אש, קרח ומה שבינהם – יומן משחקי הכס (ע' 7 פרק 6)

מצפון לחומה קורים דברים

התירוץ העיקרי של היוצרים לדחיה של העונה הזאת בחצי שנה היה שהחורף הגיע לווסטרוז והם היו חייבים לחכות שיהיה חורף אמיתי באתרי הצילום על מנת לייצר סצנות חורף כמו שצריך. עד הפרק הזה אפשר היה לחשוב שהם מבלבלים לנו בשכל ובסך הכל רצו לייצר הייפ מטורף (ייאמר לזכותם – הצליחו) אבל עכשיו כבר אי אפשר להתלונן. בפרק שצולם רובו ככולו בצפון קיבלנו בדיוק את מה שהבטיחו לנו – סצינות שהחורף הוא הכוכב הראשי שלהן. אפשר לחשוב הרבה דברים על הפרק הזה, חיוביים ושליליים (נגיע לזה) אבל אני חושב שלפחות מבחינת תפאורה והפקה קשה להתלונן.

אני חושב שהפרק הזה גם מייצג את המעבר שעשתה הסדרה בין העונות הראשונות לאלו האחרונות. אם בעונות הראשונות כמעט כל השיאים היו מינוריים, אישיים, כאלו שבהם התנהלו מעט אנשים אחד מול השני – ההוצאה להורג של נד, חתונה אדומה, המוות של ג'ון סנו, חתונה סגולה, הרי השיאים של שתי העונות האחרונות והעונה הזאת בפרט, הם גרנדיוזיים. אפוסים גדולים מהחיים. הקרב בהארדום (שאמנם היה בעונה החמישית אבל לא מופיע בספרים), קרב הממזרים, פרק 4 של העונה הנוכחית וכמובן – הפרק האחרון ששילב בערך את כל מה שיש לסדרה הזאת להציע. דרקונים עם זומבים בקרב אחד אפי עד המוות.

שוב, גם פה זה בא הטוב עם הרע. הפקה ענקית שנראית מדהימה על המסך, כמעט סרט קולנוע לכל דבר ועניין, אבל גם לא מעט דברים ברמה האישית שאולי קצת הלכו לאיבוד. אלוהים נמצא בפרטים, כידוע ובמידה לא מעטה הכיוון שהסדרה הזאת בחרה קצת הזניח את הפרטים הקטנים. ניגע בכך בהמשך.

game_of_thrones_season_7_episode_6_sansa_arya

לפני שנגיע למה שקורה מצפון לחומה, כשם הפרק, בואו נתעסק שניה באחיות למשפחת סטארק. חייב להודות – אני לא אוהב את קו העלילה הזה. לא כי הוא לא נכון אלא כי הוא כל כך נגד הדרך שבה היינו רוצים שהעלילה תלך. במשך שש עונות אנחנו מחכים שהאחיות למשפחת סטארק יתאחדו ואז כשזה סוף סוף קורה, הדבר הראשון שהן עושות זה להתחיל לריב?

אבל האמת היא שזה גם מאוד נכון שזה יקרה. מכל קווי העלילה, דווקא זה הכי מתאים לסדרה המקורית. הוא מייצר את הדיסוננס הזה בין שני צדדים שאת שניהם אנחנו אוהבים. איך לעזאזל אפשר לבחור פה צד בין סאנסה לאריה, את שתיהן ראינו סובלות, גדלות, הופכות להיות כל מה שרצינו מהן? התשובה היא שזה היה חייב לקרות פשוט בגלל האופי שלהן. ראינו את זה הרי בא מקילומטרים. דיברתי לפני שני פרקים, במפגש הראשון בין שתיהן על כך שבעצם כל בני משפחת סטארק הם אנשים אחרים ממה שהם היו בתחילת הסדרה – אבל הפרק הזה מראה לנו עד כמה בני אדם סוחבים איתם את טראומות העבר שלהם. כולנו סכום של כל הטראומות שלנו, לטובה ולרעה.

מבחינתה של אריה, סאנסה היא עדיין הילדה המפונקת שרוצה לשחק במלכה ונסיך. מבחינתה של סאנסה, אריה היא ילדה קטנה שרוצה להיות אבירה ולא מבינה איך הדברים עובדים בעולם האמיתי. ושתיהן כל כך תקועות בדמות שלהן שהן לא מסוגלות שניה אחת להקשיב לשניה ולהבין איך בן אדם אחד מסכסך בינהם. אריה לא מסוגלת לשמוע את ההסברים של סאנסה ולנסות להבין מה עבר עליה בדרך ואותו דבר סאנסה לא עושה את המאמצים להבין שאריה היא כבר לא ילדה קטנה. אולי רק בסוף השיחה בינהן היא מבינה את זה באמת. בשלב הזה הפער בינהן כבר גדול מכדי לגשר עליו.

בהקשר של השינוי שדיברתי עליו, מעניין לראות איך אולי השינוי ששתיהן עברו לא כזה גדול כמו שחשבנו. כשאריה מאיימת על סאנסה עם הסכין, היא בעצם משחזרת את מה שכל הגברים בחיים של סאנסה עשו בעבר – השתמשו באלימות כלפיה. וכל פעם כזאת היא נכנעה – וגם הפעם היא נרתעת לאחור, מפוחדת. במידה רבה, אריה פה מאתגרת את סאנסה להפוך למשהו אחר. היא אפילו מספרת לה, בסצנה הראשונה איך היא הבינה שהחוקים לא נכונים ולא מתאימים לה ולכן היא לא הולכת לפיהם. סאנסה עדיין לא הבינה את זה. היא אמנם רוצה לשלוט בווינטרפל (אם כי חצויה לגבי זה) אבל עמוק בפנים היא עדיין סאנסה שגודלה להתחתן עם נסיך. אריה מאיצה בה להשתנות. לא להרתע מאיומי אלימות. להפוך למנהיגה אמיתית שמסוגלת להתמודד עם השגיאות של העבר ולהסביר אותן. העובדה שסאנסה חברה לליטלפינגר מוכיחה כנראה שהיא עוד לא מוכנה לעשות את הצעד הזה. היא לא מוכנה לעימות אמיתי ולכן היא מרחיקה את ליידי בריאן למעלה מלך (די ברור שהעורב שהגיע כביכול משם הוא מזויף) – היא לא מסוגלת להתמודד עם השגיאות שלה מהעבר ולכן היא בעצם מנסה לתחמן. בדיוק כמו שהיא היתה עושה פעם. כולנו בסוף נשארים אותו דבר בבסיס שלנו, כנראה.

Game of Thrones Season 7 Episode 6

ועכשיו למנה העיקרית.

חלק נכבד מהפרק עוסק בכלל בהכנה. מין משחק מקדים שבו החיילים הולכים בשלג ומתקדמים לכיוון ההלכים הלבנים. פעם אחת תוקף אותם דוב אבל רוב הזמן הם עושים מה שחיילים עושים – מדברים.

כל מי שקרא את הספרים יודע עד כמה מרטין אובססיבי (לטעמו של כותב שורות אלו – יותר מדי אובססיבי) לפרטים. הוא מסוגל למלא עמודים על עמודים בתיאורים של סעודות או הדגלים השונים של כל אחד מהבתים. אם מרטין היה כותב את הפרק הזה, החלק שבו הם מתקדמים בשלג לעבר ההלכים הלבנים היה לוקח מספר פרקים לפחות ובהם היינו רואים איך מתגבשת לה אחוות הלוחמים. אבל בעונה הזאת אצה לנו הדרך אז הכל מזורז קצת יותר, כמעט בפאסט-פורוורד. למרות זאת, מדובר סך הכל בחלק עשוי בצורה לא רעה וגם נעשה ניסיון לחבר בין הדמויות השונות (ההאונד ותורמונד דרך בריאן המכרה המשותפת או ג'ורה וג'ון דרך אביו של ג'ורה), גם אם הניסיון הזה הוא בעל תפרים קצת גסים מדי.

לא יודע מה איתכם, לי הפרק הזה מזכיר סרטי מלחמה (הסיכום הולך להיות רווי ברפרנסים, ראו הוזהרתם) כמו פול מאטל ג'אקט או "אחד משלנו" (אם אני זוכר נכון) הישראלי, שבהם החלק הראשון של הסרט עוסק בהכשרה של הלוחמים ואנחנו רואים איך מתגבשת לה היחידה הלוחמת ובחלק השני יש את קטע הלחימה עצמו שבה האחווה הזאת מממשת את עצמה, בדיוק כמו שקורה בשני החלקים של הפרק הזה. אני לא רוצה להתחיל להעלות סיפורי מורשת קרב מהצבא כרגע, אבל אני חושב שכל חייל קרבי מכיר את התחושה הזאת של המוכנות הזאת ללכת באש ובמים בשביל החברים שלך. לא המדינה ולא ערכים נאצלים ואפילו לא אלוהים (כמו שאנשי האחווה מנסים לספר) גורמים לך להיות מוכן לאבד את החיים שלך בקרב – אלו החברים שלך ליחידה. ואחוות לוחמים כזאת מורכבת בדיוק מהדברים שראינו בחלק הזה של הפרק. התבדחויות מטופשות שקשורות בעיקר לסקס, סיפורים על הבחורה שמחכה לך בבית (עם הוידוי המרגש של טורמונד שהוא רוצה שבריאן תעשה לו ילדים גדולים) וגם שיחות הרבה יותר עמוקות על החיים ועל למה אתה שם. ובסוף, כשטורמונד נתפס על ידי הזומבים, זאת אחוות הלוחמים שגורמת להאונד לסכן את החיים שלו ולנסות להציל אותו, בן אדם שהוא פגש אך לפני כמה ימים.

והרי מהו סיכון החיים שלך לטובת חבר ליחידה אם לא גבורה – משהו שהפרק הזה מתעסק בו לא מעט. מצד אחד, דאניריז מסבירה לטיריון שהיא בחרה בו כי הוא לא גיבור. הוא אמיץ, אבל לא גיבור. למה היא מתכוונת בדיוק? אולי לזה שהוא לא הולך אחריה לקרב בצורה עיוורת כמו אלו שהתאהבו בה, כמו שטיריון חושב, ואולי שכל הגיבורים האלו בעצם אוהבים הרבה יותר את ריח אבק השריפה (מטאפורית, מטאפורית) מאשר את המטרות שלה. ואולי גיבור, כמו שמספר תורוס לג'ורה כמה דקות לפני שנהרג על ידי דוב (האם זה קשור לכך שדובים הם הסמל של בית מורמונט?) זה פשוט הבן אדם הכי שיכור בקרב. ובסוף, עם כל ההתנגדות של דאניריז לגיבורים ואחר כך לאמירה של טיריון שהיא אימפולסיבית – היא הולכת ועושה בדיוק את זה. מהי גבורה? כנראה שלכל אחד היא משהו אחר.

dims

ועכשיו לחלק השני של הפרק – הקרב עצמו. גם פה זה הזכיר לי סרט שאני זוכר בתור ילד שנקרא, אם אני זוכר נכון, שבעת הנועזים או שבעת הסמוראים (יתכן שאחד הוא רימייק אמריקאי לשני) שבו נלחמים שבעה לוחמים נועזים מול המון אדיר של אנשים ואחד אחד הם נופלים עד שכולם נהרגים. במקרה הזה, לעומת זאת, כמעט אף אחד לא מת, למעט תורוס ממיר – וגם הוא לא מת בקרב עצמו. אם דיברנו קודם על החולשה של היוצרים לעומת מרטין בקטע של הפרטים הקטנים, הרי שפה נוספת חולשה חדשה – החשש שלהם מלהרוג דמויות אהובות. אלוהים עדי שאני רוצה שתורמונד יחייה ויוכל להקים משפחה בישראל עם ליידי בריאן (קצת פחות אכפת לי מההאונד או מג'ורה) אבל זה היה כמעט מתבקש בסיטואציה הזאת שהוא ימות. מתבקש אפילו שג'ון סנו יהיה היחיד שישרוד (הקטע שהם על האבן וכל הזומבים מטפסים מסביב הזכירה לי גם קצת את הסצינה האחרונה מ"משחקי הרעב", דרך אגב). אבל היוצרים כנראה פחדנים מדי. במקום זה, קיבלנו פעם בכמה דקות בחור שנשחט על ידי הזומבים כשאנחנו מנסים להבין בדיוק מי זה ואז מוציאים אנחת רווחה כשמגלים שזה "סתם" אחד הפראים. כן, עוד רפרנס לסרט מגיע, הפעם ל"סטאר טרק", שם בכל פרק יש מישהו שאין לנו מושג מיהו שיורד עם גיבורנו האמיצים לכוכב הלכת וכל תפקידו הוא להיות המת התורן.

עוד דבר שהיוצרים מאוד אוהבים לעשות בעונות האחרונות זה אלמנט ה"הצלה ברגע האחרון". במקרה של הפרק הזה זה קורה פעמיים. בפעם הראשונה כשדאניריז מגיחה עם הדרקונים כדי להציל את הלוחמים הנצורים ובפעם השניה כאשר דוד בנג'ן מופיע בשניה האחרונה בדיוק בזמן כדי להציל את ג'ון. אם את האחרון אני די שונא, הרי שהראשון היה מתבקש. קרב של אש וקרח מרהיב שהסתיים בניצחון פירוס של דאניריז. היא אמנם הצליחה לחלץ את האנשים שלה ולהשיג את ההוכחה שלה אבל גם איבדה דרקון (ועוד לא מבינה את גודל האובדן). בשלב הזה, הקשר שבין דאני לג'ון הוא כבר די בלתי ניתן להכחשה. עוד לפני המבטים המצועפים בינהם בספינה (מה שמזכיר לי את הקטע המופתי ב"clerks 2" שמדבר על ההוביטים הגייז שקופצים על המיטה. כן, עוד רפרנס) וג'ון שקורא לה דאני ואז "מלכתי" נראה די ברור שחאליסי שלנו נפלה במלכודת של ג'ון הקשוח שלנו. הרי היא לא עושה דברים בלי מחשבה, איך זה שפתאום היא קופצת ככה על הדרקון וממהרת להציל אותו אם לא בגלל שהיא פתאום מרגישה שהיא הולכת לאבד משהו שבאמת יקר לה?

אבל אני חושב שבין כל האהבה היוקדת הזאת (כן, אני יודע, היא דודה שלו. תתגברו על זה) מסתתר גם משהו אחר. מחויבות של שליט לנתינים שלו – משהו שלא קיים אצל שליטים אחרים במשחקי הכס. בהתגייסות של דאני להציל את ג'ון שיצא במשימה מסוכנת בשליחותה היא מוכיחה שהיא לא סתם מדברת על שבירת הגלגל המפורסמת אלא מבצעת. היא מחויבת לנתינים שלה ומוכנה לסכן את עצמה ואת הילדים שלה – כלומר, הדרקונים – בשבילם. וג'ון מבין את זה ומוכן להתחייב אליה ולכרוע ברך אחרי זה. הוא מצא את המלכה שלו. בל נשכח – הוא קיבל שיחת עידוד חשובה מטורמונד בדרך שסיפר לו על אלפי האנשים החופשיים שמתו בגלל הכבוד והגאווה של מאנס. אבל ג'ון היה צריך גם לראות במו עיניו שיש לו על מי לסמוך.

***

בטח גם אתם חשבתם ש:

– אז אולי בווסטרוז הומוסקסואליות היא לא דבר רצוי, אבל מסתבר שמצפון לחומה, טוב, מסתדרים עם מה שיש

– "מה הטעם לשרת אלוהים שאף אחד לא יודע מה הוא רוצה?", שאלה מעולה ג'ון סנו, אולי אתה כן יודע משהו

– "כל האלוהים שפגשתי היו חרא, למה שאל האש יהיה משהו אחר?" שואל ההאונד ומזכיר לי את הקטע האהוב עליי ממלכוד 22 (רפרנס אחרון להיום, מבטיח) שבו יוסריאן והמאהבת שלו נמצאים במיטה והוא מתחיל לקלל את אלוהים ואז היא מרביצה לו והוא שואל – למה את מרביצה לי, הרי גם את לא מאמינה באלוהים. זה נכון, היא עונה לו, אבל האלוהים שאני לא מאמינה בו הוא רחום וחנון והאלוהים שאתה לא מאמין בו הוא חרא.

– דיברתי על הפרטים הקטנים – אז באמת, ג'ון הורג את הוויט ווקר ונשאר רק זומבי אחד עומד, בדיוק מה שהם צריכים למטרות שלהם? יש לכם את זה ביותר צפוי?

– שמעו סיפור – חייל באחוות האש הציל שדון והשדון אומר לו יש לך שתי משאלות, עליי. החייל אומר – תביא לי נאד וויסקי שלא נגמר. השדון מביא לו. ההוא שותה ושותה והשדון אומר – מה המשאלה השניה שלך? אז זה אומר – תביא לי עוד אחד!

– האם גאנדרי המופלא שלנו הוא בעצם הרץ ממרתון (ואפילו אותו הם לא העזו להרוג)?

– ואיזה סמים האכילו את העורב הזה שהספיק להגיע לדרגונסטון כל כך מהר כדי שדאניריז תספיק לבוא להציל אותם?

– מר הלך לבן יקר, בטירונות הלכים לבנים לא לימדו אותך כלום על בחירת מטרות? הנה יש לך פה מטרה נייחת, עם מפקד בכיר בה (מה שנקרא אצלנו – טנק אנטנה) ואתה זורק את החנית שלך על המטרה הניידת הזוטרה?

– הפנתה את תשומת לבי הקוראת טל ווסר לעובדה שאחרי הקרב כשדאני מתרחקת על גב הדרקון וגם אחר כך על החומה אנחנו רואים רק דרקון אחד ולא שניים. יכול להיות שהחנית השניה של הוויט וולקר בעצם לא החטיאה את המטרה שלה?

– ההאונד זרק את השבוי הזומבי לסירה ונפרד לשלום, מה שאומר שהוא כנראה נוסע למעלה מלך בדרך סוף סוף למפגש המצופה עם אחיו?

– ועכשיו יש להם דרקון (אני נשבע שגם זה מזכיר לי רפרנס, רק לא מצליח להזכר מהו למזלכם)

יומן האליפות של מכבי (7) - הוצאת אוויר
הנאה שפויה (אחרי התיקו בב"ש)

141 Comments

no propaganda 21 באוגוסט 2017

סטאניס אמנם כבר מת אבל גם הוא דאג לאנשים שלו, אז דאנריס היא לא היחידה בעניין. הייתי אומר שסרסיי היא דווקא היוצאת דופן בעניין הזה בווסטרוז.

בניגוד אליך, אני דווקא מאוד נהנה מהבעיות בוינטרפל ומקווה שליטלפינגר יצליח להשתלט על העניינים.

מה שקרה לג'ון אחרי הוא נשאר לבד, פשוט מגוחך. לא ברור לי למה היה צריך את זה, עדיף כבר שהיה פשוט עוזב עם כולם על הדרקון.

לדעתי רק שני דרקונים הגיעו לקרב ולכן רק אחד עזב. הדרקון בצד של ההלכים הלבנים זו התפתחות חיובית לסדרה.

דן דן 21 באוגוסט 2017

כל השלושה הגיעו לקרב ראו את זה גם שהם עזבו את דרגונסטון, וגם במהלך הקרב.., וראו לשניה את שניהם מרחפים מעל החומה, זה 1:2 בדרקונים לחיים (בנתיים)

אריאל גרייזס 21 באוגוסט 2017

סטאניס שרף את הבת שלו והלך לקרב שהוא ידע שיפסיד בו. גם ג'ופרי או רוברט לא בדיוק היו מלכים מתחשבים

no propaganda 21 באוגוסט 2017

סטאניס בה לחומה כדי להלחם בפראיים כי הוא דאג לאנשים. המעשים האחרים שלו לא קשורים לדאגה לאנשים אלא יותר למשיחיות.

אביאל 21 באוגוסט 2017

היו חייבים לעשות משהו עם בנג׳ן, אקדח במערכה הראשונה וכו׳, רק לא הבנתי למה הוא לא עלה על הסוס.

Ollie Williams 23 באוגוסט 2017

לכאורה כדי שלסוס יהיה פחות משקל וירוץ יותר מהר

ניתאי 21 באוגוסט 2017

הימור שלי (איפה שמים את הכסף?): אריאל לא מפרש נכון את הדו שיח בין בנות סטארק. יש שם משהו מעבר לתחושתי, וסאנסה הולכת להרוג את ליטלפינגר בפגיון בפרק הבא. בין אם זה כדי "להוכיח" לאריה ובין אם זה כי עשו איזה הסכם.

אייל 22 באוגוסט 2017

כן, האפשרות שאחת מהאחיות תעשה משהו ממש רע לשנייה היתה אולי יכולה להיות סבירה באחת העונות המוקדמות, אבל לא בשלב הנוכחי שבו הסידרה הפכה להיות קונבנציונלית לגמרי מבחינת ה"הגנה" העלילתית על הדמויות הראשיות. הרבה יותר סביר שהעצמת המתח ביניהן מכינה מפנה "מפתיע" שבו יחוסל דווקא ליטלפינגר על ידי מישהי מהן.

רובי פאולר 22 באוגוסט 2017

משווה את ההימור המצוין שלך ומעלה עוד
למה הראו את הדיאלוג על החלפת הפנים – סאנסה תהרוג את ליטלפינגר, וכולם יחשבו שזאת אריה שלקחה את הפנים שלה – אבל לא! זאת תהיה סאנסה שהתגברה על כל מה שדובר פה (ולכן הראו גם את חלקו של ליטלפינגר בכפיית המכתב עליה בזמנו)

אזי 21 באוגוסט 2017

ברוך שובך!
סיכום נהדר.

בהרבה מהפרקים הגדולים העונה, שמעתי הרבה אנשים פחות מלהבים. ואז הבנתי שלמשחקי הכס יש את הפריבילגיה להיות מהסדרות והסרטים שמענות את הצופה תקופה ארוכה במלכת הכניסה לפרטים והכרת הדמויות לעומת כזה, שכל שיא הכי קטן נראה הרה גורל. וזה נהדר!

אני לעומתך מאוד אוהב את הקו של אריה וסנסה.
הן שתי אחיות שמאוד לא הסתדרו אחת עם השנייה ואין שום סיבה שהיריבות הזאת תיפסק. ראו את זה מהחיבוק הראשון שלהן.
עוד נקודה נהדרת פה היא אריה, שלמרות ההכשרה הארוכה והקשה שלה ולמרות העובדה שראינו שהיא לוחמת מדהימה ואכזרית לפעמים, היא עדיין ילדה.
ראינו את זה כשהיא היתה בטוחה מדי בעצמה כשאצבעון עשה לה תרגיל וגם כשהיא האשימה את סנסה בזה שלא מנעה את הרצח של נד, כשהיא לא מנעה אותו בדיוק במידה שווה.

מסכים בעניין הדרקון השלישי, לאן הוא נעלם??
עוד נקודה היא שכדי להפוך לוויט ווקר, הקורבן צריך להיות חי. אם הוא מת, הוא הופך לחייל מת.
אנחנו מבינים שויסאריון שרד את הפיצוץ המפואר שלו באוויר? (שלחלוטין נראה כמו פיצוץ של מטוס נוסעים מודרנים כולל שפיכת הדלק)

מאוד מעניין אותי לאן ילך הפרק הבא.
מצד אחד, כבר אמרנו שאחרי אפוס יש אנטי קליימקס
מצד שני, פרק סיום של שעה וחצי, לא יכול להיות אנטי לכלום
מצד שלישי, אנחנו יודעים שיש הפסקת אש כלשהי בין דינאריז וסרסי ולא סביר שדאני תתקוף מהר כל כך שוב בצפון
מעניין!

בנקודות
-חבל שזה היה הסוף של בנג'ן, ציפיתי ממנו ליותר
-ג'ון ודאני צריכים נשק נגד דרקונים (לא בטוח שהם יודעים את זה כבר, אבל אני מניח שג'ון יבין את זה), כל נשק כזה הוא גם נשק נגד הדרקונים שלה
-סם יציל את המצב. בטוח שסם יציל את המצב (או יגלה שפעם היה לווקרס דרקון ואיך לנצח אותו)

אזי 21 באוגוסט 2017

עוד שתי נקודות על צבא המתים
-הכוח של הצבא הוא רק בגודל שלו, ראינו שכבודדים הם לוחמים גרועים, טיפשים וחלשים
-לא זוכר מי אמר את זה, אבל נקודה חשובה היא שאם הורגים את מלך הלילה, הורגים את כולם! (איך הם יודעים מי המלך ושהוא הראשון? יצא עורב בנושא?)

אריאל גרייזס 21 באוגוסט 2017

אוי, רציתי לכתוב את זה – הפרק הזה סימן את הדרך שבה הקרב בצפון בסוף ייגמר – מוות למלך הלילה

Ljos 21 באוגוסט 2017

הכוח של צבא המתים הוא גם בזה שהם, אתה יודע, מתים. הם ימשיכו להילחם גם עם פציעות, איבוד איברים וחרב בבטן.

היה רגע במהלך הקרב שקיוויתי שג'ון יישאר מאחורה, יהרוג אבל איכשהו יחליף את מלך הלילה.

אייל 21 באוגוסט 2017

הנקודה היא שאותו קטע בו ג'ון הורג את הוויט ווקר וכל הזומבים "מתים" מייד חוץ מאחד רומז באופן די ברור לכך שאם הורגים אחד מהווקרס זה מוביל לחיסול כל הזומבים שהקים לתחייה – כך שחיסול מלך הלילה, שאחראי ליצירתם של כל הווקרס, יוביל לסופו של צבא המתים כולו.

אביאל 21 באוגוסט 2017

אני מניח שככה יחסלו את הדרקון לבסוף, גם לא סתם הראו את המלך מגיע להעיר אותו.

רובי פאולר 22 באוגוסט 2017

כמו ב״חיי שרה״!!!!

matipool 22 באוגוסט 2017

אזי – מי שעלה על דפ"א 2 להצלת הח'ברה (דפ"א 1 היא דאני והדרקונים כמובן) הוא לורד בריק.
לא רואה סוף אחר לסאגה מלבד קרב אישי של ג'ון מול מלך הלילה. כבר כמה פעמים היו קלוז אפים על מבטים שלהם אחד מול השני.

ואדים 22 באוגוסט 2017

למלך יש כתר בילד אין בראש. קל לזהות

אזי 21 באוגוסט 2017

אה! כן!
מה עם בראן?
הוא יודע שהוא יודע הכל?
הוא מוכן לתת כבר מידע מועיל למישהו ולא לברבר דברים שכולם כבר יודעים?
זה מה שאני לא אוהב בקו עלילה של מסע בזמן או יודע כל או איך שלא תקראו לזה. או שאתה יודע הכל ובוא נגמור את הסדרה כבר בפרק הבא ונוותר על העונה הבאה, או שאתה לא מגלה הכל כדי למשוך עוד עונה ואז למה לעזאזל צריך עורב עם 3 עיניים???

Ljos 21 באוגוסט 2017

בראן בחור טוב. לא מספיילר. גם כשפרק יוצא שבוע לפני.

אורן השני 21 באוגוסט 2017

חחחחחחחח

yaron 21 באוגוסט 2017

:-) :-) :-)

אורן השני 21 באוגוסט 2017

פרק הסיום יהיה 121 דקות.

עומרי (ירוק) 21 באוגוסט 2017

די, באמת? וואו.
איזה כיף!

אורן השני 21 באוגוסט 2017

סליחה, הגזמתי בטירוף (זכרתי לא נכון והתעצלתי לבדוק שוב). 81 דקות, שזה גם שיא חדש

מריוס דרייר 21 באוגוסט 2017

תודה! איזה כיף לקרוא!
ג׳ון סנו הוא ללא ספק הטקטיקן הגרוע בווסטורוז. כבר קרב שני ברציפות שהוא מוצא את עצמו מוגף ומוקף ע“י האויבים שלו ומקבל הצלה ברגע האחרון.

העונה הזאת היא קליימקס רודף קליימקס, כל קשר בין בניית ושזירת הסיפור המופלאה שאפיינה את העונות הראשונות היא הציטוטים שהיא מספקת מעצמה…

די מאכזב, אבל פאק יש לווקרז דרקון.

דרך אגב, היה מאוד המתים המהלכים הפרק הזה, גם הסצינה בה תורמונד כמעט קיפח חייו וגם הקטע בו הרגו מישהו שהתברר להיות סתם פראי.

אורן השני 21 באוגוסט 2017

בגלל שג'ון מצביא חלש צריך את ג'יימי לנהל את הקרב הסופי

עובר אורח 22 באוגוסט 2017

+1 על המתים המהלכים.
לגבי ג'ון, זה דווקא משהו שאני אוהב בדמות שלו. הוא לא חכם גדול. לא אסטרטג ולא טקטיקן, אבל יש לו אישיות של מנהיג, שבגללה אנשים הולכים אחריו. הוא מוכן לעשות גם דברים מרחיקי לכת, והכי חשוב – הוא יודע להבדיל בין עיקר וטפל. מה שמאפשר לו לאחד אנשים יריבים ביחד למסע לצפון כי "כולנו בצד של החיים"

MOBY 21 באוגוסט 2017

אני לא נהנתי כלכך מהפרק הזה, הסדרה לטעמי מדרדרת למקומות הצפוי, נגמר אפקט הואו לא ראיתי מאיפה זה בא. אולי בפרק הבא.
בעל מקרה לסרסי יש נשק אנטי דרקונים ופלדה ואלרינית משהו כזה שאפשר להפוך לחצים והוא מנפץ הלכים . ואז גם הדרקון וגם המלך בסכנה. הרי אריה התאמנה בחץ וקשת…. אפילו בראן יודע לירות בחצים מעל גבי סוס.
בכל מקרה איך בדיוק נכנסו המהלכים למים? הרי גם פה וגם בהרדום מה שהציל את בעלי הדופק היה המים. ופתאום יחידת הילת"ם המהלכת קיבלה קריאה והוקפצה להגיע לצפון.

אורן השני 21 באוגוסט 2017

חשבתי על זה גם, כנראה שהמים לא עושים להם כלום רק שהם לא יודעים לשחות.

MOBY 22 באוגוסט 2017

אורן – נגיד שלשחות הם לא יודעים, אבל לצלול, לחבר שרשרות ברזל כבדות, ולהעלות את הצוללת (בליחה וסיריוס) בלי לגרום לחלקי בשר להתפזר לכל הכיוונים הם יודעים , זה קצת בעייתי.
זה שהם הקיפו את החבורה כשהמים מגינים עליהם (שוב אם לצלול הם יודעים אז לא היתה להם בעיה לצלול ולהגיע לסלע…..) נותן לך את המחשבה שהם יודעים ללכת ולהרוג (וגם את זה הם עושים לא משהו כי הם הורגים רק סבלים ולא לוחמים, השביעיה הסודית נפגעה מדוב) לא אוהבים מים.
אילן – הקרב בהרדום מסמן אחרת, המלך די הופתע כשג'ון הרג את אחד ההלכים ,מפתיע ששם לא התמוטטו אף מת מהלך, הוא לא רצה לאפשר לג'ון לברוח, חוץ מזה, למה שידע שיש דרקונים? הם קטנו עם השנים ונעלמו על פי הסדרה, למה שבצפון שמעבר לחומה ידעו בוודאות אחרת?

אורן השני 22 באוגוסט 2017

את הצלילה אני כבר לא יודע להסביר, אלא אם הדרקון צף איכשהו.

מריוס דרייר 21 באוגוסט 2017

בכלל אני סקרן למה מניע את המתים, נניח הדוב, סתם משוטט לו להנאתו עד שהוא פוגש יצור חי ואז מה, הורג אותו מסיבה כלשהי או שהוא שם עם סיבה מסויימת.

הראו שלכאורה יש למתים תודעה מסויימת ותחושות, כשההאונד בעט במת הכפות כל המתים הרגישו..

אילן 22 באוגוסט 2017

לגבי המתים – לא מוזכר באף מקום שהם לא יכולים להיכנס למים. למעשה – אני סבור שהם יכולים להיכנס, לשחות ולצלול בדיוק כמו בני אדם רגילים. הסיבה היחידה שהם לא נכנסו למים וכיתרו את כוחותיו של ג'ון במקום להרוג אותו היא התכנית של מלך הלילה. אם מלך הלילה היה הורג את ג'ון, הוא לא היה משיג הרבה כמו למשל אם הוא היה משיג דרקון. הוא ידע שדנריס הולכת להגיע עם הדרקונים. הוא כיתר את ג'ון, המתין בסבלנות כאשר הרמחים להפלת הדרקונים בהיכון והשיג בדיוק את מה שהוא רצה. עכשיו יש לו נשק להשמדה המונית והוא יכול להיכנס לווסטרוס ולעשות שם טרור.

אורן השני 22 באוגוסט 2017

רק שבהארדהום זה מנע מהם להתקרב לג'ון וחבריו שברחו דרך הים

מריוס דרייר 22 באוגוסט 2017

אז למה ברגע שהמים קפאו הם התחילו לתקוף שוב?

MOBY 22 באוגוסט 2017

כי המים קפאו!

D! כאן ועכשיו 21 באוגוסט 2017

אני אהבתי את כל החלק הראשון ולא נהנתי בשני. הכי פחות מכל פרקי העונה הזו

צפוי, נדוש ולא ממש מעניין. באסה.

אורי 21 באוגוסט 2017

אחלה פוסט כרגיל – תודה!
לדעתי אחד מהפרקים החלשים\בעייתים שהיו בסדרה (אם לא הבעייתי ביותר). לא הייטר – וגם אהבתי את כל הפרקים העונה עד הנוכחי אבל ההרגשה היא שהתסריטאים פשוט הלכו לישון בפרק הזה.

לא מחפש היגיון בסדרות עם דרקונים וזומבים אבל עם כל הכבוד –
אם וויט ווקר מסוגל לזרוק ולפגוע בדרקון מקילומטר – למה הם צריכים לחכות שהאגם יקפא מחדש כדי לתקוף מחדש? זה פשוט עצלות בכתיבה.
וכמובן רצף ההצלות "ההזוי" שמרטין בחיים לא היה עושה לנו (לצערי\שמחתי) : דרקונים – גו'ן יוצא מאגם קפוא – בנג'ן.

הההרגשה שלי משחקי הכס קצת מאבדת מהקסם שלה – אני נהנתי מאוד מהתחושה שהכל יכול לקרות, היום לצערי זאת ממש לא האווירה (ואשמח להתבדות).

ודבר אחרון –
למה גו'ן, למה!?! לקרוע ברך!?!?!

D! כאן ועכשיו 21 באוגוסט 2017

לדעתי בעונה שעברה הוא גם הקפיא שטחים.

קירקגור 21 באוגוסט 2017

נחכה לצילומי אם.אר.איי להבין את חומרת הפציעה

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

חיחיח
בבלוג ספורט זה מתאים

אורי 22 באוגוסט 2017

לכרוע* סורי

אביאל 21 באוגוסט 2017

הרפרנס של הדרקון בידיים של הוויט ווקרס הוא (חבר שלח בקבוצת הווסטאפ) למעבר של פיגו מברצלונה לריאל, נראה לי גם שעכשיו יש להם את הכלי להפיל את החומה ומעניין יהיה לראות אם הדרקון יוכל להפיק אש (אני מניח שכן).

היה קורע לב לראות את הדרקון נופל, אתה מחכה להם כל העונות ופתאום אחד מת.

מריוס דרייר 21 באוגוסט 2017

בספרים מתוארים הדרקונים שהיו בידי מלך הלילה כדקוני קרח, שנושפים אוויר קפוא שמקפיא מיידית כל מה שבא במגע..

טרנטה 22 באוגוסט 2017

יקפיאו את הים וילכו מסביב

אביאל 22 באוגוסט 2017

מריוס – באיזה מהספרים ? לא זכור לי משהו כזה.

מריוס דרייר 22 באוגוסט 2017

“Of all the queer and fabulous denizens of the Shivering Sea, however, the greatest are the ice dragons. These colossal beasts, many times larger than the dragons of Valyria, are said to be made of living ice, with eyes of pale blue crystal and vast translucent wings through which the moon and stars can be glimpsed as they wheel across the sky. Whereas common dragons (if any dragon can truly be said to be common) breathe flame, ice dragons supposedly breathe cold, a chill so terrible that it can freeze a man solid in half a heartbeat.
Sailors from half a hundred nations have glimpsed these great beasts over the centuries, so mayhaps there is some truth behind the tales. Archmaester Margate has suggested that many legends of the north — freezing mists, ice ships, Cannibal Bay, and the like — can be explained as distorted reports of ice-dragon activity. Though an amusing notion, and not without a certain elegance, this remains the purest conjecture. As ice dragons supposedly melt when slain, no actual proof of their existence has
ever been found.“

— A World Of Ice And Fire

מריוס דרייר 22 באוגוסט 2017

מקבל את זה שזה לא אחד לאחד דרקון שקם לתחייה.. אולי:)

אביאל 22 באוגוסט 2017

תודה, מעניין.

אנונימוס 21 באוגוסט 2017

גם אני התבאסתי על המופרכות של יותר מדי דברים בפרק. השקעתם כ"כ בדרקונים, אי אפשר למצוא תסריטאים פחות עצלנים?

אלון3131 21 באוגוסט 2017

אני באמת לא מהמבקרים של הסדרה גם ברגעים הפחות חזקין שלה כי היא תמיד כיפית(שמישהו ישחרר את פישלר מעול הסיקור, הוא ממש סובל מהסדרה שלא יעשה לנו טובה). אבל היה שם כמה קטעים מטומטמים בצורה חריגה. תוך כדי הפרק חשבתי כמה יותר מגניב היה אם בראן היה שולח חיזיון לדנריז כדי שתבוא במקום עורב ווטסאפ מופרך.

לגבי אריה וסנסה גם הכל טוב ויפה ויש בינהן ניגודיות והכל. אבל באמת ? ליטלפינגר? הרי כל מה שצריך זה שיחה נורמלית בין 2 אנשים כדי להבין שהוא המאנייק פה. לא הגיוני שאריה חזרה עד ויטנרפל רק כדי לוותר על המשפחה שלה מחדש. מעבר לעובדה שזה סתם משיכת זמן כי אף אחד לא קונה את זה שאריה תהרוג את סנסה או להפך.

גל א 21 באוגוסט 2017

"שבעת הסמוראים" הוא סיפור יפני מסורתי(המאה ה15-16 בערך) על סמוראים שנשכרים לעזור לכפר שסובל מהתקפות שודדים, "שבעת המופלאים" הוא הרימייק המערבוני של הוליווד לסיפור. ותופעת ה"ניצבים חסרי שם מתים בסיטונות אבל אם יש לך שם ואתה משמעותי לעלילה אתה מוגן גם עם תטבע באגם קפוא באמצע צבא האויב" זכתה לביקורת בספר "חולצות אדומות". או בקיצור, הסדרה השתחררה רשמית בפרק הזה מהמשא המעיק של הצורך לעשות משהו מעניין ומסתפקת בלהיות עוד סדרת פנטזיה נוסחתית.

רטקסס 21 באוגוסט 2017

פשוט גרוע, אין מילה אחרת. סוגיית הזמנים באמת מזלזלת. גנדרי רץ. מתעלף ליד דאבוס. מספיק להתעורר, לשלוח עורב, להגיע לדינאריז, היא מספיקה לרחף כמעט את כל ווסטרוז.. נו באמת.
נדמה לי שהבעיות התחילו לצוץ כשהדמוית המבוגרות, ובהתאם, גם השחקנים הטובים, הלכו והתמעטו. נשארנו בסוף עם אמיליה קלארק והגבות שלה וקצת סרסיי וטיריון להציל את הכל.

געגועי לואריז ולבייליש במועצה הקטנה. זאת הייתה סדרה סדרה…

מריוס דרייר 21 באוגוסט 2017

כל מילה..

אהד 21 באוגוסט 2017

לגמרי.. הפרק הכי חלש בסדרה

NoOne 21 באוגוסט 2017

המכתב שסנסה קיבלה הוא אמיתי , אני חושב שהיא קיבלה אותו מג'ון או דני(או אולי אפילו טיריון) , ולא מסרסי.
זה מכתב שמזמין אותה לועידת הפסגה שתתקיים שבוע הבא בקינגס לנדינג בדרגון פיט(כמו שראינו בקדימון)
כל הבסיס של מה שהם עושים הוא שאפשר לסמוך על סרסי שגם אם הוכחות תקשיב להם ותצרף את הכוחות שלה להילחם בוויט וולקרס.
איזה מין רעיון טיפשי , נותנים לסרסי לבחור בין מלחמה נגד דרקונים ומוות , וויתור על הכתר באופן שליו או מלחמה נגד הוויט וולקרס שאם היא תפסיד זה גם מוות , מכל האופציות האלה סרסי תעדיף למות בידי הוויט וולקרס.
אז גם אם סרסי תקשיב להם והם יעשו הסכם אין לי ספק שהיא תבגוד בהם , היא בעצמה אמרה בפרק שעבר שהפסקת אש רגעית זה לטובתה כרגע כי היא לא יכולה לנצח את הצבא של דני בתוספת הדרקונים

אריאל 21 באוגוסט 2017

אחלה פוסט אבל חרא פרק. החתונה האדומה, הודור, רמזי תיאון והכלבים, ג'ופרי והחתונה הסגולה, ואריז והאסיר אלו היו שיאים וקוי עלילה שנגעו גם במוח וגם בלב והשאירו אותך ללא מילים. בפרקים האחרונים זו לא משחקי הכס זה סרט הוליוודי ידוע מראש עם הפקה מעולה לא יותר מזה.

נמרוד 21 באוגוסט 2017

והקטע המופרך ביותר בפרק היה השרשראות הענקיות שאיתן משכו את הדרקון: מאיפה יש לצבא של מתים מעבר לחומה (פרי פולק, חבר'ה שאמורים להילחם עם אבנים, עצמות וזכוכית געש) שרשראות מתכת ענקיות, ולמה שיסחבו אותן למלחמה?
ומי המת האמיץ שצלל לאגם הקפוא וקשר את השרשראות לדרקון?

Wazza 21 באוגוסט 2017

לא כי דרקון זה הגיוני…

אורן השני 21 באוגוסט 2017

אין בעיה שיהיה הגיון פנימי לעולם הזה, יש בעיה שהסדרה שוברת אותו הרבה לאחרונה

yaron 21 באוגוסט 2017

מסכים, זה נראה לא הגיוני וצרם.
הייתי מעדיף שמלך המתים יצלול וידליק אותו מתחת למים.
ואז יצאו מהמים כשהוא רכוב עליו :-)
חבל שלא קראו לי להקרנות מוקדמות… חחח

אמיתי 21 באוגוסט 2017

באמת שהסיכומים שלך מוציאים ממך כתיבה נהדרת להבדיל מהכתיבה על כדורגל..(-:
לא ככ אהבתי את הפרק..צפוי קצת ומאולץ.
מחשבה אחת על ההבדל בין סדרות לספרים- בסדרות עושים הקרנות לקהל מדגמי ובונים עלילות לפי זה.
סופר יושב לבד ומחליט הכל ללא שיקולי רייטינג..
השאלה שהעונה הזאת משאירה אותי איתה (למרות שעוד לא הסתיימה) היא האם הקרב הגדול יהיה נגד
המתים או בין סרסיי ובין דאני?

חיים שרגא 21 באוגוסט 2017

דרקונים וגמד – ולא רק שלא היה סקס, אלא שכל הפרק הביצים של ג'ון סנו הכחילו ובסוף דיינריס רק החזיקה לו את היד. המלכה הזו לא באמת מפרגנת לנתינים שלה.

יואב דובינסקי 21 באוגוסט 2017

פרק טוב, היה גמד, היו דרקונים, אבל כרגיל לא היה סקס. כמו כן, בעונה הזאת כל הווסטרוז הזאת בגולה כפר קטן. רבע שעה וחוצים אותה מצד לצד על דרקונים, סוסים או ברגל (אם אתה דותרקי).

יואב דובינסקי 22 באוגוסט 2017

*בגודל

Wazza 21 באוגוסט 2017

רפרנס משלי למוות של הדרקון – הטביעה של הסוס בסיפור שאינו נגמר

תומר חרוב 21 באוגוסט 2017

מסכים עם הרוב, פרק מאוד חלש.
ועוד משהו שחשבתי עליו: אם חצי עונה ג'ון כרה זכוכית דרקונים בדראגונסטון, למה הוא לא לקח איתו קצת? נכון שיש לו פלדה ולריאנית אבל אולי תחלק קצת לחברים שיוכלו להציל את עצמם מדובים לבנים?

אריאל גרייזס 21 באוגוסט 2017

זה היה נראה שג'ורה נלחם עם סוג של סכינים מזכוכית דרקון

תומר חרוב 21 באוגוסט 2017

אז למה לא אמרו משהו? ולמה לא לשים קצת זכוכית בפטיש הכה מדובר שעובר מיד ליד?

מריוס דרייר 21 באוגוסט 2017

הדרגון גלאס הורג את הווקרז, לא נראה לי שאת המתים.. אני חושב…

אורן השני 21 באוגוסט 2017

אכן, רק שזה כן היה עוזר נגד הדוב והם גם לא יכלו לדעת כמה מהלכים לבנים הם יפגשו (נגד הזומבים זה לא משנה)

יוגב 22 באוגוסט 2017

ג'ורה הורג את הדוב עם סכין דרגונגלאס

אורן השני 21 באוגוסט 2017

בעצם יותר הגיוני שהדוב היה מהסוג ב"זומבי" מאשר הומר בחייו

yaron 22 באוגוסט 2017

הדרקון לא אמור גם להיות זומבי?

אורן השני 22 באוגוסט 2017

כן, נראה שהוא נהרג לפני שהוציאו אותו. לא יודעים בוודאות (גם לא ברור אם אצל חיות יש רק זומבים או גם מהלכים לבנים)

yaron 21 באוגוסט 2017

פספסתי את התגובה שלך וכתבתי את אותו דבר. זה ביאס לי קצת את הפרק וגרוע מכך, יכל להיות קרב יותר טוב אם היו מביאים קצת.
יכול להיות ששומרים לסיבוב הבא…

ארז (דא יונג) 22 באוגוסט 2017

Just to clarify: We're talking about 2 different kinds of creatures – the White Walkers, created by the Children of the Forest (using dragonglass, like we saw last season ) and wights – who are humans and animals raised from the dead by the White Walkers.

Dragonglass kills White Walkers (I think only dragonglass or Valyrian steel do), but , it doesn't have any special effect on wights. When you fight with a wight you just need to kill it again, break it to pieces or burn it – any weapon would do for that (and that's why a sword/club or Benjen's lamp or whatever that was are more effective than dragonglass).

matipool 22 באוגוסט 2017

ארז – תודה על ההסבר. עכשיו הכל בהיר ונהיר.

yaron 22 באוגוסט 2017

אם אני מבין נכון (וזה ממש לא בטוח), עיניים כחולות = הלך לבן ?
אם כן זה לא מסתדר עם העלילה, הדרקון צריך להפוך לדרקון זומבי, לא?

ארז (דא יונג) 22 באוגוסט 2017

כל מי שמצטרף לצבא המתים מקבל מיד עיניים כחולות. כמו השחקנית הדנית ששיחקה את הווילדלינג בהארדהום

http://static2.businessinsider.com/image/5724bde6dd0895be568b4665-1693-950/karsi%20wight%20hardhome%20game%20of%20thrones.png

ארז (דא יונג) 22 באוגוסט 2017

*בהנחה שעדיין נשארו להם עיניים

רן 21 באוגוסט 2017

נקודה קטנה, הדוב זה שוב רפרנס לעונות קודמות שטורמן מספר שהוא ז@$ן דובה אני חושב שהוא קרה לה אלה

yaron 21 באוגוסט 2017

לגבי הפרטים הקטנים,
לא יכלו להביא איזה dragon glass ולבדוק שזה עובד?

יאיר אלון 21 באוגוסט 2017

לא מרבה להגיב למרות שאני קורא די בקביעות
לדעתי היה פרק יוצא מהכלל, לצד הפרקים הכי מסעירים בסדרה אבל הוא הרגיש יותר כמו סרט מלחמה מוצלח מאשר חלק ממשחקי הכס
מעבר לזה שהעלילה מתקדמת מהר מדי ביחס למה שקרה בעבר והכל קורה נורא בגדול
הסדרה קצת איבדה מאחד האלמנטים הכי חשובים שלה וזה חוסר הוודאות לגבי הגיבורים

לא קראתי את הספרים ועד לפני עונה או שתיים לא נחשפתי יותר מדי לבלוגים בעקבות הסדרה ולא היה לי מושג מי מהדמויות הולך להיות שחקן ראשי ומי עכשיו תופס המון זמן מסך ותכף הוא נעלם, ולא כמו סדרות אחרות שתלויות בדמויות הראשיות הסדרה הזאת תמשיך להיות טובה בדיוק אותו דבר גם בלי אותה דמות.
כל אחד היה יכול למות, עכשיו זה מרגיש שהדמויות החשובות באמת כבר לא מתות גם שכל הסיכויים נגדן.

עניין נוסף הוא שבהתחלה נורא קשה לתפוס כ"כ הרבה קווי עלילה ודמויות אבל אחרי שאתה קולט פחות או יותר מי נגד מי זה ממש מרגיש לך עולם שלם שמתקיים במציאות משלו, גם חלק מהגאונות של הסדרה/ספרים.
עם ההתקדמות (באופן הכרחי חייבים להודות, חיכינו שזה יקרה ואי אפשר שיסתיים אחרת) העולמות מצטלבים ומתקרבים עוד ועוד. חיכינו לזה עונות שלמות, מפגש בכלל בין ג'ון לדנאריז היה נראה כמו דמיון פרוע, וכשזה מגיע גם זה מאוד שונה ממה שהתרגלנו מהסדרה.

יופי יופי של פרק ואחלה של סיכום. אזי עשה עבודה נהדרת כמחליף אגב.

ואדים 21 באוגוסט 2017

את הדרקון השלישי רואים בורח רגע אחרי שאח שלו חוטף כידון.

"now I have a machine gun. Ho Ho Oh"
מתוך מת לחיות 1 זה מה שהזכיר לי "עכשיו יש לנו דרקון" של גרייזס

נתנאל 21 באוגוסט 2017

בול

אריאל גרייזס 22 באוגוסט 2017

נכון!! תודה רבה, כבר יומיים אני מנסה להיזכר

matipool 22 באוגוסט 2017

טוב!
איזה סרט זה היה! מס' 1 בדירוג סרטי המילואים.

אשר 23 באוגוסט 2017

now I know kong fu
של ניו במטריקס

ניק 21 באוגוסט 2017

חייב להתוודא שראיתי את הפרק המודלף עוד בשישי שעבר…
אני ממש לא אהבתי את הבימוי בפרק הזה – לטעמי הבדל טהומי בין הקרב בפרק 4 לקרבות פה.
שם לא יכולתי לנשום מרוב מתח ופה זה היה כזה נו כמה צפוי… מאוד אהבתי את הקטע עם הדרקון הנופל אבל.
לגבי דברים לא הגיוניים, מעבר למה שרשמו – לא הבנתי מה גרם לדינארז לטוס ולעזור לג'ון? הרי הוא אמר לה שיש מהלכים ושהוא הולך להביא לה הוכחה – אם היא לא הצטרפה כי לא האמינה לו, אז למה עורב שמגיע מגון כן יגרום לה להאמין?
ואם היא לא הצטרפה כי חשבה שהוא יסתדר לבד, אז זה בכלל חסר הגיון.
ועוד דבר – הקרח – הוא נסדק מזה שעמדו עליו 7 אנשים אחרי שלא התקרבו אליו לפחות כמה ימים. אותו קרח, רק כזה שהיו לו רק כמה שעות לקפוא ודורכים עליו אלפי מהלכים כן מחזיק מעמד??

תומר חרוב 21 באוגוסט 2017

הם לא שוקלים הרבה, פחות מעור ועצמות.

yaron 22 באוגוסט 2017

עצמות דווקא יש :-)

קירקגור 21 באוגוסט 2017

אפילו שזה זומבים/ציצים/דרקונים קצת מבאס כל הקטע של גנדרי אצן אולימפי לא הולך לאיבוד בסופה במקום בו הוא אף פעם לא היה/ שולחים עורב במהירות של סיב תת-ימי / לחאליסי יש את המיקום של ג'ון כי הוא שלח לה בוואטסאפ .
והם יכלו לפתור את זה הכי בקלות באמצעות בראנדן (דווקא עכשיו הוא לא מתערב?). אגב הוא יכול לשלוט בדרקון מת?

טל 12 21 באוגוסט 2017

פוסט מועלה, פרק קצת מאכזב. וזה התחיל עוד קודם עם הרעיון ההזוי לצאת למשימה הזו בצפון כדי להשיג את ההוכחה לסרסי… פה ושם היו גם רגעים טובים הפעם אבל בגדול הרגשה של הדרדרות.

היה לי ברור שג'ון סנו יצליח לשרוד את הקרב (לא לגבי האחרים) אבל הדרך היתה קצת מוזרה. האם דוד בנג'ין קיבל את המידע מבראן? איך הוא ידע להגיע לשם? ואם לא, אז אולי הגיע הזמן שבראן ישתדל לעשות משהו מועיל?

yaron 22 באוגוסט 2017

הרעיון ההזוי לצאת למשימה הזאת הוא נקודת השפל בסדרה.

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

אבל ממש

תומר ש 22 באוגוסט 2017

+מיליון

מאמן כושר 22 באוגוסט 2017

התגובות פה לא נופלות מהסיכום המצויין!!
ולעניין הרפראנסים.. המשלחת לצפון הזכירה לי את האודיסאה (סנואו בתפקיד אודיסאוס, דאני כפנלופה כמובן)

וולטייר 22 באוגוסט 2017

לא קראת את האודיסאה לאחרונה, אה?

כחול 22 באוגוסט 2017

מסכים עם הרבה מהתגובות. למרות האנימציה וההפקה המושקעת, פרק גרוע.
לדעתי, מאז שהסדרה נפרדה מהספרים כל תשומת הלב לפרטים הקטנים התחילה להתמוסס. וזה מה שעשה את הסדרה הזאת למיטחדת מלכתחילה. בשביל כל שאר האפקטים אפשר לצפות במרלין (סדרה חביבה סך הכל). בפרטים הקטנים הכוונה לא רק לזמני טיסות מעל שמי ווסטרוז אלא גם למניעים של הדמויות. אריה למשל – מה מניע את הדמות שלה? נקמה במי שנמצא ברשימה? כנראה שלא כי אז למה לחזור לווינטרפל. ואם זה משפחה – למה לריב ככה עם סנסה ולאפשר לאלו שרוצים לפגוע בסטארקים פתח כזה?
סנסה בעיני נתנה טיעונים דיי משכנעים בשיחה האחרונה עם אריה, ואריה פשוט התנהגה כמו כלבה. מה היא ציפתה שתעשה? שתמות בשביל מכתב מזורגג שברור לכל בר דעת שהיא נאנסה לכתוב? אז אריה אולי לא היית עושה את זה, אבל היא כל הזמן משדרת לסנסה שהיא לא חזקה כמוה, אז למה זה מפתיע אותה? איפה החמלה/אהבה לאחות היחידה, חוץ מג׳ון הsibling היחיד שנותרה לך, שהרי בראן כבר לא בראן. ובאמת לא צריך להכביר במילים על בראן. עד כאן הבנייה של הדמות שלו איומה בעיני.
וכל זה בלי להזכיר את בעיות הזמנים לכל אורך העונה, ואת העובדה שעצם המשימה ללכת לצפון לחטוף זומבי היא פשוט מגוכחת ברמות. למה דני לא יכול לעלות על דרקון לאיזה טיסת סיור קצרה, זה הרי שעה נסיעה סך הכל…
הימור פרוע – הקרב מול המתים בפרק הבא/תחילת העונה הבאה. דני חוטפת וג׳ון זוכה בכל הדרקונים (אם היא אמא של הדרקונים, אז זה אומר שג׳ון בן-דוד שלהם?)

תורג׳י 22 באוגוסט 2017

סבלתי מכל רגע בפרק הזה.
לרמה שאני לא מחכה לפרק האחרון.

משה ו 22 באוגוסט 2017

נהניתי מאוד מכל רגע בפרק הזה (ובעונה בכלל).
לרמה שאני לא יכול כבר לחכות לפרק האחרון.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 22 באוגוסט 2017

ההיסטוריה מסופרת על ידי המנצחים. זה דווקא הגיוני שהגיבורים של הסדרה לא ימותו, כי זה הסיפור שלהם.

matipool 22 באוגוסט 2017

מספיק שרק חלק מהם לא ימותו. לא הגיוני שמכל המשלחת הזו, רק תורוס ימות.
כשהמשלחת יצאה, הימרתי שרק חצי ממנה תחזור (ג'ון כמובן אחד מהם).

matipool 22 באוגוסט 2017

הרפרנס האישי שלי:
עד העונה הנוכחית, לא ראיתי את הסדרה און ליין. ראיתי אותה בצפיית בינג' לפני כחצי שנה ברמה של שני פרקים בערב (דבר שגורם גם לבעיית עיכול מנטלית של הפרטים הקטנים וההקשרים) כך שלא חוויתי את הציפייה הדרוכה משבוע לשבוע כמו שקורה לי בעונה הנוכחית.
אני מוצא את עצמי בכל בוקר יום שני באותה תחושה של משחק חשוב של ליברפול שיתקיים בערב. מין צמרמורות עונג כאלו ותחושה של כיף גדול לקראת הערב.
מה שקרה לי אתמול זה שהמשחק התחיל טוב, מעניין, מותח, מסקרן אבל לקראת הסוף, התחילו טעויות בהגנה, השמטות של השוער וחילופים רעים של המאמן וכבר כתבו כאן את כל הסיבות.
דרך אגב – לא שיערתי שמוות של דרקון אשכרה יעציב אותי.

ק. 22 באוגוסט 2017

לא ייאמן שאחרי כל הקרב הזה עדיין חוטפים ממצבים נייחים…:)

matipool 22 באוגוסט 2017

היי, יש שיפור בשני המשחקים האחרונים. אולי המשחק נגד ווטפורד היה קריאת השכמה ואזהרה לכולם ובסוף יתברר שמעז יצא מתוק.

ק. 22 באוגוסט 2017

נקווה…
בתקווה שקוטיניו יישאר (ואני אוהד בארסה) באמת אפשר יהיה לצאת לדרך מחדש

Wazza 22 באוגוסט 2017

יפה מתי
גם יפה שאתה זוכר הרגשה של משחק חשוב…
הייתי חייב

matipool 22 באוגוסט 2017

כל משחק של ליברפול חשוב!

שי 22 באוגוסט 2017

מזכיר לי באמת את המחשבה הראשונה שלי אחרי הפרק: שבנוקאאוט הזה המתים פייבוריטים 60-40

שי 22 באוגוסט 2017

היה אחלה פרק, נהניתי מאוד. נכון שיש הרבה נקודות שאפשר לשאול עליהן, אבל אני לא אתן לזה להרוס לי את ההנאה.

לגבי בחירת המטרות של הווייט וולקר, היא דווקא נראית לי הגיונית – קודם הדרקון המעופף שיכול לעוף אליך ולטגן אותך תוך כמה שניות, אחר כך הדרקון שיושב על המסלול בשדה התעופה.
לא לגמרי הבנתי למה המתים פשוט חיכו מסביב במקום ליזום משהו. אבל אני מניח שחשבו שהזמן משחק לטובתם. האנשים יקפאו לאט לאט וככה הסיכון מהם יירד ולא יצטרכו להסתבך עם ג'ון סנואו והחרב שלו.

אבי 22 באוגוסט 2017

איזה כתיבה גרועה. של היוצרים. לא שלך…
בשביל להשיג מת מהלך צריך בסך הכל להוציא להורג איזה אנס או רוצח ולתת לו להעביר את הלילה בכלוב.( בעונה הראשונה זה קרה לאיזה מת חסר מזל, אז בעונה הזו…) במקסימום לתת לו להעביר את הלילה בכלוב מחוץ לחומה.

אם כבר קראתם לדאני, תגידו לה לתקוף ישר את ההלכים הלבנים.

דוד של ג'ון, אין זמן??? סוס תמיד עוקף זומבים.

בכללי סיכון לעומת רווח עלוב. בשביל להרשים את סרסיי לאבד דרקון?

ההיגיון בסדרה הלך לפח. מחכה לספרים בשביל לקבל סיום הולם לסדרה.

תומר ש 22 באוגוסט 2017

כל מילה. אכזבה עצומה

אבי 22 באוגוסט 2017

ועדת סנואו. פושעי הקרב לדין.

פאקו 22 באוגוסט 2017

ברוך שובך. פוסט מצויין כהרגלך. אני, מה לעשות, נהניתי מהפרק. אולי בגלל שפחות חיפשתי את הפגמים וזרמתי עם הצפייה.
ולגבי הנשק החדש בדמות הדרקון, שיש עכשיו למלך הלילה, לי זה הזכיר את הקטע במת לחיות, שבו ברוס וויליס כותב על החולצה של אחד הטרוריסטים המתים:
Now I have a machine gun. Ho Ho Ho.

ran 22 באוגוסט 2017

אתה מעלה פה משהו מאד מעניין לגבי
הסיפורים האישיים שהובילו את העלילה ביחס לשינוי בעונה זו.
אני די מצטרף לדעת הרוב שהפרק סבל מחולשה בהיבט הכתיבה אבל עדיין מצאתי אותו מאד מרתק לצפייה.
שתי תובנות:
1. לדעתי הדב הזומבי הוצג כדי להבהיר שגם בעלי חיים במותם הופכים לוויט ווקרס במטרה להכין אותנו לקראת הסבתו של הדרקון (נכון שהיו סוסים אבל עדיין).
לא רק לסיים את חייו של תורוס ממיר.
2. אריה משחקת משחק, ליטלפינגר הוא הקורבן ולא היא.

ליכטר 22 באוגוסט 2017

כמה דברים על העונה עד כה:
1. אף אחד חשוב לא מת.
2. לדעתי הייתה סצנה וחצי של סקס כל העונה.
3. לא הייתה שום "בגידה" או מהלך שלא צפינו. היו מהלכים טקטיים (הכישלונות של טיריון) שאולי הפתיעו אותנו ,והיה את השימוש המאסיבי של דאני בדרקונים בפרק 4 שהיה מרשים אבל חוץ מזה לא היה שום דבר שהפיל אותנו מהרגליים.

בפרק האחרון לעונה חייבים לעשות כמה דברים כדי שנצא עם טעם טוב:
1. חייבת להיות בגידה כלשהי (ואריז בדאניריז, ג'ימי בסרסיי, משהו כזה).
2. דמות משמעותית חייבת ללכת – אולי ליטלפינגר, אולי בריאן או כלב הציד ,אולי אפילו סרסיי.
3. חייבים לקבל רמז כלשהו למשהו שיקרה מהדמויות הטובות הבונות שכרגע לא עוזרות לעולם – סאם, בראן – שיעשו משהו מועיל – אני מניח שסאם יפגוש את ג'ון בפרק הקרוב, יספר לו על הקשר המשפחתי – וזה יקרה רגע אחרי שהם ישכבו.
4. די לעסו בפרק את הקטע של היורש של דאני – מאמין שהיא כן תיכנס להיריון מג'ון

סה"כ שינוי משמעותי מעונות קודמות, לדעתי פחות טוב ופחות מרגש – אבל מצד שני הכל יותר בומבסטי, יותר גדול, יותר סגירות מעגל -אם נתעלם מחוסר ההיגיון מדברים מסויימים – עדיין מהנה מאוד

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

בריאן לא משמעותית מספיק. גם לא הכלב.

סליחה

ליכטר 22 באוגוסט 2017

מסכים… אבל לא רואה מישהו אחר מת.
העונה הזאת דחפה לכיוון שאולי יהיה חיכוך בין ג'ימי לסרסיי וליטלפינגר על הכוונת של כולנו כל העונה
מי עוד יכול למות? טיריון אהוב הקהל, לא רואה אף אחד הורג אותו. דאני וג'ון ימשיכו כמובן – לא מאמין שמישהי מהסטארקיות ימותו

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

לא שאני רוצה שמישהו מהם ימות
אבל זה בדיוק היה כל הקטע

S&M 22 באוגוסט 2017

תסריט ברמה נמוכה ולא הגיוני בכמה נקודות. הביצוע הוליוודי.

דווקא הזמנים המקוצרים והלא הגיוניים שבהם הדברים קורים (עורב שמגיע אחרי המרתון לחומה, והגעת הדרקונים תוך שעות עד שהקרח קופא) פחות מטרידים אותי, בבחינת "בתנ"ך אין מוקדם ומאוחר". יאללה, שיהיה, זה פנטזיה.
אבל יש דברים שנראים מופרכים ומומצאים בתסריט: בנג'י צץ פתאום משום מקום; המתים שיודעים לקשור שלשלאות ברזל לדרקון מתחת למים, לא יודעים לתקוף דרך המים; למה צריך להציג לסרסיי זומבי כדי שתעזור, אם רק לפני חמש דקות חיסלתם לה את כל הצבא?

לא מבין את האהדה לסנסה. אנשים מציגים את זה כאילו הם נקרעים בין אריה לסנסה. מה סנסה עשתה עד היום כדי לזכות באהדה? כל "המעשים" שלה הם פסיביים. היא מרבה להיות ילדה דבילית, מרבה להתחתן, מרבה להיאנס, ואפילו הצבא שליטל פינגר הביא למענה היה כדי שהוא יוכל להתחתן איתה. אין בה כלום. להשוות בינה לבין אריה זה מעליב.

טיפה סרוחה 23 באוגוסט 2017

מסכים עם הכול.מ-'תסריט' ועד 'מעליב'

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

מהפייסבוש של ארבל אמיר:

***זהירות!! ספוילר פרק 6***
הנחות:
1. מהירות עורב ממוצעת = מהירות יונת דואר ממוצעת = מהירות תעופת דרקון ממוצע
2. דרקונים לא זקוקים לשינה כשדיינריז בלחץ
V = homing pigeon average velocity = 80 km/h
x = distance between dragon-stone to casle-black = 3200 km
t1 = time required for each direction = x/V = 40 h
t2 = assumed pigeon's average sleeping time = 7 h
t3 = running time back to casle black = 6 h ~
t4 = total traveling time = 2t1 + t2 + t3 = 2 * 40 h + 7 h + 6h = 93 h
*** ice thickening guidelines:
*** Under 4" – STAY OFF
*** 4" – Ice fishing or other activities on foot
*** 5" – 7" – Snowmobile or ATV
*** 8" – 12" – Car or small pickup
*** 12" – 15" – Medium truck
assuming that the temperature beyond the wall is -30 C (-20F):
minimal duration of 12" ice thickness growth at -30 C = 4-5 = 96 – 120 h
לא ארחיב במילים.
מקורות רלוונטיים בתגובות.

אלעד כ 23 באוגוסט 2017

זו סנונית צפון אירופאית או אפריקאית?

Ollie Williams 24 באוגוסט 2017

וכמה אגוזי קוקוס היא סוחבת?

Dorigil 22 באוגוסט 2017

פשוט סדרה גרועה. הד קלוש של הסדרה של פעם. מסדרה שחותרת תחת המוסכמות של הז׳אנר הפכה לזבל קלישאתי. גרייזס, לא מבין איך אתה מוציא כל כך הרבה מלל על הסדרה הכושלת הזו:

שימי 22 באוגוסט 2017

Now I have a machine gun"
Yepe-kai-hey mother fucker"

matipool 22 באוגוסט 2017

https://e.walla.co.il/item/3090994

תגובת הבמאי לטענות המועלות כנגד הפרק.
"בלתי אפשריות מתקבלת על הדעת" .. מזכיר קצת את בית מדרשו של טארמפ עם "עובדות אלטרנטיביות" וכו'.

tazza 22 באוגוסט 2017

אולי די כבר עם התלונות המתקטננות הללו?
כל פעם אותו, סיפור- "אבל למה הוא לא עשה משהו יותר טוב, הרי אם היה עושה X היה יוצא Y ולא Z הקקי הזה".
די, אנשים לא מושלמים, אנשים מונעים מרגש ואנשים לא עושים החלטות רציונאליות וזה הכיף בסדרות טלוויזיה.
אני אתן רק דוגמאות:
למה דאינריז לא יצאה עם ג'ון וחיכתה לעורב מאיסט ווץ'? אולי, רק אולי כי הבינה את הרגשות שלה כלפיו רק כאשר הוא לא היה? זה לא שיט הוליוודי, תשאלו כל גבר שאי פעם יצא עם ביצ'ית :)
למה בראן לא מתערב? ואתם נעזרתם בחנון של הכיתה כדי ללמוד לבגרויות. ובכלל, *אתם* יודעים שהוא יודע הכל, מבחינת כל השאר הוא סתם סהרורי.
איך לוויט ווקרס יש שלשלאות? לא יודע, למי 'כפת. זה קטנוני.

אגב- את אותן תלונות אפשר לעשות על העונה הראשונה של משחקי הכס.
1) הנה אריה עומדת על הפסל של באילור וצופה בנד מאבד את הראש- ומה- אף אחד לא רואה אותה?
2) ברון בדיוק נמצא שם ברגע הנכון כדי להציל את טיריון, ועוד מסכים להלחם מול אביר משורין ורציני ללא הבטחה לתמורה כספית?
3) איך באיליש ידע שג'אנוס סלינט משוחד על ידי רנלי? איך דווקא לשוחד הזה נד סטארק הסכים למרות שהוא בבירור לא שם על רנלי הצעיר הלח הזה?

אפשר להתקטנן עד מחר. לא יעזור להינות מהסדרה הזו זה בטוח.

אריאל גרייזס 22 באוגוסט 2017

למקרה שזה לא היה ברור – אני דווקא מאוד נהניתי מהפרק. רק הצבעתי על הבדלים בין העונות האלו לכתיבה של מרטין. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו

עומרי (ירוק) 22 באוגוסט 2017

+1
לא מתחבר לתלונות למעלה. יש בעיות ודברים לא הגיוניים – ברור. עדיין פרק מהנה שגם היו בו רגעים פחות "גרנדיוזיים" מוצלחים מאד (כמו שכתבת, השיחות לפני הקרב בהתחלה למשל).

הקרב היה מרהיב ומותח, והרגע החזק בעיניי היה הפגיעה של הכידון בדרקון וההתרסקות שלו (יותר מהשניות האחרונות של הפרק לדעתי).

הרגעים של דאני וג'ון ביחד – ברור שזה קיטש, אבל זה כיף. חיכינו למפגשים האלו כל הסדרה.

מה שהפריע לי קצת זה דווקא אריה. אני מסכים שזה הגיוני שיש ביניהן דם רע ושהן לא יסתדרו ישר. אבל עדיין מוזר שהמכתב הזה מעצבן אותה ושהיא לא מבינה את הקונטקסט שבו הוא נכתב. אולי באמת היא ילדה עדיין למרות הכל.

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

למקרה שזה לא היה ברור
אני לא נהנתי מהחל השני של הפרק הזה – בכלל לא. דווקא מהחלק הראשון כן.

אלעדכ 23 באוגוסט 2017

ראיתי באיחור, ולכן גם קראתי באיחור.

הרפרנס שאתה מחפש זה מת לחיות:
Ah ah, now i have a machine gun

אריאל גרייזס 23 באוגוסט 2017

כן, כבר כמה ציינו את זה פה. לא מאמין שלא הצלחתי לזכור את זה, כנראה הסרט שראיתי הכי הרבה פעמים (ולטעמי גם היום סרט הפעולה הכי טוב)

Matipool 23 באוגוסט 2017

מתמודד ראוי לגמרי על התואר. גם מספר 2 מעולה.

סימנטוב 23 באוגוסט 2017

סיכום מעולה, אולי אפילו יותר מהפרק נטול העוקץ ;)

יותם 23 באוגוסט 2017

לי דווקא הזכיר את בורומיר באחוות הטבעת- they have a cave troll

בליקי 27 באוגוסט 2017

התגובות כבר כמעט יותר מעניינות מהסדרה עצמה.

מישהו יכול לשרטט לי את אילן היוחסין טארגאריאן – סטארק? למה אומרים שדניאריז היא דודה של ג'ון, היא לא חצי-אחותו?

Comments closed