שבתרבות – גדול מדי מכדי ליפול?

על הקשר בין גולדן סטייט, ריאל מדריד ופייסבוק

0616warriors03

אני הולך לחרוג ממנהגי היום בשבתרבות ולדבר על ספורט. כן, ספורט בבלוג על ספורט, קונספט חדשני.

הנה עוד דבר שאני הולך לחרוג בו ממנהגי – אני הולך להמר. לא סתם, אלא הימור פרוע. קבלו את ההימור שלי: גולדן סטייט תנצח עוד משחק, אם לא היום בלילה אז במשחק הבא (ואם לא, אז בזה שאחריו. אבל כנראה שכבר הערב), ותיקח את אליפות ה-NBA השניה שלה. כן, כזה אני, הולך על הקצה.

אבל עכשיו אני הולך לקחת עוד הימור, עוד יותר פרוע! והוא שגם שנה הבאה נראה בגמר ה-NBA בדיוק את אותן שתי קבוצות. בהנחה שההימור (הפרוע, כן?) שלי אכן יתממש הרי שנקבל מצב חסר תקדים בספורט האמריקאי שבו אותן שתי קבוצות מגיעות לגמר ארבע שנים ברצף. היו לנו כבר שלוש שנים ברצף די מזמן בבייסבול ובהוקי אבל לא ארבע. בכדורסל, כבר מה שאנחנו רואים עכשיו מעולם לא קרה.

טוב, כמעט לא קרה. בשנות השמונים הסוערות ראינו למעשה משהו די דומה. במשך ארבע שנים, בין 1984 ל-1987, הלייקרס והסלטיקס, שתי קבוצות אגדתיות, נפגשו בגמר כל שנה, למעט שנה אחת (86) אז יוסטון הדיחו את הלייקרס בגמר המערב. אני מניח שכולכם שמעתם על הסלטיקס והלייקרס ההם. למעשה, עד השנה אני לא חושב שראינו ריכוז כזה אדיר של כוכבים בשתי קבוצות. בסלטיקס שיחקו ארבעה הול אוף פיימרס (חמישה למעשה, עם ביל וולטון, שעלה מהספסל) ובלייקרס היו שלושה כאלו. יותר מזה, ניתן לטעון בקלות ששלושה מעשרת השחקנים הגדולים בהיסטוריה היו על המגרש בגמרים האלו. אני חושב שיש מעט מאוד גמרים, אם בכלל, שמסוגלים לעמוד בסטנדרטים האלו (לצורך השוואה, בגמר הנוכחי יש בין שלושה לשבעה הול אוף פיימרס ושחקן אחד טופ 10 ועוד שניים שיצטרכו לעבוד קשה מאוד כדי להכנס לשם).

טוב, חפרתי מספיק לעכברי הכדורסל וזה לא באמת המטרה שלי להתדיין איזה קבוצה היא הגדולה ביותר (ברור שאלו הסלטיקס של 86, כאילו, בשביל מה להתדיין?) אלא לנסות למתוח קו בין היום לבין שנות השמונים. אני לא מתיימר להיות כלכלן (הנה, שורה שלקחתי מגיל שלי) אבל לא קשה לראות את קווי הדמיון בין היום לבין שנות השמונים. האחרונות התאפיינו בשלטון רייגן-תאצ'ר שדגל בקפיטליזם מסוג מאוד קיצוני יחסית, כזה שהאמין שצריך לתת לעשירים להרוויח את הכסף שלהם ומשם הכסף כבר יטפטף למטה לשכבות הנמוכות יותר. התוצאה של התקופה ההיא היתה שגשוג גדול מאוד בקרב שכבות מסוימות (ממליץ בהקשר הזה לקרוא את הספר המופתי של מייקל לואיס "פוקר שקרנים") ומצד שני הגדלת הפער בצורה דרמטית בין אותה שכבה לבין השכבות הנמוכות. השגשוג שהיה אמור להגיע לכולם כתוצאה מההצלחה של המאיון או העשירון העליון לא הגיע לכל השאר וגרמה לכך שגם היום התיאוריות הקפטיליסטיות ההן נחשבות כמעט למוקצה.

בצורה מעניינת, דווקא בכדורסל, ההצלחה של הלייקרס והסלטיקס כן חילחלה לשאר הקבוצות. האקסיומה שמתקיימת מאז שנות השמונים ועד היום – ולא ראיתי שמישהו באמת ערער עליה ברצינות אי פעם – היא שלארי ומג'יק הצילו את ה-NBA. ובאמת, אם ה-NBA היתה האחות הקטנה של הבייסבול והפוטבול באותה תקופה הרי שהיום היא אימפריה עצומה. העושר שהיריבות בין הלייקרס לסלטיקס הביא לליגה חלחל לכולם. בסוף לארי נפצע, איזייה תומאס והבד בויז נתנו פייט, מייקל ג'ורדן קיבל קצת עזרה ושלטון היחיד של שתי הקבוצות האלו נעלם.

*

גם אם נבחן את התקופה שבה אנחנו נמצאים כרגע הרי שלא קשה למתוח קו בין הספורט לבין העולם שמסביב. זה לא סוד שגם היום הפערים עצומים, אולי הגדולים אי פעם. בדיוק כמו בספורט.

קל לבוא להגיד – היי, זה ספורט ובספורט קבוצות מתחלפות כל הזמן. וגם, ב-NBA יש מספיק מנגנונים (תקרת שכר, דראפט) כדי למנוע מקבוצה להישאר שליטה לעד. אבל השאלה האם גולדן סטייט הולכים לקחת אליפות 10 שנים רצוף פחות מעניינת אותי אלא יותר המגמה הזאת של שחקנים לייצר קבוצות על. זאת לא מגמה חדשה, דרך אגב. ראינו אותה עם הסלטיקס של 2008, עם לברון במיאמי ועכשיו עם גולדן סטייט וגם עם קליבלנד עצמה שאגרה לא מעט כשרון מסביב ללברון. יותר מזה, אם אתה מסתכל מסביב הרי שאתה רואה יותר ויותר אנשים שדנים בשאלה את מי קליבלנד צריכים להביא בפגרה על מנת שלברון יוכל להתמודד עם גולדן סטייט. או, שאלה חלופית, לאן לברון צריך ללכת בסוף העונה הבאה (פתאום יש דיבורים על קליפורניה) על מנת שיוכל להתחרות בהם. כלומר, כולם מקבלים כבר בתור הנחה שאין מצב של 5-6 קבוצות שיכולות להתחרות על אליפות וצריך להסתפק בשתיים. איך טלבי אמר לי היום – אנטוניו דיוויס כבר יודע שהוא לא יישאר בניו אורלינס, רק שאלה של לאן הוא יעבור.

ואם ב-NBA, כאמור, יש מנגונים במקום, הרי שבעולם הספורט האירופאי המצב חמור בהרבה. קחו את אלופת אירופה הטריה שלנו. זה לא מקרה לדעתי שמדובר באלופה הראשונה בעידן ליגת האלופות שלוקחת בק-טו-בק. למעשה, ריאל לקחה שלוש אליפויות בארבע השנים האחרונות, משהו שאפילו ברצלונה הענקית של מסי לא הצליחה לייצר. וזה לא מקרי כי כמות הכשרון שיש היום לריאל היא פשוט פנומנמלית. היתה תקופה בשנות השמונים, אני זוכר בתור ילד, שהיו אומרים ששתי הקבוצות הטובות בליברפול הן ליברפול וקבוצת המילואים של ליברפול. בפארפרזה על כך, אני לא מוציא מכלל חשבון ששתי הקבוצות הטובות בעולם כרגע הן ריאל והספסל של ריאל. מדובר על קבוצה שהרשתה לעצמה לא להכניס לסגל גמר הצ'מפיונס שחקן שהיא שילמה עליו יותר מ-80 מיליון יורו! ואם נחזור ל-NBA שבו עסקנו קודם, הרי שבכדורגל האירופאי המחשבה שבעוד זמן מסוים דברים יקרו ונראה שינוי אין לה בעצם על מה להתבסס. אלופות אירופה בחמש השנים האחרונות מגיעות ממועדון מצומצם מאוד של שלוש קבוצות בדיוק ואין שום סיבה לחשוב – בהתחשב בכמות הכסף והכשרון שהקבוצות האלו מצליחות לאסוף – שנראה בעתיד הקרוב קבוצה כלשהי שבאמת מסוגלת להתמודד איתן לאורך זמן.

הקבוצות האלו נהיו גדולות מכדי ליפול.

ואם נחזור למציאות העכשווית שלנו – הרי שאי אפשר שלא להקביל את זה למה שאנחנו רואים היום. בצורה אירונית משהו, וכנראה שלא מכוונת, הקבוצה שדורסת את כולם ב-NBA משחקת בדיוק במקום שדורס את כולם.

במהלך דיון השבוע בטוויטר גיל הביא לי את הדוגמאות של IBM או נוקיה כחברות שפעם נראו כאילו הן גדולות מכדי ליפול והנה תראה איפה הן היום. אבל אני לא בטוח שההקבלה באמת אפשרית יותר. כי לגוגל או לפייסבוק יש מספיק לקוחות ככה שיהיה כמעט בלתי אפשרי לפגוע בהן. הרי אם כל החברים שלך בוואטסאפ, למה שתעבור לאפליקציית מסרים מידיים אחרת? ואם כל החברים שלך בפייסבוק, למה שתעבור לאפליקציה מתחרה?

ובוא נניח שבא מישהו והמציא את הרשת החברתית האולטימטיבית או מנוע חיפוש חדש ומבריק או אלוהים יודע מה – האם יש סיכוי שגוגל או פייסבוק או אפל, חברות שמחזיקות מיליארדים על מיליארדים חופשיים שרק מחפשים השקעה – לא יקנו את אותה רשת או מנוע חיפוש בשניה שהן יחשדו שהוא מסוגל להוות תחרות? רק תראו מה קרה עם וואטסאפ, למשל.

הגיע הזמן להכיר בעובדה אחת בסיסית מאוד, שהיא נכונה לגבי קווין דוראנט וגם לגבי סרגיי ברין או מארק צוקרברג – אלטרואיזם אנושי היא תכונה שלא ניתן לסמוך עליה. יותר מזה, מי שמגיע לטופ שבטופ (בספורט ובעסקים) הוא בדרך כלל בן אדם עם יצר תחרותיות מפותח מאוד ועל כן לנסות לדרוש ממנו להתחשב במישהו אחר – נניח בצופים של הליגה או בלקוחות של האפליקציה שלו – זאת דרישה מופרכת מיסודה.

לכן, אני לא בא בטענות לגולדן סטייט או לקווין דוראנט. הם עשו מה שהטבע אמר להם לעשות – למקסם את היכולות שלהם. בדיוק כמו שצוקרברג ממקסם את היכולות שלו כשהוא בולע עוד ועוד אפליקציות וממלא לנו עוד ועוד פרסומות בפיד (ואז חוסם חלק מהאנשים כי הוא לא אוהב את מה שהם אומרים).

אז התפקיד של מי לעצור את זה? ובכן, שלנו. אנחנו אלו שצריכים לדאוג לשים חסמים במקום. כן, רגולוציה. הרבה מאוד אנשים שמאמינים בקפיטליזם שומעים את המילה רגולציה וחוטפים פריחה כי הרי רגולציה נחשבת למה שמגבילה תחרות חופשית. אבל כמו שלמשל ליגת ה-NFL מוכיחה, לפעמים אתה חייב רגולציה בשביל לאפשר תחרות חופשית. בדיוק בגלל זה קיימים מנגנונים כמו הרשות להגבלים עסקיים, למשל. הם לא לוחמים בקפיטליזם, הם מאפשרים אותו.  הבעיה היא שכרגע, לפחות, לא נראה שיש רצון אמיתי אצל אף אחד מהצדדים לעשות סוף לחגיגה הזאת. כולנו ממשיכים להשתמש בפייסבוק וגוגל בלי לחשוב על ההשלכות וכולם חוגגים את האליפות של הקבוצות האדירות של ריאל וגולדן סטייט (באמת קבוצות אדירות) בלי להבין שהמשך החגיגה הזאת משפיע עלינו הצרכנים. כל צעד שאנחנו עושים בכיוון הזה של חיסול התחרות הוא צעד שנתקשה לחזור אחורה ממנו. ואם אחזור פעם אחרונה לגיל שלי – הוא אוהב להגיד שכל מטוטלת מתאזנת בסוף. הייתי שמח לחשוב שהוא צודק אבל אני מתחיל לחשוש שהגענו למצב שכבר אין מטוטלת.

*

הערת אגב אחת לגבי מה שכתבתי קודם שקשורה גם לעונת המלפפונים המקוללת שעוברת עלינו – לאחרונה אנחנו רואים קבוצות נעמדות על הרגליים האחוריות מול הקבוצות הגדולות ומסברות למכור את השחקנים הטובים שלהם. הדוגמא האחרונה היא סאות'המפטון שהיתה ספקית השחקנים הראשית של ליברפול בשנים האחרונות ופתאום השנה גידלה עמוד שידרה עם החבר וירג'יל ואן דייק. גם זצלבורג עם נייבו קייטה היא דוגמא מעניינת. אולי פה תהיה התחלה של טרנד. או שזה סתם יגרום למחירי השחקנים להאמיר עוד יותר.

cbc0a2198d8b19383435ab41ab4960fc_XL

לא יודע לכמה מכם יצא להם לקרוא את הספר המצוין "על הילד" של ניק הורנבי (היי, המלצה שניה על ספר בטור הזה! כנראה שזה שבוע הספר) או לראות את הסרט המבוסס עליו אבל חלק נכבד מהקטע של הספר הוא שהבחור המבוגר והcool הוא זה שצריך להציל את הילד הקטן שבהשפעה של אימו מתנהג כמו מבוגר. לובש בגדים של מבוגר, נעליים של זקן והחטא הכי חמור והכי מביך – שר שירים של מבוגרים כי זה מה שאמא שלו לימדה אותו.

הילד הזה היה חריג מאוד כמובן כי ילדים לא אמורים לאהוב שירים של מבוגרים. תמיד היתה את ההפרדה הזאת בין הדורות.  אבל מה שאנחנו רואים בארץ בזמן האחרון עם "סטטיק ובן אל" זה בדיוק את התופעה ההפוכה. שירים שמיועדים בסופו של דבר לילדים ובני נוער שמבוגרים לא מפסיקים לדבר עליהם. הילד שלי בן תשע וכבר ביום ראשון או שני לקח את הטאבלט שלו ומצא את "טודו בום", שיר שעליו שמעתי כי – ובכן, כולם סביבי דיברו עליו.

אישית, אני לא זוכר תופעה כזאת. מוזיקה שכל הגילאים מתחברים אליו בו זמנית. אם דיברנו לא מעט בשבועות האחרונים על פוסט-מודרניזם וההשלכות שלו היום (אין כזה דבר אמת אבסוליטית, למשל) הרי שנראה שהצמד הזה הוא התגשמות הפוסט-מודרניזם במלואו. שימו לב שאני לא מדבר לשניה על איכות המוזיקה של הצמד. אני חושב שאין מבוגר שבאמת חושב שמדובר במוזיקה איכותית. למעשה, גם הילד שלי חושב שהשירים שלהם טיפשיים. אבל בעולם פוסט-מודרני זה הרבה פחות חשוב. בעולם הזה, ההפרדה בין תרבות גבוהה לתרבות נמוכה נעלמת לגמרי ומסתבר שגם ההפרדה בין תרבות לילדים לעומת תרבות למבוגרים.

אני לא בטוח שאני יודע לאתר את הסיבה לשינוי הזה. אולי יש פה סוג של אינפלטיליזציה של הציבור, אולי השילוב של רשתות חברתיות גורם להפצה של תופעות מהסוג הזה. אולי באמת הגלגליזציה של המוזיקה גורמת לחדירה של תופעות מהסוג הזה. מה שזה לא יהיה, מעניין יהיה לראות אם מדובר במשהו חד פעמי שיעלם לו או שמא אנחנו עתידים לקבל, דווקא בעולם שבו כביכול כל אחד יכול לקבל את סוג המוזיקה שהוא אוהב, דווקא מצב שבו המוזיקה היא כזאת שמותאמת לכל הגילאים בו זמנית.

***

עוד כמה דברים קטנים:

– זוכרים שדיברתי שבוע שעבר על זה שפוליטיקה הפכה להטרלה? אז ההצעה המטופשת ל"קוד אתי" למרצים באוניברסיטה בהקשר לפוליטיקה? הרי ברור שזאת הצעה שאין לה סיכוי לעבור. הטרלה לכל דבר בתקווה שמי שהציע אותה יזכה לראות את השם שלו מוזכר על ידי הרבה מאוד אנשים (מה שכמובן יועיל לו במגזר שלו).

– מוטי יוגב תוקף את בר לב על התמונה החמודה שהאחרון פרסם לשבוע הגאווה? הטרלה מושלמת. כל השמאלנים תוקפים אותו ופתאום כל המצביעים מהמגזר שלו יודעים מי הוא.

– הזכרתי פה את ניק הורנבי, אז השבוע שמעתי את השיר הזה ברדיו ונזכרתי מאיפה הוא לקוח – מהסרט "קדחת המגרש" שמבוסס על הספר הנפלא של הורנבי. ואז נזכרתי שבסרט הגיבור, אוהד ארסנל, בוכה לחברה שלו שהוא כבר 18 שנה לא ראה אליפות של ארסנל והיא יודעת בכלל מה זה לרצות משהו 18 שנה?

ואז נזכרתי שאני מחכה כבר יותר מ-25 שנים.

– אחרון חביב, עשיתי לכם טיזר בתמונה הראשית עם ההקבלה בין סיליקון ואלי לגולדן סטייט, אז קבלו מתוך הפרק של השבוע את 20 השניות הכי מצחיקות השנה – ארליך מסגביר מה היא הסגברה:

המהיר יותר
פרשת בהעלותך - מנהיגות

213 Comments

צור שפי 9 ביוני 2017

זה קרה מזמן אבל נדמה לי שגם כאשר פרצה "כוורת" היא הצליחה לדבר (או יותר נכון לשיר) בו זמנית למבוגרים ולילדים. להבדיל מכוורת (שגם היא לא שוס מבחינה מוזיקלית) סטטיק ובן אל הם תופעה אופנתית חמודה במשקל נוצה. לא משהו שמישהו יזכור בעוד כמה שנים.

ניינר / ווריור 9 ביוני 2017

האלבום הראשון של כוורת, סיפורי פוגי, הוא גאונות צרופה. קל לזלזל בסטטיק ובן אל ודומיהם אבל לכתוב שיר פופ טיפשי וקליט זו אמנות. לפעמים בשירי פופ מהסוג הזה הקו בין טיפשות לגאונות הוא דק מאד

צור שפי 9 ביוני 2017

ניינר/ווריור, אני מת על כוורת, חוויתי אותם בגיל 16 בזמן אמיתי, הייתי באיחודים אבל מהמקום שלי היום אני מתקשה לייחס להם גאונות, אשמח אם תנמק קצת. אני לא מזלזל בכלל בסטטיק ובן אל, הקליפים חמודים ולא מעליבים את האינטליגנציה.

צור שפי 9 ביוני 2017

נ.ב. בהתאם לרוח הזמן את הצמד הזה צריך לראות, לא פחות (ואולי יותר) מאשר לשמוע.

Matipool 9 ביוני 2017

סיפורי פוגי הוא האלבום הישראלי האהוב עלי בכל הזמנים.
אין ספק שיש שם רגעי גאונות.

ניינר / ווריור 9 ביוני 2017

סיפורי פוגי אלבום מושלם עם כמה שירים שהם מהטובים שנכתבו ובוצעו בישראל.
שני להיטי הענק, המכלת וברוך הם שירים שמשלבים סיפור עם נונסנס בריא ביצירה מוזיקלית מורכבת. סולו הפסנתר החשמלי של רכטר במכלת זו פיסת מוסיקה יפהפיה והפזמון של ברוך כל כך טוב שאין פלא שהשיר נהיה להיט. שלא לדבר על יציאת העל של נגני גיטרה.
"למרות הכל" מכיל קטעים שזה אשכרה אולמן בראדרס. ילד מזדקן, מעבר לטקסט שהוא ברמת שירה גבוהה, מוגש ומבוצע לעילא, בעיקר מבחינה קולית. יו יה, שגם הטקסט שלו שנון וחד להפליא, נהנה מריף ודרייב גיטרות שלא שמעו קודם בישראל. להמשיך? :)

צור שפי 9 ביוני 2017

האמת שממש אשמח אם תמשיך אבל שכנעת אותי גם ככה, עדיין לא בגאונות אבל כן בצורך לחזור לאלבום הזה (יש לי אותו גם בויניל) בהאזנה רעננה.

Amir A 9 ביוני 2017

סיפורי פוגי הוא אלבום נפלא. עזבו את השטויות כמו פה קבור הכלב או המגפיים של ברוך. שירים כמו שירות עצמי, ביום ובלילה, ילד מזדקן, לא ידענו מה לעשות, ומעל כולם "למרות הכל". שבע דקות ושלוש שניות של מוזיקה אדירה מבחינת הלחנה, עבודת גיטרות, הקלידים של רכטר ושאפילו השירה של גידי גוב לא מצליחה להרוס אותה מה שאומר הרבה. אני ממליץ לשים אוזניות ולהקשיב לרצועה הזו ולנסות לשכוח לרגע שמדובר בכוורת. במקום זה תדמיינו שמדובר באיזה סשן של להקת הג'אז רוק האהובה עליכם ופתאום תגלו ששיר של כוורת יכל בקלות להשתלב באלבומי על.

אדם בן דוד 11 ביוני 2017

אני טיילתי עם מספר קסטות של אלבומים שאני אוהב במיוחד. אני נהגתי להשמיע אותם לחברים וחברות לטיול. שמתי לב שהראשון של אמדורסקי והאוסף של כוורת זכו למירב המחמאות (אני תירגמתי לפעמים סימולטנית את המילים אבל זה לא העיקר).
יש בכוורת כל כך הרבה כישרון שזה על סף הבלתי אפשרי שלא יצא להם משהו טוב.לגבי המילים אני אישת חושב שסנדרסון גאון והיכולת שלו לשחק בעיברית היא נדירה- לא מפריע לי ההומר הנונססי. (למשל, אחת השורות האהובות עליי- "אלך אחריך באש ובמים, עדיף במים" מכילה לטעמי כמה וכמה שכבות).

אמוץ כהן-פז 9 ביוני 2017

רן, במקום להמשיך פשוט תכתוב עליו פוסט.

D! פה ועכשיו 10 ביוני 2017

מה שאמוץ אמר

רק משהו קטן 10 ביוני 2017

דרך אגב גם הכבש הששה עשר הצליח לפנות לכל הגילאים . לא יודע אם לקרוא לזה גאונות, אבל זה בהחלט אלבום איכותי מאוד

מתן גילור 9 ביוני 2017

תודה אריאל.
ההשוואה בין הנבא לליגת האלופות קצת בעייתית.
הסיכוי שעוד 5-10 שנים עדיין דאבס וקאבס ישלטו בליגה הוא קלוש.
הסיכוי שעוד 5-10 שנים עדיין מדריד, ברסה ובאיירן יהיו בטופ 5 העולמי גבוה מאד.
אפשר להתלונן על העדר תחרות פר עונה/מספר עונות בנבא, אבל לפחות תחלופה קיימת.

דורפן 9 ביוני 2017

יתרה מזאת – זה לא קרה כי קליבלנד או אוקלנד (אפילו אם נלך עליה ככל אזור המפרץ) הן בעלות יתרון כלשהו על ערים אחרות. אזור המפרץ משגשג כלכלית, קליבלנד היא חור באדמה. ניו יורק שיקגו ולוס אנג׳לס כרגע לא בכוון.

לעומת זאת בכדורגל כמעט כל הקבוצות החשובות כמעט נמצאות בערים גדולות ועשירות.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

לא אמרתי שהן אותו הדבר. סימנתי מגמה

תומר הוותיק 9 ביוני 2017

במילים אחרות.אל תפריעו לי עם עובדות.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

לא, תקראו מה כתבתי, לא מה שאתם חושבים שכתבתי

אריאל 9 ביוני 2017

אין הבדל בין רומא לפייסבוק וגוגל. לאורך ההיסטוריה תמיד חשבו שאימפריות הן ניצחיות. תמיד אמרו שהפעם זה שונה ולא רואים סיכוי לשינוי ותמיד זה קרה בסוף. אי בי אם, מייקרוסופט וכו'.
על הלד הוא עוד ספר מצוין של הורנבי. גם ארוכה הדרך למטה טוב. אבל שום דבר שלו לא מתעלה על נאמנות גבוהה. מאסטרפיס.

אמיתי 9 ביוני 2017

"הוא בדרך כלל בן אדם עם יצר תחרותיות מפותח מאוד "- אנשים שלא באמת אוהבים תחרות …
איך יודעים שארליך הוא ה-דמות בסיליקון? כולם מזהים ומסכימים מי זה ארליך מהחברה. דמות חד פעמית
שקיימת בכל חברה.

austaldo 9 ביוני 2017

לפני כמה שנים, כשג'יימס הארדן החליט לעזוב את אוקלהומה כולם מקיר לקיר אמרו "איויויוי, איזה אפס לוזר מוותר על סיכוי להיות בקבוצת על ולזכות באליפות". אם הוא היה נשאר שם, וההנהלה היתה מביאה שחקנים משלימים טובים לשלושת האסים שלה, ואוקלהומה עם ווסטברוק, דוראנט והארדן היתה טוחנת את הליגה אז בטח היו בוכים על חוסר תחרותיות. ככה זה, IIWII – תמיד תהיה לאוהדים סיבה להתבכיין. בעוד 20 שנה כולם יזכרו את גולדן סטייט של היום כמו שזוכרים את הלייקרס של מג'יק וקארים, בוסטון של בירד מקהייל ופאריש, הבאד בויס, שיקאגו של ג'ורדן.
חוץ מזה – גולדן סטייט עוד לא זכתה באליפות. כבר ראינו השנה שהכל יכול לקרות ;)

עידו ג. 9 ביוני 2017

בול.

אביאל 9 ביוני 2017

austaldox – ההבדל (רק ביחס למעבר של דוראנט) הוא ששלושת האסים של אוקלהומה הגיעו מהדראפט והאמת שהם לא באמת היו צריכים חיזוקים משמעותיים, היה את איבאקה, פרקינס ועוד. חיזוק לא מנע מהם אלא האגו של שני הדבילים של הNBA בימנו, הרדן וווסטברוק, ממוצעים מדהימים לאורך העונה וכנראה בלי טבעת לעולם (אם ימשיכו ככה).

austaldo 9 ביוני 2017

אני לא מבין מה ההבדל. בכל מיקרה היתה נוצרת קבוצת על, מה זה משנה אם מהדראפט או לא? למה כשסן-אנטוניו קיבלה את דאנקן כי היא הסריחה בגלל הפציעה של האדמירל זה בסדר (למשל) והבנייה החכמה של גולדן סטייט – הרוב עם בחירות דראפט – לא?
יש נטייה להתפס לרגע – היו תנאים שאיפשרו את גולדן סטייט. בפרספקטיבה של זמן תמיד נוצרות קבוצות כאלו. הלייקרס של קובי ושאק לא היתה מיפלצתית? הסידרה של הגמר נגד פילדלפיה חבולה וצולעת עם אלן אייברסון פצוע בכל מקום אפשרי ועוד עם עזרה של השופטים היתה הרבה יותר חד צדדית, אבל אף אחד לא זוכר כי זה היה מזמן

shadow 9 ביוני 2017

בכיינים סידרתיים בכו בעבר בוכים בהווה ויבכו בעתיד.

אלכס(אחר) 9 ביוני 2017

הבכיינים הם אלו שקופצים להגן על ה-NBA וגרורותיו כל פעם שמישהו מבקר את מדיניות ה-SHOW על חשבון ספורט, והחוקים המגוכחים של השנים האחרונות!

austaldo 10 ביוני 2017

אלו שני דברים שונים לגמרי. לשחקן יש זכות לעשות עם הקריירה שלו מה שהוא חושב לנכון, הוא לא חייב לאוהדים כלום מעבר ללבוא כל מישחק ולתת 100% על המיגרש. על זה שהליגה שינתה את החוקים וגרמה לזה שרוב המשחקים הפכו לתצוגות קליעה משעממות מגיע לה כל הביקורת שבעולם.

shadow 10 ביוני 2017

לא הבנתי מילה. מי מגן ועל מה?
מה הן גרורותיו של האנביאיי?

יוסי מהאבטיחים 9 ביוני 2017

צודק לגמרי.
אנשים גם מפספסים שגולדן סטייט הנוכחית קיימת רק בגלל אנומליה בזמן שמאפשרת לקבוצה עמוסה בשלושה אולסטארים להביא hof נוסף תחת תקרת המשכורת.
זו קבוצה שתתפרק ברגע שהחוזים המגוכחים יפוגו.

אביאל 9 ביוני 2017

austaldo – שים לב למה שכתבתי, הטענות הרציניות נוצרו השנה שדורנאט, אחד השחקנים הטובים בליגה מגיע לקבוצה אדירה, זה פתח בהחלט לביקורת, אם את לברון ביקרו על המערב למיאמי (שהוא הגיע לקבוצה שלא הגיעה לפלייאוף קודם לכן) אז בטח שתיהיה ביקורת על דוראנט.

בכל מקרה, לדעתי זה דיי שטויות, יש מספיק דוגמאות להעברות ששינו מאזנים, כמובן שהכי רומנטי זה בחירות דראפט וכו׳ אבל זה ויכוח כמו על שחקני בית בכדורגל, ברור ששמחים שלוקחים תואר אבל אם יש הרבה שחקני בית בסגל זה משמח יותר.

shadow 10 ביוני 2017

הביקורת על לברון היתה ועדיין שונה לגמרי לכן כל השוואה למקרה של דוראנט לא רלוונטית.

austaldo 10 ביוני 2017

לברון עורר הרבה אנטגוניזם – ובצדק – בגלל הדרך שבה הוא בחר לעבור למיאמי. כל הקטע עם העלייה לרגל אליו וה״החלטה״ היה מגעיל. מעבר לזה לא היתה שום סיבה לבקר אותו.
אם יש הגיון כלשהו במושג של ״שחקני בית״ בכדורגל ששם השחקנים גדלים בקבוצות נוער ששייכות לקבוצות המקצועניות, בארה״ב זה די חסר משמעות כי השחקנים באים מהקולג׳ים. בכל מיקרה, זה ספורט מיקצועני – כל שחקן יושב עם הסוכן שלו ומנסה להשיג את החבילה הטובה ביותר לעצמו מבחינה כספית, קריירה, משפחה… וזה בסדר גמור

שמעון 10 ביוני 2017

הארדן עשה החלטה הכי נכונה לעצמו. הוא מקום 9 ברשימת הספורטאים הכי מרוויחים בעולם לפי פורבס!! כשחקן שישי באוק היו מדברים עליו כג'ינובילי בלבד והוא לא היה עושה חצי מהכסף שהוא עושה היום והיה משמש רק ככינור שלישי ואנשים לא היו יודעים כמה הוא טוב באמת.
מי שהרס את סיכויי האליפות של אוק זה רק דוראנט שעבר לגולדן.

איציק 10 ביוני 2017

ווסטברוק שגרם לו לעזוב.

שמעון 10 ביוני 2017

ראסל אשם בתחלואי העולם. יש עוני בעולם בגללו.

אביאל 10 ביוני 2017

שמעון – אני מניח שהיו מצליחים להכניס את הארדן לחמישיה, לא מוותרים בכזאת קלות על שלישיה כזאת, שהיא צעירה, מתואמת מאוד ויכולה לרוץ שנים עם פרינציז׳ חדש ומבטיח. שהארדן ישאר עם הכסף, זה באמת מה שמגיע לו ועם כל מיני סטטיסטקות לא חשובות, כי אליפויות כנראה לא יהיו לו ואין לו עשירית מהאופי של בראקלי לדוגמא, ככה שמורשת כנראה לא תיהיה.

שמעון 10 ביוני 2017

הארדן לא חיפש מורשת אלא כסף מעמד ויוקרה. גם אם אוק היו זוכים ב-5 אליפויות היו זוכרים אותו קוקוץ/רודמן/וורתי וזה לא משהו יותר מידי וואו, עדיף את הכסף שלו. אליפות מעניין אותו רק אם יהיה לו מעמד, אז לא נורא אם לא יקח אליפות בשבילו. בשביל אליפויות אני מניח שהוא היה צריך לוותר על הכנסות של איזה 40 מיליון בכל עונה בקריירה (בניגוד למעמד שיש לו עכשיו מפרסום וכו) כי בתור מספר 3 אף אחד לא היה לוקח אותו להוביל קמפיינים. הוא עשה החלטה הכי נכונה עבורו.
אליפויות ומעמד הם הכל אולי בשביל שחקנים כמו לברון וכו' אבל הארדן בשושולת של אוק היה תמיד נזכר כשחקן שישי או חמישייה מאחורי ראסל ודוראנט למרות שהוא פחות טוב מהם באמת אבל הוא לא חושב ככה.
הוא עשה החלטה הכי נכונה, היום הוא יותר מוערך, כולם יודעים מה הוא שווה והוא בעשרייה של הספורטאים המרוויחים בעולם ומקום 5 בחולצות נמכרות באן ביאיי, כל אלו הם הרבה יותר שוות מאליפות כמספר 3.

ניינר / ווריור 9 ביוני 2017

אני מקווה שלפחות לי, שאוכל אכזבות מהווריורס מאז 1988, מותר לחגוג את האליפות הבאה עלינו לטובה. :)

דיזידין 9 ביוני 2017

מה לא היה כיף בשנים שספריוול אהובי הוביל את הקבוצה?

ניינר / ווריור 9 ביוני 2017

היו אחלה דחקות

דורון (אחר) 9 ביוני 2017

2015 מישהו?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 9 ביוני 2017

תקרת השכר היא אחלה דרך לשמור על שוויון, כל עוד הוא נשמר. ברגע שהוא נדפק, כמו שקרה עם גולדן סטייט והחוזה של סטף קארי אז היא הופכת למעמסה. השיטה לא הביאה בחשבון מצב שבו שחקן לא משחק כמעט משחקים בשנים הראשונות שלו בליגה, מאפשר לקבוצה בחירות דראפט גבוהות, חותם על חוזה נמוך ואז הופך לשחקן הטוב בעולם, זה לחלוטין יציאה משיווי משקל.
בכדורגל האירופאי, כמו שריאל מדריד רכשה שחקנים בחצי מיליארד דולר כשהבינה שהיא רחוקה מאוד מברצלונה עם הסגל הנוכחי, קבוצה יכולה להשתמש בהכנסות עתידיות כדי לממן שדרוג. בNBA, לאף קבוצה אין יכולת לסגור את הפער בלי החלטה (לא חוקית) של כמה כוכבים להתאחד ולהלחם בכוחות הרשע.
הנקודה על ריאל מדריד היא לא יותר מאנקדוטלית, את הסגל הנהדר שלה היא יצרה דרך מעט קניות גדולות והרבה קניות של שחקנים שכל קבוצה יכלה להרשות לעצמה, הקיץ היא רכשה שחקן אחד, דרך סעיף קנייה בחזרה. לברצלונה עם השלישייה הקדמית יש ביי פאר יותר כישרון בהרכב. הם פשוט שגו ברכש טוב וריאל פגעה ברכש בינוני.

עידו ג. 9 ביוני 2017

קרי היה פצוע בדיוק עונה אחת והוא ממש לא אפשר לווריורס בחירות גבוהות. בוא נגיד שהבחירה הכי גבוהה מהשנים האלה באמת הייתה בורג חשוב השנה באליפות….. היורוליג. החוזה שלו היה סיכון מבחינת שני הצדדים כי לאף אחד לא היה מושג איך הוא יחזור מהפציעה. הווריורס זכו בהימור הזה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 9 ביוני 2017

קליי ת'ומפסון? האריסון בארנס?
יש אמת בכך שהכל נעשה בצורה תקינה, חוקית ומוסרית, אבל זה הביא למצב שהחלטה כמו של דוראנט לא מאפשרת לקבוצות אחרות להתחרות בה בשום צורה, זה הכל נתון להחלטות של כמה שחקנים במקביל.
בליגה שאפשר לשלם כסף כדי להביא שחקנים אז קבוצות היו מצליחות לסגור את הפער יותר בקלות.
באופן אירוני, אם אנתוני דיוויס או לברון היו מגמגמים (בממוצע, קארי היה אדיר כששיחק ולא תרם בכלל כשלא שיחק) כמו קארי בהתחלה אז הם כנראה היו בקבוצות יותר הישגיות.

עידו ג. 9 ביוני 2017

בחירה 11 היא ממש לא גבוהה ובארנס היה באמת תוצר של הטאנקינג מעונת הפציעה (היחידה) של סטף.
זה מאד שונה למשל מאיך שהתאנדר בנו את עצמם עם בחירות טופ 5.
אני ממש צריך שתסביר לי את טענת הגמגום. דיוויס היה פצוע יותר מקרי ולניו אורלינס היו בחירות דראפט גבוהות שהם פשוט בזבזו על ידי ניהול דפוק.

אהד 9 ביוני 2017

דאנקן הגיע לספרס שכולנו אוהבים בזכות הפציעה של רובינסון שנה לפני..

מיקו G 9 ביוני 2017

בחירה 11 היא בחירה גבוהה, ב40% העליונים.
דיוויס ולברון העפילו כבר בעונה השלישית שלהם לפלייאוף, זה פחות בחירת דראפט גבוהה שהצטרפה אליהם. הם גם קיבלו חוזה מקסימום בעקבות העובדה שהפכו כבר לפרנצ'ייז פלייר מההתחלה. חוזה מקסימום מגביל את הקבוצה בהחתמת שחקנים אחרים.
בכל מקרה, זאת לא הנקודה שלי, גולדן סטייט וקרי נהנו מהרבה מזל והתנהלו בצורה נקייה לחלוטין כמו שכל קבוצה הייתה מתנהלת. אבל המצב שנוצר הוא שלא רק שיש להם קבוצה עם 4 סופרסטארים וספסל עמוק אלא שאף קבוצה לא יכולה באמת להתחרות בהם בגלל החוקים והצורה שבה עושים העברות בNBA. סאן אנטוניו לדוגמא תלויה בהחלטות של שחקנים שיעברו קבוצה ואין לה שום יכולת להתחזק בעצמה.

עידו ג. 9 ביוני 2017

זה קרה בגלל העיתוי של הפציעה. בלעדיה הוא כנראה היה מקבל חוזה מקסימום.
העובדה שלברון ודיוויס הגיעו למעמד של סופרסטאר מהר יותר לא הגבילה אתה הקבוצה בהחתמת שחקנים. המועד להארכת חוזה הוא בדיוק אותו מועד (זה שבו קרי חתם). ההנהלה של קליבלנד (וגם של ניו אורלינס עד העונה) עשו עבודה נוראית באמת בלהביא סגל ראוי ליד לברון ודיוויס. אבל זה לא כל כך קשור למהירות ההתפתחות של השניים.
לגבי הדראפט אתה צריך לזכור שרוב הכישרון הולך בחמש הבחירות הראשונות. כמה שחקנים בקליבר של תומפסון הגיעו לליגה בבחירה ה-11 לאורך השנים? אולי 5.

מיקו G 9 ביוני 2017

אין ספק שגולדן סטייט עשתה עבודה טובה יותר מאשר קליבלנד וניו אורלינס, אבל היה לה הרבה יותר מזל שאפשר לכל זה לקרות. לשחקנים אחרים לא היה את המזל הזה. ברור לך שאם לדיוויס יש חוזה של 12 מיליון אז לניו אורלינס יש הרבה יותר מקום להשקיע?
בבחירה ה11 עצמה לא בטוח כמה, אחרי הבחירה ה11 די הרבה.

shadow 9 ביוני 2017

נכתבים פה דברים ממקום של חוסר ידע.
להגיד שקבוצה לא יכולה להתחזק בגלל תקרת השכר זה בורות במקרה הטוב.

להגיד שבחירה 11 זו בחירה גבוהה זה כבר עצלנות או זלזול.

להגיד שגולדן טובים רק בגלל מזל זה בקושי חוכמה בדיעבד שלא לדבר על חוכמה.

תקרת השכר הפכה לבעיה?wtf

דראפט זה הימור כמו כל הימור. אם זכית בהימור אז צריך לבטל את השיטה? אולי נבטל את קו השלוש כי זה לא פייר שיש בגולדן כאלה מהמרים מוצלחים לזריקות משלוש.

shadow 9 ביוני 2017

אני עם עידו בעניין הזה

מיקו G 9 ביוני 2017

אתה מכניס פה אנשי קש ידידי. מעולם לא אמרתי שצריך לבטל את השיטה, אבל יש לקבוצות בעיה להתחרות מול משהו כמו גולדן סטייט אחרי שדוראנט הצטרף כל עוד השיטה קיימת.
התארגנות ספונטנית של שחקנים כן יכולה לעבוד, אבל זה א. לא חוקי וב. זה לא תלוי בניהול של קבוצה אלא בבחירה של אותם שחקנים ובהחלטה שלהם כמה לקצץ בשכר.
נניח וקבוצה מחליטה שהיא נלחמת בגולדן סטייט, מה הכלים שעומדים לרשותה?

גולדן סטייט בנו במו ידיהם ועם הרבה מזל קבוצה חד פעמית, ובהחלטה של דוראנט הוא הפך אותה לבלתי מנוצחת. לאף קבוצה בשיטה הנוכחית אין מה לעשות נגד זה. אתם טוענים שזה עניין זמני, כנראה. עד שיבואו הגולדן סטייט והדוראנט הבאים ויעשו את אותו דבר.

שמעון 10 ביוני 2017

דריימונד גרין שחקן הגנה טוב אבל לקרוא לו סופרסטאר זה מעליב את המושג הזה.

שמעון 10 ביוני 2017

יש לה יכולת, היא יכולה לחתוך שחקנים ולחרוג מעבר לתקרה אז כן יש לה כלים, אבל הם לא רוצים לעשות זה.
לא יודע מבחינת מספרים אבל נגיד מפרישים את מאנו וחותכים את טוני ופאו כמה מקום מתפנה? ואז פופ הולך ומתחנן לכריס פול ולפול ג'ורג' יחד עם קאווי ולמרקוס וגם חורגים מעבר לתקרה ואז יש לך חמישייה של פול, קאווי, ג'ורג', למרקוס ודדמון וואלה לא חזקים כמו גולדן אבל בהחלט יכולים לתת פייט עם היכולות של פופ.

עידו ג. 9 ביוני 2017

ברור שבדיעבד היה לווריורס מזל גדול עם הפציעה של סטף אבל זה לא אומר שהשיטה דפוקה. זה מקרה מאד נקודתי והוא בלבד לא היה מספיק ליצירת הקבוצה הזאת.

שמעון 10 ביוני 2017

בארסה לא שגו בכלום חוץ מהמאמן, הפער היה כולה 3 נק שאם אנריקה הטמבל לא היה עולה עם מחליפים ומאבד נקודות היית מדבר אחרת. לריאל גם היה הרבה מזל אבל המזל הולך עם הטובים.

AdamB 9 ביוני 2017

הימור שלי ( מי שרוצה שייקח בחשבון שהימרתי שסאן אנטוניו והדנבר ברונקוס יזכו באליפות העונה) –
בני הנוער לא מתקשרים עם החברים שלהם בפייסבוק- זה אומר שמי שרוצה להגיע לקהל הזה,
ממוזיקאי מתחיל שמקדם הופעה בבר למארגנים של הפגנות לחברה מסחרית שעושה קמפיין צריכים לפעול בפלטפורמות אחרות –

בכל מקרה, יהיה רגע שבו דברים כבר לא "יקרו" בפייסבוק ומשם דברים יזוזו מהר מאוד לכיוון אחר.
מתי ? אני לקוח אנדר 2026.

ניתאי 9 ביוני 2017

35 שנה

איציק 9 ביוני 2017

בקשר לתחנה הבאה של לברון (מבחינת נקודת מבט שלו): if you can't beat them, join them.

עומר 9 ביוני 2017

אני לא מתחבר בכלל לכל התלונות בדבר "אי התחרותיות" של הליגה. "תחרותיות" או "יריבות" לכשעצמן הן אמנם פאקטור משמעותי – אבל בלי מימד של וירטואזיות ושל התפצצות כישרון ומוטיבציה, יש להן קצת מאד ערך (יש סיבה שה-NBA הרבה יותר פופולרית מליגת התיכונים ושות'). כאשר מדובר בספורט קבוצתי, ריכוז כשרונות המשלימים זה את זה באותה קבוצה הוא פלוס גדול. לא חיסרון.

(מן הסתם אנשים עם תפיסה שבטית של אהדה ספורטיבית, שקבוצתם שזורה בזהות העצמית שלהם, לא יסכימו עם האמור לעיל).

במקום להתעצבן על גולדן סטייט, תתעצבנו על הקבוצות האחרות שלא מצליחות להתעלות לשם. במקום לחפש מנגנונים שיובילו לפיזור הכשרון במקום לריכוזו (כלומר, לקבוצות *פחות טובות*) – חפשו מנגנונים שיובילו לעוד super teams. אם אתם לא מתים לראות את קרי, קוואי, דוראנט, הארדן, לברון, דיוויס, ווסטברוק וכו'משחקים יחד באותן קבוצות ונלחמים זה בזה בשיניים עם כל הכשרון שהם יכולים לגייס – עזבו את ה- NBA ולכו לצפות ב-D League.

המטרה הראויה היחידה של הרגולרציה על הליגה היא מניעת "שושלות ניצחיות". בעיני מצב בו בכל רגע נתון יש כ-8-16 קבוצות-על וכ-16-24 קבוצות בבניה הוא אידיאלי (בתנאי שלכל קבוצה יש תמיד סיכוי להפוך בקרוב לקבוצת-על).

shadow 9 ביוני 2017

++

שמעון 10 ביוני 2017

בדיוק, רוצים להתחרות בגולדן? תבנו גם קבוצה כזאת.

אהד 9 ביוני 2017

גס תיפול עוד כמה שנים כי בסוף הרביעייה שם תחליט (אחרי 3 או 4) אליפויות שהגיע הזמן לשינוי (או במלים אחרות בגלל אגו או כסף).
ריאל ובארסה יפלו (הכל יחסי כמובן) כשרונלדו ומסי יפרשו.. זה באלופות. בליגות המקומיות בספרד ובגרמניה נראה שליטה של אותן קבוצות גם עוד 20 שנה..

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

אני חושב שיש פה נקודה אחת שמתפספסת פעם אחר פעם, כנראה באשמתי. הבעיה היא לא גולדן סטייט או ריאל או פייסבוק. ברור שאף אחת מהן לא תישאר לנצח (גם אם יש להניח שחלקן יצליחו לשרוד בטופ יותר זמן מאחרות). הבעיה היא ריכוז הכח אצל כל כך מעט אנשים. כבר היום יש איזה נתון שחמישים אחוז מהכסף בעולם נמצא בידיים של אחוז אחד מהאנשים. בספורט אנחנו רואים את המגמה הזאת יותר ויותר. בגרמניה באיירן לקחה חמש אליפויות רצוף, באיטליה יובה לקחה שש רצוף. בצרפת מונקו היתה אתנחתא קלה אחרי שנים של שליטה של פסז. וזה נוצר בגלל פערים כספיים אבל גם כי הרצון של הכוכבים היום הוא ללכת לשחק ביחד עם כוכבים אחרים. ובעולם העסקים, יש את הרצון ליצירת קונגלומרטים עצומים. זה לא טוב לנו כצרכנים

מיקו G 9 ביוני 2017

אבל זה לא נכון, יש כיום באירופה לפחות 10 קבוצות שיכולות לרכוש כל שחקן שריאל מדריד רוכשת. כמו כן הפייר פליי הפיננסי דפק כל מני קבוצות ומונע מהן להתחזק בצורה שתגביר את התחרותיות שלהן.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

זאת בדיוק הנקודה שלי – יש עשר קבוצות שיכולות לקנות אבל השחקנים יגיעו לריאל ובארסה ובאיירן. שאר הקבוצות יסתפקו בשאריות. זאת בדיוק המגמה שאני מדבר עליה

מיקו G 9 ביוני 2017

זה תמיד היה נכון, הקבוצה הגדולה יכולה במסגרת התקציב שלה למשוך אליה יותר שחקנים. ריאל מדריד לא יכולה למשוך אליה שחקנים מאתלטיקו מדריד וברצלונה, ככה שהיא מוגבלת כבר מההתחלה אבל בלי קשר, ריאל מדריד הסתפקה בשאריות כשרכשה רק שחקן אחד הקיץ. זה שהסגל שלה היה טוב כמו שאתה מתאר (ואתה מגזים כמובן) זה פשוט כי היה חיבור בין השחקנים.
בפועל הקבוצות האנגליות, פ.ס.ז', וכנראה האיטלקיות-סיניות הולכות השנה להשאיר את ריאל, ברצלונה ובאיירן הרחק מאחור, אם הרכש באמת ישדרג אותן זאת כבר בעיה לחלוטין שלהן.
בהמשך להודעה אחרת שלי, אז קבוצות עם יתרון איכותי כמו של ברצלונה וריאל מדריד בNBA היו כמעט בלתי ניתנות לעקיפה, אם מנצ'סטר יונייטד תצליח ברכש שלה היא יכולה לעשות את זה תוך שנה-שנתיים.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

זה תמיד היה נכון אבל הנטיה של שחקנים היום ללכת לקבוצות ענק היא הרבה יותר גדולה. חלק גדול מזה באשמתנו, דרך אגב. כל פעם שמישהו קורא לדוראנט צ'וקר זה מגדיל לו את האינסנטיב ללכת לשחק בקבוצה שתבטיח לו אליפות

שמעון 10 ביוני 2017

זה שוק חופשי וכל אחד יעשה מה שמתאים לו. הם לא חייבים לאוהדים או לצופים כלום, הם שמים זין על האוהדים ואם הייתי במקומם גם אני הייתי שם זין על האוהדים ועושה מה שטוב לי.
אנתוני דיוויס וראסל ווסטברוק יכלו לחתום בכל קבוצה בליגה כמעט אבל הם בחרו להישאר ולבזבז את מיטב כשרונם ויכולתם במקומות בינוניים מינוס ולהעשיר את חשבון הבנק.
דוראנט ולברון עשו הפוך מה שטוב להם וויתרו על כסף/או יוותרו בעתיד (דוראנט) כי הם לא באמת צריכים את זה הם עושים ככ הרבה מכל המסביב זה לא כמו דיוויד ווסט וכאלו שהם רק מהחוזה כדורסל שלהם עושים את הכסף בעיקר.
הבחירה תלויה אך ורק בשחקנים שמסיימים חוזה ליצור קבוצות ככ חזקות או איזשהו מזל גדול בדראפט. לא צריך לשנות כלום, הזמן יעשה את שלו, אז 3 שנים הקרובות נראה גמר קאבס גולדן, יהיה אחלה, אני אהנה מזה מאד ואין לי בעיה. מי שלא ירצה לא יראה.

shadow 9 ביוני 2017

אתה מבלבל בין סיבה למסובב כי אינך מבין את החוקים באנביאיי.

קבוצות כמו ריאל ובארסה לא היו יכולות להיווצר בכלל באנביאיי. וגם אם היו נוצרות בטעות הן היו נעלמות בדיוק כמו שאוקלהומה נעלמה ובדיוק כמו שמיאמי נעלמה.

פופ ממשיך לצחוק על אלה ששכחו שספורט זה לא רק בחשבון הבנק.

איציק 9 ביוני 2017

לא ציינת את באר-שבע ;)

MOBY 9 ביוני 2017

ואת חיפה שתיקנה כלדבר שאחרים לא רוצים.

בני תבורי 10 ביוני 2017

שלא לדבר על הפועל פתח תקווה

איציק 9 ביוני 2017

טוב, קראתי, לא הבנתי כלום.
1. מה הקשר בין צוקרבר, ברין, גייטס, תחרותיות. כלום. הם לא אנשים תחרותיים, הם אנשים כוחניים (לא כגנאי כי אם כעובדה), אשר רוצים למנוע תחרותיות. הם דורסים כל אחד שמנסה להתחרות בהם. מי שמסכים בטוב, רוכשים אותו בכסף גדול, ומי שלא, דורסים אותו באיומים מרומזים או פחות מרומזים. למשל ניאנס רוכשת חברות ומפרקת אותן גם אם היא לא צריכה את הטכנולוגיה שלהם, רק כדי שחס וחלילה לא יתפתחו וייקחו נתח שוק. מניח שגם האחרות ככה.
2. אין אימפריה שלא נופלת. כולם נופלים, אתה פשוט עוד לא רואה מתי זה יבוא. מכבי נפלה, קצת אחרי האימפריה הרומית. ברה"מ נפלה מיד אחריה נוקיה. IBM רחוקה ממה שהייתה פעם, וזה הגורל הצפוי לריאל מדריד, ניו-יורק ניקס, אמזון וגוגל. זה לא אומר שיתפרקו, אבל זה אומר שיבואו ענקים אחרים.
3. אין לזה דמיון ל-GS. השחקנים האלו יזדקנו ויוחלפו בשחקנים אחרים. שחקנים אחרים לאו דווקא יהיו באותה יכולת או אופי. קבוצות אחרות ינסו לשכפל את המודל. כמו אחרי ד"ר ג'י הגיעו המון חרגולים, כך אחרי קרי ודוראנט יגיעו המון קלעי שלשות מטווח שהקליעה הנוכחית של קרי תיחשב קרובה לסל. זה טיבעו של עולם, רק שהם יהיו בגובה של מנוט בול. ואז תבוא מפלצת ותדרוס אותם מתחת לסל, ולא כל מיני תומפסונים שלא מסוגלים לשים כדור בסל, אלה כאלו כמו מלון, אולג'ואן או וולטון (ואולי כרים או שאק).
4. סטטיק ובן-אל מחזירים אותנו לדיון משבוע שעבר שלא צריך הבנת הנקרא, תרבות, מדעים. צריך משהו אחר, אינפנטיליות שהצעירים והמבוגרים יוכלו להתחבר אליה. לא צריך לחשוב, לא צריך להתאמץ, דביליות לכולם. זה במוזיקה, בטלויזיה, מחזות זמר שהכוכבים הם יוצאי ריאליטי ודוגמניות ולא זמרים, שחקנים. אז אולי תבוא שרת התרבות ותעשה סדר פעם אחת. כולם מוזמנים להיות דבילים עילגים ואז כולם יהיו מרוצים.
4.1. בסקר בין מאות חברות היי-תק לגבי הכישורים של המהנדס הנוכחי שלושת הזוכים לפי הסדר היו: יכולת בין-אישית; יכולת למידה; כלים מדעיים (מתמטיקה, פיזיקה, מדעי מחשב). אז עם הדרישה השנייה אני מאד מזדהה ופה כנראה להבנת הנקרא יש חשיבות למרות כל מה שחושבים (לא רק, אבל גם); הדרישה השלישית מצביעה שכנרה צדקתי וידע בסיסי בכול זאת חשוב; הדרישה הראשונה עושה אותי מאוד עצוב. לא שאני חושב שיחסים בין אישיים זה לא חשוב, נהפוך הוא, חשוב מאד. אך מפה ועד למקום ראשון הדרך ארוכה. הייתי מצפה שזה יהיה בסוף החמישייה הראשונה, תחילת השנייה. אבל מה לעשות, היום הכי חשוב שתהייה אחד מהחברה, אז בטוח ניקח אותך לעבודה בשכר גבוה.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

1. אתה באמת לא רואה את הדורסנות של פייסבוק במה שריאל או בארסה עושות, שפשוט זורקות מלא כסף על שחקן שהן רוצות?
2. גולדן סטייט תיפול, זאת לא הנקודה בכלל. אני מדבר על ריכוז הכח במקום אחד. על זה ששחקנים מעדיפים לשחק רק בקבוצות שיתנו להם סיכוי כאן ועכשיו לאליפות
3. להגיד על המוזיקה של היום שהיא אינפנטילית זה הכי זקן שיש לך. כשאתה היית ילד המבוגרים לא אמרו את זה על המוזיקה שלך?

איציק 9 ביוני 2017

1. אני כן טוען שזו דורסנות, אני רק טוען שזו לא תחרותיות. הם עושים הכל, גם בדרך ברוטלית כדי למנוע תחרותיות, ובכך דורסים את הכל. אולי אתה טוען שדורסנות ותחרותיות זה אותו דבר. אני טוען שלא.
2. אכן יש ריכוזיות, אך הריכוזיות זזה כפונקציה של זמן ממקום למקום ולכן זה לא נורא בכלל. היום GS, מחר SA, מחרותים בוסטון ואולי אפילו מתישהו יגיעו לניקס.
3. אתה יכול לכנות זאת איך שאתה רוצה, אבל היא עדיין אינפנטילית. הבעיה היא לא עם המוזיקה אלה עם הרדידות הכללית לכל אורך השדרה. הפילהרמונית צריכה לנגן ראפ ומזרחי כדי לקבל תקציבים; התאטראות צריכים לשמור על קוד לבוש, ולהעלות מחזות זמר רמה ז' כדי לשרוד. תרבות הפכה למילת גנאי והתנשאות. אין הבדל בין תרבות לבידור להמונים. הכל באותה צלחת. אני לא נגד בידור להמונים, וגם אני צורך אותו, רק עדיין צריך להפריד בין הדברים. ברגע שהגבולות מיטשטשים הרדידות זוכה ובגדול.

אמיתי 9 ביוני 2017

תנו לפשר קצת
בקשר לנקודה 3 נראה לי שאתם מסכימים סהכ.
זאת דוגמא קלאסית כמו שאריאל כותב של פוסט מודרניזם. האח הגדול זה סוגה עילית ובן אל וסטטיק מנותחים עי מוזיקולוגים משל היו לואי ארמסטרונג.

איציק 9 ביוני 2017

דווקא עד כמה שאני מבין, המוזיקאים לא היו מדרגים את לואי ארמסטרונג גבוה, ורק עמך כמוני ודומי אוהבים אותו מעוד. למרות שככול שעובר הזמן אני יותר מעדיף את מיילס דויס, צ'אט ביקר וארט פארמר.

אמיתי 9 ביוני 2017

הגדולה שלו הייתה בהכנסת האילתור לג׳אז. מבחינת אילתור היו גדולים ממנו.
אני לגמרי טים מיילס

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

אני די משוכנע שכשמוצרט כתב את המוזיקה שלו אז היו אנשים מבוגרים שאמרו שהוא מרדד את המוזיקה..

אמיתי 9 ביוני 2017

די משוכנע שסטטיק לא יזכר כמוצארט של הרגאטון..
ומוצארט נחשב כבר כילד לעילוי ושילב בין פופולאריות למוזיקה עילאית

איציק 9 ביוני 2017

אני די משוכנע שכשתחשוב שוב תרצה למחוק את התגובה שלך.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

אני רק רוצה להזכיר שהיה פה שר חינוך שסירב להכניס את הביטלס לארץ כי הם משחיתים את הנוער.
מבוגרים תמיד חשבו שמה שהצעירים אוהבים הוא זבל

אמיתי 9 ביוני 2017

תבדיל בין גבוהה ונמוך תרבותית לקבלה עי הממסד. כרגע המצב הפוך על הפוך. דברים נמוכים תרבותית (מה שזה לא אומר אבל סטטיק זה נמוך) מתקבלים עי הממסד (שרת התרבות, עיתונות ומדיה )

איציק 9 ביוני 2017

נכון, אבל לשים את מוצרט, ביטלס וסטטיק ביחד זה באמת משהו יצירתי.תזכיר לי איזה תרומה או חידוש מוזיקאלי הם הביאו, או שאולי החוזק שלהם זה במילה הכתובה…

Amir A 9 ביוני 2017

הסיפור של אי הבאת הביטלס לא היה עניין של שר החינוך. היתה שם וועדה בין משרדית, ויש את הטענה שהאמרגן גיורא גודיק טרפד את זה. שנה קודם הוא החליט לא להביא אותם למרות שהיתה לו האפשרות בגלל שהם לא היו מפורסמים דיים (במקום זה הוא הביא את קליף ריצ'ארד), ואז כשאמרגן אחר רצה להביא אותם אחרי שהם החלו להתפרסם גודיק מיהר להכניס מקלות לגלגלים על מנת שאמרגן אחר לא יזכה בתהילה. משפחתו, כמובן, מכחישה את הטענה הזו.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

אני רק אומר שאין דור שבו לא חשבו שיצירה חדשה היא רדודה. שייקספיר נחשב להצגה מאוד רדודה בזמנו, למשל.
עוד שני עשורים, הנוער של היום יגיד לילדים שלו – מה זה החרא שאתם שומעים, אצלנו זה היה הרבה יותר טוב.
סטטיק ובן אל זה פופ קל לילדים. זה כל מה שזה, לא צריך ללכת להסיק מזה מסקנות מרחיקות לכת, בדיוק כמו שמודרן טוקינג לא סימנו משהו על הדור שלנו

איציק 9 ביוני 2017

אריאל, זה שבכל דור אומרים את זה לא אומר שאין בכול דור דברים רדודים. הם רדודים.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

אין לי בעיה להגיד שהיא רדודה, יש לי בעיה עם המסקנות שאתה לוקח מהמוסיקה הזאת

איציק 10 ביוני 2017

ומה הבעיה?

אריאל גרייזס 10 ביוני 2017

מה שאתה מסיק על הדור הזה. אתה מזכיר לי את נהגת המונית שבה נסעתי שבוע שעבר שהתעצבנה על איזה צעירה שחצתה את הכביש תוך שהיא תקועה בסלולרי שלה ואמרה "הדור הזה, כל כך רדוד"

איציק 10 ביוני 2017

הפוך גוטא. את סטטיק אתה הבאת כדוגמא, לא אני. אני טוען את זה מזמן, הצמד הזה רק דוגמא, ואני הוספתי עוד כמה. אני דרך אגב טוען שזה בארץ, ומה קורה בעולם, בעולם התרבות אני לא כל כך יודע. מדיניות שרת התרבות רק מעודדת את הרדידות והורדת הרמה. מנהלי התאטראות מודים בעצמם שההם עושים חישובי מסלול מחדש בגללה וזה בנוסף לעידכון מסלול שהם עשו גם ככה.

אסף the kop 10 ביוני 2017

איציק
אם כך, שיציגו פות בהצגה. זה כבר יהפוך אותה לתרבותית ויחלץ אותה מתהמות הרדידות של רגב, סטטיק והשני.

איציק 10 ביוני 2017

הפוט אינו הסיפור, שיציגו, שלא יציגו, זה לא עניינה של רגב. אני דיברתי על דברים חמורים בהרבה (למרות שההתערבות הזו גסה בעיניי). וכפי שכתבתי, זה התחיל הרבה לפניה והיא רק מעודדת את הרדידות, אז לפני שאתה צועק, קרא את כל השרשור.

אסף the kop 10 ביוני 2017

אני לא צועק
אני רק אומר שחייבים פות בכל יצירה ואם אפשר גם דגל פלסטין.
אחרת זה סתם רדוד.

איציק 10 ביוני 2017

אם זה מה שזה עושה לך אז במיוחד למופעים שאתה הולך. חבל שאתה לא קורא שרשור, מסיק משהו שלא קשור, ומבלבל בין המון דברים. אתה בהחלט יכול להיות יועצה של השרה רקב.

אמוץ כהן-פז 10 ביוני 2017

איציק, רקב זה רדוד.

איציק 10 ביוני 2017

לא, רקב זה רקוב. היא זכתה בזה במאמצים רבים. אפילו לא נתנה לנו מאה ימי חסד לקוות שתהייה משהו קצת פחות מסביר. אין לה החלטה אחת ששייכת למשרד התרבות או הספורט. אין לזה שום קשר לרדוד, יש לזה קשר למה שהיא עושה לחברה שלנו, איך שהיא מזנה אותה.

אמוץ כהן-פז 10 ביוני 2017

איציק, בירידה לרמת המתנגד מובטחת לך תבוסה.

איציק 10 ביוני 2017

מתנגד למה? למה שהיא עושה? אתה מציע שאני אצטרף למעודדים שלה? זו הדרך שלי לניצחון? תודה, מעדיף להפסיד.

אמוץ כהן-פז 10 ביוני 2017

אני מדבר על העיקרון (על מירי רגב אינני מביע דעה מכיוון שאני לא ׳חי אותה׳ ביום יום).
רמה נמוכה אפשר לנצח רק עם רמה גבוהה.

איציק 10 ביוני 2017

זה נכון, אבל לא יזיק גם להיות לפעמים לא פוליטקלי קורקט ולהגיד את האמת כמו שהי. אנשים כמוה בפוליטיקה זה אסון, היא מייצגת את כל מה שרקוב (והיא לא לבד). אנשים טובים לא הולכים לפוליטיקה כי ההמון הנבער רץ אחרי הפופוליזם שלה, עד שיבוא פופוליסט יותר גדול. איזה רמה גבוהה את רוצה:
כבוד שרת התרבות, הינך מסוס כל הבערות, קולך נושא בשורת איוב לתרבות הישראלית וחורבן לפוליטיקה.
ניצני פועליך מרעילים כל חלקה טובה, וערוותה של הבורות ניראת למרחוק.
אם אתה חושב שזו הדרך, עלה והצלח. אני אתמוך בך, אך לא מאמין שיעזור. כדי לטפל בבעיה צריך תחילה להכיר בה ולומר אותה בקול רם.

אמוץ כהן-פז 10 ביוני 2017

כן! (כי בכל תסריט אחר תפסיד (ואני איתך…)).

שמעון 10 ביוני 2017

סטטיק לא צריך לחדש או לעשות וואו, הוא צריך להרקיד אנשים במסיבות ושאנשים באוטו יהנו מהמוזיקה שלו וזהו. יש והיו דברים הרבה יותר גרועים. אני למשל לא יודע איך מישהו יכול לשמוע את מדונה? או את פרנק סינטרה אבל יגידו שאני טמבל, מה נעשה. זה הכל טעם אישי.

איציק 10 ביוני 2017

ואחרי הכל, אתה טמבל :-)

אסף the kop 10 ביוני 2017

מירי רקב… פשש…
כמה שנון ולא רדוד

תהיה בריא

איציק 10 ביוני 2017

לא ניסיתי להיות שנות, רק תיארתי מצב.
שנינות זה הצד שלך במשוואה.

אסף the kop 10 ביוני 2017

אני לושב שזאת שעולה לקברו של ערפאת היא דווקא הרקובה.
כל אחד וההעדפות שלו.

איציק 10 ביוני 2017

למה זה סותר, אני מסכים אתך, אבל למה יש רק סוג אחד של ריקבון ורק בתחום אחד?

שמעון 10 ביוני 2017

נו באמת. אני לא סובל את סטטיק ובן אל אבל המוזיקה שלהם לא שונה מכל הראפרים לדורותיהם, אפשר לחשוב סנופ דוג או טופאק או מדונה יש להם טקסטים מדהימים, זה אותו חרא בדיוק.
אם שומעים את המוזיקה שלהם והם מצליחים סימן שהם טובים, מי אנחנו שנקבע מי טוב או לא? הרוב קובע.
אם אני הייתי קובע לפייסבוק לא היו משתמשים היום חח.
אנשים אוהבים קליל, לא הכל צריך להיות וואו, הדור משתנה וישתנה עוד בעתיד, היום זה דור האייפונים והפייסבוקים, , שהבן שלי יגדל יהיה כבר משהו אחר, ככה העולם עובד. אם תשאל את ההורים שלך גם בזמנים שלך שהיית ילד היה הרבה חרטא.
ככה זה אנשים חיים על הנוסטלגיה ועל מה שהם גדלו. הדור היותר ישן גדל על אריק איינשטיין אז הופכים אותו לאגדה, הדור הזה גדל על אייל גולן וסטטיק ובן אל. מה לעשות.

איציק 10 ביוני 2017

היכן כתבתי שאני חולה סנופ דוג?
הבעיה זה לא הם, הבעיה שאנשים הופכים אותם לתרבות, והם בידור להמונים. בכול דור היה תרבות והיה בידור וככה זה צריך להיות. בארץ (ואולי גם בעולם) כבר 20 שנה יש התדרדרות שבה הגבולות בין הנים מתעמעמים. גם אני אוהב קליל (כל אחד והקליל שלו) וגם כנראה אתה, ורב הציבור.
ובכול זאת, אם אתה שם את אריק אינשטיין (לא הבחירה הראשונה שלי אבל אישיות) לאייל גולן וסטטיק ובן אל, אז זה מראה על עומק הבעיה. תראה מי היו הכותבים שאותם ביצע אינשטיין ומי הכותבים של הצד האחר. תראה מי כתב לו את המוזיקה, ומי להם. אם אחרי זה אתה אומר שזה פחות או יותר אותו דבר מבחינת רמה, זה עצוב מאד.

שמעון 10 ביוני 2017

כ"א מה שהוא אוהב. מזרחית בלי קשר אני לא מסוגל לשמוע בכלל. זה בעצם סוג המוזיקה היחיד שאני לא שומע אה וגם אופרה או מוצארט. אני אוהב הכל מהכל בעיקר, לא נכנס לעומק, בסופו של יום מוזיקה נועדה לעשות נעים באוזן לאנשים ולא מעבר. מי כתב מה למי ומתי רוב האנשים לא אכפת להם ולא מתעמקים בזה.
אתה אומר תרבות אבל מי החליט את זה? מי קבע שאריק איינשטיין ושלמה ארצי הם תרבות ואייל גולן וסטטיק ובן אל הם תת רמה להמונים? דור העבר קבע שאריק איינשטיין ושלמה ארצי הם תרבות והאחרונים הם תרבות תת רמה.
הדור שלח היום קובע ומכתיב שאייל גולן וסטטיק הם תרבות ואריק איינשטיין זה פאסה, מה לעשות.
שלא תבין אותי לא נכון, בכל רגע נתון אעדיף את איינשטיין וארצי אבל בעיקר כי המנגינה יותר נעימה לי לאוזן וערבה לי ופחות בגלל עומק הטקסטים, בחייאת שלמה ארצי בשירים שלו אני בכלל לא יודע מה הוא רוצה.

אורן השני 10 ביוני 2017

כל מילה שמעון. במיוחד לגבי שלמה ארצי.

איציק 10 ביוני 2017

היה כבר באתר דיון גדול להבדל בין תרבות לבידור להמונים. מבחינתי תרבות צריכה לדרוש ממך להתאמץ, לחשוב לפרש. בידור ממש לא. זה קל, תתרווח בכיסא ותעביר שעתיים. זה סבבה, רק לא תחליף, לכל אחד יש את הזמן והמקום שלו. רק שלא ימכרו לנו את זה כתרבות.
לגבי שלמה ארצי, הרבה פעמים יש לי הרגשה לגבי המילים כמו שמישהו אמר פעם (ברוסית), מה שאתה רואה את זה שר. ההרגשה לפעמים אצלו שהוא נוסע בכביש רואה כיבשה, כותב כיבשה, רואה זקן כותב זקן. אבל שוב, אולי אני לא מבין את העומק שלו. לעומת זאת אצל בן-אל וסטטיק אני לא שמעתי שום דבר שמציך התמקדות במילים, אבל שמעתי בערך שני שירים במקרה, כך שאולי אני טועה, ושאר השירים שלהם עמוקים להפליא.
נ.ב.: אופרה ומוצרט זה אחלה. למוצרט יש גם הרבה דברים שלא מצריכים להתמקד במילים.

austaldo 10 ביוני 2017

לטופאק יש כמה טקסטים מדהימים, ובניגוד לסטטיק ובן אל השירים שלו הם ממש לא על כיף וסבבה וריקודים.
ולהגיד "הראפרים לדורותיהם" זו חתיכת הכללה במיקרה הטוב. אאוטקאסט עשו דברים מאוד יפים, גם וויקליף ז'אן והפוג'יס אומרים המון בשירים שלהם אם אתה טורח להקשיב. בכל סיגנון מוסיקלי יש דברים טובים ויש זבל, וגם אם אתה לא אוהב את הז'אנר הזה, להכליל זה אף פעם לא בסדר

שמעון 10 ביוני 2017

אני מאד אוהב ראפ ומוזיקה שחורה וטופאק הוא הכי טוב אי פעם בראפ אבל לומר שהטקסטים שלו עמוקים בחייאת. הוא שר על עוני פשע וכו, אין שם שום דבר עמוק, חיים של גנגסטר "thugs life".
פעם היה לי ויכוח עם מישהו בעבודה שלי מה יותר חשוב לכתוב את השיר וליצור או לשיר אותו, מה נחשב יותר גדול.
אני הייתי בצד שטען שהזמר עושה את השיר ולא להיפך, כי לא משנה מה תכתוב אם אנשים לא ינעם להם השיר באוזן, הוא לא יצליח, אני לא חושב שאנשים רובם יותר מידי מתעמקים במילות השיר ובמשמעויות עמוקות, רוב הזמרים בכלל כותבים שירים שהם על איזה קוק בהיי מטורף ובכלל הם בעצמם לא יודעים מה המשמעות.
מה יותר הצליח הגירסה של בוב דילן או גאנז אן רוזס ל נוקינג און הבנס דור?

Matipool 9 ביוני 2017

השבוע, בעצב רב, שודר הפרק האחרון של ״הנותרים״.
אני שוב מודה לאותם שניים שלושה שבטור קודם שלך המליצו לי להמשיך לראות אחרי היסוסים שהיו לי בסיום העונה הראשונה. העונות השנייה והשלישית עצומות. עצב גדול שזה הסתיים.

עסק שחור 9 ביוני 2017

אתמול סיימתי את העונה הראשונה. אני מלא חששות שבסוף אני ירגיש מרומה כמו באבודים. לפי התגובה שלך האם זה נכון להניח שהסוף לא מאכזב? אני עדיין בטראומה מאבודים.

Matipool 9 ביוני 2017

אל תוותר. תמשיך הלאה. לא תתאכזב.

בובו 10 ביוני 2017

הפרק האחרון היה גרוע לדעתי. כל מה שהיה לפניו שווה את ההשקעה.

Matipool 10 ביוני 2017

לא מסכים.
גם מבקרי הטלוויזיה של ידיעות, וואלה ו-ynet לא מסכימים איתך.

איציק אלפסי 9 ביוני 2017

תענוג כל שבוע ארעאל. תודה.

קשקשן בקומקום 9 ביוני 2017

מסכים עם הכל חוץ מההשוואה לסלטיקס והלייקרס. קודם כל הליגה היתה לפני זה במשבר עמוק, והיה צריך לייצר עניין. דבר שני אלה קבוצות שנבנו לבד, וזה די מקרי שנוצרה כזאת דומיננטיות.

באופן כללי – הבעיה היא לא רק שלשחקנים חסר הגן של לחשוב על הכלל. גם לאוהדים/צרכנים.

לרוב אוהדי מכבי לא הזיז שאין ליגה בגללם – אכפת להם שייקחו אליפויות וישחקו באירופה. בכל אירופה 15 קבוצות סגרו מועדון, דפקו את הליגות המקומיות, וזה עבר בשקט.
לאוהדי ריאל ובארסה לא אכפת שהצ'מפיונס נעשה משעמם, וכנראה שגם לא לאוהדי באירן.
וב NBA? תקראו את גיל שלי: פתאום מעבר של השחקן הכי טוב שעובר לקבוצה הכי טובה הוא בכלל מהלך תחרותי, וכל השאר בכיינים כי הם לא יודעים להתחרות (תראו לי עוד כמה דוראנטים מסתובבים שם מחפשים קבוצות?). יש לי תחושה שאם לשחקן היו קוראים לברון ולקבוצה היו קוראים מיאמי היו אומרים שהוא לוזר/אגואיסט/פחדן/בכיין.אה, זה מה שקרה (למרות שהמעבר שלו היה פי אלף הגיוני, והוא בטח לא עבר ליריבה, לא פרק קונטנדרית)

כולם מסובבים את דעתם לפי הקבוצה/מוצר שהם אוהדים.

אני – בתור אחד שלא מעריץ באופן מיוחד אף אחת מהקבוצות האלה (פעם הייתי מכביסט, עבר לי. ג"ס היו הפייבוריט שלי ב NBA עוד מאז שמאנו שבר להם את הלב בחצי גמר המערב עם שלשה מהסרטים. מה לעשות – השנה זה פחות מהנה) – מתבאס. אני חושב שדווקא מי שבאמת אוהב ספורט מוצא את עצמו מתבאס. הרייטינג עולה מכל מיני טרמפיסטים שרוצים שיהיה להם על מה לדבר ליד המכונת קפה.

ב NBA כנראה שעוד חמש שנים אלה לא יהיו הווריורס והקאבס אבל זה לא הנקודה. הנקודה היא שכנראה בתחילת העונה נראה איך ייראה הגמר, וגם איך ייראה הגמר של השנה הבאה. אני חושב שה NBA עושים טעות קשה. הם צריכים למצוא מנגנון שימשיך את העקרון של הדראפט – פיזור הכשרון.

shadow 9 ביוני 2017

אני אוהב ספורט ולא בדעתך.

אני מאוד מסכים עם גיל. שנים שהקליפרס היו לוזרים ולא הצליחו לבנות שם דבר מהדראפט כי היה להם ניהול מכפיר.

עבר להם ולא דרך הדראפט. אבל עדיין נשארו לוזרים.

אנשים יותר מדי דרמטיים וחסרי סבלנות. זה גם חלק מהתרבות של היום. חורצים גורלות על בסיס אירוע אחד ונותנים חשיבות מוגזמת לכל משתנה זניח במשוואה.

קשקשן בקומקום 10 ביוני 2017

לא הצלחתי להבין איך הניהול הגרוע של הקליפרס מצדיק מעבר של השחקן הכי טוב לקבוצה הכי טובה, בגוף שאמור לשמור על תחרותיות. ולא מבין איך זה זניח, ובכלל לא הבנתי להבין איך זה קשור לטור.

קלבדוס 10 ביוני 2017

קשקשן, +1 לכל. ולא פעם ראשונה.

איציק אלפסי 9 ביוני 2017

תענוג כל שבוע אריאל. תודה.

איציק אלפסי 9 ביוני 2017

והשורה מהסרט על קדחת המגרש עצומה. שימשה אותי בכמה הזדמנויות.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

אפשר שנפסיק להשתמש בה כבר??

תומר הוותיק 9 ביוני 2017

אם אני מבין נכון, אתה טוען שהפתרון נעוץ ברגולציה…

ובכן… יש רגולציה בעולם העסקי… ועדיין נוצרים כוחות על.

יש רגולציה בNBA ועדיין נוצרות כוחות על…

נראה לי שאתה קצת מזלזל "באנושות" וביצר התחרות.. אפל הייתה חברה גמורה לפני 16 שנה (גמורה לחלוטין עד שהיא הייתה צריכה הלוואה מהיריבה הכי גדולה שלה, מיקרוסופט…)

יאהו לפני עשר שנים (עוד הייתה אחת מהארבע הגדולות של העולם…) הציעה לבחור צעיר 2 מיליארד דולר על סטארטאפ בן שנתיים (רק לשם השוואה, גוגל קנתה באותה שנה את יוטיוב ב 1.6 מיליארד במה שנראה אז טירוף מערכות מוחלטת), הבחור הצעיר סירב… (כולם ירדו עליו… ואמרו שהוא דביל ולא בנוי לזה.., נחש את שם הבחור…). שאגב, 7 שנים אח"כ בא בהצעה דומה לבחור צעיר אחר… שסירב לה. האחרון הנפיק את החברה שלו השנה ב 25 מיליארד.

ועוד לא דיברנו על אליבאבא… ועל טסלה… ועל אחרים.

רוצה לאמר, המארק צוקרברים האחרים, מסתובבים שם בחוץ, אולי יקח שנה או עשר למצוא אותם, אבל הם יגיעו, והם ייצרו את הגוגלים הבאים ולא יאפשרו לגוגל לקנות אותם, האגו שלהם לא ירשה את זה.

ואגב, סתם אם אנחנו כבר בשוונג, כמו שאנחנו מנתחים קבוצות ויודעים להגיד את התלויות שיש להן באינדיווידואלים ואיך זה מגביל את השליטה העתידית שלהן כך גם בחברות.

גוגל (או יותר נכון אלפאבית) תלויה תלות מוחלטת בהכנסות שלה מאדוורדס/אדסנס , אם מחר (או חמש שנים מהיום נניח), רוב החיפושים המניבים עוברים להיות בצורה קולית (נניח דרך אמאזון אקו/אלקסה שכבר נמצאת במיליוני בתים בארה"ב…) , אז גוגל בצרה צרורה….

אין באמת כזה דבר גדולים מכדי ליפול…

אמיתי 9 ביוני 2017

ומצד שני המשבר של 2008 לא היה כזה חמור אם לא היו חברות (בנקים) גדולים מכדי ליפול.

תומר הוותיק 9 ביוני 2017

תראה,בנקים זה מקרה פרטי דיי ייחודי שאני חושב שאינו יכול להעיד על הכלל.

אגב,לא מעט בנקים כן נפלו ונסגרו…

ואם כבר מדברים עליהם, אפילו הם יכולים ליפול.
אם הביטקוין/או מטבע קריפטו אחר (אתריום למשל), ייתפסו ברמה מספקת (נניח שמרבית הסוחרים בעולם מוכנים לקבל אותם…), זה הרגע שבו אפשר לסגור את הבנקים.

אמיתי 9 ביוני 2017

תסתכל על זה ככה- מחר פייסבוק נופלים, לא משנה מאיזו סיבה, איתם יפלו עוד המון חברות ועסקים שתלויים בהם.
הם עושי שוק (מילולית). אין להם מתחרים בתחומם ומי שהיה לו פוטנציאל ניקנה על ידם (נכון גם לגבי גוגל).
הם הלכה למעשה מונופול וזה בהכרח רע לתחרות וקפיטליזם וגם בסופו של דבר ליציבות. הם שונאי תחרות

איציק 9 ביוני 2017

יותר מזה, ככול שאתה גדול יותר הנפילה כואבת יותר. אבל בנתיים לגוגל מערכת זיהוי דיבור הכי טובה שיש, לכן לא נראה לי שזה מה שיפיל אותם.

גיל שלי 9 ביוני 2017

רגולציה צריכה לתקל עיוותים בשיטה. כתבתי פוסט לפני שנתיים שצריך להסיר את התקרה האישית, זה היה מנצל את יצר התחרותיות לפיזור השחקנים. והמטוטלת עובדת, זה תמיד קורה בדרכים שאנחנו לא רואים מראש, ולא מבינים איך לא תפסנו בדיעבד

קשקשן בקומקום 9 ביוני 2017

לא מבין למה זה אמור לבטל את זה.
כל שחקן עם טיפה שכל בקודקוד מבין שאליפות שווה הרבה יותר כסף מעוד 10 מיליון בשכר. לברון קיבל חוזה של מיליארד דולר מנייק, באמת יש לו בעיה לוותר על 15 מיליון שכר בשביל לקחת אליפות? אני די משוכנע שאם לא היו מעלים את התקרה השנה, עדיין דוראנט היה מגיע לווריורס, ואני די משוכנע שסטף יישאר שם גם אם במקום אחר הוא יוכל לקבל יותר כסף. וזה לא כי אין להם אגו, וזה לא כי הם טיפשים. זה כי שכר הוא מרכיב חלקי בהכנסות שלהם

shadow 9 ביוני 2017

תגיד, אתה תמיד חושב שכולם חושבים כמוך או בעלי אותן שאיפות כמוך?

הרווחת פעם בחיים שלך 10 מליון דולר בשביל לקבוע למישהו עם 10 מליון זה כלום בשבילו?

כמה שחקנים בהיסטוריה קיבלו חוזה של מיליארד דולר?

מאיפה אתה יודע שהשחקן לא באמת טיפש? מאיפה אתה יודע למי יש אגו ולמי לא? והכי חשוב, מאיפה אתה יודע או מבין מה הכוח שמניע כל אחד מהם ומה השאיפות שלהם?

דאנקו הוא כמו לברון? דוראנט הוא כמו הארדן? קרי הוא כמו וינס קארטר? כרמלו הוא כמו וויד?

shadow 9 ביוני 2017

עם=אם

קשקשן בקומקום 10 ביוני 2017

אני ממש לא חושב שאני יודע. אני דווקא מסתכל על העובדות – במיאמי הכוכבים ויתרו על כסף כדי לשחק יחד, בס"א גם, ואני די משוכנע שגם בווריורס.
גיל הניח שביטול התקרה האישית יביא למצב שבו כוכבים יתפזרו. כוכבים. כי הם היחידים שמגיעים לתקרה גם ככה. ועליהם אני יודע בוודאות שהשכר הוא מרכיב חלקי בלבד בהכנסות, ואני גם יודע בוודאות שלהיות בקבוצה אלופה שווה הרבה כסף. ולכן אני חושב שההגבלה הזאת לא תפתור את הבעיה מעצמה, בלי (שים לב, ותקרא למעלה) קשר לשאלה אם יש אגו או לא. זה כל מה שכתבתי.

עכשיו תסביר לי את הטון שלך ולמה בדיוק התפוצצת עלי. ושבוע טוב

מיקו G 9 ביוני 2017

אתה צודק, כיום ההבדל בין דוראנט בגולדן סטייט ודוראנט בקבוצה אחרת זה כמה מיליונים שהוא סוגר בקלות עם עוד חוזה פרסום. כשזה יהיה 30 מיליון בגולדן סטייט או 50 בנטס אז הוא ילך על הנטס.

אביאל 9 ביוני 2017

אריאל – בקשר לשילוב בין תרבות גבוהה ונמוכה והעירוב הזה, זיגמונד באומן כתב את תרבות בעולם מודרני נזיל (השם שלו לפוסט-מודרניות), מעניין מאוד לקרוא כי הוא מסביר בדיוק כמוך וגם מראה למה זה קורה, מומלץ אבל קצת מדכא :)

אמיתי 9 ביוני 2017

אתה כמו כל היהודים האלה שעונים על שאלה בשאלה. המליץ על שני (!) ספרים..

אביאל 9 ביוני 2017

אמיתי – זה ספר קצר, פחות מ100 עמודים, כולנו נשרוד :)

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

תודה, אני אחפש את זה.

shadow 9 ביוני 2017

אני מהמר ששנה הבאה, לפחות אחת מהשתיים לא תהיה בגמר לדעתי זו קליבלנד אבל יש סיכוי שגם גולדן.

עכשיו גם שמעתי שלברון שוקל מעבר לקליפורניה(לא יודע אם זה נכון אבל אם כן – כמה מפתיע) מקווה מאוד שלא ללייקרס. זה יהיה כתם על הקבוצה וכאב ראש לא קטן בשבילי.

shadow 9 ביוני 2017

נ.ב

הספיק לי שנה וחצי בקונפליקט עם בלאט.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2017

הוא שוקל מעבר לקליפורניה אחרי שנגמר לו החוזה בעוד שנה. ובכל מקרה, זה נראה יותר כמו אמצעי להפעיל לחץ על קליבלנד להביא לו שחקנים נוספים – הוא עשה את זה כבר לא מעט פעמים בעבר. לברון הוא מומחה ביצירת משברים מבוקרים

shadow 9 ביוני 2017

לא נראה שיש לקליבלנד מקום להביא עוד שחקנים הם גם ככה הקבוצה הכי יקרה באנביאיי ונמצאת מעל התקרה אם אני לא טועה.

הוא במקרה הטוב יכול להחליף שחקנים.

אשמת מי זה שהחבר שלו טומפסון קיבל חוזה הזוי שכזה? גם ככה נראה שבקושי יש לו אויר למחצית אחת אז שיתרכז בלשחק כדורסל במקום בלנסות להנדס את כל העולם כל הזמן.
אפרופו מגלומן כוחני שלא אוהב תחרות.

shadow 9 ביוני 2017

אגב בעוד שנתיים הוא יהיה שחקן גמור אם לא ימצא דרך לשפר את הקליעה שלו

שמעון 10 ביוני 2017

בסדר גיל 34 זה טבעי לירידה. מה אתה חושב שגם בגיל 34-35 הוא יקלע 30 למשחק? הוא כבר בסוף הקריירה נשאר שנתיים גג 3. אחרי זה או שיפרוש או שיעבור להיות מס 2-3 סולידי באיזה קונטנדרית. אין בושה בזה שאק עשה את זה גארנט עשה את זה ועוד הרבה שחקנים.

אביאל 9 ביוני 2017

צל – אם ד״ר באס היה בחיים, הוא היה לוקח את המטוס הפרטי, עוצר בכמה ערים ומחייה את הלייקרס.

shadow 10 ביוני 2017

בוא נדבר עוד שנתיים. הלייקרס במצב הזה בגלל ניהול גרוע וגם כי רצו לכבד את קובי.
יצא להם בחירות דראפט לא רעות שיש מצב שכבר השנה ישתמשו בחלק מהשחקנים לטריידים ואולי גם בעונה שאחרי זה.

ברור שאם ד"ר באס היה חיי אולי היה חוסך חלק מהביזיון הזה. לא בטוח שהיה מצליח כי את קובי לא עיניין כל כך מה יבוא אחריו אבל אולי הוא היה מצליח למרות הכל.

מה שבטוח שלא היו מחתימים את הלייצנים שעובדים בשעות הפנאי גם כמאמנים.

יניב פרנקו 9 ביוני 2017

ארליך!!!!!!!!!!!!

אמיתי 9 ביוני 2017

לוקח את הכישרון שלו לקבוצה אחרת עונה הבאה

דונטה פישטה קונטרה ונטה 9 ביוני 2017

אף מילה על פארגו??

בובו 10 ביוני 2017

עונה חלשה להחריד

בובו 10 ביוני 2017

וגם של בטר קול סול. באמריקאים ננוחם.

אמיתי 10 ביוני 2017

עונה מופתית לדעתי. שתי העונות הקודמות היו מעולות. השלישית העלתה הילוך. ממליץ על הטור בוואלה

שמעון 10 ביוני 2017

קיירי אירווינג לא בהכרה שמישהו חעצור אותו מיי גוד

shadow 10 ביוני 2017

אז כוחות או לא?

שמעון 10 ביוני 2017

קרי וקליי ישנים אחי וקיירי בזון של החיים אז כביכול כל משחק והוא ולברון צריכים בערך 40 נק לקלוע כא מהם ולקוות ששניים מהביג 3 יתן משחק חלש כן ממש כוחות זה משחק 1 או 2 לא 4 משחקים בסידרה אז לא זה לא כוחות. האם הקאבס יכולים לקחת משחק 1 או שניים כן זה היה הגיוני לפני הסידרה. אבל לא כוחות בכלל. לא סתם כולם הימרו על גולדן כמעט בכל מקום.

shadow 10 ביוני 2017

קצת מוזר להגיד שהם יכולים לקחת אחד או שניים כשהם היום דורסים את גולדן סטייט והיו פסע מניצחון בקודם.
וברור שחייבים את לברון בכושר של 40 נקודות. השחקן הטוב ביקום לא? מה זה 40 נק בשבילו. וקיירי ולאב הם אולסטרים שצריכים לקלוע לפחות 30 במשחקים כאלה.

בנוסף לזה שצריך לשחק גם הגנה כי מה לעשות זה לא כדורגל.

שמעון 10 ביוני 2017

לברון היה קרוב ל40 נק כל משחק ולטריפל האחרים לא היו במשחקים בגולדן קיירימאירווינג היה חושך ב2 הראשונים וקרי וקליי לא היו ככה גרועין

שמעון 10 ביוני 2017

86 נק במחצית!!!וואו קיירי לא ההכרה עם 30 נק בחצי וכל נקודה יותר יפה מהקודם. לברון 22 נק 7 אס 7 ריב לאב 17 נק ועדיין איכשהו גולדן במשחק חחח ויכולים למחוק את ההפרש הזה קרי וקליי ישנים. אם הקאבס מפסידים את המשחק הזה מה אגיד לכם

איציק 10 ביוני 2017

משחק מדהים של קליבלנד, אך שני דברים מרגיזים. האחד, ג'פרסון ושאמפרט ושחקים אותה סוארז וצוללים ברחבה, כשהשופטים קונים את ההתחזות. ג'פרסון על הדרך כמעט הוציא את הכתף לאיגודלה. זה גם מביא לדבר השני, 15 דקות ראשונות GS שיחקה נגד שמונה, חמישה מקליבלנד והזברות כנראה גם מקליבלנד. חבל, במשחק כזה קליבלנד יכולה לדרוס את GS נקי.

שמעון 10 ביוני 2017

גולדן עוד בטווח של לנצח את המשחק הזה בסוף חח. הקאבס עברו לבונקר קיירי התקרר לברון מבזבז את הזמן בהתקפה וגם נחלש דוראנט מחסיק את גולדן בחיים המשחק ענק נשאר רק שקרי וקליי יגיעו כי הם לא במשחק לחלוטין ובשנייה שכמה צאקות יכנסו עהיה הפרש חד סידרתי זה רק 13 נק הפרש וכדור של גולדן. אם הקאבס יפסידו את זה איזה בושות

איציק 10 ביוני 2017

אין מצב ש-GS ינצחו, אפילו סטף החטיא עונשין ודרן ויליאמס קלע צעד וחצי.

שמעון 10 ביוני 2017

עזוב דרון קלע שלשה!!!!

איציק 10 ביוני 2017

זה כבר היה אחרי שהוא נכנס לזון.

NoOne 10 ביוני 2017

משחק גועל נפש , זה כמו משחק אולסטאר
אין טעם לצפות אפילו

דיזידין 10 ביוני 2017

אתה רואה היסטוריה בנאדם, תתעורר

איציק 10 ביוני 2017

עזוב, חבל על המאמץ, יש גם כאלה.

shadow 10 ביוני 2017

לא נורא שנה הבאה תוכל להנות מפלדלפיה שזה שיא הכדורסל

יאיר אלון 10 ביוני 2017

נהנתי לקרוא אריאל
מורכב מיותר מדי נושאים כדי שאוכל להתייחס למשהו ברצינות ב5 בבוקר

איציק 10 ביוני 2017

וגרין המטומטם הזה הולך לחרב להם גם את המשחק הזה ואם ימשיך ככה אז גם את המשחק הבא. ממשיך לעשות הצגות כדי שהנהלת הליגה יעיפו אותו מהמשחק הבא.

שמעון 10 ביוני 2017

דריימונד פח רק עושה עבירות טראש טוק וכל היום בוכה

MOBY 10 ביוני 2017

אימון קליעות מדהים!
רק חבל שאנחנו בגמר.
לא מבין על מה שורקים כל כך הרבה. כדורסל זה הגנה עם מה שקווין לאב עשה זה טכני אז לא היו נשארים שחקנים בדטרויט בוסטון או שיקאגו הגדולות.
המטוטלת לטובת ההתקפה צריכה לשנות כיוון.
86 נקודות ואוו

איציק 10 ביוני 2017

המשחק של קליבלנד מאד ברוטאלי היה במחצית הראשונה שלא היה מבייש את הבאד בויס. היו דברים שהיה צריך לשרוק פאולים והשופטים שתקו. דווקא העברה של לאב לא הייתה במתכוון ואותה שרקו.

shadow 10 ביוני 2017

גם בחצי השני שותקים כי צריך להציל את לברון מסוויפ. זה יפגע במורשת.

שמעון 10 ביוני 2017

עוד פעם סתם תלונות השיפוט מצויין מה אתה רוצה שסתם ישרקו עבירטת לקאבס?

shadow 10 ביוני 2017

ראית את מה שעושים לדוראנט ותומפסון?
זה וידוא הריגה. מה עם הכדור שלברון שלח החוצה וקיבל אותו מהשופטים? אחד מהמשחקים החד צדדיים של השיפוט.

אבל זה לא העניין של המשחק אז בוא נעזוב את זה.

איציק 10 ביוני 2017

ד.א., אני חושב שככה קליבלנד צריכים לשחק כל עוד השופטים מאפשרים להם. זו הדרך להוציא את GS מהשטף ועזוב את כמות הנקודות, זה לא אופי המשחק שלהם. אני לא מדבר על הלכלוך של ג'פרסון ושמפארט, כי אם על משחק מאד חזק.
רק מזכיר, לפני הסדרה הימרתי 4-2 לקליבלנד.
את מול כתבתי שאני משנה ל-4-3 לקליבלנד.
היינה בא הראשון מארבע.

MOBY 10 ביוני 2017

המשחק של קליבלנד לא מגיע לרמת ברוטאלי. אולי משחק חזק.
אפילו מה שלברון החטיף לסמית זה בינוני מינוס (בקצב הזה של השופטים גם על זה ישרקו בשנה הבאה).

איציק 10 ביוני 2017

השופטים שרקו ל-GS על הרבה פחות. קליבלנד אם לא היו ברוטליים אז על הגבול, אבל מהשופטים אני מצפה לאחידות.

MOBY 10 ביוני 2017

גם הם רוצים סדרה של 7….

איציק 10 ביוני 2017

הם רוצים מה שטוב ל-NBA מבחינת רייטינג.

שמעון 10 ביוני 2017

בעצם לאורך 4 המשחקים לברון מעמיד סטט מפלצתי ההבדל בין 2 הראשונים לשני האחרונים זה קיירי אירווינג שלא היה ב2 המשחקים הראשונים וב2 האחרונים מראה למה הוא טופ 10 בליגה. בקיצר קיירי ולברון צריכים לשים 40 נק כל משחק ולקוות שהשאר מסביב יקלעו שלשות כדי שיהיה תחרות.

shadow 10 ביוני 2017

אני חושב שזו המטרה בכדורסל לא? לקלוע יותר מהיריבה.
חוץ מזה זה עניין של שיטת משחק. אם לברון עושה הכל איך הוא מצפה שאחרים יכנסו למשחק?
הרי זה בדיוק הטענות נגד ווסט וקובי בזמנו שזה פשוט מצחיק כשמשווים את הקבוצות שיש/היו לשחקנים האלה.
ואתה מנתח רק צד אחד של המגרש משום מה. בכודרסל יש חשיבות למשחק ההגנה. קליבלנד מהפתיחה באו להרביץ ולשמור מה שהם ממש לא עשו בשלושת הקודמים.

שמעון 10 ביוני 2017

לא יודע לי לא היו שום טענות כלפי ראסל או קובי אני מאד נהניתי מהם. הגנה הגנה תזכיר לי כמה גולדן קלעו היום? אתה לא יכול לשחק בונקר נגד גולדן וקרי וקליי לא יקלעו 6 נק שוב וזה לא בזכות ההגנה. קרי החטיא שלשות חופשיות לחלוטין.

shadow 10 ביוני 2017

אז טעיתי מספיק שקיירי יקלע 40 ולברון 30 ואפילו לא צריך שלאב יגיע ל30.

אסף the kop 10 ביוני 2017

1. גם ריאל יפלו. כמו מרבית הרודנים המושחתים שחיו כאילו כסף הוא משאב אינסופי.
2. הבעיה היא לא בזה שיוצרים קוד אתי לאוניברסיטאות (מיותר), אלא שחלק מהפקולטות הפכו לחצרות שמאל רדיקלי, חממות חתרניות, המתנהלות על פי קוד מאפיונרי מאיים שעיקרו שטיפת מח, השלטת דוקטרינה אחת והשתקה.
את המרצים האלה צריד לצוד. לא לחבר עבורם קוד אתי.
3. אני לא איש של טלוויזיה וסדרות. יצא לי לראות פה ושם את ה'פוליאקובים'. אני חייו לציין שזה נס, שפולי, עם הפרצוף שאליו הוא היה נשוי, שרד כל כך הרבה שנים והסתלק מאיתנן בגיל 66.
4. לגבי מוסיקה שהורים וילדים אוהבים… לא יודע אצל אחרים, אבל אי שם בשנות ה 70, אצלי, האחים, ההורים ואני, מאוד אהבנו את כוורת, בוני אם ואת הביטלס כמובן.

אסף the kop 10 ביוני 2017

צריד=צריך
חייו=חייב
מאיתנן=מאיתנו

Matipool 10 ביוני 2017

כולם אהבו את כוורת.
זוכר את האיחוד הראשון בפארק (נדמה לי שב-85׳) – דיברו על 400,000 איש בפארק. גם אם זה מוגזם, היו לפחות חצי. אמנם ההופעה הייתה בחינם אבל עדיין זה מדהים ודיברו עליה במונחים של האיחוד של סיימון וגרפינקל בסנטרל פארק.
היו שם מכל הגילאים והיה אדיר להיות עם ח׳ברה שלך בגיל 17 במיוחד למי שגדל עליהם .

אסף the kop 10 ביוני 2017

ראיתי אותם בפסטיבל ערד. לדעתי ב 86 או 87.
הייתה אחלה הופעה. כמה כיף היה הפסטיבל הזה בזמנו.

איציק 10 ביוני 2017

כלומר אתה נגד הסדרה GS-קליבלנד?

אסף the kop 10 ביוני 2017

איבדתי עניין ש GS מחקו את יוטה.
גם את גמר ליגת האלופות לא ראיתי. הפך לטורניר משעמם.

דוני דארקו 10 ביוני 2017

מאמר מצויין. תודה.

Rocky1 11 ביוני 2017

ואף מילה על פרק הסיום (הכללי) של "הנותרים"? ועל איך שהוא כל כך שונה מפרק הסיום של "אבודים"?

אריאל גרייזס 11 ביוני 2017

אני יודע שזה נשמע לא סביר, אבל לא כל סדרה שנעשתה אי פעם ראיתי

איציק 11 ביוני 2017

אתה יכול להסביר איך זה קורה לך שאתה מפספס?

Rocky1 11 ביוני 2017

אה חשבתי שהתעלמת במופגן… אם כך אז מומלץ בחום, שווה כל רגע, ואחת המאסטרפיסס של השנים האחרונות.

matipool 11 ביוני 2017

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4972618,00.html

הנה מישהו שבא לעזרת אריאל..

דנידין 11 ביוני 2017

אין על ניק הורנבי

אסף the kop 11 ביוני 2017

ובינתיים… השבוע התחיל טוב עם זה שיגאל סרנה (סוג של גדעון לוי וואנבי והפרצוף של השמאל באופן כללי) ישלם 100,000 ש"ח על הסיפור ההזוי שלו על ביבי ורעייתו.
תענוג.

אסף the kop 11 ביוני 2017

וגם ברק לוי הולך לשלם…
תענוג כפול !

http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001191928

matipool 11 ביוני 2017

1. ברק כהן.
2. אתה לא חושב שהסיפור הזוי מדי בשביל שסרנה יפרסם אותו אם הוא לא באמת קרה?
3. אני לא כל כך שמח בשמחתך גם לגבי הסיפור השני. שוטרים יכולים לפוצץ אותך על שום דבר ולטעון שהפרעת להם או העלבת עובד ציבור.

אלעד כץ 11 ביוני 2017

מתי, אם שמעת את טיעוני ההגנה של סרנה, אפילו הוא מודה בחצי פה שהסיפור מצוץ מהאצבע.

אסף THE KOP 11 ביוני 2017

כהן – כל עוד הוא בצד הנדפק אני מבסוט.
סרנה – השנאה לנתניהו הבירה אותו לדבר עבירה. אני שמח שחטף 100,00 ש"ח לשלם לנתניהו, ואני מקווה שבערעור הסכום יוכפל.
עוד סיבה להיות מבסוט.

אלון3131 11 ביוני 2017

אני ממש מבסוט על ההרשעה של סרנה.
כל דבר מבחינתי שביבי ושרה לא תובעים על דיבה הוא אמת עכשיו :)

אמיתי 11 ביוני 2017

חח. אלה תובעים על הכל פשוט יש להם אחוזי הצלחה כמו לגורדי עם זרים.
כרגע זה משהו כמו 1 מ7

איציק 11 ביוני 2017

אלו עדיין אחוזים טובים יותר משל הניקס.

אלעד כץ 11 ביוני 2017

באופן שמפתיע גם אותי, אני איתך אסף.
גם סרנה וגם כהן חצו את הגבול בהרבה וטוב שנענשו.

אריאל גרייזס 11 ביוני 2017

סרנה לא הפנים של השמאל וטוב מאוד שהוא משלם. הוא בערך הפרצוף של השמאל כמו שסמוטריץ זה הפרצוף של הימין

אביאל 11 ביוני 2017

שני אנשים שחשבו שאם האליטות של השמאל מאחוריהם הם יכולים להיות ביריונים, כל אחד בתחומו, ברק כהן הוא בעיקר בדיחה עצובה כי הוא חושב שאם הוא ידבר עם מבטא ויקלל אז המזרחים בימין יאהבו אותו, פתטי.

Comments closed