לפני הטורניר

כל מה שרציתם לדעת על מארץ' מאדנס ולא העזתם לשאול

אני בטוח שכבר רצתם למלא את הבראקט שלכם לטורניר המכללות פה. עוד לא? אז למה אתם מחכים? עוד לא מאוחר, יש לכם עד שש בערב היום, רוצו למלא.

רגע, לא מבינים במכללות? בשביל זה אנחנו פה. בדרך כלל לפני הטורניר הייתי שם כמה סיפורים לעקוב אחריהם. אני בטוח שיש לא מעט כאלו גם השנה אבל במקום אתן סקירה קצרה של האיזורים, קבוצות לעקוב אחריהן ולטובת עכברי ה-NBA פה, גם שחקנים ששווה לעקוב אחריהם בטורניר שאמורים ללכת גבוה בדראפט הקרוב.

איזור הדרום:

באיזור הזה יש מועמדת אחת מאוד ברורה, המדורגת ראשונה לא רק באיזור אלא בכלל בליגה כרגע – וירג'יניה.

אם אתם אוהבים התקפות שוטפות, מתפרצות, קליעה מרחוק, ובכן – זאת ממש לא הקבוצה בשבילכם. מה כן יש להם להראות? ובכן, הקבוצה של טוני בנט מראה הגנה ברמה שלא ראינו במכללות כבר שנים. מדובר בהגנה שמרשה רק 53 נקודות למשחק ולמרות שאין לה איזה פרוספקטים גדולים היא הפסידה רק שני משחקים כל השנה, ניצחה את חטיבת ה-ACC (החטיבה כנראה הכי טובה במכללות שמכילה פאוואר האוס בולטים כמו דיוק ונורת' קרולינה) וגם את טורניר ה-ACC. החסרון היחיד שלהם – חוסר ניסיון מסוים בטורניר.

לשים לב:

אריזונה היא הנציגה היחידה של הפאק 12 שנשארה בטורניר (אחרי שאריזונה סטייט שלי ו-UCLA הודחו במשחק ה-play-in) אבל זאת קבוצה שבהחלט יכולה לעשות צרות להרבה קבוצות ומפגש שלה עם וירג'יניה בשלב הסוויט סיקסטין עשוי להיות תאווה לעיניים. לאריזונה יש את השחקן שאני רואה לפחות כשחקן הטוב במכללות כרגע והמועמד מספר אחד (לוקה דונצ'יץ' בצד) ללכת ראשון בדראפט הקרוב – דיאנדרה אייטון. מדובר בענק עם תנועה נהדרת ליד הסל, טווח קליעה מצוין והדבר שהכי הרשים אותי אצלו – ראיית משחק פנומנלית. לא רואה שום סיבה שהוא לא יהפוך לאול סטאר קבוע ב-NBA. נקודה מעניינת נוספת לגבי אריזונה זה שלפני כמה שבועות היתה שערוריה גדולה סביבם כש-ESPN פירסמו של-FBI (שעורכים כרגע חקירה מאוד גדולה סביב תשלומים לא חוקיים לשחקנים במכללות ובתיכונים) יש הקלטות של מאמן הקבוצה, שון מילר, מדבר בטלפון על לתת לאייטון 100 אלף דולר לבוא לאריזונה. מילר לקח הפסקה של משחק אחד אבל מאז הכחיש את הכל (אבל מסרב להתייחס לנושא או לתבוע דיבה את ESPN) וחזר לאמן כרגיל. אם השערוריה הזאת גיבשה את אריזונה, כמו שנראה (מאז הם ניצחו את טורניר הפאק 12), צפו פגיעה.

קנטקי של ג'ון קליפארי היתה במשך שנים מועמדת לאליפות בזכות שחקנים צעירים של וואן אנד דאן (ג'ון וול למשל) שקליפארי גייס. גם השנה יש כמה שחקנים לא רעים בקנטקי אבל זאת היתה עונה מאוד בינונית של הקבוצה – עד לשבועות האחרונים שבהם הם נראו מצוין כולל זכיה בטורניר ה-SEC אחרי ניצחון על טנסי של יואב דובינסקי בגמר. למרות הריצה הזאת, מדובר בקבוצה של שחקנים צעירים שמסוגלת לרוץ עד הסוף אבל גם לעוף בסיבוב הראשון. המשחק הראשון שלהם הוא מול דווידסון המנוסה שנמצאת גם היא בפורמה טובה ולהרגשתי מדובר באחד המשחקים הטובים של הסיבוב הזה. אם יעברו אותם, הם אמורים לפגוש את אריזונה בסיבוב השני למשחק מסקרן מאוד.

אחרונה חביבה ששווה לשים לב אליה היא טקסס, שכמדורגת 10 לא אמורה לעשות יותר מדי רעש אבל משחק בה השחקן עם השם האקלקטי מוחמד במבה, שגם הוא מועמד ללכת גבוה מאוד בדראפט הקרוב. מדובר בשחקן גבוה להפליא עם מוטת ידיים מפחידה שנותן מטריה אווירית ברחבה ולא מעט דאנקים. שווה לראות רק בשבילו.

עוד לשים לב – סינסינטי המדורגת שניה וטנסי המדורגת שלישית שנתנה עונה מאוד מפתיעה אבל אני מתקשה לראות אותה הולכת באמת רחוק.

איזור המזרח:

המדורגת ראשונה וילנובה היא המועמדת מספר אחת באיזור הזה. מדובר בקבוצה שהיא בערך ההיפך מוירג'יניה עליה דיברנו קודם. הקבוצה של ג'יי רייט, כמו הרבה פעמים בעבר (קייל לאורי, זוכרים?) היא קבוצת גארדים שקולעת נהדר מרחוק (מעל 50 אחוז מהשדה, מעל 40 אחוז מהשלוש) וכיף לראות אותה. החולשה שלה יחסית היא הגנה. שחקנים בולטים לשים לב אליהם – ג'יילן ברונסון ומיקל ברידג'ס

לשים לב:

אלבמה לא אמורה לעשות יותר מדי רעש בטורניר אבל משחק בה קולין סקסטון הנפלא שצפוי ללכת בעשיריה הראשונה בדראפט הקרוב (ועם טורניר טוב, אולי אפילו יותר גבוה). הוא לקח את אלבמה עד חצי גמר טורניר ה-SEC ובאופן כללי הוא שחקן שמאוד כיף לראות אותו.

פלורידה המדורגת שישית היא קבוצה מצוינת שעשויה להפתיע לא מעט וגם משחק בה איגור קולצ'וב שלנו

פרדו המדורגת שניה תהיה יריבה קשה לכל קבוצה. באטלר, וויצ'יטה סטייט ומוריי סטייט הן שלוש מיד-מייג'ורס (קבוצות שמשחקות בקונפרנס פחות "גדול", לא אחד משש החטיבות הבכירות) עם הרבה ניסיון שנוטות לייצר הפתעות.

איזור המערב

המדורגת ראשונה קסבייר ניצחה את הביג איסט ומגיעה עם 13 ניצחונות מ-15 המשחקים האחרונים שלה אבל גם עם הפסד בחצי גמר הביג איסט (החטיבה ה"ישראלית" בזכות יוקון של הנפלד ושפר, אבל כזאת שמאוד רחוקה מימי הזוהר שלה אחרי עזיבה של לא מעט קבוצות בעקבות הכסף) לפרובידנס. הפסידו השנה פעמיים לוילנובה אבל מובלים על ידי שלושה סיניורס (שחקני שנה רביעית) – ג'יי פי מאקורה, קרים האנטר וטרבור בוליט – מה שאומר שהם מגיעים עם המון ניסיון לטורניר, דבר שאין לזלזל בו.

המדורגת שניה היא גם האלופה, נורת קרולינה, שידעה שנה פחות מוצלחת מבעבר אבל עדיין מסוכנת מאוד בזכות ג'ואל ברי הסיניור הנהדר ולוק מיי. הם מגיעים אחרי ריצה לגמר ה-ACC (שם הפסידו לוירג'יניה) שכללה ניצחון מרשים על היריבה השנואה דיוק.

שווה לשים לב:

מיזורי מדורגת שמינית בלבד אמנם אבל היא הגיעה למיקום הזה בלא מייקל פורטר שהיה אמור להיות בחירה טופ 5 בדראפט הקרוב אבל נפצע בדיוק שלוש דקות לתוך העונה. במשחק האחרון שלהם, מייקל פורטר חזר לשחק (והיה חלוד אבל הראה ניצוצות) ואם הוא יכנס לקצב הם בהחלט מסוגלים לעשות צרות לקסבייר בסיבוב השני.

מישיגן המדורגת שלישית וגונזגה הרביעית שאמנם לא טובה כמו שנה שעברה (אז הפסידה משחק אחד כל העונה לפני שהפסידה בגמר לנורת' קרולינה) בהחלט מסוגלות לתת פייט לקסבייר.

איזור המיד ווסט:

השארתי את הטוב ביותר לסוף כי באיזור הזה אנחנו מקבלים שלוש קבוצות בדירוג הגבוה שבהצלחה לכם לנסות לנחש מי ייצא מהן.

המדורגת ראשונה, קנזס, נתנה עונה בינונית בסטנדרטים שלה, כולל שלושה הפסדי בית (בשלוש השנים הקודמות הם הפסידו בדיוק משחק בית אחד סך הכל) אבל בסוף סגרו את העונה בריצה יפה שהביאה להם זכיה 2000 ברציפות בערך בביג 12 ואת הדירוג הראשון באיזור שלהם. עדיין, מדובר בקבוצה שמסורתית מצליחה להכשל בטורניר והם נמצאים בבעיה כשלא בטוח שאודוקה אזובוקי שנפצע בטורניר הביג 12 אכן יחזור לטורניר. שווה לשים לב לדבונטה גרהאם המצוין.

דיוק, המדורגת שניה היא הקבוצה שכולם אוהבים לשנוא. קודם כל, שווה לראות אותם בשביל מארוון באגלי הנהדר, שאין שום סיבה שלא יהיה טופ 3 בדראפט הקרוב. כתבתי עליו מוקדם יותר השנה אחרי שראיתי אותו בלייב – הוא נראה כמו מבוגר בין ילדים כשהוא משחק בצבע, אגרסיבי, חזק עם יד רכה. אבל אם מישהו יסחוב את דיוק עד הסוף הרי זה יהיה גרייסון אלן שנכנס מעולה למשבצת של כריסטיאן לייטנר וג'יי ג'יי רדיק בתור השחקן הלבן שכולם שונאים. אלן הוא סיניור שלא מתבייש לנשוך ולשרוט, גם לשים רגל או לדחוף את התחת כדי לעצור מתפרצת (זה בדיוק מה שהוא עשה מול נורת' קרולינה בחצי גמר ה-ACC) והוא מביא איתו הרבה מאוד ניסיון ומסוג השחקנים שמייק ששבסקי בנה עליהם קריירה.

הקבוצה השלישית באיזור הזה, והאהובה עליי ביותר היא מישיגן סטייט של טום איזו. מדובר באחת הקבוצות הכי מוכשרות שהיו לאיזו (שראה כמה קבוצות טובות) אי פעם, כולל ג'רן ג'קסון ומיילס ברידג'ס, שני שחקנים שילכו בבחירת לוטרי בדראפט הקרוב. אבל, כמו אריזונה, גם מישיגן סטייט סבלה במהלך העונה משערורייה רצינית, כאשר תחקיר של ESPN העלה שתלונות על הטרדה מינית ויותר מכך נגד שחקנים ומאמנים גם בקבוצת הכדורסל וגם בקבוצת הפוטבול הועלמו על ידי הצוות המקצועי. איזו סירב במשך כל העונה להתייחס לנושא והיה נראה שבאיזה שהוא שלב הכיסא של המאמן (שעד לשערוריה הזאת נחשב לאחד היותר נקיים בספורט מאוד מלוכלך) מתנדנד אבל איכשהו הסערה עברה ולא בטוח באיזה מצב הספרטאנס מגיעים לטורניר הזה.

שווה לשים לב:

המדורגת הרביעית אובורן של חביב הפורום (ויהודי טוב שאימן את נבחרת ארה"ב למכביה לפני כמה שנים) ברוס פרל בהחלט מסוגלת לעשות צרות לכל אחת מהגדולות באיזור הזה.

אחרונה חביבה היא אוקלהומה שרק בקושי נכנסה לטורניר עם דירוג 10 אבל הועדה המסדרת פשוט לא היתה מסוגלת להשאיר את הסנסציה הגדולה של השנה מחוץ לטורניר. אם עוד לא שמעתם על טריי יאנג אז הגיע הזמן שלכם לעשות איתו היכרות – מדובר בשחקן שמזכיר להרבה מאוד מומחים את סטף קארי – יש לו יד מדהימה, הוא זורק מכל טווח וגם אוהב למסור המון. הבעיה שלו זה שהצוות מסביבו לא מספיק טוב והיריבות שלמדו אותו פשוט שמו עליו דאבל וטריפל-טים, המספרים צנחו והחלק השני של העונה היה חלש מאוד. עדיין, אם הוא יתפוס יום הם מסוגלים לעשות צרות להרבה קבוצות ואם יעברו לסיבוב השני אנחנו נקבל כנראה מפגש מעניין מאוד מול דיוק.

שיהיה לכולכם בהצלחה, רוצו כבר למלא את הבראקטס ושיהיה לנו טורניר מהנה עם באזר-ביטרס לרוב

דה בראקטס 2018
ההיית או חלמתי חלום - הניצחון על סיטי

תגובות

 • kirma der faux

  לא צפיתי השנה בכלום במכללות, אבל מילאתי את הבראקט בכל זאת. שמח לשמוע שההימור שלי על מישיגן סטייט לא היה תלוש לחלוטין מהמציאות.
  משנה שעברה כבר למדתי שגרייסון אלן זה פניני 2.0

 • אלון

  באטלר בביג איסט, לא ממש מיד מיגורס אבל אולי בדרך להיות.

  • אריאל גרייזס

   צודק, עוד לא הפנמתי את כל המעברים האלו. גם קסבייר אצלי בראש עדיין מיד מייג'ור. איזה בררה נהיה מהביג איסט

   • אלון

    גם ויציטה סטייט כבר לא ממש.

    • אריאל גרייזס

     אני עדיין רואה את האמריקן בתור מיד מייג'ור

   • עידו ג.

    למה בררה?
    זה האמריקן שיצא החלש מביניהם.

    • אריאל גרייזס

     הם שדדו את האמריקן אבל עם כל הכבוד לבאטלר או קסביאר או קרייטון, הם לא בוסטון קולג', סירקיוז, יוקון (של פעם) או פיטסבורג. פעם טורניר הביג איסט היה אירוע אדיר, היום הוא סתמי לגמרי.

     • עידו ג.

      נכון שזה לא אותו ביג איסט אבל עדיין דומיננטי בכדורסל. תסתכל מה קרה לאקסייבייר בשנים האחרונות ותראה איך בוסטון קולג' נראים ב-ACC. כנראה שלשם יש איזושהיא השפעה.

      • אריאל גרייזס

       צריך לזכור שכל המעברים האלו נעשו בעיקר בגלל הפוטבול והכסף הגדול שלו. אין שום ספק שתוכנית הכדורסל של בוסטון קולג' נדפקה חזק מאוד מהמעבר הזה (כנראה גם סיריקיוז). בסוף כולם נדפקו חוץ מכמה מיד מייג'ורס שקיבלו בוסט כמו קסוויר. סתם מרגיז

      • עידו ג.

       כן כל הסכסוך היה לגמרי על הפוטבול ובאמת רואים שהביג איסט בו נשארו אלו שויתרו על הפוטבול רק הרוויחו (בכל מה שקשור לכדורסל).

    • אורי הברווז

     מומלץ בחום לראות את הדוקומנטרי הנהדר של ESPN:
     רקוויאם לביג איסט. כמי שהתעורר ב3 בבוקר לראות משחקים של דורון שפר בקונטיקט, זה פגע בנקודה רגישה.

  • אורי

   יש מצב להסבר להדיוטות על הקונפרנסים?
   מכללות הביג איסט במחוז המערב?

   • אריאל גרייזס

    הקונפרנסים מחולקים אזורית והם קבועים, בהם משחקים במהלך העונה. כאשר נגמרת העונה הסדירה נבחרות 64 הקבוצות הכי טובות לטורניר (בעצם 68 אבל לא נסבך) שמחולקות לארבעה איזורים שבכל אחת 16 קבוצות, אלו האיזורים שכתבתי פה והם לא קשורים למיקום הפיזי שבו הקבוצה משחקת אלא איפה נערך שלב הסוויט סיקסטין באיזור הזה

 • למאר

  במבה אחד החוסמים הטובים שראיתי.מוטת ידיים של רודי גובר.

 • עידו ג.

  דרך אגב כתבתי חידון קטן לרגל הטורניר. זה בסדר ללנקק?

  • אריאל גרייזס

   ברוררררר

  • אריאל גרייזס

   טוב, אתה חולה רוח. מה זה השאלות האלו? מזל שיש את השאלה האחרונה שלך שהיא מתנה כי קולושוב שיחק אצלנו באריזונה סטייט (הצלחתי 4 דרך אגב)

   • עידו ג.

    אני חי כדי לאמלל...
    תודה אבל שהאחיין של ג'ורדן ממש דומה לו.

    • red sox

     תענוג של חידון עידו.

     • עידו ג.

      דבר במספרים...

      • red sox

       6.
       רק על איזכור של קרייג אילו ופרד הויברג בחידון אחד מגיעה לך נקודת בונוס בבראקט.

  • אורי הברווז

   הצלחתי 5 וגם זה בגלל שעל השאלה של יוסטון היתה תמונה של קוגרים. מעולה.

   • עידו ג.

    והבולדוג לא עזר? שימוש ברמזים הוא חוקי...

  • אלון

   הוצאתי 7

  • עידו

   הוצאתי 6. הכל ניחושים

 • Blue Devil

  תודה אריאל על הסקירה הממצה!
  בהצלחה לדיוק וגם לשונאי דיוק (אנחנו לא מפלים) - משום מה זו הקבוצה שאני הכי מתחבר אליה, למרות שהשחקנים מתחלפים כל שנה, מעולם לא הייתי בצפון קרולינה ולא אכלתי מאותו מסטינג עם קואץ' קיי...
  כשתגמר העונה (סיבוב שני, פיינל פור או אליפות) - נתחיל לפנטז על כל הכוכבים שיהיו בשנה הבאה ושוב ייכשלו מול וירג'יניה...

  • אריאל גרייזס

   מה שהולך להיות אצלכם שנה הבאה זה חולני. כל דבר פחות מאליפות יהיה כשלון. אולי אפילו אני אעודד אתכם קצת עם שחקן עם שם כמו ציון

   • Blue Devil

    ציון והבן הציוני (?) של סטיב בארט... לחידון של עידו בשנה הבאה

    • עידו ג.

     הראשון לציון

    • עידו ג.

     אם אתה רוצה אחת כבר לעכשיו אז מי הסנדק של RJ?

    • Trailblazer

     הבן של רואן

     • עידו ג.

      תכלס, לא סתם זה RJ

   • אלון

    חולני כי זה 3 שחקנים שמשחקים באותו תפקיד. הקבוצה לא תהיה מאוזנת.
    בלו דביל, אף אחד לא אוכל עם הקואץ'. פעם עברתי ליד האוטו שלו שהוא נהג, הכי קרוב שאפשר.

 • עידו ג.

  אוף טופיק - טייגר ממשיך בכושר הנפלא שלו וחורך את המסלול שהוא לוקח ביד קשורה מאחורי הגב בביי-היל.
  עם 4- אופייני בפאר 5, עם פאטים מהפרינג' והצלה בחור האחרון מהבאנקר ועם פייבוריטיות של תגובת יתר למאסטרס.
  אלמלא דאבל-בוגי מטופש ב-3 גם היה מוביל כרגע.

  • אריאל גרייזס

   אני רואה כבר את ההיסטריה סביבו במאסטרס, חבל על הזמן מה יהיה שם

 • YG

  אריזונה תיפול כבר בסיבוב השני. לא תהיה סוס שחור.

  • עידו ג.

   פח 12

   • אריאל גרייזס

    לגמרי פח. אני חוגג? מה פתאום

 • shohat

  תודה אריאל, אחלה סקירה.

 • 7even

  יצא לי לראות את וירגיניה משחקת. ואוו. תענוג. כיף לעיניים.
  כל התקפה לוקחים כדור לסל. כמו שצריך.

  מה שכן, בטורניר בשיטת ווין אור גו הום...באמת שאי אפשר לדעת כלום.

 • איאן ראש

  אפשר לשאול מה בדיוק מושך או מחבר אותכם לטורניר המכללות? והאם אתם עוקבים כל השנה או רק בשגעון?

  • אריאל גרייזס

   לא יכול לדבר בשם אחרים אבל כתבתי על מה מחבר אותי לא מזמן:
   http://debuzzer.com/greisas/84927/

  • עידו ג.

   בעיקר הדרמה והעובדה שמדובר בחבורה של ילדים שעדיין נהנים מהמשחק.

  • Blue Devil

   לגבי - שום הסבר למה אני עוקב כל השנה (כולל תקופת ההחתמות).
   לגבי האמריקאים, אני לא מתיימר להבין אבל יכול לתת דוגמא: עובד שלי יצא לא מזמן לפנסיה (תעשה חשבון לבד מתי הוא היה באוניברסיטה) ועדיין אוהיו סטייט (בעיקר פוטבול מן הסתם), להבנתי המוגבלת, היתה אחד הדברים המשמעותיים אצלו, קצת פחות מהמשפחה והכנסייה.
   ההקבלה הכי קרובה לישראל היא "איפה היית בצבא?" אני מניח שאם לשריון היתה קבוצה הייתי גם בעדם...

 • NoOne

  אני רק באתי לאמר לכם שכל הבראקט שלכם הלך לפח

  • Amir A

   רק הנצחון של בפאלו על אריזונה היה מספיק כדי לקבור איזה 70% מהבראקטס.

   • NoOne

    הדבר שחשוב כרגע זה שג'וש רוזן איז קאמינג טו פאפא והאף היהודי שלו ידחוף את בריידי ישר לפרישה שמחכה לו

    • אריאל גרייזס

     אני רואה אותו הולך למדונלנדס אבל לקבוצה אחרת. תתרגל לבייקר מייפילד

     • NoOne

      אני חושב שהג'יאנטס יקחו את בארקלי וינסו לרוץ עוד שלוש שנים עם איליי.
      אני גם לא יהיה מופתע אם קליבלנד יעשו טרייד עם הג'יאנטס על הבחירה הרביעית כדי לקחת את בארקלי והג'יאנטס יקחו את נלסון בתופסת עוד 2 בחירות דראפט

    • יובל

     קלעת בול עם ההימור על הטרייד מלפני כמה חודשים....
     אנו מודים לכם על עזרתכם בבניית הקבוצה שלנו. עם קצת מזל אולי אפילו בראדלי צ'וב יהיה זמין בבחירה השישית ואז בלארד בכלל שיחק אותה.

     • NoOne

      אתה רוצה את אנדרו לאק בריא?
      זה חייב להיות נלסון

 • פרסלני

  היסטוריה

 • דורון (אחר)

  את אריזונה עוד שרדתי, אבל וירג'יניה כבר הרסו לגמרי... איזה באסה.
  מצד שני - היסטוריה.

 • יואב

  שלום, מישהו מכיר אתר שמשדר את משחקים מהטרוניר? גם בתשלום

 • Amir A

  מישהו זוכר טורניר כל כך פסיכי? עוד לפני הסוויט 16 שתי מדורגות 1 ושתי מדורגות 2 עפו.

Comments are closed.