יומן האליפות של הפטס (12) – הניצחון על הג'טס

הפטס מתרגלים לנצח משחקים צמודים, שזה מצוין. אבל כל השאר - קצת פחות

cytyvltuuaag2v_

סיימנו היום סוף שבוע ארוך בעירו של טום בריידי ולפי התכנון היינו אמורים להגיע הביתה באיזור תחילת-אמצע הרבע השלישי. הייתי מעט מודאג שמא כשאגיע המשחק יהיה כבר גמור ולא יהיה לי על מה לדווח אבל אין מה לדאוג – הפטריוטס של השנה לא יודעים מה זה לקחת בקלות.

שסך הכל, זה דבר טוב לדעתי. נכון שאנחנו אמורים להיות מסוגלים לפרק קבוצה כמו הג'טס (בבית שלנו זה יקרה, אני מאמין) אבל אני חושב שקבוצה שמתנסה במשחקים צמודים זה דבר חיובי. ראינו כבר את הפטס מפרקים קבוצות ואז ברגע שהמשחק נהיה צמוד הם לא ידעו איך להתמודד עם זה. אמרתי כבר על קבוצות כמו סיאטל או בולטימור שהן קבוצות שמרגישות בנוח במשחק צמוד, שזה לא מרתיע אותן, וחשוב שהפטס יתנסו בזה גם כן. היה טוב לראות שגם בפיגור 17-13 הם לא התרגשו, נתנו לבריידי להוביל את הדרייב, המירו דאון רביעי כשהיה צריך (אני מניח שלשקשוק של גוסטובסקי היה קשר לכך) והכי אהבתי שהם הלכו for the kill ברד זון בתוך השתי דקות, במקום להריץ את השעון, לגרום לג'טס לבזבז את הטיים אאוטס ולקוות שפילד גול יספיק. כנראה שהלקחים מהדרייב המפוקשש מול סיאטל הופקו.

אבל אתם יודעים, זה בערך הדבר החיובי היחיד שיש לומר על המשחק הזה. כרגע מרגיש, כמו שידידי דוד רוזנטל אומר, שכל הקבוצה כמעט אנדראצ'יברס. משחקים מתחת לרמה שלהם. וכן, אני כולל פה גם את מס' 12 שנראה שמשחק קצת בקרוז קונטרול, מחכה לרבע האחרון כדי לפרוח, במקום לגמור את המשחק מוקדם.

למעט באטלר בהגנה ומלקולם מיטשל בהתקפה (בהחלט נחמד לראות רסיבר שלקחנו בדראפט מניב תוצאות סוף סוף. זה לקח רק 15 שנים), כל הקבוצה פשוט לא שמים את המקסימום על המגרש. זה נחמד הסטריפ סאק על פיצפטריק בדרייב האחרון של הג'טס, אבל מולו אתה חייב להשיג אינטרספשן אחד או שניים. אתה חייב לייצר איזשהו לחץ רציני. וגם בהתקפה, יותר מדי מהלכים לא מספיק טובים. אפילו עם הפציעה של גרונק (זה מתחיל מאוד להטריד הסיפור הזה. לדעתי הפטס צריכים פשוט לכבות אותו עד הפלייאוף וזהו) והפציעות שבנט סוחב, ההתקפה הזאת חייבת להוציא מעצמה הרבה יותר. יש לה שניים וחצי רצים מצוינים (ווייט הוא חצי כי הוא יודע רק לתפוס, אבל עושה את זה מצוין), יש לה סוללת רסיברים מעולה ויש לה את הק"ב הכי טוב שיש. 22 נקודות מול ההגנה העלובה של הג'טס זה מעט מדי. וזה לפני שאני מדבר על גוסטובסקי שהיה הבועט הכי טוב בליגה ופשוט איבד לגמרי את המוג'ו שלו.

אם תרצו, המהלך של ההמרה של שתי הנקודות של ווייט היה סוג של הפטס של העונה בזעיר אנפין. שחקן מוכשר גובר על הגנה לא משהו בזכות מהלך טוב ואז לא מתאבד על זה ואפילו לא טורח להעביר את הכדור ליד השניה. יותר מדי "פינס" בקבוצה הזאת. ופוטבול מנצחים באגרסיביות. הקבוצה שאגרסיבית יותר היא בדרך כלל גם זו שתנצח. הפטס כרגע נראים ששומרים על עצמם. אני רק לא חושב שאפשר פתאום להעביר הילוך באגרסיביות בפלייאוף.

לך תדע, אולי זה הכל הדרך של בליצ'ק להביא את הקבוצה לשיא בזמן הנכון – כבר ראינו כמה זה חשוב – אבל אם זאת המטרה, אז עכשיו זה הזמן להחליף צד בתקליט (כמה מהקוראים פחות מגיל 30 בכלל מבינים את הרפרנס הזה?). אחרי הראמס בבית שבוע הבא יש לנו את בולטימור בבית ואת דנבר בחוץ – שתי יריבות פלייאוף פוטנציאליות וההזדמנות האחרונה שלנו כמעט להראות שאנחנו מסוגלים להתמודד עם יריבה איכותית, שתיהן קבוצות שעשו לנו הרבה מאוד צרות בכל התקופה של בריידי. בולטימור הוכיחה בפלייאוף ב-2009 ו-2012 שאין לה בעיה לנצח אותנו בבית ודנבר בחוץ זה בהחלט הקריפטונייט של בריידי. זה הזמן שבו הקבוצה צריכה להתחיל להפיק מעצמה לפחות את מה שהשחקנים שלה שווים.

חוץ מזה, תמיד כיף לנצח את הג'טס בבית שלהם, במיוחד בדרך ששוברת לאוהדים החמודים שלהם את הלב. ומזל טוב לבחור בתמונה למעלה על ה-200. אתה בסדר אתה

למה לא רמי הדר?
יומן האליפות של הג'איינטס (13) - ועכשיו לדבר האמיתי

38 Comments

אלון 28 בנובמבר 2016

שאתה אומר העיר של בריידי אתה לא מתכוון לבוסטון, נכון?

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

לא, לא, זה קצת רחוק לנסוע מפורטלנד..

אלון 28 בנובמבר 2016

זה שעתיים וחצי מפורטלנד, מיין.
בכל מקרה, תודיע אם אתה מגיע לבוסטון.

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

אל תשאל, בפעם שעברה שהיינו פה אחות של ישראלית פה באה לבקר אותה ובגלל סוכן נסיעות לא חכם מצאה את עצמה במיין..

אלון 28 בנובמבר 2016

אחלה מקום (בקיץ) פורטלנד, מיין. לא רע למצוא את עצמך שם.

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

איזה משחק אדיר במייל היי, יא אללה

Maldini 28 בנובמבר 2016

מבאס שאי אפשר לזרוק לפח את ה-AFC South ולהעלות לפלייאוף את כל ה-AFC West

הליגה צריכה את זה

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

3 מתוך 4 זה גם לא רע. וקוביאק טעה בהחלטה לבעוט

Maldini 28 בנובמבר 2016

טעה זה לא מילה אבל אני אשקר אם אני אגיד שזה הפתיע אותי

לאמריקאים אין מושג איך להתחיל לעכל את הדבר הזה שנקרא תיקו ואם יש להם את האפשרות להימנע ממנו הם יעשו את זה גם במחיר של הפסד, מטומטם והזוי ככל שזה נשמע

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

תשמע, זאת לא החלטה איומה. היא טעות אבל לא נוראית לדעתי. יכול להיות שזה מה שאתה אומר, יכול להיות שהוא אומר לעצמו – יותר חשוב לי להשיג ניצחון פה מאשר לא להפסיד. רק הוא יודע כמה הקיקר שלו קרוב לזה באימונים (זה נשמע לפי המרחק המקסימלי שהוא בעט שזה היה חתיכת סטרץ'). אולי הוא אומר לעצמו – אני אגיע לפלייאוף, הכי חשוב לי לנסות להשיג את הביי ואת זה תיקו לא יעזור לי.
מה שכן, כמו שמישהו העיר – אולי היה עדיף לו ללכת על דאון רביעי ולא לבעוט כי ככה העמדה שהוא נותן לקיי סי אם זה לא מצליח היא פחות נוראית.
מה שחשוב לדנבר זה שסימיאן נראה טוב. הם צריכים לתת לו יותר יד חופשית

שי פרנסיסקו 28 בנובמבר 2016

לפני איזה 10 שנים בקולג', אחד המורים שלי היה מאוד מופתע שדווקא הבחור הזר בכיתה (אני) ידע הכי הרבה והיה הכי מעוניין בפוטבול מכל הכיתה… הוא באמת אמר לי (כמו שמאלדיני טוען) שכדורגל פשוט לא יתפוס פה בגלל העניין של תיקו, שזה משהו שהם לא מקבלים, בטח בכמות הפעמים שזה קורה בכדורגל. קוביאק טעה בגדול, ועדיף היה לו תיקו על הפסד, אבל כמו שאמרתם, לך על דאון רביעי, זה ייתן לקבוצה שלך מקום לנשום.

בכלל ניהול הדרייב האחרון שלו לא היה טוב. מסירות לא במקום שעצרו את השעון ולא השיגו כלום. אם אתה כבר לא הולך לנסות פאנט, תתקדם יארד או שניים כל מהלך ותבעט מ-58 ולא 62. במיוחד שההגנה שממול כבר עייפה. ראבק 2 דקות לסוף ההארכה, בגובה הזה, שחקנים נופלים מהרגליים, תטחן אותם על הקרקע.

אבל משחק אדיר, איזה כיף לצפות, במיוחד אחרי הבית שימוש של סן פרנסיסקו… ותסמוך על הברזיאלי שיבעט לקורה ופנימה … חחח. אני חושב שאפשר לסגור את הדיון על איכות הפוטבול לעונה.

חדש 29 בנובמבר 2016

למה הם לא הלכו להמרה ל2 ואז הפער היה 9 ואם לא מצליחים אז 7.
במקום זה לבעוט XP?

ק. 28 בנובמבר 2016

היה משחק אדיר (אחרי מחצית ראשונה של נטרולים הדדיים, שבה, אגב, סימיאן היה מאד בינוני).
רק חבל שנגמרה לי ההקלטה אחרי 3 וחצי שעות, 3 דק' לסוף ההארכה (ראיתי בדיליי של שעה)…
ודרך אגב גוסטוייבסקי אולי היה בועט טוב מאוד, אבל הבועט הטוב בליגה ללא תחרות היום הוא ג'סטין טאקר – לא החטיא עוד העונה – אתמול, במחצית אחת השחיל מ52, 54 ו-57 יארד בלי למצמץ – אולי איתו בכושר הנוכחי החלטה כמו של קוביאק יותר סבירה

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

היום גוסטובסקי בתחרות על הבועט הגרוע בליגה (אני קצת מגזים), אבל בשנים קודמות הוא בהחלט היה שם

NoOne 28 בנובמבר 2016

הפאטס קבוצה הרבה יותר טובה מהג'טס וזה נראה כאילו הם שיחקו בחצי הילוך ונתנו רק מה שצריך כדי לנצח.
הפסד מצוין שיוביל לבחירת דראפט יותר טובה ואת התחת של טוד בולס בפח האשפה.
חוץ מהימורים וזונות אין הרבה יותר טוב מלשבת כל היום בספורט בוק בוגאס ולצפות יום שלם ב 30 מסכים עם כל משחק אפשרי בכל ספורט.

משהו נוסף במשך שנים אני מבקר את השופטים אבל היום צפיתי בתצוגת השיפוט החד צדדית הכי גרועה שצפיתי בימי חיי.
אני חושב שממש לפני כמה דקות 7 שעות אחרי שהמשחק נגמר השופטים שוב דפקו את הג'טס.
בזיון לא נורמלי , צריך לסרס את השופטים האלה לשים עליהם זפת נוצות ולשלוח אותם לקזינו אינדיאני

נתי 28 בנובמבר 2016

לא יודע, קשה לי להאמין בדברים האלה של "משחקים החצי הילוך", אם זה חצי הילוך אז למה בנט משחק עם רגל חצי מתפקדת? שיחקו לא רע, מול קבוצה שהמאזן שלה משקר קצת… בין אם אתה אוהב את בולס או לא

NoOne 28 בנובמבר 2016

You are what your record say you are

יובל 28 בנובמבר 2016

יש מצב שתפתחו רגליים בשבוע הבא? אנחנו צריכים את זה, ואיך שאנחנו נראים אנחנו נצליח להפסיד אפילו לכם…

NoOne 28 בנובמבר 2016

אין צורך לפתוח רגליים.
הרגליים של הג'טס פתוחות באופן טבעי יותר מהרגליים של אייר פורס איימי מהבאני ראנץ'

Maldini 28 בנובמבר 2016

כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבודד את TY הילטון על ריבאס ב1 על 1 כל המשחק וכל השאר כבר יסתדר מעצמו

יובל 28 בנובמבר 2016

LOL
השאלה אם הוא בכלל ישחק… הוא נפצע במשחק נגד הסטילרס. גם לאק עצמו עדיין לא השתחרר מה"פרוטוקול", אגב.

Maldini 28 בנובמבר 2016

אוקיי לא קריטי TY, אפשר גם את מונקריף והאמת היא שזה רק כדי להיות בטוח, ת'כלס גם צ'סטר רוג'רס אמור לעשות את העבודה ולסיים עם 100+ יארד ו-TD במינימום

נתי 28 בנובמבר 2016

זה היה ללא ספק משחק מאד לא טוב של בריידי, הזריקות לא היו במקום בכלל. אתה עוד לא ראית את המחצית הראשונה…
אבל
ככל הנראה זה בגלל פציעה שלו ברגל הימנית. עכשיו השאלה מה היה עדיף" בריידי במצבו הנוכחי, או גארפולו הכשיר. עד לדקות האחרונות ייתכן וגארפולו. ברור שהדקות האחרונות של בריידי היו מעולות, כאילו הוא שוכח מהגוף שלו ממש, וזה היה מופלא לראות. השאלה אם מהתחלה גארפולו היה מביא לעמדה טובה יותר, והשאלה היותר גדולה זה אם בריידי אומר "אני משחק" אם זו בכלל אופציה או שבמעמדו הוא הקובע.
וגוסטובסקי. איך אפשר להסביר את הצניחה הזו? זה כבר יותר בעייתי מכל הבעיות בהגנה!! האם בעמדה שהצד המנטאלי משחק בה תפקיד קריטי כל כך, אפשר בכלל לצאת מהלופ הזה?

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

אפשר, אבל קשה מאוד. לפטס תהיה החלטה קשה מאוד לקראת הפלייאוף

נתי 28 בנובמבר 2016

אגב אריאל, עם גרונק או בלעדיו, עוד הפעם, ההגנה למרות שרואים שהיא לא טובה על הנייר בסוף עשתה את שלה. אבל הרי הפטס טעונים בחלק ההתקפי, ואתה מצפה שישטפו את המגרש, בסגנון אטלנטה, או דאלס, ואז, כך אני מאמין שהייתה המחשבה בבניית הקבוצה, הבינוניות של ההגנה יחסית מוסתרת (בין אם זה מחזיק בפלייאוף או לא). אז נכון שההגנה לא מספקת אפילו את הבינוניות המצופה, אבל ההתקפה שאמורה לשטוף מאכזבת אותי לא פחות. איפה ההתקפה של המחצית הראשונה של השנה שעברה?

יובל 28 בנובמבר 2016

ההתקפה הזו הופיעה גם העונה, למשל בבפאלו ובעוד משחקים. זו ההתקפה הכי טובה בליגה כשהם בריאים.
בריידי הוא הרבה דברים אבל בריא הוא לא היה אתמול. זה היה ברור החל מהרגע הראשון של המשחק עם כל המסירות לרוחב וההאנד-אופים האלה. השאלה אם נ"א יכולים להסתכן ולתת לו מנוחה, נניח במשחק הקרוב נגד הראמס. לדעתי בהחלט כן.

נתי 28 בנובמבר 2016

זה בדיוק מה שכיוונתי קודם: אולי היה נכון לתת לבריידי לנוח אתמול… וגם את גרונק מהתחלה לא היה חובה להעלות. בכל מקרה, ברור שההתקפה הופיעה אבל זו לא המכונה המשומנת היטב בדומה לקבוצות התקפה אחרות, וזה בהחלט כן אמור להיות…

רענן 28 בנובמבר 2016

עם כל הכבוד לטאקר ויש כבוד שער שדה הוא מהלך קבוצתי של יחידה שלמה , אתמול השדרים ברייבנס-בנגלס הרחיבו ושיבחו את כל הנוגעים בדבר (בכדור ) להכניס מ 57 בדיוק באמצע צריך יותר מרק רגל חזקה , כך שאמנם גוסטובסקי מחטיא אבל אולי חלק מהתיק שיך למאמן הבועטים של הפטס.

נתי 28 בנובמבר 2016

ראית את החטאת שער השדה שלו אתמול מ-39 יארד? זה נטו עליו

עידן. 28 בנובמבר 2016

הפטס היו מאוד לא מרוכזים מתחילת המשחק. כבר בדרייב הראשון כשבריידי לקח טיים אאוט ועל ידי כך אפשר לג'טס לעשות ריוויו מוצלח על המהלך הקודם, ידעת שזה הולך להיות אחד מהמשחקים המעצבנים האלו שיש לפטס כל עונה.

אני לא מבין את ה"שאננות" הזאת. עד עכשיו אני מאמין שחוסר המאמץ בסוף העונה שעברה, שעלה לנו בביתיות מול דנבר בפליאוף, הוא שהפסיד לנו את האליפות. העונה יש יחסית הרבה קבוצות במאזנים טובים ואם הפטס לא יזהרו הם לא רק יפסידו את הביתיות (כרגע מדורגים מקום שני אחרי אוקלנד- מי היה מאמין), אלא גם את הביי וייק.

יובל 28 בנובמבר 2016

באמת לא הבנתי את הקטע הזה עם בולס. הוא עד כדי כך עיוור לא לראות שזה לא היה קרוב לדאון ראשון?
נ"א לא הולכים להפסיד את הביי-ויק בשום פנים כי יש להם עוד שני נצחונות קלילים נגד הראמס ונגד הג'טס בבית וכך הם יגיעו לפחות ל-11 נצחונות.
השנה, 11 נצחונות מספיקים לביי-ויק, כי לנ"א יש יתרון גם על פיטסבורג וגם על יוסטון (בהנחה ששתיהן תנצחנה את כל המשחקים שלהן עד סוף העונה ויזכו בבית שלהן- הנחה מופרכת ). רק המנצחת של בית המערב תקבל ביי-ויק בנוסף.
המאבק האמיתי של נ"א יהיה על הום-פילד, לדעתי 12 נצחונות עשויים להספיק כי אוקלנד יפסידו לפחות עוד שני משחקים בלו"ז הקשה שיש להם.

יובל 28 בנובמבר 2016

הא, שכחתי את הרייבנס…בתיאוריה אם הרייבנס מנצחים את כל המשחקים שלהם עד סוף העונה ( כולל בג'ילט כמובן ) יש להם יתרון על נ"א במצב של 11 נצחונות לכל אחת.
אשרי המאמין.

קואלה בר 28 בנובמבר 2016

לרייבנס עוד משחק בפיטסבורג. בשבוע 16. אם זה יהיה משחק על ראשות הבית, יהיה דם. לא רואה את הפטס מפסידים 3 משחקים… יהיה להם ביי. לגבי הום פילד, כל הבית המערבי עדיין בתמונה. אוקלנד מנצחת את הפטס בשובר שיוויון הכי גיאוני שיש – חוזק נצחון.

איתי 28 בנובמבר 2016

ההגנה עד כדי כך לא טובה? אני לא בטוח… בדיוק אמרו אתמול בשידור שלמרות שההגנה מדורגת רק במקום ה-17 מבחינת כמות יארדים שהיא נותנת, מבחינת ספיגת נקודות נמוכה היא שלישית בליגה. אפשר להתווכח על איכות הקבוצות (או איכות ההתקפות) אבל בגדול נראה שהיא עושה עבודה די טובה כשצריך. למרות שאתמול היה לנו קצת מזל שהג׳טס שיחקו מעט מהלכי מסירה, אלו הצליחו די בקלות.

לגבי ההמרה של לואיס – הוא עשה מאמץ מדהים כדי להיכנס לאנדזון, לא חושב שהוא יכל בכלל להעביר ליד ימין, פשוט היה צריך עוד חצי מטר.

עומרי 28 בנובמבר 2016

לא חושב שבריידי בקרוז קונטרול. מה שהוא למד לעשות עם הרגליים בשתיים-שלוש עונות אחרונות זה פשוט מדהים, והוא הולך ומשתפר בזה. האחוזי השלמה שלו מצוינים העונה ואתמול גם הקו שלו היה סביר פלוס.

ההגנה היא אכן סימן קריאה ענק

אח שלו 28 בנובמבר 2016

בעיני אין פה שום קטע פסיכולוגי של לשמור את זה על אש קטנה. יש פה פשוט כמה אמיתות בסיסיות של פוטבול, ובראשן – לקראת החצי השני של העונה הפציעות מתחילות לתת את אותותן. בריידי לא על קרוז קונטרול (הוא לא מכיר את הקונספט הזה), הוא פשוט פצוע. קשה היה לו לדרוך על הברך, ולמישהו שכל-כך תלוי במכניקה של הזריקה זה משפיע. כנ"ל גרונק. כנ"ל בנט. ככה זה.
נקודה נוספת שלא קשורה לפסיכולוגיה, היא שלג'טס יש פשוט אחלה שחקנים בקו ההגנה. הכי טובים בליגה.

ועוד לגבי הלו"ז הנותר של הפאטס: עוד משחק לא פשוט זה הדולפינס במיאמי במחזור האחרון. אבל בגלל שהריידרס להערכתי יפסידו עוד 2 משחקים בתוך הבית שלהם עד סוף העונה, יתרון הביתיות בפלייאוף – למרות כל הפגמים שבפאטס של השנה – בהישג יד.

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

המונח קרוז קונטרול אולי לא במקום. פשוט ציפיתי ממנו לעשות את העונה הזאת באטרף אחרי ההשעייה שלו וגם ציפיתי שהוא יטריף את ההתקפה מסביבו וזה לא מרגיש ככה, למעט אולי השבועיים-שלושה הראשונים שלו. יכול להיות שזאת באמת הפציעה. סך הכל, בריידי הוא לא הבעיה שלנו, אני חושב שזה ברור

אח שלו 28 בנובמבר 2016

הוא דיבר על הנושא הזה כמה פעמים בראיונות שהוא נותן לרדיו המקומי. הוא עובד על עצמו פסיכולוגית כדי לא לתת לתסכול של דיפלייטגייט להשפיע על קור הרוח וקבלת ההחלטות שלו. במסגרת כל המשטר אימונים המטורף שלו, אני חושב שהוא גם עבד על הקטע המנטאלי – פעם (2010, 2011), הפסיכופט הזה היה משתולל על הקווים וצורח על שחקנים ומאמנים. היום הוא הרבה יותר יוגה וכאלה.

Comments closed