ערב של כדורגל

כמה מחשבות על ליל אמש

בדרך כלל אני לא נוהג לכתוב על כדורגל ישראלי – יש פה באתר אנשים שמבינים ומתעניינים בתחום הרבה יותר ממני – אבל יש כמה דברים שהצטברו לי אחרי ליל אמש שמרגיש לי ששווים יותר מאשר סתם תגובה בפוסט אחר או פוסט פייסבוק, אז אני אביא אותם פה.

– טוב מאוד שראיקוביץ שיחק אתמול. לא כי הגיע לו לשחק – אני חושב שמרבית אוהדי מכבי השפויים יודו שמגיעה לו הרחקה – אלא כי ככה אין תירוצים לאף אחד. אין כוכביות, אין מה היה קורה אילו (כמעט המשכתי "בנאדו מתחיל את השנה", זה כבר בא לי טבעי).

– וסיבה עוד יותר טובה שהוא שיחק – שמישהו סוף סוף הפסיק את הבדיחה הזאת של בית הדין המשמעתי. שוב, העונש של ראייקו מוצדק לחלוטין. ואולי לפי תקנון זה או אחר הוא לא צריך להיות מיוצג על ידי עורך דין. אבל בסופו של דבר יש פה סוג של גוף חסר פיקוח לגמרי שעושה, תסלחו לי על הצרפתית – מה שבזין שלו.

לא היתה שום סיבה בעולם לא לאפשר לראיקוביץ להיות מיוצג על ידי עורך דין. אין באמת שום הגיון בזה שאי אפשר לערער על עונש, כמו שאמר בית משפט המחוזי (תוך כדי התערבות בוטה בתקנון ההתאחדות, דרך אגב – התערבות שאני לא בטוח שעומדת במבחן המשפטי, גם אם אני לא משפטן). אין שום הגיון בעונשים השונים שמוטלים על קבוצות או על מאמנים. אין דין ואין דיין. אוהד אופטימי היה אומר שאולי עכשיו יואילו בטובם לעשות שם סדר אבל אני אף פעם לא הייתי חשוד באופטימיות יתר. ימשיכו לעשות מה שהם רוצים ואנחנו נמשיך לתהות למה.

– אם נלך למשחק עצמו, הרי שהוא היה המשך ישיר של שני המשחקים הקודמים של מכבי (אם נשאיר את סחנין בגביע בצד) – מכבי נתקלה שלוש פעמים בקבוצה שהמטרה שלה היא להוציא נקודה, ולא הצליחה לפרוץ את הבונקר. זה לא מקרי בעיניי שה-270 דקות הללו בלי גול מגיעות דווקא לאחר שבירת השיא העונתי של זהבי. היתה אז תחושה באוויר, אחרי גול הניצחון ההוא מול ביתר בדקה ה-90, שכבר שום דבר לא יעצור את המכונה הצהובה. יותר מזה, שאף אחד לא יכול לעצור את זהבי. שמתי שצריך, הוא יבוא וישים את הגול שינצח את האליפות.

לכו תדעו, אולי זה עוד יקרה, אם באר שבע תמעד, אבל כרגע מה שקרה זה בדיוק ההיפך – מכבי פיתחה תלות גדולה מדי בזהבי. כל העונה דיברו על זה הפרשנים, ומצד שני אוהדי מכבי נפנפו אותם. הרי יש עוד הרבה שחקנים טובים במכבי ועוד הרבה שחקנים שמו גולים. וזה נכון. אבל מכבי קצת התרגלה – התרגלה מדי – לזה שכשצריך, באמת צריך, זהבי יהיה שם.

והאמת, שזהבי היה שם. בכל שלושת המשחקים, כולל אתמול, הוא הגיע למצבים שהיו נגמרים בעבר בשער. אבל מה לעשות, לכל שחקן, גם הטוב ביותר, יש תקופות קצת פחות טובות וזהבי נמצא עכשיו באחת כזאת. גם מול ביתר, דרך אגב, שם הוא ניצח את המשחק – הוא פספס כמה וכמה מצבים שהוא לא נוהג לפספס. גיל שלי אמר לי היום שג'ורדי ניסה להביא תחליף (מדונדין, סה) כדי שיהיה עוד מישהו שישים שערים – אבל אני לא בטוח שזאת באמת הבעיה. זה לא שהתחליפים שהגיעו לא מספיק טובים כמו שהקבוצה פשוט רגילה מדי לזהבי. במשך שלוש שנים אתה משחק על שחקן אחד, אין סיבה שפתאום זה ישתנה.

zehavi

– ולגבי התקופה הרעה של זהבי, אולי מישהו כבר דיבר על זה, אבל לי הוא נראה בעיקר עייף. זה לא רק שמכבי עברה ליגת אלופות השנה, מה שכידוע מוציא את האוויר לאלופות ישראליות, אלא שזהבי שיחק כמעט כל משחק אפשרי. קצת (להבדיל אלף אלפי הבדלות) כמו העייפות שראינו אצל המשולש הקדמי של בארסה השנה. וכשההבדל בין אליפות למקום שני זה השפיץ של הנעל, כדור אחד מדויק יותר שהיה נכנס לשער – חוסר המנוחה לזהבי בתחילת העונה עשוי היה להיות זה שהכריע בסוף את האליפות.

– אני מניח שמהתגובות שלי לאורך הזמן האחרון יש הרבה שחושבים שאני שונא מכבי גדול. האמת היא שלא. למעשה, במשך תקופה ארוכה היא אפילו היתה הקבוצה "השניה" שלי בארץ, בזמן שזו הראשונה התברברה לה בליגות הנמוכות. אהבתי את המכבי הישנה, זאת שהכל מתפקשש לה, אהבתי את אליפות הנגרים של קלינגר וממש חיבבתי את מכבי שלקחה אליפויות בשנים האחרונות.

גם עכשיו, אין בי איזה שנאה יוקדת למכבי. מה שכן יש זה אמפטיה יוצאת דופן לבאר שבע, שאני ממש אשמח אם תיקח אליפות. מכבי בסך הכל עומדת בדרך שלה (טוב, וגם ההתנהלות של חלק מהאוהדים שלה טיפה מעוררת אנטגוניזם).

– זה לא רק העובדה שבאר שבע לא לקחה אליפות 40 פלוס שנים, משהו שאני כאוהד ליברפול יכול מאוד להזדהות עם זה. זה קהל האוהדים מהטובים שיש בארץ, זה הדרך שהקבוצה הזאת עשתה מאיצטדיון עלוב ובעלים שמנהל בשיטות של שנות השישים, למקום שבו היא עכשיו. קבוצה שמנוהלת לתפארת, שמחוברת עד הסוף לאוהדים שלה, עם איצטדיון מקסים. ומה שהכי מדהים בעיניי זה שזה לא נעשה במרכז הארץ. הפרויקט של גולדהאר הוא מרשים בכל קנה מידה, אין ספק. אבל לטעמי זאת חוכמה קטנה יחסית לעשות אותו בצנטרום של המדינה, איפה שכל הכסף זורם, עם קהל אוהדים ענק שרק מחכה שיבוא המשיח. זה דבר אחר לגמרי לעשות את זה בעיר פריפריאלית (גם אם גדולה) כמו באר שבע, בלי מחלקות נוער בכל הארץ, בלי תקציבי ענק (כן תקציבים גדולים, אבל לא היתה פה הקפצה עצומה של מחירי השוק), עם החזרה של שחקני בית כמו ברדה, עם מאמן ישראלי ובעלים ישראלי. אני חושב שגם אוהדי מכבי השרופים ביותר יגידו מברוק גדול לבאר שבע אם היא תיקח פה תואר בסוף.

– הא, ה"אם" הזה. תשמעו, המצב של באר שבע היום – שלושה משחקים לסוף, אסור לה להפסיד אבל מותר לה להוציא תיקו, אחרי שהיא עוברת את היריבה הגדולה שלה – מזכיר לי בצורה איומה את המצב של ליברפול לפני שנתיים. כל כך מזכיר לי, שאני כבר כואב מראש את כאבם של אוהדי הפועל באר שבע על אובדן האליפות כשיגיע. ברדה, בבקשה בבקשה – אל תחליק, הא?

– אחרי המשחק של מכבי, עברתי לראות את המשחק של צ'לסי מול טוטנהאם. מה אני אגיד לכם, לא חגגתי ככה בחיים גול של צ'לסי. ממש שמחתי, כמו רובנו אני מניח, על האליפות של לסטר. אבל אני אגיד דבר אחד על זה – קראתי לא מעט אנשים שכותבים היום שאם לסטר עשתה את זה, הרי שכל דבר אפשרי. אז הנה אני בתור אוהד הפועל כפר סבא, האם אני חושב שעכשיו יש לנו סיכוי לאליפות שנה הבאה (או בשנים הקרובות)? התשובה היא לא רבתי.

למעשה, האליפות של לסטר היא בדיוק מסוג היוצאים מן הכלל המעידים הרבה יותר על הכלל. זה משהו שקורה פעם ב-30 שנה וחוסר האפשריות שבו מצביע על העידן שבו אנחנו נמצאים, שאליפות מהסוג הזה היא משהו שאנחנו לא ממש יכולים לדמיין. לצערי, האליפות הזאת הרבה יותר הוכיחה לנו שלמרות שפעם באלוהים יודע כמה זמן האנדרדוג יכול לעשות קסם, הרי שאנחנו חיים בעידן (לא רק בספורט, בכלל) שבו החזקים הם הרבה יותר חזקים. אני חושש שעוד כמה שנים הזכרון של האליפות הזאת של לסטר יהפוך לאיזה אנקדוטה במרחב הזמן שכולם ייזכרו בה בערגה.

באר שבע אוחזת באליפות
אגדה בתחת שלי

59 Comments

אוריה 3 במאי 2016

יפה מאוד!

יואב 3 במאי 2016

אריאל,
פוסט מעולה.

גדי 3 במאי 2016

התרגשתי לקרוא.

רפאל 4 במאי 2016

פייר, גם אני…
היו כמה וידויים אישיים מרגשים : ).
אחד הדברים המשמעותיים שמפריעים לי בפורמט הליגה הוא חוסר האונים של קבוצה להתחרות על התואר
כשהיא תלויה לגמרי במאזן ובקצב צבירת הנקודות של קבוצות אחרות.
כפ"ס בשלב מסוים העונה ( עולה חדשה וללא ציפיות מיוחדות למעט להשאר בליגה בואו לא נשכח ) יכלה גם להעפיל לבית העליון ומשם
עם היכולת החלשה של חיפה, אפילו לאיים על מקום רביעי.
זה ממש לא היה בשמיים וגם לא עונה של אזור 50 אחוזי ההצלחה.
אבל לך תתמודד עם קבוצות שרצות ראש בראש בקצב של כ 75-80 אחוז.
ככל שהעונה מתקדמת, גם הפערים בטבלה יגדלו וזה רק שאלה של זמן מתי גם באופן תאורטי ייגמר ה'חלון'.
כי באופן מעשי, כבר שנים שאף אחד מה'קטנות' לא מפנטז על להגיע למצב שהן מתחרות על ראשות הטבלה לאורך 36 מחזורים.

מי שזה אמור להפריע לו הכי הרבה זה הקבוצות האלה ואוהדיהם.
אבל אנו עסוקים מידי במלחמות בעקיצות בין אוהדי הגדולות הקבועות.
החשיבה הנוכחית פשוט הרגה את החלום הספורטיבי ואנו מתמקדים בעיקר בהערצה של סמלים וכוח.

אופיר (החדש) 5 במאי 2016

קריית שמונה?

אשר 3 במאי 2016

איפה עומדת האליפות של קרית שמונה?
לא רואה הבדל עצום בינה לבין כפר סבא.

גיא זהר 3 במאי 2016

האליפות של ק"ש לא היתה כמו לסטר אאוט אוף דה בלו (תרתי משמע). ק"ש היתה קבוצת צמרת שניצלה חולשה חד שנתית. כמו למשל אם וולסבורג ייקחו אליפות (והם לקחו).

אריאל גרייזס 3 במאי 2016

גם היא, כמו האליפות של לסטר, משהו שיקרה פעם ב-30 שנה. מין הצטרפות מקרים כזאת של שנה חלשה של כל הקבוצות הגדולות פלוס רכש טוב ומאמן טוב של קבוצה קטנה. אבל בוא נזכור את זה – יש הרבה קבוצות קטנות. על כל לסטר שלקחה יש את נוריץ ובורנמות ואפילו אברטון או ניוקאסל שלא לוקחות. ועל כל קרית שמונה יש כפר סבא ורעננה ופתח תקווה ועכו שלא רואות אליפות. בקיצור, פעם ב-20 שנה קבוצה קטנה תיקח אליפות פה (אני חושב שהקטנה האמיתית האחרונה פה לפני קרית שמונה זה בני יהודה, הפועל חיפה באה עם גב גדול מאחוריה. וגם בבני יהודה ההיא שיחקו סיני ואלון מזרחי) אבל מה הסיכוי שזאת תהיה הקבוצה הקטנה שאתה אוהד?

היסטוריון ששל ספורט 3 במאי 2016

מזרחי לא שיחק וגם אם כן לא כבש ולו שער בודד..רק בעונה שאחרי ורביבו גם.
בכל הקשור ללסטר לא ניתן להשוות אותה לא לק"ש ולא לוולפסבורג אולי קצת לוורונה.
זו אליפות חסרת תקדים .

אריאל גרייזס 3 במאי 2016

אתה צודק, הוא שיחק רק שלושה משחקים. אבל זאת עדיין היתה קבוצה חזקה, שאומנה על ידי שפיגל שנחשב אז למאמן הטוב בארץ

אריאל גרייזס 3 במאי 2016

ואני מסכים שלסטר זה משהו אחר לגמרי. פערי התקציב בין כפר סבא למכבי (שלא לדבר על קרית שמונה בעונת האליפות) הם כאין וכאפס לעומת פערי התקציב של לסטר לצמרת הפריימרליג

גיא זהר 3 במאי 2016

דווקא פערים התקציב דומים (פי 5-6)

אריאל גרייזס 3 במאי 2016

פער זה דלתא. תסכים איתי שההבדל בין 300 מיליון ל-50 מיליון גדול מההבדל בין 30 מיליון ל-5 מיליון.
מה יותר חשוב, הפער או המכפלה זאת כבר שאלה מעניינת

איציק 3 במאי 2016

בסקאלה לוגריתמית זה אותו פער.
אני חושב שבתקציבים מאד קטנים זה לא משנה הפרש או מכפלה, כי לא זה ולא זה לא מאפשר קיום נורמאלי. גם בתקציבים מאד גדולים זה לא משנה כי אם יש לך תקציב של 10G$ או 100G$ הפרש ברמת השחקנים ושאר האמצעים שתוכל להשיג הוא זניח. המשמעות הגדולה מתחילה מתקציב מינימום של החזקת קבוצה לבין תקציב רוויה (שממנו לוהלאה לא ממש משנה) אז אני חושב ששם יש השפעה האם זה הפרש או מכפלה (תלוי על איזה הפרש או מכפלה מדובר).
אם היתי צריך להשתמש בכלל אצבע, אז בתקציבי מינימום ההפרש חשוב יותר, כאשר בתקציבים הגדולים יש חשיבות למכפלה.

גיסנו 3 במאי 2016

אני לא מסכים, וקח את צרפת וספרד כדוגמה.
אמנם הפרש המכפלה בין פסז' לדולקות אחריה דומה להפרש של מכבי מהדולקות אחריה, אבל כשקנה המידה גדול יותר ההפרש בין איכות השחקנים שהכסף הזה מביא גדל גם כן. פערי האיכות בסגל גדולים בהרבה מפערי האיכות בארץ,וכנראה שלא רק בגלל שג'ורדי כזה כשלון בבניית הסגל….
כנ"ל בספרד, הפער בין 3 המובילות (כן, אני בטוח שאתלטיקו יותר קרובה בתקציב לבארסה וריאל מאשר לסביליה ו-ולנסיה) לכל השאר גורר פער גדול בהרבה מאשר בתקציבים הקטנים יותר.

איציק 3 במאי 2016

אתה יכול לא להסכים אבל אתה לא סותר אותי.
בתקציבים הגדולים בין סלטה ויגו לברצלונה כן (נניח המכפלה K). עכשיו תכפיל את התקציב של ברצלופה פי K, האם תוכל לבנות קבוצה משמעותית חזקה יותר ממה שברצלונה עכשיו? יש איזו רוויה שממנה והלאה כבר לא תוכל לשפר משמעותית.
בתקציבים נמוכים הנמוכים, אתה לא צריך להכפיל את התקציב פי K כדי לשפר את עצמך (לא שזה מספיק). מספיק תוספת של דלתא לא כל-כך גדולה כדי לשפר את הקבוצה נניח בשני שחקנים יותר איכותיים ואתה מקפיץ את רמת הקבוצה. תוסיף עו דלתא ואתה כבר מרכז טבלה. הקטנות לא מסתכלות איך לקחת אליפות (אלה אם אתה לסטר), כי אם איך לברוח מהאיזור המסוכן, לנסות להיות במרכז טבלה ואם יהיה מזל לעקוץ פה ושם את הגדולות.

-גיסנו- 4 במאי 2016

אנחנו מדברים על שתי נקודות שונות.
אני מסכים איתך לגבי תקציב רוויה, אבל חשבתי שהתייחסת להפרשים בין קבוצות באותו סדר גודל של תקציב ועל זה אני דיברתי.

איציק 4 במאי 2016

היתייחסתי גם וגם. הטענה שלי שכשמדובר על קבוצות קטנות כמו עכו או רעננה, שם הדלתא יותר חשובה, אך כשמדובר על קבוצות גדולות יחסית (לפני סף הרוויה) שם המכפלה יותר חשובה. בכול אופן זה די סמאנטי כי זה תלוי במה הדלתא ומה המכפלה.
הבהרה: כשאני מדבר על דלתא, בשום אופן אין הכוונה לצ'אק נוריס ;)

רפאל 5 במאי 2016

קשה אפילו להתחיל להשוות תנאים מהעידן האחרון למה שהיה לפני 25-30 שנה.
לכן אם מחפשים משהו שקצת מזכיר לא כדאי ללכת רחוק יותר מ 15 שנה לכל היותר כי כבר אז הבינו את השיטה,
שאליפות לוקחים מהמקום הראשון בלבד וע"מ להיות מסוגלים להתמודד לאורך זמן בצמרת הטבלה ולאיים על התואר( או לברוח ליתר הליגה ) קונים את הסגל הכי איכותי ועמוק לעומת המתחרות.
זו מסקנה פשוטה- הבינו שאם אתה לא עושה כך, מהר מאוד תישאר לא רלוונטי אז עדיף כבר להשקיע את המיליונים הנוספים הנדרשים בשביל להתמודד על משהו ולאסוף מומנטום ועצמה מאשר להשקיע בצורה בינונית ובוודאות כמעט מוחלטת להישאר מחוץ לעניינים לאחר שליש עונה או לפני.
זה לא שקבוצות 'חזירות' או משהו, פשוט אין לך הרבה ברירה אם יש לך שאיפות להיות מועדון תחרותי מוביל במדינתך.
קבוצות לא מתמודדות לבד. מספיק שקבוצה אחת תשבור את השוק ואתה בבעיה רצינית.
מה תגיד? שחשובה הדרך ולא הכסף ומקום שני זה כמו אליפות ( כמו שאומרים בליגה הספרדית על הכרטיס האחרון לצ'מפיונס מזה שנים או קבוצות 'קטנות' בארץ על סיכויים להעפיל לבית העליון, מה שמכונה בציניות פלייאוף למרות שקבוצות בכלל משחקות על מטרות אחרות, אם בכלל ).
בזמן שההוא שהשקיע לוקח כל שנה ליגת האלופות ורק המשחקים שלו מעניינים וכולם תלויים במאזן שלו, הקבוצה במקום השני בפער 10-15 נק' תהיה אלופת הפילוסופיה. אז מתוך כל מאה אנשים אקראיים, שלושה יאמרו שמתאים להם דווקא המירוץ למקום שני.
ההוא שרץ לאליפות לוקח 95 מתוכם, במקום השני עוד שלושה והשני אחוזים הנוספים מתחלקים בין יתר הקבוצות.
פרופורציונאלי. מה לא בסדר כאן?

בני יהודה לקחה את הליגה אולי בשנה הראשונה שאפשרו לשתף זר או שניים בכדורגל הישראלי.
הסגנית היתה הפועל פ"ת. בשנות ה 80 לקחו כפ"ס ונתניה היתה קבוצת צמרת רצינית.
היו הפתעות יחסיות, אבל זה שום דבר שאפילו מזכיר את הפערים של היום.
משחק אחר לגמרי, תנאים אחרים, אפשרויות אחרות, מטרות שונות ואהדה שונה.

גם וורונה מעונת 84/85 בליגה האיטלקית הגיעה מעונה של 12 נצחונות ל 15 ולקחה אליפות עם זה.
בעונת 83' היו עם 11 נצחונות מול 6 הפסדים ומקום רביעי!
נכון, גם זה היה הפתעה יחסית והאליפויות בד"כ היו מועדון די סגור אבל אלה ימים שמראדונה היה מוצא את עצמו בנאפולי
וזיקו באודינזה ( סליחה אם טעיתי ).

קרית שמונה לקחה וואחד אליפות רפאים. עזבו את זה שאין להם ממש קהל ( לא משנה כרגע מה הסיבות והנסיבות ),
לא היתה להם שום תחרות בטבלה משלב אמצע הליגה ואילך.
זה נראה כמו ליגה של 3 קבוצות ובמחזור הנועל את הסיבוב הראשון מול הפועל ת"א, אף אחד לא ציפה שהמוליכה החדשה ( ק.שמונה ניצחה ) באמת תרוץ עד הסוף. אבל עד המחזור ה 22 בערך כבר היה ברור שאין כבר מי שיעצור אותה ואין לה יריבה שצוברת נקודות.
לקח לנו כמה חודשים לעכל את העניין הזה שכביכול נשברו המוסכמות, אבל סה"כ זו קבוצה שסיימה בצמרת הגבוהה לפני כן איזה פעם או שתיים.
יודעים מה? זה באמת הדבר הכי קרוב שאני זוכר למרות שגם זה לא.
ועכשיו מדברים על רוסטוב מהליגה הרוסית.

מתי ידברו על תחרות בליגות ולא רק על סינדרלות…
כשאליהו הנביא יבוא

גיא זהר 3 במאי 2016

זה מה שאתה מאחל לי ולשכמותי אוהדי ליוורפול וב"ש – טראומה כפולה. לא יפה. ולגבי המנוהלת לתפארת, יש שיפור עצום אבל היא רחוקה מלהיות מנוהלת לתפארת.

אריאל גרייזס 3 במאי 2016

ביחס לכדורגל הישראלי ובטח בהשוואה לימי ז'ינו ושות, מדובר בניהול אדיר. אני במיוחד אוהב את העובדה שהשינוי נעשה עם צוות ישראלי לגמרי. לא שהצוות הזר מוריד מהאליפויות של מכבי כמו שבסוף אני לוקאל פטריוט ושמח לראות שגם בארתץ ניתן לנהל דברים כמו שצריך ולא בפרטץ'

אריאל גרייזס 3 במאי 2016

ועוד משהו שאני מאוד אוהב בבאר שבע זה שיש שם תהליך של למידה. לא נדיר למצוא בעלים עשירים שחושבים שהם יודעים הכל (פרטים אצל פדרמן ג'וניור או לוני) והם ילמדו את כולם מאיפה משתין הדג. אלונה לומדת ומשתפרת כל הזמן

גיא זהר 3 במאי 2016

יש תהליך למידה זה נכון. עדיין השדרה הניהולית לא מספיק איכותית ומעובה מכל מיני סיבות שלא נכנס אליהן כאן. לזינו אי אפשר להשוות כלום.

איציק 3 במאי 2016

גם אלי להב לא היה כוכב גדול, שלא לדבר על תקופת הפנקס האדום.

קפטן קוקי 3 במאי 2016

כאוהד מכבי אני מסכים עם כל מילה שנכתבה (חוץ מהקטע של שמחה על אליפות של באר שבע – מפרגן מלא, ומאותן הסיבות שציינת – אבל בוודאי לא שמח).
אבל בלי קשר – טור נהדר שכיף לקרוא.

גיא זהר 3 במאי 2016

וסליחה על חוסר הנימוס – אחלה פוסט.

אדם 3 במאי 2016

אחלה פוסט על כדורגל אבל למה לשים תמונה שלא קשורה לכדורגל?

שלו 3 במאי 2016

יפה כתבת.

ניק 3 במאי 2016

זהבי לא החמיץ דקת משחק בליגה העונה. נתון די חסר תקדים לדעתי לשחקן שדה ועוד חלוץ. בעיה של מכבי שלא החליפו אותו כשהוליכו (או כשפגרו 3-0 באלופות).

ניב 3 במאי 2016

אחלה פוסט אריאל, ברכות לאוהדי ב"ש, ב"ש יכולה גם להפסיד לדעתי ועדיין תיקח את האליפות בגלל שמכבי לא ינצחו את כל המשחקים שנותרו מהסיבה שציינת, בעיה קשה נגד בונקרים, בטח כשזהבי סחוט לגמרי (איך הוא החזיק עד עכשיו לא ברור לי, האיש אגדה).

עופר כהן 4 במאי 2016

תאמת זה די פשוט, הייתה הוראה (היום גם, מאיך שזה נראה) שזהבי לא יורד לעשות הגנה כמו כולם כדי לשמור עליו.
חוסך כמה מטרים טובים.

איציק 3 במאי 2016

אין לי בעייה אם התובנות שלך, אבל אני באופן אישי לא אוהב פוסטים מתלהמים.

אריאל גרייזס 3 במאי 2016

אני באופן אישי לא אוהב כשאני לא יודע מתי מתבדחים איתי..

yaron 3 במאי 2016

אני אתן לך עצה (בלי קשר לתגובה של איציק), כשאתה לא יודע אם מתבדחים איתך תתייחס ברצינות :-)
חוץ מזה אחלה פוסט.

-גיסנו- 4 במאי 2016

אני אתן לך עצה לגבי איציק, תניח שהוא צוחק עד אשר יוכח אחרת ;)

איציק 4 במאי 2016

זה לרדדת למקסימום.

איציק 3 במאי 2016

מתגובתך הבנתי שהבנת.

משיח 3 במאי 2016

מזמן לא התחברתי ככה לפוסט, יפה מאד.
לגבי לסטר יש דיבורים שם על המשכיות יהיה מעניין לראות אם האליפות הזאת תקדם אותם כמועדון בשנים הבאות או אפיזודה חולפת.

א ח 3 במאי 2016

שנספר לנכדים על האליפות של לסטר הם יגידו ״ שהיום, ב 2020, זה לא יכול לקרות שוב…״
קטני אמונה שכמותם..:)

גיסנו 3 במאי 2016

2020 זה עוד 4 שנים….כנראה הנכדים שלך כבר בדרך ;)

אורן השני 4 במאי 2016

LOL

אמיתי 3 במאי 2016

מצטרף למפרגנים. סיכמת יפה את התחושות של הרבה אנשים

רועי 3 במאי 2016

כתיבה יפה

D! פה ועכשיו 3 במאי 2016

מצויין, אריאל.

אנדר 3 במאי 2016

מהטורים הטובים שקראתי לאחרונה

the bird 3 במאי 2016

אחלה פוסט
חוץ מההזדהות עם ב"ש (:

טל 12 3 במאי 2016

נראה לי שיש מה לשפר בהתנהלות המקצועית של בין הדין המשמעתי(אני לא מחדש כאן כנראה),לאור מה שקרה בתקרית לאחר המשחק בין מכבי ת"א ובני סכנין.גם בהתנהלות שופטים לאחר שריקת סיום משחק ועד ירידת כל השחקנים וצוותי האימון מכר הדשא יש מה לשפר.

לדעתי שופטי כדורגל צריכים להישאר על המגרש לאחר שריקת הסיום (לא ידע מה הנוהל כיום) ולהגיב לאירועים,אם יש כאלו.

אם שופט המשחק היה רואה את התקרית לאחר סיום המשחק,סביר להניח שהיה מוציא כרטיס אדום לראיקוביץ',בהנחה שאכן הוא זה שדחף את אבוקסיס.טוב עשו בהפועל ב"ש שלא התעסקו עם זה,אבל זה יכול היה להיות משמעותי עבורם.לך תדע.

לגבי הסגל של מכבי,ברכש שחקנים לחלק הקדמי אני חושב שהם עשו טעויות,אבל מצד שני הם כן הגיבו עם הרכש של אורלנדו סע סע צריך לעקוף את ב"ש.לא יודע מה קרה לו,הוא נראה לי שחקן מעולה בהתחלה.

אריאל גרייזס 4 במאי 2016

לגבי השופטים – אני שופט אמנם בספורט אחר אבל אני יכול לומר לך שהרעיון שלך הוא גם טוב וגם בעייתי. הישארות של שופטים בשטח המגרש הרבה מאוד פעמים יכולה לגרום ליצירה של מהומות מסוג אחר. נניח שחקן בא אליך ומתחיל לצעוק עליך, פתאום תהיה מחויב להוציא לו אדום או צהוב או סתם לציין את זה בדוח המשחק, כשאם לא היית במקום אז כלום לא היה קורה. בסוף משחק האדרנלין עדיין זורם לאנשים בעורקים והם עושים דברים שבדיעבד הם היו מוותרים עליהם (בדיוק כמו מקרה ראיקו-אבוקסיס). אצלנו לפחות אנחנו מנסים לפנות את המגרש כמה שיותר מהר – לא מעט פעמים שחקנים ומאמנים באים אלינו כדי לומר משהו, אם זה מילה טובה (נדיר..) או כדי לשאול שאלות ולהעיר הערות. אבל ככה הם צריכים לבוא במיוחד, לחצות את המגרש, התגובה היא הרבה פחות אימפולסיבית ויש להם זמן לחשוב עליה.

-גיסנו- 4 במאי 2016

הרבה פעמים שחקנים באים לדבר/לריב עם שופטים בסוף משחק, לרוב זה נעשה בצורה יותר מתורבתת. המקרה האחרון שזכור לי של שחקנים שבאו לשופט בסוף משחק בצורה מוגזמת היה בדרבי המוטות, שידין וטועמה הסתערו על משיח. מצד שני במקרה מכבי-סכנין השופטים עוד היו על המגרש, זה התחיל שניות אחרי שריקת הסיום, לא יודע מה היה יכול להיות אחרת מכוונם.

לגבי בית הדין, אני רוצה לקוות שמישהו יבין מהסיפור הזה כמה התקנון של ההתאחדות ארכאי ולא רלוונטי, ויכפה עליהם לעשות עדכון משמעותי. גם בנוגע לרדיוסים ומשחקים ללא קהל.

אריאל גרייזס 4 במאי 2016

לא הייתי עוצר את נשימתי..

-גיסנו- 4 במאי 2016

כן….
אולי יצא משהו טוב מהדחף של מירי רגב להקים ועדות בדיקה לדברים

איציק 4 במאי 2016

עכשיו תהיה ועדת איתור לכל דיין חדש.
כנראה גם יביאו את קולינה לטפל בבעיות השפיטה בבתי הדין של הכדורגל הישראלי.

-גיסנו- 5 במאי 2016

למה קולינה? יותר מתאים הווארד ווב.
שמישהו ילמד את השופטים שלנו לטעות עם פאסון, ולא סתם ככה.

אריאל גרייזס 4 במאי 2016

תודה לכולם על המחמאות

אזי 4 במאי 2016

זה יפה איך כולם יודעים להעריך פוסט מאוזן ולא מתלהם.
מצויין גרייזס.

טום 4 במאי 2016

אנחנו חיים במדינה חוקתית. קצרה היריעה להסביר כיצד מדוע איך ולמה יש לנו חוקה ורובנו לא מודעים אליה ולכן רק אומר שמדובר במצב לא בריא בעליל. כל נורמה משפטית הינה חלק מהפירמידה וכפופה לזו שמעליה מבחינה נורמטיבית. תקנה לחוק וחוק לחוקה. סתירה בין נמוך לגבוה משמעותה בטלות הנמוך.
הזכות לערעור הינה זכות חוקתית, כלומר במעמד הגבוה ביותר. תקנון הוא במעמד של חוזה.
השאלה המשפטית היא האם חוזה, שנמצא מחו. לפירמידה הנורמטיבית כפוף לביקורת שיפוטית. הפסיקה של השופט ברק קובעת ומיישמת שהוא כפוף.

תקנון ההתאחדות פוגע בזכות לערעור, לייצוג משפטי ולהליך הוגן. זכויות חוקתיות שנגזרות מחוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו. הוא כפוף לביקורת שיפוטית כאמור לעיל.

לעניות דעתי הקרב המשפטי רק החל. ברגע שהוכרה פגיעה התקנון עומד בפני ביטול, לפחות הסעיפים הבלתי חוקתיים בו. פסיקת ביהמ"ש אינה מוגבלת ומצומצת למקרה ראיקוביץ הפרטני אלא בעלת השלכות רחבות.

נחכה בציפייה לתוצאת המשפט. ככל מהפכה חוקתית העניין החל בצורה איזוטרית אבל עלול להסתיים במכה קשה להתאחדות.

אריאל גרייזס 4 במאי 2016

זה נשמע הגיוני, אבל לפי מה אתה אומר שיש לנו חוקה? המקסימום שיש לנו זה חוקי יסוד, וגם הם בית המשפט העליון מתייחס אליהם כסוג של חוקה בסוג של קפיצה לא לגמרי בלי בעיות. וגם אם נתייחס אליהם ככאלה, איפה מעוגנת זכות הערעור?

ר.בקצה 4 במאי 2016

לא נשמע לך מוזר שאתה צריך להסביר מדוע לישראל יש חוקה, ושרובנו כלל לא מודעים לכך?
אמנם אני אוחז (רק) בבגרות באזרחות, אך עד כמה שידוע לי, במקומות אחרים חוקה מאוגדת על ידי נבחרי הציבור, והציבור ברובו מודע לקיומה.

טום 5 במאי 2016

מבחינה משפטית יש לנו חוקה. פס"ד בנק המזרחי משנ 95 קובע כך. חקיקתם של חוקי היסוד כבוד האדם והעיסוק מהווים את המעבר למצב בו אפשר לחבטל חוקים. על סמך פסקת ההגבלה. כבוד האדם פורש בפסיקה בצורה רחבה. הוא כולל בתוכו על פי מודל הביניים זכויות רבות בלתי מנויות: החל משוויון וכלה בערעור. בנוסף סעיף 15 16 או 17 בחוק-יסוד השפיטה כוללים במפורש זכות זו.

Comments closed