liverpool-stoke-002

שבוע פלוס בלי כדורגל השאירו אותי עם לא מעט מה להגיד, אז נעשה את זה בנקודות

1. יש לא מעט קטעים שאני זוכר בעל פה מ-Fever Pitch המופתי, אחד מהם הוא הקטע שבו הורנבי מדבר על זה שאוהד כדורגל תמיד מחפש סוג של קורלציה בלתי אפשרית בין מה שקורה בחיים שלו לבין מה שהקבוצה שלו עושה. אם דברים טובים קורים לך בחיים, אתה מצפה שגם הקבוצה שלך תעשה אותו דבר ולפעמים זה בדיוק הפוך – יש הרגשה שכלום לא הולך בחיים והקבוצה שלך לא עוזרת. השבוע לא היה לי קל במיוחד, מין שבוע מחורבן בעבודה, גם כאלו יש, וממש לא יכולתי לחכות להיום בערב. כאילו אני מצפה שליברפול תציל אותי. שתיתן לי את הסיבה לקום מחר בבוקר מחייך. וחשבתי לעצמי אחרי הגול של סטוק שהכניס אותי לדכאון קל, שזה קצת לא פייר לקבוצה שלך. לא יפה להפיל עליה כזה משא של ציפיות. היא לא אחראית לחיים שלך. אבל מה נשאר לנו האוהדים חוץ מאשר לחכות למשחק הבא?

2. קראתי השבוע ראיון יפה עם קלופ. אהבתי מאוד לראות שהוא לא מפחד לדבר על אליפות כבר השנה. כשיש כל כך הרבה שנים בלי אליפות, מאמנים נזהרים מאוד להכניס ציפיות מוגזמות ולחץ על השחקנים שלהם, וזה מובן. אבל קלופ מכוון גבוה וזה משדר לשחקנים שלו שהוא לא מוכן להתפשר. אני אוהב את זה. מה שהכי אהבתי לקרוא בראיון זה איך קלופ מתנער מהדבר הזה שאוהדים אוהבים לעשות, שכל דבר על המגרש מזכיר להם משהו שקרה פעם. ראיתי את זה בקבוצות שלא לקחו אליפות הרבה זמן, איך משא העבר מגיע לשים משקולות על הכתפיים של השחקנים בהווה. קלופ זורק את זה הצידה. אם הפסדנו לבורנמות זה לא כמו שהפסדנו אז לאלוהים יודע מי וזה לא המשחק שבו הפסדנו את האליפות. יש עוד הרבה כדורגל לשחק וצ'לסי, אני מקווה, לא תנצח לנצח (ואם כן, אז סחטיין על אליפות גדולה). גור כתב בצדק על קלופ שההרגשה של ליברפול שלו היא לפעמים של גן ילדים, אבל אני חושב שבראיון הזה קלופ גם הראה שהוא לא סתם גננת, הוא גם פסיכולוג מומחה. אם זה יספיק? לך תדע.

3. אני גם חושב שזה מתבטא במשחק עצמו. תראו את המצב שליברפול היו בו היום – לא רק שהם נקלעו לפיגור מוקדם  אלא גם שכל היריבות שלהן לצמרת ניצחו אתמול. בדיוק כמו עם מקרה אברטון לפני שבוע, גם היום השחקנים יכלו לראות איך הפער בצמרת גדל ואיך הם מפסיקים לחלום על אליפות ומתחילים לחשוב על מאבקי ליגת האלופות. אני לא אוהב להשתמש ב"בשנים קודמות" כי קלופ עצמו אסר על זה, אבל באמת – כל אוהד ליברפול יכל לראות איך אנחנו מפסידים את זה. לא השחקנים. לשניה הם לא הפסיקו לשחק בדרך שהם מכירים, ללחוץ על הצד השני ובסוף הגול הגיע. ברגע שהראשון בא, זהו – ידעת שננצח את המשחק.

4. פאוזה לסיפור קצר – בדרך שלנו חזרה לארץ עצרנו בניו יורק לכמה ימים וגם נכנסנו לחנות ה-NBA במנהטן כדי לקנות חולצת איזייה תומאס, כמובן. בקופה, המוכר נחר בבוז "עוד אוהד סלטיקס" וכשחקרתי אותו התברר שהוא אוהד סיקסרס ואז אמרנו בערך ביחד "Trust the process". לא יודע אם ייצא משהו מהסיקסרס בשנים הבאות, מה שבטוח שזאת צריכה להיות הסיסמא של אוהדי ליברפול כרגע. סמוך על התהליך. קוטיניו נפצע? ההתקפה לא נפגעת לשניה. מאטיפ נפצע? אין שום בעיה, קלאבן מביא הופעות נהדרות. מאנה יילך לאליפות אפריקה? יהיה בסדר. סמוך על קלופ.

5. מילה שניה על סטוק – מדהים לראות איך קבוצה שהיתה פעם הסמל של הכדורגל האנגלי הקשוח הפכה ככה לדבר הכי רך שיש. הם אשכרה הגיעו לאנפילד במטרה לשחק כדורגל! אפילו ג'ו אלן, אולי השחקן האנגלי כביכול הכי אפור שיש הפך אצלם לקשר התקפי שמאיים על השער (למזלנו, הוא עדיין לא כזה טוב בזה).

6. ומילה על השחקן האנגלי הכי טוב בעולם היום (כן, כן) – מדהים מה שיורגן קלופ עשה מאדם לאלנה. שחקן ששנה שעברה בפריימרליג הבקיע ארבעה שערים ובישל שישה ושנה לפני כן הבקיע חמישה ובישל שלושה – השנה כבר עומד על שבעה שערי פריימרליג ושישה בישולים. אפילו בסאות'המפטון הוא התקשה להגיע למספרים האלו. מדהים.

7. ויש עוד שחקנים אנגלים בקבוצה. הייתי בטוח שאחרי כמה משחקים מילנר יתעייף, שקבוצות ימצאו את הבעיות שלו, אבל אלוהים – האיש ממשיך בלי הכרה. היה יכול אולי להיות מדויק יותר במשחק הזה אבל חוץ מזה – מדהים. איזה כוח בצד שמאל, כל הזמן עושה תנועה, כל הזמן יוזם. איזה הברקה של קלופ.

8. עוד שחקן אנגלי שמגיעה לו פיסקה משלו הוא כמובן הנדרסון. במשחקים הקודמים, במיוחד אלו שבהם לא ניצחנו, בני כתב שהוא היה רוצה שהנדרסון יהיה הרבה אקטיבי בהתקפה, והיום ראינו בדיוק את זה. הוא לא רק בעט לכיוון השער הוא בעיקר יזם כל הזמן. מסירות מדויקות לימין ולשמאל וגם בישול מיד שניה לשער השלישי. משחק אדיר שלו, אולי הכי טוב בקבוצה שבה כולם היו מעולים. רק שימשיך ככה.

9. שמתם לב לקרנות של ליברפול? אין לי מושג אם זה קשור ליריבה (קראוץ' ברחבה וכאלו) אבל לא היה כדור קרן אחד שהוגבה ישירות. דווקא חלק מהתרגילים הביאו למצבים לא רעים. מעניין.

10. כל פעם מחדש כיף לגלות שגלן ג'ונסון לא אצלנו. היום היה כיף במיוחד כשהוא בקבוצה השניה וגם עוזר להחזיר אותנו למשחק.

11. כמה טוב שפירמינו וסטארידג' כבשו. הראשון לא כבש הרבה זמן וגם נתפס על נהיגה בשכרות השבוע (וטוב שקלופ לא התרגש מזה בכלל) והשני לא כבש עדיין בליגה השנה. אנחנו נצטרך אותם בשבועות הקרובים.

12. היה יכול להיות נחמד לנצח 6-1 (כן, לא שוכחים ולא סולחים), אבל גם 4 זה בסדר.

13. ניהול חילופים מעולה של קלופ שידע להוציא את השחקנים שעובדים הכי קשה בזמן ולתת להם מנוחה לשבת.

14. ואם מדברים על שבת – תביאו את הסיטי!

c0tphquxgaavsnh

נו האדל - סיכום שבוע 16
הניצחון על הסיטי