נו האדל – סיכום שלב הדיוויזיונל

מה בין אהרון רוג'רס וברוס וויליס, מה עקב אכילס של הפטס ומה אנחנו יודעים עכשיו על קרולינה? (רמז - לא הרבה)

die-hard

מרבית האנשים ששמעו על המוות של אלן ריקמן השבוע ישר חשבו על סנייפ מסרטי הארי פוטר. אבל לדור שלי, ריקמן תמיד יהיה הנס גרובר האלמותי מ"מת לחיות". נהוג לומר שכל הפילוסופיה המערבית היא לא יותר מהערת שוליים על ההגות של אפלטון, אז בפארפרזה על כך, ניתן לומר לדעתי שכל סרטי האקשן המודרניים הם לא יותר מהערת שוליים על "מת לחיות", סרט האקשן הטוב שהיה ויהיה אי פעם. ב"מת לחיות" נחשפנו לדמות של ברוס וויליס, הקאובוי הבודד שנלחם לבדו בעשרות טרוריסטים, מציל את אשתו ומחסל את הרע ביריה אחת אחרי שנחבט פעם אחר פעם.

נזכרתי בברוס ויליס אתמול כשראיתי את אהרון רוג'רס נלחם לבדו באריזונה קארדינלס. כמו וויליס, גם לו היו עוזרים קטנים פה ושם, אבל זה בעיקר היה הוא. בשיניים הוא נלחם להשיג את הניצחון הזה. לבדו לגמרי. רק שספורט הוא לא סרט הוליוודי. הקאובוי לא תמיד מנצח את הרעים. וכך, וויליס שלנו, היה צריך לשבת בצד בזמן שהקארדינלס שמים את הט"ד המנצח בהארכה.

וזה עצוב, כי גרין ביי בשנים האחרונות התרגלה לזה שברוס וויליס בא ומציל אותה. אבל רוג'רס אחד, גדול ככל שיהיה (והוא גדול. אדיר) לא יכול לנצח לבד משחקים. או לפחות לא את כולם. בעיקר מול קבוצות טובות באמת. קו התקפה בינוני, רסיברים מהרחוב, מאמן שמרן (למה לא ללכת על שתיים בסוף?), הגנה שרוב העונה לא היתה טובה מספיק (אם כי במשחק הזה סיפקה את הסחורה). הגיע הזמן שמישהו שם יבין שהקריירה של מי שיכול היה להיות הק"ב הטוב בהיסטוריה מתבזבזת על שחקנים ומאמן פשוט לא מספיק טובים.

כמובן, גם אריזונה בפני עצמם הם לא בדיוק הנס גרובר. קשה שלא לסמפט את הקבוצה הזאת. לארי פיצג'רלד האלמותי, שגם הוא, קצת כמו רוג'רס, לקח את הקבוצה הזאת על הגב שלו לשלב הבא. קארסון פאלמר שהיה מאוד בינוני (ואני עדין פה) אבל ברגע החשוב ידע למצוא את פיצג'רלד בצד השני של המגרש, למה שבסופו של דבר היתה המסירה שהביאה לו את ניצחון הפלייאוף הראשון שלו אי פעם. די מדהים לחשוב על זה, האיש נמצא בליגה כל כך הרבה שנים וזאת הפעם הראשונה שהוא מנצח משחק פלייאוף. אי אפשר שלא להתלהב קצת בשבילו.

עוד דבר שהמשחק הזה נתן לנו, כמו שפוטבול נותן תמיד, זאת התחושה של כמה שבריריות ההנאות שלנו מהחיים. כתב עידו גילארי בתגובות לטור הקודם שלו שהמרחק באותו לילה בין ממש לאהוב פוטבול לממש לשנוא אותו היה אפס. אני יכול להבין אותו. הכדור הזה שניתז באנדזון מהמסירה של פאלמר, הולך אינץ' לפה או לשם, וגרין ביי מנצחים. דיכאון או אופוריה הם עניין של מילימטרים.

ודבר אחרון מהמשחק הזה לפני שאני עובר הלאה (באמת שאני יכול להמשיך כל היום) – שוב פעם אנחנו לומדים כמה הזדמנויות הן מעטות בעולם הזה. זוכרים את הסופרבול האחרון, את באטלר קונה את עולמו בחטיפה אחת? את מאתיוס הרסיבר של סיאטל שפתאום צץ משום מקום? אז גם אתמול פתאום קיבלנו את ג'אניס, הרסיבר של גרין ביי, שחקן שאפילו רוג'רס כנראה לא היה מזהה ברחוב, תופס כדור אחר כדור, כולל הייל מארי מטורף באנד זון. אתה חייב לתפוס את ההזדמנויות שלך כשהן באות.

*

מי שכנראה בחיים לא יתפוס את ההזדמנות שלו זה אנדי ריד.

תשמעו, לא פייר לרדת עליו ביום כזה. האיש הוציא את המקסימום מהכלים שנתנו לו. הרי כולם יודעים שאלכס סמית לא ישרוף אותך במסירות ל-50 יארד. והצ'יפס באו עם תוכנית משחק טובה מאוד, שעבדה לא רעה בהתקפה אבל בהגנה לא הספיקה פשוט כי קשה מאוד לעצור את בריידי והרסיברים שלו, אפילו כשיש עליהם טיפה חלודה. היכולת של בריידי לשחרר כדור תוך שניה-שתיים מנטרלת גם את הפאס ראש הכי איכותי, וכשיש לו את אדלמן וגרונק בריאים, באמת שיש מעט שאפשר לעשות נגד זה.

מצד שני, העובדה שפעם שניה במשחק פלייאוף מכריע, קבוצה של אנדי ריד מצליחה להיתקע עם דרייב שהם חייבים להריץ מהר במשך כמעט 6 דקות, היא סוג של אות קלון על ריד. לא ציפיתי ממנו להוציא יותר מאלכס סמית, זה האיש וזה מה יש, והוא הוציא ממנו את המקסימום. אבל רבאק – איך אתה מאפשר לשעון לרדת מ-2:20 לשתי הדקות האחרונות בלי להריץ מהלך? למה אתה מריץ מהלך ריצה במצב כזה? ואיך לעזאזל הקבוצה שלך נכנסת להאדל כשנשארו פחות משתי דקות על השעון והוא רץ? לא יכלו למנות שם מישהו שיצעק עליהם שירוצו יותר מהר? בתור אוהד פטריוטס אני מרוצה, די גיחכתי לעצמי תוך כדי, כי זה היה נורא צפוי, אבל בתור אוהד פוטבול זה מוציא אותי מדעתי.

זה כמובן לא הזמן ממש להיכנס לעומק של זה, אבל השאלה, אם אתה המנהל של קנזס סיטי, היא לאן אתה ממשיך הלאה. כי מה שראינו בשבת – זאת תקרת הזכוכית של אלכס סמית. יכול להיות שאם מקלין היה בריא הם היו משיגים יותר אבל פשוט קשה לי לראות את הקבוצה הזאת מגיעה לסופרבול. האם זה הזמן ולפרק את החבילה? לנסות מישהו חדש מאחורי הסנטר? ההימור שלי הוא שמה שהיה הוא שיהיה.

לגבי הפטס, כבר כתבתי עליהם ביומן האליפות, אני רק אגיד שעם כל הכבוד להתקפת המסירה המאוד מיומנת שלהם, הרי שזה מרגיש שהם מתמכרים אליה קצת יותר מדי. כל כך מתמכרים אליה, למעשה, שהם שכחו מה זה להריץ את הכדור. אפילו כשהם פתחו את המשחק עם 14 מסירות רצוף (כמדומני) שזאת כנראה היתה הטקטיקה הנכונה, הרי שכשהם ניסו להריץ את הכדור – מול הגנה שמוכנה למסירה בלבד – הם לא הצליחו להשיג יותר מיארד פה, יארד שם. וגם כשהם היו צריכים להריץ קצת את השעון (לאו דווקא בדרייב האחרון, שם הטקטיקה של למסור כדי להשיג פירסט דאון ולגמור את המשחק, שהיתה לדעתי נכונה) הרי שהם פשוט לא ידעו איך לעשות את זה ומסרו 3 אינקומפליט מהירים.

אם יש נקודת תורפה לקבוצה הזאת, הרי שזאת היכולת שלה לא רק להריץ את הכדור אלא בעצם לייצר דרייבים ארוכים שמורידים הרבה זמן מהשעון. אפילו כשהם עושים דרייב של 98 יארד, הוא לוקח לא יותר מדי זמן ומאפשר ליריבה זמן להגיב. וכבר ידוע הדבר שכשאתה לא יודע לרוץ, אתה גם הרבה פחות יודע להגן נגד הריצה – ראינו את זה נגד הצ'יפס ומול דנבר בשבוע הבא זה עשוי להיות להם לרועץ.

*

המשחק של סיאטל בקרולינה היה פחות או יותר כל מה שלא ציפינו לו. חשבנו שיהיה משחק צמוד וקיבלנו בלו-אאוט מטורף בחצי הראשון. בטח לא ציפינו לראות את ההתקפה של סיאטל, שהגיעה כבר אחרי ניסיון בדי הרבה משחקי פלייאוף וכבר השתפשפה בפלייאוף הזה מול מיניסוטה להיות כל כך גרועה על ההתחלה. את הקאמבק של סיאטל דווקא כן היה אפשר לצפות – אם יש קבוצה שאסור אף פעם להספיד זה סיאטל ואם יש שחקן שאי אפשר אף פעם להספיד זה ראסל ווילסון אבל אולי הכי לא ציפינו זה שהקאמבק הזה יסתיים בלא כלום. כי באמת, שום דבר לא היה הופך את אגדת ווילסון וסיאטל ליותר גדולה מאשר ריקברי של האונסייד קיק הזה ודרייב ט"ד משווה (או אולי היו הולכים בכלל על שתי נקודות, מה שגרין ביי לא עשו יום קודם?). מסתבר שאפילו לגודל התחת של סיאטל יש גבול.

אבל, סיאטל הולכים הביתה ואנחנו נשארים עם השאלותעד כמה באמת קרולינה טובים? מה היה קורה אילו?

צריך לומר את זה, לפני שממשיכים: עם כמה שהקאמבק של סיאטל הירואי, הרי שהם היו הקבוצה הטובה פחות. לא רק על המגרש (המזעזע, יש לומר. הביאו את המשטח מסמי עופר?) ביום ראשון, אלא במשך כל העונה. סיאטל התרגלה בשתי העונות האחרונות שהיא יכולה לג'עג'ע כל העונה ואז להגיע לפלייאוף ולטרוף את המגרש. אבל גם שבוע שעבר מול מינסוטה, כשהם ניצלו בנס וגם השבוע – ובכלל במשך העונה – הקבוצה הזאת לא טובה מספיק. ההגנה שלה לא מספיק טובה כדי לנצח לה לבד משחקים, כמו שהיתה בעונות קודמות, וכשלינץ' לא במיטבו אז גם ההתקפה לא מסוגלת להכתיב את הקצב שהיא רוצה וכל כך חשוב לצורת המשחק שלה. ראסל ווילסון אדיר. נלחם כמו חיה פצועה וכמעט ניצח. פשוט הזמן נגמר לו מהר מדי. אבל כמו רוג'רס בגרין ביי – זה לא מספיק. אתה צריך עוד דברים, והשנה לא היו לו את אלו. בניגוד לרוג'רס, ההרגשה היא שיש לו על מה לבנות לעתיד, אפילו אם לינץ' נתן את ריצתו האחרונה בעיר של מייקרוסופט ובואינג.

לגבי קרולינה, התחושה העיקרית שלי בסוף המשחק הזה היא – באמת שאין לי מושג. ברור שהם התפוצצו הישר מהתחלה. ההגנה באה עם אנרגיות מטורפות, שראית מהסנאפ הראשון, אז הם התנפלו על לינץ' בחמת זעם ולא הרפו עד המחצית. אבל קאם ניוטון נראה מהוסס לפרקים. בתחילת המשחק ראית אותו עוצם עיניים, אולי מתפלל, אולי נרגש קצת יותר מדי ומנסה להרגיע את האדרנלין בגוף. בכל מקרה, קשה לדעת למה לצפות במשחק הבא. לקרולינה של החצי הראשון או זה של החצי השני, אז הם עברו למוד אוטומט?

אי אפשר להאשים קבוצה שמובילה ב-31 הפרש שהיא מורידה את הרגל מהדוושה, אבל פה קרולינה פשוט התחילו לתכנן כבר את המשחק הבא, בזמן שסיאטל לא התכוונה ללכת הביתה כל כך מהר. למזלם, הם ניצחו את המשחק ואם לניוטון היו פרפרים בבטן מהמשחק הראשון בפלייאוף, הרי שהוא עבר אותם בשלום ויגיע למשחק הבא הרבה יותר רגוע. בכל מקרה, המשחק מול אריזונה צריך להיות התנגשות מרתקת של סגנונות משחק שונים לחלוטין. הפעם, פאלמר לא יוכל לסמוך על ההגנה שלו שתחלץ אותו מצרות.

*

ובהתנגשות טיטאנים אנחנו מגיעים למפגש המדובר של שבוע הבא, שכמובן עוד ידובר ויורחב בו הרבה. כאילו שאלוהי הפוטבול מסרב לתת לפייטון לרדת מעל במת ההיסטוריה בלי עוד מפגש אחד אחרון עם בריידי. השאלה אם באמת נקבל מפגש בין פייטון לבריידי או חיקוי חיוור שלו, עדיין באוויר.

אוהדים נורא אוהבים את התסריטים הרומנטיים האלו, על פייטון מאנינג שחוזר מפציעה ומוליך את הקבוצה שלו לאליפות אחרונה בכוחותיו האחרונים. גם אני יכול, אלמלא היה מדובר במפגש עם הקבוצה שלי, להתמכר לתסריט הזה. השאלה היא איך פייטון רואה את זה. ראינו הלילה, במשחק שהצליח להוכיח שפוטבול צמוד ומותח יכול להיות גם משעמם להחריד, שפייטון מוכן לקבל על עצמו את התפקיד של מנהל המשחק, לקחת בק-סיט להגנה ולמשחק הריצה של הקבוצה. לתת להם לנצח. השאלה היא אם גם כשהוא פוגש את היריב הגדול שלו הוא יהיה מוכן להתפשר על תואר האוסקר לשחקן המשנה. ובעיקר השאלה – האם זה יספיק?

כמו שאמרתי, לא היה מדובר במשחק נאה לעין, ואודה ולא אבוש – ניקרתי לא מעט במהלכו. אין לי הרבה תובנות מעניינות עליו כי בסופו של דבר ניצחה הקבוצה שידעה לבצע את הדברים טיפה טוב יותר (או שמא – פחות גרוע). אולי ביג בן הפצוע עדיף על פייטון ה"בריא" (כי הפייטון שראינו אתמול הוא בבירור לא פייטון הבריא של פעם), אבל זה לא מספיק כשאתה לא מצליח לשמור על היתרון שלך, להחזיק בכדור ובעיקר – לעצור את ההתקפה של היריב למרות שהיא צפויה להחריד. בדיוק כמו רוג'רס או ווילסון בסוף השבוע הזה, ביג בן היה צריך לשחק את תפקיד ברוס וויליס – פצוע, עם מעט עזרה – ונכשל בכך. אם יש משהו שהפלייאוף השנה מוכיח לנו זה שמאמץ של שחקן אחד, טוב ככל שיהיה, פשוט לא מספיק. אפילו טום בריידי היה צריך שאדלמן ושאר הפצועים יחזרו כדי לתפקד במיטבו, כשמאנינג האגדי לא מתבייש ללכת אחורה ולתת לקבוצה לנצח את המשחק, בדיוק הפוך משאר הקריירה שלו, אז הציפייה היתה ממנו לנצח את המשחק בכח היד שלו בלבד. ראינו ק"ב אגדי בדנבר עושה בדיוק את זה לפני כמעט 20 שנה וחוזר הביתה עם הלומבארדי (פעמיים), האם נראה שחזור גם השנה?

יאללה, רק שבוע למאנייק.

הבלוג מצהיר על תמיכה בברני סנדרס
מחשבות אובדניות

238 Comments

אודי 18 בינואר 2016

דווקא בקרית אליעזר הדשא היה נחשב מעולה. באיצטדיון החדש הוא חרבנה. בחצי השני של העונה היו לקרולינה כמה משחקים שבהם הם הורידו הוליך אחרי יתרון גדול או בגדול לא תיפקדו בחצי השני. מעניין עם ריברה יודע לתקן את זה, אם הוא בכלל יכול. אריזונה הרבה יותר מאוזנים לאורך משחק שלם.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

כן, כן, כמובן שהכוונה לסמי עופר. יתוקן

גיא זהר 18 בינואר 2016

מצוין. שתי הערות: מת לחיות סרט האקשן הכי טוב בכל הזמנים? אולי הכי כייפי. ואולי התכוונת לדשא של קריית אליעזר היום או של סמי וסוסו. הדשא של סבא אליעזר היה הדבר היחידי שבסדר.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

מה ההבדל בין טוב לבין כיפי? יש לך סרט אקשן יותר טוב ממנו?

ערן קאלימי 18 בינואר 2016

שליחות קטלנית 2 זה סרט האקשן הכי טוב בכל הזמנים, וזה לא נתון לוויכוח.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

סרט טוב, לא מגיע לקרסוליים של מת לחיות.

ערן קאלימי 18 בינואר 2016

אתה טועה, ואני מתפתה לחזור לפייסבוק רק בשביל לחסום אותך.

אלעד 18 בינואר 2016

מת לחיות לוקח בהליכה. אי-פי-קאייה

LEONIDAS 18 בינואר 2016

מת לחיות ושליחות קטלנית 2 הם סרטי פעולה טובים לילדים.

HEAT – הוא סרט הפעולה לגברים וסצינת שוד הבנק שם היא הטובה מסוגה.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

סרט ארוך ומשעמם בטירוף עם סצינה טובה פה ושם

Yavor 18 בינואר 2016

מאוד אהבתי את היט. במבחן הזמן הוא נראה איטי מדי קצת.

תומר 18 בינואר 2016

רונין טוב ממנו בהרבה

גיל 18 בינואר 2016

ערן, אתה כל כך צודק. שליחות קטלנית זה הסרט ששם אותך על הקצה מההתחלה עד הסוף. מת לחיות הוא סרט ענק אבל באמת כייפי ויותר בידורי מאשר מותח.

matipool 18 בינואר 2016

זיכרון גורלי המקורי עם שוורצנגר ( ושרון סטון הדי צעירה באחלה תפקיד ) מעולה .
גבוה גבוה ברשימה ( אם שליחות קטלנית נמצא בקטגוריה של סרטי אקשן אז גם זיכרון גורלי ) וכמובן שמטריקס הראשון .

גיא זהר 18 בינואר 2016

+1. אם בקיאנו ריבס עסקינן גם ספיד לא רע בכלל

קירקגור 19 בינואר 2016

אם כבר קיאנו ריבס, אז המחליפים זה אחלה סרט פוטבול… אולי האהוב עליי ביותר.

ניר 19 בינואר 2016

שליחות קטלנית 2 הוא אפילו לא סרט האקשן הכי טוב בין סרטי שליחות קטלנית (הראשון עולה בהרבה על כל מה שבא אח"כ)

משה 18 בינואר 2016

איתך לגמרי בנוגע למת לחיות, סרט גדול כשגם מת לחיות 2 היה מצוין. דרך אגב, מקלין מקנזס זה ג'ון מקלין ? :)

גילעד 18 בינואר 2016

מת לחיות 2 היה נוראי. זוועה שאי אפשר לראות. אפילו 4 המוזר והלא בדיוק סרט אקשן היה טוב יותר.
אולי התכוונת למת לחיות 3?

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

למה ככה, מת לחיות 2 היה מצוין גם כן. גם 3 בסדר, אבל לא מספיק טוב. 4 סרט מעניין, מופרך לגמרי אבל עשוי טוב

משה 18 בינואר 2016

אני לא מכיר סרט פעולה בלי רמת מופרכות כלשהי. 2 היה מופרך אבל מצוין, את 3 פחות אהבתי ו 4 היה לא רע אבל יותר מדי טכנולוגי לסדרה הזו.

תומר 18 בינואר 2016

מת לחיות 2 הוא אחד הסרטים עם העלילות המופרכות ביותר שראיתי (בתמצית (ספוילר!): הטרוריסטים קלקלו את מגדל הפיקוח בוושינגטון ולכן מטוסים מתרסקים, במקום לנחות בבלטימור או פילדלפיה, אחר כך מחלקה שלמה של חיילי קומנדו מצטרפת למזימה על ידי ביום של שלושה קרבות בזה אחר זה)

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

הא, אוקיי, רובוט שחוזר מהעתיד הוא הרבה פחות מופרך. ממתי אכפת מהמופרכות של סרט אקשן (בגבולות הסביר, כמובן).
דרך אגב, המטוסים לא נוחתים במקום אחר כי הם חושבים שהם עדיין מדברים עם מגדל הפיקוח ויש סופת שלג

Yavor 18 בינואר 2016

על מה היו מת לחיות 3 ו-4? אני זוכר שאחד היה על טרור סייבר.
ו-2 היה נהדר! עם אנדי סיפוויץ מ-NYPD…

תומר 18 בינואר 2016

מת לחיות שלוש היה על גניבת זהב תוך שימוש במשאיות אשפה, אחלה אקשן

גיל 18 בינואר 2016

חרא סרט, שבר את כל המסורת של אחד נגד כל העולם במקום אחד.

תומר 18 בינואר 2016

מופרך מדעית (לא אהבתי אגב) אבל מבחינת חוט העלילה הוא קונסיסטנטי לגמרי
לא היה אף אחד במגדל הפיקוח של וושינגטון שחשב להרים טלפון למגדלי הפיקוח האחרים? חלק מהמטוסים נמצאו שעת טיסה מוושינגטון (נניח מעל פיטסבורג) כשהטרוריסטים השתלטו על התדר

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

השתלטו להם על כל מערכות הטלפונים, לא הבנת את זה? וזה לפני עידן הסלולרי..

תומר 18 בינואר 2016

השתלטו על הטלפונים במגדל הפיקוח, אף אחד לא השתלט על הטלפונים הציבוריים בשדה או אפילו בעיר
היי! היה להם מספיק זמן להיכנס לרכב ולנסוע עד בולטימור (45 דקות נסיעה) אז למרות המחסור בסלולרי נדמה לי שלא היתה אמורה להיות בעיה.
הם דאגו להביא את היחידה הצבאית הזו מאיפושהו, לא היה להם שם קמב"צ שהיה יכול לדבר עם מגדלי הפיקוח האחרים?
בחייאת, היה העיתונאי המנייאק הזה שהיה על המטוס והצליח ליצור קשר עם מערכת החדשות, אני מתקשה להאמין שאף אחד לא היה יכול ליצור קשר עם, ובכן, מי שהיה צריך לדעת מכל הסיפור.

הכי מגניב זה ששניה אחרי שאירוע טרור ברמה עולמית הסתיים כולל דחיה של כל הנחיתות (אפרופו, לא היו שם המראות?) התרסקות של כמה מטוסים, קרבות יריה בשדה ובקרבתו וכו') אנחנו יוצאים מהדלת הראשית של הטרמינל ומה רואים? נכון, עולם כמנהגו נוהג, אנשים מתהלכים בנחת ושירי כריסטמס עדיין מתנגנים בחלל האוויר

אסף 18 בינואר 2016

זה רק נראה לי, או שבפלייאוף יש פחות דגלים בכלל ובעיקר פחות PI?

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

לא נראה לך, זה תמיד ככה. הסטנדרט בפלייאוף הוא שונה, נותנים הרבה יותר לשחק

גיל 18 בינואר 2016

כן וחבל. עושים את זה גם בנבא. חוקים שונים לעונה ולפלייאוף אז איך מצפים ששחקנים ישחקו כמו שצריך?

Shohat 18 בינואר 2016

פוסט מצוין. בתסריט הנכון ברוס וויליס – ג'ון מקליין- אהרון רודג'רס מנתק את האזניות מהמאמן הטרחן, עושה מהלך לשתי נקודות (בבוטלג ותוך כדי נוק דאון), מנצח את המשחק ומהדשא מסכם: yippie ki-yay…

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

לגמרי

הפועל 18 בינואר 2016

היו צריכים ללכת על 2. שני יארד לניצחון. הארכה זה קראפשוט

גיל 18 בינואר 2016

זה בכלל לא קראפשוט אלא יכולת נטו. זה שההגנה שלך נותנת ליריב 80 יארד בכמה דקות זה הכל חוץ מקראפשוט.

הפועל 18 בינואר 2016

קראפשוט מבחינת יכול ללכת לכל כיוון ולא בטוח שבכלל תקבל את הכדור. כשיש לך את רוג׳רס וקון ושני יארד לפניך, תן לי אותם

גיל 18 בינואר 2016

אתה יכול לקחת אותו בחזרה עם הגנה טובה. הגנה היא עדיין חלק מהמשחק. אתה יכול לטעון שאם רוג'רס יש לך סיכוי גדול יותר לנצח אבל חוץ מההייל מארי היה לו עוד ט"ד אחד וריצה כמעט לא קיימת כל המשחק. זה לא מהלך פשוט לביצוע.

ק. 18 בינואר 2016

לפייטון היה הרבה מזל הלילה. ביג בן והסטילרס היו הרבה יותר טובים. היו לו המרות דאון 3 באחוזים של אלכס סמית בניינרס.
הקבוצות המיוחדות (והריצה כמו שכתבת ) נתנו לו יארדים, ההגנה פאמבל מכריע וסאק קריטי שהוציא את פיטסבורג מטווח שער שדה ביתרון לקראת סוף המשחק, הצילו מהפסד.
בקיצור, מסכים שהקבוצה על כל מערכיה ניצחה ופייטון דאג לא לקלקל עם איבודים

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

שזה הרבה יותר ממה שקרה במשחקים הראשונים שלו. השאלה מה יקרה כשהוא יצטרך להציל את המולדת, אם וכאשר. לא יכול לחכות כבר

ק. 18 בינואר 2016

בנתיים המולדת הצילה אותו. אי אפשר לציין אפילו משחק אחד השנה שהוא הביא את הניצחון. יחס ט"ד איבודים של 1:2 הוא טוב, רק אם ה-2 זה הט"ד ולא האיבודים כמו שיש לו השנה (9:17 אם אני לא טועה, שנשמר עם ה-0:0 במשחק הזה)

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

ברור. לכן אני אומר שמעניין מה יקרה אם הפטס יעלו ליתרון גדול והוא יאלץ להתחיל לזרוק. צריך לזכור שההגנה של הפטס נגד הריצה היא לא משובחת, בלשון המעטה, וגם יש להם בעיית פציעות לא קלה בליינבקר. יכול להיות שלרוץ לרוץ לרוץ עשוי להספיק לדנבר – אבל הפטס נראים כרגע פייבוריטים, זה די ברור

עמי ג 18 בינואר 2016

קודם כל שהפטס יעלו ליתרון גדול…

יובל 18 בינואר 2016

לא מבין איפה נכנס הקטע של המזל. גם זה שהרסיברים שלו השמיטו 6 או 7 כדורים, כמעט כולם פירסט דאון בטוחים, כולל אחד בדאון רביעי, היה מזל? ההגנה הצליחה לייצר רק פאמבל אחד, שבמקרה גם הספיק. היו להם דרייבים טובים ופחות טובים ולמאנינג יש חלק שווה בנצחון. אף אחד לא הציל אותו משום הפסד.

גיל 18 בינואר 2016

לפייטון או לדנבר היה הרבה מזל שמשהו כמו 8 השמטות של הרסיברים לא גמרו את המשחק קודם?

אלעד 18 בינואר 2016

לדעתי, הדבר הכי גרוע שיכל לקרות לקרולינה זה ה-31-0 במחצית.
הקאמבק של סיאטל היה יותר מצפוי, וכמו שכתבת גם אני הופתעתי שהוא לא הושלם. אבל מה שקרולינה נשארה איתו זה מחצית שלמה שהם לא עברו את קו מחצית המגרש ולא הגיעו לכדי מרחק בעיטה מהאנד-זון. זה לא היה ניהול משחק שמרני, זה היה ניהול משחק פחדני. ואת זה הם לוקחים איתם למשחק הבא מול אריזונה. אני שם את הכסף על הקרדינלס.

Yavor 18 בינואר 2016

קראתי רק את המשפט הראשון בינתיים.
הוא לעד יהיה האנס הרשע: "You've asked for miracles, and I present to you – the F. B. I"

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

כן, המשפט האהוב עלי שלו גם כן

matipool 18 בינואר 2016

+1 על אלן ריקמן / ברוס וויליס / מת לחיות .

מיקיג' 18 בינואר 2016

1. אפשר לומר הרבה על מקארתי, אבל אין מאמן ב-NFL שהיא הולך בפלייאוף על 2 נקודות במצב כזה.
2. הדבר האחרון שריברה עשה זה לשחק שמרני במחצית השנייה. הוא לא שיחק נועז מדי, אבל הנועזות היא המפלט של הקבוצות בפיגור. לא של המובילות. הוא נכשל כי הוא לא הצליח להרגיע את השורות ולעשות התאמות, אלא המשיך באותה תוכנית משחק של המחצית הראשונה כאילו שום דבר לא קורה על המגרש.
3. ככלל, זו שאלה מעניינת כמה מאמנים ממש טובים יש היום בליגה. נראה שזה פחות או יותר כמו הק"ב. נניח 4-5 מאמני על, עוד 10 בינוניים, והיתר בשורה השלישית. ועוד שורה אחת נפרדת לאחים ראיין.

מיקיג' 18 בינואר 2016

סעיף 1. שהיא = שהיה

אדם בן דוד 18 בינואר 2016

היי! האחים ראיין ביחד זה כוח!
רקס לבד יכול לחרבן לנו את העונה.
רקס ורוב ביחד זה כוח שיכול לדאוג לנו לבחירת דראפט ראשונה בעונה אחרי הבאה
רקס רוב ורמי זה משהו שיכול להרוס לשנים קדימה
רקס רוב רמי ורפי זה צוות שיחריב את בפאלו העיר
רקס רוב רמי רפי ורוד ה צוות שיחריב את מדינת ניו יורק
רקס רוב רמי רפי רוד וראג' (זהו נגמרו לי השמות שלושת האותיות שמתחילות בר) יכלים להוביל את בפאלו להיות חור תחת כללי ומהמועדון לא להגיע לפלייאוף עשרים שנה…

חצי גולדסטאר 18 בינואר 2016

מיקיג – נכון, מאמנים לא הולכים על 2 במצב כזה, וחבל – כי הסטטיסטיקה מראה שכדאי (מצרף לינק לאישור בעל הבלוג):

http://www.slate.com/articles/sports/sports_nut/2013/01/two_point_conversion_strategy_the_late_game_scenario_in_which_going_for.html

רן 18 בינואר 2016

אבל איפה מקארתי פה? הוא לא רק שמרן הוא גם פחדן. ביליצק עושה שטויות לפעמים כי הוא יודע ומוכן שהאש תכוון אליו ביליצק מבזבז את הזמן של אחד הטובים ביותר אי פעם בהתחמקות מאחריות.

רן 18 בינואר 2016

ביליציק = מקארתי.

S&M 18 בינואר 2016

מת לחיות אחלה סרט, אבל בסרט אקשו אין הומור שתפקידו לפרק מתח ולהנגיש אותו לילדים. זה אקשן/בידור, ונכון הגדיר מישהו למעלה שהוא סרט כייפי.
בכל ג'ייסון בורן יש אקשן יותר מוצלח. עוד? משחק הדמים ורמבו, שליחות קטלנית, טרילוגיית מטריקס ועוד.
מה שכן, תובנה אחת הגדרת יפה, ששחקן נצרב על תפקיד, ומה שעשה אחריו הוא שולי. למשל, האנס גרובר והארי פוטר. אני למשל לא מצליח לראות את השחקנים שמעבר לניו, טריניטי ומורפיוס. מה שלא ישחקו, יש לי התניה לחפש את שקע הפלאג בעורף.

יובל 18 בינואר 2016

התכוונת ביג בן "הפצוע" כי גם אם הוא פצוע לא ראיתי שזה הפריע לו בכלל. הוא זרק יופי דאון-פילד. זה שלא היה שמה את אנטוניו בראון לתפוס את הכדורים מן הסתם השפיע יותר.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

הוא היה פצוע, ראית אותו מחזיק את הכתף לא מעט פעמים. הוא פשוט לא אנושי, סף הכאב שלו כנראה ממש גבוה

אדם בן דוד 18 בינואר 2016

רוג'רס פשוט מבוזבז
זה ממש לא יאמן.
בניגוד נגיד לפייטון שהיה לו מאמן זיפת בקולטס, אבל היו לו רסיברים וגם ניתן להגיד שחלק גדול מהשיטה הייתה בגללו ובגלל הדומיננטיות שלו
רוג'רס, שים אותו כמעט בכל קבוצה (מלבד המקוללות- טמפה, ריידרס, בפאלו, קליבלנד) והוא לוקח יותר מאליפות אחת.
שלא לדבר על אם הוא היה במקום בריידי, ווילסון, פלאקו, ביג בן, קפריניק (עם הארבו).
הוא כל כך מגוון והוא כל כך מדויק והוא כל כך מרגש וכל כך מבוזבז.
רק לחשוב שהניינרס היו בוחרים בו ולא בסמית'.
היו מתחרים בשושלת של מונטנה\יאנג\רייס.
אלוהים שישמור- הוא נבחר עשרים ורביעי בדראפט!
זה כאילו שמישהו יעדיף את שוורנצגר, סטאלון, נוריס….ששון גבאי וסנדרה בולוק לפני ברוס ווילס

אלעד 18 בינואר 2016

בתור אחד שראה רק סרט אחד של הארי פוטר (הראשון) ולא קרא את הספרים, הליהוק של ריקמן בסרט הראשון הוא לא פחות מגאוני. כל הסרט אתה תופס אותו בתור הנבל, וזה מתלבש בול כי ידוע שאלן ריקמן משחק את הנבל. ואז יש את הטוויסט בסוף.

דן 18 בינואר 2016

דווקא בשבילי אלן ריקמן תמיד יהיה ה- Metatron מהסרט Dogma.
מי שעוד לא ראה, זה הזמן.
מי שכבר ראה, זה הזמן לראות שוב.
ברונקוס לוקחים השנה, סרט אמריקאי או לא סרט אמריקאי?

פאקו 18 בינואר 2016

YES! אחד הסרטים האהובים עליי בכל הזמנים.

אלון 18 בינואר 2016

מדהים שדווקא השנה יש למאנינג את ההגנה,משחק הריצה, והקבוצות המיוחדות הכי טובות שהיו לו…
האירוניה.

גיל 18 בינואר 2016

איזה משחק ריצה יש לו? ראית מה היה אתמול?

אלון 18 בינואר 2016

אתמול היה בינוני אבל הדרייב האחרון לטד הם שחטו את פיטסבורג בריצה.
באופן כללי בהסתכלות עונתית זה המשחק ריצה הכי טוב שהיה למאנינג בקריירה.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

פיטסבורג היא משהו כמו מס' 3 נגד הריצה השנה, הגנה מצוינת נגד ריצה ודנבר הצליחו לייצר מולה משחק ריצה סביר בהחלט, בעיקר בדרייב האחרון שבו הם רצו 9 פעמים ושמו ט"ד.

גיל 18 בינואר 2016

זה כי הם היו עייפים. אני עדיין לא סגור על הריצה של דנבר. במשחק האחרון של העונה הם רצו יופי אבל הרבה פעמים הם מתקשים.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

אחד הויתורים של פייטון במשחק אתמול וגם במשחק האחרון של העונה, זה שהוא נותן לרוץ כשהוא מקבל את הכדור אנדר-סנטר ולא בשאט גאן/פיסטול כמו שהוא אוהב. אתמול הוא שינה ככה לא מעט מהלכים. השיטה של דנבר עובדת ככה הרבה יותר טוב.

גיל 18 בינואר 2016

היא יעילה בצורה בינונית כי היריבה לא יודעת למה לצפות אבל לא אקספוליסיבית. חוץ מזה, מה היה הקטע עם הסנאפ הישיר. לא עבד על אף אחד בהגנה.

יובל 18 בינואר 2016

זה דווקא היה פלי מעניין. אני זוכר שהוא עשה את זה לפני עשור נגד נ"א ואז שרקו על זה עבירה (גם אז זה לא עבד ), למה עכשיו לא?

גיל 18 בינואר 2016

כי זה לא עבד על אף אחד? אם כבר, אני מחכה שהוא יעשה את הטריק שעשה פעמיים על הגול ליין כשכל ההתקפה הולכת לצד אחד והוא רץ לצד השני.

יובל 18 בינואר 2016

השאלה היא למה זאת לא עבירה. אז כן שרקו על זה.
אתה מדבר על הבוטלג הזה נגד דאלאס? באמת יפה. לא חושב שנראה את זה יותר.

https://www.youtube.com/watch?v=J2mMeUQ2hws

Yavor 18 בינואר 2016

הוא גם היה נבל נהדר ברובין הוד, בתור השריף מנוטינגהאם

שימי 18 בינואר 2016

ייפי-קאי-אי מאדרפאקר!!!!

אתמול כל היום חשבתי על זה שזה ממש מתסכל לראות שחקן שמוביל את הקבוצה שלו עם כמה מהלכי קלאץ מטורפים, ומפסיד בסופו של דבר.
אבל אז נזכרתי שמי שניצח היה שחקן שהוביל את הקבוצה שלו עם כמה מהלי קלאץ מטורפים.

גיל 18 בינואר 2016

השבוע הזה איכזב בגדול. אם זה מה שיש לליגה להציע אז המוצר שלה פגום (לא שזה משנה לצופים). משחק אחד טוב והשאר גרועים, גם אם המשחק האחרון היה מותח (אני חושב שהרוחות השפיעו הרבה על התפקוד של השחקנים כי אפילו פעולות בסיסיות כמו לבעוט היה מסובך לבצע).

אם יש משהו שהפלייאוף מלמד (כאילו שלא ידענו) זה שכל התחזיות לא שוות הרבה. פיטסבורגהייתה הקבוצה החמה, אחר כך היו קבוצה גמורה ובסוף היה משחק צמוד. קשה לדעת איך משחקים יתפתחו ולפחות זה הופך את זה למעניין. גם שבוע שעבר כל קבוצות החוץ מנצחות והשבוע כל המדורגות ראשונות.

אגב, כבר לא בסיאטל הם בשיקגו.

יובל 18 בינואר 2016

ומה עם ראסל ווילסון? עדיין "רחוק שנות אור" מאנדרו לאק? כי המשחק של סיאטל נגד קרוליינה היה מאוד דומה למשחק של הקולטס מול קרוליינה השנה. בהבדל אחד – לאק הצליח להשלים קאמבק ואפילו לעלות ליתרון בהארכה, אבל זה לא הספיק.
המשחק הזה הצדיק את כל מה שאמרתי לפני זה – ההצלחה של סיאטל היא קודם כל ודבר ראשון ההגנה שלהם. ווילסון משתדל לא להפריע.
אם ההגנה שלהם לא נכנסת למשחק טוב כמו אתמול, כמעט ואין להם שום סיכוי. ווילסון גם הוסיף חטא על פשע וקבר אותם עם פיק סיקס ועוד איבוד שהוביל לטד.

גיל 18 בינואר 2016

ראסל היה דווקא מצוין בחצי מהמשחק. אל תשווה משחק בעונה הרגילה לפלייאוף. תשווה את זה למשחק שנה שעברה נגד הפטס בפלייאוף שהוא לא עשה כלום. לאק אכן טוב מאוד אבל ווילסון כרגע דרגה מעליו. ווילסון משתדל לא להפריע? בלעדיו לא היה קאמבק אתמול.

יובל 18 בינואר 2016

יופי שהוא היה מצויין בחצי השני מול הגנת פריוונט של קרוליינה. לעשות נקודות מול הגנת פריוונט זה גם אנדרו לאק יודע וגם אלכס סמית "חגג" על נ"א כשהמשחק כבר היה גמור. החוכמה היא להשאיר את הקבוצה שלך במשחק כשהדברים לא הולכים ולא לקבור את הקבוצה שלך ב-31:0 ולמעשה לחסל את המשחק כמעט לחלוטין בחצי הראשון וזה בדיוק מה שווילסון עשה. קוראים לזה בראיין הוייר ואם היית מחליף ביניהם בחצי הראשון לא היית מרגיש שום הבדל.

גיל 18 בינואר 2016

נו, באמת בראיין הוייר? יש לך אג'נדה נגד ווילסון וההשוואות שלך מופרכות. אתה לוקח את החצי הכי חלש שלו העונה וקובע שזה כביכול ווילסון האמיתי ומתעלם מכל השאר. נכון שווילסון לא היה בשיאו אתמול אבל כל הקבוצה לא תפקדה בחצי הראשון ולא רק הוא. ועדיין, הקאמבק שעשה מול אחת ההגנות הטובות בליגה ובחוץ היה טוב. וזה רק משחק אחד ולא לוקח ממנו את זה שהוא סחב את סיאטל לפלייאוף ובלעדיו לא היו שם (כן, גם ההגנה הייתה חשובה).

יותם 18 בינואר 2016

גיל, מצחיק שאתה מכולם פה מעיר לאנשים על אג'נדות.

גיל 18 בינואר 2016

לי אין אג'נדה שמבוססת על שנאה או על נתונים מופרכים, זה ההבדל.

יובל 18 בינואר 2016

כן כי לקחת חצי שני שהוא משחק מול הגנה שמשחקת פריוונט ורק רוצה להעביר את הזמן שהמשחק ייגמר זה כן מייצג….

גיל 18 בינואר 2016

היא לא שיחקה פריוונט כל המחצית בטח אחרי שהתחילו לצמצם. אתה פשוט אומר דברים לא נכונים.

תומר 18 בינואר 2016

יובל, אני לא מכיר הרבה אנשים שמתיחסים להתקפה ששמה 24 נקודות במחצית כחלק המשני בקאמבק

אחד 18 בינואר 2016

שליחות קטלנית 2 זה סרט האקשן הטוב בכל הזמנים. מת לחיות זה סתם סרט חביב

ערן קאלימי 18 בינואר 2016

מסכים לגבי שליחות קטלנית 2. אבל מת לחיות הרבה יותר מסתם חביב.

Yavor 18 בינואר 2016

ולגבי המשחקים:
1. ראינו שלושה נסיונות לקאמבק ואונסייד קיק – שלושתם כשלו, כשהכי מפתיע זה שהברונקוס לא השמיטו אחרי שטאליב הדביל וחבריו כבר חגגו הרבה יותר מדי מוקדם.
2. מסכים לגמרי לגבי המשחק האחרון, שהיה רע למרות המתח. They saved the worst for last. בכל מקרה, תהיתי בנפשי אם כל המתמודדות בשלב זה, כולל שלוש המפסידות האחרות, שיחקו יותר טוב מהברונקוס והסטילרס. אולי רק הצ'יפס שיחקו פחות טוב.
3. מסכים לגמרי לגבי ניהול השעון של ריד – גם אני מצאתי את עצמי מתלונן מול המסך על האיטיות המחרידה.
4. אני לא כותב את זה בדיעבד, אבל זה נראה לי כל כך מוזר שכל כך הרבה אנשים חשבו שלצ'יפס יש סיכוי, ונאחזו בכל מיני תואנות של רצף נצחונות וכו'. זה קצת מזכיר לי את ההייפ (הי אריאל…) שהיה פה במרץ האחרון כשאנשים אשכרה האמינו שהשלטון יכול להתחלף, בעזרת טיעונים שונים ומשונים והאחזות באמונות לא מציאותיות. אז כמו שגוש הימין היה גדול מהשמאל בכל קונסטלציה שלא תנסו, ריגרדלס מי המפלגה הגדולה ביותר, כך גם הפאטס עם סגל מלא ואחרי שנחו שבועיים ויכלו להתכונן, תמיד יהיו עדיפים בפוקסבורו על קנזס המוגבלת, שבמידה ושכחתם גם משחקת ללא אחד, ג'מאל צ'ארלס. ת'כלס, אני לא יודע אם כל העסק הזה היה ניפוח תקשורתי, או פרנויה מובנת ומובנית של אוהדי ניו אינגלנד.
5. חבל על רוג'רס, מזל טוב לאריזונה. אני חושב שמבחינת 90% מהאוהדים הנייטרליים, כל מנצח במצ'אפ הזה היה מועדף על כל מנצח בחצי השני של ה-NFC. ממש החבר'ה הטובים מול כל השאר.

6. פייטון ובריידי – היר ווי קאם!!

גיל 18 בינואר 2016

זה לא משנה אם טאליב היה משמיט. הכדור היה של דנבר בכל מקרה כי הם לא עברו 10 יארד בבעיטה.

Yavor 18 בינואר 2016

הוא חגג אחרי הפילד גול, או אחרי הסאק על בן, כשנשארה יותר מדקה לשחק – וההגנה באמת הפסיקה לשחק ונתנה פילד גול במשהו כמו 20 שניות. לא התכוונתי לאחר האונסייד קיק. אולי לא רשמתי בבירור מספיק.

עידו ג. 18 בינואר 2016

מה משותף לשמות הבאים?
מייק שנהאן
ג'ון גרודן
מייק טייס
טום קופלין
גארי קוביאק
הרם אדוארדס
מייק וונסטט

ניינר / ווריור 18 בינואר 2016

כולם חוץ מקופלין חבורה של אוברייטד וחלקם גלמים ממש

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

היה פעם איזה חוק בין חברים שלי שמייק הוא שם איום ונורא למאמן פוטבול. איכשהו זה מבטיח שתצא מאמן גרוע

אביב יריב 18 בינואר 2016

לא מסכים.
מייק טומלין הוא לא מאמן נורא. :)
חבל שהשנה הפציעות היו משמעותיות מידי. אבל אין תלונות, זה חלק מהמשחק.
נחזור בשנה הבאה.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

לכל כלל יש היוצא מן הכלל

ניינר / ווריור 18 בינואר 2016

אז הנה מייק סמית-עוד מאמן איום ונורא

עובר אורח 18 בינואר 2016

יש גם חוק שאומר שמאט מקפיץ לך את הסיכויים להיות קוואטרבק בNFL

עידו ג. 18 בינואר 2016

טוב אז אם כדי לשים את הדיון בקונטקסט, בואו נחזור לשאלת הללכת על שתיים או הארכה.
זו הרשימה של המאמנים שניסו ללכת על ההמרה ל-2 כדי לנצח משחק. שנהאן אפילו ניסה זאת פעמיים.
אף אחד מהם לא עשה את זה בסיטואציה גורלית ורק בשני מקרים היה לקבוצה ממש מה להפסיד (כלומר העונה שלה לא היה גמורה בפועל).
מתוך 8 הניסיונות רק 3 הצליחו (שנהאן, גרודן וטייס).
מה שבעיני אומר שיעבור עוד הרבה זמן עד שמאמן ייקח את הצ'אנס הזה בפלייאוף.

ניינר / ווריור 18 בינואר 2016

כמה GOATS הפלייאוף הזה הנפיק. עם כל הכאב על השחקנים שפשלו , זה הפך את הפלייאוף נשנה למעניין ומותח, פיצוי על רמת פוטבול עלובה למדי.
עם כל אהבתי לבריידי, השנה אני עם לארי פיץ, השחקן שהכי מגיע לו לזכות בטבעת מבין אלו שנותרו

אדם בן דוד 18 בינואר 2016

לגמרי. פיצ'ראלד הוא אגדה.
פשוט החליט לנצח בכוח ולקח אותם על הגב- וזה הרבה יותר קשה כתופס מאשר כר"ב או ק"ב.
כרגע החיבה שלי:
1. אריזונה
2. קרולינה (כי למרות השחצנות הוא עדיין מביא משהו שקצת נשכח- הנאה ורגש. זה מעצבן כשזה נגדך אבל האיש סופרסטאר ואם לא אריזונה אז שיקחו)
3. דנבר- בגלל הסיפור של פייטון. בגלל שאם לא הם אז נשאר רק
4. פטריוטס- כי הם המכבי של הליגה.

אלעד 18 בינואר 2016

גם אצלי אותו הסדר.
מה שאומר, כמובן, שהפטס ייקחו.

מיקיג' 18 בינואר 2016

אצל כל מי שלא אוהד פאס זה פחות או יותר הסדר.
ויש קייס מספיק חזק נגדם בלי להשוות אותם למכבי, בין היתר כי זו השוואה מופרכת. הפאטס זה מועדון שראוי לכבד כארגון ספורטיבי, גם כשאתה מתעב אותו. מצד שני, חייבים לומר שיש שם תופעת אוהדים שמזכירה קצת את המכביזם….

אדם בן דוד 18 בינואר 2016

ברור שיש עדיין הבדל מהותי בגלל השוני במבנה ותקרת השכר והדראפט.
אבל הכוח שמיוחס לקראפט+השליטה בליגה בעשור האחרון הופכת אותם ל"מכבי" של הליגה.
הכוונה אצלי זה שהם הפייבוריטים, והם אלה שכבר קיבלו נתח מהעוגה ושיהיה נחמד אם גם מישהו אחר יקבל.
כמו שהבולס של ג'ורדן היו המכבי כמו שריאל\ברסה המכבי כמו שבאיירן המכבי כמו נולה הוא המכבי
יותר מבחינת הדומיננטיות ופחות מבחינת השימוש בכל האמצעים
(אם כי אצל הפטריוטס כאמור זה נושא לויכוח אבל לא לזה התייחסתי)

יובל 18 בינואר 2016

אכן השוואה מופרכת, מכבי על כל מגרעותיה המוכרות מעולם לא רימתה באופן בוטה, נתפסה ונענשה על ידי הגופים האחראיים כמו נ"א. ארגון ספורטיבי אלק. אולי ארגון פשע ספורטיבי. תשאל את כל המועדונים בליגה שמביאים למשחקים בפוקסבורו עוד אקסטרא אנשי ציוד ואפסנאים כי הם פוחדים שנ"א יחבלו להם בציוד וישתלו שם האזנות מה הם חושבים על ה"מועדון הספורטיבי" הזה ואז תיתן להם "כבוד" כמה שתרצה ותנשק להם את הארבע/חמש כוכביות שיש להם.

אלון 18 בינואר 2016

יובל אתה פתטי
במכבי השחיתות גדולה פי 100. השריון ביורוליג בכלל בלי ערך ספורטיבי
ההבדל בין מכבי לפטס הוא כמו ההבדל ביו האפרטהייד הדרום אפריקאי לאפרטהייד הישראלי. הדרום אפריקאי זה מכבי כמובן

יובל 18 בינואר 2016

וחוץ מססמאות וקריאת שמות שמעידה יותר עליך מאשר עלי, לא סתרת דבר ממה שאמרתי.
מה שנקרא – EPIC FAIL

בליקי 18 בינואר 2016

גרייזס, יש מאמנים שהיו הולכים ל-2 במקום מקארתי?

כל כך קיוויתי שזה יקרה הפעם – יאללה – מהלך אחד, רוג'רס, ניצחון הירואי. לא מצליח להבין את זה.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

אולי ארינאס. אולי אולי בליצ'ק

פאקו 18 בינואר 2016

יש מצב שגם קארול

BlindTree 18 בינואר 2016

יפה, יפה ברוס רוג'רס ואלן ריקמן. חיבור נאה.

נ.ב.
את אלן ריקמן גם אהבתי בסרט שהוא משחק מומחה ליין שמגלה לעולם את היקבים בקלפורניה.
לא זוכר את השם של הסרט.

Amir A 18 בינואר 2016

סרט גדול! באנגלית הוא נקרא Bottle Shock

פאקו 18 בינואר 2016

באמת אחלה סרט, רק שאם להיות קטנוניים, הוא דווקא משחק את המבקר הפוץ שמסרב להאמין (כמעט עד סוף הסרט) שהיינות האמריקאים מסוגלים להתחרות בצרפתיים.

אריק 18 בינואר 2016

אני דווקא חושב שאפשר ללמוד משהו על המחצית השניה של קרולינה. הם לא כל כך עומדים בלחץ.
מה זה אומר זה לא ברור. אם יובילו בהפרש קטן לקראת הרבע הרביעי להערכתי יפסידו.
זה לא אומר הרבה.

גיל 18 בינואר 2016

בינתיים דווקא הם עמדו יפה מאוד. הג'יאנטס חזרו מהפרש גדול להארכה ועדיין הפסידו. הם לא במקרה 16-1. רק מה, בגלל כל החגיגות של ניוטון אני מקווה שיפסידו.

אודי 18 בינואר 2016

ממתי לחגוג נהיה כזה דבר פסול בליגה הזו? למה לשחקנים אסור לשמוח?

גיל 18 בינואר 2016

לחגוג זה בסדר, אבל מה שהוא עושה זה מוגזם ומעיד על הרבה יהירות וקצת חוסר כבוד ליריב. מה שכן, זה יפה שהוא והקבוצה נותנים כל כדור ט"ד לילד.

מתי 18 בינואר 2016

אני מחבב אותו בדיוק בגלל זה. אם כי בשבוע הבא אני עם הקרדס.

בליקי 18 בינואר 2016

במילותיו האלמותיות של באגס באני: "מישהו בא לטניס?"

הפועל 18 בינואר 2016

גרייזס, עכשיו אכזבת. סרט האקשן הטוב בהיסטוריה, ובהפרש ניכר, הוא T2

Amir A 18 בינואר 2016

מלקרוא את הפוסט והתגובות כאן עושה רושם כאילו רוג'רס משחק עם עדת צילגרים שלא ברא השטן. בשלוש השנים הראשונות שלו על המגרש היה לו את ג'אנינגס שסיים מדורג 6, 15 ו-4 בליגה בתפיסה, והתקפת המסירה של הפאקרס גם היא מוקמה גבוה בליגה באופן כללי. אחר כך היה לו את נלסון ל-3 עונות, גם הוא עם מספרים לא רעים. קוב בזמנו וג'ונס העונה באמת הביאו מספרים זניחים.
כן, אז אפשר להניח שמאמן טוב יותר היה מוציא ממנו יותר. אבל אני רק יכול להניח שהמעמד של רוג'רס בארגון חזק יותר מזה של מקראתי ולהתפלא מה הוא עצמו עושה בנידון.

ק. 18 בינואר 2016

הביצה והתרנגולת… תשווה את זה למספרים של ג'אנינגס אחרי שעבר למינסוטה. תראה את המספרים של ג'יימס ג'ונס בגרין ביי השנה ובתקופה הקודמת לעומת תקופת הנדודים שלו.

בני 18 בינואר 2016

במשחק האחרון רוג'רז שיחק עם קבוצת נו באדיז שלא נתנה לו YAC בודד לרפואה. העובדה שהוא עשה קאמבק כזה עם שאריות של הPRACTICE SQUAD היא לא פחות מנס, ומגיע לו כל סופרלטיב

ק. 18 בינואר 2016

זה בדיוק מחזק את מה שאני אומר: גם מי שכן נחשב זה בעיקר בגלל שהוא מקבל ממנו כדורים

Amir A 18 בינואר 2016

שלא יובן לא נכון, ברור שרוג'רס הוא ק"ב ענק. רק שהרוח כאן בחלק מהתגובות, כאילו הוא משחק עם חבורת נכים ורק בגלל זה הוא לא מעוטר יותר לא בהכרח נכונה וגם לא עושה צדק עם ק"ב אחרים ומספיק עם נזכיר את פנסים שהיה מטרה מרכזית לבריידי כמה עונות.

בני 18 בינואר 2016

סרט האקשן הטוב ביותר בהסטוריה (בפער עצום עצום עצום) נעשה השנה.

D! פה ועכשיו 18 בינואר 2016

אקשן מסוג אחר אבל אני חושב שאני הולך איתך

כוכבית 18 בינואר 2016

???

בני 18 בינואר 2016

אם סימני השאלה מופנים אלי אז התשובה: MAD MAX FURY ROAD. סרט האקשן הטהור המופרע והמרגש ביותר שראיתי, וזה לא קרוב לשום דבר אחר

תומר 18 בינואר 2016

חשבתי שהתכוונת למשחק של קרוליינה וסיאטל אתמול

פאקו 18 בינואר 2016

אתמול אפילו לא בטופ-3 של סיאטל. הווילד קארד נגד מינסוטה בשבוע שעבר, הסופרבול של השנה שעברה ומעל כולם (לדעתי) גמר ה-NFC בשנה שעברה נגד גרין ביי עוקפים את זה בקלות.

austaldo 18 בינואר 2016

איזה סרט נוראי. מילא אם היית אומר את זה על "מקס הזועם" המקורי

עידו ג. 18 בינואר 2016

כתבת שלא הוגן לרדת על אנדי ריד ביום כזה אבל אני חושב שדווקא כן.
אני מעריך אותו מאד כמאמן כי הוא יודע להעמיד קבוצה על הרגליים והתוצאות מדברות בעד עצמן. אין הרבה מאמנים עם יותר ניצחונות ממנו גם לא בפלייאוף (מבין הפעילים רק קופלין ובליצ'ק) . אבל הבן אדם פשוט מקובע בצורה שקשה להאמין שאי פעם תוביל אותו לאליפות. אם אחרי המשחק אתמול הוא טוען בתוקף שניהול השעון היה מתוכנן כדי לא להשאיר לניו-אינגלנד זמן אז הוא ראוי לכל הביקורת. איך לומר המשימה הושגה בהצלחה הפטריוטס לא שמו עוד נקודות על הלוח. בקיצור לא נראה לי שוא הביא את הסגל הנוכחי לתקרת הזכוכית שלו אלא שהוא הביא את הסגל לתקרת הזכוכית שלו עם אנדי ריד על הקווים.

יובל 18 בינואר 2016

לטובתו ייאמר שאני חושב שהוא מאמן יותר טוב מטוני דאנג'י. אם שמרן ומקובע כמו דאנג'י זכה באליפות כל אחד יכול.

עידו ג. 18 בינואר 2016

עוד מחשבת KC אחת:
האם כול להיות שאחרי שלפני שנתיים אלכס סמית עשה חיקוי של פייטון מאנינג במשחק הפלייאוף מול הקולטס אז השנה בתגובה פייטון עושה חיקוי של אלכס סמית?

פאקו 18 בינואר 2016

לאלכס סמית אין הרבה אינטרספשנס.

עידו ג. 18 בינואר 2016

הכוונה למשחק אתמול.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

זה מצחיק כי בגרסה הראשונית של הטור הזה הופיעה בדיוק ההשוואה הזאת של פייטון לאלכס סמית. ואז נזכרתי ב-2006, כשכתבתי טור אחרי הניצחון של הקולטס בדיוויז'יונל (אני חושב על בולטימור) שבו השוויתי את פייטון לטרנט דילפר או משהו כזה – וכולנו יודעים איך זה נגמר.
בקיצור, פייטון הוא פייטון.

גיל 18 בינואר 2016

זה אומר שנראה אותו רץ כמו משוגע? המהלך אתמול שהוא נפל ואז זרק היה המהלך הכי מצחיק שלו שראיתי בחיים. חבל בשביל הסטילרס שהוא לא רוויואבל למרות שלא בטוח היו הופכים אותו.

יובל 18 בינואר 2016

למה שיהפכו אותו? אף אחד לא נגע בו והוא גם לא GAVE UP THE PLAY אלא קם מיד על הרגלים. גם לא יצא להם שום דבר מהדרייב בכל מקרה והם בעטו פאנט.

Yavor 18 בינואר 2016

מה זה GAVE UP THE PLAY? דיברו על זה בשידור ולא הבנתי

גיל 18 בינואר 2016

הכוונה שאתה יורד לקרקע תוך רצון לסיים את המהלך כדי לחסוך סאק. במקרה כזה מספיק ששחקן יריב יגע בך שהמשחק יעצר. הייתה קריאה בעייתית כזו באחד המשחקים של הג'יאנטס לפני שנתיים נדמה לי.

גיל 18 בינואר 2016

הוא דווקא כן נראה כאילו הוא התכוון לחסוך לעצמו סאק ואז פתאום ראה שחקן פנוי ובגלל שאף אחד לא נגע בו הוא החליט לזרוק. הבעייה היא שקשה להוכיח כוונות. זה לא קשור למה יצא או לא כי אי אפשר היה לדעת שלא יצא להם כלום. בכל מקרה, צריך לאפשר ערעור על כל החלטה.

מומין 18 בינואר 2016

איבדתי אותך כשהתחלת לדבר על פוטבול…אבל לגבי "מת לחיות" – כל מילה!!!

Amir A 18 בינואר 2016

עם כל הכבוד למקום ההיסטורי של מת לחיות והטרמיניטור 2 (ויש כבוד), הטרילוגיה של בורן נמצאת גבוה בהרבה. החל מהליהוק דרך המשחק וכלה בסיפור. ורק לראיה עד כמה זה לא פשוט לעשות דברים כאלו אפשר לראות את הסרט הרביעי בסדרה ולהבין שגם אם הכל כבר מוכן לך על הצלחת עדיין לא פשוט להוציא מוצר ראוי.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

ממש לא מסכים. הסרט הראשון סבבה לגמרי, אבל הבאים בתור מרגיש כאילו אתה צופה באותו סרט בדיוק.
והיתרון הגדול לטעמי של מת לחיות על כל השאר זה לא רק האקשן המצוין אלא גם חוש ההומור, שמשדרג את הסרט מאוד

Yavor 18 בינואר 2016

זה, ועוד משהו שהוא לדעתי הכי הכרחי להפיכתו של סרט למיתולוגי: משפטי מחץ שאתה זוכר לעד ויודע לצטט גם שנים אחרי.
בשליחות קטלנית יש רק משפט אחד כזה ("אני אחזור"), ובבורן-ים אין בכלל. במת לחיות יש לך לא מעט

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

+++

Amir A 18 בינואר 2016

טוב, זה עניין של טעם וריח. ולגבי סרטי פעולה גדולים לא הזכירו כאן כמובן את אינדיאנה ג'ונס הראשון ועוד יותר את השלישי. אני אעדיף כל אחד מהם על פני הסרטים שהוזכרו כאן (ולא נתייחס לשני ולרביעי שלטעמי לא היו ראויים למאכל).
ואת KILL BILL, שהצליח לגרום לאלימות להראות אסתטית כמו יצירת אומנות.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

בחירות ראויות, אין מה לומר

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

ולגבי קיל ביל, לא בטוח בכלל שהייתי מכניס אותו לקטגוריית סרטי האקשן אלא לזאת של סרטי טרנטינו, שזאת קטגוריה בפני עצמה. ממזרים חסרי כבוד הרבה יותר דומה לגאנגו מאשר לסרט מלחמה וכלבי אשמורת דומה לקיל ביל ולא לסרט פשע.
מה סרט טרנטינו הכי טוב זאת כבר שאלה בפני עצמה.

יותם 18 בינואר 2016

ממזרים, אפילו בראד פיט אומר את זה בסוף הסרט :P

תומר 18 בינואר 2016

כלבי אשמורת וספרו"ז, שתי דרגות מעל לכל השאר

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

דווקא את כלבי אשמורת אני (קצת) פחות אוהב. ספרות זולה כנראה בראש הרשימה שלי, יחד עם קיל ביל הראשון.

פאקו 18 בינואר 2016

גם אצלי ההתלבטות היא בין שני הנ"ל.
דרך אגב, זה מתחבר אצלי עם האוסקר המתקרב: סמואל ג'קסון היה צריך לדעתי לקבל את האוסקר על ההופעה בספרות זולה. אבל איכשהו אין ולא יהיה לתפקיד כזה סיכוי – מעדיפים סרטים ותפקידים נפוחים מחשיבות עצמית.

עמי ג 19 בינואר 2016

ספרות זולה וג'קי בראון הכי טובים.
כלבי אשמורת בתולי ומחוספס מדי.
קיל ביל אלים מדי.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2016

אתה הראשון אי פעם ששמעתי שמעריך ככה את ג'קי בראון. דם לדעתי הוא אנדרייטד, סרט טוב סך הכל – אבל בטח לא מהטובים של טרנטינו

פאקו 18 בינואר 2016

בטרילוגיית בורן, שיר הסיום המצויין (Extreme Ways של מובי) שמופיע בכל אחד מהסרטים הופך את עניין משפט המחץ למיותר.

urlacher 19 בינואר 2016

בקשר למשפטי מחץ של T2 –
אסטה לה ויסטה בייבי
ill be back
I need your clothes, your boots and your motorcycle
Come with me if you want to live
ויש עוד שאני שאני פשוט מניח שלא כולם מכירים אבל אולי הם כן.

אני בכל זאת לא חושב שזה מדד אבל שליחות קטלנית 2 זה סרט האקשן\מדע בדיוני הכי טוב שנעשה לפי דעתי.
מפסיד לסרט הטוב ביותר רק לליאון.

פאקו 18 בינואר 2016

בטרילוגיה של בורן, השלישי לדעתי הוא הטוב מכולם ונמצא אצלי גבוה ברשימת סרטי האקשן הטובים אי פעם. הראשון כמובן גם מצויין.

גיל 18 בינואר 2016

המבחן האולטמטיבי זה עד כמה היית רואה שוב את הסרט. סרטי בורן מצוינים אבל לא גורמים לי לראות אותם שוב. מת לחיות ושליחות קטלנית אפשר לראות שוב ושוב. אגב, גם הסרט הראשון של שליחות מצוין והייתי מכניס לרשימה גם את נשק קטלני, בעיקר השני.

Amir A 18 בינואר 2016

אצלי בדיוק ההיפך. את בורן אני יכול לראות שוב ושוב. את שליחות ומת לחיות לא.

יותם 18 בינואר 2016

למה זה המבחן האולטימטיבי?

יותם 18 בינואר 2016

ואם זה זה, אז המטריקס ללא תחרות.

גיל 18 בינואר 2016

כי ז\ה מראה כמה אתה אוהב את הסרט.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

את מת לחיות ראיתי כנראה לפחות מאה פעם. הוא נמצא בראש רשימת הסרטים שאני מסוגל לראות לא משנה כמה פעמים ראיתי אותם, יחד עם חומות של שתיקה.

דמוסתנס 18 בינואר 2016

חומות של תקווה…?

אם כבר מדברים על חומות של תקווה אז כבר פתחת את הדיון לסרט הכי טוב אי פעם. חומות של תקווה הוא ללא ספק הכי עוצמתי שראיתי.

Amir A 18 בינואר 2016

סינמה פרדיסיו

Zak 18 בינואר 2016

יש "חומות של תקווה" ויש "דמעות של שתיקה". מה שכן, לא נראה לי שאת השני מביניהם אפשר לראות כמה פעמים שרק רוצים (אלא אם כן רוצים לחטוף איזו התמוטטות עצבים מסיבית)

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

כן כן, חומות של תקווה. זה גם הסרט שקיבל את הדירוג הכי גבוה אי פעם בimdb

דמוסתנס 18 בינואר 2016

ובצדק רב.

גיל 18 בינואר 2016

מופרך לחלוטין.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

גם הוא רמאי?

בני 18 בינואר 2016

מצחיק, אבל במידה מסויימת הוא רמאי. עד 2008 הסרט שעמד במקום הראשון בIMBD היה הסנדק. באותה שנה יצא האביר האפל ויצר באז עצום, ביחד עם ציון שהביא אותו קרוב למקום הראשון, שהביא קמפיין של מעריצי האביר האפל להציף את הסנדק בציוני 0 שיורידו אותו מהמקום הראשון ויעלו את האביר האפל. האביר האפל לא הצליח לשרוד בציונו הגבוה, אבל הקמפיין הואיל להעלות את הסרט שהיה במקום השני באותו זמן למקום הראשון.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

מעולה!

גיל 18 בינואר 2016

לא, פשוט הטייה של מצביעים לסרטים חדשים. הממוצע של מטאקריטיק הרבה יותר אמין.

Zak 18 בינואר 2016

אריאל, זכור לי שדיברת במהלך העונה על מאט הסלבק שעדיין מעורר תקווה אצל כל בני ה 40 פלוס? התפקיד של הנס גרובר היה הראשון אי פעם של ריקמן בקולנוע – והוא ביצע אותו בגיל 42. יש עדיין לאן לשאוף!

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

Nice! אז להרשם ללימודי משחק?

Zak 18 בינואר 2016

או לימודי קווטרבק בפוטבול, מה שבא קודם

פאקו 18 בינואר 2016

כנראה שזה לא סרט שנופל בקטגוריה הקלאסית של סרטי אקשן (כמו סרטי טרנטינו שהוזכרו), אבל אם כן גם לוק סטוק של גאי ריצ'י נמצא אצלי מאד גבוה ברשימה.

תומר 18 בינואר 2016

ואחיו התאום סנאצ' (עם אחת מתצוגות המשחק המרשימות ביותר של בראד פיט)

פאקו 18 בינואר 2016

סנאץ' כמובן אדיר, אבל נמצא אצלי עדיין מתחת ללוק סטוק. לוק סטוק היה משהו שלא ממש ראו קודם, עם שחקנים לא יותר מדי מוכרים יחסית לאותה התקופה (חוץ מסטינג וויני ג'ונס – הברקות ליהוק). בסנאץ' ריצ'י לקח הרבה מאותם השחקנים מלוק סטוק, והוסיף להם שחקנים ידועים יותר – בראד פיט, בניסיו דל טורו, דניס פארינה, ורקח מזה את אותה מרקחת משובחת שלו. עדיין ללוק סטוק היה את יתרון הראשוניות לטעמי.

תומר 18 בינואר 2016

מסכים

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

רק שתדע, המבטא של בראד פיט בסאנץ? סע לצפון אירלנד, כולם שם ככה

פאקו 18 בינואר 2016

HIS MA!

תומר 19 בינואר 2016

איפה? בסלייגו ודונגל? דווקא כשביקרתי שם הופתעתי עד כמה היה לי קל להבין אותם

אריאל גרייזס 19 בינואר 2016

דונגל זה לא צפון אירלנד. בלפסט וכו'

כוכבית 18 בינואר 2016

מותחן קומי. גם לוק סטוק וגם סנאצ'. פיט נתן את המיטב שלו (לדעתי) ב-12 קופים ובמועדון קרב.

סרט שאהי הכי אוהב הוא "שובו של הנוסע השמיני" (שהוא אקשן במעטפת מדע בדיוני. כמו 'הטורף' או 'שליחות קטלנית')

austaldo 18 בינואר 2016

בראד פיט הוא השחקן הכי אנדרייטד. בגלל איך שהוא ניראה מעטים שמים לב כמה הוא שחקן טוב

דמוסתנס 18 בינואר 2016

צודק. גם לי הייתה את איתה הבעיה ולכן קריירת המשחק שלי אף פעם לא התרוממה (-:

ירוק 18 בינואר 2016

מעולה, אריאל. מצטרף לדיון אמנם מאוחר, אבל מסכים כמובן לגבי מת לחיות. אתה רומז לזה אבל נדמה לי שהרבה מהגדולה של הסרט הזה אפשר לייחס לליהוק ולמשחק של וויליס – שהוא שחקן אקשן אדיר בעיניי (בעיקר בגלל ההומור כמו שציינת).
אגב ריקמן – כולכם הזכרתם בצדק את חלק מתצוגות המשחק שלו, אבל לדעתי גם זו המפורסמת (סנייפ) מעולה ממש.

קארדנילס פנת'רס הולך להיות משחק אדיר. אני חושב שהפאטס דווקא לא ייתקלו בהמון בעיות, פייבוריטים ברורים לדעתי.

אריאל גרייזס 18 בינואר 2016

פתאום נזכרתי במשהו עכשיו – במת לחיות, ג'ון מקלין מנהל דיאלוג בווקי טוקי עם גרובר והאחרון אומר לו "אתה חושב שאתה ג'ון ווין", אז מקלין עונה לו " דווקא תמיד אהבתי את רוי רוג'רס ". אם אתם ממש רוצים קשר להשבוע..

austaldo 18 בינואר 2016

מת לחיות אחלה, אבל "טרמינייטור 2" הוא סרט האקשן הטהור הכי טוב עד היום. הסטה לה וויסטה, בייבי.
אם נכנסתם לדיון על הסרט הכי טוב – אז קחו לכם את "הסנדק" ו"האביר האפל" ו"חומות של תקווה" (שהם סרטים מעולים)
הסרט הכי טוב ברשימות שלי זה "בלייד ראנר". אלא אם כן תתפסו אותי ביום רע ומצב רוח דיכאוני ואז אני אגיד שהסרט הכי טוב אי פעם זה "דוני דארקו"

גיל 18 בינואר 2016

אין כמו בלייד ראנר. והרפליקן הראשון בדיוק יצא שבוע שעבר מפס הייצור.

matipool 19 בינואר 2016

גם אצלי בלייד ראנר בטופ 5 של כל הזמנים למרות שלא יצא לי לראות אותו המון זמן ובאמת קשה לי לבחור טופ 5 ואפילו טופ 10 של סרטים .
מה שבטוח זה ש "שיער" נמצא שם , כנראה במקום הראשון ( הסרט שראיתי הכי הרבה פעמים בחיים . סדר גודל של 40 פעם ) .

Leonidas 18 בינואר 2016

זה דיאלוג-[McCauley calls Van Zant on the phone]
Roger Van Zant: What are you doing?
Neil McCauley: What am I doing? I'm talking to an empty telephone.
Roger Van Zant: I don't understand.
Neil McCauley: 'Cause there is a dead man on the other end of this fuckin' line

AdamB 19 בינואר 2016

משהו על קרולינה סיאטל. מי שזוכר לפני שלוש עונות משחק עונה רגילה של סאן-דייגו דנבר, עוד בתקופת נורב טרנר.
סאן-דייגו הובילו 28-0 במחצית, והתפרקו מנטלית לחלוטין במחצית השנייה. כולל רגע שזכור לי במיוחד שפיליפ ריברס צועק בתסכול
על הקו התקפה שלו אחרי עוד סאק מיני רבים שהוא חטף. דנבר ניצחו כמובן.

לשחק נגד מומנטום, אחרי שכבר "ניצחת" את המשחק בראש שלך זו סיטואציה קשה מאוד. הייתי נותן לקרוליינה ציון "עובר" על המחצית השנייה אתמול.
גם ניצחו, ובעיקר לא הראו סימנים של התפרקות מנטלית תוך כדי.

אריק י. 19 בינואר 2016

מהו סרט האקשן הגדול בכל הזמנים? חתיכת שאלה גדולה וקשה. אני אישית מאוד אוהב את עימות חזיתי (ניקולס קייג', טרבולטה. מחליפים פנים וכו)
אם כי אני לא משוכנע שמדובר בסרט האקשן הגדול בהיסטוריה. אבל אני כן יודע מהו סרט הספורט הגדול בכל הזמנים : THE FAN (!) (!) (!).

תומר 19 בינואר 2016

סרטי ספורט שווים פוסט נפרד אני חושב
רשימה שלי בשלוף ובלי לדרג:
נתחיל מפוטבול
1) Any given Sunday, סרט נהדר אם כי על גבול הקיצ'יות ויש בו לא מעט פוטבול טוב
2) When game stands tall, עוד סרט פוטבול מרגש על קבוצת תיכונים שמתמודדת עם ההצלחה ועם החיים (מבוסס על סיפור אמיתי)
3) The plan, סרט פוטבול מעולה, הפעם על מכללות
קצת כדורסל:
5) Hoosiers, סרט שכבר הספיק להתיישן מאוד אולי אבל עם שחקנים מצוינים והרבה כדורסל (וכמובן – סיפור הסינדרלה הגדול מכולם)
6) White men can't jump, לא סרט גדול אבל אחד מסרטי הפאן האלה שכיף לראות
7) Blue chips, ניק נולטה מאמן מכללות שמנסה לשרוד בעולם של שחיתות
שונות:
8) Cinderela story, על המתאגרף ג'ימי בראדוק שהצליח נגד כל הסיכויים להיות קצת אלוף העולם, מרכבות האש, לזכור את הטיטאנים, השור הזועם, ספייס ג'אם, וואו יש עוד המון סרטים שלא זכרתי

ולמי שיגיד "מלך הסלים" אציין בעדינות שזו בדיחה שמיצתה את עצמה

אריק י. 19 בינואר 2016

תומר, תודה על ההשקעה. וכן זה בהחלט שווה פוסט נפרד.

Amir A 19 בינואר 2016

אשכרה לא הזכרת את Bull Durham? אריאל, תגיד לו משהו!

matipool 19 בינואר 2016

שדה החלומות . סרט הספורט מס' 1 ברשימה שלי וגם בטופ 10 הכללי .

אריאל גרייזס 19 בינואר 2016

מספר אחד!
כמובן, יש את כל סרטי האגרוף שאלו סרטי ספורט אבל זאת קטגוריה נפרדת כנראה כי אני לא חושב שיש כזה דבר סרט אגרוף לא טוב

ירוק 20 בינואר 2016

face off סרט מעולה, אני מתפלא שאתה הראשון שמזכיר אותו.
אם כי.. זה נחשב אקשן? אולי מותחן?

נץים 19 בינואר 2016

עכשיו כשהסיהוקס עפו, אפשר לדבר על סרטים… אז השלישייה הפותחת אצלי:
שבעה חטאים
חומות של תקווה
12 קופים

יוני חדש 19 בינואר 2016

חברים, אני חדש כאן ובפוטבול בכלל.. נהנה מכל רגע.
חייב להבין דבר אחד.
עם האונסייד קיק כזה דרמטי, מהלך שיכול לשנות מומנטום, למה לא משתמשים בו יותר?
שנית, למה לא ניתן לסמן fair catch גם במהלך הזה?
לא ברור לי כ"כ המהלך הזה, אשמח להסבר ממצה.
תודה תודה
יוני

נץים 19 בינואר 2016

באופן כללי אפשר לסמן fair catch, אבל הקטע באונסייד קיק זה שהכדור קודם פוגע בדשא ואז קופץ למעלה. ברגע שהכדור פוגע בדשא אי אפשר יותר לסמן fair catch.

דמוסתנס 19 בינואר 2016

לא משתמשים בו יותר כי אחוזי ההצלחה שלו מאוד מאוד נמוכים ומזכים את הקבוצה השנייה בעמדה מאוד טובה על המגרש.

קצת כמו שלא מחטיאים בכוונה מהעונשין בכדורסל בכדי לזכות בריבאונד אלא אם כן אין ברירה.

דמוסתנס 19 בינואר 2016

תגובה ליוני

עידו ג. 19 בינואר 2016

האונסייד קיק הוא מהלך עם אחוזי הצלחה נמוכים מאד (סביבות ה-20%). לכן קבוצות משמשתמשות בו בעיקר בסיטואציות שהן חייבות לקבל את הכדור כדי שיהיה סיכוי לנצח את המשחק. יש לציין שכשהמהלך נעשה בהפתעה ולא בסיטואציות כאלו אז אחוזי ההצלחה הרבה יותר גבוהים (מעל 50%). צריך לזכור שכישלון במהלך מציב את הקבוצה השנייה באופן מיידי כמעט בעמדה לעשות נקודות.
לגבי החלק של ה fair catch תשים לב שהכדור נבעט תמיד אל הרצפה ומשם הוא קופץ. הסיבה היא שמהרגע שהכדור פגע בקרקע הוא הופך ל"חי" ולכן אין אפשרות לסמן לתפיסה חופשית. מכאן לשחקנים משתי הקבוצות יש זכות לנסות להשתלט עליו. אם הכדור לא היה פוגע ברצפה אסור לשחקני הקבוצה הבועטת להפריע לשחקן שמנסה לתפוס את הכדור עד לרגיע שהוא נוגע בו.

יוני חדש 19 בינואר 2016

תודה תודה, עכישו הכל ברור יותר. מסתבר שצריך גם מיומנות כדי שהכדור יפגע בריצפה.
יפה!

אריאל גרייזס 19 בינואר 2016

לדעתי היום זה הרבה פחות מ-20%, אחרי ששינו את החוק ככה שאי אפשר להעמיס צד אחד. כמובן, הסיכויים עולים כאשר המהלך מפתיע לעומת סיום משחק כמו בקרולינה, שכולם מצפים לזה והסיכויים הם ממש ממש נמוכים

עידו ג. 19 בינואר 2016

טוב לא הייתי מודע לעד כמה השינוי הנ"ל היה משמעותי.
מאז ששינו את החוק בעונת 2009 אחוז ההצלחה של בעיטות אונסייד ירד ל-15% כשמדובר בסיטואציות בהן ברור שהקבוצה בועטת אונסייד אחוז ההצלחה יורד ל-10%.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2016

כן, תכלס די חבל. נכון שיש משהו לא הוגן קצת בלתת לקבוצה הזדמנות שלא באמת מגיעה לה, מצד שני – זה הופך את המשחק להרבה יותר דינמי

גיל 19 בינואר 2016

זה לא חבל אלא הגיוני. מה שלא הגיוני בעיניי זה האפשרות לגמור משחק על ידי הרצת השעון. לא מכיר עוד ספורט שאתה יכול לא לשחק ב2 הדקות האחרונות. לדעתי ב2 הדקות האחרונות השעון צריך להעצר בכל מהלך וקבוצות יהיו חייבות לנסות להשיג דאונים ראשונים.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2016

אני חושב שזה חבל. מותר לי?

תומר 19 בינואר 2016

אניי חושב שכל חוק "מלאכותי" כלומר כזה שנותן יתרון לקבוצה בדרך שאיננה התקדמות לקראת האנדזון הוא מיותר
האונסייד קיק אולי נכלל רק חלקית בקטגוריה הזו אבל עצירות השעון (נניח, זה שיש הבדל בין כדור שיצא החוצה לכדור שלא יצא החוצה), העשרים יארד שמקבלת קבוצה שבעטה את הפאנט אל מעבר לאנדזון, כל האיליגל פורמיישן למיניהן הם לדעתי מיותרים מכל כיוון שלא תסתכל עליהם.

גיל 19 בינואר 2016

מותר הכל, אבל זה לא הגיוני. אתה לא אמור להכניס מתח למשחק בצורה מלאכותית.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2016

המסירה קדימה מוצאת חן בעינייך? כי זה שינוי "מלאכותי" שהוכנס כדי ליצור עניין במשחק. והמרה של שתי נקודות, איך היא בעיניך? לא מלאכותית? לא נוצרה בשביל להכניס מתח? מה עם קשת השלוש? שעון 24 השניות?
בעיניי זה מאוד הגיוני להכניס אלמנטים שמייצרים מתח, בגבולות הסביר. לפסול באופן גורף כי זה "מלאכותי" זה טפשי, זה פוסל כל שינוי בערך שתרצה להכניס. אחד היתרונות הגדולים של פוטבול זה הדינמיות שלו.

תומר 19 בינואר 2016

אני לא חושב שהם מלאכותיים (כלומר לא מעבר לזה שכל המשחק הוא בסופו של דבר מלאכותי ולא נוצר בדרך טבעית) אלא טבעיים ומוסיפים אלמנטים למטרות המקוריות של המשחק.
העובדה שאם בעטת בעיטת הרחקה מעבר לקו מסוים יתחיל המהלך של היריב 20 יארד משם, אלמנט שדומה יותר לזריקת פרסות נניח, לא באמת מוסיפה "נפח" למטרה הראשית שהיא כאמור דחיפת הכדור קדימה.

עידו ג. 19 בינואר 2016

המטרה הראשית היא להשיג נקודות ולמנוע מהיריבה לעשות זאת. הדרך להשגת הנקודות קשורה לדחיפת הכדור קדימה. הדרך למניעת נקודות קשורה גם להרחקתו לכן אין שום דבר מלאכותי בחוקי הטאצ'בק. אם נעשה הקבלה לכדורגל ביטול החוק הנ"ל יהיה שקול על האיסור לשים שוער בשער בכדורגל.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2016

יש משהו אחד בחוק הטאצ'בק שאני שונא וזה שאם פימבלת את הכדור לתוך האנדזון והוא יצא שם החוצה אז זה טאץ'בק. בעיניי זה חסר הגיון לחלוטין – הרי אם אותו דבר קורה על קו האחד הכדור נשאר אצלך, אז למה זה גורם לאיבוד הכדור? ועוד שהקבוצה השניה מקבלת אותו בעמדה נוחה
שלפחות תקבל אותו על האחד!
בכל אופן, אני לא יודע מה זה מלאכותי ומה לא. יש חוקים וזהו. ומותר לשנות אותם על מנת להגדיל עניין במשחק. כמובן שאפשר להיות בעד ונגד חוק מסוים אבל מסיבות ברורות ולא כי "הוא מלאכותי"

עידו ג. 19 בינואר 2016

אהה כן- בעיני זה החוק הכי מטופש בפוטבול.

גיל 20 בינואר 2016

כל השינויים שאתה מדבר עליהם הם לא מלאכותיים בכלל אלא נועדו להגביר את העניין הכללי במשחק ולא משחקים לטובת קבוצה זו או אחרת. אונסייד קיק הוא אסטרטגיה שנועדה כמעט תמיד לתת לקבוצה מפסידה אפשרות לחזור למשחק. זה בערך כמו לתת לקליעה מ15 מטר 5 נקודות כדי להכניס עניין. כל חוק שנועד בעיקר לקבוצה אחת הוא פסול בעיניי.

עידו ג. 20 בינואר 2016

אונסייד קיק זה לא חוק אלא ביצוע של בעיטת הפתיחה באופן מסויים. האנלוגיה שנתת לדעתי היא לא טובה כי המהלך עצמו אינו מעניק לך ניקוד. האנלוגיה המקבילה תהיה כשקבוצה הנמצאת בפיגור סל בשניות הסיום תשלח 5 שחקנים להשתלט על המסירה של הכדור פנימה. זה מהלך עם סיכון גבוה ובהתאם גם התמורה גבוהה. צריך אבל לזכור שגם אם הוא מצליח ההתקפה צריכה לעשות את שלה כדי לקבל נקודות.
אני לא רואה במהלך שום דבר בעייתי או פסול.

גיל 20 בינואר 2016

מה זה לא חוק? זה משהו שקיים בפוטבול אז הוא חייב להיות חוק. זה שאפשר לקיים אותו לא רק בסוף משחק זה סיפור אחר אבל 90% מהמקרים הם לסוף המשחק ולכן זה היייעוד המעשי שלו. ברור שהוא לא מבטיח נקודות ובמצב הנוכחי באמת אין שום בעייה איתו רק שאריאל רצה שהוא יהיה בעל סיכוי גבוה יותר להצלחה כדי להכניס עניין למשחק. לי נראה שהוא דווקא בסדר גמור במצב הנוכחי למרות שאני לא הכי משתגע אליו. אם כבר אני אומר שבשביל ליצור עניין שיכריחו קבוצות לשחק ב2 דקות האחרונות ולא יאפשרו להתקפה לבזבז זמן.

עידו ג. 20 בינואר 2016

הכוונה היא שהחוק אינו מבדיל את האונסייד קיק מקיקאוף רגיל. מהסיבה הזו היעוד המעשי של המהלך הוא בעיטת פתיחה שנועדה להעביר את הכדור לקבוצה השנייה ולא להיפך. אולי מה שאתה מנסה להתכוון שהסיכוי של הקבוצה הבועטת להשתלט על הכדור צריך להיות מוגבל ביותר. במקרה כזה צריך להכניס הגבלות שימנעו בסיכויי הקבוצה הבועטת .

גיל 20 בינואר 2016

החוק הספציפי הבעייתי הוא זה שמאפשר לקבוצה הבועטת להשתלט על הכדור במקרה שהוא נבעט לקרקע. אם מבטלים את החוק הזה אז אין אונסייד קיק.

עידו ג. 20 בינואר 2016

אני מבין את הנקודה שלך. הבעיה שאם תבטל את החוק הזה אתה שובר את האיזון לכיוון השני. אין לקבוצה המקבלת מה להפסיד המלך הקיק-אוף כי במקרה כזה היא אפילו לא נדרשת לגעת בכדור (כמו בפאנט). לכן אני מעדיף את המצב הקיים (גם בגלל שאני אוהב את העניין שזה יוצר. בעיני זה לא נותן בונוס לקבוצה ש"הייתה גרועה כל המשחק" אלא עוזר באופן מאד חלקי לקבוצה שנשארה מספיק קרוב). אפשר אולי לחשוב על שינוי שידרוש שהכדור יעבור X יארד באויר אבל כל נה שזה יעשה זה רק לשנות את האופי של האונסייד קיק כי עדיין ינסו אותו גם לאחר שינויכזה של החוק.

גיל 20 בינואר 2016

אני לא רואה בזה בעייה. פאנטים ובעיטות פתיחה נועדו לתת יתרון לקבוצה המקבלת לדעתי. אם הם לא נוגעים בכדור אז הם מוותרים על אפשרות להתקדם שזו זכותם. כמובן שיש בזה סיכון מסוים לפאמבל. זה נראה לי סביר במיוחד עם ההזזה של בעיטות הפתיחה שנועדה לחסוך פגיעות ראש.

כאמור, אתה רוצה לתת אפשרות להגנה לחזור למשחק? תן להם אפשרות לשחק בשתי הדקות האחרון ותאסור על ניל דאון. קבוצות חייבות בעיניי לשחק עד הסוף. זה המראה הכי מטופש בספורט שעוד לפני שהשעון נגמר כבר חוגגים.

עידו ג. 20 בינואר 2016

יש כאן הבדל מכיוון שבפאנט לקבוצה המקבלת יש את הסיכון שהקבוצה הבועטת תשיג דאון ראשון אם תנסה לקדם את הכדור במקום לבעוט. לעומת זאת בבעיטת פתיחה הסיכון הנ"ל לא קיים לכן "הוגן" לדרוש את כיסוי הבעיטה בניגוד לפאנט.
מצד שני זה בהחלט רעיון מעניין ששווה לשקול איך ליישם אותו.

גיל 20 בינואר 2016

נכון, פאנט הוא לשיקולה של הקבוצה התוקפת, אבל בעיטת פתיחה (בהנחה שאין סייפטי) מגיעה אחרי שהבקעת שער שדה או ט"ד. מה ההגיון לתת לקבוצה שני פוזשנים התקפיים ברציפות? זה מפר את המוסר של המשחק ההוגן.

פאקו 20 בינואר 2016

בעיניי מדובר בחוק שקול לחלוטין למצב של עבירות בכדורסל בסיום משחק, כדי לנסות להחזיר את הכדור אליך. אני זוכר את זה כשהכניסו את זה לארץ (ולאירופה), והתבכיינו על זה שזה נותן סיכוי לקבוצה לנצח למרות שלא הובילה במשך המשחק (לפני כן הקבוצה יכלה לבחור אם לקחת את העונשין או להוציא מהצד). מדובר בשני המקרים בחוק לגיטימי לחלוטין שנועד למנוע גארבג' טיים, כמובן עם דאון סייד (הסיכוי הגדול יותר של הקבוצה המקבלת לקבל כדור בפוזיציה טובה במגרש או הסיכוי הטוב יותר להוביל עם קליעות העונשין).

עידו ג. 20 בינואר 2016

האמת זו הקבלה יותר מוצלחת.

גיל 20 בינואר 2016

נכון, אפשר להקביל אותו לעבירה מכוונת וגם זה פסול אפילו יותר. כמה פעמים 2 דקות אחרונות מתארכות לחצי שעה בגלל כל העבירות ופסקי הזמן? הוא בעייתי לא בגלל שהוא יכול ליצור עניין (כאן הקבוצה המובילה יכולה לנצח אם תקלע עונשין) אלא כי זה לא ממש כדורסל. זה לוקח את האלמנט הכי משעמם והופך אותו למרכזי. את זה אפשר לשנות על ידי שעבירה מכוונת תזכה בשתי זריקות וכדור מהצד.

אני באופן עקרוני נגד לתת לקבוצה מפסידה חבל הצלה בשביל ליצור עניין במשחק. למה לפגוע בקבוצה ששיחקה טוב רוב המשחק?

פאקו 20 בינואר 2016

אני לא הקבלתי את זה לעבירות מכוונת (בלתי ספורטיביות או טכניות), אלא לעבירות רגילות. עבירות מכוונות כבר היום זוכות לסנקציות בסגנון שהצעת, ואין לי שום בעייה שעבירות בסגנון האק דה X, קרי כאלו שאינן קשורות למהלך המשחק, ייחשבו לעבירות מהסוג הזה – הן בהחלט מכערות את המשחק. עדיין, אני מעדיף עשרות מונים את המצב הנוכחי בו לקבוצה בפיגור יש צ'אנס לנצח על המצב לפני כן בו יתרון של 10 נקודות שלוש דקות לסיום היווה את סוף הסיפור במשחק, ולכן לא הייתי נוגע בעבירות רגילות.

גיל 20 בינואר 2016

עבירה מכוונת היא לא עבירה בלתי ספורטיבית וזה בדיוק מה שדיברת עליו. בסופי משחקים צמודים יש עבירות מכוונות ישר כשכדור נכנס למגרש. אם היו מתייחסים לעבירה כזו כמו בלתי ספורטיבית אז לא הייתה המריחה שיש היום.

וב10 הפרש עם שלוש דקות לסוף אין סיבה לעשות עבירות כי זה המון זמן. הבעייה היא עם בערך 5-7 הפרש חצי דקה לסוף. אני לא רואה סיבה לתת חבל הצלה לקבוצה שהייתה פחות טובה כל המשחק? למה צריך לתת צ'אנס בכוח לקבוצה מפסידה? שיקבלו את ההפסד וימשיכו הלאה. זה לדעתי חוסר צדק ספורטיבי.

רקס שמן לנצח 20 בינואר 2016

אני ממש בשוק שאף אחד לא הזכיר את הפריצה לאלקטרז?!?!…ללא ספק סרט האקשן הכי טוב בכל הזמנים.

Comments closed