כל מה שרצית לדעת על אליפות העולם בבייסבול והתפדחת לשאול

עגלת ההצלחות של נבחרת ישראל בבייסבול עדיין לא מלאה. אתם מוזמנים להצטרף

World Baseball Classic - Pool A - Game 1 - Israel v South Korea
ג'וש זייד, קלוזר יהודי גאה

ביומיים האחרונים אני מוצף (טוב, פה ושם) בישראלים ששמעו על ההצלחה של נבחרת הבייסבול הישראלית באליפות העולם, הצלחה שהם פשוט לא היו מוכנים אליה. איך לעזאזל נתמודד עם נבחרת ישראלית מצליחה, הם שואלים? ומה זה לעזאזל המשחק הזה?

יותר מזה, אני שומע לא מעט אנשים מדברים בחוסר הבנה על האליפות הזאת, המשמעות שלה והסנסציה שהיא הנבחרת.

אז לטובת כל מי ששמע על הנבחרת לראשונה השבוע וכבר רוצה להתכונן לשיחת הטלפון המתבקשת עם ביבי, הנה כמה הסברים על האליפות המדוברת ועל הנבחרת "שלנו".

מהי אליפות העולם בבייסבול?

מדובר בטורניר חדש מאוד יחסית (שוחק פעם ראשונה ב-2006) שנוסד על ידי ליגת הבייסבול בארה"ב בשיתוף עם התאחדות הבייסבול העולמית, שבא בעצם למלא שתי מטרות – הראשונה זה להחליף את טורניר הבייסבול באולימפיאדה (שוחק לאחרונה ב-2008) והשניה לצרכי שיווק. כמו אחיו בספורט המקצועני האמריקאי, הפוטבול והכדורסל, גם ה-MLB (Major League Baseball) מחפש כל הזמן להתרחב לקהלים חדשים ולהביא את בשורת הבייסבול לעולם ועל כן ייסד את הטורניר הזה שבו משחקות 16 קבוצות ונקרא ה-World Baseball Classic, או בקיצור – ה-WBC

אז מדובר בעצם במונדיאל של הבייסבול?

על הנייר, כן. במציאות התשובה נעה בין לא מגחך ל-פחחחחח אחד ארוך. המונדובאסקט הוא אליפות הגלקסיה לידו.

למה?

הסיבה העיקרית היא שעונת הבייסבול היא ארוכה מאוד – מתחילה באפריל ונגמרת באוקטובר, ואז יש עוד חודש של פלייאוף. ואנחנו מדברים על לשחק כמעט כל יום במשך חצי שנה (עונת הבייסבול כוללת 162 משחקים פר עונה). בקיצור, לשחקנים יש משהו כמו שלושה חודשים לנוח לפני שהם חוזרים לשחק.

התוצאה של זה היא שכמעט אין מתי לשחק את הטורניר. אין אף שחקן בייסבול שיהיה מוכן לוותר על הפגרה המינימלית שלו לטובת טורניר כזה ומן הסתם הליגה לא תבטל משחקים בעונה הסדירה בשביל הטורניר. וזה לפני שדיברנו על הסיכון העצום לפציעות.

אז מה בכל זאת עשו?

התפשרו. לפני כל עונה, בחודש מרץ, יש חודש שנקרא ספרינג טריינינג שבו קבוצות מתכוננות לעונה החדשה. בחודש הזה העומס על השחקנים עולה לאט בהדרגה והם לא מתאמצים יותר מדי. לקחה הליגה את החודש הזה ובעצם משתמשת בו לאליפות כששחקנים משחקים באליפות במקום במשחקי הקבוצה שלהם.

רק מה? אין אף קבוצה שתהיה מוכנה ששחקן שלה ייפצע לפני שהעונה התחילה בגלל העומס כתוצאה מהאליפות הזאת. אז מה שקורה זה שבעצם שחקנים נמצאים על עצימות מאוד נמוכה. אמור הדבר בעיקר במגישים (פיצ'רים. או בשביל כל אלו שלא מבינים – אלו שזורקים את הכדור לחובט בתקווה שהוא יפספס) שהעומס על הכתף והמרפק שלהם גדול מאוד ולכן יש להם מגבלת זריקות למשחק. בבייסבול, הפיצ'ר הוא השחקן הכי חשוב על המגרש ומהווה חלק נכבד מאוד מההצלחה של הקבוצה במשחק נתון. ברגע שמורידים את האפקטיביות שלו, היכולת שלו להשפיע על המשחק יורדת משמעותית

יש עוד בעיות?

למכביר. קודם כל, מרבית השחקנים מגיעים אחרי מנוחה ארוכה, מה שאומר שהם לא בדיוק בשיא הכושר. בנוסף, חלק גדול מהם מעדיפים להישאר בבית פשוט כי לא מתאים להם. חודש מרץ נחשב לחודש הכי טוב לשחקני בייסבול – הם משחקים מעט (המשחקים כולם בצהריים) ונחים הרבה, המשפחה שלהם איתם (במהלך העונה, מרבית המשפחות נמצאות רחוק מהשחקנים), הם מבלים בשמש של פלורידה או אריזונה. מה הם צריכים עכשיו את כל הבלאגן הזה של ה-WBC.

אה,כן, יש עוד בעיה.

בסופו של דבר יש מעט מאוד מדינות בעולם שמשחקות בייסבול בצורה רצינית. יש את הגוש הצפון-מרכז אמריקאי שכולל את ארה"ב, קנדה, פנמה, קוסטה ריקה וקצת מקסיקו, יש את הגוש האסיאתי שכולל את יפן, קוריאה וטיוואן ויש את הקריביים, בעיקר פורטו ריקו, קובה והרפובליקה הדומיניקנית, שתי האחרונות מעצמות בייסבול אדירות. בנוסף, איכשהו ונצואלה הדרום אמריקאית דילגה על הכדורגל ואף היא מייצרת כמות נכבדה מאוד של שחקנים נהדרים.

אז הנה הקאץ' – יש לנו משהו כמו 4-5 קבוצות מעולות, עוד 4-5 לא רעות בכלל וזהו. מה עשתה הליגה? הרשתה בעצם לכל מדינה להיות מיוצגת על ידי שחקנים שהיו יכולים לקבל בה אזרחות אם היו רוצים. בהולנד, למשל, לא בדיוק מעצמת בייסבול, משחקים כמה שחקני מייג'ורס מעולים שמגיעים מאיים קאריביים שפעם היו בשליטת הולנד, מה שעזר לה להעפיל אפילו לחצי הגמר לפני 4 שנים.

סליחה רגע, מה זה המייג'ורס הזה שאתה מדבר עליו כל הזמן?

ליגות הבייסבול האמריקאית מתחלקות למייג'ורס – 30 קבוצות המפוצלות בין שתי ליגות (נשיונל ואמריקן, שמשחקות בחוקים דומים למעט זה שבנשיונל המגיש גם צריך לחבוט) והמיינורס – אוסף של הרבה ליגות נמוכות יותר המחולקות לרמות שונות (הרמה הגבוהה ביותר היא AAA או טריפל A, הרמה הנמוכה ביותר היא סינגל A כשגם מתחתיה יש עוד מלא ליגות עצמאיות) וקבוצות המייג'ורס מחזיקות אותן על מנת להכשיר שחקנים לקבוצות שלהם. למעשה, אחוז השחקנים שמצליחים לעבור את כל רמות המיינורס ולהגיע למייג'ורס הוא מזערי, אבל למרבית שחקני המיינורס פשוט מדובר בפרנסה ודרך חיים.

איפה ישראל נכנסת לתמונה?

חוק השבות מכירים? אז הנה, כל מי שיהודי בעצם זכאי לשחק בנבחרת ישראל לפי חוקי הליגה. וזה בדיוק מה שיש לנו – למעט שני שחקנים בלבד בנבחרת בעלי אזרחות, כל השאר הם יהודים אמריקאים נחמדים שקיבלו הזדמנות על הבמה הזאת, הן כדי להוכיח את עצמם לגדולים והן בגלל הקשר ליהדות שחשוב להם. אל תטעו, רובם המוחלט מעולם לא דרך בישראל (לחלק גדול מהם עשו טיול של שבוע לארץ לפני כחודש) והקשר שלהם אלינו רופף עד לא קיים.

אז מה, פולישטיק ישראלי, כרגיל?

ממש לא, להיפך. לישראל יש קשר מינימלי, אם בכלל, לנבחרת הזאת. אני אפילו אתפלא לגלות שלהתאחדות הבייסבול המקומית (יש ליגה קטנה בארץ שמכילה בעיקר ישראלים יוצאי ארה"ב) יש איזה שהוא קשר לנבחרת. מדובר במשהו שאורגן לגמרי על ידי האמריקאים, המנהל של הנבחרת הוא אמריקאי וכל המנהגים שלהם הם יהודים-אמריקאים לגמרי. לדוגמא, יש להם קמע שנקרא mench on the bench ובעצם הוא משהו שהיהודים האמריקאים המציאו בתגובה לקמע נוצרי של חג המולד. אם תראו את הסרטון של שחקני הנבחרת עומדים בשירת התקווה עם כיפות כחולות על הראש תבינו על מה אני מדבר.

23WBC4-master675

יש שחקנים טובים בנבחרת?

היו יכולים להיות שחקנים מעולים. במייג'ורס יש לא מעט שחקנים טובים ואפילו אולסטארים עם שורשים יהודיים. איאן קינסלר, ראיין בראון, קווין פילאר, דני ולנסיה, אלכס ברגמן – כולם חובטים טובים עד מעולים שהיו הופכים את הנבחרת לפוטנציאל לא רע לסוס שחור.

לצערנו, כולם בחרו להימנע מהאליפות. קינסלר משחק בנבחרת ארה"ב וכל השאר פשוט דילגו. אולי זה הרצון להתכונן לעונה, אולי חוסר קשר אמיתי ליהדות, אולי סתם אין להם כח להקיף את העולם וללכת לשחק בקוריאה בחודש מרץ.

ומי שנשאר?

האמת, לא כזה גרוע. אמנם בנבחרת שלנו (או אם תרצו "שלנו") אין אפילו שחקן אחד פעיל שמשחק במייג'ור ליגס אבל יש לא מעט שחקנים עם עבר מכובד או עתיד אפשרי. ג'ייסון מרקיז הגיש בשביל 10 קבוצות בליגה (לא כזה סימן טוב, האמת) ויש לו המון ניסיון. אייק דיוויס חבט שנים בליינאפ של המטס וסם פולד הוא מייג'ור ליגר לכל דבר. בנוסף להם, מרבית השחקנים נמצאים ב"חוות" של הבייסבול, כלומר יש להם ניסיון בייסבול לא מועט.

וצריך לזכור – חלק נכבד מהשחקנים הם כאלו שמחפשים חוזה או שהם שחקני מיינורס שרוצים להתקדם והאליפות הזאת היא הזדמנות בשבילם להוכיח את עצמם.

אם כך, עד כמה מה שקרה עכשיו הוא סנסציה?

כן ולא. כן, כי אף אחד לא ציפה מהנבחרת הזאת לכלום. קוריאה הגיעה עד לחצי הגמר באחת האליפויות ובייסבול הוא ספורט רציני מאוד שם. הניצחון עליהם אתמול, ועוד בדרך שבה הושג (בהארכה, כשהפיצ'ינג הישראלי מגביל את המחבטים הקוראנים לריצה אחת בלבד) הוא מרשים לא משנה איך תסתכלו על זה.

אבל צריך לזכור – בייסבול הוא משחק, ברמת המשחק הבודד, מאוד מאוד רנדומלי. דוגמא לזה היא ששחקן שחובט בממוצע של 25% נחשב לשחקן בינוני ומטה בעוד ששחקן שחובט בממוצע 30% נחשב לשחקן מצוין. ההבדל בין השניים לאורך עונת בייסבול שלמה? עוד חבטה בשבוע.

כאשר יש לך טורניר מהסוג הזה, שתלוי במשחקים מאוד בודדים (למעשה, אפילו הסדרות בפלייאוף הבייסבול נראות לצופה מהצד כמעט רנדומליות, כשכל מיני שחקנים שהיו אפסים בעונה הסדירה תופסים יום ולהיפך. זה לא סתם שמתוך 15 האלופות האחרונות רק 3 סיימו את העונה במאזן הטוב ביותר. יש כאלו שמגדירים את פלייאוף הבייסבול כלא יותר מאשר משחק קלפים) – כמעט הכל יכול לקרות.

זה אומר שיש לנו סיכוי ללכת עד הסוף?

רגע, רגע, תעצרו את הסוסים. צריך לזכור שככל שמתקדמים באליפות, ההגבלה על הפיץ' קאונט של הפיצ'רים עולה (כלומר, מותר להם לזרוק יותר פר משחק) ומכיוון שפיצ'ר מהווה 50% מהאיכות של קבוצה ביום נתון, ההשפעה של השחקנים הטובים תלך ותהיה דרמטית ככל שנתקדם.

עוד דבר שחשוב לזכור – בהנחה שישראל עולה לשלב הבא (היא משחקת בבית של ארבעה שמתוכו שתיים עולות), והסיכוי שלה לזה כרגע הוא גבוה מאוד, היא אמורה להיות באותו הבית כנראה עם יפן וקובה, שתי קבוצות שלמרות שיש להן מעט מאוד שחקנים במייג'ורס (יש לא מעט קובנים טובים במייג'ורס אבל כולם עריקים, שהקובנים מסרבים לשתף) הרי שיש להן ליגות שנחשבות מהטובות בעולם אחרי זו האמריקאית ולמעשה היפנים זכו בשתי האליפויות הראשונות שנערכו.

אז נכון, בבייסבול, בטח במשחק בודד, הכל יכול לקרות – אבל הסיכויים שישראל תיצלח את השלב הבא ותגיע לארבע הגדולות הוא די קטן.

מכל זה לא הבנתי – אנחנו בעדם?

שכל אחד יבחר לעצמו ממה הוא מתרגש. מבחינתי, כאוהד בייסבול ישראלי יש פה רגע כמעט היסטורי. קבוצת בייסבול עם מגני דוד על הכובעים שלהם (בכלל, המדים שלהם נהדרים לדעתי) משחקת באליפות העולם ומנצחת מעצמות בייסבול. הם אולי לא "משלנו", אבל אישית אני לא יכול שלא להתרגש טיפונת כשאני רואה בחור עם שם כמו ג'וש זייד עולה לסגור את המשחק לישראל.

mensch-e1488772684164
קורי דקר והקמע "הישראלי"

יש עוד שאלות? תרגישו חופשי

כשהסטטיסטיקה משקרת
לפעמים ערכי המועדון זה קשקוש

80 Comments

אלעד כץ 7 במרץ 2017

לא היה לי מושג שיש הבדל בחוק בין האמריקן לנשיונל.
מה עושים בוורלד סיריס?

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

לפי מי שמארח. כשמשחקים בבית של הנשיונל אין דסינגנטד היטר ובאמריקן יש

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

דרך אגב, קטע אירוני למדי – בוורלד סירייס האחרון, כנראה שהחוק הזה הביא להפסד של קליבלנד. הם הפסידו שלושה מארבעת משחקי הבית שלהם, גם בגלל ששיקגו יכלו לשתף את קייל שווארבר המצוין שלא היה כשיר לשחק בהגנה ולכן לא שיחק בשיקגו

אלעד כץ 7 במרץ 2017

האם זה משפיע על בחירת פיצ'רים לקבוצות? כלומר האם קבוצות מהנשיונל בוחרות פיצ'רים שחובטים טוב יותר או שזה זניח?

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

לא ממש, אם כבר אז להיפך. יש מעט מאוד פיצ'רים שבאמת טובים גם בלחבוט וההנחה של הקבוצות שמדובר באאוט אוטומטי. מה שכן, יש פיצ'רים פה ושם שמאוד אוהבים לחבוט והם עשויים לבחור קבוצה בנשיונל ליג בגלל זה.
מצד שני, הנשיונל היא ליגה שבה יחסית יותר קל להיות מגיש (יש לך בתכלס חובט אחד פחות להתמודד איתו) ולכן יש מגישים שיעדיפו ללכת לשם. אם מסתכלים היום על הליגה אז כמעט כל מגישי העל נמצאים בנשיונל – לא יודע אם זה קשור או מקרי

אורן השני 7 במרץ 2017

לא משפיע. השיקול היחיד בפלייאוף לגבי הפיצ'רים הוא להגיש לפי רוטציה כלומר מס' ימי מנוחה, ואם הם הטובים ביותר וזה משחק גורלי מקצרים להם יום מנוחה אחד במידת הצורך

אורן השני 7 במרץ 2017

זה אם הבנתי אותך נכון ושאלת לגבי בחירת הפיצ'רים בזמן סדרת פלייאוף

באופן כללי זה כמו שאריאל ענה, בנוסף לקושי מול חובט נוסף גם רוב האיצטדיונים באמריקן ליג קטנים יותר ולכן הסטטיסטיקות למגישים פחות טובות.

ויכסלפיש 7 במרץ 2017

תודה רבה על הסקירה ועל ההסבר שזה טורניר מגוחך שמתהדר בטייטל מפוצץ.. בדקתי ומאתי שמחוץ לארה"ב יש 2-3 ליגות עם ממוצע צופים מעל עשרת אלפים: יפן כ-30 אלף דרום קוריאה כ-20 אלף, ומכסיקו באיזור עשרת אלפים

אריאל 7 במרץ 2017

שמע לא ידעתי כלום על בייסבול והצלחת להעביר לי מעולה . סחתיין.
אין לנו יותר מדי נבחרות מצליחות אז אני קונה כל זיקה מינימלית לישראל וגאה בשבילם.
החלק הכי מוזר בעיניי היה ההבדל שציינת בין 25 ל 30 אחוז. כאילו עוד חבטה בשבוע זה משמעותי כל כך לקבוצות ?

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

תשמע, פישטתי את זה קצת (הרבה). יש הרבה פרמטרים שחשובים לחובט. היכולת שלו לעלות לבסיס (חובט יכול גם לקבל הליכה, לא רק לחבוט), הכח שבו הוא חובט, היכולת שלו לגנוב בסיסים וכו.
אבל כן, הפרמטר העיקרי לחובט זה היכולת לחבוט באחוז טוב. החבטה הזאת בשבוע היא בסופו של דבר משמעותית.

Amir A 7 במרץ 2017

בבייסבול יש יחסית מעט קבוצות שעולות לפלייאוף, והרבה פעמים זה בזכות הפרש של ניצחון אחד או שניים על פני עונה של 162 משחקים. בסיטואציה כזו גם חבטה אחת יותר בשבוע היא דבר משמעותי.

אריאל 7 במרץ 2017

תודה לשניכם.
אני אשווה לעולם המושגים המוגבל שלי.
הייתי תחת הרושם (אולי כי זה משחק ארוך בזמן) שחבטה דומה יותר לסל מאשר לגול מבחינת האפקט על התוצאה. לכן זה היה נראה לי מוזר .

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

לא צריך להגזים, זה בטח לא גול אבל גם לא סל. במשחק ממוצע יש משהו 10 חבטות לקבוצה. אני מתקשה למצוא מקבילה מספורט אחר

גיא זהר 8 במרץ 2017

כדורמים בערך

דורפן 8 במרץ 2017

זה בערך כמו בעיטה למסגרת מתוך הרחבה

שלומי 7 במרץ 2017

רגע, רגע. מה?
ליגת הבייסבול מורכבת משתי ליגות נפרדות ולא משני קונפרנסים? איך זה עובד בכלל?

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

פעם אלו היו שלי ליגות נפרדות לגמרי שלא שיחקו בינהן בכלל, רק המנצחות של כל אחת מהליגות היתה נפגשת בוורלד סירייס.
מאז 94, יש מפגשים בין הקבוצות בליגות השונות, אם כי לא הרבה – כל בית פוגש רק בית אחד מהצד השני פלוס עוד כמה משחקים מול יריבה אזורית (נניח אנהיים פוגשת את הדודגרס מלוס אנג'לס, אוקלנד את סן פרנסיסקו וכו). עדיין, יש הבדל בחוק בין הליגות והן נחשבות לנפרדות למרות שהן לא באמת כאלו.

שלומי 7 במרץ 2017

מוזר מאוד בעיניי. לא עדיף כבר לאחד ולהפריד לשני קונפרנסים כמו בנבא?
כן, אני מודע לחשיבות ולעוצמת המסורת בבייסבול האמריקאי, אבל ממבט מבחוץ נראה שהפופולריות שלו דועכת אט אט. אולי זה יהיה אחד מהשינויים שימנעו זאת?

בנושא נבחרת ישראל – אני לגמרי בעד. לא נגרם נזק פה. לדעתי כולם מרוויחים פה. הן ענף הבייסבול שזוכה לחשיפה מחוץ למדינות המסורתיות, הן מדינת ישראל שזוכה גם היא לחשיפה חיובית וגם להצלחה ספורטיבית מסויימת בספורט כדור קבוצתי לראשונה מאז נבחרת הסל של מיקי והן השחקנים שגם מתחברים למדינת המוצא שלהם (לפחות רוחנית), וגם זוכים לקבל במה.
מה שכן, הייתי פועל יותר בשיתוף פעולה עם ההתאחדות המקומית ומנסה למנף את הנושא כדי לעורר את הענף בארץ ומנסה למשוך שחקנים ברמה יותר גבוה. בפעם הבאה.

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

כמו שאמרתי, החלוקה היום היא ברובה פיקטיבית. בכל מקרה, אני לא רואה מה חלוקה לקונפרנסים תשנה משהו בפופולריות. הבעיה של בייסבול זה שהוא משחק פשוט איטי מדי לעולם המודרני.

אדם בן דוד 7 במרץ 2017

מאנצ' און דה באנצ'- ענק
רק בגללו אני בעדם

שיראו לקוראנים\יפנים\מקסיקנים\גויים כלשהם מה זה כדור בסיס!

ביג פאפי 7 במרץ 2017

לפחות אלה עדיפים על כל הארחי פרחי ממזרח אירופה באתלטיקה שבאים לעשות עלינו סיבוב ואחרי שגבו את כל המענקים למיניהם נעלמים ,
האנשים האלה נושאים את הדגל מכבדים את ההימנון הלאומי חובשים את הכיפה מבלי להיתבייש, ומכריזים על יהדותם גם אם זה לראשונה בחייהם, זו לא נבחרת ישראל זו נבחרת יהודים והם מייצגים את ישראל יותר מכל קבוצת שחורים בכדורסל של מכבי או הפועל ים או נבחרת ישראל עם המתאזרחים,

שי 7 במרץ 2017

"סיבוב". מגיעים ממדינות עם תרבות ספורט, מסורת הצלחות ויכולות אימון הרבה יותר גבוהות. הלוואי שיבואו יותר.

FAVRE4EVER 8 במרץ 2017

פחחחחחח
אתה מתכוון מסורת של תרבות ספורט בהצלחה להסתיר את עקבות הסמים.כמו ההיא שנמלטה מבדיקת סמים לאוקראינה לבקר את הסבתא ה"חולה" ונשארה שם מספיק זמן עד שעקבות הסמים יעלמו ומז היא מדשדשת.
לידיעתך כל ההישגים האולימפים של ישראל הושגו על ידי ספורטאים ישראלים צברים שאומנו על ידי מאמנים ישראלים.
ספורטאי "יהודי" שעולה ממזרח אירופה עושה זאת מטעמי נוחות כלכלית פרופרוחסר יכולת להתחרות בארצו ואם יקבל הזדמנות טובה במקרונזיה לאחר שעלה לארץ יעוף לשם כל עוד נפשו בו

בלייק 8 במרץ 2017

"ההיא שנמלטה מבדיקת סמים לאוקראינה" עלתה לארץ בגיל 6. לא מעט בשביל סיבוב…

עידן. 8 במרץ 2017

שלא לדבר על מחיקת כל ההישגים האולימפים של חברה כמו קלגנוב, מטוסביץ, אברבוך ועוד עשרות ספורטאים ומאמנים שלא נולדו בישראל.

shohat 7 במרץ 2017

אייק דיוויס חבט 32 הומראנס למטס ב2012, שזה מכובד מאד (דורג חמישי בנשיונל ליג). היה בחירה 18 בדראפט וכבר זכה בזהב באליפות הזו ב2009, עם ארה"ב.

ממש מצחיק הסיפור הזה של "נבחרת ישראל". מעצמת בייסבול שקשה למצוא בה אנשים שיידעו לזהות מגרש בייסבול בכלל.

אחלה פוסט.

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

ארהב אף פעם לא זכתה בזהב אם אני זוכר נכון (פעמיים יפן ופעם הרפובליקה הדומיניקנית). אבל כן, אייק דיוויס שחקן שחקן. היום הוא פירק את הפיצינג של טיוואן

shohat 8 במרץ 2017

זה היה הworld cup, טורניר מקביל שהופסק אחרי 2011. קראתי עכשיו קצת על השחקן הזה. עשה כמה דברים יפים במטס – גראנדסלאמס ושלושה הומראנס במשחק אחד., בין היתר. כישרון גדול שקצת התפספס. אולי עוד יש לו סיכוי לחזור לבמה הגדולה (כיום על חוזה עם הדודג'רס אבל בינתים minor league). לא הכרתי אותו, מעניין.

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

דרך אגב, בישראל יש בדיוק מגרש בייסבול אחד בגודל תקני (בכפר הבפטיסטים)…

איציק 7 במרץ 2017

שם בטח התאמנה הנבחרת.
עזר לה, נצחה גם את טאיוואן.
מה מצבינו מול הולנד :-)

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

הולנד פירקה היום את קוריאה. יש לה התקפה מעולה, אני מתקשה לראות אותנו מנצחים אותם. אבל כל עוד טיוואן לא תנצח אותם ואת קוריאה, אנחנו עדיין נעלה

סער 7 במרץ 2017

נהניתי מאוד לקרוא. הנבחרות האחרות הגיעו בהרכבים החזקים ביותר?(אני מתכוון בעיקר ליפן וקוריאה).

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

קשה לי מאוד לדעת כי מרבית השחקנים של המדינות האלו משחקים בליגות המקומיות. לפחות לגבי יפן, לא ראיתי כמעט מייג'ור ליגרס אצלם בנבחרת, אז כנראה שלא כי יש להם לא מעט פיצ'רים טובים שמשחקים באמריקה (יו דארוויש, טאנקה ועוד כמה). אצל הקוראנים הגיש הקלוזר של סט לואיס שהוא אחלה שחקן, לא יודע על עוד מייג'ור ליגרס שיש להם

סער 7 במרץ 2017

תודה על התשובה. אני שאלתי מכיוון שאני יודע שביפן וקוריאה זה הענף הקבוצתי הפופולרי ביותר. יותר מ כדורגל.

אורן השני 8 במרץ 2017

ליפן יש מייג'ור ליג יחיד (אאוקי), השאר חסרים. הכוכב הגדול שלהם הוא דווקא שחקן מקומי כרגע בשם אוטאני שזכה אצלם באם-וי-פי גם כחובט וגם כפיצ'ר – תופעה ייחודית ומדברים עליו כשם החם הבא באמריקה (למרות שיש עם זה סיפור שהוא צריך לחכות עוד שנתיים שלוש כדי להרוויח את המקסימום שהוא יכול), אך הוא נפצע לפני הטורניר.

אצל קוריאה גם יש מייג'ור ליג יחיד (הרליבר שאריאל ציין) ושלושה אחרים חסרים.

איציק 7 במרץ 2017

תודה, די ביזארי העסק.
ושמישהו ילך למעצב התלבושת שלהם וילמד איך מעצבים נכון שיהיה כייף לראות אותם. רק על זה מגיע שנעודד אותם.
אנחנו על המפה…

דורפן 7 במרץ 2017

בחרתי לפני תשע שנים בבלוג נבחרת כל הזמנים יהודית. כמה מאלו היית משנה – על פי מי שנוספו או אי הסכמה? נדמה לי קינסלר ואולי בראד אוסמוס בקצ׳ר? אלכס ברגמן עשוי להיות השורטסטופ היהודי המשמעותי הראשון – אם יישאר בעמדה.

הנה ההרכב והנימוקים של אז.

פיצ'ר: סנדי קופקס. רשימת השיאים וההישגים שלו אינסופית. אני אוהב במיוחד את אלו: ERA של 0.95 בארבעה וורלד-סיריז בהם השתתף (פעמיים MVP של הסדרה – כולל בזו שחפפה את יום כיפור). אחת הזכיות שלו בסיי-יאנג (תואר פיצ'ר השנה) הייתה בעונה בה הרופא אמר לו לא לשחק – אז קופקס לא השתמש בכדור המהיר שלו באותה עונה ועדיין זכה בתואר.

קטצ'ר: סטיב יאגר, הוא היה MVP במשותף של סדרת הגמר של 1981. הפך יהודי רק לאחר הקריירה שלו ורק לאחר שכבר הצטלם בעירום לפלייגירל. הוא התגייר משום שהתחתן עם ביתו של ניצול שואה. בזמננו יש לו את ברד אוסמוס כמתחרה.

בסיס ראשון: האנק גרינברג, 58 הום ראנס ב-1938. נושא לסרט של אביבה קמפנר.

בסיס שני: באדי מאייר, עוד שחקן מלפני מלחמת העולם. ביחד עם גרינברג היהודים היחידים עם ממוצע 300 או יותר בעידן המודרני של המשחק.

בסיס שלישי: אל רוזן MVP בשנת 1953.
שורט-סטופ: העמדה האתלטית והכאובה ביותר. מישהו אפילו כתב ספר, בדיוני, על "השורט סטופ היהודי האחרון באמריקה". השמועות שדייויד אקסטיין, מכוכבי האלופה הנוכחית סיינט לואיס, הוא יהודי מופרכות לחלוטין. כאן נאלצתי לחפש ומצאתי בכל זאת את לו בורדו שהיה בן לאם יהודיה, הכיר ביהדותו, ושבע פעמים אול-סטאר כששיחק בקליבלנד אינדיאנז.

אאוטפילד 1: שון גרין, הטוב ביהודים בדורנו, עומד כיום על 325 הום ראנס. בעוד שישה הום ראנס יעקוף את גרינברג כמוביל כל הזמנים היהודי. משחק במטס.

אאוטפילד 2: פייק ליפמן. שחקן מהמאה ה-19. הוא היה היהודי הראשון בליגות הבכירות ובאופן מעניין גם השחקן המקצועני הרשמי הראשון. רץ 100 יארד בעשר שניות

אאוטפילד 3: סיד גורדון. מעמודי התווך של הניו יורק ג'ייאנטס בשנות החמישים ופעמיים אולסטאר. נתקל בהרבה מאד אנטישמיות בשנותיו בליגה, שהיו מעט לפני קופקס.

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

קינסלר בודאי, ראיין בראון חייב להכנס לאאוטפילד (אלא אם אתה פוסל אותו כי נתפס על סמים) – זכה באמ וי פי וסיים בטופ 3 שלוש פעמים.
צריך להודות שקופאקס בתור פיצ'ר פותח מסתיר את העובדה שאחריו יש חלל מאוד גדול ברוטציה. כל מיני פיצ'רים בינוניים כמו סקוט פלדמן וחברנו ג'ייסון מרקיז (שמטעמי כבוד לא אגלה את הכינוי שלו בחבר'ה)

אריאל גרייזס 7 במרץ 2017

בראון היה גם רוקי השנה והשתתף שש פעמים באולסטאר והוא בסך הכל בן 32. יסיים את הקריירה כאאוטפילדר היהודי הכי גדול לדעתי

דורפן 8 במרץ 2017

אני חושב שקן הולצמן היה שלוש פעמים אולסטאר והוא עדיין הקאב היחיד עם שני נו -היטרס. דווקא הנבחרת הזו- באופן יחסי – המון פיצ׳רים עם ניסיון קטנטן במייג׳ורס.

yair 8 במרץ 2017

-לג'ייק אריאטה יש גם 2 נו היטרים.
– יש מספיק פיצרים יהודיים לפני שצריך ללכת למרקיא ופלדמן. לדוגמה סטיב סטון זכה בסיי יאנג ואח"כ שידר משחקים עם הארי קרי 20 שנה. ובטוח יש עוד כמה שלא שקורים לקאבס לכן אין לי מושג לגביהם.
– אם הולכים על ההגדרה הרחבה של הזכאים לשחק בנבחרת- "מי שזכאי לתעודת זהות במידה ויש לו חוזה בקבוצה בניהולו של שימון מזרחי" אז רוד קרו נותן פייט טוב לגרינברג בבסיס ראשון.
–אם יוקליס יכול לשחק בסיס שלישי אז לפי דעתי מה שעשה מאז שכתבת את הטקסט המקורי (תחילת 2007 לפי הטקסט על אפשטין) צריך להכניס אותו לדיון על הרכב.
-ריאן בראון בטוח באחד המקומות באאוטפילד. הוא יותר טוב מכל אחד מהם.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2017

ממתי אריאטה יהודי? לא ראיתי אף פעם שום דבר על זה

yair 8 במרץ 2017

הוא לא יהודי אבל הוא משחק בקאבס…
זה היה בנוגע להערה על כך שהוצלמן הוא הקאבי היחיד עם שני נו נו.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2017

הא, אוקיי. להגנתו של דורפן הנו היטר השני של אריאטה היה רק השנה

אורן השני 8 במרץ 2017

האמת שהכינוי שאתה מדבר עליו (אם זה אותו אחד מימי וואלה) הוא איך שבאמת מבטאים את השם שלו..

אלון זנדר 8 במרץ 2017

ניתוח נחמד של כל הנבחרות, שלא סופר כמובן את ישראל:
http://bleacherreport.com/articles/2696167-world-baseball-classic-schedule-2017-dates-times-locations-tv-info-and-more

היו.אס.איי טודיי די מתרגש מהסנסציה הישראלית….

בני תבורי 8 במרץ 2017

פחחחחחחחחחחח…. נבחרת ישראל בלי אף שחקן ערבי

איציק 8 במרץ 2017

זו תגובה פחחחחחחחחחחח

אסף THE KOP 8 במרץ 2017

גם בלי מזרחים

צור שפי 8 במרץ 2017

בני ואסף, אתם שני פרובוקטורים, הרי ברור לכם שהתגובה הגזענית המתבקשת כאן היא שההשגים הם בגלל שאין ערבים ומזרחים…

Yavor 8 במרץ 2017

דווקא יש כמה מהחוף המזרחי…

ערן (המקורי) 8 במרץ 2017

אחלה פוסט, אריאל. אכן לא ידעתי עד עכשיו מה הסיפור של הנבחרת הזו.

גל ד 8 במרץ 2017

תקשיבו, זה ביזארי לחלוטין. מילא אנשים שאוהבים בייסבול, אבל מי שלא עוקבים אחרי המשחק, לא מכירים את השמות האלה ומייחלים להצלחת ה"נבחרת" הזו רק בגלל שאתם מזדהים עם הציור על המדים שלהם – אתם דפוקים. אין לזה מילה אחרת. החיווט בראש שלכם השתבש.

shohat 8 במרץ 2017

לא חושב שמישהו לוקח את זה ברצינות רבה. זה חומר לסרט טלויזיה משעשע עם קווין קוסטנר.

אסף THE KOP 8 במרץ 2017

נו…
עוד אחד שחושב שמי שמזדהה עם נבחרת ישראלית הוא דפוק בראש.
הניה לא היה מנסח את זה טוב יותר.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2017

אם קראת את מה שכתבתי היית מבין שאין שום דבר ישראלי בנבחרת הזאת, למעט הדגל על המדים שלהם (מה שלא אומר שאי אפשר להזדהות איתם)

עמי ג 8 במרץ 2017

הדבר הכי ישראלי בנבחרת הזו הוא הספונסר שלהם ישראלי – סודהסטרים.
אבל זה לא מפריע לי להיות בעדם.
לפי מקורותי הרבה יהודים בארה"ב עוקבים אחרי הנבחרת הזו ומזדהים איתם…
ואחרי כל זה – מישהו כאן קם ב-5 בבוקר לראות משחקים ?

אסף the kop 8 במרץ 2017

כתבתי לגל ד

קלבדוס 8 במרץ 2017

בג'ודו, בשיט, באירוויזיון, בריבוזומים של עדה יונת, באיפה לא – מוסרים ד"ש.
ולריבוזומים עוד יש משמעות. "לנצח" איש אחר עם חלוק, מסיבה לא-ברורה לחלוטין – ועוד להתלהב בצעקות? באמת אנשים לא שפויים.

אריאל 8 במרץ 2017

המזל שלנו ששאר העולם שפוי.
קח גרמני שזה קלאס תגיד לו נבחרת גרמניה ניצחה, לא מזיז לו. לקחה מונדיאל – לא מזיז לו.
למה כי אין להם את הלאומניות ובגלל זה אין סכנה שהם ידרדרו לתהליכים שהיו בשואה. וגם בין דר דן דת.
תגיד לאמריקאי סימון ביילס הוא אומר לך מה אכפת לי סימון ביילס ממילא אני לא מבין באקרובטיקה זה לא כמו רומניה ששם כולם אוכלים צהריים על הקורה ובגלל זה אהבו את נדיה. קח פלסטיני תגיד לו שניצחת את ישראל בגוגואים הוא בוכה. למה? כי הוא יודע שזה עלול להרחיק את השלום כי הישראלים אין להם פרופורציות. רק פה לא שפויים.
זהו. יאוש.

חיים הצהוב 8 במרץ 2017

אני לא יודע אם רשמת את זה ברצינות אבבל אם כן זה פשוט גיבוב שטויות, לסיימון ביילס עשו תהלוכות איפה שהיא לא הלכה והיא נחשבת לכוכבת בארהב.
לפני כמה שנים כשבאלאק שיחק בצלסי כל מה שדיברו שם בטלויזיה לפני משחק חצי גמר ליגת האלופות זה על באלאק למרות שבקושי שיחק.
לא חסרים דוגמאות מהעולם על ספורטאי בספורט זניח או ספורטאי זניח שהיה שותף לזכייה של תואר משמעותי שנהפכו לכוכבים גדולים בארצם.
למרות מה שפיפמו לך אנחנו לא כל כך מיוחדים ושונים משאר העולם

בלייק 8 במרץ 2017

עד המשפט האחרון על הפלסטיני, גם אני חשבתי שזה גיבוב שטויות.
תקרא את זה שוב, הפעם בסרקזם.

אריאל 8 במרץ 2017

זה היה בציניות חיים

ביג פאפי 8 במרץ 2017

ריח רע של אוטואנטישמיות נודף מהתגובה הדפוקה שלך
בטח הכיפה שלהם הוציאה אותך מדעתך
מסכן [ יש יאמרו מסוכן ]

FAVRE4EVER 8 במרץ 2017

"ציור על המדים"
אתה בטח מאלה שמזדהים עם משפחת מחבל רוצח שבאים להרוס את ביתו יותר מאשר הזדהות עם משפחת הנרצחים.
רפיי שכל פרובינציאלים שכמונו תמיד ירצו בהצלחת יהודי באשר הוא יהודי ובטח שהוא עושה זאת בצורה הכי מוחצנת ועל במה עולמית. בשונה מאנשים הסובלים משנאה עצמית

אנונימוס 8 במרץ 2017

תגובה מדודה עם היקש לוגי מדויק

יוסי מהאבטיחים 8 במרץ 2017

ואם הוא יהודי מצביע מרץ שבתו נשואה לאחיינו של דב חנין וכשהוא לא עוסק בספורט הוא מפגין בבלעין?

עמית זילברבוש 8 במרץ 2017

מעולה גרייזס, תודה רבה – עשית לי יופי של סדר.

אדם בן דוד 8 במרץ 2017

אני ראיתי שביבי פירסם בפייסבוק שלו פוסט בנושא

תמיד יהיה מי שיעלה על עגלה. כל עגלה

תחי מדינת ישראל

צור שפי 8 במרץ 2017

אי אפשר לעלות על העגלה של הדתיים, היא מלאה. יש מקום רק על העגלה הריקה של החילוניים (זה לא אני, זה החזון איש).

Black Jersey 8 במרץ 2017

ובנתיים טיוואן "החלשה" נותנת חתיכת פייט להולנד שהביסה את דרום קוריאה.

אורן השני 8 במרץ 2017

בינתיים טאיוואן מובילים על הולנד בסקור לא מספיק גבוה וזה פחות טוב לנו (שידור בפוקס).

הטיי-ברייק המוזר (לפחות לדעתי) עם 3 קבוצות במאזן 2-1 הוא מינימום ריצות חובה בין הקבוצות וחבל שהרשנו אתמול 7 (4 מהם באינינג האחרון אם אני לא טועה), ואם טאיוואן מנצחים את קוריאה בסקור הנוכחי והולנד מנצחים את ישראל – ניאלץ לשחק עוד משחק עם טאיוואן על המקום השני.

אורן השני 8 במרץ 2017

טוב אז אפשר לשכוח מהתרחישים…

אורן השני 8 במרץ 2017

עוד חוק מוזר שראיתי – כל אינינג החל מה-11 מתחיל עם שני רצים על הבסיסים לקבוצה החובטת.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2017

דווקא זה משהו שגם הליגה שוקלת במטרה לקצר משחקים – הולכים לנסות השנה באחת מליגות המיינורס שכל אקסטרה אינינג יתחיל עם שחקן בבסיס שני

אורן השני 8 במרץ 2017

כן זה רעיון מעניין, פשוט הפתיע אותי. וגם קצת סותר את הטיי-ברייק שהזכרתי קודם.

מזכיר לי קצת את ה3 על 3 בהוקי שמשחקים בהארכה (במקום 5 על 5 ברגיל)

דורפן 9 במרץ 2017

זה היה בסופובול האולימפי לנשים

יואב דובינסקי 8 במרץ 2017

כל הכבוד על הפוסט. חידשת לי.

D! כאן ועכשיו 9 במרץ 2017

תודה אריאל.

בוריס 12 במרץ 2017

נו, אז עכשיו נצחנו גם את קובה. העסק מתחמם.

Comments closed