התיקו עם ארסנל

משחק עם קצב מהיר היה היתרון הגדול של ליברפול אבל גם החיסרון הגדול שלה.

טוב, בני כבר העלה סיכום משחק, אבל זה לא אומר שהבלוג קופא על שמריו. בשאיפה שיש לי עוד תובנה או שתיים לתרום.

מה שמדהים אתמול זה שהמשחק הזה היה גם החלומות הרטובים וגם הסיוטים שלנו כאוהדי ליברפול, מזוקקים לתוך 90 דקות. אתמול אוריאל דסקל העלה את התמונה הזאת של ברק אובמה בתחילת הכהונה שלו לעומת סופה:

hqdefault

וחשבתי לעצמי שאיזה מזל יש לאובמה, זה לקח לו שבע שנים – לי זה לוקח בדיוק 90 דקות התהליך הזה.

בהתקפה, הגישה שעליה דיברנו די הרבה העונה, שבנטקה לא מתאים לשיטה של קלופ בחוד ועדיף לתפקד שם את פירמינו, הוכיחה שוב את נכונתה. מסתבר שאפילו בלי קוטיניו, הברזילאי השני (הברזילאי השלישי לא באמת ברזילאי, כבר סגרנו את זה) נתן את משחקו הטוב העונה, היה בכל מקום על המגרש ועם קצת מזל היה גם מסיים עם שלושער ומעלה. עכשיו הוא רק צריך לשמור על עקביות.

אבל הברומטר של הקבוצה, כמו כמעט תמיד כשהוא בריא, הוא הנדרסון. היכולת שלו (בניגוד ללוקאס או אלן) לדחוף את הכדור קדימה, יחד עם הריצה הבלתי פוסקת של מילנר, לאלנה וג'אן (שלצערי מאבד יותר מדי כדורים) וההשתלבות המצוינת של שני המגינים בהתקפה (לא רוצה לדבר על אייב, שחקן שאני מאוד מאמין בו אבל כרגע קבלת ההחלטות שלו כל כך גרועה שאם היו מציעים לו מיליון דולר או מאסר עולם, כנראה שהוא היה בוחר בשני) הופכת את ההתקפה של ליברפול למשהו שבאמת קשה להתמודד איתו. ולמרות המוניטין של ארסנל כקבוצה שנותנת לשחק – מוניטין שיצא לה בצדק – הרי שאתמול היא הסתגרה בחלקים נכבדים מהמשחק, במיוחד בחצי השני ועדיין ליברפול הצליחה לייצר קצב מעולה והשער שהגיע בסוף בהחלט היה באוויר והגיע לנו. בנטקה בתור נשק מהספסל הוא בהחלט משהו ראוי, והוא אחראי לשער השיוויון במידה רבה (האם שווה להוציא 30 מיליון פאונד על נשק שמשחק 30 דקות במשחק זאת שאלה אחרת).

ואלן מבקיע? אללי!

_87697649_joe-getty

אבל הקצב הזה גם היה הבעיה של ליברפול. די בדומה לעונה לפני שנתיים, אז כבשנו הרבה אבל חטפנו מלא, גם אתמול הקצב הגבוה שבו המשחק שוחק, המהירות שהכדור עבר מרחבה לרחבה והויתור למעשה על הקישור באמצע והחזקת הכדור, גורמת לכך שהכדור גם מגיע מהר לרחבה של ליברפול – וכשבקבוצה השניה משחקים כמה מהשחקנים המהירים והטכניים בליגה ואצלך בהגנה כמה מהפחות מוצלחים – במיוחד טורה, אבל גם מורנו שמתקשה לסגור את הצד שלו – הרי שאתה מזמין את הצד השני להבקיע. וזה כשאלכסיס סאנצ'ז לא שיחק.

זה נכון שמיניולה אשם בשני הגולים הראשונים, או לפחות לא היה במיטבו בהם, אבל האמת היא שהגנה טובה בכלל לא היתה מאפשרת לכדורים האלו להתפתח למצבים. טורה התקשה לסגור את ראמזי בגול הראשון, בגול השני אני לא מבין למה לא היה שחקן שעומד על הקורה ובשלישי ז'ירו סיבסב את טורה כמו פורפרה, שפשוט כבר לא יכול להתמודד עם המהירות של שחקנים בכירים היום.

כמו שאמרתי הרבה פעמים, מהעונה הזאת אין לי יותר מדי ציפיות. קלופ צריך לשרוד במקום טוב ואם אפשר ללכת רחוק בשניים משלושת המפעלים שעוד נשארו לנו, זה מספיק טוב מבחינתי. כרגע הדבר החשוב זה לייצר קבוצה שיודעת איך היא רוצה לשחק, שלוחצת, נלחמת ולא מוותרת. את השחקנים שחסרים כבר נשלים בפגרה (מקורות יודעי דבר מסרו לי שמאטיפ שיגיע בקיץ אמור להיות חיזוק רציני להגנה). נראה לי שאנחנו בדרך הנכונה.

אם אפשר רק לא לחטוף כל משחק מכדור נייד, זה יהיה נחמד.

וחוץ מזה, כדורגל בשלג זה דבר נפלא.

לא על ההמסטרינג לבדו
מועדון כדורגל זה לא ספרייה

49 Comments

ערן קאלימי 14 בינואר 2016

אני רק לגיד שבסוף המשחק של הפועל עברתי למחצית השניה של המשחק הזה. וכשאלן נכנס אמרתי לאישתי, תראי איך הוא הולך להשוות.
היא מצידה, לא סובלת כדורגל, אז היא לא הגיבה והמשיכה לשחק צמחים נגד זומבים.
אבל צדקתי.

אריאל גרייזס 14 בינואר 2016

אני חושב שהיה לך יותר סיכוי לזכות במיליארד וחצי שחילקו בארה"ב הלילה בלוטו מאשר להיות צודק בהימור הזה. אני חושב שאלן מבקיע בממוצע שער בעונה

שאול 14 בינואר 2016

הופתעתי לגלות שהצמחים נגד זומבים משחק ממכר גם בבתים נוספים.

ערן קאלימי 14 בינואר 2016

מאד ממכר.

Kirma Der Faux 14 בינואר 2016

זה צמחים של גינה או של בית חולים?

ערן קאלימי 14 בינואר 2016

בית שימוש

רובי פאולר 14 בינואר 2016

טוב, אריאל ובני די סיכמו את הכל. אם היינו משחקים מהר ובנגיעה ככה מול כל הווסטהאמיות אולי היינו היום במקום אחר.
ציונים:
מיניולה – 4. איזה ביצים יש לו, לעלות לשחק שיכור! איזה מלך.. כמה בירות הורדת לפני? קטעים איתך…
קליין – 6. האגף שלו היה בסדר.
טורה – 4. השתדל אבל זה רחמנות, הוא פשוט לא מסוגל. אולי היה עדיף את לוקאס שם היום…
סאקו – 5. לא יום מוצלח שלו. איזה מכות היו עם ג'ירו כל הזמן…
מורנו – 5. השתדל התקפית וכיסח ציפורים, אבל בהגנה סיחררו אותו
צ'אן – 5. דינמי אבל מאווווד מפוזר בעיקר בחצי השני. התעייף ולא באשמתו.
הנדו – 6. בסה"כ היה בסדר כל עוד היה לו כוח.
מילנר – 5. רץ והכל, אבל הלך קצת לאיבוד בצד שמאל.
לאלאנה – 5. לא הורגש.
אייב – 4. אריאל היטיב לבטא זאת, כרגע הוא פוטנציאל גדול עם מוח של ציפור שחושב שהוא מקבל בונוס על להעביר עוד שחקן ועוד שחקן
פירמינו – 8. איזה יום, איזה פוקס עם הגול השני.
ועוד משהו לג'ו אלן – סחתיין על הגול, אבל איזה תסרוקת עשית לעצמך?! אתה נראה כמו תחת! (אבי גלברט זה בשבילך)

יריב ס. 14 בינואר 2016

מסכים לגבי מילנר ואגף שמאל זו כבר פעם שלישית שהוא שם וזה לא עובד, זה מקביל גם לאייב ואגף ימין.
כשאייב בימין הוא רץ עם רגל ימין על הקו לכיוון פינת הקרן. כשהוא בשמאל הוא נכנס פנימה עם רגל ימין ויותר אפקטיבי. היה מקום להחליף בינייהם מקומות מדי פעם או לפחות לנסות.

matipool 14 בינואר 2016

נכון .

יואב דובינסקי 14 בינואר 2016

גם עם סגל פרטאץ', נגד הקבוצות העשירות אנחנו משחקים לא רע.

rami 14 בינואר 2016

ספציפית אתמול גם הקבוצה שממול היתה עם סגל חסר מאוד.

אבי גלברט 14 בינואר 2016

למה בשבילי ? לא הבנתי ….הוא מקדים את המודע ?
חלם בלילה שהוא ג'ים מוריסון ….

רובי פאולר 14 בינואר 2016

אתה מבין היטב במציצים

בני תבורי 14 בינואר 2016

אני לא כותב סיכומי משחקים, אני נותן דגשים פילוסופיים :)
עכשיו ככה: השפיטה לחומרה של מיניולה מוגזמת. נכון, הוא אחראי לשתי פשלות אדירות בשני השערים הראשונים. מצד שני, תנו לו חודש, לא יותר, פאקינג חודש לשחק רצוף עם אותה הגנה לפניו וליצור קצת תיאום, וראמזי לא מגיע אליו כל כך חלק.
לגבי מורנו, אילו אני קלופ הייתי מנסה את בראדלי סמית' כמגן שמאלי ואותו כווינגר. הוא סילון, יש לו כדרור ושליטה לא רעים בכל, הוא לא פוחד לאיים ונדמה לי שכבר פעמיים יצא מזה גול ועוד איזה בישול או שניים.
באשר לצ'אן, כשתראו את הסכומים שריאל, בארסה, פסז' ובאיירן יציעו עליו כבר בעוד שנה שנתיים, תצטערו שנכנסתם בו. הוא סופר מוכשר, חזק, אמיץ, שליטה ובעיטה מצוינות וכולו בן 21.

ריצ'י מקאו 14 בינואר 2016

מסכים לגבי הכל חוץ מלגבי מניולה. כלמור, אני מסכים שיש לו הרבה נסיבות מקילות ובנוסף הוא שוער לא רע. בהחלט שוט סטופר מצוין אבל… אנחנו צריכים שוער שיהיה עוגן לכל המשחק שלנו ולא רק "עוד שחקן". כל עוד אין משהו טוב יותר, אני נישאר עם סימון אבל אם אני קלופ אז שוער וורלד קלאס להרבה שנים נמצא בראש רשימת הקניות שלי. כן, צרך חלוץ וורלד קלאס ולא פצוע וצריך קשר אחורי מצוין אבל לדעתי צריך להתחיל לבנות את הפירמידה מהבסיס. מניולה סבבה ואני לא נגדו אבל הוא לא בסיס.

no propaganda 14 בינואר 2016

באיירן כבר ויתרה עליו פעם אחת

משה 14 בינואר 2016

ממש לא וויתרה, הם נרדמו בשמירה עם סעיף השחרור שלו ותפסו את הראש אח"כ.

no propaganda 14 בינואר 2016

באיירן מכרו אותו ללברקוזן עם אפשרות לקניה חזרה אחרי שנתיים. זה נכון שהם רצו שהוא יחזור אבל רק משום שהסעיף קניה חזרה היה נמוך והם היו יכולים להרוויח כסף. מבחינתי עצם זה שהם מכרו אותו ולא השאילו מראה שהם ויתרו עליו.

אריק 15 בינואר 2016

יש להם עבר שני מגנים ימניים טובים.

D! פה ועכשיו 14 בינואר 2016

מיניולה מצויין, שיפסיקו להאשים אותו בכל דבר כשטורה משחק לפניו.

צ'אן שחקן מעולה רק צעיר ולא מבין את חלוקת הכוחות שנדרשת ממנו. יש לו פריצה חזקה ביותר עם הכדור קדימה הבעיה שהיא גומרת אותו. מקווה שייקח לנו ללמוד לחלק כוחות ולא שש.

אבי גלברט 14 בינואר 2016

בני ,לגבי מיניולה ,לשים מגן בקורה הקרובה קשור לתאום ? לבקש משחקן הגנה שיגן עליו בתוך החמש אפשר ? לעמוד במקום הנכון בקרנות זה אפשר ? הוא שוער בפרמיירליג לא סטאלון בסרט הבריחה הגדולה !
היות וזה קורה כל הזמן צריך לעבוד על זה הרבה באימונים . כל שחקן שעולה בכול תפקיד צריך לדעת את תפקידו בקרן .
לא קשור לתאום או לציוות פרסונאלי.
לגבי צ'אן ,אני מסופק מאד . יש לו נתונים מצוייים ורצון לקחת אחריות ולהנהיג .רואים את זה בברור וזה יפה אבל ,ראבק לפעמים הכדור נתקע לו ברגל יותר מידי זמן .
הוא מאיים מרחוק לשער וגם זה מצויין (הגול הראשון ) אני מאמין שאם יעבדו איתו ,ויכוונו אותו הוא עוד ישתפר כי הוא צעיר .

בני תבורי 14 בינואר 2016

אבי,
אני לא מתווכח על טעויות שהיו כולל אי העמדת שחקן ליד הקורה והגנה מבלם, אבל זו מדיניות של מאמן, לא החלטה של שוער. אם קלופ מבין שזו בעיה, שיפתור אותה על ידי הנחיות מתאימות, אתה בעצמך מציין שזו בעיה שחוזרת על עצמה וצריך לעבוד עליה באימונים.
צ'אן עוד יגרום לנו לעוף מעונג, קצת סבלנות. את כל הדברים השליליים שאתה מזהה אצלו בצדק, הזמן והניסיון ימחקו וזה יקרה מהר משנראה.

אריאל גרייזס 14 בינואר 2016

ההבדל בינינו לבין יונייטד זה שדה חאה מביא להם נקודות ואצלנו מיניולה לא. הוא לפעמים עושה הצלות אבל כמו אתמול – זה לא ההאשמה ישירה שלו, אבל שוער טוב מציל לך אותם. אני מאוד אוהב את מיניולה אבל אני לא בטוח שהוא האיש המתאים לתפקיד.
האמת שכבר מתחיל להימאס לי שכל קרן זה דפיקות לב

בני תבורי 14 בינואר 2016

גרייזס,
דה חאה יש רק אחד וצ'ך יש רק אחד ובופון יש רק אחד ועוד כמה יש רק אחד אבל יש המון המון אחרים שעושים את העבודה שלהם כמו שצריך והקבוצות שלהם מנצחות וזוכות בתארים. מיניולה אחד כזה. אי אפשר לשפוט שוער שצריך כל משחק לעשות הכרה עם בלם חדש ולדעת ליצור תיאום בתנועה במשך תשעים דקות. מיניולה שוער מצוין בשבילנו ויהיה עוד יותר כשיהיה מי שייתן לו פייט על החולצה. לא הייתי משקיע במחליף למיניולה אלא בשוער מצוין לידו.

D! פה ועכשיו 14 בינואר 2016

כל מה שבני אומר לגבי מיניולה.

גם צ'ך חטף אתמול שער שאפשר להאשים אותו בו.

בלם טוב לפניו וקצת יותר מחץ בהתקפה (בגדול, לא אתמול) והוא גם יראה יותר טוב.

משה 14 בינואר 2016

כל מילה לגבי צ׳אן, לא בטוח לגבי מיניולה.

בני תבורי 14 בינואר 2016

ועוד משהו: אם יש לנו חלוץ רציני, סטארידג' בריא נניח, אנחנו מובילים 2:0 עד הדקה העשירית בחצי מהמשחקים שלנו העונה. זה משהו שקלופ מוכרח לתקן בקיץ.

אריאל גרייזס 14 בינואר 2016

אני בטוח שקלופ מבין את זה גם כן. עכשיו נשאלת השאלה איפה אתה משיג חלוץ כזה

בני תבורי 14 בינואר 2016

אפשר לפתוח ספר טלפונים…
קלופ החזיר לליברפול, בעצם נוכחותו אצלנו, חלק מהאפיל שחסר לה כקבוצה שמעניינת שחקנים. ליברפול אמנם לא זוהרת כמו לונדון, אבל יכולה לשלם לחלוץ טוב כמו לונדון ויש לה את קלופ שהרבה שחקנים ישמחו לשחק בשבילו.

צור שפי 14 בינואר 2016

סטארידג' בריא זה אוקסימורון.

איאן ראש 14 בינואר 2016

צודק. הגיע הזמן לאסור את צירוף המילים "סטארידג' בריא".
לדעתי איך שהוא נותן חצי גול מתישהו ישר למכור לפראייר התורן.

איתן 14 בינואר 2016

לגביי ארסנל: הגיעו למשחק חוץ קשה אבל לא היכו את היריבה בגלל מכת הפיעות שלה,הגול האחרון והאי הדיפה של בלרין את אלן בדקה ה90 לכדור יכול לסכם את העונה הזאת,לארסנל תמיד חסר את הפני הנוסף כדי שיהיה לה פאונד.ככה אי אפשר לקחת אליפות.

לגביי ליברפול, מיניולה הוא החוליה החלשה,אולי קלופ צריך לשכנע את טר שטייגן להצטרף ולהיות אלטרנטיבה למיניולה או אולי אפילו את ויקטור ולדס כמוצא אחרון.
מורנו יכול מאוד להוסיף בתור ווינגר כמו שצויין,ואת אייב הייתי מעלה בתור מחליף או נותן לו להשתפשף כמושאל בקבוצה קטנה עד שיראה יכולות של שחקן שראוי לפתוח.
מעניין שכבר אמצע ינואר וקלופ עדיין לא השתמש במועד חלון ההעברות ,למה הוא מחכה???

יריב ס. 14 בינואר 2016

לסחורה??? אין מציאות בחלון הזה

בני תבורי 14 בינואר 2016

איתן,
אין הגיון להביא את ואלדס או מישהו כאלטרנטיבה על הספסל, בשביל זה יש לנו את וורד ובוגדן, אם אתה חושב שמיניולה לא מספיק, חפש תחליף ראוי לאפודה ראשונה.

אמיתי 14 בינואר 2016

בקשר לארסנל. כמה שזה מופרך לדעתי הם טיפה יותר
פייבוריטים לאליפות כרגע מהשיטי. בעונה כזאת לוקחים
אליפות עם חצי פאונד

שי 14 בינואר 2016

לארסנל חסרה קשיחות. הם משחקים כמו איזה קבוצת אנ.בי.איי שנותנת לשעון לרוץ ויקרה מה שיקרה, כשמה שצריך זה לדחוף מישהו במרכז השדה לפני שמגיעים למצב מסוכן.

איאן ראש 14 בינואר 2016

זאת הסיבה שלא צריך להסיק מהמשחק הזה כלום. כי זו ארסנל.
בואו נחכה כמה משחקים ונראה מי שומר על יכולת.

שי 14 בינואר 2016

לגמרי

איתן 14 בינואר 2016

יש שחקנים או שלא מרוצים ממעמדם או שלא משחקים הרבה, אתה בא להגיד לי שטורה יותר טוב בהגנת ליברפול,לעומת אם היה שם סטיבן קאולקר\פרדריקו פאזיו\איניגו מרטינז מסוסיאדד\גונתן ברוקס מהרטה\מהדי בנעטיה ובאדשטובר שבקושי משחקים בבאיירן?

יריב ס. 14 בינואר 2016

טורה בלם 4-5 בסגל. לוברן חוזר בעוד שבוע וסקרטל בעוד פחות מחודש.
בשביל לסגור את החור הזה השאלנו שלשום את קאולקר עד סוף העונה

איתן 14 בינואר 2016

אם לליברפול יש רצון להיות בין 4 הראשונות, אז אסור לה להסתמך על לוברן וסקרטל כבלם 2-3.
ובאותה נימה ועניין הפצועים מה עם ג'ון פלאנגן, היה מגן מעולה עד הפציעה,כל 2014 וכל 2015 הוא לא שיחק מה המצב איתו?

יריב ס. 14 בינואר 2016

פלאנו חוזר לכושר. הוא מתאמן עם הקבוצה ומשחק בשבועיים האחרונים עם ה U21. תוך מס' שבועות יצטרף לסגל הבכיר.
לגבי בלם, מדברים על סיכום עם מאטיפ משאלקה לעונה הבאה. אומרים שיש סיכום והוא עובר בקיץ כשחקן חופשי.

matipool 14 בינואר 2016

הלוואי שפלאנגן יצליח להשתקם ויחזור להיות פלאנגן של עונת סוארז ( אז שיחק בכלל מגן שמאלי ) .
יש לי חולשה למקומיים .

TD 14 בינואר 2016

כמה תובנות מהתקופה האחרונה:
1. יש שחקנים שכבר ברור שלא נקבל מהם יותר, הם הגיעו לתקרת הפוטנציאל שלהם, פשוט אין גרף התקדמות, ומה שיש לא מספיק טוב – ללאנה(!), מורנו, לוקאס, הבלמים, מיניולה. מחלק אפשר להיפרד בסוף העונה, ומהאחרים כשיימצא מחליף. שאר השחקנים כרגע טובים מספיק או עם פוטנציאל וכדאי לחכות. (אני לא סגור איפה בנטקה נופל).
2. לגבי ההגנה, מה שממש ממש חסר זו אינטליגנציה – בלם שיקרא את המשחק ויפתור בעיות לפני שהן קורות. צריך לחפש אחד כזה – מיניולה זקוק לזה נואשות.
3. שמתם לב איך בשני המשחקים האחרונים ג'ו אלן משחק בתפקיד קידמי יותר (לעומת הקשר האחורי בתקופת רודג'רס) והוא הרבה יותר מעורב ומשפיע? כאילו הוא אמר לקלופ שיחזיר אותו לעמדה המקורית שלו ובאמת הוא נראה שם יותר טוב. שווה בדיקה.
4. רציתי רק לסנגר על צ'אן – הוא היה טוב במחצית הראשונה והתעייף בשניה. וונגר זיהה את זה ושלח את הסילונים שלו ללחוץ כל פעם שצ'אן קיבל כדור וזה הצליח לא רע. הוא יהיה טוב כשיגדל.

אסף the kop 14 בינואר 2016

אני מבקש להקדיש את השיר הבא לטורה.
זה בשבילך גבר.

D! פה ועכשיו 14 בינואר 2016

:)
טורה היה צריך לפרוש ישירות מארסנל.

חוץ מאנריקה (מישהו יודע למה לא מעבירים אותו ל…כלכך מקום?) הוא החוליה הכי חלשה בסגל שלנו שמעידה על המצב. הוא מאד רוצה אבל בחייאת.

יריב ס. 15 בינואר 2016

אנריקה לא רוצה ללכת, בתחילת העונה רודג'רס הפריד אותו מהסגל והיו הצעות והוא סרב ללכת.
מבין אותו. גם אני לא הייתי מסרב לקסל 65 אלף פאונד לשבוע בשביל לעשות כלום ושומדבר. לפחות החוזה שלו נגמר בסוף העונה. לא נראה לי שנקבל עליו דמי השבחה…

D! פה ועכשיו 15 בינואר 2016

אז ישחזק את קבוצת המילואים. זה מביך לראות אותו.

היה אפשר אולי למכור אותו לג'ורדי בחינם

Comments closed