נו האדל – סיכום מחזור שביעי

זה השלב הזה בשנה שבו אנחנו מדברים על כמה הפוטבול בליגה גרוע

אם על שבוע שעבר ביל סימונס הכריז בפודקאסט שלו כעל שבוע "מה הבעיה עם אהרון רוג'רס" אז נראה לי שהשבוע מוכרז רשמית כשבוע ה"מה דפוק ב-NFL"?

אם נדמה לכם ששמעתם את זה כבר בעבר אז כן – זה ריטואל שנתי כזה שבו אנחנו מנסים להבין מה בדיוק ראינו. וכל שנה מחדש אנחנו אומרים – כזה עוד לא ראינו. מה אני אגיד לכם – משחקים כמו זה של מינסוטה-פילי ובמיוחד סיהוקס-אריזונה – כאלו לא ראיתי.

בואו נזכור, מדובר בארבע מחמש-שש (נוסיף לרשימה את דאלאס כנראה ואולי את גרין ביי. דטרויט? רגע, נגיע לשם) הטובות ב-NFC כרגע. ומה שראינו שם באמת היה משהו מיוחד.

במשחק של מינסוטה-פילי היתה כמות כזאת של איבודי כדור ברבע הראשון שבאיזה שהוא שלב כבר לא הייתי בטוח אם מי שתופס את הכדור הוא רסיבר או קורנרבק. תבואו תגידו – רוקי ק"ב וסם ברדפורד שמתישהו יתפרק – ציפינו לזה. אז בסדר, מה תגידו על המשחק של סיאטל-אריזונה? קבוצה אחת לא מסוגלת בכלל להזיז את הכדור והשניה מזיזה אותו אבל לא מצליחה לעשות עם זה כלום. וההארכה הזאת עם כל ההחטאות פילד גול מטווח אפס. אלוהים ישמור.

אלו כמובן לא המשחקים היחידים שמציגים רמה נמוכה, זאת היתה רק דוגמית מכמה מהקבוצות הטובות בליגה. אני לא מזכיר פה את הברס או קליבלנד או הניינרס (אלוהים אדירים). אתם יודעים מה – קחו את המשחק של הפטריוטס שעליו כבר כתבתי – הפטס של השנה כל כך רעים הגנתית שקרוב לודאי שהפטס של לפני שנתיים היו מפרקים אותם. וזאת הקבוצה הכי טובה ב-AFC בלי אפילו קבוצה אחת כרגע שמסוגלת לעשות להם צ'אלנג'.

איך זה קורה?

המקום הראשון שאליו בדרך כלל אנשים הולכים כדי לחפש תשובה זה הק"בים. דיברתי על זה כבר בעבר – ק"בים מגיעים לליגה לא מוכנים מהמכללות ומכיוון שזאת ליגת מסירה אז הגיוני שנראה ירידה ברמה. ואני חושב שאי אפשר להתווכח בכלל שעם הפרישה של מאנינג והירידה ברמה של בריס ורוג'רס (ובמידה פחותה – איליי ואחרים) הרי שאין לנו כמעט קוורטרבקי על בליגה.

אבל יש כמה דברים שעומדים נגד הטיעון הזה. הראשון זה שבשנים האחרונות אנחנו רואים ק"בים לא רעים בכלל מגיעים לליגה ומתפתחים להם לאט בצורה יפה. השנה יש לנו את פרסקוט ו-וונץ הרוקיז שעושים עבודה יפה, דרק קאר הפך לק"ב מצוין, מאריוטה, ווינסטון – כולם חדשים ומובילים קבוצות. הם לא ק"ב על, אבל הם לא רעים.

הדבר השני הוא העובדה שהליגה מאוד מגינה על הרסיברים היום ובנוסף אנחנו רואים גידול בכמות הרסיברים האדירים בליגה. נדמה היום שלחצי מהקבוצות בליגה יש רסיבר על. ובכלל, אם תסתכלו על מספרי המסירה הרי שאי אפשר להתווכח עם זה שאנחנו רואים הרבה יותר יארדים באוויר.

אז מה העניין?

דיברתי על זה שבוע שעבר ואני אנסה להרחיב גם השבוע. העובדה שהליגה היא ליגת מסירה ושיש כל כך הרבה רסיברים טובים מכריחה את הקבוצות למסור – והרבה. תראו את בולטימור (כן, הזכרתי גם את זה שבוע שעבר), הולכים ומוסרים השבוע 44 פעמים. אפשר לחשוב שיש להם את ברט פארב בק"ב. והם לא היחידים, כמובן, הם רק הסימפטום.

הבעיה שעם הרבה מסירות גם מגיע הרבה לחץ על הק"ב. האדג' ראשר היום מהירים יותר מתמיד והם מגיעים לק"בים מהר. ואז אנחנו רואים את מה שהיה בשני המשחקים שדיברתי עליהם – המון לחץ על הק"ב שיוצר פאמבלים ואינטרספשנס או סתם אחוזי השלמה נמוכים. וברגע שקבוצות עם הגנות טובות יפגשו, הגנות שמסוגלות להגיע לק"ב, ומהצד השני הק"ב הוא לא אתלטי במיוחד (וכרגע ווילסון הפצוע לא שונה מקארסון פאלמר), נקבל בדיוק את זה – משחקים שנראים מרושלים, עם הרבה סאקים והרבה איבודי כדור.

מעניין מתי קבוצות יבינו את זה סוף סוף. שימו לב לפטריוטס – אולי הקבוצה שהובילה את טרנד המסירה, מוסרת השבוע 26 פעמים ורצה 29 פעם (כן, חמש מתוכן של בריידי. עדיין).

4-carson-palmer-arizona-cardinals-2015-playoffs_pg_600

עוד כמה מחשבות על השבוע הזה (מתנצל מראש שזה על מספר מצומצם של משחקים – עוד יום שמש בפורטלנד, עוד טיול):

– חוץ מהרבה סיבות אחרות לרמה בעייתית, יש את נושא השופטים. כלומר, השופטים עצמם לא אשמים, זה הליגה שכובלת אותם, אבל זה לפעמים פשוט מגוחך. המשחק בין אריזונה לסיאטל, למשל, היה בלתי נסבל לצפיה פשוט כי אחרי כל מהלך שבו הושג פירסט דאון היה דגל להולדינג. וכמעט כולם – הולדינג מאוד מאוד גבוליים. וזה רק דוגמא אחת. גם במשחק של הפטס נגד פיטסבורג ראינו כמה דגלים מגוחכים (לטובת הפטריוטס, כן?). מישהו צריך לשים סוף לסיפור הזה.

– ועוד דבר שהליגה צריכה לסגור – נושא ההארכה. זה שאפשר לסיים אותה בתיקו זה טפשי, אף אחד לא רוצה את התיקו הזה ואחר כך לחשב מי מנצח בשוברי השוויון זה בלתי אפשרי אלא ליחידי סגולה. אבל יותר מהכל – הדרך שבה ההארכה נערכת היום פשוט לא הוגן כלפי הקבוצה שמפסידה בהטלת המטבע. למכללות יש שיטת הארכה מושלמת והגיע הזמן שהמקצוענים יאמצו אותה.

– בשולי המשחק של סיאטל – הגיע הזמן שסיאטל יקבלו החלטה אמיצה ויספסלו את ווילסון לכמה שבועות, שיבריא. היתרון שלהם בבית מספיק גדול (כן, הראמס לא רחוקים. עלאק הראמס) כדי שהם יוכלו להרשות לעצמם שהוא יחלים כמו שצריך, כי כרגע – כשהוא לא נייד, הוא פשוט מאבד לפחות 50 אחוז מהיעילות שלו.

– מה שכן, איזה הגנה? הלילה הם היו ההגנה שבילתה הכי הרבה זמן על המגרש בהיסטוריה – ועדיין הם נתנו רק 6 נקודות. עם ווילסון בריא, זאת נראית לי קבוצת הפלייאוף הכי מסוכנת (מה ששוב מחזיר אותי לנקודה הקודמת).

– שבוע שעבר כתבתי על זה שלמאט ראיין כנראה חסר הדבר הזה שנקרא קילר אינסטינקט ועכשיו? מצד אחד הוא מוסר אינטרספשן איום ברבע הרביעי שהחזיר את סן דייגו למשחק. מצד שני, עם 18 שניות הוא מרביץ מסירה על 50 יארד שכמעט ניצחה להם את המשחק (חבל שהמאט השני, בראיינט, החטיא). בואו נגיד ככה – עם חוליו ג'ונס בתור רסיבר, הרבה יותר קל שיהיה לך קילר אינסטינקט. אבל זאת בדיוק הבעיה של ראיין, הוא רגיל להסתמך על חוליו. ברגע שזה לא עובד, הוא בבעיה.

– פתאום שמתי לב שדטרויט מנצחים! וקראתי היום שמאתיו סטאפורד הוא הק"ב שמסר להכי הרבה ט"ד במאה המשחקים הראשונים שלו. והנה הוא מוביל דרייב לט"ד מכריע בשניות האחרונות אחרי שהוביל שני דרייבים מנצחים בשני המשחקים הקודמים. אז הייתי חייב לראות את המשחק.

לאיזה תובנות הגעתי? ובכן, סטאפורד הוא בדיוק סוג הק"ב שדיברתי עליו קודם, הזן שהליגה מטפחת. יש לו רסיברים אדירים תמיד לאורך הקריירה. יש לו קו ששומר עליו, אבל כשאתה זורק 2 מכל שלושה דאונס – לא תמיד הוא יצליח. האמת היא שאם היתה עונה שבה סטאפורד היה אמור להתפרק זה העונה, לא? תמיד אמרנו שהוא היה סתם ק"ב בלי מגהטרון – משהו כמו דונטה קולפפר בלי רנדי מוס – ועכשיו שמגהטרון פרש הוא היה אמור לקרוס. והנה, הוא עם 69 אחוזי השלמה, 14 ט"ד ורק 4 אינטרספשנס. בשלושה המשחקים האחרונים? שמונה ט"ד, בלי אף אינטרספשן (סטטיסטיקה שגם אחד, טום בריידי, מחזיק מאז שחזר. מעניין עוד כמה משחקים יקח עד שהוא יהיה מועמד ל-MVP למרות שהפסיד ארבעה משחקים) – תגידו לי שאלו לא מספרים ל-MVP?

detroit-lions-matthew-stafford

אז מה השתנה? ובכן, ממה שראיתי במשחק הזה, ובהחלט יתכן שמדובר יותר ביריבה, נראה שסטאפורד מוגן יותר. יש לו זמן לזרוק את הכדור ואז הוא עושה החלטות חכמות. לא היתה פעם אחת במשחק (בניגוד לקירק קאזינס, שעשה את זה לפחות פעמיים-שלוש) שראינו את אחת מאותן זריקות לאוויר תחת לחץ, מי שיתפוס יתפוס. המחלה הכי גדולה של סטאפורד בשנים קודמות היתה שהוא מכריח זריקות. זורק לדאבל קאברג' ומקווה לטוב. יכול להיות שדווקא הפרישה של ג'ונסון גורמת לו להשקיע קצת יותר – הוא לא סתם זורק את הכדור באוויר ומתפלל שמגהטרון יתפוס.

האם זה אומר שסטאפורד סוף סוף בשל להוביל את הקבוצה שלו רחוק? לא הייתי הולך לשם עדיין. בואו נזכור שהם הקבוצה היחידה שהצליחה להפסיד לברס הנוראיים העונה ושזאת קבוצה שתלויה הרבה יותר מדי ביד של סטאפורד. זה בדיוק המתכון לאסון – תשאלו את אהרון רוג'רס.

– הרייבנס מפסידים גם לג'טס הנוראיים ועדיין הם בדיוק מרחק אחד מראשות הבית. כן, אני עדיין מפוחד שנצטרך לפגוש אותם בפלייאוף, הקבוצה היחידה ב-AFC שמפחידה אותי גם בפוקסבורו.

– ואם נדבר ברצינות על הרייבנס, אני חושב שיש פה מצב קלאסי שבו החוזה של פלאקו משפיע סוף סוף. אם אתם זוכרים, אחרי הסופרבול שבולטימור לקחו, אי אז ב-2012, פלאקו עמד להפוך לשחקן חופשי ובולטימור עשו את מה שאתה עושה עם הפרנצ'ייז ק"ב שלך והחתימו אותו על חוזה ענק. מסוג החוזים שיש לאיליי, אנדרו לאק ואחרים. אלא שפלאקו לא שווה את הכסף שטום בריידי או אפילו אנדרו לאק מקבלים. בהתחלה זה לא כזה השפיע, כי עדיין היו בקבוצה שחקנים טובים עם החוזים הישנים שלהם. אבל לאט לאט הם פרשו. ועכשיו שטרל סאגס פצוע, כמות הכשרון שנשארה בקבוצה הזאת היא פשוט קטנה מדי. כשאתה נותן כזה חוזה ענק לק"ב שלך, אתה חייב שהוא גם יתן תמורה ששווה לערך הזה (ופלאקו בבירור לא נותן) וגם לקלוע בול בבחירות הדראפט שלך, כי אין לך יותר מדי כסף כדי להחתים פרי אייג'נטס טובים.

– אותו דבר אפשר לטעון קרה לג'איינטס בשנים קודמות. איליי מאנינג נתן עונת שיא שנה שעברה וזה פשוט לא הספיק – וזה כשהם הצליחו להביא מישהו כמו אודל בקהאם בדראפט. השנה סוף סוף השתחרר להם קצת כסף והם הוציאו אותו בפרי אייג'נסי בגדול – אבל אני לא בטוח שהם לא שמו יותר מדי כסף על מעט מדי שחקנים (נקרא לזה, ברשותכם, תסמונת פול פוגבה) ואז פציעה לשחקן זה או אחר והם בבעיה.

– אז בפאלו היו רק צריכים לנצח את מיאמי הנוראית כדי להגיע למשחק מול הפטס כקרב על המקום הראשון בבית והם הפסידו? וואו, אני מופתע

– וראיין פיצפטריק מאוכזב שלמאמנים לא היה בו אמון אחרי שהוא מסר הכי הרבה אינטרספשנס בליגה העונה. כמה חסר מודעות אתה צריך להיות בשביל זה?

– קייס קינום מוסר 53 פעמים וזה כשיש לך את טוד גורלי בקבוצה. קייס קינום! 53 פעם! ספרו לי עוד כמה ג'ף פישר גאון פוטבול.

– וכן, זה שיש לך את אהרון רוג'רס לא אומר שאתה צריך לתת לו למסור 56 פעם. זה בדיוק המתכון לצרות.

– אז אתם רוצים להגיד לי שגודל והליגה פישלו בגדול עם הקיקר של הג'איינטס, ג'וש בראון? לא יכול להיות, לא הייתי מאמין. תשמעו, אני מניח שככה זה כשאתה משקיע את כל המאמצים שלך בלהרחיק את השחקן הכי טוב שלך על משהו שאין לך שום הוכחה שהוא עשה (כן, אני עדיין קצת מריר) מאשר בלגשת למשרד השריף ולבקש בפשטות את הרשומות מהמשחק.

יומן האליפות של הג'איינטס (7) - סיכום לקראת שבוע חופש
סיכום הפסד ליגה לחיפה - לא כבשנו

69 Comments

יריב 24 באוקטובר 2016

אי אפשר לחשב שוברי שיווין אחרי משחק שנגמר בתיקו? אתה נפלת על השכל? משחק שנגמר בתיקו זה חצי נצחון וחצי הפסד, אתה לא צריך שוברי שיוויון אחרי זה! (אלא אם יש ריבוי תוצאות תיקו, מה שלא קרה בעשורים האחרונים, וגם אז זו לא בעיה).

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

למה לדבר לא יפה? לא נפלתי על השכל – ברור שבסוף הכל ברור. אבל כשאתה במחזור 15 וצריך לחשב מה צריך לקרות כדי שהקבוצה שלך תעלה לפלייאוף, זה מסבך את הכל. והשיטה במכללות היא ממש לא פנדלים. אתה עדיין צריך לשחק הגנה והתקפה

אורן השני 24 באוקטובר 2016

מסכים עם יריב, זה מפשט את החישוב בהרבה, גם בשבוע 15. חוץ מזה טור מצוין כרגיל.

יריב 25 באוקטובר 2016

לא נתפס אצלי כדיבור פוגע, אם נפגעת אני מתנצל.
במחזור 15 אתה יודע שאין מצב לשובר שיוויון (אלא אם יהיה תיקו), וזה חוסך לך חישוב. אם תרצה להסתכל רק על עמודת הנצחונות, זה נותן לקבוצה עם תיקו עדיפות מוחלטת בשוברי שיוויון, וזהו. בלי תיקו אתה צריך להתחיל להסתכל על שוברי השיוויון השונים, מה שדורש ממך מספר איטרציות. אם אתה מגיע ל"חוזק הנצחונות" אתה בכלל בבעיה, כי עכשיו השיקולים שלך כוללים עוד המון קבוצות. תיקו – חסכת את הכל.

עמי ג 25 באוקטובר 2016

תיקו אכן מפשט חישובים אבל נוגד את מטרת המשחק.
אם החליטו שיש הארכה אז אי אפשר להשאיר מצב של תיקו. חייבת להיות הכרעה.
אגב, מה קורה בפלייאוף במצב של תיקו אחרי הארכה? מה שתקף שם צריך להיות מוחל גם בליגה הרגילה.

יריב 25 באוקטובר 2016

בפלייאוף ממשיכים בהארכות עד שיש מנצח

Eyal 25 באוקטובר 2016

פוטבול זה לא משחק לתיקו, זה לא נמצא בחישובים ובסטטיסטיקות כמעט, זה מאוד נדיר שם וזה תמיד מתסכל את הקבוצות. בשנים האחרונות עש בלחץ משחק אחד כזה ככה שזה לא בדיוק חלק אינטגרלי מהמשחק. לדעתי באמת אפשר וצריך להפסיק את זה

יריב 24 באוקטובר 2016

עוד דבר על הארכות. השיטה בקולג'ים היא המקבילה של פנדלים – זה לא פוטבול של ממש.

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

הליגה כבר עשתה צעד נכון בתיקון חוקי ההארכה. כל מה שצריך עכשיו הוא לדאוג שכל קבוצה תקבל את הכדור פעם אחת. זה די יסדר את העניינים. אפילו אחרי אתמול אני מוכן לסבול תיקו אחת לשנתיים שלוש.

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

רק דיברת על פנדלים והנה ראסל ווילסון מציע להכריע משחקים שנגמרים בשוויון בדו-קרב של שערי שדה.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

מעולה, המשחק של אתמול עדיין היה נמשך עד עכשיו..

AdamB 24 באוקטובר 2016

פילי ניצחו את המשחק עם קו התקפה שנתן משחק מעולה, החלטות אמיצות אך לא טפשיות של המאמן בדאון רביעי,
ומשהו שנראה כמו רגרסיה לממוצע של בראדפורד. בכל מקרה אני חשדן לגביהם בחצי השני של העונה.
ההייל מרי שאיי-ג'יי גרין תפס לא פחות ממדהים. מהלך המחזור.
חוץ מזה, אני תוהה אם קנזס סיטי יכולה להיות סוס שחור בafc.אמנם אלכס סמית זה אותו הלמלם שתמיד היה, אבל אם הבראקט שלהם בפלייאוף
יהיה מנצחת האייאפסי דרום ואז דנבר הם יכולים להגיע לפוקסבורו לגמר האייאפסי.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

התשובה לגבי קנזס סיטי היא לא. שנה שעברה הם ניצחו 11 משחקים רצוף, אני חושב ואז הגיעו לפוקסבורו והפכו לקבוצה של אנדי ריד

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

לגבי הטענות על משחק המסירה, קבוצות מוסרות הרבה כשאין להם משחק ריצה. מי שמסוגל לרוץ באפקטיביות שמתחרה בזו של משחק המסירה של היום עושה את זה. גם הטענה על ירידה ברמת הק"ב היא בעייתית. נכון מאנינג פרש בריידי לא רחוק ורוג'רס הוא הצל של עצמו וזה משאיר הרבה ספקות אבל באופן כללי מספרי המסירה בליגה הם בשיא לא רק מבחינת יארדים. גם בכל מה שקשור למיעוט בחטיפות, בהפלות ובפאמבלים אנחנו נמצאים במספרי שיא של כל הזמנים. אז אפשר לטעון שזה בגלל שמוסרים מסירות קצרות, אבל אי אפשר להתווכח עם העובדה שזה עובד. אחוזי הדיוק הם כרגע גם בשיא אבל גם כמות היארדים לניסיון מסירה. הדבר היחיד שניתן לראות בו ירידה קלה הוא כמות הטאצ'דאונים המושגים באויר. כמובן שחלק מזה זה החוקים אבל גם בניגוד למה שנטען העובדה שהק"בים שמגיעים לליגה יותר מוכנים (וגם נזרקים למים הרבה יותר מהר). הבעיה היא שיש לנו ציפיות יותר מדי גבוהות מכל ק"ב שמגיע להפוך למאנינג או בריידי הבאים.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

לגבי הנקודה הראשונה – זאת שאלה של ביצה ותרנגולת. לדעתי קבוצות שמות דגש על משחק המסירה (בצדק) ולכן אין להן משחק ריצה, שדורש עבודה אחרת לגמרי מקו ההתקפה ולא להיפך.
לגבי זה שאתה אומר על מיעוט בחטיפות ופאמבלים – האם מדובר במספר אבסולוטי או פר מסירה (כלומר, חטיפה אחת על כל X מסירות)? כי הטיעון שלי הוא שבגלל שיש הרבה יותר מסירות אז נראה גם יותר אינטרספשנס, אפילו אם אחוזי ההשלמה טובים יותר וכמות החטיפות פר מסירה יורדת

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

גם וגם.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

מעניין. אז למה זה מרגיש שיש כל כך הרבה פוטבול גרוע? סתם נוסטלגיה?

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

כי יש. כמו בכל ספורט. איזה אחוז מהמשחקים הם ממש טובים בכדורגל? בכדורסל?

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

תשמע, בשנים קודמות זה הרגיש כאילו לפחות יש כמה קבוצות באמת טובות. השנה ב-AFC כולם יגידו שכרגע נראה שאין יריבות לפטריוטס (אולי זה ישתנה, אבל לפחות כרגע) – ולא שהפטריוטס איזה קבוצה מדהימה. ב-NFC, הקבוצה הכי טובה היא כזאת עם סם ברדפורד בק"ב. שתיים מארבע הקבוצות הכי טובות הציגו אתמול אימפוטנטיות מדהימה בהתקפה. יכול להיות שזאת תחושה, לא יודע

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

כל שנה אומרים את אותו דבר וכל שנה מכתירים אלופות ועלובות בערך כל מחזור.
יש בעיה רצינית בכל מה שנוגע לאובר שיפוטיות שממש פוגמת במשחק אבל מעבר לכך אני לא חושב שאנחנו רואים פוטבול גרוע יותר מהרגיל (בממוצע).

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

מספעק להסתכל על הרייטינג של כל הק"ב בליגה כדי להבין את זה. החציון עומד על משהן כמו 92. שזה רייטינג קריירה של ג'ו מונטנה שנחטף פר מסירה יותר מהק"ב הממוצע של ימינו.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

טוב, זאת לא חוכמה, מוסרים היום הרבה יותר ורייטינג מאוד תלוי בכמה אתה מוסר

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

וכמובן, החוקים היום מאוד לטובת הרסיברים והק"בים והרסיברים הרבה יותר טובים ומהירים

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

אין ספק שלחוקים חלק נכבד בסיפור.

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

זה לא נכון. הרייטינג לא תלוי בכמה אתה מוסר אלא במה אתה משיג פר מסירה.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

כן, ברור, זה לא מה שהתכוונתי. התכוונתי שכשאתה מוסר יותר ההתקפה תהיה יותר תלויה בך. יותר ט"ד, יותר יארדים וכו'. זה פשוט עולם אחר היום.

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

כן, אבל אם גידול במספר ניסיונות המסירה והמסירות לטוווחים קצרים היה אינטואיטיבי לצפות שכמות היארדים לניסיון מסירה תקטן (והיא בשיא של עידן הסופרבול) ובאופן דומה מספר הטאצ'דאונים פר מסירה (שנה שעברה הייתה שיא מאז איחוד הליגות). שני הגרומים הנ"ל היו מקטינים את הרייטינג

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

אני לא מרגיש שיש גידול בניסיונות לטווחים קצרים, להיפך. כמו שאמרתי – רסיברים היום מהירים הרבה יותר, קשה מאוד לעשות להם ג'מינג על הליין אוף סקרימג' אז הגיוני שנראה טווחים יותר ארוכים, לא?

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

ספר את זה לאלכס סמית'.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

זאת דוגמא בודדת. קח את אנדרו לאק או קאם ניוטון או סטאפורד בתור דוגמא

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

טוב לאורך העשור האחרון לפחות יש חלוקה די יציבה בין מסירות עומק למסירות קצרות. המסירות הקצרות מהוות כ-81% ממהלכי המסירה כשבשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה בדיוק מסביבות ה-66% ל-69% השלמה. במסירות העומק אחוז הדיוק די יציב סביב ה-40%. כלומר עיקר העלייה בדיוק נובעת מהמסירות הקצרות אבל זה לא משהו יוצא מגדר הרגיל. השנה דרך אגב יש בינתיים קפיצה של יותר משני אחוזים בדיוק למסירות העומק אבל אפשר להניח שעם בוא החורף זה יתיישר.

ניינר / ווריור 24 באוקטובר 2016

אריאל, אני רואה פוטבול ברצף מ1988 ואומר לך באחריות שזו עונה מחורבנת. פוטבול גרוע, שיפוט רע ומחסור בכוכבים אמיתיים דופקים את המוצר

7even 25 באוקטובר 2016

כן השאלה מה המסקנות שגודל מסיק מזה.
בינתיים נראה שהוא טוב בשיווק…ההכנסות עולות וזה מספיק לו.
לגבי השאר אני לא בטוח

עמי ג 25 באוקטובר 2016

אפשר להאשים את גודל בהרבה דברים. לגדל כוכבים זה בטח לא התפקיד שלו.

AdamB 24 באוקטובר 2016

אני מאזין מידי פעם לתכנית the herd ברצועת הבוקר של פוקס ספורטס. לא בהכרח המקור הטוב ביותר
לקבל מידע אמין, אבל נקודה שהמגיש קאווהרד חוזר עליה בעקביות – טוען שאנשי מקצוע באנאפאל מתוסכלים מרמת
האימון ששחקני מכללות מקבלים וכתוצאה מכך מאיכות השחקנים שמגיעים לדראפט. הסיבה לכך לפי הטענה היא
שמאמנים במכללות מקודמים לפי יכולות הריקרוטינג שלהם ולא על פי יכולת מקצועית. אישית אני כמעט ולא עוקב
אחרי המכללות אז אין לי מושג אם יש בזה אמת.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

זה נכון לגבי מאמנים במכללות, אבל אני לא בטוח שזה שונה מאשר בעבר. הצלחה במכללות של מאמן היא לדעתי משהו כמו 70-80% היכולת שלך לגייס שחקנים טובים. בגלל שיש כל כך מעט כשרון יחסית (מדובר בסך הכל על שלושה-ארבעה שנתונים) שפרוס על הרבה יותר קבוצות (יש משהו כמו 100 קבוצות רק בדיוויז'ן 1) אז היכולת להשיג כשרון גדול משמעותית מאוד. אבל שוב, נראה לי שזה תמיד היה נכון

אודי 24 באוקטובר 2016

גם יש להם ליגת פיתוח בחינם וגם הם מתלוננים שלא מכינים להם את השחקנים כמו שצריך.

Kirma der faux 24 באוקטובר 2016

התעוררתי מוקדם ובדקתי את התוצאה של סיאטל-אריזונה. ראיתי 3-0 אז חשבתי שהמשחק נדחה או משהו כזה, ואז קלטתי שזה רבע רביעי.
את הסיום כבר ראיתי, ועד עכשיו אני לא מבין מה קרה לבועטים במשחק הזה.

הליגה לדעתי אכן גרועה השנה. במשחקים המוקדמים היו כל כך הרבה קבוצות חסרות טעם, ואז אתה רואה את מינסוטה-פילדלפיה שדוקא עוד בעניין ורואה ברבע הראשון יותר איבודים מדאונים ראשונים.

החוקים והשריקות הלא ברורות להולדינג ופאס אינטרפירנס הורגות משחקים. נדמה ששורקים סלקטיבית על דברים שקורים כמעט בכל מהלך. שחקנים מרכזיים נפצעים על ימין ועל שמאל, וקבוצות נופלות מזה שוב ושוב.

חוץ מזה, יכול להיות שלשינוי התפיסה לגבי בטיחות המשחק ופגיעות הראש יש השפעה על רמת הליגה?

7even 25 באוקטובר 2016

החוסר עקביות של השופטים אכן מחרפן.
מצד שני – באיזה ענף הוא לא ?

Maldini 24 באוקטובר 2016

אני דווקא נהנתי מאוד מהסאנדיי נייט וזה היה בעיניי המשחק הכי איכותי העונה. הזכיר לי את הימים היפים של הרייבנס-סטילרז ולדעתי מה שהפך אותו לקצת קשה לצפייה היה משחק ה-OL, בעיקר של סיאטל. מהבחינה הזו אני חושב שזו כנראה ה-בעיה הגדולה ביותר בליגה היום. תחשבו שנייה לכמה קבוצות בליגה יש OL טוב. 4-5 בקושי. הזכרתי פה כבר בעונה שעברה את שתי הסיבות העיקריות לבעיה הזו: 1) צמצום כמות האימונים השבועית 2) שיטת ה-SPREAD מהמכללות שלא דורשת מהליינמנים לעבוד על הטכניקה שלהם אלא בעיקר על אתלטיות ותנועה שב-NFL הופכת ללא רלוונטית.

כשה-OL לא טוב כל המשחק פשוט לא זורם. מהלכי ריצה נעצרים אחרי יארד וחצי, מהלכי מסירה נמחקים בגלל הולדינג שדופק את כל הדרייב במקרה הטוב או סאק'ס במקרה הרע (להלן: כמות הפציעות ההזויה של ה-QB's העונה) וכל השטף פשוט לא מתקיים.

גם השופטים סובלים מהעניין הזה כי יש כל כך הרבה עבירות ומהלכים "לא נקיים" שגורמים להם להיראות כמו הבעיה האמיתית בגלל OVER OFFICIATING ולא תמיד בצדק.

עידו ג. 24 באוקטובר 2016

גם אני חושב שזה לא היה משחק גרוע (אם כי מסיבות מובנות לא יכולתי ליהנות ממנו). בסה"כ היו כאן שתי הגנות מאד חזקות שנתנו את הכל על המגרש כשמהצד השני שני ק"ב שלא במיטבם כרגע כל אחד מסיבותיו שלו.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

ראיתי מישהו שהגדיר אותו "כמשחק הגרוע הטוב ביותר שראיתי", זאת נראית לי הגדרה טובה. זה נכון שההגנות היו טובות אבל היתה גם המון אימפטנטיות התקפית שנבעה בדיוק ממה שמאלדיני אומר – אופנסיב ליין לא מספיק טוב. אני מסכים שהרבה מאוד פעמים השופטים סובלים מזה, אני לא חושב שזה המקרה, לדעתי הם שמו פה רף מאוד נמוך להולדינג בתחילת המשחק ואחר כך שילמנו על זה בהמשך.

אורן השני 24 באוקטובר 2016

1+

כמו שאלאס למשל נראית מועמדת לגיטימית לסופרבול בזכות הOL

ק. 25 באוקטובר 2016

גם לדעתי היה משחק מעניין מאד שלא יכולתי להוריד את העיניים.
זה גם היה המשחק הצמוד הכי חד צדדי שאני זוכר, סיאטל ניצלו בזכות חסימת פאנט מקרית (מלבד ההגנה האדירה שהייתי בטוח שתקרוס מכל כך הרבה זמן באינטנסיביות הזאת על המגרש).

צחי 24 באוקטובר 2016

אם שנה שעברה עוד הבנתי על מה אתם מדברים, באמת שהשנה הסיפור הזה של פוטבול גרוע הוא נוסטלגיה.
שלא נדבר על זה ששנה שעברה דיברת שהפוטבול הגרוע מתבטא בפערים גדולים בין הקבוצות, והשנה כשיש ליגה יותר שיוויונית פתאום כולם גרועות. עזוב. אחלה פוטבול, שיפוט מזעזע, אבל אחלה פוטבול.
כן, יש כמה קבוצות לא מספיק מאומנות וכמה ממש לא מוכשרות. אבל על כל מפסיד יש מנצח.
הבילס משחקים פוטבול לא רע, מיאמי התעוררו, הליונס משחקים טוב. קבוצות קמות ונופלות, הליגה חיה.
הדבר היחיד שבאמת מוציא משחקים מביכים זה ק"ב גרועים (כאלה תמיד יש) וק"ב פצועים – שמהם יש הרבה מאוד השנה.
אז יש הרבה רוקיז על המגרש, והרבה מחליפים ועושים שטויות. זה הכל.

אבל הפטריוטס, לדוגמה, הם לא קבוצה בינונית. היא קבוצה התקפית מעולה ובינונית הגנתית. מי ישמע כמה קבוצות ראית בליגה שיש להם שני צדדים ממש טובים. קבוצה לא מאוזנת. כמו מיניסוטה וסיאטל וכמו האלופה הטרייה. סה"כ הם קבוצה מצוינת. עשו כמה שטויות אתמול, קורה.

אם כבר יש משהו שמוריד את רמת ההתקפות בליגה (כי ההגנות בסדר) זה אוליין. סיאטל החליטה לא להשקיע באוליין ומשלמת על זה. הפטריוטס עוד ישלמו. קבוצות כמו פיטסבורג ודאלאס משחקות טוב גם עם מחליפים, כי יש להם קו התקפה. אבל כל אלה קבוצות באמת טובות ומאומנות.

והסנדיי נייט היה אחלה (חוץ מהשיפוט). גם לפני עשור קבוצות ניצחו משחקים רק עם שערי שדה. לעזאזל – הפטריוטס של 2007 ניצחו את הג'טס עם שערי שדה 9-3. הגנות טובות. קו התקפה גרוע של סיאטל. אריזונה הצליחה לעשות כמה שטויות ופיאסקו של שערי שדה. כשדרו בריס ואיליי מאנינג הלכו פול שוטאאוט שנה שעברה גם התלוננתם. חרא של הגנות. הליגה הזאת תמיד הייתה המערב הפרוע. הספורט הכי כיפי בסביבה, וזה לא קרוב.

אריאל גרייזס 24 באוקטובר 2016

המשחק ההוא עם הג'טס היה מזעזע, כן? ותן לי לנחש שלא ראית את הסאנדיי נייט בלייב

אורן השני 24 באוקטובר 2016

היה איזה משחק של מיאמי ופיטסבורג שנגמר 3-0 אם אני זוכר נכון, מזעזע ברמות אבל אז היו תנאי מזג אוויר קשים

מוטי 25 באוקטובר 2016

במשחק הזה הם שיחקו בשלולית בוץ. וב 9-3 המדובר של הפטס-ג'טס ב 2007 היה ערפל.

Yah 25 באוקטובר 2016

מבולבלים אתם לגמרי. 9-3 היה נגד הבראונס ב2003 במשחק שהפאטס עשו הרבה יארדים, אבל לא מצאו את האנדזון. ערפל לא היה שם. וסקור של 9 נק לא היה ככ נדיר לפאטס של 2003. היו להם שני משחקים של 12 ועוד אחד של אפס נק. היו בעיקר קבוצת הגנה מעולה

צחי 25 באוקטובר 2016

ראיתי את הסנדיי נייט בלייב. טוב, עד אמצע הרבע השלישי. בכל זאת אמצע הלפנות בוקר.
די דומה למשחק הפלייאוף בין מיניסוטה לסיאטל בשנה שעברה, רק בלי תנאי מזג האוויר באמת.
לא הייתי אומר שזה המשחק הכי טוב בעולם, אבל היו הגנות חזקות.
יש גם משחקים כאלה בעונה, שההגנות משתלטות, זה כל מה שאני אומר.

7even 25 באוקטובר 2016

מסכים לגמרי צחי.
אי אפשר ליהנות מכל העולמות

עמי ג 25 באוקטובר 2016

גם אני מסכים עם צחי.
סקור נמוך לא אומר שהרמה נמוכה.
בפובול מכללות יש סקור גבוה מאוד ובטוח שהרמה לא יותר גבוהה.

איכות ועניין נמדדים במראה עיניים ותחושה בבטן. לא בסטטיסטיקה של יארדים ונקודות.
כשיש יריבויות צמודות ומאבקים עד השניה האחרונה יש עניין לעקוב.
אני לא חושב שהמשחק שהגיע להארכה באטלנטה היה בהכרח יותר טוב ומעניין מהמשחק באריזונה. שניהם היו מרתקים לצפיה.
עדיין ספורט הכדור הכי מענין על הפלנטה. וזה נגזר גם מהשוויון בין הקבוצות, מורכבות המשחק והחכמה שסביבו.
מצד שני, האובר שיפוטיות וריבוי הדגלים אכן מקלקל את ההנאה. כאן אני מסכים עם אריאל אבל לא נראה שזה ישתנה בקרוב אז צריך להשלים עם זה וליהנות ממה שיש.

7even 25 באוקטובר 2016

נכון. האובר שיפוטיות הורסת.
לדעתי הם מעתיקים לאחרונה מה NBA ומה שקורה שם בשנים האחרונות בפלייאוף.
הרבה שריקות על כלום בעונה הרגילה אבל נונתים להרביץ חופשי בפלייאוף.

דיזידין 25 באוקטובר 2016

וואו איזה פוסט נהדר

NoOne 25 באוקטובר 2016

אני מאד לא אוהב אותו בתור שחקן פוטבול אבל עצוב מה שקורה לג'ינו סמית.
אחרי שהוא היה הק"ב הפותוח ושחקן מהקבוצה שלו שבר לו את הלסת הוא חיכה 22 משחקים כדי לפתוח שוב ובפתיחה הראשונה לא גומר אפילו מחצית(לא רעה) וקורע את ה ACL
ראוי לציין שהסיבה העיקרית שבגללה הוא קרע את ה ACL זה בגלל שהוא עשה אותה טעות שהוא תמיד עושה , החזיק בכדור יותר מדי , רץ לכיוון הקווים ובמקום לזרוק את הכדור החוצה לקח את הסאק ונפצע.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2016

עצוב, כן. אבל כמו שציינת – במידה רבה הוא הביא את זה על עצמו. הוא לא התקדם בסנטימטר מאז שהגיע לליגה.
ובחדשות אחרות – אריאן פוסטר הודיע על פרישה. לפני כמה שנים הוא היה אחד הרצים הכי דומיננטיים בליגה, שלוש? מדהים עד כמה קריירה של שחקני פוטבול בכלל ושל רצים בפרט היא קצרה ומועדת לפורענות

צחי 25 באוקטובר 2016

וואלה, הוא נראה טוב בפריסיזן וקצת גם בפתיחת העונה.
נראה לי מהסבלנות שלו שבשבילו זה היה או להיות רץ מוביל או כלום.
אג'איי גמר אותו.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2016

הוא פשוט נפצע שוב וזה היה יותר מדי בשבילו

אודי 25 באוקטובר 2016

בחור שתמיד כיף לשמוע אותו. אמר משהו מצחיק-עצוב ככה לסיום: On my next journey, I get to take those memories with me. Hopefully, lol

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2016

ארבעה פאנטים בחמש דקות של משחק בדנבר, נראה לי הם בדרך לשבור את השיא של אתמול (עכשיו יגמר עם 39 נקודות לכל קבוצה)

צחי 25 באוקטובר 2016

רק שלא תתחילו לדבר על שריקות גבוליות, שני הולדינג ברורים על אוקונג
למרות שתכל'ס אני ממש לא אובייקטיבי

צחי 25 באוקטובר 2016

טוב, המשחק הזה גמור. והעתיד של אוסוויילר ואובראיין בסכנה.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2016

דרך יפה לאוסווילר להראות לדנבר שהם טעו כשויתרו עליו. איזה סטינקר.
ואנשים לא הבינו למה אוסווילר לקח את החוזה של יוסטון – האיש אפס שיודע שהוא אפס, היה צריך למקסם את הכסף שלו

Maldini 25 באוקטובר 2016

העתיד של אוזוויילר דווקא די מובטח עם לא פחות מ-19M נגד התקרה בעונה הבאה

של המאמן שלו אכן קצת פחות…..

NoOne 25 באוקטובר 2016

דנבר יודעים מה הם עושים , דנבר לא מבזבזים כסף וזמן על סוסים מתים כמו פיצפטריק , סאנצ'ז וג'ינו סמית.
אין שום כח בעולם שבעולם שישכנע אותי שטרבור סימיאן יותר טוב מברייס פטי.
הג'טס היו צריכים לעשות מה שדנבר עשו , לזרוק את הוותיקים שלא יצא מהם כלום לפני תחילת העונה ולתת לצעירים עם אפסייד לשחק

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2016

לא יודע אם סימיאן יותר טוב מפטי, אני בטוח שהמערכת סביב סימיאן טובה פי עשר. כמו שאוסווילר הצליח ביוסטון אז כמעט כל קב היה מצליח שם וכמו שפיצפטריק נכשל בניו יורק, כל קב היה נכשל שם

ניינר / ווריור 25 באוקטובר 2016

לא יודע כמה אלוויי מרוויח אבל הוא שווה כל סנט. ניהול ברמה סופר גבוהה, במיוחד בהשוואה לליצנים מסביב

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2016

המנהל הטוב ביותר היום בפוטבול, בקלות

מיקיג' 25 באוקטובר 2016

ברגע שהוא זרק את טיבו הוא כבר נכנס לטופ 3. שני סופרבולים הקפיצו אותו בסך הכול שני מקומות.

Comments closed