אני בטוח שכבר רצתם למלא את הבראקט שלכם לטורניר המכללות פה. עוד לא? אז למה אתם מחכים? עוד לא מאוחר, יש לכם עד שש בערב היום, רוצו למלא.

רגע, לא מבינים במכללות? בשביל זה אנחנו פה. בדרך כלל לפני הטורניר הייתי שם כמה סיפורים לעקוב אחריהם. אני בטוח שיש לא מעט כאלו גם השנה אבל במקום אתן סקירה קצרה של האיזורים, קבוצות לעקוב אחריהן ולטובת עכברי ה-NBA פה, גם שחקנים ששווה לעקוב אחריהם בטורניר שאמורים ללכת גבוה בדראפט הקרוב.

איזור הדרום:

באיזור הזה יש מועמדת אחת מאוד ברורה, המדורגת ראשונה לא רק באיזור אלא בכלל בליגה כרגע – וירג'יניה.

אם אתם אוהבים התקפות שוטפות, מתפרצות, קליעה מרחוק, ובכן – זאת ממש לא הקבוצה בשבילכם. מה כן יש להם להראות? ובכן, הקבוצה של טוני בנט מראה הגנה ברמה שלא ראינו במכללות כבר שנים. מדובר בהגנה שמרשה רק 53 נקודות למשחק ולמרות שאין לה איזה פרוספקטים גדולים היא הפסידה רק שני משחקים כל השנה, ניצחה את חטיבת ה-ACC (החטיבה כנראה הכי טובה במכללות שמכילה פאוואר האוס בולטים כמו דיוק ונורת' קרולינה) וגם את טורניר ה-ACC. החסרון היחיד שלהם – חוסר ניסיון מסוים בטורניר.

לשים לב:

אריזונה היא הנציגה היחידה של הפאק 12 שנשארה בטורניר (אחרי שאריזונה סטייט שלי ו-UCLA הודחו במשחק ה-play-in) אבל זאת קבוצה שבהחלט יכולה לעשות צרות להרבה קבוצות ומפגש שלה עם וירג'יניה בשלב הסוויט סיקסטין עשוי להיות תאווה לעיניים. לאריזונה יש את השחקן שאני רואה לפחות כשחקן הטוב במכללות כרגע והמועמד מספר אחד (לוקה דונצ'יץ' בצד) ללכת ראשון בדראפט הקרוב – דיאנדרה אייטון. מדובר בענק עם תנועה נהדרת ליד הסל, טווח קליעה מצוין והדבר שהכי הרשים אותי אצלו – ראיית משחק פנומנלית. לא רואה שום סיבה שהוא לא יהפוך לאול סטאר קבוע ב-NBA. נקודה מעניינת נוספת לגבי אריזונה זה שלפני כמה שבועות היתה שערוריה גדולה סביבם כש-ESPN פירסמו של-FBI (שעורכים כרגע חקירה מאוד גדולה סביב תשלומים לא חוקיים לשחקנים במכללות ובתיכונים) יש הקלטות של מאמן הקבוצה, שון מילר, מדבר בטלפון על לתת לאייטון 100 אלף דולר לבוא לאריזונה. מילר לקח הפסקה של משחק אחד אבל מאז הכחיש את הכל (אבל מסרב להתייחס לנושא או לתבוע דיבה את ESPN) וחזר לאמן כרגיל. אם השערוריה הזאת גיבשה את אריזונה, כמו שנראה (מאז הם ניצחו את טורניר הפאק 12), צפו פגיעה.

קנטקי של ג'ון קליפארי היתה במשך שנים מועמדת לאליפות בזכות שחקנים צעירים של וואן אנד דאן (ג'ון וול למשל) שקליפארי גייס. גם השנה יש כמה שחקנים לא רעים בקנטקי אבל זאת היתה עונה מאוד בינונית של הקבוצה – עד לשבועות האחרונים שבהם הם נראו מצוין כולל זכיה בטורניר ה-SEC אחרי ניצחון על טנסי של יואב דובינסקי בגמר. למרות הריצה הזאת, מדובר בקבוצה של שחקנים צעירים שמסוגלת לרוץ עד הסוף אבל גם לעוף בסיבוב הראשון. המשחק הראשון שלהם הוא מול דווידסון המנוסה שנמצאת גם היא בפורמה טובה ולהרגשתי מדובר באחד המשחקים הטובים של הסיבוב הזה. אם יעברו אותם, הם אמורים לפגוש את אריזונה בסיבוב השני למשחק מסקרן מאוד.

אחרונה חביבה ששווה לשים לב אליה היא טקסס, שכמדורגת 10 לא אמורה לעשות יותר מדי רעש אבל משחק בה השחקן עם השם האקלקטי מוחמד במבה, שגם הוא מועמד ללכת גבוה מאוד בדראפט הקרוב. מדובר בשחקן גבוה להפליא עם מוטת ידיים מפחידה שנותן מטריה אווירית ברחבה ולא מעט דאנקים. שווה לראות רק בשבילו.

עוד לשים לב – סינסינטי המדורגת שניה וטנסי המדורגת שלישית שנתנה עונה מאוד מפתיעה אבל אני מתקשה לראות אותה הולכת באמת רחוק.

איזור המזרח:

המדורגת ראשונה וילנובה היא המועמדת מספר אחת באיזור הזה. מדובר בקבוצה שהיא בערך ההיפך מוירג'יניה עליה דיברנו קודם. הקבוצה של ג'יי רייט, כמו הרבה פעמים בעבר (קייל לאורי, זוכרים?) היא קבוצת גארדים שקולעת נהדר מרחוק (מעל 50 אחוז מהשדה, מעל 40 אחוז מהשלוש) וכיף לראות אותה. החולשה שלה יחסית היא הגנה. שחקנים בולטים לשים לב אליהם – ג'יילן ברונסון ומיקל ברידג'ס

לשים לב:

אלבמה לא אמורה לעשות יותר מדי רעש בטורניר אבל משחק בה קולין סקסטון הנפלא שצפוי ללכת בעשיריה הראשונה בדראפט הקרוב (ועם טורניר טוב, אולי אפילו יותר גבוה). הוא לקח את אלבמה עד חצי גמר טורניר ה-SEC ובאופן כללי הוא שחקן שמאוד כיף לראות אותו.

פלורידה המדורגת שישית היא קבוצה מצוינת שעשויה להפתיע לא מעט וגם משחק בה איגור קולצ'וב שלנו

פרדו המדורגת שניה תהיה יריבה קשה לכל קבוצה. באטלר, וויצ'יטה סטייט ומוריי סטייט הן שלוש מיד-מייג'ורס (קבוצות שמשחקות בקונפרנס פחות "גדול", לא אחד משש החטיבות הבכירות) עם הרבה ניסיון שנוטות לייצר הפתעות.

איזור המערב

המדורגת ראשונה קסבייר ניצחה את הביג איסט ומגיעה עם 13 ניצחונות מ-15 המשחקים האחרונים שלה אבל גם עם הפסד בחצי גמר הביג איסט (החטיבה ה"ישראלית" בזכות יוקון של הנפלד ושפר, אבל כזאת שמאוד רחוקה מימי הזוהר שלה אחרי עזיבה של לא מעט קבוצות בעקבות הכסף) לפרובידנס. הפסידו השנה פעמיים לוילנובה אבל מובלים על ידי שלושה סיניורס (שחקני שנה רביעית) – ג'יי פי מאקורה, קרים האנטר וטרבור בוליט – מה שאומר שהם מגיעים עם המון ניסיון לטורניר, דבר שאין לזלזל בו.

המדורגת שניה היא גם האלופה, נורת קרולינה, שידעה שנה פחות מוצלחת מבעבר אבל עדיין מסוכנת מאוד בזכות ג'ואל ברי הסיניור הנהדר ולוק מיי. הם מגיעים אחרי ריצה לגמר ה-ACC (שם הפסידו לוירג'יניה) שכללה ניצחון מרשים על היריבה השנואה דיוק.

שווה לשים לב:

מיזורי מדורגת שמינית בלבד אמנם אבל היא הגיעה למיקום הזה בלא מייקל פורטר שהיה אמור להיות בחירה טופ 5 בדראפט הקרוב אבל נפצע בדיוק שלוש דקות לתוך העונה. במשחק האחרון שלהם, מייקל פורטר חזר לשחק (והיה חלוד אבל הראה ניצוצות) ואם הוא יכנס לקצב הם בהחלט מסוגלים לעשות צרות לקסבייר בסיבוב השני.

מישיגן המדורגת שלישית וגונזגה הרביעית שאמנם לא טובה כמו שנה שעברה (אז הפסידה משחק אחד כל העונה לפני שהפסידה בגמר לנורת' קרולינה) בהחלט מסוגלות לתת פייט לקסבייר.

איזור המיד ווסט:

השארתי את הטוב ביותר לסוף כי באיזור הזה אנחנו מקבלים שלוש קבוצות בדירוג הגבוה שבהצלחה לכם לנסות לנחש מי ייצא מהן.

המדורגת ראשונה, קנזס, נתנה עונה בינונית בסטנדרטים שלה, כולל שלושה הפסדי בית (בשלוש השנים הקודמות הם הפסידו בדיוק משחק בית אחד סך הכל) אבל בסוף סגרו את העונה בריצה יפה שהביאה להם זכיה 2000 ברציפות בערך בביג 12 ואת הדירוג הראשון באיזור שלהם. עדיין, מדובר בקבוצה שמסורתית מצליחה להכשל בטורניר והם נמצאים בבעיה כשלא בטוח שאודוקה אזובוקי שנפצע בטורניר הביג 12 אכן יחזור לטורניר. שווה לשים לב לדבונטה גרהאם המצוין.

דיוק, המדורגת שניה היא הקבוצה שכולם אוהבים לשנוא. קודם כל, שווה לראות אותם בשביל מארוון באגלי הנהדר, שאין שום סיבה שלא יהיה טופ 3 בדראפט הקרוב. כתבתי עליו מוקדם יותר השנה אחרי שראיתי אותו בלייב – הוא נראה כמו מבוגר בין ילדים כשהוא משחק בצבע, אגרסיבי, חזק עם יד רכה. אבל אם מישהו יסחוב את דיוק עד הסוף הרי זה יהיה גרייסון אלן שנכנס מעולה למשבצת של כריסטיאן לייטנר וג'יי ג'יי רדיק בתור השחקן הלבן שכולם שונאים. אלן הוא סיניור שלא מתבייש לנשוך ולשרוט, גם לשים רגל או לדחוף את התחת כדי לעצור מתפרצת (זה בדיוק מה שהוא עשה מול נורת' קרולינה בחצי גמר ה-ACC) והוא מביא איתו הרבה מאוד ניסיון ומסוג השחקנים שמייק ששבסקי בנה עליהם קריירה.

הקבוצה השלישית באיזור הזה, והאהובה עליי ביותר היא מישיגן סטייט של טום איזו. מדובר באחת הקבוצות הכי מוכשרות שהיו לאיזו (שראה כמה קבוצות טובות) אי פעם, כולל ג'רן ג'קסון ומיילס ברידג'ס, שני שחקנים שילכו בבחירת לוטרי בדראפט הקרוב. אבל, כמו אריזונה, גם מישיגן סטייט סבלה במהלך העונה משערורייה רצינית, כאשר תחקיר של ESPN העלה שתלונות על הטרדה מינית ויותר מכך נגד שחקנים ומאמנים גם בקבוצת הכדורסל וגם בקבוצת הפוטבול הועלמו על ידי הצוות המקצועי. איזו סירב במשך כל העונה להתייחס לנושא והיה נראה שבאיזה שהוא שלב הכיסא של המאמן (שעד לשערוריה הזאת נחשב לאחד היותר נקיים בספורט מאוד מלוכלך) מתנדנד אבל איכשהו הסערה עברה ולא בטוח באיזה מצב הספרטאנס מגיעים לטורניר הזה.

שווה לשים לב:

המדורגת הרביעית אובורן של חביב הפורום (ויהודי טוב שאימן את נבחרת ארה"ב למכביה לפני כמה שנים) ברוס פרל בהחלט מסוגלת לעשות צרות לכל אחת מהגדולות באיזור הזה.

אחרונה חביבה היא אוקלהומה שרק בקושי נכנסה לטורניר עם דירוג 10 אבל הועדה המסדרת פשוט לא היתה מסוגלת להשאיר את הסנסציה הגדולה של השנה מחוץ לטורניר. אם עוד לא שמעתם על טריי יאנג אז הגיע הזמן שלכם לעשות איתו היכרות – מדובר בשחקן שמזכיר להרבה מאוד מומחים את סטף קארי – יש לו יד מדהימה, הוא זורק מכל טווח וגם אוהב למסור המון. הבעיה שלו זה שהצוות מסביבו לא מספיק טוב והיריבות שלמדו אותו פשוט שמו עליו דאבל וטריפל-טים, המספרים צנחו והחלק השני של העונה היה חלש מאוד. עדיין, אם הוא יתפוס יום הם מסוגלים לעשות צרות להרבה קבוצות ואם יעברו לסיבוב השני אנחנו נקבל כנראה מפגש מעניין מאוד מול דיוק.

שיהיה לכולכם בהצלחה, רוצו כבר למלא את הבראקטס ושיהיה לנו טורניר מהנה עם באזר-ביטרס לרוב

דה בראקטס 2018
ההיית או חלמתי חלום - הניצחון על סיטי