נו האדל

הצרות של דאלאס בהגנה, השיפור של דנבר בהתקפה ומי הקבוצה הכי גרועה בליגה כרגע, הכל בסיכום המחזור

נשלב הפעם את יומן האליפות יחד עם סיכום המחזור, משהו שאולי נהפוך להרגל קבוע כשהפטס הם חלק סטנדרטי מיום ראשון. מי שרוצה לקרוא רק על הפטס, מוזמן לקפוץ לסוף.

 

נתחיל מהמשחק הראשון של המחזור, חוב מיום חמישי. זה לא היה יפה המשחק ההוא, לא יפה בכלל. זה מה שקורה כשיש לך שתי קבוצות עם התקפה אנמית להחריד וכשההגנות דומיננטיות בשני הצדדים. ההבדל במשחק הזה היה בסופו של דבר הק"ב הצעיר של יוסטון, דשון ווטסון, שפתח בפעם הראשונה ובשני מהלכים שיצר בעזרת הרגליים שלו – אחד ט"ד לפני המחצית והשני ריצה שהביאה לפילד גול – ניצח את המשחק ליוסטון.

העניין הוא שעם כל השמחה ביוסטון על הניצחון הזה, הדרך שבה דשון נזרק למים היא פחות או יותר כל מה שרע ב-NFL היום מבחינת פיתוח ק"בים. ווטסון היה שחקן קולג'ים לא רע בכלל שאפילו הביא אליפות לקלמזון שנה שעברה. אבל כל מי שראה אותו משחק רואה שחקן שרחוק מלהיות מוכן. המהירות של הליגה גדולה עליו, הוא מספיק לבדוק אם המטרה הראשית שלו פנויה ואם לא – הוא מתחיל להתרוצץ אנה ואנה. מדי פעם זה מייצר ריצה נאה כמו שראינו (רק לי הוא הזכיר בריצה לט"ד את מייקל ויק הצעיר כשהוא מחזיק את הכדור ביד אחת?) אבל באופן כללי – זה מונע ממנו ללמוד את המשחק בקצב הנכון. ושחקן שלא לומד את המשחק לא מתפתח כמו שצריך וזה רק עניין של זמן וכמה הפסדים עד שיגיעו קולות שקוראים להחלפה שלו. וככה בדיוק קליבלנד מוצאת את עצמה בוחרת ק"ב חדש כל שנתיים, יוסטון מחליפה תשעה ק"בים שונים מאז 2014 והג'טס – טוב, הם הג'טס. תסמכו עליהם שהם יסריחו כל העונה הזאת כדי לבחור את סם דארנולד או ג'וש רוזן ולזרוק אותו למגרש כבר בשבוע הראשון של העונה הבאה – ואז לא להבין איך הוא לא מגשים את הפוטנציאל שלו.

אנחנו רואים את זה המון בליגה. נכון, יש ק"בים שמגיעים מוכנים או מצליחים להתפתח במהלך הקריירה שלהם. אבל הם מעטים וספורים. יש גם כאלו שיושבים על הספסל ואף פעם לא מצליחים להפוך לק"בים מצליחים (גוף של הראמס לדעתי הוא אחד מהם). רובם המוחלט אספו לא מעט הרגלים רעים בדרך כי לא יודעים לאמן ק"בים היום בקולג' וכי מרבית המכללות משחקות משחק שונה מהמקצוענים. הבעיה היא שמאמנים ב-NFL חיים על זמן שאול. ביל אובריאן ביוסטון? אין לו זמן לתת לווטסון להתבשל על הספסל. או שהוא יתחיל לנצח או שהוא עף אחרי ארבע שנים בעייתיות. אז ווטסון פותח. וגם דשון אחר, קייזר, בקליבלנד פותח. התוצאה מול בולטימור – אפס ט"ד, שלוש חטיפות. שנה הבאה יבוא חמור חדש.

אם נסתכל בצורה כללית על השבוע, הרי שהוא עמד לטעמי בסימן חזרה למציאות. גרין ביי פירקה את סיאטל שבוע שעבר? היא חוטפת בראש באטלנטה. שיקגו נתנה פייט יפה לאטלנטה שבוע שעבר? מתפרקת על ידי טמפה ביי. הג'גוארס פירקו את יוסטון שבוע שעבר? ובכן, בלייק בורטלס הוא עדיין הק"ב שלהם.

 

עוד קבוצה שהמציאות הגיעה אליה השבוע היא דאלאס. זה בסדר להפסיד בדנבר, זה איצטדיון מהקשים בליגה (תשאלו את טום בריידי) וזה גם בסדר שההתקפה מדי פעם לא מתקתקת. אבל המשחק הזה חשף שתי בעיות בקבוצה שראינו גם שנה שעברה ולא נראה שתוקנו. הראשונה היא ההגנה. זה נכון שהרבה קורנרים של דאלאס נפצעו ויש להם שחקנים מושעים, אבל דנבר פשוט חתכה את דאלאס על ימין ועל שמאל. במידה לא מעטה, זה הזכיר את המחצית הראשונה של משחק הפלייאוף של דאלאס מול גרין ביי בשנה שעברה. פשוט בלי תשובות למה שדנבר עושים. וזה מביא אותי לבעיה השניה – ניהול משחק איום ונורא. נכון שלזיק אליוט היה משחק רע אבל זה מאוד לא הגיוני שהוא יקבל רק 9 נשיאות בעוד פרסקוט יזרוק את הכדור 50 פעם. כן, אפילו אם אתה בפיגור גדול. אמרתי את זה לא פעם – לטעמי, ג'ייסון גארט פשוט לא מספיק טוב כדי לקחת אותם עד הסוף.

 

הצרות של דאלאס לא צריכות להאפיל על הדרך הנהדרת שבה דנבר ניצחה. אחרי ששבוע שעבר היא נתנה לפער גדול מול הצ'ארג'רס להימחק בדקות הסיום, הפעם ההגנה שלהם לא נחה כל המשחק ולעצור את זיק אליוט על פחות מעשרה יארד זה בהחלט הישג ראוי לציון. אם יש משהו שקשה לשמר לאורך זמן, זה הגנות באמת טובות. ראינו הגנות כמו של בולטימור בתחילת ה-2000, טמפה קצת אחריהם, הברס של 85, אפילו הפטס של 2001-2005 – כולן דעכו מהר מאוד. בניגוד להתקפה, שם אתה תלוי בעיקר בק"ב שלך שיישאר לאורך זמן, הגנה זה אוסף של שחקנים וכימיה מסוימת שלא קל לשמר. בינתיים נראה שכמו סיאטל, דנבר מצליחה לעשות את זה וזה סימן רע לשאר הבית שלה.

סימן עוד יותר רע לשאר הליגה – אם יש משהו שהרג לדנבר את העונה שעברה הרי זה ההתקפה שלה שלא הצליחה להיות עקבית מספיק. השנה, לפחות בינתיים, היא נראית מצוין, במיוחד טרבור סימיאן. בינתיים, נראה שקו ההתקפה שלו עושה עבודה טובה מאוד – וכשיש לו זמן הוא עושה את מה שצריך. הא, סימיאן ישב שנה על הספסל של דנבר לפני שעלה בהרכב. רק אומר.

 

אם מדברים על קו התקפה, הרי שאצל גרין ביי מדובר עדיין בבעיה. היו המון דברים שהכריעו את המשחק הזה נגד אטלנטה, רבים מהם קשורים בהחלטות גבוליות מאוד של השופטים (לא מעביר עליהם ביקורת, פשוט כל החלטה גבולית הלכה עם אטלנטה. what goes around come around, שבוע שעבר השופטים היו כל הזמן עם גרין ביי). אבל אחרי סימנים מעודדים נגד סיאטל שבוע שעבר, המשחק הזה היה נראה שוב כמו המשחק בין שתי הקבוצות בפלייאוף. הגנה רכה מאוד שלא מצליחה להגיע לראיין ובעיקר לא לעצור את הריצה, וקו התקפה שלא נותן מספיק זמן לרוג'רס. לא מספיק טוב.

 

ויש את הקבוצות שלא חזרו למציאות. ולא בקטע טוב. סיאטל למשל. לצערי, זה מה שמשדרים לי פה אז ראיתי את המשחק הזה, זה היה משחק מחריד לא פחות מאשר זה של יום חמישי. הגנות טובות והתקפות איומות. אבל אם מול גרין ביי היתה לסיאטל את ההנחה של קבוצה טובה בחוץ, הרי שהיום היא שיחקה מול קבוצה גרועה, בבית. ואני חושב שהפעם, למרות הניצחון, צריכים להיות הרבה נדודי שינה בסיאטל הלילה (תירו בי עכשיו על משחק המילים הזה, זה בסדר). כי בניגוד לשבוע שעבר, הפעם לא ראיתי את ווילסון תחת לחץ יותר מדי. הקו שלו לא היה מדהים אבל גם לא היה נוראי. ועדיין – ההתקפה של סיאטל לא הצליחה לעשות כלום עד סוף הרבע האחרון. ווילסון פספס רסיברים פנויים. הרסיברים פספסו כדורים קלים. וגם הריצה, עד לסוף שפתאום נזכרה לעבוד והצליחה לגמור את השעון, לא ממש היתה שם. ונוסף על כל זה – מול התקפה שאין לה יכולת מסירה בכלל (הויר עם פחות ממאה יארד באוויר, כן? אבל לקפרניק אין מקום) היא עדיין הרשתה יותר מ-150 יארד על הקרקע. למזלה של סיאטל, ווילסון עדיין מסוגל לחולל קסמים מדי פעם, אבל זה לא יספיק מול קבוצות טיפה יותר טובות מהניינרס.

 

את המשחק של קרולינה מול בפאלו לא ראיתי (הספיקו לי משחקים נוראיים השבוע, תודה) אבל כשאני רואה את קאם ניוטון חוטף שישה סאקים, נפצע וחוזר – ברור שמשהו בהתקפה של קרולינה לא עובד. לא כל שבוע בפאלו.

 

עוד קבוצה שחזרה למציאות – בדיוק אותה מציאות של שנה שעברה כמובן – היא סן דייגו צ'ארג'רס. סליחה, לוס אנג'לס צ'ארג'רס. כאילו שזה משנה בכלל. המזל אותו חרא מזל. רחמנות על הקיקר הצעיר ששפר מזלו להיות אחראי לשני ההפסדים של הקבוצה. אל תדאגו, שבוע הבא זה יהיה מישהו אחר.

לפחות הם יכולים להתנחם בזה שאנטוניו גייטס האליל עלה למקום הראשון ברשימת הט"ד שנתפסו על ידי טייט אנד תוך שהוא עוקף את טוני גונזאלס. 17 שנה בליגה, כולן בצ'ארג'רס. אליל.

 

והנה עוד אליל, מרשון לינץ' כמובן:

אליל נוסף, הפעם מחוץ למגרש – טוני רומו. אחלה פרשן, מבין את המשחק ולא מתבייש לתת תחזיות. לדוגמא:

  • לא ממש קשור לפוטבול, אבל סדרה על החיים של שלדון הצעיר זה מה שהעולם צריך עכשיו?
  • אני חושש שקארסון פאלמר סיים את הקריירה רק שלאף אחד אין אומץ להגיד לו את זה.
  • המחצית הראשונה של טנסי נגד ג'קסונוויל היתה כל כך גרועה ושני הק"בים כל התאמצו למסור לקבוצה השניה שב"רד זון" היו צריכים לעבור למשחק כשכל קבוצה ב-20 שלה, יותר סיכוי שיהיה ט"ד מאשר ב-20 של היריבה (קרדיט לגיא אברהמי על ההברקה).
  • לא ראיתי יותר מדי מהמשחק של טמפה מול שיקגו ואני בעקרון מסרב להתלהב מניצחון על קבוצה שבאה אחרי הפסד שובר לב, שהפסידה כבר כמה שחקנים משמעותיים מאוד לפציעות. אבל כרגע לפחות נראה שהם מוכנים לעשות את הצעד הבא. העניין עם טמפה שזאת לא פעם ראשונה שאנחנו חושבים את זה ואז מגיע משחק מול קבוצה טובה והיא מראה לנו שהיא עוד לא שם. בקיצור, בואו נראה את טמפה עושה את הצעד הבא ומנצחת קבוצה טובה באמת.
  • אומרים שהמעז מנצח, כן? אז וושינגטון שהחליטה לתת לקאזינס למסור בדאון שלישי עם פחות משתי דקות וכשהיא בתוך העשרים במקום להריץ את השעון ולבעוט פילד גול. התוצאה – ט"ד ושני מהלכים אחר כך חטיפה מסיימת משחק.
  • לא יודע אם שמתם לב כמה דילוגים מעל המגן נהיו פתאום שכיחים בליגה (וגם במכללות רואים אותם המון). כל שבוע יש לנו כמה היילייטס כאלו. לדעתי הסיבה פשוטה – מגינים היום, בגלל מדיניות הליגה (הנכונה, כמובן) נמנעים מלתקל גבוה מחשש לכניסה בראש. התיקול הנמוך מאפשר לשחקני התקפה אתלטיים מספיק לדלג מעל המגינים ואז אנחנו רואים דברים נהדרים כאלו:

https://twitter.com/TDActu/status/909502862757122048

  • אוי, התגעגעתי לג'יי קאטלר

לנסות לעשות דירוג עוצמה של הקבוצות הטובות בליגה? משעמם. הרבה יותר מעניין לדאג את הקבוצות המסריחות. אז מי הקבוצה הכי גרועה בליגה כרגע? הנה הדירוג שלי:

7. בנגאלס

6. ניינרס

5. ברס

4. בפאלו

3. קליבלנד

2. קולטס

1. ג'טס

אבל חכו, הטבלה עוד יכולה להתהפך. וזה עוד לפני שדיברתי על סתם קבוצות בינוניות נורא כמו הסיינטס וההגנה המביכה שלהם, הג'גאוארס וההתקפה המביכה שלהם, אריזונה וההתקפה המסכנה שלהם וקרולינה שלא הצליחה לשים ט"ד מול בפאלו.

הזכרתי את הסיינטס אז בואו נדבר על הניצחון של הפטס. החדשות הטובות – הלחץ ירד. בריידי עוד לא סיים את הקריירה. וגם גרונק עדיין לא לגמרי איבד את זה. טוב, חוץ מזה שהוא נפצע שוב.

מה שמביא לחדשות הרעות – עוד ועוד פציעות. ברוקהד, הוגאן, גרונק, גם דורסט (תראו מה זה, כשלון בקולטס שפתאום תופס כדורים בפטס! מי היה מאמין). מהתקפה שבתחילת העונה נראתה עמוסה להפליא, פתאום בריידי נשאר עם מלאי מוגבל מאוד של מטרות.

אבל נתמקד בחלק החשוב. ההגנה של הסיינטס היא באמת בדיחה עצובה ומול בריידי עצבני אחרי ההפסד שבוע שעבר ועשרה ימים להתכונן זה באמת לא היה כוחות. אם נעזוב את ההתקפה שניה, הרי שהבשורה החשובה מהמשחק הזה היא שההגנה לא כזאת רעה כמו שנראתה מול קנזס סיטי. כן, עדיין נתנה לא מעט יארדים (הבעלים של דרו בריס בפנטזי בטוח לא סבלו) אבל קונספט הלהתכופף ולא להישבר של שנה שעברה נראה שחזר לעבוד השבוע. יש עדיין הרבה מאוד עבודה – מעט מאוד לחץ על הק"ב, כצפוי – אבל נרשם שיפור לא רע. שבוע הבא יוסטון בבית, הזדמנות להגנה לשפר את המספרים שלה עוד יותר.

ובלי קשר – שמישהו ישחרר את דרו בריס למקום שבו ההגנה לא תחריב את מה שהוא עושה. זה עוול לאנושות. ושון פייטון מיצה את עצמו כבר מזמן.

להושיב את דרגיץ'
תעתועי הממוצע

90 Comments

שי אורן 18 בספטמבר 2017

הבראונס טובים מהבנגאלס. בארבעת השבועות הקרובים הבראונס פוגשים את הקולטס, הבאנגלס, הג'טס והטקסאנס. אל תופתעו אם באמצע אוקטובר פתאום יהיו במאזן חיובי

אריאל גרייזס 18 בספטמבר 2017

בוא נגיד ככה – קליבלנד הפסידה 20 מ-21 המשחקים האחרונים שלה. כרגע, חובת ההוכחה עליה. כשהיא תתחיל לנצח, אולי אני אתחיל להאמין בהם

שי אורן 18 בספטמבר 2017

או שלא ראית את הבנגאלס או שאתה מדחיק (קשה לבוא בטענות על זה)

אריאל גרייזס 18 בספטמבר 2017

ראיתי, אני מדחיק, ועדיין חושב שהם יותר טובים. אני מסרב לתת לשבועיים גרועים (נורא) להשפיע עליי יותר ממה שהם. זה לא שהבאנגלס לא גרועים – אבל אני לא חושב שהם גרועים כמו שהם נראו במשחקים האלו. הם החליפו מאמן התקפה, יש להם ק"ב סביר (בטח יותר מאשר קליבלנד), יש להם רסיבר מעולה והגנה טובה פלוס.

יובל 18 בספטמבר 2017

הבראונס פותחים את השבוע בוגאס כפייבוריטים נגד הקולטס, בפעם הראשונה שהם עולים למשחק כפייבוריטים במשחק חוץ מאז 2012 ובפעם הראשונה בכלל מאז 2015 ( 21 משחקים רצופים ).

אם זה מה שיגרום לפגאנו לעוף סופסוף, אני לגמריי בעדם.

אלון3131 18 בספטמבר 2017

לא הגיוני לי שפאגנו עוד שמה… הסיבה ההגיונית היחידה זה שלבאלרד יש איזה מאמן טוב בקנה והוא יודע שלאק גם ככה פצוע חצי עונה אז הוא נותן לפאגנו להסריח את המגרש ולהביא מאמן נורמלי עונה הבאה.

כמעט 20 שנה עברו מאז הדראפט של פייטון מאנינג והארגון הדביל הזה לא קולט שאי אפשר להיות תלוי ב250% בק"ב שלך.

דור 18 בספטמבר 2017

הארבו או דיויד שו בדרך. פגענו כבר למעשה בחוץ אבל כנראה שאין סיבה להשפיל אותו ולזרוק אותו לפני שהארבו או שו יתפנו

בכל מקרה אפשר לנשום לרווחה, לאק כבר יבוזבז

שי אורן 18 בספטמבר 2017

הארבו יעזוב את מישיגן? (לא רוצה להעיז לחשוב שהתכוונת להארבו אחר)

Maldini 18 בספטמבר 2017

להארבו ושו אין סיבה לעזוב את גן העדן בקולג'ים כדי לעבוד אצל אלכוהליסט לא יציב כמו אירסיי אבל גםם אם נניח שקרה הנס, הם לא יבואו בלי לקבל שליטה מלאה על ענייני פרסונל (זו הייתה הסיבה לפיצוץ בין הארבו לניינרס) וזה לא כל כך מסתדר עם המינוי של בלארד

מי שתפור על אירסיי ועל המזל של לאק זה ג'וש מקדניאלס שמחכה כבר כמה שנים בסבלנות לג'אקפוט ולא קופץ על כל הניינרסיות והקליבלנדיות שרוצות אותו

את מקדניאלס יחליף QB GURU והסנטר הפוטוגני שלו כדי לשקם את התדמית ולהשכיח את החלטורות מיוסטון ואז בדיוק כשמאריוטה/ווינסטון יבשילו וטמפה/טנסי תחפש מאמן נחשו מי יהיה השם החם? בין הפותרים נכונה יוגרל פותר שלא ענה נכונה

ליגה שכל כולה מועדון חברים ומעגל בלתי נגמר

דור 18 בספטמבר 2017

זה נכון שהם בגן עדן (בעיקר שו), הבעלים בעייתי ובלארד חזק בתמונה (זה יטריד את הארבו לא את שו) אבל להיות המאמן של לאק יטה את הכף לכיוון של הקולטס.
מקדניאלס זה גם אופציה לא רעה
המזל הגדול הוא ששנה שעברה איכשהו זה לא הסתדר עם שון פייטון שנראה שאיבד את זה לגמרי

יובל 18 בספטמבר 2017

בניגוד לדעת הפרשנים, לדעתי דייויד שו יגיע אלינו ולא הארבו.
גם בגלל ענייני השליטה והאגו למיניהם וגם בגלל ששו כבר מיצה את עצמו בסטנפורד – 7 שנים כמאמן ראשי ורוצה לנסות את המקצוענים, והארבו רק 3 שנים במישיגן וכבר עשה את שלו במקצוענים.

מצד שני, לסמוך על אירסיי שיעשה שתי החלטות טובות בשנה
(הראשונה היתה לפטר את גריגסון ) זה
TOO GOOD TO BE TRUE.

Maldini 18 בספטמבר 2017

מקדניאלס אופציה מזעזעת ובמיוחד לאירגון כמו הקולטס שיותר מכל זקוק ל-CULTURE CHANGE ודמות סמכותית, לא לאחד המאמנים הכושלים בהיסטוריה של הליגה שלא הצליח בשום מקום שבו הוא עבד כשטום בריידי וביל בליצ'ק לא החזיקו לו את היד

הארבו היה צריך להיות האיש אחרי הפיצוץ עם הניינרס אבל אירסיי היה עסוק עם נשים נשואות בטוויטר אז זה לא ממש יצא לפועל. עכשיו הקולטס פחות או יותר FUCKED, אין לי ממש מושג מאיפה הם אמורים להקריץ את האיש הזה. אולי מארווין לואיס, אולי לנסות להחזיר את אריאנס (למרות שגם הוא התחיל לאבד את זה לגמרי בשנה האחרונה והשתכר מהשתן של עצמו), אולי להתפלל שהשמועות שצצות כבר שנתיים ברציפות על רצון של ג'ון הארבו לעזוב את בולטימור נכונות ואשכרה יתממשו (ולאור הפתיחה שלהם והחולשה המטורפת בליגה לא הייתי בונה על זה), לא יודע, אין אופציה אידיאלית.

ניינר/ווריור 18 בספטמבר 2017

עזוב אותך מהקולטס מלדיני, זה פרנצ'ייז גמור עם בעלים פסיכופט, מאמן ליצן וק"ב שלא יגשים אפילו 50% מהפוטנציאל שלו. גם בליציק או ביל וולש לא היו עוזרים לערימת האשפה הזו

επτά 19 בספטמבר 2017

גריגסון זיין אותם חזק בשנים האחרונות אבל לא הכל שחור שם, למרות התנהלות מזעזעת. עדיין יש להם משהו שלרוב מוחלט של הליגה אין. 2-3 פגרות טובות מבחינת ניהול רוסטר עם דראפטים טובים ואולי כמה מהלכים טובים בפרי אייג'נסי, מאמן טוב ופתאום יש לך קבוצה לא רעה עם ק"ב על שבדיוק נכנס לשיא שלו בגיל 30. נכון שזה לא משהו שאפשר לקחת כמובן מאליו, אבל זה לא בשמיים או תסריט הזוי לחלוטין. מרגיש לי שעם כל הפציעות והקבוצה הגרועה שהקיפו אותו בה אנשים שוכחים עד כמה לאק כישרון גדול.

אלון3131 18 בספטמבר 2017

רחמים על דרו בריז. כמה שנים הוא בזבז על הארגון המפגר הזה. הסיינטס בשנים האחרונות גורמים להנהלה של הקולטס(בתקופת מאנינג כן? בוא לא נגזים) להראות נורמלית.

Maldini 18 בספטמבר 2017

בליגה שמלאה בגנבי דעת שמבזבזים להול אוף פיימרס את הקריירה שון פייטון קיבע את עצמו בטופ 3 יחד עם מקארתי וטומלין ולצערי לא נראה שזה הולך להשתנות בעתיד הנראה לעין.

אני לא רואה הבדל בין כל מה שקורה במשמרת שלו מאז באונטיגייט (מאזן 39-43, הופעת פלייאוף אחת ב-5 עונות, יחידה שלמה בקבוצה שהיא זבל מזוקק) לבין מה שקרה עם מאמנים כמו צ'יפ קלי או רקס ריאן שלא הפסיקו לשתות להם את הדם בתקשורת 24/7. הסיבה היחידה שאנשים לא נטפלים אליו כמו אליהם היא בגלל שעדיין זוכרים את שנות השיא אבל שנות השיא האלה היו 1) בעיקר בזכות QB HOF (משהו שמאמנים כמו קלי וראיין יכלו רק לחלום עליו) 2) לפני כמעט חצי עשור (וגם אז היו מאוד אוברייטד. ההבדלים בין היכולת שלהם בדום הסטרילי והממוזג לבין משחקי חוץ היו מטורפים). עד לפני שנתיים היה כיף להטיל את כל הביזיונות ההגנתיים על רוב ראיין תוך כדי התעלמות מהעובדה שאותו פייטון הסכים להאריך לו את החוזה בשנה באחד הצעדים ההזויים ביותר שנעשו בליגה ההזויה הזאת אבל בשנה שעברה הוא הביא מושיע חדש. דניס אלן. משום מה היכולת נשארה זהה. כמות הבדיחות ירדה. איכשהו הוא עדיין טס מתחת לראדר ואף אחד לא נוגע בו.

אי אפשר לנקות מאשמה גם את לומיס על ההתנהלות הכושלת של השנים האחרונות (כלכלית בעיקר. בגלל כל הריסטראקצ'רס והחוזים הענקיים לשחקנים שכבר לא שם) אבל לפייטון יש את המילה האחרונה בכל העניינים המקצועיים ושליטה על סגל ה-53 (לומיס פחות איש פוטבול ויותר מתעסק בחוזים). הוא האחראי הבלעדי על המוצר שרואים על הדשא. ומה שרואים על הדשא כבר תקופה ארוכה זה חרא טהור. התצוגות ההגנתיות שלהם בשבועיים ובכלל ב-3 שנים האחרונות הן מבהילות. ההגנה בכלל לא מתקרבת להשיג עצירה כל המשחק (לפני שהפיגור הוא 70 הפרש והיריבה מורידה רגל מהגז) וההתקפה היא כבר מזמן לא הקרקס המעופף שחנק יריבות. הטרייד על ג'ימי גרהאם לא הוכיח את עצמו, חוליית הרסיברים לא מספיק מוכשרת ומגוונת וה-OL בינוני במקרה הטוב. כלומר גם בתור מי שהטיקט שלו הוא "גאון התקפי" פייטון רחוק מלספק את הסחורה.

אבל שוב, ב-NFL כמו ב-NFL אם "זכית" בסופרבול יש לך קביעות עד המוות. לא משנה כמה שנים אתה מסריח ואנדר אצ'יבינג מאז, זה לא מעניין, הקליפים מ-2009 הרבה יותר רלוונטיים מהיכולת והקבלות ב-2014/15/16/17.

ניינר/ווריור 18 בספטמבר 2017

שון פייטון כבר מזמן גמר את הסוס אבל אף אחד לא הודיע לו על כך. כואב הלב לראות את בריס מבזבז את מה שנותר מהקריירה שלו על הפרנצ'ייז המפגר הזה

עובר אורח 18 בספטמבר 2017

יפה

Berkut 18 בספטמבר 2017

מלדיני, אתה כמו משורר האופל לפעמים (זו מחמאה). אם הנביא ישעיהו היה כותב על פוטבול, בטח היה נשמע כמוך. בין אם מסכים איתך או לא, הניתוח שלך תמיד מרתק.
הפעם כל מילה, אם כי קשה להאמין ששון פייטון פתאום שכח את מה שידע בהתקפה.
אבל על בריס ממש חראם, הבחור ברביעה הגדולה של ק"ב של שנות ה-2000 (עם פייטון, בריידי ואריק רוג'רס), ואף אחד לא רואה אותו ממטר לידם.

גיל שלי 18 בספטמבר 2017

פשוט נורא לחשוב מה ההגנה הכל כך בינונית של דאלאס עשתה לנו שבוע שעבר, ובגלל זה גם ההתקפה שלהם.

אריאל גרייזס 18 בספטמבר 2017

היא לא עשתה לכם כלום, הכל עשיתם בעצמכם

jhkj 22 בספטמבר 2017

אעמיד דברים על דיוקם ואומר שדמרקוס לורנס שחגג עליכם עשה גם לסימיאן כאב ראש לפרקים ושון לי היה אדיר כרגיל. בהגנה היו חלקים מסוימים שעבדו.

אבל אלו שלא עבדו לא עבדו בגלל שני ההבדלים המהותיים בין המשחק מול הג'איינטס למול הברונקוס, במשחק מול הברונקוס שלושה מארבעת הקורנרים הבכירים של דאלאס היו פצועים, והשני שלא דיברתם עליו עד כה הוא ההבדל בזמן על המגרש. כולם דיברו במשחק מול הג'ייאנטס על הזמן שהגנה שלהם עמדה על המגרש, ושכחו גם את המשמעות על ההגנה שלנו. כשמשחק הריצה לא עובד ועושים רק תשע נשיאות ההגנה שלך נידונה לשחיקה מהירה מאוד. ההגנה לא עשתה אותו דבר כי ההגנה לא הייתה אותה הגנה

דור 18 בספטמבר 2017

דורסט תפס פה ושם כדורים גם בקולטס. הוא פריק אתלטי ומדי פעם הוא יצליח להתפנות ואפילו לתפוס

קאטלר לדעתי היה אחלה גיים מנג'ר (הזריקה בסוף המחצית הראשונה הייתה סתם בשביל לחמם את היד), תן לו עוד 10-15 שנה עם המאמן הזה והוא ייתן לבריידי פייט על הגואט…

אריאל גרייזס 18 בספטמבר 2017

לא יכולת להתאפק, הא?

קואלה בר 18 בספטמבר 2017

גם ביום שני וגם השבוע הקפאת בועט עבדה… תמיד הייתי משוכנע שזאת סתם פיקציה.

jhkj 22 בספטמבר 2017

מחקרים מראים שהיא לא עובדת, וביום שני הבועט לא הוקפא, הוא נחסם, זה לא נבע מטעות פסיכולוגית של הבועט אלא משליחת יד נכונה

נתי 18 בספטמבר 2017

פטס:
מדהים העניין של הפציעות, אבל מקווה שזה יסדר בסוף.
מצד אחד כשאתה מסתכל במשחק אתה מרגיש שההגנה זה לא זה. אז נכון, הייטאואר וזה, אבל ההרגשה שההגנה לא שם. מצד שני בסוף, ספגגו מספר סביר של נקודות גם מקבוצה שאמורה להיות התקפית מאוד, וכמובן שהגנות מתקדמות עם השנה.
ואז אתה קולט ששנה שעברה הרגשת אותו דבר, חוסר ביטחון בהגנה אז אולי זה לא כך נורא.
אבל מנגד שנה שעברה לא הבאת קורנר בכל כך הרבה כסף, ובסוף אתה יודע מה העיניים שלך רואות, והעיניים רואות הגנה בעייתית נקודה.
בנוסף, גרונק לא הרשים. זה עדיין לא גרונק הישן והטוב. נכון היה את המהלך בו הוא עשה טאצ'דאון של 50+ יארד, אבל הוא עוד לא חד מספיק.
אגב כשדונטה לא משחק מי השחקן שקולט את המאמן?

צחי 18 בספטמבר 2017

אין ספק שגילמור מאכזב בינתיים ונתן גם אתמול שני מהלכים של איזה 50 יארד על הראש שלו. בחיי שג'ונתן ג'ונס היה יותר טוב ממנו בקורנר אתמול. אאל"ט הליינבקר עם הנקודה הירוקה (מי ששומע את המאמן) זה קייל ואן נוי, אבל לא ממש ראיתי את זה אתמול. יכול להיות גם רוברטס.

אריאל גרייזס 18 בספטמבר 2017

ג'ונתן ג'ונס כבר בדרך למצב את עצמו בתור הפתעת הסופרבול או משהו. מאוד אהבתי אותו אתמול. אצל בליצ'ק זה מריטוקרטיה מושלמת, אני בטוח שהוא יקבל יותר זמן (ומריח טרייד על באטלר מתקרב מאוד)

NoOne 18 בספטמבר 2017

אני יודע שאני אומר את זה כל שנה אבל הפאטס גמרו את הסוס.
בסוף גם שעון מקולקל צודק.
זאת העונה האחרונה של בריידי ושל המאמן שלו.
הפאטס ניצחו אתמול את ההגנה הגרועה בליגה , יותר גרועה מהג'טס אפילו שמשחקים עם המאמן הגרוע בהיסטוריה ולא מתאמצים בכלל כי הם יודעים שכולם בדרך החוצה .
הפציעות ימשיכו להגיע כח לפאטס יש שחקנים מבוגרים בעמדות מפתח והעומק הוא על הפנים.
הם יגיעו לפלייאוף השנה אבל זאת שירת הברבור.

ואז אוהדי הפאטס יראו כמו אוהדי הניינרס דאלאס ב 20 השנה האחרונות.
תענוג
NEXT !!!!!!

ניינר / ווריור 18 בספטמבר 2017

אני גם חושב שהעונה זו שירת הברבור של בריידי אבל בשביל זה יש ג'ימי גארופולו

אריאל גרייזס 18 בספטמבר 2017

סנטור רומי קטן עליך. אם בריידי אומר בכל ראיון שאין מצב שזאת השנה האחרונה שלו, אני מאמין לו.
ואני אגיד לך כזה דבר על בריידי – התכונה מספר אחת שלו בתור ק"ב לדעתי זאת היכולת להישאר רגוע ולזרוק את הכדור בצורה מדויקת גם עם שחקן בפנים, כשהוא יודע שהוא הולך לחטוף את המכה. זה מסוג הדברים שבאמת אי אפשר ללמד. במשחק אתמול – נכון, הגנה איומה והכל, עדיין ראיתי אותו משגר מסירה בין שני מגינים כשיש לו שחקן שנותן לו יופי של מכה שניה אחרי המסירה. כל עוד בריידי מסוגל לעשות את זה, אני רגוע שהוא עדיין טוב.

אריאל גרייזס 18 בספטמבר 2017

ועוד משהו לגבי הפטס שרציתי לכתוב בטור ושכחתי – מספיק לראות את ה-20 שניות האחרונות של המחצית ואת היכולת שלהם להוציא פילד גול, בלי טיים אאוט, עם פחות מ-15 שניות על השעון כדי להבין שבליצ'ק והירידה שלו לפרטים עדיין בשיא הכח שלהם. מסוג הדברים שמראים לך עד כמה הארגון הזה חזק.
בצד השני – יש את הפאנט של הג'טס

צחי 18 בספטמבר 2017

בוא נזרום איתך על בריידי ובליצ'ק לרגע (אין מצב). כדי שהפטס יגמרו את הסוס לא מספיק שהצמד הזה ילך. אתה צריך לטעון שג'ונתן קראפט לא יודע מה הוא עושה. כי בסופו של דבר ארגונים שמתנהלים טוב ישרדו לאורך זמן. לא בדומיננטיות בלתי אפשרית כמו זו של ביבי וטיבי, אבל ישרדו להיות טובים ולא ייראו כמו ג'טס-ניינרס של ימינו.

אז בוא, תמצא קצת לכלוך על קראפט הצעיר. אולי זה וק"ב יהודי בניו יורק יתנו לך תקווה.

NoOne 18 בספטמבר 2017

מה שבריידי אמר בתחילת השנה זה לא מעניין.
נראה אותו אחרי שבוע 14 וכל המכות שהוא יחטוף והגנה מחוררת

מי זה ג'ונתן דראפט? מה בדיוק הוא שונה מכל בן שגדל עם כפית זהב והורס את העסק המשפחתי אחרי שאבא ימות?
מי היורש המאמן? מקדניאלס? תרשה לי לגחך.
אולי הבת של ביליצ'ט תקבל את העבודה אחרי שאבא יתן לה עוד נשיקה עסיסית על השפתיים.

אם אתה חושב הפאטס ימשיכו כאילו כלום לא קרה אחרי שבריידי והמאמן שלו יפרשו (המאמן לא ישאר יום אחד אחרי בריידי שלא יגלו את הבלוף) אז תבדוק את ההיסטוריה של דברים כאלה ויש הרבה דוגמאות .
דאלאס , פיטסבורג הניינרס
שיקאגו אחרי ג'ורדן
הלייקרס אחרי מג'יק ג'ונסון
בוסטון אחרי לארי בירד
ויש לי עוד 20 דוגמאות על קצה הלשון

Maldini 19 בספטמבר 2017

אין קשר בין הסרחה על המגרש לבין הרס העסק המשפחתי, ג'יימס דולן הוא ליצן חסר תקנה עם אישיות של ילד בן 8 (אני מניח שקראפט ג'וניור קצת יותר מפותח ממנו ולמד כמה דברים מדון רוברט כמו שמייקל למד מויטו) ועדיין האימפריה שאבא שלו בנה לא מפסיקה לגדול והניקס הם הפרנצ'ייז בעל השווי הגבוה ביותר ב-NBA

הפאטס יסריחו ביום שאחרי או שלא, רוב הסיכויים שכן, במיוחד אם לוקחים בחשבון את העיסקה שהם עשו עם השטן ב-20 שנים האחרונות שהריבית עליה תצטרך להכות מתישהו

בכל מקרה אני לא מבין למה צריך להתעכב על הנקודה יותר מדי, זה לא ש-80% מאוהדי העגלות שלהם מתכוונים להישאר שם ולצפות בבילי או ומאט קאסל 2.0 יורקים דם בדרך למאזני 6-10 ו-7-9, מספיק לראות איך הם מגיבים אחרי כל הפסד או ניצחון בהפרש של פוזשן אחד כדי להבין שזה לא הקטע שלהם בחיים

Amir A 19 בספטמבר 2017

מאלדיני, הנה משהו שהבנתי לא מזמן. החיים קצרים. באמת קצרים. סבתא שלי היתה אומרת "הימים עוברים לאט אבל השנים רצות".
אז אם החיים כל כך קצרים למה לבזבז אותם על סבל ולא על הנאה כשאפשר לדלג על זה? אז אם אפשר להנות מהפטס כשהם מציגים פוטבול עילאי אבל לא לקחת ללב כשהם יסריחו, למה לא לעשות את זה? את הסבל הכרוני אני משאיר לדברים שאין לי שליטה עליהם כמו טחורים, מיסים, מצב הכבישים בקונטיקט ומזג האוויר בקריביים. בדברים שכבר יש לי אפשרות להכריע אני בוחר בהנאה.

איזי 18 בספטמבר 2017

אני גם בהתלהבות על הפרשנות של רומו, מביא איתו טונות של ידע וגם מוסיף קצת פלפל עם ההתנבאויות שלו

קואלה בר 18 בספטמבר 2017

החלטתי שמשבוע הבא אני בוחר ךראות משחקים לפי השידור. במשחק של הפטס הוא היה נהדר.
מקווה שיקבל שיבוצים טובים.

צחי 18 בספטמבר 2017

לרומו יש גם אחלה חוש הומור בשביל פרשן.

מבחינתי הרגע של השבוע היה כשרומו תמלל את השיחה בין בריידי לאחד מעוזרי המאמן על השוליים. קטע גדול.

ניינר/ווריור 18 בספטמבר 2017

עוד מחזור של פוטבול מחריד עם הרבה קבוצות תת רמה. רוב המשחקים היו די איומים, גם אלו שהיה בהם קצת מתח.
מי שהכי הרשימו אותי הם אטלנטה ובתוספת האיצטדיון שנראה מדהים, הם ידברו חזק גם העונה.

Maldini 18 בספטמבר 2017

למה איומים, לא נהנית מקרוליינה-בפאלו? אריזונה-אינדי? ביום חמישי מסינסי-יוסטון? טוב בקטנה, עוד שלושה ימים יש ניינרס-ראמס בפריים טיים כדי לפצות אותנו על השיממון הזה, יהיה בסדר

(ברוך בורא הרדזון ומחייה הסקוט הנסון. הם מסננים 95% מהזבל והרבה אנשים לא חשופים למה שההארדקור'ס חשופים אליו. בגלל זה כל ה-casual fans ברשתות חברתיות תמיד בהלם וצועקים גוועלד בזמן משחקים של ימי חמישי כשהם אשכרה יושבים וצופים 3 שעות בקבוצות כמו יוסטון וג'קסונוויל.)

ניינר / ווריור 18 בספטמבר 2017

שכחת את זוועת הניינרס סיהוקס. פוטבול מביך ברמת העלבון. מה שמחזיק אותי בינתיים בחיים זה הרד זון שהשנה זה פשוט מאסט לאור העליבות הכללית

ק. 18 בספטמבר 2017

יופי של סיכום.
מה שכתבת על ההמשכיות והעקביות של ההגנה של דנבר – תופס גם לגבי ההגנה של הסיינטס. כמה מביך,מול הוייקינגס היה אפילו יותר גרוע, כואב הלב על בריס (מילא על אוהדי הקבוצה, כמוני) – עם הגנה בינונית כבר היו לו עוד 2-3 הופעות פלייאוף בשנים האחרונות, חשבתי שזה יסתיים אחרי רוב ראיין.
מסכים עם ניינר לגבי הרמה, לפחות של תחילת עונה, אולי המשחק היחידי עם 2 קבוצות ששיחקו טוב לזמן משמעותי היה גרין ביי אטלנטה (קצת צ'יפס – פילי), וגם הוא הוכרע בשלב יחסית מוקדם.
למרות שלא צריך להסיק מ2 מחזורים, נראה שאחרי ריידרס-פטס-צ'יפס-סטילרס יש תהום ב-AFC, עם דנבר אולי שתלויה באמצע, וב-NFC אחרי גרין ביי ואטלנטה יש כמה קבוצות שלכל היותר לא רעות.
כרגע

עובר אורח 18 בספטמבר 2017

חכה חכה. סיאטל בד"כ מתחברים בהמשך. אולי ההתקפה של הג'איינטס תתחיל לתפקד. אני גם ממפה להרבה העונה מהטייטאנס והבאקס

תומרג 18 בספטמבר 2017

גם אני בדרך כלל מעדיף לא לעשות את התחזיות שלי לעונה לפני סוף ינואר

ק. 18 בספטמבר 2017

לא מסיק כלום. סתם זרקתי לפי תחושות ראשוניות. הטייטאנס והבאקס עוד צריכים להראות שהם יותר מנחמדים. לבולטימור הגנה אדירה (גם שנה שעברה) אבל בינתיים היו מול קבוצות בינוניות ומטה וההתקפה לא ממש זהרה.
הקבוצות שציינתי מרגישות לי יותר מאוזנות

7even 18 בספטמבר 2017

דנבר באמצע?
דנבר לפני כולם.

כח הגברה 18 בספטמבר 2017

בולטימור לא בעסק ב- AFC?
הסטילרס בינוניים ומטה בינתיים. ואני אוהד שלהם, בעוונותיי.

7even 18 בספטמבר 2017

הקטע של הרדזון וטנסי נגד הגאגוארס היה ענק!

אה וה TD של הציפס?
מזמן לא ראיתי שילוב של:
– התקפה מכריעה מאד במשחק
– טריק פליי מגניב
– טאצדאון מרהיב ביופיו

לא חושב שאני זוכר אי פעם שילוב של השלושה שהוא לא מסירה עם תפיסה מקרית.

שאפו!

ועדיין הציפס כמעט הצליחו להפוך ללוזרים ברמה אחרת.

NoOne 18 בספטמבר 2017

לא ראיתי את המשחק אבל אני בטוח שטוילט בולס עשה משהו שאני צריך לקלל אותו .
רק שלא יפטרו אותו בטעות כי רק הבאבה גאמפ הזה יוביל אותנו לבחירה הראשונה.
במחשבה שניה מי בעצם יפטר אותו כשבעלי הקבוצה מנסה להסביר למלכת אנגליה על מה ומי טראמפ התחרפן בטוויטר

7even 18 בספטמבר 2017

אם הוא באבא גאמפ זה אומר שנראה את בולס נוכח באירועים מכוננים באמריה בעתיד?

NoOne 18 בספטמבר 2017

תראה אותו בלשכת האבטלה מבקש שקל להגיע לבאר שבע

7even 18 בספטמבר 2017

באמריקה *

Odel.R 18 בספטמבר 2017

הנה הדירוג שלי:
1 – הקבוצה הגרועה ביותר .
7 – הקבוצה הגרועה ביותר , ארבל קצת פחות.

1. קליבלנד – פשוט קבוצה גרועה ברמות אחרות – רואה את התקצירים רק כדי לראות אם היו קטעים מצחקים

2. ברס – פשוט קבוצה הכי לוזרית שיש בעולם – המיצאו את הבטוי לבעוט בדלי

3. ניינרס – הגיעו רק למקום 3 אבל מתמודדים רואיים למקום שני.

5\4. בפאלו\קולטס פשוט לזפזפ .

6.בנגלס איפה הקבוצה מלפני שנתיים שהג'ינג'י הוביל אותם לעונה מעולה חבל.

7. ג'טס – יתחברו הם יפתיעו העונה – העיפו את כל השחקנים .

אורן השני 18 בספטמבר 2017

הברס פצועים מדי בשביל לעשות משהו. הייתי מחליף בינם לבין הג'טס

Maldini 19 בספטמבר 2017

בן מקאדו באחת מתצוגות האימון הגדולות שהליגה ראתה ואלוהים יודע כמה היא ראתה. פשוט קליניקה. פלייקולינג, ניהול שעון, אגרסיביות, נועזות, תיחכום, גיוון, כל החבילה

Amir A 19 בספטמבר 2017

ליבי, ליבי עם גיל שלי

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2017

איפה הם נכנסים, נגיד ביחס לבאנגלס או לג'טס?

NoOne 19 בספטמבר 2017

התספורת שלו הרבה יותר אטרקטיבית, הרפתקנית ובאמת נותנת לאיליי להיות מי שהוא הרבה יותר משהתספורת של טוילט בולס או מרווין לואיס מאפשרות לק"ב שלהם

Maldini 19 בספטמבר 2017

ראיתי אותו עכשיו במסיבת עיתונאים – האיש שיבוט של מקארתי. הקלישאות על קומפלימנטרי פוטבול, הטון העאלק עצבני אבל על מי אתה עושה פוזות יא אהבל חסר מושג, וכמובן ה-"put this on me" הצבוע שנייה לפני עקיצה לאיליי על הדיליי אוף גיים (שבאופן אירוני הציל אותו מהטמטום של עצמו)

זה כמעט כמו מאמן אחר ב-NFC EAST שעקץ את ה-QB שלו אתמול

אני רשמית מתחיל להנות מהעונה הזו יותר ממה שחשבתי

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2017

ואף מילה על דנבר, הא?

Maldini 19 בספטמבר 2017

בשיקלול כישרון וציפיות – אחרונים בפער ניכר

אגב שמתי לב רק עכשיו שלא דירגת את יוסטון בבוטום 7 שלך שזה אולי לגיטימי אבל כמובן שגוי. מאמין שתוך שבועיים הם מתמקמים בבוטום 5 עד סוף העונה כי ווטסון לא קרוב ללהיות קרוב להיות מוכן (וגם כשהוא יהיה מוכן אני לא חושב שהוא יותר מבקאפ בינוני מינוס). הסיבה היחידה ש-QB GURU זרק אותו למים היא בגלל שזה הדבר הכי קל ופופוליסטי שרמאים כמוהו יכולים לעשות. אם יצליח (וזה לא, אבל ננסה כמו שניסינו 98 QB לפני, אולי משהו יידבק) אז אחלה, אם לא "אז מה אתם רוצים הוא בסך הכל רוקי", זה לא שהוא בחר בפינצטה את טום סאבאג' ונתן לו את המושכות וה-REPS כל האוף סיזן, מה פתאום זה בכלל לא קשור אליו, גם אוזוויילר לא היה קשור אליו, בכלל שום דבר גרוע שקורה ביוסטון לא קשור אליו, רק הפוקסים והניסים וההשתחלויות לפלייאוף בגלל פציעות של לאק ומאריוטה

ק. 19 בספטמבר 2017

טוב אתה מאלדיני

ק. 19 בספטמבר 2017

גרייזס ממליץ לתת לו (ברצינות) פינה קבועה בנו האדל "מה המאמנים שלנו עשו השבוע". פשוט מעולה

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2017

על ווטסון דיברתי בהתחלה ואמרתי בדיוק את מה שאתה אומר פה לגביו. אני חושב שליוסטון יש הגנה יותר טובה משאר הקבוצות פה (אולי למעט הג'טס) וכן יש להם כלים התקפיים שיאפשרו להם להביא ניצחונות פה ושם.

Maldini 19 בספטמבר 2017

ברור שהג'טס הקבוצה הכי גרועה בליגה אבל לי אישית נמאס כל הזמן ללגלג עליהם ועל קליבלנד ובפאלו וג'קסונוויל. כאילו סבבה, אנחנו יודעים שהם גרועים ומצחיקים ומגוחכים והתקשורת לא מפסיקה להתבדח עליהן ועל המאמנים שלהן 24/7 בזמן שלא שומעים ציוץ על הבעיות האמיתיות בליגה; ג'ייסון גארט, דל ריו, טומלין, מקארתי, פייטון, מקאדו וכל המאמנים האלה שמוציאים כלום בפיתה ביחס לכישרון שיש להם בקבוצה

כל עיתונאי שמסקר את הענף ומכבד את עצמו צריך לדרג מחר את הג'איינטס במקום האחרון בכל דירוגי הפאוור ראנקינג (המטומטמים לכשעצמם, אבל הם הקליקבייט אז נזרום ולפחות ננסה להחכים קצת את קהל הקוראים במקום לטמטמם אותם). להיראות כמו איך שהם נראו בשבועיים האלה עם כל הכישרון ההגנתי והסקיל פליירז ההתקפיים זה הרבה הרבה הרבה יותר גרוע מאיך שהג'טס או סן פרנסיסקו נראו עם הסגלים וה-QB's שלהן.

הג'איינטס ומקאדו גרועים לא מהיום, הם גרועים כבר 3 שנים, הם הסריחו התקפית גם בעונה שעברה, הם היו הקבוצה הכי לא מגוונת בליגה (שלא לומר בהיסטוריה) גם בעונה שעברה, אבל למה שמישהו ידבר על זה וישים את הספוטלייט על מקאדו אם אודל בקהאם לוקח סלאנט מקומפלישן של 5 יארד והפך אותו ל-TD מנצח משחק של 80 יארד, הג'איינטס מנצחים את האימפריה מדטרויט והכל האפי האפי וחדי קרן ורודים ברחובות.

עוד מעט כשאוקלנד תתחיל לפגוש קבוצות עם התקפה נורמלית ותספוג 30+ נק' למשחק בגלל שלמאמן שלהם אין מושג איך להעמיד הגנה למרות שזה הטיקט שלו זה לא יעניין אף אחד, כי הרי זה לגיטימי לגמרי לחטוף 40 נק' מניו אינגלנד ואטלנטה, החוכמה האמיתית היא לנצח את הראמס וג'קסונוויל ולעשות עוד עונה של 1st round exit בפלייאוף

פרקש 19 בספטמבר 2017

אחלה של סיכום.
אריאל יש לי שאלה אחרי שני המחזורים הראשונים מאוד בולט הרמה המסריחה (בעיקר של ההתקפות).
כבר כמה שנים שאני בהשתאות שגוברת כל שנה על איך הרמה בכדורגל המודרני מגיעה לגבהים חדשים שרק עולים כל שנה ( אני מדבר על הקבוצות הגדולות אבל לא רק יותר באופן כללי על הליגות הגדולות) ויש יותר ויותר משחקים ושחקנים שלפחות לי נראים כאילו יותר מפותחיםברמה הטכנית ובעיקר הטקטית.
איך זה לא קורה בפוטבול?

NoOne 19 בספטמבר 2017

כי שינוי החוקים מטה את המשחק בצורה משמעותית למי שיש לו ק"ב ברמה גבוהה

בשנות השמונים היו הרבה חידושים מבחינת התקפות (ווסט קוסט) או הגנות (46) אבל בתחילת שנות ה 2000 עקב קבוצות עם הגנה חזקה (רייבנס,טמפה)
ה NFL נכנס לפניקה ושינה את החוקים משמעותית לטובת הק"ב והתקפות מסירה.
במקביל קולג'ים נטשו לחלוטין את הפרו אופנס ועברו לכל מיני התקפות גימיקיות שאין להן סיכוי לעבוד ב NFL
אז מה שנוצר זה צוואר בקבוק שמחייב ק"ב טוב ב NFL אבל אין פייפליין של ק"ב צעירים שמוכנים לפרו אופנס.
תפקיד הר"ב קיבל הפחתה משמעותית בחשיבות שלו .

ה NFL צריך להתעורר ומהר .
כבר אין את מילת הקודש של parity שבמשך שנים הייתה מה שהחזיק את ה NFL בליגה המובילה.

הם צריכים להתחיל להפחית משמעותית את שריקות ה pi ,לאכוף ברצינות את כל הפיק פלייס ולהורות לשופטים להתחיל שוב לזרוק דגלים על אופנסיב הולדינג.

זה הבעיה העיקרית של ה NFL כרגע שנכנעו ללחץ של חברות הטלוויזיה שרוצים יותר סקורינג ולמשוך יותר קהל מזדמן אורבני (שזה מילה יפה למיעוטים)אבל מאבדים את הברד אנד באטר שלהם שהם חשבו שהוא קהל שבוי,מעמד ביניים לבן

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2017

סך הכל זה סיכום טוב. מה שמעניין זה שראינו מגמה דומה גם בכדורסל של חוקים לטובת ההתקפה – ודווקא שם אנחנו רואים כל הזמן עלייה בפופולריות של המשחק.
ההבדל הוא בכך שבפוטבול הקריטיות של עמדת הק"ב היא משמעותית הרבה יותר וכמו שצפריר אמר, יש בעיה בהכשרה של ק"בים לליגה.
אבל אני חושב שיש עוד נקודה וזה ירידה ברמת האימון. פוטבול זה משחק אגרסיבי שדורש אימונים אגרסיביים. עכשיו, בין הליגה לשחקנים יש קרבות מאוד גדולים כל הזמן על כח. בדיונים על הסכם השכר האחרון הליגה מאוד לא רצתה לוותר על כסף לבעלים, אז על מה היא כן ויתרה? על רמת האימון. יש מעט מאוד אימוני קדם עונה לעומת פעם וגם במהלך העונה יש פחות. בסופו של דבר זה מתבקש בגלל כל הפציעות אבל מה לעשות שזה מוריד את הרמה.
דרך אגב, ב-CFL, כתוצאה מהדאגה לפציעות ראש, הורידו לגמרי את האימונים עם full pads. לדעתי גם ה-NFL בדרך לשם וזה לא אומר טוב לגבי הרמה של הפוטבול.

ואחרי שאמרתי את כל זה – עברו רק שבועיים של פוטבול. בואו לא נכריז על מותו של הפוטבול עדיין

אלון3131 19 בספטמבר 2017

אתם באמת חושבים שזה ההכשרה של הק"ב?

הרי בטווח של 10 שנים(98 עד 2008 נגיד) הגיעו לליגה פייטון מאנינג טום בריידי דרו בריז אארון רוג'רס ו שהם 4 אגדות פלוס ביג בן איליי מאנינג שלקחו טבעות ונתנו עונות מעולות וגם ק"ב טובים שלא מיצו ב100 אחוז פוטנציאל כמו ריברס ופאלמר.

אם מסתכלים על הק"ב שהגיעו מב2009 עד היום, זה נעשה רע יותר. היו לנו את מאט ראיין פאלקו סטאפורד דלתון שהם טובים יותר או פחות אבל לא מתקרבים לשמות מעל.
ובדור החדש יש לנו את לאק שנפצע כל הזמן, וחבורה שלא עושה רושם שתיהיה יותר מבינונית, ניוטון מריוטה ווינסטון גוף.

זה באמת סוגיה מעניינת האם זה באמת הכשרה ברמת התיכונים והקולג'ים או שפשוט אנחנו נוסטלגיים וגם לק"ב הטובים לוקח זמן להתפתח.

פרקש 19 בספטמבר 2017

תודה לעונים זה הסביר לי כמה דברים.. פשוט הפער מכדורגל באירופה נראה לי עצום. שמה רואים כל הזמן שחקנים חדשים אני לא מדבר על רמת מסי ורונאלדו יותר על רמת איסקו ואסנסיו בריאל או מאנה וצ'אן בליברפול שרואים את היסודות המעילים שלימדו אותם מגיל 3 ההבנה של המשחק שלהם פשוט אדירה… וגם שיטות אימון שמשדרגות את עצמם וזה פשוט נראה לי מוזר כי פוטבול זה ענף שהרבה יותר קל בו להיות יצירתי מאשר כדורגל וגם בסך הכל אמור להיות בסיס טוב לילדים שרוצים לשחק…

פרקש 19 בספטמבר 2017

ודרך אגב מה שכתבת לגבי כדורסל גם מאוד נכון בדגש על השנים האחרונות של ג"ס שהביאו משהו אחר וחדש שלדעתי לפחות(אני מודע לאלה שחושבים ששלשות זה לא כדורסל) רק שידאג את המשחק ובטח שהעלה את הפופולריות שלו

επτά 19 בספטמבר 2017

כל מה שאמרת בשילוב עם רמת אימון ירודה. גישה שמרנית שנותנת יותר מדי כבוד למאמנים שאו הצליחו בעבר הרחוק (ואז לא נוגעים בהם למרות כישלונות בהווה כי הם חיים על תהילת עבר), או עלו לאחרונה לפלייאוף (ואז לא נעים לפטר אותם למרות שפלייאוף אמור להיות given בקבוצות שלהם). ואז יש לך את מקארת'י שנהנה משני העולמות.

עצם זה שהדיכאון הקיומי המהלך הזה שעונה לשם פגאנו עדיין מאמן את הקולטס אומר הכל.

מאמנים גרועים + קוורטרבקים לא מוכנים = מוצר ירוד

אורן השני 19 בספטמבר 2017

אבל איפה יש מאמנים טובים בדיוק? בקולג'ים? ראינו איך מתאמים למיניהם נראים כמאמנים ראשיים

Maldini 19 בספטמבר 2017

להתבכיין כל הזמן על איכות ה-QB's שהולכת ויורדת בגלל ה-SPREAD שהשתלט על המכללות ועל חוקי הפרו מסירה = לעשות הנחות למאמנים חסרי המושג שלא מסוגלים להוציא פוטבול נורמלי אם אין להם איזה עילוי מאחורי הסנטר שיטאטא מתחת לשטיח את כל הבעיות של הקבוצה הלא מאומנת שהם לא מאמנים.

למה אנדי ריד יכול להוציא את הפוטבול הכי יצירתי בליגה כבר 3 שנים אנד קאונטינג למרות ה-QB הבינוני והמוגבל שלו? למה קייל שאנהאן ואדם גייס הם אנשים שהצליחו להוציא מים מסלע בכל מקום שבו הם עבדו כולל עם יצורים כמו מאט שאב ביוסטון, RG3 בוושינגטון, בראיין הוייר בקליבלנד, קאטלר בשיקאגו וטנהאיל במיאמי? איזה קסם קרה בראמס שפתאום יש שם אשכרה התקפה שראויה לצפיית בני אדם וג'ארד גוף הוא כבר לא ה-QB הכי גרוע שנראה משחר ההיסטוריה וטוד גרלי כבר לא באסט מהדהד ו"OMG למה הוא לא מביא לי 100 יארד לפנטאזי?????????"

כתבתי עוד לפני שהתחילה העונה שרמת האימון בליגה בשפל חסר תקדים ושהמצב רק יילך וידרדר. במקום לקבל דם חדש וצעיר עם חשיבה מחוץ לקופסה רוב המתאמים ההתקפיים וההגנתיים הם עדיין בני 60-70-80 שמסרבים לפנות את המקום. שיטות הסקאוטינג כל כך עתיקות ופרימטיביות, לא מתפתחות עם הזמנים ותמיד מתבצעות לפי תבניות ופרמטרים מסויימים שנלמדו בשנות ה-70 ועוברים מדור לדור. במקום לברך ולאמץ אנליטיקס בזים לכל מי שמעז להזכיר את המילה הזאת. תראו לאיזה יחס החבר'ה החדשים בפרונט אופיס של קליבלנד זוכים. אשכרה מלגלגלים עליהם בפומבי ומקווים שייכשלו.

אז לא, זאת לא רק בעיה של QB's וזו לא רק בעיה של אופנסיב ליין וזו לא רק בעיית אימון וזו לא רק בעיה של חוקים – זה גם וגם וגם. הענף השתנה והתפתח. הליגה לא. ואין שום סימן באופק שהיא הולכת בכיוון אלא להפך.

επτά 19 בספטמבר 2017

הכל טוב ויפה רק שלא תחשוב שאנשים פה לא עשו פרינט סקרין, הדפיסו ותלו על הקיר את הרגע הזה שבו פלטת בטעות שגם אתה מגדיר את קאטי כיצור.

Maldini 19 בספטמבר 2017

אני מנסה להיות פה מתורבת ולהעמיד פנים של בן אדם שפוי כמה שאני יכול, חשבתי שיותר תתרשם מזה שהתאפקתי ולא ציינתי את מאטי דיקאפריו אבל כהרגלך הוכחת שאתה יודע רק להיות הייטר

επτά 19 בספטמבר 2017

למה הייטר? להיפך. אני מנסה לעזור לך. אנשים מתרשמים ממך לאור המניפסטים השבועיים שאתה מוציא לאור הנוגעים ברמת הנוכלות של מאמני הליגה. חבל שהכל היה יורד לטמיון לו הקוראים הנכבדים היו מגלים בטעות שבמשך שנים השתמשת בכל תירוץ אפשרי כדי להגן על ג'יי "וואי כוסית בקהל בוא אני אעשה לה עיניים למרות שלפני רגע יצא הסנאפ וארבע ממוטות שועטות לעברי אופס הנה שוב פעם אכלתי סאק זה בכלל רוברטו גארסה אשם" קאטלר. בשביל זה אני פה – כדי להסב תשומת לב לכך שגם אתה חושב שקאטי יצור. המוניטין שלך ניצל בזכותי. תגיד תודה.

אלון3131 19 בספטמבר 2017

אין מה לעשות, ק"ב פותח של הקבוצה שלך זה כמו משפחה. האינסטיקנט שלך זה להגן עליו גם אם הוא טועה.

επτά 19 בספטמבר 2017

אצל הפאקרס הבעיה לרוב היא לא האוליין אלא שיטת משחק שדורשת/כופה על רודג'רס להחזיק הרבה מאוד זמן בכדור עד שהמטרות ישלימו את הראוטים שלהם.

ספציפית נגד הפלקונס הם גם שיחקו בלי שני התאקלים הפותחים שהם תכלס תותחים לרוב, אז קשה לשפוט לרעה.

ואם כבר אנשים מאזכרים שמות של שחקנים שפרשו ולא הודיעו להם/לנו, אז שמישהו יעשה טובה ויספר לבלונדינית שעונה לשם קליי שאין לה מקום ברוסטר עם השכר שהיא מקבלת. Has been מובהק. קו ההגנה כולו מוחזק על ידי הטנק הדו ראשי דניאלס/פרי עם גיבוי מצד הסייפטיז התורנים.

פרקש 19 בספטמבר 2017

לצערי הרב עוד לא יצא לי לראות משחק שלם של הפאקרס העונה אבל אם מה שאתה אומר על מאתיוס נכון שברת לי את הלב

אלעד כ 19 בספטמבר 2017

שמתי לב שהקיצור של הצ'ארג'רס עכשיו זה LAC.
כאילו שמה שחסר לקארמה של קבוצה זה קישור לאל.איי. קליפרס. בהצלחה עם זה.

סמיר זמפיר 19 בספטמבר 2017

פיט קרול הוא שרלטן לא קטן. מאמן מעולה אבל אחד כזה מקליפורניה שקשה להבין למה הוא נחמד ומאנייק באותו משפט קלישאתי. האינטונציה בעייתית. אבל גם הוא לא יכול למכור לי "שלטנו בשעון" נגד העפולה ניינרז.

היה 9-6 להם ברביעי! לדבר הזה מהמפרץ המתקרא קבוצת פוטבול. אצלנו פיט!

כשהיה הארבו רבע רביעי היה גארבג בולואואט לנו. מה עכשיו שעון פיט?

לרפרטואר ההתקפה הוסיפו אלמנט נוסף, הפלות כדורים פשוטים של התופסים והטייט אנדים. ראסל גם זרק כמה גרועים בעצמו. לצד דגלים והפלות זה ממש קומפליט גיים מה שנקרא. עבדו באימונים.

אולי זה עוד יתחבר בסיאטל. ואולי הליגה תתחבר ותפיק משו לא מביך כל כך. אבל הבר הנמוך, מאוד נמוך.

דורי 19 בספטמבר 2017

נוכריי הכדורגל בדקו סטטיסיקה של ק"ב בשני הדקות האחרונות בפיגור של ט"ד יחיד.
אין כמן להביט על יחס TD/INT כדי להבין מי באמת טוב.

http://www.footballoutsiders.com/quick-reads/2017/week-2-quick-reads

shohat 19 בספטמבר 2017

סקירה מעולה.
רק מה הקטע לתת סיפוק/תקוה לאוהד ניינרס? איך 6? איך יכול להיות גרוע מזה? נורא מה שנהיה מהקבוצה הזו.

אח שלו 19 בספטמבר 2017

מאלדיני – בהמשך לדיון שלנו משבוע שעבר על ווילסון וקו ההתקפה: הנה ציוץ מעכשיו שמראה מה התכוונתי אליו – https://twitter.com/PFF_Steve/status/909523729876701184

ושוב – אני מסכים שקו ההתקפה של סיאטל הגרוע בליגה (וזה הישג מרשים בליגה הנוכחית). הטענה שלי היא שמוביליות של ק"ב זה לא בהכרח דבר שעוזר לקו ההתקפה להיראות טוב. לפעמים זה עובד הפוך. לפני שאתה יוצא מהפוקט אתה צריך לדעת לתמרן בפוקט.

ולגבי הויכוח על המאמנים: אני רק רוצה להעיר לגבי מייק מקארתי. רודג'רס לא היה היום מה שהוא בלי מייק מקארתי בכמה השנים הראשונות שלו. רודג'רס יצא מקאל עם מכניקת זריקה והתנהלות הזויה בפוקט. מקארתי שיפר אותו משמעותי. בכלל, אני חושב שהבעיה באימון היא לא שאין "לוחשים לק"ב" טובים. מייק מקוי מצוין בזה. אפילו גרודן השמן הקטן טוב בזה, ועוד הרבה אחרים. הבעיה היא שהח'ברה האלה הם לא "החבילה השלמה". הם לא יודעים לנהל את השעון. הם לא יודעים לנהל את שני הצדדים (שלושת הצדדים) של המשחק. וכולי. הם לא באמת מאמנים – הם יותר מתאמים של צד אחד במשחק.

Maldini 19 בספטמבר 2017

גם אני לא טענתי שזה בהכרח עוזר ל-OL להיראות טוב (ברור שאם אתה בורח לגמרי מהפוקט ימינה או שמאלה בלבד הפאס ראשר פשוט משתחרר מהבלוק ורודף אחריך ואז זה יסתיים ברוב מוחלט של המקרים ב-throw away לפני התיקול או בתיקול ופריקה של הכתף אם קוראים לך RG3. השאלה היא מה קורה אם יצאת וחזרת וחזרת ויצאת ועשית הטעיות עם הרגליים והידיים ונשארת עם העיניים למעלה) אלא ציינתי שני QB's ספציפיים שאדירים בתימרונים ויציאות מהפוקט וגורמים לקווי ההתקפה שלהם להיראות טוב יותר ממה שהם באמת (גם ציינתי שזה לא שהוא גרוע במקרה של גרין ביי, פשוט לא כזה מדהים.). את הסאק הזה הוא אכל בגלל ששלושה ראשרים סגרו לו את כל כיווני היציאה. הוא היה אשם בסאק כי באופן די לא אופייני הוא כן קיבל את ה-2-3 שניות מה-OL ולא תיקתק מסירה אבל בשאר המשחק הוא יצא מהפוקט לדעתי ב-80% מכלל המהלכים וזה מה שהציל אותו מאינספור פיצוצים וייפה את השורה הסטטיסטית של כל הליינמנים בעמודת ה-PRESSUERS/SACKS/QB HITS שהחבר'ה של פאלזלו כל כך אוהבים לדרג

ה-TD ההזוי שהוא השלים לפול ריצ'רדסון למשל הרבה יותר מייצג את מה שקורה במהלכי מסירה של סיאטל מאשר הסאק שהראית. להלן:

https://twitter.com/Seahawks/status/909555084807127040

כמה QB's בליגה מסוגלים לתמרן בצורה הזו בפוקט ומחוץ הלו ואז להשלים את המסירה תוך כדי תנועה לצד שמאל? רודג'רס, לאק ואולי קאם אם הוא על הכדורים הנכונים (ביג בן פעם יכל, היום הוא בטטה קסבייה)

לגבי מקארתי – מכיר את הסיפור, לא יודע עד כמה הוא נכון ואמיתי כי התחלתי לעקוב רק מ-2009 כשהייתי ילד עם חלב על השפתיים ועדיין לא ידעתי מה ההבדל בין ליינבקר ללונג סנאפר, משום מה לא הייתי מתפלא לגלות שזו עוד אחת ממאות האגדות האורבניות שקיימות בליגה הזו מאז היווסדה אבל גם בהנחה שהיא נכונה כי אני סומך עליך שלא תיפול קורבן להנפצות – זה לא הופך אותו ליותר ממאמן QB טוב. אפילו לא מתאם התקפי. שום דבר מתכניות המשחק, הקיבעון המחשבתי עם הסכימות החד גוניות והפלייקולינג הצפוי שהוא הראה בשנים האחרונות אפילו לא קרוב להיות ברמה שמניחה את הדעת, בטח לא עם העילוי שיש לו לעבוד איתו.

על ניהול שעון/טיימאאוט'ס/צא'לאנג'ים אני בכלל לא חושב שיש צורך להרחיב את הדיבור כי 95% ממאמני הליגה גרועים בזה (אפילו לבליצ'ק יש נפילות פה ושם). אני משתדל לא להרוג מאמנים על זה.

אח שלו 19 בספטמבר 2017

לא – את הסאק הזה ווילסון קיבל כי הוא הסתובב סביב עצמו אחורה וקדימה במשך 3 שניות במקום לנצל את 3 השניות האלה לעמוד במקום ולבדוק איפה המסירה הפנויה, כמו שבריידי או מאנינג היו עושים. נתתי את זה כדוגמה לאותן ריצות נוסח גריפין שאתה הגדרת כתרנגולת שחוטה.

אבל זה באמת סמנטיקה: אני בגדול מסכים איתך גם על זה, וגם על מקארתי והאיכויות הלא-קיימות שלו כמאמן.
(ההערה על מקארתי הייתה כי בדיון הקודם שלכם פה, מישהו נתן אותו כדוגמה לזבל שנראה טוב בגלל רודג'רס. אז אני מעיר שחלק מהסיבה שרודג'רס נראה טוב זה בגלל מקארתי. אי אפשר לתת את רודג'רס כטיעון נגד מקארתי – יש מספיק טיעונים נגד מקארתי גם בלי רודג'רס)

Maldini 21 בספטמבר 2017

עכשיו אחרי שראיתי את ה-COACHES FILM ברור למה ווילסון אכל את הסאק הזה – כל הרסיברים היו מכוסים. זה שהשעון הביולוגי שלו מואץ באופן טבעי בגלל אינספור הפעמים שהוא התרגל שה-OL שלו מפקיר אותו כמובן לא עוזר. בגדול אני חייב לומר שאין לי ממש מושג מה פאלזלו ניסה להגיד בציוץ הזה. שה-OL של סיאטל לא הכי גרוע בליגה שמלאה ב-OL גרועים? שווילסון לא עושה קסמים על בסיס קבוע וב-80% מהמהלכים ההתקפיים? כאילו מה הקטע בדיוק? סבבה הוא אשם בסאק הזה ולא ה-OL (למרות שאם תשים לב תראה ש-95 של הניינרס כבר מנצח את איפדי וגם אם ווילסון היה ממשיך לעמוד בפוקט הוא היה מגיע אליו). חבל שהיחס בין המהלך הזה לבין למהלך חיובי שלא לומר בלתי אנושי הוא בסביבות ה-1 ל-10 בכל משחק של סיאטל, כולל האחרון. נראה לי כמו QB סבבה וכנראה השני או השלישי הכי טוב שהייתי יכול להעמיד מאחורי OL כזה.

בקשר למקארתי, בוודאי שאפשר. גם אם יש לו חלק בהתפתחות של רודג'רס (וזה נתון לפרשנות כי משום מה לא זכור לי שהוא תרם במילימטר בהתפתחות של אף QB שהוא לא רודג'רס לאורך כל קריירת האימון שלו. מעניין למה זה. איכשהו כל ה-QB GURUS התותחים האלה לא באמת מצליחים עם אף אחד שהוא לא עילוי של פעם בדור) היא הייתה עד רמה מסויימת ומשם רודג'רס עצמו TOOK OFF והפך להיות האל פוטבול שהוא בעצמו. סוג ה-QB שהוא היום לא ניתן ללימוד או אימון והוא ככל הנראה ה-FREELANCER הכי גדול בתולדות העמדה. כל המכניקה בשיחרור ועבודת הרגליים שלו היא הכי לא TEXTBOOK שקיימת בספר כשהדברים היחידים שמחפים עליהם הם 1) איכות הזרוע ההזויה שלו ו 2) הפוטובול IQ שלו. אז יכול להיות שכרוקי מייק מקארתי הגאון פישט לו כמה קונספטים ושיפר לו את צורת העמידה בפוקט/ קצב הדרופ בק'ס או לא יודע מה, יש בסביבות המיליון מאמנים בליגה הזו שלמדו כמו התוכים שהם את שיטות האימון האלו מאיזה ביל וולש/ביל פארסלס והשורה התחתונה היא שאם לשחקן עצמו אין את זה – זה לא ממש עוזר או יעזור בעתיד כפי שהטראק רקורד המאוד גרוע שלהם לאורך הקריירה מוכיח.

Comments closed