נו האדל

הכנות אחרונות לפלייאוף

זהו, עוד שבוע אחד ונגמרה העונה. כן, יש פלייאוף וזה נחמד והכל, אבל לא אותו דבר. אין את הריגוש הזה של עשרה משחקים במקביל. בסך הכל ארבעה משחקים בשבוע, איך אפשר להשוות לריגוש של הרד זון?

הרבה מאוד פעמים למחזור האחרון אין יותר מדי משמעות אבל לשמחתנו דווקא בשבוע הבא יש לא מעט משחקים עם השפעה על תמונת הפלייאוף. ב-NFC לא נשאר יותר מדי, רק להחליט על הקבוצה האחרונה, אטלנטה או סיאטל (עוד שניה עליהן) ועוד כמה משחקי דירוג בעוד ב-AFC יש ארבע קבוצות – בולטימור, בפאלו, צ'ארג'רס וטנסי – שרוצות לתפוס שני מקומות בווילד קארד וכמות התרחישים שם גדולה מדי מכדי שאוכל לזכור אותה בעל פה. המצב כל כך סבוך, למעשה, שבפעם הראשונה שאני זוכר לא הולך להתקיים סאנדיי נייט במחזור האחרון כי אין משחק בין שתי קבוצות שתלויות רק בעצמן. במשך שנים אנחנו, המורגלים במחזור אחרון שכולו באותה שעה, לא הבנו את חוסר הספורטיביות במחזור שבו לא כל המשחקים באותה שעה, והנה – מסתבר שהאמריקאים למדו קצת מהאירופאים ואפילו ויתרו על לא מעט כסף של משחק פריים טיים.

אז מה היה לנו המחזור?

– אטלנטה היתה צריכה ניצחון אחד השבוע כדי לסגור את ההופעה בפלייאוף ולנסות לפצות על הסופרבול של שנה שעברה אבל לא הצליחה להוות יריב אמיתי לסיינטס. באופן כללי, אני מתקשה לקרוא את הקבוצה הזאת. הבלחות של קבוצת ההתקפה המרשימה של שנה שעברה בתוך אוסף של רגעים לא מרשימים בלשון המעטה. יש נטיה לדבר הרבה על תסמונת ההפסד בסופרבול, על אחת כמה וכמה הפסד בצורה כזאת (ותסמכו על הסיינטס שיזכירו את זה לפאלקונס, כמו שתראו למטה) ועם כל שנאתי לתירוצים מנטליים קשה למצוא הסבר אחר לכל כך הרבה טעויות לא מחויבות. קחו את המשחק מול הסיינטס, כמה טעויות מטופשות שעלו לאטלנטה במשחק: חטיפה מוזרה עם הישבן, פאמבל על סף האנדזון, עוד דאון רביעי ו-1 על סך הרחבה שלא הצליחו להמיר. זה לא אומר שאטלנטה היו מנצחים את המשחק אם לא הדברים האלו אבל כרגע הם פשוט לא מספיק מאופסים. אני מניח שכשקבוצה באמת טובה, אז טעויות מהסוג הזה לא משפיעות עד כדי כך. במקרה של הפלקונס, יחד עם הירידה באיכות ההתקפה בעקבות העזיבה של שנהאן, אין להם מקום לטעות. וכרגע, הם עושים יותר מדי טעויות. בשבוע הבא יש להם את קרולינה שתשמח להשאיר אותם מחוץ לפלייאוף, ולא יהיה להם יותר מדי מקום לטעויות. הימור שלי – הם נשארים בחוץ.

הנה ההטרלה של הסיינטס:

– והנה הבאט-אינטרספשן:

https://twitter.com/thecheckdown/status/945010844781498369

– סיאטל, לעומת אטלנטה, עשתה את מה שהיא היתה צריכה בשביל להישאר בחיים עוד יום. זה לא היה יפה אבל זה היה לגמרי בדרך הסיאטלית טיפוסית – עם ההגנה, בשיניים. אני מניח שההשפלה מול הראמס שבוע שעבר עשתה את שלה וההגנה של סיאטל באה עם גאוות יחידה להראות שהיא עוד לא גמרה את הדרך (בהקשר הזה, הריצה של ארל תומאס אחרי ג'ייסון גארט שיחתים אותו שנה הבאה היתה אחד הרגעים הכי מוזרים של העונה). הבעיות של סיאטל עדיין קיימות, בטח בחלק ההתקפי, ואני לא רואה שום דרך שבה היא מנצחת שלושה משחקים מחוץ לבית בפלייאוף, אבל בניגוד לקבוצה שמולה, לפחות הם מנסים.

– אח, דאלאס. מה עוד אפשר להגיד על הקאובויז שלא נאמר? אני מניח שיש קבוצות גרועות מהן בליגה (קליבלנד הולכת לסיים עונה ללא ניצחון, אחרי הכל) ויש קבוצות פחות מתפקדות מהן אבל מה שקורה שם זה בזבוז משווע מהסוג שכחובב פוטבול די עצוב לראות. כלומר, זאת דאלאס והכל, אז לראות אותם נכשלים זה לא כזה עצוב, אבל כמישהו שנהנה מפוטבול טוב זה מרתיח אותי איך אוסף כזה טוב של שחקנים מסוגל להוציא כל כך מעט. לא רק השנה אלא לאורך השנים. במשך שנים שמענו כמה טוני רומו הוא הבעיה ובקרוב נשמע שדאק פרסקוט לא מספיק טוב כנראה ויהיו את ההאשמות כלפי גודל על ההשעיה של אליוט אבל באופן כללי מדובר בקבוצה לא מתפקדת. כשהרסיבר המוביל לא מבין שהוא כבר לא מה שהיה פעם ודורש את הכדור בכל מהלך, כשהמאמן נכנע לו ואז הוא מפיל את הכדור וכשהק"ב הולך בתקשורת ומלכלך על אותו רסיבר – די ברור שלא מדובר בקבוצה אלא באוסף שחקנים.

שיהיה ברור, יש אחראי בלעדי לכשלון המשך של דאלאס וקוראים לו ג'רי ג'ונס. בעיני זה די מדהים שהאיש הזה, שסך הכל רוצה בהצלחת הקבוצה שלו (הרי הוא הלך בכל הכח נגד רוג'ר גודל כי זה חיבל בהצלחה של הקבוצה שלו) לא מסוגל להבין עד כמה הוא מכשלה בדרך שלה. או שאולי הוא מבין את זה, אבל לא אכפת לו – העיקר שתהיה לו את היכולת לשחק בצעצוע שלו כאוות נפשו, מה שאומר להשאיר במקום עוד עונה של מאמן שבבירור לא מסוגל לתרום כלום להצלחה של הקבוצה שלו. אני בטוח שהוא ימצא את מי להאשים גם הפעם.

– על מנת שהבילס יעלו לפלייאוף – בדקתי את זה – הם צריכים בנוסף לניצחון על מיאמי שבוע הבא הפסד של הרייבנס או הפסדים של הטייטנס והצ'ארג'רס. במקרה שהטייטנס מפסידים וסן דייגו מנצחים, הם יעלו לפלייאוף על חשבון בפאלו בזכות הניצחון שלהם ראש בראש על הבילס במשחק שכולנו מכירים בתור המשחק שבו הבילס החליטו לספסל את טיירוד טיילור לטובת רוקי לא מוכר שהצליח למסור 5 אינטרספשנס במחצית אחת.

הבונטון ביומיים האחרונים היה להיזכר במשחק הזה ולהגיד – אם לא הטעות הטפשית הזאת של הבילס, הסיכויים שלהם לפלייאוף היו גדולים הרבה יותר עכשיו. קשה להתווכח עם הלוגיקה הזאת, אני בעצמי אמרתי בזמנו, עוד לפני המשחק ההוא, שזאת שטות מוחלטת הספסול ההוא של טיילור, פשוט כי הוא לא הבעיה של הקבוצה ואתה לא מספסל פותח אחרי משחק גרוע אחד. אבל חשוב לזכור שלעונה יש דינמיקה משלה. סך הכל סן דייגו קבוצה טובה יותר מאשר בפאלו, למרות המאזן הזהה שלהן, ורוב הסיכויים שבפאלו היתה מפסידה בכל מקרה לצ'ארג'רס. אבל יכול להיות שדווקא הספסול הזה של טיילור אחראי לכך שהוא הוציא את עצמו מהתקופה הרעה שלו והכריח אותו להתחיל להשקיע הרבה יותר. יכול להיות, כמובן, גם שזה לא נכון. הנקודה היא ששאלות "מה היה קורה אילו" הן חסרות ערך פשוט כי כל שינוי בתוצאה כלשהי משנה את הדינמיקה של המשחק ושל העונה.

– עוד בונטון בימים האחרונים – מה היה קורה אילו ג'ימי גארפולו היה בניינרס כבר בתחילת העונה? הרי ברור שהם היו קבוצת פלייאוף איתו, לא?

והנה עוד שורה שאני שומע לא מעט, אפילו מאוהדי פטס (בלחש כרגע) – הפטריוטס היו צריכים להיפטר מבריידי ולהישאר עם גארפולו. בסופו של דבר, בריידי בן 40 פלוס וגארפולו נראה נהדר.

אז בואו נעשה סדר:

בריידי הוא, אפילו אצל אלו שפחות מעריכים אותו, טופ 5 ק"ב בכל הזמנים. הניינרס החליפו את ג'ו מונטנה בסטיב יאנג ואת סטיב יאנג בג'ף גארסיה. יאנג הוא הול אוף פיימר, גארסיה היה ק"ב מעולה שהוביל את הניינרס לפלייאוף מספר פעמים. ועדיין, אף אחד מהם הוא לא מונטנה. הקולטס החליפו את פייטון מאנינג, עוד טופ 5 ק"ב, באנדרו לאק הנהדר. אבל הוא לא פייטון. הנקודה שלי היא כזו – בהנחה שבריידי נאמן למילה שלו ולא מתכוון לפרוש בסוף השנה אלא לשחק עוד שנתיים או שלוש (ולמרות שהמשחקים האחרונים לא מדהימים, הוא עדיין טוב מכמעט כל ק"ב אחר בליגה) הרי שאתה פשוט לא מחליף ק"ב הול אוף פיים בשיאו בשביל שחקן עתידי שעשוי להיות מצוין אבל הסיכויים שהוא יהיה בריידי הבא הם די קלושים, פשוט כי יש מעט מאוד ברמה של בריידי, אם בכלל.

יותר מזה, אני מרגיש שההייפ על גארפולו, שהוא באמת אחלה, טיפה מוגזם. למעט הג'גוארס במחזור האחרון שהיא קבוצת פלייאוף (וכידוע, מסוג הקבוצות שמתקשות מאוד כשהן בפיגור), גארפולו ניצח עם הניינרס את שיקגו, טנסי ויוסטון. לא בדיוק עילית (אני יודע שטנסי עשויים להיות בפלייאוף. הם קבוצה איומה ונוראית). וגם אותן הוא ניצח די בקושי. שוב, גארפולו נהדר. אין שום סיבה שלא יהפוך להיות טופ-10 ק"ב בליגה (דרך אגב, אוהדי פטס טענו את זה כל הדרך לגביו, למרות שהיו לא מעט אנשים שטענו שהניינרס השתגעו לתת עליו בחירה כל כך גבוהה). אבל אני כבר רואה את ההייפ המוגזם לגבי הניינרס של שנה הבאה. אני כבר רואה את התחזיות ששולחות אותן לפלייאוף, לסופרבול וכו' וכו'. עדיין, בבסיס, זאת קבוצה עם המון חורים שמשחקת בבית קשה מאוד. לשמחתה, יש לה את הבסיס הכי חשוב לשנים הקרובות – מאמן וק"ב ובהחלט יש לה לאן לשאוף. אבל תזכרו להרגיע את הציפיות לשנה הבאה.

– וגם, זוכרים את ההתלהבות מדרק קאר שנה שעברה? להסיק משהו על ק"ב אחרי חצי עונה, טובה ככל שתהיה, יהיה טעות (ושוב, אני מאמין בג'ימי. אבל תרגיעו).

– זה נכון לא פחות, דרך אגב, ליוסטון שאני בטוח שאנשים יחשבו שאיך שדשון ווטסון יחזור הם ירוצו רחוק. גם להם יש לא מעט חורים, בעיקר בהגנה וזאת שאלה טובה אם ווטסון יוכל לחזור לרמה שלו לפני הפציעה.

– חוץ מזה, מדהים כמה ק"ב עושה שינוי בליגה הזאת, הא? זאת פשוט העמדה הכי קריטית שיש ומשהו שכל קבוצה חייבת לסגור קודם כל לפני שהיא מגיעה להתעסק עם כל דבר אחר.

– עוד טרנד בשבוע-שבועיים האחרונים, עם הפציעה של וונץ ובראון והירידה ביכולת של בריידי: תנו את ה-MVP לטוד גורלי. אני הולך טיפה להפתיע אותכם – אני בעד.

טוב, אולי זה קצת כי אף MVP ב-15 שנים האחרונות לא זכה בסופרבול אבל בעיקר כי אני חושב שלגורלי מגיע כרגע יותר מאשר בריידי. הוא עומד בהגדרה של "השחקן הכי בעל ערך לקבוצה שלו". לא שהמספרים של גורלי הם שוברי שיאים. 1300 יארד בריצה, עוד 780 בתפיסה, 19 ט"ד סך הכל – אלו אחלה מספרים אבל לא כאלו שלא ראינו בעבר. הראנינג בק האחרון שזכה בפרס היה אדריאן פיטרסון ב-2012, כשהוא רץ ליותר מ-2000 יארד. לפניו, היו לנו שנתיים רצופות של שון אלכסנדר ולאנדיאן טומלינסון (ב-2005 ו-2006), שניהם שברו את שיא הט"ד העונתי. הדוגמא שאני מכוון אליה היא דווקא הרץ הראשון במילניום הזה לזכות בפרס – מרשל פולק ב-2000. פולק רץ אז ל-1360 יארד ותפס לעוד 830 יחד עם 26 ט"ד. , מספרים מאוד דומים למה שגורלי מעמיד השנה. יותר מזה, הדמיון הבאמת גדול בין השניים הוא שגורלי, כמו פולק בזמנו, הוא המפתח להתקפה של הראמס. עם כל הכבוד לשיפור העצום אצל גוף השנה (וכאמור, יש כבוד) הרי שגורלי הוא השחקן שמסביבו עובדת כל ההתקפה של הראמס.

כבר אמרתי קודם שחשיבות הק"ב לקבוצה לא תסולא בפז ומכיוון שהוא זה שבדרך כלל אחראי להצלחה של הקבוצה זה רק הגיוני שהמצביעים יבחרו בק"ב הכי טוב בעונה לפרס הזה. אבל כשגורלי הופך לקריטי לקבוצה שלו כמו בריידי לשלו, אין שום סיבה שלא לשקול את המועמדות שלו גם כן בצורה רצינית.

– יש להיות ק"ב גרוע ויש להיות חמום מוח שלא מסוגל לשלוט בעצמו. אני לא רואה שום סיבה לטמפה ביי לא לחסל את ניסוי ג'מיס ווינסטון כבר השנה. גם לא טוב וגם לא מסוגל לשלוט בעצמו.

– ואני מתפלל שטנסי ימצאו מאמן שמסוגל להוציא משהו ממאריוטה כי הוא כבר מתקרב למצב שבו יהיה קשה מאוד להציל אותו.

– לפני שאני אגיע ליומן האליפות, אני אתייחס שניה לט"ד של בפאלו שנפסל מול הפטס. אישית, למרות שאני אוהד פטס, הפסילה הזאת מבאסת אותי. באמת. זאת תפיסה נהדרת שהשאלה האם הציפורן של השחקן שפשפה את המשטח פשוט לא מעניינת אותי כצופה. אבל אני שוב חושב שיש לאנשים בעיה לא קטנה עם הבנה של מהות האינסטנט ריפליי.

כי המהות הזאת – ואני לא בא להגן על השופטים או על הפסיקה או על כל דבר אחר – היא שאנחנו נותנים לשופטים כלי מסוים ומצפים מהם להשתמש בו. אחד המשפטים החביבים עליי הוא: בשביל בן אדם עם פטיש, כל דבר הוא מסמר. אתם נתתם לשופטים בפוטבול פטיש לכל דבר, אתם מצפים שהם לא ישתמשו בו?

קחו את התפיסה של אדלמן בסופרבול. איך אדלמן תפס את הכדור? סנטימטר מהקרקע, לא יותר כנראה. שזה בדיוק מה שהשופטים ראו במצלמות בהילוך איטי ואישרו את התפיסה. כי זה מה שהאינסטנט ריפליי מאפשר לעשות – להבחין באותם סנטימטרים בודדים. אני מניח שכל אוהד פוטבול הגיוני שמח שהשופטים הצליחו לתפוס את העובדה שאכן היתה תפיסה. תארו לכם שהשופט שסימן לתפיסה לא היה כזה חד עין ומסמן לאינקומפליט ולא היה תהליך של ריפליי – כולנו היינו מתעצבנים איך לעזאזל כולנו יכולים לראות בטלוויזיה שהיתה תפיסה ורק לשופטים אין את האופציה. בעצם, זה הטיעון (המוצדק כשלעצמו) שאנחנו שומעים כבר שנים בכדורגל.

הנקודה היא שאין אחד בלי השני. אם אתם מאפשרים לשופטים להשתמש בהילוך איטי מ-10 זוויות שונות, אתם גם מאפשרים להם להבחין שהזרת של הרסיבר לא נגעה בקרקע כאשר היה לו פוזשן מלא של הכדור. בחלק נכבד מהמקרים אנחנו מרוצים כי הוא מאפשר לנו לגלות את "האמת" אבל יש מקרים שבהם זה מרגיז כי דקדוקי העניות האלו נראים מטופשים. לצערי, שניהם צד של אותו דבר ואין דרך להפריד בינהם.

בצורה מעניינת, בטניס יש מערכת של הוק-איי שלפעמים מחליטה שכדור היה בתוך המגרש רק כי אלפית המילימטר שלו נגעה בקו ומשום מה לאף אחד אין בעיה עם זה. הרי 99% מהכדור היה בחוץ אבל כולנו סבבה עם זה שהוא נחשב בפנים. למה? הניחוש שלי זה שהכללים מאוד ברורים ומי שמחליט זה לא בן אדם שמסתכל אלא מערכת שמחליטה. אותו דבר נכון לגבי שאלת הכדור שעבר את הקו בכדורגל. במקרה של הפוטבול זאת לא מערכת אלא בני אדם שמחליטים. לדעתי, העובדה שלא השופטים במגרש הם אלו שמקבלים את ההחלטה אלא על ידי אנשים עלומים באיזה מקום מרכזי (משהו שנעשה היום בכל ענפי הספורט, אני חושב,והרעיון שלו הוא לזרז את ההחלטה) גורמת לצופים להרגיש שיש פה תהליך ניסתר מהם. מין קופסה סגורה שאין לך מושג מה באמת תהיה ההחלטה שתצא ממנה. לפחות כשהשופטים במגרש היו בודקים, היתה מראית עין של עקביות של צוות השיפוט. נדמה שככל שנוספו יותר ויותר מצלמות, יותר זוויות שידור וריפלייז בהילוך איטי כך הודאות שלנו לגבי ההחלטה הולכת ויורדת.

אם תרצו, תקראו לזה "חתולו של בליצ'ק".

– טוב, בואו ניזכר בחלק הכיפי של המשחק הזה, האיש והאגדה:

– זאת היתה כנראה תפיסת השבוע, אם לא היה בא דאנדרה הופקינס ועושה את תפיסת השנה:

https://twitter.com/xmasape/status/945443325393473537

– מה שכן, לחגוג ט"ד כשהקבוצה שלך בפיגור 20 זה די מגוחך. כנראה שזה גם מה שהסטילרס חשבו:

https://twitter.com/NFL_Memes/status/945475421440823297

– לא יודע אם הייתי לוקח את ברוק אוסווילר בתור מאמן מוטיבציה:

– אחרונים חביבים (תרתי משמע), קבלו את הבראונס:

https://twitter.com/_MarcusD2_/status/945024390009360384

טוב, יומן אליפות.

קחו תחזית שלי שלא קשורה לניחוסים ומרעין בישין: הפטס לא מגיעים השנה לסופרבול.

יש מספיק דברים טובים בקבוצה לחשוב שהיא אמורה לנצח את מעט היריבות שלה ב-AFC. בריידי הוא עדיין בריידי (אבל מרגיש הרבה יותר "אנושי" בחודש האחרון), כנ"ל לגבי בליצ'ק. הם הולכים להיות עם יתרון ביתיות כנראה כל הדרך. יש להם את גרונקובסקי שכל שבוע מוכיח מחדש איזה מאצ'אפ בלתי אפשרי הוא (אני זוכר שהיה פה דיון בבלוג בין המגיבים על מי הטייט אנד הכי טוב בפוטבול. אז אולי קלסי יותר טוב אבל יש מישהו שהיה לוקח אותו למשחק אחד על פני גרונק?). דיון לואיס חזר לפורמה שהיה לפני שנפצע לפני שנתיים. וכן, יש עוד שחקנים פצועים בהגנה שאמורים לחזור ולשפר אותה. בקיצור, אני כמובן לא אופתע אם הם יגיעו שוב לסופרבול. מדובר בסך הכל על שני משחקים לנצח.

ועדיין, העונה הזאת מרגישה לי בדיוק כמו עונת 2012 או עונת 2010 (וגם קצת 2013) – עונות שבהן אתה מרגיש שהפטס לא מספיק טובים. גילמור נתן כמה משחקים טובים העונה אבל כרגע השילוב שלו עם באטלר פשוט לא טוב מספיק. לא מזכיר את בראונר את ריוויס של 2014, למשל. אולי הדבר שהכי מזכיר את הפטס של העונות הבינוניות – ההגנה לא מסוגלת לעצור דאון שלישי פעם אחר פעם. במידה מסוימת, הבעיות קיימות גם לגבי ההתקפה, אם כי במידה פחותה.. קוקס הגיע ל-1000 יארד וגם גרונקובסקי אבל אין הרגשה שההתקפה של הפטס בלתי עצירה. בריידי פגיע יותר, האופנסיב ליין חשוף יותר והחסרון של אדלמן משמעותי למרות הכל. הסטילרס שבוע שעבר הראו (טוב, למשך 58 דקות) שאפשר לעצור את ההתקפה הזאת די בקלות. ונכון שהמזל לפעמים איתך ולפעמים נגדך אבל השנה היתה כמות עצומה של החלטות שיפוט שהלכו לטובתנו ובקלות יכלו להכריע את המשחק נגדנו. מתישהו, המזל הזה ייגמר.

כזכור, ב-2010 פירקנו את הג'טס בעונה הסדירה רק כדי להפסיד להם בבית. ב-2012 הרייבנס הגיעו אלינו הביתה וניצחו אותנו די בקלות. גם אז היתה את התחושה הזאת, איך נקרא לזה, שאנחנו מנוצחים. או במילים אחרות – הקבוצה תלויה יותר מדי בזה שבריידי יציל אותה. ניפגש בפלייאוף.

פלאפל בלחמנייה עשר שקל
דיעה מנומקת

94 Comments

אלון3131 26 בדצמבר 2017

מה שהפריע לי בביטול טד זה שהקריאה המקורית הייתה טד, זה ממש לא היה הוכחה חותכת לבטל את זה.
אגב באפלו, איך מאמן(דווקא מאמן טוב) בפיגור 7 במחצית השנייה בדאום רביעי ויארד באזור בעיטה של 50 פלוס בחוץ מול הפטריוטס שיש לו את לשון מקוי לא הולך על זה. מה עוזר לו להוריד ל4 ולתת את הכדור חזרה לבריידי… בחיי שאני לא מבין מאמנים לפעמים.

דאלאס, ואוו, בחיים לא ראיתי מופת של הרס עצמי כמו דאלאס מול סיאטל. ההגנה של דאלאס הייתה מדהימה רק בשביל שההתקפה שלה תיתן לסיאטל נקודות בחינם כל פעם. ואוו.

אני דווקא חושב שקרוליינה תבוא רגועה מדי ואם מחשבה שאין להם באמת צ'אנס לקחת את הבית+ אטלנטה באמת קבוצה נורמלית יותר בבית, היא תיהיה בפלייאוף ובצדק. יש לה חסרונות אבל היא קבוצה יותר טובה מסיאטל העונה.

יובל 26 בדצמבר 2017

אתה באמת קורא למאמן שזרק את העונה של בפאלו לפח עם ההחלטה לספסל את הקוורטרבק הפותח שלו ולהעלות רוקי למשחק הראשון שלו בקריירה דווקא נגד צמד ציידי הקוורטרבקס הטובים בליגה – בוסה ואינגרם – "מאמן טוב"?

כנראה שבהשוואה לפגאנו כל דבר נראה טוב.

אלון3131 26 בדצמבר 2017

שמע, ההחלטה הזאת הייתה אומללה ואין לי ספק שהיא לא הייתה בלעדית של המאמן.

אבל יחסית לפחי זבל שמסתובבים בליגה באפלו לדעתי היא קבוצה מאוד מאומנת ויחסית אובר אצ'יברית שחוץ ממקוי וכמה שחקני הגנה סבבה אין להם שום דבר מיוחד אבל הם נלחמים יפה על הפלייאוף השנה.

אגב יובל, הקולטס הבטיחו בחירה 3 בדראפט, אתה לוקח את בארקלי או את אחד הפאס ראשרים התותחים שיש בדראפט?

יובל 26 בדצמבר 2017

יש שני פאס-ראשרים מצויינים בדראפט, לוקח אחד מהם בוודאות בסיבוב הראשון, אחרי זה בוחר 2 סיבובים אופנסיב ליינמנים,
בסיבוב הבא קורנר ולאחר מכן כל שחקן הגנתי שיש.

אלון3131 26 בדצמבר 2017

אז בעצם שווה לעשות טרייד על מקום 3 תמורת עוד בחירות. כי חבל לשרוף בחירה 3 על שחקן הגנה שספק עם הוא ג'יי ג'יי וואט הבא.

יובל 26 בדצמבר 2017

שני הפאס-ראשרים שהקולטס (ושאר הליגה למען האמת )סימנו הם בחירות טופ-10.
אני מניח שלפחות אחד מהם יהיה זמין בבחירה שביעית-שמינית כך שיכול להיות שטרייד דאון הוא רעיון טוב שישתלם לנו.

הייתי עושה טרייד דאון עם קבוצות שכנראה יבחרו קוורטרבק בדראפט כמו דנבר למשל.

NoOne 27 בדצמבר 2017

there is nothing more sure in the upcoming draft then the colts trade down with the jets so the jets can draft a qb

יובל 28 בדצמבר 2017

מתאים לי, אחרי שתפסידו לנ"א השבוע והברונקוס ינצחו את הרוקי של קנזס סיטי הבחירה שלכם באמת תהייה גבוהה יותר משלהם.

אלון3131 28 בדצמבר 2017

אתה מזלזל ביכולותיו של ברוק אוסווילר, הוא מסוגל להפסיד לכל קבוצה(חוץ מלקולטס אבל זאת באמת משימה קשה).

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2017

תגיד, אתה על אמת? "זרק את העונה של בפאלו לפח"? המאמן הוא בערך האחרון שאיבד אמון בטיילור. כבר בשנה שעברה הוא סופסל בסוף העונה ואף אחד בארגון לא מאמין בו. הרסיברים שלו לא מאמינים בו, אפילו אצל האוהדים זה התקבל בהבנה.
זה שיש לך כוויות פאגאנו לא אומר שכל אחד שמקבל החלטה הוא גרוע. לפחות קיבל החלטה.

יובל 26 בדצמבר 2017

קיבל החלטה ועל הדרך גם הרג לטיילור לחלוטין את הביטחון ( כן, אני יודע שהוא גם נפצע במהלך הראשון במשחק נגד נ"א בבית, מן הסתם זה גם לא תרם ).

במבחן התוצאה – בפאלו היו בעמדה טובה מאוד לעלות לפלייאוף לפני שהוא החליט על המהלך הזה, לאחריו הם ניצחו רק שני משחקים, כאשר אחד מהם השופטים נתנו להם במתנה. יותר גרוע, אם אני זוכר נכון באף אחד מההפסדים הם אפילו לא היו תחרותיים.

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2017

יובל, קלירלי לא עקבת אחרי העונה שלהם.
טיילור הוא ק"ב מת מהלך עוד מהעונה שעברה כשההנהלה הקודמת רצתה להיפטר ממנו.
אף ק"ב לא רצה להגיע לבילס וטיילור נשאר.
את העונה התחילו 5-2 עם הגנה מרשימה (דורגה שביעית) והתקפה רעה מאד (30).
הנצחונות באו אחרי מהלכים הגנתיים והתקפה אנמית מאד שלא יודעת למסור.
אח"כ ההגנה נסוגה לממוצע (סקנדרי טוב, השאר בינוניים מינוס) וחטפנו הפסדים משפילים כשטיילור ממשיך להיות אלכסמית.
לפי הלו"ז להמשך (סיינטס, פעמיים פאטס, צ'ארג'רז בחוץ) היה די ברור שבלי זעזוע זה לא יעבוד.
את הפלייאוף הפסדנו באופסיזן, לא עכשיו.
זה בכלל נס שנסיים במאזן חיובי בשנה הראשונה של מקדרמוט.

אח שלו 26 בדצמבר 2017

יוסי – ואני אוסיף שההגנה נסוגה מאז ששחררו בטרייד את מרסל דריוס. הגנת הריצה שלכם הפכה מזעזעת מאז שהוא לא באמצע. יש הגיון מאחורי הטרייד, בפרט הרצון להיפטר מהאישיות והמשכורת המכבידות שלו לקראת הבנייה מחדש בשנים הבאות. אבל זה השפיע לרעה על התוצאות המיידיות.

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2017

צודק.
הפרידה מדריוס היה רע הכרחי. הבחור פשוט לא רצה כבר לשחק אצלנו, ולא טרח להסתיר את זה.
הסקנדרי שלנו בסדר גמור , בפרונט אנחנו חלשים יותר ולא מסוגלים לעשות עצירות גדולות כשצריך.
משער שיתאבדו על ק"ב בדראפט הקרוב (יש לנו מספיק בחירות), ביחד עם איזה ליינבקר.

ק. 26 בדצמבר 2017

ובוא נודה שרב הסיכויים שהצ'רג'רס היו מנצחים את בפאלו של טיילור

בו רדלי 27 בדצמבר 2017

יוסי מהאבטיחים,
רומו טען בשידור נגד הפאטס שחסר לבאפלו גם פאס ראשרים טובים ושאם יהיה להם את זה אז בהגנה הם יהיו באמת על הגל

יוסי מהאבטיחים 27 בדצמבר 2017

זה נכון חלקית.
לטעמי, ההתקפה כל כך חד מימדית וחלשה שגם אם היינו מחתימים את כל ההגנה של סיאטל 13' עדיין היינו מחמיצים פלייאוף.
ברור שבהגנה אנחנו לא יודעים לשים לחץ על הק"ב וככה כל מי שהוא חצי משהו ויותר, מפרק אותנו (בריס, בריידי, ריברס, אפילו מקאון השנה).

מוכן להחתים את רומו מחר אם בא לו.

אורן השני 26 בדצמבר 2017

אחלה פוסט כרגיל אז אכתוב רק על מה שאני לא ממש מסכים איתו

מאז שהפסקתי עם הפנטזי לפני איזה עשור כבר אין לי כמעט אין ריגוש מהעונה הרגילה, 80% מהמשחקים לא מעניינים (אלא אם הבראונס והברס עושים לך את זה)

הג'אגס כמעט חזרו פעמיים ממינוס 16 ו18, רק אומר

מה שקורה עם דאלאס דווקא כן מעניין, אני כן חושב שהשעייה הזו דפקה להם את העונה ולא כל קבוצה יכולה לשים את זה בצד ולהמשיך כרגיל

אולי בהשפעת השונאים אתה קצת מוריד מבריידי, הבחור mvp ולא שולחים אגדה כזאת בטרייד אז שיהיה לג'ימי בהצלחה (ואני לא מחובבי הפאטס זה בטוח)

טוב מאוד שיש ריפליי ולא השופטים בודקים אותו אבל ההחלטה נגד הבילס הייתה מזעזעת, שישימו ב"מרכז" מיקרופון וישמעו מה הם אומרים

מי ינצח את הפאטס? הצ'יפס? טומלין? חחח ממש

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2017

רקס ראיין ניצח את הפטס בפלייאוף. ריד ניצח את הפטס בתחילת השנה בפוקסבורו. גם טומלין מתישהו יתמזל מזלו. לא אומר שזה יקרה אבל לא יפתיע אותי בכלל

אורן השני 26 בדצמבר 2017

הכל נכון, ובכל זאת, אני לא נותן לצ'יפס בחוץ עם הכסף על השולחן יותר מ20% סיכוי להפתיע. ראינו שהסטילרס יותר מסוכנים ועדיין קבוצה שהפאטס צריכים לנצח.

נבות 26 בדצמבר 2017

בראגבי זה מה שעושים. השופט במגרש מבקש משופט המצלמה לבדוק אירוע מסויים והקהל שומע את השיחה ביניהם.

אורן השני 26 בדצמבר 2017

אם רק אפשר היה להבין את המבטא ;)

ארם אבירם 26 בדצמבר 2017

ועדיין ולמרות הכל האוסטרלים סבלו קשות מהחלטות שופט הטלוויזיה מול האנגלים לפני חודש, מה שגרם לביטחון שלי בשיטה להתערער קצת…

NoOne 26 בדצמבר 2017

מה היה השבוע ב דאבליו דאבליו אפ ?
לא יודע לא צפיתי
שמעתי שעוד פעם ביטלו ט"ד חוקי נגד הפאטס, לא יכול להיות קשה להאמין שזה קרה.
אני עדיין מחכה שיבטלו את הט"ד של קוקס נגד יוסטון בתחילת השנה ,לא ביטלו? אני בשוק

אני אגיד את זה שוב, אל ריברטון בהנחיית רוג'ר גודל שינה את החוקים לביטול תפיסות בלי שזה יעבור דרך הקומפטישן קומיטי.
עד השנה כדי לשנות החלטה היה צריך 100 אחוז הוכחה ברורה כדי לשנות את ההחלטה במגרש .
החוק הזה עדיין קיים אך לא מיושם מכיוון שהנהלת ה הליגה רוצה לקבוע תוצאות משחקים .

אלון3131 26 בדצמבר 2017

+1 לגבי ההוכחה הברורה (פחות על הקונספירציות).

כאיללו השופטים שכחו מזה 100 אחוז הוכחה.

נתי 26 בדצמבר 2017

כדי לנקות שולחן אגיד מראש שאני אוהד פטס. אני אוסיף, שבניגוד למשל לתפיסה של ג'יימס מהסטילרס שבוע שעבר, שם היה ברור שהחוק גרוע אולי אבל היה ברור מה קרה ומה אומר החוק, הפעם לא היה צריך לשנות את הפסיקה שניתנה במגרש.
עוד אומר כי אני מסכים לחלוטין, שהביטול למעשה (למרות שלא שינו זאת על הנייר) של החוק שלא משנים את הפסיקה אם אין וודאות הפוכה – זה איום ונורא וממש רע בעיניי למרות שהשנה הפטס נהנו מזה. בעיניי זה הרסני.
בדיוק כמו שאריאל כתב – זה שהעבירו קבלת החלטות למרכז, פוגע באמינות ההליך, פוגע גם באמינות השופטים (מהתחלה לא הבנתי למה עשו זאת. בעיניי רמת השופטים בליגה הזו עולה על כל ליגה אחרת בענפי הספורט שאני צופה בהם) ולא ברור לי הטעם בה.
לסיום ההקדמה – כולם יודעים שאיכשהוא הרבה מהפסיקות והמקרים הבעייתיים הלכו לכיוון הפטס השנה.
רוצה לומר שבבסיס אנחנו כנראה כמעט על הכל.
בכל זאת – המסקנה שלך, שהפסיקות האלה מכורות ומוכוונות להצלחת הפטס נשגבות מבינתי.
מילא שהקבוצה הזו (בניגוד למשל לקאובויס בניינטיז שההצלחה שלהם גרמה לאהדה גדולה בציבור האמריקאי) היא מהשנואות ביותר אם לא ה.
אבל אחרי הפרשה ההזויה של דיפלייטגייט לטעון שגודל הגון עם הפטס, אחרי שמאט פטרישה צולם בירידה מהמטוס אחרי הסופרבול עם חולצה של גודל כליצן, לטעון אחרי זה שהכל בא מגבוה כי הליגה מעוניינת בהצלחת הפטס – זה בעיניי הזוי ממש.
אתה בדיוק כמו ג'רי ג'ונס שלגלג על הפטס ועל קראפט בפרט כשבריידי קיבל השעיה, ואז כשאליוט מקבל השעיה פתאום יש לו בעיה עם התהליך והאמינות שלו. אפשר לבקר דברים ותהליכי קבלת החלטות בלי לחשוב שהכל מכור

NoOne 26 בדצמבר 2017

זאת המחמאה הגדולה ביותר שאי פעם נתנו לי .
אני בדיוק כמו ג'רי ג'ונס

רוני 26 בדצמבר 2017

זה לא עניין של מי שנוא יותר או לא, זה עניין של כסף. והסיפור של הפטס הוא עדיין סיפור טוב, השחקן הכי טוב בגיל 40, שוק גדול עם הרבה אוהדים, כולם נגדם ויראו את המשחק כי הם מעוררים עניין. מי יש ב AFC עם סיפור יותר מוצלח?
כשכל ההחלטות שהם 50-50 נופלות לצד אחד, אז זה מתחיל להיות חשוד..
ולדעתי הפטס יצאו בזול מאוד עם הכדורים המפונצ'רים, בדיוק כמו עם הקלטות. אולי רק אוהדי פטס חושבים שזו פרשה הזויה.

הם קבוצה מצויינת שלא צריכים את כל השטויות האלה כדי לנצח, אבל הרוויחו את הספקות והשנאה ב"יושר".

יובל 26 בדצמבר 2017

+1000

אפילו הרסלינג כבר יותר אמין מהשיפוט בליגה.

49ers 26 בדצמבר 2017

לניינרס יש מאמן, יש ק"ב ויש עמוד שדרה כשל ילד רך בימים… לא רק שצריך להנמיץ ציפיות ולהיות ריאליים, אלא שעדיף לקבל זבמג בשבוע הבא, עם ג'ימי) כדי לוודא שמישהו שם לא מסתנוור.
אני מהמר שהפלקונס כן בפנים, בבית הם קבוצה טובה יותר מקרוליינה.
ואחרון חביב, בקטנה ובמחילה, בפינת העברית הצחה, צריך להיות "אתכם" ולא "אותכם" (אני הולך טיפה להפתיע אותכם).

נתי 26 בדצמבר 2017

1. לואיס – זה לו שהוא חזר לכושר מלפני שנתיים. הוא בכושר טוב פי כמה…
2. מה קורה עם הוגאן? יש צפי לחזרה מתי שהוא? נראה שכבר איזה 3 שבועות הוא מופיע בתור questionable ובסוף לא משחק בכלל.
3. מחד – ללא הוגאן ווויט, בכל זאת צפוי שההתקפה תהפוך להרבה יותר חד מימדית וזה ייתן שיפור בפלייאוף. מאידך – בריידי. פשוט לא ברור לי מה קורה לו. גם סטטיסטית די להסתכל בשורת האינטרספשנס וברצף המשחקים שיש לו כאלה. אבל זה הרבה מעבר. מי שלא מסתכל משחקים שלימים לא יבין את הדאגה של אוהדי פטס. אבל בריידי ברמת משחק אחרת מזו של עד לפני 5 משחקים. ברור שהוא עדיין טוב אבל בהינתן ההגנה בהחלט לא ברור שזה יספיק.
4. נקודה אחרונה – ההגנה. בוודאי שזו לא ההגנה של 2014. אבל גם ב-2015 וגם ב-2016 ככל שהתקדמה העונה הייתה ההרגשה שההגנה תוכל לעמוד ביעדים שלה. ההגנה הייתה מספקת מהלכים, הייתה יציבות. השנה זה פשוט לא מרגיש טוב. רק באופן נדיר הם מספקים את העצירות הדרושות.
אני מצטרף אליך – אי הגעה לסופרבול בטח שלא תיחשב להפתעה

NoOne 26 בדצמבר 2017

אתה צריך להבין שהרמאי זרק את הסוחר סמים של בריידי מהקבוצה ואין מי שמזריק לבריידי את הסטרואידים בדיוק בזמן הנכון .

Maldini 26 בדצמבר 2017

למה באלימות על הבוקר, ממה שהבנתי לא רק שהוא לא סוחר סמים אלא רופא מורשה וחוקר שגילה תרופות לסרטן ואיידס, אם אתה לא מאמין אפילו בריידי אמר שהוא בר מזל להיקרא חבר שלו ואפילו נתן לו להטביל את הבן שלו

חלאס כבר עם כל המירמור הזה, הבנו שהפירסומים של מאניש על הארכת חוזה לבולס בסוף העונה הרסו לך את הוויקאנד אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים לסבול את כל הארס הזה, קצת אופטימיות, קצת קומבאייה, קצת גלידת אבוקדו לנשמה, תנסה

NoOne 26 בדצמבר 2017

פה זה קליפורניה,לא בוסטון.
המקסימום שאתה יכול לעשות פה עם אבוקדו זה לדחוף אותו באיזה בוריטו.

Maldini 26 בדצמבר 2017

מזל שרק בבוריטו ולא בדברים אחרים, איתך אי אפשר לדעת

NoOne 26 בדצמבר 2017

הייתה שמועה שמארק סאנצ'ז זה הגרסה המקסיקנית של דוד פיזנטי.
היה מורח ילדות בנות 17 בגוואקמולי

נתי 26 בדצמבר 2017

אצלך כבר אני לא יודע אם אתה צוחק או לא…

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2017

מוות, מסים וגרייזס מנסה אנטי-ניחוס כל שנה לפני הפלייאוף…

לא שהבילס בכלל קרובים לדגדג את הפאטס בפוקסבורו, אבל סיפור השיפוט היה עצוב ממש.
תראה גם 100 פעמים, לא תצליח להגיד בוודאות שזה לא ט"ד, ולכן לא ברור מה בדיוק העילה הסבירה להפוך החלטה.
לא הופכים החלטה בלי הוכחה נגד השריקה המקורית. מבחינתי שהשופט יכריז "אין מספיק מידע להפוך את השריקה ולכן הפסיקה על המגרש עומדת בעינה".

לגבי הקוריוז של בפאלו והצ'ארג'רס- נו, תרשה לי…
ההתקפה הכי גרועה בליגה (ומדורגת אחרונה), ק"ב שפתח 13 פעם השנה ומסר ל 200 יארד רק פעמיים, בוא ספר לי איך טיילור הוא לא בעיה אצלנו.
התקפה כזו, עם כל הכבוד, מקומה לא בפלייאוף.

NoOne 26 בדצמבר 2017

באמת לא ברור לך למה ?
אתה חושב שאם זה היה ברנדין קוקס זה היה מבוטל ?

יוסי מהאבטיחים 26 בדצמבר 2017

נימוס בסיסי כלפי בעל האכסניה פה…
זו לא השריקה הגבולית היחידה שהלכה לכיוון של הפאטס, אבל הרוב היו באמת גבוליות ואך הגיוני שפייבוריטית ביתית תקבל אותן.
היפוך ההחלטה על התפיסה של בנג'מין היה בדיוק סוג העזרה שהפאטס לא צריכים.

עידו ג. 26 בדצמבר 2017

אחרי 14 שנים יותר מ-200 משחקים ומעל 1200 תפיסות לארי פיצ'גראלד למד שעדיין אפשר לגלות דברים חדשים השבוע. לא אני לא מתכוון לדרו סטנטון אלא להשלמת המסירה הראשונה בקריירה שלו 21 יארד לג'רון בראון.

בהחלט ייתכן שזה היה המשחק האחרון שלו מול הקהל הביתי – נתגעגע.

אורן השני 26 בדצמבר 2017

אפשר לומר על שחקן כזה "מה היה אם"? מקווה שימשיך ויעבור את TO, מדהים שביכולת הוא עדיין בטופ אבל כנראה שנמאס לו. הוא גם לא אחד שינסה לסחוט עוד כמה דולרים לעת זקנה או יבקש לעבור לקונטנדרית לצ'אנס אחרון לטבעת

עידו ג. 26 בדצמבר 2017

שנה עם שאריות קארסון פאלמר, בליין גאברט ודרו סטנטון יכולות להוציא את החשק מכל אחד.
מה שכן אם הוא מחליט לחזור אז זה יהיה בקארדס. לפני חודש בערך הוא האריך את החוזה.

אורן השני 26 בדצמבר 2017

אוקיי, נשמע כמו סימן טוב להמשך. פאלמר לעומת זאת כבר יכול לפרוש בשקט, עשה את שלו

נתי 26 בדצמבר 2017

בשם אוהדי הקארדס: אם הוא עובר לשנה שנתיים לקונטנדרית. יש כאן איזו בעיה שבגללה הוא לא יעבור? או שהוא הצהיר בעבר שהוא לא רוצה לשחק בשום מקום אחר כי נקשר למקום וכו'?

אח שלו 26 בדצמבר 2017

לפני משחק עם הקארדס ב-2012 (פאטס הפסידו בבית! בגלל שנייט אבנר הרוקי פספס חסימת פאנט), בליצ'ק אמר שלפיצג'רלד עוד אולי תהיה הזדמנות להיזכר כרסיבר הגדול בכל הזמנים. לארי היה בהלם כשאמרו לו את זה. זה כמובן קשור לזה שלבליצ'ק יש משהו נגד ג'רי רייס, ולזה שלבליצ'ק מנפח כל יריב, אבל ברמה הזאת – של לתת מיקום בהיסטוריה של המשחק – זה לא מגיע עם שחקנים אחרים.

עידו ג. 26 בדצמבר 2017

הניצחון ההוא היה מהחטאה של גוסטאובסקי, וזה עוד אחרי שהקארדס פימבלו בצורה הזויה כשכל מה שהם צריכים לעשות זה להריץ את השעון פחות או יותר.

אח שלו 26 בדצמבר 2017

זוכר. אבל לפני זה השופטים פסלו לא בצדק טאצ'דאון של דני וודהד בשניות האחרונות, כי השופטים תמיד דופקים את הפאטס!!

עידו ג. 26 בדצמבר 2017

שירשם בפרוטוקול שבריידי הפסיד לקולב.

אח שלו 26 בדצמבר 2017

עזוב קווין קולב, ג'ינו סמית'.

אח שלו 26 בדצמבר 2017

גרייזס –
ההשוואה הרלוונטית לסיכויי הפלייאוף של הפאטס היא לא 2010 או 2012, אלא 2015. 2009-2012 זה הרי-בילד, עם הגנה מזעזעת. לא באמת היו אמורים לקחת משהו. 2015 זו קבוצה שהייתה אמורה לקחת בהליכה אחורה. 2013 ו-2015, וגם 2017 בינתיים, אלו קבוצות שדורגו בין 3 המקומות הראשונים בליגה בשקלול של שחקנים פצועים (זאת אומרת, כמה פותחים/שחקנים חשובים הפסדת לפציעות לאורך העונה). ב-2014 ו-2016 הפאטס היו במקום טוב באמצע בשקלול הזה של שחקנים פצועים (למי שמתעניין, יש אתר כזה – אם אני זוכר נכון MAN GAMES LOST NFL ), וזכו בסופרבול. השנה הם במקום רע בסוף, ולכן מרווח הטעות שלהם מזערי, ובפלייאוף כשמרווח הטעות מזערי אתה בדרך כלל עף מתישהו.
זה גם מה שיקבע מה יקרה עם הפאטס: אם הם מקבלים בחזרה שחקנים בינוניים כמו קייל ואן נוי או כריס הוגאן או אלן ברנץ', והשחקנים האלה בכושר טוב, זה כבר שדרוג על הריג'קטס שפותחים במקומם כרגע. זאת אומרת, יש לך סיכוי לקחת סופרבול עם מספרי 2 (ואן נוי באק-אפ להייטאואר, הוגאן, נגיד, לאדלמן, וכולי). אבל אין לך סיכוי לקחת סופרבול עם מספרי 3 בעמדות שלהם.

נתי 26 בדצמבר 2017

האמת שזו הייתה אחלה מסירה. הכל אצלו כל כך אלגנטי. זה בטוח שהוא פורש?

נתי 26 בדצמבר 2017

מיועד לעידו בתגובה 7

עידו ג. 26 בדצמבר 2017

שום דבר לא סגור. רק הרגשה שלי.

עמי 26 בדצמבר 2017

אני לא מצליח להבין איך אתה בתור אוהד פטריוטס "שרוף", כה חסר מושג לגבי גאראפולו (אולי זה מתחבר לאהדה שלך לרד-זון).
אם הייתה עוקב, כבר במשחקי ההכנה ב-2014 היה אפשר לראות שגארפולו זה לא עוד ק"ב מחליף (דבר דומה קפץ כשראינו אז את באטלר).
אז בבקשה אל תציג את הדברים שפתאום אוהדי הפטריוטס קפצו על זה היה צריך להשאיר את גארפולו – אומרים את זה בבוסטון כבר שנים ומניח שגם בליצ'ק חשב על זה הרבה. כנראה גם שלא למדת מהלקח של לארי בירד ושושלת הסלטיקס

אריאל גרייזס 26 בדצמבר 2017

מה??

נתי 26 בדצמבר 2017

נראה לי לא הבנת אותו: כל מי שקשור לפטס, וזה ניכר יותר מכל בבליצק חושבים שהוא יכול להיות ק"ב מצוין ואולי מעולה (את זה קשה יותר לצפות). אריאל, להבנתי, אומר פה שני דברים שלא קשורים למה שאתה אומר:
1. גם ק"ב מצויין, אם הוא לא יהיה טופ 5 של כל הזמנים הוא לא היה מחליף בבריידי.
2. גם היום אי אפשר לדעת אם הוא יתפתח להיות סבבה או משהו על זמני ומהפתיחה המעולה שלו אין להסיק.
לא אמרת משהו שנוגע לנקודות האלה

אח שלו 26 בדצמבר 2017

אי אפשר היה לעשות טרייד על בריידי. לא עושים טרייד על סלבדור. וזה לא קשור לכבוד לעבר. זה קשור להווה. גרייזס יכול לכתוב שהוא יותר טוב "כמעט" מכל ק"ב אחר – זה בסדר אם הוא רוצה שקט תעשייתי בתגובות. אני אומר לך – מילה של סחבק – שבריידי הכי טוב כיום בליגה וזה לא קרוב.

אז היה צריך לעשות טרייד על גארפולו. בליצ'ק קצת פסיכי בזה שהוא מתעלם לגמרי ממה שכולם עושים, ולכן הוא פשוט מתקשר לג'ון לינץ', מציע לו תשלום של בחירת סיבוב שני, וסוגר. הפאשלה הגדולה היא שלא הוציאו יותר על נכסים כמו גארפולו (ובריסט).

Maldini 26 בדצמבר 2017

דיבור של פאן בויז מצויים, שזה בסדר אגב כי במקומכם הייתי אומר כנראה את אותם דברים בדיוק. אבל פעם אחרונה שבדקתי ה-NFL היה עסק. ובעסק אתה לא חושב על העבר, וגם אם ההווה מדהים אתה עדיין חייב לחשוב על העתיד, המיידי והרחוק. ואם אנחנו כל כך מחזיקים מג'ימי וחושבים שהוא יהיה טופ 10/5 לעשות וחצי הקרובים (ויש לי את הספקות שלי אגב) אז לוותר עליו בשביל עוד 2-3 שנים של בריידי זה במקרה הטוב סיכון מחושב, במקרה הרע חוסר אחריות.

לא רציתי להיכנס לזה כי אני בעצמי לא הכי קונה את זה אבל הספקולציה שרצה בשבוע האחרון חזק מאוד היא שבליצ'ק שקל ברצינות לעשות על בריידי טרייד באוף סיזן הקרוב ובגלל שקראפט קלט את זה הוא כפה עליו להיפטר מגארופולו. אז מצד אחד אני לא קונה את זה ב-20 ידיים, מצד שני אני גם לא יכול לבטל את זה לגמרי. לא כשעל הדרך מתפוצץ הסיפור ההזוי הזה עם המאמן האישי שפתאום קיבל באן מהמתחם, לא כשאני חושב על הערך הכל כך נמוך שהוא קיבל על ג'ימי (שלא לדבר על הטיימינג) ובעיקר לא כשאני חושב על הטרייד של בריסט שלא היה הגיוני משום בחינה אם ידענו שיש סיכוי טוב שנצטרך לעשות אחד על גארופולו בגלל שהוא לא יסכים להאריך חוזה בלי הבטחה שהוא פותח. לאורך השנים בליצ'ק הוכיח שהוא איש העסקים הקר ביותר שהלגה הזו ראתה ותמיד נפטר מנכסים מוקדם לפני שהערך שלהם יורד. ותאמינו או לא, מתישהו זה יקרה גם ל-QB השני בטיבו בליגה. למרות גלידת האבוקדו וה-78 שעות שינה שבועיות. וזה יקרה בבום ויהיה מדכא פצצות. אז להיות בטוח בוודאות של 700% שזה לא עבר לו בראש גם עם בריידי? בלתי אפשרי. רק אם אנחנו אוהדים מחוברים רגשית שלא מסוגלים בכלל לעכל את המחשבה.

אח שלו 26 בדצמבר 2017

הכול נכון, אבל זה לא מה שאמרנו (לפחות לא מה שאני אמרתי). גם אני משוכנע שבליצ'ק חשב על כל האופציות, כולל טרייד של בריידי. למעשה, מי ששמע את מסיבת העיתונאים של בליצ'ק בלילה בו הוא בחר את ג'ימי בסיבוב השני בדראפט, היה משוכנע שזהו – הוא בוחר אותו להחליף את בריידי.
הנקודה פה היא אחרת: בריידי נותן לך סיכוי לקחת סופרבול בכל שנה, גם אם יש לך את כמות הפצועים מהגדולות בליגה וסגל לא מהכשרוניים בליגה. עם בריידי לפאטס יש סיכוי לקחת סופרבול השנה. עם ג'ימי – בחיים לא (ואני, בניגוד אליך, תמיד החזקתי מג'ימי). לכן יש ל-3 שנים כאלה עם בריידי יותר ערך מאשר 10-12 שנים על הנייר מק"ב שהוא תותח אבל הוא לא בריידי. פוטבול זה ספורט של וואן אנד דאן. יש הרבה ק"ב תותחים שבקריירה שלהם לא לקחו סופרבול, או לקחו סופרבול אחד. ב-3 שנים עם בריידי יש לך סיכוי לא רע לקחת סופרבול, ואולי אפילו יותר מאחד. I'll take it.
באנלוגיה שעמי הציע כאן ללארי בירד – לעשות טרייד על בריידי עכשיו זה לא לשלוח את בירד בטרייד ב-1989. זה לשלוח את בירד בפאקינג 1986, כשהוא בשיא. אין פה שום רגש. אין פה שום סנטימנט לעבר. בליצ'ק חשב שג'ימי יחליף את בריידי – אבל אז בריידי הראה לו מאיפה משתין הדג על-ידי זה שהוא השתפר (!!) בכל שנה מאז שג'ימי הובא. אז הוא לא השאיר לבליצ'ק ברירה.

Maldini 27 בדצמבר 2017

קודם כל מי מבטיח לי שאני הולך לקבל מ-QB בן 40 עוד 3 שנים באותה רמה שהוא מציג עכשיו? חוץ מהמילה שלו והמנטרות על מלפפונים חתוכים בעיניים זה חתיכת LEAP OF FAITH, ששוב, ברור לי למה אוהדים מוכנים לקחת, אבל הסיכוי שהדרופ אוף והנפילה מהצוק תגיע בשלוש שנים גדול הרבה יותר מאשר הסיכוי שהוא ימשיך להיות טופ 2 QB בליגה. אם אני מאמין שיש לי ביד תותח צעיר

אנחנו נמצאים פה בבלוג שאוהדים בוכים בו על בסיס קבוע כשהקבוצה מעזה לא לנצח 50 הפרש ועל "מרווח טעות מזערי" בליגה שבה היריבות הגדולות ביותר לסופרבול הולכות להעלות בינואר מאחורי הסנטר את קייס קינאם וניק פולס, ככה שגם עם הקביעה ש"אין סיכוי" לקחת סופרבול עם ג'ימי השנה אני לא מסכים לגמרי. לא שאני חושב שהייתם לוקחים איתו, אבל לא פוסל את זה על הסף כשאני מסתכל מסביב על איכות ה"קונטדריות" והמאמנים. ככה ששוב, אם אני מאמין שיש לי ביד תותח צעיר שישאיר לו את חלון ההזדמנויות פתוח לעשור+ הקרוב אז הצעד הנכון ביותר יהיה ללכת איתו גם במחיר מיידי של כמה אחוזים טובים לסופרבול בטווח הקצר. אבל אני מבין שזה לא עניין של שחור ולבן. יש אוהדים שמוכנים לקחת אליפות גם במחיר של 10 שנים של 0-16. אבל בגלל זה הם אוהדים ואין לי טענות אליהם. אנשים שמריצים קבוצה ועסק צריכים לחשוב על התמונה הרחבה ועל הטווח הארוך.

בקשר לג'ימי שמעולם לא החזקתי ממנו, לא זכור לי שליכלכתי עליו ועל האיכויות שהוא הראה או לא הראה מול האימפריות ממיאמי ואריזונה כמו על הפרספשן וההייפ שלדעתי לא מגיע לאף QB אחרי משחקי וחצי בקריירה בדיוק כמו שאני לא חושב שמגיע לו אחרי 4 משחקים. קרא לי מטורף אבל אני צריך סאמפל סייז, תיפקוד תחת נסיבות שונות (שינויי פרסונל, ציפיות, לחץ,) ויציבות לאורך זמן לפני שאני מוצץ וקובע שג'ימי גארפולו יותר טוב מדרק קאר והולך לזכות בסופרבול או שמאט קאסל יותר טוב מג'יי קאטלר כי הוא "ניצח" 11 משחקים.

דן ברקאי 27 בדצמבר 2017

מלדיני, הכל נכון בהנחה וביליצ'ק הוא הבעלים או בא כוחו אבסולוטי כמו היום.

ומה אם לביליצ'ק אין מוזה לאמן אחרי ימי הבריידי? קל לחשוב שביליצ'ק חושב לעוד עשר שנים, אבל גם לו בסוף יימאס והוא יתחיל לשחק גולף…

Maldini 27 בדצמבר 2017

אני תמיד האמנתי שבליצ'ק יפרוש מאימון עשר שניות אחרי שבריידי יודיע על פרישה וזו הסיבה העיקרית שבגללה אני לא קונה ב-100% את הספקולציה שהזכרתי.

אבל יש יותר מדי דברים שלא מתחברים ולא מתאימים להתנהלות של בליצ'ק שגורמים לי לא לפסול אותה על הסף.

יש פה שתי אופציות בעיניי – או שהוא שיחק את הקלפים שלו בצורה הכי גרועה שהוא יכל (ואם ג'ימי יהיה חצי ממה שהוא ופלוגות הלומבארדיז טוענים שהוא יש פה פוטנציאל לאחד הטריידים הגרועים בהיסטוריה של הליגה) או שהוא אשכרה התכוון ללכת עד הסוף. אין אמצע.

אח שלו 27 בדצמבר 2017

מבין אותך. ארבע נקודות על דברים שאמרת:
1. ג'ימי יותר טוב מדרק קאר. אני אומר לך את זה (אבל אני מעולם לא החזקתי מדרק קאר). סאמפל סייז או לא סאמפל סייז.

2. ג'ימי לא היה לוקח סופרבול במצב הסגל הנוכחי של הפאטס. אני אומר את זה לצערי הרב, מהיכרות עם הסגל של הפאטס. בפעמיים האחרונות שהפאטס לקחו סופרבול הם נזקקו להירואיקס מטורפים (חסרי תקדים) של בריידי. והשנה הם פצועים בהרבה יותר. הנקודה שלך על איך גם המתחרים מעלים קבוצות לא-מושלמות מפספסת משהו – תחשוב על זה כמו התערבות בוגאס. האם אני חושב שלפאטס יש את הסיכויים הכי טובים יחסית לכל קבוצה אחרת לזכות בסופרבול? כן. אבל השאלה שאנחנו שואלים פה היא מה הסיכוי של הפאטס מול ה-FIELD. הסיכוי של הפאטס מול ה-FIELD אפסי עם ג'ימי. הוא לא-מבוטל בכלל עם בריידי. מפה והלאה זו כבר שאלה של העדפות: האם אתה מעדיף 3 שנים עם סיכוי ממשי לסופרבול, או 12 שנים עם סיכוי רציני לפלייאוף אבל סיכוי קטן לסופרבול.

3. אתה מתעלם מהאפשרות שהפאטס יפתחו ק"ב נוסף מאחורי בריידי ב-3 השנים האלה. כמובן, שום דבר לא מובטח. אבל אם למישהו יש סיכוי לעשות את זה בליגה, זו למערכת של הפאטס.

4. לגבי איך בליצ'ק שיחק את הקלפים שלו – אני חושב שהוא פשוט שיחק אותם גרוע. או, יותר נכון, אני חושב שיש כאן אלמנט נוסף שאנשים לא מתחשבים בו מספיק: היה על השולחן שחקן עם קלפים טובים בהרבה. הסוכן של ג'ימי הוא גם הסוכן של בריידי – דון יי. הסוכן הזה השיג מצב אידיאלי בו שני השחקנים שלו (מהבודדים שהוא מייצג) מקבלים אחלה חוזים ופותחים ללא הפרעה באחלה קבוצות. הוא יכל לשים לבליצ'ק אקדח על השולחן ולהגיד לו שג'ימי לא היה חותם חוזה ולא היה חותם פרנצ'ייז טאג בשום מצב. או דברים אחרים כאלה. בליצ'ק רצה מאוד להישאר עם ג'ימי. בריידי ודון יי פשוט לא השאירו לו ברירה.

Maldini 27 בדצמבר 2017

1. או שכן או שלא, בליגה הזו למדתי לתת לזמן לעשות את שלו. אתה יכול לאהוב את האיכויות והסקיל סט של ג'ימי יותר משל קאר אבל גם ב-4 משחקים הוא עדיין לא הראה לי יותר מאשר QB שניצח מס' דו ספרתי של משחקים בקבוצה שג'ק דל ריו הוא המאמן שלה. אתה כבר מכיר אותי – אני לא שופט QB's בוואקום. וגם אני רחוק מלהיות חסיד של קאר, אגב.

2. אני חושב שזה עניין של העדפה רק מנקודת מבט של אוהד. מנקודת מבט של מקבל החלטות זה אמור להיות נו בריינר. "סיכוי ממשי" לסופרבול או לא, אנחנו מדברים פה על פרנצ'ייז QB פוטנציאלי ל-10+ שנים הבאות. פעם אחרונה שבדקתי הם לא גדלו על העצים. יש לך כל שבוע עדויות חיות ומזעזעות לאירגונים שמאז שהטום בריידי שלהן פרש עדיין מחפשות את הטום בריידי הבא כבר 20 שנה אנד קאונטינג בלי אור בקצה המנהרה.

3. כל מה שאני יודע זה שבינתיים היחס של המערכת של הפאטס בפיתוח QB מאחורי בריידי על כל גארופולו הוא מאט קאסל, בראיין הוייר, ראיין מאלט וג'קובי בריסט (שהוא דווקא בקאפ זורם לגמרי בעיניי. עדיין לא העניין שלשמו התכנסנו). מסקנה זהה לסעיף הקודם. הסבירות שהם יצליחו קטן משמעותית מהסיכוי שכן.

4. ממה שקראתי זה אכן מה שקרה. בליצ'ק רצה להאריך לגארופלו את החוזה אבל הוא רצה לפתוח. השאלה היא האם זה הגיע לבליצ'ק מהבליינד סייד או שהוא יודע כבר תקופה ארוכה על הרצון הזה. מכל מה שאנחנו יודעים על האיש – הוא לא אהבל שמפתיעים אותו בשנה החמישית של החוזה בדיוק שנייה לפני שהוא נדרש להחליט אם לזרום על פרנצ'ייז טאג דרקוני או לעשות טרייד בדקה ה-90 בלי כמעט לברג'. ככה שאם אנחנו זורמים על התיאוריה שהוא שיחק את הקלפים גרוע (אנדרסטייטמנט המאה אגב) ולא נטה ברצינות לעשות טרייד על בריידי באוף סיזן – זה מה שקרה.

אח שלו 27 בדצמבר 2017

2. פרנצ'ייז ק"ב לא גדלים על העצים. נכון. וטום בריידיים לא גדלים בכלל, נקודה. הם מתרחשים רק פעם בהיסטוריה. זו הנקודה מאחורי ה-SUPERSTAR ECONOMICS. ההבדל בין מס' 1 למס' 5 יותר גדול מההבדל בין מס' 5 למס' 50.

3. מכל הח'ברה שמנית, היחיד שנפילה הוא ראיין מאלט הנאקל-הד. כל היתר הם אנדרפטד או בחירות סיבוב נמוך שהמערכת הוציאה מהם מעל ומעבר. ג'ימי זה הק"ב שנבחר הכי גבוה אי פעם על-ידי בליצ'ק – וגם הוא נבחר רק בסוף הסיבוב השני. כל היתר נבחרו להיות בקאפים. הוא נבחר להיות הפרנצ'ייז – והם הצליחו לפתח פרנצ'ייז בסוף הסיבוב השני (ולא נדבר על הפרנצ'ייז מסוף הסיבוב השישי). אני סומך עליהם.

Maldini 27 בדצמבר 2017

באמת? ההבדל בין בריידי למאט ראיין נניח הוא גדול יותר מההבדל בין בן רות'לסברגר לאנאעארף, אלכס סמית? בפירוש לא מסכים. זה טיעון של אנשים שאוהדים את טום בריידי ולא את ניו אינגלנד פאטריוטס.

לקורא נתנאל,
"העדיף לחכות", למה בדיוק? אם הוא ידע שאין לג'ימי עתיד בניו אינגלנד כי הוא לא יכול להבטיח לו לפתוח אז למה לא לעשות טרייד בקיץ (כשכל הלברג' עדיין אצלו והמחיר יכול להיות גבוה יותר) ולהשאיר את בריסט כבקאפ במקום להיפטר ממנו תמורת נזיד עדשים? זה סוג של עובר לכולם מתחת לראדר כי עם המזל של הפאטס דברים איכשהו תמיד מסתדרים והקבוצה שהם שלחו אליה את גארופולו שיחררה את בראיין הוייר אבל בוא נניח שאין בראיין הוייר. מי זה הבקאפ הזה שהוא היה אמור להקריץ מהתחת בפאקינג חודש נובמבר?

אתה באמת חושב שזו התנהלות רגילה וקלאסית של בליצ'ק? שוב, אין פה אמצע. או שהוא יצא ליצן או שקראפט פשוט הכריח אותו לעשות צעד שמנוגד ל-DNA וכל מהלך שהוא אי פעם עשה. ספקולציה זה רק אם אתה מאמין לאופציה השנייה. אני אישית לא מאמין. פשוט לא פוסל אותה, וכן, אני חושב שרק פאן בויז עיוורים שמאמינים ושותים כל מה שהמקומונים בפיונגיאנג מוכרים להם יפסלו. תחליט אתה אם אתה אחד.

נתי 27 בדצמבר 2017

מלדיני,
אתה עצמך כתבת "וזה יקרה בבום ויהיה מדכא פצצות". למה לא להניח שהוא חיכה למשל כדי:
1. לראות שבינתיים בריידי ממשיך להיות בריידי והבום טרם קרה?
2. אולי בריידי ייהפך לסביר אבל לא בריידי ויבינו שזו עונת פרישה?
ישנם עוד מיליון תרחישים אפשריים. מהכורסא זה מתנהל אחרת… אפשר להגיד למשל שבקיץ 2016 בליצ'ק שחרר את ג'ונס ואז יצא אידיוט כשחרר את קולינס באמצע העונה בערך עבור כלום, ואפשר להניח שדברים קרו בין אם מקצועית ובין כספית וזה לא הסתדר, אז הוא מוציא מה שאפשר.
ההחלטה על גארפולו, בעיקר בהתחשב שיודעים מה קיבלו בפועל ובמידה סבירה מה יכלו להוציא מהבראונז בקיץ, לא נראה לי החלטה לא סבירה.
האם זה אומר שבליצ'ק נקי משגיאות כמנג'ר? וודאי שלא. אני לא קורה מה כל אתר אוהדים או מקומון כותב ולא מעריץ ולא כלום. רק בודק אם זה סביר בעיניי גם ללא הוראה מגבוה של קראפט. התשובה שלי כן.

עידן. 27 בדצמבר 2017

לדעתי האפשרות הכי סבירה היא שבליצ'ק חיכה לשני דברים.

הראשון- לראות שבריידי נראה טוב. כמו שאמרת, בגילו הירידה יכולה להיות מהירה מאוד כמו שכולנו זוכרים ממקרה פייטון. היה שווה לבליצ'ק לחכות חצי עונה ולראות שבריידי אכן מסוגל להוביל את הקבוצה עד הסוף.

השני- לקבל אישור של בריידי שהוא בטוח ממשיך גם אחרי העונה הזאת.

בסופו של דבר ההתנהלות לא עד כדי כך שערורייתית. תכלס, הכי הרבה שאפשר היה לקבל על ג'ימי בקיץ היה בחירת אמצע- סוף סיבוב ראשון וגם זה בלחץ. לחכות חצי עונה ולקבל תחילת סיבוב שני זה לא סוף העולם.

אני לא יודע מה ייצא ממנו בסוף, אבל בואו לא נגזים. זה לא שלפני בליצ'ק עמדה דילמה בדמות כישרון כמו אנדרו לאק.

אח שלו 27 בדצמבר 2017

מאלדיני:
1. כן! הדוגמה שלך טובה, כי התשובה שלי עבורה היא הפוכה לתשובה שלך, והיא חיובית: אני חושב שההבדל בין בריידי למאט ריאן גדול מההבדל בין רותליסברגר (ואני מחזיק מביג בן) לאלכס סמית'. קח קבוצה עם סגל עם רמת כישרון נתונה (בלי לספור את הק"ב). נגיד, רמת כישרון 10 מתוך 32 הקבוצות בליגה. בריידי לוקח עם קבוצה כזאת 3 סופרבלים. מאט ריאן אולי – אולי – 1. ביג בן לוקח סופרבול 1. אלכס סמית' לוקח 0. הדרופ-אוף מבריידי גדול יותר.
[ואגב – כן, אני חולה על בריידי.]

בעיני התעלומה הכי גדולה בטרייד הזה היא מה השתנה בין הקיץ לבין אמצע העונה. ברור שמשהו השתנה – אפשר להבין את זה רק מכך שג'ון לינץ' בעצמו אמר שהוא התקשר בקיץ ובליצ'ק טרק לו את הטלפון, ואז פתאום באמצע העונה בליצ'ק מתקשר אליו. עכשיו השאלה מה השתנה. ממה שאני שומע ומבין, האופציה הסבירה יותר היא שדון יי ובריידי עשו על בליצ'ק כיפה אדומה – זו אופציה סבירה יותר, אם אתה מכיר את הנפשות הפועלות, מאשר האופציה שקראפט התערב והחליט לבליצ'ק מה יקרה בקבוצה.

Maldini 27 בדצמבר 2017

ההתנהלות היא שערורייתית אם ג'ימי ימשיך להיות התותח שאנחנו רואים שהוא בניינרס. כמו שאמרתי' יש לי את הספקות שלי ואני לא יוצא בהצהרות אחרי 4 משחקים, אבל אם הוא באמת הולך להיות פרנצ'ייז QB ובליצ'ק ידע את זה וראה את התיקתוקיאדה הזו מדי שבוע באימונים ב-4 שנים האחרונות ועדיין התנהל כפי שהתנהל – אני לא יודע איך אפשר להגדיר את זה אחרת.

צ'נדלר ג'ונס וג'יימי קולינס וריצ'ארד סימור ולוגאן מאנקינס הם אחלה שחקנים אבל יש משהו שהם לא – משחקים בעמדה בעלת הערך הגדול ביותר בספורט המקצועני. אם השגת ג'ו טוני וטרה פלווארס על צ'נדלר ג'ונס אז עשית עסקה טובה. אם השגת בחירת סיבוב שני+שנתיים מטום בריידי ואז סימן שאלה אחד גדול לעתיד הנראה והלא נראה לעין במקום להקריב QB בן 41 ולהבטיח פרנצ'ייז QB לעשור ומעלה (+התמורה העצומה שיכולת לקבל על בריידי, אגב) שידעת וחשבת שהוא כזה אז עשית טעות מטורפת שעלולה לעלות לפרנצ'ייז במי יודע כמה שנים במדבר.

אתם אוהדים ורובכם משתחווים לבריידי ומכירים עולם שבו אין ניו אינגלנד בלי בריידי אז זה נראה לכם נורמלי לגמרי אבל מנקודת מבט קרה ואובייקטיבית (AKA בליצ'קית) זה היה המהלך לעשות.

אח שלו,
מי המאמן של בריידי ומי של בן רותל'סברגר עם ה-"10 רמת כישרון"? ביל בליצ'ק או מייק טומלין? מייק סמית וסטיב סרקיזיאן או קייל שאנהאן? מי הקיקר שבועט בסופת שלגים? אדם וינאטרי או בילי קאנדיף? מי השופט בגמר ה-AFC? סמי בכר או ראובן וירובניק? יותר מדי שאלות, מעט מדי תשובות וקונטקסט נורמלי. הרבה מאוד סגידה עיוורת.

או במילים אחרות – שוב ההבדל המטאורי בינינו בצורת השיפוט והערכת ה-'QBs. וואטאבר כמו שאומרים. יש לך את רשותי להמשיך לאהוד את טום בריידי פאטריוטס. מאחל לשנינו להתראות בימי הטרבור סימיאן פאטריוטס ולבדוק אם היה שווה את השנה-שנתיים-שלוש נוספות.

אח שלו 27 בדצמבר 2017

מאלדיני – רק תיקון אחד:
אני חושב שאתה מניח שאני איש של "בריידי עשה את בליצ'ק" ולא להפך. אתה טועה – ואני חושב שכבר אמרתי לך את זה בעבר. אני איש של BOTH. שניהם מספר 1 בתחומם. בליצ'ק עם כל אחד מהק"ב שמנית היה כנראה מגיע לפלייאוף בכל עונה (או כמעט בכל עונה). בזה הוא טוב יותר מכל מאמן אחר. אבל הדרך שאותה אתה צריך לעבור לסופרבול מייצרת הבדלים עצומים בין ק"ב על לק"ב טוב מאוד. בליצ'ק בלי בריידי מגיע לפלייאוף כל עונה אבל לא מגיע ל-11 אליפויות חטיבה ולא לוקח 5 סופרבולים. כמו שבריידי בלי בליצ'ק מגיע לפלייאוף כל עונה אבל לא מגיע ל-11 אליפויות חטיבה ו-5 סופרבולים. אותה קבוצה, אותו סגל, אותו מאמן, אותם מתאמים, אותם שופטים, רק עם כל ק"ב אחר מבריידי – והפאטס לא לוקחים סופרבול ב-2014, ולא ב-2016.

רוני 27 בדצמבר 2017

אני חושב שאתם מתעלמים מדבר אחד. נכון או לא מבחינה עסקית או הקבוצה, אף אחד לא יעשה טרייד על בריידי. ברגע שיעשו את זה הם ישחטו על ידי האוהדים ולא משנה אם זה הדבר הנכון לעשותו. הם מוכנים לחוות ירידה של בריידי ופספוס של ק"ב פרנצ'ייז כדי שבריידי יגמור את הקריירה בפטריוטס. אחרי שהוא יפרוש יש להם שקט תעשייתי ל5 שנים לפחות למצוא ק"ב.

בהנתן שאין טרייד על בריידי האפשרויות שלהם היו די מצומצמות. הם היו רוצים להשאיר את גאראפולו אבל הוא אמר להם שהוא לא נשאר אחרי השנה הזו אז הם ניסו להוציא משהו עכשיו. בתחילת העונה לא רצו לעשות טרייד כי לא ידעו מה יצא מבריידי וגם חששו אולי שהוא יפצע. באמצע העונה לא הייתה להם ברירה.

אח שלו 27 בדצמבר 2017

רוני – בליצ'ק לא עובד ככה. מעניין לו את התחת מה האוהדים יגידו. אם הוא היה חושב שלקבוצה עדיף את ג'ימי על בריידי, הוא היה עושה את זה.

רוני 27 בדצמבר 2017

אח שלו, אם הוא היה חושב שגאראפולו יותר טוב היום אז אתה צודק. אבל לחתוך את בריידי בכושר שלו לא היה עובר חלק. אף אחד לא מערער על ההחלטות שלו כל עוד בריידי שם. הוא תלוי בו לגמרי לדעתי.

נתי 27 בדצמבר 2017

רק עכשיו רואה את ההתכתבות. לא יודע בכלל אם תקרא אותה ובכל זאת:
1. לא אני ולא אח שלו לא טענו שלא עבר לו בראש טרייד. אני בכלל הצגתי את הטיעון של אריאל ואח שלו טען רק שכרגע ברייד בפריים.. מבין את הריפלקס לפתוח כל תגובה ב"פאן בויס" או "מלקקים" אבל תנסה לראות שיש קשר (מקווה שאתה לא מהרגישים כאן שלא יודעים לחייך)…
2. אישית מה שאני כתבתי לאחר הטרייד על ג'ימי כאן בעבר, זה משהו שנדמה לי שאפשר להסכים עליו: מצד אחד התוחלת של בריידי מוגבלת, איך שלא יהפכו את זה, ולהאמין שזה יהיה אכן 5 שנים כמו שהוא חושב זה לא סביר. מאידך אי אפשר להתעלם ש-3 השנים האחרונות שלו הן עם מספרים מהיותר טובים שלו. מצד שלישי ג'ימי זה עדיין פוטנציאל. אז הוא העדיף לחכות ובמקרה הגרוע קיבל בחירת דראפט פחות ממה שקליבלנד הייתה נותנת בקיץ. לא מבין למה בעיניך זה לא תרחיש סביר.
3. אף אחד לא באמת יכול לדעת מה קרה בחדרי חדרים בעניינים האלה. תשאיר את הספקולציות האלה, לקולין קאוהרד וחבריו…

ארם אבירם 26 בדצמבר 2017

דאלאס זה פשוט דיכאון. קבוצה עם המון כישרון אבל מאמן פשוט לא משספיק טוב. שוב יתרון במחצית ושוב התרסקות במחצית השניה. כן, ההשעיה של זיק לא עזרה אבל לא זו הסיבה שהקאובוייז לא בפלייאוף.
ג'רי לא מבין. הוא חושב שכול האחרים לא מבינים או סתם הייטרז. בעיה.

Yah 26 בדצמבר 2017

לי הם יותר מזכירים את 2013 ו2015. ים של פציעות וקבוצה פגיעה. דווקא ב2010 ניו אינגלנד שחטו את הליגה וההפסד בחצי הגמר היה שוק מוחלט.

אלעדכ 26 בדצמבר 2017

לא רק שהפטס יגיעו לסופרבול (וגם יזכו בו), הסיהוקס ישתחלו ברגע האחרון לפלייאוף מאיזה פילד גול מקרי בשנייה האחרונה, ויגיעו גם הם לסופרבול.
תחושת בטן של אחד ששונא את שתיהן

טל 26 בדצמבר 2017

לא ולא.

7even 26 בדצמבר 2017

לאט לאט לכולם עם ג'ימי ג'.
הוא יהיה בקלטות של כל מתאמי ההגנה באביב-קיץ של 2018…מבטיח לכם.
הוא נראה בהחלט מבטיח, והליגה עשתה לו כבר NFL FILM והצמידה לו מיקרופון והכל…
אבל אני נוטה שלא להסיק כלום על קווטרבק שמגיע לכמה משחקים בסוף השנה ואף אחד לא ממש נערך אליו.

חכו נראה מה יהיה שנה הבאה כשהוא יקבל את תשומת הלב הנדרשת.
אם הניינרס לא ירפדו אותו בקו הגנה רציני הוא מהר מאד יהיה מתוסכל…

7even 26 בדצמבר 2017

התקפה*

מעיין אוהד מכבי 27 בדצמבר 2017

הליגה הופכת לצפויה יותר ויותר ובו-זמנית גם לבלתי ניתנת לצפייה, למעט ההפתעה המרעננת של הניינרס (במשחק שלא שינה יותר מדי לג'אגוארס ככל הנראה) והמשחק בין הראמס לטייטאנס (שגם התוצאה הסופית בו לא הפתיעה אותי).

יותר מדי משחקים גרועים ויותר מדי קבוצות גרועות (בין היתר בגלל כמות פציעות חריגה ומחרידה).

אני חושב שהיחיד שיכול לעצור את הפאטס מזכייה נוספת בסופרבול הוא דרו בריס.

אגב 2, אני לא בטוח שהתפיסה המרשימה של גרונק ראויה להיות ט"ד. קשה לראות אבל יש סיכוי שרגל שמאל שלו הייתה בחוץ (כלומר, הייתה באוויר כשהוא התחיל את התפיסה וסיימה את התפיסה מחוץ למגרש).

מעיין אוהד מכבי 27 בדצמבר 2017

מצד שני, יכול להיות שאני סתם אוהד איגלס ממורמר שבמקרה הלך עם חברים למשחק של הג'טס מול הצ'ארג'רס ולאחר מכן סבל במאנדיי נייט עם האיגלס היקרים שלו

קואלה בר 27 בדצמבר 2017

צריך לזכור שבריידי מרוויח 5-10 מליון דולר פחות מערך השוק שלו. זה מאפשר המון גמישות לפאטריוטס.

החשיבות של בריידי היא גם בשלישי עד שישי. בהבנת המערכת. דברים נוספים.

אני מאמין שעוד 5 שנים גארפולו יראה יותר טוב מבריידי (באותו רגע) אבל להקריב את העתיד הקרוב בשביל זה נראה לא נכון

NoOne 27 בדצמבר 2017

צריך גם לזכור שבריידי מרוויח פחות כסף כי הפאטס משלמים כסף לחברה שהוא שותף בא שנותנת להם שירותי אימון ופיזיוטרפיה ועוד כל מיני שטויות כאלה .
לחברה הזאת יש חוזה של מיליוני דולרים מול הפאטס.
החברה הזאת היא כל כך מצליחה שאפילו לא קבוצה מקצוענית אחת בכל תחומי הספורט האמריקאי פרט לפאטס משתמשים בשירותיה.

בגלל זה אוהדי פאטס מגרדים את הראש ומקללים את קראפט שהוא לקח אחריות על דיפלייט גייט והסכים לעונש.
גודל וקראפט משחקים את הלונג גיים .
מכה קטנה בכנף על המצלמות אבל גודל השמיד את הקלטות כל שאין הוכחו.
מכה נוספת בכנף השנייה בדיפלייט גייט אבל נותנים חופשי חופשי לבריידי ולפאטס לרמות את תקרת השכר ונותנים להם כל החלטת שיפוט גבולות.
וכשג'רי ג'ונס מנסה ללכת אחרי בייבי רוג'ר ,אבאלה קראפט והחברים שלו נותנים לג'רי מכה בתחת ורוג'ר מקבל חוזה חדש של מאות מיליונים.

אח שלו 27 בדצמבר 2017

כפרה, קונספירציות זה טוב לנפש, אבל שיהיה טיפה הגיון מאחוריהם. כשלוקחים לך בחירת סיבוב ראשון ובחירת סיבוב רביעי אתה יודע מה זה עושה? זה פוגע לך משמעותית (משמעותית!) בתקרת השכר. הרבה יותר מאשר "המיליונים" יעני שהפאטס, יעני, משלמים לחברה של בריידי (הם לא באמת). אז אם מישהו משחק פה לונג גיים, הוא כרגע שיחק את הלונג גיים הכי דבילי בהיסטוריה. הפסיד מקום תחת תקרת השכר יותר מאשר הרוויח.
ואגב, לשחק לונג גיים עם הנהלת ליגה שכל כולה אוהדי ג'טס מוצהרים, זה קצת מסוכן, לא?

NoOne 27 בדצמבר 2017

I see you started taking the drugs Brady is taking
can you hook me up?

אח שלו 27 בדצמבר 2017

זה לא מסוג הסמים הכיפיים. לא כדאי לך. כל מיני כמוסות אבוקדו וכאלה שגורמות לך לשלשל. לא בדיוק משהו לחגוג איתו כל הלילה.

kirma der faux 27 בדצמבר 2017

אריאל, איך אתה מרגיש לגבי ג'יימס האריסון מסיים את הקריירה כפטריוט?
זכור לי כאחד המושמצים ביותר על ידי האוהדים בימיו בסטילרס.

יובל 27 בדצמבר 2017

נ"א עושים לוייר מילוי לסטילרס. הוא יקבל בטח 15-20 אחוזים מהסנאפס אבל העיקר שהוא יביא איתו את הפלייבוק של הסטילרס.
לא שהם ממש צריכים את זה אבל בטח לא יזיק.

יוסי מהאבטיחים 28 בדצמבר 2017

לא יותר פשוט לשכור צלם?
אה, רגע…

לא קשור 27 בדצמבר 2017

אין על סן דייגו

רועי 30 בדצמבר 2017

בעיני ההבדל הכי משמעותי בין ההוק איי בטניס לבדיקות השיפוט בפוטבול (ואנביאיי) הוא המהירות. בארה"ב נדמה שעושים כל דבר לשם שידור פרסומות נוספות או הפסקה כלשהי במשחק בעוד בטניס זה חד וחלק ואפילו הפסקונת חביבה במשחק.
מכאן נגזרת הגישה לתוצאות – זה מתיש לחכות 4 דקות לשופטים שיגידו שהזרת נגעה בדשא.

עוד דבר שונה ומעצבן הוא שבמקרה של 50-50, ישאירו את ההחלטה על המגרש, מה שגם פוגע בספורטיביות. כעם שמרן, לאמריקאים מאוד קשה לשנות את מה שכבר הוחלט, אז הם מעדיפים להישאר איתו. אני הייתי מעדיף שאם אין יכולת לשנות את ההחלטה שהתקבלה על המגרש, ומצד שני אין העדפה לצד השני, פשוט שיטילו מטבע. ממתי Ruling on the field זה דברי אלוהים חיים?

Comments closed