שבתרבות – עוד פעם, עם רגש

סמוך על סול היא סדרה מדויקת להפליא. כמעט מדויקת מדי

NEawYEc8ehgndc_1_a

התחלתי לכתוב את הטור של השבוע על העונה הנוכחית של בית הקלפים אבל אז הגיע הפרק האחרון והמצוין של Better call Saul (מעכשיו – "סול") ולא היתה ברירה אלא לשנות תוכניות, כי כזה הוא הבלוג, עם אצבע תמידית על הדופק (או ההדק. או משהו). והאמת, אין כמו בית הקלפים כדי להדגיש את העליונות של "סול" על כמעט כל מה שקיים היום בטלוויזיה (לא, לא ראיתי פארגו. די לשאול).

בעוד התסריט של בית הקלפים, במיוחד בעונה האיומה הזאת, הוא אוסף של חתיכות שמודבקות אחת לשניה בצורה גסה עם דבק נגרים כדי לייצר ריגושים זולים ותפניות לא מנומקות, הרי שזה של "סול" הוא מלאכת מחשבת של תפירה עדינה שבה לכל אמירה יש משמעות וכל ניואנס חשוב ומעיד על מה שהולך לקרות בעתיד. הדבר המדהים באמת ב"סול" זה שאנחנו יודעים בדיוק לאן כל זה הולך. הרי אנחנו יודעים את הסוף. יודעים בדיוק לאן ג'ימי מתדרדר. ועדיין, כמו אוהדי ספורט שרואים בשידור חוזר את המשחק שבו הקבוצה שלהם הפסידה וחלקיק קטן בלב שלהם עוד איכשהו מקווה לתוצאה שונה – אולי הפעם סטיבי לא יחליק, אולי הפעם דיוויד תיירי לא יצליח לתפוס את הכדור – ככה גם עם ג'ימי, אנחנו מקווים לגלות שהוא לא בדיוק מה שידענו שהוא.

אבל פעם אחר פעם, התקוות שלנו נכזבות. ואולי לכן הפרק האחרון של העונה היה גם כנראה החשוב ביותר שבה. כאילו כל העונה הזאת ואולי אפילו כל הסדרה הזאת הובילו אליו (שוב, תסריט מדויק להפליא). כי הרי למדנו כבר ב"שובר שורות" שיוצר הסדרה לא ממש מאמין ברידמפשן. להיפך. בני אדם, לפי גיליגן, הם אנשים רעים מיסודם שכל מה שצריך זה סט נסיבות מסוים כדי להוציא מהם את כל הרשע החוצה. ואצל ג'ימי, כמובן, הרוע לא ממש קבור עמוק. למעשה, כולנו חוץ מג'ימי יודעים שהוא איש רע מנעוריו. רק ג'ימי עדיין מאמין שהוא איש טוב שמדי פעם נאלץ ליפול לתוך המלכודת הזאת שבה הוא מתמרן אנשים ופוגע בהם כדי להשיג את מה שהוא רוצה. וג'ימי לא מבין את זה. אחרי שהוא מפרק את אח שלו בבית משפט ובעצם מחסל אותו מקצועית הוא עדיין מצדיק את עצמו שוב ושוב, כאילו צ'אק הוא זה שאשם ולא ג'ימי הוא זה שרימה כדי להשיג את החוזה של מסה ורדה. נכון, צ'אק תמיד היה רע לאח שלו, אף פעם לא האמין בו, דאג שהה"מ לא יעסיקו אותו – ועדיין, ג'ימי הוא הרמאי.

וזה בדיוק מה שהפרק האחרון עושה – מוריד את המסיכה מעל הפנים של ג'ימי. בסופו של דבר, צ'אק, אלא מי, מטיח את האמת בפניו – תפסיק להתנצל, הוא אומר לו. תפסיק להתחרט כל פעם כי גם אם החרטה שלך אמיתית הרי שהאופי שלך הוא לפגוע באנשים כדי להשיג את מה שאתה רוצה. הוא יתמרן בעלי חנויות כדי שיקנו ממנו את הפרסומות שהוא כבר שילם עליהן, הוא יתחמן כדי להרוויח עוד כמה גרושים מסוחר סמים וכמובן – הוא ידפוק את הזקנה שהוא כל כך אוהב רק כדי להשיג את הכסף שהוא צריך. האם העובדה שג'ימי הולך ומתקן אחר כך את מה שהוא עשה לזקנים אומרת שהוא עדיין לא הפנים לגמרי את מה שצ'אק אמר לו? בהחלט יתכן. אבל דבר אחד ברור לגמרי – הדרך למטה לסול גודמן ברורה ומוכתבת.

*

הנה, חיכיתם שזה יגיע. ה"אבל". תמיד יש "אבל".

באמת קשה שלא להתאהב ב"סול". היא מסוגננת להפליא (אם כי קצת פחות לטעמי מ"שובר שורות"), המשחק נהדר, הצילום נפלא. כל סופרלטיב שאבי נמני מסוגל לתת, אפשר לרשום עליה. אבל אולי דווקא הנפלאות הזאת, התסריט הכל כך מדויק, הוא גם נקודת החולשה שלה. מה שמונע ממנה להפוך מסדרה טובה מאוד לסדרה גדולה באמת.

אם "שובר שורות" ידעה לרגש ולהפתיע כל פעם מחדש, הרי שאצל "סול" נדמה שהכל – כולל השיאים הרגשיים – יותר מדי ברורים מראש. הרבה מראש. גיליגן הוא כמו שחקן שחמט שמתכנן עשרה מהלכים קדימה ודואג להניח את הכלים שלו על הלוח בדקדקנות של רב אמן. הבעיה שזה מרגיש כאילו מישהו אומר לך מתי להתרגש. קחו הבדל אחד קטן בין שתי הסדרות: העונה השניה (כמדומני) של שובר שורות מתחילה בצילום של הבריכה אחרי פורענות. עם חפצים שצפים בה. אנחנו יודעים שהכל הולך להתרסק, רק לא יודעים איך. ואז, בפרק האחרון, ההתרסקות היא בכלל של מטוס ולא קשורה ישירות לוולטר (היא כן במידה רבה כי הוא נתן לבת של הפקח מטוסים למות) אבל היא לא משהו שאפשר בכלל היה לצפות מראש. לעומת זאת, ב"סול" אנחנו יודעים שדון הקטור מגיע למצב גופני של פוסט-שבץ ואכן הוא מגיע לשם – בדרך הכי בנאלית שיש. השיא שבו הוא חוטף את ההתקף לב הוא צפוי וידוע מראש. אפילו הטריק הזה של לעשות פעם ראשונה שהוא כאילו הולך לחטוף את ההתקף אבל מתאושש ממנו (בפרק הקודם) נראה כאילו לקוח מספר הנחיות של סרטי אימה. אפילו הסצינה המרגשת של העונה – הקרב בבית המשפט בין צ'ק לג'ימי – היתה יותר מדי צפויה מראש. כאילו שכבר שנתיים אנחנו מחכים לה.

זה לא שסול לא מרגשת. היא כן. רק שהיא עושה את זה בצורה קצת יותר מדי כירורגית לטעמי. זה קצת כמו סקס של זוג נשוי – זה עדיין כיף אבל כבר כמעט ואין הפתעות. גיליגן יודע בדיוק על איזה כפתורים ללחוץ לנו כדי להביא אותנו לאורגזמה. והאמת היא שכשהסוף ידוע מראש והיוצרים לא רוצים לרוץ אליו אלא לתת לנו עוד כמה עונות שלו, הרי שאין ברירה אלא ללכת לאט – הרבה יותר לאט משובר שורות, למשל – מה שמייצר מעט מדי שיאים רגשיים. סקס של זוג נשוי, כבר אמרתי?

קצת אירוני, נראה לי, שלסדרה שיש הכל באמת, משחקנים נהדרים דרך לוקיישנים נפלאים ותסריט מעודן, דווקא הדבר העיקרי שחסר ל"סול" זה טיפ'לה נשמה.

Episode ---

עוד כמה דברים קטנים על סדר היום:

– גם אני, כמו הרבה מאזינים, התאכזבתי לשמוע על הפרישה (שנראה שהיתה רק עניין של זמן) של בועז כהן מ-88. השעתיים שלו עזרו לי תמיד לפתוח את הבוקר. מה שכן, אני מוצא את זה טיפה אירוני (חזק בענייני אירוניה היום, אני יודע) ההתרגשות האדירה בקרב המעריצים המושבעים של התחנה (AKA – משמר 88) שמרגישים שעולמם חרב עליהם – כי אם יש משהו שכהן היה תמיד זה הניגוד הגמור ל-88 הישנה. המוזיקה שלו (בבקרים, את התוכניות על פרוגרסיב רוק פחות הקשבתי כי אני לא מתחבר לז'אנר הזה) היתה תמיד רוק מיינסטרימי קלאסי עם מעט מאוד דברים חדשים, מוזיקה שאתה מכיר וכיף לשמוע אותה מחדש. או בקיצור – כל מה ש-88 החדשה משדרת עכשיו במשך מרבית שעות היום.

– בכלל, התעסקות ברדיו רגיל היום היא כל כך פאסה. הרי כולנו היום צורכים את הרדיו היום דרך המחשב רוב הזמן (אלא אם אתם בנהיגה אני מניח שאתם לא יושבים עם טרנזיסטור במשרד כמו השיננית שלי) ודוגמא אחת לזה שיש חיים אחרי הרדיו הרגיל קרתה השבוע בשילוב בין שתי תחנות רדיו אינטרנטיות – רדיו "קול החיים" (שאין בו שום דבר מעניין חוץ מהשעה וחצי הנפלאות של לירון תאני בבוקר) ורדיו "הקצה" הנפלא – כאשר "עסק שחור" חזרה לאיחוד של שעתיים ושמה לי חיוך אדיר על הפנים לכל היום. למי שפספס, ניתן למצוא את התוכנית המוקלטת באתר של רדיו הקצה. עוד יתרון של רדיו אינטרנטי, דרך אגב.

– אני מעדיף לחכות לסוף העונה כדי לפסוק סופית בעניין "טווין פיקס" אבל בינתיים אי אפשר שלא להעריץ את דיוויד לינץ' על האומץ שלו לייצר סדרה מהסוג הזה. רק הוא, למשל, מסוגל לשים קטע של 3 דקות של בן אדם מטאטא רצפה של פאב בלי ששום דבר קורה.

– ובינתיים נתנחם בשובה של מדשן אמיק המופלאה לחיי. אודה ולא אבוש, הפוסטר שלה שהיה תלוי לנו בחדר הסמבצ"ים בצבא הסב לי עונג רב בזמנו.

– ואפשר לבקש חזרה של שרילין פן, אם כבר?

– אם קודם היה אפשר לומר שסיליקון ואלי לא מתקדמת לשום מקום אבל לפחות היא עדיין כיפית הרי שהפרקים האחרונים הוציאו אפילו את זה ממנה. אני חושב שבפרק האחרון לא צחקתי באמת אפילו פעם אחת. כמעט הכל מיחזור של דברים שראינו בשנים קודמות. הגיע הזמן להתחדש או לסגור את הבאסטה.

– אומרים שהרכב מנצח לא מחליפים, אז אלו שאחראים למשחקי הכס פשוט לקחו את המוזיקה האדירה מהפרק האחרון של העונה הקודמת והלבישו אותה על הפרומו החדש לעונה הנוכחית. זה עובד. באבוה עובד

– למודאגים, כן, נראה שגם השנה יהיה יומן (אולי עם הפסקונת באמצע אוגוסט לטובת נסיעה לחו"ל)

סוגיית הסטודנטים-אתלטים
הרבה יותר מידידות - ארם אבירם

133 Comments

מתן 23 ביוני 2017

קראתי רק את הפסקה הראשונה כי עוד לא ראיתי את שני הפרקים האחרונים של העונה וחששתי מספוילרים, אז כל מה שאני אגיד זה שאתה חייב לראות פארגו

ניינר / ווריור 23 ביוני 2017

שני הפרקים האחרונים של סיליקון ואלי אכן חלשים ומאכזבים. ייתכן שזהו, הסדרה מצתה את עצמה

קירקגור 23 ביוני 2017

אפשר להתווכח אם 88 החדשה גרועה יותר או פחות או להגיד שהשינה הייתה פסגת הרדיו/ לא נחוצה, אבל התעסקות ברדיו רגיל היא ממש לא פאסה (בעיניי גם אין הבדל בין רדיו אינטרנטי לרדיו "רגיל" זה רק הבדל של טכנולוגיית צריכה, אבל הקונספט זהה והצורך התרבותי בו זהה). יש לזה השפעה על הרבה מאוד אמנים ואנשי תעשיית המוזיקה הקטנה שלנו, במיוחד אלו העצמאיים (וכיום מוזיקה חדשה בארץ היא בורבה המכריע עצמאי, למעט הבלחות פופ ושאריות כוכב נולד).

חבל שלא ניצלו את הרפורמה הזו והמשאבים שעומדים לרשות התאגיד החדש ליצור תחנת רדיו שבאמת שואפת לעשות רדיו טוב, כזו שפועלת מתוך מחשבה יצירתית ומאתגרת ולא מחשבה שבלונית של איך לסרס ולקבע, משהו שיכול היה להיות הרבה יותר טוב ממה שהייתה 88 (היית נותן לקוואמי ולאנשי הקצה את אותם משאבים ודמיין מה היה קורה).

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

על זה אני מסכים. אבל חשוב לזכור בכל הסיפור הזה ש88 אף פעם לא היו התחנה שוברת המוסמכות שהתומכים שלה מנסים לצייר אותה. והשירות כלים סביב בועז כהן די מוכיחה את זה

קירקגור 23 ביוני 2017

אין ספק שהרבה אנטגוניזם נוצר כלפי 88 בגלל שאנשי המשמר מהללים אותה כטובה ביותר בעולם בעוד שהיא לא הייתה. אבל חייבים להבין – עבורם (ומדובר בלא מעט אנשים. אפשר לבטל אותם כמיעוט קולני, אבל התגייסות כזאת סביב דבר מוזיקלי אני לא זוכר בשני עשורים האחרונים) זה היה הרדיו שהם רצו לשמוע, או הדבר הכי קרוב אליו. אנשים שרצו לצלול יותר – להם היה את הקצה ו106 (שלפרקים הייתה מעולה ומשפיעה לא פחות עד שיובשה תקציבית גם היא) וכמובן את כל עולם האינטרנט.
אני לא כזה אהבתי את התוכנית של בעז כהן מאז שעבר לבוקר, או את התוכנית של בן רד למשל – אבל היו להם קהל גדול ועוקב ונאמן, שמצאו בהם את מה שחיפשו. וזה חלק מתפקידו של רדיו ציבורי לדעתי. ועדיין ההשפעה הגדולה ביותר היא ייבוש אפיק פעילות מאוד מרכזי עבור אמנים שהפלייליסט בגלגלץ לא היה נחלתם או יעדם (ברגע ש88 וג׳ עוברים למודוס דמוי פלייליסט, שבו אסור להשמיע שני שירים לא מוכרים ברצף, או שיר חדש בשעה), וכו׳). לטעמי, זה רק סימפטום של משהו גדול יותר שקרה בעיתונות בשני העשורים האחרונים – הידיעות-אחרוניזציה/גלגליזציה של מי שאמור להיות שומרי הסף של דמוקרטיה ותרבות.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

זה משהו שקורה בכל העולם. אני ממליץ לאנשי משמר 88 לבלות חודש בארה"ב ולמצוא תחנת רדיו שלא טוחנת את אותם חמישה שירים כל שעה. כולם מתיישרים למרכז, מה לעשות

בני תבורי 23 ביוני 2017

העורך/שדר הטוב ביותר ש 88 יכלה להציג למאזינים היה יואב יפת. עם פחות יח"צ ונרקיסיזם אמנם, אבל עם ידע מוזיקלי ויכולות רדיופוניות נדירות.

קירקגור 23 ביוני 2017

איימן, בני!

אריאל – נראה לי שמיצינו סך הכל (בקטע טוב) אבל אני רק אתייחס לכך שהדיון לא צריך לסוב סביב אנשי משמר 88 ואם הם בכיינים או לא, אלא מה רדיו ציבורי צריך לשאוף לייצר ומה אנחנו כצרכני תרבות רוצים שייצר. אני חושב שעל אף יתר המילטנטיות שלהם וחוסר טיפה בסטייל, מאבקם (הקטן) נכון. גם את מתנגדי מתווה הגז אפשר לשלוח לארה״ב שיראו מה קורה שם ואת אלה שנאבקים לחשוף את פרשת ילדי תימן אפשר לשלוח לאוסטרליה לחטיפות האבוריג'ינים. ואגב, הרדיו הציבורי בארה״ב דוגמת NPR (ושלוחות קטנות יותר) אינו כזה שטוחן את אותם חמישה שירים.
להגיד שכולם מתיישרים למרכז ואין מה לעשות, זה פשע תרבותי בערב שבת תרבותי… :)

דיזידין 23 ביוני 2017

אבל זה העניין, לתחנת רדיו שלא חיה מפרסומות יש את הזכות (ובמקרה של רדיו ציבורי גם את החובה, לדעתי) לא להתמרכז. בשביל המכנה המשותף יש את כל שאר התחנות.

ירוק 23 ביוני 2017

מעולה כרגיל אריאל.

שני הסנט שלי:
1. בצד החיובי, רשמת הכל. עם כל המגרעות, אולי הסדרה הכי טובה על המסך כרגע, עם משחק באמת מעולה (אגב, קים היא אנדרייטד, דמות נהדרת) והרבה סטייל כמו שגיליגאן אוהב.

2. בצד של הביקורת – קראת לזה ״נשמה״, אולי, לא יודע. אם אני צריך לשים את האצבע, אז בחלק מהעונה לא היה מעניין מספיק. חלקים קצת משמימים (עדיין עם סטייל, כאמור).
מסכים מאד עם עניין ה״תוצאה ידועה מראש״ – מצד אחד זה נותן נופך מיוחד (כל סצנה משותפת של גאס והקטור מאד מושפעת מזה שאנחנו יודעים איך הם מסיימים בסוף – באחד השיאים של ברייקינג בד), מצד שני זה הופך את זה לצפוי. משהו מהעוקץ של המתח נעלם (נניח, אתה יודע מי נשאר בחיים, וכו׳).

איזה כיף שדאינריז, טיריון והחברים חוזרים אוטוטו! כבר לא יכול לחכות, גם לפרקים וגם ליומן.

אמיתי 23 ביוני 2017

זה שהסוף ידוע בבטר קול סול זו הפואנטה. הדרך לשם היא המעניינת ודווקא הפרק האחרון כאילו קצת דוחה את הסוף של ג׳ימי. הוא עושה את הדבר הנכון כביכול. משתמש ביכולת ההרס שלו על עצמו. ומתחיל to embrace את האופי שלו. יש תקווה כל עוד קים בחיים שלו.
ואגב קים היא הדמות הנשית הכי מעניינת כרגע על המסך וזו שאני הכי אוהב. למרות שהיא לא לגמרי ברורה היא דמות חזקה שנראה לי שכן תמליח ״להציל״ את עצמה.
תראה פארגו

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

ברור שזו הפואנטה. הבעיה היא שהדרך לשם רצופה שיאים צפויים מראש יותר מדי לטעמי

אמיתי 23 ביוני 2017

אותי האיטיות קצת מבאסת ואני מעדיף את העניינים של הקארטל על השיט של העורכי דין.
לא הכל היה כזה צפוי לי העונה. גם הספק התאבדות של צ׳אק הייתה קצת מפתיעה.
תראה מאסטר אוף נאן

דונטה פישטה קונטרה ונטה 23 ביוני 2017

פארגו

אסף 23 ביוני 2017

שובר שורות הסדרה האובררייטד בהיסטוריה של הטלוויזיה. משחק נוראי, תסריט מפגר ושיעמום טוטאלי…. אני לא אומר את זה כדי להדליק אלא זו האמת. המלך עירום

אריאל 23 ביוני 2017

שובר שורות סדרה טובה אבל אתה צודק לטעמי אוברייטד גדול.
אין גם מה להשוות לסול קודם כי זה מתח וזה דרמה ושנית כי סול הרבה יותר טובה. לא מסכים עם הפוסט בכלל סדרה עם המון נשמה .

שמעון 23 ביוני 2017

שובר שורות 3 העונות הראשונות קטסטרופה ושעמום נוראי, נמשך ונמשך שעמום למוות לראות את התפתחות הדמות שלו.
עונות 4 ו-5 מעולות, מעניינות ויש אקשן.

בני תבורי 23 ביוני 2017

איך שהם מתעקשים בפרומו לא לדבר על ג'ון סנואו…

שמעון 23 ביוני 2017

בית הקלפים עונות 1ו-4 היו מצויינות. שאר העונות משעממות ברמות. העונה האחרונה היא בכלל הפכה לאיזה סיפור בדיוני ופנטזיה שטותית.
הסידרה מיצתה את עצמה.

פארגו ראיתי 8 פרקים של העונה הראשונה, סידרה משעממת ונוראית וקומית, איך אנשים אוהבים את הזבל הזה???

סמוך על סול טרם יצא לי לראות.

אמיתי 23 ביוני 2017

טוב בלי ווסטברוק הם לא עושים פלייאוף גם במזרח

שמעון 23 ביוני 2017

כן ג'רמי פארגו לא מספיק למזרח

אמיתי 23 ביוני 2017

עונה של טאנקינג לבית הקלפים אבל אחרי התהליך והדראפט הם יסתערו שוב על טבלת הרייטינג

שמעון 23 ביוני 2017

חח מה זה טנקינג חבל"ז יותר מפילי יאללה אולי יהיה לקבוצה שלי סוף סוף עונה בלי פציעות להנות מהכישרונות.

אסף the kop 23 ביוני 2017

שכחת את הנושא החשוב של השבוע… ההחתמה המחורבנת של סלאח.
שחקן מיותר ובזבוז כסף על כלומניק.

שמעון 23 ביוני 2017

אכן החתמה סופר מיותרת

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

שחקן מצוין ומהיר שיהפוך את האגפים שלנו לסיוט להכנות יריבות. אני בטוח שהגישה שלך אליו לא קשורה בכלל ליחס שלו לישראל

אסף the kop 23 ביוני 2017

אריאל
מה הקשר ליחס שלו לישראל ? תתבגר כבר.
הוא מיותר, אין לו שום תרומה אמיתית, הוא בזבוז אדיר של כסף, לא סתם צ'לסי זרקה אותו והכי גרוע, זה כנראה הכי טוב שליברפול יכולה להשיג.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

כן, מוריניק מעולם לא זרק שחקן טוב. תהיה רציני. האיש הבקיע 19 שירים עונה שעברה, על בסיס מה בדיוק אתה חושב שהוא לא שחקן טוב

שמעון 23 ביוני 2017

הוא שחקן חלש לרמות הגבוהות הוא הבקיע ברומא כי הליגה האיטלקית היא פח זבל.
דיבאלה לא רואה אותו ממטר.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

כן, הפריימליג זה ממש רמה גבוהה

אסף the kop 23 ביוני 2017

מה התועלת שבו ?
מה התפקיד שלו בדיוק ?
מדובר במחרז לעניים וגם פה עשו על ליברפול קופה.
במה הוא יעזור בדיוק מלבד לדרוך לפרמינו וקוטיניו על האצבעות ?
החתמה דבילית שרק תהפוך את החלק ההתקפי שלנו לשכונה.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

התפקיד שלו זה להיות וינגר בצד ההפוך של מאנה. עם כל הכבוד ללאלנה, הוא לא ווינגר. קוטיניו יזוז לאמצע מאחורי החלוץ, פירמינו מקדימה וסאלח ומאנה בצדדים.
בכלל, המחשבה שיש לך מספיק שחקנים לעונה ארוכה שגם כוללת ליגת אלופות אחרי שהשנה נשארת עם חצי סגל כבר בפברואר בלי אירופה בכלל היא מופרכת לחלוטין. אתה חייב סוג של רוטציה.
אני בספק כמה באמת ראית את סאלח. להתייחס לתקופה שלו בצ'לסי שבה הוא בקושי שיחק (מה עוד שראינו כמה מוריניו "טוב" בלבזבז שחקנים צעירים וטובים, החל מדה ברוינה וכלה בלוקאקו) זה מטופש. וכמובן, מאז הוא התבגר בשלוש שנים. מימד המהירות שהוא יוסיף להתקפה שלנו הוא אדיר. האיש רץ במהירות של 10 שניות למאה מטר. והוא יודע לשים כדור ברשת. אין שום קשר למחרז.

אסף the kop 23 ביוני 2017

אין שום קשר למחרז, עם זה אני מסכים.
שמרתי את הדיון במועדפים.
נראה מי יאכל את הכובע בסוף העונה. אני מקווה שאני אבל די ברור לי שזה יהיה אתה.

אוהד 23 ביוני 2017

תסתכלו על הנתונים היבשים:
15 גולים ו12 בישולים.
הרבה יותר מדיבאלה האוברייטד של יובה.
אחלה שחקן

Matipool 23 ביוני 2017

אני עם אריאל.
לדעתי, החתמה מעולה והוא יהיה מצוין עבורנו. שחקן אגף שכבש 19 שערים ובישל 14 (בכל המסגרות) זה מספרים נהדרים וזה באיטליה, לא בהולנד.
מהיר בטירוף,משחק בשני הצדדים וגם מאחורי החלוץ. כאב ראש לקלופ כשכולם כשירים את מי לשים בצד ימין ואת מי בשמאל.
אין שום קשר למה שקרה לו בצ׳לסי. מוריניו קנה אותו כשהוא היה רק בן 21 וכשהיו לו המון שחקנים בשלים ומעולים בתפקיד שלו ולא נתן לו כמעט הזדמנות. מעניין שזה קרה גם לדה ברוינה, לוקאקו ועוד כמה שחקנים מעולים.

אופיר 23 ביוני 2017

נראה לי לגיטימי להתבאס על ההחתמה שלו בגלל שנאת ישראל המוחצנת שלו. בשבוע שבו צעדו בלב לונדון עם דגלי חיזבאללה, אשכרה החתמתם אח מוסלמי. לאהוד קבוצה זה גם (בעיקר?) לאהוד את הטיפוסים שמשחקים בה.

אריאל גרייזס 24 ביוני 2017

אני בעד להסתכל על כל דבר בקונטקסט שלו. סלאח הוא תוצר של המדינה שלו ולא שונה משבעים מיליון מצרים אחרים או מאות מיליוני ערבים מוסלמים במזרח התיכון לצורך העניין. הם גדלים על האמונה שישראל היא השטן הגדול ונחשפים למעט מאוד מידע אמיתי (וזה בלי שאני בכלל אכנס לפוליטיקה). הוא לא תומך חיזבאללה ולא טרוריסט, הוא תומך בפלסטינים, בדיוק כמו כל אחד מהמדינה שלו. בעיניי זה חסר משמעות לחלוטין לעניין האהדה לקבוצה.
זה לא שהוא שחקן מלוכלך סטייל קוסטה (ורק כדי שנהיה ברורים, הייתי לוקח את קוסטה אליי עם הלכלוך בכיף, הרי היה לנו שחקן שנושך שחקנים ואני מכיר מעט מאוד אוהדי ליברפול שלא היו לוקחים אותו בחזרה עכשיו) ומכל מה שראיתי מאז החתימה מדובר בבחור מאוד צנוע ונחמד.
בסוף, מה שחשוב לי בתור אוהד זה מה שהשחקן עושה על המגרש. ראיין גיוס שכב עם אשתו של אחיו, אתה חושב שלאיזה אוהד של יונייטד אכפת?

אופיר 24 ביוני 2017

ואם הייתם מחתימים שחקן ניאו-נאצי ברמה עולמית גבוהה זה גם היה סבבה?

אריאל גרייזס 24 ביוני 2017

אבל אנחנו לא, אז זה לא רלוונטי. אני לא חושב שיש היום מועדון אחד ברמות הגבוהות שהיה מחתים שחקן כזה כי זה אסון יחסי ציבור.

אופיר 24 ביוני 2017

אז החתמתם את הדבר הכי קרוב לזה, שחקן שמפגין את התיעוב שלו כלפיך בגלוי. למועדון הכדורגל של ליברפול זה אולי לא משנה הרבה, אבל לאוהד ישראלי זו בהחלט סיבה מצויינת לא לרצות אותו בקבוצה.

אריאל גרייזס 24 ביוני 2017

שוב, בעיניי זה להוציא מהקונטקסט. קרוב לוודאי שכל אחד מאיתנו אם היה גדל במצרים היה מרגיש כלפי ישראל את אותו הדבר. ובאופן עקרוני, אני לא מתחבר לקפיצה הלוגית שהרבה ישראלים עושים בין התנגדות למדיניות של ישראל לבין אנטישמיות וכו'. אבל באמת שאין לי רצון להכנס לפוליטיקה.
מה שחשוב זה שיכניס גולים

אסף the kop 24 ביוני 2017

אריאל
זאת לא קפיצה לוגית.
זה שכל ישר.

אסף the kop 24 ביוני 2017

אני חושב שלאוהד יונייטד, שבמקרה הוא גם אחיו של רייאן גיגס, היה מאוד אכפת.

אסף the kop 24 ביוני 2017

אופיר
העובדה שהוא פאשיסט מוסלמי ואנטישצי קטן ומושתן זאת רק עוד מגרעה.
בתכלס הוא בזבוז של 44 מיליון פאונד ושחקן מיותר בסגל. לא מבין על איזו משבצת הוא צריך לשחק אבל די ברור לי על אילו אצבעות הוא ידרוך.

Matipool 24 ביוני 2017

אסף – מאיפה 44 מיליון?
מהצד של ליברפול מדברים על 34 מיליון. ברומא מדברים על 39 מיליון שכנראה כוללים גם בונוסים על הישגים.
אופיר – רק להזכיר שליברפול בשיאה הביאה את אבי כהן ורוני רוזנטל ומאוחר יותר את בניון. יש עוד קבוצה בכירה בליגות הבכירות של אירופה עם כזו כמות? הקבוצה גם ביקרה בישראל כמה פעמים באייטיז אז פעם הם היו פרו ישראלים ואנטי ערבים / מוסלמים והיום בגלל סלאח זה התהפך? בגלל שקלופ רואה בה שחקן מעולה על עמדה שנדרשת לו?
שיעשה אותם מספרים כמו ברומא ומצידי שיחשוב עלינו מה שהוא רוצה.

אסף the kop 24 ביוני 2017

44 מיליון יורו

יוסי מזרחי 25 ביוני 2017

אסף!! כמה חסרי דמיון אתם מהעיר השכנה.
אני מתלבט מה לכתוב על גימי וצאק, מי יותר עברין מבין השניים, (אני חושב שצאק המניוק) ואתה/אתם, עם סאלח.
מה יהיה ? על מה נריב כל העונה,אם אתם כבר מסכמים שזו (עוד) נפילה???
ואללה, אי אפשר לסמוך עליכם.

היסטוריה לעניים 23 ביוני 2017

יש המון חוכמולוגים (גם כאן) שיודעים לספר לנו מה כלם עושים- כלם בקודי, בצלחות, יש להם פאס לנפל או לmlb והכי חשוב מי שומע רדיו רגיל? או מי שומע את שלמה שרף או זלצר
אם יש לך דרך הסטרימר את אל-גזירה 6 או ביביסי12. זה הדרך שלהם לחשוב שהם בחו"ל. אם הם רק יעלו למעוף הציפור ויסתכלו על הכבישים בארץ הם יבינו שהם מיעוט שנהנה להיות יחודי (אבל הם כולה מיעוט) .

לגבי בועז כהן- גדולתו הייתה בנינוחות המסויימת והנשמה. איכשהו, אצלו הנוסטלגיה לא הפכה למגונה אבל אכן מוזיקה גנרית . גורלי ואפלרוייד (ויפת) לפחות מבחינתי העלו את הרף. אבל עכשיו הם כלם כמו גלגלצ מתדלקים את השיר הכי גרוע ever (לדעתי) של ארקייד פייר בפלייליסט אינסופי וכמו טל ארגמן הכבוייה מציינים בשיעמום באיזה שנה יצא שיר כזה או אחר של סמשינג פמפקינס. בינוניות במיטבה. בשביל זה באמת לא צריך שידור ציבורי.

אסף the kop 23 ביוני 2017

גם אני לא הייתי משוגע על בועז כהן. אנגלופיל מדי לטעמי ומאוד מרוכז בעצמו.
טל ארגמן בשבת בתשע הייתה מדהימה, 'מציאות' עם נועם גחלאור ואלי לפיד בהחלט הייתה חתיכת מציאה, אפלרוייד היה נהדר.
עכשיו הצנזורים של יוצאי גלגל"צ, שגרמו נזק לתחנה יותר מכל מה שהעיגולדים מאשימים את מירי רגב, הפכו אותה לגלגל"צ עבור ילידי ה-70 וה-80.
זבל של תחנה.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

רק רציתי להצביע על האירוניה בהתאבלות על בועז כהן, אולי הסממן הכי מיינסטרים של התחנה הזאת

אסף the kop 23 ביוני 2017

זה נכון
אבל עדיין עדיף על טל השילוני.
אפילו סאלח עדיף עליה.

austaldo 23 ביוני 2017

אני אהיה קצת יותר קיצוני ממה שאמרו לפני
פעם איפושהו באייטיס היה שיר "video killed the radio star". זה לקח עוד כמה שנים וזה לא הווידאו – מי שהרג את הרדיו זה הסמארטפון. שרותי סטרימינג של מוסיקה שהולכים איתך לכל מקום, פודקאסטים שמתחילים לנגן בשניה שאתה מניע את האוטו מהסמארטפון דרך הבלו-טות'… הרדיו הולך בדרך של הממותה וציפור הדודו.

Matipool 23 ביוני 2017

השיר הזה היה השיר שפתח את השידור הראשון של MTV.
ציניות במיטבה.

היסטוריה לעניים 23 ביוני 2017

כן….מסטדונים. אוטוטו מעבר לפינה.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

אני רק רוצה להזכיר שמכירות ספרים עקפו בחזרה את הספרים הדיגיטליים ושהקולנוע המסורתי מרוויח יותר מאי פעם – אף אחד לא יודע מה ישרוד ומה לא

אביאל 23 ביוני 2017

austaldo – הרדיו נשאר על אותם מספרים בדיוק כבר המון שנים, זה בעיקר הודות לכך שרוב האנשים שומעים את זה שהם נוהגים ולרוב האנשים (כיום) זה הרבה יותר פשוט וקל לתפעל את הרדיו, מה גם (לפחות בישראל) שככה מתעדכנים באקטואליה בצורה הרבה יותר קלילה ולכן רשת ב׳ וגל״צ ממשיכות לככב.

Matipool 23 ביוני 2017

לפני שבוע התלבטתי על איזו סדרה אני הולך עכשיו, אחרי שסיימתי את ״הנותרים״.
האופציות היו (בהסתמך על מגיבים כאן ועל הבן שלי) פארגו, סול וסיליקון ואלי. החלטתי שבא לי לצחוק ובחרתי בסיליקון ואלי.
ראיתי 5-6 פרקים מהעונה הראשונה ולא נפלתי. הערב אני מתחיל אחת מהשתיים האחרות והתגובות בפוסט הזה, עושות את הבחירה עוד יותר קשה.
שאלה – אפשר לראות את העונה החדשה של פארגו בלי שראיתי את הקודמות? הבנתי שהיא מעולה ומשחקת שם השחקנית האדירה מ״הנותרים״ (קארי קון?).

אמיתי 23 ביוני 2017

אפשר אבל חייבים לראות את הסרט..

דיזידין 23 ביוני 2017

אם טרם ראית, line of duty היא סדרה נהדרת.
על מח״ש הבריטי.

יואב 23 ביוני 2017

דיזידין,
אכן מעולה.

D! פה ועכשיו 24 ביוני 2017

מצטרף. המלצה נהדרת שאספתי מפה

וגם אטלנטה, למען האמת

ניק 23 ביוני 2017

כל עונה שם עומדת בפני עצמה, אז אתה יכול לראות באיזה סדר שתרצה

ארז 23 ביוני 2017

מתי, אכן משחקת שם.
מאוהב בה מזה זמן.

שמעון 23 ביוני 2017

"the killing" , סידרה נחמדה, יותר טובה מפארגו בהרבה.

אביאל 23 ביוני 2017

Matipool – עדיף לראות את כולן, לדעתי השנייה הכי טובה, אבל יש חיבורים קטנים ותכלס לא הכי משמעותיים אבל זה נחמד סך הכל.

Matipool 23 ביוני 2017

תודה לכולם על התגובות.
אמיתי – ראיתי את הסרט אבל זה היה מזמן. זוכר הרבה שלג, את פרנסס מקדמונד השוטרת ואת ההוא ששיחק אח״כ את פרנק בחסרי בושה (ברח לי השם. אחלה שחקן) שהסתבך עם החטיפה של אשתו.
ארז – גם אני התאהבתי בה ב״נותרים״ ואפילו התוודיתי על זה כאן.
דיזידין / יואב – איך היא נקראת בעברית?

אמיתי 23 ביוני 2017

סתם מתחתי אותך. ממליץ לראות לפי הסדר.
יש איזה תמה שמתחדדת לאורך העונות. גם לא כאלה ארוכות, 10 פרקים בעונה

אריק 23 ביוני 2017

סדרה משעממת ומחורטטת. סלאח החתמה מצויינת לדעתי.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

אמרת על מאנה שהוא החתמה מעולה בזמנו אז אני סמוך עליך גם פה

אריק 23 ביוני 2017

שחקן מצויין. מידת ההתאמה לליגה האנגלית פחות ברורה, אבל הוא נותן עוד תחמושת חשובה וחיפוי במקרה שכל השבירים שלכם שוב ייסדקו.

אסף the kop 23 ביוני 2017

מצוינת ליונייטד הוא התכוון

אריק 23 ביוני 2017

כמו שכתבתי לטל כשראיתי את הידיעה על ההחלמה שלו. אי אפשר שלא לחשוב עלייך דבר ראשון. משעשע ביותר. אבל הוא באמת אחלה שחקן.

אריק 23 ביוני 2017

החתמה

אנונימוס 23 ביוני 2017

גל אפלרויד ויואב יפת יותר טובים מבועז כהן.

ולאור האנטי הלא ברור שלך למחאות מאזיני 88FM, כנראה שאין ברירה אלא להביא שוב את ספר החוקים המלא למחאות מאזיני רדיו:
1. מתי ואיך שפאקינג בא להם

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

אז אתה אומר שרדיו זה כמו קבוצה? מעניין, כי קבוצה לא מחליפים גם אם מתחלף מאמן או שחקנים..

אנונימוס 24 ביוני 2017

אני אומר שכדאי להפסיק להטיף לאנשים וללעוג להם כשהם מוצאים מטרה שמבחינתם ראויה למחאה

אריאל גרייזס 24 ביוני 2017

אתה חושב שזאת מטרה ראויה, אני לא. אני חושב שזה פינוק של אנשים שלקחו להם את הגבינה בזמן שקורים פה דברים איומים ונוראים שלא יזיזו אותם מהכורסא שלהם. אז כן, אני רואה אותם באור נלעג.

אנונימוס 24 ביוני 2017

אני חושב שזאת גישה מעט ילדותית וסופר לא קונסטרוקטיבית, כי אפשר איתה לסרס וללעוג כמעט לכל מחאה שניתן לחשוב עליה, כי תמיד יש מחאה יותר חשובה ממנה (ע"ע "ילדים מתים בסומליה וזה מה שאתם מתעסקים איתו"). רק אתמול ראיתי מישהו בפייסבוק שמתעצבן על המוחים בהפגנה על ילדי תימן כי הם לא מתעסקים עם הכיבוש והפליטים. אז זה אתה אריאל.

יריב 25 ביוני 2017

ששש אל תפריע לו
הוא הרי לא מפספס הזדמנות להתלונן על כל הכולם

אריאל גרייזס 25 ביוני 2017

הבעיה שלי היא לא עם המחאה בפני עצמה שהיא סבבה מבחינתי – לא מתחבר אליה אבל אין לי בעיה איתה – אלא אם הקיצוניות שלה. אנשים מדברים כאילו העולם שלהם חרב לפחות. ומכיוון שהאנשים האלו מגיעים משכבה מסוימת באוכלוסיה שלא מזיזה את התחת שלה כדי לפתור בעיות הרבה יותר חשובות אז התגובה הקיצונית הזאת (במיוחד לאור כמות החלופות) מגוחכת בעיניי.
ברצינות, אתה קורא את עמוד הפייסבוק של משמר 88 (במקרה חבר תייג אותי לשם) ואפשר לחשוב שאנחנו במלחמה על החיים שלנו. וכמו שציינתי פה – שלפחות תהיה עקביות מסוימת. אתם מדברים על תחנה שמשדרת דברים מיוחדים ובשביל זה צריך לשמור אותה – אז מה מפריע לכם שבועז כהן, הכי מיינסטרים שיש, הולך הביתה? מה שאותי אישית מוביל למסקנה שמדובר פה בעוד אחת מאותן מחאות של "לקחו לי את המדינה". לא מתחבר לזה, מצטער

אנונימוס 25 ביוני 2017

אוקי אז המחאה עצמה לא מפריעה, אלא רק מידת האכפתיות כלפיה. התקדמנו. אז תשמע, אני לא יודע מה הניסיון שלך במחאות, אז אומר את זה בעדינות.
אם הגישה שלך, כלפי משתתפים קיימים במחאה, כלפי אנשים שעשויים להשתכנע, ובעיקר כלפי מי שאתה מוחה נגדו, היא "וואלה זה לא בסדר, אבל לא נורא" הסיכוי שיקחו אותך ברצינות ושמשהו ישתנה לא גדול. זה אפעס פשוט לא עובד ככה.
ושוב – אם זה מה שמעצבן אותם, אז תפאדלו. אני יכול לחשוב על מחאות הרבה יותר דביליות. וזה לא שמישהו שובת רעב פה.

ניק 23 ביוני 2017

מתי תראה את סיפורה של שפחה ותכתוב עליו פוסט?!

שמעון 23 ביוני 2017

זה סידרה שנשים יאהבו, גברים אני חושב פחות. ראיתי כמה פרקים פה ושם עם אישתי מאד השתעממתי, ארוך ודיכאוני מידי בשבילי. אישתי ממש אוהבת את הסידרה.

ניק 23 ביוני 2017

אני מגדיר את עצמי כחולה סדרות וראיתי באמת המון סדרות בחיים אבל זאת הסדרה ה4 אי פעם שנתתי לה ציון 10 (בIMDB).
לדעתי זאת פשוט סדרת מופת, גם לנשים גם לגברים וגם לחתולים.

שמעון 24 ביוני 2017

מה הן 3 בסדרות האחרות?

no propaganda 23 ביוני 2017

אני רואה את זה עכשיו עם אשתי. שנינו די מסכימים שאמנם הפרק הראשון נראה מאוד מבטיח אבך מאז לא קורה יותר מדי

עומרי (ירוק) 23 ביוני 2017

למה רק נשים? ממש חולק עליך. בעיניי יופי של סדרה. קודם כל סיפור/רעיון מעניין ומעורר מחשבה. ואליזבת' מוס מעולה כמובן.

שמעון 24 ביוני 2017

לא אמרתי רק נשים. מעט מאד נשים לא יאהבו אותה. ומעט גברים יאהבו אותה. זה מה שהתכוונתי בטוטאל. אני אישית לא התחברתי, ראיתי סדרות הרבה יותר טובות. סודות ושקרים גם סידרה טובה שני העונות. אגב אני שונא מדע בדיוני וכן יודע שזה לא מדע בדיוני, משחקי הכס זה המדע בדיוני מהיחידים שאהבתי.

אריק 23 ביוני 2017

לא אוהב את ההייפ סביבה. קולנוע מהוקצע ויומרני לא יותר. מוס נהדרת, זה כן.

עומרי (ירוק) 24 ביוני 2017

היא לא סדרת מופת, ברור. אבל אחלה סדרה בעיניי עם שחקנים טובים. והאקסטרה (בעיניי) זה סיפור המסגרת – מעורר מחשבה, מעניין, ומדכא.

Amir A 23 ביוני 2017

במסגרת תוכניות רדיו שאפשר למצוא באינטרנט, אם תצליחו להתגבר על האיכות הלא משהו אתם תודו לי אחר כך. כל הפרקים, מהראשון ועד האחרון:

http://shaa-historit.jetnumbers.com/

רן מפעם 23 ביוני 2017

אני מודה לך.

דנידין 23 ביוני 2017

אדיר…זה רדיו

באבא ימים 24 ביוני 2017

ואם אנחנו כבר בזה שווה לחפש את dan carlin. הפודקאסט שלו על היסטוריה יוצא מן הכלל.

7even 23 ביוני 2017

סול מדהימה.
פחות טובה כמובן משובר שורות אבל מעולם לא היתה סדרה שגרמה לך לחשוב כ"כ הרבה ולא טורחת ממש להסביר אלא להבין לבד.
הבנת? סבבה. לא קישרת בין הדברים? זבשך.
וואלה אני אוהב את זה.
מזכיר קצת את הסמויה.
אגב…אתה עדיין מסתכל על התפיסה של תיירי?

רן הנרגן 23 ביוני 2017

הגדרה מילונית: השמדת ערך. דוגמא 88 בגירסת כאן.

שני הסנט שלי הוא האבל על שלילת הזכות לשמוע גאזז ברדיו בישראל..

יואב דובינסקי 23 ביוני 2017

אני מסכים לניתוח לגבי סול, שזו הסדרה האהובה עליי בטלויזיה כיום. יש משהו נקי מידי בעלילה שקצת מוציא את העוקץ. קצת יותר מידי מאכילים את מעריצי ברייקינג באד כמו תינוקות. אני גם מאוד אוהב את הדמות של נאצ'ו. הפתעה מאוד נעימה בעיני.
סיליקון ואלי אני לחלוטין רואה כי אין משהו אחר בראשון בערב. עונה מיותרת ולא מצחיקה.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

נו, אז למה הגבת בבוז קודם?

יואב דובינסקי 23 ביוני 2017

אינסטינקט. דבר ראשון אף אחד לא מלכלך על בטר קול סול. אחר כך נקשיב.

Ljos 23 ביוני 2017

להראות אדם עושה פעילות יומיומית משעממת למראה במשך זמן ארוך מהרגיל זה לא ראוי להערצה, זה שיעמום. לפחות זה מסביר למה אתה אוהב את שובר שורות, מלכת ארוחות הבוקר שלא קורה בהן כלום.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

אמרתי שהוא ראוי להערצה על האומץ. מבחינת הסדרה עצמה אני חושב שהיא על סף הבלתי ניתנת לצפיה (טווין פיקס החדשה, הכוונה) ואני צופה בה בעיקר מטעמי נוסטלגיה. אפשר להגיד הרבה דברים על שובר שורות, אבל לא קורה בה כלום?

יניב פרנקו 23 ביוני 2017

ארליך!!!!!

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

אפילו הוא לא מציל אותם יותר

יניב פרנקו 23 ביוני 2017

פרק 9 מעט נפילה , מודה , אבל עונה מצוינת

אלעדוס 23 ביוני 2017

ממליץ על blood line.
סדרה מצוינת עם קייל צ'נדלר ובן מנדלסון שמתרחשת בקיז בפלורידה.

יואב 23 ביוני 2017

המלצה רותחת על broken, של הביביסי.
היוצר של המפצח המופתית ושון ביין בתפקיד הראשי.
אף אחד לא כותב טלוויזיה כמוהו- jimmy mcgovern.

שמעון 24 ביוני 2017

נראה נחמד אתחיל לראות, סיקרנת אותי

D! פה ועכשיו 24 ביוני 2017

תודה יואב, את גורו הסדרות הבריטיות החדש שלי

יואב 24 ביוני 2017

תודה(:

no propaganda 24 ביוני 2017

1+

סימנטוב 26 ביוני 2017

+1

בובו 24 ביוני 2017

אפשר עוד המלצות. קמת מיציתי סדרות אמריקאיות. ראיתי את אוטופיה שהיתה חלשה בזאנר.

ארז (דא יונג) 24 ביוני 2017

(ספויילרים)

חייב לומר שהחלק השני של העונה הנוכחית של בטר קול סול היה מאד מאכזב. הקצב יכול להיות איטי והבנייה יכולה להיות הדרגתית (נהניתי מהפרקים הראשונים של העונה מאד – כמו משתי העונות הראשונות) אבל בחצי השני של העונה לא קרה כמעט שום דבר : החלפת התרופות של הקטור נמשכה ונמשכה עם סצינות על גבי סצינות שלא לצורך, צ'אק תובע את HHM כבר הפך אותו לקריקטורה והנפילה המחודשת שלו הייתה צפויה ולא תרמה הרבה. גם כל העלילה של קים בפרקים האחרונים נמתחה ונמתחה ואני אישית יצאתי מהעונה הזו עם הרגשה שהיוצרים ניסו למרוח את העלילה כדי למלא עונה.
וגם מייק לא הופיע בפרקים האחרונים. בהתחשב בזה שהוא אחת מהסיבות העיקריות לצפייה בסדרה – קצת מוזר.

לא חושב שאצפה בעונה הרביעית (אם תהיה כזו)

שמעון 24 ביוני 2017

המלצות לסדרות מהעת האחרונה: the missing, ההריגה, סודות ושקרים 2 העונות.

אם סתם משעמם לכם ואתם מחפשים להעביר את הזמן בקלילות גם הרשימה השחורה נחמד.

D! פה ועכשיו 24 ביוני 2017

רק אומר, שכל אחד מתחבר למוזיקה אחרת
אבל ב"מהות החיים" (ולא "כל החיים") יש הרבה מוזיקה חופשית, לכל הפחות. מה שאין בתחנות אחרות. והנה רק השבוע גם יאיר יונה מצטרף לתחנה.

אני כן חושב שזה חשוב שיש תחנת רדיו שמתהדרת בהיותה שונה ואקסקלוסיבית, בדיוק כמו שיש תחנות שמתהדרות בפנייה לקהל הכי רחב שיש. זה אחת מחובות המדינה, לדאוג להשלמה היכן שהציבור לבדו אינו יכול/מצליח/רוצה לייצר. זה נכון לשני הכיוונים – זה ה"גבוה" וזה ה"נמוך".

וממילא, עתיד הרדיו באינטרנט כי לא רחוק הזמן שלמרבית האנשים יהיה אינטרנט באוטו, מחובר ישירות להגה ותחנות רדיו מכל העולם לבחירה ביניהן. למה לא לשמוע BBC באוטו, או חדשות ניו-זילנד… זה כבר ממש כאן.

אריק 24 ביוני 2017

בעתיד הלא הרחוק? אין לך טיון-אין בטלפון ובלותות' באוטו?

D! פה ועכשיו 24 ביוני 2017

קודם כל – לא ממש. אני חי בעולם קצת מרוחק. אבל אני מדבר על אינטרנט באוטו כסטנדרט. זה עדיין לא קיים ברוב הרכבים.
מסך, אפליקציות. אלפי תחנות.

אריק 24 ביוני 2017

יש לי אפל מיוזיק (יכול להיות כל שירות אחר) וטיון אין בטלפון. מצידי שישדרו רק סטטיק ובן אל בכל התחנות הישראליות. גם שהבחור הזה מהרדיו שכולם נסערים מהפרישה שידר לא הקשבתי ל88 רוק משעמם כל פעם שניסיתי. עדיף על גלגלץ אבל לא על תחנות שאפשר למצוא ברשת.
אין רכב שעלה על הכביש בשלוש שנים האחרונות שאין לו אפשרות לנגן מדיה מהבלותות' גם בעולם מרוחק…

אסף the kop 24 ביוני 2017

על איזה תחנות אתה ממליץ ?

אריק 24 ביוני 2017

קשקושי כדורגל בטוקספורט. מוזיקה תחפש בגוגל לפי מה שאתה אוהב. אני מקשיב להיפגש הופ פאנק סול וגאז יש לי תחושה שזה לא חופף. אבל חיפוש בגוגל התחנות הטובות ביותר ל… יניב יבול יפה.

D! פה ועכשיו 24 ביוני 2017

אני לא טוען שאתה טועש, זה בהחלט קיים. אבל לא כולם מחזיקים את רכב משלוש השנים האחרונות ולא כולם עשו את המעבר הזה לחיים שלמים בדיגיטל (זאת אומרת, הם עשו בלי להבין ולרצות אולי אבל יש דברים שעדיין הם קשורים בהם אל העבר).

אני מאמין שתוך עשור זה יהיה סטנדרט ולא משהו שחלק מהאנשים היותר טכנולוגיים עושים.

מומין 24 ביוני 2017

אני חושב שהטרגדיה הגדולה של ג'ימי היא שדווקא כשהתחיל לעשות את השינוי בחייו, עבר לניו-מקסיקו, למד משפטים ונהיה עורך-דין, וקיווה לעשות את הדברים לפי הספר (בניגוד לטריקים שהיה מבצע בשיקגו עם חברו) – דווקא אז בא אח שלו ושם לו מקל בגלגלים. אבל לכל אורך הסדרה ג'ימי עושה את הדבר הנכון מבחינה מוסרית בדרך הלא-נכונה מבחינה חוקית: הוא רוצה את חלקו מהתביעה של "סנדפייפר" אבל זה ברור שזה גם הצעד המשתלם מבחינת הדיירים הזקנים; הוא יודע שלקים מגיע לקבל את מסה-ורדה ופועל לשם כך; הוא יודע שזו הפרסומת שהוא עשה בחינם למען האחים עם חנות המוזיקה שהביאה להם לקוחות ולכן הם חייבים לשלם לו על פי ההסכם המילולי שעשו, אך נמנעים ולכן פועל בדרך הלא-מוסרית/חוקית כדי להגיע לתוצאה הנכונה, ההוגנת. כך, לדעתי, מתחילת הסדרה. אם מסתכלים על הסדרה מהזווית של ג'ימי (אבל גם מהזווית של מייק ושל נאצ'ו זה בולט) רואים את האמונה של גיליגן לגבי ההתנגשות של הדבר הנכון עם הדבר החוקי. ג'ימי רוצה להיות נכון, אבל החוק מסובך מדי ומפותל מדי מכדי לאפשר זאת.
בכל שלוש העונות ג'ימי לא באמת נוגע ברוע, גם לא כשהוא עובר על החוק. לדעתי, גיליגן בונה את זה כך שהחבירה של ג'ימי לוולטר ווייט זו הפעם הראשונה שבה הוא משתמש בחוק, בסעיפיו המפותלים, המסובכים ובאזוריו האפורים, ודווקא אז הוא מבצע הכי הרבה נזק וגורם לקורבנות רבים כל כך (בעקיפין, על ידי זה שהוא עוזר לוולטר).

אריאל גרייזס 24 ביוני 2017

טוב, אני ממש לא מסכים. אם אני זוכר נכון, הסצינה הראשונה בפרק הראשון היא של ג'ימי עושה טריק על מישהו לקחת לו כסף יחד עם חבר שלו. אין פה שום דבר "נכון אבל לא חוקי". ג'ימי יודע שהוא לא בסדר, הוא רק ממציא לעצמו רציונליזציות כדי להצדיק את הדברים שהוא עושה. כמובן, כל אחד ונקודת ההשקפה שלו אבל אם נסתכל על נושא התביעה של סנדפייפר – כשהוא מספר לקים שהם הגיעו לפשרה היא אומרת לו – מה פתאום, תביעה כזאת לא נסגרת אף פעם כל כך מהר. כלומר, הוא כנראה לא עשה את הדבר הנכון ומנע מהזקנים יותר כסף שהם יכלו לקבל.
בכלל, אם נשלב את הסיפור עם "שובר שורות", הרי מה שגיליגן אומר לנו – אין כזה דבר לעשות דברים שהם כביכול בסדר מוסרית אבל לא בסדר חוקית. ברגע שעברת את הגבול, וזה לא משנה בכלל שעשית את זה כדי להשיג כסף למשפחה שלך – אתה עובר לדרך הרשע. קל מאוד להסתכל על תחילת הדרך של וולטר ולהגיד – הוא בסך הכל ניסה לעזור למשפחה שלו, אבל זה להתעלם מהצד השני – של כל משתמשי החומר שהוא מייצר ודופק.
בסופו של דבר – החוק הוא הדבר המוסרי. הוא ששומר אותנו מלהחליט בשביל עצמנו מה נכון ומה לא.

no propaganda 24 ביוני 2017

החוק הוא הדבר המוסרי רק בתוכלת. בפועל יש אינספור מקרים שבהם כתוצאה מביצוע של חוק קורים דברים לא מוסריים. ומעבר לכך העובדה שיש עומס כבד על מערכת המשפט מביא למצב שיש המון הסדרי טיעון מה שמונע גם את האפשרות התיאורתית שיתבתע הדבר המוסרי כתוצאה ממשפט

אמיתי 24 ביוני 2017

החוק מונע גם מעניים וגם מעשירים לישון מתחת לגשרים

אריאל גרייזס 24 ביוני 2017

צריך תמיד להסתכל על התמונה הגדולה. החוק הוא מה שמונע מכל אחד לעשות דין לעצמו. בסופו של דבר, גם אם במקרים פרטניים החוק רחוק מלהיות מוסרי, לציית לחוק זה הדבר המוסרי ביותר. או לפחות נראה לי שזה המסר של צמד הסדרות האלו

אמיתי 24 ביוני 2017

אממ. אני קיבלתי מוסר השכל קצת אחר-
בהינתן תנאים מסויימים כולנו מסוגלים לעשות דברים איומים. למרות החוק ולמרות המוסר. בסוף הטבע האנושי הוא בלתי צפוי

אריאל גרייזס 24 ביוני 2017

גם זה. יש הרבה מסרים..

no propaganda 24 ביוני 2017

מסכים שזה המסר של הסדרות. חשבתי שהתכוונת שזו דעתך.
אני גם מסכים שהחוק הוא זה שמונע מכל אחד לעשות דין לעצמו וזה בסיס חשוב לחברה אבל לדעתי התוצאה של זה היא המון דברים לא מוסריים שקורים לחוק אין קשר ישיר למוסר אלא רק עקיף( כי כפי שאמרת אם לא היה חוק אז כל אחד היה עושה דין לעצמו, מה שהיה גורם לכמות גדולה יותר של מקרים לא מוסריים)

ran 25 ביוני 2017

בטר קול סול נהדרת גם שהסוף ידוע,
כמה היא נהדרת בעיני? בתום עונה 2, שנהנתי ממנה מאד, לא זכרתי מה בדיוק בסיפור התקדם.
היא סובלת מחולשה אחת – הסדרה נעה בשני ראשים – הנראטיב של מייק ושל ג'ימי והבעיה שהחלקים עם מייק הרבה, הרבה, הרבה יותר טובים.

לגבי סאלח-
רביעייה קדמית של קוטיניו כעושה משחק ובחוד השלישיה של מאנה, פירמינו וסאלח היא אימתנית,
קבוצות יחששו לעבור את החצי מולנו.
אבל וזה אבל גדול, סלאח הוכיח שהוא חרייאת לא קטן במשחקים נגד מכבי
ומכל השחקנים בעולם שדווקא הוא יגיע לקבוצה שאני אוהד?!? מעצבן אותי מאד ואני לא מבין למה זה לא בסדר בעיני חלק מיכם לומר את זה.

אזי 25 ביוני 2017

לא קראתי את רוב הפוסט, כי לא ראיתי והיה נראה שזה הולך לכיוון של ספויילרים

לא הצלחתי להתחבר לסול, וזה מאכזב אותי נורא
ראיתי רק את העונה הראשונה וגם בה הרגשתי שכל הסימפטיה שלי לתוכנית מתבססת על נוסטלגיה לסול של שובר שורות
(לא סתם הסצנה הבודדה החרוטה לי בזיכרון היא סצנת הפתיחה שמתרחשת כרונולוגית אחרי שובר שורות)

הרבה מדברים שהעונה השלישית מעולה… אולי אדלג על השניה ואתחיל ישר את השלישית

אריק 25 ביוני 2017

לא ראיתי את השלישית אבל הרעיון של לוותר על השניה הוא מצויין!
בזבזתי על זה כמה שעות עד שנשבר לי (מאז אבודים לא הרגשתי כזה בזבוז של שעות פנאי על סדרה)

Comments closed