פרידה מקוסם

על ההשלכות של העזיבה של קוטיניו וגם על המשמעות שלו בשבילי

לא ראיתי שבני או מישהו אחר כתב משהו בנושא, אז אחרי שעברו כמה ימים מההכרזה על המעבר של קוטיניו ויכולתי לקרוא דיעות ובעיקר לגבש דיעה משל עצמי, הנה כמה מילים שלי על המעבר. אני אחלק את זה לשני חלקים – זה הרציונלי ובעיקר ההשפעה של המעבר על ליברפול וזה היותר אמוציונלי. נתחיל ברציונלי

קראתי הרבה בימים האחרונים על זה שההעברה הזאת הופכת את ליברפול למועדון קטן, לסוג של סאות'המפטון. בעיני זה קשקוש. בעיקר כי אין פה שום דבר חדש. צריך להיות עיוור כדי לא להבין את המיקום של ליברפול היום בשרשרת המזון של הכדורגל העולמי. יש משהו כמו חמישה, שישה מועדונים בכירים בעולם ויש את אלו שמיד מתחתם, קבוצות כמו ליברפול, ארסנל, דורטמונד, יובה שנמצאות בטופ ויכולות להוציא הרבה מאוד כסף על שחקנים אבל יתקשו להחזיק שחקן שרוצה לעבור לאחת מאלו שבטיר אחד מעליהן.

מצד שני, בואו נסתכל על השחקנים שליברפול מכרה בנניח 10 השנים האחרונות שהיו בקליבר גבוה וליברפול היתה שמחה שישארו אצלה – מסצ'ארנו, צ'אבי אלונסו, טורס, סווארז, סטרלינג ועכשיו קוטיניו. אם לא שכחתי מישהו, מדובר בשישה שחקנים בסך הכל. אחד בממוצע כל שנתיים בערך. לא בדיוק סאות'המפטון שמחליפה חצי סגל כל שנה. גם, אין ממש הבדל ממה שהיה קודם – הרי גם אואן עבר לריאל וגם מקמנאמן, ואלו שחקנים שגדלו במועדון, לא שכירי חרב. בקיצור, עולם כמנהגו נוהג.

עוד נקודה ששווה לשים לב אליה – כל השחקנים שליברפול איבדה, למעט סטרלינג, היו דוברי ספרדית (או פורטוגזית, שזה אותו דבר בעקרון) לקבוצות ספרדיות. במידה רבה, ליברפול היא הקבוצה הכי לטינית בליגה האנגלית והיא משלמת על זה מחיר. אין שחקן דרום אמריקאי שלא חלם לשחק בבארסה או בריאל. וכששחקן רוצה לעבור, אין לקבוצה הרבה ברירה.

וזאת אולי הנקודה הכי חשובה לזכור מהמכירה הזאת. בשוק של היום, כששחקן לא רוצה לשחק בשבילך אין לך אופציות אלא למכור אותו, במוקדם או במאוחר. כזכור, אפילו יונייטד בשיא שלה עם מאמן אדיר כמו פרגוסון לא הצליחה להשאיר את רונאלדו יותר מאשר שנה מרגע שהוא החליט לעבור. או ברצלונה עם ניימאר. לכן אני לא, בניגוד להרבה אוהדי ליברפול (שאני מבין אותם) באמת כועס על קוטיניו. כן, הוא חתם על חוזה אבל כולם יודעים שחוזה היום לא שווה את הנייר שעליו הוא כתוב ובסך הכל מהווה כלי במשא ומתן של הקבוצה (נניח צ'אן לא חתם על חוזה וליברפול לא מרוויחים עליו אגורה כשהוא חותם ביובה – אז מה עדיף?).

זכותו של שחקן לרצות לעבור קבוצה בדיוק כמו שזכותה של קבוצה להעביר שחקן שיש לו חוזה אצלה אבל היא לא רוצה אותו יותר. הכעס היחיד שיש לי פה זה על ברצלונה. לא על זה שהיא רצתה את קוטיניו – מי לא ירצה שחקן כזה – אלא על הדרך שבה היא עשתה את זה. שוב, אין לי אשליות לגבי איך השוק בכדורגל עובד. אין הבדל מעשי בין ליברפול שקונה את ואן דייק מסאות'המפטון לבין ברצלונה שקונה את קוטיניו מליברפול. ההבדל היחיד זה שכשסאותהמפטון אמרה לליברפול ללכת אחורה ולא להתעסק עם השחקן יותר – זה בדיוק מה שליברפול עשתה, בניגוד לבארסה שקיבלה הזהרות חוזרות ונישנות מליברפול ועדיין המשיכה להתעסק עם קוטיניו ובעיקר עם המוח שלו. בדיוק כמו עם מקרה החולצה של פבראגס בזמנו, גם הפעם השחקנים של בארסה לא הפסיקו להתעסק בו ובעצם לא השאירו לקלופ שום אופציה. בראש של קוטיניו נתקע שהוא שחקן ברצלונה ושם דבר לא עזר. בעיניי זה היה דוחה ועוד סיבה לא לסבול את המועדון הזה, שפעם היה אחד החביבים עליי בעולם.

לאן הולכים עכשיו בליברפול?

בתחילת השנה צייצתי (ויש אוהדי יונייטד שנהנו להזכיר לי את הציוץ הזה כל פעם שליברפול ספגה) שאם קוטיניו נשאר ו-ואן דייק מגיע ליברפול יכולה להתמודד על האליפות. אני עדיין עומד מאחורי זה. כמובן, בעונה כמו זו של הסיטי קשה לי לראות איזה קבוצה מתמודדת על האליפות אבל אני מדבר על הטווח הארוך. שיפור ניכר של ההגנה יחד עם ההתקפה הקטלנית שקלופ בנה אמור היה להפוך את הקבוצה לקונטנדרית אמיתית, אם לא עכשיו – אז בעוד שנה או שנתיים.

לצערי, הסנריו הזה אף פעם לא התממש. קוטיניו נשאר אבל ואן דייק לא הגיע וכשואן דייק כן הגיע אז קוטיניו הלך. שמעתי לא מעט אוהדי ליברפול השבוע שאומרים "שיילך, נסתדר בלעדיו" או, האמירה הכי מטופשת בעיניי, "המועדון היה גם לפניו ויהיה גם אחריו". ברור שזה נכון, אבל זה לא אומר שהוא לא יחסר לקבוצה. בסופו של דבר, ליברפול בנויה לעזיבה של קוטיניו – היא הביאה את סאלח שהפך לכוכב וגם את צ'מברליין (שלא קרוב בכלל לרמה של קוטיניו, כן?) כדי למלא את המקום לפחות זמנית. יחד עם החזרה של לאלנה יש לקבוצה עדיין חוד מוכשר מאוד. אבל בלי קוטיניו הוא יהיה חסר שני דברים מאוד משמעותיים – אחד זה יצירתיות בקישור, שחקן שמסוגל להשתחרר באמצעות דריבל מהיר או להעמיד שחקן מול השער באמצעות פאס מדויק והשני זה איום מחוץ לרחבה, אולי משהו שבו קוטיניו היה הטוב בפריימרליג מאז שהגיע אליה.

למרות זאת, אני משתדל להישאר אופטימי. ההגנה אמורה להשתפר עם ההגעה של ואן דייק ונראה שקלופ לומד לאט לאט. הדבר החשוב לדעתי הוא לא לעשות את הטעות שעשינו בזמנו עם סווארז – לא ללכת ולהוציא את הכסף על 4-5 שחקנים בינוניים אלא ללכת על שניים באמת טובים. ולא למהר. הרבה מאוד פעמים הכסף בוער ביד כתוצאה ממכירה ואתה מרגיש צורך להוציא אותו כדי למלא את החור ונשאר בסוף עם טעויות כמו אנדי קארול. ליברפול של השנה לא רצה לאליפות בכל מקרה וכנראה גם לא תיקח ליגת אלופות. המקסימום שהיא יכולה לקוות לו זה להכנס לארבע הגדולות ולהערכתי יש לה את הכלים לעשות את זה עם מה שיש לה כרגע. המטרה חייבת להיות השנים הבאות. קייטה יגיע ויהיה המנוע ב-4-3-3 שקלופ הריץ השנה במקומו של צ'אן ועדיף לחכות שיגיע השחקן המתאים מאשר להתפתות לשים כסף עכשיו על אוזיל שכבר נמצא בצד היורד של הקריירה שלו. אני גם לא בטוח שהפתרון של מחרז, שהוא סך הכל שחקן מצוין אבל מצליח בקבוצה קטנה יחסית (מזכיר לי שוב את אנדי קארול, אם כי יש הבדלים עצומים בין השניים) שיש עליו הרבה שמועות כרגע הוא הנכון. תומאס לאמר שמדברים עליו הרבה כרגע הוא בעיניי פתרון יותר טוב לטווח הארוך, גם אם זה אומר לחכות עוד חצי שנה עד שמונקו יתרצו למכור אותו.

השאלה הבאמת מעניינת זה עוד כמה פעמים נמשיך את הקו של ה"אם". כי נדמה שכל פעם שמגיע לנו מישהו שאנחנו צריכים אז עוזב אחד אחר שמהווה חלק חשוב בקבוצה. מתי פעם אחת נצליח לשמור על כל השחקנים הטובים שלנו במשך שנתיים-שלוש רצוף שיתנו לנו אופציה אמיתית לרוץ בצמרת? אני לא בטוח שיש לזה תשובה שאני אוהב.

ופה אני מגיע לחלק האמוציונלי שלי. תראו, כל שחקן של ליברפול אני אוהב. טוב, כמעט כל שחקן. כשגלן ג'ונסון הלך באמת שמחתי. אבל חוץ ממנו? אפילו כשלוקאס עזב קצת כאב לי בפנים. אני אוהב את מאנה ואת סאלח ואת פירמינו ואת מינולה ואת הנדרסון. כולם היו בניי. אבל קוטיניו טיפה יותר. זה לא יהיה מופרז להגיד שזה השחקן שהכי אהבתי בעולם מאז שסווארז עזב.

כי קוטיניו היה קסם. קוטיניו היה ברזילאי (וכידוע, יש לי חולשה לברזילאים) במלוא מובן המילה. ראיתי השבוע שעזי דן השווה את קוטיניו לרונלדיניו (לא ברמה, אלא במה שהוא עושה עם הכדור) ואני לגמרי מתחבר להשוואה הזאת. אלו השחקנים שבשבילם אתה קונה כדור למשחק. היכולת לטפל בכדור, ראיית המשחק, הדיוק בבעיטה. זה קסם. היו לליברפול ברזילאים ויש לה גם עכשיו אבל הם לא "ברזילאים" כמו קוטיניו. שחקן שהערך שלו לקבוצה נמדד הרבה יותר מאשר כמות השערים או הבישולים שלו (ולא שהוא היה חלש בזה, כן?). זה שחקן שכל פעם שהוא נוגע בכדור עובר איזה באז בקהל. אני זוכר את רגע הפציעה שלו שנה שעברה וכמה מדוכא הייתי בגללה, לא רק בגלל הפגיעה בקבוצה אלא בעיקר מהידיעה שיש לי עכשיו חודשיים בלי לראות את קוטיניו נוגע בכדור.

כתבתי על זה לא פעם בעבר על טום בריידי וגם על סווארז – אין עונג גדול יותר לאוהד מאשר הצפיה בקבוצה שלו כשהוא יודע שיש לה שחקן מהכי טובים בעולם בתחומו. במקרה של קוטיניו, הוא לא סתם כדורגלן ממש טוב, הוא אמן כדורגל (מצחיק, כתבתי בהתחלה את המשפט הזה בלשון עבר, כאילו הוא נפטר או פרש). הייתי מאוד רוצה לאחל לו רק רע אבל אני אוהב אותו יותר מדי בשביל זה. הוא נתן לי חמש שנים של קסם טהור – עשרות רגעים של כדורגל נהדר שבטח את רובם אני בכלל לא זוכר: צמד השערים מול צ'לסי שנה שעברה, אחד בימין ואחד בשמאל, הגול מול יונייטד בליגה האירופית לפני שנתיים שגרם לי להעיר את כל השכונה, הגול מול הסיטי בעונה הקסומה של 2014 שחשבנו שהביא לנו אליפות. שיהיה לך בהצלחה קוסם, אני אתגעגע נורא.

ותמיד תהיה לנו את נבחרת ברזיל.

חמש נקודות מדבוריה
שושלת

140 Comments

D! כאן ועכשיו 9 בינואר 2018

כתבת יפה וקשה אריאל.

שפכנו כולנו מלא מילים. אגיד רק את זה

לא רואה את קלופ רץ לזרוק כסף "רק בשביל". לא קלופ שחיכה ואן דייק וחיכה לקייטה, ולא המועדון שהביא לו את מי שרצה.

ולכן אני אופטימי.

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

הדבר החשוב לגבי קלופ, אני חושב, זה שהמועדון רואה אותו כמאמן לטווח של 7 שנים ולכן קלופ, בפני עצמו, יכול לעבוד עם תוכנית רב שנתית שבה הוא יודע בדיוק מה צריך לעשות ובסופה הקבוצה תוכל להתמודד על האליפות לאורך זמן. בתקופה כזאת יהיו עליות וירידות וצריך להיות סבלניים. אני סומך על קלופ ומסכים איתך – הוא יקנה רק מי שהוא חושב שמתאים.

D! כאן ועכשיו 9 בינואר 2018

בדיוק. ולכן אני גם מאד מעריך מאד הבעלים הנוכחי של המועדון.
אני לא חושב שקלופ היה מגיע אם הוא היה מרגיש שיש לו שלוש שנים תלויות בהשגים

Matipool 10 בינואר 2018

בניגוד לכם, אני לא אופטימי עכשיו לגבי הטופ 4. חייבים חיזוק מיידי למאבק בליגה, גם אם זה מישהו שלא יכול לשחק העונה בליגת האלופות. אין לנו אף חלוץ אמיתי חוץ מפירמינו וחס וחלילה שהוא יורחק עכשיו מכמה משחקים. אין כיבושים מחוץ לרחבה והולך להיות קשה. מקווה מאד שלמאר יגיע החודש.

איאן ראש 10 בינואר 2018

מסכים עם מתי, העזיבה של קוטי מאוד משמעותית.
בנוגע לקלופ ותכנית רב שנתית, מה שמפריע לי זה איך אפשר להתכונן לעזיבה כמו של קוטי וצאן אח"כ? ואם שנה הבאה ריאל רוצה את סלאח? ובאיירן מאנה?

משה 9 בינואר 2018

קוטיניו קוסם וכיף לראות אותו אבל הפגיעה בתוצאות תהיה מינורית.
https://www.theguardian.com/football/blog/2018/jan/09/liverpool-miss-philippe-coutinho-statistics-barcelona?_branch_match_id=431322540890237527
מסכים עם רוב מה שנכתב כאן, מצפה שלמאר יגיע בקיץ בכסף הזה.
אם היו אומרים אותי לפני החלון שנקבל את ואן דייק על קוטיניו הייתי מסכים לעסקה (מקצועית, לא כלכלית).

D! כאן ועכשיו 9 בינואר 2018

אתה אומר את זה רק כי החסך במרכז ההגנה היה כלכך גדול.
אני מקווה מאד שלא נתגעגע אליו מאד עד סוף העונה, במשחקים התקועים

משה 10 בינואר 2018

אני אומר את זה כי ההגנה נוראית בלי ואן דייק (ואני מקווה שהביטחון שנתן במשחק ראשון הוא סימן לעתיד) וההתקפה טובה גם בלי קוטיניו. עדיין יש לנו על ארבע עמדות את סלאח, מאנה, פירמינו, צ׳מברליין, לאלנה, סולאנקי ועוד שחקן שיגיע.

D! פה ועכשיו 10 בינואר 2018

זה מה שאמרתי. אבל עד היום אף אחד מאלה לא הצליח לפרק את ההגנות הצפופות והמעצבנות.
סלאחה מעט. כן.

אני מקווה שנראה התבגרות ולקיחת אחריות של מי מהשחקנים. זה גם עשוי לתת לסולאנקה פתאום את מה שהיה חסר לו או אולי להחזיר את דניאל לעניינים.

התפנה מקום

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

לדעתי סטארידג' לא שורד אצלנו את החלון הזה

funfun 10 בינואר 2018

וטוב שכך!
למכור עכשיו כל עוד זוכרים לו את ההופעות מלפני שנתיים. יאללה חדש

matipool 10 בינואר 2018

את סולאנקה אני בכלל לא סופר כאחד מאלו שעל העמדה.
ללאנה רחוק, אבל ממש רחוק מללאנה הטוב מאד שהיה בחצי הראשון של עונה שעברה.
היחיד שמהווה נחמה כלשהי מבחינתי הוא אוקס שצריך לצעוד עכשיו צעד קדימה, לקחת על עצמו יותר ולהראות שהוא יכול להיות מאד ורסאטילי ולשחק גם באמצע מאחורי החלוץ וגם בשני הצדדים.

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

הבעיה העיקרית זה שעכשיו נהיה יותר מדי תלויים ביכולת של שאר השחקנים. ירידה ביכולת או פציעה לסאלח, למשל, עשויה להיות קריטית

אסף the kop 9 בינואר 2018

מביאים לו חבר לצלאה למיטב הבנתי, את מחרז.

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

היו שמועות שזה סגור ואז בימים האחרונים נעלמו לגמרי. לדעתי זה פיקציה. לאמר היה תמיד המטרה של קלופ

משה 10 בינואר 2018

כמו בסיפור של ואן דייק וקיווה זה יהיה בשיטת קלופ, למאר מתישהו ולא להתפשר כדי לכסות חור עכשיו.

משה 10 בינואר 2018

*וקייטה

Matipool 10 בינואר 2018

להבנתי, שני שחקנים בטופ ליסט שלנו – גורצקה ולמאר. אני רק חושש שאם לא נביא אותם עכשיו ואם לא נסיים בטופ 4, הם לא ממש ירצו להגיע אלינו בקיץ.
מחרז זה עורבא פרח.

דונאדוני 10 בינואר 2018

גורצקה הולך לבאיירן

אדום-כחול 9 בינואר 2018

תודה על הטקסט, באמת נתגעגע אליו (כשחקן).
כתבת שזכותה של קבוצה להעביר שחקן עם חוזה כשהיא לא רוצה בו יותר, זה נכון בליגות האמריקאיות, לא באירופה החוזה מחייב את שני הצדדים וזה בדיוק מה שהרגיז אותי בהתנהגות שלו ובדרך שהמועדון טיפל בזה. אתה לא עוזב דקה לפני תחילת הליגה (עם שביתה איטלקית) והמועדון לא אמור לשחרר באמצע עונה, כשאתה עמוק בתחרות בשלושה מפעלים בלי מחליף חתום – יהיה מחליף רק בקיץ, שחררו רק בקיץ הוא חתום ל5 שנים.
ההתנהלות עכשיו עוד תנשך אותנו ב*** עם סלאח.
סיטי קבוצה יותר לטינית מאיתנו והם הצליחו לשמור את סילבה, קון ופרננדיניו בשנות השיא שלהם.
ברור שזה ביצה ותרנגולת, ועד שלא יהיו הצלחות לא נהיה אטרקטיביים לשחקנים ולהיפך, אבל הסיטואציה שנוצרה עם עונה טובה וחוזה ארוך נתנה לנו קלפים להתחיל משהו… וויתרנו.
לא נותר אלא לסיים עם:
In klopp we trust

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

למה, קבוצות אירופאיות לא מוכרות שחקנים שתחת חוזה? ליברפול לא מכרה את לוקאס השנה? השיטה היא רק שונה – כסף במקום טרייד.
לגבי סיטי – הם בלא ספק בחמישה-שישה מועדונים שבטיר הגבוה, כזה ששחקנים מקבלים שם הון עתק והזדמנות לשחק על האליפות כל שנה ולכן אין להם שום סיבה לרצות לעזוב (למרות שלגבי אגוארו היו לא מעט שמועות עם השנים). ליברפול לא משלמת את הסכומים שסיטי משלמת ובעיקר – לא יכולה להבטיח לשחקן התמודדות על אליפות והגעה לליגת אלופות כל שנה. זה מה יש ואני לא רואה את זה משתנה בקרוב

אדום-כחול 9 בינואר 2018

השחקן צריך להסכים להעברה (גם אם תנאי החוזה לא משתנים).
ברור לי שאנחנו לא במעמד של סיטי, הכסף קנה הצלחה והצלחה וכסף מושכים שחקנים, רק אומר שבד"כ אין העברות של כוכבים בינואר כי אתה באמצע משהו ואתה לא מוציא ברגים חשובים ושזה משדר מועדון קטן וזה אני מקווה שכן ישתנה בקרוב.

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

אני לא קונה את ה"משדר שאנחנו מועדון קטן". בדרך כלל אין העברות בינואר כי שחקן לא יכול להשתתף בליגת האלופות אם הוא כבר שיחק בה (כמו שקרה לקוטיניו) אז בדרך כלל מחכים לקיץ. גם אני הייתי מעדיף שזה יקרה עוד כמה חודשים ואישית אני לא מבין מה יש לבארסה לעשות את זה עכשיו בלחץ כשהוא לא יכול לשחק בליגת האלופות והליגה כבר סגורה. לדעתי הם גם שילמו פרימיום על זה. אבל קוטיניו החליט שזה מה שקורה ובשלב הזה באמת שאין הרבה מה לעשות

אוהד 10 בינואר 2018

הם קנו אותו לטווח הארוך אז אין ממש משמעות לחצי עונה של ליגת האלופות.
בנוסף, אנייסטה מתקרב לסוף הקריירה ולא יכול לשחק בכל המפעלים, ולכן נראה אותו משחק בעיקר בליגת האלופות ואת קוטיניו בליגה במקומו.

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

האליפות כבר סגורה, אינייסטה יכול לנוח בליגה בכל מקרה. ברור שלחצי עונה של ליגת אלופות אין משמעות לטווח ארוך ולכן לא ברור למה לא לחכות לקיץ

אמיתי 9 בינואר 2018

*לא מטריל*
באמת אתה לא רואה את הקבוצה שלכם נלחמת על האליפות ועושה טופ 4 בשנים הקרובות?
סיטי עדיין לא עשו קמפיין ראוי באלופות. עדיין

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

אני בהחלט חושב שהם מסוגלים להאבק על האליפות ולעשות קמפיין ראוי בליגת האלופות (אם כי לזכות בו כרגע נראה לי גדול עליהם) – אני לא רואה אותם מצליחים לעשות את זה באופן עקבי שנה אחרי שנה כמו סיטי. וראינו כבר שריצה לאליפות פעם בודדת היא ממש לא מתכון להכנה של שחקנים טובים ושמירה על קיימים – שניה אחרי שרצנו לאליפות סווארז עזב אותנו, כזכור.
אני חושב שהפערים הכספיים כרגע פשוט גדולים מדי

אמיתי 9 בינואר 2018

אני חושב שהכסף הוא משני. קוטיניו לפי הפירסומים וויתר/שילם 15 מיליון. ושיטי לא מועדון עם מסורת. אני חושב שליברפול שווה טופ 4 בכל שנה בשנים הקרובות פלוס ריצה לאליפות לפחות בחלק מהן ושהסיבה שהשיטי שומרת על השחקנים שלה היא לא (רק) כספית. יש פה קטע.
ובהכי קטנה שיש- רונאלדו עזב עם כל התארים

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

היא שומרת על השחקנים שלה כי היא מתמודדת כל שנה – וזה כי יש לה כסף. תראה עכשיו, היא הולכת לקנות גם את אלכסיס, אין יותר הכלב מוצץ לעצמו כי הוא יכול. ברור שזה עניין של כסף.
וזה שרונאלדו עזב עם כל התארים רק מחזק את הנקודה שלי. כששחקן רוצה לעזוב לא יעזור לך כלום

אלכס 10 בינואר 2018

אמיתי,
בעשר שנים האחרונות הייתם ארבע פעמים ב- 4 הראשונות. ממש לא כל שנה, וה"ריצה לאליפות בחלק מהן" קרתה רק פעם אחת. סיטי היו 7 פעמים מתוך 10, כאשר פעמיים גם זכו. לא יודע מה ליוורפול שווה לפי ההערכות שמאי שאתה מביא, אבל סיטי שווה יותר, מסורת או לא.

אני עדיין לא שמעתי שימוש במילה מסורת ע"י אוהדים שלא מתוך "אני ממש אוהב את הקבוצה וזוכר אחלה דברים". תמיד בקונטקסט של נסיון לפאר מועדון כשאין טיעון טוב יותר (קצת כמונו הירוקים בשנים אחרונות).

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

אמיתי אוהד יונייטד, אז..

אלכס 10 בינואר 2018

אז בושה לי שלא זכרתי, כבוד לו ולהחליף את "אתם" ב"הם".

הנקודות עדיין:
1. ליברפול לא ב tier 1 של הכדורגל.
2. לדעתי מסורת (בעבר) = שובר שוויון ולא הרבה מעבר בשיקולים של שחקן.

אמיתי 10 בינואר 2018

אלכס. התכוונתי בעתיד- מאמין שליברפול תהיה טופ 4 ב4 מתוך 5 שנים הבאות ותרוץ איזה פעמיים. לכן זה יהיה זהה לזה שאגוארו וסילבה שנישארו בשיטי כל התקופה הזאת.
מסכים בקשר למשפט על מסורת

איאן ראש 10 בינואר 2018

לגבי ריצה בטופ 4 או לאליפות בשנים הקרובות, אז אני לא יודע איך נתמודד כל שנתיים עם עזיבה לחודש של סלאח, מאנה, קייטה ואולי מאטיפ לאליפויות אפריקה (בהנחה שלא משנים תזמון שלה). לא זוכר איך צ'לסי התמודדה בזמנו עם חסרון של אסיין, דרוגבה, קאלו וכו'. אולי גור יזכיר לנו.

matipool 10 בינואר 2018

איאן – שינו כבר את המועד של אליפות אפריקה. היא תיערך באופן קבוע בקיץ ולא ע"ח הליגות.

יואב 9 בינואר 2018

מה זה תרגום בגוף הסרט? הסרט ממש מובן גם ללא האובייס וגלגלי העזר.

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

מה?

יואב 9 בינואר 2018

שרשרת המזון הברורה והידועה. דרג וזרג. יכול להיות רק גרוע יותר.

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

יש זרגים בגדלים שונים, כידוע

יואב 10 בינואר 2018

מה שיש- לא מספיק.

goamit 9 בינואר 2018

מילים כדורבנות, אריאל. עם כל הרומנטיקה שאנחנו אוהבים לייחס למשחק, הכדורגל של היום הוא עסק לכל דבר. מרגע שכל הסאגה הזו התחילה קלופ וקבוצת הניהול ניסו להמנע מ-lose-lose (לקבוצה ולשחקן). לא נידו או ספסלו אותו, ניהלו מו״מ אגרסיבי ע״מ להשיג תמורה הולמת. ייתכן שלא הגיעו ל-win-win מושלם (היה עדיף אם היו מגיעים לסיכום סטייל קייטה) אך בהתחשב בלחץ האדיר מצד ברצלונה וקוטיניו עצמו הם סגרו את זה יפה.

בסופו של דבר ליברפול נתנה לקוטי אפשרות לבנות את עצמו מחדש, והוא בתמורה נתן לנו את רגעי הקסם הנפלאים שצרפת בווידאו. נותר לאחל לו בהצלחה ולקוות שאכן קלופ ושות׳ יכוונו גבוה וישלימו את הסגל עם שם או שניים שיהיו מסוגלים לעשות הבדל.

אני עדיין מתלבט האם הסגל הקיים מספיק למטרות שלנו העונה לאור התחרות הקשה על מקום בליגת האלופות. סצנריו אידאלי יהיה החתמה אחת, בינונית, בינואר למנוע החלשות והחתמה גדולה בקיץ. בינואר הייתי מכוון למשהו עם ניסיון פרמייר ליג ו/או צעיר ארופאי בעל פוטנציאל (לנזיני / האוורץ / מחרז).

אסף the kop 9 בינואר 2018

המועדון היה גם לפניו ויהיה גם אחריו.
נקסט.

רונן 10 בינואר 2018

מר גזעני הוא גם מיסטר אובייס

אסף the kop 10 בינואר 2018

אבל איך אמא שלך קשורה לסיפור ?

רומן 10 בינואר 2018

חחח, מלך אתה אסף.

אבי גלברט 9 בינואר 2018

כל מילה אריאל .לא יכולת לקלוע לדעתי טוב יותר מזה .גם אני "ישנתי" על הסיפור השבוע ואני מאד מאד מאוכזב וכואב אבל לא יכול לכאוס או לאחל לו רע .
בצניעות אומר (ואפשר לבדוק) שאני מהראשונים לפחות פה שראיתי את גדולתו של קוטיניו עוד בעונת הכמעט ואפילו לפני .
גם כמאמן אהבתי מאד את ה "עושי משחק " האלו שעושים את ההבדל .קוטיניו כונה ע"י רוג'רס אז המוח , עדין לא הקוסם של עכשיו .אצל קלופ הוא גם נהיה יעיל יותר והתפוקה אצלו עלתה , הוא התחיל לבעוט מרחוק ובכלל נהיה שחקן שלם הרבה יותר .חסרונו יורגש כי הוא הפך שחקן מאד מיוחד אולי מהשלושה הטובים בעולם בתפקידו .
כל שחקן שיבוא במקומו והשמות שעלו בהחלט ראויים יהיה שונה ואנחנו נתרגל .קייטה יגיע אולי אפילו עכשיו , עוד קשר התקפי יגיע והפאזל יבנה מחדש .חשוב מאד לשמור עכשיו על הקיים קרי סאלח את מאנה ושות .
בדבר אחד יש אולי עכשיו אפילו פלוס מסוים , ליברפול תצטרך ללמוד לשחק גם שתקוע ומול בונקרים ללא קוטיניו .
אני חושב שלפחות במבחן התוצאה זה יתאזן ע"י ניצול טוב יותר של מצבים נייחים בעיקר בגלל ואן דייק .
לסיכום , עצוב , אפילו מאד עצוב אבל נצטרך להמשיך הלאה .

DS 10 בינואר 2018

מסכים עם כל מילה שלך. גם לגבי בארסה. רק אוסיף שלושה דברים: 1. הנכס החשוב ביותר של ליברפול הוא קלופ, לא שחקן זה או אחר. 2. ליברפול התנהגה למופת לאורך כל הסאגה הזאת ויעידו האמירות של קלופ וקוטיניו לאחר מעשה, ולדעתי זה דווקא מעלה לה את המניה אצל שחקנים שירצו להגיע למועדון. 3. אני מנסה להעביר בראש מה קישור של מסי-אינייסטה-קוטיניו (לפחות בזמן שנשאר לאנדרס) יכול לעשות, וזה די מפחיד.

אוהד 10 בינואר 2018

כנראה שזה יהיה רק בראש שלך, כי סביר להניח שלא תראה של אנייסטה וקוטיניו משחקים ביחד.

אופיר 10 בינואר 2018

נהניתי לקרוא את הכתיבה היפה והשפויה שלך, בעיקר לאור הטנפת הפוליטית שמשתוללת פה באתר לאחרונה, ושפע הברכות שאנשים מרעיפים זה על זה.

מקווה בשבילו שיצליח ומקווה בשבילכם שתצליחו. סוארז בשיאו הביא אתכם אל שפת הבאר עם קבוצה פחות שלמה (לדעתי). מעניין למה העונה (למרות שלל משחקים נאים) לא הייתם בסביבה בכלל.

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

הגנה לא מספיק טובה, מאוד פשוט. החלק הקדמי שלנו וורלד קלאס, האחורי ברמה של אמצע טבלה בפריימרליג, אולי פחות. לכן חשבתי שואן דייק יכול להביא אותנו לשם.

D! פה ועכשיו 10 בינואר 2018

סיטי, אופיר.

אופיר 10 בינואר 2018

כן, אבל קצב צבירת הנקודות שלכם לא קרוב גם לזה של אלופה סטנדרטית.

kirma der faux 10 בינואר 2018

למעשה קצב צבירת הנקודות שלנו השנה זהה בדיוק לקצב של אותה עונת שיא של סוארז בשלב הזה של העונה.

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

כן, אבל אל תשכח שבדיוק בשלב הזה ניצחנו 14 משחקים רצופים, מה שלא סביר שיקרה עכשיו

kirma der faux 10 בינואר 2018

לא שוכח, אבל נראה לי שזה היה "רק" 13.
הטענה היתה שאנחנו מצליחים השנה פחות למרות קבוצה טובה באותה מידה, והעובדות הן שאנחנו מצליחים באותה מידה שהצלחנו אז בתקופה המקבילה, כשאז לא היה גם קמפיין אירופי בכלל.

אוהד 10 בינואר 2018

גם אז זה לא היה סביר.

Matipool 10 בינואר 2018

בדקתי היום וזה קצב כרגע של 75 נקודות בעונה. עם הגנה פחות שייקית, היינו בקצב של 85 ואולי קצת יותר.
אם אני זוכר נכון, בעונת סוארז התחלנו בתקופה הזו רצף נצחונות מטורף.

אופיר 11 בינואר 2018

קירמה, מקבל את התיקון. ייתכן שעם קוטיניו הייתם נותנים עכשיו סיבוב שני יפה שהיה מביא אתכם לאותו מספר נקודות בסוף העונה.

טל 12 10 בינואר 2018

כל מילה.

התלהבתי מקוטיניו מרגע שהגיע לקבוצה. הכשרון, ומשהו בדרך שהוא משחק את המשחק, הנגיעה בכדור, הרצון שלו תמיד לבוא לקבל כדור ( עוד בגיל צעיר יותר) וללכת קדימה. לדעתי הוא היה היה המנהיג השקט של הקבוצה, בעיקר בגלל אופי המשחק שלו.

אני חושב ומקווה שהפעם (בניגוד לתקופה אחרי עזיבת סוארז) יש קבוצה מספיק חזקה (גם עוד לפני חיזוק) כדי לסיים במקום רביעי (לפחות) בליגה, וגם להצליח בליגת האלופות.

בארי ברודי 10 בינואר 2018

TRUST THE PROCESS !

ran 10 בינואר 2018

הכל נכון,
רק אוסיף שכנראה היה סיכום ברור בין הקבוצה לשחקן – אם ברצלונה תציע את הסכום שאנחנו מבקשים תקבל שחרור, עד אותו רגע תהיה במיטבך וכך היה.
מת על קוטיניו, בחצי עונה שעברה זה כבר היה מעבר לשחקן אדיר, היו רגעים שהוא עשה את הדברים כל כך בקלות שהתענגתי על העבודה שיש לנו שחקן כזה.
אין ספק שזו מכה קשה ונחלשנו מהמעבר, רק מקווה שקלופ לא יתפתה וירכוש פלסתר להרגעה דוגמת מחרז (לדעתי מאד אוברייטד) במחיר מופרז.

ran 10 בינואר 2018

עוד כמה מילים – במשחק הראשון שיצא לי לראות אותו במדי ליברפול טענתי בפני חבר שהוא גניבת העשור, משעשע איך התגשם.

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

כן, את הקסם ראו מיד, היה ברור שמדובר בגניבה מטורפת. בכלל, מבחינה עסקית ליברפול היא הצלחה לא קטנה. על קוטיניו עשו רווח אדיר, על סווארז עשו רווח יפה מאוד, על טורס עשו רווח נאה.

אסף the kop 10 בינואר 2018

יש גם צד הוצאות…

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

אם אני זוכר נכון, בשנתיים האחרונות ליברפול נמצאת בפלוס או איבן. אני מניח שזה ישתנה בקרוב ועדיין – קבוצת כדורגל שנמצאת טיפה במינוס זה חתיכת בוננזה לבעלים. שזה בדיוק ההבדל בינה לבין קבוצות כמו הסיטי או צ'לסי עם בעלים בעלי כיס חסר תחתית שלא מעניין אותו השורה התחתונה

אבי גלברט 10 בינואר 2018

אז אריאל , הנרי ושות זה בעצם טביב ??
קונים בזול מוכרים ביוקר ? D

אמיתי 10 בינואר 2018

צ׳לסי פחות בשנים האחרונות. זה אנחנו והשיטי שמבזבזים כמו סיני ביום הרווק

TD 10 בינואר 2018

ב-5 שנים האחרונות ליברפול נמצאת מתחת לכל הגדולות (פרט לטוטנהאם) בהוצאה פר שנה:
http://www.transferleague.co.uk/premier-league-last-five-seasons/transfer-league-tables/premier-league-table-last-five-seasons

אמיתי 10 בינואר 2018

תואם את מה שכתבתי בגדול. המנצסטריות ואז כל השאר בפער.

matipool 10 בינואר 2018

והנה קונטה מצהיר היום שהוא מאד מאד רצה את ואן דייק אבל קיבל תקציב "רק" של 50 מיליון פאונד ולא יכל להתחרות בהצעה של ליברפול.

בני תבורי 10 בינואר 2018

ולהלן הערותיי המלומדות והמנומקות:
1. אני כותב רק על שחקנים של ליברפול והוא כבר לא. השניים שהחרגתי היו בקהאם וגיגס, שחקנים שמאוד מאוד אהבתי.
2. ליברפול העיר היא לא ברצלונה ולא מדריד הערים וגם אם תשלם יותר, היא תישאר תמיד אפורה וקרה. אני מעדיף אותה בכל יום נתון אבל המועדון לא מחתים אותי ממילא.
3. קייטה חתם לפני שנה ויגיע בקיץ לאחר שיעזור ללייפציג להשיג מטרות. גם קוטיניו יכול היה להגיע להסדר דומה, בכל זאת התועלת שלו לברצלונה העונה די מוגבלת, אבל בחר ללכת וזו זכותו וזכותי לחשוב שהוא קקה קטן.
4. אין לו אפילו גרם אחד של קלאס משיש לרונאלדו שנשאר עוד עונה והביא אליפות ליונייטד גם כשריאל עמדה לפוצץ עליו בנק.
5. את ברזיל אני לא ממש מחבב בלשון המעטה מאז 1970 מה שהתפתח לתיעוב ממשי במונדיאל 94' לאחר ההחטאה הנוראה של באג'יו אהובי והגיעה לשיאים חדשים במונדיאל השחיתות המתועב. עכשיו עם קוטיניו וניימאר זה עוד דובדבן על החרא.
6. יאללה מצרים.

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

לא נורא בני, עדיין אוהב אותך. אין איטליה במונדיאל אז לא שופטים אדם בשעת צערו

בני תבורי 10 בינואר 2018

איטליה וצערו? נסה הולנד

אסף the kop 10 בינואר 2018

מסכים למעט הסוף של 3 ו-6.
קוטיניו רצה ברצלונה, זכותו.
ליברפול צריכה להיות יעד אטרקיבי מבחינת הכדורגל כמו ברצלונה ואחרות בסטאטוס שלה.
קצת יוצא מהאף מופע הבכיינות סביב עזיבתו.

funfun 10 בינואר 2018

מוזר אבל אני מוצא עצמי מסכים איתך – שניה קופץ לרופא המשפחה :-)

יואב 10 בינואר 2018

יפה כתבת בני.
לא גרם של קלאס ולא אותה יבשת של כישרון. זה אפילו מגוחך קצת.

משה 10 בינואר 2018

מסכים לגמרי, ביחוד על ברזיל.

cookie-monster 12 בינואר 2018

כל מילה

ואגב ממש מענין יהיה לראות מתי הדובר ספרדית/פורטוגזית הבא שליברפול תקנה.
ממש ממש מ מ ש מעניין.

יואב דובינסקי 10 בינואר 2018

שחקן נהדר, חבל שעוזב. מכה מקצועית אדירה. מבחינת החיבור האישי שלי, למדתי לחבב אותו יותר מאשר את פטריק ברגר, אבל לא הרבה מעבר לזה.

סער 10 בינואר 2018

אני רק מקווה שיקרה לו מה שקרה למייקל אואן בשנת 2005 כשעבר לריאל מדריד וראה בטלוויזיה את לברפול זוכה בליגת האלופות.
לא ברור לי מה היה כל כך דחוף לקוטיניו לעבור עכשיו ולא לחכות לקיץ.

Matipool 10 בינואר 2018

אתמול בערב ירד לי האסימון – אני אשכרה באבל על קוטיניו. ממש מרגיש שאני מתאבל עליו ואני אומר בכל הרצינות ובאמונה שלמה שבגלל העזיבה שלו פספסנו השנה גמר ליגת האלופות.

ארם אבירם 10 בינואר 2018

בהחלט אבל

יניב גרייזס 10 בינואר 2018

הגיע הזמן שמישהו פה יכתוב עליו, כל יום נכנסתי לראות מה בני או אתה כתבתם על המעבר (:

מסכים כמעט עם כל מה שכתבת, אבל לא מצליח להבין למה קלופ כל כך התעקש שלא למכור אותו בקיץ, אבל משחרר אותו באמצע העונה…. מילא קוטיניו שאין לו כבוד לסיים את העונה כי יש לו חלום ילדות ואין לו סבלנות, אבל הייתי מצפה מקלופ שלפחות ישאיר אותו עד סיום העונה ובינתיים גם יביא מחליף. גם רונאלדו בזמנו נשאר ביונייטד עוד שנה, ולדעתי לא בגלל שהוא לא רצה לעבור, אלא כי יונייטד התעקשה, ובצדק. גם הביא להם אליפות וגם בסוף קיבלו עליו יותר כסף.

אני הפסקתי לראות משחקים של ברצלונה, כי כואב לי לראות שם את סוארז, עכשיו בכלל אני לא אהיה מסוגל להסתכל עליהם… אנחנו כבר שנתיים שלוש במגמת התקדמות אדירה, חבל על הצעד הגדול הזה שלקחנו אחורה, אבל אני עדיין נשאר אופטימי, כי קלופ באמת בונה משהו מיוחד שלא היה כאן הרבה שנים.

מה שכן, לדעתי את השחקן הדרום אמריקאי הבא צריך להחתים עם סעיף שאסור לו לעבור לברצלונה. או פשוט ללכת רק על אפריקאים.

לסיכום, אני אתגעגע, אני עצוב, אבל אופטימי.

בני תבורי 10 בינואר 2018

יניב,
היום 10 בינואר, יש עוד שלושה שבועות לסגירת החלון, אל תמהר להתייאש מקלופ, הוא הוכיח עצמה בלתי רגילה בשוק, ראה קייטה, ואן דייק ולדעתי כבר בימים הקרובים תהיה לנו סיבה להיות מרוצים. אני דווקא ראיתי משחקים של ברצלונה בגלל סוארז, לא כעסתי עליו כשעבר ואני אוהב אותו ולא נוטר לו.

matipool 10 בינואר 2018

הסיבה היחידה שהתחלתי לראות מדי פעם תקצירים של בארסה, היא כדי לראות את השערים של סוארז..
המקרה שלו שונה ועליו לא כעסתי.

יואב 10 בינואר 2018

יונייטד התעקשה ורונאלדו כיבד את פרגי. מערכת היחסים שלהם כלל לא מתקיימת כאן. עוד הבדל בקלאס הברור בין האנשים.

יניב גרייזס 10 בינואר 2018

בני, כנראה שלא הייתי ברור. ממש ממש לא מתייאש מקלופ, להיפך, סומך עליו בעיניים עצומות, נהנה מאוד מהפרוייקט האדיר שהוא בונה כאן, וגם מעריך מאוד את האומץ והבטחון שלו בפרוייקט, עד כדי כך שהוא מוכן לשחרר את השחקן הכי טוב שלו (או אחד הטובים) באמצע העונה, למרות שהבעלים אומר לו שמבחינתו לא מוכרים בשום מחיר.

אני בטוח שיגיע מחליף, אולי החודש אולי בקיץ, אבל מי שלא יגיע, גם אם זה החודש, ייקח לו זמן להכנס לעניינים, ולכן אני לא מבין למה לא התעקשו להשאיר אותו עד סוף העונה, אפילו עם הסכם עכשיו (ראה קייטה).

למרות הכל, כמו שאמרתי, שורה תחתונה – אני עצוב אבל מאוד אופטימי להמשך.

בני תבורי 10 בינואר 2018

יניב,
קלופ הסביר את יפה ופשוט מאוד: לא הצלחתי לשכנע אותו (את קוטיניו) ההנהלה לא הצליחה לשכנע אותו, הבעלים לא הצליחו לשכנע אותו. זה כל הסיפור.

יניב גרייזס 10 בינואר 2018

שמעתי את ההסבר הזה, ועדיין, יש לו חוזה, אפשר היה בקלות להתעקש להשאיר אותו עד סוף העונה.

אם היה עושה שביתות ולא רוצה לשחק, רק הוא היה מפסיד מזה. לא רואה מצב בעולם שהיה עושה זאת .

וממה שאני קראתי, ההנהלה לא הסכימה לשחרר, אבל השאירה לקלופ את ההחלטה הסופית. הוא יכל להציב לו עובדה שהוא עובר רק בקיץ.

אבל שוב, מעריך את קלופ על זה שלא פחד לשחרר.

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

קלופ הצהיר לא פעם שהוא לא רוצה שחקנים שלא רוצים להיות שם. ואם שחקן מחליט להגיע רק על בסיס השאלה אם הקבוצה מגיעה לליגת אלופות או לא – אז הוא לא רוצה אותו. אני מאמין שקלופ אומר באמת את מה שהוא חושב. דיבר עם קוטיניו מלא פעמים, הבין שהוא סגור על ההחלטה שלו לעבור. חשב אולי בקיץ שאם הוא ישחק קצת ואולי הקבוצה תרוץ בצמרת ויהיה לו כיף אז הוא ישנה את דעתו – זה לא קרה, אז הוא החליט לעבור הלאה ולא להשאיר שחקן לא מרוצה (שזה דבר שמאוד משפיע על חדר הלבשה הרבה פעמים). הייתי מעדיף שזה יגמר אחרת אבל אני מבין אותו

בני תבורי 10 בינואר 2018

ליברפול לא התעקשה פחות, קוטיניו התעקש יותר. קלאס זה כל הסיפור.

יניב גרייזס 11 בינואר 2018

שורה תחתונה, התערבתי עם חבר אוהד בארסה, שאנחנו מביאים אליפות תוך 3 שנים, אז שיביאו מחליף מהר.

רומן 10 בינואר 2018

אחלה שחקן קוטיניו באמת קוסם, אבל ליורפול לא בנויה עליו ובתחילת העונה הסתדרה נפלא בלעדיו.
לדעתי ליורפול צריכה ללכת על פולישיץ' שהוא כשרון ענק ומתאים מאוד לשיטה.

matipool 10 בינואר 2018

שחקן מאד אהוב על קלופ ורצו להביא אותו גם בקיץ.
הסיכוי שבגילו הצעיר ועם הכישרון שלו, דורטמונד תסכים לשחרר אותו, שואף לאפס.
בתשובה גם לך וגם למשה לגבי ההצלחות בתחילת העונה בלי קוטיניו – היינו אז טריים יותר, עייפים פחות והצלחנו גם בגלל כושר מעולה של מאנה (מעבר לסלאח).
כרגע מאנה לא בשיאו, אנחנו מתחרים ב-3 מפעלים וכבר אחרי משהו כמו 40 משחקים העונה.

משה 10 בינואר 2018

מתי,
קוטיניו לא שיחק במשחקים האחרונים וצ׳מברליין עשה עבודה מצויינת. אני חולק עליך בנושא האבל, אני מאוד אופטימי בנושא.
אני בטוח ששנינו מקווים שאני צודק

מורדי לוי 10 בינואר 2018

אני לא מבין את המשפט כששחקן לא רוצה לשחק בשבילך אין לך אופציות אלא למכור אותו,
כשואטי דיבר בקייץ על הרצון לעבור לברצלונה הוסבר לו שאם לא יתנצל הוא ישב עד תום החוזה ביציע
לקוטיניו היו עד 4 שנים בחוזה השחרור ביאנוור הוא לא פחות מהזיה

ניק 10 בינואר 2018

יש להיות צודק ויש להיות חכם.
להיות צודק זה לייבש שחקן כזה שנה ביציע (ועוד בשנת מונדיאל) אבל אז אתה מפסיד עליו כסף ומבריח ממך שחקנים אחרים.
להיות חכם זה למכור שחקן בפי 15 ממה שקנית אותו.

מורדי 10 בינואר 2018

להיות חכם זה להגיד לשחקן ולקבוצה שיחכו לקייץ

YG 10 בינואר 2018

"אלו השחקנים שבשבילם אתה קונה כדור למשחק".

פרייסלס

רומן 10 בינואר 2018

טוב, עשיתם ממנו רונאלדיניו..
אחלה שחקן, לא יותר.
לא בטופ 10 שחקני התקפה היום.

אורן השני 10 בינואר 2018

בקושי מזכיר במשהו את ברקו בשיאו

רומן 10 בינואר 2018

מזכיר לי את הראיון של המאמן של שבדיה כששאלו אותו על זלאטאן. הוא אמר "לא יאומן כמה זלאטאן ענק, שגם שנה וחצי אחרי שפרש מהנבחרת עדין מדברים עליו בהקשר לנבחרת שלנו"

דן ברקאי 10 בינואר 2018

בארסה קנתה את קוטיניו עכשיו כי היא פחדה מעליית מחירים אחרי מונדיאל. יודעים מה? היא צודקת. הוא שווה גם 200 והוא משנה משחק גדול מניימאר.

מנחם 10 בינואר 2018

הדבר הכי טוב שאני יכול להגיד על הבעלים הללו אחרי המעבר הזה הוא שהם פחות גרועים מהיקס וג'ילט. הם במועדון 7 שנים. הם הוציאו בכל התקופה הזו 100 מיליון בנטו בערך על שחקנים. זה עלוב. כן, הם משביחים את המוצר, אבל אין להם שום אמביציה תחרותית אמיתית. הם כנראה הגיעו למסקנה שהמודל העסקי הכי הגיוני מבחינתם, בהתחשב בשחקנים בשוק ובכישלון של יוזמת ה FFP הוא לכוון למקום 3-4. והם משקיעים בהתאם. הם הביאו את קלופ כי הוא בדיוק המאמן שמאפשר להם להוציא ערך מוסף מסגל שהם צריכים להשקיע בו פחות כסף. הם מנצלים ומפתחים את המשאבים המסחריים של המועדון: בסיס אהדה גדול ברחבי העולם, חסויות, הסכמי שידור, אבל לא מזרימים אותם חזרה לקבוצה. כמה ספינים הם מאכילים את האוהדים זה פשוט מטורף. כל קיץ, כל ינואר, תזמורת של כתבי חצר שמספרים לנו על כמה כסף יש בקופה, כמה נתפוצץ על השוק, 100 מיליון וכל קיץ (ומי שמופתע זו כבר בעיה שלו), הרעש הגדול מסתיים בנפיחה חלושה. אבל באמת שקוטיניו זה שפל חדש. למכור את אחד השחקנים הכי חשובים בקבוצה (לטעמי הכי חשוב) באמצע עונה, זה מהלך עלוב. ולביחס לטענות שאי אפשר להחזיק בכוח שחקנים בכוח (עד לסוף עונה לפחות), מספיק להסתכל על השוק ולראות שהעברות כאלה של שחקנים אסטרטגיים לסגל הן נדירות ביותר. ואני מבטיח לכם שקוטיניו לא השחקן הראשון שלא מבסוט, ההבדל הוא שבליברפול מתכופפים כשברצלונה שורקת. ליברפול אכן מתנהגת כמו סאות'המפטון, אבל רק מתוך עליבות. כי ליברפול אמנם קטנה מברצלונה, אבל היא לא בעמדה של סאותהמפטון. כי סאותהמפטון (כמעט בטוח) לעולם לא תהיה תחרותית באמת. לליברפול יש פוטנציאל לחזור להיות כזאת, אבל לבעלים שלה אין תכנית כזאת. התחרות כשלעצמה לא מעניינת אותם ועסקית הדרך שלהם סולידית יותר. את ליברפול צריך להשוות לקבוצות דרג שני אחרות בליגה שלהן ובאירופה – דורטמונד, לייפציג, רומא, טוטנהאם, סביליה, מונאקו, אתלטיקו (קבוצה שיצאה מהדרג הזה בדיוק כי הפגינה אמביציוזית אמיתית)- ולשאול האם ההשוואה מחמיאה לה.

מורדי 10 בינואר 2018

לצערי יש הרבה במה שאתה אומר
הסיבה היחידה למכור את קוטיניו עכשו זה לחסות על רכישת ואן דייק וקיטה

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

הכסף לרכישה של ואן דייק וקייטה היה זמין כבר בקיץ. אני דווקא חושב שהבעלים רוצה לתת כסף אבל קלופ מתעקש להוציא רק על המטרות שהוא מסמן ולא לקחת מישהו ליד או במקום. כמובן שחלק מהסיבה שהבעלים לקחו את קלופ זה שהם לא רצו מישהו כמו מוריניו שקונה מכל הבא ליד אלא מנהל מדיניות רכש זהירה.
ראינו בקיץ שהבעלים נתנו גב חזק מאוד לקלופ לא למכור את קוטיניו למרות הסכומים הגבוהים. אני לא חושב שהם פה כדי להרוויח. הם כן בעד מדיניות רכש הגיונית, לא כזאת שקונה מכל הבא ליד. כמובן, במציאות שבה יש שלוש קבוצות שלא מנהלות מדיניות רכש כזאת – אתה בבעיה תמידית

מורדי 10 בינואר 2018

אם זה לא כסף למה מכרו אותו ועוד ביאנוור ?

מנחם 10 בינואר 2018

הכסף לרכישת ואן דייק וקוטיניו היה זמין בקיץ, זה סיפור יפה שהבעלים, שיודעים לסובב לך סביבונים שלא היו מביישים את נתניהו, סיפרו לך. כמו שבכל שנה מספרים שיש לנו 150-200 לרעש וכל שנה אנחנו מגלים למרבה בתדהמה שאף אחד לא רוצה את הכסף שלנו ומסיימים עם נט ספנד מגוחך.

מנחם 10 בינואר 2018

בשלב מסויים תצטרך להתחיל לחשוד ששוק הכדורגל לא נשלט על ידי אנשים שסולדים מכסף, ולפעמים אנשים לא מוכרים פשוט כי אין הצעה רצינית.

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

במקרה, אני מכיר את הבעלים האלו כי הם גם הבעלים של קבוצת הבייסבול שאני אוהד ואני מכיר את מדיניות הוצאת הכסף שלהם. אין להם בעיה לשפוך כסף אם הם חושבים שזה יביא תוצאות. אני באמת חושב שבמקרה הזה מדובר בקלופ ולא בבעלים שלא שופך כספים. עובדה שהוא שם את הכסף על ואן דייק כשהיה יכול

אוהד 10 בינואר 2018

אני לא חושב שואן דייק וקייטה אוכלים כל כך הרבה חסה, כך שניתן היה להסתדר גם בלי למכור את קוטיניו.

שחר 10 בינואר 2018

מעולה !

matipool 10 בינואר 2018

ראיתי עכשיו את כל השערים בוידאו שצירף אריאל ומה אגיד לכם – תחושת העצבות רק גברה וזה עוד לא כולל את הבישולים.

Amir A 10 בינואר 2018

עכשיו השמועות הן על סלאח לריאל. אם זה יקרה מה ירגישו אוהדי ליברפול? האם זה לא יהיה הרגע להרים ידיים ולהודות שהכדורגל פשט את הרגל?

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

העיתונים של ספרד ממציאים כל יום שטות חדשה, לא מתרגש. והכדורגל פשט את הרגל מזמן כבר, רק האוהדים עוד לא גילו את זה

בני תבורי 10 בינואר 2018

הנה לכם הנחה שלי למה קוטיניו התעקש לעזוב עכשיו ולא חיכה עד תום העונה: הוא פחדן. הוא מעדיף לעבור לקבוצה שלא תשתמש בו בליגת האלופות, שהאליפות שלה מובטחת בלעדיו ושממילא כל הישג וכל כישלון שלה יופנה למסי ולא אליו. בליברפול הוא ניגן כינור ראשון וזה כבד…

רופו 10 בינואר 2018

מופרח קצת…פשוט חלום של ילד שגדל עם פוסטרים של רונלדיניו בחדר השינה. יכול להיות שהוא והסוכן שלו פחדו שבארסה ירכשו את גריזמן או סופרסטאר אחר והחלום שלו, לא יתגשם.
בכל אופן, אישית, אני לאט לאט קם מ"השבעה" ומאד מעצבן אותי לפתוח את האינסטה ולראות את כל הצחוקים שרצים שם עכשיו.
וגם אני בטוח שלקלופ יש תכנית סדורה והוא גם יבצע אותה. כרגע חוץ מקריוס כל רכישה שלו היא בול.
רק צריך לנצח את הסיטי ולהתקדם קדימה.

בני תבורי 10 בינואר 2018

אני גדלתי עם ג'ימי הנדריקס

Amir A 10 בינואר 2018

נו, ואם הנדריקס היה מציע לך להצטרף ל-EXPERIENCE לא היית עוזב את סיבוב ההופעות בבארים המקומיים של הלהקה שלך, זו שהמקסימום שהיא הגיעה אליו היה לחמם את אנגלברט האמפרדינק?

בני תבורי 10 בינואר 2018

אני הצעתי לו

ארם אבירם 11 בינואר 2018

פוסטרים של רונלדיניו? זה הסיפורים שמספרים לך שחקנים שרוצים לעבור לקבוצה הטובה בעולם כרגע. כשבארסה היתה בתקופה רעה, אף ברזילאי פתאום לא חלם עליה.

אריאל גרייזס 10 בינואר 2018

אתה ממש כועס עליו, הא?

בני תבורי 10 בינואר 2018

בהחלט.

הסגן של מקמנמן 11 בינואר 2018

אני עם בני כאן, למרות שאני מחבב את ברזיל מאז הילדות. קוטיניו דחף לעבור, שילם מכספו כדי להשלים את העסקה, זה חוסר קלאס מובהק.
ברסה נהיתה המועדון הדוחה בעולם, אני לא מאמין שאני עכשיו יותר מסמפט את ריאל בגלל זה, בושה. הטקטיקות שהם השתמשו בהן כדי להיכנס לראש של קוטיניו הן פשוט מגעילות.
הכעס בעיקר על ברסה. זה נראה כאילו ההנהלה שם משחקת משחק פוליטי קטן כדי לרצות את הסוסיוס שלהם בשביל הבחירות והם עשו את זה על גבינו.

עוד דבר, זה כדורגל, ובכדורגל מותר להביע רגשות שביום יום יחשבו ללא מקובלים, זה המקום להיות ברברי כדי לא להיות ברברי "במציאות". אז כן, אני מאחל לקוטיניו שיקרע את הרצועה. מה לעשות, פגעת במועדון שלי, יצאת אפס, אז VAI TUMAR NO CU.

רומן 11 בינואר 2018

בני, הוא סחבת רצפה והוא היסטוריה.
מי שעוזב קבוצה כמו ליורפול בינואר בשביל לעבור "לשחק" בכרכס הנודד הזה הוא סחבה.
שיהיה לו בהצלחה, עכשיו כל "אוהדי" ברצלונה שרואים כדורגל בתקצירים פעם בחודש יספרו כמה הוא גדול.
מבחינתי כמו זהבי, מכדורגל מקצועי הוא כבר פרש.

cookie-monster 12 בינואר 2018

צייצתי משהו קרוב לזה רק הבוקר. פחדן . אבל לא בגלל תארים אלא כי הוא פחד שברצלונה תאבד ענין ותעבור למישהו אחר ובגלל זה התעקש לעבור עכשיו.

חוסר בטחון עצמי? מישהו ניסה להראות לו כמה ההצעות של ברצלונה עליו בקיץ היו מגוחכות ומשהו מזה נכנס לקלבסה ? עד כדי כך שהוא הוציא כסף מהכיס שלו כדי להשלים את הפער בין מה שברסה היתה מוכנה לשלם למה שליברפול דרשה ?

פשוט מגוחך.

no propaganda 10 בינואר 2018

אני חושב שאוזיל דווקא יכול להתאים לליברפול.
אחלה פוסט.

matipool 11 בינואר 2018

אני חושב שלא.
הוא לא עובד קשה על המגרש כמו שקלופ אוהב.

אריק 10 בינואר 2018

זה מעבר עלוב מבחינה ספורטיבית בתאריך הזה,
הכל יכול לחכות חמישה חודשים. מעורר גועל.

*** איו באמור לרמוז שההחלטה של קוטיניו במעבר היא לא נכונה, נהדרת ומשמחת.

ארם אבירם 11 בינואר 2018

דוגמא מופלאה להבדל בין תיאורטית למעשית :)

matipool 11 בינואר 2018

שמועות חמות על זה שלייפציג מוכנה לשחרר את קייטה מיידית תמורת 13 מיליון פאונד.
אני בעד. זה כסף קטן בשביל הגדלת הסיכוי להבטיח מקום בטופ 4 וכמובן שהוא יוכל לשחק גם בגביע האנגלי. ימתיק קצת את המרירות של עזיבת קוטיניו.
בנוסף, הוא גם יהיה בשל ומוכן לחלוטין בתחילת העונה הבאה.

ארם אבירם 11 בינואר 2018

לגמרי בעד

יאיר אלון 11 בינואר 2018

אני חושב שאוהדי ליברפול יכולים להיות יותר מבואסים מאוהדי יונייטד בגלל מה שכריסטיאנו השיג באנגליה לפני שעזב

לגבי אי אפשר להשאיר שחקן שלא רוצה להישאר, אני פשוט חושבת שזו מחשבה שיוצרת מציאות לא נכונה. לא יודע עד מתי החוזה של קוטיניו אבל אם שחקן חתום על חוזה הוא צריך להיות מחייב לשני הצדדים, לקבוצה שמשלמת את הכסף בזמן במלואו ולשחקן שישחק עבור המועדון לזמן שהתחייב. אם הוא קצת עצוב או לא מרוכז ה' יודע מה אז אחד כמו קוטיניו עדיף למשוך ומי יודע מה יהיה בתום החוזה (שוב אני לא יודע מה מצבו אבל נניח שיש לו עוד שנתיים) ואם עדיין תרצו אותו ואם ירצה לעזוב..
שחקנים ברמה הזו לא משנה כמה כסף תקבל עליהם קשה עד בלתי אפשרי להחליף בטווח המיידי

kirma der faux 11 בינואר 2018

שיר הפאב ת'רי:
https://www.youtube.com/watch?v=AqOZB-zEPvM

matipool 11 בינואר 2018

(-:

Kirma der faux 11 בינואר 2018

ניחום אבלים

Matipool 12 בינואר 2018

תודה (-:

חז 11 בינואר 2018

עלק שונישוני בין ברצלונה לליברפול
ליבפרול עזבה את ואן דייק? הפסיקה להתעסק בו? לכן ביום הראשון של חלון ההעברות הוא כבר היה שחקן של ליברפול כי הרי זה נסגר ב-1.1.18 נכון?
ואן דייק ידע שהוא ילך לליבפרול כבר לפני חודשים. אז ברצלונה יותר גרועה כי היא עשתה את זה קבל עם ועדה?
למה נראה לך שלואן דייק לא היה בראש כל הזמן הזה שהוא הולך לליברפול?
נו בחייאת. את אותו חרא שהיא קיבלה מברצלונה, ליברפול עשתה לסאות'המפטון.
שרשרת המזון.

אולג נדודה 13 בינואר 2018

לצערי ההשוואה שלך של ארסנל למועדון שמוכר לא נכונה, לפחות לא במס' השנים האחרונות, אוזיל וסנצ'ס שהם שחקני וורלד קלאס הגיעו בשיאם מריאל ובארסה, ארסנל סירבה למכור את ה2 למרות שסירבו לחתום על חוזים חדשים, וכעת יכולים לאבד את סנצ'ס בחינם.
ליברפול מעל עשור קונה שחקנים שלא בשיאם, ואז עושה אקזיט עליהם,כך גם יהיה עם סלאח כאשר תגיע הצעה ממדריד,ראו הוזהרתם.

יוסי מזרחי 14 בינואר 2018

קראתי רק עכשיו אחרי המשחק שלכם מול סיטי.
אני מרגיש שאריאל ניתח וסיפר נכון את כל הסיפור של קוטיניו. אלה החיים של אוהדים בעידן שבו החוזים הם רק ניר, וכמעט תמיד יש מישהו עשיר יותר .

Comments closed