נו האדל – סיכום שבוע 16

אוקלנד, טנסי וגם בולטימור גילו השבוע כמה פוטבול הוא משחק אכזרי

המחזור הלפני אחרון סגר לנו הרבה פינות אבל גם פתח לא מעט כאלו. זה היה בעיקר מחזור שבו ראינו (שוב) עד כמה פוטבול הוא משחק אכזרי. הוא אכזרי כי שחקנים בשניה אחת גומרים את העונה (ולצערנו, לפעמים אפילו יותר) והוא אכזרי לאוהדים שרואים איך תקוות של עונה שלמה פשוט נהרסות להן ברגע בודד אחד.

לפני קצת יותר מ-10 שנים הבנגאלס הגיעו לראשונה לפלייאוף לאחר שנים ארוכות במדבר רק כדי לראות את קארסון פאלמר נפצע באחד המהלכים הראשונים במשחק הפלייאוף הראשון שלהם מול פיטסבורג ואת העונה שלהם הולכת לפח. בשבת זה קרה לאוקלנד, שבועיים מוקדם יותר אבל לא הרבה יותר טוב. הפציעה של דרק קאר פשוט מדכאת כי אוקלנד לא ראתה פלייאוף מאז 2002 וכשסוף סוף היתה לה קבוצה שיכולה לאיים על הסופרבול היא רואה את התקוות האלו נמוגות להן.

תגידו – שנה הבאה קאר יחזור והם ירוצו שוב. אולי זה יקרה – ראינו איך בריידי, למשל, חוזר מפציעה ומגיע לעוד סופרבולים – אבל מצד שני תראו את פאלמר שאף פעם לא חזר להיות עצמו וסינסי היתה צריכה לחכות עוד שנים ארוכות כדי לחזור לפלייאוף וגם שם אף פעם לא הצליחה לממש את הפוטנציאל שהיה לה אז (וכמובן, שנה שעברה כשנראה היה שהיא מסוגלת סוף סוף לעבור שלב אז אנדי דלתון גמר את העונה בדיוק באותה סיטואציה כמו קאר).

colts_raiders_football_14399

במידה קצת פחותה ראינו את אותה פציעה אצל טנסי שאמנם היו בפיגור מול ג'קסונוויל שמשאיר אותם מחוץ לפלייאוף אבל לך תדע מה היה קורה אם מאריוטה לא היה נפצע. ובכל מקרה, לך תדע מתי ואיך בדיוק הוא יחזור. ונוראית מכולן הפציעה של טיילר לוקט מסיאטל, קבוצה שגם ככה סובלת ממכת פציעות רציניות. משחק אכזרי, פוטבול.

– עוד אכזריות בפוטבול זה שאלת ה"מה אם". סוף המשחק בין בולטימור לפיטסבורג היה לא קל אם אתה אוהד בולטימור. הרייבנס שיחקו טוב מאוד מרבית המשחק הזה. הם חטפו את ביג בן פעמיים ברבע השלישי והצליחו לעצור את ההתקפה של פיטסבורג עד שדי נגמר להם הכח ברבע האחרון. קשה לרדוף אחרי לבאון בל (איזה מפלצת) כל המשחק. אבל המהלך האחרון של המשחק הוא זה שעליו הם הולכים להתאבל עוד שבועות ארוכים. בדיוק כמו סוף הסופרבול המפורסם של 99, אז היה חסר לטנסי את היארד המסכן הזה בשביל לנצח, הרי שהלילה היה חסר לבולטימור את היארד הקטן הזה כדי לקחת את המשחק. אם הם מצליחים למנוע מבראון להושיט את היד קדימה ולחצות את הגול ליין אני מתקשה להאמין שלפיסטבורג נשאר זמן להוציא עוד מהלך, אפילו ספייק. אבל זה בדיוק פוטבול, משחק של יארדים ואינצ'ים.

636182937928057050-usp-nfl-baltimore-ravens-at-pittsburgh-steelers-87576096

– האמת צריכה להאמר – לא הגיע לבולטימור להיות בפלייאוף הזה. היא פשוט לא קבוצה מספיק טובה. פלאקו השנה לא שיחק טוב וגם אם משחק הריצה סוף סוף עבד מול פיטסבורג, הרי שבולטימור שכחה ממנו מרבית העונה ונתנה לפלאקו לזרוק ולזרוק ושילמה מחיר יקר. אבל יותר מהכל, ההגנה שלה איכזבה אותה. בשני המשחקים אולי הכי חשובים של השנה, בפוקסבורו ובהיינץ, ההגנה של בולטימור לא עמדה בסטנדרטים שהציבה לעצמה וכל פעם שנתקלה בקבוצה חזקה היא התקפלה. מול בריידי הם נתנו 400 יארד באוויר ואמנם הלילה הם חטפו את ביג בן פעמיים אבל נכשלו לגמרי בלעצור את לבאון בל וברבע האחרון פשוט לא הצליחו למנוע ממנו ומביג בן לעשות את שלהם. הגנות מעולות מנצחות משחקים כאלו, לבולטימור יש הגנה טובה אבל לא הגנת עילית.

– במידה רבה, זה נכון גם לגבי דנבר. גם ההגנה וגם המגיע להיות בפלייאוף. לא הלכתי ובדקתי אחורה, אבל זה לא אירוע שכיח ששתי קבוצות הסופרבול לא מגיעות לפלייאוף שנה אחר כך. אני זוכר שזה קרה ב-2002 עם הפטס והראמס ובטח קרה עוד איזה פעם או פעמיים מאז (עוד שניה עידו יבוא ויספר) אבל באופן כללי זה לא קורה יותר מדי. המקרה של קרולינה הוא מעניין ומצריך ניתוח נפרד כי למעט ג'וש נורמן היא לא איבדה אף שחקן משמעותי אבל זה לא שהיא פספסה את הפלייאוף בקצת אלא פשוט התרסקה (כמו הקבוצה ששיחקה מולה בגמר ה-NFC, דרך אגב). נשאלת השאלה האם היתה מדובר בעונה שהיא הבלחה מקרית שבה הכל התחבר או שהשנה היא האירוע החד פעמי. נצטרך לחכות לשנה הבאה כדי לראות.

המקרה של דנבר יותר מעניין כי שם כן איבדו שחקן אבל לא כזה שחשבנו שהוא משמעותי באמת. הנה המספרים של פייטון שנה שעברה – 60% השלמה, 225 יארד למשחק, 9 ט"ד ו-17 אינטרספשנס לרייטינג של 67. המספרים של סימיאן השנה – 61% הצלחה, 18 ט"ד ו-8 אינטרספשנס, 250 יארד למשחק ורייטינג של 88 – טובים יותר משל מאנינג בכל קנה מידה. אז איך דנבר נהייתה כל כך הרבה יותר גרועה? ההבדל טמון לדעתי בשני מקומות. הראשון הוא משחק הריצה, שגם שנה שעברה לא היה מבריק אמנם (מקום 17 בליגה עם 107 יארדים למשחק) אבל השנה היה ממש גרוע (27 בליגה, 89 למשחק) וגרם לכך שההתקפה של דנבר התקשתה להשיג את 3-4 היארדים בריצה בדאון ראשון-שני שיאפשרו לה דאון שלישי נוח. ההסבר השני הוא בהגנה. גם השנה לדנבר היתה הגנה מצוינת והיא היתה ראשונה בליגה נגד המסירה ושישית בכללי. אבל ההבדל במספרים – 283 יארד שנה שעברה לעומת 322 השנה נראה לא גדול אבל מסתבר שהוא משמעותי. כשההתקפה שלך בינונית ומטה הרי שמרווח הטעות שלך קטן הרבה יותר. המשחקים שקודם ניצחת ב-3 נקודות הם אלו שעכשיו תפסיד בנקודה. פוטבול, כל אינץ' קובע.

– וכן, יכול להיות שאפילו כשהוא רחוק משיאו, זה שיש לך ק"ב הול אוף פיים מאחורי הסנטר משפיע בדרכים שקשה לנו לכמת.

– לגבי קנזס – תשמעו, בתור אוהד פטס אני רשמית טיפה מפוחד. פתאום אלכס סמית עושה מהלכים מקוריים, פתאום יש להם איום לטווח הארוך, פתאום אנדי ריד לא עושה שגיאות. והתוספת הזאת של טייריק היל היא היא אולי הדבר שעשוי לשנות את קנזס סיטי מקבוצה טובה אבל צפויה לכזאת שיכולה ללכת עד הסוף. מעטים המקרים ששחקן כבר בשנת הרוקי שלו הופך לכזאת סנסציה (אודל בקהאם עולה לראש) והיכולת שלו למהלכים גדולים היא מהסוג שקבוצות צריכות להתכונן אליה מראש. אני לא חושב שהיה לקנזס סיטי כזה כלי בשנים קודמות.

GTY 626200338 S FBN SPO USA CO

– ושימו לב לקלסי הטייט אנד שהופך לאחד הטייט אנדים הטובים בליגה ונותן לאלכס סמית כלי חשוב מאוד לטווחים הארוכים – מין מטרה גדולה שסמית לא מפחד למסור לה.

– מה שכן, המהלך בדקות האחרונות של איש הליין שמוסר לט"ד – האם זה שקנזס הריצה את התוצאה במשחק גמור יבוא להתנקם בה בסוף?

– נעבור ל-NFC. ברכות לג'איינטס ולאטלנטה שהבטיחו את מקומן בפלייאוף. במקרה של הג'איינטס אני נמנע מסיבות מובנות מאוד לתת הערכות אבל אני אגיד את זה – איליי מאנינג יהיה חייב להעלות את הרמה שלו בפלייאוף בצורה משמעותית אם הם רוצים לשחזר את הריצות ההן של הסופרבול. הם יצטרכו לשחק שלושה משחקי חוץ והם לא קבוצת חוץ טובה במיוחד, כמו שראינו מול פילדלפיה השבוע. ראינו כבר את איליי בעבר עושה את זה בפלייאוף והוא יהיה חייב לעשות את זה פעם נוספת. הוא לא צריך לזרוק 300 יארד למשחק אבל יהיה חייב לצמצם את כמות הטעויות שהוא עושה במשחק. ואם בקהאם יישמר חזק כמו שמצופה שקבוצות טובות יעשו מולו, הוא יהיה חייב למצוא מטרה נוספת שתעשה את העבודה בשבילו.

– למזלם של הג'איינטס נראה שהם הולכים להגיע לסיאטל או לגרין ביי – שתי קבוצות בעמדה בעייתית. סיאטל אולי מועמדת לאליפות כי היא סיאטל אבל כל מי שראה את הקבוצה בשבועות האחרונים יודע שלא מדובר באותה קבוצה. ראסל וילסון אמנם נתן משחק מפואר מול אריזונה (350 יארד ו-4 ט"ד) אבל גם חטף סאקים לרוב והבעיות שראינו בתחילת השנה עם קו בעייתי חוזרות לרדוף אותו. יותר חמור מכך, ההגנה שלהם מאז הפציעה של ארל תומאס (ועכשיו גם צ'נסלור נפצע, לא בטוח מתי הוא חוזר) היא פשוט לא אותו דבר. שחקן כמו בקהאם, שתומאס הוא הסייפטי הקלאסי למנוע ממנו את הריצות הארוכות, יוכל לחגוג עליהם כמו שראינו את קרסון פאלמר עושה מולם השבוע. סיאטל עדיין קבוצה ביתית מצוינת אבל אם היא לא תזכה בשבוע הביי בחזרה היא תתקשה להערכתי ללכת עד הסוף.

– גרין ביי זה בדיוק המקרה ההפוך. היא נמצאת כרגע במומנטום רציני (כמו שהבלוג חזה כבר לפני כמה שבועות, דרך אגב) ועם ניצחון השבוע בחוץ על דטרויט היא תזכה בראשות הבית. הפסד, כמובן, עשוי להשאיר אותה לחלוטין מחוץ לפלייאוף. אבל אני מעריך שהיא תנצח פשוט כי אארון רוג'רס. בכלל, נראה שמערכי הקבוצה הזאת השתפרו בצורה ניכרת בתקופה האחרונה – משחק הריצה התחיל לעבוד, קו ההתקפה שומר על רוג'רס יפה, ג'ורדי נלסון סוף סוף החלים לגמרי וגם ההגנה מספקת מספרים ראויים. אם הם יגיעו לפלייאוף הם יהיו אגוז מאוד קשה לפיצוח. עדיין, קבוצה כמו הג'איינטס שמסוגלת למרר את החיים לרוג'רס היא קבוצה קלאסית להדיח אותם. בואו רק נאמר שהשלב הראשון ב-NFC נראה כרגע הרבה יותר מעניין מאשר מקבילו ב-AFC.

aaron-rodgers-thanks-god-hail-mary

– מה לגבי אטלנטה? למרות שהם מדורגים כרגע כסיד 2, נראה לי שיש מעטים שסופרים אותם. או את מאט ראיין. שימו לב למספרים שלו – למעט בריס וקאזינס (שכנראה לא יהיו בפלייאוף) – הוא מוביל את הליגה ביארדים. הוא מוביל את הליגה בק"ב רייטינג ובQBR. הוא עומד על כמעט 70% השלמה (מספר טיפה אוברייטד לאור העובדה שסם ברדפורד מוביל את הליגה, אבל עדיין). הוא מסר ל-34 ט"ד ורק שבעה אינטרספשנס. אלו מספרים ל-MVP בלא ספק. עדיין, גם בריידי (ששיחק ארבעה משחקים פחות) וארון רוג'רס (עם מספרים פחות טובים וקבוצה עם מאזן פחות טוב) מדורגים לפניו ברוב סוכנויות ההימורים ל-MVP. אין לי הסבר ממש טוב לזה למעט זה ששני האחרים הם כאלו שהמקום שלהם בהול אוף פיים מובטח ולכן הם זוכים להעדפה. כמובן, כולנו מעדיפים את השחקן שסוחב את הקבוצה שלו על הגב אבל האם ראיין סחב את אטלנטה פחות מאשר רוג'רס את גרין ביי? אני מניח שנקבל תשובות החל מעוד שבוע.

– דרך אגב, מאט מור בשני המשחקים שבהם החליף את טיינהיל? ק"ב רייטינג של 113, 6 ט"ד ורק שני אינטרספשנס. נכון, הוא מוסר רק ל-172 יארד למשחק באחוזים לא מדהימים אבל כשמשחק הריצה עם ג'יי אג'איי עובד כל כך טוב, אולי כל מה שצריך זה ק"ב שלא עושה שגיאות?

– אם מדברים על משחק הריצה של מיאמי, היית חושב שאחרי שאג'אי רץ ליותר מ-200 יארד מול בפאלו במשחק הקודם בין הקבוצות אז נראה איזה שהיא תוכנית לעצור אותו הפעם, לא? אז זהו, ששוב 200 יארד, כולל ריצה של איזה 50 יארד בהארכה שגמרה את המשחק.

– האמת, אני אתגעגע לרקס ראיין. הוא נמצא בחיים שלי כל כך הרבה זמן – כבר שבע שנים כמאמן ב-AFC מזרח – שאני לא יודע איך אסתדר בלעדיו. לפני עשר שנים הוא לקח טיים אאוט כשהיה מאמן ההגנה של בולטימור שהציל את העונה המושלמת של הפטס, השבוע הוא החליט לחכות יותר מדי עם הטיים אאוט שאמור להקפיא את הבועט של מיאמי ועוד היתה לו חוצפה להתלונן על זה. כבר מתגעגעים אליך.

– דרך אגב, זוכרים את מי רקס ראיין החליף בתפקיד? דאג מארון הוא האיש שיצר בבפאלו הגנה שהיתה מהטובות בליגה (ורקס ואח שלו הצליחו להחריב) והיתה מאוד קרובה לעלות לפלייאוף רק שאז הוא החליט במפתיע לפרוש והפך למתאם בג'קסונוויל. זה אותו מארון החליף השבוע על הקווים את בראדלי המאמן המפוטר של ג'קסונוויל והוביל אותם לניצחון גדול מול טנסי. אני לא אומר פה כלום, מדובר רק על משחק אחד, אבל אולי לג'גאורס במקום לראיין את טום קופלין (מה יש לו לחזור לאמן, הוא רוצה להיות קרוב לבית אבות בפלורידה?) יש את התשובה מתחת לאף. סך הכל, זאת קבוצה עם מלא כשרון שצריכה מאמן טוב כדי לפרוץ, בטח בבית החלש שלה.

– זוכרים שמינסוטה היתה הקבוצה הבלתי מנוצחת האחרונה בליגה עם מאזן 5-0? כן, זה היה מזמן ודברים קצת השתנו מאז. כמובן, כל שנה אנחנו רואים קבוצה-שתיים כאלו שפותחות חזק ונעלמות בהמשך אבל נראה שמשהו בקבוצה הזאת פשוט התקלקל לגמרי באמצע העונה.זה לא שהיא היתה קבוצה רעה שניצחה כמה משחקים בפוקס – היא נראתה קבוצה מצוינת שפשוט התפרקה. היתה העזיבה המפתיעה של מתאם ההתקפה ועכשיו הסיפור על זה ששחקני הסקנדרי החליטו להתעלם מהתוכנית ההגנתית של דון זימר ולשים מישהו אחר לשמור על ג'ורדי נלסון. במצב כזה, אני פשוט לא רואה איך זימר (שהוא מאמן טוב סך הכל) יכול להמשיך בקבוצה, אלא אם ייעשה בה רי-שאפל מאוד מאוד יסודי. כשמאמן מאבד את הקבוצה, קשה מאוד להחזיר אותה לידיים שלו.

– איזה חבל לניינרס שהם לא משחקים כל שבוע נגד הראמס, היו מסוגלים להיות קבוצת סופרבול ככה

– כמובן, ביום שקליבלנד מנצחת והניינרס צריכים רק להפסיד את שני המשחקים הבאים כדי לקבל את הבחירה הראשונה בדראפט, אפילו את המשימה הפשוטה הזאת הם לא מצליחים לבצע.

– ואיך אפשר בלי ברכות לקליבלנד – מודה שממש שמחתי בשבילם. מגיע לאוהדים שלהם איזה שמחה קטנה בעונה הזאת. אפילו עברתי לראות את הדקות האחרונות של המשחק הזה!

יומן פירוק - חלק ו'
הניצחון על סנדרלנד

123 Comments

שי אורן 26 בדצמבר 2016

לא יודע למה אתה אומר שהמשחק נגד הסטילרס לא היה קל. אין לי מושג על איזה הושטת יד וטאצ'דאון של אנטוניו בראון אתה מדבר. במחשבה שניה בכלל לא היה משחק אתמול בהיינץ פילד. ויש לבולטימור עדיין סיכוי לפליי אוף..

Yavor 26 בדצמבר 2016

תודה אריאל.
עם כל הצער על הפציעה של קאר, אני די בטוח שהם לא היו מנצחים יותר ממשחק אחד בפוסטסיזן. זו קבוצה שחזרה מהמתים כל כך הרבה פעמים העונה וניצחה משחקים צמודים, שאני פשוט לא סומך עלים ועל היכולת שלהם להראות דומיננטיות. ואם אתה מגיע למאזן כל כך טוב ללא דומיננטיות – סביר שהסטטיסטיקה תתיישר ותתחיל להפסיד באיזשהו שלב.

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

להזכיר לך את דנבר של שנה שעברה? מכיוון שהם מדורגים שניים, לנצח משחק אחד בפוסטסיזן זה אומר להגיע לאליפות ה-AFC, נראה לי שזה הישג יפה מאוד

Maldini 26 בדצמבר 2016

מי אמר אריאל אירסיי ולא קיבל

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

לא הבנתי

Maldini 26 בדצמבר 2016

ג'ים אירסיי כאילו

תלה באנר AFC FINALIST בתקרת האיצטדיון כאילו

טוב לדעת ששניכם רואים בזה הישג יפה מאוד

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

אני לא מדבר עליי, אני חושב שלאוהדי אוקלנד שלא ראו פלייאוף 14 שנה אז אי אפשר לזלזל בלנצח משחק פלייאוף אחד. זה עדיין הרבה יותר ממה שהם ראו בשנים האחרונות. לבוא ולהגיד – אה, הם גם ככה לא היו זוכים בסופרבול אז לא נוראה הפציעה של קר זה בעיניי לא נכון להגיד

Maldini 26 בדצמבר 2016

בתור אוהד ניקס שלא ניצחו סדרת פלייאוף במשך 14 שנה עד בוסטון ב-2013 אני יכול לומר לך שלא הרגשתי כלום ואיתי אני מאמין שגם בסביבות ה-80% מהפאן בייס.

מכיר את האימרה שבכל עונה יש 31 לוזריות ורק מנצחת אחת? אז זה. אלא אם אנחנו מדברים על אובראצ'יבינג ואנחנו לא כי ניצחון פלייאוף של אוקלנד הוא לא בבחינת אובראצ'יבינג בהתחשב ברמתם ורמת הליגה

והפציעה של קאר איומה ונוראה בלי קשר

austaldo 26 בדצמבר 2016

אף אחד לא מאמין במאט ראיין כי עד היום הסמל המיסחרי שלו זה חטיפה ברד-זון כשהכסף על השולחן. עד שהוא לא יראה שאפשר לסמוך עליו נגד קבוצות טובות בפלייאוף לא יאמינו בו.

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

זה לא הסמל המסחרי של איליי?

גיל שלי 26 בדצמבר 2016

לאיליי יש שני סמלים אחרים, המסירה לטיירי, והמסירה למריו מנינגהאם, לא מצליח להזכר מול מי זה היה

ק. 26 בדצמבר 2016

בפלייאוף האחרון שהיה (נצחון דרמטי על סיאטל והפסד דרמטי לניינרס הוא היה טוב מאד).
ההוכחה לעונה הגדולה שלו היא שלא ראית שום ירידה ביכולת ההתקפית של הקבוצה במשחקים שחוליו ג'ונס היה פצוע (2) או נתן תפוקה מאד נמוכה (גם היו נדמה לי 2 כאלה).
אני מסכים עם הנקודה הזאת של אריאל – רק בריידי לא איבד כמעט והפסיד פעם אחת ורוג'רס שהקסמים שהוא עושה לבדו הרבה יותר בולטים לעין, עושים רושם יותר חזק, יחד עם העובדה שהם המנהיגים הבלתי מעורערים של הקבוצות שלהם והול אוף פיימרים.

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

אני דווקא מאמין באטלנטה. זה לא רק ראיין וחוליו ג'ונס יש להם גם משחק ריצה נהדר שלא היה קיים בשנים האחרונות. נכון שההגנה בעייתית עבור קונטנדרית אבל הם הראו המון שיפור מאז שבוע החופש. בכלל המאזן שלהם משקר כלפי מטה הם בקלות יכלו להיות 3-12.

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

מאז 2008 כשהוא נכנס לליגה למאט רייאן יש 15 חטיפות ברד זון. באותה תקופה בלבד לאילי מאנינג יש 24 לדרו בריס יש 19 , ג'ו פלאקו 16 וטום בריידי 16. מה יש לכולם שלו אין? טבעת אליפות. תדמית היא תמיד עניין של התוצאה הסופית. גם הוא יכול לשנות אותה. עכשיו לגבי איבודים כאלו כשה"כסף על השולחן" בוא ניקח רבע רביעי כשההפרש הוא של עד 7 נקודות לכאן או לכאן. מאט ריאן – 5, טום בריידי – 5. פשוט לוזר הבריידי הזה אי אפשר לסמוך עליו.

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

ועוד קטע תדמיתי קטן. לג'ו מונטנה יש בקריירה 33 דרייבים מנצחי משחק. אותו מספר בדיוק שיש למאט רייאן שעשה את זה בתשע עונות לעומת ה-16 של מונטנה.

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

דרייבים מנצחי משחק זה אחד הנתונים היותר מטעים לטעמי. ק"ב טוב מראש ידאג שהקבוצה שלו לא תגיע למצב שבו היא צריכה דרייבים כאלו. הייתי שמח אם היה אפשר לקבל איזה נתון של אחוזי הצלחה בדרייבים בפיגור 7 ומטה ב-8 הדקות האחרונות, זה היה נותן אינדיקציה יותר טובה.
כמובן, לגבי הקטע התדמיתי אני מסכים איתך לגמרי. בתכלס ראיין היה מרחק הולדינג שלא נשרק מלהגיע לסופרבול באותה עונה

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

בסדר. ההגדרה מה היא כאן הצלחה יכולה להיות קצת גבולית בגלל בעיטות שערי שדה שרק מצמצמות אבל ניקח את זה כמכלול.
מאז 2008 הפאלקונס עשו נקודות ב-39.3% מהדרייבים מהסוג שציינת (למעט שני מקרים שבהם בעטו שער שדה מצמק ואחד שהחמיצו בעיטת XP הם גם השוו או הובילו אחריהם). על אותה סקלת זמן הם הקבוצה החמישית באפקטיביות שלה בדרייבים מהסוג הנ"ל אחרי הקולטס, הליונס הסיינטס והקאובויס.

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

חוזר לקטע התדמיתי – טוני רומו נחשב על ידי רבים ללוזר..

ק. 26 בדצמבר 2016

שריקת PI של שרמן על חוליו ג'ונס השנה וכבר היה לך עוד אחד לסטטיסטיקה

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

ודרך אגב לא קשור לדיון אבל בעקבות החיפוש הנה עוד נקודה שאתה מציין די הרבה. הרקורד של הצ'יפס של אנדי ריד בדרייבים כאלו הוא 3 מ-17.

AdamB 26 בדצמבר 2016

במבחן העין, מתי ראית את מאט ראיין מגיע למשחק פלייאוף \ או משחק מחוף לחוף מול קונטנדרית
אחרת ונותן קליניקה. האם אתה מדמיין אותו מגיע עוד חודש לגמר האנפיסי בדאלאס לוקח את הקבוצה על הגב, ונותן משחק היסטורי? לפי התרשמותי הלא מקצועית הוא פשוט לא בנוי מהחומרים הללו.

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

אני לא מאמין ב"חומרים" כאלה. אם הוא מסוגל לעשות זה בעונה הסדירה (והוא עשה הרבה מאד פעמים) אז אין סיבה שהוא לא יצליח גם בפלייאוף. באמת עד עכשיו רוב ההופעות שלו היו חלשות (למעט ההפסד לניינרס שנגמר על הגול-ליין) אבל נמדובר במדגם קטן. לדעתי הוא מסוגל לקחת את הקבוצה על הגב. לגבי ההגנה של הקבוצה (בטח מול דאלאס) זו כבר שאלה אחרת.

AdamB 26 בדצמבר 2016

אני חושב שרמת הexcution של ספורטאי במשחקים חשובים היא דבר שקשה לראות בסטטיסטיקה
יבשה. כלומר ברור שלאורך זמן סטטיסטיקה מתיישרת, אבל היא לדעתי לא יכולה לנבא במדויק איך מאט ראיין ישחק אם וכאשר
אטלנטה יגיעו לגמר האנאפסי בדאלאס או למשחק בלאמבו ב 5 מעלות פרנהייט.
יש בספורט גם אלמנט של להתעלות ברגעי אמת, ועד היום לא ראיתי אותו עושה את זה.

AdamB 26 בדצמבר 2016

רק תיקון – העונה כמובן אטלנטה כבר לא יגיעו לשחק בגרין ביי כיוון שהביתיות אצלכם..

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

אצלנו אין שום ביתיות בפלייאוף העונה (למעט זו שעל הספה) בדיוק כמו אצלכם.

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

אף אחד לא מדבר על הסטטיסטיקה היבשה שלו. רמת הביצוע שלו ברגעי האמת עמדה למבחן גם בעונה הסדירה די הרבה פעמים והוא הראה שהיא בהחלט קיימת. מצחיק שאתה מזכיר את גרין ביי כשבמפגש מולם העונה ראיין התעלה בצורה מרשימה בדקות הסיום. אין ויכוח שב-5 משחקי פלייאוף עד עכשיו רמת הביצוע הזו לא הייתה מספקת. אבל לדעתי אסור להסיק מכך על ההופעות העתידיות שלו.

ב"פ 26 בדצמבר 2016

מאט רייאן הפסיד שלושה משחקי פלייאוף כשבכולם הקבוצה שלו פייבוריטית. וזה, מה לעשות הוא קצת יותר מרכזי ברזומה. שיאן הדרייבים המנצחים ברבע הרביעי הוא פייטון מאנינג, לא בדיוק עוזר לו להתנער מהכתם

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

שנספור כמה משחקי פלייאוף בהם הקבוצה פייבוריטית בריידי הפסיד באותה תקופה?
עזוב את זה שהם היו פייבוריטים רק בשניים מתוך ארבעת משחקי הפלייאוף שהפסיד, ששניים מהם היו בחוץ וההפסד תמיד היה לקבוצה שהגיעה לסופרבול (ופעמיים לאלופה שבדרך).
נכון הרקורד שלו בפליאוף לא מדהים אבל זה לגמרי לא רק עליו.

בני 26 בדצמבר 2016

אם רזומה הפלייאוף של בריידי היה כולל רק את הרקורד שלו בשנים האלו הוא בהחלט היה עם אותו מוניטין של רייאן. מה לעשות שיש לו רקורד משנים אחרות שקצת מכסות על זה.

אטלנטה היתה פייבוריטית כבדה מול אריזונה (עם כל הכבוד לביתיות) והיתה פייבוריטית בביתה מול גרין ביי. בכל המשחקים האלו הוא אולי לא היה האשם היחיד אבל הוא שיחק מזעזע בשלושתם (אני לא מדבר על המשחקים ב2012) והיה אחת הסיבות העיקריות להפסד. אתה יודע גם פייטון הפסיד לאלופות בדרך או לכאלו שהגיעו לס"ב. ככה זה בפלייאוף,

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

הליין של וגאס מייצג פחות או יותר את דעת ההמון. אריזונה היו פייבוריטים ב-2 ומול גרין ביי אטלנטה הייתה פייבוריטית ב-1.5. בשני המקרים זה ליין די צמוד כך שאי אפשר להגיד שאחת הקבוצות הייתה פייבוריטית מובהקת. אני לא בא לטעון שאין לו מה להוכיח אבל אם אנחנו מדברים עליו באותה נשימה כמו פייטון מאנינג אז מצבו טוב.

פרקש 27 בדצמבר 2016

לא נראה לי שמישהו דיבר עליו באותה נשימה כמו פייטון מאנינג.. רק נתנו את פייטון כדוגמה

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

זה בסדר אף אחד לא משווה וגם לא ישווה בין מאנינג לריאן.

תומרג 26 בדצמבר 2016

עידו, או שאתה בנאדם חולה (במובן הבריא של המילה, כן?), או שאתה מכיר אתר שמנגיש את הסטטיסטיקות האלו.
אם זה השני אז אודה לך אם תשתף.

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

הראשון לא סותר את השני :-)

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

כן אני חולה ומאד.
הכל זמין בפרופוטבול רפרנס.
http://www.pro-football-reference.com/

תומרג 26 בדצמבר 2016

וואו!!
איזה אתר כיפי
תודה

austaldo 27 בדצמבר 2016

יש שקרים, יש שקרים גדולים ויש סטטיסטיקה.
אין דין חטיפה ברד זון במישחק נגד קבוצה מהחטיבה השניה כדין חטיפה ברד זון במישחק פלייאוף. אין דין חטיפה ברד זון כשאתה בדאון רביעי ולאינקומפליט וחטיפה יש את אותה משמעות לבין חטיפה בדאון ראשון על הגול ליין כשאתה יכול לזרוק החוצה או אפילו לקחת את הסאק.
בשורה התחתונה, אם מאט ראיין היה נחטף ברד זון כמו בריידי, איליי או פלאקו אז אולי גם לו היתה טבעת.

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

זה משפט שמאד נוח לשלוף אותו כשהוא לא מסתדר עם התמונה שיש לנו בראש. למאט רייאן אין אינטרספשן ברד זון בפלייאוף. אתה יודע למי יש? לקורט וורנר ועוד בסופרבול שהפכה לפיק-סיקס. זה לא אומר הרבה. נחש מה גם שתיים מהחטיפות של ריאן שציינת למעלה במצבים מכריעים הגיעו בדאון רביעי. בדיוק כמו נניח אצל בריידי (שדרך אגב כפי שאתה בודאי זוכר גם מסר אינטרספשן ברד זון בסופרבול). ברור שריאן חייב להוכיח את עצמו בפלייאוף כי הוא נכשל שם פעם אחר פעם עד עכשיו. אבל משם ועד להפוך אותו ללוזר שאתה מצייר יש דרך ארוכה.

austaldo 27 בדצמבר 2016

בלי לשים לב נתת דוגמא נהדרת למה המשפט הזה נכון. לבריידי היתה חטיפה ברדזון בסופרבול (שקרתה בגלל שכריסטיאן פורייה הטייט אנד רץ ראוט הפוך ממה שהוא היה אמור לרוץ, אבל לא משנה), אבל כל מי שראה את המישחק יודע שזו היתה אחת ההופעות ההרואיות של קווטרבק בסופרבול. פעם אחרי פעם ההגנה המהוללת של ביל בליצ'יק קרסה ונתנה מהלך גדול להתקפה של קרוליינה (אתה תראה למשל בדף הסטטיסטיקה טאצ'דאון של 85 יארד של מוחסין מוחמד. מה שלא תיראה זה את הסייפטי והקורנר של ניו-אינגלנד מתנגשים אחד בשני ומאפשרים לו לטייל 65 יארד לאנדזון) ופעם אחרי פעם בריידי תיקתק עוד דרייב והחזיר את היתרון.

דבר שני – תראה לי בבקשה איפה בדיוק ראית שקראתי למאט ראיין "לוזר"? הפסקתי להשתמש במילה הזו לפני המון זמן, אין כמעט שחקנים שמגיע להם התואר הזה. אמרתי בדיוק את מה שאתה אמרת בשורה האחרונה – חובת ההוכחה עליו. זהו.

Amir A 27 בדצמבר 2016

אח, החטיפה הזו של בריידי ברדזון היתה אחד הרגעים היפים של חיי הנישואין שלי. כשאישתי, שפוטבול מעניין אותה בדיוק כמו שאותי מעניינת תעשיית ניפוח הבלונים בדרום מזרח טאג'יקיסטאן, התחילה לקלל את בריידי כמו אחרון הסוורים בנמל של ניו-הייבן. לרגע שם חשבתי שהנה, יש סיכוי שהיא תתחבר לספורט. אבל איפה. שלום יבוא בין נתניהו ואבו מאזן לפני כן.

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

אה בכלל חשבתי על הסופרבול מול סיאטל שם הוא זרק ישר לידיים של ליין כדור שהוא היה חייב לזרוק החוצה (או לקחת את הסאק כמו שאמרת). אבל זאת לא הנקודה. הבאתי אותו ואת וורנר כי בשני המקרים הם נתנו הצגה נהדרת למרות החטיפה הנוראית. אז נכון לא אמרת לוזר (ולכן גם כתבתי מצייר ולא אומר) אבל זה מה שמשתמע כשאתה אומר שהסמל שלו זה חטיפה ברד-זון כשהכסף על השולחן. אז הנה בריידי מסר פעמיים חטיפות כאלו כשהכסף על השולחן הכי גדול שיש ואין ספק שזה הכי רחוק שיש מלהיות הסמל המסחרי שלו. ועכשיו גם נזכרתי בזאת לידיים של צ'מפ ביילי שהלכה כמעט כל הדרך חזרה ודי גמרה את המשחק אז בכלל. מה שאני מנסה להגיד שזה לא הוגן כלפי ראיין כי הוא לא עושה את זה יותר מאחרים. להיפך יש לו יכולת להוביל את הקבוצה ולחזור מהקבר בדיוק כמו שאר הגדולים. רק מה הוא חייב לעשות את זה גם בפלייאוף.

austaldo 27 בדצמבר 2016

אז התווכחת עם מה שמשתמע ולא עם מה שאמרתי. סבבה. אני עומד אחרי מה שאמרתי – לפרשנות אתה אחראי.
בשורה התחתונה אריאל שאל למה לא מאמינים במאט ראיין ועניתי על זה שמאט ראיין עדיין לא הראה שאפשר להאמין בו. אני חושב שאנחנו מסכימים על זה.

נגד סיאטל המהלך התחיל מחוץ לרד זון, והחטיפה של צ'אמפ ביילי לא היתה בסופרבול – לא שזה משנה. אם אתה מתעקש אז היתה לו עוד אחת בגמר ה AFC נגד סן דייגו ב 2007

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

תכלס מסכים לגבי השורה התחתונה. עד שהוא לא ייתן הופעה בפלייאוף לא יאמינו בו. הפריעה לי באמת השורה על החטיפות ברד זון (שאותה כן אמרת).
המהלך נגד סיאטל יצא בסביבות קו ה-10 והיה מסירה קצרה ולחלוטין על בריידי . החטיפה השנייה אבל גם הייתה בפלייאוף (זה היה מוזר אם הברונקוס והפאטס היו נפגשות בסופרבול) ויחד עם זו מול הצ'ארג'רס – ממש אילי מאנינג הברייידי הזה.

עמי ג 27 בדצמבר 2016

לא כל מי שנותן "הופעות" בפלייאוף הופך לקווטרבק עלית.
גם לקייפרניק היו הופעות מצויינות בפלייאופים של 2012 ו-2013.
לראיין יש השנה קבוצה שלמה (יחסית) ואטלנטה היא קונטנדרית רצינית מאוד. גמר חטיבה בינה ובין דאלאס יהיה משחק פיצוץ. (אם יהיה).

austaldo 26 בדצמבר 2016

ואגב, יש הבדל גדול בין הפציעה של קאר שהיתה חוסר מזל לבין הפציעה של קארסון פאלמר נגד פיטסבורג שהיתה התנקשות מכוונת

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

נכון, אבל שברון הלב לאוהדים אותו הדבר

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

לגבי הפיינליסטיות שמפספסות את הסופרבול: באקס וריידרס שנה אחרי הראמס והפטריוטס. בסה"כ זו הפעם החמישית בהיסטוריה שזה קורה.

אדם בן דוד 26 בדצמבר 2016

רקס כבר פוטר תודה לאל?

או שזאת השערה שלך?

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

אין מצב שהוא ימשיך. הוא מסוכסך עם הבעלים וכמובן שהקבוצה נראית זוועה. הייתי בטוח שהוא יפוטר כבר השבוע אבל אולי יחזיק עד יום שני השחור

אדם בן דוד 26 בדצמבר 2016

אתה שוכח שמדובר בבפאלו

בכל מקרה רקס החליף את דאג מארון- שהגיע מסירקיוז.

העמיד בובה של קבוצה ואם היה לו את טיירד במקום את מנואל- קרוב לוודאי שהיה מגיע סוף סוף לפלייאוף
עם זאת, הואיל והוא עזב כמו מניאק. הלוואי והחיים שלו יראו כמו הג'אגוארס.

ג'יאלי היה לפני והסריח במשך שתי עונות ואז עבר להסריח בהתקפת הג'טס.

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

אתה צודק, התבלבלתי בשם. זה כמובן דאג מארון שעכשיו בג'קסונוויל

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2016

כמו שחשבתי, ראיין לא החזיק מעמד עד יום שני השחור

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

עכשיו גם את זה הרסו לנו. מי כבר נשאר לפטר? כבר איבדתי תקווה שהקולטס יעיפו את פאגאנו או הבנגאלס את לואיס.

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

העונה הזו הופכת למבאסת יותר ויותר משבוע לשבוע. לא זוכר מתי היה מחזור אחרון עם כל כך הרבה משחקים חסרי משמעות. שיתחיל כבר הפלייאוף (או אם אפשר לדלג ישירות לדיביז'נל).

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

תמיד המחזור האחרון הוא כזה. בוא נקווה שדטרויט יפסידו היום, ככה שהמשחק בינם לבין גרין ביי יהיה פלייאוף לכל דבר. הבאסה זה כל הפציעות שהורסות את הפלייאוף

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

עזוב אני מקרה אבוד השנה. אפילו כשאנחנו מצליחים להרוס לסיהוקס אני לא מסוגל ליהנות.

ק. 26 בדצמבר 2016

לפחות האוהדים הנייטראלים שהיו פה בעד אריזונה, נהנו גם ממשחק טוב מאוד וגם מהתוצאה (החיבוק של פיצג'ראלד עם אריאנס בסוף היה יופי של תמונת סיום).
צדק פואטי עם התיקו החד צדדי מוקדם יותר העונה

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

האמת שגם אותי זה ריגש.
רק שיודיע עכשיו שהוא חוזר בשנה הבאה.

רוני 26 בדצמבר 2016

היה משחק טוב, אבל לא היה לקארדס על מה לשחק וכבר התאכזבתי כל כך הרבה שזה לא הזיז לי הרבה.
בכל מקרה, היה טוב לראות שלא שכחו איך לשחק פוטבול באריזונה והיו כמה ניצוצות. ההתקפה של אריזונה הייתה מעודדת מאוד. אבל המשחק היה סביב מי יותר חלש, קו ההתקפה של סיאטל (מחצית ראשונה) או הסקונדרי הפצוע של אריזונה (מחצית שנייה).
לפחות שנה הבאה יש משחק בלונדון..

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

תיארת את ההרגשה שלי במדויק.

ק. 26 בדצמבר 2016

הבעיה היא גם שהם עשו שינויים וייתרו לגמרי את סדדרת המשחקים של 20:00.
כל המשחקים שיש להם משמעות בסדרה השנייה ובלילה.
וגם פה, לא סביר שהרכב 12 הקבוצות ישתנה

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

בסדר, זה כדי לשמור על ספורטיביות מסוימת, דווקא הגיוני. אישית הייתי מעדיף שהיו עושים כמו ביום האחרון בבייסבול – כל המשחקים כולם באותה שעה. לא היה קורה כלום אם כל המשחקים היו בשעה 3 שעון מזרחי, נניח.

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

יש את הפאטס מול הדולפינס בראשונה (וזהו).

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

לדעתי גם זה יזוז לסדרה השניה

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

לא. כבר הודיעו.

ק. 26 בדצמבר 2016

אני כוסס ציפורניים לגבי זהות המנצחת במשחק הזה.
למיאמי הייתה עונה מוצלחת אבל המאזן שלהם מטעה לדעתי והרבה משחקים ניצחו בקושי ועם מזל (אפילו את קליבלנד בזכות החמצת פילדגול שלהם). מבחינת יכולת אני לא חושב שפילדלפיה למשל, פחות טובים – הם הפסידו הרבה משחקים צמודים ועם מאזן פחות טוב.
למי שעובד בשעון ישראל מחסור במשחקים טובים בסדרה הראשונה פחות טוב, כי כמה אפשר להספיק לראות בקונדנס או במוקלט בבוקר.
הכל ב-22:00 ישראל אני קונה

יריב 26 בדצמבר 2016

לא פלייאוף לכל דבר, יכול להיות תיקו. זו אפילו תוצאה טובה לשתי הקבוצות (שתיהן עולות לפלייאוף).

עומרי 26 בדצמבר 2016

כרגיל מעולה. קרולינה לא איבדו חצי מקו ההתקפה שלהם לפרישות/פציעות/FA?

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

לא ממש.
קאליל נפצע באמצע העונה כשהם הסריחו. מייקל אוהר סיים את העונה מוקדם אבל הוא גם בעונה שעברה היה החוליה החלשה.

יובל 26 בדצמבר 2016

"זה שיש לך ק"ב הול אוף פיים מאחורי הסנטר משפיע בדרכים שקשה לנו לכמת".

אפשר לכמת את זה בצורה קלה מאוד – 2 הפסדים בשנה שעברה, 7 ואולי 8 השנה.

כל זאת למה? כי פייטון אולי הסריח בשנה שעברה אבל ידע להתעלות בזמן כדי להציל משחקים.
לפחות בשישה משחקים שאני זוכר – נגד קליבלנד, קנזס סיטי, אוקלנד, מינסוטה, סאן דייגו במשחק העונה הסדירה האחרון ופיטסבורג בפלייאוף – דנבר היו בפיגור ברבע הרביעי וניצחו את המשחק. אלה בדיוק המשחקים שאותם דנבר הפסידו בשנה הנוכחית.

Maldini 26 בדצמבר 2016

מי שהתעלה במשחקים האלה זה לא פייטון מאנינג שסיפק ברובם בקושי דרייב אחד נורמלי אלא ההגנה שכפתה איבודים ו-Pick 6's, בדרך כלל ב-5 דקות אחרונות של משחקים, וזה קרה לאורך כל העונה, כולל בפלייאוף, כולל בסופרבול.

אלוויי קצת חטא בקיץ שחשב שהנוסחא הזו יכולה להמשיך לעבוד (אם כי ברור לי שהוא לא חלם שמשחק הריצה שהוא הטריידמארק של קוביאק לא יתניע) כי היה ברור שזה לא SUSTAINABLE וכל הקיץ אמרתי לכל מי שרצה לשמוע שדנבר לא יהיו השנה בפלייאוף בגלל שזה פשוט לא ריאלי לבנות על כך שכל ה-BREAKS AND BOUNCES יילכו איתך. ואם להיות הוגן הם הלכו עם דנבר יותר מכפי שתיארתי (קרוליינה, אינדי, ניו אורלינס) אבל זה לא שינה את השורה התחתונה. קבוצה שמעלה את טרבור סימיאן ו-OL בוטום 3 בליגה לא יכולה לחלום על פלייאוף ב-NFL של 2016

יובל 26 בדצמבר 2016

דרייב אחד נורמאלי זה בדיוק מה שהיה חסר לכם גם נגד ס"ד השנה, וגם נגד אטלנטה, וגם נגד קנזס סיטי, וגם נגד טנסי. איפה הייתם נמצאים עכשיו עם 4 הנצחונות האלה?
העובדה היא שהשנה גם כשההגנה היתה מצויינת , נניח כמו במשחק נגד נ"א בו הם אשכרה החזיקו אותם על פחות נקודות מאשר בפלייאוף שנה שעברה, לא היה מי שינצל את זה בצד התקפי.
מה היה חסר לכם "גם" במשחק הזה? בדיוק. שני הדרייבים הנורמאליים של פייטון מהפלייאוף נגד אותה קבוצה.

Maldini 28 בדצמבר 2016

אתה מתעלם ממהלכים הגנתיים קריטיים משני משחק שקרו במשחקים שהזכרת בעונה שעברה ולא חזרו על עצמם העונה.

– מול אוקלנד: המהלך שניצח לדנבר את המשחק היה PICK 6 של כריס האריס ביתרון 9-7 כשאוקלנד באמצע המגרש בעיצומו של דרייב כש-FG מספיק לה כדי לעלות ליתרון (פייטון נחטף פעמיים ע"י וודסון, כולל ברדזון).

– מול קנזס היה לפייטון אמנם דרייב נהדר (אחרי משחק מזעזע שכלל פיק 6 של מרקוס פיטרס) שהשווה את התוצאה עם 40 שניות על השעון, אבל שוב, מה שניצח את המשחק היה החזרת פאמבל של רובי. אם לא המהלך הזה אנחנו כנראה הולכים להארכה ובארווהד ולאור איך שפייטון והזרוע שלו נראו באותו ערב אני לא חושב שהסיכויים היו בצד של דנבר

– מול פיטסבורג בפלייאוף: שוב הכלום בפיתה הרגיל עם 0 TDs התקפיים, הסטילרז שולטים לאורך כל המשחק עד שבאמצע הרבע הרביעי דימארקוס וור כופה איבוד בתוך ה-30 יארד ליין של הסטילרז ועל מגרש קצר מצליחים לגרד TD בריצה תוך כדי ש-CBS חותכים לארצ'י מאנינג על סף דום לב בבוקס

כל המהלכים האלו לא קרו העונה במשחקים המדוברים של השנה (סן דייגו, טנסי, אטלנטה. את קנזס אין לי מושג למה הזכרת כי זה היה המשחק הכי טוב של סימיאן בקריירה וההגנה הפסידה אותו בצורה לא אופיינית עם כניעה לדרייב של 80 יארד לנודל ארם עם 2 דקות על השעון, אלא אם התייחסת למשחק האחרון שגם הוא האמת לא צריך להיות רלוונטי כי זו שוב הייתה תצוגה הגנתית מחרידה בסטנדרטים של דנבר). העצירות כן האיבודים לא. במיוחד לא בשטח של היריבה ובמיוחד לא TD's הגנתיים. במשחקים שהם כן הגיעו (ניו אורלינס, אינדיאנפוליס, קרוליינה) – זה הספיק לניצחונות. בדיוק כמו שזה הספיק בעונה שעברה.

יובל 28 בדצמבר 2016

לפחות לגבי המשחק נגד פיטסבורג אתה בוודאות טועה, הפאמבל ריקאברי היה על ה-35 של דנבר. פייטון לקח את הדרייב הבא 65 יארדס כולל השלמה של דאון שלישי ו-12 קריטי לבני פאולר וכולל 2 פוינט קונוורשן. זה היה הטד דרייב היחיד של דנבר במשחק, כמו שאמרתי, הוא בא בדיוק ברגע הנכון.

הזכרתי את המשחקים האלו כי כל המשחקים האלו נגמרו בהפרש של טד, ובכל המשחקים האלו ( אולי למעט קנזס באמת ) ההגנה עשתה מספיק בשביל לנצח את המשחק. גם נגד נ"א, גם נגד טנסי ( 88 יארדס במסירה למאריוטה, 13 נק' חובה בלבד. אי אפשר כמעט לשחק יותר טוב מזה מול יריבה שמתמודדת על הפלייאוף במשחק חוץ ) , גם נגד ס"ד ( 2 פאמבל ריקבריס, 178 יארדס בלבד לריברס ) וגם נגד אטלנטה במשחק שבו פקסטון לינץ' שיחק.

Yah 27 בדצמבר 2016

מסכים עם מלדיני. דנבר לא הייתה מנצחת את הפטריוטס אם הספיישל טים וההגנה לא היו כופים איבודים עמוק בשטח של ניונאינגלנד שתורגמו לנקודות (במשחק הראשון גם השופטים מאןד עזרו להם). כנל בסופרבול נגד קרוליינה.
זה לא משהו שחוזר כל שנה

יובל 28 בדצמבר 2016

הם גם לא היו מנצחים משחק אחד השנה בלי העזרה של ההגנה. אולי בעצם משחק אחד, נגד סינסנטי.
התרומה של ההגנה שלהם זה GIVEN. ההבדל הוא שהשנה ההתקפה לא נתנה אפילו את המינימום שנתנה בשנה שעברה.

בוב השקט 26 בדצמבר 2016

נכון מאד.
בתור אוהד דנבר השנה הזאת הייתה קשה לצפייה (למרות שהמשחק שראיתי באיצטדיון, מול יוסטון, היה שונה) – בעיקר הידיעה הזאת שאם לא נגיע לרבע הרביעי ביתרון יחסית גדול, לא ננצח כי אין מי שייעשה את זה (חוץ מהפוקס החד פעמי מול ניו אורלינס).
פייטון אולי היה נוראי רוב הזמן בשנה שעברה אבל בכל רגע נתון היה בו דרייב אחד מהיר ומוצלח. לסימיאן (ובטח ללינצ') אין את זה כרגע.

עמי ג 26 בדצמבר 2016

אוקלנד עוד יכולים לזכות בסיד 1 ב-AFC. לדנבר נשאר לשחק נגדם רק על הכבוד, ומיאמי תרצה לנצח את הפטס בבית כדי לנסות להגיע למשחק מול יוסטון בפלייאוף.
הפציעות מאוד מבאסות. שלוש קבוצות ב-AFC מגיעות לפלייאוף עם ק"ב מחליף.
המשחק של יוסטון נגד הבנגלס היה די זוועה. נראה שיוסטון שוב הולכת להיות שטיח בשבוע הוויילד קארד.
ה-NFC חזק יותר וצמוד יותר אבל כל אחת משלוש הקבוצות המובילות ב-AFC (פטס, פיטס, קנזס) יכולה ללכת עד הסוף. וגם אוקלנד עוד לא אמרה את המילה האחרונה.
המשחק היחיד שבאמת מעניין בשבוע הבא יהיה בדטרויט. בכלל לא בטוח שגרין ביי תנצח.

פרקש 27 בדצמבר 2016

מצטער אבל לדעתי לומר שמשחק נגד דנבר בלי קורטובק פותח יותר קל מאשר משחק נגד מיאמי(שהיא בעצמה משחקת בלי קורטובק פותח) זה פשוט לא נכון

ניינר / ווריור 26 בדצמבר 2016

סססססאמק הניינרס האלה. נזכרו להצליח בהמרה לשתי נקודות מתי שהכי היו צריכים להיכשל בזה. אבל ממילא, הם יחרבנו את בחירת הדראפט הזו, בין אם ראשונה או שנייה.

Maldini 26 בדצמבר 2016

אל תתבאס, שבוע הבא ג'ד יפטר את באלקי וייתן את המפתחות לצ'יפ לעשות מה שבראש שלו

בחדשות אחרות – התחלת להיפרד מקרלוס הייד?

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

זה רק ה-MCL ויש שמועות שבאלקי הולך לאלווי בברונקוס.

Maldini 26 בדצמבר 2016

מה זה משנה אם זה רק ה-MCL או רק הציפורן, יש לשחקן הזה קצת כישרון וזה ידוע שכישרון וצ'יפ קלי הם לא חברים טובים אז טרייד תמורת בחירת סיבוב תשיעי זה לא שאלה של אם אלא של מתי

ושמעתי את השמועות האלה, הם חברים טובים ומשחקים גולף כל האוף סיזן, אם אלוויי זקוק לקאדי אני לא מתנגד

עידו ג. 26 בדצמבר 2016

:)

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2016

השאלה מתי ג'ד יפטר את עצמו

יובל 26 בדצמבר 2016

"לגבי קנזס – תשמעו, בתור אוהד פטס אני רשמית טיפה מפוחד"

תגיד לי שלא התפוצצת מצחוק כשכתבת את זה. רק מלהיזכר ב-2 מינט דריל של אלכס סמית' מהפלייאוף שעבר אני מתפקע מצחוק.

צחי 26 בדצמבר 2016

בוא נגיד ששנה שעברה הם היו הרבה יותר קרובים לנצח את הפטס בפלייאוף מאשר אינדי היו בחמש השנים האחרונות.

יובל 27 בדצמבר 2016

המשחק האחרון בין נ"א לקולטס נגמר ב-7 הפרש (34-27), בדיוק כמו ההפרש במשחק בין נ"א לקנזס (27-20 ), אבל כנראה שמתמטיקה היא לא הצד החזק שלך…
גם מבחינה מהותית בשני המשחקים לא הקולטס ולא קנזס היו קרובים לנצח. בשני המקרים הובקע טד מצמק לקראת הסיום שלא שינה את התוצאה הסופית.

צחי 27 בדצמבר 2016

בחיי שאתה ליצן.
היו קרובים לנצח את הפטס – בפלייאוף

שני משחקי הפלייאוף האחרונים בין הפטס לקולטס נגמרו ביותר מעשרים הפרש.
אחד מהם – משחק שזיכה את הקולטס בדגל מפואר באולם – בקרוב לארבעים.
אבל כנראה שליצנות זה הצד החזק שלך.

לגבי המשחק ההוא נגד הצ'יפס, אם לא מהלך מזליקי אחד בדקות הסיום הצ'יפס היו מקבלים את הכדור חזרה לפני סוף המשחק.
אבל את זה יודע מי שצופה במשחקים, לא בודק תוצאות באינטרנט.

צחי 27 בדצמבר 2016

ולא, למשחק באוקטובר ששוחק באינדי וגם בו הם הפסידו די בקלות,
אין הרבה קשר למשחק פלייאוף חורפי בפוקסבורו, שבו הצ'יפס היו לגמרי בעניינים, עוד לפני שהגיע טייריק היל.

צחי 27 בדצמבר 2016

ואם כבר עונה רגילה – נדמה לי שלא תתקשה לזכור מה קרה בפעם האחרונה שהפטס ביקרו בבית של הצ'יפס.
יחי ההבדל הקטן בין המשחק ההוא לניסיונות העלובים של אנדרו לאק לנצח את הביג בויז של ה-AFC.

יובל 28 בדצמבר 2016

זה יפה שאתה כותב שלוש הודעות ברצף ואחר כך מאשים אותי באובססיביות. מה נגיד, לוגיקה זה הצד החזק של טרול כמוך.
"הצ'יפס היו לגמרי בעניינים"? משעשע. אני זוכר שהצ'יפס פיגרו במשחק הפלייאוף 27:13 כמעט כל הרבע הרביעי, עד ששמו טד חסר כל משמעות דקה לסוף , אחרי "2 מינט דריל" שלקח 5 דקות ו-16 מהלכים. אבל כנראה שההבנה שלך בפוטבול שווה בערך לרמת התחביר שלך. תהנה מהשנה, אולי סופסוף תיקחו אליפות אחת בלי לרמות.

פרקש 27 בדצמבר 2016

אני הסכמתי איתו. טייריק היל משאיר אותך המון מכמה שהוא טוב

פרקש 27 בדצמבר 2016

המום*

AdamB 26 בדצמבר 2016

מוכן בשלב זה להמר שגרין ביי מגיעים לגמר האנאפסי לפחות.
הקבוצה הזאת שווה שני נצחונות פלייאוף. אהרון רודג'רס משאיר אותך עם לסת שמוטה כל פעם
מחדש.

דור 26 בדצמבר 2016

לגבי גרין ביי
זה לא הגורם היחיד ואולי גם לא המשמעותי ביותר אבל אחד הגורמים לדעתי הצנועה להבדל גדול בין גרין ביי של לפני כמה שבועות לעכשיו הוא המערכים (פורמיישנים) של ההתקפה.
עד לפני כמה שבועות גרין ביי עלו רוב במשחק באותו המערך שמנסה בעיקר לנצל את הכשרון שלהם בהתקפה.
אחרי שהגיעו מים עד נפש ומקארתי היה צריך להראות שהוא לא אפס הם התחילו להכניס מערכים שונים שביחד עם הכישרון הפכו את ההגנה נגדם להרבה יותר קשה.

עמי ג 26 בדצמבר 2016

המהלך האחרון של פיטסבורג הצליח בסוף. אבל זו היתה טעות גדולה של ביג בן לא לחפש מישהו בתוך האנד זון. עם 15 שניות ובלי טיים אאוט לעצור שעון זה היה יכול להיגמר בדמעות. אם בראון לא מצליח להושיט את היד, או שהיה מפמבל את הכדור הרייבנס היום בדרך לפלייאוף.

Yavor 27 בדצמבר 2016

מישהו יודע מה אומרים שוברי השיוויון לכרטיס הווילד קארד האחרון?
יכולים להיות השיוויונים הבאים:
1. דטרויט-טמפה
2. גרין ביי-טמפה
3. דטרויט-רדסקינס
4. גרין ביי-רדסקינס
5. דטרויט-טמפה-רדסקינס
6. גרין ביי-טמפה-רדסקינס
7. דטרויט-גרין ביי-רדסקינס

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

1. דטרויט
2. גרין ביי
3.לא אפשרי (התיקו צריך להיות בין גרין ביי לדטרויט ואז שלוש באותו מאזן)
4. לא אפשרי
5. דטרויט
6. גרין ביי ובסיטואציה מאד מסוימת של תוצאות משחקים טמפה ביי.
7. גרין ביי אלופת בית ודטרויט ווילד קארד.

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

סליחה אפשרי גם שיהיה תיקו של וושינגטון ושטמפה ביי יפסידו ואז:
3. דטרויט
4. וושינגטון

תומרג 27 בדצמבר 2016

כלומר פרקטית טמפהביי לא יהיו בפלייאוף וגרין ביי כן

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

רק אם הרדסקינס מפסידים לג'ייאנטס

קואלה בר 27 בדצמבר 2016

איך 5,6 אפשריים בכל?

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

אם הרדסקינס מסיימים בתיקו עם הג'ייאנטס והבאקס מנצחים.

קואלה בר 27 בדצמבר 2016

תיקו נחשב לחצי נצחון חצי הפסד?

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

בדיוק

Yavor 27 בדצמבר 2016

תודה עידו.
מכאן ניתן להבין שאם וושינגטון לא מנצחים אז דטרויט עולים בכל מקרה.

Yavor 27 בדצמבר 2016

ושטמפה באמת כמעט בטוח בחוץ.

austaldo 27 בדצמבר 2016

לפי הפלייאוף משין של ESPN אין שום תסריט שמעלה את טמפה. זה בין וושינגטון, דטרויט וגרין ביי.
אם וושינגטון מפסידה היא בחוץ והמישחק בין דטרויט לגרין ביי הוא רק על מיקום ועל הביתיות בשבוע של הוויילד קארד – מי תעלה כראש הבית ומי וויילד קארד.
אם וושינגטון מנצחת אז היא עולה כוויילד קארד והמפסידה בין דטרויט לגרין ביי בחוץ. אלא אם כן המשחק מסתיים בתיקו ואז שוב גרין ביי ודטרויט עולות (גרין ביי תהיה ראש בית במיקרה כזה)… מצב מאוד מעניין, כי זה יהיה הסנדיי נייט והם יעלו כשהם יודעים מה וושינגטון עשתה, ככה שאם וושינגטון תנצח האינטרס של דטרויט וגרין ביי יהיה לבעוט כדורים ליציע … :)

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

יש סיטואציה הזויה במקרה וגרין ביי מפסידים וטמפה ביי מנצחים אבל היא כוללת תוצאות משישה משחקים נוספים שגולת הכותרת שלהם היא תיקו ביו הרדסקינס לג'ייאנטס. ואפילו אם זה יקרה אז דרוש גם ניצחון של הניינרס… שיהיה בהצלחה.

austaldo 27 בדצמבר 2016

וואלה? תיקו בין הרדסקינס לג'יאנטס בדקתי, אבל ניצחון של הניינרס על סיאטל היה קצת גדול עלי לבדוק גם את זה

austaldo 27 בדצמבר 2016

זה באמת תסריט הזוי. כדי שטמפה תעלה צריך ש:
– טמפה תנצח את קרוליינה
– דטרויט תנצח את גרין ביי
– אטלנטה תנצח את ניו-אורלינס
– סן פרנסיסקו תנצח את סיאטל
– דאלאס תנצח את פילדלפיה
– תיקו בין וושינגטון וניו-יורק
כל תוצאה אחרת וזה משלוש יוצאים שניים בין וושינגטון, דטרויט וגרין ביי

עידו ג. 27 בדצמבר 2016

אתה קצת מפספס כאן במשחקים. מכיוון שזה נופל בסוף על חוזק ניצחונות לאטלנטה-ניו אורלינס אין משמעות כי הבאקס ניצחו את שניהם (מה שאומר ניצחון והפסד שנלקחים בחשבון בכל תוצאה). מה שחייב לקרות בנוסף למה שציינת כדי שטמפה ביי תנצח בחוזק הנצחונות הוא שג'קסונביל ויוסטון אותם הפאקרס ניצחו יפסידו (בהחלט אפשרי).

7even 27 בדצמבר 2016

ישבתי, בתור אוהד מיאמי, מול הרדזון בגלאקסי שלי….רואה את רקסי הולך על פאנט עם 4 ו-4 בהארכה (ו 4 דקות לסיום) כשכל דבר מלבד ניצחון והבילס בבית, ואומר לעצמי שאני הייתי מחליט את אותה החלטה בהרבה פחות כסף לעונה.

אגב – זה ממש מוזר לי מה שאמרו פה שהדולפינס ניצחו משחקים על חודה של נקודה או חודו של פילד גול,
ורגע אחרי זה יש דיון שדנבר ניצחה חצי עונה שנה שעברה על חודה של נקודה או חודו של פילד גול והשנה בדיוק ההיפך.

חבר'ה זה פוטבול. זה היופי…עוד ניצחון כזה ועוד ניצחון כזה ועוד אחד ועוד אחד והופ! אתה במאזן 10-5 חיובי בזמן שהאלופה(וסגניתה, וסגנית הסגנית) מפסידות עוד ועוד ועוד משחקים על החלטות מפגרות בשניות הסיום של המשחקים.

מצטער, אך גם החלטות בשניות הסיום זהו מדד לחוזק של קבוצה. בעיקר אלו על הקווים

קואלה בר 27 בדצמבר 2016

אני באסכולה שטוענת שהמדד הכי טוב בלחזות הצלחה של קבוצה זה להסתכל על המשחקים הצמודים משנים קודמות ולחלק אותם 50-50.
דנבר היו הרבה משחקים צמודים שנצחו, וסטטיסטיקה לרוב מתאזנת.
לכן גם מיאמי בלי שינוי רציני, לא הייתי אופטימי מידי לגבי שנה הבאה.

7even 27 בדצמבר 2016

אנחנו משחקים משבת לשבת.
אני הימרתי על עונת 8-8.
כנראה שהכל טמון במשחקים הצמודים ששנה שעברו הלכו לאיבוד והשנה נשמרים.

יוסי מהאבטיחים 27 בדצמבר 2016

פוטר!!!
פוטר!!!
הלך הביתה!!!

נו, מחכים לדעת מי הכסיל הבא שיקבל את התפקיד.

NoONE 28 בדצמבר 2016

שיחכו שבוע ויוכלו להחתים את טוד בולס

Amir A 28 בדצמבר 2016

מאז 2010 לא היה לו מאזן חיובי. אבל בטוח מישהו יקח אותו. אולי הוא יעשה כיסאות מוזיקלים עם צ'יפ קלי.

דור 28 בדצמבר 2016

הוא הולך לטלוויזיה. אולי יעשה כיסאות מוזיקלים עם גרודן…

NoOne 28 בדצמבר 2016

איך ילך לטלוויזיה , הבן אדם לא מסוגל לחבר שני משפטים בלי " YOU KNOW ,
הוא צריך 400 שעות של ספיצ' כדי ללמוד איך לדבר

Maldini 28 בדצמבר 2016

אני אוהב איך שהוא כל הזמן אומר "SHOOT" במקום "SHIT" כמו איזה אימבציל

אבל בכל מקרה לסטנדרטים של ESPN זה יספיק, פעם אחרונה שנתקלתי ב-ONE האמריקאי הזה לא זוכר ששמעתי משפטים קוהרנטים או כאלה שעושים היגיון

7even 28 בדצמבר 2016

אם כבר איאספיאן….שמישהו יגיד כבר לסטיבן איי סמית' שהוא לא חייב לציין שההוא וההוא חברים שלו עם לפני כל אייטם על מישהו

Comments closed