יומן האליפות של הפטס (17) – הניצחון במיאמי וסיכום עונה קצר

בסוף השבוע האחרון יצא לי לדבר עם שני אוהדי ג'איינטס נחמדים. את אחד מהם אתם בטח מכירים, הוא כותב פה בלוג שבו הוא מפנטז על כל מיני זכיות של הקבוצה שלו באליפות. לשניהם אמרתי שאני קצת מקנא בהם. לא הייתי מתחלף איתם, אבל כן קצת מקנא. כי יש משהו כיפי במיוחד כשהקבוצה שלך מגיעה לפלייאוף אחרי שנים שהיא לא היתה שם. זאת הרגשה שונה לגמרי מאשר להגיע לפלייאוף כל שנה. קצת כמו להיות אוהד ליברפול מול להיות אוהד יונייטד בתקופה של פרגוסון. מבחינתם, הפלייאוף הוא משהו מיוחד שהם עבדו קשה כדי להגיע אליו. לנו? הפלייאוף הוא העונה הסדירה. כל עונה מתחילה בכך שאנחנו יודעים שנגיע לפלייאוף אלא אם יקרה משהו מאוד חריג ולכן סופרבול הוא הציפייה היחידה שלנו. כל דבר פחות מזה הוא כשלון, אין דרך אחרת להסתכל על זה.

לכן כשבאים לסכם עונה של הפטס זה קצת קשה כי בעצם העונה רק התחילה. ועדיין, אם יש משהו שלמדנו בשנים האחרונות זה שלעונה הסדירה יש הרבה מאוד משמעות לקראת הפלייאוף. אני לא זוכר כמעט מקרים שהפטס הגיעו אחרי סיום עונה חלש והצליחו בפלייאוף ולהיפך – תמיד כשהם רצו לסופרבול זה היה עם עונה סדירה טובה.

ומהבחינה הזאת בהחלט אפשר להיות מרוצים. לא רק המשחק היום שבו ראינו קבוצה שיודעת בדיוק מה היא רוצה אלא בכלל כל המשחקים האחרונים אנחנו רואים קבוצה מאוד מגובשת משני צידי הכדור. יותר מזה, ראינו את הקבוצה אומרת במפורש שהם שמים את הדוושה עד הסוף כל הזמן, בניגוד לסוף עונה קודמת שהם הרשו לעצמם להוריד את הרגל מדוושת הגז במשחקים האחרונים ושילמו על זה (כאילו צריך לעבור את זה כדי להבין את זה). חשוב מאוד להגיע לפלייאוף במומנטום ולמרות שיש לנו שבוע חופש, עדיין המומנטום שלנו טוב מאוד ואפשר לראות שהשחקנים נעולים ומפוקסים, כמעט יותר מדי (ע"ע אדלמן מתחיל לריב עם המגנים של מיאמי).

new-england-patriots-vs-miami-dolphins-prediction-preview-pick-to-win

כשאני מנסה לנתח את העונה, אני חושב שיש שני אירועים במהלכה שבהחלט אפשר לדבר עליהם כעל קריטיים למהלך שלה. שניהם קרו בערך באותו זמן אז קשה להגיד בדיוק מי השפיע יותר. הראשון היה הטרייד של ג'ימי קולינס שהפתיע את כולנו ונראה על פניו איום ונורא, השני היה הפציעה של גרונק שנראתה עוד יותר גרוע.

בדיעבד, שני האירועים האלו שינו את הדרך שבה הקבוצה נראית. האם הייתי רוצה שגרונק לא ייפצע? ברור. האם הייתי רוצה שג'ימי קולינס עוד יהיה איתנו? מי לא רוצה שחקן כל כך אתלטי? אבל קשה שלא לראות את האימפקט המיידי שלהם.

לקח אמנם משחק-שניים להגנה לעכל את זה אבל מאז הטרייד של קולינס אנחנו רואים הגנה אחרת לגמרי. זה לא כל כך ששחקנים בה התחילו להתעלות כמו שאנחנו רואים אותם עושים את הדבר הזה שבליצ'ק מטיף לו כל הזמן – "עשו את העבודה שלכם". פשוט כל אחד עושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר. לא מפספסים תיקולים, שומרים טוב, לא נותנים לק"ב לברוח, לא עושים עבירות מטופשות. כל הדברים שלא ראינו בחצי הראשון של העונה. וכשעושים הכל כמו שצריך אז גם שאר הדברים מתחילים לקרות – פתאום חוטפים כדורים או כופים פאמבלים, למשל. פתאום מצליחים לייצר לחץ על הק"ב. אמרתי כבר – זאת לא הגנה מושלמת, אפילו היום ראינו אותם נותנים למאט מור הרבה יותר מדי זמן לעשות את מה שהוא צריך. עדיין, אם הם ימשיכו באותה צורה – הם אמורים להספיק.

לגבי הפציעה של גרונק אני קצת פחות החלטי אבל אני חושב שגם פה בדיעבד זה עזר לקבוצה. זה גיבש את ההתקפה שעד אותו רגע לא ידעה בדיוק מי היא. אין אוהד שלא ירצה שחקן כמו גרונק בקבוצה שלו, אין ספק, אבל העובדה שמרטלוס בנט נמצא שם במקומו הפחיתה מאוד את האימפקט של הפציעה שלו ומה שיותר חשוב – נגמר שלב הניסויים. איך אומרים בכדורגל – פתאום נהייתה היררכיה. וזה עבד. כמובן, הפלייאוף הוא סיפור אחר. בפלייאוף, אתה חייב את הכלים האלו שההגנה מתקשה להתמודד איתם וגרונק הוא כמובן הכלי האולטימטיבי, בטח ברד זון. אבל נראה לי – במיוחד אחרי שפלויד הצטרף (אלוהים יודע איך אף קבוצה לא הרימה אותו. יכול להיות לגמרי האקס פקטור בריצת אליפות של הפטס. ואיזה בלוק היום בט"ד של אדלמן) שלהתקפה של הפטס יש מספיק כלים כדי להגיע לסופרבול. נוסיף לזה את הביתיות עד הסוף ונאחל בהצלחה לכל מי שצריך להגיע לפוקסבורו.

010117patsms13

אני רוצה להוסיף מילה על מס' 12. כבר אמרתי שלדעתי הוא לא ה-MVP העונה. יש את אארון רוג'רס שסוחב את גרין ביי על הגב שלו וגם על מאט ראיין שנותן את המספרים הכי טובים בליגה דיברתי שבוע שעבר וכנראה היה לוקח אם היה לו שם כמו של שני הקודמים.

אבל זה שיש שחקנים שהגיע להם יותר לא אומר שאפשר להתעלם ממה שהוא עשה העונה. 28 ט"ד לעומת שני אינטרספשנס בלבד זה מספר פסיכי לגמרי אפילו שזה מגיע רק ב-12 משחקים (דרך אגב, הפטס ניפצו את שיא האינטרספשנס לקבוצה בעונה כשהם זורקים רק 2 כאלו כקבוצה לעומת חמישה שהיה השיא עד עכשיו). מארק סאנצ'ז שיחק רק מחצית העונה ועדיין הצליח לזרוק אותה כמות אינטרספשנס כמו בריידי.

כמובן, להצלחה הזאת יש הרבה אבות. האבא הראשון (אולי זה סבא בעצם) הוא דאנטה סקרנצ'יה שחזר לתפקיד העונה אחרי שנת פרישה ומצדי שימשיך לאמן את האופנסיב ליין עד שיהיה בן מאה. מדובר בשדרוג עצום על מה שהיה בשנה שעברה וזה נתן לבריידי כל כך הרבה שקט שבאמת אי אפשר שלא להתרשם ממנו.

הדבר השני שהפטס עשו השנה שעזר מאוד לבריידי זה הדגש החזק מאוד על משחק הריצה. פתאום אנחנו רואים את הפטס רצים לא סתם כדי להכין את המסירה אלא ממש כדי להשיג יארדים או ט"ד. וזה עבד להם. די מדהים הנתון שראיתי היום שלבלאונט יש הכי הרבה ט"ד על הקרקע מאז פיטרסון ב-2009. זה בעיקר מראה עד כמה הליגה הפכה מכוונת מסירה (אני עוד זוכר את הימים של אמצע העשור הקודם כשפריסט הולמס ושון אלכסנדר היו שוברים את השיא עם מספרים ב-20 הגבוהים) ואיך בליצ'ק בעצם הלך בדרך ההפוכה והחליט להוסיף את הדגש הזה שפשוט הופך את ההגנה נגד ההתקפה של הפטס לכמעט בלתי אפשרי.

אבל בלי לזלזל בכל אלו, אי אפשר שלא לדבר על בריידי עצמו שנתן את אחת העונות הכי טובות שלו. הוא לא שבר שיאי יארדים או ט"ד, הוא לא ניסה יותר מדי, הוא פשוט היה בריידי. מזיז את השרשראות, לוקח מה שההגנה נותנת לו, מושיט את הכדור מתי שצריך לראנינג בק שלו ובעיקר – לא עושה טעויות. זה לא בריידי ששובר שיאים או אפילו מגיע בפאק-יו מוד כמו שחשבנו אולי שיקרה אחרי ההשעייה של ארבעה משחקים, זה בריידי בוגר, מחושב אבל עדיין עם דרייב בלתי נתפס לנצח.

כן, אני מרגיש די בטוח לקראת הפלייאוף.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

78 תגובות ל “יומן האליפות של הפטס (17) – הניצחון במיאמי וסיכום עונה קצר”

 1. NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 00:35)

  זה לא מפתיע שהקבוצה והמאמן שידעו שארון הרננדז הוא עבריין וגנג ממבר כבר בקולג' בחרו אותו בדראפט , נתנו לו חוזה ענק למרות שידעו עם מי הוא מסתובב ומה הוא עושה לקחו את מייקל פלויד .
  כל מי שראה את הוידאו של ה DUI של מייקל פלויד יודע שהוא צריך להיות בריהב או בכלא ובטוח לא צריך לשחק ב NFL.
  החזרה של דאנטה באמת הייתה חשובה, המאמן הקודם של ה OL לא ממש ידע ללמד איך עושים הולדינג כמו שצריך

  ובנימה אופטימית זאת אפשר לנוח ולא לראות פוטבול עד ספטמבר 2018 לפחות.

  • אריאל גרייזס (פורסם: 2-1-2017 בשעה 00:39)

   בקנזס משחק בן אדם שהיכה נמרצות את החברה שלו. גם בדאלאס. אבל איכשהו, הפטס צריכים להיות נעלים מוסרית על כולם. קנזס מעמיסה נקודות על דנבר ונותנת לליינמן לזרוק ט"ד בשתי דקות אחרונות של משחק גמור, אבל הפטס כמובן חוטפים אם הם הולכים על דאון רביעי. תעשה לי טובה. יש רשויות חוק, יש ליגה – שיטפלו בו. אני בטוח שיש איזה עשרה מנהלים בליגה שדופקים לעצמם בראש וחושבים – איך לעזאזל לא הרמנו את פלויד.
   אבל אתה יודע, שיהיה בהצלחה עם עוד עונה של טוד בואלס. איכשהו, הג'טס מצליחים תמיד להשאיר מאמנים כושלים עונה אחת יותר מדי.

  • Maldini (פורסם: 2-1-2017 בשעה 00:42)

   תנחומיי, לא צפיתי את זה

   וודי לא עמד בלחץ והוא ישלם על זה , הרבה שנים לא ראיתי התגייסות תקשורתית למען מאמן כושל כמו שבואלס קיבל בחודש האחרון, במיוחד לא במושבת קניבלים כמו ניו יורק

   • אריאל גרייזס (פורסם: 2-1-2017 בשעה 00:46)

    לא ממש מבין את ההחלטה הזאת. לכל מי שיש עיניים בראש זה ברור שחוץ מזה שהוא לא ממש מאמן טוב הוא גם איבד לגמרי את חדר ההלבשה. המשחקים מול הקולטס והפטס היו מזעזעים, אף שחקן לא ניסה בכלל. לא מבין איך משאירים מאמן אחרי כזה דבר

    • NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 01:11)

     התשובה היא שלוודי לא ממש איכפת
     הוא עסוק בדברים אחרים , לא מגיע למשחקים כבר , הוא עדיין מרוויח את הכסף מה NFL וזכויות השידור .
     אין לו זמן עכשיו בחודש הקרוב כשהחבר שלו טראמפ נכנס לוושינגטון ומסדר לו עבודה להתעסק בדבר שולי כמו הניו יורק ג'טס.

     • NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 02:52)

      ועכשיו מגיעות החדשות שזה בדיוק המצב.
      וודי הולך להיות שגריר ב-בריטניה(שזה אומר עם יכולות הניהול המופלאות של וודי ממש בקרוב יש מלחמה עם בריטניה)
      ונותן את סמכויות הניהול לאח שלו והוא לא רוצה לעשות יותר מדי שינויים שיפריעו לו להתרכז בעבודה החדשה שלו

      • Maldini (פורסם: 3-1-2017 בשעה 04:18)

       אתה צריך לשמוח, עוד שנה עם בואלס ומקאגנן מבטיחה בחירת טופ 5 ב-2018, בדיוק בזמן בשביל סאם דארנולד

       כישרון מפחיד

      • NoOne (פורסם: 3-1-2017 בשעה 04:35)

       ראיתי את המשחק , הבחור הזה זה אנדרו לאק הבא רק יותר טוב , מאז לאק לא היה ק"ב כזה איכותי בדראפט.
       בשביל דארנולד צריך בחירה מספר אחת בדראפט.
       אני מקווה שזה מה שהג'טס מנסים לעשות, להשאיר את הליצן הזה בתור מאמן , לשחרר את כל הותיקים(מארשל,ריבאס
       ריצ'רדסון,דיוויד הריס,סקרין,) ולשחק עם פטי או האקנברג בק"ב ולקבל את הבחירה הראשונה.
       כמו שאני מכיר את הג'טס זה בדיוק מה שהם לא יעשו והם יבזבזו 90 מליון בפרי אייג'נסי.

       יש סיכוי טוב לדעתי שג'ון אלווי הולך לעשות טנקינג רציני בשביל דארנולד, עכשיו שקוביאק פרש הוא יכול להביא איזה מאמן צעיר , לשחק עם לינץ' ולתת להם להתגלח עד הבחירה הראשונה.
       אם יש שתי קבוצות שיכולות לעשות טנקינג ובנויות לכך זה דנבר והג'טס.

      • Maldini (פורסם: 3-1-2017 בשעה 04:55)

       לי הוא מזכיר יותר את ג'יימיס מאשר את לאק, רק הרבה יותר מדוייק וחכם ממנו. קור רוח מדהים בשילוב יכולת לתקתק מסירות תוך כדי תנועה מחוץ לפוקט זה הדבר שמבדיל בין הילדים לגברים ונראה שיש לו את זה בענק, וכל זה כשהוא בסך הכל רדשירט פרשמן עם שנה נוספת להשתפשף ולהשתפר.

       אוהדי USC צריכים לצלוב את הלטון הזה מהביצים על זה שהוא לא פתח איתו את העונה כי עם איך שה-PAC12 היה נראה היה להם קייס להשתחל לפלייאוף

       בקשר לדנבר אתה כמובן מגזים, יש יותר מדי כישרון הגנתי שחתום לשנים בשביל טאנקינג, במיוחד לאור המצב המזעזע ב-AFC שלא מצליח להעמיד שתי קבוצות וחצי ראויות למאכל אדם, כל מה שאלוויי צריך כדי להחזיר את הקבוצה לפלייאוף ולטופ 3 בחטיבה זה לעשות מהלך על וטראן QB באוף סיזן וזה מה שאני מאמין שהוא יעשה.

       הג'טס הולכים לעונה קשה מאוד, חוץ מליאו ודארן לי אין שם כישרון צעיר בצד ההגנתי וגם אם מקאגנן ירצה לבזבז כסף בקיץ אין ממש על מי, כל עוד הוא לא יביא איזה קאטלר/קאזינס/בראדפורד (ואני חושב שהסבלנות שהוא הראה עם פיצפאטריק בעונה שעברה כשכולם היו בפאניקה מוכיחה שהוא לא יתפשר ויזרוק כסף על חרא, במיוחד עכשיו כשוודי יוצא מהתמונה) ויזרום עם פטי והאקנברג העמדה ההתחלתית שלכם בדראפט 2018 הולכת להיות טופ 5 כשאם יקרו בדרך כל מיני קטסטרופות בשילוב לוח משחקים קשה אז אפשר לחלום על בחירה ראשונה אוברול

       כמובן שתהיה לכם תחרות קשה עם הראמס, סן פרנסיסקו וקליבלנד (כמו שזה נראה עכשיו לפחות, אני מאמין שלפחות שתיים מהן יעשו מהלך על QB בין אם זה הלאקרדה של ג'ימי גארופולו או ווטסון/קייזר/טרוביסקי) אבל אתם חזק ב-MIX לדעתי

  • פלה קוטי (פורסם: 2-1-2017 בשעה 01:55)

   בחייאת דינאק, כמה עונשים בן אדם צריך לקבל?
   ייענש על העבירה עצמה, אולי בכלא
   נזרק מאריזונה
   כל העולם ראה את הוידאו המשפיל של המעצר
   מה עוד?

   • NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 02:11)

    הוא שחקן ניו אינגלנד , צריך לקבל זריקה קטלנית + 5 מאסרי עולם

    • פלה קוטי (פורסם: 2-1-2017 בשעה 05:46)

     זריקה קטלנית הוא יתפוס מבריידי.
     מאסר עולם זה להיות אוהד של הג'טס.

     • NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 06:02)

      זה לא יעשה רע לעולם אם פלויד בריידי והרננדז יחלקו את אותה זריקה קטלנית

 2. עידו ג. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 00:56)

  לבריידי יש עכשיו בקריירה 512 מסירות לטאצדאון. עכשיו אחרי שמייקל פלוייד הצטרף למועדון בוא נשחק משחק קטן. כמה תופסים שונים חולקים את ה-TD האלה?

  • אח שלו (פורסם: 2-1-2017 בשעה 02:01)

   65. לשחקן ששיחק כל החיים בקבוצה אחת. זה פשוט לא נתפס. במובן מסוים, זו ההגדרה של MVP. לא רק העונה. בכלל. יזרוק טאצ'דאון לכל מאט לנגל שתגרד בגרושים מהרחוב. בחיים לא בחרו בשבילו רסיבר בסיבוב הראשון בדראפט.

   • עידו ג. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 02:35)

    65 היה לפני לנגל ופלויד.

    • אח שלו (פורסם: 2-1-2017 בשעה 07:59)

     אז כמה זה יוצא עכשיו?

     • עידו ג. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 08:06)

      67

      • אח שלו (פורסם: 2-1-2017 בשעה 08:23)

       …:)

 3. עידו ג. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 01:00)

  עוד משהו קטן מכיוון שהזכרת את הטרייד על ג'יימי קולינס. אתה אוהב לרדת על יכולות הניהול של בליצ'ק אבל יש לו שיטה שהוא מאמין בה והיא עובדת. היו המון קיטורים על העיסקאות על ג'ונס ומנקינס לדוגמא. טריי פלאורס, מלקולם מיצ'ל, וג'ו ת'וני שהגיעו כתוצאה מהטריידים הנ"ל נותנים כל אחד את שלו.

  • austaldo (פורסם: 2-1-2017 בשעה 08:50)

   בדרך כלל זה עובד אבל לפעמים זה מתפוצץ לו בפרצוף (למשל: הוויתור על דיון בראנץ׳ ב 2006 )

   • אלון3131 (פורסם: 2-1-2017 בשעה 11:10)

    אם מדי פעם זה לא היה מתפוצץ לו בפרצוף הפטס היו מגיעים ל10 סופרבולס לא "רק" ל6.
    מצד שני בלי מדי פעם שמתפוצץ לו בפרצוף, אולי הוא לא היה הביליצ'יק האיום והנורא הזה שעושה צחוק מהליגה, שיפרוש כבר, הוא ובריידי.

    • yaron (פורסם: 2-1-2017 בשעה 14:40)

     שיפסידו עוד סופרבול לג'איינטס והם משוחררים :-)

 4. יוסי מהאבטיחים (פורסם: 2-1-2017 בשעה 01:39)

  קשה לתת את ה mvp למישהו עם 12 משחקים (למרות שמגיע לו).
  קשה גם לתת למישהו שנתן 2-3 משחקי נפל באוקטובר-נובמבר, כמו רוג'רס (למרות שמגיע לו לייפטיים mvp על הקבוצה הבינונית והמאמן הכושל שהוא בורך בהם).
  אני הולך עם ראיין (גם קאר בחירה ראויה).

  שמחתי מאד לשמוע על טוד בולס. לרגע חששתי שהבילס יקחו אותו. יש להם נסיון באגירה של הזבל שהג'טס זורקים…

  • NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 02:23)

   אתה יודע ,אם לוקחים את הג'טס והבילס, מחברים אותם ביחד , מנהלים,שחקנים,בעלים,מאמנים עדיין יש לך קבוצה בוטום 5 ב NFL
   עד כדי כך המצב גרוע בשתי הקבוצות האלה.

   • יוסי מהאבטיחים (פורסם: 2-1-2017 בשעה 08:21)

    בחיי שככה.
    וכראוי לשתי מסכנות הן מניבות מהלכים מטומטמים כאלו (הפעם באדיבות הבילס):
    https://www.google.at/amp/thesportsdaily.com/the-sports-daily/watch-bills-laughable-mistake-allows-jets-to-score-onside-kick-td/amp/?client=ms-android-google

    כמה אידיוט אפשר להיות?

    • אדם בן דוד (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:01)

     מאוד.
     אידיוט ברמה של להחתים את רקס
     אידיוט ברמה של לתת לרקס להביא את האח הכושל שלו

     אבל מה לנו כי נלין?

     שנה הבאה בטוח מגיעים לפלייאוף.

    • austaldo (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:07)

     30 שנה אני רואה פוטבול ולא ראיתי דבר כזה. בדירוג המהלכים המטומטמים זה מקום ראשון. יותר מהמסירה של יפרמיאן, יותר מליאון לט נגד מיאמי או נגד בפאלו, יותר מהבאט פמבל, יותר מהליין עם שחקן אחד של אינדי… אין דברים כאלה

     • יוסי מהאבטיחים (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:37)

      נו, ותחשוב כמה דביל צריך להיות כדי לריב עם האישה שתיתן לך לשבת מול הטלויזיה ולראות דברים כאלו כל שבוע.
      כל
      שבוע
      ….

      • אדם בן דוד (פורסם: 2-1-2017 בשעה 10:02)

       כמה אידיוט אתה צריך להיות כדי להגיע ללקוח גדול פעם ראשונה לחדר ואז להסתלבט כליו שיש לו באנר עם תמונה של פייטון ו"אומהה" כתוב בגדול.
       ואז למלמל שאתה אוהד הבילס…

       לא הייתי מגזים ואומר שזה המהלך הכי מטומטם אי פעם כי בכל זאת התזמון שלו הוא איך נאמר לא קריטי.

       יש נגיד את תומאס והקסדה- זה הרבה יותר טיפ/שי וטראגי לטעמי.

 5. יואב דובינסקי (פורסם: 2-1-2017 בשעה 01:42)

  אתה מבין למה מכביזם לא מת?

  • Oded (פורסם: 2-1-2017 בשעה 08:52)

   הוא רק ירד מהארץ לניו אינגלנד…

 6. אבי י. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 01:54)

  בקיצור – בעונה הזו אין דרמות גדולות יותר מדי (אולי רק הפציעה של דרק קאר והבאסה של הריידרס), הפטס כנראה יקחו די בקלות את הסופרבול ולכן אפשר להתחיל בדיון לגבי מורשתו של בריידי בליגה…

 7. אח שלו (פורסם: 2-1-2017 בשעה 02:06)

  גרייזס – ההתקפה לא נהפכה טובה יותר אחרי הפציעה של גרונק. לפי המדדים המתוחכמים (התחשבות בעמדות שההגנה נותנת לך, היריבות, וכולי) ההתקפה הורידה הילוך או שניים אחרי הפציעה של גרונק. וגם, אל תשכח משהו מאוד מאוד חשוב: דיון לואיס. דיון לואיס עוד לא הפסיד משחק אחד במדי הפאטס (14-0). רציני. הוא שחקן מצוין שלא היה בהתקפה כשגרונק שיחק ועכשיו שם. אז הוא מקהה בקצת את המכה. בתקופת גרונק השנה הפאטס היו התקפה ברמה היסטורית. ללא גרונק עם "רק" התקפה מצוינת.

 8. עומרי (פורסם: 2-1-2017 בשעה 02:28)

  שנה שעברה הפציעות של הרצים הפסידו לנו את גמר ה-AFC. השנה ה-OL נהדר ובלאונט חייתי וזה נדבך אדיר.

  בריידי היה מדהים השנה. הגנות לא מוכנות למוביליות שלו. אמרתי ואומר זאת שוב – זה שיפור ג'ורדני, הדרך בה סיגל לעצמו יכולת לנוע בתוך הפוקט ומחוצה לו. זה ממש אקס פקטור פעמים רבות.

  אני מקווה שלא נתגעגע לקולינס נגד דאלאס

  (מכביסטים לא מאמינים בנאחס :) )

 9. AdamB (פורסם: 2-1-2017 בשעה 06:59)

  הנצחון של גרין ביי, ובעיקר ההופעה של דטרויט הן חדשות טובות לניו-אינגלנד.
  איליי והג'איינטס צריכים לעבור בלאמבו, ואז בדאלאס, בדרך לגמר האנאפסי. בראקט קשה ביותר,ככה שהסיכוי שידיחו את הנמסיס שלכם מבעוד מועד נראה טוב מאוד.
  אישית אני מהמר על נצחון של גרין ביי בשבוע הבא

  • עידו ג. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 07:08)

   אני לא יודע עד כמה זה חדשות טובות עבורם, גם בפעמיים הקודמות הג'ייאנטס עברו בלאמבו.

   • AdamB (פורסם: 2-1-2017 בשעה 08:12)

    האמת ששכחתי מלאמבו ב2007. בכל מקרה עד הלילה הגייאנטס יכלו לקבל בראקט שכולל את דטרויט, אטלנטה
    ואז גמר אנאפסי בבית מול גרין ביי.

  • Maldini (פורסם: 2-1-2017 בשעה 07:15)

   כל קבוצות הליגה השנה הן חדשות טובות לניו אינגלנד

   אפילו הקבוצה הכי טובה ב-NFC עושה טעות פטאלית ומעלה רוקי QB שהולך לעלות לה בשכר לימוד יקר מאוד

   אם אני קראפט ובליצ׳ק לא מספק העונה סופרבול הוא רשמית על ה-HOT SEAT/מועמד בכיר להצטרף לגארי קוביאק במפעל הדבק הקרוב למקום מגוריו

   • אדם בן דוד (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:03)

    הבדיחה על הדבק משעשעת
    הבדיחה על בילצ'ק היא כל כך מופרכת שזה כבר מעבר למצחיק-
    אומר זאת כך יונית- יש יותר סיכוי שקוביק באמת ילך למפעל דבק מאשר שבילצ'ק יפוטר

    • Maldini (פורסם: 2-1-2017 בשעה 10:51)

     אל תהיה כל כך משוכנע ארהל'ה, אם יהיה לחץ מצד האוהדים הנכונים קראפט עשוי לפעול, במיוחד כשיש לו מתחת לאף מתאם התקפי סופר מחונן שחצי ליגה זוממת עליו ולא יחכה יותר מדי לקידום

     זה סופרבול אור באסט מבחינת בליצ'ק ויש לו מזל גדול שהבלאק מאנדיי לא מגיע אחריו אחרת ALL BETS WERE OFF תרתי משמע

     • אריאל גרייזס (פורסם: 2-1-2017 בשעה 11:36)

      חחחח, הרגת

     • אדם בן דוד (פורסם: 2-1-2017 בשעה 11:47)

      די, נו? באמת?
      אתה ממשיך?
      מה הלאה? אם פופ לא מגיע לפחות לגמר הוא עף?
      אפשטיין ילך הביתה אם לא יהיה ריפיט?
      אם ביבי לא מביא הסכם- לא ייבחר שוב?

     • yaron (פורסם: 2-1-2017 בשעה 14:44)

      למץ של האוהדים? חחחחחחח
      מילא היית אומר עוד הפסד בסופרבול לג'איינטס :-)

   • NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:04)

    אם היית רואה את סימיאן מוסר לשמיים כל משחק לא היית חושש מהתקף לב?
    יש לו מזל שהוא לא אימן את פיצפטריק , היה מת על המגרש

 10. Yah (פורסם: 2-1-2017 בשעה 07:41)

  רצוי לציין שלפאטס היה לוז יריבות מאוד מאוד ל השנה, ברמה היסטורית עפ מדד נצחונות יריבות.
  11 מ18 הטד של בלאונט היו מקו ה1 יארד.. הרבה עניין גם של מזל

  • Yah (פורסם: 2-1-2017 בשעה 07:44)

   קל

  • כוכבית (פורסם: 2-1-2017 בשעה 07:53)

   לפטס היה את לוח המשחקים הכי קל ב-NFL.

  • austaldo (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:10)

   כן בטח, כבר 17 שנה יש להם את הלוז הכי קל לאפסים האלה

   • NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:22)

    מבחינה סטטיסטית זה נכון , בלי קשר אם המשחקים היו קשים או לא , זה מדבר רק על SOS מבחינת נצחונות או הפסדים.
    לג'טס היה את הלוז הכי קל שנה שעברה וזה הביא שנת שיא של פיצפטריק , לוז קצת יותר קשה והוא התפרק . לג'טס היה נצחון אחד בלבד על קבוצת פלייאוף שנה שעברה (פאטס בבית), אני חושב שלפאטס יש השנה שניים בגלל שמיאמי קבוצת פלייאוף במקרה

    • NoOne (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:26)

     טעות שלי , יש להם גם נצחונות על יוסטון ופיטסבורג

     • אריאל גרייזס (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:40)

      אין שום ספק שהלוז של הפטס השנה היה נוח מאוד, אולי הכי קל בליגה. אבל אתה יכול לנצח רק את אלו שמשחקים מולך. לא מבין איך אפשר להחזיק את זה נגד הפטס, הם את העבודה שלהם עשו. מה הם אשמים שהחטיבה שלהם מסריחה?

      • רוני (פורסם: 2-1-2017 בשעה 19:16)

       הם לא אשמים אבל קשה להתרשם מניצחונות על קליבלנד ושות׳. והסיבוב הראשון בפלייאוף גם יהיה קל. תקוותינו עם פיטסבורג/קנזס בגמר ה afc .

     • יובל (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:41)

      פיטסבורג בלי רות'ליסברגר, יש לציין.

     • תומרג (פורסם: 2-1-2017 בשעה 12:30)

      הלו"ז הכי קל היה של סיאטל, שני משחקים נגד הראמס, שנים נגד הניינרס, אחד נגד הג'טס.
      שלוש קבוצות שגייסו ביחד 11 נצחונות

      • עידו ג. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 13:17)

       לא שזה באמת משנה אבל פעמיים ג'טס, ראמס, ניינרס ובראונס זה 4 עם 12 ולא יותר קשה.

      • תומרג (פורסם: 2-1-2017 בשעה 13:46)

       באמת לא באמת משנה :) אבל זה חמישה משחקים "במתנה" לכל קבוצה,

 11. יובל (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:34)

  מי שעשה את ההבדל הכי גדול השנה, בדיוק כמו בשנה שעברה, הוא לא שחקן ואפילו לא מאמן ראשי.
  בשנה שעברה זה היה ווייד פיליפס, השנה זה דנטה סקרנאצ'יה.
  מדברים הרבה על האופנסיב ליין של דאלאס, לדעתי זה של נ"א אפילו טוב יותר. לבריידי יש בערך 10 שניות לזרוק בכל מהלך, אבל החורים שהקו פותח למשחק הריצה אפילו יותר מרשימים.

 12. גיל שלי (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:48)

  זה יהיה כל כך נחמד פרק שלישי לסדרה

  • גיא זהר (פורסם: 2-1-2017 בשעה 09:51)

   לא יהיה ואם יהיה יהיה מאוד לא נחמד לג'איינטס.

   • גיל שלי (פורסם: 2-1-2017 בשעה 11:19)

    החמישה בפברואר זה לא עוד הרבה זמן, בוא נדבר בשישה בבוקר

    • אורן השני (פורסם: 2-1-2017 בשעה 11:45)

     הכי אני אוהב איך שאוהדים מתווכחים על משהו שלא בשליטתם.

     • אריאל גרייזס (פורסם: 2-1-2017 בשעה 12:03)

      יש משהו שהוא כן בשליטה של האוהדים?

      • אורן השני (פורסם: 2-1-2017 בשעה 12:06)

       זה לא אותו דבר לנתח מהלכים של מנהלי קבוצות, מאמנים ושחקנים ולהתווכח על זה לעומת לצאת בהצהרות כמו "אנחנו ננצח".

       אדרבא, מי שכל כך בטוח בעצמו שישים על זה סכום כסף רציני. במקרה של הג'איינטס (שאני אגב לא אוהד שלהם אבל בעדם) אני לא מכיר מישהו כזה.

      • אורן השני (פורסם: 2-1-2017 בשעה 12:09)

       נראה לי יצאתי כבד קצת וגם גיל לא לוקח ויכוחים כאלו ברצינות אבל יש כאלה שכן, בכלל בספורט לא דווקא כאן. אותי זה בעיקר מצחיק.

      • NoONE (פורסם: 2-1-2017 בשעה 19:25)

       אני שמתי סכום כסף רציני(כמובן בעיני המתבונן) על הג'יאנטס בסופרבול הראשון לקחתי אותם 250+
       היו שתי סיבות שעשיתי את זה , אבא של חבר נדנד לי שבוע לשים כסף על הג'יאנטס (הוא נולד בברוקלין וגר היום בדאלאס עדיין אוהד ג'יאנטס גדול) וראיתי את הראיון שבריידי צחק על פלקס ואז מייד ידעתי שהג'יאנטס ינצחו

       אני מוכן להתערב עם כל הפרונט ראנרס שבטוחים שהפאטס יקחו בקלות עכשיו , אני לוקח את הפילד ואתם את הפאטס , יש קונים?

  • yaron (פורסם: 2-1-2017 בשעה 14:48)

   נחמד? זה איך שאתה קורא לזה???

 13. Yavor (פורסם: 2-1-2017 בשעה 14:24)

  אני לא חושב שהג'איינטס יגיעו לדאלאס משתי סיבות:
  1. דטרויט תנצח בסיאטל (אני יודע, נשמע מופרך, אבל אני דבק בזה)
  2. הפקרס מנצחים.

  • קואלה בר (פורסם: 2-1-2017 בשעה 16:02)

   לא נראה לי מופרך שדטריוט ינצחו בסיאטל.
   ה-nfc די פתוח, לא יהיו משחקים חלשים.

 14. urlacher (פורסם: 2-1-2017 בשעה 16:13)

  "את אחד מהם אתם בטח מכירים, הוא כותב פה בלוג שבו הוא מפנטז על כל מיני זכיות של הקבוצה שלו באליפות…"
  צחקתי בקול רם :)
  רק כי הלוואי עליי אופטימיות שכזו. באמת.

  והנה עוד נתון מעניין לכבוד הקו התקפה של הפאטס –
  בריידי ספג 15 סאקים השנה. הכי מעט בליגה.
  אומנם ב-4 משחקים פחות אבל זה עדיין מספר נמוך מאוד.

 15. אוהד (פורסם: 2-1-2017 בשעה 18:07)

  זוהי העונה הראשונה שאני באמת עוקב אחרי הNFL ואני חייב להודות שזה היה תענוג והרבה הודות לך ולסיכומים שלך (במיוחד הנו האדל אבל עם יומן האליפות)
  אך יש לי שאלה
  טנסי ויוסטון סיימו באותו מאזן אך יוסטון אלופת הבית, חשבתי שזה המשחקים בניהן אך לכל אחד יש ניצחון בהפרש 7 ואם מסתכלים על בית חוץ (למרות שפה לא כדורגל) אז יש לטנסי יתרון אז למה בכל זאת יוסטון היא אלופת הבית?

  • עידו ג. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 19:26)

   כי מה שקובע אחרי המפגשים הישירים הוא המאזן בתוך הבית. יוסטון עם 1-5 וטנסי 4-2.

  • NoONE (פורסם: 2-1-2017 בשעה 19:27)

   בלי לבדוק אני מניח שזה מאזן בתוך הדיויז'ן
   ב NFL אין שום נגיעה להפרשים או משחקי בית חוץ , הם לא מתעסקים בזה

   • עידו ג. (פורסם: 2-1-2017 בשעה 19:36)

    עוד אף פעם לא הגענו לשם אבל אם אין ברירה משתמשים בסוף בהפרשי נקודות. למאזני בית-חוץ אין התייחסות בשום מצב.

 16. יותם (פורסם: 2-1-2017 בשעה 23:06)

  בהמשך לתגובה של אוהד, אני קורא את יומן האליפות שלך כמה שנים ורציתי להודות לך על שגרמת לי להתעניין בפוטבול, ובפרט לאהוד את הפטריוטס מה שנראה כרגע כדיל מצוין :-)

  • אבנר (פורסם: 3-1-2017 בשעה 00:25)

   בעידן שאחרי בריידיצ'ק,כשהפאטס יחזרו בחזרה לחור שממנו הם באו, אתה תקלל את גרייזס שנים

   • NoOne (פורסם: 3-1-2017 בשעה 01:05)

    זה אותו דיל כמו להתחיל לאהוד את לאנס ארמסטרונג בתקופה שהוא ניצח 728 טור דה פראנס רצוף

    • אבנר (פורסם: 3-1-2017 בשעה 01:38)

     לא מדוייק.
     את ארמסטרונג תפסו על רמאות רק א-ח-ר-י סיום הקריירה.

לא ניתן להגיב.