אש, קרח ומה שבינהם – יומן משחקי הכס (ע' 7 פרק 1)

מציבים חיילים על הלוח

שנתחיל?

daenerys targaryen and grey worm game of thrones season 7 episode 1 photos

במידה רבה, אפשר לסכם את הפרק הראשון עם הסצינה האחרונה שלו. חאליסי (כן, כן, דאניריז, חאליסי זה לא השם שלה. שקט שם) עומדת מסביב לשולחן בצורת מפה של ווסטרוז, בוחנת את כל הכלים המפוזרים בו, כנראה עדיין מהתקופה של סטאניס שם, ושואלת אותנו:

שנתחיל?

היית חושב שבעונה של שבעה פרקים בלבד היוצרים לא יבזבזו פרק שלם על אקספוזיציה, אבל זה פחות או יותר מה שקיבלנו בפרק הזה, והאמת שדי בצדק. מעט מאוד קורה בפרק הזה, בטח שאין בו הפתעות גדולות (ואם הופתעתם מסצינת הפתיחה עם אריה כנראה שאתם לא ממש עוקבים אדוקים) ואחרי סצינת הפתיחה, אם אני זוכר נכון אפילו אין בן אדם מת אחד (אם לא סופרים את הגופות שההאונד קובר), אבל הוא הכרחי כדי להציב את כל אחד מהכוחות על המפה הגדולה. לא רק איפה הם נמצאים בווסטרוז – וזאת בעצם הפעם הראשונה בסדרה שכל הנפשות הפועלות נמצאות על אדמת ווסטרוז – אלא גם למי הנאמנות שלהם נתונה. ואולי יותר מכך – עם מי הם הולכים להתמודד העונה.

אם ניקח את ג'ון סנו בצפון, הרי ברור שהוא רואה את המטרה שלו כהלכים הלבנים בצפון ולא ממש מתייחס לאויב הדרומי שלו. אריה, לעומת זאת, היתה יכולה להמשיך צפונה לווינטרפל ולחבור לאחים שלה אבל היא מסמנת לעצמה כמטרה את סרסיי ולא שום דבר אחר. וככה זה ממשיך – בראנדן סטארק חוזר לו לצפון החמים שמדרום לחומה, יורון גרייג'וי מציב את עצמו בצד של סרסיי (עוד שניה נרחיב על שניהם) ורק כלב הציד וחבורת האש שלו צועדים לאלוהים יודע לאן (מפגש עם ההלכים הלבנים בחומה)

מעניין לראות בהקשר של איפה כל אחד מציב את עצמו בתחילת המערכה איך הקונספט של נאמנות – אולי הכי חשוב בעולם של מרטין – השתנה עם הזמן. אם בעבר הנאמנות הראשונה שלך היתה קודם כל למשפחה שלך, הרי שעם התקדמות העלילה אנחנו רואים איך למשפחה יש פחות ופחות השפעה והאינטרסים האישיים הם אלו שמדברים. יש לנו את הלאניסטרים – לא רק  טיריון שעומד ממש נגד האחים שלו אלא גם סרסיי שמתייחסת לילד המת שלה כאל סוג של בוגד שטוב שמת. ואת משפחת גרייג'וי שנראית שמחה רק להתנפל אחד על הצוואר של השני. ועדיין, עם כל הכבוד לשתי המשפחות הללו, השאלה הכי מעניינת נוגעת דווקא למשפחת סטארק שכרגע אולי נראית מאוחדת אבל הבקיעים בין סאנסה לג'ון הופכים לא רק גדולים יותר אלא גם ברורים יותר לצופה החיצוני.

כמובן, ראינו את הבקיעים הללו כבר בעונה הקודמת. כאשר סאנסה דואגת להביא את ליטל פינגר שיציל את ג'ון ב"קרב הממזרים" בלי להגיד לו ואחר כך כאשר ג'ון מוכתר למלך בצפון למורת רוחה הדי ברורה של סאנסה. בפרק הזה ראינו את חילוקי הדיעות בינהם ממש צפים לפני השטח, למקום שבו כל מפקד יודע שאסור שיקרו – לפני הפקודים שלך. סאנסה מעיזה לחלוק על ג'ון ועל הסמכות שלו בפומבי וזה תקדים מסוכן מאוד. היא אומנם חוזרת אחר כך מההשוואה שעשתה בינו לבין ג'ופרי (השוואה די מופרכת, כמובן, אתם יכולים לראות את ג'ופרי סולח למישהו כמו שג'ון עשה בפרק הזה?) ואפילו מחמיאה לו אבל כן מציינת שהיא למדה המון מסרסיי. ואם יש משהו שסרסיי יודעת ואוהבת לעשות, הרי זה תככנות משפחתית.

סאנסה אולי חושבת שג'ון טועה מאוד בכך שהוא מתעלם מסרסיי בדרום ומתרכז באיום אחד בצפון אבל אם אני ג'ון אני מודאג מאיום אחר לגמרי – זה שבתוך הבית שלו. בואו נזכור שני דברים – אחד, למרות הסלידה שלה ממנו, ליטל פינגר עדיין נוכח בחיים של סאנסה ומהווה השפעה רעה עליה.הוא כמובן עדיין חולם על שליטה בצפון דרך נישואים איתה ומכיוון שאנחנו יודעים כמה פרקטית סאנסה, הרי שלא הייתי שולל את האופציה הזאת שתיתן לה כוח עצום על פני ג'ון. השני – המקום של ג'ון בתור מלך הצפון רחוק מלהיות חקוק בסלע. הרי הוא עדיין ממזר בלבד בעוד סאנסה היא הבת החוקית, מה עוד שיש יורש אמיתי שעדיין בחיים ונמצא לא רחוק ממנו, בטירת שחור.

היזהר לך ג'ון.

5e08051b-d924-4ae4-9493-f422ef31215c-32fbb43e1e4fad5c4dc53ba078753eab26edb0fd0a29f3f637b441c40596414c0782d416651bbab939df2d9e63e19d89-1

כמובן, מה שיכריע האם ג'ון יוכל להמשיך למשול בצפון וגם לנהל בהצלחה את המאבק בוויט וולקרס תהיה יכולת ה-איך ביבי קרא לזה – משילות שלו. נדמה שג'ון משתמש בשיטת הניסוי וטעיה הרבה יותר ממה שמנהיג בווסטרוז יכול להרשות לעצמו.

אם יש דבר ברור בעולם של משחקי הכס הרי הוא המאזן המושלם בין שכר ועונש. אם תנהג כמו שצריך תזכה לגמול, אם תסטה מהדרך הנכונה – אתה תשלם על זה. רוב נענש על זה שלא קיים את הברית שלו עם פריי, נד נענש על זה שהיה תמים והאמין לאנשים שאסור היה לו להאמין להם וכו' וכו'.

כאשר ג'ון מחליט לא רק שלא להשמיד את המצודות של הבתים שבגדו בו (רבאק, זה רמזי בולטון פושט העורות ואבא שלו, מי מאיתנו היה מעיז לסרב לו) וגם לא לתת אותם לבתים הנאמנים לו אלא למעשה לחון את הילדים של ההורים הבוגדים (רק היה חסר שיצטט את "אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה?") הוא סוטה מהחוקים של העולם הזה. החוקים הם ברורים – אני מסתכן במוות ויותר מכך אם אתמוך בך ועל כן אני אקבל על כך את הגמול הראוי. יותר מכך – בגידה היא חטא ללא כפרה כי אם יש לו כפרה הרי למה לא לבגוד בעצם? ג'ון לוקח פה בעצם הימור גדול מאוד, שגם אם מתקבל בהבנה בהתחלה, הרי יכול לערער מאוד בקלות את השלטון שלו.

זאת לא פעם ראשונה שג'ון עושה את זה. הוא בעצמו מכריז לקהל שלו על כך (וחבל שיוצרי הסדרה לא משאירים קצת לסאב-טקסט ונותנים לנו את הכל לעוס). בפעם הראשונה, ישר אחרי שנבחר כמפקד משמר הלילה הוא בחר להוריד את הראש של מי שהפר את הפקודה שלו. הפעם, שניה אחרי שהוא "נבחר" למלך הצפון הוא בוחר בפעולה הלמעשה הפוכה.  כלומר, הוא מאמין שהיא ההפוכה. בזמנו הוא נקט בפעולה הלא-רחומה והוציא להורג מפקד שהפר פקודה שלו – פעולה שהוא חושב שהביאה בסופו של דבר למוות שלו (אולי הוא לא מבין או לא רוצה להבין שמה שהביא למוות שלו היה הצירוף של האויב למשמר הלילה) והפעם הוא נוקט בפעולה הכביכול רחומה של חנינה לבני הבוגדים.

אבל הסתכלות מעמיקה פנימה מראה ששתי הפעולות הללו – חד הן. בשני המקרים ג'ון נקט בצעד האנטי-פופוליסטי, כזה שהנתינים (כמעט רשמתי – בוחרים) שלו לא אוהבים. ג'ון הוא ממש האנטי-יאיר לפיד. תמיד ינסה ללכת נגד הזרם. הוא מבין שהילדים לא חטאו ואין סיבה שישלמו על חטאם של הוריהם. הוא רק לא מבין – וזאת כבר הפעם השניה – שהמעשה הצודק הוא לאו דווקא המעשה הנכון. אמת שראשי הבתים מתחתיו קיבלו את ההחלטה שלו, בסופו של דבר, בצורה טובה. אבל הוא כרגע המנהיג ואין להם יותר מדי ברירה. אל תהיו בטוחים שהם לא יזכרו לו את זה בהמשך.

euron2

נסיים במפגש המעניין בין סרסיי ליורון גרייג'וי. מין מפגש מהגיהנום כזה בין שתי דמויות שדאגו להשניא את כל העולם עליהם ועכשיו רוצות למשול בו.

דיברתי בהתחלה על כך שהפרק הזה מסמן את היריבים בעונה הזאת אבל לא הזכרתי את סרסיי מסיבה אחת פשוטה – סרסיי עוד לא החליטה במי היא רוצה להילחם. או יותר נכון – במי להילחם קודם. אויבים מדרום, ממערב, ממזרח, מצפון. סרסיי, נראה, כמעט נהנית מהמצב הזה שכולם שונאים אותה. ההגיון היה אומר להתמקד באיום שמגיע אליה ממזרח בדמותה של דאניריז עם הצי והדרקונים שלה – הרי זה לא שהיא יכולה להתחיל להילחם בצפון או עם הדרום – אבל לא בטוח שהיא מבינה את מצבה.

"אני מלכת שבע הממלכות" היא אומרת לאחיה.

"שבע? בקושי שלוש" ג'יימי צוחק עליה.

אבל סרסיי בשלה. היא מתהלכת על המפה כאילו היא צ'רלי צ'פלין שמשחק עם הגלובוס של העולם (שימו לב להבדל בינה לבין דאניריז שאפילו לא טורחת לשבת על הכס בדרוגסטון ועומדת ליד השולחן-מפה כמו מצביאה ולא מתהלכת על המפה כאילו העולם שייך לה) ובטוחה שהיא יודעת הכל. "לא סתם למדתי ארבעים שנה מאבא שלנו" היא אומרת לג'יימי ומוכיחה שהיא לא למדה כלום באמת. כי הדבר שהיה הכי חשוב לטייוואן לאניסטר זה המשפחה. לדאוג להמשך המשפחה. והנה, עומדת לה סרסיי, בלי יורש, בלי בני ברית ומדברת על שושלת שלה ושל אחיה כשהיא שוכחת את הדבר הכי חשוב שיש.

Enter Euron

בעולם שבו אין לנו יותר את רמזי בולטון (או אבא שלו) ולא את וולדר פריי או טיוואן לאניסטר או ג'ופרי, נשארנו בלי נבלים רציניים שאפשר לשנוא כמו שצריך. שוב –

Enter Euron

נראה שהוא עתיד להוות את הנבל של העונה הזאת – וזה לא ייקח הרבה זמן. כשהוא אומר לסרסיי שהוא הולך להביא לה מתנה, אפשר לנחש רק מה הוא יביא לה. ההימור הקל הוא על טיריון, האח השנוא רוצח האב והבן. אבל הימור קצת יותר מעניין הוא דווקא על דרקון – בסופו של דבר שובר השיוויון במלחמה הזאת. נחכה ונראה. בכל מקרה, ההימור הגדול באמת פה הוא של סרסיי. היא זרקה את הנאמנות המשפחתית שלה לפח, שמה את כל הז'יטונים שלה על מישהו שהיא יודעת כבוגדני ואפילו לא יודעת לזהות מי בדיוק האויב שלה. אם דיברנו על ג'ון סנו ששובר את החוקים הלא כתובים של ווסטרוז, אז סרסיי מנפצת אותם לרסיסים. אתם יודעים בדרך כלל איך זה נגמר.

***

בקטנה:

– אהבתי איך אד ממשמר הלילה מבקש מבראן ומירה הוכחה שהם מי שהם טוענים שהם. מה הוא רצה, שהם יוציאו תעודות זהות ויראו לו?

– היה נחמד לראות את אריה בתור אלת נקמה שקובעת "הצפון זוכר" אבל היה עוד יותר נחמד לראות אותה בחברת בני גילה (בערך) מדברת, צוחקת, אוכלת. אחרי שהיא בילתה את רוב הסדרה עם פסיכופטים כמו ההאונד או אלו מבית המתים, יפה לראות שהיא מסוגלת לאינטרקציה נורמלית עם אנשים.

– אז סם טארלי בטירונות יחידה בשיזפון, מסתבר. אני בטוח שאני לא היחיד שתהה האם סירי הלילה וכלי האכילה שהוא שוטף  הם אותם כלים. הזכיר לי קצת קטע מ"מלכוד 22" על החייל החבוש שיש לו רק שני פתחים, בצד אחד אינפוזיה לזרוע, בצד שני שקית שמחוברת לקטטר – ופעם ביום הופכים בינהם.

– אני היום במצב רוח נוסטלגי – אז מסתבר שהמייסטר העליון שומע מאיר אריאל. כי מה הוא אומר לסם אם לא "עברנו את פרעה, נעבור גם את זה"?

– ובאופן כללי הוא מזכיר לי את הבדיחה על ההוא שנלכד על בית בשטפון ומגיע מסוק להציל אותו והוא אומר – זה בסדר, אלוהים יציל אותי. בסוף כשהוא טובע ומגיע לשמיים הוא אומר לאלוהים – למה לא הצלת אותי? אז אלוהים אומר – מה זאת אומרת, שלחתי מסוק להציל אותך! בקיצור, זה יפה שסוף העולם לא הגיע בעבר, אבל צריך לעזור לו כדי שזה לא יקרה, לא?

– מדברים על ספינאופים לסדרה בעתיד אז אני לגמרי בסדר עם ספינאוף שלם של ת'ורמונד עושה עיניים לבריאן.

– וגם עם אחד לליידי מורמונט, אם כבר

– אבל הרגע של הפרק – סאנסה סותמת את הפה לליטל פינגר בפעם הראשונה. תענוג.

גרנד פרי ז'נבה: רג'אבוב זוכה ומצטרף למרוץ
כמה מילים על נבחרת עד גיל 20

158 Comments

Childish lion 17 ביולי 2017

חבל שדי התעלמת מההאונד בסיכום.
במיוחד נהדרים הקול בקס לאנשים שהוא שדד שהוא הינ עם אריה בעונה 4 (אין להם בירה, התפילה שהוא מנסה לזכור).
רגעים יפים שמסמלים את הגדילה של הדמות ( בנוסף לזה שהוא מתמודד עם הפחד שלו מהאש).
בנוגע לסאנסה ברור שהיא תהרוס הכל כי היא סאנסה או כמו שראיתי בטוויטר.
If sansa get lady Marmont killed we riot

אריאל גרייזס 17 ביולי 2017

השלמת יפה את התמונה (אני מנסה להתמקד בכל מקרה בשתיים-שלוש עלילות)

Childish lion 17 ביולי 2017

ושכחת את הופעת האורח של אד שירן בתור החייל המסחר של הלאניסטריס (שר את השיר של הזמר של טריון מהספרים תמיד אוהב רפרנסים כאלה)

אריאל גרייזס 17 ביולי 2017

אני יודע שיש זמר כזה אד שירן, אין לי מושג איך הוא נראה..

עומרי (ירוק) 17 ביולי 2017

אשתי פתאום צעקה "הנה אד שירן" ולא היה לי מושג מה היא רוצה..

yaron 17 ביולי 2017

אחד לאחד :-) :-) :-)

עומרי (ירוק) 17 ביולי 2017

אני חושב שאתה קצת עושה לסאנסה עוול. הגדילה וההתפתחות שלה היא מדהימה, והיא נהייתה די באד אס. כמו שאריאל רשם, הקטע שהיא משתיקה את ליטל פינגר ואומרת לו "אני אניח שאמרת משהו חכם" הוא אחד הרגעים הגדולים של הפרק. איפה סאנסה הזו ואיפה זו שהכרנו פעם

אלון3131 17 ביולי 2017

העניין שלא ברור מה היא רוצה. על הנייר רמזי מת היא בבית שלה כבכירה במשפחת סטארק מוקפת הגנה עם שןמרת אישית. מרוב שהיא כל השנים האלה הייתה תחת חסות אחרים ובפחד על חייה עכשיו שאין איום ממשי על החיים שלה נראה שהיא לא יודעת מה הלאה. להיות שליטת הצפון? להתחתן? לנקום בכולם?

childish Lion 17 ביולי 2017

מצד אחד היא גדלה מצד שני צריך להבין מי גידל אותה או כפי שהיא אומרת בעצמה למדתי הרבה מסרסי,
ראו גם בסוף העונה הקודמת כמה היא לא מרוצה מזה שהאח הממזר שלה נהיה מלך.
צופה כבר איך היא תחתור נגד ג'ון

עומרי (ירוק) 17 ביולי 2017

מסכים שהיא עדיין לא יודעת מה היא רוצה, ומסכים שהיא כנראה תתנגש עם ג'ון. מקווה שהיא בסוף תתעשת. אגב, דווקא קצת חיכיתי למפגש מחזור של האחיות סטארק, נראה לי שאריה תהיה המומה מהגרסה הנוכחית של סאנסה.

והערה שטחית – איזו יפה היא…

יוסי מזרחי 19 ביולי 2017

אריה או סאנסה? ……

עובר אורח 19 ביולי 2017

ברור שסאנסה

עומרי (ירוק) 20 ביולי 2017

אני אוהב את אריה, אבל ברור שהתכוונתי לסאנסה.

אלון3131 17 ביולי 2017

רואים איך הסדרה השתחררה מהספרים לחלוטין. סצנה כמו שהייתה עםן סם זה קטע שלא יכול להיות בסדרה שמבוססת על ספרים, לטוב ולרע.

פרק לא משהו. כאילו התגעגעתי וזה תמיד כיף ותמיד פרק ראשון זה אקספוזיציה אבל האכילו אותנו בכפית פה יותר מדי. במקום לרמוזלנו על מתחין בין סנסה לגון דוחפים לנו את זה לפה ישירות. היה חסר פה קצת סאבטקסט.

ישראל 17 ביולי 2017

מסכים לגמרי. אחרי כל הציפיה התבאסתי, פרק רדוד למדי.

יריב 18 ביולי 2017

ממתי יש סאבטקסט בסדרה הזו? כה נפוחה מחשיבות עצמית, וחאליסי כבר בלתי ניתנת לצפייה – איזו משעממת

עירן 18 ביולי 2017

+1 ליריב

יניב פרנקו 17 ביולי 2017

האד שירן !!!
חצי פרק זימזתי את עוגיה של עבאדי

Ljos 17 ביולי 2017

מסכים כמעט עם הכל. אקספוזיציה, אבל טובה. מיפו את העונה בצורה מעולה.

כל אנשי, חברי, לוחמי, משפחת ואנשים לא קשוריים שהצליחו להתגנב למסיבה הסודית של אריה פריי מילאו כנראה את מלאי האנשים המתים לפרק הנוכחי.

בעיקר קשה לי עם הקביעה שאסור לערער על המפקד מול פקודיו. נראה לי שהבעיה היא קודם כל בצורה שהמפקד מגיב. ג'ון מגיב גרוע לכל פעם ששואלים אותו לסיבה להחלטותיו או להצעותיו (זכור לי מקרה שהוא פנה לפראים במשהו כמו "אני צריך שתהיו איתי. אני הרגתי את המלך שלכם", ורק סיוורת' הציל אותו מלינץ' קפוא). הסבר רגוע של הסיבות (כמו זה שעשית פה, קשה להגיד לא לרמזי הבורסקאי) היה מראה שהוא מנהיג שקול, כזה שמוכן לקבל תגובות להחלטותיו אבל יודע לגמרי מאיפה זה הגיע, ולא רק "כי נד אמר".
אבל ייתכן שאני כותב את זה מהזווית של אחד שמעולם לא היה מפקד, אלא זה שהיה בצד השני ורצה לקבל תשובות להחלטות שנראו מגוחכות.

Amir A 17 ביולי 2017

עזוב שטויות. ראית את מי טראמפ הביא לצוות המשפטי שמגן עליו בסיפור של רוסיה? את טיי קוב!

http://nymag.com/daily/intelligencer/2017/07/trump-ty-cobb-lawyer.html

Kung Fu Kenny 17 ביולי 2017

הסצנה של צבא המתים והענק שלהם מבהירה דבר אחד – היוצרים שומרים את ״זומבי הודור״ לקטע משמעותי יותר בהמשך.

ועוד קטע מעניין – מהצורה שבה סרסיי תיארה את האויבים מדרום (אלריה סנד) ומערב (אולנה תבדל״א) זה נדמה כאילו אין לה שמץ של מושג שהם יד אחת עם האויבת ממזרח. או שזה רק אני?

ישרון 18 ביולי 2017

ג'יימי אומר שבית טיירל תומכים בדינאריז אז כנראה שהם יודעים על הסבתא לגביי אלריה לא ברור מהפרק.

עומרי (ירוק) 17 ביולי 2017

מעולה אריאל, כיף שחזרת.

פרק אקספוזיציה טוב בעיניי, עם בונוס "אקשן" קטן בהתחלה.

גם מעניין מה תהיה הדינמיקה בין סרסיי לג'יימי ככל שנתקדם, היה אפשר לזהות חוסר הסכמה וחיכוכים ביניהם (מצד שני, זה תמיד היה האופי של היחסים שלהם נדמה לי). פלוס הקריצה של יורון על "את צריכה לנסות פעם להרוג אח".

אריאל גרייזס 17 ביולי 2017

טוב, הקריצה של חורון כוונה לטיריון אבל בהחלט יכול לראות איך זה הופך למלחמה בין ג'יימי לסרסיי

עומרי (ירוק) 17 ביולי 2017

נכון צודק. על זה צריך להוסיף כמובן שלג'יימי תמיד היתה פינה חמה בלב לטיריון

תומר חרוב 17 ביולי 2017

הוא עקץ אותו בעניין הידיים

אריאל גרייזס 17 ביולי 2017

נכון, זה היה מעולה

רובי פאולר 17 ביולי 2017

בל נשכח שג׳ון נוקט בגישת לא להעניש ילדים על פשעי הוריהם כשהוא חושב שהוא בנו הממזר של נד סטארק, ובגלל זה אכל חרא מקייטלין….
הרגת אותי עם הטירונות בשיזפון, מושלם! לי זה הזכיר את חדר האוכל המוסדי…
איך יורון דומה לת׳יאון !!!! קצת מזכיר בהתנהגות ובגינוני הערס את רבי פרנסיס בגבי שליט״א, לא?

רובי פאולר 17 ביולי 2017

ואגב, אם לוקאס אשכרה עובר ללאציו מצידי שהמתים המהלכים יאכלו את כולנו :-))))))

אריאל גרייזס 18 ביולי 2017

איך אמרתי לחבר – אני חושש מאוד שבמדיקלס יגלו בלאציו את מה שכולנו יודעים – שהוא לא באמת ברזילאי..

רובי פאולר 18 ביולי 2017

שהוא לא באמת שחקן!

אמיתי 18 ביולי 2017

שהוא סקאוזר..

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2017

תשמעו – אם היו אומרים לי שלוקאס נשאר אבל אנחנו מצליחים סוף סוף להחתים שחקנים מעל גיל 19 אני נותן לו חוזה עד גיל חמישים

עירן 18 ביולי 2017

אם ראית את "בורגן" הנהדרת, זיהית בטח שהוא קספר יול, לא ? אגב, בת הזוג שלו בסדרה ההיא מתה לפני איזו עונה או שתיים כפראית נדמה לי.

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2017

אה…!! עכשיו נפל לי האסימון! דמן! תודה

דובי מילר 19 ביולי 2017

מיום שני אני מנסה להיזכר מאיפה הוא מוכר לי ולא מצליח…
מזל שקראתי את כל התגובות

ת ו ד ה

ישראל 17 ביולי 2017

תודה אריאל! חיכיתי לזה כמעט כמו שחיכית לסדרה עצמה…

לגבי ג'ון, נקודה חשובה שאיכשהו נשכחה, היא שכפי שאנחנו יודעים החל מסוף עונה שעברה, ג'ון אמנם לא סטארק – אבל הוא ממש לא סנואו. ובראן עכשיו בדרך, ככה שאם הוא אכן יגיע לווינטרפל, העניין הזה כנראה יוודע וישפיע משמעותית על המשך העונה. אני חושב שזה די מרוקן ממשמעות את הדיונים על חיכוכי השלטון בין סאנסה לג'ון.

לגבי סאנסה עצמה – גם אני חושב שהיא ממש לא פראיירית, היא הבינה איך עובד העולם בווסטרוז, כפי שהיא מנסה להסביר לג'ון, והרושם שלי, שהיא תדע לגרום לדברים לקרות כמו שהיא רוצה (היתה לי תחושה שממש עשו אותה דומה לסרסיי בכל מיני גינונים חיצוניים קטנים כדי להדגיש את הנקודה הזו) – אבל גם שכחלק מההתכנסות של הסדרה, היא עדיין תהיה 'מהטובים', כיאה לבת סטארק.

אריאל גרייזס 17 ביולי 2017

ניסיתי לחשוב על זה בעצמי לגבי עניין הירושה ואני לא בטוח. כלומר, בראן הוא היורש של ווינטרפל אבל בהעדרו – מי שולט, הבת של השליט הקודם או השריד הגברי האחרון, הבן של ליאנה שגם היא סטארק?

עסק שחור 17 ביולי 2017

לא מבין למה ג'ון לא נחשב ממזר? אמא שלו ואבא שלו לא היו נשואים (לא?) ולכן הוא עדיין ממזר. איך זה משנה את הסטטוס שלו?

אריאל גרייזס 18 ביולי 2017

יש תיאוריה אחת לפחות שאבא של ג'ון התחתן עם ליאנה לפני שהם עשו את ג'ון וזה לא היה מדובר באונס אלא אהבה. הרי הוא דאג לשים את חיילי משמר המלך לשמור עליה כולל הסייף הכי טוב בממלכה (אין לי מושג איך עובדים חוקי הביגמיה בווסטרוז).
גם אם ג'ון עדיין ממזר, ראינו כמה כל העסק הזה רופף. ברצותם מבטלים את הממזרות, ברצותם לא

עסק שחור 18 ביולי 2017

לפי מה שאני מבין הם כן היו מאוהבים ולא היה מדובר באונס אבל חשבתי שאבא שלו כבר היה נשוי. אולי הם כמו המורמונים:-) ואז הוא לא בהכרח ממזר.

אורן השני 17 ביולי 2017

ג'ון – מעניין מה יקרה כשיגלה מבראן על מוצאו, כי אז הוא כבר לא יהיה "סתם ממזר" בעיני סאנסה וכל השאר.

יורון – תיאוריה ששמעתי זה שהמתנה שהוא יביא היא מוות לנחשות החול. Sounds legit

אריה – האם תהרוג את החברים הנחמדים והמזמרים או תחוס עליהם? ראינו איך היא בוחנת את מיקום כלי הנשק וכו, והם בכל זאת חיילים של סרסי.

עובר אורח 18 ביולי 2017

האמת שגם אני הנחתי שיותר ריאלי שיורון מתכוון להרוג את אלאריה סאנד, ולא את טיריון.
אני מקווה שהבנתי נכון, כי זה גם יסגור את קו העלילה המיותר הזה

אלעד כ 18 ביולי 2017

לדעתי הוא הולך למצוא דרך להשתלט על אחד או כל הדרקונים

תום 18 ביולי 2017

הלוואי שיורון יפטור אותנו מנחשות החול המעיקות. באמת העלילה הכי מיותרת בסדרה.

אורן השני 18 ביולי 2017

סוג של (אולי) ספויילר לפרק הבא:

לפי הטריילר לפרק הבא צפוי להיות קרב ימי. כנראה שיורון ייסב נזק רב לדאינריז כי הים הוא המומחיות שלו, ולא סביר שדמות ראשית כמו טיריון תמות למרות שזה יהיה שוק לצופים וכבר קרו דברים כאלה בסדרה. גם לא רואה איך פתאום דרקון יציית דווקא לו – עוד פחות סביר לדעתי. לכן הניחוש ההגיוני הוא שמדובר באלריה ונחשות החול.

שי ס. 19 ביולי 2017

אם יורשה לי להיות פלצן ספרים, אז לפי הספרים ליורן יש קרן דרקונים, שאמורה להשתלט עליהם

אזי 17 ביולי 2017

אהבתי שכמעט התעלמת מהסצנה היחידה שהיא לא אקספוזיציה – הנקמה של אריה.
הסצנה הזאת היתה לעוסה דק ועדיין, בסופה באו כמה משפטים נהדרים על להקת הזאבים והצפון שזוכר.

כשאריה פוגשת את קבוצת החיילים היא מבינה פתאום שחיילים יוצאים לקרב בלי שום הזדהות עם הצבא שלהם ומשאירים חיים שלמים מאחור. אולי זה ירגיע מעט את התקפי הזעם שלה.

סנסה רוצה ללכת בלי ולהרגיש עם.
אני לא בטוח שהיא רוצה להיות מלכת הצפון באופן רשמי, אבל היא רוצה לקבל את כל ההחלטות.
כשהיא אמרה שהיא למדה המון מסרסיי, מדובר לדעתי בדיוק על זה. איך לשלוט דרך מלך אחר.

כל הסצנה עם סם פשוט נפלאה.

אהבתי שדינאריז לא מתיישבת על הכס. כל הסצנה מושכת לזה שהיא תתישב (כשמיסנדיי עוצרת את תולעת אפורה למשל), אבל אותה סמלים פחות מעניינים, יש לה מלחמה על הראש.

המפה של סרסיי פשוט נפלאה. סוגרת את כל הקצוות של האקספוזיציה הזאת. היחס שלה לילדיה גורם לתהות אם היא נתקפה טירוף, או שתמיד רק סיפרה לעצמה שאכפת לה מילדיה כי זה מה שאמהות צריכות לעשות?

אני לא מצביא גדול, אבל אני לא מבין למה שדינאריז תתקוף את מעלה מלך מהים כשיש לה צבא של דותרקים, ואם היא לא תתקוף מהים, בשביל מה סרסיי צריכה את גרייג'וי?

בקיצור, כן, פרק כמעט בלי עלילה כמו רוב הפרקים הראשונים בכל העונות, אבל הפעם סגירת הקצבות פשוט עשויה טוב!

tazza 20 ביולי 2017

לא יודע כמה הספרים מפורטים ומסודרים כך שיש חשיבות לדיונים צבאיים.
אבל לשם ההעשרה:
1) דותראקים הם צבא של שטחים מישוריים פתוחים: סוסים, ללא שריון, חרבות קצרות ללא מגנים, אפס יכולת ארגון במהלך קרב, מעולם לא השתלטו על עיר ווסטרוזית מוקפת חומה עם קטפולטות, שמן רותח ועשרות אלפי חיצים. שמוממטרים עליהם.
הדותראקים יהיו מצויינים לפשיטות, כ-shock cavalry בקרבות בשטח פתוח, לתנועה מהירה כדי לכסות שטחים בווסטרוז שפשוט קטנה עליהם, לפחות על פי המפות והתיאורים בסרטים/סדרה.
2) הבלתי טמאים- כאן זה תלוי כבר באיך היוצרים רואים אותם. הם צבא שמירה של עבדים, יש הבדל עצום בין צבא שמירה לבין צבא כובש. מי אצלם יתפעל כלי מצור? מי אצלם יודע להקים ביצורים?
לא סתם היוצרים עשו אותם כמו הספרטנים (רמת האימון והחימוש) וזה כדי שניתן יהיה להבין כמה הם חזקים מבלי להרבות בתיאורים ומלל, אפילו שהם חייל משמר בעיר עם רחובות צרים- נתנו להם חניתות 2 מטר להחזיק ביד אחת וזה מסרבל. שים לב למשל לאבירים הווסטרוזים, במיוחד בסצינה שג'יימי והמשמר משפילים את נד והפמלייה שלו אחרי החטיפה של טיריון אי שם בעונה 1. שריונות מתכת מאוד כבדים, חרבות יד וחצי כבדות.
3) שכירי חרב ווסטרוזים, היא חייבת כאלו, הצבא שלה לא חזק מספיק, לא מגוון מספיק כדי להתמודד עם אבירים בטירות שלהם. זה למה ברית עם הטיירלים תהיה חשובה (במיוחד כי לא תצטרך לשלם להם, רק לטיירלים עוד שטח ואיזו חרטא כלשהי).
4) הדרקונים שלה הם לא קלף משוגע, אחרת הסדרה הייתה מאבדת הרבה מהטעם שלה. דרקונים הם יצורים שכל מה שאנחנו יודעים על יחסי האנוש שלהם זה שהם יותר סימפטיים לאמא שלהם ולגמדים שאוהבים דרקונים. אין לנו מושג באילו שיטות משתמשים כדי לאלף אותם/לשלוט בהם מלבד פקודות סתומות בוארליאנית, שפה שהגיוני שיורון יודע ממסעותיו הרבים. הם יכולים לשרוף טירה, זה כן, אבל שוב- יפתיעו אותנו עם אלו.

BRT 17 ביולי 2017

תודה על הסיכום (:
יש גם את העניין שגון צריך את זכוכית הדרקון שנמצאת דווקא איפה שחאליסי ,
עוד טוויסט לעלילה (:

אריאל 17 ביולי 2017

אחלה פוסט. לגבי יורון הוא הולך על הדרקון ולא להרוג אותו אלא לשלוט עליו. סבירות גבוה שיצליח גם זמנית. הימור בלבד אבל לדעתי מושכל.

טרנטה 18 ביולי 2017

אכן חסר הדוד ויקטאריון עם קרן הדרקונים שקיבל מאחיו החמוד יורון.

tazza 20 ביולי 2017

אולי הוא יתן לה את הקרן?

אביאל 17 ביולי 2017

אם אני זוכר נכון ציינו בספרים שיורון מסתובב עם הספינות שלו (לפני שהוא חזר) באזור של ולאריה העתיקה, משם הגיעו הטארגאריינים והדרקונים אז יש מצב גדול שסרסי תקבל איזה דרקון או לפחות קוטל דרכונים.

אורן השני 18 ביולי 2017

אולי דרכון ביומטרי?

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2017

אני לגמרי רואה איך הרב מכלוף משתלב בפוליטיקה המקומית

איציק 18 ביולי 2017

זה יכול להיות מגניב, המר"ן מול אל האור ראש בראש, והחרדים יוצאים לקרב.

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2017

החרדים לא יוצאים לקרב איציק. הם ישבו כולם בחדר ויתפללו ואז נגלה איזה אל יותר חזק, אל האש או אלו קים. בחייך, אפילו האל של ישו הצליח להחזיר אדם מהמתים, מתי זה של החרדים עשה מעשה נס שכזה?

איציק 18 ביולי 2017

אלו קים קרדשיאן או אולי אלו קים ג'ונג-און. אלים חזקים ביותר.

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2017

ג'ינג היה כנראה ההשראה לרמזי או להפך

אביאל 18 ביולי 2017

:)

תומר חרוב 18 ביולי 2017

הבעיה של משחקי הכס זה שהיא הגיעה לנקודה שאם היא תנסה להפתיע ולקחת את העלילה לטובת ה"רעים" זה כבר יראה מלאכותי כי היא כבר עשתה את זה בעבר. מצד שני, אם הטובים ינצחו זה יראה קיטשי.

עומרי (ירוק) 18 ביולי 2017

דעה אישית – אני לא אוהב את הנסיון בכוח להתחמק מ"קיטש" ולתת ל"רעים" לנצח. כמובן שהכל מסובך בדרך ויש הרבה מפסידים אבל בסופו של יום אותי זה יבאס אם ה"טובים" לא ינצחו בקונסטלציה זו או אחרת.

תומר חרוב 18 ביולי 2017

אני נוטה להסכים אבל הסדרה הזו בנתה את עצמה על התפניות בעלילה והיכולת להרוג דמויות "טובות" שלא משחקות את המשחק. עכשיו יש פה דילמה, זה מבאס אם טיריון ימות או שג'ון סנואו יחוסל וזה יראה צפוי מידי אם סרסי תמות. משחקי הכס לא מצופה להכריע בין טוב ורע, מצופה ממנה להפתיע ויכולתי התמרון העלילתית שנראית מוגבלת בשלב זה מכניסה אותה לבעיה.
לארי דיוויד אמא שאחרי סיינפלד הוא החליט שהוא לא עושה יותר פינאלות לסדרות שלו כי לכל אחד יש בראש איזו פינאלה משלו שהוא כבר הכריע וכל חריגה מכך לאכזב את הצופה.

NoOne 18 ביולי 2017

לארי דיויד חוזר ל HBO באוקטובר ,שנים שלא שמעתי חדשות כאלה טובות

NoOne 18 ביולי 2017

ולארי דיוויד , עוד אוהד ג'טס מתוסכל
אפשר לעשות HOF של גאוני יצירה מכל אוהדי הג'טס המפורסמים
יכול להיות שבאמת צריך לסבול בשביל אומנות

א.ב 18 ביולי 2017

הסדרה הטובה בהיסטוריה!! היחידה שאפשר לראות מליון שידורים חוזרים ועדיין להנות.

אריאל גרייזס 18 ביולי 2017

תגדיר טובים. חוץ מאשר סרסיי וה-BFF החדש שלה יורון קשה להגיד שיש בה רעים ברורים (טוב, והמתים המהלכים, מן הסתם). לא יודע אם כולם מסוגלים לשרוד את זה.
בכלל, כשראיתי את הקטע של סם בספרייה שהמייסטר אומר לו – חשבנו שזה סוף העולם לפני אלפי שנים עם ההלכים הלבנים וזה לא היה, אז גם הפעם זה לא יהיה – זה מרגיש לי אולי דווקא פרומו לזה שההלכים הלבנים כן ינצחו את זה

עומרי (ירוק) 18 ביולי 2017

צריך להיות one sick bastard כדי לכתוב את הדבר הזה כמעט 20 שנה כדי לתת בסוף להלכים הלבנים לנצח..

אריאל גרייזס 18 ביולי 2017

או בקיצור – מרטין..

NoOne 18 ביולי 2017

אתה מדבר פה על אוהד ג'טס , סוף טוב לא יהיה פה.
רק בכי ותסכול

תומר חרוב 18 ביולי 2017

זו גם בעיה, נשארנו עם יותר מידי טובים ונשארנו עם שני עולמות ברורים מידי שמבחינים בין טוב לרע. התככנות סטייל פיטר בייליש נראית מנותקת מהעולם במציאות הזאת ולא פלא שסאנסה משתיקה אותו.
גם באהבה היא דמות בבעיה, היא לא החליטה מי היא ומה היא רוצה להשיג, היא רק החליטה על האיך (היא לא תהיה טובה כמו אבא אלא למדה מסרסי) אבל זה לא הולם את המטרות של מי שנמצא סביבה.

אריאל גרייזס 18 ביולי 2017

מסכים, הקווים בין טוב לרע מאוד תחומים כרגע, בניגוד לפעם. גם אז היו רעים מוחלטים סטייל ג'ופרי אבל היו לא מעט דמויות אמביוולנטיות. נניח תיאון שאנחנו בעדו או נגדו? וסטאניס?
היום נשארנו עם מעט מדי כאלו אבל זה טיבה של סדרה שמתכנסת לקראת הסוף, אני מניח

אלעד כ 18 ביולי 2017

לדעתי ההפתעות הן בעוכרי הסדרה / הספרים. זה היה מעולה כשוק ראשוני, אבל יכל להיות הרבה יותר מעניין אם רוב סטארק עוד היה מוביל את צבא הצפון, ואם ג'פרי וטיווין היו עדיין בתפקיד הנבלים שמנגד.
כרגע הצד הלאניסטרי נראה מדולל לגמרי ובאופן כללי יותר מדי דמויות מפתח חסרות (גם "טובים" וגם "רעים").

נץים 18 ביולי 2017

If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention

חפ"ש 18 ביולי 2017

שמתם לב לג'ורה מורמנט? מענין איך הוא הגיע לשם..

תורג׳י 18 ביולי 2017

מניח שהגיע לשם כדי שינסו למצוא לו תרופה

matipool 18 ביולי 2017

ברור.

רובי פאולר 18 ביולי 2017

זה כנראה לא נופש אנשי קבע…

אורן השני 18 ביולי 2017

:)

אורי 18 ביולי 2017

יותר מעניים איך הוא הגיע, ונאסר, לפני דנריס וכל החמולה שלה

איאן ראש 21 ביולי 2017

הגיע כדי ששוב פעם כשחאליסי שלו תהיה בצרה יצוץ בהפתעה משום מקום ויציל אותה.

יואב 18 ביולי 2017

ולאנגלופילים,
clique יעילה ומענינת.

S&M 18 ביולי 2017

ראיתי פרק ראשון ומחקתי את שאר הפרקים. אולי אני לא אנגלופיל.

יואב 18 ביולי 2017

או שאין לך סבלנות.

איציק צודק 18 ביולי 2017

סדרה הכי טיזרית אוור. ארורה זאתי שהכניסה אותי לשיט הזה.
שמעתי על חקירות של ביבי שזזו יותר מהר.

איציק 18 ביולי 2017

מה גם שם נכנסנו לעונה האחרונה?
מי עומד לנצח?

אמיתי 18 ביולי 2017

כנראה החתימו ישראלי בכיר. מומ לתוך הלילה

matipool 18 ביולי 2017

מקווה מאד שזו החתמה של "גיים צ'יינג'ר"..

אמיתי 18 ביולי 2017

אופס. כמובן שהניק למעלה מקורו בטעות ואין קשר בינו לבין המציאות. תודה

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2017

חיחי. זה קצת מוקדם לא?

אמיתי 18 ביולי 2017

זו אמת אוניברסלית על זמנית. ויפה שעה אחת

MOBY 18 ביולי 2017

יפה ותודה.
ג'ון לדעתי עושה את הדבר החכם, קודם כל חונן את הבתים הגדולים ומאחד טת הצפון, לא לשכוח שסאנסה טליטל פינגר בשלב כלשהו חברו לבולטונים. טהרנות, אתה יודע היכן היא מתחילה. הדרורים הראו לאן היא יכולה להידרדר.
גריג'וי לדעתי ילך על הרוצחים של מארסלה נסיכות החול ודורן כבר לא יקדמו את העלילה. כמובן שיארה בסכנה גדולה גם כן.
סאנסה במידה ותישאר בחיים תשלוט בצפון, הערכותי הבלתי קשורות שאם ג'ון ישרוד (והוא בטח ימות עוד כמה פעמים) פניו לדרגונסטון/וסטווז.

איציק 18 ביולי 2017

אני מאד נהנה מהסדרה, אבל הדיונים הפילצוסופיים נראים לי מוגזמים יותר מידי.
אם מחפשים טוויסטים אז הייתי שוקל אפשרות שעל הכס בסוף ישב לא מישהו מהמנהיגים הנוכחיים, מישהו שהוא בן מלוכה לא רצוי, מעוות פיזית אבל חכם (בסוף החנונים שולטים בכול). הולך לקמבן את כולם, לא מאד רע, ולא אחד שעשו אותו באצבע. יודע להתקרבן כשצריך, יודע להמתין להתפתחויות, יודע לצפות מה יקרה, לא צדיק גדול, ואחד שאף אחד לא באמת מפחד ממנו ומצפה ממנו לעלות לראש הכס. המועמד האולטימטיבי.

אזי 18 ביולי 2017

סמואל טארלי!?

איציק 18 ביולי 2017

יותר נמוך

ירושלמי 18 ביולי 2017

בראן?
טיריון?

איציק 18 ביולי 2017

כן

Zak 19 ביולי 2017

גנדרי, אחרי שכל השאר ימותו

א.ב 18 ביולי 2017

אני גם חושב, הכי הגיוני שבסוף מלך החורף ישב על הכסא.

matipool 18 ביולי 2017

יפה איציק, אבל לא יקרה לדעתי.
נראה לי שטוב לו ומתאים לו להיות הסייד קיק של הבלונדה עם הדרקונים.

איציק 18 ביולי 2017

סתם הגיגים אם כבר מחפשים טויסט.
אולי זה מתאים לו גם בלי הדרקונים. השאלה האם לבלונדה זה מתאים. היא רגילה לעשות ניקויי אורוות, אז מזה בשבילה לחסל איזה פוני.

חיים שרגא 18 ביולי 2017

היימור שלי שהם יתחתנו בסוף. ממילא בית המלוכה הפסיכי הזה דגל בגילוי עריות.

matipool 18 ביולי 2017

פייר, קצת התאכזבתי.
חוזר הערב למרתון פארגו עם אשתי. עומדים לסיים את העונה השנייה.

matipool 18 ביולי 2017

נ.ב. – חיכיתי לפוסט של שבתרבות בסופ"ש כדי להעלות 2 נושאים שהתייחסו אליהם בוואלה תרבות:
1. 20 שנה ל"אוז". אחת הסדרות הטובות בכל הזמנים. סדרה פורצת דרך שהראתה דברים שלפני כן לא העזו בכלל אפילו לחשוב עליהם בהקשר של טלוויזיה. דמויות אדירות וקיצוניות ותחילת תור הזהב של HBO.
2. ההכרזה על המועמדים ל"אמי" – איפה לעזאזל "הנותרים"? איך ג'סטין ת'רו וקארי קון לא מועמדים על התפקידים שלהם? מי האידיוטים שבוחרים שם? הסדרה עם הציון הכי גבוה של ביקורות מהללות השנה.

קישורים לכתבות בוואלה תרבות:
http://e.walla.co.il/item/3080777 http://e.walla.co.il/item/3080752

נץים 18 ביולי 2017

הסמויה לא קיבלה אפילו מועמדות אמי אחת…. I rest my case

Sp 18 ביולי 2017

תראו לאט כי זו העונה הכי טובה ביי פאר!

יריב ס. 18 ביולי 2017

עניין של דעה. מבחינתי כל עונה טובה בדרך שלה ואף עונה לא דומה לקודמתה.
העונה השלישית יותר איטית אבל הדמויות, המשחק והבימוי פשוט אדירים.

חיים שרגא 18 ביולי 2017

כשהספר הראשון יצא לאור, השושלות של ינו אינגלנד וסן אנוטניו היו חלום רחוק.

אלון3131 18 ביולי 2017

אחד הדברין שמדאיגים ומרתקים אותי בסדרה זה איך כל הפואנטות ישתלבו.
נגיד ליטלפינגר. כמות ההשפעה שלו על העולם הזה היא עצומה בלי שאף אחד כמעט לא יודע. מה יהיה הקליימקס איתו? הרי זה ברור שמישהו יתן לו בראש בסוף. איך עושים את זה בצורה שתיהיה ראויה לדמות שלו?

ran 19 ביולי 2017

נגעת בנקודה שגם אותי מסקרנת,
הרי ליטלפינגר היה הקטליזטור להתחלת הסדרה ברצח ג'ון ארין.
הוא מעורב בכל מאורע חשוב – מהבגידה בנד ועד הצלת ג'ון סנו בקרב הממזרים.
ואריז אמר עליו שהוא האיש הכי מסוכן בווסטרוז וכמו שאנו יודעים דברים לא נאמרים סתם בסדרה הזו.
ליטלפינגר ענה כאשר נשאל מהו רוצה – "הכל".
לדעתי מחכה לו בהמשך חלק מאד חשוב בעלילה.

ומתי יישבו את הסתירה המנחה בעלילה – לימדו אותנו שהזרע חזק: הלאניסטרים בלונדינים, הבראתריון בעלי שער שחור והטרגרייאן עם שיער כסוף, איך ג'ון חמק מהדנ"א שלו?

שי 19 ביולי 2017

הסיבה שג'ון ארין מת – וגם נד סטארק, בתכלס – היא שהם הבינו שהשיער השחור אמור לנצח את הבלונד

MOBY 19 ביולי 2017

פתאום גנטיקה והגמד של מנדל מעלים שאלות, אבל עורב עם 3 עיניים, מכשפה אדומה, עצים מדברים והלכים לבנים זה הגיוני…..

שי ס. 19 ביולי 2017

לפי איך שאני מבין כל הסיפור זה בכלל הקרב בין ליטלפינגר לואריס

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2017

תמיד אפשר בסוף לגלות שההולכים הלבנים הם הטובים היחידים בעולם

אורן השני 18 ביולי 2017

יש גם תיאוריה כזאת, שפעם אחרי שהובסו עשו הסכם עם בני האדם שכולל: בניית החומה, הקרבת קורבנות למתים ונישואין של איש סטארק למלכת המתים, וכעת בני האדם (הפראים) חצו את החומה ולא מקריבים יותר קורבנות, כלומר הפרו את ההסכם.

אופציה שנייה – שאנשי הצפון קרובים יותר אליהם "אידאולוגית" מבחינת Ice והמתים יצילו את העולם מהFire של דאינריז.

לדעתי זה מופרך מדי אבל ייתכן שהם לא הרוע המוחלט וסתם הורגים בשביל להרוג כמו שנהוג לחשוב אלא שיש להם סיבות טובות.

https://m.youtube.com/watch?v=6qAHu2KifBQ

איציק 18 ביולי 2017

לפי מה שנראה מהלינק הוא שסנו הוא זה שיביא את האיזון בכח כמו שהנבואה אמרה.

D! כאן ועכשיו 18 ביולי 2017

טוב, היית צריך להזהיר שזה ארוך

מעניין.

והאם אתה רומז שטראמפ הוא ג'ון סנואו?

אורן השני 18 ביולי 2017

אכן ארוך – מה לא עושים בשביל לא ללמוד למבחן… מצד שני התרגלתי לראות על מהירות 1.5

מי שמעוניין בערוץ עם ניתוחים טובים (לדעתי) ולא ארוכים מדי – https://www.youtube.com/user/emergencyawesome
מצד אחד זה עוזר לקבל את התמונה המלאה ולעקוב אחרי כל הסטוריליינס, מצד שני תהיה אולי פחות מופתע מדברים שקורים.

לא התכוונתי לג'ון סנואו אלא שאם החלק על החומה בקליפ הנ"ל נכון – פעם, בני האדם הכריחו את המתים לבנות את החומה :) יותר מזה אין הרבה קווי דמיון.

איציק 18 ביולי 2017

בהצלחה עם ההימנעות מללמוד למבחן, מטרה קדושה… :-)

אורן השני 18 ביולי 2017

לגמרי, אני אסתפק בציון עובר הפעם :)

איציק 18 ביולי 2017

אפשר אולי אפילו להסתפק בטיפה פחות ;)

אורן השני 18 ביולי 2017

איציק, אתה יכול להתנחם בזה שבתחומים שלך אני שולט!

איציק 18 ביולי 2017

אני לא יודע מה אתה לומד, אבל לי אין תחום שאני שולט בו, אז טוב שלפחות אתה שולט בו.

אורן השני 18 ביולי 2017

הכל עפ"י מקורות זרים ותגובות עבר שלך כמובן.

איציק 18 ביולי 2017

אני עדיין לא יודע מה אתה לומד, וניסיתי לבדוק במקורות זרים (אבל בקטנה).

אורן השני 18 ביולי 2017

הנדסת חשמל. דיברתי על תחומים כמו סטטיסטיקה וML, אולי לא הבנתי נכון

איציק 18 ביולי 2017

הבנת נכון. באיזה מוסד ובאיזה מסלול אתה?

אורן השני 18 ביולי 2017

בטכניון, מתעסק בעיבוד תמונה כרגע אבל שומר על האפשרויות פתוחות ;)

D! כאן ועכשיו 18 ביולי 2017

הבנתי אותך עם החומה. סתם ניסיתי לקשור את זה.

ואין כמו להמנע מללמוד למבחן כדי להניע דברים. או לעשות דברים ממש מטופשים.

לי היו עכשיו מבחני גמר סופיים בהחלט – החלפתי את כל הרשתות בבית, ניקיתי את כל הצנרת בבית וניקיתי את הגג מעלים. תן לי עוד משימות מטופשות במקום ללמוד והעולם יהיה מקום נעים

אורן השני 18 ביולי 2017

הציונים בסוף מתכנסים, הצנרת נשארת איתך ;)

לא חושב שהייתי רואה כ"כ הרבה טניס ואופניים בתקופה "רגילה".

אורן השני 18 ביולי 2017

אגב, החלק הראשון בתיאוריה הנ"ל מזכיר קצת את מקסיקו וטראמפ :)

איאן ראש 21 ביולי 2017

בטוח, גם אני ראיתי יותר ספורט בתקופת הלימודים.

Ljos 18 ביולי 2017

יש תיאוריה שלמה על איך כל הסיפור הוא בעצם ספר התגלות, האפוקליפסה הנוצרית על פי יוחנן. מדובר על אישה שתוביל דרקון אדום בעל שבעה ראשים, עם דב ופה של אריה, למלחמה כנגד האנושות. האדם היחיד שיכול נגדה הוא ילד שנולד לאישה לבושה בשמש והוסתר במשך שנים. אותו אדם יאסוף את האנשים סביב שמו של אביו, ויוביל צבא של מלאכים לבנים ואנשים שהיו בגן עדן כנגד הדרקון. ורק הוא יציל את העולם.

Ljos 18 ביולי 2017

מצד שני, יש גם תיאוריה שאומרת שמיסנדיי היא בעצם חסר-פנים, והעדות היחידה היא שלמרות שהיא דוברת עשרות שפות, היא עדיין לא הצליחה לשלוט בגוף ראשון יחיד.

יריב 20 ביולי 2017

פחחחחחחחחחח כמה שטויות….

איציק 20 ביולי 2017

אתה לא מאמין ליוחנן?

אריק 18 ביולי 2017

אני קראתי פה אצלך שג'ון סנואו מת.
שיקרת?

איציק 18 ביולי 2017

לא, פשוט פספסת קצת את המשך העלילה, בסיפור יש אלים שיכולים להחזיר מתים לחיים.

אריאל גרייזס 18 ביולי 2017

תחשוב על זה כמו על "גריזמן סגר ביונייטד" באיזה אתר מפוקפק.

ג'ון מקינטייר 18 ביולי 2017

זה רק אני או שיורון נראה כמו הבן האבוד של יהודה ברקן וסלומוניקו ??

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2017

תכלס נזכרתי שאחד הדברים האהובים עלי בהקשר לסידרה אלו התאוריות סביבה
אני גם מאד נהנה לקרוא ולראות אותן וגם
מאד נהנה לראות לאיזו רמת תחכום בני אדם מסוגלים להגיע בהקשר להמצאה של בן אדם אחר. זה מופלא בעיני

אמיתי 18 ביולי 2017

תקרא דף גמרא יומי

D! כאן ועכשיו 18 ביולי 2017

הדף עצמו לא מרתק אותי מספיק

יואב דובינסקי 18 ביולי 2017

הצעה להמשך העונה: יותר גמד ודרקונים, פחות איש מנקה צואה ומקיא.

D! כאן ועכשיו 18 ביולי 2017

יפה יואב. אני חושש שאתה תהנה מהעונה רק חלקית

tazza 20 ביולי 2017

יואב, ומה אם אספר לך שמי שמבשל את האוכל באולדטאון זה דור מיכה?

D! פה ועכשיו 20 ביולי 2017

חיחיחי

איאן ראש 21 ביולי 2017

ענק

DS 19 ביולי 2017

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אין יותר דמויות אכזריות באמת. זאת אומרת, בחלוקה לטובים ורעים, לא נשארו הרבה ״רעים״ שהם גם אכזריים/סדיסטים/מטורפים/תוסיפו לבד. הדמויות האלה (כמו רמזי, ג׳ופרי, טייווין, הדרור העליון) הן הדמויות שבעצם הפכו את הסידרה לכלכל טובה, כי הן גרמו לצופה להיות שרוי במתח וחרדה תמידיים שמא יצליחו בדרכם. הטוטאליות והקיצוניות שלהם הן התכונות שחסרות כרגע למי שנותר. כרגע בצד הרעים יש לנו את סרסיי (עדיין מחושבת מדי), אחיה (התרכך מאוד וייתכן שטף עבר לצד ״הטובים״), אפילו ההאונד התרכך. ההלכים הלבנים הם ״רעים״ אבל לא מדברים אז קשה להתחבר לאכזריות שלהם בינתיים. יורון ויארה עדיין לא בדיוק במשחק, וזהו.. נשארנו עם ליטלפינגר שעדיין לא ברור פוטנציאל הרוע שלו, למרות שהוא שם.
הטוויסט יהיה מה יקרה אחרי שסרסיי תמות. כי אם כל הכוחות הנותרים יתאחדו נגד ההלכים הלבנים זה יהיה קצת צפוי ומשעמם.

matipool 19 ביולי 2017

ג'יימי כבר מזמן לא "רע".
יארה אף פעם לא הייתה.

שי ס. 19 ביולי 2017

ליטלפינגר הכי רע בכל הסיפור קל, הגבול היחיד שלו בספרים זה קייטלין/סאנסה, וגם אותו הוא חצה בסדרה (לא בספרים)

שי 19 ביולי 2017

זה רק אני, או שכשיורון אומר שהוא רוצה להתחתן עם האישה הכי יפה בעולם הוא לא מתכוון לסרסיי אלא לחאליסי? (ואז הוא בטח לא חושב שהאישה צריכה להסכים)

איציק 19 ביולי 2017

לדעתי הוא דווקא חשב על ג'יימי.

ישראל 19 ביולי 2017

משהו קטן:
זוכרים שבעונה שעברה, אריה אומרת לשחקנית שמשחקת את סרסיי שהתגובה האמיתית שלה למות בנה צריכה להיות לא רק עצב אלא תאוות נקם?
בשיחה בפרק הנוכחי בין ג'יימי לסרסיי על טומן – חסרה איזו תחושת זעם על כל העולם שהיית מצפה לראות מסרסיי, בכלל לא נראה שהאובדן של כל ילדיה הוא איזשהו מניע בשבילה – רק הרצון פשוט מעכשיו לשלוט "לעוד אלף שנה" ולהקים "שושלת לעצמה".
זה היה מאוד שטוח, בעיניי..

איציק 19 ביולי 2017

היא השלימה עם הנבואה של המכשפה, שאמרה לה שכל ילדיה ימותו. לכן היא מקבלת את הגורל, אך זה לא מפריע לה לרצות לשלוט.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2017

אם אני זוכר נכון, בנבואה של המכשפה גם נאמר שמלכה צעירה תירש את מקומה ושהמוות שלה יגיע מאח שלה. אז למה בכלל להתאמץ?
בהחלט נראה שיש השלמת גורל לא ממש הכרחית מצד סרסיי, במיוחד כשאנחנו זוכרים את התגובה הזועמת שלה אחרי המוות של הבן הקודם שלה

איציק 20 ביולי 2017

אתה מחפש היגיון? למה?
בגילה, חלק מהנבואה פרחה מזיכרונה, וחלק עדיין צריבה עמוק בתודעה.

Comments closed