הניצחון על ארסנל

למה לא תבוא ארסנל פעמיים בשבוע?

מבולבלים? גם אנחנו.

אם יש משהו שדיברתי עליו בתחילת השנה שחייב להשתפר אצל קלופ זה נושא היציבות. זה קצת לא יפה להתלונן על זה אחרי עוד ניצחון על יריבה לצמרת (גם אם מדובר בארסנל שגרועה מאוד בסוג משחקים כזה ובכלל ארסנל של אתמול שהיתה פשוט 'שטוחה' לחלוטין ונראה שרק מחכה לתום עידן ונגר) אבל קשה לומר שראינו שיפור אמיתי בתחום השנה.

ומה שמרגיז במיוחד, אם משווים להפסד שבוע שעבר בלסטר, זה שנראה שאין שום קשר בין הקבוצה התוססת, הלוחצת, הלוחמת, שראשונה לכל כדור, לבין אוסף השחקנים האנמי שעלה על המגרש בלסטר רק לפני שבוע.

אחרי הניצחון על טוטנהאם לפני כמה שבועות כתבתי באחת התגובות שלהרגשתי הבעיות של ליברפול – עומק ומציאת פתרונות מול הקבוצות החלשות – ניתנות לפתרון בקלות יחסית בהשוואה לבעיות אחרות. הרבה יותר קשה, חשבתי (ועדיין חושב) להצליח להחדיר בקבוצה מסורת ווינרית ויכולת מנטלית להתגבר על יריבות לצמרת. רק תסתכלו על ארסנל של ונגר שכבר יותר מעשר שנים מנסה ונכשלת בכך. טוטנהאם הנוכחית היא דוגמא נוספת.

אבל עם כל שבוע שעובר אני פחות בטוח בעצמי. הרי אם נסתכל על בניטז והתקופה שלו בליברפול נראה שהוא לא ממש הצליח להתגבר על הבעיה הזאת אף פעם. יותר מכך, אני יותר ויותר מתקשה להאמין שהבעיה קשורה לחומר השחקנים הנתון על המגרש. הרי אותם שחקנים מנפקים יופי של הצגות – לא סתם ניצחונות טקטיים, ממש הצגות – כשהם פוגשים קבוצות שלהן כביכול חומר שחקנים טוב יותר. מרגיש לי, ואני מקווה שאני טועה, שקלופ פשוט לא מצליח לייצר את המוטיבציה אצל השחקנים שלו במשחקים שבהם הדברים פחות באים בקלות. כשהשיטה שלך תלויה יותר בלחץ שאתה יוצר, בעבודה הקשה על המגרש, אם לא תביא את המוטיבציה איתך לכל משחק פשוט תהיה בבעיה. ובעונה של 50-60 משחקים זה פשוט משהו שקשה לייצר באופן עקבי שבוע אחרי שבוע. אני מניח שנהיה יותר חכמים בעונה הבאה כשקלופ יעשה את הרכש השני המסיבי שלו.

2017-03-04T181145Z_131652705_MT1ACI14761006_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-LIV-ARS

זה היה קצת לא הוגן להתייחס רק בצורה שלילית לקבוצה אחרי כזה משחק, אז חייבים להגיד מילה טובה לכמה שחקנים. מאנה היה סנסציוני אתמול והראה שוב עד כמה היה חסר לנו באליפות אפריקה. לאלנה עשה עבודה יפה מאוד בניווט ההתקפה מאחור ופירמינו היה הרבה יותר תכליתי. הכי חשוב לטעמי היא החזרה של קוטיניו לכושר משחק. הוא עדיין לא לגמרי חד כמו לפני הפציעה אבל דבר אחד שחזר אליו זה הבטחון העצמי, וזה אולי הדבר הכי חשוב.

בחלק האחורי קשה שלא להיות מרוצים מקלאבן ששוב העלה את התמיהה הקבועה (למה לוקאס, למה?) וכמובן שווינאלדום היה טוב מאוד. אבל מכולם לטעמי בלט בחלק האחורי צ'אן שאמנם עשה פה ושם טעויות אבל בפעם הראשונה העונה אולי נתן הרגשה שיש על מי לסמוך בהעדרו של הנדרסון. בחצי השני הוא היה בכל מקום במגרש ואפילו כשעשה עבירות (כולל שתיים לא חכמות בכלל), הן היו רחוק מספיק מהשער. בכלל, הדבר שהכי הרשים אותי אתמול בקבוצה היה הרוגע שבו שיחקנו בחצי השעה האחרונה אחרי הגול המצמק. בלי לחץ, בלי ללכת אחורה ולשמור על שער היתרון, ממשיכים לתקוף כמו שצריך והאמת שהיה אפשר לגמור את זה הרבה קודם עם קצת מזל.

שוב, אם רק הם היו מסוגלים להביא את היכולת הזאת כל שבוע.

זהירות פדופילים
יותר רציונלית, פחות מכביסטית

69 Comments

אבי גלברט 5 במרץ 2017

תהרגו אותי לא מבין את הקבוצה הזאת …
ראיתי לפני המשחק בפייסבוק את תמי ועוד הרבה חברים בחוג שלה בטוחים באלף אחוז שאנחנו מנצחים כי זה קבוצה גדולה ואנחנו טובים נגד הגדולות …
אני ההיתי כרגיל סקפטי כי כבר חודשיים למעט טוטנהאם אנחנו לא מחברים שתי פסים .
ואז מתחיל המשחק ומתברר שואנגר אוהד ליברפול אמיתי ועושה לנו חיים קלים(סאנצ'אז בחוץ !? ) .פתאום הקבוצה השמחה,הלוחצת,השוטפת הקטלנית חזרה ….איפה זה היה חודשיים ? האם הבעיה נגד הקטנות היא בראש או במגרש ?
לא קל לשחק נגד בונקרים לאף קבוצה וראינו את הוורודים אתמול גם מתקשים מול בורנמות אבל ,אולי בכלל קלופ עדין לא מבין את הליגה הזאת ? קשה לי להאמין .לא יכול להיות הבדלים כאלו וחוסר יציבות כזה .הקבוצה ,אותה קבוצה בדיוק שיחקה את הכדורגל השמח והמהיר הזה 4 חודשים ושטפה את הליגה ,הכול זה רק הגנה חלשה שמערערת את כל המערך ? ההתקפה הזאת שלא מסוגלת לנצח את ה"קטנות " הבקיעה הכי הרבה בליגה הזאת …
לגבי שחקנים בודדים אהבתי מאד את המשחק של מינולה ,קאלבן כל מילה מיותרת לגבי ההוא ששיחק במקומו , לאלאנה חזר ללחוץ ,לחטוף ולבשל כמו גדול .לגבי צ'אן ,פרמינו,וינאלדום וכו ,תנו לי המשכיות ורצף כדי שהחמיא להם .
שבוע הבא ברנלי ,שם הכול התחיל בואו נראה מה למדנו …

בני תבורי 5 במרץ 2017

שמחתי מאוד על המשחק אתמול שגרם לי לרתוח עוד יותר על המשחקים נגד לסטר ברנלי, סוונזי, סוטון, בורנמות', ווטפורד, האל, סטוק, וויגן וסליחה מכל מי ששכחתי, זה לא מזלזול, אחרי הכל פתחתם לליברפול את השושנה, זה מתסכול עמוק שנמשך כבר שנים. מנטליות של ווינרים צריך לייצר, זה לא בא מעצמו. כשאתה ווינר, זה גם גורם לעולם סביבך להתייחס אליך ככזה וכל מה שקשור במשחק שלך, משתדרג. תופעה קשה נוספת היא הפער הבלתי נסבל בין מה שרואים מליברפול במחצית ראשונה של משחקים כמו אתמול לבין המחצית השנייה. בראשונה אתה שומט לסת בהתפעלות ובשנייה אתה בודק את תוקף המנוי של שח"ל. מה שאני בעצם מצפה מקלופ בראש וראשונה זה לגשר על הפערים האלה ביכולת המנטלית וכמובן לצמצם פערים בין השחקנים בהרכב הראשון לבין המחליפים.
אמרתי אתמול לעומר שאם אני רואה שלוקאס בהרכב, אני מוותר על צפייה במשחק. לא כי הוא הבעיה היחידה, אלא כי הוא סמל לתקרת זכוכית נמוכה שלא תתנפץ. בקבוצה עם שאיפות אסור שיהיה לוקאס אפילו כאופציה. אם נפצע מישהו חשוב, קח שחקן אקדמיה. אם ממילא הסיכוי לנצח פוחת בעקבות פציעה של שחקן בכיר, תן לילדים להשתפשף ולצבור ניסיון.
יש לי המון ביקורת על קלופ, במיוחד בכל הנוגע לניהול המשחק שלו. מצד שני אני שומע שמועות והנחות ותיאוריות בנוגע לקלופ שגובלות בחוסר הבנה מוחלט. אני לא אומר שטויות כי חלק מהמשמיעים, חברים ממש טובים שלי אפילו שהם אוהדי יונייטד. אחת מהן היא: קלופ יהיה טוב עד שילמדו אותו, כך היה גם בגרמניה, ולשם הדגשה, מצרפים את רשימת הישגיו של קלופ נגד קבוצות חזקות – בעיקר ניצחונות ללא אף הפסד, בהשוואה לכישלונותיו נגד קבוצות "חלשות" – יותר הפסדים מכל תוצאה אחרת. ובכן, שטויות כאמור, כי אם זלאטן מחטיא פנדל ויונייטד לא מצליחה לנצח את בורנמות' בבית זה כי למדו את מוריניו? גם השמועות על ערעור במעמדו של קלופ בליברפול אינן יותר מניסיון לייצר כותרות ועניין. קלופ לא הולך לשום מקום, הוא ימשיך בעונה הבאה ואני מאוד מקווה שיידע לחזק ולהעמיק את הסגל במקומות הנדרשים: מגן שמאלי, בלם, קשר אחורי וחלוץ.

matipool 5 במרץ 2017

בני – אלו אכן כל העמדות שצריך בהן רכש אבל איזה חלוץ בכיר ירצה לבוא בידיעה שהוא מיועד לספסל ?
לא נראה לי שקלופ מתכוון לעשות שינוי בשלישייה הקדמית שלנו שהייתה מדהימה עד הפציעה של קוטי והיציאה לאליפות אפריקה של מאנה . קלופ מאד מאד אוהב ומעריך את העבודה של פירמינו .
חשבתי על אפשרות שינוי מערך של מאנה וקוטי בצדדים ופירמינו מאחורי אוריגי או חלוץ חדש עם שני קשרים הגנתיים או 50/50 מאחוריהם . הנדרסון + ג'יני למשל עם גיבוי של צ'אן ומילנר אבל אז לאלאנה נפגע .

בני תבורי 5 במרץ 2017

מתי,
אם פירמינו הופך את התפוקה שלו מאתמול – שער ובישול, לקבועה, החלק הזה בפוסט שלי לא היה נכתב. הבחור מתאים לשיטה של קלופ כמו כפפה ליד, הבעיה שהוא לא חד מספיק. ראיתי ממש מקרוב איך הוא מחטיא הזדמנות לשלוח את קונטה חזרה ללונדון בלי אף נקודה וראינו את זה בעוד כמה משחקים. חלוץ יגיע וכשיגיע ואם יתאים לשיטה, ישתנו דברים גם בהרכב.

זה משנה 5 במרץ 2017

מסכים עם פסקאות 1 ו-3. חולק על 2.
ניהול המשחק של קלופ אתמול בחצי השני היה שוב מבאס. התמהמה יותר מדי עם החילופים. לקוטיניו נגמר האוויר קצת לפני הדקה-60. אוריגי על מהירותו ומידותיו התבקש בסיטואציה שנוצרה שבה ארסנל מנסים להבקיע ונותרים חשופים מאחור. החילוף הזה נערך כ-20 דקות מאוחר מדי. ארסנל היו הרבה יותר קרובים וראויים לשוויון מאשר מה שהתוצאה הסופית הראתה.

משה 5 במרץ 2017

חולק על המשפט האחרון, זה נובע מחשש בסיסי של אוהד ליברפול. היתה להם עוד הזדמנות משמעותית אחת מעבר לשער, לנו היו הרבה יותר מצבים.
3:1 זו תוצאה מייצגת.

איאן ראש 5 במרץ 2017

כל מילה, בעיקר בנוגע ללוקאס. בדיוק מה שאני מרגיש.

ניינר / ווריור 5 במרץ 2017

יש פה איזה אוהד ארסנל שיכול להסביר את ההחלטה התמוהה של וונגר לא לפתוח עם אלכסיס? פלא שקיבלו בראש???

matipool 5 במרץ 2017

כפי שאתה יודע , אני לא אוהד ארסנל אבל היו שמועות על מחלוקות בנוגע לחתימה על החוזה החדש שלו ודרישות שכר מופרכות בקנה המידה של ארסנל .

ניינר / ווריור 5 במרץ 2017

אז בגלל הטימטום של וונגר נמנע כאן תיקו שהיה מאד מועיל לספרס. חתיכת גולם חסר אחריות

איתן 5 במרץ 2017

וונגר מאבד את זה,כדאי מאוד להנהלה שיקחו את המושכות לידיים יגידו לוונגר תודה ,שיבנו לו פסל בכניסה למועדון,ולהתראות.
שיסכמו עם מאמן חדש (מומלץ אלגרי) שייתן דרך חדשה למועדון ובכך גם שיחליטו על עתידם של אוזיל וסאנצ'ז
כרגע אפילו המקום ה4 המוכר והטוב נראה רחוק מתמיד.
יש מספיק רזרבות של כסף במועדון,רק צריך להחליט מי האדמירל ומה תהיה המדיניות והדרך שבה יילך המועדון.
אחרת יישארו גם ללא מאמן וגם ללא שחקנים

איציק 5 במרץ 2017

אני חושב שהשוואה בין ארסנל של ונגר לבין לסטר ארי פיטורי ראניירי לא מתאימה. לסטר זו אלופה מכהנת שנהנתה מתופעת החלפת מאמן שנפל דווקא אלינו. הפסד ידוע מראש. ההשוואה צריכה להיות מול קבוצות תחתית סטנדרטיות עם מאמן קבוע.

matipool 5 במרץ 2017

אריאל – כרגיל , מסכים עם ( כמעט ) כל מילה . אתה יודע לזקק יפה מאד למילים את מה שאנחנו רואים וחושבים .
מקווה מאד שקלופ יפגע ברכש בקיץ . שני שחקנים בכירים פצועים וההבדל בין ההרכב לספסל תהומי .
אחרי המשחק האיום נגד לסטר ולאור ההיעדרות של הנדרסון , חשבתי שקלופ יעשה שינוי ויעביר את מילנר לקישור כשמורנו מגן שמאלי . הרגשתי שצריך שינוי רציני וקצת זעזוע .

בני תבורי 5 במרץ 2017

קלופ דבק בשיטה שלו ולא מרפה. מבחינתו המגן השמאלי הטוב שלנו זה מילנר וזה מאפיל על חסרונו בקישור. גם אני קיוויתי לראות אותו בקישור ואת מורנו בשמאל, אבל קלופ, תודה לאל, לא מקשיב לי. הוא ישתמש במורנו כמגן שמאלי רק אם מילנר לא יוכל לשחק שם ולא כי צריך את מילנר במקום אחר.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

אני לא אוהב זעזוע לטובת זעזוע נטו. זה עובד בטווח הקצר אבל בטווח הארוך שחקנים מאבדים אמון במאמן. לקלופ יש את השחקנים שהוא מאמין בהם וזהו. זה בסדר, אם כי הייתי מעדיף פה ושם קצת יותר גמישות מחשבתית

אבי גלברט 5 במרץ 2017

מורנו מגן שמאלי אתמול ובכלל לתפיסתו של קלופ זה "בור" בהגנה .משתמש במורנו רק אם צריך חיזוק להתקפה (!) בצד שמאל .
עוד משהו ,אני חושב שחוסר השימוש באוריגי גובל בפשע . אני מת ,חולה,שרוף על קוטיניו אבל החילוף היה צריך לבוא מוקדם יותר .אוריגי עולה מהספסל ונותן אימפאקט מיידי .נכון עדין קצת בוסר אבל מהיר,נלחם,טוב במשחק ראש ובקיצור "זה עוד יגדל" ויהיה מפלצת .
מסכים אם מתי שכל שחקן התקפה רציני שיבוא יצטרך לבוא על חשבון מאנה-קוטי-פירמינו- לאלנה שכרגע הם הפיבוריטים של קלופ.

matipool 5 במרץ 2017

מסכים לגבי אוריגי . חייב לקבל יותר דקות וזמן משחק יותר משמעותי וקבוע .
בעונה שעברה הוא היה מצוין כשהפך לחלוץ הבכיר בסיום העונה ועשה דברים מאד יפים .
אתמול כשהוא נכנס , הוא עשה שינוי והכניס את ההגנה של ארסנל ללחץ . בקצת יותר מרבע שעה הספיק לנגוח לקורה , לבשל נהדר בתנועה חכמה , לנצח כמה קרבות אוויר ולסחוט עבירות .

בני תבורי 5 במרץ 2017

אבי,
אחת התהיות שלי היא למה לא מנסים את מורנו דווקא כווינגר, מהירות, שליטה בכדור וחוצפה בבעיטות לשער יש לו. אני מסכים גם לגבי אוריגי, אבל לא חושב ששחקן התקפה רציני חייב לבוא במקום אחד מהשלושה שהזכרת, אני דווקא רואה יתרון עם עוד מחץ התקפי דווקא במשחקים נגד קבוצות מתבצרות. אנחנו גם יודעים שבניגוד לאיברהימוביץ', שחקנים מידי פעם נפצעים ואפילו מורחקים כך שאין כל נזק בעוד חלוץ טוב :)

זה משנה 5 במרץ 2017

בני, לא מנסים את מורנו כי לא סומכים עליו. כנראה שקלופ סבור שמורנו לא מספיק חכם כדי להבין איפה הוא אמור לעמוד בכל רגע נתון. ליתר דיוק, הסבירות שהוא יעמוד במקום הלא נכון גבוהה יותר אצלו מאשר עם האלטרנטיבות שלו.

יריב ס. 5 במרץ 2017

מורנו ווינגר במקום מי? קוטיניו? פירמינו? מאנה? הוא לא בליגה שלהם
לא ראיתי שהוא תרם משהו כשנכנס במקום מאנה נגד לסטר

אבי גלברט 5 במרץ 2017

בני , הוא מהיר זה נכון ,טכניקה סבירה פחות או יותר נכון ,טכניקת בעיטה בינונית מינוס ,חוכמת משחק מספיק בקושי .משהו אמר סטוק סיטי ?
מודע שפעם חשבתי שמורנו יהיה יותר טוב .
לא טוב לרמות האלו לא בתור מגן ובטח לא ככנף

בני תבורי 5 במרץ 2017

אם כך אז למכור, אין טעם להחזיק אותו בסגל

זה משנה 5 במרץ 2017

חכה ליולי.

איאן ראש 6 במרץ 2017

הוא ולוקאס כמה שיותר מהר. פשוט לקבל כל הצעה.

אריק 5 במרץ 2017

ליברפול 3 – ארסנל 1 אתמול – התוצאה הכי צפויה מתחילת העונה. עם כל מה שזה אומר על שתי הקבוצות.

רובי פאולר 5 במרץ 2017

מסכים בגדול עם הנאמר. היה לי ברור עוד ביום שני בלילה שננצח….היה נחמד מצד ונגר הסיפור עם אלכסיס והחילוף כשהוציא את שני החלוצים שלו. חמוד.
ציונים
מיניולה 7 – יופי של משחק והצלה אדירה
קליין 5 – היה אנמי התקפית ודי אשם בגול של וולבק
מאטיפ 6 . נו שוין
קלאבן 6.5 אוי התגעגענו אליך
מילנר 6.5 מאוד מעורב, הראה מנהיגות
צאן 6.5 עדיין שלומפר אבל נתן יופי של משחק עם הרבה הקרבה
לאלנה 6.5 עזר המון להגנה ברבע האחרון של המשחק ותרם לשקט בעורף
גיני 6 בסהכ היה בסדר גמור, קטל עוד ענקית☺
קוטיניו 7 איזה הבדל בין יום חרא ליום שהוא מגיע לעבודה
מאנה 8 איזה קרקס של איש אחד! מזל שאף תותחן לא שבר לו את הרגל מעצבים
פירמינו 7 היום הכל הסתדר לו סופסוף
צל"ש אלוף הפיקוד לסמל אוריגי ☺

matipool 5 במרץ 2017

אני חושב שהחמרת קצת עם קליין , גם אם הוא אשם חלקית בגול .
נדמה לי שלפחות פעמיים הוא חיפה יפה מאד על הבלמים והציל גול כמעט בטוח של סאנצ'ז באחת הפעמים עם הרחקת עקב . הוא גם תמך הרבה בהתקפה למרות שלא תמיד בהצלחה בסיומת .
נתפשר על 6 ? באותה הזדמנות – 6.5 לג'יני ?

רובי פאולר 5 במרץ 2017

אני אי פעם אמרתי לך לא,,?….

vered s 5 במרץ 2017

קליין לדעתי יימכר בקיץ.

matipool 5 במרץ 2017

למה שיימכר ? המגן הימני ( הבכיר ) היחיד בקבוצה והוא בסדר גמור .

vered s 5 במרץ 2017

כי איכות המישחק שלו לא תואמת לאיכות של החלק ההתקפי של הקבוצה. ועל הגנה אין מה לדבר. הוא בסדר גמור. בדיוק. זה לא מספיק בכלל.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

את שוכחת שאת מדברת עם אוהדים שחוו טראומת גלן ג'ונסון במשך איזה 8 שנים. מבחינתנו כרגע בסדר זה ממש ממש טוב..

vered s 6 במרץ 2017

אני מבינה את מה שאתה אומר אריאל. אבל ככשואלים למה יש עליות וירידות חדות ביכולת של הקבוצה. בשביל הסגנון של ליברפול צריך מגינים איכותיים מאד. שחקנים התקפיים כל כך טובים יכולים גם ביום בינוני שלהם לתת גולים ולנצח מישחקים אם יש מגינים שיעשו את הדבר שלהם ויחפו עליהם. מגינים זה כמו זריקות קוקטייל כאלו. זה מה שחסר לליברפול.

אריאל גרייזס 6 במרץ 2017

כן, אבל כמו שאפשר לראות גם בקבוצות אחרות – מגינים ממש טובים, שגם יודעים לעשות הגנה וגם לייצר התקפה הם משהו ממש נדיר. קשה מאוד למצוא אותם. אני מסכים שמבחינה התקפית קליין פשוט לא מספיק טוב וזה פוגע מאוד בהתקפה של ליברפול. זה פשוט שלמצוא את הדני אלבסים של העולם מאוד קשה (ואם יש כאלו, הם נחטפים מהר מאוד על ידי הגדולות באמת)

D! כאן ועכשיו 6 במרץ 2017

אני עם ורד. קליין מגן ממוצע וזהו.

ran 5 במרץ 2017

משהו קורה ללונדוניות כאשר הן מגיעות לליברפול וטוב שכך.
ארסנל היתה בהלם ולא שיחקה, גם ברגעים שהם ניסו לשחק במחצית השנייה הם היו די אנמיים.
ואני חייב לומר שקצת שמחתי לראות ששאקה לא הגיע אלינו ונחת בארסנל, לא מוצא בו שום יתרון ביחס לאלנני.
לא חושב שאתמול זה עניין של "לשחק נגד הגדולות" – היינו יותר טובים יותר בגלל היריבה החלשה מאשר משחק גדול
ומלבד הגול השלישי הפנומנאלי, פירמינו היחיד שבאמת נצץ.
קוטיניו מתחיל לחזור לעצמו למרות חוסר החדות
והקבוצה לקראת המשחקים הבאים תלויה בכמה מהר החדות החסרה תחזור.

ערן (המקורי) 5 במרץ 2017

מדאיג אותי שקלופ כביכול עיוור לדברים מסוימים. ללוקאס אין מקום בסגל של אף קבוצת צמרת בפרמייר ליג. שלא לומר בהרכב הפותח. שלא לומר בתור בלם. העובדה שלוקאס פתח העונה מספר פעמים כבלם הזויה בעיניי לא פחות מהבחירה של ונגר לספסל את סאנצ׳ז מחצית שלמה מולנו. נכון, לוקאס היה מצוין נגד טוטנהאם, זה קורה. אבל היה גרוע באלף משחקים אחרים. איך קלופ לא רואה זאת? הפסדנו נקודות יקרות ביותר (ולא מחויבות המציאות) שבוע שעבר, ולא לראשונה העונה. והבחירות של קלופ בכל הקשור לרכש ולהרכב, מדאיגות אותי.

funfun 5 במרץ 2017

כאב לב אחרי ניצחון שני העונה על ארסנל זה פשוט מוזר לי…
אהבתי שלמרות הגול שקיבלנו לא נלחצנו והמשכנו כאילו השלישי בדרך – ואכן הוא הגיע :)
סופסוף משחק טוב של פירמינו-קוטיניו-מאנה יחדיו. וינאלדום וצ'אן היו גרזנים חדים וקליין נתן פריצות מטורפות באגף

והמון תודה לארסן שנתן לנו פור עם ההרכב הפותח חסר הסאנצ'ס :)
חתיכת קרב הולך להיות על מקומות 2-4

karim the dream 5 במרץ 2017

ליברפול צריכה רכש נקודתי בעמדות המגנים והם יוכלו להתמודד מול הקבוצות הקטנות יותר בקלות לדעתי. כשהקבוצות הקטנות מצופפות המגנים מילנר וקליין לא יכולים לפתוח את ההגנה וליצור מעט יותר שטח במרכז הרחבה בשביל השלישייה הקדמית, במיוחד קליין שעוד משחק בעמדה הטבעית שלו בניגוד למילנר. נוסיף גם שהמגנים חשובים עוד יותר כשאין שחקן כמו זלאטן, קוסטה שאפשר לסמוך שיבקיע גול מכלום כמעט כל משחק, אז ליברפול כמעט וחייבת לשחק ברמה גבוהה מקדימה רק כדי להבקיע. אפשר להיות אופטימיים, הם בכיוון הנכון.

אורי 5 במרץ 2017

ליברפול = מכבי חיפה

פשוט בארץ יש שתיים וחצי קבוצות 'גדולות' אז אנחנו נאבקים על פלייאוף עליון במקום על אירופה.
חכו חכו להצגה בטדי

רומן 5 במרץ 2017

תשמעו, המאנה הזה… וורלד קלאס, איזה באסה שיצא לי לראות רק חצי שעה.
אין ספק שליוורפול היא ההצגה הטובה ביותר בכדורגל היום, קבוצה פשוט כיפית.
שאלה לאוהדי ליוורפול, אתם מעדיפים לקחת אליפות עם הכדורגל הדוחה של בניטז או לסיים 2-3 עם קלופ?

matipool 5 במרץ 2017

אני מעדיף אליפות על כל דבר אחר . כתבתי כאן לא מזמן – מצידי 1:0 כל משחק משער עצמי .
אחרי האליפות הזו , נדון על כדורגל יפה .

בני תבורי 5 במרץ 2017

רומן,
בכדורגל הדוחה של בניטז אתה כולל גם את השחיטה 4:1 בטראפורד הקשיש, עם גול של דוסנה למען השם?

רומן 5 במרץ 2017

:-).

רומן 5 במרץ 2017

בתאכלס למעט השנים של בניטז, לליורפול יש מסורת לשמר של כדורגל סופר שמח וקצבי.
אנ אמנם צעיר מדי בשביל לדבר על ליורפול של קיגן, אבל אני זוכר ליוורפולים של בארנס, פאולר, מקמנמן, אואן.. תמיד שיחקו כדורגל סופר מהנה, סופר מהיר, לצערי באותה תקופה עדיין האמנתי שאני אמור לאהוד קבוצה בכל מדינה בחו"ל ולכן הייתי עם היונייטד(וכל קבוצה שהקוסם היה בה) אז לא ממש נהניתי עד הסוף מהקבוצות ההן של ליוורפול, אבל היום כשאני סתם אוהד שרוף של הכדורגל האנגלי בלי לאהוד ממש קבוצה מסוימת אני מאוד נהנה מליוורפול, גם בשנים של רוג'רס מאוד נהניתי.
התקופה של בניטז היתה חור שחור, לדעתי זאת לא קבוצה שראויה להקרא "ליוורפול", כדורגל דוחה וחסר השראה.

רובי פאולר 5 במרץ 2017

איזה שבוע היה אז לדוסנה…. דפק את הרביעי גם לקסיאס אחרי כמה ימים…
תראה אותנו, מסתלבטים על מגן שמאלי אמיתי….

משה 5 במרץ 2017

אני מעדיף להנות ממשחק של הקבוצה שלי. אצל בניטז בחלק מהמשחקים זה לא קרה.

ארם אבירם 5 במרץ 2017

מעדיף לקחת אליפות עם כדורגל שמח… בסוף זה יגיע.

Zak 5 במרץ 2017

לא ברורה לי ההתלהבות מצ'אן. הבנאדם היה אמור להיות מורחק בצהוב שני אחרי הפאול על וולקוט, ורק התחזות ערמומית של פציעה השאירה אותו על המגרש.

ארסנל בלי שלושת השחקנים הכי טובים שלה (קאסורלה, אוזיל ואלכסיס) היא בסה"כ קבוצה די בינונית שליברפול אמור לנצח בבית בלי הרבה בעיות. זה בטח משחק יותר קל מאשר נגד לסטר למשל

matipool 5 במרץ 2017

קאסורלה ???

Zak 5 במרץ 2017

כן, קאסורלה הוא השחקן השלישי בחשיבותו בארסנל. איתו בהרכב אחוז הנצחונות של ארסנל הוא 65%. בלעדיו הוא למטה מ 40%

רומן 5 במרץ 2017

כל עוד וונגר מאמן את ארסנל, כל קבוצה אמורה לנצח אותם די בקלות.

ניק 5 במרץ 2017

סהכ זה קצת מזכיר את מה שהיה לנו עם ואן חל – תוצאות יותר טובות מול הגדולות מאשר מול הקטנות. דורפן כתב על זה כמה פעמים – שעדיף מצב שצריך למצוא פתרון לברנלי מאשר לסיטי, לנו זה לא עבד…
האמת שגם עכשיו אנחנו צריכים את הפתרון היותר קל – לנצח משחקי בית , שזה עדיף על פתרון של לנצח משחקי חוץ

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

אצל ואן חאל היו תוצאות אבל אף פעם לא באמת היתה יכולת. זה היה יותר טקטיקה מוצלחת ופריחה של שחקן-שניים. ליברפול של קלופ מציגה כדורגל מלהיב לפרקים גדולים מאוד של העונה. אולי בגלל זה גם הנפילות כואבות יותר, כי יודעים למה היא מסוגלת.

יואב 5 במרץ 2017

היא לא מסוגלת ללחוץ תשעה חודשים. זה דיי ברור. אף אחת לא.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

ךא יודע אם זאת באמת הבעיה. דורטמונד של קלופ כן לחצה תשעה חודשים (ולא רוצה להכנס להבדלים בין הליגות אבל קשה לי להגיד שהפריימרליג עדיפה באיזה שהיא צורה). הבעיה מול הקטנות זה לא לחץ, זה משהו אחר

יואב 5 במרץ 2017

גם דורטמונט לא לחצה עונה שלמה. זאת אגדה. אבל היא אחת מהשלוש העשירותבליגה וכפועל יוצא -היה לה חומר שחקנים מהטובים בליגה. היא יכלה "לנוח" לפעמים.
זה ממש ממש לא המקרה כאן. קלופ לדעתי עושה קסמים עם מה שיש לו. יש לו קייס אמיתי לטופ פור ללא חלוץ דומיננטי(ועוד חוסרים גדולים איכותית בסגל). הישג יפה שלו. לצפות ליותר מול המתחרות הקיימות זה רק ווישפול תינקינג של אוהדים. וזה גם בסדר. זה תפקידם.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

תכלס אני די מסכים איתך, ראה הודעה אחת למטה

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

מדהימה אותי התחושה החמוצה (שגם אני חולק אותה אם כי לא בעוצמה של חלק גדול מהמגיבים פה) מסביב לליברפול. מדובר בקבוצה שרצה לאליפות עד שנפצע לה השחקן הכי חשוב שלה והשחקן השני הכי חשוב נעלם לחודש בעוד צ'לסי יצאה בריצה מטורפת שפחות או יותר מבטיחה אליפות כל שנה. לא הפסדנו לקבוצת צמרת כל השנה, ניצחנו את כולן למעט היונייטד ואנחנו עדיין חזק במירוץ לליגת האלופות בעונה הבסך הכל שניה (אפילו לא בעצם) של קלופ עם חלון רציני אחד להעברות. זה שמישהו בכלל מזכיר את הרעיון של ההחלפה של קלופ אחרי כל כך מעט זמן (וכן, גם לי יש לא מעט טענות אליו) היא בעיניי הזויה. וזה לא שליברפול מציגה חרא כדורגל כמו יונייטד של ואן חאל נניח. כשהיא משחקת טוב, וזה קורה לא מעט פעמים השנה, היא ממש כיפית לצפיה. זה מצחיק, היית חושב שככל שיעבור הזמן מאז האליפות האחרונה אוהדים ימתנו את הציפיות שלהם וקורה בדיוק ההיפך.

ארם אבירם 5 במרץ 2017

+1

D! כאן ועכשיו 6 במרץ 2017

מדויק אריאל. אולי זה היה צריך להיות כל הפוסט

אסף THE KOP 5 במרץ 2017

כמו שחבר שלי רשם לי אתמול אחרי המשחק – כנראה שהבעיה היא בליגה ולא בליברפול. יש פחות קבוצות צמרת ויותר קבוצות אמצע טבלה ותחתית…

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

נראה לי שחוץ מצלסי, כולן אמצע ותחתית טבלה..

טל 12 5 במרץ 2017

אני אוהב את המשחקים האלו נגד הגדולות (ותודה לונגר על הספסול של סאנצ'ס) העונה,בעידן קלופ. יש קבוצה- יודעים לעבוד טוב כיחידה מלוכדת. הבעיה היא בעיקר מול הרבה הקבוצות אחרות. באופן כללי מול קבוצה טובה שבאה לשחק כדורגל פתוח יחסית ליברפול יודעת מה לעשות.פשוט משחקת את המשחק שלה.הבעיה מול המסתגרות היטב, מול הצפיפות.לדעתי חלוץ רחבה טוב יעשה את ההבדל. בעיקר במשחקים שהפוזשן של ליברפול מטורף.

לעונה הבאה צריך עוד כוח אדם.אני מניח שקלופ מחפש שחקנים שמתאימים לדרך שלו והקבוצה תתחזק.אני רק מקווה שהוא גם מחפש חלוץ.התמקדות בחיזוקה של חוליית ההגנה והקישור האחורי גם נראת הגיונת.

ארם אבירם 5 במרץ 2017

אני ממש לא מאמין שהבעיה היא בעיית מוטיבציה. לחשוב ככה זה להתעלם מהאמת והיא שיש לנו בעיה אמיתית מול סגנון משחק מסוים. ראשית, השחקנים שלנו נרתעים ממשחק פיזי על גבול האלים. מול לסטר בדקה הראשונה, מאנה נעצר כדי לא להיכנס לתיקול חריף על כדור שהיה פיפטי פיפטי. וארדי לא רק שנכנס בכל הכוח ולקח את הכדור, הוא גם עשה את זה עם פקקים למעלה ופגע בקרסול של מאנה. בעודו רגע ידעתי מי ינצח. מאנה אגב לא חזר לתפקוד כל המשחק ונראה היה שהוא ממש שומר על עצמו. שנית, ההתלהבות במשחק הלחץ שלנו דורשת שהכדור יהיה לפעמים אצל הקבוצה השניה. כשאנחנו שולטים בכדור בשבעים אחוז מהזמן השחקנים שלנו לא ממש יכולים ללחוץ בהתלהבות בעמדות מפתח במגרש. ככה יוצא שאנחנו מתנפצים שוב ושבו אל מול תיבת שש עשרה מלאה במגינים. כל פעם שאנחנו לא מוצאים פתרון, הביטחון של השחקנים על המגרש קצת מתעמעם. אין פתרונות והכל נהיה קצת פחות כיפי ומלהיב. לזה קלופ חייב למצוא פתרונות. אגב, אתמול מניולה הוציא הרבה בעיטות שוער. אולי זו תוצאה של הפקת לקחים. לוותר קצת על בניה שבלונית מההגה לטובת קצת בלגאן בחצי היריב.

Ljos 5 במרץ 2017

להירתע ממשחק פיזי על גבול האלים נראית לי כמו תגובה לגיטימית.

ארם אבירם 6 במרץ 2017

אולי אבל בליגה האנגלית לא תגיע רחוק ככה.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2017

אז מה ההסבר שלך לזה מול לסטר מאנה מפחד על הרגליים שלו אבל מול ארסנל הוא נכנס לגליצ'ים בלי בעיה והקבוצה מגיעה ראשונה לכל כדור?

ארם אבירם 6 במרץ 2017

מאנה הוא מהפחות פחדנים בקבוצה אבל מול לסטר הוא חטף כניסה חזקה לקרסול בדקה הראשונה. זה השפיע עליו לכל המשחק וגם על יתר השחקנים.

Comments closed