נו האדל – סיכום מחזור שמיני

אז אפשר להפסיק לבכות על האיכות של הליגה השנה?

אז מה אמרנו שבוע שעבר על ליגה חלשה ולא מעניינת?

ובכן, אני מסופק אם מישהו יצא לא מרוצה מהמחזור הנוכחי. משחקים צמודים, הארכות, קיקרים שממשיכים להחטיא פילד גולס (עוד מעט מישהו ינתח את זה וינסה לתת מלא סיבות להחטאות האחרונות שאנחנו רואים כשבעצם בטח מדובר סתם בחלק מההתפלגות הסטטיסטית הרגילה. כן, עידו ג., אתה יודע שאני בונה עליך) ובאופן כללי – פוטבול לא רע בכלל.

האם יש לנו סופר קבוצות השנה? כנראה שלא, אלא אם נראה איזה פריצה של אחת הקבוצות. לכל אחת מהן יש נקודת תורפה מאוד ברורה. הפטס וההגנה, דאלאס עם רוקי ק"ב (שלא לדבר על זה שהרץ המצוין שלהם עשוי להיות מושעה), מינסוטה וקו ההתקפה ששומר על בראדפורד המועד לטעויות, דנבר עם רוקי ק"ב, אטלנטה וההגנה שלה, סיאטל וקו ההתקפה שלה וכו וכו'. נראה שאין אף קבוצה באמת מאוזנת וחזקה משני צידי הכדור.

מצד שני, אנחנו מקבלים (בעיקר ב-NFC) תחרות מאוד פתוחה. הרבה קבוצות טובות – לא גדולות – שכל משחק בינהן יכול להפוך לתצוגה התקפית (אטלנטה-גרין ביי למשל) או הגנתית (דנבר-סן דייגו, אריזונה-סיאטל שבוע שעבר) צמודה. זה אולי לא פוטבול עילאי, אבל זה בהחלט הופך אותו לכזה ששווה צפיה. מעניין יהיה לראות האם נתחיל לראות שיפור ברייטינג בשבועות הקרובים עם הסתיימות מערכת הבחירות ופלייאוף הבייסבול.

אז מה היה לנו השבוע?

– המשחק שהכי נהניתי ממנו היה זה שבין סיאטל לניו אורלינס. טוב, האמת שבמשחקים המוקדמים זה היחיד שראיתי, כי זה מה ששידרו בטלוויזיה (המחשב היה עסוק במשחק של הפטריוטס) אבל עדיין משחק מצוין ומאוד מאוזן. ובעיקר – קשוח. כן, כן, הסיינטס במשחק קשוח, מי היה מאמין. זה היה משחק של שתי קבוצות שידעו שהן חייבות לנצח את המשחק וככה זה גם נראה – עד לשניה האחרונה שלו.

אני שמח בשביל הסיינטס שניצחו את זה כי ראו עד כמה הם רוצים את המשחק. הם נלחמו להשיג כל יארד שיכלו ודרו בריס כל כך רצה את זה. הרבה זמן לא ראיתי את הסיינטס כל כך לא אפטיים. בריס תמיד לוחם אולטימטיבי אבל יותר מדי פעמים נראה שהקבוצה שלו לא באמת רוצה את זה כמוהו. זה נראה שהסיכויים של הסיינטס לעשות ריצה כלשהי לפלייאוף הם די קלושים – מחוץ לבית שלהם הם הרבה פחות טובים והמאזן שלהם מאוד לא מבטיח, לא רק להשיג את אטלנטה אלא גם לרדוף אחרי הווילד קארד, אבל אם בכל משחק הם ירצו כל כך לנצח, אולי בריס לא יגמור את הקריירה שלו בקול ענות חלושה כמו שנראה עד עכשיו.

Buffalo Bills v New Orleans Saints

– עוד דבר לגבי הסיינטס – אם יש דבר שמתסכל בקבוצה הזאת כבר שנים זה חוסר היכולת שלהם להשיג את היארד הבודד כשהם צריכים. פעם אחר פעם ראית אותם מתנפצים על חומת ההגנה של סיאטל עם יארד אחד טו גו. כאילו הקבוצה הזאת נבנתה כדי לשרת את המסירה של דרו בריס ופשוט לא מסוגלת להשיג את הקשיחות שצריך כדי לפרוץ ביצורים.

– כמובן, זה גם אומר הרבה על הקשיחות של סיאטל, קבוצה שההגנה שלה פשוט קשה כמו אבן, לא משנה מי משחק ומי לא.

– אבל כל הקשיחות שבעולם לא תעזור לסיאטל אם היא לא תצליח להפוך את ווילסון ליותר יעיל. ווילסון נתן משחק סביר אבל ההתקפה של סיאטל כרגע פשוט לא מספיק טובה. יש לזה שני מרכיבים, לדעתי. הראשון זה העובדה שקו ההתקפה לא מצליח לשמור על ווילסון כמו שצריך ו-ווילסון עצמו לא מסוגל לייצר דברים עם הרגליים מאז שהפציעה מגבילה אותה. בעיה יותר חמורה, לדעתי, זה איבוד הזהות של הקבוצה הזאת. כל עוד מרשון לינץ' היה בקבוצה, ידעת שההתקפה היא שלו וההגנות מנגד היו חייבים להיערך בהתאם. עכשיו שאין לינץ', סיאטל כמעט ולא מריצה את הכדור (14 נשיאות בלבד של הראנינג בקס) והעומס שנופל על ווילסון גדול מדי. גם בואו נזכור – למעט ג'ימי גרהאם (שכמעט ולא שותף בהתקפת המסירה, אולי כי ניו אורלינס ידעו איך להיערך אליו) לסיאטל אין רסיברים ממש טובים וכשהם הופכים לחד-מימדיים יחסית הרבה יותר קל לעצור אותם.

– ולמרות שאני אוהב מאוד את ווילסון, אי אפשר בלי לבקר אותו – בדרייב האחרון הם הגיעו עד הרד זון ואז עשו ספייק כדי לעצור את השעון (הגיוני) ובזבזו שני דאונים על מסירה קצרה שהושלמה ועוד ספייק. כשאתה על ה-15, אתה לוקח שלושה ניסיונות לכיוון הרד זון, לא חבל? לא היית רואה כזה דבר קורה לק"ב באמת מנוסה, נניח דרו בריס.

– משחק נוסף שמאוד נהניתי ממנו היה זה בין גרין ביי לאטלנטה. בניגוד למשחק הקודם, זה לא היה משחק קשוח בכלל וכבר בחצי הראשון אמרתי שתנצח הקבוצה שתחזיק את הכדור אחרונה. כמעט צדקתי, כשגרין ביי לא הצליחה לייצר פילד גול ב-30 שניות. מסתבר שיש גבול ליכולות של אהרון רוג'רס.

עדיין, זה היה משחק כיפי בין שני ק"בים שמוסרים באיכות גבוהה ועושים מהלכים גדולים על המגרש באמצעות רסיברים מעולים. היה טוב לראות את ג'ורדי נלסון חוזר לעצמו, אפילו שרנדל קוב ומונטגומרי לא שיחקו, נראה שהחיבור שלו עם רוג'רס עוזר לאחרון להיראות טוב שוב.

זה גם המשחק ששיכנע אותי ששתי הקבוצות האלו (כנראה, אתם יודעים איך דברים משתנים במהלך השנה) לא יגיעו רחוק למרות הכל. ההגנות שלהן פשוט רכות מדי.

– החדשות הטובות לגרין ביי זה שרוג'רס נראה שוב אפקטיבי. יצא מהפוקט, מסר מדויק, נראה היה שהוא נהנה על המגרש. אהבתי מאוד לראות אותו לוקח את הכדור ורץ כדי להשיג דאון ראשון – זה סימן לק"ב בריא ועם מנטליות טובה. הבעיה שגם כשרוג'רס נותן משחק כזה כמעט מושלם, זה לא מספיק לקבוצה שלו. כן, לא קל לנצח קבוצה כמו אטלנטה במגרש הביתי שלה. עדיין, ההגנה שלהם התקפלה פעם אחר פעם, לא הצליחה לעצור את הדרייב המנצח של אטלנטה וגם בהתקפה המגמה של ויתור על משחק הריצה – מגמה שכבר פגעה בעבר בגרין ביי – המשיכה ביתר שאת. אם עד לפני שבוע-שבועיים עדיין הייתי בטוח שגרין ביי מגיעים לפלייאוף, לפחות מהווילד קארד, הרי שהיום אני הרבה פחות משוכנע. מצד שני, לך תהמר נגד אהרון רוג'רס בריא.

shxdmx-i

– גם מהצד של אטלנטה, ראינו חזרה לדפוסים המוכרים של הגנה בינונית. כן היה לחץ יפה על הק"ב אבל כשזה לא הגיע לרוג'רס, הסקנדרי נכשל בלעצור את המסירה כמעט לגמרי. מאט ראיין נותן עונת שיא (מוביל את הליגה יחד עם בריס ביארדים למשחק) וזה אמור להספיק כדי לקחת את הבית אבל בשביל הפלייאוף נראה שחסרה להם עדיין היכולת לקחת משחק ביתי בקלות.

– ומהצד השני, דנבר. איזה קבוצת הגנה. מדהים היה לראות לא רק את היכולת שלהם להשיג איבודי כדור אלא גם לעצור את סן דייגו פעמיים כשהאחרונים יכלו להשוות בפיגור 27-18, כולל ארבעה ניסיונות ליד האנדזון. סימיאן עדיין סימן שאלה והפציעה של אנדרסון (גם בוקר נפצע השבוע אבל חזר) מטילה ספק ביכולת שלהם להריץ את הכדור באפקטיביות כמו שנה שעברה, אבל ההגנה – איזה הגנה.

– התלבטות: האם פיליפ ריברס הוא הק"ב הגרוע הכי טוב בליגה או הק"ב הטוב הכי גרוע בליגה? עוד לא החלטתי. אבל איכשהו, לא היה לי שום ספק שסן דייגו לא ינצחו את המשחק הזה.

– המשפט הקודם ימחק את עצמו אם הפטריוטס יפגשו את סן דייגו בפלייאוף, דבר שאני בהחלט יכול לראות קורה. הצ'ארג'רס קבוצה כל כך לא צפויה שמש לא בטוח שהייתי רוצה לפגוש אותם.

– סוף סוף מביאים משחק ראוי ללונדון – והוא נגמר בתיקו. הגיוני.

– כמה ההגנה של הקולטס גרועה? ניק פולס עולה במקום אלכס סמית וחותך אותם לגזרים.

– כמה אוקלנד קבוצה מוזרה? הם חטפו 23 עבירות מול טמפה ביי (שיא NFL) ל-200 יארדים, הקיקר שלהם החטיא בעיטת שדה לנצח את המשחק – ועדיין הם ניצחו.

– כמובן, אם תסתכל על שאר המספרים, לא תבין בכלל איך זה הגיע להארכה. מצד אחד, ק"ב שמוסר ליותר מ-500 יארד באחוזים מעולים עם 4 ט"ד ובלי חטיפה שחוברים ל-128 יארד לקבוצה על הקרקע, מהצד השני ק"ב שמוסר ל-180 יארד פלוס עוד 100 יארד קבוצתיים בריצה. זה מסוג המשחקים שהיו אמורים להיגמר ב-20 הפרש לאוקלנד בלי כל העבירות האלו. וזאת עוד סיבה לא לבטוח בקבוצה הזאת אף פעם. זה כאילו לא משנה איזה מאמן יהיה שם, הם תמיד יהיו לא ממושמעים. מזכירים לי את חטיבת גולני קצת, האמת.

– אבל למי אכפת מפלייאוף, כשיש לך פוטבול מהנה? המשחק הזה, שראיתי רק קטעים ממנו, היה אחד המהנים השנה, אם לא אכפת לכם הקטע הזה, אתם יודעים, של הגנות. זה כיף לראות שהמשחק הזה, שמאז הסופרבול בין שתי הקבוצות ב-2002 (אולי הסופרבול הכי גרוע שראיתי,דרך אגב) הפך לטוילט בול נוראי פתאום חוזר להיות משחק מהנה עם שניים מהק"בים הצעירים הטובים בליגה.

– קאם ניוטון התלונן במסיבת העיתונאים שאחרי המשחק על הצ'יפ שוטס שהוא קיבל מאריזונה ואמר שהוא "הולך לקחת את זה לקומישנר" או משהו בסגנון. האמת שניוטון צודק אבל תנו לי רק להגיד שזה לא ממש יעזור לו, אולי אפילו יפגע בו. קודם כל, ניוטון לא מקבל את הדגלים לא בגלל שהוא צעיר (כמו שהוא חושב) אלא פשוט בגלל שהמשחק שלו מאוד פיזי והשופטים בסך הכל בני אדם והרף שלהם עולה עם שחקן כזה.

אבל מה שבאמת חשוב זה שבליגה הזאת אתה חייב להראות קשיחות (מה שניוטון עשה עד העונה) וכבר עכשיו שומעים קולות על זה שניוטון "מתבכיין", כמו ששמענו שחקן מהסטילרס אומר. שוב, ניוטון כנראה צודק – מאז הסופרבול שדנבר סימנה את הדרך להוציא אותו מהמשחק שלו עם הרבה כניסות קשות (מה שנכון כמעט לגבי כל ק"ב, האמת. גם בריידי שכבר דיברתי על הקשיחות שלו איבד את זה כשהקבוצה היריבה נכנסה בו) שאר הליגה עושה את אותו הדבר. אבל בליגה הזאת אתה לא יכול ללכת להלשין לקומישנר (במיוחד שהקומישנר לא ממש אהוב על השחקנים) ולבקש שיציל אותך.

– כל הכבוד, אריאל, התלהבת מהליונס. אתה אף פעם לא לומד, הא?

– מילה על המשחק של דאלאס. כל הכבוד על הניצחון לקאבויוז והקאמבק היפה מאוד של דאג פרסקוט. אבל פרסקוט לא היה ממש טוב אתמול, משלים רק 19 מתוך 39 מסירות. מה עוד קרה במשחק הזה? ובכן, דז בראיינט חזר לשחק. וגם תפס יותר מ-100 יארדים וט"ד. רק מה, לכיוונו של בראיינט כוונו לא פחות מ-14 מסירות. האם יש קשר? תחליטו אתם. לדעתי, כשיש לך שחקן כמו בראיינט על המגרש, אתה חייב לנסות לשתף אותו ומה שיותר בעייתי – הוא משנה את שיטת המשחק שבה פרסקוט היה אופטימלי של מסירות קצרות והזזת שרשראות. שימו לב שבמקביל לחזרה של בראיינט, קול ביזלי קיבל רק ארבע מסירות ל-53 יארד, המספר הכי נמוך שלו השנה. ג'ייסון וויטן? רק שתי מסירות, אחת מהן לט"ד המנצח כשהוא באמת לבד לגמרי באנדזון. בקיצור, ממש לא בטוח שמה שפרסקוט היה צריך זה את החזרה של בראיינט, טוב ככל שיהיה.

– ואולי, אם בראיינט חוזר וזה מה שהוא יודע לעשות, כן עדיף לדאלאס לחזור לטוני רומו, שבנוי לשיטה הזאת הרבה יותר. עד שהוא יפצע שוב כי הוא מחזיק את הכדור יותר מדי, כמובן.

– אני גם אוסיף מילה על הטרייד של קולינס שהגיע הבוקר לגמרי משום מקום. אז שיהיה ברור – אני שונא את הטרייד הזה. כן, קולינס היה הופך לשחקן חופשי בסוף העונה ומכיוון שהפטס ישימו כנראה את תג הפרנצ'ייז על דונטה הייטוואר (חסר להם שלא עכשיו שקולינס וג'ונס הלכו) והם לא יכלו להרשות לעצמם את הכסף שהוא רצה (מדברים על זה שהוא רצה חוזה כמו של וון מילר, ועם כל הכבוד לקולינס שאני מאוד אוהב – הוא לא שווה את הכסף הזה, אפילו לא קרוב) אז הם רצו כביכול למקסם את הערך ממנו לפני שהוא הולך.

אבל זה היה נכון רק אם היו מקבלים בחירת דראפט גבוהה עליו, לפחות סיבוב שני. כרגע הם השיגו משהו שבין סיבוב שלישי לרביעי, שזה פחות או יותר מה שהם היו מקבלים כפיצוי אם הוא היה עוזב כפרי אייג'נט. מה שאומר שהסיבה לטרייד היא לא מיקסום ערך אלא ניסיון של בליצ'ק לשדר מסר ברור שהוא לא מרוצה מההגנה שלו.

כתבתי על זה בסיכום המחזור וגם בשבועות האחרונים – ההגנה של הפטס לא נראית טוב. ואין סיבה שהיא תיראה ככה. כשאני משווה להגנה שהיתה טובה מאוד בשנה שעברה אין כמעט הבדל – עזב אמנם צ'נדלר ג'ונס אבל לונג הגיע במקומו וגם שחקנים אחרים וההגנה היתה אמורה לתת תמורה דומה. היא לא. ממש לא. היא לא מצליחה להפעיל שום לחץ על הק"ב מה שהופך את כל הסקנדרי שלנו – שסך הכל הוא טוב אבל יש גבול למה שהוא יכול לעשות – למאוד פגיע. גם הגנת הריצה נראית רע מאוד ופעם אחר פעם אתה רואה ראנינג בקס כביכול נעצרים בבקפילד ואז איכשהו משיגים 10-15 יארד נוספים.

אני לא מוציא מכלל חשבון שקולינס לא היה במיטבו השנה והוא חלק מהבעיה. בהחלט נראה שבשבועות האחרונים הוא היה חלש למדי. אבל יש פה יותר מזה. בליצ'ק לא סתם שלח אותו בטרייד – הוא שלח אותו לסיביר. הוא ממש העניש אותו. ואני די משוכנע שהוא  היה יכול להשיג ערך יותר גבוה מקבוצה אחרת (מה שקוראים בליגת הפנטזי שלי – "אני הייתי נותן לך יותר") אבל רצה להעביר פה נקודה. או שתשחקו טוב או שיבוא השוטר הרע בליצ'ק וישלח אותך לקליבלנד. לא משנה כמה אתה טוב או שווה כסף.

שוב, לא אוהב את זה. שחקנים כמו קולינס לא באים כל יום. והשנה נראית כמו שנה שבה הדרך לסופרבול אמורה להיות סלולה, כל מה שצריך זה פוקוס ומזל שלא יהיו פציעות. וכבר ראינו בעבר איך טריידים מהסוג הזה לקחו מהקבוצה בדיוק את החתיכה האחרונה בפאזל שהיתה חסרה לה בשביל הגעה לסופרבול. הפעם היחידה שזה עבד – וגם זה היה בתחילת השנה – זה הטרייד על לויר מילוי ב-2003. אבל – זה בליצ'ק. אף פעם לא עושה את מה שכולם חושבים, לטוב ולרע. שומר לעצמי את הזכות לבכות על הטרייד בסוף השנה

cwb_nkewaae13o

מסיבה בבאר שבע (וגם בחיפה)
נקודה למחשבה

85 Comments

שי 1 בנובמבר 2016

תודה על הסיכום.
כתמיד, משחק סופר מהנה בהשתתפות הריידרס. קומדיה של טעויות עם כל סוגי הדגלים האפשריים. עושה רושם שדל ריו נהנה מסטטוס ה"מאבריק" וכרגע לא נראה שיש שם דחיפות ליישר את השחקנים והמאמנים.
עד עכשיו הלו"ז היה יחסית קל, עכשיו נראה את החוזק של הקבוצה. ההגנה זוועה, עד כמה ההתקפה (קאר בדרך לעילית) תצליח לסחוב?
וברקע, כל הזמן, הרעש על המעבר לווגאס והאיומים של שלדון. לא פלא שמנצחים רק בחוץ.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

שבוע הבא דנבר בבית, מבחן מעניין

אלון 1 בנובמבר 2016

הק"ב של דנבר לא רוקי.
וונץ אתמול נראה יותר טוב מפרסקוט. דאלאס מרשימים, גם ביום בינוני מצליחים לנצח. גם אם ישעו את אליוט הם יסתדרו בגלל הקו התקפה שלהם. השנה כל שבוע יש כמה רנינג בקס שבאו משום מקום ונותנים משחקים של יותר מ 100 יארד.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

צודק, פותח שנה ראשונה הכוונה.
זה נכון שהקו של דאלאס מעולה אבל אליוט משהו מיוחד

אלון 1 בנובמבר 2016

הוא מיוחד אבל מוריס יצליח להחליף אותו על 4 משחקים שהוא יקבל על מכות לחברה.
מינסוטה עם הרץ השלישי ושיקאגו עם השני וזה במשחק מקרי שבמקרה משודר. אך רץ, מיוחד ככל שיהיה, לא שווה בחירה רביעית.

צחי 1 בנובמבר 2016

*דונטה הייטאוור. טים הייטאוור זה רץ שנראה לאחרונה אצל הסיינטס
או משהו כזה

צחי 1 בנובמבר 2016

ואין סיבה בעולם שישימו פרנצ'ייס טאג על הייטאוור. אחלה שחקן, אבל לא יוציאו עליו 15 מ' לעונה.
ליינבקר היא עמדה משונה לטאג, כי הפאסראשרס מעלים את הממוצע בהמון.
הליינבקר הקלאסי היחיד שמתקרב לסכומים האלה הוא קיקלי.
לאחרים – כל סכום מעל 10 מ' הוא די הרבה.
צריך להגיע להארכת חוזה, בליצ'ק ינסה לנצל את זה שהייטאוור פצוע הרבה (בשנים האחרונות יותר מגרונק)
ואין סיבה שזה לא יקרה.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

פרנצ'ייז טאג זאת הדרך של המועדון להבטיח ששחקן יחתום על חוזה חדש אצלם. אף שחקן כמעט (יש את ריוואס בזמנו ואת קאזינס השנה) לא רוצה לשחק על חוזה לשנה אחת ותמיד אפשר להוריד את הפרנצייז אם זה לא עובד כמו שקרולינה עשו עם נורמן.
כמובן שאני מעדיף שיגיעו להסכמה על הארכת חוזה קודם אבל לא תמיד זה עובד.
אם בליצ'ק מעריך את הייטוואר כמו שהוא אומר (שמעתי השוואות ללורנס טיילור שלטעמי זה רחוק מאוד מהמציאות אבל זה הוא אומר) אז הוא צריך לשלם לו.

צחי 1 בנובמבר 2016

הוא צריך לשלם לו והוא ישלם לו (אני מקווה)
אבל אין ליינבקר קלאסי היום ששווה יותר מלוק קיקלי, והוא מרוויח 12 מ' לעונה.

אודי 1 בנובמבר 2016

'כמעט צדקתי' זה ה'טעיתי ואני לא רוצה להודות' החדש?

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

לא, זה נשארו שלושים שניות על השעון וזה לא ממש יכול להחשב ללקבל את הכדור אחרון. אם רוג'רס היה מקבל אותו עם חמש שניות, גם היית אומר שטעיתי? כמעט צדקתי זה אומר שמעשית צדקתי אבל טכנית לא..

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

וואו, מה שעובר על מינסוטה. לחשוב שהם היו מועמדים לסופרבול לפני שבועיים. עכשיו הם מגיעים משבוע ביי, אחרי שחטפו מפילי ומקבלים בראש מאחת הקבוצות החלשות בליגה. מדהים

אלון 1 בנובמבר 2016

רק קטלר חזר…

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

טוב, הלאווין. התחפש לקב טוב

Maldini 1 בנובמבר 2016

זה מה שקורה כשמאבדים 3 פותחים באופנסיב ליין (שהיו גרועים בעצמם) ומתאם ההתקפה או יותר נכון הצוואר ששולט לו במוח לא מתאים את ההתקפה למצב החדש וממשיך לקרוא מהלכי 5/7 drops של הק"ב עם ראוטים עמוקים (ועוד של תותחים כמו קורדרל פאטרסון ואדם ת'ילן)

הוא היה עושה את אותו חרא גם בסן דייגו כשחצי OL שלהם היה מושבת וכמעט הוביל את ריברס לעולם ג'ייק דלהומי שממנו כידוע אין דרך חזרה, עד שמייק מקוי וקן וויזנהאנט הגיעו והצילו אותו עם התקפה שונה שמתאימה ליכולות שלו ולפרסונל שהיה סביבו

במילים אחרות – THEY GOT COLTS'd

urlacher 1 בנובמבר 2016

הבעיה היא שאתם חושבים שהברס אחת הקבוצות החלשות בליגה. היא לא :)
היא אחת הפצועות בליגה ועם אחד הסגלים הדלילים בליגה(נתון שהראו הלילה – שיקגו היא היחידה ב-NFL בלי אף שחקן הגנה שנבחר אי פעם לפרו בול)

קאטלר שיחק לראשונה אחרי 5 משחקים עם קו התקפה נטול 2 השחקנים הכי טובים שלו BYE FAR, בלי רויאל ובלי שום סקנדרי.
אם קאטלר היה הפותח אני די בטוח שהיינו מנצחים, אולי אפילו בהפרש דו ספרתי, את הקולטס והג'אגס.

חוץ מקאטלר גם מקפי חזר לכשירות מלאה והוא ופלויד יעשו עוד הרבה רעש לקווי התקפה יריבים.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

כשהיא עם כל הפציעות האלו היא אחת החלשות בליגה, נוכל להסכים על זה?

urlacher 2 בנובמבר 2016

כן.
מצד שני זה נכון פחות או יותר לכל קבוצה שהיא לא הפטריוטס.
איפשהו אפילו עדיף 3-4 פציעות מסיימות עונה מאשר רוטציה של 9-10 שחקנים שבאים והולכים כמו שקורה בשיקגו.

משהו בחוסר יציבות של מי בכלל משחק עוד שבוע רק פוגע יותר בקבוצה.

אריאל גרייזס 2 בנובמבר 2016

תקן אותי אם אני טועה, אבל נדמה לי שכבר 4-5 שנים אני שומע את זה על הפציעות. אז או שיש לכם צוות רפואי ממש גרוע או שאתם לא יודעים להתמודד עם פציעות.

urlacher 3 בנובמבר 2016

זה יותר כמו 2-3 שנים ואני יכול להסביר את זה בתחלופה של צוותי האימון.
טרסטמן והמתאמים שלו לא ידעו להכין את הקבוצה מספיק טוב, מכל הבחינות, ומצד שני פוקס ידוע בשגרת האימונים הקשוחה שלו ושבשנה הראשונה שלו במועדון הוא "שובר" את השחקנים.
בגלל זה גם (בדרך כלל) בעונה השנייה יש שיפור ניכר.

הרבה אוהדים טוענים שזה הדשא עצמו בסולדג'ר פילד אבל לפי דעתי זה היה אומר ששחקנים היו נפצעים בעיקר במשחקי בית או ששחקני יריבות היו נפצעים במשחקים בשיקגו אבל זה לא המצב.

בתכלס? זה כנראה שילוב של הכל עם תיבול של סתם חוסר מזל.

הסיבה שזה הופך את הקבוצה לכל כך חלשה היא שבשנתיים במועדון פייס החליף כמעט את כל הסגל.
פשוט אין שחקנים וותיקים שיכולים להעלות כמחליפים ולשמור על המבצר ל 4-5 משחקים.
בגלל זה כל הסקנדרי שלנו מורכב מרוקיז ושחקני עונה שנייה שרובם הגיעו רק הקיץ\בתחילת העונה הרגילה.

רועי 1 בנובמבר 2016

שאלה כללית לחובבי פוטובול:
בארץ, נושא קירוי היציעים במגרשי הכדורגל מקבל יחסית הרבה פוקוס,
מה קורה שם ? אני רואה שיש הרבה משחקים שכל הקהל תחת גשם שוטף, ואני מניח שבצפון ארה"ב, בנובמבר-ינואר גם שלג (אולי שלג עדיף על גשם..), זה לא מפריע לאוהדים שם ? אין דרישה לשפר את הנושא הזה ? או שהם שותים מספיק בירות כדי שזה לא יזיז להם.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

יש מקומות שבהם יש קירוי. לא מעט קבוצות משחקות באיצטדיונים סגורים או כאלו עם גג נפתח – אריזונה, ניו אורלינס, אטלנטה, אינדי, דאלאס ובטח עוד כמה שלא עולות לי לראש כרגע. בסיאטל, שזאת עיר גשומה במיוחד, בנו איצטדיון פתוח אבל עם קירוי לא רע לחלק נכבד מהצופים. אם תסתכל על השמות, זה לאו דווקא מקומות שבהם מזג אוויר קר במיוחד – יש די הרבה קבוצות בצפון הקפוא שבחורף משחקות באיצטדיונים פתוחים בקור של מתחת לאפס. ניו יורק, בוסטון, בפאלו, גרין ביי, שיקגו וכו'. באריזונה, למשל, האיצטדיון סגור פשוט כי חם מדי לשחק שם בצהרי היום בחודשים כמו ספטמבר ואוקטובר.
אני לא זוכר ששמעתי תלונות יותר מדי על זה, האמת. קודם כל, העלות של איצטדיון סגור היא משמעותית גדולה מאשר איצטדיון פתוח. אנחנו מדברים על איצטדיונים (כמו בפיניקס, למשל) של 70 פלוס אלף איש. האיצטדיון של דאלאס למשל עלה כמיליארד דולר.
אבל נראה לי פשוט שפוטבול הוא ספורט שיש איזה שהיא קונספציה של קשיחות לגביו. שזה ספורט שאמור להיות משוחק במזג אוויר קשה (בניגוד לבייסבול, למשל, שהוא ההיפך המוחלט. טיפה גשם והמשחק מתעכב). הרי משחקים פוטבול בתנאי סערה הרבה פעמים. ויש מצב שהקונספציה הזאת גם עוברת לקהל.
אני חושב שביחס לתנאים שבהם הקהל רואה פוטבול בארה"ב, ישראלים שמתלוננים על קצת גשם פעם בכמה שבועות באמת נראים קצת בכיינים.

רועי 1 בנובמבר 2016

תודה.
לי זה עדיין נראה מאוד מוזר, לשבת באיצטדיון בקור של מתחת לאפס נשמע לי סבל, ועוד עם גשם…

בארץ זה פחות תלונות על קצת גשם פעם בכמה שבועות, זה יותר תלונות על זה שכבר בונים/משפצים איצטדיון, אז לא תשקיעו עוד קצת בקירוי… ?

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

זה לא עוד קצת, זה די הרבה כסף ממה שאני מבין. בארה"ב, לפחות יש משאל אצל התושבים אם הם מוכנים להשקיע את הכסף. בארץ זה כסף ציבורי שזאת שאלה טובה אם שווה להשקיע אותו בזה.

אני מסכים דרך אגב שזה סבל לשבת ככה באיצטדיון, בקור ובגשם. בכלל, פוטבול באיצטדיון הוא חוויה לטעמי פחות מוצלחת ממרבית סוגי הספורט האחרים. אבל כמו כל דבר אחר – עניין של הרגלים, אני מניח

ב"פ 1 בנובמבר 2016

האייס בול המפורסם שהיה אחד ממשחקי האליפות המפורסמים בהסטוריה היה ב25- מעלות. שנה שעברה במינסוטה היה משחק עם -18

תומרג 1 בנובמבר 2016

גם לי זה נראה לא לעניין.
בתנאים כאלה גם המשחק לא משהו וגם חוויית הצפיה. סתם מאצ'ואיזם אינפנטילי.

יריב 1 בנובמבר 2016

בקור של מתחת לאפס זה לא יהיה גשם…

מוטי 1 בנובמבר 2016

הייתי מת להיות באצטדיון לינקולן פיננשל בסנואו בול (פילדלפיה מול דטרויט) לפני שנתיים – שלוש. היה אחלה משחק בטלוויזיה, אני בטוח שבאצטדיון אפילו יותר.
גם ניו אינגלנד מול קנזס לפני מספר שנים שהיה בשלג שוטף זה משחק שהייתי רוצה להיות בו.
מקסימום שבוע אחרי המשחק נשארים בבית עם שפעת – אבל שווה!

תומר 2 בנובמבר 2016

אני הייתי בסולג׳ר פילד ב SNF לפני כמה שנים באפס מעלות בערך, לא מזג אויר חריג לשיקאגו בחורף (נדמה לי שזה היה אמצע נובמבר או סופו).
למרות שהייתי לבוש לא רע ואפילו היה משחק די טוב, שמחתי מאוד כשהוא נגמר. אם היה קר ממש הייתי סובל ואני מניח שאולי אפילו לא הייתי נשאר עד הסוף.
כל הרעיון של לשבת בחוץ בקור מקפיא אפים במשך שלוש שעות לא באמת עולה לי בקנה אחד עם גוד טיים.

austaldo 2 בנובמבר 2016

זה היה נגד טנסי, לא קנזס.
במישחק נגד קנזס הייתי. לא היה שלג, רק ברד, רוחות מקפיאות ומינוס 3 מעלות. בקטנה.
לא מחליף את זה בשום ישיבה באיצטדיון סגור.

תומרג 1 בנובמבר 2016

אחלה סיכום.
כמה מחשבות:
לגבי הקו של סיאטל, חשוב לציין שהפציעה של ווילסון משפיעה גם על הקו. ההיערכות של DL מול קווטרבק נייד היא אחרת והרבה יותר זהירה (צריכים לצוות אנשים לרדוף אחריו) מאשר מול נייח ולכן גם ל OL הרבה יותר קל.
מינסוטה, נראה לי שיצא מהם האוויר, עוד קבוצה עם פתיחה מרשימה שאולי אפילו לא תגיע לפלייאוף.
מפתיע עד כמה ה NFCE נהיה כזה מין בית מאוזן וחזק בניגוד לכל התחזיות.
כרגע נראה שאם ב AFC כל גמר שהוא לא ברונקוס-פטריוטס יהיה הפתעה (סליפרים אפשריים אבל בדוחק – סטילרס, בנגלס, צ'יפס), ב NFC פשוט אי אפשר לדעת, יש הרבה קבוצות ברמה שווה פחות או יותר ומי שתיתן את הקווצ' במחזורים האחרונים תגיע.

תומרג 1 בנובמבר 2016

ופרסקוט באמת היה בינוני אבל הטד המנצח היה מדהים. השתחררות מלחץ, שינוי כיוון ומציאת השחקן החופשי. תאווה לעיניים.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

מסכים לגבי הקו של סיאטל. אני חושב שהקו הזה פשוט התרגל לסקראמבלים של ווילסון ועכשיו הוא צריך לעבוד יותר קשה – וגם לא ממש יודע איך.

נתי 1 בנובמבר 2016

אחרי שסיפרו לנו בקיץ שג'ונס הועבר כי צריך להחתים את קולינס הייטאואר ובאטלר בא הדיל הזה שבאמת לא ברור מה התקבל בתמורה. נראה כאילו הוחלט להעביר לא משנה מה – זה לא משהו שניתן לפתור בשיחה? השנה נראיתה כמו שנה עם באמת פוטנציאל טוב, גם כי סוללת התופסים והטייט אנדס מיוחדת (מה שלבטח לא יתאפשר אחרי שגם גרונק יקבל חוזה חדש), וגם כי יש הרגשה לפחות לי, שה-NFC בשנה פחות מוצלחת. חבל. זה לא שיש עוד עשר שנות בריידי לפנינו… אוף

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

אני לא חושב שג'ונס הועבר כי צריך להחתים אותם אלא כי אי אפשר להחתים את כולם אז לפחות לקבל משהו בשבילו. המקרה של קולינס שונה לגמרי לדעתי. הוא היה נותן לו לשחק את העונה ולהפוך להיות שחקן חופשי אם הוא היה נותן לו תמורה

נתי 1 בנובמבר 2016

זה בדיוק מה שהתכוונתי – אתה משחרר כשאתה יודע ששנה הבאה לא תוכל להחתים ומעדיף לקבל ערך עכשיו, וכולם הסכימו שלהחתים את ג'ונס אי אפשר אם רוצים להחתים את קולינס ודונטה. אבל אם לא קיבלת כמעט כלום אז למה לשחרר. אולי הוא הרגיש שבשנת חוזה הוא יחפש את המהלכים שינפקו לו מספרים של חוזה גדול ולא את מה שרוצים ועדיין זה פשוט נראה מופרך.

נתי 1 בנובמבר 2016

ואגב, רוג'רס היה מרשים מאד,
אבל,
לדעתי דווקא המשחק שלו הצביע על בעיה: זה שהוא נייד ותוך כדי ההתניידות מצליח לנפק מסירות מיוחדות זה אנחנו מכירים.
אבל במשחק השבוע הוא רץ המון להשגת יארדים, נדמה לי במספרים שלא ראינו ממנו בעבר, כך זה היה כל המחצית השנייה. אולי זה מצביע דווקא על כיסוי יחסית טוב של התופסים מה שאילץ אותו לרוץ בעצמו. אם זה כך, זו בעיה נוספת שהם יצטרכו להתמודד איתה…

ב"פ 1 בנובמבר 2016

הוא עומד על אותו ממוצע של שנה שעברה ואם נתעלם מאנומליה שהיא המשחק אתמול הוא רץ השנה פחות ממה שהוא רץ בדרך כלל בקריירה. מה שביב הרבה יותר מטריד זה שעם 60 יארד הוא היה הרץ המוביל של גרין ביי. וזה כבר קצת בעיה

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

צודק. זו יכולת שהוא תמיד השתמש בה במיוחד בשנים שהליין היה זוועה.
מה אפשר לצפות אבל כשלרץ הראשי שלך קוראים ריפקובסקי? נשמע כמו בדיחה גרועה על הגרונק.

נתי 1 בנובמבר 2016

אבל דיברתי בדיוק על המשחק אתמול, לא על השנה בכללותה… למשחק הזה התייחס אריאל בפוסט…

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

הוא רץ כמות דומה או יותר ב-21 משחקים בקריירה. אז נכון שזו הכמות השנייה הכי גבוהה של יארדים שהוא צבר על הקרקע בקריירה אבל אין כאן שום דבר יוצא דופן.

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

לגבי הקיקרים. התרגלנו לטוב אחרי ששלשות העונות הקודמות הם דייקו באחוזים היסטוריים כשבממוצע נכנסו 85% מבעיטות שערי השדה. השנה יש ירידה קלה וכרגע הם עומדים על 83.7% דיוק שעדיין שווי ערך לעונה ה-6 בהיסטוריה (כולן בעשור האחרון). חשבתי שאולי הבעיטות מגיעות מרחוק יותר אבל אין כמעט שינוי בהתפלגות המרחקים של הבעיטות אבל יש ירידה בדיוק בבעיטות מרחוק . במעל 50 יארד יורדים כרגע מ-64% בשלוש העונות הקודמות ל-51% בלבד העונה.
לגבי ההחטאות של הבעיטות המכריעות יש פה בהחלט חריגה. אם בשלוש העונות הקודמות הבועטים דייקו ב-78% מהבעיטות במצבי הכרעה (פיגור שלוש עד שוויון בשתי הדקות האחרונות או ההארכה) העונה הם רק על 60% (15 מ-25). יש לציין שהירידה בדיוק ברגעים אלו בדרך כלל לא ממש קשורה ללחץ אלא לעובדה שבעיטות כאלו בדרך כלל מגיעות מטווחים ארוכים יותר. למרות זאת העונה 3 מההחטאות האלו הגיעו בבעיטות מתחת ל-45 יארד כשבשלוש העונות הקודמות יחד היו רק 4 החטאות כאלו.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

ידעתי שאפשר לסמוך עליך..
יכול להיות שיש משמעות לירידה בהצלחה במצבי הכרעה רק שנראה שכרגע הדגימה פה קטנה מדי מכדי שיהיה אפשר להגיד משהו בודאות. ולפעמים יש עונות עם חריגות שנופלות בטווח ההתפלגות הנורמלית.

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

ביקשת כל כך יפה, איך אפשר לסרב?
זו לגמרי חריגה סטטיסטית סבירה.
ההסבר הכי פשוט דרך אגב הוא שבולטימור לא מסדרים לג'סטין טאקר מספיק מצבי בעיטה.

Yavor 1 בנובמבר 2016

עידו – צריך לציין (תקן אותי אם אני טועה) שהבעיטות עד כה היו בשלב ה"נעים" של העונה, כלומר לפני מזג האוויר החורפי שבא עלינו לטובה/לרעה.
יש איזשהו מדד לדיוקים שציינת כתלות בשלב בעונה/בחודש?

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

עקרונית זו נקודה חשובה אבל בפועל יש לה השפעה קטנה. אם משווים את החצי הראשון של העונה לשני יש לאורך השני הבדל קטן של כ-1% בדיוק. מזג אויר קר ללא ספק משפיע על הבעיטה שלא נדבר על גשום או מושלג. העניין הוא שהמאמנים לוקחים את זה בחשבון ומנסים פחות בעיטות ארוכות. כך יוצא שבאופן לא אינטואיטיבי הדיוק ברבעון הראשון של העונה (התקופה שבה קבוצות עוד מחליפות בועטים נחשלים) קטן מזה של ארבעת המשחקים האחרונים.

Yavor 1 בנובמבר 2016

נקודה מעניינת. תודה.

תומרג 1 בנובמבר 2016

אין סטטיסטיקה בעולם שיכולה להסביר את ההחטאה של האושקה בשבוע שעבר

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

וגם אין אחת שתנסה.

תומרג 1 בנובמבר 2016

:)

תומר 1 בנובמבר 2016

תגיד מאיפה אתה מוציא את הסטטיסטיקה הזו?
למשל את הנתון של בעיטות ברגעי הכרעה?

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

מנועי החיפוש של פרופוטבול רפרנס. הנה לדוגמא החיפוש של בעיטות ההכרעה בשתי הדקות האחרונות של הרבע הרביעי העונה:
goo.gl/USMQ92

ניינר / ווריור 1 בנובמבר 2016

ואו כמה הNFC מסריח. אין שם קבוצה טובה אחת. מעניין מי תזחל מהדיויזיה הזו לסופרבול כדי להישחט ע"י הפאטס או דנבר.

ג'נובי 1 בנובמבר 2016

קצת מתחשק לי שהג'איינטס ישתחלו לפלייאוף רק כדי לראות את אוהדי הפאטס בהתקפי חרדה

יוני 1 בנובמבר 2016

נראה לי שאתה קצת מפספס את התמונה המלאה בגרין ביי.
השישייה הקדמית שלהם בהגנה אדירה, לא פחות. הם אחת מהגנות הריצה הכי טובות בליגה וגם הפאס ראש שלהם לא רע, במיוחד כשקליי מאת'יוס משחק. הבעייה שלהם היא שכל הקורנרים שלהם פצועים וכרגע די משחקים שם אנשים מהרחוב, זה מכריח אותם לתת המון עזרה מהסייפטיז ולא מאפשר שום מהלכים יצירתיים בהגנה. אם הקורנרים שלהם יתחילו להחלים אי פעם יש פוטנציאל לא רע בכלל. דווקא מההתקפה לא הייתי מתלהב יותר מדי במיוחד אחרי משחק מול הגנה כמו של אטלנטה, אין משחק ריצה רציני (נראה שאדי לייסי סיים את העונה וכרגע מדברים על זה שאולי גם את הקריירה שלו בגרין ביי) והרסיברים עדיין צריכים להוכיח את עצמם מול קבוצות עם סקונדרי ראוי לשמו.

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

כי הבריאות של הרסיברים והראנינגבקס שלהם יותר טובה?

יוני 1 בנובמבר 2016

כן, רשימת הפצועים מתחילה להראות כמו קבוצה בפני עצמה. יש כזה דבר קבוצות פציעות יותר מבחינה סטטיסטית?

ב"פ 1 בנובמבר 2016

אני לא חושב שההגנה של גרין ביי נגד הריצה כזאת אדירה. המספרים שלה מוחמאים מאוד מהעובדה שיש להם סקנדרי גרוע, אז קבוצות פשוט לא טורחות לרוץ, חוץ מלעשות קצת פלייאקשן. והפאס ראש במשחק האחרון היה מזעזע לאורך המשחק בלי קליי מת'יוס למרות שלפי המשחקים שראיתי גם לא אין עונה מוצלחת במיוחד. גם הגנת הריצה של הג'טס מוחמאת כתוצאה מסקנדרי גרוע, ולג'טס באמת יש הגנת ריצה טובה. אבל כשליבון בל בוחר לא לרוץ עליך, רק לקבל את הכדור בפלאט ולתת 150 יארדים באוויר, יהיה לך מספרים מצויינים בסטטיסטיקה

ק. 1 בנובמבר 2016

עוד דבר ששווה לבדוק לגבי הגנת הריצה שלהם (לא נבקש כי כבר סינג'רו את עידו ג. מספיק היום..) זה איכות משחק הריצה של הקבוצות שהם שיחקו מולם (והרבה מול רצים מחליפים)

ב"פ 1 בנובמבר 2016

הכתבה הזו נכתבה אחרי השבוע הרביעי. בתגובות מנתחים גם את איכות היריבות. אני לא יודע מה קרה מאז

http://www.footballperspective.com/the-packers-run-defense-has-been-historically-great-through-4-games/

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

נכון להיום אף אחת מהקבוצות מולן שיחקו עד אז לא מחזיקה בממוצע של מעל 90 יארד למשחק על הקרקע או 4 יארד לנשיאה.

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

הם פגשו את שלושת התקפות הריצה הגרועות בליגה ועוד שתיים מעשר האחרונות. הפעם היחידה שנתקלו בהתקפת ריצה מהטופ זה נגמר ב-191 יארד בכמעט 6 יארד לריצה של דאלאס.

ק. 1 בנובמבר 2016

מ.ש.ל…. תודה
בלי קשר תמיד מחכים ומעניין לקרוא את התגובות שלך פה

רענן 1 בנובמבר 2016

שהחטאת בעיטת שער שדה עולה לך במשחק שום חריגה סטטיסטית סבירה לא תפצה על זה , ראינו השנה יותר מידי ספיישל טיים לא טובות, לא מתורגלות לא מאומנות .

austaldo 1 בנובמבר 2016

קאם ניוטון הוא חתיכת בכיין. טובים ממנו עמדו וענו בסבלנות על שאלות מפגרות אחרי הפסדים כואבים. ולגבי תיקולים קשים – זה המשחק, תתמודד. ברט פארב היה קם עם חיוך מאוזן לאוזן אחרי תאקל אכזרי, בן רותליסברגר מסתכל במבט משועמם על מי שמוריד אותו לריצפה ובריידי בכלל נותן מחמאות למי שניכנס בו , לי זכור במיוחד הקטע בסופרבול כשקווין וויליאמס, הדיפנסיב תאקל של סיאטל מרח אותו על הריצפה ואז הוא קם, נתן לו צ׳פחה ואמר לו ״נייס היט, 93״

עידו ג. 1 בנובמבר 2016

הוא ללא ספק בכיין אבל הסיבה לתלונות כרגע היא אחרת לדעתי. לקבוצות אינטרס להיכנס בו כדי להכניס אותו לקונקשן פרוטוקול מה שמוציא אותו מהמשחק.

austaldo 1 בנובמבר 2016

בוא אני אגלה לך סוד: כל קבוצת פוטבול רוצה שיעלה הקווטרבק המחליף של היריבה, זה שפחות טוב ולא היה זה שעשה את האימון המסכם עם הקבוצה הראשונה לפני המשחק. שידע להמנע מזה – שלא יהיה שחצן, ירגע עם הפוזות וילמד לא לקחת סיכונים מיותרים. זה המישחק,

אתה לא יכול לקבל היילייטים על ריצות מסחררות בלי להסתכן בזה שתחטוף וכשאתה רץ אתה צריך לזכור שחוקי ההגנה על הקווטרבק כבר לא מגנים עליך

צחי 1 בנובמבר 2016

אבל 'להיות גבר' זה לא חלק מחוקי המשחק. למשחק יש חוקים והם צריכים להיאכף באופן שווה.
האיש לא מקבל שריקות שמגיעות לו. בעיני זאת הנקודה והיא מוצדקת לגמרי.
לא יודע למה הוא לא מקבל אותן, גם לא רוצה לדעת. הוא בפירוש לא מקבל שריקות שמגיעות לו לפי החוק.
נכון, השופטים לא משהו השנה באופן כללי. גם בריידי לא קיבל כלום על כניסות נמוכות לפי 'חוק בריידי'.

אבל זה לא ג'ון הארבו שבוכה על זה שהחוקים 'דפקו' אותו (כן גאון, פאמבל לתוך האנדזון זה טאצ'בק, מי היה מאמין)
זה שחקן שבאופן שיטתי כבר די הרבה זמן לא מקבל שריקות.
ככזה יש לו כל זכות מלאה להתלונן. האופי שלו זה כבר שאלה של טעם.

אריאל גרייזס 2 בנובמבר 2016

הראו אתמול ב-ESPN (הלוקסוס של לגור בארה"ב) לא מעט דוגמאות של ק"בים אחרים שלא קיבלו שריקות על עבירות דומות. יש מצב שניוטון פחות נהנה מהשופטים מאחרים בגלל צורת המשחק שלו, אבל הנקודה שלהם שם היתה – אל תדבר רק על עצמך. תדאג שיאכפו את החוקים ותדאג לכל הק"בים שלא מקבלים את השריקות. אחת ההצעות שלהם שם היתה, לא מפתיע, זה לאמץ את החוק במכללות של הרחקה אוטומטית על טארגטינג

שי אורן 1 בנובמבר 2016

הנה דוגמא מאנדי לאק
https://www.youtube.com/watch?v=Buvo_-3x9dA

גיל שלי 1 בנובמבר 2016

כשכתבת לגבי רומו, הדגשת לי עוד משהו לגבי איליי. היה לו משחק מאוד בינוני מול לוס אנג'לס ראמס (אני עדיין באוטומט על סיינט לואיס), אבל, מקאדו בנה תכנית משחק שבה איליי שחרר כדור ב1.98 שניות בממוצע, נדמה לי שזה אחד השחרורים הכי קצרים שהיו מאז שמודדים. אני חושב שזה חלק מבניית העונה, איליי השלים משחק בלי לחטוף מכות ובלי אף סאק, מול קבוצה שהיתה יכולה לנצח אותנו רק מהגנה. נראה לי שככל שנתקדם לפלייאוף, גם מול קבוצות הגנה חזקות, מקאדו יקח יותר הימורים בתכנית משחק, ואז גם איליי יראה יותר טוב.

מיקיג' 1 בנובמבר 2016

בשבוע רגיל אין שום דבר מעניין לומר על איליי, ואתה הוצאת משהו גם בבייוויק. זה כישרון שראוי לציון.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

LOL

Odel R 1 בנובמבר 2016

אריאל תודה על הסיכומים גם כשאתה בארה"ב.
ראיתי את המשחק של סיאטל והיה נהדר רק חבל שהם לא הצליחו להכניס את הכדור לאנדזון בסוף.
ראיתם את התאקל של סיאטל בסוף המשחק על קו ה1 מדהים איך ששני הבריונים האלה הצילו טאצ'דאון (נגמר בבעיטה).
ניסתי למצוא את הוידאו ולא מצאתי ): איזה הגנה יש לסיאטל ביום רע מאוד של שרמן…

ק. 1 בנובמבר 2016

פוסט מעולה. יש הרבה מאוד בנקודה הכללית על איכות המחזור וגם אני חושב שהיה אחלה מחזור.
דרו בריס נותן עונה גדולה – המשחק מול סיאטל היה השני העונה שההגנה לא מוססה לו את המשחק ברכות (הראשון מול הג'איינטס, אבל אז במהלך המכריע הם לא עשו את העצירה). וזה בעונה שאינגראם הרבה פחות דומיננטי והוא פשוט מפעיל מעולה כל תופס או טייטאנד שזורקים לו למגרש (בהרבה משחקים כבר במחצית הראשונה רואים נתונים כמו "10 השלמות ל-7 תופסים שונים").
דרך אגב גם פיליפ ריברס, עד המשחק אתמול, נותן עונה מעולה, תוך כדי ששחקני מפתח גומרים את העונה.
בעניין אחר, ג'רי ג'ונס הבין לפני הרבה GM שהכי חשוב זה להשקיע בקווים. עם קו התקפה גרוע גם רץ וק"ב טובים לא יצליחו לאורך זמן

ק. 1 בנובמבר 2016

*איכות המחזור צ"ל איכות הקבוצות

גיל שלי 1 בנובמבר 2016

הפוך גוטה הפוך. הביקורת על ג'רי ג'ונס במשך שנים על שנים היתה שהוא בוחר את הבחירות הגבוהות ומשקיע הכי הרבה כסף בעמדות של הפלאש, כלומר ברסיברים, בקורנרים וגם בצידי קוורטרבק. הוא עשה שינוי מהותי לפני שלוש שנים בערך, והשינוי התאפשר בגלל שדאלאס חרבשו מספיק עונות, כך שהיו לדאלאס הרבה בחירות גבוהות.

ק. 1 בנובמבר 2016

אוקיי מקבך, אבל זה לא סותר לגמרי את מה שאני אומר – מתקן את המשפט אצלי בעקבות ההערה שלך ל"ג'רי ג'ונס של ה-3 שנים האחרונות"

ק. 1 בנובמבר 2016

מקבל

urlacher 3 בנובמבר 2016

עוד תיקון קטן.
סטיבן סמית' של ה-3 שנים האחרונות…
אם זה היה תלוי בג'רי מנזיל היה נבחר במקום זאק מרטין

שמול 1 בנובמבר 2016

דווקא פולס הוא לא הוכחה לחוסר היכולת של הגנת הקולטס, היה ממש טוב בפילי.

רק שלא יעשה קאפרניק לצ'יפס ;-)

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

לא קשור כל כך לפולס אלא לעובדה שהוא עלה מהספסל ושיחק בפעם הראשונה העונה בלי להתאמן עם הקבוצה הראשונה קודם. גם קוורטרבק טוב יתקשה במצב כזה. ופולס הוא סביר פלוס, לא יותר

בוב השקט 1 בנובמבר 2016

אני לא כל כך רואה מצב שסן דיאגו מגיעה לפלייאוף. היא התקדמה הרבה השנה אבל היא בבית קשה מאד. לפי המדד של 538 הם עם 9% סיכוי להגיע לפלייאוף

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2016

מסכים שהסיכוי שלהם נמוך, אבל זאת קבוצה מאוד לא צפויה. מצד שני, יש לה גם מנגנון הרס עצמי די רציני

יריב 1 בנובמבר 2016

הם כבר הפעילו את מנגנון ההרס העצמי שלהם השנה, עם ההפסדים הבלתי סבירים במחזורים הראשונים. הסיבה העיקרית שהסיכויים שלהם נמוכים היא לא שהם חלשים, המודל המדובר מעריך אותם כטובים כמעט כמו אוקלנד (קבוצה ממוצעת), אבל סיכויי הפלייאוף של אוקלנד לפיו 51%. הבעיה היא שהם צריכים 6-7 נצחונות בחצי השני של העונה, ואפילו זה לא בטוח שיספיק (ואמנם רוב היריבות שנותרו להם חלשות, אבל אין משחקים בטוחים בליגה).

Comments closed