלק מהמגרש עצמו (הטכנולוגיה כבר שם). אני גם חושב שמפרסמים יהיו מוכנים לשלם יותר ויותר עבור שידורי ספורט כי זה באמת המקום היחיד שאתה ממש יכול להגיע לצופה, שחייב לראות את הספורט בלייב.
וזה כמובן לפני שאני מדבר על הפוטנציאל של צפיה ברשת

גיל 10 בדצמבר 2015

הוא לא הכי זול אבל הוא כולל הרבה ערוצים שרוב האנשים משתמשים בהם וגם את הספורט. הספורט הוא רק חלק מזה.

רק כשאתה עובר מארה"ב אתה שם לב לכמה פירסומות יש שם. בסקיי למשל בזמן משחק פוטבול משדרים לדעתי בערך שליש או רבע מהפירסומות במשחק רגיל. שזה אגב ממה מעולה כי במקום ללכת לפירסומות מראים לך היילייטס ממשחקים אחרים שזה הרבה יותר ממה שמראים בארה"ב באמצע משחק רגיל. אז עקרונית יכלו לדחוף עוד פירסומות אבל לא עושים את זה? לא ברור למה אבל אולי הם יודעים שיהיה קשה למכור לצופים כל כך הרבה פירסומות. זה שארה"ב התרגלה לכמות אדירה של פירסומות לא אומר שבמקומות אחרים זה יעבור. אגב, לדעתי יש ירידה מהכנסות של פירסומות כי כיום אתה יכול לדלג עליהם די בקלות,

ויש כבר פירסומות כחלק מהמגרש כל הזמן. שלטי פירסום וכאלו הדמיות שרק הצופים בבית רואים.

גיל 10 בדצמבר 2015

ואני אגב מסכים שהעתיד נמצא בסטרימינג. בארה"ב ובמקומות נוספים חלק מהפקות המקור עברו לנטפליקס ואמאזון. הבעייה עם ספורט כמו תמיד היא של זכויות שידור אבל הNFL עשה ניסוי השנה עם משחק ששודר רק באונליין בחינם לכל העולם והיה די הצלחה למרות שהוא היה די מסריח.

אסף מונד 10 בדצמבר 2015

ההשוואה לגיים פאס היא חשובה לא בגלל העלות אלא בגלל חוויית האהדה. בעולם שבו קשה יותר ויותר למנוע שידורים פיראטיים באינטרנט, ובמקביל קשה לפקח על איכות השידור אצל הזכיינית – ע״ע פוטבול בערוץ הספורט – התמורה העיקרית של הגיים פאס על ההשקעה זה אמינות ואיכות. אני לא משלם לצ׳רלטון, בעיקר כי זה יקר ואין לי באמת זמן לצפות באופן שיצדיק את זה, אבל על מקבילה של הפרמיירליג לגיים פאס הייתי משלם גם פי שתיים יותר בלי למצמץ.

עופר ג. 10 בדצמבר 2015

יש לי בעיה עם הנחת הבסיס שמה שהיה הוא שיהיה והמשכורות ימשיכו לטפס. אם מתייחסים לספורט האמריקאי כענף כלכלי אז הניסיון בכלכלה מלמד שמה שעולה גם בסוף יורד. קשה אמנם לראות את זה כרגע אבל הסייקל הכלכלי הוא יותר מבוגר מהבייסבול, כך שיש לי תחושה שזה יקרה.
למה? לא יודע. מתי? לא יודע. נשמע לא רציני. נכון. אבל מי שחזה שהבנקים הכי גדולים בארה"ב יתמוטטו בין לילה, שיקום.

האבסורד הוא שגם אם בוסטון לא היו מחתימים את פרייס זה כנראה לא היה פוגע כהוא זה בערך המותג שלהם, שהוא חזק ביותר. אחרי שנים שהם התעקשו לא להחתים פיצ'רים מבוגרים על חוזים ארוכים ויקרים הם עשו סיבוב של 180 מעלות.
אם נבדוק את רשימת 50 המרוויחים הגדולים בבייסבול נראה יחס הפוך בין השכר לתפוקה ורק שחקן אחד ששיחק בוורלד סירייס וגם הוא בשלהי הקריירה. אני מאמין שבסוף גם בעלי הקבוצות יתפכחו ויפסיקו את מירוץ החימוש ההזוי הזה.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2015

הלוואי
רשמת מצוין מה שאני חושב רק במתינות.
מה שמרגיז יותר היא העבודה בעניים על הצרכן הממוצע שהולך שבי אחרי המחירים האלו.
מעבר לחוסר הפרופורציה בסכומי העתק הללו יש עובדה מוכחת והיא שמתן התשלומים הזה לא קשור לספורט.
לא קשור להבנה בספורט אלא רק שיטת מכירות בסופו של דבר.

בין אם אתה אריאל מישראל או צ'אנג מון מאינדונזיה ואתה רק בן 9 , היחס אליך הוא אותו דבר.
כנראה בגלל זה אוהדי ספורט סובלים מעיוורון בכל מה שקשור למותג היומי שלהם.

זה מזכיר לי את עשרות אלפי האנשים שבאו למחאה החברתית ולרובם יש עגלת תינוק ב-5000 ש"ח, 2 מכוניות בחניה והם במרוץ לדירה הנכספת .לא היה להם מושג איך הטייקונים מתפוצצים מצחוק למעלה. כי זה ברור שהעגלה הבאה תהיה כבר 6000 ש"ח, 2 מכוניות יותר חדשות וגם מרוץ לדירה השניה ויאללה לעוד הפגנה עם אספרסו ולימון בצד.

לא נותר אלא לבקש שה-רד סוקס והד'וגרס ישקיעו יום אחד 300 מליון דולר בשיקום שכונה, במאבק בפערים הלא הגיוניים האלו.
ועד אז שפשוט לא יזכו באליפות אחת…זו הקארמה הכי טובה

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

ברור שאוהדי ספורט סובלים מעיוורון! הרי כל נרעיון של אהדת ספורט הוא אי רציונלי בבסיס שלו. אין שום הגיון בלעודד חבורת אנשים שאין לי שום קשר אליהם בצד השני של העולם. כל אלו שמוכרים לנו דברים עובדים על חוסר הרציונליות הזאת. עכשיו נשאר לך להחליט אם אתה חלק מהמשחק או לא

רפאל 11 בדצמבר 2015

נכון מאוד,
לכן חשוב להבין באיזו מסגרת מתארגנים המשחקים שעוקבים אחריהם?
אם זו מסגרת שמעודדת הצטיינות ותחרותיות ברמה הכי גבוהה ( שאפשר להגיע אליה שם ) או שמכוונים אותך
לעבר מותג על חשבון האיכות.
בליגת הכדורסל הישראלית התשובה ברורה.
גם בכדורגל העולמי, הסיבות והנסיבות שונות, אולם המסקנה הסופית היא זהה.
הליגות האלה קיימות בשביל שנעריץ את מי שהכי עשירה וקובעת ולא משנה להם אם ה'תארים' יהיו מול קבוצות לא קשורות או אפילו בעלות ערך כלשהו משל עצמן.
הספורט המקצועני האמריקאי הוא הרבה שואו וכסף מצד אחד, אבל במהות התחרותית שלו הוא משדר הרבה יותר מהתכונות הבסיסיות שאני מחפש בהתמודדות ספורטיבית מקצוענית.
לא מבין עד היום איך אפשר לאהוב גם וגם.
זה כמו להיות יהודי ולהאמין בישו.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2015

מה שאני אומר זה שהמספרים בבייסבול מראים לנו שהמחירים בכדורגל עוד לא מיצו את עצמם. האם זה תמיד ימשיך לעלות? וואלה, אין לי מושג. כבר שלושים שנה אני אוהד ספורט ושלושים שנה אני שומע שאוטוטו זה מתפוצץ. יכול להיות שזה יקרה בסוף, אני רק לא יודע מתי. לדעתי זה לא בקרוב. כמות הכסף שמסתובב היום בהיי טק, בסיליקון ואלי, ורק מחפש השקעה מלמד אותי שלא כדאי לצפות לירידה מתישהו בקרוב. שים לב שאפילו אחרי המשבר הכלכלי הכי גדול מאז השפל הגדול המחירים לא חטפו אפילו מכה קלה בכנף. כך שלדעתי זה כרגע ווישפול ת'ינקינג ולא משהו שמתבסס על נתונים אמיתיים.

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2015

זו האפליקציה של הפרמייר ליג. מי שיש לו ויפיאן יכול לנסות להתחבר דרך טייוואן .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neulion.android.plp

תומר ש 11 בדצמבר 2015

לא הבנתי רק איך ESPN שילמו כל כך הרבה ולא שמרו לעצמם זכות לבחור את המשחקים? הרי הMNF הוא מסורתית ה-משחק של המחזור. מאז ההסכם של ESPN המשחק הזה הוא המשעמם ביותר.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2015

גם לי לא ברור. דפקו אותם חזק מאוד

ק. 11 בדצמבר 2015

ואיך אפשר להרוויח משידור משחק בודד שהזכויות עולות 150 מיליון דולר?

גיל 11 בדצמבר 2015

משחק בודד עולה 111 מיליון והרייטינג אליו הוא 4.2%. אני לא יודע אם זה מכסה את המחיר מהפרסומות אבל ביחד עם שאר התוכניות על פוטבול והמנויים שעולים כי הם רוצים לראות את המשחק אז לא נראה לי שהם מפסידים.

ק. 11 בדצמבר 2015

אוקיי ייתכן.
וכן, חילקתי ב10 במקום ה16. יוצא 937.5 מיליון למשחק. עדיין המון

גיל 11 בדצמבר 2015

לא צריך להגזים. אין להם אולי את המשחק הכי טוב אבל לרוב יש להם את המשחק השני או השלישי הכי טוב על הנייר. משחק כמו רדסקינס-דאלאס למרות שהוא מסריח הוא משחק עם הרבה צופים. בשורה התחתונה, הם לא מפסידים כסף. הם מפמפמים לך יום שלם על המשחק כולל שעתיים של תוכנית מקדימה. אנשים צופים בקומביין למען השם אז בטח למשחק כזה יש צופים.

Comments closed