למה היאנקיז ייראו את הוורלד סירייס מהבית

ננסה לשחרר עוד פוסט אחד לפני שהולכים לצבא. כמו כל שנה, גם השנה הוורלד סירייס לא יהיה בדיוק מה שציפינו. במקום לפגוש שם את היאנקיז והפיליז, כמו בשנה שעברה, נראה שם את טקסס והג'איינטס, שמעט מאוד הימרו עליהם שיגיעו לשלב הזה. במאמר מוסגר – עד עכשיו הצלחתי לנחס את כל מי שבחרתי ואני עם אפס מארבע בבחירות שלי לוורלד סירייס. ברגעים אלו יוצאות משלחות מטקסס וסן פרנסיסקו כדי לשכנע אותי כל אחת שאבחר בקבוצה השניה כמועמדת לזכיה.

בכל מקרה, הנקודה הזאת היא זמן טוב לנסות להבין למה בעצם קיבלנו כזה גמר לא צפוי:

– קודם כל, כי הפלייאוף בבייסבול הוא לא יותר מקראפ-שאט. מה לעשות, כל הפוסט סיזן למשל ולאד גררו לא פגע בכלום, ואז במהלך אחד הוא ניצח את המשחק השישי. שלא לדבר על חואן יוריבה, שפתאום הפך לגו-טו-גאי של הג'איינטס. חואן יוריבה! ככה זה, יותר מזל משכל.

– אם בכל זאת ננסה למצוא סיבות שכלתניות, אז אין ספק שהפעולות של היאנקיז השנה לא היו מוצלחות כמו שנה שעברה. הם הניחו שאת הבסיס לעוד אליפות יש להם (מה שנכון) והוסיפו את גרנדרסון במקום דיימון ומאצטוי ואת חבייאר ואסקז לרוטציה היעילה שלהם. מה שהם לא לקחו בחשבון זה שאנדי פטיט כבר לא ילד ובעיקר – שאיי ג'יי בארנט נתן שנה שעברה עונה טובה במיוחד, מה שאומר שמתי שהוא תבוא הנפילה. 

– כמובן, גם ההימור על ואסקז, 6 שנים אחרי שהוא חירב להם כל חלקה טובה, היה מוזר מאוד. האם היו פיצ'רים אחרים שהם יכלו ללכת עליהם במקום? ובכן, כנראה שלא. אבל כשסיאטל מכרו את קליף לי באמצע העונה וכשיוסטון מכרו את אוסוולט באמצע העונה וכשאריזונה מכרו את דני הארן באמצע העונה – לא היתה שום סיבה שהם לא ינסו ללכת על אחד מהם. מה עוד שקליף לי יימצא את עצמו במדים המפוספסים בעוד כמה חודשים ממילא.

– טעות נוספת, שנעשתה כבר ממש בפלייאוף, היא ההחלטה של ג'ירארדי ללכת עם איי ג'יי בארנט במקום לתת לסבאת'יה להגיש על שלושה ימי מנוחה. העונה של היאנקיז היתה תלויה בעצם במשחק מס' 4 – מעט מאוד קבוצות (6 מתוך 30, ליתר דיוק) חזרו מפיגור 3-1, ואתה הולך עם הפיצ'ר הכי גרוע שלך העונה? יותר מזה, נניח שהיאנקיז מגיעים למשחק 7, את מי אתה מעדיף שיעלה מול קליף לי, אנדי פטיט או סבאת'יה? שלא לדבר על זה שסבאת'יה הוכיח לא פעם בעבר שהוא יכול להגיש על מנוחה קצרה בלי שום בעיה.

– ואם מדברים על קליף לי, אז השאלה הנשאלת, האם הטרייד של הפיליז עליו לסיאטל היה טעות? מצד אחד, ראינו מה שלי עושה בפוסט-סיזן, הוא פשוט מדהים. מצד שני, לפיליז עדיין היה את האלידיי, יחד עם האמלס, והם הביאו את אוסוולט באמצע העונה והוא יישאר שם עוד שנה לפחות כך שפיצ'ינג לא היה חסר להם. ולמרות זאת, אני חושב שזאת היתה טעות. זה נכון שלי לא היה נשאר בפילי, אבל מה שהוא יודע לעשות בפלייאוף, זה פשוט בלתי נתפס, והיה שווה את המחיר.

– דרך אגב, צריך לשאול – האם ההפסד של ה-AL במשחק האולסטאר, לראשונה אחרי שנים, משחק לטובת טקסס בעצם? כי עכשיו, לי צריך לפתוח את משחק אחד בחוץ, מקום שהוא מגיש בו הרבה יותר טוב מאשר בארלינגטון. כמובן, הוא ייצטרך להגיש עוד משחק אחד לפחות בבית, אבל עד אז חזון למועד.

– ואם אני רון וושינגטון – אני נותן ללי להגיש על שלושה ימי מנוחה את משחק 4. כשיש לך שחקן כל כך דומיננטי בפלייאוף, אתה לא משחק איתו אלא נותן לו להגיש כמה שיותר. שלושה ימי מנוחה פעם אחת (או אולי פעמיים, אם נלך למשחק 7) לא הרגו אף אחד.

– הג'איינטס, לעומת זאת, יכולים להרשות לעצמם לשים את המגישים שלהם על מנוחה רגילה, כי גם סאנצ'ז וגם באמברגר או איך שקוראים לו, הם מגישים ראויים. שלא לדבר על זה שלינסקאם בחור הרבה יותר עדין מאשר לי, למשל.

– הסדרה שהולכת להיות לנו החל מיום רביעי אמורה להיות מעניינת במיוחד כי היא מפגישה שתי קבוצות עם דגשים שונים לגמרי. הג'איינטס אמנם ניצחו את הפיליז באמצעות חבטות טובות אבל הם מעל הכל קבוצת פיצ'ינג והריינג'רס לעומת זאת הם קבוצה עם פיצ'ינג לא רע, אבל נשענים המון על המחבטים שלהם. בקיצור, הג'איינטס היו מתים שיהיה להם חובט כמו ג'וש האמילטון, למשל.

– אז מי ינצח? זה עם הפיצ'ינג היותר טוב. הג'איינטס לוקחים את זה, אבל זה יהיה צמוד.

– ובחייאת, אולי סוף סוף נקבל וורלד סירייס של שבעה משחקים, מה שלא ראינו מאז 2002?

פנטזי שבוע 7
סטוק. צ'יצ'ריטו. שלוש נקודות

No Comments

איתי נ. 24 באוקטובר 2010

וורלד סרייס של 7 משחקים כשברקע יש פוטבול ומתישהו מתחיל ה- NBA. מתי נלך לישון????

טוב נו, עזבו אתכם משינה. א-מ-ן!!!

גיל 24 באוקטובר 2010

היאנקיס הפסידו כי הם פשוט לא היו בכושר. זה לא קשור למהלכים אלו או אחרים שבדיעבד תמיד אפשר לנתח. בחצי הראשון של העונה הם היו בלתי פגיעים כמעט ואני דווקא שם את האשמה על פיל יוז. הוא היה מצוין עד האלוסטאר אבל אחרי זה נחלש והיה ברור שהוא לא יעשה הרבה בפלייאוף. גם סבתיה לא ממש בכושר והחובטים בכושר בינוני במקרה הטוב. כמעט כל משחק פלייאוף הקבוצה נכנסה לפיגור מוקדם שקשה מאוד לצאת ממנו.

לגבי הוורלד סירייס הייתי הולך על טקסס ולדעתי זה יגמר די מהר.

Comments closed