נו האדל

על הכח טבע שהוא ארון רוג'רס, הפציעה של וואט וגם זו של אודל ועל השחקן הטוב בליגה כרגע

מאז שהגענו לארה"ב ראינו הוריקן מכה את יוסטון, הוריקן מכה את פלורידה, רעידת אדמה במקסיקו, שריפות ענק באורגון וביום ראשון הגיעה המכה האחרונה. הוריקן רוג'רס היכה בארלינגטון, טקסס.

אפשר לרדת על דאלאס על ניהול השעון שלהם בדרייב האחרון, על העובדה שהם בחרו למסור ב-2 ו-1 קרוב לגול ליין, מה שעצר את השעון, או על זה שהם נכנסו לאנדזון מוקדם מדי (וכל מילה על זה תהיה נכונה. באמת, לא נכוותם מספיק בפלייאוף הקודם?) אבל בסוף – ארון רוג'רס זה פשוט תופעת טבע בדיוק כמו ההוריקנים או רעידות האדמה. כמוהם, אתה יודע שהוא מגיע וכמוהם בלתי ניתן לעצירה. לי זה הרגיש כאילו  רוג'רס אמר להגנה שלו – חבר'ה, תנו בכיף לדאלאס טאצ'דאון, רק תדאגו להשאיר לי ככה דקה על השעון, טוב?

באמת, כוח בלתי עציר. עוד יותר מהמסירה הנהדרת שלו לט"ד, הריצה שלו לפירסט דאון, אחרי שנראה היה שדאלאס תפסו אותו, היתה פשוט רוג'רס בשיאו. שוב, בלתי עציר.

דרך אגב, הרסיבר שתפס את המסירה, אדאמס, זה אותו אחד שבמשחק הקודם של גרין ביי נגד שיקגו ספג את המכה המחליאה ההיא לראש. והנה הוא על המגרש שבוע וקצת אחר כך. תספרו לי עוד כמה הליגה נלחמת במכות ראש (וכן, גם השחקן שנתן את המכה ההיא קיבל בסוף עונש השעייה למשחק אחד בלבד).

מה עוד היה לנו במחזור הזה?

– ובכן, השבוע הזה בעיקר עמד בסימן פציעות. התחיל עם הפציעה של אודל בקהאם (יחד עם עוד שלושה רסיברים של הג'איינטס) ונגמר עם הפציעה של ג'יי ג'יי וואט. מזכיר לנו תמיד את האופי של המשחק הזה, כמה הוא אכזרי. נסיון תפיסה סטנדרטי של אודל נגמר בקרסול שבור, סתם מהלך הגנתי של וואט נגמר בעונה אבודה (לפעמים נדמה לי שלראות ספורט זה שיעור באנטומיה. עכשיו חיפשתי מה זה בדיוק tibial plateau ואיפה זה יושב. למקרה שאתם תוהים – מדובר בעצם שמחוברת לברך מלמטה). מה המשמעות של הפציעות האלו?

– מבחינת הג'איינטס, העונה שלהם היתה כבר גמורה עוד לפני הפציעה. אפילו אם היו מנצחים את הצ'ארג'רס, בדרך שבה הם משחקים העונה (תראו את צד שמאל של הליינאפ שלהם פה למטה) – הם לפלייאוף לא יגיעו. ביל ברנוול כתב על זה היום, איך שההצלחה של העונה הקודמת מיסכה את הבעיות של הג'איינטס כשלמעשה אין להם קו התקפה נורמלי, אין משחק ריצה והם לא ממש מצליחים להתחמש מחדש דרך הדראפט. השאלה היא מה עושים עכשיו עם המצב של הג'איינטס. איליי מזדקן, מקאדו לא מוכיח שהוא מאמן ברמה מספיק גבוהה ודי ברור שחסרים להם יותר מדי כלים כדי להיות במירוץ. האם אתה מנסה לעשות ממש טאנקינג כדי להשיג בחירת דראפט גבוהה? אולי שולח את איליי בטרייד (אם כי זה בעייתי בגלל המשכורת הגבוהה שלו) ומהמר על אחד הק"בים החדשים שמגיעים השנה מהחוף המערבי? מה לגבי מקאדו, מגיעה לו עוד הזדמנות? ומה לגבי ריס, איך זה שכולם מקבלים ריקושטים והאיש שבנה את הקבוצה הזאת ממשיך לצאת נקי?

– וזה קו ההתקפה של הג'איינטס. איזה כיף לאיליי (למקרה שתהיתם, לא, אני לא באמת מרחם עליו).

– אצל יוסטון, המצב שונה לגמרי מאשר אצל הג'איינטס. לטעמי זה הרבה יותר עצוב כי, אחרי שנים של סבל מק"בים נוראיים, סוף סוף נראה שהם זכו בכל הקופה עם דשון ווטסון ודווקא אז – וואט נפצע (וגם הליינבקר מרסילוס גמר את העונה). האמת צריכה להיאמר שוואט היה פחות אפקטיבי מאז שחזר מהפציעה שגמרה לו את שנה שעברה ועדיין – זאת פציעה עצובה מאוד. לא רק ליוסטון כקבוצה אלא ליוסטון העיר. וואט הוא מנהיג וסמל ביוסטון ויכול להיות שהם יעברו  הזאת מסמלת את חיסול סיכויי הקבוצה לריצה לפלייאוף. אפילו כשדשון ווטסון זורק  לחמישה טד כמו אתמול זה לא מספיק כי ההגנה לא הצליחה לעשות כלום נגד אלכס סמית וקנזס סיטי (עוד שניה עליהם). באסה.

– שבוע שעבר אמרתי שמרגיש לי שהפרישה שביג בן חשב עליה בקיץ משפיעה עליו וכאילו כדי להוכיח את זה בא המשחק מול ג'קסונוויל אתמול. חמישה אינטרספשנס, שניים מהם חוזרים לט"ד והפסד די מביך לג'קסונוויל. בסוף המשחק ביג בן אמר ש"אולי כבר אין לי את זה יותר" ואני באמת לא בטוח שזה העניין – זה מרגיש לי הרבה יותר שלא ממש בא לו יותר. בפעם הראשונה ראיתי אותו ממש מוותר על המשחק. החטיפות הראשונות היו מהלכי הגנה טובים, בסוף זה כבר היה כאילו הוא רק רוצה לגמור עם זה.

זה מה שקורה עם פרישה – ברגע שזה נכנס לך לראש, קשה לך מאוד להוציא את זה משם. נניח טום בריידי – אני בטוח שיש מצב שהוא חושב על פרישה, הרי הוא אומר שאשתו מאיצה בו לעשות את זה. אבל הוא לא ידבר על זה וימשיך להגיד שהוא ממשיך גם מעבר לעונה הזאת, בדיוק מהסיבה הזאת לדעתי. אתה לא רוצה בכלל להכניס לראש את המחשבה שאוטוטו אתה מסיים את זה כי אז תצטרך להתמודד עם המחשבה של "למה לחטוף עוד מכה?". הבעיה שלביג בן יש עוד עשרה משחקים בעונה הזאת. הוא יהיה חייב לצאת מהראש הזה אם הוא רוצה עוד הזדמנות לתואר.

– מהצד השני, ג'קסונוויל עשתה את מה שהיא עושה הכי טוב השנה – מנצחת דרך ההגנה. שימו לב לשורה הבאה של בלייק בורטלס: 8 מ-14 ל-95 יארד, אפס ט"ד ואינטרספשן אחד. וזה כשהקבוצה שלו מנצחת 30-9. מוכרח לומר שדי מטריף אותי הקטע בג'קוסנוויל. יש להם בית חלש להחריד, יש להם הגנה מצוינת, יש להם כלים נהדרים בהתקפה – לאונרד פורנט שנבחר בדראפט רק סיים לרוץ ל-195 יארד אתמול – כל מה שחסר להם כדי להוות איום אמיתי על הפלייאוף זה ק"ב נורמלי, והם משאירים את בורטלס! מה היה קורה אם הם היו לוקחים את דשון ווטסון בדראפט? מחתימים את רומו בפגרה? עושים עכשיו טרייד על ק"ב בקבוצה חלשה, נניח דרו בריס או איליי מאנינג? הם באמת חושבים שהם יגיעו לאן שהוא עם בורטלס?

– כדי לסגור את סיפור ה-AFC דרום, אחרי שדיברנו על יוסטון וג'קונסוויל (לא נדבר על טנסי, קבוצה שכל עוד מאריוטה לא מסוגל להישאר על המגרש יותר משני משחקים רצוף אין מה לשקול אותם), שימו לב לאינדי שכרגע עם מאזן 2-3 ואמורה לקבל את אנדרו לאק מתישהו בקרוב. כן, זאת קבוצה גרועה למדי, הם הצליחו לאבד יתרון ענק לניינרס עם ההתקפה הנוראית שלהם, אבל בבית שלהם? לא יודע אם הם לא שווים הימור.

– ואתמול, אדם וינטארי שם פילד גול (הרביעי שלו במשחק) מ-51 יארד כדי לנצח אותו בהארכה. האיש שיחק לראשונה בעונת הסופרבול של הפטס ב-96 והוא עדיין קלאץ' יותר מכמעט כל קיקר בליגה. מדהים.

– מה שעוד יותר מדהים זה טמפה ביי שלא מצליחה להשיג קיקר נורמלי שיכניס בעיטה מ-25 יארד. אני לא מדבר על 50 יארד. 25 יארד. אולי שווה להם ללכת על קיקר בסיבוב גבוה בדראפט. הא, רגע.

– עוד מילה על אינדי – בשבת נחשף באינדיאנפוליס פסל של פייטון מאנינג ובמשחק עצמו הפרישו את המספר שלו. וזה הזמן להגיד – פייטון, מיצינו את הקטע עם הפרסומות. לקחת שנה וחצי חופש, עכשיו הזמן לחזור לפוטבול. פרשן, מאמן, GM, תבחר. המשחק צריך אותך.

– דיברתי בהתחלה על ארון רוג'רס הנהדר שכרגע מסתמן כמועמד הכי בטוח ל-MVP העונה אבל לי כרגע יש MVP אחר. קוראים לו אלכס סמית. תשמעו, אני הייתי מבכירי הספקנים באלכס סמית תמיד. ככה זה, שחקן נבחר ראשון בדראפט, אתה מצפה ממנו להיות שחקן על. ואלכס סמית לא היה קרוב לזה. לפרקים הוא היה גרוע, לפרקים הוא היה איום ונורא, בדרך כלל הוא פשוט היה בינוני. והיתה פעם אחת, במשחק פלייאוף ההוא מול ניו אורלינס שהוא היה פנומנלי. ובוא נזכור, הוא היה ככה רוב הזמן, בינוני. ולא הרבה בחירות אחריו נבחר אחד, ארון רוג'רס, הול אוף פיימר ודאי. שלא נרד על אלכס סמית?

אני חושב שאנחנו פשוט לא רגילים לזה ששחקן מתחיל חלש ולאט לאט משתפר. אני זוכר שדרו בריס הסריח בשתי העונות הראשונות שלו בסן דייגו ואז בשלישית (אחרי שפיליפ ריברס נלקח בדראפט) פתאום נהיה תותח. אבל אחרי כל כך הרבה שנים? שימו לב למספרים שסמית שם השנה – 76 אחוזי השלמה, 11 ט"ד ואפס אינטרספשנס לרייטינג של 125. אלכס סמית!

כמובן, הסיכויים שסמית יצליח להמשיך עם המספרים האלו בהמשך העונה הם די קלושים (ואם ימשיך אותם אז הוא צריך להיות MVP פה אחד) אבל גם אם לא, הרי שאי אפשר לפספס את מגמת השיפור המדהימה אצל סמית כשבעצם בכל השנים שלו מאז 2011 הוא מעמיד מספרים מכובדים מאוד – רייטינג ממוצע של בערך 95 – כאלו שאצל כל אחד אחר היו שמים אותו בטופ 10 ק"בים בליגה, אבל בגלל שאנחנו כל כך רגילים לסמית של פעם, זה שתמיד ימסור את הצ'קדאון הקצר בדאון שלישי ארוך, היה קשה לנו להעריך את השינוי. אבל סמית הוא היום, אין בכלל ספק, אחד הק"בים הכי טובים בליגה. עכשיו נשאר רק לו, ולמאמן שלו (עוד אחד שהיה אנדרייטד במשך שנים) לעשות את הצעד הנוסף.

– אני מניח שמה שקרה למאמן קו ההתקפה של הדולפינס (שוחרר סרטון שלו שבו הוא מסניף שורות של מה שנראה כמו קוקאין) היה יכול לקרות לכל קבוצה בליגה. ועדיין, זה קרה בדולפינס, ארגון שכן משקיע כסף ומשאבים ועדיין כושל פעם אחר פעם, ואני מניח שזה לא ממש מקרי.

– באמת חשבתם שהבילס לא יפשלו ברגע שהם מנצחים?

– מחזור שישי והפטס נגד הג'טס בקרב על ראשות ה-AFC מזרח. מי היה מאמין בתחילת העונה?

– אני יודע שיש הרבה שתוהים מה בדיוק הג'טס חושבים שהם עושים, הרי כל התכנון לעונה הזאת היה לעשות טאנקינג ופתאום הם מנצחים? אבל אני חושב שמה שקורה זה לא דבר רע לקבוצה הזאת. כן, הם צריכים להביא ק"ב חדש, זה ברור לכולם – ג'וש מקאון בעצמו לא חושב שהוא ק"ב העתיד של הקבוצה. אז יבחרו עשירי בדראפט ויעשו טרייד אפ או יחכו לק"ב שיפול להם לידיים. אבל יצירה של תרבות מנצחת זה לא דבר טריוואלי. good for them

– אם הצ'ארג'רס מנצחים משחק צמוד ואף אחד לא רואה את זה, הם עדיין ניצחו משחק צמוד?

– שימו לב לסיאטל שבאו למשחק מול הקבוצה החמה בליגה והצליחו לעצור את הראמס על עשר נקודות תוך שהם משיגים חמישה איבודי כדור. ההגנה של סיאטל כמעט תמיד תשמור את הקבוצה הזאת במשחק אבל צריך להודות גם שהם נהנו מטעויות רוקי של גוף וגם היו קרובים מאוד להפסיד את המשחק כשגוף מסר כדור 10 שניות לסיום לאנדזון שכמעט ונתפס. סיאטל עדיין מתקשה להזיז את הכדור בהתקפה ואני צריך לראות עוד כמה משחקים כאלו מהם כדי להיות בטוח שהם מסוגלים לתת פייט בצמרת.

– איזה מהלך מדהים של וונץ את אגיאר

– גם זה נהדר:

– וטרי טרי מהלילה, מהלך שתי הנקודות של שיקגו. מי היה מאמין שג'ון פוקס יכול להיות חדשני

 

נעשה גם יומן אליפות קצר למרות שהמשחק של הפטריוטס נראה כבר ממש מזמן. ובעיקר כי לא בא לי לדבר עליו. זה היה אחד המשחקים המכוערים ביותר של הפטס שראיתי הרבה זמן. זה די מדהים לסיים משחק כזה שהק"ב שלך מוסר ל-300 יארד ב-75 אחוז השלמה, ההגנה שלך סך הכל מתפקדת לא רע – ועדיין אתה מנצח בקושי ובמזל לא מפסיד במהלך האחרון (טוב, קצת מזל והרבה חוסר ניסיון של ווינסטון שלהרגשתי אף פעם לא יצליח להיות ק"ב באמת ראוי). איך זה קורה? כשאתה פשוט עושה כל טעות אפשרית בספר. איבודי כדור טפשיים, פאולים הגנתיים שבאמת, הקבוצה הכי פחות מאומנת בעולם (תחשבו בפאלו של רקס ראיין נניח) לא עושה, חוסר יכולת להכניס את הכדור לאנד זון (החסרון של גרונק בהחלט מורגש) וגם קו התקפה שעוד פעם נתן מלא סאקים על בריידי. הא, ובל נשכח ניהול משחק שמרני להחריד של בליצ'ק.

עדיין, אני מעדיף לקחת את הטוב מהמשחק הזה, וחוץ מאשר ניצחון ראינו גם התייצבות מסוימת של ההגנה. נכון שבסוף הם נתנו מלא יארדים לטמפה ביי (עד מתי מאמנים, אפילו טובים כמו בליצ'ק, ימשיכו לעבור לפריבנט הזה שלא עוצר כלום?) אבל ברוב המשחק ההגנה הצליחה לעצור את ווינסטון והרסיברים שלו. כמובן, היה להגנה מאצ'אפ מצוין, גילספי קיבל רסיבר גבוה, באטלר קיבל רסיבר נמוך, אפילו צ'אנג עשה כמה מהלכים יפים. האם זה יהיה מספיק בהמשך? לא. אבל זאת התחלה.

 

ישראל והעתיד
בפעם הבאה

105 Comments

רן מפעם 10 באוקטובר 2017

אני כבר שנים לא מעז לומר אבל די,נמאס לי. לראות את ארון רוג'רס מרגיש לי כמו לצפות במייקל ג'רדן. רק עם דביל במקום פיל ג'קסון.

Maldini 10 באוקטובר 2017

לא מעז? תעז, תעז, זה כבר ברור למעלה משנתיים לכל מי שמחוץ לגבולות מאסצ׳וסטס ו/או לא דינוזאור שמתייחס לאליפויות ו״מאזן ניצחונות״ כסטטיסטיקת ק״ב בענף הכי מורכב וקבוצתי שקיים.

את מה שאל הפוטבול הזה עושה על מגרש פוטבול אף אחד לא עשה ואני בספק אם יעשה אי פעם. רוב הזמן אני מרגיש שאני צופה בסייבורג.

מקארתי, קייפרס, תומפסון ושאר להקת המיידופים שאחראים על האנדראצ׳יבינג הכי פושע בהיסטוריה של הספורט תתייצב בפני ועדת חקירה ממלכתית שאני מתכוון להרים ב2020. וכן, עונש מוות עומד על הפרק.

אבל עד אז זה לא אומר שלא צריך להנות ולנצור כל שנייה שחווים את השלמות שנקראית רודג׳רס אארון.

פרקש 10 באוקטובר 2017

בהחלט תעיז. אני אומנם צופה בפוטבול רק עשר שנים ולא ראיתי את מונטנה מרינו והחברה אבל מה שרוגרס עושה כל מחזור פשוט בלתי נתפס. בתור מעריץ גדול של בריידי והווינריות שלו ההשואה שלו מול רוג'רס מצחיקה בעיניי הוא פשוט הק"ב המושלם.

יובל 10 באוקטובר 2017

צריך להקים טריבונאל מיוחד לענייני בזבוז קריירה של קוורטרבקים מוכשרים ולהוסיף את דאנג'י, פוליאן, גריגסון, פגאנו ומעל הכל – אירסיי לרשימה.

אלון 10 באוקטובר 2017

מה שקורה עם לאק זה עצוב. כמה ארגונים נורמלים (יחסית) שבנו קבוצות טובות היו מתות לקב טופ 5 בליגה(בטח עכשיו שמחזור 2004 דועך) כמו לאק. הקולטס פשוט מחרבנים הכל.

יובל 10 באוקטובר 2017

הקולטס יעלו על הדרך הנכונה ברגע שהפגע-רע יעזוב ויבוא במקומו מאמן שלא עושה טעויות של רוקי בכל משחק.

יש לנו ג'נרל מנג'ר טוב מאוד כמו בלארד שבחר שחקנים מצוינים – מאליק הוקר ומרלון מאק והביא גם שחקנים טובים – ג'באל שרד וג'ון סימון בין השאר.
הוא נפטר מזבל עופות כמו דוויין אלן ופיליפ דורסט שאפילו בחממת נ"א בעיקר נחים על המגרש, הביא את בריסט בטרייד אחרי שראה מה שראה עם טולזין.

כל מה שצריך זה מאמן נורמלי (גם אנדרו לאק בריא יעזור בהחלט ).

Maldini 10 באוקטובר 2017

מה עם ג'ון פוקס? איכשהו זה עובר לאנשים מתחת לראדר שפייטון מאנינג העביר את 3 השנים הטובות האחרונות בקריירה שלו עם הדביל הזה. רק בשנה הרביעית שבה הוא כבר לא תיפקד הוא קיבל סוף סוף מאמן נורמלי (ואני לא מדבר על קוביאק) וכולנו זוכרים איך זה נגמר.

אהבתי איך הלילה הוא ניסה להטעות את מינסוטה בדאון רביעי והעלה את ההתקפה אחרי שקבוצת הפאנט כבר הייתה על המגרש ואז אחרי שהם חטפו דיליי אוף גיים שנייה לפני שהריצו את המהלך הקלוזאפ עליו הראה אותו צוחק, כי למה בעצם לא לצחוק בתור אפס שיודע שהוא אפס ועדיין מרוויח מיליוני דולרים, גם אני הייתי צוחק

יובל 10 באוקטובר 2017

אני לא רוצה להזכיר אותו מהפחד שאירסיי ישמע ויחליט לגייס אותו לקולטס בשנה הבאה… כ"כ מתאים לאירסיי לעשות את זה.

Maldini 10 באוקטובר 2017

חס וחלילה, אפילו לא בצחוק, שלא תעז להוציא את הספקולציה המביכה הזאת מהפה שלך יותר

לדעתי פוקסי יעשה לביתו ולא נראה את הפרצוף שלו יותר בליגה אחרי שיפוטר בסוף העונה. כעיקרון זה סתם עוקץ אחד יותר מדי בגלל שהוא היה גרידי כנראה. אחרי הקדנציה בדנבר הוא היה צריך לתלות את שקית הזבל (זה כמו נעליים לכדורגלנים, רק למאמנים מסריחים) כי לא היה לאן לשאוף יותר וזה המקסימום שהוא יכול להגיע אליו; ק"ב עילוי שסוחב את הקבוצה הלא מאומנת שהוא לא מאמן לסופרבול ונשחט שם על ידי קבוצה מוכשרת שכן מאומנת.

אם הוא היה בליגה של הגדולים ונולד במקום מייק מקארתי אז אולי היה לו מזל לרכוב על גב של ק"ב עילוי שסוחב את הקבוצה הלא מאומנת שהוא לא מאמן לסופרבול ופוגש שם עוד מאמן שרוכב על גב של ק"ב קצת פחות עילוי שסוחב את הקבוצה הלא מאומנת שהוא לא מאמן ואז אולי היה פוטנציאל למשהו אבל כולנו יודעים שכמו אלוהים, מייק מקארתי יש רק אחד.

AdamB 10 באוקטובר 2017

אני עד עכשיו לא מבין איך מישהו בצוות האימון של גרין ביי
נשאר בתפקיד אחרי גמר האנאפסי של 2015. אלא אם כן הייתה שם מכירת משחק – ועד היום אני קצת חושד בהא הא קלינטון דיקס. התפרקות מנטלית של קבוצה היא על המאמן.

επτά 10 באוקטובר 2017

מה שבאמת עצוב מבחינת הליגה זה שעם זה שמקארת'י פרימטיבי/שמרן, עם זה שקייפרס גאון שדוגל בגישות כמו "רוקי קורנר מבודד על הסופרסטאר רסיבר של היריבה זה אחלה" או "פריבנט דיפנס 2 דקות לתוך הרבע השלישי גורם לי להרגיש בטוח", ועם זה שתומפסון יצק בטון סביב המושב שלו בעודו יושב בו כי מיצוי היא לא תחושה שעולה בראש של מישהו שיכול לישון 11 חודשים וחצי, להתעורר שבועיים לפני הדראפט כדי לקרוא דו"חות של הסקאוטים ואז במשך 3 ימים לעשות כמה טרייד דאונס (באמא שלכם תסדרו את האנגלית אני מתחנן) והנה משכורת של שנה שלמה על שבוע עבודה… עם כל הדברים האלה, הקבוצה הזאת עוד יכולה לגמור עם נסיעה לסופרבול פשוט כי נכות אירגונית/מקצועית זה משהו שרוב מוחלט של הקבוצות בליגה סובלות ממנו.

NoOne 10 באוקטובר 2017

למה כל הודעה שאני מנסה לרשום יותר משני משפטים נותן לי הודעה של ספאם?

7even 10 באוקטובר 2017

תוריד את המילים באנגלית.
אני יודע…מוזר

NoOne 10 באוקטובר 2017

אני אנסה שוב

אני לא חושב ש הג'טס עשו משהו בכוונה או מנסים לבנות תרבות מנצחת או איזה קלישאה אחרת.
אין להם מושג מה הם עושים , אם היה להם מושג הם היו בוחרים את דשון ווטסון ולא את ג'מאל אדאמס(שחקן אדיר , בחיים לא משתווה לרמה של ק"ב פותח טוב).
זה ג'נרל מנג'ר שבחר את האקנברג בסיבוב השני שנה שעברה וזה ק"ב שלא ברמה של להיות אפילו הק"ב המחליף של הג'טס בעוד שבכל הליגה על ימין ושמאל משחקים ק"ב(טובים או לא , זה לא משנה) שנה ראשונה או שניה ורק הג'טס בחרו ק"ב עם הלם קרב בערך 4 סיבובים לפני שהוא היה אמור להיבחר.
אז בתחילת השנה הם חתכו את כל הוותיקים , לא החתימו פרי אייג'נטס ,לא בחרו שחקני התקפה בדראפט.
החתימו ק"ב שלפני תחילת השנה היה 2-22 ב 24 המשחקים אחרונים שהוא פתח בהם.
השאירו בתפקיד את אחד המאמנים הגרועים בהיסטוריה.

מה עוד הם יכולים לעשות?
יש פשוט קבוצות גרועות מהם.

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

לא אמרתי שהם מנסים לבנות תרבות מנצחת. ואין ספק שההנהלה ניסתה לבנות קבוצה מפסידה. אבל הניצחונות האלו, למרות שיובילו למקום נמוך יותר בדראפט, הם טובים בסך הכל.
וכן, יש באמת הרבה קבוצות נוראיות בליגה.

Maldini 10 באוקטובר 2017

מפתיע אותי שגם אתה נפלת להייפ ואני מציע להירגע קצת עם המציצות האינסופיות לדשון ווטסון שנראה נחמד מול שתי הגנות בוטום 5 בליגה עם רסיברים פנויים אול אובר דה פילד, ריד אופשן, טריפל אופשן, תמיכה ממשחק ריצה והרבה פוקסים ומזל עם באונסים מזליקיים ומהלכים אאוט אוף סטארקצ'ר שרחוקים מלהיות מייצגים.

"זרק 5 ט"ד מול קנזס" זו בדיוק הבעיה בניתוחים והסיקור של הליגה הזו (פערי הסיקור בין האן אף אל למקבילה באן בי איי הם עצומים לצערי ומטמטמים המון אוהדים). כל מי שצפה במשחק ראה שכל זמן שהמשחק היה תחרותי והתוצאה צמודה הוא לא פגע ממטר, הזיפ במסירות קצרות/בינוניות בקושי קיים וכל פעם שהוא מזהה/מדמיין לחץ הכי קטן הוא בורח מפוקט'ס נקיים. אבל אז בגארבג' טיים הוא משגר שני הייל מאריז לחלל החיצון ודיאנדרה הופקינס החייזר יורד איתם אז זה ישר "הולי שיט 5 טאצ'דאונס 34 נקודות יוסטון היו יכולים לנצח אם לא ההגנה המסריחה שלהם" בזמן שזה אפילו לא קרוב לסיפור האמיתי.

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

לדשון ווטסון יש לא מעט חסרונות וכבר כתבתי כשהוא התחיל לשחק שלדעתי היה הרבה יותר טוב לו להתבשל בספסל עוד קצת. הוא לא יודע לעבור על הרידס שלו ובדרך כלל מחפש את המטרה הראשונה ואם זה לא עובד הוא מתחיל להתרוצץ. מזכיר לי לא מעט את מייקל ויק בזמנו.
עדיין מבחינת יוסטון זה שיפור עצום. אם היה לו את ההגנה של יוסטון מלפני שנתיים, הם היו לוקחים את. הבית שלהם בקלות. ברגע שילמדו אותו הוא יהיה בבעיה אם לא יתפתח (מה שכנראה יקרה)

Maldini 10 באוקטובר 2017

מסכים אבל זו בעיה נפוצה אצל לא מעט פותחים בליגה ואני לא יודע כמה זה באמת כזה "שיפור עצום" כי אני זוכר שגם אוזוויילר הספיק כדי לנצח משחקים מול יריבות חלשות . הבעיה האמיתית שלי עם ווטסון, עוד מהימים בקלמזון, היא הזרוע (אם אני זוכר נכון אפילו בקומביין היה לו איזה מס' הזוי שלא נמדד מעולם עם איזה 47 מייל לשעה או משהו בסגנון כשהממוצע הוא 55) וחוסר הדיוק במסירות לטווחים קצרים/בינוניים שאמורות להיות באחוזים גבוהים.

כרגע אפשר לתפקד איתו מול הגנות חלשות בזכות העובדה שהוא מאיים עם הרגליים, משחק הריצה עובד מצויין והופקינס הוא פריק שרק צריך לזרוק כדורים לאיזור החיוג שלו והוא מוריד אותם. אבל לאורך זמן לא רק שכבר יהיה פילם ללמוד וכל האופשן והטריפל אופשן יפסיק לעבוד, האיכות ההגנתית שהוא פוגש תעלה קצת מטנסי (מסתמנת כאחת האכזבות הגדולות של העונה) וניו אינגלנד ואז זה ייראה הרבה פחות טוב בדיוק כמו שזה נראה מול סינסי ומול קנזס לאורך 3 רבעים ואז אנשים יפסיקו לתהות "איך קליבלנד/ג'טס/קבוצה כלשהי ויתרה עליו".

NoOne 10 באוקטובר 2017

לא נפלתי לשום הייפ ואני אפילו לא מחובבי דשון ווטסון .
אבל זה לא משנה אם זה ווטסון או מהומס, גם אם יש רק 20 אחוז שזה יעבוד צריך ללכת על זה.
כל שנה לבחור ק"ב בסיבוב הראשון עד שזכית בלוטו.
לא לוותר על דרק קאר כי יש לך את ג'ינו סמית או על ווטסון כי יש לך את האקנברג.

Maldini 10 באוקטובר 2017

סיבוב ראשון זה מוגזם מדי כי אלה ששווים משהו תמיד ייבחרו טופ 3/5 (שלא לומר 2) וכדי להשיג אותם אתה צריך למשכן חצי דראפט בהנחה שאתה לא בוחר שם.

ספציפית לגבי הג'טס והדוגמאות שציינת אתה שוכח שיש באימונים מס' רפס (אי אפשר לכתוב באנגלית וזה נשמע מפגר אבל זה המצב) מצומצם והק"ב השלישי בדפט צ'ארט כמעט לא עושה כלום חוץ מסקאוט טים, אתה לא יכול להחזיק יותר משני ק"ב בלחץ בסגל עם סיכוי אמיתי לפתח אותם באימונים והג'טס עשו את שתי הבחירות שלהם עם פטי והאקנברג. מקאגנן נכשל בזיהוי הכישרון, לא בהתנהלות הכללית.

Yavor 11 באוקטובר 2017

אם אתה כל שנה בוחר קווטרבק אתה לא נותן זמן התפתחות מינימלי וככה כמו הסרט ממנטו, אתה חי את אותה עונה כל פעם מחדש…

מיקיג' 10 באוקטובר 2017

1. הג'טס משחקים זבל שזה לא יאמן, אבל אני נהנה מכל רגע. לפי המשך הסקדג'וול שלהם, הם יגמרו עם 4 נצחונות. עוד אחד על מיאמי שזו קבוצה שאם היה אפשר צריך היה להוריד אותה ליגה. וזהו. אבל אם איכשהו הם ינחיתו ק"ב טוב בשנה הבאה, יהיה עם מה לעבוד (יש איזה אחד או שניים שנראים פוטנציאל מעבר לרוזן – תוהה על לאמר ורודולף, לא יודע. רק שלא יביאו איזה מיייפילד). אניווי, הפאטס ישחטו אותם. אם זה לא 20 הפרש הייתי מאד מודאג בתור אוהד פאטס.
2. בניגוד לנו-וון: אני חושב שבולס משתפר מעט. גם בניהול שעון. גם בכל הנסיונות שהוא עושה עם לי. זה נכון שאין כמו ניסיון באימון ראשי, אבל אולי המיילאג' שהוא צובר בשלוש השנים האלה יהיה שווה משהו בשנה הבאה.

7even 12 באוקטובר 2017

הנה תראה…
הקולטס הפסידו להם ופגאנו לא מודאג

פרקש 10 באוקטובר 2017

סיכום מצוין. חסר לי שאתה לא מדבר על האיגלס כבר כמה שבועות.. נראה שמתייצב שם איזה סוג של משהו. למרות שגם שנה שעברה הם פתחו ככה…

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

לא כל כך יצא לי לראות אותם, האמת

אלירן 10 באוקטובר 2017

מעולה שלא מדברים עלינו, שימשיך ככה. על הג'אינטס לא הפסיקו לדבר ותראה איפה הם ואיפה הריסיבר הכוכב שלהם שעשה הכל כדי להוציא את אוהדי האיגלס מדעתם לפני שבועיים ועכשיו הוא משחק טאקי בבית חולים

Maldini 10 באוקטובר 2017

האמת היא שדווקא כן מדברים עליכם, מייקל לומבארדי עם הרזומה העשיר שהצליח ולא פוטר מכל מקום שבו הוא עבד ב-30 שנה האחרונות מלכלך 24/7 על פאדרסן כי כנראה שהוא לא קיבל את הבן שלו בפרוטקציה לעבוד כאיזה נער מגבות או משהו. אין הזדמנות שהוא מפספס כדי לעשות ממנו ליצן החצר למרות שבפועל הוא אחד המאמנים היותר נורמלים בליגה. העבודה ההתקפית שהוא עושה עם וונץ כבר שנה שנייה ברציפות מצויינת ומזכירה מאוד את מה שאנדי ריד בית ספר לאימון פוטבול בע"מ (בכל זאת בן טיפוחיו) עושה עם אלצ'קו בקנזס עם כל המערכים היצירתיים והפלייקולינג הידידותי, רק שהתקרה של וונץ הרבה יותר גבוהה והדברים שאפשר להוציא איתו לפועל מגוונים ואקספלוסיביים הרבה יותר (כן כן שמעתי אלכס סמית מועמד אם וי פי לגיטימי וקנזס הולכים לסופרבול, נתראה בינואר אחרי עוד מופע פילד גול'ס מהגהינום)

הם מרחק קורנר איכותי באמת (הלוואי שדארבי יחזור מהפציעה ויפגיז אבל אני בספק) מלהיות אחת הקבוצות הכי שלמות בליגה כי חוץ מסקנדרי יש שם הכל. ק"ב צעיר ומוכשר (על אמת, לא בהייפ מפגר), קו התקפה טופ 3, דיפנסיב ליין מצויין, ליינבקר'ס אתלטים שמסוגלים לכסות, חוליית רסיברים לא רעה. אבל סקנדרי גרוע בליגת מסירה זה מתכון לאסון לצערי ופה תהיה הנפילה שלהם.

שי אורן 10 באוקטובר 2017

היר היר!

No1 10 באוקטובר 2017

1) מייק לומרבדי לא באמת מעניין מישהו רק עוד פרשן שחושב שבגלל היה לו איזה תפקיד פעם.

2) המטרה המוצהרת של פילי היא להמשיך בנייה של הסגל דרך עוד לפחות שני הדרפטים הבאים אין באמת מטרה להילחם על האליפות.

3) בנוסף לסקנדרי שעוד צריך שיפוץ, פיטרס יפרוש והקו עדיין לא באמת יכול להחזיק מעמד כהתקפה מסירה כאופציה עיקרית, חייבים עוד ר"ב (בלאנט זקן וכל השאר לא מספיק טובים) ורסירבר טוב (ג'פרי פה לעיסקה של שנה וחייבים עוד מטרה צעירה) יש עוד עבודה על הסגל הזה.

4) כרגע הסגל סביר אבל לא בנוי עדיין לטווח רחוק יש עוד עבודה, יאמר לזכות פטרסון שהוא למד לפחות מהימים הראשונים של ריד שצריך איזון במשחק ולא רק להסתמך על המסירה נראה כמה זמן זה יחזיק מעמד המושבעים עוד לא חזרו עם פסק דין לגביו. למזלו יש לו את וונץ שמראה יכולת למידה, רעב והסתגלות לא היה כזה בפילי כבר המון שנים.

5) לגבי קנזס וריד, הוא פשוט משחזר את ימיו בפילדפלפיה לוקח קבוצה כישרונית עד הפלייאוף אבל לא מעבר. אי אפשר ללמד כלב זקן תרגילים חדשים לריד אף פעם לא הייתה יכולת הסתגלות בתוך משחק וכשהפלייאוף בנוי בשיטה שהוא בנוי אז לא הייתי מהמר על ריד שיביא לומברדי.

אלירן 10 באוקטובר 2017

דארבי אמור לחזור שבוע 7, אין ספק שהסקנדרי פרט לג'נקינס הוא החלק החלש בקבוצה אבל הם ניסו לעבוד עליו בקיץ. אנחנו עוד לא קאובים לרמה של גרין ביי וסיאטל אבל ריצות מטורפות לסופרבול קרו לקבוצות ברמה שלנו בעבר (קרולינה). לא שבהכרח זו המטרה השנה אבל בהתחשב במצב הבית – אפשר בהחלט לקחת אותו ואז בפלייאוף הכל אפשרי.

Maldini 10 באוקטובר 2017

מסכים אבל זו בעיה נפוצה אצל לא מעט פותחים בליגה ואני לא יודע כמה זה באמת כזה "שיפור עצום" כי אני זוכר שגם אוזוויילר הספיק כדי לנצח משחקים מול יריבות חלשות . הבעיה האמיתית שלי עם ווטסון, עוד מהימים בקלמזון, היא הזרוע (אם אני זוכר נכון אפילו בקומביין היה לו איזה מס' הזוי שלא נמדד מעולם עם איזה 47 מייל לשעה או משהו בסגנון כשהממוצע הוא 55) וחוסר הדיוק במסירות לטווחים קצרים/בינוניים שאמורות להיות באחוזים גבוהים.

כרגע אפשר לתפקד איתו מול הגנות חלשות בזכות העובדה שהוא מאיים עם הרגליים, משחק הריצה עובד מצויין והופקינס הוא פריק שרק צריך לזרוק כדורים לאיזור החיוג שלו והוא מוריד אותם. אבל לאורך זמן לא רק שכבר יהיה פילם ללמוד וכל האופשן והטריפל אופשן יפסיק לעבוד, האיכות ההגנתית שהוא פוגש תעלה קצת מטנסי (מסתמנת כאחת האכזבות הגדולות של העונה) וניו אינגלנד ואז זה ייראה הרבה פחות טוב בדיוק כמו שזה נראה מול סינסי ומול קנזס לאורך 3 רבעים ואז אנשים יפסיקו לתהות "איך קליבלנד/ג'טס/קבוצה כלשהי ויתרה עליו".

7even 10 באוקטובר 2017

אריאל – אוף טופיק…מנסיונך:
אורגון / קרייטר לייק בתחילת נובמבר.
מומלץ או שקר ומושלג מדי ?

אני ממש רוצה להיות אבל לא רוצה להתבאס ממזג האוויר.

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

קרייטר לייק בזמן הזה אין לך מה לחפש – כולו מושלג וסגור לחורף. רוב הסיכויים שהכבישים לשם יהיו חסומים וגם אם לא, הם סוגרים את הכביש ההיקפי ומשאירים רק את ההדקוורטר פתוח.
לגבי אורגון – בנובמבר בעיקר גשום וקר, פחות מושלג (למרות ששנה שעברה היה לנו איזה יום שלג בסוף נובמבר). השאלה למה אתה מכוון ומאיפה אתה מגיע. אם זה מקליפורניה לא הייתי עושה את הטיול צפונה

7even 10 באוקטובר 2017

מתכנן ממיאמי לסן פרנסיסקו ואז לאורך כביש 1 עד סן דייגו.
התכנון המקורי היה להתחיל באורגון…אבל בשלב מסויים הבנתי שאורגון…נובמבר…לא כדאי ככ.

נ.ב מפלי הניאגרה – שווה את הטיסה הארוכה צפונה בתקופה זו של השנה?

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

סליחה על התגובה המאוחרת, היה פה קצת לילה..
זאת חתיכת נסיעה, מיאמי לסן פרנסיסקו. שמעתי על קוסט-טו-קוסט אבל בדרך כלל זה מתחיל מניו יורק, לא מיאמי. אתה עובר בדרך את ניו אורלינס, שזה סבבה ומה אז? שעות של נסיעה בשממה של דאלאס?

בכל מקרה, לגבי ניאגרה פולס – אני לא חושב שנובמבר זה בעייתי – יהיה לך קר כנראה, אולי טיפה מושלג. לא הייתי עושה את השיט בסירה, זה בטוח. השאלה אם אתה טס לשם במיוחד או שזה פשוט בדרך הביתה.
אם אתה עובר שם, תעשה עצירה בבפאלו למשחק פוטבול, חוויה מובטחת (אני פשוט הייתי טס דרך טורונטו ועושה נסיעה של שעתיים לניאגרה פולס)

Blue Devil 10 באוקטובר 2017

הערה קטנה לגבי הניאגרה: בכל מקרה אי אפשר לשוט בעונה הזו (נראה לי רק אפריל-אוקטובר)…
שווה זה עניין של טעם – המפלים יפים (יש שיגידו מהממים) אבל המקום עצמו (היינו בצד הקנדי) לא בטוח שמצדיק טיסה במיוחד. יש את "ניאגרה און דה לייק" שהיא עיירת תיירים חמודה על אגם באזור של כרמים ויקבים… אבל זהו פחות או יותר לדעתי הלא מקצועית בכלל
שיהיה מסע מוצלח בכל מקרה

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

כן, כשאמרתי – השאלה אם אתה טס במיוחד, לזה התכוונתי. כשהייתי בברזיל, עשיתי טיסה במיוחד לאיגוואסו אבל זה היה טיסה של שעה-שעתיים. לטוס במיוחד מהחוף המערבי לא הייתי עושה. אם אתה חוזר הביתה והשאלה דרך איפה, אז אפשר לעצור שם. אישית הייתי מעדיף עצירה בניו יורק או בוסטון

7even 12 באוקטובר 2017

אריאל – התכוונתי שאני טס ממיאמי לפריסקו לא נוסע :)
סורי אם לא הייתי ברור.
הייתי כבר בארהב ובמפלים לא יצא לי אז מרגיש לי דפוק לא להיות שם שוב האמת…
מצד שני – אני מתכנן לעשות את כל כביש 1 עם גיחה ליוסמיטי אז אולי אמצה את הקטע של המרחבים והטבע כבר שם.
מצד שלישי – תן לי אגם מרהיב (אפרופו קרייטר לייק) וזה שווה לפי כל מפל…
יש משהו ששווה את הנסיעה לאיזור בוסטון?
היה פה פעם פוסט אגמים בארה"ב למיטב זכרוני….והזכירו משהו על ניו אינגלנד.
השאלה אם באמצע נובמבר זה ישים.

אלון 10 באוקטובר 2017

אמת על פייטון. הוא בחיים לא היה קודם כמו רוג'רס או ווינר כמו בריידי אבל אף אחד לא שיחק את העמדה הזו יפה כמוהו. געגועים למאסטרו.
הקולטס ניצחו בקושי בבית את הניינרס ואת קליבלנד. הבית ממש מסריח אז אולי יצילחו להגיע ל6 ניצחונות(8 אם לאק חוזר מהר) אבל לא יותר. לאק אגב כנראה בחוץ עד נובמבר.

אם כבר קב מוכשרים מכל החברה הצעירים לדעתי וונץ ופרסקוט זה הדבר האמיתי, חברה מוכשרים מאוד רגועים ולא עושים הרבה שטויות.

חמישי קרב לוהט בין ניוטון לוונץ. שתי קבוצות חמות מאוד.

בובו 10 באוקטובר 2017

ראיתי רק את סבב המשחקים הראשון ברד זון (כבר לא סוחב אחכ) והיה נראה לי שחצי אצטדיון ריק ברוב המשחקים. מה קורה פה? רשמית כולם סולד אאוט אבל יש מצב שלאנשים נמאס מהמחירים וסקנדלים למיניהם?

יובל 10 באוקטובר 2017

לאק לא חוזר השבוע נגד הטייטאנס, אני בספק אם יחזור גם לשבוע לאחר מכן נגד הג'אגוארס.

אם הקולטס מפסידים את שני המשחקים האלה, העונה שלנו למעשה גמורה.

הרבה תלוי אם מאריוטה ישחק, בגלל שהמשחק במאנדיי-נייט אני מאמין שכן.

אפילו אם היינו משחקים נגד מאט קאסל, אני לא הייתי מהמר על הקולטס . זו קבוצה שלא יכולה לשחק 4 רבעים של פוטבול טוב, קבוצה שסופגת הכי הרבה נקודות ברבע רביעי מאז 1950, קבוצה שאת שני הנצחונות שלה ניצחה מול קבוצות עם 0 נצחונות, בבית, וגם זה במותחנים, קבוצה שהמאמן שלה הוא המאמן הכי גרוע בתולדות הליגה, קלולס חסר מושג שהיה קרוב כחוט השערה להיות מפוטר כבר השבוע.

אם אני צריך להמר עכשיו – טנסי ייקחו את הבית עם 9:7 או אפילו 8:8.

7even 10 באוקטובר 2017

בתולדות הליגה ?

ניינר/ווריור 10 באוקטובר 2017

אני מהמר על סופרבול בין ארל'ה לסמית ואנחנו אוהדי הניינרס נשב מהצד ונזיל דמעה.

7even 10 באוקטובר 2017

הרי זה ברור שכזה ייקבע באמת הפאטס יטאטאו את הצ'יפס…
באייאפסי איסט אתה מגיע לפלייאוף בשכיבה על הגב.
וגם אחכ – מה כבר יש?
אולי משחק אחד קצת קשה.

No1 10 באוקטובר 2017

בוואלה פעם שאלתי אותך אם היית מעדיף לקחת אליפות עם סמית או להישאר ללא סיכוי לאליפות בלעדיו. התשובה שלך אז היית שאתה לא מוכן שסמית ידרוך על הדשא עם המדים של הניינרס.

רוצה לשנות את תשובתך?

ניינר / ווריור 10 באוקטובר 2017

לא. פשוט לא מסוגל לסבול אותו. מה שאני ריד עושה איתו זה בלתי נתפס

austaldo 10 באוקטובר 2017

די כבר עם ה"גילספי" הזה, אתה אמור להכיר את השמות של השחקנים בקבוצה שאתה אוהד. קוראים לו "גילמור". סטפון גילמור.

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

לקח לי שנתיים לקרוא למקדניאלס בשם שלו ולא מקדונלד. הקטע עם שני הגילי שהגיעו מבפאלו הורג אותי..

austaldo 10 באוקטובר 2017

טוב נו, "מקדונלד" זה מובן בגלל העיסוק שלו בהפיכת המבורגרים וטריידים על מיליון בחירות דראפט בשביל טים טיבו
אבל ברצינות – אתה כותב כל כך טוב וחבל על טעויות כאלו.

סמיר זמפיר 10 באוקטובר 2017

ראסל ווילסון מתחיל להשתפר בתאקלים מרוב שההתקפה קאקמייקה. גם הוא לא בדיוק זורח בעצמו העונה. ג'ימי גרהאם תפס כדור באנד זון ולקח לי עד הפרסומת להאמין ולסנן "יש! יא…".

מקרה קלאסי של קבוצה שבא עם המפרשים למעלה נגד ההוקס רק כדי לסיים אותו ברפסודה.

כמו בסרטים מצויירים, ההגנה תפסה את התופסים של הרמס מהצאוורון והרביצה להם נמרצות בתחת. שלדון ריצ'רדסון נתן משחק ענק מלבד החטיפות, הוא והקו עצרו את טוד גורלי כמו שאף אחד לא עצר השנה. קו ההתקפה של הרמס הפך לאקורדיון מאותם קרטונז.

ברגע שסינדלו את גורלי, אפשר היה לקלף את גוף מהחריצים של הנעליים. בהיעדרו של קליף איי, מייק בי קיבל את פרנק סי בפאס ראש, ושניהם לימדו את גוף את האייביסי

עכשיו כשהוא לא רק עולה בדאון שלישי, קלארק מראה רפרטואר שלם יותר. שזה חיובי. וארל תומאס גאון פסיכופט שמאמין בעצמו גם כשהוא ישן. אפשר לעשות היילייטס רק שלו מציל על הגול ליין.

אבל מה ששלילי זה שאריאל צודק, הגיע לרמס לנצח. או יותר נכון, הם היו יותר טובים. וכשההתקפה נראת כמו פנטזי ליג הפוך, אפשר לשאול לא רק עד כמה הם ישתפרו, אלא אם בכלל.

עידו ג. 10 באוקטובר 2017

כל שנה אתם מתחילים בסלואו מושן.
לא הייתי מתרגש.

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

ההגנה טובה אבל הם צריכים שההתקפה תדע לסגור עניינים, בינתיים זה עוד לא קורה

אלירן 10 באוקטובר 2017

ההגנה של סיאטל תענוג צרוף, פוטבול נהדר

איציק 10 באוקטובר 2017

האם יש קשר סיבתי בין אסונות הטבע להגעתך לשם?
מתאם סטטיסטי כבר הוכח.

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

השריפות בסנטה רוזה השבוע? אז ישנו בעיירה הזאת בדרך שלנו צפונה מסן פרנסיסקו..

MHR 10 באוקטובר 2017

הכי טוב ש"גילספי" ישמור על "אגיאר". חחח

עידו ג. 10 באוקטובר 2017

זה קצת מצחיק לבוא לדאלאס בטענות על ניהול שעון כשהם הריצו דרייב של 17 מהלכים ב-9 דקות. אז כן הם השאירו לרוג'רס דקה וקצת עם טייאאוט בודד. אז נכון שההחלטה לזרוק בדאון 2 שעצרה את השעון די מפוקפקת, אבל אתה לא רוצה להגיע לסיטואציה שבא אתה לא משיג את הטאצ'דאון אבל לפחות לא השארת לו זמן לעוד דרייב…

Maldini 10 באוקטובר 2017

מסכים, ביקורת לשם ביקורת. כאילו משחק פוטבול מתנהל בתנאי מעבדה ואפשר לתכנן דברים על השנייה. ראיתי גם אנשים שביקרו את דאק על כך שלא עשה סלייד יארד לפני האנדזון. כי בפוטבול זה לא שעלול לקרות איזה קלאסטרפאק עם פולס סטארט/פאמבל בסנאפ/פלייקול מטומטם (רק אלוהים יודע כמה מאמנים מתים על הטוס לראנינג בק, במיוחד כשהם זקוקים ליארד) שלוקח אותך אחורה. תנאי מעבדה. כאילו זו גזירה משמיים להיכנע לדרייב של 80 יארד תוך דקה ואין סיבה לצפות שההגנה אשכרה תרוויח את הכסף שלה.

הביקורת האמיתית על דאלאס והטעות הפטאלית שהם מתחילים לקלוט שהם עשו ושרק תתעצם במהלך השנים הקרובות היא הוויתור על ג'יילן ראמזי לטובת אליוט. זה היה ברור מהרגע הראשון ובעונה שעברה היה לכולם נוח לחיות בסרט כי זיק נראה מעולה והקבוצה יצחה (למרות שיכלה לנצח גם עם אלפרד מוריס או.. דרק הנרי) אבל בליגת מסירה של 2016 אתה לא מוותר על עמדת פרימיום כמו קורנר בשביל ראנינג בק. בטח לא עם האופנסיב ליין הזה, בטח לא עם הגנה מזעזעת כבר למעלה מעשור.

7eeven 10 באוקטובר 2017

אז אתה אומר בעצם שאתה העונה של זיק שנה שעברה כל ר"ב ממוצע יכול היה לעשות?

επτά 10 באוקטובר 2017

ההפרש בין מה שזיק נתן לבין מה שר"ב ממוצע היה יכול לתת מאחורי האוליין הזה (=תפוקה שהייתה מספיקה כדי שההתקפה תתפקד באופן סביר) קטן מההפרש בין השכונה שהולכת כיום בהגנה של דאלאס לבין מה שפליימייקר כמו ראמזי היה יכול לתת לה.

תפוקה טובה מר"ב ממוצע אפשר לייצר גם עם קו התקפה איכותי.
תפוקה מאחד כמו ראמזי אפשר לייצר גם מבלי שיהיה מוקף בתותחי על.

בפוטבול אם אתה רוצה ללכת רחוק המטרה לרוב היא לבנות קבוצה מאוזנת עם כמה שפחות חורים גדולים. בדאלאס הלכו בכל הכוח על חיזוק חוליה שהייתה יכולה להיות לא רעה גם ככה והפקירו חוליה חלשה מאוד.

פרקש 10 באוקטובר 2017

מסכים איתו לגמרי.
אני לא אומר שכל אחד היה יכול לעשות את זה אבל רץ טוב פלוס בסגנון בלאונט היה עושה פחות או יותר מה שזיק עשה שנה שעברה.
גם לדעתי השנה פרסקוט רק מחזק את זה שהוא כאן כדי להיות (ביחד עם וונץ) העתיד שאחרי בריידי בריס ורוגר'ס ובליגה של היום זה מאוד נדיר שיש לקבוצה ק"ב שאפשר לסמוך עליו להוביל את הקבוצה ובטח לטווח הרחוק אז בכלל לשנה הבאה הם חייבים להתמקד בהגנה

עידו ג. 10 באוקטובר 2017

לא צריך להגיד יותר מדמארקו מורי.

Maldini 10 באוקטובר 2017

מה שאנטיוכוס אמר (למרות שבאופן כללי לא ממליץ להקשיב לו כי אין לו מושג, בפוטבול בפרט ובחיים בכלל)

ואגב, בחירה בראמזי ≠ התפשרות על רץ ממוצע. זה רק הוורסט קייס סנאריו. תבדוק באיזה סיבובים נבחרו בשנים האחרונות דייוויד ג'ונסון, לאביון בל, ג'ורדן הווארד, קארים האנט, דאבונטה פרימן, דאלווין קוק ועוד איזה 20 דוגמאות שלא קופצות לי לראש כרגע. רצים איכותיים גדלים על העצים. אפשר למצוא אותם בכל הסוגים, הגדלים, המינים והצבעים כמעט בכל מקום בדראפט כולל כאנדראפטד פרי אייג'נטס. זה רחוק מלהיות המצב עם קורנרים איכותיים שהפכו להיות המצרך הכי נדיר ומבוקש אחרי קוורטרבקס. ככה שמעבר לטאלנט אבאליואיישן (זיק טוב ואפילו טוב מאוד אבל רחוק מלהיות מה שעשו ממנו ומתחילים לראות את זה כבר העונה כשקו ההתקפה נחלש קצת) , פשוט לא מדובר בהשקעה וניצול חכם של המשאבים שעומדים לרשותך. זו אולי השוואה קצת קיצונית אבל זה לא כזה שונה מלבחור קיקר בסיבוב ראשון ומצדי שתהיה לך הבטחה שתקבל ממנו תפוקה ולונג'ביטי כמו של ג'אניקאווסקי.

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

כמה מחשבות על הדיון הזה:
1. הבחירה בזיק היא קלאסית ג'רי ג'ונס, ללכת עם השחקן הנוצץ
2. אני חושב שאליוט רץ יותר טוב מדמארקו מורי. הוא בטח יותר צעיר ובמחיר יותר זול. והוא פה לעוד שלוש שנים (מארי נתן עונה אחת טובה שאחריה נהיה שחקן חופשי)
3. אני לא מסכים לגבי ה"ביקורת לשם ביקורת" על הדרייב האחרון של דאלאס. כבר כשהם מסרו בדאון שני ואחד הפרשן (לא זוכר מי זה היה) ממש ביקר את ההחלטה הזאת ולא הבין אותה. הם עשו דרייב נהדר אבל לא היה אוהד אחד שלא חשב שהם השאירו יותר מדי זמן על השעון. ברור שאליוט לא היה צריך לעצור על האחד (הם היו בפיגור 4, לא 3. אז זה היה משהו אחר) אבל המסירה ההיא היתה טעות.
4. אני לא חושב שקורנר אחד היה משנה את המצב של דאלאס. ההגנה שלה כרגע פשוט לא מספיק טובה ומלאה הרבה מאוד חורים.

Maldini 10 באוקטובר 2017

ברור שהמסירה היא טעות אבל לא כזאת קריטית ומטורפת שהובילה להפסד ולשים עליה משקל כל כך כבד כמו שחלק עשו אחרי המשחק זה נטו צ'רי פיקינג. הדבר היחיד שריצה במקום מסירה היה משיג זה לאלץ את מקארתי להשתמש בפסק הזמן האחרון של גרין ביי. עכשיו אתה באמת רוצה להגיד לי שאתה מאמין שפסק הזמן הזה הוא מה שהיה מונע מרודג'רס להנדס את הדרייב שהוא הינדס? כי אני זוכר אותו מהנדס משהו דומה באיצטדיון דומה מול יריבה דומה עם 35 שניות בלי טיימאאוטס לפני פחות משנה.

השורה התחתונה היא שדאלאס ידעו שההגנה שלהם מזעזעת ועשו הכל במהלך הדרייב הזה על מנת להשאיר לרודג'רס כמה שפחות זמן לעבוד איתו. בביג פיקצ'ר הם הצליחו גם הצליחו. להתחיל דרייב עם 9 דקות על השעון ולהריץ 17 מהלכים כל הדרך ל1:13 + להשיג טאצ'דאון זו הצלחה כבירה. יכל להיות מוצלח יותר? כן, אבל ממש בקצת. בליגה שבה מאמנים דופקים סיטואציות הרבה הרבה הרבה יותר פשוטות ומובנות מאליהן אני בוחר את הקרבות שלי ואת הספוט'ס שבהן לדעתי ניהול משחק של מאמן עלה לקבוצה שלו בהפסד. זה לא המקרה בעיניי.

וברור שקורנר לא היה משנה את המצב של דאלאס אבל הוא היה משפר אותו משמעותית כי מ-0 קורנרים שמסוגלים לשמור על קונוס היה להם עילוי שמסוגל ללכת מאנו אה מאנו מול הרסיברים הכי טובים בליגה בלי עזרה של סייפטי. לכמה קבוצות יש את זה בליגה? לא הרבה. לדאלאס הייתה הזדמנות לשים יד על אחד והם דפקו אותה בשביל העמדה הכי אקספנדבל בענף שבחוליה שגם ככה הייתה החזקה ביותר בקבוצה שלהם. זו טעות פטאלית. במיוחד לטווח הארוך.

אריאל גרייזס 11 באוקטובר 2017

אמרתי כבר בפתיחה שלי – אפשר לרדת על דאלאס אבל זה חסר משמעות. זה לא מה שהיה משנה באמת.

פרקש 11 באוקטובר 2017

בשורה התחתונה הם עשו דרייב של תשע דקות ברבע הרביעי לחזור מפיגור ארבע לטאצדאון. ברוב המשחקים זה קאמבק דרייב שמנצח משחק. לדעתי הוא היה מעולה ולומר על החלטה אחת של זריקה שזה מה שדפק להם את המשחק זה לא נכון מה שדפק להם את המשחק זה מה שדפק לבאיירן את המשחק מול בארסה שמסייע החליט לכבוש שני גולים בעשר דקות האחרונות. לא מאשימים את העונג במשחק הזה ואין מה להאשים את ההחלטה לזרוק במצב של דאלאס זה כמו שאמרו פה לגבי זה שפרסקוט לא עצר. אתה ברבע הרביעי בפיגור ורוצה להבקיע אתה לא צריך לחשוב עשר דקות איך אני אגיע לאנדזון שאני משאיר לרוגרס רק שבע שניות על השעון זה כמעט בלתי אפשרי

פרקש 11 באוקטובר 2017

שמסי** לא מאשימים את בואטנג**

jhkj 11 באוקטובר 2017

א זה אותו ג'רי ג'ונס שבחר את קו ההתקפה על חשבון הנצוצות של ג'וני מאנזיל
ב זיק כנראה השחקן השני הכי אתלטי בליגה אחראי טייריק היל ובטופ שלוש של הרצים, לא יודע גם מה יקרה כשהוא יחכים קצת
ג, לא פייר לשפוט הגנה כל כך פצועה

כח הגברה 10 באוקטובר 2017

ביג בן חשב כל הקיץ אם לפרוש או לא. בסוף הוא החליט שכן.
בהתחשב במה שהוא עושה בפגרה לפעמים, לחשוב כל הקיץ זה דווקא טוב.
אני יודע שהוא לא יציב כל הקריירה, ושיכול להיות שבשני המשחקים הבאים הוא ימסור מעל 500 יארד. אבל אחרי האינטרספשן החמישי, הוא נראה כאילו הוא מנסה להזכר אם כיבה את הדוד לפני שיצא מהבית.
בתור אוהד הסטילרס, אני לא חושב שהם רואים הזדמנות לתואר השנה עם טלסקופ. ואני אפילו לא בטוח שאני רוצה להתבדות. קבוצה בינונית ומטה, למרות כמה שחקנים מעולים.

7eeven 10 באוקטובר 2017

עם טלסקופ ממש רציני…
אני לא אוהד הסטילרס אבל לראות את הבחור על הקווים כ"כ אפאטי לכל מה שקורה שם…זה מרתיח אפילו אותי

אורן השני 10 באוקטובר 2017

אני לא מחובבי הפאטס אבל את הפסקה השנייה אפשר היה לכתוב גם על בריידי. הוא ורודג'רס באמת תופעות טבע.

מפליא אותי שהפאטס או הפאקרס לא מסיימים יותר משחקים לפני הרבע הרביעי כשצריך נקודות בלחץ, גם את סטאפורד והליונס אפשר להזכיר בקבוצות האלו.

פרקש 10 באוקטובר 2017

מפליא אבל עזוב שטויות תן להנות מהם מובילים דרייבים לניצחונות על הבאזר

ק. 10 באוקטובר 2017

כשיש מאנדיי נייט אטרקטיבי אז אתה מחכה עם הסיכום…
מצוין כרגיל. כל ציוצי הסרטונים שאתה שותל השנה הם אחלה תוספת.
האיגלס באמת נראים מאומנים ומאוזנים. עוד קבוצה אובראצ'יברית הם הליונס. כמעט ללא כשרון התקפי משמעותי. סטאפורד מאז שהלכה לו האופציה להעיף כדורים לאזור חיוג של מגהטרון, התחיל להיות הרבה יותר מגוון ומתודי (הוא והאימון שלו ). לא שיגיעו לאנשהוא אבל בכל זאת.
מי שבדרך להיות אכזבת העונה (מלבד הג'טס אם ימשיכו לנצח) הרבה יותר מטנסי היא אוקלנד. גם לפני שדרק קאר נפצע התחילו לגמגם

7eeven 10 באוקטובר 2017

אוקלנד אכן תעלומה…עוד לפני הציעה של קאר

kirma der faux 10 באוקטובר 2017

אני כל כך שונא את פגרת הנבחרות

צחי 10 באוקטובר 2017

כל שבוע מחדש אתה עם הגילספי הזה. לקורנר שאליו התכוונת הפעם קוראים גילמור, סטפון גילמור. לרץ קוראים גילסלי.

עשיתי גוגל לבדוק איזו אסוציאציה אולי קפצה לך לראש, אז דיזי גילספי הוא חצוצרן ג'ז מהפיפטיז.

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

אין אסוציאציה. נתקע גילספי בראש וזהו. זה שהביאו לי שני גיל*** מבפאלו דפק אותי סופית. והקטע שהייתי בטוח שדווקא הפעם זכרתי את זה נכון..

NoOne 11 באוקטובר 2017

אני חושב שאריאל צודק , הוא היחיד ששם לב שהמאמן של ניו אינגלנד כבר סנילי.
הוא בטעות שם את גילמור ראנינג בק ואת גילספי קורנר בק ובגלל זה ההגנה נראית כמו מסננת

אריאל גרייזס 11 באוקטובר 2017

סנילי סנילי אבל עדיין הביא קורנר בק להשיג 5+ יארד לנשיאה. גאון, אני אומר לך

ב"פ 10 באוקטובר 2017

היה לי ציפיות גבוהות לראות איך הצמד רודג'רז ובנט יעבוד. החשיבה מאחורי ההבאה שלו הייתה טובה בעיני. הוא מהווה מטרה טובה בצפיפות גבוהה, ובהתחשב בזה שהתופסים של גרין ביי בדרך כלל מתקשים להתפנות חשבתי שזה יתרון משמעותי. וחוץ מזה הוא אמור להוות עוד מטרה טובה באנדזון בנוסף לג'ורדי. עד עכשו זה לא בדיוק עובד. חלק קטן מזה זה קצת חוסר כימיה אבל הסיבה המרכזית היא שהפאס פרוטקשן היה צריך הרבה מאוד עזרה וברוב המהלכים ההתקפיים הטייט אנד היה צריך לחסום (מאוד בלט מול סינסי). עדיין יש פה ושם מהלך ללקק את האצבעות כמו המסירה הנהדרת נגד דאלאס. אם תהיה התייצבות של האו ליין אני מקווה לראות שיפור משמעותי בהמשך העונה

אריאל גרייזס 10 באוקטובר 2017

זה מזכיר קצת את הנפילה של סיאטל עם ג'ימי גרהאם. ציפו לקבל טייט אנד שגם עוזר בחסימות, גם בעזרה לאו-ליין וגם בשביל הריצה, וקיבלו בעצם רסיבר שלא יודע לחסום ולכן יכול להיות על המגרש רק בחלק מהמהלכים. זה ההבדל העצום בין שני הטייט אנדס האלו לבין מישהו כמו גרונק (או טייט אנדים גדולים אחרים כמו גונזלס) שיכולת החסימה שלהם טובה כמו יכולת התפיסה

Maldini 11 באוקטובר 2017

זה לא נכון גרייזס. יכולת החסימה של בנט מצויינת והוא היה אחת הסיבות העיקריות לעובדה שניו אינגלנד הצליחו לשרוד את הפציעה של גרונק לפני שנה מבלי לאבד את היכולת ליצור מיס מאצ'ים ולתקוע הגנות עם פרסונל בעייתי (משהו שלא קרה באף אחת מהעונות שהם איבדו אותו).

זה גם מה שב"פ כתב ובצדק; אלו המשימות שהוא נדרש לבצע כרגע בגרין ביי בגלל מכת הפציעות באופנסיב ליין שלהם. מה שהוא לא אמר זה שתחת השיטה ההתקפית של מקארתי גם ככה קשה לטייט אנד לבוא לידי ביטוי; 1( בגלל שהוא לא מנסה ליצור עבורם מיס מאצ'ים על ליינבקר'ס או לבודד אותם אלא תמיד מציב אותם בצורה צפויה ו-2) בגלל קומבינציית הראוטים ההזויה שלהם שבה אתה חייב להיות פריק אתלטי (קוב היה כזה, כבר לא לצערי) ו/או ראוט ראנר אלוהי (ג'ורדי) כדי להתפנות אחרת יש לך קורנר בתוך הגרון (רוב התפיסות של אדאמס כאלו). זו אחת הסיבות שהם אף פעם לא קיבלו תפוקה נורמלית מהעמדה הזאת.

אריאל גרייזס 11 באוקטובר 2017

אז לא הבנתי נכון את הכוונה שלו

ב"פ 11 באוקטובר 2017

מול הבנגאלז במחצית הראשונה הריצו את בנט להיות מטרה בפאס פלייז. אחרי הסאק השישי או השביעי הוא לא זז מהליין והדימום בהקשר הזה נעצר. אממה, אתה לא מנחית את מרטלוס בנט רק כדי שהוא יחסום.

הבעיה של ג'ימי גרהאם בסיאטל (מלבד הבעיה הגדולה שהוא לא יודע לחסום, אבל גם במשחק המסירה הוא לא אותו דבר) זה שהוא תמיד היה מפלצת בין המספרים (מה יהיה פה עם האנגלית?) בגלל שהוא ניצל את יתרון הגובה שלו על ליינבאקרז ניידים ואת יתרון המהירות שלו על ליינבאקרז גדולים. דרו בריז היה שולח לו לייזרים בגובה המצח והוא היה בלתי ניתן לכיסוי. ווילסון הוא לא סוג כזה של שחקן. המסירות הטובות של ווילסון הן לסיידליין. יש לו כדור קשתי מצויין, אבל כדור שטוח הרבה פחות. ובזה הרבה יותר חשוב מהירות וספריישן, והיתרונות הגדולים של גרהאם הן פשוט לא שם.

אח שלו 11 באוקטובר 2017

2 הערות על דיונים שהתפתחו פה, ובעיקר למאלדיני:

1. על האם דאלאס הייתה צריכה לבחור קורנבק ולא את זיק: אני כעיקרון מסכים לחלוטין – גם בעיקרון (על איך לא צריך לבחור רץ בסיבוב הראשון, ואיך קורנרבק עילית זו עמדה שאתה חייב), וגם במקרה הספציפי של הקאובויס הדביליים. אבל יש עוד אלמנט במשוואה, וזה אי-הודאות. יש שחקנים שאתה יודע מה תקבל מהם. יש שחקנים שיש איתם מידה גדולה של אי-ודאות. זיק היה שחקן די בטוח – הם ידעו מה יקבלו ממנו במשך 5 שנים. אצל קורנרבק, לעומת זאת, זה פחות בטוח. ג'רי כבר לקח קורנרבק בבחירה מס' 4 לפני כמה שנים – עם מו קלייבורן – וזה התפוצץ לו בפרצוף.

2. לגבי הפאקרס והפשע נגד האנושות שמתקיים שם לשיטתך: יש כאן קצת בעיה עם הטיעון. אתה אומר שמקארתי נותן תרגילי התקפה בלתי אפשריים, ושתומפסון מחתים שחקנים זבל. אבל שים לב שהפאקרס מעמידים אחלה התקפה עם אחלה מספרים לרסיברים כבר למעלה מעשור. גם גרג גנינגס, גם דונלד דרייבר, וכולי. גם מיקל פינלי בטייט אנד. הם עושים את זה גם בלי ארון רוג'רס – אלא בשנים של פארב (שהוא תותח אבל לא סייבורג) אז או שתומפסון בוחר סקיל פליירס מדהימים. או שהראוטים של מקארתי לא כאלה גרועים.

Maldini 11 באוקטובר 2017

1. זו הסיבה שבגללה יש לקבוצות ג'נרל מנג'ר שמרוויח מיליוני דולרים ומערכות סקאוטינג שמכילות עשרות אנשי פרסונל וסקאוטרים שהעבודה שלהם היא לזהות כישרון, בכל העמדות. במיוחד אלה הקשות. לבחור את זיק זה לקחת את הדרך הקלה. שזה אולי לגיטימי למי שמוכן להתפשר על בינוניות. בתור אוהד אני מקווה שמקבלי ההחלטות של הקבוצה שאני אוהד לא מוכנים.

2. הבעיה שלי עם תומפסון היא לא עם החתמות/בחירות של שחקנים זבל (איפה כתבתי את זה? סתם הסקת את זה בגלל שציינתי את השם שלו.) אלא בגלל הגישה האולטרה שמרנית שלו, בפרי אייג'נסי (בעיקר) ובדראפט. הוא לא מכיר ומאמין בקונספט של טריידים על שחקנים, לא עושה כמעט לעולם טרייד אפ או טרייד דאון ותמיד נשאר בעמדה שלו עם כמות הבחירות המקורית. ויש לי בעיה (נראה לי ששמת לב אליה אבל לא בטוח) גם עם העובדה שהוא לעולם לא הכריח את מקארתי להיפטר ממתאם הגנתי שאבד עליו הכלח כבר לפני 5 שנים ולעשות שינויים נחוצים בצוות האימון.

זו גישה שאולי אפשר היה לזרום איתה בקבוצות שנבנות מחדשות או נמצאות בדיוק בדרכן למעלה – לא אצל קונטנדרית שזקוקה למהלכים אגרסיביים כדי להתגבר על המשוכות שבגללן היא נופלת עונה אחרי עונה.

שמתי לב שאתה נורא אוהב את הדיונים האלה בינינו לגבי גרין ביי שחוזרים על עצמם כמעט מדי שבוע אבל אתה צריך להבין שהדעה שהיא לצערי עובדה (אתה מוזמן להפריך אותה באמצעות טיעונים שהם לא מספרים וסטטיסטיקות יבשות נטולות קונטקסט) לא תשתנה לעולם – השיטה ההתקפית של מקארתי מזעזעת, עתיקה, חד גונית ולא מתקרבת למקסם את התקרה האמיתית שיכולה להיות להתקפה עם סייבורג. כל מי שרוצה להבין כמה השיטה הזאת גרועה מוזמן להסתכל על הכלום שקורה בהתקפת הג'איינטס תחת מקאדו (ולא רק העונה) או בכלום שקרה במיאמי תחת פילבין עם בני טיפוחיו של מקארתי שמריצים את אותה שיטה עם אותה קומבינציית ראוטים פשטנית וקונספט'ס מיושנים (בגדול – סלאנטס/פלאטס וסקרינ'ס זה מה שקורה רוב הזמן, כמו במאדן למתחילים). איך זה נראה שם כשאלוהים לא נמצא מתחת לסנטר?

אח שלו 11 באוקטובר 2017

אני לא באמת "נורא אוהב את הדיונים" לגבי הפאקרס. אני לא מרגיש שאני מבין הרבה בפאקרס, אז אני לא באמת אוהב להתדיין עליהם. אבל אני כן חושב שיש פה הגזמה גם מצידך – שבדיונים אחרים מהווה כאן את קול השפיות – בכל הנוגע למערכת התומכת בפאקרס.
אני מסכים איתך שמקארתי לא מאמן טוב, ושתומפסון שמרן להחריד בגישתו לניהול קבוצה. אבל אני לא מסכים שהשיטה ההתקפית או הסקיל פליירס של הפאקרס הם בעייתים במיוחד. אתה מדבר כאן על להביא נתונים שהם לא סטטיסטיקה יבשה נטולת קונטקסט, אבל כפרה – אתה מפספס משהו במה שאמרתי. ברגע שאתה נותן סטטיסטיקה משתי תקופות שונות, משני ק"ב שונים, מחבורת רסיברים וטייט אנדים שונים (גנינגס, דרייבר, פינלי מול נלסון, קוב וכולי) – זה בדיוק ההקשר! יעני "דיפ-אין-דיפ" לעניים, מתחום הניתוח הסטטיסטי. אם הקבוצה הזו מצליחה להעמיד מספרים התקפיים יפים במשך עשור, כשכל המשתנים מסביב (כולל הקווטרבק!) משתנים, אז זה אומר שהג"מ והמאמן – לפחות בהיבט הספציפי הזה – עושים משהו נכון.

מה היו המספרים של מאט פאקינג פלין בשיטה הזו ועם השחקנים האלה? הוא עשה מיליונים למרות שהוא אפס רק בגללם. דיברת על ג'ו פילבין – אני מכיר את הדביל הזה מקרוב, מתוקף היותו באי.אפ.סי. איסט. יצור שבחיים לא הייתי נותן לו לאמן קבוצה. אבל מבחינה התקפית הדולפינס נתנו את המספרים הכי טובים שלהם בעשור או משהו כזה תחתיו. דיברת על מקאדו. למה הדביל הזה קיבל משרת מאמן? אך ורק כי כשהוא הובא בתור מתאם התקפה, אז איליי (עוד דביל) נתן פתאום את המספרים הכי טובים שלו אי פעם.

איפה אני מסכים איתך לגבי שיטת ההתקפה הזו? בכך שהיא הופכת לצפויה מדי. היא לא מספיק אדפטבילית. (אגב – זו אותה בעיה של קוביאק. הוא טוב בהתחלה, אבל אז כשלומדים את הראוטים אפשר לעשות פיק סיקס על כל מסירה – כמו שקרה בסוף עם שאוב) ופה באמת נכנס הפקטור של רוג'רס לתמונה. אצל רוג'רס למרות ששיטת ההתקפה צפויה, הק"ב לא צפוי. הוא יכול להוציא מסירות מהתחת ל-70 מטר בדיוק מילימטרי, או לייצר כאוס ואז לפרוח בכאוס. ולכן בעוד שכל יתר הק"ב נראים מצוין בהתחלה ונובלים אחרי שנתיים תחת השיטה הזו, רוג'רס ממשיך לשגשג.
[אה, ואני כמובן מסכים איתך גם בכל הנוגע לקייפרס וההגנה שלו]

דבר אחרון: אני כל הזמן מזכיר לעצמי, כשאני מסתכל על החלטות של מקארתי ומשתאה, שבליצ'ק מחזיק ממקארתי יותר אולי מכל מאמן אחר בליגה היום (אולי חוץ מאנדי ריד, ופעם גם מקופלין). בליצ'ק נורא אוהב אותו. וזה לא שבליצ'ק צריך להתחנף אליו או טובות ממנו או משהו כזה. למה? זה גורם לי לחשוב פעמיים לפני שאני קובר את מקארתי.

Maldini 11 באוקטובר 2017

הייתי ציני. בתור אוהד פאטס ברור לי למה תמיד מציק לך בעין שאני מלכלך בצורה אגרסיבית על מקארתי והבית בושת שהוא מנהל בגרין ביי כי זה למעשה מה שהופך בעיניי את רודג'רס לטוב ביותר שדרך על מגרש פוטבול. הבהרת לי מספיק פעמים למה לדעתך זה לא נכון על ידי הצהרות בנוסח "בריידי נותן סיכוי טוב יותר ממנו לנצח" (כי פוטבול=בייסבול וק"ב=פיצ'ר), "סטטיסטיקת הקאמבקים שלו לא מספיק טובה" והפאנץ' ליין האגדי והבלתי נשכח "לבריידי היה סיכוי טוב "לנצח" את משחקי הפלייאוף שרודג'רס "הפסיד בשנים האחרונות". אלה שבהם ההגנה שלו ספגה 45 נקודות או התפרקה בדרייב האחרון של המשחק אחרי יתרון/שיוויון ש…מישהו סידר לה.

עכשיו אחרי שהבהרתי את הנקודה הזו נתייחס לשאר הדברים שכתבת; להשוות בין תפוקה ומספרים שהושגו על ידי ק"ב שונה (ובעונה אחת בלבד שזה אחלה סאמפל סייז כמובן) לפני פאקינג 10 שנים זה לעג לאינטילגנציה. מציע לך לפתוח את אפליקציית היוטיוב הקרובה למקום מגוריך ולצפות במשחקים מ-2007. תגיד לי אם הענף שאתה רואה מזכיר לך ב-10% את הענף שאתה רואה היום. אם משחק ההתקפה (בעיקר) וההגנה לא התפתחו והשתנו לבל היכר. דברים שעבדו אז כבר לא עובדים ב-2017. בדיוק כמו שדברים שעבדו בשנות ה-70 כבר לא עבדו בשנות ה-90. קוראים לזה אבולוציה. אבולוציה שדינוזאורים עתיקים כמו מייק מקארתי, ג'ון פוקס, ג'ף פישר, גארי קוביאק וכו' וכו' וכו' לא התאימו את עצמם אליה.

ביום שתבין ש"מספרים התקפיים יפים" זה משהו שצריך להתאמץ מאוד מאוד מאוד חזק (ואלוהים יודע כמה שמקארתי מנסה) שלא יקרה בליגה עם חוקים כל כך פרו מסירה כשהגנות לא יכולות לעשות כלום וכל זה בזמן שיש לך מאחורי הסנטר פרנצ'ייז ק"ב אולי תתחיל לדבר במושגים אחרים והסטנדרטים שאתה שופט על פיהם יעלו.

"המספרים של מאט פלין"? זה שבנה קריירה על סמך משחק אחד בשבוע 17 מול יחידת הקומנדו מדטרויט הוא הטיעון החיובי שלך בהקשר לשיטה של מקארתי? מעניין מה היה חושב על זה מאט קאסל.

"הדולפינס נתנו את המספרים הכי טובים שלהם בעשור האחרון תחתיו" – איכשהו זה הספיק לבוטום 5 מבחינת סקורינג בשלוש מתוך 4 שנים שם. איכשהו. קסם. אבל אם המספרים והיארדים שהושגו בשנה שבה לקורנר אסור לנשוף על רסיבר לעומת שנים שבהן אשכרה שיחקו הגנה אני מניח שזה מספיק עבורך.

מקאדו? בשנתיים הראשונות מספרים מנופחים שהושגו בזכות העובדה שההגנה הייתה מזעזעת וכל שבוע הם שיחקו בקאטץ' אפ מוד מהרבע הראשון עד האחרון עם מס' פוזשנס עצום. בשנתיים שהוא קיבל תמיכה מהגנה עילית ורסיבר אגדי שהפך סלאנט'ס של 4 יארד לטאצד'אונס של 90 כמעט מדי שבוע זה נראה כמו הכלום שזה תמיד היה. תאמין לי שאתה לא רוצה את מקאדו ופילבין כדוגמאות להצלחה במשהו שהוא לא הונאת פונזי.

ביל בליצ'ק זה לא ההוא שהחזיק ומחזיק מאוד מג'וש מקדניאלס, בילי אובראיין, אריק מאנג'יני, צ'רלי ווייז ורומאו קארנל? נראה לי שגם מהם הוא מאוד מחזיק. גם לי זה גורם לחשוב פעמיים.

אח שלו 11 באוקטובר 2017

ברור לך שהשורה האחרונה שלך על בליצ'ק לא באמת מחזיקה מים, נכון? אלו אנשים שעבדו תחתיו. וגם אז – בשום שלב לא שמעת מבליצ'ק כשהם הלכו להיות מאמנים ראשיים שהוא חושב שהם מהטובים בליגה. מקארתי לא עבד או יעבוד תחתיו. אין לבליצ'ק שום אינטרס בלהחזיק ממנו סתם או לנפח את הערך שלו סתם.
[ואגב: צ'רלי ווייס דביל. רומאו אולי גרוע כמאמן ראשי אבל מתאם הגנה לא רע בכלל. אובראיין לא מושלם, אבל בחצי העליון של מאמנים בליגה. את מאנג'יני בליצ'ק היה שולח בתור אוכל לכרישים אם הוא רק היה יכול. ומקדניאלס, חבר שלך, היה לא בוגר מספיק וכשיר מספיק כמאמן ראשי בתקופה שלו בדנבר (הוא מודה בזה). אבל הוא מאוד מוכשר כמאמן התקפה. וכן – אתה יכול לצחוק, אבל אני באמת ובתמים מאמין שבקדנציה בטייטאנס או בג'יאנטס שהולכת לבוא הוא יהיה גם הרבה יותר טוב כמאמן ראשי]

ולגבי האינטרס הסמוי שלי בדיונים על הפאקרס: אני חושב שזה להפך. אני חושב שהנקודה שלי בדיונים על ההיסטוריה הייתה שלא צריך להגיד שכל המערכת מסביב לק"ב היא קטסטרופאלית רק כדי לבנות את הקייס שהוא ק"ב תותח. הנה – אני חושב שבריידי הגדול מכולם בכל הזמנים, ואני גם חושב שהוא משחק תחת המאמן הגדול מכולם, ותחת אחלה מתאם התקפה שבעולם. הגדולה של המערכת סביבו לא מפריעה לי להעריך אותו. וגם על רוג'רס – אני חושב שהוא כנראה המוכשר ביותר בכל הזמנים, ואני גם חושב שיצא לו לשחק עם רסיברים לא רעים, קווי התקפה לא רעים, ג"מ לא רע, ומאמן לא כזה נורא.
או, קח נגיד את הח'ברה של הקולטס: רוג'רס במצב טוב בהרבה ממצבו של אנדרו לאק, שנפל על השילוב הסנסציוני של ריאן גריגסון ופגאנו. אבל אני לא מקבל את הטיעון לגבי מאנינג, ששיחק במערכת של ג"מ הול אוף פיים ומאמן הול אוף פיים (נגיד), ורסיברים הול אוף פיים, וכולי. אפשר להגיד שפייטון תותח על בלי לעשות צחוק מהעבודה ולהגיד שהמערכת לא נתנה לו כלים להצליח. היא נתנה.

Maldini 11 באוקטובר 2017

האמת שלא, זה לא ברור לי. איזה שבחים בדיוק שמעת מבליצ'ק כלפי מקארתי חוץ מ"הערכה" למוח הפוטבול שלו? ואיך לעזאזל אפשר לבטא הערכה גדולה יותר למוח פוטבול של מאמן/איש פרסונל כלשהו (לא באמת חשבת ששכחתי ממייק לומבארדי) מאשר לתת לו לעבודה בקבוצה שאתה מאמן בה?

וואלה, בליצ'ק אמר. בליצ'ק חושב. בליצ'ק אלוהים. מזל שיש לי מוח מתפקד ויכולת לגבש דעה עצמאית על סמך דברים שאני רואה.

לא רק שאובראיין לא בחצי העליון של המאמנים, הוא בבוטום 5 שלהם. רומאו מתאם הגנתי מזעזע (לא יודע איך הוא היה לפני 20 שנה, מכיר את העבודה שלו מקליבלנד והלאה) שלא עשה כלום עם אחת ההגנות המוכשרות ביותר בליגה חוץ מלהיאנס מול כל התקפה חצי נורמלית ואת כישורי האימון הנהדרים של מקדניאלס כמתאם התקפי ראיתי לא רק בדנבר אלא גם בראמס. איכשהו כשבריידי ובליצ'ק לא היו שם כדי להחזיק את היד הוא לא היה נראה ממש מוכשר. אבל סבבה, נישאר אופטימיים. שמעתי שהוא מכין אקסלים ממש מעולה וכל יום כותב לעצמו במחברת דבר חדש שהוא למד. בן אדם חדש. אפילו בריידי אומר.

גם אני חושב שיצא לרודג'רס לשחק עם רסיברים לא רעים, קווי התקפה לא רעים, ג'נרל מנג'ר לא רע. מעולם לא כתבתי אחרת. ההבדל היחיד הוא שאני כן חושב שהמאמן הראשי ושאר צוות האימון נורא ואיום והאשמים העיקריים באנדראצ'יבינג של השנים האחרונות. באותה נשימה כתבתי שהגדולה שלו על המגרש גרמה וגורמת להם להיראות הרבה הרבה יותר טוב ממה שהם באמת – שזו עובדה לכל מי שצופה במשחקים שלהם ולא הולך לבדוק איך נראה הבוקס סקור או מה פיטר קינג כתב.

ידעתי שבסוף נסכים. רודג'רס אכן במצב טוב יותר משל אנדרו לאק. אחלה סטנדרטים. המדליה לגרין ביי בדרך.

NoOne 12 באוקטובר 2017

המאמן של ניו אינגלנד אמר השבוע שהג'טס קבוצה בעלייה וטוד בולס מאמן מצוין
חהחהחהחהחהחהחהחהחהחהחה

רענן 11 באוקטובר 2017

אז נסכם עד כאן , גרין בי עם רוגרס לא מגיעה כבר שנים לריקוד הגדול , המערכת העוטפת לא מצליחה להעמיד לרוגרס סגל משלים ראוי ושיטת התקפה מיטבית ליכולתו .
אז.. מאמן כושל שמעליו גי – אם רדום ומה מעליו הבעלים !!!
ומי הבעלים של גרין ביי – האוהדים , כלומר רוב האוהדים בעלים האלו לא מסכימים איתנו שנדרש שינוי ,קטונתי מלהבין את המשחק מרוב המגיבים כאן אבל לדעתי וראוי לבדיקה , שבפליאוף נגמרים לרוגרס הניסים , והיריבים קצת יותר חזקים מה שמחזיר אותנו להתחלה ,בניית סגל לאליפות שיגבה את אהרון ביום פקודה. חג שמח וגמר חתימה טובה

Zak 11 באוקטובר 2017

אם דיברת על תוצאות מוזרות בפוסט קודם – ובכן המחצית בין שיקגו ומינסוטה הסתיימה בתוצאה 3:2. היה פעם כזה דבר?

ניינר / ווריור 11 באוקטובר 2017

מה רוג'רס יכול לעשות כשדגנרט כמו בוסטיק נותן במתנה ליריבה משחק שהיה כבר גמור? צריך גם הרבה מזל כדי להגיע לסופרבול ולארל'ה חסר מהמזל הזה (שיש לעגל כמו איליי בשפע).אני רואה פוטבול ברצף כשלושים שנה ומבחינת סקיל ארל'ה הוא הגדול מכולם. מאד מקווה שייקח טבעת השנה

אח שלו 13 באוקטובר 2017

מאלדיני (מגיב כאן כי שם כבר אי אפשר):

זה קצת מעייף, למען האמת. כל טיעון שמביאים לך נתקל בטענה המנצחת ש"זו רק סטטיסטיקה יבשה, כל מה שאתה יודע זה רק מלקרוא את פיטר קינג, לא ראית משחקים" וכולי. אבל זה שטויות. אני מביא לך את הסטטיסטיקה עם אמא של הקשר, אתה פשוט מתעלם ממנה או שם טיעונים בפה שלי. לדוגמא, אני אומר לך שאיליי נתן עם מקאדו מספרים שמעולם הוא לא נתן, ואז אתה אומר לי "זה בגלל שהייתה לו הגנה חרא אז הוא היה צריך לזרוק הרבה". אבל הגנה חרא משפיעה על מספרים אבסולוטיים של כמות מסירות ויארדים. היא לא יכולה להסביר פאסר רייטינג, או יחס ט"ד לאיבודים. או שאני אומר לך משהו על המספרים ההתקפיים של גרין ביי בעשור האחרון, ואז אתה אומר לי משהו על זה שכל הליגה מוסרת יותר. או.קיי, אבל זה לא מסביר את המיקום היחסי של התקפת גרין ביי יחסית לכל ההתקפות בליגה.

יש לי שאלה אחת שלדעתי יכולה לעזור לנו מאוד לראות איפה עומדים: אם אני מבקש ממך לדרג את "המערך התומך" ממנו נהנה רוג'רס, יחסית למערכים תומכים בקבוצות אחרות, איפה אתה מדרג את הפאקרס? תחשוב על זה: לכל ק"ב יש מערך שבתוכו הוא מתפקד: מאמן, קו התקפה, שחקני סקיל, וכולי. איפה הפאקרס ממוקמים ביחס לליגה?
אני חושב שאין בן אדם אחד שיכול לטעון ברצינות שהפאקרס לא בחצי העליון מבחינת מערך תומך לק"ב. אתה חושב אחרת? אם כן – תוכל להגיד אלו קבוצות לדעתך מספקות מערך תומך יותר טוב מהפאקרס?

Maldini 13 באוקטובר 2017

מצטער שאתה מתעייף אבל זו טענה שתנצח (בנוקאאוט) לנצח בן אדם שטען שטום בריידי היה "מנצח" את משחקי הפלייאוף שרודג'רס "הפסיד" בשנים האחרונות (מצטער שאני מזכיר את זה שוב אבל תבין שקשה לי להתדיין ברצינות עם בן אדם שטוען שטות נטולת כל קונטקסט כזאת) או אנשים שהסבירו לי פה שקבוצות לא מחתימות את ג'יימס ג'ונס בגלל שהוא "זקן" כשרק עונה קודם הוא לא היה "זקן" ואיכשהו העמיד מספרים זהים לאלה של דאבנטה אדאמאס. ככה שלצערי אתה תיאלץ להמשיך להתעייף כל עוד זו תהיה רמת הטיעונים.

מה שמוביל אותנו לנקודה הבאה – הגנה חרא לא משפיעה רק על מספרים אבסולוטיים אלא כל מהלך והתפתחות של משחק. רוב הקבוצות שעולות ליתרון עוברות לשחק בהגנה בצורה זהירה יותר עם מרווחים בקאברג', לוקחות פחות סיכונים ורק מנסות למנוע את הביג פליי. כל אלה מקלים את העבודה על ההתקפה ומנפחים (גם) מספרים כמו רייטינג ויחס ט"ד/איבודים. אבל גם אם נניח לרגע שאני זורם איתך. סבבה. שיטה מדהימה ומצויינת שהפיחה חיים באילי מאנינג והפכה אותו לתותח על. מה עם סאמפל סייז? איך עונה אחת "מוצלחת" כביכול מאפילה על שנתיים וחצי שבהן השיטה הזו נראית מחריד כשעילוי של פעם בדור כמו אודל לא מציל אותה? איך קורה הקסם הזה בדיוק? היא עדיין מדהימה וזה פשוט איליי שמסריח? אלה לא כל הרסיברים חוץ מאודל שלא מצליחים להתפנות? זו לא החד גוניות ההיסטורית עם מערך 11 שכמעט לא משתנה אף פעם? אלה לא הקונספט'ס המיושנים עם הסלאנטס/פלאטס שבפעם ה-200 במשחק קורנרים יודעים מתוך שינה? כל הדברים האלה שראיתי ועודני רואה כל שבוע לא קרו? לפחות על הדוגמה המביכה של פילבין ויתרת. אנחנו מתקדמים.

לא אמרתי שהליגה מוסרת יותר אלא שחוקי המסירה השתנו משמעותית ולהגנות קשה על גבול הבלתי אפשרי לשחק הגנה (מן שמן הסתם גורם למצב שבו שיטה לא חייבת להיות גאונית כדי להשיג מספרים) . מה שמסביר את המיקום היחסי של התקפת גרין ביי לכל ההתקפות בליגה הוא איכות הק"ב שעומד מתחת לסנטר. לא השיטה. זה גם מה שכתבתי בהודעה הקודמת שלי. גם אם לרגע התגברתי על ההשוואה ההזויה עם הסאמפל סייז העצום של עונה אחת בלבד תחת פארב, הוא היה טופ 5 ק"ב ורודג'רס הוא טופ 1 ק"ב. כדי שקבוצה עם טופ 5/1 ק"ב לא תהיה ממוקמת יחסית גבוה לכל ההתקפות בליגה צריך לעשות שמיניות באוויר (שמקארתי עושה גם עושה). ההבדל בינינו שזה לא הסטנדרט שאני שופט לגביו. אני שופט איך ומה קורה מול הגנות איכותיות, מה קורה כשפותחים נפצעים/מאבדים צעד ונוצר צורך להסתגל ולשנות את השיטה תוך כדי תנועה על מנת לעזור ולהקל עליהם, או בקיצור – מה קורה כשלא הכל זורם חלק והיריבה היא קליבלנד בראונס בשבוע 13 בלאמבו פילד.

וזו גם תשובה טובה לשאלה בפיסקה האחרונה שלך. אתה מדבר עם מישהו שמחזיק בדעה שרמת האימון והניהול בליגה נמצאת בשפל חסר תקדים וחוץ מבסביבות ה-7-8 מאמנים וג'נרל מנג'רס, כל השאר בינוניים במקרה הטוב או לא קשורים לענף במקרה הרע. אז כן, בליגה עם קליבלנד וג'קסונוויל ובפאלו ושיקאגו ומיאמי וניו יורק ג'טס אני מניח שאין וויכוח על כך שגרין ביי בחצי העליון של "המערך התומך" של הק"ב (לא מפתיע שלא ציינת הגנה, כי הרי ברור שאין לה קשר). אבל אני לא מתרשם ממיקום גבוה יחסית לליגה עם מאמנים בינוניים שמאמנים את ג'וש מקאון ומייק גלנון. הסטנדרטים שלי גבוהים יותר. אני משווה לאנדי ריד, ביל בליצ'ק, פיט קארול, ג'ים הארבו, קייל שאנהאן, אדם גייז, ג'יי גרודן. לאחרונה דאג פידרסון ושון מקוויי. הם הסטנדרט. הדברים שאני רואה בהתקפות שלהם הם הסטנדרט. לא המספרים היבשים כי יש לי עילוי מתחת לסנטר שיודע לעשות ניסים גדולים יותר ממה שג'ו פלאקו אנדי דלטון מצליחים לעשות.

NoOne 14 באוקטובר 2017

אדם גייז שווה לתחת , אין לו מושג

Maldini 14 באוקטובר 2017

אם כל קריירת האימון שלו מסתכמת ב-5 מחזורים מתחילת העונה הוא אכן שווה לתחת ואין לו מושג

למזלו היא מסתכמת קצת יותר בזה, ותאמין לי שלא מיהרתי לקפוץ על העגלה שלו במהלך השנים בדנבר כי העבודה הקלה ביותר בעולם היא להיות מתאם התקפי של פייטון מאנינג

השנתיים שלו בשיקאגו ומיאמי והעבודה שהוא עשה שם עם קאטלר וטנאהיל ולא הרבה מסביב גרמה לי להעריך מאוד את העבודה שלו. מה שקורה איתם השנה זה שילוב של קו התקפה הכי גרוע בליגה (יחד עם סיאטל) וק״ב שעושה טובה שהוא על המגרש. אפשר היה לתפקד איכשהו אם הוא היה אתלט ונייד סטייל ווילסון אבל הוא פסל שלא מסוגל לזוז אז הכל קורס כמו מגדל קלפים.

אח שלו 14 באוקטובר 2017

נתחיל מהעיקר ונעבור לאוויר החם:

ההכרה שלך בכך שהמערך התומך לק"ב בפאקרס הוא יחסית טוב זה כל הטיעון. ההתחלה והסוף שלו. כשמשווים את רוג'רס לק"ב אחרים בליגה, האם רוג'רס מקופח יחסית אליהם בכל הנוגע למערך התומך? חד משמעית לא. ולכן, ניתן לטעון שרוג'רס הכי כשרוני שראינו (גם אני חושב כך). אבל לא צריך לטעון שמה שעושים לרוג'רס זה פשע מלחמה (אלא אם הטיעון הוא שכל הליגה זה פשע מלחמה אחד גדול נגד קווטרבקים).
זה הטיעון שלי. האם מקארתי אנדראצ'יבר? כן! האם תומפסון שמרן? כן! האם במידה והייתי אוהד פאקרס היו לי תלונות על איך הם מבזבזים את השנים של רוג'רס בלי תארים? כן. אבל האם רוג'רס נבחר בדראפט על-ידי קבוצה שהיא מקום נחיתה נוח מאוד יחסית לק"ב? כן.

ועכשיו לטענות הקטנות:
האם אתה מדרג כאן מאמנים עדיפים על מקארתי או מערכים תומכים עדיפים על הפאקרס? כי גם אני מעדיף את פיט קרול על מקארתי (ועל ההגנה אין מה לדבר), אבל קו ההתקפה של הפאקרס עולה על זה של סיאטל ב-20 דרגות. לא באותה ספירה. או: נגיד ששנאהאן הצעיר עדיף, עדיין לניינרס אין שום שחקני סקיל. ולגבי מקווי ופדרסון – הם עוד לא הוכיחו כלום. גם חבר שלך מקדניאלס ניצח 7 רצוף או משהו כזה בפתיחת הקריירה שלו. אז מה.
בקיצור: מהדיון הזה ברור לנו שקשה למצוא אפילו 5-6 מקומות שכולנו נסכים שהם טובים יותר להתפתחות ק"ב מגרין ביי (וראה הדיון שלך עם נו וואן לגבי אדם גייז. אני, אגב, מחזיק מגייז. אני גם הייתי מכניס לרשימה את הסטילרס – למרות המאמן הראשי האפס, בגלל קו ההתקפה והסקיל פליירס וטוד היילי; וגם את הריידרס – למרות המאמן הראשי האפס).

אתה ברצינות טענת פה שבגלל שמישהו אחר פעם אמר לך שג'יימס ג'ונס זקן, אז אתה מתריס כלפי שאין לי מושג בפוטבול וכל מה שאני יודע זה מה שאני קורא אצל פיטר קינג?

ולגבי הדיון בריידי-רוג'רס: אני טוען את אותה טענה מ-2011 (אז זה עוד היה בדיונים עם "גיל"). לשמחתי הרבה עד מאוד 2014 ו-2016 סיפקו לה תימוכין מוצקים, לדעתי. הטענה שלי היא שאין ק"ב בהיסטוריה שהייתי בוחר לפני בריידי לקבוצה שלי. גם אם אני חושב שלרוג'רס, או לאחרים, יש כישורים שלבריידי אין. כי בריידי נותן לי את הסיכוי הכי גדול לזכות בסופרבול. סיכוי הכי גדול זה לסחוב קבוצה על הכתפיים מפיגור מול קבוצה מצוינת אחרת בפלייאוף. או איך הק"ב שלך מתפקד בפיגור ברבע הרביעי מול קבוצה מצוינת. או איך הק"ב מרים שחקנים אחרים שסביבו (יש כאלה שמתכנסים בעצמם או מאשימים אחרים).
ואני חושב שהיום, אחרי 2014 ו-2016, מישהו שטוען אחרת צריך להתאמץ מאוד. בוא נגיד שזה מתחיל משאלה מקדמית: רק בנאדם שמדרג את מארינו לפני מונטנה בדירוג היסטורי, יכול להתחיל בכלל להתדיין על זה שבריידי לא הגדול מכולם. או בנאדם שאומר (כמו נו וואן, אם אני זוכר נכון): לא מעניין אותי הנתונים, מבחינתי מה שנתפס אצלי זה שמונטנה הגדול מכולם ולא משנה עכשיו מה בריידי יעשה. זה אני מוכן לקבל. אבל זה סובייקטיבי – לא עובדתי, כמו שאתה בא לטעון.

ב"פ 14 באוקטובר 2017

אח שלו,

אני לא מבין הרבה בלנתח שיטות אימון או לשבור מהלכים, אני מדבר רק מראייה שטחית מאוד של משחקים. בכל משחק יש מסירה שאני קורא לה 'מסירת גימי'. מדובר במסירה למרכז המגרש למרחק של 15 יארד בערך (או קצת יותר) באזור הרך שבין הליינבקרז והסייפטיז כשהריסבר פתוח לגמרי ואין בליץ. בדרך כלל יש 5-6 מסירות כאלו למשחק, לפעמים יותר. כשג'ינו סמית' מוסר ל200 יארד, 50% מהיארדים שלו הוא קיבל ממסירות כאלו. הסיבה שזה קורה, בזון קאברג' כשהליינבאקר/קורנר מעביר אחריות ללינבאקר/סייפטי והתופס נותן הטעיה טובה, או בשמירה אישית עם התופס הצליח לדחוף את הקורנר שלו ונשאר פתוח, או שהקורנר נתן מרווח גדול מדי והרסיבר חתך למרכז (לחוליו ג'ונז יש לא מעט מסירות גימי בגלל זה). כל ק"ב בפוטבול חייב להות מסוגל למסור מסירה כזאת בעיניים עצומות, משם באים היארדים הקלים. ניו אינגלנד אגב, הצליחו ליצור שני אזורי גימי, באזור שבין הדי ליין ללינבאקרז. הם הצליחו לעשות את זה בגלל א. לבריידי יש מעבד מאוד מהיר בין האזניים ב. צוות אימון שהתאים ופרסונל שמתאים לסוג כזה של משחק

מה שאני רואה אצל רודג'רז (ואני רואה אותו הרבה מאוד ) בשנים האחרונות זה שאין לו כמעט מסירות כאלו. תעבור על כל המשחק נגד דאלאס ולא תמצא מסירה קלה. רודג'רז מזיע על כל יארד כמו שאני לא רואה שום ק"ב, אפילו ג'וש מקאון לא מזיע כמוהו על כל יארד. זה אגב, לא היה המקרה לפני כמה שנים בשנות הג'נינגז-דרייבר-פינלי. מה קרה? אולי הם רסיברים הרבה יותר טובים, אולי שיטת המשחק נשחקה, אולי מקארת'י מתעצל, אני לא יודע. מה שאני יודע זה שלאנדי דלטון הרבה יותר קל להוציא יארדים מאשר לרודג'רז. לפני כמה שנים רודג'רז נתן מספרים יותר טובים משל היום, ומי שחושב שרודג'רז של אז הוא ק"ב יותר טוב מהיום, פשוט לא ראה משחקים. אז האם לרודג'רז יש צוות מסייע בחצי העליון של הליגה? לדעתי התשובה לכך היא לאו מוחלט. יש לו או ליין מצויין כשהוא בריא (לא קרה השנה) משחק ריצה חלש עד בינוני וצוות תופסים שהוא לא טוב נקודה. לא יודע למה פרשנות מכאן ועד מחרתיים.

אגב, מארינו היה מוכשר בהרבה ממונטנה, אבל מונטנה היה הראשון. הוא המציא את הק"ב המודרני. הוא היה האב טיפוס של ההתקפה שהיום היא הדבר הבסיסי ביותר בפוטבול. אז מה שמדבר עליו זה לא רק האליפויות וההתעלות המטורפת שלו בפוסטסיזן (הוא שיחק בפוסטסיזן יותר טוב ממה שהוא שיחק בעונה הרגילה ונגד היריבות הכי אימתניות שקיימות) הוא גם המציא (ביחד עם רבו כמובן) את העמדה, וזה מה שעושה אותו לטוב מכולם לדעתי

NoOne 14 באוקטובר 2017

ןאשמת מי בדיוק שהכל קורס במיאמי?
טנבאום רואה חשבון שעושה בדיוק מה שהמאמן מבקש ממנו?
אדם גייס בנה את הקבוצה הזאת והכשלון שלה הוא הכשלון שלו

Maldini 15 באוקטובר 2017

מה הוא בנה בדיוק? הוא נתן לסו 700 מיליון דולר? הוא עשה טרייד על אפס כמו ביירון מקסוול? אחראי לברך המפורקת של הק״ב הפותח? לא יודע על איזה כישלון אתה מדבר אחרי 4 משחקים (גרועים כעל שיהיו זו עדיין רבע עונה) ובמיוחד אחרי מה שהוא שם בעונה שעברה, התקפית הם השתפרו משמעותית תחתיו וטנאהיל לקח צעד קדימה אחרי שאנשים כבר התחילו להתייאש ממנו

אח שלו,
עזוב אח שלי, טחינת מים מיותרת. שנינו לא רואים את המשחק באותה צורה ולא נשכנע אחד את השני לא משנה כמה נמשיך בפינג פונג הזה.

אח שלו 14 באוקטובר 2017

ב"פ:

ההבחנות שלך אחלה, בעיני. השיטה של הפטריוטס – ובריידי הוא חלק בלתי נפרד מהשיטה – מאפשרת לבריידי (באמצעות תנועה לפני הסנאפ והיכולת שלו לקרוא הגנות) לקבל את התשובות למבחן, ולייצר הרבה מסירות שנראות קלות. זה קורה בגלל שמקדניאלס – לדעתי (פה מאלדיני חלוק עלי, אני חושב), הוא מוח התקפי מצוין. וגם כי בריידי זה בריידי. הדיוק שלו בטווחים הקצרים והבינוניים הוא מדהים. ה"זיפ" של המסירות שלו הוא כזה שמאפשר את המשחק הזה. ובעיקר, כמו שאתה אומר, בגלל יכולת העיבוד המהירה שלו לפני ואחרי הסנאפ. אף אחד לא מנצח הגנות לפני הסנאפ כמו בריידי (ווייד פיליפס אמר את זה פעם, כשהוא עוד היה בקבוצה אחת עם פייטון מאנינג).

עכשיו, מה קורה בפקארס – שם, להבחנתך, כבר אין יארדים קלים בשנים האחרונות? קורים כמה דברים. שניים מרכזיים, לדעתי (ושוב, מדגיש – אני לא רואה את הפאקרס כל שבוע אלא כמה משחקים בודדים בשנה): (1) הם משקיעים דראפט קפיטל כמו מטורפים בהגנה כבר כמה שנים. אז יש יחסית פחות זרימת דם איכותי חדש להתקפה (אגב, גם בפאטס, עד הטרייד על ברנדון קוקס השנה, במשך 5 שנים רצוף כל בחירות הדראפט הראשונות הלכו על הגנה). וגם: (2) כמו שכתבתי למאלדיני מקודם, הבעיה בשיטה של העץ של מקארתי – פילבין, מקאדו – זה שהיא אכן מתיישנת מהר. לא מספיק אדפטבילית. קצת תקועה בלחץ. ואז המהלכים הגדולים של הפאקרס מגיעים לא מתוך הזרימה הרגילה אלא מתוך הכאוס שרוג'רס ממשיך לייצר.

אח שלו 15 באוקטובר 2017

מאלדיני – מקבל. לפחות העברנו את הזמן עד יום ראשון והמשחקים (או במקרה שלי, עד יום שני והטור של פיטר קינג)

Comments closed