גבר הולך לאיבוד דרך ילד

על חידת בניון

אני מסתכל על בניון ורואה את החיים שלי. לא במובן שיש קשר בין מה שעבר עליי למה שעבר על בניון אלא כי אני מרגיש שאני מלווה אותו מגיל אפס. החיים שלי ושלו הלכו בקווים מקבילים, שנפגשו אמנם מדי פעם, לאורך קרוב ל-20 שנה כנראה.

אני לא חושב שיש ספורטאי ישראלי שהחיים שלו היו חשופים ככה לציבוריות הישראלית לאורך כל כך הרבה זמן ובכזאת רמה. לרוב אנחנו נחשפים לספורטאים באיזור גיל 18-20, כשהם מתחילים להופיע בבוגרים, אבל אצל בניון זה היה הרבה יותר מוקדם. עוד כשנחשב ילד פלא ועבר לאקדמיה של אייאקס שמענו עליו והכרנו את מירית ואת הסיפורים על הקוסקוס של אמא. אחר כך הוא חזר לארץ והיתה את עונת הירידה בבאר שבע, שהיתה קסומה למרות – ואולי בגלל – שהסתיימה בטרגדיה. וכמובן, הופעתן של הדמעות בפעם הראשונה.

אחר כך השנים בחיפה עם האליפויות והמעבר לספרד ואחר כך לאנגליה. וגם שם באנגליה, החשיפה היתה אדירה. זאת לא היתה סאות'האמפטון או סלטיק של ברקוביץ', קבוצות שאתה רואה רק פעם בכמה שבועות ובדרך כלל חי מדיווחי ה"היה מעורב בגול" בעיתונים. זה ליברפול. ולא ליברפול של היום. ליברפול של ליגת האלופות, ליברפול של גול במדריד, של רביעיה באולד טראפורד, של מאבק אליפות, של רביעיה בבית על ריאל (למקרה שלא שמתם לב, אני מת פה מבפנים).

אחר כך היו עוד קבוצות כמו צ'לסי וארסנל, עם קצת פחות חשיפה ופחות משחקים, וכמובן היתה הנבחרת, עם רגעים טובים יותר וטובים פחות. אבל הנה בניון עכשיו כבר בן כמה? 35? 36? בסך הכל קטן ממני בכמה שנים, אבל תמיד יישאר סוג של ילד קסם.

1865719-18

זה מעניין להשוות את הסטיגמה של בניון לזו של אייל ברקוביץ', במיוחד עכשיו אם הוא באמת יסגור במכבי תל אביב, איפה שאייל סיים את הקריירה. שניהם כיכבו בחיפה, שניהם הובילו את הנבחרת, שניהם עשו קריירה אדירה בפריימרליג. שניהם חזרו לארץ בערוב ימיהם. שניהם כנראה זקנתם ביישה את בחרותם. אני לא מכיר אוהד חיפה שבאמת רוצה שבניון ישאר, זה אולי אומר הכל על הדרך שבה הוא מסיים את הקריירה.

מצחיק לראות איך דווקא ברקוביץ' – האשכנזי משכונת דניה (אני סתם זורק את השם של השכונה היחידה שאני מכיר מחיפה) – הוא זה שקיבל את תדמית הערס ששמורה בדרך כלל למזרחיים, בעוד בניון המרוקאי מדימונה מעולם לא נתפס ככזה. אולי כי אצל ברקוביץ' היו יותר טאקלים – עם אוחנה, עם איציק זוהר, עם ג'ון הארטסון באנגליה. אבל הרי גם בניון סירב להתחלף (זה היה גמר גביע, אני חושב), ואיכשהו החליקו לו את זה. ילד, הרי.

ואולי לא סתם יוסי נחשב לילד, גם היום, בעוד ברקוביץ' כבר מזמן לא – אולי יקראו לו פרובוקטור או ליצן או כל מיני שמות אחרים, אבל לא ילד.

כי ילד מגיב בדרך שבה בניון מגיב ולא כמו ברקוביץ.

שניהם סבלו (וסובלים) – להרגשתם – מחוסר הערכה מספקת. אצל ברקוביץ', התחושה הזאת תועלה תמיד לסוג של תגובות "פאק יו". אני לא אשכח את הראיון שהוא ערך ערב המשחק עם אוסטריה (ה5-0, לא ה-1-1 המקולל של נמני והרגליים). "אני אוביל" הוא אמר. "אני אנצח". כמו רבין ב-92. אתם לא מעריכים אותי? אני אראה לכם.

בניון לעומת זאת, חש בתחושת קיפוח תמידית. זה לא שהוא אומר לאנשים – בואו תראו איך אני מנצח משחקים, אלא הוא יחכה למשחק הספציפי שבו הוא מצליח להבקיע שער ניצחון או לקחת גביע – רגעים בודדים בשנתיים שלו בחיפה – כדי לסגור חשבון ולהגיד – אתם רואים, לא הערכתם אותי מספיק.

אני מקבל את זה. אני חושב אפילו שאי אפשר בלי זה. שחקן חייב להיות במוד של להוכיח לאנשים אם הוא רוצה להישאר תחרותי. הסיפור שאולי חזרתי עליו הכי הרבה על מייקל ג'ורדן הוא מה ששמעתי פעם מעופר שלח, על איך אחרי שהוא זכה באליפות השלישית ברציפות שלו – הישג שלא לארי ולא מג'יק השיגו – הדבר הראשון שהיה לו להגיד בתקשורת זה "ת'אנדר דן מארלי מיי אס" כי מישהו העז לטעון שמארלי יוכל להגביל אותו.

תחושת ה"לא מעריכים אותי מספיק" היא נשמת אפו כמעט של הספורטאי. ישנם ספורטאים שממש משכנעים את עצמם שלא מעריכים אותם כדי לקבל מוטיבציה. הניו אינגלנד פטריוטס עשו מזה קריירה שלמה ועדיין משתמשים בזה, אפילו שכולם כבר מזמן הכתירו אותם לשושלת אדירה. זאת תחושה ילדותית מאוד, כמובן, כי מה אכפת לך באמת מה חושבים עליך, אבל יש ספורטאים שצריכים את זה כדי להמריץ את עצמם.

אמרתי כבר – אני בסדר עם זה. היא מוטיבטור מצוין. היא מהווה אחוז לא מבוטל ממסת השריר של כל ספורטאי, טוב ככל שיהיה.

אבל מתי בדיוק אחוז המרירות הזה הפך אצל יוסי בניון לכזה שממלא אותו עד שפתו העליונה. שהופך אותו לשוקולד מריר לגמרי, עשוי כולו מתחושות קיפוח בלי טיפה סוכר? מה גורם לשחקן שעכשיו לקח גביע, במקום לחגוג עם החברים שלו, לרוץ לתקשורת ולהגיד תודה (כביכול צינית כמובן) לאלו שקיללו אותו ולהתחיל לסגור חשבון עם כולם? מה מביא שחקן לרדוף אחרי אוהד מטומטם ביציע ולהתעמת איתו? לריב כל יומיים עם האוהדים? לעבור למתחרה השנואה של הקבוצה שלו אולי כמעט רק כדי לעצבן את האוהדים?

אולי הגיע הזמן סוף סוף שבניון  יסכים לתת לילד הזה שבו, זה שפעם היה ילד קסם והיום הוא לא יותר מילד מנוזל ומעצבן נורא, פשוט יתן לו ללכת ולא לחזור?

תחייכו צהובים, העתיד שלנו
סיפור בניון צריך לסמל את סוף הדרך של ג'ורדי (אם הוא נכון)

118 Comments

אורי 25 במאי 2016

מצוין, מסכים עם כל מה שאמרת.
וגם – למה לעאזל ג'ורדי רוצה להכניס את הראש החולה הזה למיטה בריאה?

אורי 25 במאי 2016

ועוד משהו מנקודת מבט אחרת – חייבים להעריך אותו על זה שהוא פשוט לא שם זין על אף אחד. להוציא את הכביסה המלוכלכת של האיש ה(שני?) הכי חזק בכדורגל הישראלי בשידור חי.. זה היה רגע טלוויזיוני ענק ושלישיית שוקולוד-מנטה-מסטיק שישבו איתו פשוט לא ידעו מה לעשות עם הדבר הזה…

שלמה 25 במאי 2016

ממש צריך להעריך אותו שהוא לא שם זין על החברים שלו ודפק להם את הרגע שבשבילו הם עבדו כל כך קשה.

ירושלמי 26 במאי 2016

אפשר לחשוב שהוא לא עבד בשביל זה כ"כ קשה ולא השקיע ונתן מעצמו אלא ישב גל על רגל וחיכה שיביאו גביע.
נכון שהיה יכול לשמור על קצת יותר פאסון ולחכות יומיים שלושה עם ההצהרות, אבל הבנאדם שומר בבטן חודשים של תסכול אז אל תשפוט אדם לפני שתגיע למקומו.

אריאל גרייזס 26 במאי 2016

זאת בדיוק הבעיה, התסכול העצום שהוא צובר אצלו, כאילו הוא מלך העולם וכולם טועים. הוא שנתיים בחיפה, שנתיים שבהם הקבוצה לא מתקרבת בכלל להתמודד על האליפות. הרגעים שבהם הוא תרם לקבוצה הם קטנים ומעטים – עדיין הוא מתייחס לעצמו כמו מלך העולם – זה מביך. אנשים עם קצת פחות אגו היו לפחות מבינים שאין לו באמת סיבות להיות גאה ושאולי האוהדים צודקים.
ולבוא ככה – להודיע על העזיבה ביום של החגיגה, ועוד ליריבה הגדולה, זה פשוט חוסר כבוד מוחלט. מה הוא ציפה, שאנשים ישתחוו לו?

יוני 27 במאי 2016

הבעיה הכי של גדולה של בניון היא הפערים בין איך שהוא חשב או קיווה שיקבלו אותו בארץ לבין מה שקרה בפועל. הוא ציפה ליותר כבוד, איפוק והערכה לשחקן ששיחק בטופ של הכדורגל העולמי. השחקן הישראלי הכי מצליח בהיסטוריה של הכדורגל וכו. אז ציפה ליותר מדי והבלון התפוצץ לו בפרצוף. התגובה שלו לניפוץ האשליה היא מביכה. ציפיתי לקצת יותר פאסון מדמות כמו בניון. אז ציפיתי והתאכזבתי, בדיוק כמו יוסי.

עמ;לק 26 במאי 2016

מה יש להעריך?
אפשר לחשוב מה הוא חשף? שלא רצו אותו במכבי חיפה?
שמעת את הצד השני? חשבת על זה שאולי יש לכך סיבות טובות (עכשיו מתחוור שכן)?
זה"כ בנאדם אומלל שעם כל מה שצבר בחייו – ממון, חוויות, הישגים, כבוד ומה לא, עדיין לא למד כיצד להתנהג וזה רק הולך למעשה גרוע עם הגיל.
אין שום דהר להעריך בו, בטח לא על סמך הימים האחרונים המגוחכים שהוא הציג קבל עם ועדה.

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

תשמע, אני כל הזמן מחפש שמישהו יקפוץ ויגיד שזאת היתה מתיחה כי באמת שאין לי שום הסבר רציונלי לזה. זה לא רק ג'ורדי, מה – גולדהאר לא למד את הלקח שלו עם נמני? זה כל כך מנוגד לדרך הניהול בשנים האחרונות שבאמת אין לי שום הסבר טוב לזה.

בני תבורי 25 במאי 2016

יפה. דווקא בנוגע לאינצידנט עם האוהד בבלומפילד אני חש אמפטיה לבניון. ברור שהוא אינו יכול להרשות לעצמו להגיב כפי שהגיב, אך ברור באותה מידה מה גרם לו להתפוצץ. ראיתי בסרטון את סיום המהומה, אבל משדמי אני שומע שהבחור לא הפסיק לרגע לגדף את בניון ומשפחתו ואפילו ירד לכיוונו כדי להיות בטוח שהמסר עובר. חבל שבניון לא שלט בעצמו, מובן לגמרי למה לא הצליח.
בניון לא ילד מנוזל ומעצבן, אי אפשר לנתק את ההיסטוריה – לטוב ולרע, מהבנאדם בכל נקודת זמן. באנגליה הוא היה נבון מאוד לאמץ את כללי ההתנהגות שם אבל כאן הוא חזר לעצמינו, כי עם יד על הלב, כמה מאיתנו היו מבליגים על מה שחטף. אני לא מצדיק, אני מבין.

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

יש פה אוסף של דברים. אם זה היה רק הסיפור עם האוהד הטור הזה לא היה נכתב. האיש שנתיים בארץ ולא מפסיק להתעמת עם כל העולם.
אני חושב שהילד שבו אף פעם לא מת, פשוט באנגליה הוא היה מספיק רחוק כדי שהוא לא יצטרך לתחזק אותו. כמו ברקוביץ (ובניגוד נניח לרוזנטל) הוא בשום שלב לא נהיה אנגלי. הוא תמיד היה ישראלי והחלק הזה פרץ החוצה בגדול ברגע שחזר (ובעצם גם היה פורץ מדי פעם בסיפורי נבחרת)

משה 25 במאי 2016

אין לי בעיה עם העצבים על האוהד המקלל, יש לי בעיה עם העימותים עם אוהדים בפייסבוק. אתה פאקינג יוסי בניון, שיחקת עם טורס, סטיבי, אלונסו, מאסצ׳רנו, ריינה, היפייה (גם אני התחלתי לבכות ) ועוד שחקנים אדירים, הטמבל בפייסבוק מזיז לך ?
בניון היה בעיני תמיד אות ומופת לניהול קריירה, בייחוד שאתה רואה את פליטי דודו דהאן, השנים האחרונות חירבו את התדמית.

עופר כהן 27 במאי 2016

מה שמוזר שהיו לו הצעות טובות מאירופה, מה בער לו לחזור?

מאנו 25 במאי 2016

מעניין איך יגיבו אוהדי מכבי תל אביב, שקבוצתם הפכה בשנים האחרונות למפלט לכל מיני כוכבי עבר בעייתיים, מנופחי אגו וזורעי הרס. המהלך של יענקל'ה שחר באי המשכת העסקתו של בניון היא אחד החשובים והנכונים שלו בשנים האחרונות. המהלך של ריץ' וג'ורדי מצד שני? לא יודע, לא הבעיה שלי.

המאמן 25 במאי 2016

ברקוביץ' אמר בזמנו שאם הוא מייעץ ליוסי הוא אומר לו אל תחזור!
הסיפור עם בניון משקף יותר מכל את האין תרבות – כל תרבות – שיש בארץ.
אריאל, אתה מבקר את בניון אבל יש פה סטנדרט כפול: למה אתה לא מבקר באותן מידות את ההתנהגות הבהמתית של חלק מאוהדי חיפה?
לדידי זו התנשאות.
יוסי התעמת עם הבעיה ואולי בכך יעזור לתקן אותה.

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

כבר דיבר על זה פרוסנר פעם לדעתי – התגובה של למה אתה מבקר מישהו ולא מבקר מישהו אחר היא חסרת ערך. אני כותב טור על בניון, לא על אוהדי חיפה. הם לא מהעניין פה (והאמת שאני לא מכיר מספיק מה שהם עשו אבל החוק הראשון שלי הוא שמה שמותר לאוהדים לא מותר לשחקן. לאוהדים מותר למחות, להתלונן, לקלל. זה חלק מהחוזה בין שחקנים לאוהדים)

S&M 25 במאי 2016

יוסי התעמת עם הבעיה?! עם איזו בעיה שחקן מולטי מיליונר שמתנהג כמו פרימדונה יכול להתמודד? לעלות ליציע ולריב עם אוהדים שכל החיים ביחד לא ישתכרו מה שהוא משתכר בעונה בכסף שהם משלמים?!?!
על איזו תרבות אתה מדבר?
יש כאן רק תרבות אחת לנהל – ספורטאי צריך לסתום את הפה ולהתנהג בסטנדרט של שחקן נבא. אין לשחקן, שום שחקן, כולל מייקל ג'ורדן, זכות להגיד לאוהד מה לעשות ומה לחשוב, כולל אם לאוהד (ספייק לי) מתחשק לצעוק ולקלל את השחקן (רג'י מילר) מהשורה הראשונה.
רק כאן שחקן יכול להתנהג כמו עארס בשוק, ולחשוב שהוא יעלה ליציע להראות לאוהדים שקיללו אותו כל העונה.
במקום תרבותי הוא היה היום תולה את הנעליים לא כי הוא רצה לפרוש, אלא כי הליגה לא מוכנה שהוא יתנהג ככה לצרכנים שמקיימים אותה.
כזה דביל הבניון הזה, אפשר להשתגע מהיפוך התפקידים.

ז׳וטא 25 במאי 2016

לגמרי!!!

סימנטוב 25 במאי 2016

+1.17

המאמן 25 במאי 2016

"לסתום את הפה", "דביל" ו"מקום תרבותי" לא חיים יחד בתגובה אחת, אבל עזוב, זה העולם שלי.

בלייק 25 במאי 2016

נדמה לי שרג'י גם התנהג כמו ערס לא? תנועות גסות לעבר ספייק לי ואשתו, כולל תנועות חניקה.

המאמן 25 במאי 2016

אל תבלבל אותו עם עובדות :)

Shadow 25 במאי 2016

פני הכדורגלנים כפני האוהדים.

במקום בו אוהד יכול לקלל בצורה כזו נמוכה באין מפריע אין להתפלא שהשחקנים נראים אותו הדבר.

הייתי במשחקי אנביאיי ומעולם לא שמעתי קללות כאלה נמוכות.

זה אפילו לא טראש טוק

ככה שאם אתה מבקש מהשחקנים להתנהג כמו שחקני אנבייאי, אני דורש מהקהל להתנהג כמו קהל באנביאיי.

dk 26 במאי 2016

ביצה ותרנגולת… כמו שהביצה באה קודם ככה הליגה (ו/או השחקנים) צריכים להשתנות ראשונים

ניר 26 במאי 2016

מזמין אותך (ועוד יותר את S&M איש העולם התרבותי) לגגל "lebron confronts fan" ולראות את התגובה של שחקני NBA לאוהדים לא מנומסים. זה ברור מאד שאם האוהדים ירדו אפילו קרוב למה שמקובל כאן, התגובה תהיה חמורה לא פחות מזו של בניון – ומאנשים הרבה יותר מפחידים ממנו.

ואפשר גם להזכר באחד אריק קנטונה.

Shadow 26 במאי 2016

לdk

נראה לי שאתה קצת מנותק

שחקנים מגיעים מקבוצה שנקראת בני אדם ושם גם אמורים להימצא האוהדים

כל שחקן כדורגל התחיל בתור אוהד

אני מקווה שאתה מבין את האנלוגיה לבד.

תאכל איזו ביצה

איתן זיבי 26 במאי 2016

נשמע שאתה ממש מעורה בפרטי הסכסוך שלו עם האוהדים הכל כך חלאות כטענתך.
אשמח לשמוע ממך פרטים ככמו עם מי הוא אב, עם כמה מהם ולמה.

ואם אתה יודע כמוני אז פשוט אל, אל תחליט שהאוהדים אשמים.

יוני (המקורי, מפעם) 25 במאי 2016

בחרותו, לא בכרותו.

אני מאוד מתחבר לשחקן שמחצין רגשות. גבר מצליחן שבוכה זה יפה בעיניי. גבר מצליחן שמתקטנן עם אוהדים רק מקטין את עצמו. ולסיים את הקריירה בקבוצה שהיא לא חיפה או ב"ש – מביך. ביי פאר השחקן שהרוויח הכי הרבה אי פעם. מה הוא צריך עוד כמה לירות? דווקא שם עונת פרישה?

עופר כהן 27 במאי 2016

בא לו לשחק ולא בא לו בחיפה, בב"ש כרגע אין לו מקום גם בתור מחליף, (בוזגלו/גאדיר/מליקסון/שהר/ווקאמה/ברדה/הובאן/בראון/ראדי), אז נראה כאילו מכבי מקבלת אותו.

ישי 25 במאי 2016

*בחרותם (כמו בחור)

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

תודה, תוקן

אריק י. 25 במאי 2016

גרייזס, זה היה ממש מתבקש לצרף לטור הזה את 'גבר הולך לאיבוד' בגירסא המזרחית – בחידוש של עופר לוי.

ניר 25 במאי 2016

רק משהו קטן, ברקוביץ' אולי גר היום בדניה אבל במקור הוא ממש ממש ממש לא מדניה ולא משכונה מבוססת.

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

סתם כתבתי דניה, אבל יש הבדל עצום בין לגדול בחיפה לבין לגדול במקום פריפיארלי כמו דימונה, לא משנה באיזה שכונה בחיפה גדלת

S&M 25 במאי 2016

בכל מצב אני מעדיף משק במושב רגבה, על בית בדניה. ניראה לי שגם מבחינה כלכלית.

גורביץ' 26 במאי 2016

אני חושב שבילדות המשפחה שלו עברה לקרית אליעזר, לא בדיוק דניה..

אבי ערך מוסף 26 במאי 2016

גדל בקרית אליעזר עם ניר קלינגר ועופר מזרחי.

S&M 25 במאי 2016

בניון תמיד גרם לי לפיהוק. שחקן שכונה, לא מעניין. שבירת כיוון לימין, ואז לשמאל, וגול. סתם. להשוות אותו לברקוביץ זה מעליב.
הדבר היחיד שמשותף לשניהם זה אופי חרא וילדותי.
הכי מצחיק יהיה שאבי נמני יחזור למכבי דרך בניון. מסכנים אוהדי מכבי, עד שניקזו את הרעל מהמועדון, בניון עוד יחליף את קרויף. ;-)

יואב 26 במאי 2016

מיטשענק. לא ארחיב.

Shadow 25 במאי 2016

אני דווקא רוצה שישאר ואני חושב שזה בושה מה שעשו לו בחיפה.

בפעם המי יודע כמה ישראלים לא יודעים להעריך את הכוכבים שלהם.

כנראה כי בכל ישראלי טבוע הרגש שאם רק היו מסתדרים לו הכוכבים הוא היה יכול להיות שם במקום הכוכב.

כל ישראלי ממוצע מסתכל על עצמו ואומר מה הוא יכול שאני לא.

כולנו מסתובבים עם תחושת קיפוח תמידית לא רק בספורט.

Shadow 25 במאי 2016

נ.ב

מה שכן קצת טעם מר אם הוא אכן ילך למכבי תא

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

אני אגיד לך כזה דבר – אוהדים מבינים מתי מישהו מנסה לעשות עליהם סיבוב. לדעתי האוהדים בחיפה ברובם היו בעד החזרה שלו לפני שנתיים, אבל מאז הם הבינו מה יש פה באמת ולכן הם ממש לא מצטערים שהוא הולך. אני פשוט לא רואה שום תרומה מקצועית או מנהיגותית שבניון הביא איתו לחיפה

איתן זיבי 26 במאי 2016

לא ברובם.
כולם. ולא שעברתי אחד אחד לשמוע את דעתו אלא שאותם אלו שהתעמתו אתו קבלו אותו בנמל התעופה בכבוד מלכים.
כאוהד מכבי חיפה הייתי חצוי בדעתי מהסיבה הפשוטה שלא הכרתי את העבודות.
כיום ברטרוספקטיבה, אני נוטה להאמין שהמד הבעייתי בסיפור הוא בניון.

אגב, בניון עם הפאסון האירופי (שעבד יופי במשך כמה שנים טובות) במספר פעמים נצפה תפוס את איבר מינו כהתרסה מול יציע שאכלס את הקומת שקלל אותו.
ילדים, מודל לחיקוי, רוצה כבוד ובלה בלה.

עודד 25 במאי 2016

shadow, אני שואל ברצינות ולא בהתרסה- אתה אוהד מכבי חיפה? אני רוצה שתספק לי תשובה טובה למה אתה רוצה שהוא יישאר ואיך זה "בושה" מה שעשו לו במכבי חיפה? זה שחקן שבכל חילוף שלו, גם אחרי משחק גרוע (והיו הרבה) קיבל תשואות מכל האיצטדיון.

Shadow 26 במאי 2016

אני אוהד מכבי חיפה מאז כיתה ג

לא מהשרופים של יציע ג.

אני מכיר את תאוריית הקומץ אבל בתחילת הדרך כשהוא חזר אותו קומץ עשה לו את המוות בדיוק כמו שגם עשה לטאווטחה.

הקומץ הזה הוא לא קטן והרוע שאנשים מסויימים מסוגלים להגיע אליו כדי להכאיב למישהו נשגב מבנתי.

כמו שכבר אמרתי פה בארץ לא יודעים לכבד כוכבים בפרט וספורטאים בכלל.

בניון עשה מספיק בקריירה שלו והוא גם מספיק קרוב לסופה בשביל שיכבדו אותו גם שונאיו וגם אוהביו.

בדיוק כמו שאני לא סובל את לברון האדם אבל יודע לכבד אותו כשחקן על מה שהוא תרם למשחק.

בארץ אין הפרדה בשום שלב כי אנחנו עם תובעני וצדקני.

ולסיום אני חושב שהשיפור הרציני בחיפה החל כאשר בניון חזר לכושר וגם כאשר רוב הקהל של חיפה התעורר והחל לגבות אותו אל מול קומץ הבבונים

dk 26 במאי 2016

לשיטתך, אחרי 4 עונות בירוק לפני יותר מעשור וקריירה ענפה באנגליה שחקן רשאי להרגיש את עצמו מעל המאמן ומתוקף עליונותו לדבר עם הבעלים על כל דבר שמפריע לו?

לא מדבר בכלל על מה שהולך להיות (מעבר למת"א) שאת זה אני בכלל לא מצליח להבין, אבל יוסי הגיע כגדול מהמועדון ורוב הקהל (וגם אני) לא אהב את ההרגשה הזו

איתן זיבי 26 במאי 2016

אתה פשוט שקרן ודמגוג.
כשבניון הגיע אותו קומץ נתן לו כבוד שאין שני לו.
אל תכתוב סתם דברים שאתה לא יודע או יותר גרוע, אל תכתוב דברים שאתה יודע שאינם נכונים רק לצורך הדמגוגיה.

Shadow 26 במאי 2016

התגובות שלך מלאות תוכן והסברים.

נו אז מה אם כיבד אותו בהתחלה? זה מנקה את אותו הקומץ מההתנהגות המבישה בהמשך?

השורה התחתונה היא שכמו כל ישראלי מצוי גם הקהל חושב שהוא בעל הבית בכל מקום.

חבורה של ילדים מגודלים שחושבים שהם מנהלים את ההצגה וזה כבר בלי קשר לבניון.

איך בכלל אתם אתם מנסים להסביר אחרי הביזיון בנאום של שחר.

עזוב שחקן זה או אחר. אין לכם כבוד לבני אדם ואתם אנשים חסרי תרבות.

עדי אבני 25 במאי 2016

בעיניי, הרבה יותר מבניון, הסיפור הוא אוהדי חיפה, שלאט אבל בטוח נראה לי מאמצים את ההתנהגות שלנו, אוהדי הפועל תל אביב.
גם אצלנו זה התחיל במילוי האצטדיון גם בזמנים רעים ובתופעות חיוביות של קהל שקובע כללים חדשים- שירים, תפאורות, כמעט בלי קשר למה שמתרחש במגרש. אבל משם זה עבר למאבקי אגו מול בעלים, מול שחקנים , מול חלקים אחרים בקהל .
ואני מזה ניצנים של זה בחיפה. בצורת המחאה לעיתים מול שחר, במאבק המתמשך בטוואטחה ובניון כשהשיא בינתיים הוא עכשיו, באירועי הזכיה בגביע.
אני לא טוען שאין לאוהדים קייס נגד שחר, טוואטחה ובניון. גם לנו היה קייס מול טביב, גרשון או זהבי.
מה שאני טוען זה שהאגו של האוהדים שם אותם מראש במצב שבו הם מרגישים שהם יכולים לשפוט משום שהם מעל לקבוצה, לבעליה ולשחקניה, וזה מצב בעייתי

עודד 25 במאי 2016

עדי, אוהדי מכבי חיפה פאסיבים בצורה די מעצבנת (בתור אוהד מכבי חיפה, כן?) במאבקם הצודק נגד ההתנהלות של שחר כלפי המועדון וכלפי הקהל. למעשה זו מרבית הביקורת הפנימית בתוך אוהדי מכבי חיפה- למרות העצבים המוצדקים על שחר ושאר השדרה הניהולית (תודה לאל, צ'יזיק עוזב), אין כמעט מחאה אמיתית (ואף אחד לא טוען שצריכה להיות מחאה אלימה) ולהפך- רק קונים יותר ויותר מנויים כל עונה.

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

אני אגיד לך משהו שאמר לי פרוסנר הצעיר לפני שבועיים כששאלתי אותו להם הם ממשיכים לקנות מנויים למרות שמשתינים עליהם בקשת – "זה חיפה", הוא אמר לי, "זה לא תל אביב, מה כבר יש לנו לעשות?". וזה נכון, לאוהדים של חיפה זה מה שיש – הקבוצה. לכן הם נכנסים לעימותים עם בניון ולא עם שחר. לכן הם לא מחרימים משחקים. מהבחינה הזאת, הם מאוד מזכירים לי את ליברפול – כמה דופקים אותם, הם ימשיכו לתמוך בקבוצה וגם הם בעיקר נשענים על תהילת עבר. כי מה לעשות, הם גרים בליברפול, מה כבר יש שם?

עודד 25 במאי 2016

אז בתור חיפאי גם מאד נעלבתי מזה |:

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

היי, רק ציטטתי חיפאי אחר..
וברצינות, אני לא רואה את זה כמשהו שלילי – זה חלק מהעניין של להיות סוג של פריפריה (זה לא דימונה או באר שבע, כמובן) אבל זה כן פריפריה. בכל העולם הפריפריה היא המקום שבו יש אהדה חזקה.
אני זוכר אפילו שקראתי שעד הזכיה של צ'לסי בליגת האלופות לא היתה בירה אירופית גדולה חוץ ממדריד שזכתה בצ'מפיונס.

עודד 25 במאי 2016

הכל בסדר, לא נעלבתי (:
ובחזרה לנושא- לדעתי הפאסיביות שלנו לא תהיה עוד הרבה זמן. עוד כמה שנים של ניהול כושל ונתק מזלזל מהקהל ולצערי זה גם יכול להדרדר לאלימות סטייל מכבי ת"א, הפועל ת"א ובית"ר. מקווה שיענקל'ה ישחרר את המושכות לפני כן.

נו באמת 25 במאי 2016

טיעון ערי הבירה הוא מעט בעייתי, שלא לומר טיפשי. ראשית צ'לסי, ריאל מדריד ואמסטרדאם זכו וגם בניפיקה בגלגול הקודם. זה משאיר מספר קטן מאוד של קבוצות נערי בירה לעומת אין ספור קבוצות מערים אחרות. בקיצור, טיעון חסר משמעות

מאנו 25 במאי 2016

הרשה לי לתקן את הרומנטיות – מכבי חיפה פרסמה נתונים לגבי זהות המנויים של הקבוצה. מהם עולה שרק כ-5,000 מגיעים מהעיר חיפה. שאר ה-13 אלף מגיעים מהצפון, מהמרכז, מי-ם, ויש גם כמה מאילת אפילו.
(סליחה שהלינק מ-one):
http://www.one.co.il/Article/15-16/1,1,4,0/258108.html?ref=hp

אריאל גרייזס 26 במאי 2016

אין פה שום מידע ממשי. כמה מגיעים מהקריות? כמה מעפולה? משאר הצפון? כל זה זה פריפרייה בדיוק כמו חיפה. וגם אלו שמגיעים מתל אביב, כמה מהם הם כמו פרוסנר – גדלו בחיפה ועברו לתל אביב בגיל מבוגר?

אבי ערך מוסף 26 במאי 2016

רבים כמו פרוסנר.

מאנו 26 במאי 2016

ניוז פלאש – רבים מאוהדי מכבי תל-אביב הם לא תל-אביבים. או במילים אחרות – הניתוח שלך הוא לא ממש מבוסס. אפשר לזרוק את זה לאוויר כחצי הלצה, אבל זה לא מאוד רציני.

עודד 25 במאי 2016

ברקוביץ' מקיבוץ רגבה. בניון לא סירב להתחלף בגמר גביע (לא זוכר באיזה משחק זה היה) אבל בהחלט הראה לאלי כהן את הדרך החוצה באותה התנהגות.

גיא זהר 26 במאי 2016

מושב לא קיבוץ. ובהחלט סירב להתחלף. והיו לו עוד אינסידנטים גם בארץ וגם באנגליה (לכלך על בניטס)

עמית 26 במאי 2016

רגבה מושב שיתופי

edgecator 25 במאי 2016

אולי יום אחד מישהו עוד יצליח להסביר לי איך זה שלמי שמוצלח במקצוע שלו מגיע יותר כבוד כאדם מחברו הפחות המוצלח למקצוע.

מיכאל 26 במאי 2016

גם אותי זה משגע ואף פעם לא הבנתי את זה.

ארז 26 במאי 2016

+1

גורביץ' 26 במאי 2016

חוק האלפה מייל

עופר כהן 27 במאי 2016

מסכים שהערכה בתור איש מקצוע ואקסטרה כבוד מגיע לאלפא מייל, אבל מדובר בכבוד בסיסי.

dk 25 במאי 2016

אם אני לא טועה בניון לא התחלף בדרבי בגביע (חושב שמינית אבל יכול להיות גם רבע גמר) בעונת 2000 כשאלי כהן אימן

Childish lion 25 במאי 2016

אני אוהד חיפה, בזכות יוסי זכיתי לחוות אליפות ראשונה ובגלל זה אני תמיד אוהב אותו.
אבל אני לא מצליח להבין את הטירוף של היממה האחרונה. מה כבר עשו לו שהוא אשכרה תכנן איך הוא יכול להרוס כמה שיותר את הרגע הכי שמח שהיה לנו חמש שנים.
מה שקרה בחגיגיות לפי מה ששמעתי זה אחד הדברים ההוזים,
איך הוא גורם לכל הקבוצה לרדת מהבמה בגלל שקיללו אותו?
מה הוא חשב שיקרה אחרי ה24 שעות האחרונות.
אני אנסה לזכור אותו בתור השחקן שהוא היה בחיפה ולא בתור העסקן שהוא היה בשנתיים האחרונות.

השמן 25 במאי 2016

כל הנושא הזה של בניון מכבי תל אביב לא ברור וגורם לי לחשוב על תאוריות קונספירציה שונות ומשונות.
It has Nimni written all over it
למה לעזאזל מכבי רוצה אותו בכלל?
ואם החלטתם על זה למה הוא רץ לדבר על זה ישר בשריקת הסיום של הגמר?
למה לעזאזל הוא הדליף את זה בכזו אגרסיביות במהלך היום?
איך הוא חשב שאוהדי חיפה יתייחסו אליו הערב??? מה גרם לו בכלל להופיע?
מה גרם לשחר לתת לו להופיע?
מה גרם לשחקנים לתת לו להופיע? מה גרם להם לתמוך בו וללכת כשהקהל הגיב באופן הצפוי ביותר שיש? הם עד כדי כך חסרי אופי?
אין גורם אחד בכל הסיפור הזה שההתנהגות שלו נראית לי הגיונית או מחוברת למציאות בכלל. אם באמת לא תהיה איזו הפתעה בסוף והוא פשוט יחתום במכבי זה יהיה שיא חדש של ביזאריות אפילו בשביל הכדורגל הישראלי.
לא מבין את זה. ממש מדאיג אותי מה קורה כאן,
בהקשר של מכבי

ארז 26 במאי 2016

מסכים עם כל הדברים, למעט הדאגה למכבי. :)

בלייק 25 במאי 2016

אני מבין שאוהדים של מכבי ת"א לא רוצים שבניון יצטרף. גם לי לא ברור למה ג'ורדי רוצה להחתים אותו.
אבל, ראיתי שהרבה אוהדי מכבי חוששים מהחתמת בניון, גם מסיבה של "חזרה של נמני". אני לא מבין מאיפה הוא חוזר בדיוק. הרי גם ככה הוא הסוכן של חצי סגל במכבי, לא? אז מה ההבדל?

Amir A 25 במאי 2016

אולי פשוט לגולדהאר נגמר הסוס, הוא החליט לעזוב והגיע להסכם בשקט עם נימני שהוא מוכר לו את הקבוצה (כי מי עוד יקפוץ מהר על קבוצת כדורגל מהמזרח התיכון?). נימני לא רוצה לוותר על ייצוג שחקנים ובגלל זה הוא אמר לגולדהאר "קח את בניון לשנה, שג'ורדי יחפוף אותו. ועוד שנה אני לוקח ממך את הקבוצה, ג'ורדי עף מפה ואני נשאר הבעלים מאחורי הקלעים כשיוסי הופך למנג'ר בפועל". יכול להיות או לא? ואם כן, מה זה עושה לגיל שלי, טל בן יהודה ושאר האוהדים כאן?

יואב 26 במאי 2016

ממש לא המקרה.
מיטשענק פה ולנצח.

ארז 26 במאי 2016

יואב,
אני יכול לדמיין איך אתה מגיב בסיטואציה הפוכה ורק לחייך…
בכל אופן, בנימה עניינית ורצינית יותר, מעבר לאמירות כלליות שבהן מיטש בתפקיד חברון עיר האבות ולהיפך – אם בניון במכבי כולל הבטחה לתפקיד מקצועי וראש גשר לנמניענק במכבי – איך אתה רואה ומסביר את זה?

יואב 26 במאי 2016

מהלך מקצועי טהור(אבל שגוי).

עופר כהן 27 במאי 2016

יואב אני אוהב את הגישה שלך, בעוד כולם עוסקים בספקולציות אתה מסתכל על המציאות "ומהמר" על הסוס הבטוח.
ותאמת זה מצליח לך כבר כמה עונות. אני אימצתי- ממליץ לאוהדי מכבי לאמץ גם :)

ניינר / ווריור 26 במאי 2016

אחד השחקנים הבלתי נסבלים בתולדות הכדורגל הישראלי. דרמה קווין, בכיין, אגואיסט, רודף כבוד וגם לא שחקן כזה גדול כמו שמנסים לעשות ממנו.
מחכה לצפות בהנאה איך הסרטן הזה מפרק את מכבי מבפנים. היידה יוסי!

דיזידין 26 במאי 2016

לדעתי בניון מספר אחד, אף אחד לא מתקרב לרקורד שלו.
ולדעתי מכבי צריכה שחקן כמוהו. מה שציפו לשווא מורמוט, קצת יצירתיות בדרך להתקפה.

עופר כהן 27 במאי 2016

איזה סרטן? פשוט בטעות קראתי עטר, מדויניאנין וסה הטראבל מייקרס האלמותיים (לפי אוהדים של קבוצות בהם סה שיחק הוא חתיכת שמוק), יצחקי, טל בן החיים (הבלם והחלוץ), התלות בזהבי, אוטלראס, נימני וחשבתי שבטעות שכחת שאת כל אלו ריסנו במכבי בהצלחה יתרה.
גם את בן בסט ריסנו יפה, וכן לא הצליחו לעשות ספין רציני מזה שמיכה ישב אצל יוקאנוביץ בחוץ והתייבש ביציע.
ג'ורדי אמר פעם שזו לא המנטליות של השחקן כמו מה שדורשים ממנו לעשות, ג'ורדי היה תאמת שחקן חפפן לאללה. לכן הוא לא מימש פוטנציאל שהיה לו. אם תשדר לבניון שהוא יכול להתנהל איך שבא לו אז הוא יתנהל איך שבא לו. לפי שדמי הוא וג'ורדי ביחסים טובים ואני בטוח שיוסי לא יכנס בו.
בכל מקרה, לא היה ולא יהיה יותר גרוע ממקרה מדוניאנין של 2011 בגזרת השחקנים. וגם אז זו לא הייתה הבעיה במכבי.

רינוס מיכלס 26 במאי 2016

אם הייתי מונה ומפרט את כל הסעיפים וההיבטים שמראים כמה המהלך הקרב ובא הוא הזוי ולא הגיוני ( מבחינת כל אימרותיו החזוניות והשאיפתיות של הקנדי התמים מאז הבאתו של ההולנדי המעופף ) , אני חושב שהייתי מתקרב למשהו כמו 20 ( ואני לא מגזים )

טוב , לפחות זה מראה לי כמה חושי היו חדים כבר לפני שנה בערך , כשהתחלתי לחשוב בשנית לגבי יושרתו של ההולנדי המעופף ( עד אז , פשוט חשבתי שלהולנדי המעופף אין יכולת הבחנה וזיהוי של רמת איכויות ביצועים של שחקן כדורגל וחשיבותם לקבוצה ולמועדון )

אליפויות , גביעים , ליגה אירופית , ליגת האלופות – כל אלו , גם אם יושגו בעתיד ביחד ולחוד , לא יבטלו ויכסו על המסקנה החדה והברורה שניתן להסיק מהמהלך הזה

זהו מהלך של חותמת לכל מי שעיניו בראשו ,
ואין בו בושה וכלל רע ,
פשוט עדיף להסביר ( ל – 99% מהקהל ) כבר מן התחלת המהלך הזה , את כל העניין שעומד מאחוריו

כי אומנם כמו שתמיד קורה בכדורגל , נצחונות ותארים מחפים ויחפו על כל סתירה בין אימרותיו של בעלי המועדון ובעלי תיפקוד ניהולי בו לבין מעשיהם , ואומנם אנחנו חיים כבר הרבה מאוד שנים בעולם שכולו 1984 ,
אבל לא תמיד 5=2+2 …
במיוחד לא בעולם הכדורגל הישראלי …

יואב 26 במאי 2016

הקנדי כלל לא תמים. למד את הלקח. תמימים לא מגיעים למצב שהם מרוויחים בשעה את מה שרובנו נרוויח בשנה. ובדרך, נחשפים לאנשי מקצוע מהמעחה הראשונה, שאני בספק אם תוכל להיות נוכח שם. למרות הבנתך האבסולוטית.
ההולנדי כלל לא מעופף, אם כי נונשלנטי מידי.
והלוואי ויוסי לא יחתום.

רינוס מיכלס 26 במאי 2016

יואב , גם אם מיטשל יחליף מחר את וורן באפט בדירוג שווי הנכסים העצמי , הוא עדיין יוכל להיות תמים ( תלוי במה ואיפה )

כסף ( ולא משנה כמה ) זה לא מושג במשוואה מוחלטת ,
רוצה לומר , יש בה הרבה נעלמים

וזה שהוא רגיל ליחסי אנוש ודרכי פעולה וחשיבה צפון אמריקאים , לא אומר שהוא יודע ומבחין ברמת דקדקנותם של אלו מארץ הקודש

ולמה אני כותב דקדקנותם ?
כי אכן הוא זיהה את הלך הרוח בארץ הקודש ומאפייניו של הישראלי , לכן התחיל תהליך גדול וראשוני של אירופאים מבחוץ שלא שייכים לביצה המסריחה והמגעילה , שינהלו לו את העסק

אך התהליך שהולך לקרות , הוא סותר ונוגד בהגדרה לעצם התהליך הראשוני והגדול שהנחיל במועדונו

וזה יכול לקרות אך ורק עקב חוסר מודעות לרמת מאפייניה של הביצה הישראלית ,

ואני שוב חוזר לרמה ולא לעצם הביצה עצמה , שכן גם הוא זיהה אותה , אבל עקב ריחוקו מהמקום וחייו במקום מרוחק ושונה ממה שיש בארץ , הוא לא מסוגל להבין ( תמימות ) ולאמוד , עד כמה הביצה פה מסריחה וטובענית ( כל תפקידו של ההולנדי המעופף בתהליך הקרב ובא , יעיד עד כמה היא טובענית ומסריחה , גם לכאלה שלא שייכים לכאן במידה והם נשארים פה לתקופה של כמה שנים ו / או רוצים לעזוב בדרך שתטיב עימם … )

גם הקרן החדשה שהקים היא הוכחה טובה לתום הזה …

גיל שלי 26 במאי 2016

יואב, נונשלנטי מדי זה אנדרסטייטמנט, נראה לי היבריס מתאים יותר, וכמה חסר עכשיו משהו ישראלי שמיטש יכול לסמוך עליו

רינוס מיכלס 26 במאי 2016

ובלילות ליבי מלא פחדייייםםם
לחשוב שהוא נמצא עם אחרייםם
עצווובבב …
מתי אותך אראההה ?!
חשכה הדרךך שלפנייי !
מיטשלללל !
תטיס את קרויף ! תטיס את קרויף עד לטורונטווו !
אני נשבעע ! אוהב נורא ! את רשת וולמארט !!!
ואז נוכל ללכת אל החתונה ספרתי צ'ק וצ'ק …

יואב 26 במאי 2016

מוכר לי השיר מאיפשהוא(((:
חלמתי עליו חלום בלהות וקמתי שטוף זיעה קרה רררררר

יואב דובינסקי 26 במאי 2016

אופתע מאוד אם זאת לא תהיה טעות שישחק במכבי. לא מבין מה צריך את זה.

holden 26 במאי 2016

אמש במבואות העיר חיפה התחיל סופסוף תהליך ההתעוררות של האוהדים מהקלישאה הזו שטוענת שחיפה זה יעקב שחר ויעקב שחר=חיפה.
זה היה מופע מגוחך של הגביר מפולניה, הגביר של השטעטל שבא להרביץ נאום לפשוטי העם מעל דוכן בכיכר-השוק המחוזי.

אדון שחר הסתודד והתהדר עם יונה יהב ביופיו של המתחם החדש, כאילו שבנייתו של סמי עופר לא היתה סוג של תרומה פוליטית ומסחרית שעולה לתובי האזור בבריאותם.
יעקב שחר הוכיח אמש בפעם המי יודע כמה שהוא מנותק מהחיפאים,
הוא נראה כמו הזקן מהחבובות, אדם שעבר זמנו, עדיין חי על תהילת העבר ,
הוא עושה הון תועפות מהמותג שנקרא:מכבי -חיפה, שחר לא שם לשם שמיים,

הוא טען שחיפה היתה לפני בניון ותמשיך להתקיים גם אחרי בניון,
הטענה שלו תופסת גם לגביו,
חיפה עיר חוף ומטרופולין שמנקז אליו רבים מהמושבים, הקיבוצים וערים קטנות מהאיזור:הקריות, עכו, נהריה, נשר, יקנעם וכדומה, חיפה לא נחשבת כעיר של בליינים ואין בה מי יודע כמה אופציות בילוי איכותיות וסצנת מועדונים שוקקת ועל כן תמיד הכדורגל ייחשב כבילוי אולטמטיבי,
אז דע לך אדון שחר:
חיפה היתה לפנייך ותמשיך גם אחרייך
כתבתי כאן מזמן על שחר: הכושי עשה את שלו-הכושי יכול ללכת!
זה נשמע צורם לאוזן וסוג של כפיות-טובה? אז לפעמים האמת כואבת אבל צריכה להיאמר
שחר, קח איתך את היורש אור ותעוף ,
יהיה קשה, יהיה לא פשוט, אבל זה יהיה בלעדייך

נמאס מהטפות המוסר שלך והנסיון לחנך את הילידים,
בשביל להניף גביע פעם בכמה שנים לא צריכים אותך,
ברקוביץ בזמנו ליגלג עלייך שאתה קמצן, היו לך כמה הזדמנויות בזמנים הטובים של מכבי(בחיפה מכבי יש רק אחת)להכניס את היד לכיס לפני קמפיין ליגת האלופות ולשדרג הקבוצה אולם קימצת את ידך,
ראינו בשנים האחרונות את חיפה בניהולך ובבעלותך, ראינו וסבלנו, בוא נראה מה יהיה בלעדייך,
סע לשלום, קח איתך את בניון במושב האחורי ואת בנך בקדמי, צ'יזיק ינוווט לכם את הדרך

רינוס מיכלס 26 במאי 2016

הולדן , שמרת הרבה בבטן אה ? ☺

בטח מתסכל אתכם ( אוהדי מכבי חיפה שרוצים ששחר יעזוב ) לשמוע ברדיו את קבסה ואת אבא של מתן כל פעם מגנים על שחר …

רק תיזהרו שהאינפרנו לא יסחוף אתכם

מתן גילור 26 במאי 2016

*מבלי להביע דעה לגבי שחר* לקבסה יש אינטרס כלכלי במכבי הנוכחית שלא בטוח שיהיה לו עם הנהלה אחרת, אז די ברור שהוא ירצה שהיא תישאר. אם הגג והלחם של הילדים שלי היו תלויים בבעלים של קבוצת כדורגל, מן הסתם שהייתי רוצה שהוא יישאר. זו רוח המפקד בתכנית הרדיו של קבסה. זה לא אומר שלא היה מחזיק בדעה הזו בכל מקרה – ייתכן מאד שכן, ברם יש לקחת זאת בחשבון. גילוי נאות וגו'.

ארז 26 במאי 2016

סליחה על הבורות, אבל אפשר קצת השלמת פרטים על הרקע, הנפשות הפועלות ומארג היחסים והיצרים ביניהן?
לא אכעס אם לא אקבל את מבוקשי כי זאת יותר מדי עבודה.

מתן גילור 26 במאי 2016

פרטי, סופ"ש.

ארז 27 במאי 2016

רק לוודא – התכוונת לפייסבוק? אני לא שם.
אם יש לך סבלנות וחשק, ואם הרעיון לא הזוי מדי בעיניך – אמור לי ואשלח לך כתובת מייל.

סחבק 26 במאי 2016

בחיפה יש 2 תוכניות רדיו פרי ופוסט גיים שמשודרות במקביל(!)
הלחץ שהם מפעילים על השחקנים והקבוצה לא דומה לשום דבר אחר בארץ. הפוליטיקה והבחישה חוגגת.

-גיסנו- 26 במאי 2016

אם הצליחו לבודד את מכבי ת"א מהלחץ והבחישות של התקשורת למשך כמעט 4 שנים (אם נוריד את החודש האחרון מהספירה, כי בחודש הזה זה לא ממש עבד), אני בטוח שאם ירצו אפשר לעשות את זה גם במכבי חיפה.

סחבק 27 במאי 2016

לא בלתי אפשרי, אבל קשה מאוד, ובכל מקרה לא נראה שהמערכת מפנימה את הצורך, ושיש שריף שמסוגל לעשות זאת שם

גיסנו 27 במאי 2016

זו כבר בעיה אחרת.אבל אני די בטוח שהלחץ התקשורתי על חיפה לא שונה בהרבה ממה שיש במכבי/הפועל/בית"ר ובקרוב גם באר שבע.

holden 26 במאי 2016

ריינוס ידידי היקר , אני מזמן "דלוק" על יעקב שחר, באמת שלא הייתי צריך את "המופע של החבובות" אמש בכדי שירד לי האסימון מהניהול המגלומני של שחר, יענקלה עלק.
יש לו עשרות אם לא מאות מלחכי פינכה שאוכלים מהידיים שלו וסועדים מהצלחת שלו על כן אין פלא שיש לו עדת תומכים נרחבת גם בתקשורת החיפאית.

דן 26 במאי 2016

היה עצוב לראות את שחקני מכבי חוגגים תזכייה בפאב ת"א ולא בכרמל/עיר תחתית, כמה שהמועדון הזה מנותק מהעיר ומהתושבים. תודה לאל שהתנתקתי נפשית כמעט לחלוטין מכדורגל ישראלי, אפשר להגיד הרבה דברים על ג'ף רוזן אבל הוא בהחלט משתדל לקרב תקבוצה לקהילה.

רומן 26 במאי 2016

האמת מסכים, עצוב ומעליב.
למרות שרבים מהם חיפאים אמיתיים.

Shadow 26 במאי 2016

עוד ילד מגודל שחושב שהעולם של אבא שלו והוא מנהל את ההצגה.

אותו חוסר כבוד לאנשים באשר הם אנשים.

שוב כמו שאמרתי נובע מהרגש הבסיסי של הישראלי הממוצע שהוא יודע הכל ויכול תמיד לעשות יותר טוב מהאחר או יותר נכון בניסוח הבא, "מה האפס הזה יודע שאני לא"

פאקו 26 במאי 2016

יש מצב שמדובר פה במהלך של מכבי לדחוף את בניון לב"ש במחיר מפולפל. אחרת גם אני לא מבין את ההגיון.

גיא זהר 27 במאי 2016

בניון לא יגיע לבש. אלונה מעבר למילות הנימוסין, לא רוצה אותו, השחקנים לא רוצים אותו, בכר לא רוצה אותו ומעל לכל, הקהל לא רוצה אותו. יצטרך לקרות משהו יוצא דופן בשביל שזה יקרה.

ניב 26 במאי 2016

מעולה

אבי גלברט 26 במאי 2016

הנה השני שקל שלי .
יש בעיה לספורטאים באופן כללי לגמור את הקרירה בזמן .
מי שהיה ספורטאי מבין שאתה מושך את זה כמה שיותר ורק פציעה או עיפות רצינית משכנעת אותך לסיים בזמן .
אתה ספורטאי מצליח זה בוער בך בעצמות להמשיך ,לא יעזור היגיון .
כזה היה ברקוביץ בזמנו וכזה יהיה יוסי עכשיו . יוסי עוד עלול להתגעגע לחיפה אחרי השנה שתהיה לו במכבי …
הקבוצה היחידה הגדולה שהייתה מקבלת אותו כמו מלך גם בגילו זאת ביתר . בכול מקום אחר גדול (בש -תא ) הוא לא התקבל בכבוד הראוי לו .
יוסי היה שחקן ענק אבל כנראה עם אישיות קטנה וילדותית .
ברקוביץ היה שחקן ענק אבל חזק יותר בהרבה וכאמור ארס לא קטן .זה ההבדל …
שחקנים ברמה שלהם ושל רביבו כלומר שחקנים שבאמת שיחקו בטופ ,אסור להם לחזור בסוף הקרירה לארץ .
אנחנו בלאבנט עדין לא בנויים לפרגן להם כמו שצריך ..

אריאל גרייזס 26 במאי 2016

הבעיה שלי היא לא עם זה שבניון רוצה להמשיך לשחק. אני לא אגיד לספורטאי לפרוש (טוב, חוץ מלשחר פאר). הבעיה זה ההתעסקות הבלתי פוסקת שלו בקהל ובתקשורת. רוצה לשחק? תשחק ותשתוק.

חכם בדיעבד 26 במאי 2016

טור מצוין!
א. ברקוביץ גדל כילד חוץ בקיבוץ בית קשת,אם אנני טועה, יש המספרים שעוד כילד הוא התחיל בחוגי כדורסל, ומשם עבר לרגבה…
אולי אגדה אורבנית ואולי לא
השאר היסטוריה

בניון עשה הכל לקבל בדיוק מה שהגיע לו מקהל האוהדים הנוכחי
מההתנהגות הפרימדונית לאורך כל העונה ועד ההודעה ההזויה שהוא עובר למכבי ת"א עוד לפני שניקה את הארונית בכפר גלים

רומן 26 במאי 2016

ברקוביץ מקיבוץ רגבה לא מדניה.
את המשחקים של ברקו הענק שידרו עוד בערוץ הספורט ככה שחשיפה מלאה היתה(לא פספסתי משחק של הקוסם).
גם יכולות אין מה להשוות ברקו הגדול מכולם בהפרש, אבל גם יוסי היה אחלה שחקן.
מה שהוא עשה בשנתיים האחרונות זה עקיצה, הוא לא שחקן של חצי מיליון יורו בשום סרט.

אזי 26 במאי 2016

כתבתי כבר בטוויטר שיוסי בניון הוא השחקן היחיד בעולם שגרם לי לשנוא אותו בשם הקבוצה שלו ולא בשם הקבוצה שלי.
אני שונא אותו בשם אוהדי מכבי חיפה.
כוכב על שהגיע כדי להחזיר את הקבוצה לימיה הגדולים, ואז, כשסוף סוף הם לוקחים גביע, הוא עסוק בלצעוק שהוא לא ישחק בחיפה בשנה הבאה.
הייתי אומר שמגיע לו מה שאוהדי חיפה עשו לו בחגיגות, אבל אני לא אומר את זה, כי הוא לא מבין שהוא אשם. הוא בטוח שהוא הקורבן, כרגיל.

חצי שנה הוא מתעסק בלעזוב את חיפה ואז בסוף הוא פוחד שהקהל ישרוק לו בוז.

חתיכת שיגעון גדלות יש לבחור הזה.
מתפלל חזק חזק שג'ורדי לא יביא את הדבר הזה למכבי.

זינק 26 במאי 2016

כל ההתנהלות של הימים האחרונים, גם של בניון אבל לא פחות של המועדון כל כך מטומטמת שזה עצוב.
כבר כמה חודשים שהם מספרים לקהל שלהם, שכולם נורא אוהבים ורוצים שיוסי ישאר ובלה בלה בלה…. ומיד בסיום משחק שזוכים בו בתואר מפתיע, אחרי תקופה ארוכה ללא גביע, פתאום יוסי מסביר לאותו קהל שהוא כבר מאמצע שנה יודע שהוא הולך וחותם באותו יום אצל היריבה השנואה. והמועדון "שכל כך רצה אותו" מודיע על שחרורו.
שיתחילו בלא לשקר לקהל שלהם (שני הצדדים) במצח נחושה. אפשר במקום פשוט לא לומר כלום….
ואם כבר הגעתם למצב הזה, לפחות תנהלו את האירוע תקשורתית נכון.
עם כל הביקורת העצומה על ההתנהלות הבעיתית של בניון, מה שיותר צריך להדאיג את אוהדי חיפה זה איך נראה המועדון שלהם היום… פעם שחר נתפש כמופת לניהול והיום העסק שלו נראה כמו שכונה.

עידן. 26 במאי 2016

האמת שדווקא ההתנהלות של שחר מוזרה מאוד בעיני.

לא ממש התעמקתי, אבל נראה שבכל התקופה של בניון בחיפה היה סביבו רעש שלילי. גם אם הקהל לא תמיד היה בסדר, ברור שגם לבניון יש חלק לא מבוטל בזה. אני למשל זוכר שבתחילת העונה הוא לא היה מרוצה הרוני לוי בגלל משהו אז הוא עזב את האימון ונסע לדבר עם שחר על זה- במועדון מתוקן היו זורקים אותו כבר אז.

מה שהוא עשה מאז הזכייה בגביע בכלל היה התנהגות דוחה. לא רק שהוא לא יכול לגמור יפה, להגיד תודה ולעזוב, הוא צריך להוציא את כל הרעל מייד בסיום המשחק, להעיב על החגיגות של החברים שלו ולהפוך את עצמו לסיפור המרכזי. אבל מילא זה, נניח ששם עוד היו אמוציות והוא לא שלט בעצמו.

אבל העובדה שביום החגיגות מול האוהדים הוא דואג לרוץ ולספר שהוא סגר ביריבה המושבעת של חיפה, כבר חייבת הייתה להיות החלטה מודעת שהוא לקח. הרי צריך להיות מטומטם גמור לא לדעת איך האוהדים יקבלו את זה (מישהו יכול לתאר לדוג' את פיגו בא לאוהדי ברצלונה באותו יום בו הודיע על עזיבה לריאל?). בניון בחר באופן מודע לחלוטין לשים זין על המועדון והאוהדים "שלא העריכו אותו מספיק".

אז בניון אפס והעובדה שאחרי זה הוא עוד מעיז להעלב מתגובת האוהדים הופכת אותו לעוד יותר אפס, אבל מה עם שחר? מה האינטרס שלו ללכת עם בניון שהתנהג באופן מחפיר גם כלפיו וכלפי חבריו לקבוצה ולא עם הקהל שלו?

בחיי שאני לא מצליח להבין את זה.

אריאל גרייזס 26 במאי 2016

לגבי שחר, אפשר לחזור לטור המצוין של פרוסנר מלפני כמה ימים. הוא במסלול התנגשות עם האוהדים כבר הרבה זמן והוא בטוח שהוא יודע יותר טוב מכולם ושכולם צריכים להשתחוות בפניו על מה שהוא עשה למועדון ולכן לדעתי הוא ילך עם כל מי שיהיה נגד האוהדים

נירו 26 במאי 2016

מספר נקודות:
1. אני מנוי של מכבי חיפה ומדובר בקומץ של 20-30 ילדים/אוהדים מפגרים שמקללים אותו כל הזמן אבל הוא בוחר להתייחס אליהם ולא לשאר 25 אלף אוהדים שמעודדים אותו. אתה אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה שלנו לא יכול להיות שחבורה של ילדים קטנים מנהלת אותך. מה אתה ילד?
2. במשך שנתיים שהוא בקבוצה לא ראיתי ערך מוסף מיוחד ממנו. בשורה התחתונה אין שינוי לעומת שנים קודמות ולמרות שבחצי השנה האחרונה הוא היה אחד הטובים בקבוצה לא מדובר באבידה מקצועית כזאת גדולה שלא ניתן יהיה להחליף
3. במשך כל השנה האחרונה שיחק במשחקי "תחזיקו אותי", מריבות עם שחקנים בקבוצה, ריבים עם אוהדים ועם טוקבקיסטים. זאת לא ההתנהגות שהייתי מצפה לראות משחקן שאמור להיות המנהיג של הקבוצה. שחקן ילדותי ומפונק עם אגו שמשתווה אולי רק לזלאטן ורונאלדו
4. מה היה דחוף לך 5 דקות אחרי שזכית בגביע להגיד שאתה עוזב? ואם כבר אמרת מה אתה מתפלא שהקהל הגיב כמו שהגיב
5. פגישה עם ג'ורדי כולל אירוח בתא שלו בבלומפילד ובתוספת השמועות האחרונות שמקשרות אותך חזק למכבי ת"א היריבה השנואה. לאיזו קבלת פנים ציפית? למחיאות כפיים סוערות מלוות בקריאות "תישאר"?

נירו 26 במאי 2016

6. כל מילה אריאל

סחבק 26 במאי 2016

בול בפוני

איתן זיבי 26 במאי 2016

תודה רבה.

ירוק 26 במאי 2016

אריאל, טור מעולה.

כמו שאמרו מעליי, בעיקר הזוי איך אנשים מופתעים שהקהל נוטר ליוסי אחרי הראיון שלו ממש אחרי הגמר. נו באמת.. יכל להגיד כל מה שעל ליבו על הקבוצה, אבל אי אפשר לחכות עם זה יומיים?? מה היה לו דחוף? ואם פתח את הפה, אנשים ציפו מהאוהדים לסתום את האזניים? הזוי.
גילוי נאות: יוסי היה אחד השחקנים שהכי אהבתי והכי נהניתי לראות.

כמובן שבלי קשר, הקבוצה עצמה וההנהלה רקובה לגמרי וברור שלא צריך לנקות אותם מאחריות לכל הבלאגן הזה.

Gil - Zimbabwe 26 במאי 2016

אני לא פסיכולוג אבל אני רוצה להאיר נקודה אחרת.
נראה לי שמה "שמשגע" את בניון זו ההצלחה של באר – שבע מהיום שהוא חזר לארץ ובחר בחיפה.

גיא זהר 27 במאי 2016

יש בזה משהו. הוא גם הקפיד במהלך כל השנים לירוק לבאר ממנה שתה. הזוי.

Comments closed