נו האדל

כמו תמיד, שלב הדיוויז'ן נתן לנו את הסופש הכי טוב בשנה

אז אתם חושבים שלזה אלכס פרגוסון התכוון כשאמר "פוטבול, בלאדי הל"? כי עם כל הכבוד, נראה לי שהסיומת של מינסוטה-סיינטס היתה עוד יותר מותחת מאשר גמר הצ'מפיונס ההוא. איזה משחק. איזה סוף שבוע. תקשיבו לקהל פה:

כל שנה אני מכריז על סוף השבוע הזה כעל זה הכי טוב בשנה ומדי פעם זה מתפקשש לי אבל לא השנה. הו לא. אם אנחנו מקבלים שניים מתוך ארבעת המשחקים טובים זה נחשב לסופש טוב, אז הפעם קיבלנו שלושה מארבעה (ואם קנזס סיטי היו מנצחים את טנסי, היינו מקבלים אולי אפילו ארבעה) כשהאחרון שבהם אחד המטורפים שאני זוכר. מסתבר שזאת פעם ראשונה בהיסטוריה שמשחק פלייאוף נגמר ב"וולק אוף ט"ד" ברבע הרביעי. מדהים.

אני יודע שאני חוזר על זה מדי פעם, אבל אנשים שלא אוהבים ספורט, ברצינות, בשביל מה אתם קמים בבוקר?

עכשיו רק צריך לסכם את הדבר הזה ובאמת שאין לי מושג מאיפה מתחילים. נראה לי יהיו פה איזה 4,000 מילה, עמכם מראש הסליחה (טוב, בסוף יצא רק 2,700. לא נורא).

לפני שניגע במשחקים הספציפיים, מתבקש שניה להסתכל על התמונה הרחבה. סוף השבוע הזה הוכתר כקרב בין הק"בים המנוסים – בריידי, בריס, ביג בן ומאט ראיין, נגד אלו שראו פלייאוף בעיקר בטלוויזיה – קינום, בורטלס, פולס ומאריוטה. במפתיע (לפחות לי) זה נגמר כמעט בנוקאאוט לטובת הק"בים הלא מנוסים, כשרק בריידי מצליח להתגבר על קללת הק"בים שהיו בסופרבול ולעבור לשלב הבא.

מה אפשר ללמוד מזה?

קודם כל, כמו תמיד: אף אחד לא יודע שום דבר. כל פעם מחדש צריך ללמוד את הלקח על בשרנו. ואם ראיתם את ג'קסונוויל שמה 45 נקודות על פיטסבורג, אצלה בבית, ובכן, אתם לפחות חכמים כמו הבחור הזה (מה הסיכויים, לעזאזל?):

ואם נתייחס לזה ברצינות, הרי שהכי קל זה לדבר על כך שהמטוטלת ב-NFL עברה קצת יותר לצד ההגנה כך שהיכולת של הק"ב קצת פחות משפיעה, כמו שדיברנו לא מעט במהלך השנה. אבל שוב, כשג'קסונוויל מנצחת את פיטסבורג 45-42 וכשקייס קינום משחק לא פחות טוב מאשר דרו בריס אז אני לא בטוח כמה התיאוריה הזאת מחזיקה מים. כן, הגנות חשובות – ניק פולס נתן חצי שני מצוין והיה טוב יותר מאשר מאט ראיין אבל זה כנראה גם ובעיקר בגלל שלפילי יש הגנה מצוינת. היכולת של קייס קינום מול הסיינטס היתה גם מושפעת מההגנה הבעייתית משהו של הסיינטס, בעוד ההגנה המצוינת של הויקינגס, במיוחד בחצי הראשון, ידעה לחטוף את בריס פעמיים במהלכי הגנה נהדרים.

אבל, זה לא הכל. אני חושב שהאלמנט הבאמת חשוב פה זה רמת האימון. כשהפער בין הקבוצות, כמו שקורה בדרך כלל בפלייאוף, הוא לא גדול במיוחד, הרי שכל יתרון קטן יכול לעשות את ההבדל. ויתרון במאמן הוא לא קטן בכלל. כשקבוצה כמו פילי מגיעה בתור סיד 1 ואז מאבדת את הק"ב פרנצ'ייז שלה אז קל לשים אותם בתור אנדרדוג אבל צריך לזכור שיש סיבה שהם הגיעו לשם וזה לא רק ק"ב. מינסוטה, עם קייס קינום כל העונה, על אחת כמה וכמה. כמו שציינתי שבוע שעבר, קל מאוד להיות דטרמיניסטים ולהגיד – דאג מארון מאמן יותר טוב ממייק טומלין ובגלל זה הוא ניצח, בטח ובטח בליצ'ק על מולרקי, אבל העולם לא עובד ככה. מאמנים גרועים מנצחים מאמנים טובים לא פעם. מאמן טוב יעזור לך להפוך את המשחק לתחרותי, בסוף המשחק מוכרע על אינץ' לפה, אינץ' לשם. אבל אל תספרו לי שאימון לא חשוב. אולי אפילו לא פחות חשוב ממי שעומד לך מאחורי הסנטר.

אז מה היה לנו במשחקים עצמם?

נתחיל בניצחון של פילי על אטלנטה. אף אחד לא האמין בהם, כמו שהבחור עם המסיכה הקריפית של הכלב למעלה הראה לנו. להיות אנדרדוג בבית שלך כשאתה מספר אחד בחטיבה הכי קשה? אבל פילי הראו שהם עשויים מחומר מיוחד. בעיקר בצד ההגנתי שעשה עבודה מצוינת סך הכל והצליח להשאיר את הקבוצה שלו במשחק בחצי השני, מספיק כדי לתת את הפוש בחצי השני לניצחון  – ואז גם להחזיק אותו בשיניים מול דרייב של אטלנטה שנראה כאילו נועד להיגמר באנד זון.

מדהים כמה ההתחלה של המשחק הזה היתה דומה לזו של הפאלקונס בשבוע שעבר. שני פאמבלים של פילי שנתנו את הכדור לאטלנטה במיקום נוח. ק"ב יריב בהופעה ראשונה בפלייאוף עם ידיים רועדות. מאמן אולי לא צעיר אבל כן בהופעת פלייאוף ראשונה כמאמן ראשי. רק שבניגוד לשבוע שעבר, אטלנטה לא גמרה את המשחק הזה מוקדם ואיפשרה לפילי לחזור למשחק. וזה בזכות ההגנה המצוינת של פילדלפיה שכמו כל השנה הפעילה המון לחץ על הק"ב וגם מנעה מהרצים של אטלנטה להשיג יארדים על הקרקע. בחצי השני, כבר קצת ירד האדרנלין מהדם של ניק פולס והוא הפך להיות יעיל מאוד, גם אם לא מדהים, מה שהספיק כדי להכניס שני פילד גולס שהספיקו.

העובדה שפילי אירחה בבית אמיתי (לא הבית המזויף שיש לראמס שנותן מעט מאוד יתרון ביתיות) במזג אוויר חורפי ולא בשמש של דרום קליפורניה, גם בלא ספק עזרה ואני מאמין שמול מינסוטה שבוע הבא זה גם יהיה מאוד משמעותי. הדבר העיקרי שצריך להטריד את האיגלס זה חוסר היכולת שלהם להמיר את ה"ארבע נקודות פליי" כמו שלומבארדי אוהב לקרוא להם, כלומר – לקחו פילד גול פעם אחר פעם במקום ט"ד (וכמה היה חשוב הפילד גול לפני המחצית שהכריח את אטלנטה ללכת על ט"ד בסוף?). לאור היכולות של ההגנות, אני מצפה למשחק עם סקור מאוד נמוך שבוע הבא (אבל שוב, מה אני יודע?)

מהצד של אטלנטה הרבה מאוד אכזבה בגלל התוצאה הסופית כשהם היו מאוד קרובים לנצח את המשחק הזה. אבל האמת היא שהשנה לא "הגיע" לאטלנטה להגיע רחוק. כל השנה ההתקפה שלהם גימגמה ולכן זה לא מפתיע שגם במשחק פלייאוף זה קרה. מסתבר שההתפוצצות על הראמס שבוע שעבר (שגם, לא היתה לגמרי התפוצצות) היתה בהחלט חד פעמית. במשך כל העונה ראינו שההתקפה של הפאלקונס לא דומה לזו של שנה קודם, כנראה בגלל ההחלפה של מאט שנהאן בסרקסיאן (אימון קובע אמרנו, לא?) וקיבלנו בדיוק את אותו הדבר במשחק הזה. אני לא אוהב להכנס לפליי-קולינג ספציפי שהרבה פעמים יש לנו נטיה לשפוט לפיו יותר מדי כשהוא נכשל ולשכוח ממנו כשהוא מצליח אבל קשה להימלט מההרגשה שהפליי האחרון במשחק ובכלל כל ארבעת הפלייז ברד זון היו חסרי השראה והזכירו את כל מהלך העונה של אטלנטה.

והנה נתון ששידרו שוב ושוב אתמול אחרי המשחק – במהלך העונה, מאט ראיין היה 1 מ-18 לחוליו ג'ונס ברד זון. 1 מ-18! אז מה, היית אומר שאולי היריבות יודעות שאתה הולך לג'ונס ושמות עליו שני שחקנים ואולי עדיף לנסות ללכת למישהו אחר (היה עליו רק שחקן אחד במסירה האחרונה, דרך אגב)? ואז מה, נרד על אטלנטה שהם לא הולכים לשחקן הכי טוב שלהם? אבל המהלך האחרון, הריצה הזאת הצידה שגמרה לך חצי אנדזון, לשים בפנים פולבק כשאין לך כוונה לרוץ ואתה מזיז אותו הצידה ומאבד בעצם שחקן אליג'בל. מה אני אגיד לכם. ראיתי פלייקולינג טוב מזה.

אימון משפיע. וההתקפה של אטלנטה צריכים מאמן טוב יותר.

המשחק היחיד שהלך כמו שציפינו היה זה שבין הפטריוטס לטנסי. יש לזה סיבה, כמובן – הפטס הם קבוצה שלעתים נדירות מפסידה לאנדרדוג. כמובן, זה קרה להם מדי פעם – הג'טס, בולטימור, הפאקינג ג'איינטס בסופרבול של 2007 – אבל כשקבוצה משחקת כל שנה בפלייאוף, מדי פעם היא תפסיד, אף אחד לא מושלם. כשאתה מסתכל על הרקורד שלהם במשחקי דיוויז'ן – 12-2 ועל זה שהם עולים לגמר החטיבה פעם שביעית ברציפות קשה שלא להתרשם מהעקביות של הקבוצה הזאת.

כן, הם בדרך כלל נהנים מיריבות נוחות (מה שנובע לא מעט מהעובדה שהם דואגים לסיים ראשונים בחטיבה בדרך כלל, כן?) אבל גם יריבות נוחות צריך לדעת לנצח. אתם מוזמנים לשאול את אנדי ריד או מייק טומלין על זה. וכן, אני עדיין חושב שההפסד שבוע שעבר על אנדי ריד, עוד יותר אחרי המשחק של אתמול. כי טנסי באמת קבוצה לא טובה. הק"ב שלהם בינוני, ההגנה שלהם חלשה, כמעט ואין להם פליימייקרס בהתקפה. ולקנזס סיטי היה יתרון 21-3 במחצית. אבל בעיקר בגלל הדרך שבה הפטס ניצחו את המשחק הזה.

הם פשוט לא עשו שום דבר מיוחד שלא ידענו קודם. דרק הנרי הוא הפליימייקר העיקרי בהתקפה של טנסי, מה הפטס עשו? התמקדו בו לגמרי וחיסלו אותו עם 28 יארד על הקרקע בלבד כשאף ריצה לא ליותר מ-4 יארד. ותסתכלו על מה שבריידי עשה במשחק הזה. אלוהים יודע שאני חולה על בריידי וכשאתה מסתכל על המספרים – יותר מ-300 יארד, שלושה ט"ד בלי אינטרספשן אז זה נראה כמו עוד מופע דומיננטיות של הגדול מכולם אבל האמת שבריידי לא היה אדיר במיוחד במשחק הזה. הוא פשוט לקח מה שהגנת טנסי נתנה לו. אחרי שני דרייבים ראשונים שבהם מקדניאלס ובריידי בחנו מה טנסי שמים מולם הם הבינו שהצ'ק דאונס לראנינג בקס ומסירות קצרות לאמצע (כמו תמיד מול הגנות של דיק לבו) פתוחות לגמרי – וזה מה שהם עשו. מסירה קצרה אחרי מסירה קצרה עם בדיוק שני ניסיונות למעל 15 יארד (שנכשלו), היי – זה בדיוק הדברים שאלכס סמית למעשה יודע לעשות מצוין. כן, לבריידי היה את גרונק, מה שלסמית לא היה אחרי שקלסי נפצע אבל באמת שכשאתה מוביל ב-18 מול קבוצה מהסוג הזה אתה לא אמור לאבד יתרון כזה.

וזה אולי מה שעושה את הפטס לכל כך מצליחים – הם יודעים לקחת את מה שנותנים להם וכמעט אף פעם לא יפלו מול קבוצה פחות טובה מהם. ובדרך, הם מקבלים שיא סאקס בפלייאוף משחקנים עם שמות של ג'יגולו כמו ז'אן פרנסואה (או משהו כזה). כי זה מה שבליצ'ק יודע לעשות (וטוב, גם השופטים לא טמנו ידם בצלחת, כאילו הפטס היו צריכים את זה)

והנה קבוצה שכן הצליחה להפסיד לקבוצה פחות טובה ממנה. מילא פיטסבורג היו מפסידים כשג'קסונוויל מצליחים לעצור את ההתקפה שלהם. אבל, למרות טעויות של ביג בן בחצי הראשון, ההתקפה של הסטילרס שבאמת מלאה בפליימייקרס הצליחה להתמודד יפה עם ההגנה הרצחנית של ג'קסונוויל. 469 יארדים וחמישה ט"ד מהק"ב שלך (אפילו שזה בא עם אינטרספשן ועוד פאמבל שחזר לט"ד) זה באמת מעל ומעבר למה שהיית מצפה שינצח את ג'קסונוויל. פיטסבורג הפסידו כי ההגנה שלהם לא הצליחה להתמודד עם ההתקפה הדי מוגבלת של ג'קסונוויל. בהתחשב בהתבטאויות של שחקני פיטסבורג השבוע, זה לא יהיה מוגזם להניח שהראש שלהם היה כבר בשבוע הבא במשחק מול הפטריוטס. כמו למשל זה. אתם יכולים לראות שחקן פטריוטס מתעסק בכלל ביריבה בעוד שבועיים?

וזה חבל, כי לביג בן שנתן משחק ענק עם השלמות אדירות בדאון רביעי זה לא מגיע ולאנתוניו בראון שנתן משחק אדיר כשהוא לא לגמרי כשיר זה לא מגיע. אבל ההגנה של פיטסבורג פשוט לא הגיעה מוכנה. כמו עם טנסי, המפתח לעצירה של ג'קסונוויל זה עצירה של משחק הריצה, לדאוג לשמור את בורטלס בפוקט ולשים את הכדור בידיים שלו שינצח אותך. אבל ההגנה של הסטילרס, בדיוק כמו מול הפטס בכל השנים האלו, היתה שקופה מדי. הם לא הצליחו לעצור את פורנט וגם לא הצליחו לעצור את בורטלס, שהיה הרבה יותר טוב מהמצופה.

בתחילת המשחק, כשג'קסונוויל עלו ל-14-0 מהיר (ואחר כך ל-21-0) חשבתי שאין סיכוי שפיטסבורג חוזרים מזה פשוט כי ג'קסונוויל קבוצה מעולה בלהחזיק יתרון. בסופו של דבר, פיטסבורג דווקא הצליחו לחזור למשחק באמצעות ההתקפה שלהם אבל המתנות האלו שהם נתנו ליגוארים בתחילת המשחק היו פשוט יותר מדי.  בורטלס אמנם לא נתן איזה מספרים מדהימים, בסך הכל 14 השלמות ל-214 יארד וט"ד אחד, אבל הדבר החשוב היה שהוא לא עשה טעויות כמעט בכלל. אפס סאקים מלמדים על לחץ לא קיים מהצד של פיטסבורג וזה פשוט לא מספיק טוב. בפיטסבורג לא אוהבים לפטר מאמנים (זה אנדרסטיימנט, כן? מינוי למאמן בפיטסבורג הוא כמו מינוי לבית המשפט העליון – אתה שם עד שאתה מחליט לפרוש) אבל הגיע הזמן שיבינו שם כבר שטומלין פשוט לא מאמן טוב מספיק. הוא יודע לתת נאומים יפים אבל ההכנה שלו למשחקים עלובה. ביג בן כבר הודיע לשמחתי שהוא חוזר לעונה הבאה, זאת הזדמנות אחרונה אולי שלו להוסיף עוד תואר לארון שלו. מגיע לו מאמן טוב יותר.

לגבי ג'קסונוויל, אני יודע שהרבה אנשים יחשבו שמדובר בנאחס וכאלו אבל אני באמת רואה אותם עושים חיים קשים לפטס שבוע הבא. הגנת המסירה שלהם מצוינת, עם שני קורנרים נהדרים, והם ימררו את החיים של בריידי. ההתקפה שלהם כמובן הרבה פחות מוצלחת אבל לפטס תמיד לא קל מול ק"ב שרץ. ובניגוד לפיטסבורג, יש להם גם מאמן מצוין. לא יודע אם הג'אוארס ינצחו את זה (לא הייתי מהמר על זה), אבל אם הם יעלו ליתרון מוקדם – לך תדע.

טוב, הגענו למשחק האחרון של סוף השבוע הזה שלא רק היה הטוב מכולם אלא גם אחד הטובים שראינו בשנים האחרונות. בשלוש הדקות האחרונות של המשחק היו ארבעה חילופי יתרון שזה מספרים של כדורסל, לא של פוטבול. כאילו ה-NFL אמרה – אתם חושבים שגמר המכללות השבוע היה אדיר? תראו את זה!

בסוף המחצית הראשונה, כשמינסוטה ירדו ביתרון 17-0 חשבתי (ויש לי ציוצים שיוכיחו את זה) שהמשחק לא גמור. זה הזכיר לי יותר מהכל את הסופרבול האחרון שבו בליצ'ק אמר "הרגשתי שהיתה לנו שליטה במשחק אבל לא שליטה בתוצאה". אותו דבר היה נכון לגבי הסיינטס. למעשה, בריס חרך את ההגנה של מינסוטה והסיינטס היו קרובים להבקיע בכמה הזדמנויות אבל סבלו מחוסר מזל וממהלכים אדירים של ההגנה של מינסוטה – חטיפה אתלטית נהדרת בפעם הראשונה, כדור שהוסט מהידיים של ליינמן (שבכלל היה עם הגב למהלך) ישר לשחקן הגנה בפעם השניה ואז סאק ממש לפני המחצית שהיה אחראי להחטאה של הפילד גול.

במחצית השניה זה התגשם כשהסיינטס עשו בדיוק את מה שהפטריוטס עשו בסופרבול ושמרו על תוכנית המשחק שלהם. לא בעטו אונסייד קיק בתחילת המחצית, הלכו למה שיש להם לאט לאט והצליחו לצמק עם ט"ד מתודי של בריס. דקה אחר כך הם השיגו את איבוד הכדור הנחשק ושמו עוד ט"ד מהיר. בשלב הזה המשחק הפך לחילופי יריות כשההגנות עייפות מאוד ושתי הקבוצות מצליחות להגיע לצד השני של המגרש די בקלות אבל מתפשרות (אולי קצת יותר מדי) על הפילד גול, מה שהשאיר לצד השני זמן. ואז לצד השני עוד זמן.

ובסוף, הט"ד הזה.

עם כל הרומנטיקה של ט"ד מנצח ל-60 יארד, אין ברירה אלא להודות שמדובר קודם כל בטעות הגנתית. אם במקום לנסות להכנס בעוצמה בדיגס בניסיון להוציא ממנו את הכדור (ולפספס לגמרי), מרכוס וויליאמס – רוקי בסך הכל – תופס את דיגס באוויר ומוריד אותו לקרקע, למינסוטה אין זמן על השעון להריץ עוד מהלך. אבל זה חלק מפוטבול, הטעויות האלו, בטח אצל שחקנים צעירים. מקווה רק שזה לא יהרוס את השחקן, מה שקרה ללא מעט שחקנים שביצעו טעות קריטית במצב כזה.

קשה לי קצת, האמת, להשתחרר מהתחושה ש"הגיע" לניו אורלינס להפסיד את המשחק בגלל ניהול המשחק הגרוע של המאמן שלהם. בסוף הם לא הפסידו בגללו, אבל שני הצ'אלנג'ים המיותרים לגמרי שלו שעלו לו בשני טיים אאוטס, ההחלטה המוטעית לדעתי לעשות פאנט בפיגור 6 בדאון שלישי ואחד (נכון, היה מלא זמן במשחק אבל החוזק של הסיינטס היה ההתקפה שלהם כל המשחק ואתה צריך לשחק לחוזק שלך) – נדמה שפייטון פשוט עשה כל טעות אפשרית. (עדכון – מסתבר שכנראה המוניטור של הסיינטס למעלה לא עבד ולכן פייטון לא יכל לדעת באמת מה קרה במהלך. מעניין מה היו אומרים על הפטס אם כזה דבר היה קורה)

וכן, גם מגיע למינסוטה. בזכות קייס קינום שאף אחד לא האמין בו (ואישית מזכיר לי כשהוא לובש קסדה את אדם סנדלר) ובזכות אדם ת'ילן שכולם מסתכלים עליו ורואים רסיבר לבן ואומרים לעצמם – נו, מה הוא שווה רק כדי לגלות שהוא שווה הרבה. בספר של מייקל לואיס עליו דיברתי שבוע שעבר הוא כותב על ג'רמי לין, שחקן הכדורסל הזכור מ"לינסנטי" שפרץ לפני כמה שנים במפתיע לגמרי כשקיבל הזדמנות, אחרי שלאף אחד לא היה מושג מיהו. כשהסתכלו על מדדים שונים, הסתבר שלין הוא אחד השחקנים הכי אתלטיים בליגה אבל בגלל שהוא ממוצא טיוואני, אף אחד לא חשב בכלל שהוא יכול להיות אתלטי (אחת הדוגמאות שהכי אהבתי שהוא נותן שם מדאריל מורי, ה-GM של יוסטון, זה שהוא מכריח את הסקאוטים שלו כשהם מתארים שחקן להשוות אותו לשחקן ממוצא שונה, בצבע עור שונה. זה מוציא אותם לגמרי מפוקוס). לכו תדעו כמה ת'ילן כאלו יש שלא קיבלו הזדמנות רק בגלל צבע העור שלהם.

וזה גם קצת מגיע להם על המשחק ההוא ב-2009 כשהסיינטס הפעילו את הבאונטי גייט שלהם שעלה לברט פארב בזעזוע מוח ועזר לסיינטס להגיע לסופרבול לראשונה. קארמה איז א ביץ', נקמה מוגשת קרה וכו'

***

עוד כמה דברים קטנים:

– לשלושה מארבעת הק"בים שישחקו בשבוע הבא יש חמש הופעות פלייאוף ביחד. לבריידי יש חמש טבעות.

– אנחנו משחק אחד מסופרבול ביתי (אמיתי) ראשון אי פעם.

– כמה מטומטם היה הסיקוונס של טנסי ממש לפני החצי בפוקסבורו? דאון רביעי ואחד כשאין להם טיים אאוט ו-25 שניות על השעון – והם עושים מהלך ריצה שלוקח אותם ארבעה יארד אחורה. באמת, אתם רוצים לנצח את בליצ'ק בבית שלו ככה? באמת מקווה שהניצחון הקצת מקרי שבוע שעבר על טנסי לא יגרום לטייטאנס להשאיר את המאמן הכושל הזה עוד עונה.

– הגיע הזמן שמאמנים יפסיקו להשתמש באונסייד קיק אלא בתור מוצא אחרון בלבד. כשנשארו קצת יותר משתי דקות על השעון ואתה בפיגור ט"ד עם שלושה טיים אאוטס, אין שום סיבה להכניס את היריבה לתוך הפילד גול ריינג' שבעצם יגמור את המשחק, כמו שפיטסבורג עשו. מאז ששינו את החוקים לפני כמה שנים ולא מאפשרים לקבוצה לרכז את השחקנים שלה בצד אחד של הבעיטה (אחד השינויים שאני הכי שונא ולא מבין למה עשו כשהם בעצם פוגמים באחד הדברים שעושה את המשחק הכי מרתק) הסיכוי לעשות ריקברי לאון סייד קיק הפך לקטן מאוד ולכן מדובר בהימור מיותר. לתשומת לב המאמנים.

– חייב להשיג לעצמי את האוהל הכחול הנשלף הזה. נראה לי מאוד יעיל בקמפינג, חבל שלא היה לי אותו במילואים.

– הסטריפ-סאק פאמבל שחוזר לט"ד – זה רק אני או שראינו את המהלך הזה חוזר על עצמו על ידי ג'קסונוויל בכל משחק השנה?

– אני יודע שהיו הרבה הימורים שתלויים בזה אבל כמה מטומטם היה הקטע שהשופטים החזירו את הקבוצות במינסוטה לבעיטה שאחרי?

– סטטיסטיקות שרק אמריקאים מסוגלים להם:

– אתם חושבים שבאיזה פאב יושב לו ג'ף פישר ומספר לשכן שלו על איך הוא "בנה" את שני הק"בים שהולכים לשחק בגמר ה-NFC?

– מסתבר שבליצ'ק יודע להשתעשע. בדרכו שלו.

– יכול להיות שגרונק בלע את אמנדולה?

החגיגה הנהדרת הזאת של מינסוטה, רק קייס קינום לא שם לב שהחברים שלו הלכו מזמן

עוד שבוע אחד של פוטבול ואז הדממה הארוכה. תהנו מזה כל עוד זה פה.

רץ על הקצה
הלחם והחמאה

100 Comments

עידו ג. 15 בינואר 2018

ראהים מור יכול ללכת לנוח. סוף סוף הגיעו להחליף אותו בעמדה.

אח שלו 15 בינואר 2018

גדול

בוזו 15 בינואר 2018

"הבחור עם המסכה הקריפית של הכלב" הוא כריס לונג, שאתה בטח זוכר מהאליפות שלכם בשנה שעברה….

צחי 15 בינואר 2018

ו"הבחור הזה" שניבא את התוצאה בפיטסבורג הוא כמובן קלאייס קמפבל, השחקן הכי טוב שיש לג'קסונוויל להציע ולפחות לדעתי שחקן ההגנה של השנה

אח שלו 15 בינואר 2018

12 מתוך 16. לא היה ולא יהיה דבר כזה. לא רק בספורט, בהכול.

NoOne 15 בינואר 2018

אתה רוצה לאמר לי שהשופטים נתנו לפאטס 3 החלטות בחצי הראשון שגמרו את המשחק?!?
לא יכול להיות , השופטים עוזרים לפאטס ???
אני בשוק, אפילו טוני רומו וג'ים נאנץ החבר הכי טוב של רוברט קראפט אמרו את זה בשידור???
לא מאמין איך תמיד השדרים האלה מתנכלים לפאטס

ניסיתי באמת ניסיתי לראות פוטבול אבל אני לא יכול עם השופטים האלה ,נאלצתי לכבות את הטלוויזיה אחרי החצי הראשון והאונס שהשופטים עשו לטנסי ומאלרקי הליצן הזה שעומד שם בעוד השופטים מכניסים לו עמוק והוא רק מחייך ואומר תודה.

אבל תמיד יש כל מיני דברים בליגה הזאת שמחזירים תי א. החיוך לפנים .

בראיין שוטנהיימר

חהחהחהחהחהחהחהחהחה

פיט קארול הסנילי

חהחהחהחהחהחהחה

סיאטל

חהחהחהחהחהחהחהחה

אריאל גרייזס 15 בינואר 2018

כן, הפטס היו מפסידים אם לא השופטים. כי שבוע שעבר טנסי לא ניצלו ניצחו בגלל החלטת שיפוט נוראית. יאללה יאללה

NoOne 15 בינואר 2018

7-7
אריק דקר תופס לפירסט דאון וקוראים אופנסיב PI , שריקה כל כך מגוחכת קודם כל דקר היה עדיין 5 יארד מהליין אוף סקרימג' ועדיין מותר מגע דבר שני גרונק עושה את זה כל פעם אף פעם לא מקבל שריקה.
טנסי עושים פאנט עמוק בתוך השטח שלהם ותוך 2 דקות נהיה 14-7

מייד אחר כל טנסי עוצרים את הפאטס עמוק בתוך השטח שלהם ובדאון רביעי הלונג סנאפר של הפאטס עושה בובינג עם הראש שזה בספר החוקים שאסור לעשות את זה ואמור להיות אוטומטיק פאלס סטארט וזה אכן הדגל שהשופטים זורקים אבל אחרי התייעצות הם משנים את הדגל לאופסייד נגד ההגנה.
בזיון בינלאומי טוני רומו בשוק לא יודע מה לעשות עם עצמו.

תוך 3 דקות 21-7

לקראת סוף המחצית בצורה ברורה יש פייס מאסק על דריק הנרי מה שהיה מוביל את טנסי לפילד גול ריינג'.
כמובן שאין דגל למרות בערך 500 ריפלייס שמראים שופטים מטר מזה .

המשחק גמור טנסי בחיים לא חוזרים מפיגור כזה בניו אינגלנד .

ואחרי זה מתפלאים למה לא צופים יותר .
הליגה צריכה לשנות את ראשי התיבות ל דאבליו דאבליו אף

יובל 15 בינואר 2018

יותר מפתיע אותי איך השופטים החזירו את הטאצ'דאון של דיון לואיס. הייתי בהלם טוטאלי. כבר דמיינתי איך הם אומרים ש"אין מספיק ראיות" לכך שהתחת של דיון לואיס נגע ברצפה.
כנראה שהשופטים כ"כ נבהלו מעצמם שהחליטו שמגיע לנ"א פיצוי הולם.

בלי שום קשר נ"א היו מנצחים מהסיבה הפשוטה שמאריוטה שיחק פצוע החל מהרבע הראשון, מצטרף לרשימה ארוכה וטובה של שחקנים שנפצעו דווקא נגד נ"א – טיירוד טיילור, אנטוניו בראון, לברון בל בפלייאוף שנה שעברה,
ואתמול פורנט נפצע, כדי לעשות את הטיול של נ"א לסופרבול, שהיה ברור כבר בערך משבוע 5, לקל יותר.

מלבד המשחק של נ"א, היה כיף לראות את המשחקים.
ביג בן נתן משחק פשוט ענק מול הגנה מטורפת, חבל בשבילו שיש לו מאמן גרוע שחוץ מלהכשיל שחקני יריבה אין לו שום ערך מוסף. ואחרי שחשבתי שלא יכול להיות יותר טוב, בא המשחק של מינסוטה נגד ניו אורלינס. איזה תענוג.

נתי 15 בינואר 2018

no one,
לא נעים לי להגיד אבל אתה מתחיל להיות קצת טרחן. כל שבוע אותה מנטרה (תודה לאל שניו אינגלנד הייתה שבוע שעבר בביי): המשחק מכור, כבר אי אפשר להסתכל, במקרה עברתי אז ראיתי מכל המשחקים את הפטס. WWF, ויותר אני לא מסתכל.
הבנו. אבל למה בכלל אתה ממשיך להסתכל? ולמה דווקא בפטס? כי אם למשל הייתה רואה את מיני-סיינטס היית רואה שגם שם פספסו פייס מסק למשל. היית רואה שבכל משחק יש פאסאינטפירנס או הולדינג שהפרשן או הקריין לא מסכימים. ככה זה.
אז הכל קונספירציה של גודל כי הוא מאוד אוהב את זה שפטרישה ירד מהמטוס אחרי האליפות עם תמונה של גודל כליצן ולכן החליט לתגמל את הפטס בדרך הקלה – מכירת המשחקים שלהם.
הרי הרייטינג בירידה – תצטרף למגמה ותזפזפ לערוץ אחר. למה אתה ממשיך כמו מכור לחפור על זה ולהטריד אותנו? אתה לא חושב שהבנו את הנקודה בפעם העשירית שחזרת עליה? ואם לא הבנו אז, נבין אותה בפעם העשרים לדעתך?

NoOne 15 בינואר 2018

if it bothers you so much Mr. McCloskey then you can turn of the god damn light

in all honesty I really don't give a shit about what you think.
I am voicing my opinion , if you don't like it you can piss on it , ignore it or ask the blog writer to block me.

קואלה בר 15 בינואר 2018

+1

ק. 15 בינואר 2018

חיכיתי לפוסט הזה לפרוק כל השעה וחצי שלא הצלחתי להרדם (4:30 שעון ישראל) מעצבים על הנו-תאקל של מרקוס ויליאמס 5 דקות אחרי הבעיטה של לאץ שהשלימה מחצית מופתית של בריס, קופץ על הספה עם אדרנלין בשמיים כמו עץ נופל ביער.
בגדול… כל מילה… נראה לי בהמשך היום אסדר יותר את המחשבות

רוני 15 בינואר 2018

אני יכול להבין את מה שעבר במוח של המגן של הסיינטס במהלך האחרון זה כמו שמרימים לך כדור לוולה והמוח כבר חושב על החגיגה של אחרי השער לרוץ לקהל לתת איזה למבו ליפ (סיינטס ליפ במקרה הזה) ואז את מפספס לחלוטין את הכדור ותופס רק אוויר

יש כאלה שטוענים שהמגן מכר את המשחק …

Maldini 15 בינואר 2018

הדבר היחיד שהיה חסר בסופ"ש הזה זו קבוצה מאומנת של מייק מקארתי

במקום לקבל את השילוש הקדוש של המייקים בליגה נאלצנו להסתפק הפעם רק בטומלין ומולארקי, אם כי אפשר לפחות להתנחם בעובדה ששניהם קיבלו הארכות חוזה בזכות ה"ריצה" של הקבוצות שלהם בפלייאוף בשנתיים האחרונות.

הליגה הכי מטומטמת ולא מתפקדת בעולם הספורט וזה אפילו לא קרוב. חייב לציין משנה לשנה ההערכה שלי לבליצ'ק והפאטס יורדת. באמת שאין דרך לדעת אם הם כאלה גדולים. רק שהם לא קופים מפגרים. זה כן. כל שאר הסופרלטיבים – נתונים לוויכוח.

NoOne 15 בינואר 2018

הארכות חוזה על זה שהגיעו לפלייאוף?
כסף קטן
הג'טס נותנים הארכת חוזה על 3 שנים בלי פלייאוף ושנתיים רצוף של 5-11

לטנסי וגרין ביי יש הרבה מה ללמוד מוודי ג'ונסון

Maldini 15 בינואר 2018

אל תגזים ותוציא מקונטקסט, 5-11 עם הסגל של הג'טס השנה זה בול כמו 12-4 עם גרין ביי ואיזה ניצחון פלייאוף דחוק אחרי שה-GOAT הוציא לפועל גליצ'ים של המטריקס

וודי ג'ונסון לא שונה מאף אחד בליגה הזאת

ת'כלס לאלוויי אין מושג בהרבה מאוד דברים אבל אם יש משהו שאני תמיד אזכור לו ואעריך אצלו זה את הפיטורים של ג'ון פוקס, יש בסביבות ה-0.0 מקבלי החלטות בליגה שהיו עושים את זה שנה אחרי "שהגיע לסופרבול" ואחרי 4 שנים רצוף בטופ 2 ב-AFC

כי או שאתה רוצה להבין אם ההצלחה של האירגון והקבוצה שלך קשורה למאמן או לעילויים שמקיפים וסוחבים את המאמן הזה על הגב שאתה לא רוצה להבין, או שאתה רוצה לקחת את הדרך הקלה או שאתה לא רוצה, וב-NFL רוצים את הדרך הקלה ואז לא מבינים איך זה ש-20 שנה אנד קאונטינג הם מקבלים בראש מאירגון אחד

ק. 15 בינואר 2018

במחצית חשבתי שהפציעות בהגנה של הסיינטס הכריעו אותה, אבל היא התייצבה במחצית השנייה. מה שהרג את הסיינטס היה בעיקר כמות מטורפת של פנאלטיס, בעיקר של בן קראולי (20) שהיה חור בשאר הזמן
הצאלנג'ים של שון פייטון היו מטופשים בזמן אמת אבל לא השפיעו ובדיעבד גם האיבודים של חוסר המזל התאזנו.
באמת אין על הדיויזיונאל, היחידי שלא ראיתי זה של הפטס…

Maldini 15 בינואר 2018

ברור שהצ'אלנג'ים לא השפיעו. ככה זה כשיש לך עילוי של פעם בדור לתקתק מסירה מטורפת ב-4th and 10 ולהמשיך את הדרייב עד ה-TD שאם חלילה היה מסתיים באינקומפליט היה גומר את המשחק בגלל שלא היו לך 2 פסקי זמן לעצור את השעון

מאמנים אחרים שאין להם משהו שמתקרב לרבע מהעילוי הזה, נגיד אלצ'קו סמית כזה, שלא מסוגל להשלים 4th and 2 גם אם החיים של אישתו והילד הקטן שלו תלויים בזה, הם מאמני פלייאוף גרועים שאין להם מושג מה הם עושים, ואיזה מנהלי משחק גרועים הם אה????????

אריאל גרייזס 15 בינואר 2018

תהרוג אותי איך טומלין ומולרקי ופייטון הם חרא מאמנים כשהם מפסידים לקבוצות טובות אבל כשאנדי ריד מפסיד משחק ביתי לפאקינג טנסי זה בכלל לא הוא. האיש הפסיד שישה משחקי פלייאוף ביתיים ברצף, אם אני זוכר נכון. לפאקינג טנסי של אותו מולרקי אפס. כשהוא מוביל 18 במחצית. טופ 3 עלאק

Maldini 15 בינואר 2018

הם לא חרא מאמנים כי הם מפסידים לקבוצות טובות אלא בגלל איך שהקבוצות שלהן נראות שנה אחר שנה אחר שנה ובמיוחד בהתחשב באיכות הפרסונל וה-QB שיש להם לעבוד איתו

אני רואה שאתה עדיין ממשיך בטיעוני הסקיפ ביילס שלך על מאמן ש"הפסיד" גם אחרי שהוכחתי לך לפני שבוע באיזה שטויות מדובר, חוץ מלברבר לי קלישאות על "לא הריץ את הכדור מספיק" לא ממש הסברת איך הוא הפסיד את המשחק אבל כשכל מה שיודעים לעשות זה לנתח משחקים לפי תוצאה סופית לא באמת צריך להסביר כלום אני מניח

Maldini 15 בינואר 2018

וזה לא הוא הפסיד שישה משחק פלייאוף ביתיים אלא האירגון עצמו, קנזס סיטי צ'יפס, אתה יודע, אנדי ריד לא מאמן שם 70 שנה רצוף, למרות שלא הייתי מתפלא אם גם זו הייתה אחת מטענות הפייק ניוז ההזויות שרצות פה

אריאל גרייזס 16 בינואר 2018

לא הוכחת כלום. לא אמרתי שהצ'יפס הפסידו שישה משחקים ביתיים רצופים בפלייאוף, אמרתי שאנדי ריד.
תגיד לי, איך אתה מסביר את זה שטנסי הקבוצה הכי גרועה נגד רצים תופסים וקנזס מסרו בסך הכל 5 מסירות לרץ שלהם נגד ההגנה הזאת – וזה כשיש להם את קארים האנט האדיר וזאת בערך ההתמחות של אלכס סמית. איך זה שאתה לא שם 8 שחקנים בקופסא ונותן להנרי לרוץ ל-157 יארד?
איך לעזאזל אתה מפסיד לטנסי כשאתה ביתרון 18 וזה לא אשמתך??

Maldini 16 בינואר 2018

אמרת וטעית ואז שוב לא הבנת את הטעות שלך. אנדי ריד לא הפסיד שישה משחקי פלייאוף ביתיים ברציפות. קנזס סיטי הפסידו. האירגון. 4 מהם קרו לפני שאנדי הגיע לשם.

שמע, הוויכוח הזה מתחיל להתיש. נראה לי שפירטתי מספיק כל מה שאני חושב על הנושא ב-700 הודעות שונות בשבוע האחרון. אם אני חושב שזה כישלון שקנזס הפסידו לטנסי? כן. אין ספק. אם אני חושב שאנדי ריד עשה משהו במהלך המשחק שהוביל להפסד? לא, אני לא חושב. הוכחתי שאין כלום מאחורי הטענות ההזויות שלך ושל עוד כמה מגיבים פה שהוא "לא הריץ את הכדור מספיק בחצי השני" או כל מיני בבלתים אחרים. בסופו של דבר אימון פוטבול מתנקז אצלי לשאלה אחת – שמת את השחקנים שלך בעמדה הטובה ביותר לנצח או לא? אם התשובה חיובית, אז זה כבר הופך לעניין של הוצאה לפועל. אנדי ריד שם את השחקנים של קנזס בעמדה הטובה ביותר לנצח את המשחק הזה. הם לא הוביל 18 הפרש מהשמיים. אתה יכול להמשיך להתעלם מזה שהתוצאה הסופית נגרמה בסופו של דבר ממהלך הזוי שלא נראה בהיסטוריה של הליגה ובגלל החטאת פילד גול וטעות שיפוט מחפירה ולהסיק מזה מסקנות על מאמנים, שחקנים וכו' בלי להבין כמה Short sighted זה, במיוחד בענף כמו פוטבול. וואטאבר כמו שאומרים. לא נראה ששום דבר אחר יזיז אותך מהעמדה הזאת, לא מספרים, לא עובדות, לא מהלכים שקרו במשחק. פשוט הקלישאה הגנרית "איבד יתרון 18". סבבה. איבד יתרון 18. גם קרלו אנצ'לוטי "איבד" יתרון 3-0 באיסטנבול. זה לא SHIT HAPPENS הזוי שאם נקיים עכשיו עוד 10 משחקים יחזרו על עצמם בסביבות ה- 0. זה המאמן. ואם הפילד גול 20 סנטימטר ימינה ודודק לא עוצר את שבצ'נקו בהארכה – הם מאמנים יותר טובים.

ו-ו-א-ט-א-ב-ר

דן ברקאי 16 בינואר 2018

משהו להסכים עם מלדיני,

את גונסאלו היגוואין הגולם המחמיצן היה שם את הכדור שמסי הכין לו על מגש של כסף בגמר המונדיאל – מסי השחקן הטוב ביותר הכל הזמנים. אבל הוא לא שם, אז מסי "לוזר". כמו כן כריסטיאנו רונאלדו שלא עשה כלום באליפות אירופה ובטח שלא בגמר "לקח" יורו עם נבחרתו… כמובן השחקן הטוב בעולם… צריך מזל לפעמים, ספציפית עם הנבחרת זה שיחק לרונאלדו ולא למסי, עדיןן מסי טוב מרונאלדו בפער עצום. לא כמעט…

אריאל גרייזס 16 בינואר 2018

אני מצטער, אבל ההשוואה בין מסי והחטאה של היגוואין להפסד הזה היא מופרכת. אם ארגנטינה היתה מפסידה לנבחרת ישראל ומישהו היה מדבר על החמצה של היגוואין, מישהו היה קונה את הטיעון הזה?
מאלדיני, אתה כל הזמן חוזר לסיפור על הרצת הכדור ומתעלם מהמספרים שלא מתאימים לך. איך אפשר להגיד על מאמן ששם את השחקנים שלו בעמדה הכי טובה להצליח כשדרק הנרי רץ על הקבוצה ליותר מ-150 יארד וכולם יודעים שהוא הנשק היחיד של טנסי? אם טומלין היה עושה את זה היית שוחט אותו (בעצם, זה בדיוק מה שעשית). איך אפשר להגיד על מאמן שהוא שם את השחקנים בעמדה הכי טובה להצליח כשהוא בקושי מוסר לראנינג בק האקספלוסיבי שלו מול הגנת המסירה מול רצים הכי גרועה בליגה? כשבדאון רביעי ואחד קריטי הוא הולך אול-אין?
כמה זה קשה להודות שאנדי ריד פיקשש את המשחק הזה?

דן ברקאי 16 בינואר 2018

אריאל, כל מה שהסכמתי עם האנלוגיה של מלדיני – בסופו של יום זה תלוי בכמה גורמים קטנים המשנים את פני התמונה – אבל לא תמיד האשמה היא בלעדית למישהו. מסי היה השחקן הטוב ביותר במונדיאל בפער, ועדיין הפסיד בגלל חבר שלו (וגם הגיע לגמר בגלל הרבה חברים שלו בהגנה), אז אנדי ריד הוא לא 'רק' האשם הבלעדי, יש עוד כמה טיפשים ששיתפו פעולה…

אגב, מייק זימר הוא חתיכת אידיוט לתת כל כך הרבה זמן להנדס דרייב לפילד גול על אף שמהצד השני שון פייטון לא טמן ידו בצלחת עם בזבוז צאלנגים מטופשים. ביליצ'ק בטח נקרע מצחוק לראות את צמד המאמנים האלו (והם עוד יחסית טובים, בטח זימר) לא יודע לנהל שעון ולתת נוקאאוט ליריב. גם בריז אחרי חסימת הבעיטה נתן יותר מדי מהר טאצ'דאון, יכל להרוג את הזמן ולא לחתוך בשלוש מסירות את הארבעים ומשהו יארדס. אבל מה, זימר ניצח בנס אז לא זוכרים לו את חטאי העבר, ככה אנחנו, קל לשכוח פאשלות כשהתוצאה הסופית טובה. ואם היא בכלל "נס" אז זימר נהיה מושלם.

אריאל גרייזס 16 בינואר 2018

יש הרבה אשמים תמיד אבל משום מה כשזה גרין ביי אז אף פעם לא פארב אשם אז רק מקארתי, כשזה פיטסבורג מפסידים זה תמיד רק טומלין (דרך אגב, אני די מסכים עם האבחנות האלו) אבל כשקנזס סיטי מאבדים יתרון 18 בבית לקבוצת הפלייאוף הכי עלובה שראיתי זה הרבה מאוד שנים – פתאום יש הרבה אשמים ואנדי ריד שם את השחקנים בעמדה הכי טובה למרות שאפשר לשים אצבע בבירור על טעויות האימון שלו, טעויות שאדון מאלדיני פה היה שוחט כל מאמן אחר עליהן

Maldini 16 בינואר 2018

אתה באמת לא מבין כמה קטנוני ומגוחך זה לרדת לקטנות כמו "לא טירגט את הראנינג בק שלו במשחק המסירה" בזמן שתכנית המשחק ההתקפית עבדה מצויין והובילה לפאקינג 21 נקודות במחצית ויתרון 18? הרי מה בדיוק הטענה המרכזית שלך ושל שאר המצקצקים בדיוק? שקנזס וריד נכשלו בגישה ההתקפית שלהם למשחק? זאת הייתה הבעיה של קנזס במשחק? זו הסיבה שבגללה הם הפסידו?

מסבירים לך בפעם המיליארד שבע מאות שהיו לקנזס שני פוזשנס בלבד במחצית השנייה. באחד מהם הם הגיעו עד עמדת פילד גול מ-48 יארד. בשני היה three and out כי ה-QB המהולל לא הצליח להשלים מסירה לשתי יארד. זה באמת כזה אסון ופיאסקו שמצריך ועדת חקירה?

אחרי שהתעלמת ממכת פציעות, פרסונל גרוע (ההגנה הזו סיימה 30 ב-DVOA העונה, שזה מקום אחד לפני זו של הקבוצה שבגללה אתה לא מצליח להירדם בלילה לפני מפגשים עם בלייק בורטלס וג'ו פלאקו.) ואת הקטע הזה שכשאתה מוביל 21-3 אתה מן הסתם תתרכז יותר בלעצור את המסירה מאשר את הריצה כי מה לעשות שככה פוטבול עובד – לא כל המאמנים שווים ומביאים לשולחן את אותם דברים ואיכויות. מי שהקטע שלו זה ההגנה יישפט אצלי יותר לחומרה על התיפקוד ההגנתי של הקבוצה שלו, מי שהקטע שלו התקפי יותר על התיפקוד ההתקפי ואיך שההתקפה שלו נראית. מי שהוא צ'ירלידר כמו מייק טומלין וג'ייסון גארט יישחט כפליים, במיוחד אם הוא לא יצליח לדעת מתי קוראים טיימאאוט ומתי זה לא שפוי לבעוט אונסייד קיק כשאלה בסך הכל המטלות היחידות שיש עליו ביום המשחק.

כל הקיום של הדיון הזה מביך כי אם מהלך אחד הולך לטובת קנזס אתה ושאר הגאונים שיודעים לשפוט רק על סמך התוצאה הסופית לא מוציאים מילה על אנדי ריד בדיוק כמו שאף אחד לא מוציא מילה על מייק זימר ש"איבד" יתרון של 17 נקודות ממש לפני 24 שעות אבל בגלל מהלך הזוי שלא יחזור גם עוד 100 גילגולים ניצח את המשחק. כי ככה זה כשחיים רק לפי W-L. הדאבל סטאנדרטס וה-2nd guessing שולטים.

אריאל גרייזס 16 בינואר 2018

אתה יודע שאני אוהב אותך ואת הניתוחים שלך אבל בלי לשים לב הפכת להיות בדיוק כמו אלו שאתה כל הזמן משמיץ, הלומברדי למינהם, שבאים עם הטיעונים מהבית וחוזרים עליהם בלי קשר למה שקורה במגרש.
אני לא מאשים את אנדי ריד בזה שהוא הפסיד את המשחק, אני מאשים אותו בזה שהוא בכלל הגיע למשחק צמוד מול קבוצה מזעזעת אחרי שהוא הוביל ב-18. אני מאשים אותו שהוא לא עצר את השחקן היחיד שיכול לעשות נזק לקבוצה שלו. אני מאשים אותו בזה שאחרי שהטייט אנד שלו נפצע לא היתה לו שום פלאן בי. למעשה הוא עשה בדיוק את כל הדברים שאתה מאשים מאמנים אחרים בהם. ולמרות כל מה שאמרתי התעלמת מכל הבעיות באימון שלו במשחק. וכמובן, זאת לא פעם ראשונה או שניה שיש לו את הבעיות האלו.
אז קל מאוד לבוא כל שבוע ולדבר על האימון המחורבן בליגה ולחזור על אותן מנטרות שוב ושוב אבל כשזה מאמן שאתה אוהב לשכוח מהן. ברכותיי, אתה מייק לומברדי.

Maldini 16 בינואר 2018

וואי וואי וואי וואי אני רואה שעברנו לשלב ההטרלות.

בקיצור – אתה מאשים את אנדי ריד ברצח ארלוזורוב. "השחקן היחיד שיכול לפגוע בו", מי החליט שדרק הנרי הוא השחקן היחיד? אריאל גרייזס מדה באזר? מכיר דילייני טופ 5 TE בליגה ווקר? מכיר קורי טופ 5 פיק בדראפט דייוויס? מכיר אריק דקר? מכיר רישארד מאתיוס? מכיר את את הסקנדרי של קנזס? מכיר סטיבן נלסון? מכיר טרנס מיצ'ל? מכיר דארל ריבאס? מכיר קווין פייר לואיס? מכיר פרנק זאמבו?

אתה מסרב להשלים עם המציאות שבה מאמן הוא לא אלוהים ולא יכול ומסוגל לשלוט ב-100% ממה שקורה על המגרש. כשאני מלכלך על מקארתי וטומלין אני יורד לפרטי פרטים ומתייחס ספציפית לדברים שהם עושים ולא עושים. כשאתה מברבר לי פה על אנדי ריד ש"איבד" 18 נקודות במשחק ספציפי אתה לא יורד לשום פרט, ואפילו מגדיל ומתעלם ממהלכים הזויים שאם לא היו קורים לא היו מחזירים את טנסי למשחק בחיים.

מהדברים שלך אפשר לחשוב כאילו החלטה לפה החלטה לשם ואפשר היה לעצור את דרק הנרי על 0 יארד, אז רק כדי להמחיש לך כמה הטענה מגוחכת – לך לדרייב האחרון במשחק. זה שטנסי הייתה צריכה להשיג בו פירסט דאון כדי לסגור את המשחק. זו הייתה הסיטואציה הזאת שבה כולם באיצטדיון יודעים שהולכות להגיע 3 ריצות ברצף, כולל אנדי ריד, כולל מתאם ההגנה של אנדי ריד, וכל התיבה הייתה מפוצצת כדי לעצור את דרק הנרי. ואתה יודע מה קרה מר גרייזס היקר? הם לא הצליחו לעצור אותו. כי הם לא הוציאו לפועל. כמו שהם לא הוציאו לפועל כל המחצית למרות שהיה להם יתרון ושליטה במשחק. כי האינסייד ליינבקר'ס איטיים וכי דארל ריבאס לא ניסה לתקל והדיפנסיב תאקל'ס נאכלו חיים.

לומבארדי? נשמע לי כמו מישהו שיסביר לי במשך שבוע רצוף איך אנדי ריד דביל שמפסיד משחק של 18 נקודות בגלל ש-QB תפס עליו מסירה ל-TD בזמן שלא תהיה לו מילה אחת להגיד על מייק זימר ש"איבד" יתרון של 17 נקודות בגלל שקרה לו נס באדלונה 2.0.

AKA אחידות והגינות 101.

אריאל גרייזס 16 בינואר 2018

יחי ההבדל להפסיד יתרון 17 לדרו בריס לעומת 18 לטנסי וההתקפה המתפוצצת שלהם. לא, מאמן לא יכול לשלוט במאריוטה שתופס לעצמו ט"ד, אבל הוא כן יכול לשלוט במיליון דברים. הוא יכול לשים 8 אנשים בקופסא כדי לעצור את דרק הנרי, שזה בדיוק מה שבליצ'ק עשה כי הוא יודע שמאריוטה (עם כל הכבוד לאריק דקר, כן?) לא יכול לנצח אותו בכוחות עצמו. הוא כן יכול לקרוא מהלכי מסירה לראנינג בק שלו שמסוגל לעבור את כל טנסי בריצה, במקום מסירות על 40 יארד בדאון רביעי קצר. אבל היי, השופטים דפקו אותו!
במשך כל השנה אתה מפמפם לנו עד כמה רמת האימון בליגה נמוכה ועד כמה מאמנים מפסידים משחקים בכוחות עצמם. וזה נכון. אבל כשזה מגיע למישהו שאתה אוהב אתה לא מסוגל לראות את הבעיות שלו. זה באמת לא שונה מלומבארדי שממשיך לרדת על דאג פיטרסון בלי קשר למה שקורה במגרש.

Maldini 16 בינואר 2018

יחי ההבדל לאבד יתרון 18 כשיש לך את ההגנה ה-30 בטיבה בליגה לעומת ההגנה מס' 1 בליגה. צודק, באמת הבדל מטורף שמוכיח שזימר פישל יותר. (ולפרוטוקול למקרה שזה לא ברור: הוא לא. כמו שאנדי לא. זו רק דוגמה מצויינת לסטנדרט הכפול).

אני רואה שאתה ממשיך. "לא שם 8 שחקנים בקופסה נגד דרק הנרי" – הקבוצה שלו הובילה 21-3 במחצית. יש לך פור של 10+ שנים עליי בצפייה בפוטבול. אתה אמור להבין לפחות בצורה מינימלית דינמיקה של משחק. כשאתה ביתרון עצום של 3 פוזשנס אתה תרכז באופן טבעי יותר משאבים לעצור את המסירה והביג פליי, במיוחד כשהסקנדרי שלך הוא נקודת התורפה שלך. אתה מבין שתכנית המשחק הזו למעשה עבדה בדרייב הראשון של המחצית השנייה כשטנסי אכלו 9 דקות מהשעון עם 17 מהלכים בדרייב שהיה מסתיים ב-0 נקודות אם מאריוטה לא תופס טאצ'דאון שהוא זרק? זה siutational football פר אקסלנס וניצחון עצום לקנזס. אבל בגלל חוסר מזל הזוי אתה בוחר להרוג אותם על זה. אני בוחר לא לעשות את זה.

דאון רביעי וקצר? קודם כל – זה היה 4th and 9. דבר שני, לאלכס סמית היו כמה אופציות במהלך. דבר שלישי – לקנזס לא היה על המגרש את קלסי ולא הייתה דרך לנצל שום מיסמאץ' אז הדבר הטוב הבא היה ללכת על נקודת החולשה של טנסי שהיא הסקנדרי (מניח שאם לא ידעת את זה עד השבוע, ה-687 ניסיונות מסירה של בריידי גרמו לך להבין. לטנסי יש הגנת ריצה חזקה ומסירה חלשה). ושוב, חכמת הבדיעבד. אלברט ווילסון היה פנוי, גם אם זה היה 20 יארד דאון דה פילד. אם אלצ'קו רודג'רס לא overthrew את המסירה, זה קומפלישן בתוך ה-20 יארד של קנזס והם כנראה מנצחים. מניח שלא הייתי שומע שום ציקצוק במקרה הזה למרות שבת'כלס התהליך היה זהה.

ועדיין לא הבנתי מה הקשר אוהב? אני אוהב גם את אלוויי ואין לי בעיה ללכלך עליו כשמגיע לו. אבל אם יש דבר שאני לא יכול לסבול זה נראטיב'ס שטחיים ורדודים כמו שהודבק לאנדי ריד. כתבתי פה מספיק פעמים שאין לי בעיה להודות שהוא מנהל שעון גרוע ושיש לו בעיה בניהול משחקים. המשחק בשבוע שעבר לא היה אחד. לאנשים כמוך שרק מחכים להפסדי פלייאוף שלו כדי לזעוק ולצרוח "אהההההה אההההה אהההה" זה לא באמת משנה מה הלך באותו משחק, מה רמת הפרסונל, מה המצ'אפס, מי נפצע, מי לא כמה ה-QB התותח הוציא לפועל out of structure וכמה לא, מי המתאם ההגנתי ומה מידת האחריות שלו בסיפור, אם הוחטאו פילד גול, אם היו טעויות שיפוט, אם ואם ואם. כל זה לא מעניין. רק לברבר שאנדי "איבד" יתרון. ואז להשוות לי את זה לאנדראצ'יברס היסטוריים כמו טומלין ומקארתי שמבזבזים קריירות של הול אוף פיימרס. כי זה בדיוק סיפור הקריירה של אנדי ריד. האיש שביזבז את הקריירות של אלכס סמית ודונובאן מקנאב. בול. אחד לאחד.

ב"פ 16 בינואר 2018

רוב מוחלט של עבודת המאמן היא בגיים פלאן במהלך השבוע, ולא תוך כדי משחק. ומהבחינה הזאת לדבר על חרדת ביצוע של פוסטסיזן זה מגוחך. בכל אופן אין מה להקביל בין משחק שנגמר 21-22 לבין משחק שנגמר 45-42 לא משנה נגד מי הוא שוחק.

ק. 15 בינואר 2018

גם נכון מאלדיני, ה4 ו-10 לסניד היה מדהים, כמו כל הדרייב הזה עם מסירות מתוזמנות ליציאה מהסיידליין

רוני 15 בינואר 2018

פייטון לא כזה רע השנה ,לא?הוא שינה את ההתקפה שלהם משמעותית והם השתפרו. וזה שהם מצליחים להריץ סקרין פאס כל העונה כשכולם יודעים את זה,וזה מהלך שרובו תלוי בתכנון של ההתקפה ולא איזה ק״ב עילאי, מעיד על שיפור. הם גם סופסוף העמידו הגנה נורמלית עם דראפט מטורף לגמרי. תן לו קצת קרדיט, ולא בגלל שהוא זכה בסופרבול לפני עשור.

Maldini 15 בינואר 2018

התייחסתי אליו ספציפית במקרה הזה בגלל שהוא ניהל את המשחק והרבע האחרון אתמול בצורה מזעזעת אבל כמעט ניצל בזכות זריקות מטורפות של העילוי שיש לו מתחת לסנטר וכי לו היה קיקר שכן השחיל בעיטה מ-700 יארד. וזו בדיוק הבעיה שלי עם עצלנים שמלכלכים על תותח על כמו אנדי ריד רק כי כשהוא דופק סיטואציית צ'אלנג'ס/שעון אין לו את התותח על הזה שיתקתק את הזריקות ויציל אותו ובשבוע שעבר לא היה לו את הקיקר שישחיל בעיטה מ-40 יארד אז הולי שיט מה יהיה עם אנדי הלוזר הזה למה אי אפשר לנצח איתו אף פעם? קצת הגינות וקצת קונטקסט, זה באמת לא כזה קשה, אולי רק פחות כיף.

בגדול אין לי בעיה עם פייטון חוץ מהפוסט ההוא שכתבתי אחרי ההפסד שלהם מול ניו אינגלנד שהתייחס בעיקר לביזבוז והעבודה שלו בשלוש שנים הקודמות. הרבה הרבה הרבה הרבה יותר גרוע לא להגיע 3 שנים לפלייאוף עם דרו פאקינג בריז מאשר להגיע לפלייאוף שנה אחר שנה אחר שנה עם אלכס פאקינג סמית ולהפסיד לטום בריידי, בן רות'לסברגר ואארון רודג'רס. איכשהו אחד טפלון ואחד דביל. אחד לא יודע לנהל שעון וצ'אלנג'ים והשני כן יודע. אחד כן מאמן טופ 5, אחד מאמן טופ 3 עאלק. אחר כך לא מבינים למה אני אומר שפוטבול זה הענף שמסוקר בצורה הרדודה והשטחית ביותר. בדיוק בגלל דברים כאלה.

פרקש 16 בינואר 2018

מאלדיני- אני זוכר שלפני מלא שנים התלוננתי לאמא שלי שאיזה מורה דפק אותי בציון מגן לבגרות כי הוא טען שהיה לי 30 אחוז חיסורים או משהו כזה ואמרתי לה שהיו לי סיבות לא להגיע. אז היא אמרה לי(היא גם מורה שמגישה לבגרות) שמורה מסתכל בדף של כל השנה ומישהו שלא היה 30 אחוז מהזמן זה בטוח לא בגלל תירוצים מוצדקים.
אנדי ריד יותר מדי זמן שם ועם קבוצות טובות ויותר מדי זמן הוא מפשל.
זה בטוח לא בגלל תירוצים מוצדקים.

מעיין אוהד מכבי 16 בינואר 2018

אתה בדיוק ממחיש את הפרדוקס של אנדי ריד.
הקבוצות שלו לא היו טובות לפניו ולא היו טובות אחריו. הוא לקח קבוצות מוגבלות והוציא מהן 300%, ואז סופג ביקורת על כך שהוא לא מצליח עם קבוצות "טובות".

אלון3131 16 בינואר 2018

אפשר לקרוא לזה פרדוקס לברון ג'יימס. אם היה לו 3 מ3 בגמרים אף אחד לא היה קורה לו צ'וקר.איכשהו הגעה לגמרים נספרת לרעתו.

אלעדכ 15 בינואר 2018

פשוט לא יאומן איך אחרי כל העונה הזאת, הדרך של הפטס סלולה לסופרבול הקל ביותר בעידן בריידי-בליצ'יק.
אני לא רואה שום סיטואציה שבה מישהי מהנותרות יכולה אפילו לדגדג אותם. אם היה סיכוי למישהו זה היה פיטסבורג.

ק. 15 בינואר 2018

עם כל המסירות שבורטלס השחיל דרך האמצע של הגנת הסטילרס (ללא שייזיר), היה אפשר לדמיין איך בריידי היה חוגג בעוד שבוע במידה והסטילרס היו עולים.
אבל כן, כשבורטלס ומריוטה זה מה שמפריד בין בריידי לעוד סופרבול, אז זו אכן דרך קלה..

אלעדכ 15 בינואר 2018

לי היה נראה שהסטילרס כבר התכונו למשחק הבא. גם ההתנהלות שלהם במהלך המשחק הייתה נינוחה בצורה מוזרה, כאילו "אוקיי, אנחנו בפיגור של 3 ט"ד, אבל מה הסיכוי שאשכרה נפסיד לג'קסונוויל?", ובאמת היו נקודות במשחק שהם יכלו להשלים את המהפך.
ברור שאם הם היו עולים, אז מול הפטס האינטנסיביות הייתה אחרת לגמרי.

לגבי שאר השדה – אני לא יכול לדמיין את האיגלס בלי וונץ, או מינסוטה כמינסוטה לוקחים סופרבול. לא קורה

שי אורן 15 בינואר 2018

אתם אמיתיים? ראיתם את ההגנות של מינסוטה וג'קסונוויל? יש לפאטס הגנת ריצה שתעצור את פורנט? קל זה לא הולך להיות

Maldini 15 בינואר 2018

בליצ'ק בניגוד לאהבל שעמד היום על הקווים ולא עשה כלום הולך לפוצץ את התיבה (בעצם לא הוא, מאטי פאטרישה התותח יעשה את זה בעצמו) ב-8/9 מגנים ולשמור 1 על 1 בלי עזרה עד שבורטלס יוכיח שהוא מסוגל לעמוד בפוקט ולהשלים מסירות אאוטסייד דה נאמברס.

הגנתית הם אכן מסוגלים לעמוד לא רע מול הפאטס, אם כי הפאס ראש שלהם קצת שייקי לאחרונה והגנת הריצה שלהם בינונית ומטה אז אני לא אתפלא לראות את הפאטס טוחנים על הקרקע עם לואיס וברקהאד (הבנתי שהוא אמור לחזור, זה יכול להיות קריטי)

ה-BEST CASE SCENARIO מבחינתם יהיה זה לשחזר תצוגות היסטוריות הזויות כמו דנבר 2015 או הג'איינטס ב-2007 וזה אומר שההגנה תצטרך להשיג מיליארד עצירות במשחק ואז כדי להבטיח את הניצחון גם את העצירה המיליארד ואחת. כבוד למי שמסוגל לראות את זה קורה בפוקסבורו ועוד מקבוצה צעירה שמפוצצת שחקנים שיהיו במעמד הזה בפעם הראשונה בקריירה, אני אישית לא רואה.

שי אורן 15 בינואר 2018

גם אם יעבוד מול ג'קסונביל (קייס קינום יחזור לעצמו, שחקנים צעירים וכו') יהיה הרבה יותר קשה מול ההגנות של מינסוטה או פילי מחוץ לפוקסבורו. לא שביליצ'ק את בריידי לא מסוגלים אבל רחוק מלהיות קל

שי אורן 15 בינואר 2018

מלדיני, וכשראיתי את המהלך ההזוי של הסלטילרס ב 4 ויארד ברבע הראשון , נזכרתי בך.

Maldini 15 בינואר 2018

לכבוד הוא לי אבל למקרה שלא ידעת זה נקרא הביל אובראיין ספיישל, מקווה שפעם הבאה תיזכר בסנטר הפוטוגוני שלו במקום

שי אורן 16 בינואר 2018

אני לא רואה מספיק משחקים של יוסטון

אריאל גרייזס 15 בינואר 2018

תגיד, מאלדיני, איך קוראים למי שלא מפוצץ את הקופסא מול הבנקים הנרי ונותן לו לרוץ למעל 150 יארד כשהקב שלו זה מאריוטה, אהבל או אנדי ריד?

Maldini 15 בינואר 2018

תגיד, גרייזס, איך קוראים למי שיורה באפלה ומקווה לפגוע? גנב דעת או אברם גרנט?

אתה בטוח שקנזס לא פוצצו את התיבה? כי אני זוכר שהם דווקא כן עשו את זה עם הפרסונל המחורר שיש להם רק כדי לראות איך מאריוטה אונס אותם בקיפר בריד אופשן בגלל שה-free rusher הוא פרנק זאמבו AKA רביעי בדפט צ'ארט בגלל שדי פורד וטמבה האלי פצועים או פשוט יורה חצים לרסיברים/טייט אנדס ב-1 על 1 מול הקורנרים האומללים שהם לא מרקוס פיטרס.

אחרי שסיימנו עם טענות ה"לא רץ מספיק" ואז קיבלנו הוכחה שהוא דווקא כן רץ מספיק עברנו עכשיו לטיעון ה"לא פוצץ את התיבה" למרות שהוא כן אבל עם פרסונל הגנתי חלש שלא הצליח לקנות עצירות ב-3rd down. אולי מה שקרה במשחק הזה הוא פשוט הוצאה לפועל גרועה של שחקנים בשילוב של חארטות שאין דברים כאלה כמו QB שתופס ט'צאדאונס, קיקר שמחטיא פילד גול ושופט ששודד נקודות? אולי לא כל מה שקורה ב-NFL זה הנראטיבס השטחיים של מייק לומבארדי וביל סימונס? יש מצב כזה?

ק. 15 בינואר 2018

קודם כל דיברתי על הסטילרס. ואחר כך רק על ההגעה לסופרבול, תזכיר לי מתי הפטס קיבלו צמד ק"ב בינוני יותר בשני המשחקים בדרך לסופרבול (גם לדעתי יהיה צמוד, דווקא בגלל ההגנה של הג'אגס)

שי אורן 15 בינואר 2018

פוטבול הוא הרבה יותר ממץ' אפ של ק"ב. זימר, פידרסון ודאג מארון יודעים לחפות על החסרונות של הק"ב הבינוניים שלהם

יובל 15 בינואר 2018

פורנט פצוע, הוא בטח ישחק בשבוע הבא אבל יהיה מוגבל. כשצריכים להסתדר נגד טי.ג'יי. יילדון וכריס אייבורי הכל נראה יותר קל.

וכן, ראינו את ההגנה של ג'קסונוויל נותנת 42 נקודות,
חוטפת בראש ביג פליי אחרי ביג פליי במיוחד בדאון רביעי ולא מצליחה לסגור את העסק. יכולת כזו בטח שלא תספיק להם נגד נ"א.

שי אורן 15 בינואר 2018

אין לפאטס, ובעצם לאף קבוצה אחרת בליגה תופס שיכול לעשות את הט"ד של בראון ובל אתמול. אל תסמוך על ניסים

Maldini 15 בינואר 2018

מצד שני לסטילרז אין הכלאה של קרנף וממותה במסווה של בן אנוש מו היצור הזה שלובש מס' 87 בניו אינגלנד אז זה מתקזז

לא יודע איך ג'קסונוויל אמורים להתמודד עם זה. רומו הציע בשידור בשבת שהם ישימו עליו את ראמזי אבל זה נראה לי נועד לכישלון כמו הפעם ההיא שהפאטס תירגלו באימונים את טאליב עליו לפני משחק מול הסיינטס וממה שדווח הוא נאכל חי (מיותר לציין שג'ימי גרהאם סיים את המשחק עם 0 תפיסות ל-0 יארד)

בגדול אין טעם לעשות מזה מה שזה לא, יש לג'קסונוויל בסביבות ה-10% לנצח והם צריכים כל מיני ניסים והתפתחות משחק מאוד ספציפית כדי שזה יקרה. אני מבין שהסופ"ש מדכא פצצות על הנייר ואנשים מחפשים בכוח לייצר עניין אבל זה אימ אמא של הלונגשוטס.

שי אורן 15 בינואר 2018

הדרך הכי טובה להתמודד עם התקפה טובה היא להשאיר אותה על הספסל. דרייבים ארוכים של ריצות וצ'קדאון ל5-6 יארד כל פעם. ולגבי הקרנף, לנסות לסגור אותו עם סייפטי / ליינבקר ולסמוך על ראמזי / בוייה שידעו להסתדר לבד עם האיומים לעומק

דן ברקאי 15 בינואר 2018

איזה איומים לעומק? בריידי מוסגל לייבש את האימ-אימא של בויה וראמזי מבלי לטרגט את קוקס והוגאן. ישחרר מסירות קצרות לוויט/לואיס, יטחנן את הגנת הריצה המפוארת (ציני) על הקרקע, וישחרר מסירות לגרונק או לאמנדולה בסלוט רחוק מהקורנרים של הג'אגס.

Maldini 15 בינואר 2018

זה מסוג הדברים שנשמעים טוב על הנייר אבל בפועל הולכים להיות קשים עד בלתי אפשריים לביצוע. בליצ'ק הוא לא מהאהבלים המצויים שמאמנים בליגה הזו והוא בדרך כלל מכתיב את הצורה שבה הוא מעדיף שהיריבה תשחק בהתקפה. זה מן הסתם טריקי יותר אם ההתקפה מגוונת ו-ורסאטילית עם יכולת למסור/לרוץ אבל אצל ג'קסונוויל אנחנו יודעים שזה רחוק מלהיות המצב. תכנית המשחק תהיה לסגור להם את הריצה (וזה לא בעיה כי זה עניין מתמטי של הצבת מגנים בתיבה) ולאתגר את בורטלס למסור. מי שמאמין ביכולות המסירה של בורטלס מוזמן לקחת את ה-9.5+ נק' באתר ההימורים הקרוב למקום מגוריו. מי שלא, עדיף שיתרחק ויגיע עם ציפיות בריצפה. אני יודע באיזה קבוצה אני נמצא.

בקשר לגרונק, זו בדיוק הבעיה במצ'אפ הספציפי הזה כי הסייפטיז של ג'קסונוויל לא משהו. ואם תשים עליו דאבל של ליינבקר וסייפטי אתה תפקיר ליינבקר אחר ב-1 על 1 עם רקס/ווייט או את אמנדולה בסלוט מול קולבין/קורנר כלשהו שלא עונה לשם ראמזי ובויה. שזה אומר השלמות קלילות לבריידי. וכל זה לפני שחוזרים למשחק הריצה של הפאטס שאמור להיות המיסמאץ' האמיתי במשחק, לפחות על הנייר.

שי אורן 15 בינואר 2018

ברור שזה קשה, ברור שתמיד בריידי/ביליצ'ק פיבוריטים בפוקסבורו, רק אומר שזה רחוק להיות הטיול הקליל שהבריידי באנץ' מנסים לצייר פה

אידלסון 15 בינואר 2018

אתה אבל מתעלם קצת מזה שהפטס באמת לא בשיאם כבר חודש+ ולא היה להם משחק אמיתי מאז פיצטבורג שהם ניצחו אותו בפוקס. ההתקפה של מאד תלויה בגרונק וההגנה אלא איסטור (אלא אם כן הם פוגשים את טנסי שאז גם הילד שלי מצליח להשיג סאק)
לא אומר שהם לא פייבוריטים אבל זה נו-בריינר, זה ל90%-10%

אלעדכ 15 בינואר 2018

שי, אני ממש לא "בריידי באנץ'" ואני מאוד אשמח לאכול את הכובע בשבוע הבא.

אריאל גרייזס 15 בינואר 2018

הבריידי באנץ היחידים שמנסים לתאר את זה כטיול בפארק זה הייטרים של הפטס. אוהדי הפטס יודעים שהקבוצה השנה מוגבלת וזה יהיה לא קל מול הקבוצות האלו

ק. 15 בינואר 2018

אני האמת לא הייטר (סהכ בריידי שחקן סימפטי) וגם לא מהבאנץ (סיינטס מועדפים עליי), אבל למרות שזה לא טיול כמו טנסי, אני עדיין חושב שכצמד משחקים עד הסופרבול זה שילוב הקבוצות הכי נח שהיה לפטס בשני השלבים האלה בעשור האחרון. אם יתפוצצו התקפית על הפטס זה יהיה מחדל של הפטריוטס ואהיה מאוד מופתע

אריאל גרייזס 16 בינואר 2018

אני מסכים איתך, ק, יחסית הכי נוח שהפטס יכלו לקוות כי ההתקפות שמולן הם אמורים לשחק זה התקפות מוגבלות שמספיק לעצור להן מימד אחד כדי לפגוע בהן אנושות, שזה הדבר שבליצ'ק הכי טוב בו.
ועדיין, זה לא יהיה טיול בפארק

אלעדכ 16 בינואר 2018

אני לא הייטר, אני פשוט שונא אותם שנאה ספורטיבית. להבנתי יש הבדל בין השניים.
הייטרים זה כאלו שיגידו לך שקובי בראיינט לא שווה כלום וכו'. אני להיפך – מלא הערכה לצמד בריידי-בליצ'ק ולכן גם בטוח, כמו שהייתי בטוח לאורך כל השנה, שהם לוקחים השנה בהליכה.

אריאל גרייזס 16 בינואר 2018

הייטר=שונא. אני בטוח שאצל רוב האנשים מדובר בשנאה ספורטיבית שהיא לא רק לגיטימית אלא גם מובנת. אם לא הייתי אוהד פטס בטח גם הייתי שונא אותם. אני לא מדבר על אנשי תיאוריות הקונספירציה (זה נדמה לי או שראיתי שמישהו האשים פה את הפטס שכולם מגיעים מולם פצועים)

אלעדכ 17 בינואר 2018

בתרגום המילולי זה "שונא", בקונוטציות ספורטיביות זה לאבד קשר עם המציאות מרוב שנאה.

אלעדכ 15 בינואר 2018

בעיני רוחי הרבה יותר קל לי לראות את הפטס מחברים 42 נקודות כמו פיטסבורג, מאשר סופגים מג'קסונוויל 45 נקודות.

שי אורן 15 בינואר 2018

לא זה יקרה, ולא זה יקרה

אלעדכ 15 בינואר 2018

מה שאני בא להגיד, זה שג'קסונוויל יצטרכו לשים כמות נכבדה של נקודות על הלוח כדי שיהיה להם סיכוי מול הפטס, ואני לא רואה את זה קורה

פרקש 15 בינואר 2018

אלעד אני לא מסכים שזה בהכרח יהיה טיול.
כל הדיונים פה ניסו לתת מצאפים שביליציק ידאג לעשות כדי להרחיק את ראמזי ובויה מהמשחק. לדעתי זה לא עובד ככה. השניים האלה פשוט אדירים וזה מצטרף לחברת הקרנפים בראשות קמפל שלא תעשה לבריידי חיים קלים.
נכון זה בפוקסברו. נכון הפטס פייבוריטים ברורים. אבל אל תספיד את הגאגס אתמול רק משחק של פעם בעונה של ביג בן (והוא היה די טוב גם בשאר העונה בסך הכל, בכל זאת ביג בן) בכלל השאיר אותם במשחק וזה משתלב עם התפיסות של בראון שהיו רחוקות מלהיות משהו שבני אנוש יכולים לעשות.
לגאגס יש מה למכור.

אלעדכ 15 בינואר 2018

אני בהחלט מקווה שאתה צודק, אבל קשה לי לראות את זה קורה.
לדעתי את המשחק אתמול פיטסבורג הפסידו יותר משהג'אגס ניצחו (בלי להוריד מכבודם). הם באו זחוחים וראו את זה. כשהם התעוררו זה היה מאוחר מדי. קשה לי לראות את הפטס נופלים לאותו בור.

GuyF 15 בינואר 2018

כמו אז, בסופרבול שלא התקיים
It's for the Pats to lose

shohat 15 בינואר 2018

רוג'ר שרמן בדה רינגר:
It looks like what happens in Madden when you accidentally tap the hit stick when your player isn’t near any opponents, causing him to hurl his pixelated body at nobody. He missed by so much that he’s a meme now.

דוגמה:
https://www.youtube.com/watch?v=LAjR0Ot-h24

אבל הכי טוב הסיכום

שי אורן 15 בינואר 2018

לגמר הקונפרנס עלו 3 מ4 הקבוצות עם ההגנה הכי טובה והקבוצה ששיחקה נגד טנסי

ק. 15 בינואר 2018

ורק פילי יכולה להגיד שהדומיננטיות של ההגנה ניצחה לה את המשחק (ואני יודע שהמשחק מורכב וכו')

7even 15 בינואר 2018

סופש מהסרטים. תענוג.
הסטילרס באו ככ זחוחים ולא מוכנים שזה פשוט פשע.
פשוט בגדו באוהדים שלהם.
רק לראות איך הם מדברים על המשחק הבא היה מבחיל וזה מגיע להם. ממש מגיע להם.

הסיכוי היחיד…ממש יחיד ובודד שהפאטס לא לוקחים בקלות…זה אם הוייקינגס 'יארחו' את הסופרבול.
מעבר לזה – פאטס בקלות מבחילה.

אלון3131 15 בינואר 2018

אם יש מגיע בעולם הספורט, מגיע למינסוטה.

פשוט קבוצה שהיא ב5 שנים האחרונות(בעיקר מאז שזימר הגיע) החא מופת להתנהלות.

לא עושים טאנקינג ומחכים לנס בדמות מאנינג הבא שייפול עליהם, תמיד נשארים רלוונטיים תמיד מעמידים קבוצות ראויות וככה עם צוות מאמנים טוב בונים חוליה חוליה עד שמגיעים למצב שיש להם שחקן טופ 5 בערך בכל עמדה במגרש(חוץ מק"ב למרבה האירוניה).

מגיע לקבוצה הזאת ולאוהדים הנפלאים שלה לקחת השנה.

7even 15 בינואר 2018

לגמרי!

ניינר/ווריור 15 בינואר 2018

מגיע גם לזיגי ווילף

אחדאחד 15 בינואר 2018

הזכיר לי את זה: פארב!!!
https://www.youtube.com/watch?v=pgxSzxIxPrY

TD 15 בינואר 2018

לאטלנטה לא היה סיכוי: https://goo.gl/N3E1e4

ק. 15 בינואר 2018

הרייבנס שיחקו בפלייאוף (סופרבול) מול אחת מהן?

TD 15 בינואר 2018

כנראה שלא

מוטי 15 בינואר 2018

לי הסופ"ש הזה הוכיח את מה שאני חושב כבר הרבה זמן: שלא צריך להתעקש לבנות קבוצות דרך ה QB. יש מלא קבוצות ששנה אחרי שנה חושבות איך להחליף את ה QB כי הוא לא "elite". וזה מפומפם ע"י פרשנים שלא מבינים מהחיים שלהם גם ע"י אוהדים. הכי חשוב בעיניי זה מאמן וGM טובים. צריך לבנות קו התקפה טוב, הגנה טובה ואז לפחות אתה רלוונטי ותחרותי אם יש לך QB סביר. ואם במקרה מצאת יהלום בדראפט אז השמיים הם הגבול. שנים מדברים על קינומים ובורטלסים וכדומה בזלזול ואומרים שקבוצות לא יגיעו לשום מקום איתם. ופתאום עם מאמנים טובים הQB מראים בסדר גמור והקבוצות מתמודדות על אליפות. כולם כל הזמן מחפשים בוננזה מידית עם QB כשזה גם כמעט חסר סיכוי וגם לא הכרחי.

Maldini 15 בינואר 2018

כל מילה מוטי

זו נקודה שניסיתי להעביר פה כמה פעמים במהלך העונה כשאנשים כל הזמן בכו על איכות ה-QB'S ו/או השוו ומשווים כל הזמן לסטנדרטים הבלתי אפשריים של תותחים ברמת הרודג'רס והבריידי. אפשר לנצח ולהוציא פוטבול טוב גם אם לא זכית בלוטו הזה. זה יהיה אמנם קשה ויצריך אשכרה עבודה ואימון ברמה גבוהה במקום גירבוצים וגניבת דעת של שנים כמו שרואים במקומות כמו גרין ביי ופיטסבורג ואינדיאנפוליס אבל זה אפשרי.

נתי 15 בינואר 2018

למה ככה? באינדיאנפוליס דווקא עובדים קשה מאוד. עובדים קשה כדי להראות שניתן לא להגיע להישגים אפילו עם ק"ב תותח… מעטפת שרודג'רס למשל לא מקבל

עמי ג 15 בינואר 2018

יפה מוטי.
ולדוגמאות של השנה הייתי מוסיף גם את הניינרס של ג'ים הרבו ואת הרייבנס של ג'ון הרבו.
פוטבול משחק הכי מסובך והכי מורכב שיש. אימון וניהול טוב הם הדברים הכי חשובים. קיובי טוב מוסיף כמובן אבל לא מספיק. לפיטסבורג, גרין ביי ואטלנטה יש קיוביז לא פחות טובים מבריידי. מה שעושה את בריידי לבריידי זה שלושה התותחים ליד הקווים.

ובאותו עניין – לא מבין למה טוני רומו (המצוין) ממהר לשלוח את מקדניאלס ופטרישה להיות מאמנים ראשיים במקום אחר. לו אני יועץ הקרייה שלהם הייתי ממליץ להם להישאר בפוקסבורו כל עוד בליצ'ק ובריידי שם. כל שנה נפתחת עם סיכוי סביר לטבעת – מה רע בזה?

Havlicek stole the ball 16 בינואר 2018

תשאל את קיירי

ליאור 16 בינואר 2018

לפי מה שאתה אומר מאט ראיין שווה פלוס מינוס בריידי. על אותו משקל אברם גרנט שווה ערך לפרגסון.

Havlicek stole the ball 17 בינואר 2018

התגובה הייתה אלי?
אניוואי, העניין של לעזוב ולנסות להצליח מחוץ ל"קן", גם אם הוא המקום הכי נכון להצלחה קבוצתית ולנסות לשפר את יכולתך האינדיבידואליות כל כך מובן שלא מבין למה דשים בו.
אם כבר, אפשר להגיד שמבחינת הבנת המשחק וידיעת החוזקות והחולשות שלך, של קבוצתך ושל היריבה – אין קרובה לפטס. אך זה לא רק בגלל האליפויות. אני יכול להבין שחקן שעוזב כי הוא מנסה להגשים עצמו, ללא קשר לאליפויות; דא עקא שהוא (כנראה, אם לא qb) יגשים עצמו יותר בניו אינגלנד. זה לא יהיה אם אותה כמות יארדים או סאקס כמו במקומות אחרים, אבל הוא יהיה כנראה הכי טוב שהוא יכול.

דן דן 15 בינואר 2018

כמה קבוצות זכו בסופרבול ללא QB ברמה גבוהה? ב 20 סופרבולים האחרונים אני יכול לספור את הרייבנס ואולי טמפה ביי…, אז זה נחמד שאפשר לבנות קבוצה נחמדה, אבל אנשים רוצים תואר, ובשביל תואר צריך בריידי, מאנינג, ביג בן, בריס, רודג'רס, או לפחות ווילסון או איליי

דן ברקאי 15 בינואר 2018

איליי נהיה "טוב" אחרי שרכב על הגנה מופתית שאנסה את בריידי. קצת יותר מבורטלס, לא הרבה.

מוטי 16 בינואר 2018

וכמה QB ברמה גבוהה יש שלא זכו בסופרבול? אם תגיד שהרבה – זה רק מוכיח ש QB זה לא מספיק. ואם תגיד שאין – סימן שמלכתחילה אין הרבה כוכבי על ולכן החיפוש שלא נפסק הוא בזבוז זמן. אי אפשר לבנות קבוצה עם המחשבה שרק זכייה ב SB תהיה הישג.

פרקש 15 בינואר 2018

תודה אריאל. תענוג כמו תמיד.
אחרי שקראתי פה את כל התגובות שחוזות טבעת קלה לבריידי חייב לומר שלדעתי הפטס לא לוקחים השנה.
יש לגאגס המון מה למכור וההימור שלי שהם יפתיעו את כולם. וגם אם לא מיניסוטה פשוט מרשימים. לדעתי הם עוברים את האיגלס די בקלות ואז הם מארחים בהר הגעש הזה ולא יודע כמה ניו אינגלנד באים למשחק כזה פייבוריטים.. בכלל איזה משחקים ואיזה סופש גם בכדורגל פשוט טירוף

ניינר/ווריור 15 בינואר 2018

ויי ויי איזה סופ"ש. כואב לי הלב על בריס שהפסיד בגלל טעות מחרידה של רוקי אבל יש בכך צדק קוסמי. ההפסד של הסטילרס הוא לגמרי על טומלין אבל ברור שהכסא שלו יציב והקבוצה המוכשרת הזו תמשיך לא לשתות מהבאר כל עוד הגולם הזה עומד על הקווים.
באסה שתיכף זה נגמר

רוני 15 בינואר 2018

המהלכים של הסטילרס בדאון רביעי היו מטורפים. ט״ד מטורפים, אתה רואה אותו זורק , צועק מה הוא עושה? מתחיל לקלל, ואז גאון! גאון!. ולעומת זאת היו להם שניים קצרים עם מהלכי ריצה גרועים שהג׳אגס חסמו בקלות. נראה שהמתאם התקפה שלהם ניסה להתחכם יותר מדיי.
בתכלס, הגיע להם להפסיד בגלל כל השטויות שהשחקנים שלהם דיברו לפני המשחק. כבר שנה שנייה ברצף, מטומטמים עם מאמן דביל ושום דבר שם לא ישתנה כנראה.
הפטס ג׳אגס יהיה משחק טוב, נקווה שקופלין יביא את המזל.
פולס מצא מהלך אחד שהוא מצליח למסור בו טוב וחזר עליו כל הזמן,אטלנטה אכזבו בגדול. נקווה שלמאמנים שלו יש עוד רעיונות כי מינסוטה יותר טובים וכבר ראו את זה.

צחי 17 בינואר 2018

ועדיין, ההופעה האפית ביותר היתה של ביג-בן. ממש כמו במערבון קלאסי, בצהרי-יום שכזה. זה לא שהוא הפסיד, המשחק נגמר לו לפני שהצליח לנצח. וגם בשנייה האחרונה, כשהפרשנים מנסים לגרד סצנריו בו פיטסבורג מנצחים (און-סייד קיק, הכדור פוגע בשחקן של ג'קסונוויל ושלושה ניסים אחר כך טאצ'דאון?), והאוהדים כבר נטשו, חיכיתי לראות איך הוא שולף עוד שפן מהשרוול, עוד סיכוי של אחד למיליון שמתרחש אצלו שלוש מתוך ארבע פעמים (אבל זה צריך להיות בדיוק אחד למיליון, קבע טארי פרצ'ט זצ"ל).
יותר מכל הוא הזכיר לי את ברט פארב בשלהי הקריירה, ממציא איזה פייק-ספייק או מהלך שלא שיערתי שיכול להתרחש.
ובעוד ארבעה ימים בריידי , בלתי-נסלח כהרגלו, ינקום בג'קסונוויל שחיסלו את השריף הותיק השני.

אמיר 19 בינואר 2018

מגיב מעט באיחור, אבל רלוונטי עדיין:
מכליל את הטענה לגבי הסופש הטוב ביותר – אני טוען כבר הרבה זמן שרבע גמר הוא השלב הטוב ביותר בתחרויות גביע רבות: פוטבול, ליגת אלופות, מונדיאל ועוד.
בעייני, האיזון הטוב ביותר בין כמות ואיכות המשחקים.
הטענה אינה תקפה לליגות עם סדרות פלייאוף כגון הנבא.

Comments closed