"על השחיטה" – סיכום שבוע 13

לפני שבוע צחקתי עם חברים שזה ממש לא בסדר ששמו את האל-קלסיקו ביום שני כי איך אפשר לראות אותו וגם להחזיק מעמד לראות את המאנדיי נייט האיכותי בין הקארדינלס והניינרס. למקרה שתהיתם, אני לא ממש רציני – את הכוחות שלי שמרתי לסוף השבוע הזה, אבל מסתבר ששבועיים רצוף קיבלנו את אותו דבר. לא, המשחק הלילה לא היה כמו זה של הקארדינלס-ניינרס שבוע שעבר, אלא בדיוק כמו זה שראינו באל-קלאסיקו. כמו בשבוע שעבר, גם השבוע קיבלנו את שתי הקבוצות שאמורות להיות הטובות בליגה, כשאחת היא המנצחת הבלתי מעורערת בשנים האחרונות אבל היריבה שלה עושה סימנים שהיא סוף סוף הולכת לתת לה תחרות אמיתית. וכמו שבוע שעבר, קיבלנו תצוגה של קבוצה אחת בלבד, בעוד הקבוצה השניה נעלמה לה כלא היתה. כמו ריאל, גם הג'טס שידרה כל המשחק שהיא לא ברמה של היריבה ואפילו רקס ראיין, שתמיד משדר שהוא לא מפחד מאף אחד, התחיל ללקק לביליצ'ק את הטבעות ונראה חסר אונים לחלוטין ביום שני. 

המצחיק לגבי המשחק הזה, וזה נכון במיוחד במחצית הראשונה – שהיא היתה היותר חשובה כי בשניה הג'טס ויתרו פשוט על המשחק – הוא שלא הרגשתי שהפטריוטס שיחקו טוב במיוחד. כן, הם שמו נקודות על הלוח והיו מאוד יעילים אבל זה לא שההתקפה שלהם היתה כזאת טובה כמו שהג'טס היו כל כך גרועים שהם פשוט נתנו לפטריוטס עמדות פתיחה מצוינות פעם אחר פעם. החמצת פילד גול, חטיפה והשיא – פאנט איכותי של 17 יארד. וכשנותנים לבריידי להתחיל כל פעם ב-50 יארד, אי אפשר לצפות שהוא לא יצליח.

יש מין מוטו כזה שאומר ש"להגנה אין ימים רעים" אבל כמו שראינו מהג'טס אתמול – זה לא תמיד נכון. לא נורא, קורה. הבעיה היא שבמקרה של הג'טס, כבר כמה שבועות טובים להתקפה שלהם אין ימים טובים. הניצחונות הקשים ובעיקר הקאמבקים היפים של מארק סאנצ'ז עזרו למסך את העובדה ששום דבר בהתקפה הזאת לא עובד. משחק הריצה לא יעיל כמו בתחילת העונה, הרסיברים לא מצליחים להתעלות על עצמם, הקריאות ההתקפיות שבלוניות לחלוטין והכי גרוע – מארק סאנצ'ז נראה הולך אחורה משבוע לשבוע. שוב, אסור לתת לדרייבים היפים של הדקות האחרונות במשחקים האחרונים להטעות אותנו – סאנצ'ז מסר חטיפה אחת לפחות בכל אחד מהמשחקים האחרונים ובאופן עקבי מפספס רסיברים ונראה שהלחץ ואולי אפילו הקור משפיעים עליו.

מצד שני, צריך לזכור שגם שנה שעברה בשלב הזה של העונה הג'טס נראו בינוניים להחריד והפסידו לפטריוטס די בקלות. רובם של הפרשנים חשבו שהעונה שלהם גמורה והאמת – אם לא היה להם מזל ואת העזרה של אינדי – כנראה שזה באמת מה שהיה קורה. ואז הגיע הפלייאוף ופתאום סאנצ'ז נראה כמו ק"ב ראוי בליגה הזאת ודווקא הפטריוטס הם אלו שהודחו בבושת פנים בסיבוב הראשון. מה שאני רוצה להגיד זה, שבליגה הזאת יש חשיבות עליונה למתי אתה מגיע לשיא ויכול להיות מאוד שדווקא הפטריוטס הגיעו לשיא שלהם מוקדם מדי ואילו לג'טס נשאר מספיק זמן (מה עוד שהמקום שלהם בפלייאוף כמעט ומובטח) כדי לתקן את הדרוש תיקון. מהבחינה הזאת, הבומבה שהם קיבלו בראש אתמול היתה בדיוק במקום, כי כל אותם ניצחונות גרמו לאשליה שהכל עובד כמו שצריך ואילו עכשיו הם מבינים שיש להם הרבה על מה לעבוד.

עוד כמה דברים על המחזור:

– אני עדיין עומד על דעתי שטרוי פולומאלו הוא זה שראוי להיות ה-MVP של הליגה השנה, ואחרי המהלך מציל המשחק שלו ביום ראשון נראה מי ייתווכח איתי, אבל אם מתעקשים על נבחר התקפי (שזה מה שתמיד מתעקשים) ולאור הירידה ביכולת של פיליפ ריברס, יש סיבה לא לתת את הפרס לטום בריידי אם הוא ממשיך ככה?

– טוב, האמת, שלאהרון רוג'רס יש קייס לא פחות טוב, במיוחד לאור משחק הריצה הלא קיים של הפאקרס. עוד שבועיים הם נפגשים, נקווה שיהיה יותר מותח מהשבוע.

– נשבעת של תגיד מילה על פייטון. תחזיק מעמד

– 17 הפסדים מ-22 המשחקים האחרונים. אנחנו רק אומרים, מקדניאלס.

– אה, אופס. איזה בעסה עם הברונקוז האלו, ככה להרוס אייטם טוב. שימו לב – מדובר כבר במאמן השלישי שמפוטר השנה ויש לנו עוד חודש לסוף הליגה הסדירה. יכול להיות שהאצבע קלה יותר על הגרזן בימים אלו?

– ואם כן, איך לעזאזל לג'ון פוקס עוד יש עבודה בליגה הזאת?

– דרך אגב, זוכרים את המאמן שאותו מקדניאלס החליף בדנבר? כן, מישהו שנראה בול כמוהו עמד על הקווים השבוע של וושינגטון, אבל זה לא יכול להיות שמייק שנהאן הוא זה שניהל את המשחק בצורה כל כך גרועה,נכון?

– וברצינות עכשיו, איך מאמן שלקח שתי אליפויות רק לפני 12 שנה ושהקבוצה הקודמת שלו הגיעה בצורה עקבית לפלייאוף שנה אחר שנה, מסוגל להפוך למאמן כל כך גרוע תוך זמן כל כך קצר? שנאהן נראה לי, אני מוכרח לומר, כאילו הוא בכלל לא רוצה להיות שם ועושה טובה שהוא בכלל בא לאמן. ההגנה שלו נראית כמו כלום, ההתקפה שלו מצחיקה, לא חבל?

– תתאפק, תתאפק

– ואם דיברנו על המשחק של הרד סקינס מול הג'איינטס, אני מודה ואומר – אין קבוצה שהיא אניגמה מבחינתי יותר מאשר הכחולים מניו יורק. מצד אחד, הם רצו על הרד סקינס כאילו מדובר בקבוצת תיכונים וההגנה שלהם הגיעה למקנאב, כמו שהאמריקאים אומרים – at will. מצד שני, אתה מסתכל על המספרים של איליי מאנינג (15 מ-25 ל-160 יארד, בלי ט"ד ואינטרספשן אחד) ותוהה האם זה יספיק כאשר התקפת הריצה לא תעבוד כל כך או מול קו התקפה קצת יותר איכותי. כמו שאני רואה את זה, הקבוצה הזאת מסוגלת לקחת סופרבול ובאותה מידה מסוגלת לעוף בסיבוב הראשון עם 30 הפרש על הראש, שום דבר לא יפתיע אותי.

– למרות שרוב המשחק השני עקבתי אחרי הקולטס-קאוביוס (בעיקר בזכות איכות השידור העדיפה. שלא לדבר על זה שבסופו של דבר יש גבול למספר הפעמים שאפשר לשמוע את ג'וזף פרינס צועק עליך) זפזפתי די הרבה למשחק השני של אטלנטה וטמפה ביי ולמרות שיש לי סימפטיה אישית לפאלקונס (רודי וויט, יו נו) בסתר לבי עודדתי את טמפה ביי. זאת קבוצה שאני מודה שאני מכיר מעט מאוד שחקנים בה, אבל הדרך שבה הם משחקים היא בבירור הדרך הנכונה וזה לא פלוק שהם נמצאים בצמרת הגבוהה השנה. מצד שני, זאת גם בבירור עדיין קבוצה צעירה ולא מנוסה, כי רק קבוצה מהסוג הזה מסוגלת לעלות ליתרון של 10 ברבע האחרון וישר אחר כך להרשות החזרת כדור לט"ד. המשימה הכי גדולה של המאמן בקבוצה הזאת לקראת העונה הבאה (בעונה הזאת נראה לי שהם גמרו את הסיפור) זה לדאוג שההפסדים הלוזריים האלו (אם נוסיף את ההפסד הקודם לפאלקונס) לא יהפכו למסורת של התבטלות בפני הקבוצות הגדולות.

– תחזיק את זה, אני יודע שאתה מסוגל.

– רק אני תוהה מה היה קורה לעונה של מינסוטה אם טרוואריס ג'קסון היה מחליף את פארב לפני חודש? לא, אני לא חושב שהוא ק"ב עדיף, אבל כשהוא משחק אז המאמנים על הקווים נזכרים שיש להם נשק כמו אדריאן פיטרסון – ומשתמשים בו.

– ולמישהו יש ספק שפארב ייפתח גם את המשחק הבא, ולו כדי לעלות לסדרה אחת ולרדת?

– אני חייב "אמרתי לכם" אחד לפני שמסיימים. אמרתי לכם שההנחיות החדשות לשופטים על שמירה על שחקנים יעשו בלאגן, והנה – זה כבר קורה. הדגל שנזרק על התיקול של ג'יי קאטלר על ידי סו, ועזר מאוד לברס לנצח את המשחק, הוא תוצאה ישירה של ההנחיות החדשות ואני יכול להבטיח לכם שזאת לא הפעם האחרונה שנראה משחק מוכרע בגלל דגל ששופט זרק כי הוא פחד מהנהלת הליגה.

– טוב, מצטער, כמה אפשר להתאפק?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

סמב"ת (סוף מעשה במחשבה תחילה)
אז מי זה שם מולנו במראה? / נדב לפיד

No Comments

sp 7 בדצמבר 2010

אני נהנה מאוד מכל הפוסטים, תמשיך כך ואולי תוסיף יותר..

תומר ש 8 בדצמבר 2010

מצטרף

אריאל גרייזס 8 בדצמבר 2010

תודה לשנייכם. אני משתדל אבל לפעמים לצערי הזמן קצר מדי..

גיל 7 בדצמבר 2010

הג'טס נראו זוועה. עזוב יכולת, לא הייתה שום מלחמה, לא ראית שום אמונה וזה סימן רע. לדעתי הם יעופו סיבוב ראשון במיוחד כשסביר שישחקו בחוץ.

לגבי השופטים זה ברור שהם בהיסטריה. זה מה שקורה כשהליגה עצמה מונעת מפאניקה ומשנה חוקים תוך כדי משחק. אני מקווה שיכניסו קצת שפיות בהסכם החדש. בכלל, לא נעים לראות משחק שכל מהלך שני או שלישי יש דגל. אתה רואה היום איזה מהךל מרהיב כמו החזרת פאנט לט"ד ואתה בסתר ליבך יודע שיש סיכוי שיקחו את זה בחזרה. כנ"ל בכיוון ההפוך לפאס אינטרספשנס שמעמידות קבוצה על האחד יארד.

לגבי פארב, אם למאמן יש ביצים הוא צריך לתת לטראביס ג'קסון לשחק. הוא היה לא רע ולא ממש ניתנה לו הזדמנות להצליח. הרי ברור שפארב לא חוזר שנה הבאה והעונה הזו גמורה, אז למה לא לתת לא לשחק ולראות מה יוצא ממנו? אה, כן, יש את המיתולוגיה של פארב שאסור לגעת בה.

מאיר הלחמי 8 בדצמבר 2010

כרגיל פוסט מעולה..

לגבי מה שאמרת שהפטס לא כ"כ תיקתקו כמו שהג'טס פתחו רגליים.. תשמע.. אולי זה לא הפטס של ה-16-0.. אבל הם חוזרים לבריידי של פעם.. מסירות קצרות.. יארד אפטס דה קאצ'… ו-וואוו. דני וודהד.

ד"א.. זה ג'ון פוקס למעלה.. לא ג'ייק.. נראה לי שהתבלבלת בינו לבין דלהומו..

דוד רוזנטל 8 בדצמבר 2010

מאיר, זה לא בלבול – הוא פשוט עשה הכלאה שיוצרת את המאמן-שחקן הכי גרוע בהיסטוריה של עולם הפוטבול :-)

אריאל גרייזס 8 בדצמבר 2010

זה מזכיר לי שבמאנדיי נייט הראו שביליצ'ק ובריידי ביחד הם הזוג מאמן-שחקן שהביאו הכי הרבה ניצחונות חוץ מעוד זוג אחד או שניים, והם יעברו אותם בשנה הבאה כבר.
אז ג'ייק פוקס זה האנטיפודה שלהם..

מאיר הלחמי 8 בדצמבר 2010

זה לא בסדר שאתם מזלזלים ככה.. השנה במשחק של קליבלנד נגד קרוליינה דלהום הצליח למסור מסירות מדוייקות להפליא ישר לידיים של השחקנים של קרוליינה!

איתי נ. 9 בדצמבר 2010

זה היה מאוד הוגן מה שדלהום עשה נגד קרוליינה (או נגד קליבלנד. לא זוכר). הוא הרי מקבל שכר משתיהן

Comments closed