ההפסד לסאות'המפטון (גביע הליגה)

קלופ הביא את הקבוצה לשיא מוקדם מדי, ככה נראה

לא ממש התחשק לי לכתוב על המשחק הזה, יותר בא לי להדחיק ולעבור הלאה אבל אני חולה בבית ומה כבר יותר טוב יש לי לעשות?

יש לי תיאוריה שפיתחתי בימים האחרונים לגבי ליברפול של קלופ. אני זוכר שקראתי כתבה על הניצחון על ארסנל במשחק הראשון של העונה. אתם זוכרים? שטפנו את המגרש בחצי השני והובלנו 4-1 לפני שהם צמצמו קצת. מה שקראתי זה מה שקלופ אמר להם במחצית – אתם בכושר יותר טוב, הוא אמר, לכו ותדרסו אותם. וזה נכון, קלופ הביא את הקבוצה שלו מוכנה מאוד פיזית לעונה. הוא עשה אימוני כושר קשים מאוד בפרי-סיזן והשחקנים הגיעו בכושר מטורף לעונה. זה השתלם מאוד בפתיחת עונה טובה מאוד עם ניצחונות יפים על צ'לסי וארסנל, כמו גם תיקו בטוטנהאם שבקלות היינו יכולים לנצח בו.

רק מה, הליגה האנגלית היא לא מירוץ קצר, היא מרתון. טוב, אין דימוי מאוס יותר מזה, אבל זה נכון. ליגה שמתחילה באוגוסט ונגמרת במאי היא כזאת שאתה לא יכול להרשות לעצמך להגיע לשיא בנובמבר או דצמבר. ונראה לי שזה מה שקרה לליברפול. לא רק שסבלנו מפציעות לשלושה שחקני מפתח (הנדרסון, קוטיניו ומאטיפ) שלא יודע אם הן קשורות למה שקלופ עשה (בינינו, אין שנה ששחקנים קריטיים לא נפצעים לנו. זה פשוט חלק מהליגה. נראה לי שאם תעשו בדיקה תמצאו קורולציה הפוכה טובה מאוד בין האלופות בשנים האחרונות לבין מספר הפציעות לאותה קבוצה) גם השחקנים מגיעים לחלק הקשה של העונה כשהם עייפים וסחוטים.

אפילו אתמול כשקלופ חזר סוף סוף למערך הנכון של ארבעה שחקני חוד, קשה להגיד שהיינו יותר מסוכנים מסאות'המפטון. אילולא קריוס (לדעתי עניין של זמן עד שהוא מקבל את אפודת השוער הראשון) המשחק היה נגמר הרבה יותר מוקדם. עכשיו זה לא רק תשישות של שחקנים זה כבר כדור שלג רציני. קוטיניו עוד לא בכושר אחרי הפציעה וזה מובן אבל הייבוש של סטארידג' הפך אותו לחסר חדות – הוא מסוג השחקנים שחייבים לשחק כל שבוע כדי להיות מכונת שערים וקשה לו עם לשחק פעם בכמה שבועות או לעלות מהספסל. וזה לא ששאר השחקנים ממש חדים.

liverpool-southamton_17nre47qt5iqu11ldr9p9cc8sp

ונוסף על הכל, כל התקופה האחרונה הפכה את הקבוצה לממש ממש לחוצה. כל פעולה הכי פשוטה הופכת למסובכת. כששחקנים בועטים לשער יושב להם יותר מדי בראש. נכנסנו ללופ שקשה מאוד לצאת ממנו. אני רוצה להזכיר לכם את העונה לפני שנתיים עם רוג'רס שנפתחה רע ואז אחרי שהוא עשה שינוי לשלושה בלמים יצאנו לדרך חדשה, היה נראה שאנחנו עושים התקדמות – ואז הפסדנו ליונייטד ופתאום הכל התפרק. קשה מאוד לצבור ביטחון אחרי שאתה מאבד אותו. בהחלט יכול להיות שדווקא העובדה שכל המשחקים האחרונים באנפילד לא עושים טוב לקבוצה, שנראית פשוט לחוצה להבקיע ולא מצליחה לבצע את הפעולות הבסיסיות ביותר.

אני לא מתייאש. אני מאמין בקלופ. אבל מה שאני קורא בימים האחרונים ממנו (ראיתי שהפעם הוא האשים את הרוח בהפסד) לא נראה כאילו הוא מבין שיש בעיה. או שהוא מנסה להוריד את הלחץ מהשחקנים שלו, שגם זאת אופציה טובה. בינתיים, צ'לסי מאיימת ברקע. הגיע הזמן להתאושש לפני שהעונה בורחת לנו.

את מי אני אוהד בסין?
הפסד (וסוג של ניצחון) על האל

53 Comments

אמיתי 26 בינואר 2017

הדבר האהוב עליי בעולם הוא להיות צודק ולהגיד אמרתי לך.. אז בקשר לקוטיניו זה פחות כייפ..
עם זאת אני לא חושב שהוא עד כדי כך טוב בסופו של דבר. משו בין מאטה להאזרד מינוס התארים.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2017

הדבר הבאמת חשוב שקרה אתמול זה שקוטיניו חתם על הארכת חוזה לחמש שנים. השחקן וורלד קלאס האמיתי היחיד שיש לנו כרגע.

גור אילני 26 בינואר 2017

לא פחות טוב מהזארד לדעתי

צביקה 26 בינואר 2017

זה שהוא פחות טוב מהזארד זה נכון, אבל זה ממש לא מונע ממנו להיות שחקן מצוין, אחד מהטובים בפרמיירליג.

אמיתי 26 בינואר 2017

לא מוריד ממנו כלום. ראיית משחק טובה משח האזרד ובעיטה (הרבה) יותר טובה ממאטה. השאלה היא אם הוא יצליח להיות אפקטיבי לאורך זמן ולעשות את ההבדל. וטייפלה מוקדם לקרוא לו וורלדקלאס

צביקה 26 בינואר 2017

בוא נניח שאם תציב את קוטיניו בעיגול האמצע ואת הזארד על סף הרחבה סיכויי ההבקעה שלהם יהיו שווים.

אמיתי 26 בינואר 2017

אז בוא נניח שהעברתי בקשר

דורפן 26 בינואר 2017

קוטיניו יותר טוב מהזארד ככוכב הראשון של קבוצה.הוא עושה אחרים טובים יותר. כמו שרונאלדו טוב מסקולס אבל הייתי מתחיל קבוצה מסקולס ולא מרונאלדו.

אמיתי 26 בינואר 2017

לא ככ בטוח.. האזרד בכושר גם מבשל וגם מבקיע יפה ומושך הרבה שחקנים. והביא תארים. ליברפול משיגה המון ממשחק לחץ קבוצתי. אני מאמין שרוב המנג׳רים היו מעדיפים את הבלגי

משה 26 בינואר 2017

האמירה לגבי האזרד נכונה לנקודת הזמן הנוכחית. אתה שוכח שבשנה שעברה הוא היה זוועה ובתחילת העונה קוטיניו היה בכושר של שחקן מהטופ 10 העולמי. באינטגרל אני לא מסכים עם הקביעה.

אמיתי 26 בינואר 2017

האמירה על האזרד נכונה ללפני שנתיים. הוא טרם חזר לעצמו.

צביקה 26 בינואר 2017

אמיתי
איפה הייתם בשלושת החודשים האחרונים? בסין?

אמיתי 26 בינואר 2017

וואלה הוא מבקיע לא רע אבל נראה לי פחות דומיננטי מלפני
שנתיים, או פחות מרכזי אצלכם. אולי אתה לא מסכים איתי
אבל זה עדיין לא זה לדעתי. קוסטה הוא הגו טו גאי שלכם.
אולי אפגוש אותו בסין

גורביץ' 26 בינואר 2017

אני חושב שבראש ובראשונה קלופ צריך לשנות את היעדים ואת הבנק מטרות לעונה ו THE SOONER THE BETTER.
טוטנהאם, ארסנל ויונייטד נמצאות במצב מוכנות מנטלית טוב יותר למלחמה על טופ 4, ארסנל כי לשחק על טופ 4 בא להם בטבעיות כמו לבני יהודה לשחק נגד ירידה, טוטנהאם כיוונו לשם מתחילת העונה ולא התרגשו מסגל קצר יחסית ופתיחת עונה בינונית, ויונייטד פשוט התחברו בזמן למלחמה רק על הטופ 4 ולשם בלבד הם רצים (או הולכים, או זוחלים..).
המאבק על האליפות הוא היסטוריה וקלופ צריך להתאפס ולהתפקס על המטרה האמיתית העונה.
יפה שהזכרת את המשחק פתיחת עונה נגד ארסנל, כי מלבד כושר משחק יותר טוב של ליברפול אז, יש עוד חוט שמקשר בין המשחק ההוא למצב הנוכחי, וזה השחקן הכי חשוב של הקבוצה, שהיווה את ההבדל גם במשחק ההוא, ולצערנו עכשיו הוא מוריד צ'ייסרים עם אברם גרנט באיזה אליפות מקושקשת באפריקה..

צביקה 26 בינואר 2017

אל תסגור כלכך מהר את מאבק האליפות, יש לצ'לסי בשני המחזורים הקרובים את ליברפול וארסנל, שני הפסדים או אפילו הפסד ותיקו והכל נפתח מחדש.

אסף the kop 26 בינואר 2017

ואמרו אמן

אריק 26 בינואר 2017

אני מת על הגישה שלך (רק בהקשר של ליברפול, כן). ברצינות.

קורדל סטיוארט 26 בינואר 2017

מהפה שלך לאלוהים

עמי ג 26 בינואר 2017

איך בעצם משחקים על "טופ 4"?
כאילו – נגיד ניצחת שני משחקים – אז במשחק הבא אתה משחק על תיקו כי לא צריך כל כך הרבה נקודות כמו במירוץ אמיתי לאליפות?
בקיצור – אפשר להפסיק עם הדיבורים האלו על טופ 4?
ליברפול צריכה לעלות כל משחק בשביל לנצח.
אם זה יספיק לאליפות זה בטח יספיק לטופ 4.

צביקה 26 בינואר 2017

איך מפסידים ככה לקבוצת המילואים שלך?

רן 26 בינואר 2017

הפסד מאוד מעצבן. קלוד פורח סגר אותנו בצורה הכי יעילה – תנו להם להרים עד מחר . סגר לנו את האמצע ובלי מאנה באגף אנחנו לא מסוכנים בכלל. ללאנה היה על תקן נעלם ומאטיפ במשחק גרוע. אבל הכי גרוע זה דניאל סטארידג שפשוט שחקן אחר ממה שהגיע אלינו. הפציעות הרגו אותו.
חושש מאוד מצ'לסי. אישית, אני חושב שאוריגי בחוד יכל ממש להועיל לנו – איום פיזית על הבלמים ופיבוט נהדר. אני חושב שפירמינו מאחוריו יכול להיות קטלני

אלי 26 בינואר 2017

נראה גם שהקבוצות למדו אותנו או לפחות באות יותר מוכנות לסגור את המשחק.
בתחילת העונה היריבות רצו לצבור נקודות גם מול ליברפול וחשבו שאם הם ישחקו קצת כדורגל אז יהיה להם יותר סיכוי.
מול יריבות כאלה השיטה של קלופ פורחת, לחץ במקומות ובזמנים הנכונים מביא אותנו מהר מאוד למצבים של שערים, ומשם ממשיכים לשלישיות ולרביעיות.
עכשיו היריבות הרבה יותר חוששת ופשוט נותנות לנו לשלוט במשחק ומשחקים עם 10 שחקנים ברחבה, וזה די קשה להגיע למצבים ומפריע לשיטת הלחץ של קלופ.

אבי גלברט 26 בינואר 2017

מדכא לחלוטין המצב והוא נמשך ככה כבר שלושה ארבעה שבועות .
אנשים מנו פה את הסיבות ואין לי הרבה מה להוסיף למעט מה שאמרתי תמיד .ציוות פרסונלי הוא משני כל עוד השיטה עובדת .כבר כמה משחקים השיטה לא עובדת (או שהתחלפה ) ,הקבוצה לא מגיעה למצבי הבקעה כמו פעם ,קבוצות מציבות אוטובוס ברחבה ועוקצות במתפרצות יעילות הוא בקרנות מבולגנות .לצערי כרגע לא נראים טוב ,תלויים יותר מידי (כמו תמיד) ביצירתיות של קוטיניו או במהירות של מאנה .
היה חסר לי אתמול שחקן שיקח כדור ובאחד על אחד יפרוץ את הקיר . שלאלנה עבר לשחק במרכז ליד קוטיניו זה נראה קצת יותר טוב אבל עדין זה לא זה .
אני בטוח שקלופ יודע ורואה את זה ובואו נתעלם ממה שהוא אומר בתקשורת כדי לא להוריד את הבטחון של השחקנים …
אם יש לו כלים לשנות זה משהו אחר …

בני תבורי 26 בינואר 2017

לליברפול יש את הקבוצה השישית בטיבה בליגה האנגלית ואת הסגל השישי באיכותו ובעומקו בליגה האנגלית וההישגים שלה עד כה הם בבחינת להוציא מים מסלע. פציעות ומיני ביזאר כמו הסיפור של מאטיפ ופיפ"א בתוספת מאנה ואליפות אפריקה, הורידו אותנו למקום בו אנחנו נמצאים היום ובצדק. הפצועים מתחילים לחזור, מאנה יחזור בעוד שבוע, ככל הנראה לטוטנהם, והקבוצה תתייצב שוב למלחמה מאוד לא קלה על המקום הרביעי המכובד מאוד ואולי גם תעפיל שלב או שניים בגביע. זה מאוד לא נעים אבל מאוד לא נורא.

אסף the kop 26 בינואר 2017

אם רק היינו משחקים בליגה השישית בטיבה באירופה מצבנו היה מושלם… (-:

טיסה נעימה בני !

נתי 26 בינואר 2017

סליחה על הסטת הנושא אבל נראה שהעניינים הולכים לקלאסיקו -אולי אחרון- של נדאל פדרר. אוהב את שניהם עם יתרון לפדרר בגלל האסתטיקה. הייתי מעדיף ששניהם עוד יזכו לא האחד על חשבון השני, כשנראה היה כבר שזה לא יקרה. לא נורא, נתרווח, נהנה משניהם ונדמע בסוף בשביל פדרר שדווקא כשצצה ההזדמנות נגזר עליו לפגוש את נדאל…

אריאל גרייזס 26 בינואר 2017

הכל בזכות הסוודר של מירקה. eye of the tiger

יואב 26 בינואר 2017

מירקה לבלבלב

אמיתי 26 בינואר 2017

טרגי משו אבל נחסך ממנו ברולאן כשזכה אז הגיע הזמן לסגור את הפינה הזאת בקטנה. מת שיזכה

אדום כחול 26 בינואר 2017

סטאדג' לא רק איבד את החדות אלא גם את חדוות המשחק, שפת הגוף שלו והכאילו לחץ על ההגנה מזכירה לי את באלוטלי. נראה לי שגם קלופ הגיע לנקודת האל חזור איתו (או קרוב מאוד לכך), כשהוא על המגרש זוהי שיטת משחק שונה.
בעסה לכתוב את זה ותמיד נזכור חסד נעורים מעונת הסוארס, אבל צריך להכיר במציאות, אני מעדיף שחקן עם חצי כישרון אבל עם רעב ומהירות.

עמי ג 26 בינואר 2017

סטארידג' לא שכח לשחק. ראו את זה גם ביורו.
צריך רק זמן וביטחון

אריאל גרייזס 26 בינואר 2017

זאת הבעיה, שהוא לא מקבל את הזמן. וכשהוא כן מקבל הוא ישר נפצע

טל 12 26 בינואר 2017

אני מקווה שעם סאדיו (המנוע) מאנה וקוטי בכושר,חוליית ההתקפה עוד תחזור ליכולת טובה שכבר ראינו העונה הזו -עד סיום הליגה אפשר לחזור למומנטום חיובי.

יעקב 26 בינואר 2017

אני יודע שזה לא המקום ואני מתנצל מראש, פשוט לא מצאתי מקום יותר טוב לשאול בו.
יש סיבה שעוד לא היה פוסט אחד על אליפות אוסטרליה המשוגעת והמרגשת הזאת?
אני יודע שזה אתר של בלוגים ואני לא חייב להיכנס וכו' וכו', אבל דווקא בגלל שאני מאוד מעריך את הכותבים פה אני מציף את זה, אירוע ספורט כזה גדול ישמח הרבה אנשים פה אם יסוקר.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2017

הבעיה עם אוסטרליה, לפחות מבחינתי, זה שעות המשחקים. היום "למזלי" הייתי חולה אז הייתי יכול לראות את שתי הוויליאמסות ופדרר – היה מאוד מרגש.

אריק 26 בינואר 2017

יש לי הרבה מה לומר על חשיבות המשחק של אתמול לעונה שלכם על קלופ ועוד. לא הפעם.
רק דבר אחד.
המערכה הוצבה – וומבלי
הזמן נקבע – גמר גביע הליגה
הכל היה מוכן…
ככה להבריז?
לכו לפינה ותחשבו על מעשיכם!!

אריאל גרייזס 26 בינואר 2017

עם איך שאנחנו נראים, אולי עדיף שנחסכה לנו ההשפלה הזאת

אבי גלברט 26 בינואר 2017

לגמרי …וזה גם לדעתי מה שאריק רצה .
עדיף להפסיד בחצי לסוטון ולא לוורודים בגמר …איך שאנחנו נראים זה היה די צפוי ..

אריק 27 בינואר 2017

אתם מפחדים מיונייטד? מתי השפלנו מישהו? אנחנו הכי נחמדים בליגה. משנים תדמית.

אבי גלברט 27 בינואר 2017

זהו ,ידעתי שתסחף ….חח…מאמין שנגדכם ההינו מוציאים את המיטב ….תן לקטר בשקט …
אתם נחמדים ? וואאו לא שמנו לב ,ביחוד המאמן הנרגן …

אריק 27 בינואר 2017

מחלקים נקודות. לא מבקיעים יותר מדי…המאמן עייף ומעייף

אמיתי 26 בינואר 2017

ראיתי רק מחצית שלכם ומה שבלט לי לפחות זה שאפילו סאותהאמפטון הדי מוגבלת שברה את הלחץ הגבוהה שלכם לא מעט פעמים. משהו במשחק הלחץ הפסיק לעבוד ואז הכל הולך יותר קשה. אין פלאן בי

יואב 26 בינואר 2017

לא היה נראה לי ריאלי מלכתחילה לשחק לחץ תשעה חודשים בליגה האנגלית.

אמיתי 26 בינואר 2017

יאפ

גל 26 בינואר 2017

ליברפול לא משחקת על הלחץ כבר הרבה זמן בואו נגיד את האמת.
מול סיטי היא ניצחה בלי לחץ כלל, וכנ"ל מידלסברו וסטוק ובעצם מאז הפציעה של קוטיניו.
רוב הזמן קבוצות מסתגרות מולה ובחודש האחרון יותר קשה לה לפרוץ את ההגנות.
היא נכנסה לתקופה פחות טובה, ועדיין היתה קרובה לנצח באולד טראפורד כשמנצ'סטר הגיעה בתנופה.
לכן לא צריך להיסחף. אני קורא את כל אוהדיי מ' יונייטד מתמוגגים וזה מצחיק איך אוהדי קבוצות יריבות ישר מוצאים הצדקות לכל כישלון.

נכון, ליברפול בכושר נוראי וכשמאנה באפריקה זה נראה שההתקפה תקועה.
אבל מצבה בטבלה לא רע. ושוב, אני מסכים שהקבוצה נראית לא טוב לאחרונה אבל זה קורה לכל קבוצה במהלך עונה ונותרו עוד הרבה מאוד משחקים לסוף.

יואב 26 בינואר 2017

נראה לי שאתה קורא את מה שבא לך. זה בהחלט נחמד.

אמיתי 26 בינואר 2017

אני לא התמוגגתי. כולה כתבתי התרשמות ללא טיפת ציניות. וגם לא כתבתי פוסט שלם על איך אתם (שוב) נכשלים.. מ. ש. ל.

נולי 26 בינואר 2017

ליברפול הפסידה פעמיים לקבוצה שלא הצליחה לנצח את הפועל באר שבע? כל הכבוד לבאר שבע :)

אורי 26 בינואר 2017

גם יובה

איאן ראש 27 בינואר 2017

לא יודע אם להגיד שמח על ההפסד הזה אבל בזמן משבר אני מעדיף שחלק מההפסדים יהיו בגביע הליגה ולא בליגה עצמה.

סימנטוב 27 בינואר 2017

לא מת על ניו אינגלנד אבל איזה ראש העיר תותח!
https://www.joe.ie/news/watch-everyone-needs-see-boston-mayor-marty-walshs-speech-immigration/575078

7even 29 בינואר 2017

לא הספיק לו פיגוע אחד אה?
בא לו להיות פריז 2 אני מבין…

אריק 28 בינואר 2017

גרייזס. תעלה שוב את הפוסט

Comments closed