פלייאוף בייסבול – סיפורים פה

כמה סיפורי בייסבול לפני שהפלייאוף מתחיל

אז הערב מתחיל פלייאוף הבייסבול ולמרות מה שדורפן מנסה לספר לכם, יש עוד קבוצות שינסו לקחת בו אליפות חוץ מאשר השיקגו קאבס. כמו תמיד, בייסבול הוא ספורט שהסיפורים בו לפעמים מתעלים על מה שקורה במגרש עצמו. והפלייאוף שעומד להתחיל ביום שלישי הקרוב כמובן עמוס בסיפורים, אולי אפילו יותר מתמיד. אז בואו תכירו כמה מהדמויות שאנחנו הולכים להיתקל בהן בפלייאוף הזה שאמור להיות אחד הטובים.

פרידה, חצי פרידה

כל שנה אנחנו נפרדים משחקנים ותיקים כי זה פשוט טיבו של המשחק, תראו את ה-NBA שנפרד מכמה וכמה הול אוף פיימרים בקיץ האחרון. אבל נדירים המקרים שבהם אנחנו נפרדים משחקנים כשהם עדיין בשיא כוחם.

אבל זה בדיוק המקרה של דיוויד אורטיז. ביג פאפי בשבילכם.

David Ortiz

כשאורטיז הוחתם בבוסטון רד סוקס ב-2003, אחת ההחתמות הראשונות של תיאו אפשטיין (כן, נגיע אליו עוד שניה) הוא ממש לא היה איזה שחקן שמישהו ציפה שייצא ממנו משהו. הוא שיחק במינסוטה והיה לא רע לפרקים אבל התקשה מאוד נגד מגישים שמאליים וגם היה פצוע די הרבה. 13 שנים אחר כך, אורטיז מסיים את התקופה שלו בבוסטון כאייקון של העיר, הווינר האולטימטיבי, האיש שהפך את הרד סוקס מהלוזרים הנצחיים לקבוצה הכי מעוטרת במאה הנוכחית ואולי אפילו לגדול שחקני הרד סוקס מאז טד וויליאמס.

אורטיז, יליד הרפוליקה הדומיניקנית, יצר יחד עם מני רמירז את דואו החובטים המאיים בעולם בשנים שלהם ביחד במועדון, דואו שב-2004 החזיר את הקבוצה מפיגור 3-0 מול הנמסיס שלהם, היאנקיז, בסדרת גמר האמריקן ליג (הישג שלא נעשה מעולם), הוסיף עוד אליפות דומיננטית ב-2007 וכאילו כדי לצחוק עלינו לקח את הרד סוקס לבד על הגב כמעט לאליפות שלישית ב-2013. וזה ממועדון שלא לקח אליפות במשך 84 שנים.

השנתיים האחרונות מאז אותה אליפות לא עשו חסד לרד סוקס. מאז האליפות הם הסתבכו עם החתמות בעייתיות ולא מעט פציעות וסיימו את השנתיים האלו אחרונים בבית שלהם. העונה, פאפי למרות שעדיין הראה שנה שעברה שכוחו עדיין במותניו הודיע שזאת הולכת להיות העונה האחרונה שלו, בגיל 40. ואלוהים, איזה עונה זאת היתה. 38 הומראנס, אחוזי חבטה של 31.5 (כל דבר מעל 30% זה מצוין), מוביל את הליגה באקסטרה בייס היטס (חבטות שמביאות את החובט לבסיס שני ויותר) ומועמד ל-MVP אם לא היה משחק את עמדת ה-DH (חובט יעודי, שחקן שלא משחק הגנה, רק חובט במקום הפיצ'ר). בניגוד לשנים קודמות, השנה נדמה שכל הכוכבים התיישרו לרד סוקס. מוקי בטס נתן עונה לא פחות טובה מזו של פאפי והוא מועמד ראוי ל-MVP (קשה מאוד לדעת מי יקח באמריקן ליג, יחד עם דונלדסון מטורונטו, טראוט מאנהיים ואלטובה מיוסטון יש ארבעה מועמדים שלכל אחד מהם מגיע), דסטין פדרויה חזר להיראות צעיר שוב, הנלי רמירז והמגיש ריק פורסלו שהוחתמו שנה שעברה לחוזים גדולים ומושמצים פתאום נותנים פירות והרד סוקס שוב לוקחים את הבית שלהם אחרי שסיימו אחרונים. בדיוק כמו ב-2013.

האם נראה שחזור של אותה עונה? ויותר חשוב, האם דיוויד אורטיז יצליח לקחת אליפות רביעית ולהשתוות במאזן האליפויות לטום בריידי, הבן-יקיר-לי השני של בוסטון?

מפגשים לוהטים

אין דבר יותר כיף בפלייאוף מאשר מפגשים מרתקים בין קבוצות, שחקנים או מאמנים. ובפלייאוף הזה עשויים להיות לנו כאלו כמה וכמה.

מפגש ראשון שבטוח יצא לפועל הוא זה שבין בוסטון לקליבלנד. על פניו לא הכי מעניין, אלא שהמאמן של קליבלנד הוא לא אחר מאשר טרי פרנקונה, האיש שיחד עם דיוויד אורטיז סילק את קללת הבמבינו מבוסטון ב-2004 ואחר כך הוסיף עוד אליפות ב-2007, לא לפני שסולק בבושת פנים אחרי עונת 2011, כשהסוקס התפרקו בחודש האחרון של העונה הסדירה ופרנקונה הפך לשעיר לעזאזל והואשם בניהול חדר הלבשה מבולגן במיוחד. פרנקונה הוא עדיין אחד המאמנים הטובים בבייסבול והוא מצליח להוציא מים מהסלע בקליבלנד, השאלה אם זה יספיק לו כשהפיצ'ינג שלו רעוע ופגוע מפציעות וכשההתקפה של בוסטון כל כך איכותית.

המפגש השני שיש לצפות לו ובשאיפה יקרה הוא זה בין טורונטו לבין טקסס. על מנת שזה יקרה טורונטו יצטרכו לנצח היום בלילה את בולטימור ואז נקבל את שחזור סדרת חצי הגמר משנה שעברה. מה היה שם? ובכן, אולי משחק חמש הכי טוב אי פעם, שנגמר בניצחון אדיר של טורונטו בזכות הומראן של חוזה בטיסטה שזרק את המחבט שלו בהפגנתיות, מה שעצבן את שחקני טקסס שחיכו חצי שנה כדי לנקום ובמפגש האחרון בין הקבוצות בעונה הסדירה השנה זה קרה:

עכשיו תדמיינו מה יקרה כשיהיו להם אולי חמישה מפגשים.

יש עוד מפגשים מעניינים בפלייאוף הזה. המטס והג'איינטס יפגשו למשחק אחד על הזכות לעלות לחצי גמר ה-NL, מה שאומר שנקבל משחק בין סינדרגארד מהמטס (המכונה ת'ור. כן, הוא נראה כמוהו וזורק כאילו יש לו פטיש ביד) לבין מדיסון באמגרנר מהג'איינטס שאם השם שלו מוכר זה כי לפני שנתיים בפלייאוף של 2014 הוא לקח לבד לגמרי את הג'איינטס לאליפות עם כמה מתצוגות ההגשה המדהימות ביותר שנראו אי פעם.

madison-bumgarner-102914-getty-ftrjpg_1heh0ci8xj9d116cppb2wsmkxv

אבל המפגש הפוטנציאלי המעניין ביותר? ובכן, זה כמובן רד סוקס נגד שיקגו קאבס בוורלד סירייס.

קודם כל, מילה של הרגעה. הקאבס לא היו בוורלד סירייס מאז 1945. זה 72 שנה למקרה שאתם סופרים בבית. כן, קללת העז וזה, אתם מכירים. אבל אם זה יקרה. אלוהים.

בוא נתחיל מזה שמדובר במשחק בין שתי הקבוצות עם האיצטדיונים הכי ותיקים בליגה – פנווי פארק וריגלי פילד. נמשיך בזה שב-2003 היינו ממש קרובים למפגש הזה. הרד סוקס שיחקו משחק 7 ביאנקי סטדיום וכבר הובילו 5-2 באינינג השמיני לפני שגריידי ליטל החליט להשאיר את פדרו מרטינז קצת יותר מדי זמן על הגבעה, בעוד שהקאבס הובילו על פלורידה במשחק מס' 6 בגמר ה-NL לפני שסטיב בארטמן – טוב, שמעתם את הסיפור, לא?

והנה הפאנץ' הבאמת יפה של הסיפור הזה – המנהל של שיקגו היום? תיאו אפaטיין, האיש שבנה את הרד סוקס ששברה את קללת הבמבינו ולמעשה גם אחראי לא מעט לבניה של הרד סוקס הנוכחיים. זה די מדהים העניין הזה אבל ברד סוקס יש כרגע לא מעט שחקנים שתיאו אפשטיין בחר בעצמו – מוקי בטס, ג'קי בראדלי ג'וניור, זנדר בוגארטס – כולם שחקנים שלו וכולם נתנו עונת שיא. ואז הוא הלך לשיקגו ועשה את הקסם שלו שוב. דיברנו על זה שנה שעברה אבל לראות את זה השנה זה היה פשוט מדהים. אחרי שלוש שנים גרועות שבהן הוא ניקה את המועדון מכל שחקן יקר וחסר ערך, הוא בנה את הקבוצה שהיתה הכי טובה בליגה השנה בלי תחרות בכלל. הקבוצה הזאת ניצחה יותר מ-100 משחקים והיא מכילה את שני השחקנים המובילים ל-MVP (אנתוני ריזו וכריס בראיינט בשנתו השניה בסך הכל) ואת שני המועמדים המובילים לפרס המגיש המצטיין (קייל הנדריקס וג'ון לסטר, שלקח שתי אליפויות איפה? כמובן, בבוסטון). אם בשנה שעברה הקאבס הגיעו כווילד קארד עם מעט ציפייה להגיע באמת רחוק הרי שהשנה הציפייה מהם היא להגיע לוורלד סירייס, לא פחות.

האם תיאו ששבר קללה אחת יצליח לשבור גם את השניה? ובואו נזכור, את הקללה בבוסטון ב-2004 תיאו שבר אחרי הפסד בגמר החטיבה שנה לפני כן. הקאבס? ובכן, שנה שעברה הם הפסידו בגמר החטיבה שלהם.

וורלד סירייס של רד סוקס נגד קאבס? חלום.

עוד כמה סיפורים:

– הוושינגטון נאשיונלס היו המועמדים של כולם לקחת את אליפות הבית שלהם שנה שעברה אבל איכשהו הם קרסו בחצי השני והמטס הם אלו שעשו את זה. השנה הם כבר לקחו אותו בלי בעיה מיוחדת אבל הם מגיעים לפלייאוף כשהם חבולים ופצועים. במיוחד כואבת הפציעה של המגיש סטיבן שטרסבורג. לאלו שאינם מעורים, שטרסבורג היה אחד הפיצ'רים עם הכי הרבה הייפ שהגיעו לליגה בשנים האחרונות והנשיונלס שמו אותו על הקצבת הגשות שמנעה ממנו להגיש בפלייאוף הראשון שלו, מה שאולי עלה לקבוצה באליפות באותה עונה. לא מעטים ביקרו את אותה החלטה במיוחד ששנה אחר כך שטרסבורג נפצע במרפק ונאלץ לעבור ניתוח טומי ג'ון, אולי הניתוח הכי קשה בספורט, כזה עם זמן החלמה של שנה וחצי. מאז, שטרסבורג ידע עליות וירידות אבל דווקא השנה נראה מצוין מרבית העונה – רק כדי להיפצע לקראת סופה ושוב להפסיד את הפלייאוף. עדיין, לוושינגטון יש את מקס שרצר, אחד המגישים הטובים בליגה, את ברייס הארפר שהיה ה-MVP שנה שעברה אבל ידע ירידה רצינית השנה וכמובן – את דניאל מרפי ששנה שעברה לקח את הניו יורק מטס עד הוורלד סירייס כמעט לבדו והשנה המשיך את המומנטום ונתן עונה אדירה.

bryce-harper-012816-getty-ftrjpg_7xu3ui6e3g5k1ekjw4rzz32qo

– העונה הזאת התחילה כמו מה שנראה כאחת הדומיננטיות על ידי הפיצ'ר הטוב בליגה – קלייטון קארשו. הוא הגיע ליוני עם מאה אינינגים ויותר מ-מאה סטרייקאאוטס, רק חמש הולכות ו-ERA מיקרוסקופי. אלא שאז הוא נפצע בגב ונאלץ לראות פיצ'רים אחרים סוחבים את הקבוצה שלו, הלוס אנג'לס דודג'רס, לחצי שני פנטסטי שהסתיים באליפות בית נוספת. קרשאו הצליח לחזור לחודש האחרון של העונה וגם אם לא היה דומיננטי כמו בתחילתה הרי שהוא נראה מצוין סך הכל ואולי המנוחה הזאת באמצע העונה היא בדיוק מה שהוא היה צריך, אחרי שבשנים קודמות עונות סיי יאנג (פרס המגיש המצטיין – יש לו שלושה כאלו) הסתיימו בתצוגות פלייאוף בין בינוניות לממש מביכות. קרשאו סוחב על הגב מטען לא קטן שנקרא סנדי קופאקס – הפיצ'ר האגדי של הדודג'רס (ואולי הספורטאי היהודי הגדול בהיסטוריה) שכמו קרשאו לקח שלושה סיי יאנג, רק שבניגוד אליו רכש את המוניטין שלו באמת בפלייאוף, אז נתן כמה מהמשחקים הגדולים בהיסטוריה.

– דיברנו על פרידות, אז זוהי עונת הפרידה גם של וין סקאלי, השדר האגדי של הדודג'רס (למקרה שהשם היה לכם מוכר ותהיתם, אז כן – סקאלי מ"תיקים באפילה" נקראת על שמו) שפורש אחרי – שימו לב – 67 שנה מאחורי המיקרופון. כן, 67 שנה. כשהוא התחיל להגיש הדודג'רס בכלל שיחקו בברוקלין ושחקן בשם ג'קי רובינסון עשה את צעדיו הראשונים בליגה. באמת שאין יותר אגדי מזה. כידוע, סקאלי משדר משחקים לבדו ורק את משחקי הבית וזה נראה שהוא לא הולך לשדר את המשחקים בפלייאוף אבל בטוח שהדודג'רס ישמחו לתת לו מתנת פרידה אחרונה.

– עוד פרידה, הרבה פחות מתוקשרת – זאת של דיוויד רוס, הקאצ'ר של הקאבס. בניגוד לסקאלי או אורטיז, הוא לא יראה את ההול אוף פיים מקרוב, אבל הוא אחד השחקנים האהובים בליגה ואין דבר שהקאבס ישמחו יותר מאשר לתת לו מתנת פרידה בדמות אליפות. למי שרוצה לקרוא עוד עליו, ניר צדוק כתב עליו כתבה מעולה באמצע העונה

– ועוד לא דיברנו על המטס שחוזרים לפלייאוף עם רוטציה שונה לחלוטין משנה שעברה, על בולטימור שמגיעה לפלייאוף בלי רוטציה כמעט אבל עם קלוזר בלתי נגיע בדמות ברייטון וכמובן – על הסן פרנסיסקו ג'איינטס שאיכשהו צוחקים על כל ההערכות המוקדמות ואחרי שלקחו אליפות בכל שנה זוגית מאז 2010, האם יש מישהו שיהיה מוכן להמר נגדם ונגד מדיסון באמגרנר השנה?

היום בלילה זה מתחיל. אל תפספסו.

הימורים שלי:

טורונטו מנצחים את בולטימור, סן פרנסיסקו מנצחים את המטס בווילד קארד

בוסטון עוברים את קליבלנד, טקסס מנצחים את טורונטו ב-AL, קאבס מנצחים את הג'איינטס, דודג'רס מנצחים את וושינגטון ב-NL

בוסטון מנצחים את טקסס, דודג'רס עוברים את הקאבס

בוסטון לוקחים אליפות.

יומן אליפות של הקאבס (עדיף לא לדבר על זה)
יומן אליפות של הפטס (5) - הניצחון בקליבלנד

97 Comments

ניינר / ווריור 4 באוקטובר 2016

אחלה פריוויו לאליפות של הג'איינטס

אסף יאנקו 4 באוקטובר 2016

תענוג אריאל, נהניתי

ג׳איינטס עוברים את המטס, קאבס ודודג׳רס בדרך לוורלד סירייס.

טקסס עולה מהAL. ג׳איינטס ממשיכים במסורת האליפויות בעונה זוגית והופכת לקבוצה המעטרת ביותר במאה הנוכחית.

גיל שלי 4 באוקטובר 2016

המטס היו עם 60 נצחונות ו62 הפסדים באוגוסט, נפצעו שלושה מארבעת הפיצ'רים התותחים (הארווי, דה גרום ומטז) ווילר לא חזר למרות התכנון שכן, ועדיין הגיעו לוויילד קארד על שני רוקיז כפיצ'רים. זה לא סיפור?

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

היית אומר את ברטולו קולון, היה על מה לדבר..
האמת שאני שונא סיפורים על קבוצות ווילד קארד כי משחק אחד והן הולכות הביתה ונגמר הסיפור

דיזידין 4 באוקטובר 2016

מצוין.
הכסף שלי על הדודג׳רס

רן הנרגן 4 באוקטובר 2016

לגיינטס יש בדיוק אותו מספר אליפויות באלף השלישי כמו לרדסוקס ושלושתן בעשור הנוכחי כך שאם זה המדד נראה לי שהם מובילים.

זו שנה זוגית כבר הזכירו אחרים מה קורה בשנים זוגיות בעשור הנוכחי.

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

רגישים אוהדי הגאיינטס..

S&M 4 באוקטובר 2016

מה היה העונש של 12 אדום (אודור) על האגרוף?

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

הורחק לעשרה משחקים, אם אני זוכר נכון

cookie-monster 4 באוקטובר 2016

סיפורים בבייסבול הא?
התחלתי לראות את PITCH שבוע שעבר. סדרה חדשה. רק התחילה. 2 פרקים. הסיפור? אחת מהקבוצות בליגה הזמינה שחקנית להגיש
וואלה אין לי יותר מדי מושג בביסבול ולא ברור לי מה אלמד על המשחק מהתוכנית הזו אבל נראה לאיפה זה ילך…

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

שמעתי על הסדרה הזאת, צריך לראות. לדעתי זה לא מציאותי במהירויות שזורקים היום בליגה

cookie-monster 4 באוקטובר 2016

לא יכולה להגיב על זה כי לא רואה בייסבול אבל אולי תגיד לי מה אתה חושב אחרי שתראה את שני הפרקים הראשונים כי מין הסתם הם מתיחסים להבדל הביולוגי בין נשים לגברים בתוכנית…

יכול להיות 4 באוקטובר 2016

מהירות הזריקה שלה הוא "רק" 87 מייל לשעה, דבר הפוגע בסבירות העלילה… אך היא מצטיינת זריקות אחרות. הנושא עולה מפעם לפעם.

cookie-monster 4 באוקטובר 2016

פוגע בסבירות העלילה איך?
לא סביר שאשה תגיש ב87 מייל לשעה או לא סביר שקבוצת ביסבול מוכת פציעות תסתפק אפילו במהירות כזו גם עם הגיוון בזריקות?

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

האמת שאני מתקשה לראות אישה זורקת במהירות הזאת – צריך הרבה גובה וזרוע ארוכה כדי לייצר כזאת מהירות, אבל גם אם זה אפשרי הרי שתנאי בסיס כדי שקבוצת מייג'ור ליג בכלל תחשוב על לבחור אותך בדראפט זה מהירות של 90 מייל לשעה על הפאסט בול שלך. הם מאמינים שאפשר ללמד אותך זריקות שונות אבל מהירות זה משהו שאי אפשר ללמד (קצת כמו גובה בכדורסל)

Ljos 4 באוקטובר 2016

בפודקאסט מחודש מאי שעבר עבור Scientific American, פרופסורית למדעי המדינה מאוניברסיטת נבאדה דיברה בדיוק על הנושא הזה ועל נשים בבייסבול:
“The best girl fastball pitchers pitch in the 80s. The thing that makes it easier for girls to succeed as a pitcher on a boys’ or a men’s team are a couple of things. One is that you really have to be fast, you have to run fast and you have to have a big arm if you’re going to be an outfielder. The pitchers can win with off-speed stuff. So the girls who are the best pitchers can hit their spot, can throw off-speed stuff. They can’t compete with men throwing in the 90s at this point, although it may be coming.”
היא גם אומרת שמהירות ההגשה של נשים בעלייה.

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

אני מניח שמהירות ההגשה של כולם בעלייה. היום יש באופן סיסטמטי פיצ'רים שזורקים מעל 100 מייל לשעה, לפני 10 ו-15 שנה לא ראינו דברים כאלו.
צריך גם לזכור שנשים לא משחקות כמעט בייסבול. נשים בארה"ב משחקות כמעט רק סופטבול, שבגלל גודל הכדור דורש סוג זריקה אחר לגמרי (מין סיבוב של הזרוע ושחרור נמוך של הכדור) כך שאם כבר, אני מניח שהפער בין נשים לגברים רק גדל.
האמירה הזאת שפיצ'ר יכול להצליח עם אוף-ספיד פיץ' היא אמירה שאני קצת מפקפק בה. אני עוקב אחרי בייסבול במשך שנים, פיצ'רים שיש להם רק אוף-ספיד מתקשים מאוד להצליח לאורך זמן וגם אלו שמצליחים (נניח הקלוזר טרבור הופמן או הקלוזר קית' פולק) עשו את זה עם פאסט בול שדיגדג את ה-90 מלמעלה ועם שליטה ממש טובה בסטרייקזון.
שלא ישתמע מכאן שאני נגד נשים בבייסבול באופן עקרוני או משהו כזה, דווקא בעמדה הזאת של פיצ'ר זה נראה לי פחות סביר. הרבה יותר הגיוני שנראה משהו כזה אצל חובטים – זה נכון שחובט צריך מהירות אבל יש לא מעט עמדות (בסיס ראשון, נניח) שבהן מהירות פחות נדרשת. גם התכונה העיקרית לחובט היא יכולת תגובה מהירה וקשר עין-יד ואין סיבה שאצל נשים זה יהיה פחות מאשר אצל גברים. בנוסף, בנות כן חובטות כל החיים שלהן – בסופטבול, אבל עדיין מתאמנות בזה. וכמובן, לא כל החובטים הם כאלו שמעיפים את הכדור ליציע, אז לא חייבים כח דווקא (אם כי בדרך כלל זה יהיה או כח או מהירות. בלי אף אחד מהם קשה מאוד להגיע לאן שהוא).

Ljos 4 באוקטובר 2016

לא מבין בבייסבול מספיק כדי בכלל להבין מה זה אוף ספיד פיץ'. אבל עם גברים עובדים ועבדו תמיד על הזריקה. עם נשים מעולם לא, ורק עכשיו מתחילים לעשות צעדים בכיוון. אז נראה לי שדווקא הפער יצטמצם.
אני מניח שהסדרה בכוונה הלכה על הפיצ'ר – תפקיד מרכזי, ידוע גם ללא צופים שהוא אולי החשוב בקבוצה, מה שמגדיל את הדרמה. כנראה שבמציאות באמת יהיה יותר סיכוי להיכנס קודם מהתפקידים האחרים.

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

אוף ספיד אלו זריקות עם מהירות מופחתת שיש להן יכולת להטעות את החובט. במקום רק לזרוק חזק אתה נותן ספין לכדור – כדור מסובב, סליידר וכו. אבל כדי שזריקה כזאת תטעה את החובט צריכה להיות זריקה מהירה שתבלבל אותו.
בכל מקרה, אני חושב שגיל שלי דיבר על זה פעם – הספורט פורץ דרך בנושאים חברתיים איפה שמשתלם לו. כרגע אני לא רואה רווח אמיתי שיגיע משילוב נשים בבייסבול (או בכמעט כל ענף ספורט אחר) ולכן אני מתקשה להאמין שמישהו ישקיע בזה באמת

Ljos 4 באוקטובר 2016

תודה על ההסבר.
אני זוכר שגם אז לא לגמרי הסכמתי איתו כי אני חושב שתמיד יש רווח כלכלי, אז אציע תיקון: כשמספר האנשים שרואים את הרווח או חושבים שהוא כדאי יעלה על מספר האנשים שיחשוב אחרת.

Amir A 4 באוקטובר 2016

מה שכן, לא צריכה להיות לנשים בעיה מיוחדת עם נאקלבול, לא? תמיד תמצא איזה וויקפילד או דיקיי בליגה, אז מה הבעיה לנשים לזרוק את זה?

cookie-monster 4 באוקטובר 2016

בסדרה הגיבורה הראשית ידועה כאחת שממומחית ב screwball
קראתי אפילו את הערך ויקיפדיה של הזריקה הזו ולא הבנתי. צריכה עזרים חזותיים עם חצים וגרפיקות כנראה. לא עוזר האפס ידע בבייסבול.

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

נאקלבול זה בהחלט אופציה הגיונית

דיזידין 5 באוקטובר 2016

סקרובול פשוט מסתובב הפוך מכדור רגיל.
כמו שבכדוגל פס ברגל ימין יסתובב שמאלה ובעיטה בצד החיצוני תסתובב ימינה.
פס זה כמו סליידר, בעיטה בחיצוני זה סקרובול.

cookie-monster 5 באוקטובר 2016

אוקי
אז השאלה ההדיוטית הבאה היא איך
זה אמור להקשות על החובט שממול יותר מזריקה ' רגילה ' ?

Amir A 5 באוקטובר 2016

זה לא אמור להקשות יותר או פחות, זה רק מוסיף לאי וודאות שיש לחובט. לפיצ'רים הפותחים בדרך כלל יש ארסנל של שלוש זריקות שהם שולטים בהן טוב. ככל שתשלוט ביותר זריקות כך החובט יהיה מוכן פחות למה שהולך להגיע.
הנה סקירה קצרה על סוגי זריקות שהעלתי לדהבאזר לפני שלוש שנים
http://debuzzer.com/buzz/30163/

cookie-monster 5 באוקטובר 2016

תודה לכל המשיבים הסבלנים.

Amie A – תודות. זה בדיוק מה שהיה חסר לי. מגישים 101 עם לינקים ליוטיוב

יקח לי זמן לעבור על הכל. ועוד יותר להטמיע. לקח לי יותר מחצי שעה ולא באמצע אפילו אז אמשיך מחר.
מרתק!

cookie-monster 5 באוקטובר 2016

Amir A*

cookie-monster 4 באוקטובר 2016

היתה תקופה שהאחיות ויליאמס שלטו בטניס נשים והיה דיבור על איך אפילו הן לא היו יכולות לעמוד אפילו במשחק של 3 מערכות מול גבר. אם היה לי זיכרון יותר טוב לגבי הדיונים ההם זה היה בטח בא לעזר בדיון הנוכחי.

מה שבטוח זה שאני אכן אוספת מידע על בייסבול כתוצאה מהסדרה הזאת גם אם זה לא ישירות ממנה

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

יש פה ושם מגישים בליגה עם מהירות זריקה כזאת לפאסט בול שלהם, אבל מדובר במגישים שפעם היתה להם מהירות יותר גבוהה ומאז הם ירדו, סטייל ג'רד וויבר. שחקן עם מהירות כזו לא יגיע למייג'ורס בחיים

cookie-monster 4 באוקטובר 2016

מממ.
צריך לינקים לפרקים ? ;-)

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

בעיקר צריך זמן..

Amir A 4 באוקטובר 2016

אם הקאבס לוקחים השנה (או בשנים הבאות) תיאו אפשטיין הוא הסיפור הגדול בלי למצמץ בכלל. ככה להרוס שניים מהסיפורים הגדולים ביותר בספורט האמריקאי?

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

אם הוא לוקח שם אליפות אני באמת לא רואה לאן הוא יכול להמשיך משם. מה אתה כבר יכול לעשות שיגיע לגבהים האלו?
לא תהיה לו ברירה אלא לעזור לבראונס לקחת אליפות. או לבילס

Amir A 4 באוקטובר 2016

שיעבור לאוקלנד ויקח אליפות איפה שבילי בין לא הצליח.

יובל (אחר) 4 באוקטובר 2016

ליברפול.

FAVRE4EVER 4 באוקטובר 2016

יש בספורט יותר לוזרים מהבילס??
זה המקום הכי מתאים לו אחרי שיזכו בשנה הבאה . השנה הסוקס !

אבו צ'יצ'ריטה 4 באוקטובר 2016

קראתי נכון ואתה מכל האנשים קראת לבריידי "השני"??

גיא זהר 4 באוקטובר 2016

אחרי מרתון בוסטון אין ספק מי הראשון במעלה…

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

אני חושב שכתבתי פעם טור שמשווה בין בריידי, בירד ואורטיז. כן, יש מצב שבריידי שני לאורטיז בבוסטון – זאת עיר שהיא קודם כל עיר של בייסבול והפוטבול תופס בה מקום משני יחסית. הייתי שם פעם אחת בספטמבר, העונה של הפוטבול רק התחילה, הסוקס היו מקום אחרון בבית – ועדיין כולם היו עם בגדים וכובעים של הסוקס.

Amir A 4 באוקטובר 2016

וחוץ מזה אסור לשכוח שבריידי תומך של טראמפ. איך גיל הרס לי את התדמית של וונדרבוי ):

אודי 4 באוקטובר 2016

אני חשבתי Bobby Orr מעל כולם בבוסטון

Amir A 4 באוקטובר 2016

היום הוקי זה כבר לא מה שהיה. אפילו מירוצי מכוניות עברו אותו מבחינת רייטינג.

גיא זהר 4 באוקטובר 2016

בירד בכלל לא במשוואה. הוא בכלל אינדיאנה בוי.

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

גם בריידי הוא מקליפורניה, זה לא קשור. שניהם אייקונים ענקיים בבוסטון.
זה המקום שלאור באמת יש יתרון כי הוא יליד בוסטון

ששון 4 באוקטובר 2016

אחלה טור. ב AL טקסס עוברים את בוסטון וב NL הקאבס עוברים את הדודג'רס במשחק 7 וממשיכים לזכיה באליפות.

עידן. 4 באוקטובר 2016

נקווה שבוסטון יעשו את זה כי באמת שמגיע לאורטיז לפרוש עם אליפות בעונה כזאת. האמת הם בפירוש אמורים לנצח עד הוורלד סייריס. קליבלנד פצועה וטקסס פשוט לא כזאת קבוצה טובה (מאזן הפלוס מינוס שלה עומד על 8+, של בוסטון לצורך העניין עומד על 184+ ושל הקאבס 252+).

מהצד השני אני מאוד מחבב את הקאבס, שהם סוג של סניף של הרד סוקס (ואני מצרף לאפשטיין ולסטר גם את ריזו שמכרנו תמורת נזיד עדשים). גמר בין השתיים באמת יהיה נהדר, אבל משום מה יש לי תחושה רעה שהם לא עוברים את המטס/סן פרנסיסקו.

FAVRE4EVER 4 באוקטובר 2016

אוקטובר
החודש הכי מרגש בשנה
מזל שיש יום כיפור שבו אפשר לישון 20 שעות.
MLB. NFL. NCAAF
מרגש

סימנטוב 4 באוקטובר 2016

מעולה כרגיל, תודה

austaldo 4 באוקטובר 2016

עם כל האהבה שלי לבוסטון, אני עם הקאבס.
לפני הרבה שנים, כשעוד לא הבנתי ממש בבייסבול היתה לי חברה שגרה כמה שנים בשיקאגו שהיתה אוהדת שרופה של הברס, הבולס הבלאקהוקס והקאבס. ברס, בולס ובלאקהוקס סבבה, אבל מה יש לך עם המשחק המשונה הזה? ולמה דווקא המשחק המוזר הזה עושה לך כזה דיכאון? זו היתה אותה שנה שמארק מקוואייר וסמי סוסה – אז בקאבס – התחרו על שבירת שיא ההומראנס לעונה וכמובן גם בזה הנציג של הקאבס הפסיד. בלי להבין כלום בבייסבול, ממש שנאתי אותם על מה שהם עוללו לבחורה הזו.
אז זהו, צריך לסגור את הסיפור הזה פעם אחת ולתמיד. אפילו לטעות שליד האגם כבר יש אליפות, אז יאללה, הגיע הזמן של הקאבס.

נץים 4 באוקטובר 2016

בשינוי נושא חד (וכי אין מקום אחר לבקש), מה עם "יומן ווסטוורלד"?

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2016

ראיתי את הפרק הראשון ולא נפלתי בכלל. לא ממש ריתק אותי

יואב דובינסקי 4 באוקטובר 2016

אחלה כתבה, משחק משעמם

קלבדוס 5 באוקטובר 2016

אחרי הסדרה הסנסציונית של הקאבלירס ושנוא-האומה, נגד הדארלינג של כולם, הבה נקווה להמשך תבוסות בציר האשכנזי של בוסטון/ סן פרנסיסקו.
הכל, רק לא רד סוקס או ג'איינטס.
לרוע המזל גם המטס וגם האינדיאנס חבולים, כך שבקאבס ובעז נשים מבטחנו. אבל גם כל אחת אחרת, מצדי שבריטון יעשה 27-אאוט-סייב כל משחק.

Amir A 5 באוקטובר 2016

איזה קור רוח של בראץ' מהאוריולס. תחתית התשיעי, שוויון 2, הוא נותן דאבל לדונלדסון ואחר כך מוליך את אנקרנסיון. ועכשיו בלי אאוט ועם רצים על בסיס ראשון ושני עולה לחבוט באוטיסטה שכבר הוריד היום לאוריולס הומר אחד על הראש. והוא מוציא אותו בסטרייקאאוט. ואחר כך סוגר את האינינג. במקומו אני הייתי מקיא על הגבעה.

Amir A 5 באוקטובר 2016

כבוד למנג'ר של האוריולס. להוציא את דאונסינג אחרי אאוט אחד בשביל להכניס את חימנז שיחטוף הומר של שלוש ריצות ויגמור את העונה, צריך כשרון בשביל זה.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

וזה כשיושב לו על הספסל הרליבר הכי טוב בליגה. איזה טמטום

דיזידין 5 באוקטובר 2016

אין מה לדאוג,
בריטון ייכנס אחרי שהאוריולס יעלו לייתרון.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

תשמע, החלטה ברמה של גריידי ליטל עם פדרו.

דיזידין 5 באוקטובר 2016

אני חייב להודות שאני לא מבין את השימוש בפיצ׳רים בבייסבול המודרני.
שבעה פיצ׳רים במשחק אחד זה חולני.
כשאבא שלי היה ילד היה מצופה שהפיצ׳ר שפתח גם יגמור את המשחק (ומשחק ארך שעתיים).
כשאני הייתי ילד היו אולי מכניסים ריליבר באינינג השביעי והמושג ״קלוז״ לא היה קיים (ומשחק ארך שעתיים וחצי).
היום משחקים 13 פיצ׳רים במשחק אחד (ומשחק לוקח שלוש ורבע שעות)

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

יש לזה הרבה סיבות, העיקריות שבהן:
– אתה משלם היום הרבה יותר כסף על פיצ'רים ולכן רוצה לשמור עליהם אז אתה מגביל את כמות הזריקות שלהם
– סטטיסטיקה מתקדמת מראה שהיכולת של פיצ'ר פותח מול ליינאפ בפעם השלישית שהוא פוגש אותו יורדת משמעותית ולכן אתה רוצה להגביל את כמות הפעמים שהוא פוגש אותם. ההוכחה הכי טובה היא קנזס סיטי של שנה שעברה שנתנה לפותחים שלה להגיש חמישה אינינגים וכל השאר עשה הבולפן – בהצלחה רבה. יש לא מעט קבוצות שהולכות לחקות אותם בשנים הבאות.
– התפתחות של הפיצ'ר המתמחה. נגד שמאליים, נגד ימניים וכו'

בקצרה, המשחק הפך להרבה יותר מדעי. לנו כצופים זה די דפוק בגלל ההתארכות של המשחק אבל מבחינת היכולת של מנג'ר לשלוט בתוצאה הוא השתפר פלאים

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

דרך אגב, יש דיבורים על הגבלה בשימוש בבולפן, לא ברור לי בדיוק איך יעשו את זה

יובל (אחר) 5 באוקטובר 2016

מישהו יכול להסביר לי את ההגיון בזה? באמת. מילא להוציא רליבר אחרי אאוט אחד (אז למה העלית אותו?) אבל להשאיר מגיש אחרי שהוא כבר נתן לשניים לעלות לבסיס? ועוד במשחק של הכל או כלום.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

שוולטאר טוען שחימנז היה טוב כל השנה. תכ'לס אין לזה שום הגיון חוץ ממרובעות של מאמן שמעלה את הקלוזר שלו רק במצבי סגירה

Amir A 5 באוקטובר 2016

אהה. הפסיד 12 משחקים (ניצח רק 8) והביא ERA של 5.44. טוב זו לא מילה.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

הנה הקטע המשעשע, הטיעון המלא שלו היה שהוא היה טוב בתור רליבר כל השנה. אמרתי – טוב, אולי באמת המספרים שלו בתור רליבר היו הרבה יותר טובים, רואים את זה אצל לא מעט פותחים.
אז ה-ERA שלו השנה בתור רליבר: 8.7
אלוהים ישמור

דיזידין 5 באוקטובר 2016

זה לא כזה חד וחלק.
הרי אם בראצ׳ או אודיי מפסידים אפשר היה לטעון שבריטון היה צריך להיות במקומם.
בדיעבד שוולטר שמר אותו אחד יותר מדי

Amir A 5 באוקטובר 2016

בתחתית התשיעי הוא הוליך את אנקרנסיון כשהוא היה בלי אאוט ועם רץ על הבסיס השני. מה היה לו כל כך דחוף להגיש לו פתאום בסיטואציה כמעט זהה? זה שהוא היה ממלא את הבסיסים? הרי לבאוטיסטה הוא הגיש גם בתשיעי אז מה ההבדל? לפעמים לא ברורה לי הלוגיקה של המנג'רים. אולי בגלל זה הם המנג'רים ואני לא.

יובל (אחר) 5 באוקטובר 2016

נראה לי שבסיסים מלאים במצב של אאוט אחד זה כן הבדל משמעותי מבסיס 1 ו-2 מלאים בלי אאוטים. במצב הראשון החובט יכול לעשות סקריפייס ולסגור את המשחק. במצב השני החובט עדין חייב לשים כדור אין-פליי כדי שהרצים יגיעו לעמדת נצחון.

Amir A 5 באוקטובר 2016

צודק.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

הוא הימר אז והימר הפעם, הימור אחד יותר מדי

red sox 5 באוקטובר 2016

פריוויו נהדר. רק אוסיף שבין בוסטון לקליבלנד יש דם רע מהימים שבהם באוהיו הרגישו שהסוקס גונבים להם שחקנים בכסף גדול. מאני בראשם.

אה, וזה לקח 86 שנים.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

נכון, 86. עם מי בלבלתי את ה-84, הוויט סוקס?

red sox 5 באוקטובר 2016

וויט סוקס חיכו 88 אאל"ט.
ואם כבר וויט סוקס ובהקשר לדיון למעלה על הבולפנים – את האליפות שלהם באמצע העשור הקודם הם לקחו עם 4 קומפליט גיימס בוורלד סרייס.
היו ימים.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2016

עכשיו תורי לתקן אותך, הארבעה קומפליט גיימס היו ב-alcs על האיינג'לס

עידו ג. 5 באוקטובר 2016

לא היה שם קומפליט גיים אחד אפילו. זה היה לגמרי ניצחון של הבולפן או של בראד לידג' האייקוני. תלוי איך רוצים להסתכל על זה.

red sox 5 באוקטובר 2016

נכון נכון מול האיינג'לס.תודה על התיקון.

Amir A 6 באוקטובר 2016

איזה דואל הגשה בין סינדרגארד ובאמגרנר

Amir A 6 באוקטובר 2016

גמר את המטס הבאמגרנר. קומפליט גיים בווילד קארד. איזה מלך.

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2016

פעם שניה שלו, עשה את זה גם לפני שנתיים. והאמת היא שכמה שהיה ברור אתמול שבריטון צריך לעלות ולא חימנז, ככה היה ברור היום שפאמיליה יחטוף. הוא פשוט קלוזר שייקי לאללה ובמצבי נון-סייב הוא מסריח

עידן. 6 באוקטובר 2016

מדיסון באמגרנר הוא אליל אמיתי. זורק אדיר בכל זמן אבל כשמגיע הפלייאוף הוא לאט לאט מגביר והופך לאגדי.

הולכת להיות סדרה לא פשוטה בכלל לקאבס מולם, קאטו מול לסטר בראשון זה המפתח. מה שכן, בניגוד לקאבס הגיאנטס לא מסוגלים לחבוט כמעט בכלל.

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2016

המזל הגדול של הקאבס זה שהם אמורים לפגוש את באמגרנר רק פעם אחת וגם זה בחוץ – באמגרנר בחוץ בפלייאוף הוא פשוט מדהים. 8-0 עם ERA של 0.5. בלתי נגיע בעליל.
אם הקאבס מגיעים לקואטו במשחק הראשון הם ינצחו את זה.

עידן. 6 באוקטובר 2016

מה שמדהים אצלו זה שאתה רואה את הזריקה שלו ולא מבין למה השחקנים לא מצליחים לחבוט עליו. לסינדרגארד למשל יש עוצמה אדירה (98 מייל ברגיל) וגם יכולת לשים את הכדור בתחתית ובצד הסטרייק זון באופן מדויק. אצל במגרנר זה נראה הרבה פחות מרשים- הפאסטבול שלו למשל עומד בערך על 92, אבל איכשהו החובטים פשוט לא מצליחים לחבוט מולו.

בליקי 6 באוקטובר 2016

קודם כל, רק לומר שבייסבול זה לא ספורט.

מה הסיפור הזה של הווילד קארד משחק אחד, זה הזוי

דיזידין 6 באוקטובר 2016

 הוויילד קארד זה לא משחק אחד

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2016

למה לא? דווקא כן, שתי קבוצות הווילד קארד נפגשות למשחק אחד.
בתכ'לס, גם אני לא אוהב את זה. עונה של 162 מפגשים ובסוף משחק אחד מכריע הכל. מצד שני, במהלך העונה זה נותן יותר אינסנטיב לקבוצות לשחק ומגדיל את המתח

דיזידין 6 באוקטובר 2016

אני יודע, זה היה ניסיון התחכמות סביב ׳בייסבול זה לא ספורט׳

הארכיון 6 באוקטובר 2016

ווילד קארד? משחק הזוי?
בומגארנר הזה הזוי…

רק חבל שדטרויט לא נמצאת בפלייאוף. מתגעגע לקייט אפטון

Amir A 7 באוקטובר 2016

אאוץ'. חירוב פראי של קול האמלס. יש לי עוד חיבה אליו מאז ימי פילי, בטח בגלל רוי האלאדיי. לראות את האלאדיי מגיש זה היה כמו לראות שירה בתנועה.

rbi 7 באוקטובר 2016

חיבה להלידיי = חיבה לבלו ג'ייז. האיש היה בלו ג'יי רוב הקריירה שלו וכשפרש חתם ליום אחד בג'ייז כדי לפרוש שם.
אחרי השבוע האחרון אני אופטימי…

Amir A 7 באוקטובר 2016

כן, תמיד חשוב לקוות שהמנג'ר של הקבוצה ממול יותר דביל מהמנג'ר שלך…

אורן השני 7 באוקטובר 2016

איזה אגדה. במיוחד כשהביא לי פעם אליפות בפנטזי במו ידיו.

Amir A 8 באוקטובר 2016

למי יש יותר סיכוי להתאושש מהמכה של יום שישי, לריינג'רס או לטראמפ?

סימנטוב 9 באוקטובר 2016

מתנצל על האופטופיק… עושה רושם ווסטוורלד הולכת להיות חתיכת סדרה

Comments closed