הנה החדשות הטובות – הפוטבול חזר. ולפני שנדבר על הפטריוטס, חייבים להגיד מילה על קנזס – משחק אדיר שלהם, בכל אספקט. הם הביאו פליימייקרס, גם בהגנה וגם בהתקפה, ורואים את האימפקט שלהם. יותר מזה, פתאום אנדי ריד ואלכס סמית, האנשים שכתבו את ערך השמרנות במילון, משחקים אגרסיבי. לאלכס סמית, שימו לב, מאז שנבחר בדראפט ועד היום היו סך הכל שתי מסירות של 75+ יארד. בקריירה. היום היו לו שתיים. ריד וסמית זיהו את כל הבקיעים בהגנה של ניו אינגלנד ופירקו אותה בהתמדה. גם בהגנה הם באו עם תוכנית משחק מעולה, מאוד אגרסיבית כשהם בונים על זה שהשופטים יתנו לשחק – וזה עבד להם מצוין. תמיד אני לא מבין למה קבוצות משחקות שמרני נגד הפטריוטס – מה כבר יש לכם להפסיד? שיחקו אותה הצ'יפס, וזה עוד בלילה שבו הם עשו המון טעויות (פאמבל, עבירות מטופשות וכו'). לא רוצה לדעת איך זה היה נראה אם הם לא היו עושים את השטויות האלו. מקווה בשבילם שהיל וברי יהיו בריאים.

ועכשיו לקטע הפחות טוב – זה לא רק שהפסדנו, בבית, במשחק פתיחת עונה, זה שהפטס נראו נורא היום.

אחת היתרונות בלעקוב אחרי קבוצה ושחקן אחד במשך 17 שנים זה שיש לך אינספור משחקים להשוות אליהם. ואז אתה תוהה – האם ראינו קבוצה שמזכירה את הקבוצה האחרונה שהפסידה לקבוצת AFC במשחק משמעותי בבית, אז בפלייאוף של 2012 מול בולטימור? או שאולי זה הפסד שמזכיר את מה שראינו מול קנזס בזמנו ב-2014, הפסד שאחריו הפטס יצאו לדרך חדשה?

אני רוצה להאמין שמה שראינו מזכיר דווקא את משחק פתיחת העונה של הפטס אז ב-2014. אני זוכר אותו מצוין כי הייתי בבוסטון באותו שבוע, רק שלצערי הפטס שיחקו במיאמי אז ראיתי אותו בפאב בעיר. וכמו היום, בניגוד למשחק ההוא בקנזס, הם לא הושמדו. גם אז המשחק היה יחסית צמוד עד הסוף. אבל זה היה משחק מרושל, שוב, כמו היום. בריידי נראה רע, ההגנה נראתה זוועה ונראה היה שהולכים לעונה מאוד בעייתית. כזכור, העונה הזאת הסתיימה כשאני יושב באיצטדיון באריזונה, צופה בבאטלר ובריידי מביאים אליפות רביעית.

ועדיין, עם כל הניסיון להרגיע – מדובר במשחק ראשון, צריך להתרגל לפציעות ולחוסרים של שחקנים (מדהים איך התקפה שנראתה כל כך עמוסה בתחילת העונה נראית פתאום כל כך רזה), בליצ'ק ימצא פתרונות – אי אפשר שלא תתגנב לה המחשבה: אולי זהו זה?

16 מ-36 הלילה לבריידי, אמנם בלי חטיפות (וגם בלי ט"ד) ל-200 וקצת יארדים עלובים. זה לא רק המספרים. זה בריידי שנראה לא מאופס על עצמו. בהעדרו של אדלמן הוא ניסה הרבה יותר מדי כדורי עומק, היה לא מדויק מלא פעמים אפילו כשהיה לו הרבה זמן ובאופן כללי הוא נראה, טוב, בן 40. הרי מתישהו זה צריך לקרות, נכון? הוא לא ישחק לנצח.

וזה לפני שדיברתי על ההגנה שהגשימה את כל הפחדים שלנו מהאוף סיזן. אף לחץ על הק"ב, לא מספיק מהירות מול המהירות של קנזס.

יש מצב שזה נגמר?

לפחות הורדנו את השטות של 19-0 מעל הפרק. גם זה לטובה.

יומן האליפות של הפטס (0) / צחי סלייטר
נו האדל מחזור ראשון