נו האדל – סיכום מחזור 3

הפוטבול מחליף תקליט מול העיניים שלנו וההגנות חוזרות לתפוס את הבמה המרכזית

מחזור שלישי בספרים כבר ואפשר לומר שניתן כבר לראות טיפה מגמות בליגה, גם אם צריך לקחת אותן בערבון מוגבל.

הסטטיסטיקה הכי מעניינת בעיניי היא שיש כרגע רק חמש קבוצות בלתי מנוצחות ולשלוש מתוכן פותח ק"ב בפעם הראשונה – פילי, דנבר והפטריוטס (שם יש שניים כאלו כבר). עוד מגמה שנראית שהולכת בד בבד עם הסטטיסטיקה הזאת, היא העובדה שנראה שאנחנו רואים יותר ויותר קבוצות שמסתמכות על ההגנה כדי לנצח ולא על ההתקפה.

אני חושב שמדובר במגמה הגיונית. במשך כמה שנים טובות ראינו איך שינוי החוקים של הליגה גרר יותר ויותר הטיה לטובת הקבוצות עם ההתקפה, במיוחד זו האווירית. ראינו את הפריחה של הק"בים הגדולים שהביאו אליפויות. מאז 2003 ראינו אליפויות הולכות לבריידי, בריס, פייטון מאנינג, רוג'רס וביג בן. מדי פעם קבוצה שנבנתה סביב ההגנה השתחלה פנימה כמו פיטסבורג ב-2005, או בולטימור לפני כמה שנים, אבל עדיין ההתקפות שלטו ברמה. אפילו הג'איינטס ההגנתיים היו צריכים ביצועי שיא של איליי כדי לקחת את אותן אליפויות.

היום, כשאני מסתכל מסביב, נראה שמרבית הקבוצות בונות סביב ההגנה דווקא. תראו את דנבר וגם קרולינה שהתמודדו בסופרבול שנה שעברה. נכון שלקרולינה יש את קאם ניוטון, אבל גם זו קבוצה שחיה על ההגנה שלה. לדנבר היה את פייטון, כמובן, אבל זאת היתה גרסה מוחלשת שלו וגם העונה הם ממשיכים בלי בעיה עם ק"ב שפותח לראשונה, בדיוק כמו שהם הסתדרו עם אוסווילר. עכשיו תראו את מינסוטה, עוד קבוצת 3-0, שנראית בדיוק כמו שדנבר נראתה שנה שעברה. לסיאטל כמובן יש את ראסל ווילסון אבל גם היא תמיד נבנתה קודם כל מסביב להגנה שלה. סינסינטי גם היא קבוצה שהיסודות ההגנתיים שלה חזקים מאוד. קנזס סיטי מראה לנו שנה אחרי שנה שגם בלי התקפה ספקטקולרית (באנדרסטייטמנט) אפשר להגיע לפלייאוף.

מהצד השני, יש לנו קבוצות כמו גרין ביי, דטרויט, גם פיטסבורג במידה רבה שאיבדה את ה-DNA ההגנתי שלה ומסתמכת יותר מדי על היכולות ההתקפיות של הכוכבים שלה, הג'איינטס שבשנים האחרונות נהיו תלויים כמעט לחלוטין בביצועים של איליי – אף אחת מהן לא נראית כמו סופרבול קונדטנדר פשוט כי ההגנה שלהן לא טובה מספיק.

יש יגידו שתמיד הקבוצות עם ההגנה הטובה ינצחו בסוף, ויש בזה אמת. אבל אני חושב שמה שאנחנו רואים עכשיו זה שקבוצות כבר לא מחפשות לייצר התקפות רציניות אלא פשוט שמות את כל הצ'יפים על ההגנה. זה עבד מצוין לדנבר שנה שעברה, לסיאטל לפני שלוש שנים, אין שום סיבה שזה לא ימשיך לעבוד.

– בהמשך לזה, ראיתי את המשחק של מינסוטה אתמול ואמרתי לחבר שכל עוד סם ברדפורד שם אני לא יכול לסמוך על הקבוצה הזאת. אבל אולי הגיע הזמן להפוך תקליט. נראה שבראדפורד, בפעם הראשונה בחיים שלו, לא נדרש לנצח משחק בכוחות עצמו. הוא לא צריך לקחת את הקבוצה על הגב. מינסוטה מבקשים ממנו רק לא לעשות טעויות. וזה עובד. ואם זה עבד לדנבר שנה שעברה עם פייטון בינוני מינוס (ואני עדין פה), נראה לי שהגיע הזמן לספור את מינסוטה בתור מועמדת לאליפות.

NFL: Green Bay Packers at Minnesota Vikings

– כי ההגנה שלה? מדהימה. מה שהם עשו לקאם ניוטון אתמול זה מאסטרפיס. בדיוק כמו דנבר בסופרבול לפני שנה, הם הצליחו לעשות את הדבר הכי קשה שיש – לייצר לחץ על הק"ב ועדיין לשמור טוב על הרסיברים שלו, במיוחד על בנג'מין. מרבית הקבוצות שרוצות לייצר לחץ על הק"ב עושות את זה באמצעות בליצים. היתרון של מינסוטה (ושל דנבר) זה שהקו הקדמי שלהן מספיק טוב כדי לייצר את הלחץ הזה לבד, להגיע לק"ב מהר, בעוד ההגנה האחורית סוגרת את כל ניסיונות המסירה לרסיברים. כשזה המצב, הק"ב פשוט חסר אונים לגמרי. אני לא אתפלא אם ראינו אתמול את גמר ה-NFC הקרוב.

– הזכרתי פה את תופעת הק"בים שפותחים פעם ראשונה, מה שעד לא מזמן זה היה אחד ההסברים לכך שאנחנו רואים קבוצות לא מספיק טובות. אבל נראה שהשנה המגמה מתהפכת. וונץ, סימיאן, גארפולו עד הפציעה, פרסקוט – כולם פותחים בפעם הראשונה, שניים מהם רוקיז, והקבוצות שלהם נראות נהדר. אז איך אתם מסבירים משחקים כמו הג'איינטס והרד סקינס אתמול? לא מדובר בק"בים לא מנוסים וגם לא באיזה שהן הגנות טובות שייצרו הרבה איבודי כדור אלא פשוט בשתי קבוצות לא ממושמעות עם אינטליגנציית פוטבול שואפת לאפס.

אינטרספשנס מפגרים, פעם אחר פעם ברד זון לא מצליחים להשיג ט"ד, שחקנים מאבדים את הראש, אודל בקהאם ונורמן מתגרים אחד בשני כמו ילדים קטנים, עבירות מטופשות ושוב אינטרספשנס מפגרים.

אני לא אוהב לדבר על DNA של קבוצות פוטבול כי ראינו לא פעם איך מאמן אחד טוב משנה DNA של קבוצה (תראו מה קורה בפילדלפיה עכשיו) אבל במקרה של שתי הקבוצות האלו נראה שזה בדיוק המצב – DNA מחורבן שגם החלפת מאמן לא תעזור. קופלין כבר לא שם אבל זה לא מפריע לג'איינטס לעשות את אותן עבירות משמעת מטופשות שוב ושוב. בוב מקאדו ויתר על הזריקות הארוכות, אז איליי ימסור אינטרספשנס בדיוק במצבים הכי קריטיים במשחק, רק הפעם במסירות קצרות. ולא, וושינגטון לא יותר טובה. פשוט שתי קבוצות טיפשות שחשבו שהן הולכות להתחרות על ראשות הבית ובינתיים דאלאס ופילדלפיה מראות להן איך באמת צריך לשחק פוטבול.

– לפחות תתנחמו אוהדי ג'איינטס יקרים, הק"ב של הקבוצה השניה מהעיר ניו יורק זרק אתמול לשישה (!) אינטרספשנס, שניים מהם חזרו לט"ד, בלי אף מסירה לט"ד. מרשים בכל קנה מידה.

– ואל תגרמו לי להתחיל עם מיאמי נגד קליבלנד. ג'יזס.

– המאכזבת הגדולה של הערב היא אריזונה, שהגיעה למקום שבו היא אמורה וחייבת לנצח, בטח כשסיאטל מתאוששת על חשבון הניינרס החלשים, ומטילה חתיכת ביצה. יש לי שני הסברים לביצוע הנורא הזה. הראשון – אריזונה היא קבוצת חוף מערבי שמשחקת בשעון חוף מזרחי, מה שאומר שמדובר מבחינת השחקנים שלה במשחק שמתחיל ב-10 בבוקר. תחת ארינאס אריזונה עם מאזן 4-5 בחוף המזרחי, מה שאומר שמדובר בבעיה לא רגעית והיית חושב שהקבוצה תנסה למצוא לזה פתרון (לטוס שלושה-ארבעה ימים קודם כדי להתרגל, למשל?) אבל מה אני יודע?

– ההסבר השני הוא רקס ראיין. לא, ראיין לא הפך למאמן טוב פתאום. אבל בכל עונה אנחנו רואים הבלחות כאלו בקבוצות שלו. בדרך כלל זה קורה כשהמשרה שלו על הכף או כשהוא משחק את הסופרבול שלו – המשחק נגד ניו אינגלנד. יש לו את היכולת לייצר אקסטרה מוטיבציה בחניכים שלו, לתכנן תוכנית משחק טובה ולהביא את הקבוצה שלו לשיא. הבעיה שזה קורה מעט מדי וכמעט תמיד אחר כך הוא חוטף בראש. צפו פגיעה שבוע הבא בניו אינגלנד.

– משחק שהיה מאוד מעניין לצפיה היה זה בין פילדלפיה לפיטסבורג אתמול. לכאורה, פיטסבורג היא האחות הבכירה במדינת פנסילבניה כרגע, עם כל החלקים במקום, בעוד פילדלפיה קבוצה בבניה. חה! זה פוטבול בשבילכם. מה שאהבתי מאוד בפילדלפיה זה העובדה שהם נראים שוב כמו קבוצה של אנדי ריד, מה שלא מפתיע בכלל לאור העובדה שהמאמן שלהם היה עוזר של ריד במשך שנים. יפה לראות איך הקבוצה הזאת זרקה מאחור כל שריד לתקופת צ'יפ קלי ומשחקת את הפוטבול של פילדלפיה. אין הרבה ניסיונות ריצה אבל כן יש המון מסירות לראנינג בקס, כשדארן ספרולס הנהדר משחק את התפקיד של בראיין ווסטברוק. אבל כמה שההתקפה שלהם היתה מבריקה, התרשמתי לא פחות מההגנה, שהצליחה לחסל את פיטסבורג פעם אחר פעם, אם בלחץ על ביג בן ואם בסגירה של הרסיברים שלו.

– וקרסון וונץ, יא אללה. זה רוקי זה? איזה מזל לקליבלנד שהיא מכרה את הבחירה שלה ולא לקחה אותו, עוד היו מנצחים איזה משחק חלילה.

NFL: Preseason-Tampa Bay Buccaneers at Philadelphia Eagles

– לגבי פיטסבורג, אני חוזר לבעיה הידועה שלה שדיברתי עליה כבר שנה שעברה. יש לה מלא כלים התקפיים, וכשלבאון בל יחזור מההשעייה שלו אז אני מאמין שהבעיה תצומצם באופן משמעותי, אבל כל הכלים האלו מאפשרים לה למתוח את המגרש. יש לה רסיברים מהירים וק"ב עם זרוע תותח וזה מאפשר לה להשיג הרבה מאוד יארדים באוויר. מה שאין לה זה את היכולת להשיג נקודות בתוך הרד זון. ברגע שהמגרש מתקצר, המהירות של הרסיברים שלה הרבה פחות משמעותית ואם ההגנה סוגרת את בראון בדאבל קאברג', ביג בן נשאר עם מעט מאוד מטרות. גם אתמול הם הצליחו לחצות את המגרש לא רע, אבל נבלמו פעם אחר פעם בתוך ה-30 של היריב. בנוסף, כמו תמיד בעצם בפיטסבורג, היכולת של בן להחזיק את הכדור הרבה זמן ולהמנע מסאקס, גורמת לכך שקו ההתקפה לא מתפקד מספיק טוב ובסוף ביג בן מופל או משחרר מסירה תחת לחץ.

– בדיוק אתמול בערב אמרתי לחבר שאפשר כבר לסגור את הארון על ג'ימי גרהאם, הוא גמור. כמו תמיד, אני מוכח כנאחס וכאנטי נאחס, ואולי אפשר לקוות שמה שראינו ממנו אתמול יהיה תחילת הקאמבק. צריך לזכור, גם לפני הפציעה גראהם לא השתלב בסיאטל ובטח שהפציעה לא עזרה, אני מקווה שפיט קארול מבין עכשיו, אחרי אתמול בלילה, עד כמה כלי כמו גראהם הוא חיוני להתקפה שלו.

– אני מקווה שזה ברור שאין לאוהדי גרין ביי שום סיבה להיות מרוצים אחרי המשחק אתמול. קודם כל, ההגנה של דטרויט היא בדיחה. זה היה נחמד לראות את רוג'רס חוזר לעצמו בחצי הראשון אבל צריך לקחת את זה בערבון מוגבל בגלל מי שעמד מולו. אבל החצי השני הוא הסיבה להיות מודאגים – שוב פעם בעיות אימון כשמקרתי נכנס לבונקר (האם אי פעם זה עבד? אפילו לפטס שבוע שעבר מול מיאמי זה לא הצליח, ולהם יש הגנה הרבה יותר טובה) ושוב פעם הגנה אווירית מוגבלת מאוד. כל עוד בגרין ביי יסמכו על רוג'רס שינצח להם לבד משחקים – הם לא יגיעו לכלום. נקודה.

– בינתיים, אחרי שירדנו עליהם כהוגן במחזור הראשון, הראמס עם מאזן 2-1, האם הבעלים שלהם יודע משהו שאנחנו לא? (הימור שלי – לא. עדיין קבוצת 7-9, 8-8 כזאת).

– מילה אחרונה על השידורים פה. אם יש אקסיומה אחת שהיתה נכונה במשך השנים שבהן אני רואה פוטבול, זה שבארץ הרבה יותר טוב לצפות בספורט הזה מאשר בארה"ב. זה כמובן השעות שהרבה יותר נוחות (למעט המשחקים המאוחרים) אבל גם השידורים. בארה"ב אתה תקוע עם הקבוצה המקומית שלך ועם יחסית מעט מאוד שידורים בשעות הרגילות (אחד או שניים במקרה הטוב) בעוד בארץ אנחנו נהנים כבר שנים מצמד משחקים בשני ערוצים נפרדים, וגם אם METV זה לא בדיוק חווית הצפיה המושלמת הרי שאם אתה חובב פוטבול ולא מעוניין להוציא כסף על גיים פאס, הרי שאתה יכול להסתדר מצוין. בטח עכשיו שצ'רלטון משדרים את הרד זון במשחקים המאוחרים.

אבל משהו קרה בשבועות האחרונים. אני רוצה להאמין שאין פה משהו חשוד אבל זה מתחיל להדאיג. שבועיים רצופים ש-METV משדרים משחק של הקבוצה הגרועה בליגה (קליבלנד) ובנוסף פוקס – שתמיד ידעו לבחור משחקים טובים – בוחרים באמת את האופציה הכי גרועה האפשרית. היו אתמול לפחות שלושה משחקים, שניים מהם ב-NFC (שמהם פוקס משדרים בדרך כלל) הרבה יותר מעניינים מאשר גרין ביי-דטרויט, ועדיין הם לקחו את המשחק הזה. אישית, יש לי גיים פאס אז זה לא פוגע בי לגמרי, אבל אני נהנה לשים את הרד זון במחשב ולצפות במשחק אחד שלם בטלוויזיה. בשבועיים האחרונים האופציה הזאת לא קיימת, עד כדי כך שנתתי במחצית של גרין ביי-דטרויט את השלט של הטלוויזיה לאשתי שתראה מה שהיא רוצה. שוב, אני רוצה לקוות שאין פה משהו מכוון אבל זה מתחיל להרגיש לי מאוד מסריח העסק.

לדרבי נוסטלגיה משלו
יומן האליפות של הג'איינטס - מוכר כל כך

71 Comments

שי ל. 26 בספטמבר 2016

אהבתי ומסכים עם כמעט כל מילה. תודה

Bruschi #54 26 בספטמבר 2016

קבוצות פח ימשיכו להיות פח:
1. טמפה זורקת בחירת סיבוב שני על בועט. הוא היה גרוע ממש בפריסיזן וגם אתמול החטיא אקסטרא פוינט ושער שדה מ-41. בכמה טמפה הפסידו? נכון מאוד. והמהלך האחרון של ג'מיס.. צחקתי בקול רם. חוסר מודעות מוחלט.
2. קליבלנד: שוב ושוב ושוב. שנה שעברה הביכו את עצמם נורא כשחטפו לדנבר כדור בהארכה ואז השיגו דאונים שליליים כדי להוציא את עצמם ממרחק של שער שדה. ואתמול? פורס פאמבל, ואז דאונים שליליים, החטאת שער שדה מ-46 יארד והפסד בהארכה.
3. ג'קסונוויל: נחסמים בבעיטת שדה שלהם, ומהצד השני משחילים אותם לשער ניצחון מ-54..

תומרג 26 בספטמבר 2016

שום דבר, אבל שום דבר, לא מצדיק מתן שלט מתוך בחירה לאישה ביום ראשון בערב.
זה מתחיל במחווה של רצון טוב ולפני שאתה אומר ברוס אוסווילר אתה כבר רואה משחקי השף על בסיס קבוע כל יום ראשון בעשר.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

הכל מתוכנן, תאמין לי. אני מראה רצון טוב והיא ממילא נרדמת תוך עשר דקות ואני לוקח אותו מחדש

עמי ג 26 בספטמבר 2016

גדול!
ימי ראשון בערב הם קדושים (בין ספטמבר לפברואר).
ואם הפטס משחקים האשה אפילו מצטרפת. בכל זאת – נולדה בנ"א.
שימו לב שבחודש הקרוב שלושה ימי ראשון נופלים על ערבי חג (!)

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

בוא נגיד ככה – זאת הוכחה טובה מאוד שאין אלוהים, אחרת הוא לא היה שם שלושה חגים על פוטבול, לא ככה? (איפה צחי?)

צחי 26 בספטמבר 2016

אני כאן ותמיד אמרתי שההוכחה הכי טובה שיש אלוהים הוא חוק מרפי.
יש לי קצת ניסיון ותאמין לי שהוא עושה דווקא

אריאל גרייזס 27 בספטמבר 2016

יש קטע במלכוד 22 שיוסריאן רב עם המאהבת שלו ומקלל את אלוהים והיא מתעצבנת עליו ומרביצה לו. הוא לא מבין אותה ואומר לה – את אתיאסטית בדיוק כמוני! אז היא עונה לו שהאלוהים שהיא לא מאמינה בו הוא אלוהים רחמן והאלוהים שהוא לא מאמין בו הוא אלוהים אכזרי. ודי לחכימא

עידן. 26 בספטמבר 2016

ננצל את הפוסט לדבר על המוות הנוראי של חוסה פרננדז, היה רק בן 24 וכבר אחד המגישים הכי טובים בליגה. כל כך חבל.

ובכלל, עם כל הכבוד לפוטבול אנחנו רגע לפני הפליאוף בבייסבול, עם עונת פרישה מהאגדות של אורטיז (רק שימשיך ויסיים את זה כמו סיפור סינדרלה אמיתי). אריאל- אנחנו מצפים ממך להרים את הכפפה.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

התחלתי לכתוב עליו ואז הרגשתי שזה לא שייך. אני אנסה לכתוב עליו כמה מילים מחר, יש עוד דברים בבייסבול ששווה לכתוב עליהם – הפרישה של אורטיז, הפרישה של דיוויד רוס (להבדיל) וכמובן – המשחק האחרון של וין סקאלי.
ובחדשות הטובות – נבחרת ישראל בבייסבול מעפילה לאליפות העולם אתמול. כולי תקווה שנראה שם את כל המייג'ור ליגרס היהודיים. אם זה יקרה, זאת תהיה נבחרת חזקה מאוד (בצד החובט לפחות)

אורן השני 26 בספטמבר 2016

אכן, כבוד לנבחרת היהודים. סופסוף נבחרת ישראלית שמצליחה במשהו.

מי היהודים הבכירים שאתה זוכר חוץ מהפטיש העברי?

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

יש הרבה. איאן קינסלר, ברגמן מיוסטון, פול גולדשמידט חצי יהודי, דני ולנסיה, קווין פילאר מטורונטו. אני בטח שוכח עוד כמה

גיל שלי 26 בספטמבר 2016

סנדי קופאקס לא יחזור מהפרישה לרגל האירוע?

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

הן 80. עדיין יותר טוב ממרבית מה שיש לנו בפיצינג

עידו ג. 26 בספטמבר 2016

גולדשמידט אמנם נולד לאבא יהודי אבל הוא מאד נוצרי. באותה מידה אפשר לזמן את טים טיבו לנבחרת.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

אני יודע, אבל אפשר לפנטז

אורן השני 26 בספטמבר 2016

גם עונת פרישה של המגיש האגדי וין סקאלי, לאחר 67 שנה (הייתי חייב לדחוף את הדודג'רס איכשהו בהזדמנות זו..)

ק. 26 בספטמבר 2016

קודם כל שאפו, איך 6-7 שעות משוך המשחקים אתה מצליח לייצר ניתוח מצוין ומפורט של כל כך הרבה משחקים (גם אני ראיתי את רובם בצורה זו או אחרת, אבל להבין באמת מה הלך במשחק זה מקס' 2 משחקים בו"ז).
בפסקה על ההגנה (הבאמת מדהימה) של הוייקינגס צריך להיות "סופרבול לפני שנה" (דנבר) ו"קלווין בנג'מין" (גבריאל). מייק זימר עושה שם עבודה מעולה – גם כשהסגנון הוא לא ניצוצות וזיקוקים – תמיד כיף לראות קבוצה מאומנת שמכירה את הכלים שלה ומוציאה מעצמה את המקסימום.
– הבנגאלס, שבאמת עשו רושם של קבוצת הגנה חזקה בשנה שעברה, מתחילים להראות נסיגה והם מתחילים להדחק מהרשימה.
– עשה רושם שהNFC מזרח מונח לג'איינטס, רק שייקחו, אבל דאלאס היא הקבוצה הכי מאוזנת ומוכשרת שם, ואם רומו יחזור שהם בעמדת פלייאוף (ויחזור ליכולת מלפני הפציעה) זאת קבוצה שיכולה לנצח כל אחת ב-NFC ביום נתון.
-גם אני בדיוק אמרתי לחבר על הנפילה של פוקס השנה, שתמיד בכל סדרת משחקים בחרו את הטוב ביותר (גם לפני שבוע לא שידרו סיניסי-פיטסבורג). מוזר מאד וברוך בורא הגיים פאס. אולי ESPN חזרו לתמונה?

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

תודה, תוקן. זה חלק ממה שקורה, אני מניח, כשמעלים פוסט מהר..

אבו צ'יצ'ריטה 26 בספטמבר 2016

כאוהד הקבוצה, אם יש דבר טוב בהפסד של הג'אינטס אתמול זה שנצחון היה שם אותם במאזן של שלוש אפס וגורם להם לחשוב שזה מה שהם שווים כרגע. והם לא.

אבו צ'יצ'ריטה 26 בספטמבר 2016

ועוד דבר – מה עם איזו מלה על הצדיק כתמר סטיב סמית' ג'וניור, חולה עליו…

נתי 26 בספטמבר 2016

האם ניתן לומר כי שתי התופעות (הגנה והצלחת קווטרבאקים צעירים) קשורות זו בזו?
רוצה לומר, שאמנם אנו רגילים לחשוב על הקווטרבק כעל עמדה מכריעה, והיא אכן כזו אבל מה שמתברר עם הזמן זה שאם הוא לוקח יותר מדי כסף, המקום שזה תופס מפר את האיזון יותר מדי ואז הערך מוסף לא שווה את זה?
ומהצד השני, היות ואחרי הכל זה ספורט קבוצתי מאד, קבוצה מאוזנת יותר תאפשר גם לקווטרבק צעיר/בינוני להתבלט יותר מעצם העובדה שתחת חוזה רוקי/בינוני יש לו מעטפת נוחה יותר?
אם יש בזה משהו אז נדמה לי שהעניין לא יהיה הגנה אלא קבוצה מאוזנת יותר.
כמובן שעוד מוקדם להכריע אבל על פניו כבר רואים את ההשלכות של החוזה של ווילסון על (האין) קו ההתקפה שלו , וכן הלאה…
כלומר שמה שאתה טוען על חוזי הגנה גבוהים דוגמת וואט, סו, מילר נכון בעצם גם על קווטרבקס, כמובן מטבע הדברים במידה פחותה בהרבה אבל קיימת?
אני חייב לציין שניסיתי טיפה לבדוק נתונים אבל היות ואני לא בקי במונחי שכר ותקרה וכד' איבדתי את הראש בניסיון הזה :(

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

זאת שאלה מצוינת שאני לא חושב שיש לה תשובה חד משמעית. קודם כל, אני לגמרי מסכים שלתת חוזה ענק לשחקן הגנה זה לא יותר טוב מאשר לעשות את זה עם שחקן התקפה. מיאמי עם סו, יוסטון עם וואט לא הגיעו לשום מקום. מצד שני, לפטריוטס יש חוזה ענק לבריידי, לדנבר היה חוזה ענק למאנינג וזה לא הפריע להן לקחת את שני הסופרבולים האחרונים.
באותה מידה, לגבי ק"ב צעיר – קשה להגיע למסקנות חותכות. הרי טמפה וטנסי גם הן חונכות ק"ב צעיר ואצלן זה לא ממש עובד, אפילו שהן יכולות להשקיע את הכסף בבנית הגנה טובה כביכול.
אני חושב באמת שאיזון זה שם המשחק פה. יש לי טענה אחת שאני כן אעמוד מאחוריה – אם יש לך ק"ב טוב, אל תנסה לשפר את המצב שלו, שים את הכסף במקומות אחרים. ק"ב טוב יצליח להסתדר גם בלי רסיברים מעולים. תדאג לשים קו התקפה (חשוב מאוד) שישמור עליו ושים את שאר הכסף שלך על ההגנה. לסיאטל, למשל, אין רסיברים גדולים, הם מסתדרים מצוין. גם הפטריוטס לא שמים כסף גדול על רסיברים, יחסית. פיטסבורג, לעומת זאת, הזניחו את החלק ההגנתי בשנים האחרונות. ואני לא אדבר על אינדי שבמשך שנים דואגים שלפרנצ'ייז ק"ב שלהם יהיו מטרות אבל שום דבר חוץ מזה.

יריב 26 בספטמבר 2016

אני חושב שחלק מהעניין הוא העובדה שלקוורטרבקים יש משכורות די דומות, בלי קשר ליכולת שלהם. בריידי הוא הקוורטרבק ה12 בליגה בשכר שלו (שנתית בחוזה הנוכחי, בהתעלמות מכמה מובטח), ויש לא פחות מ22 קבוצות שמשלמות 17 מיליון לפחות לקוורטרבק (דלטון, עם 16 מיליון, במקום ה23), אף אחת לא מגיעה ל25 מיליון. הנתונים האלו עוד קצת יותר מרווחים מבעבר, אחרי שבריז ולאק חתמו על חוזים בשווי שנתי גבוה במיוחד, במקום השלישי פלאקו עם 22.13 מיליון לשנה.
אם כל הקוורטרבקים עולים אותו דבר, אז רק קבוצות עם קוורטרבק על (שמשלמות לו כמו לקוורטרבק רגיל) נהנות מיתרון, או כאלו שמשלמות לקוורטרבק מעט מסיבות מיוחדות – כי הוא בחוזה הרוקי שלו.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

זה נכון – תקרת השכר בעצם מייצרת מצב שאין מריטוקרטיה אמיתית. אם לא היתה תקרת שכר, קרוב לודאי שרוג'רס היה מרוויח פי 2 מדלטון או פלאקו, לפי השווי האמיתי שלהם. אבל בהנתן תקרת השכר, ברגע שלקבוצה יש את מה שהיא מגדירה כפרנצ'ייז ק"ב – והכוונה למישהו שיכול לפתוח כל משחק בליגה, לא להול אוף פיימר – היא תיתן לו את המקסימום כדי שלא יילך, פשוט כי קשה למצוא פרנצ'ייז ק"ב בליגה.

יריב 26 בספטמבר 2016

כן ולא. בכדורסל יש שכר מקסימום, אז ברור למה טובי השחקנים מקבלים שכר נמוך (ביחס ליכולותיהם), בפוטבול זה לא המצב. אין לי מושג מה הסיבה שרוג'רס מוכן לשחק תמורת שכר נמוך מפלאקו, אני לא חושב שזה נובע מתקרת השכר, כי לדעתי גם היום אם היה מודיע שהוא מוכן לעבור לקבוצה שתשלם לו 30 מיליון לשנה היו קונים.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

זה בדיוק כמו שבNBA שחקן שחתם על חוזה עכשיו יקבל חוזה גדול יותר מאשר שחקן שחתם לפני שנתיים או שלוש, אפילו אם הוא טוב יותר – תקרת השכר עולה כל הזמן. אז אנדרו לאק יקבל את השכר הגבוה יותר ועוד שנתיים או שלוש כשייגמר החוזה של רוג'רס הוא יקבל את החוזה הגבוה ביותר.
וברור שזה נובע מתקרת השכר – מה לעשות שקבוצת פוטבול צריכה להחתים 53 שחקנים תחת התקרה. רוג'רס אולי יכול לקבל 30 מיליון לשנה אבל אז לא יישאר כלום לאף אחד בקבוצה. אם הוא עושה את זה הוא יודע שהקבוצה שלו לא תהיה תחרותית בכלל. עד כמה אתה מוכן להתפשר בשביל להיות תחרותי באמת זה בהחלט דילמה בשביל השחקנים האלו

יריב 26 בספטמבר 2016

אחרי שתוריד 30 מיליון עדיין ישאר כסף, תקרת השכר היא 155 מיליון.
השאלה היא למה אין קבוצות שנוקטות באסטרטגיה כזו, בעיקר כאשר החלופה היא היא לשלם 21 מיליון למאט ריאן, 19 לטאניהיל או 18 לקאטלר. אולי אי אפשר לפתות את רוג'רס לעבור ב30 מיליון. אולי צריך לפחות 50 מיליון כדי שזה ישתלם לו מול נזק פרסומי פוטנציאלי, או שכסף הוא לא העניין מבחינתו, או שמשהו בהסכם הקיבוצי יאפשר לפאקרס למנוע את המעבר (למשל פרנצ'ייז טאג).

העלייה בשכר עם העלייה בתקרה היא לא העניין, אתה יכול להסתכל על החוזים שנחתמים בכל שנה ולראות את הרמה (plateau).

AdamB 26 בספטמבר 2016

מעניין מה יקרה אם קבוצה תחליט מראש ותודיע לכל הסוכנים –
אם הק"ב הוא לא הול אוף פיים לעתיד. הוא לא מקבל יותר מ10 מיליון לעונה.
איזה ק"ב אפשר למצוא במחיר כזה ?

אריאל גרייזס 27 בספטמבר 2016

אפילו לא את פיצפטריק

יריב 27 בספטמבר 2016

אכן, פיצפטריק מקבל 12.
במחיר הזה אפשר לקבל את גריפין (7.5 לשנה), קוורטרבקים בחוזה הרוקי שלהם או קוורטרבקים מחליפים.

AdamB 27 בספטמבר 2016

זו הייתה שאלה חצי רטורית. חשבתי האם אפשר לבנות סגל לסופרבול ב150 מיליון ככה שנשארים 5 מיליון לקב. ואז לנסות את מזלך עם איזה מחליף או מישהו שהרמת מהוויברס.
יכול להגמר מכוער, אבל להרבה קבוצות האלטרנטיבה היא לתת 20 מיליון דולר לראיין טנהיל,או ברוק אוסויילר.

יריב 28 בספטמבר 2016

אני חושב שאם עושים משהו כזה אז הכיוון לא צריך להיות מישהו שהרמת מהוויברס אלא מישהו שלקחת בדראפט. אם יש לך קוורטרבק עילית, שמור עליו. אם לא, תשקיע את הכסף בכל המקומות החשובים מסביב וחפש קוורטרבק בדראפט (או שתשתמש בקוורטרבק זול בחוזה רוקי).

AdamB 26 בספטמבר 2016

צריך לתת קרדיט לג'ון אלווי.
כל מהלך שלו בשנים האחרונות. להעיף את טיבו, להחליף את ג'ון פוקס בקוביאק. לתת לאוסוויילר
ללכת. הכל מתגלה כבינגו.
ויש עוד סיכוי שלינץ' שנבחר בדראפט גם הוא ייהפך לק"ב טוב בעתיד.

ואגב פילי של אנדי ריד. גם לשון מקוי ודשון ג'קסון נתנו אתמול משחקים מעולים כל אחד בקבוצתו.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

כן, אלווי GM אדיר. אם כי צריך לומר שהוא הציע לאוסווילר חוזה די גדול, פשוט יוסטון הציעו יותר. כמובן, אם אוסווילר היה נשאר בדנבר, יש מצב שהיינו מדברים עליו כמו שאנחנו מדברים על סימיאן היום. הרבה יותר קל לתפקד במערכת מסודרת שכל אחד יודע בה את מקומו.

austaldo 26 בספטמבר 2016

בדנוור אוסוויילר ניראה אחלה. הבעייה עם קווטרבקים כאלו שהם יוצאים ממערכת שלא דורשת מהם יותר ממה שהם יכולים ומקבלים חוזה גדול בקבוצה שמצפה שהם יהיו כוכבים

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

שששש, אתה רוצה להרוס לבליצ'ק את הטרייד על גארפולו?

יובל 27 בספטמבר 2016

ראיתי את כל המשחקים של דנוור, אוסוויילר היה חלש כמעט בכולם. המשחקים שהוא ניצח היו כולם בזכות ההגנה או בזכות השופטים ( כמו נגד נ"א ).
הוא קיבל 23 סאקים ב-6 וחצי משחקים, יש לו בעיה קשה בלשחרר את הכדור.
הכי מצחיק שבסטטיסטיקה של הנצחונות הוא מופיע כ-5:2. הוא אשכרה קיבל נצחון על מופע האיימים שלו נגד ס"ד במשחק שמאנינג החליף אותו בפיגור 13:7 ( 3 איבודים אישיים מתוך 5 של דנבר בסה"כ ).

ק. 26 בספטמבר 2016

וכרגיל, כמו גם לפני שנה, אסור להספיד את סיאטל – אם מתעלמים מהנק' של הניינרס עמוק ברבע הרביעי ב-37-3, ההגנה שלהם עוד לא ספגה ט"ד אחד, גם אם היריבות לא היו עילית.
בהמשך ישיר לפתיחה של הפוסט, ההתקפה צריכה קצת להעלות הילוך ולהשתפר (בעיקר קו ההתקפה להשתפר), לא הרבה, כדי שיחזרו לאיפה שהיו בשנים האחרונות

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

כן, לא מספיד את סיאטל, הם עשו להם מנהג להתחיל חלש. רק שאתמול זה היה הניינרס, לא הייתי מסיק מזה יותר מדי. וחוץ מזה, ווילסון נפצע אתמול, זאת פציעה לא קלה שתגביל אותו בתנועה ועם הבעיות שיש להם בקו ההתקפה זה עשוי לייצר להם הרבה בעיות בהמשך

Amir A 26 בספטמבר 2016

תגיד, ה-6 חטיפות אתמול של פיצפטריק זה יותר מצחיק מהבאט-פאמבל של סנצ'ס או לא?

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

שים לב לאנדרסטיימנט שנקטתי בנושא. לא רציתי להכאיב יותר מדי לידידנו אוהדי הג'טס

Bruschi #54 26 בספטמבר 2016

הי, לוק און דה ברייט סייד. לפחות ריווס לא נשרף אתמול ל-200 יארד ושני ט"ד ;-)
מזלו שפעם אחרונה שאלכס סמית מסר לרסיברים שלו היה לפני שלוש שנים

austaldo 26 בספטמבר 2016

שום דבר לא יותר מצחיק מהבאט פמבל

austaldo 26 בספטמבר 2016

אגב, היה להם איבוד כדור בקיקאוף כששחקן של קנזס העיף את הכדור מהידיים של המחזיר של הג'טס ושחקן אחר תפס את הכדור באוויר ורץ איתו לאנדזון. קופי פייסט לקיקאוף של ניו-אינגלנד אחרי הבאט פמבל, כשאז זה היה אדלמן שתפס את הכדור באוויר ורץ איתו לאנדזון.

NoONE 26 בספטמבר 2016

לא יכול להיות , אתה רוצה לאמר לי שאותו שחקן שאיבד פאמבל נגד באפלו שהוביל לט"ד עוד פעם איבד פאמבל שהוביל לט"ד ומייד אחרי הט"ד הזה בקיקאוף המאמן מייד נתן לו להחזיר בקיקאוף הבא? לא יכול להיות

ניינר/ווריור 26 בספטמבר 2016

בינתיים הצ'רג'רס מבססים את מעמדם כצ'וקרים הכי גדולים בליגה. איזו עליבות
עונה מאד משונה עד כה. פוטבול די מעפן אבל לפחות הרבה הפתעות.

האחים והאחיוצץת 26 בספטמבר 2016

ויש גם התחממות בקטגורית האחים הגרועים המאמנים בנפל. האחים פגאנו נושפים לאחים ראיין בישבן….

אורן השני 26 בספטמבר 2016

יש שני פגאנו? מסכנים..

יובל 27 בספטמבר 2016

לא מבין איך אנשים פספסו את הכותרת הכי גדולה של המחזור הזה:
פגאנו סופסוף זכה בצ'אלנג'!! ומה עוד – הקולטס הרוויחו נקודות בזכות זה, שבדיעבד היו מאוד משמעותיות.
חזון אחרית הימים, הייתי מאריך לו את החוזה בעוד 5 שנים רק על זה.

עידו ג. 27 בספטמבר 2016

עד העונה שעברה דווקא פגאנו היה די טוב בצ'לנגים בסך הכל הוא עומד כרגע על כמעט 50% בקריירה שזה די ממוצע.

אורן השני 26 בספטמבר 2016

מחכה לקרוא את הניתוח של העורב הסגול. כל שנה אומרים את זה אבל זו באמת אחת מקבוצות ה3-0 הגרועות בהיסטוריה :)

עורב סגול 26 בספטמבר 2016

עדיף על לפני שנה שאמרו שאנחנו קבוצת ה 1-5 הטובה ביותר

אורן השני 26 בספטמבר 2016

תכלס

Eyal 26 בספטמבר 2016

לגבי ההגנות אני מסכים שזה מאוד חשוב אבל אני עדיין חושב שהתקפה טובה מביאה אותך לפלייאוף באחוזים גבוהים יותר. לגבי הרוקיס תמיד קשה לי בשלב הזה בכל שנה – מחזור שלישי בד"כ לא אומר כלום, יהיו לשחקנים האלה משחקים טובים יותר וטובים פחות (בד"כ זה כי פחות מכירים את השיטה של הקבוצה סביב ק"ב חדש לדעתי). מה שמצחיק זה שלמרות כל השינויים של הליגה בסוף אותם קבוצות שצריכות להגיע לפלייאוף יגיעו לשם

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2016

יותר קשה לשמור על רמה גבוהה של הגנה לאורך זמן, זה נכון מאוד. בדרך כלל אם יש לך הגנה טובה אז יקחו את המתאם שלך להיות מאמן ראשי במקום אחר, אתה צריך לשמור על הרבה שחקנים, יש פציעות וכו. קב טוב זה רק שחקן אחד והוא יהיה טוב לא משנה מה. אז אני מסכים שלאורך זמן פרנצייז קב ישמור אותך בצמרת. אבל תראה את אינדי, כמה זמן יש להם את לאק ולא הגיעו לכלום באמת כי ברגע שהם נתקלים בהגנה טובה הם בבעיה.

מקנאב 26 בספטמבר 2016

ג'ים שוורץ הוא עדיין טופ נוטצ כשמדובר בתאום הגנה. באמת מוקדם אבל אתמול לפחות הם היו בכמה רמות מעל השנה שעברה.

עמי ג 26 בספטמבר 2016

אפרופו הגנה – עצוב מה שקורה לניינרס מאז שהרבו עזב.
זו היתה הגנה מדהימה בשנים שלו שם והיא פשוט התאיידה.

הגנות זה מאמץ קבוצתי. אף פעם לא רק שחקן אחד.
בכלל, להיות שחקן הגנה בפוטבול נראה לי שצריך אופי מיוחד. כל המשחק רק דוחפים ודוחפים, קופצים אחד על השני, ובכלל לא נוגעים בכדור. איך מצליחים לשכנע ילדים לעסוק בספורט כזה?

Eyal 26 בספטמבר 2016

אינדי זאת דוגמא נהדרת. להוציא את לאק זה מועדון פח זבל. תמיד היה כזה. פשוט חבל על לאק

יובל 27 בספטמבר 2016

הגענו לפלייאוף 3 שנים רצוף עם קוורטרבק ב-3 השנים הראשונות שלו בליגה, וניצחנו שלושה משחקים בפלייאוף.
כמה קבוצות יכולות להגיד את זה? אפילו נ"א אהובתך לא עשתה את זה (הכוונה לחלק הראשון ).
מצחיק כמה לאנשים יש זכרון קצר. עונה אחת חלשה וכל העבר מחוק ושווה ל"כלום".

חדש 26 בספטמבר 2016

כמה דברים:
היתרון של הרוקיז שלא מכירים אותם ולא יודעים מה הם אוהבים ומתי הם מתקשים – לכן למתאמי הגנות קשה עדיין להיערך אליהם לקראת אמצע העונה ובטוח בסופה תהיה הזדמנות טובה יותר.
או אפילו במהלך משחק – ע"ע אוסויילר נגד סיטלרס. (מדוע הוא מתעקש לזרוק שהיד שלו בגובה הכתף ולא גבוהה יותר?)

לגבי סימיאן – ב 2 המשחקים הוא לא ידע להעריך אתלטיות של הגנות (ואיבד ככה פעמיים) עקב קפיצות מרשימות. עכשיו סופסוף, למרות שהיה אמור להיחטף פעמיים מול סינסי, הוא התחיל להשלים זריקות ארוכות וזה נראה מבטיח.

קל להגיד איך לעצור את קרוליינה, אך צריך גם סגל מתאים לזה ולא כל הקבוצות יכולות ליצור לחץ בעזרת 4 שחקנים ולשמור את הרסיברים מכוסים. ייתכן ודווקא זה שקלווין בנג'מין חזר הפך את קאם לתלוי יותר בו.

NoONE 26 בספטמבר 2016

אני מבקש לא לזלזל בפיצמג'יק , רק אחת מהחטיפות שלו הוחזרו לט"ד

דור 27 בספטמבר 2016

אולי הגיע הזמן של ג'ינו (נשכב על הרצפה ומגן עם ידיים על הראש)?

לן דוסון 26 בספטמבר 2016

עושה רושם שקבוצות למדו את מה שדנבר עשו בסופרבול ומצאו את הדרך לנצח את קרולינה (כמובן אם יש את הכלים המתאימים), אבל הסכימה שכל כך פשוטה הזו, שזה טסקטבוק הגנה של היי סקול – לשים 7-8 שחקנים בבוקס ולהגיד לניוטון תנצח אותנו באוויר אתה לא תרוץ עלינו- עושה רושם שהוא לא מצליח להתמודד עם זה נכון לעכשיו – גם במהלכים הטובים קלווין בנג'מין ואולסן הצילו אותו מקבלת החלטות לא טובה.

אוי פיצפטריק – אבל רק פיק סיקס אחד הייתה ממגוון החטיפות שלו, החזרה לט"ד נוספת הייתה מהחזרת פאמבל בקיקאוף.

גם אני לא האמנתי שוונץ יתחיל כל כך טוב, הוא הגיע ממערכת שגם אם שמים אותנו כק"ב אתה לוקח אליפות וממידע שמגיע מתוך המערכת השחקנים לא אהבו את הטרייד על ברדפורד כי חשבו שיש לוונץ עוד זמן להתפתח וברדפורד הוא הסיכוי הכי טוב שלהם לנצח. הקרדיט שם אכן מגיע להגנה – מאוד הפתיע אותי הקו האחורי שלהם במיוחד עם קרול וג'נקינס שנתנו כמה מהלכים גדולים, אבל הקו התקפה שלהם עושה עבודה גדולה ונותן כל כך הרבה ביטחון לוונץ ומשחק הריצה שלהם התעורר לחיים.

ואם לא ביליצ'ק, מייק זימר המאמן מס' 1 בליגה.

בליקי 27 בספטמבר 2016

תסביר קצת יותר לגבי השידורים אריאל? מה עומד פה מאחורי הדברים?

כי גם אני מוצא עצמי מאוכזב וצופה בעל-כורחי במשחקים סמי-מרגשים לצד הלייב סקור על האייפד.

מאוד נהנה מהפוסטים שלך בימי שני – שוב תודה

אריאל גרייזס 27 בספטמבר 2016

אין לי הסבר לזה, אני מקווה שזה לא נובע מלחצי שידור של גורמים ישראליים כמו ערוץ הספורט שמשדרים גם הם משחקים בארץ. עד עכשיו לפוקס ול-METV היתה זכות ראשונים על בחירת המשחקים שהם משדרים, אני מאוד מקווה שלא נעשה פה מחטף מתחת לפני השטח כלשהו.

בוב השקט 27 בספטמבר 2016

עד השנה שעברה היה לי YES וזה אכן היה תענוג שידורים אבל הסכומים היו מאד מוגזמים (חוץ מספורט אין לי מה לעשות עם YES) אז העפתי מהבית.
והשנה בפעם הראשונה עשיתי GAME PASS. וזה מדהים. באמת. כל מה שצריך זה כרומקאסט. ה200$ הכי טובים שהוצאתי

odel R 28 בספטמבר 2016

ובאותה נימה מישהו יודע למה האתר הרשמי של הNFL.COM
מראה את הHIGHLIGHT הדפוק שלו?

לאן פוקס ואן בי סי נעלמו ? זה ממש מבאס לראות את הסיכומים שלהם.

ואריאל תענוג לקרוא את הסיכמוים שלך !!

נ.ב
אני מאמין בתאוריות קונספרציה – מישהו שם מקליבלנד רוצה עוד אוהדים בישראל…. (איזה קבוצה פח- דיי לשידורים של קליבלנד)

7even 28 בספטמבר 2016

אם אתה מחפש היילייטס אז יוטיוב זה המקום הכי טוב בשבילך.
בד"כ סיכום המשחק עולה בערך שעה לאחר סיומו

אלעד כץ 28 בספטמבר 2016

שמתי אתמול חמאה בשמש וניסיתי להשוות בינה לבין הגנת הסיינטס. ובכן, החמאה ניצחה.

7even 28 בספטמבר 2016

גם את הפאלקונס היא ניצחה

Comments closed